ג'ק מא, מנכל עליבבה, לא סופר את המותגים

trilliane

Well-known member
מנהל
נו באמת... כבר קיבלתי מעלי אקספרס מוצרים עלובים

לדוגמה, הזמנתי טייץ בדוגמה של דמויות דיסני. מן הסתם זה סוג של חיקוי (כי אין להם זכויות) אבל לא של "מותג" (אלא פשוט שימוש ב"סימן רשום" ללא היתר). הבעיה שבתמונה היה טייץ עם דמויות של דיסני, ואני קיבלתי טייץ שנראה כמו חיקוי של התמונה, וכשאני אומרת חיקוי, אני מתכוונת שנראה שמי שצייר היה ילד בן 10 שניסה להעתיק את המקור. זה חיקוי במובן הכי מקורי של המילה... אני מצרפת תמונה להמחשת הזוועה. בקיצור, עזבו חיקוי של מותגים, זה היה חיקוי של התמונה, המוכר אפילו לא טרח לצלם את החיקוי שהוא באמת מוכר. המילים "מוצר שלא כמתואר" לא מצליחות להעביר עד כמה זה מביך ועלוב.

chinadrop

New member
קשה שלא להסכים איתו

נכון הוא מולטי מיליארדר , אבל הוא צודק בגדול , המותגים הגדולים בעולם מיוצרים בסין קמבודיה מלזיה אינדונזיה וויטנאם
תבדקו בכל חנויות הבגדים ואופנות העילית של איטליה וצרפת , 90% מיוצרים במזרח הרחוק , ורק בודדים באירופה המערבית והמזרחית , אז נכון שאיכות הלא מקוריים ירודה מהמקור אבל יש המון מוצרים לא ממותגים שלא נופלים מהאופנות העילית ואפילו עולה עליהן , ויש גם חברות קטנות הרבה יותר שמייצרות במזרח כמובן מוצרים ברמה מאוד מאוד גבוהה .

trilliane

Well-known member
מנהל
זה נכון, אבל זה לא אומר שהחיקויים זהים למקור

גם אם הם מיוצרים באותו פס ייצור (שזו כבר השתנה מהמקפצה מבחינת זכויות יוצרים) הם לא בהכרח עוברים אותה רמה של אבטחת איכות, אחריות וכו'.

בבגדים יכול להיות הבדל ברמת חומרי הגלם, באיכות התפירה, הגימור וכו'. לפעמים זה לא משמעותי, לפעמים כן. אני לא קונה בגדים ממותגים באופן כללי ובד"כ לא מזמינה בגדים (שאינם אביזרים או תחפושות) מהמזרח הרחוק כי המידות שלהם קטנטנות, אבל נתקלתי במצבים כאלה אצל אחרים.

דוגמה נוספת שאני יכולה לתת היא של עכבר למחשב שקניתי (באיביי, אבל אלה אותם סינים...) ובמקרה פירטתי עליה לאחרונה בפורום השכן. אגב, העכבר החדש הגיע אליי אתמול והוא עובד כמו חמאה.

בשורה התחתונה, יש מקרים שהחיקויים נאמנים למקור (אולי לא ב-100% אבל ברמה סבירה, או לכל הפחות כזאת שמצדיקה את המחיר) ויש מקרים שמקבלים זבל שבזבלים. לא תמיד ניתן לדעת מראש. אבל לטעון באופן גורף שהחיקויים טובים יותר?
קצת נסחף.

panayotiss

New member
אני מזמין הרבה מעלי וחש בבירור בעליה באיכות

ברור שזה לא גורף לכל המוצרים , אבל זה מדהים שבחמישית המחיר את מקבלת איכות טובה.
כשאת מנקה ממחיר המוצר הממותג את הסכום שמיוחס למותג המוצר יעלה חצי לפחות.
הסינים קשובים לשוק ומבינים שאיכות זבל רק תגרום להחזרות מרובות ולכן מוצרים שקניתי בעצמי היו ברמה טובה.
&nbsp
להגיד שהחיקויים עולים על המקור הממותג שעבר כמה בדיקות איכות זה קצת פופוליסטי אבל הם משתפרים ממש.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה כנראה תלוי מה אתה מזמין... בהזמנה האחרונה שלי זה לא קרה

אני לא מזמינה חיקויים למותגים כי מלכתחילה אני לא טיפוס שקונה מותגים, אבל ה"סתם" מוצרים שהזמנתי לא היו באיכות שונה מהאיכות שאני רגילה לה ממוצרים סיניים זולים.

shayki2

New member
אני הזמנתי כמה חולצות כדורגל מעליאקספרס

הגיעו חיקויים מדויקים של נייקי ובאיכות מעולה

panayotiss

New member
בעליאקספרס נמכרו שמלות של רשת אפנה ישראלית ידועה

כשהתגלתה הבושה בתקשורת ברשת סיפקו הסבר שזה עודפי ייצור משנה שעברה וסוג ב.
&nbsp
נו באמת

&nbsp
לדעתי מי שייצר להם רכב על קו הייצור וייצר עוד כמה מאות ומכר מוצרים באיכות טובה במחיר נמוך. לכאורה, לכאורה.
זה לא הוגן כלפי הרשת אבל הסינים לא סופרים אף אחד.

francolana

New member
המונח לא הוגן בעייתי בעיני

גם אני מזמינה הרבה מסין ואין לי שום בעיה מוסרית או אחרת עם חיקויים. הגונב מגנב פטור.
החוצפה לדרוש מחירים כל כך מופרכים הופכת את קניית הזיופים לכיף גדול מאוד!
חבל שלא מזייפים מילקי וארטיקים

למעלה