דברים לא ברורים שאנשים עושים

דברים לא ברורים שאנשים עושים

אולי למישהו פה יהיה הסבר מדוע אנשים נוהגים לעשות את הדברים הבאים:

1. אנשים שמתקשרים למישהו ומנתקים אותם, והם מייד מתקשרים שוב
2. אנשים שמשאירים הודעות קוליות בווטסאפ, גם אחרי שמסבירים להם את המובן מאליו - שבנאדם עובד, או אחד שבדרך כלל נמצא בחברת אחרים, לא נוח לו לשמוע הודעות קוליות ולכן הוא כתב לכם הודעה (שזאת המטרה המקורית של הווטסאפ, לא?)
3. אנשים, בדגש על אנשים צעירים, שמתעקשים לדחוף אוכל לאחרים, לא משנה כמה פעמים יגידו להם שהם לא רעבים/בדיאטה/אלרגיים למה שהם מציעים/עכשיו אמצע הלילה וזאת לא שעה שאוכלים בה!
4. אנשים שבתגובה לכך שמישהו מסמן להם שלא יכול לדבר, ממשיכים לדבר אליו/שואלים למה הוא לא יכול לדבר...
5. אנשים שמתעקשים לדבר עם מישהו ששקוע בשיחה עם מישהו אחר, פרונטלי או בטלפון. ולא כשמדובר במשהו דחוף
6. אנשים שפונים לייעוץ כלשהו, ודורשים מהיועץ שייתן להם מידע לגבי מה עשה במקרים דומים בסיטואציות פרטיות שלו - איך איפה וכמה ומה הוא בחר ועשה, ומתעקשים על זה גם אחרי הסבר מנומק למה זה לא רלוונטי עבורם (באמת יש צורך להסביר את זה??)
7. אנשים שהתחילו ללמוד משהו לפני שתי דקות, וחושבים שהם יודעים הכל באופן ש"מסבירים" לאנשים עם "כמה" שנות ניסיון בתחום על הנושא (כולל לנסות להסביר להם שהם טועים).
8. אנשים שחוקרים אנשים זרים כמה הם משתכרים, כמה שכ"ד משלמים, כמה עלו להם דברים לא סמליים שקנו - ולא מבינים למה אותם אנשים לא ממהרים לענות להם

אסתפק בזה בינתיים

dory38

New member
כל סעיף עולם ומלואו

באופן כללי, אגיד לך שנסתרות הן דרכי המוח האנושי. תגידי, לא כתבת פעם בהכרויות או משהו כזה? הכינוי שלך מאוד מוכר לי.

נסתרות דרכי ואורחות האדם הישראלי

לא כתבתי בפורום הכרויות, אבל אני פעילה בתפוז כבר לא מעט שנים בפורומים שונים

dory38

New member
יש מופרעים מכל קצוות העולם

לשם הדוגמא, אדם ברזילאי שאני מכיר מהתחום העסקי, נמנע מלהגיע לירידים באירופה מספר שנים\, כי הוא טוען שהוא בטעות הוכנס למאגר של הרשויות בגרמניה כפדופיל והוציאו נגדו צו הסגרה. בדקתי עם מישהו שמשרת שם, והוא טען שזה פשוט לא נכון. כנראה שלאיש יש עודפי דמיון, או שגעון רדיפה.

SupermanZW

Well-known member
תשובות

1. כי הם סתומים שלא מבינים שמי שהתקשרו אליו לא מעוניין או לא יכול לדבר איתם באותו זמן.
2. כי הם אנשים שמלכתחילה מוטב היה אם לא היו מורידים את האפליקציה.
3. כי הם שתלטנים.
4. כי הם מאותגרים שכלית.
5. כי הם חסרי התחשבות.
6. כי הם חפרנים.
7. כי האגו שלהם הרבה יותר גדול מהידע, אלה אנשים שתמיד בטוחים שהם יודעים הכל יותר טוב מכולם ותמיד טועים בכך.
8. כי הם חסרי טאקט.

רק רבע הסבר-ולכל חבל יש שני קצוות.

כל הסעיפים הראשונים חלק מהתרבות(חוסר תרבות) התקשורתית הקיימת היום. אתה כאילו זמין בכל עת לכל מאן דבעי.
(חוץ מהאוכל שדוחפים..את זה אני לא מכירה כל כך).
מניסיון אישי--- כשאני עסוקה, אני פשוט לא לוקחת את הנייד איתי (או מכבה) ונכון שהוא לא ישמש אותי בדיוק לאזעקת חירום באותה עת, אבל הנחת המוצא שלי שמי שבאמת צריך אותי (וחשוב לי) יש לו דרכי תקשורת נוספות איתי.
הקושי של אנשים להיפרד מהסלולרי שלהם- מחד והצורך הדחוף נטול דחיית סיפוקים של הצד השני--זה השילוב האוליטימטיבי לדפוס התקשורת הזה.

סוגיות אחרות מתפזרות לאנשים שפונים לייעוץ- ומתעקשים לקבל מידע פרטי- סוג של תקשורת שלא חייבת להתקיים . תלוי גם ביועץ.

אני לא חושבת שאני יכולה לשנות את הזולת (היהיר, האגו, החטטן, או זה שלא מבין תקשורת בינאישית)
אני כן יכולה לקבוע את דפוסי התנהגות "שלי"- וכנגזרת ... הוא גם יאלץ להתאים את עצמו.

dory38

New member
תכונות כאלה היו אצל אנשים עוד לפני העידן הסלולרי

ההמצאות הטכנולוגית רק משקפות או מעצימות אותן.

למעלה