דבי,את מרגישה עלייה באנטישמיות לאחרונה ?

debby12

New member
מנהל
לא, וכן....

הלא: מבחינה אישית-יומיומית לא מרגישה שום שינוי מיוחד.

אף אחד מהקולגות שלי לא שינה את התנהגותו כלפי או משהו.... אני רואה ברחוב מסביבי את אותה כמות של חובשי כיפות (כמות קטנה אגב) ואף אחד לא נראה מתעניין בהם במיוחד.

הנהגי מוניות האתיופיים/אריתראיים פה ברובם עדיין שמחים תמיד לשמוע שאני מישראל.

בניגוד לניו יורק לא יצא לי לראות שום גרפיטי אנטישמי במטרו או משהו.

מבחינת כלל-ארה"ב: אני רואה ושומעת כמובן ידיעות על חילול בתי קברות יהודיים, ניפוץ חלונות של בית כנסת בשיקגו וכאלה
[אגב - לא בחדשות הרגילות בטלויזיה - אלא יותר בויי-נט. כי בחדשות פה יש הרבה קשקושים מסחריים ומעט חדשות של ממש.

בגזרת ה"באמצע" (לא כן, ולא לא - אבל כנראה שכן....)

* אבא של ילד מהכיתה של ביתי ביקש שנתפעל השנה את השולחן הישראלי ביריד הבינלאומי בבי"ס שלהם. שזה וואחד תיק. על כל פנים, מה שיוצא דופן היה שהוא אמר שמאוד חשוב לו "דווקא השנה" שיהיה שולחן ישראלי באירוע. מה שהעלה לי למודעות את מה ששאלת.... [הוא אגב אנגלי אנגליקני - כך שזה לא אינטרס אישי שלו]

* היה לי השבוע חלום זוועות שבו אנחנו מקבלים זימון לאיזה מחנה ריכוז ומנסים להימלט כל המשפחה ברכב המשפחתי. אבל מכיון שיש היום מצלמות בכל מקום אז אין כל כך לאן להימלט ואז (בחלום...) אנחנו משנים מספרים בלוחית הרישוי של הרכב עם מרקר שחור (נגיד הופכים את הסיפרה 6 ל-8) וגם מורידים לפרקים את הלוחית מהרכב כדי לבלבל את המצלמות בכבישים, ובכלל בתחילת הדרך אנחנו שוכרים משאית-העברת דירה שכזו ושמים הרכב המשפחתי בתוכה (כך שהמצלמות יקלטו את הלוחית של הרכב הזה) ואז איפשהו באמצע הדרך (אל תשאלו אותי הדרך לאן... הדרך לקנדה/הקוטב הצפוני או משהו) אנחנו נוטשים את המשאית וממשיכים עם הרכב הפרטי שהוחבא בתוכה עד אותו רגע.

אז אם "טרחתי" לחלום את כל זה... כנראה שהתשובה לשאלה שלך היא "כן"

אוי ממש סיוט (החלום)

קראתי איזושהי דיעה של מישהו (לא זוכרת מי אפילו) שכתב שגם בתקופת אובמה
חיללו בתי קברות יהודיים והיו כל מיני תקריות אנטישמיות אבל לא דיברו על זה
בארץ כי לא ניתן היה לקשור את זה לאובמה (ולטראמפ כן) .
ושגם באוסטרליה היו מקרים של התרעה על פצצה במרכז יהודי וכדומה
אבל לא שמענו על זה בווינט מאותה סיבה .
מעניין אם באמת יש עליה בתקריות או שזה באמת סוג של מניפולציה.
בכל מקרה מצב לא נעים בכלל ....

רזאי

New member
עכשיו חזרתי משבועיים

בסן דייגו, קליפורניה.
בת של חברים לומדת שחיה במרכז התרבות היהודי. בזמן שהייתי שם התקבלו שלוש התראות על פצצה במרכז. היא הראתה לי את ההודעות שקיבלה.
בנתיים עדכנו שהפעם השניה הוכרזה כמעשה קונדס.
גרתי שם שנתיים, הכרתי המון משפחות ששלחו את הילדים לגן ולפעוטון במרכז הזה, ומעולם לא שמעתי על התראות כאלה קודם לכן.

לחיות תחת התראות זה קשה.

אני חושבת שהרגישות הסביבתית עלתה. והתקשורת התפתחה כל כך שהכל חשוף וגלוי.
פעם היו מדווחים רק על אסונות. היום מדווחים גם על התראות אולי כדי להראות עשיה ושיש מי שעובד בשביל הבטחון.

רזאי

New member
לא היו דיווחים לתקשורת.

הסיבה היחידה בגללה ידענו על ההתראות, היא בגלל שהילדה היתה אמורה להגיע לשם, לשיעורי שחיה.
זה אומר שיש הרבה יותר התראות ממה שאנחנו יודעים. כנראה שיש הרבה שלא חשוף וגלוי גם היום.

debby12

New member
מנהל
בינתיים מסתמן שאיזה דרעק צעיר מישראל עומד

מאחורי רבות מהתרעות השווא האלה

debby12

New member
מנהל
אני לא חושבת שיש מניפולציה בתקשורת דווקא בגלל טראמפ

לפחות לא בארה"ב.

אני לא יודעת מה בדיוק קורה בתקשורת בישראל. ערוץ התקשורת הישראלית היחיד שאני רואה הוא ויינט - והוא תמיד "שמח" לדווח על כל תקרית אנטישמית בכל מקום בעולם.

באופן כללי יש עלייה בעולם בלאומנות, כמו שמשתקף במערכות בחירות (לא רק בארה"ב, גם בבריטניה עם הברקזיט, בצרפת לה פן צוברת כוח וכו'). וזה הולך סטטיסטית עם קסנופוביה...

עדיקים

Active member
וואו, איזה חלום סיוטי

מפחיד ביותר.
לדעתי אנטישמיות יש תמיד פשוט מדברים על זה פחות בתקשורת. זה לא כמו בארץ שדנים בדברים האלה בלי הפסקה.
השאלה הנשאלת היא האם היא התגברה? לא יודעת אם מישהו רוצה/יודע לענות על השאלה הזו.

תכלס כשקוראים את הכותרות בווינט

אפשר לחשוב שכל יהודי בארה"ב נמצא בסכנה קיומית,
מצד שני לפי ווינט גם בוז'י היה אמור להיות ראש הממשלה ...

למעלה