גרף השוואת קירות תלולים בארץ

ariasdo

New member
גרף השוואת קירות תלולים בארץ

לצורך יתרשמות מאורך הקיר ושיפוע הקיר מצורפים מספר קירות ועליות תלולות ביחד על אותו גרף . אפשר לטפס את כולם ...... חלק אפילו עם דאבל , חלק בקומפקט עם קסטה עד 28 , וחלק רק עם טריפל או עם קומפקט 34/32 סראם למי שמעונין בפרטים נוספים אני לרשותו אריה סדובניק

tkatzir

New member
פעם היה משהו דומה

לא מוצא בארכיון, אבל זה היה בהקשר של הטור. שמו על גרף אחד הרבה עליות מדורגות, וכך אפשר היה להשוות לעליות ידועות בארץ. ציר X היה אורך ציר Y היה שיפוע וציירו קוים (תחשוב על spline מקורב, שלא עובר בכל הנקודות) לפי כל דרגה (ממוספרות וגם HC) אם אני לא טועה, אז החרמון היה לפחות קטגוריה 1, או אפילו HC, או משהו כזה. נס הרים היה בין 1 ל 2, או משהו כזה. בטוחני שזקני מועצת חכמי העליות יזכרו. טל.

ariasdo

New member
טל אני יכול לעשות גרף כזה אבל

זה לוקח הרבה זמן וחשק וצריך את כל הגרפים של העליות. בגרף של השוואת הקירות היה קצת זמן פנוי בעבודה והנושא גם קרוב ללבי. אם תשים לב הגרף הוא ביחס מדויק אמיתי אורך ציר X לגובה ציר Y אני משתמש בעבודת האדריכלות בתכנות עזר לאוטוקד עם יכולת להפוך תמונה לוקטורים עשיתי המרה לקבצים של תמונות הגרפים שהיו לי , כולל ה GPS של המדידה שלך במתקן ספיר שתלתי אותם כל אחד בשכיבה באוטוקד בנקודת 0 אחידה מתחתי אותם ליחס אמיתי אורך וגובה כך רואם את ההשוואה בינהים והפקתי קובוץ תמונה חדש שהוא ביחס בק:מ אמיתי . אריה סדובניק

ariasdo

New member
זה שיפוע ממוצע לאורך 240 מטר אבל

הקיר מתחיל מתון בשיפוע פחות מ% 18 באמצע השיפוע כ % 25 ויש נקודות גם כמעט % 28-29 בנוסף מגעים לקיר עיפים עם פחות אינרגיה לאחר טיפוס באורך 1 ק"מ שיש בו כ 470 מטר בשיפוע כמעט % 14 וזה פסיכולוגית יוצר קושי . ( צריך ליתנתק בראש ולחשוב רק על הפיסגה סוג של מדיטציה עם שלווה מוחלטת ) וכמובן מינימום קומפקט וקסטה 28 . אריה סדובניק

tkatzir

New member
קבל דוגמא

מצאתי נתונים של העליות ב 5 טורים שהיו בתחילת שנות ה 2000 (משום מה אלו הטורים שמעניינים את האמריקאים...) וזה מה שהיה לאקסל להגיד.
הוספתי גם Trend Lines כדי שאפשר יהיה למקם כל עליה בקלות. טל.

YotamKa

New member
תודה סדובניק, מאז שראיתי את קונטדור מטפס

לזונקולן עם קומפקט ו-32 בקסטה, אני מרגיש לא נעים ממנו לטפס קירות עם דאבל רגיל, והזמנתי אותו מחר למנסוריה בשביל יום ירושלים. אמרתי לו לבוא חגיגי עם חולצה לבנה, אבל הוא העדיף וורודה (כנראה יש קשר בין זה לבין הקומקפט בקירות) מבין הקירות שהזכרת, רק באום אל פאחם עוד לא ניסיתי. ותסביר לי עוד משהו - אם אוםאלפאחם ודיר-חנה הם באותו שיפוע (30%), אז מדוע בגרף התכלת של אום אל פאחם תלול יותר מהורוד של דיר חנה?

ariasdo

New member
אם השיפוע מתחיל תלול בהתחלה הגרף עולה בהתאם

השיפוע הוא ממוצע ומתיחס לאורך כל העליה אבל בדיר חנה ה 150 מטר ראשונים מתחיל מתון ועולה בהדרגה ומגיע עד 28% ורק ב 60 מ' האחרונים קטע B השיפוע הממוצע הוא כ 30% ויש גם מדרגה של% 32-33 ולכן רואם שגרף של של דיר חנה נמוך ביחס לאל בירד. אני מוסיף תיקון הממוצע של אל בירד רק 24% לאורך 430 מ' כפול באורך מדיר חנה יש אומנם מספר קטעים כולל בהתחלה באורכים 40-60 מ'בשיפוע של כ 30% ולכן רואם שהגרף של אל בירד מתרומם גבוהה כבר בהתחלה אריה סדובניק

YotamKa

New member
יפה. אם ככה אז יוצא שעין-חוד מתרומם הכי מהר.

עוד דבר שרואים כאן מצויין זה השיפוע האמיתי, כי הגרף שלך אותו דבר לאורך ולרוחב. בפרופילים של מסלולים ארוכים תמיד יש דחיסה של הציר האופקי, ואז העליות נראות תלולות פי כמה מהזויות האמיתיות שלהן. מהגרף שלך, אם אתה תדביק ציור של אופניים לאורך הקו, זה לא ייראה כמו טיפוס קשה, וזה מלמד כמה כוח המשיכה חזק. כמו כן, בין 8 ל- 10% ההבדל בגרף הוא זניח לעין. ברגליים אין זה כך.

avihersh

New member
התעייפת? התיאשת? או גם וגם... איכשהוא

...יצא לך פוסט ענייני. בלי קונטדור, בלי פלסטינאים ואפילו ללא אלוהים... שבת שלום...

nirism

New member
תבקר בתל פארס

הקלדרה הרבה יותר מעניינת מהשיפועים האיזוטריים של העלייה הזו.

ariasdo

New member
שילוב בגרף קטע ראשון במעלה גולני

מי הכניסה 600 מטר ראשונים בשיפוע ממוצע של כ % 13 אבל לא כדאי לרוץ לטפס שם ההמשך תלול יותר סה"כ אורך מעלה גולני 4200 מ' בשיפוע ממוצע כ % 15 ויש שם גם הרבה קירות אומנם קצרים יחסית בשיפועים בין 20%-28% ואפילו נקודות TOP מעבר ל 30% בהמשך הזמן אני הכין גרף השוואה מדויקת בין כל מעלה גולני לקטע התלול באנגילרו אריה סדובניק

למעלה