"גבר נרדף" ו"איש שורד"

catchet

New member
"גבר נרדף" ו"איש שורד"

אם אתם רוצים להשתתף בשיח הפמינסטי זכרו כי עליכם להצמד לכללי הפורום.

אינכם יכולים להגיע ולהשמיץ כותבות - זה מנוגד לחוקי התקנון וגם לא מוסרי.

באופן כללי אני מעוניינת לאפשר שיח כמה שיותר חופשי ופתוח אך אין לראות בכך אפשרות לחתור תחת הסדר הבסיסי של המקום. זה עדיין פורום פמיניזם וככזה הוא בראש ובראשונה נועד להוות מרחב בטוח להתבטאות נשית.

אינני שוללת השתתפות של גברים ולכן גם איני חוסמת אתכם מלהשתתף.

ראו בהודעה זו אזהרה שאם לא תשמעו לה תורחקו מפורום זה לצמיתות.

חבל שאת לא מרסנת את הפנתרית המקללת שלך שהשתלטה על השיח

בקללות והשמצות מיניות בוטות

catchet

New member
זה בכלל לא רלוונטי

זה שהיא מקללת לא נותן לך זכות לקלל. תתעסק בלרסן את עצמך ותפסיק להיטפל לבנות

GreenMamba

New member

חושנית14

New member
שמת לב שזה הוא שהשתלט על השיח?

תכסיס ידוע של זכרים שפלים: לייחס לאשה מה שנכון עליהם.

catchet

New member
לא יודעת אם הוא זכר שפל

וזה גם לא כל כך מעניין אותי. באופן כללי אני מנסה כמה שפחות להתייחס לאנשים הכותבים ולהתמקד בטיעונים

catchet

New member
אנחנו מניחות שתגובות רציניות לא נופלות

על אוזניים ערלות

אה.... כשמדובר בשוטמים שכוונתם להשתלח בנו הנשים

אם ע"י הנצחת אפליה וניצול ואם ע"י כך שישימו אותנו ללעג, כל התייחסות רצינית ועניינית מצדנו רק עושה אותנו לצחוק הזכרים שעומדים מסביב.

catchet

New member
ומה אכפת לך מהגברים העומדים מסביב

לא אליהם את צריכה לפנות בתגובותיך

השפיכה בפומבי של קומץ היא בבחינת "חינוך הקהל".

הם מסיתים את שאר הזכרים. אח"כ את מוצאת זכר "ממוצע" מדבר באותה שפה כמוהם. סתם פגשת מישהו, והנה הוא שולף מתחתוניו איזו "אימרה" פורנוגרפית, כי נחשף להשפרצות של קומץ גסי הרוח שוטמי הנשים.

Berethor

New member
אבל מה גורם לך לחשוב שאנשים מושפעים כל כך בקלות מאנשים אחרים

וכאשר אדם מתנהג באופן מסוים, בדרך כלל קשה לדעת אם זה בגלל שמישהו השפיע עליו או משום שהוא בחר להתנהג ככה באופן חופשי יחסית, וכחלק מהאישיות שלו, בדרך כלל האמת היא איפשהו באמצע, במיוחד אם לא הכרת את האדם מתנהג באופן שונה, לפני "השינוי" שלו. חוץ מזה אני מבין עד כמה הסתה היא נושא שקרוב אל ליבך.

אני יודעת עד כמה הסתה של קומץ משתלחים פועלת על ציבור הזכרים

ואני גם יודעת עד כמה זכרים מבוגרים ומבוגרים יחסית משתדלים "לעבוד" על ילדים זכרים ונערים צעירים ולהפוך אותם למה שהם תופסים כ"גברים": יצורים גסים בגוף ובנפש, ובעלי גישה גסה ונצלנית לנשים.

Survivor Man

New member
היי קאטצ'ט.

מס' שאלות לי אלייך:

1. הידעת גם שגזענות, שנאה עיוורת וקריאה לרצח על רקע מגדרי אסורה ע"פ התקנון של תפוז? כל אלה ועוד לקחו חלק ממשכאן בפורום ע"י משתתפים מן מהמניין, ובמיוחד אותה משתתפת ידועה לשמצה. מעניין שההתבטאויות והתפיסות האלה לא מנוגדות לתקנון הפורום... ואפילו נחשב מוסרי כאן.

2. לא ברורה לי הכוונה במושג הזה "מרחב בטוח" בהקשר לפורום. מרחב בטוח למי ולמה? האם את סבורה ששאר הפורומים הם לא מרחב בטוח? איך את מגדירה מהו מרחב בטוח? האם נשים שדעתן שונה מדעת הרוב בפורום תמצא כאן מרחב בטוח? אם כן, איך תסבירי את העובדה שבעבר סקלו וירטואלית בפורום נשים כאלה עד שלא הייתה להן ברירה אלא להפסיק להשתתף?

3. מהו הסדר הבסיסי של המקום עליו את מדברת?

4. "אינני שוללת השתתפות של גברים". מצטער אבל גם אם היית רוצה לא היית יכולה לשלול, כי זה מנוגד לתקנון של תפוז. תודה באמת שאת לא שוללת.

אין חדש תחת השמש.

catchet

New member
מה גם אתה?

כאילו מה לא ברור שההתנהגות של פנתרית לא אמורה לגרום לכם להתנהג כמוה, זה אגב מה שאני מסבירה גם לה - שהתנהגות אלימה של גברים לא צריכה להביא אותה להתנהג באופן אלים גם כן!

אני חושבת שהגדרתי היטב למה אני מתכוונת במרחב בטוח. וכן אני מתכוונת לאפשר כמה שיותר דעות ואופני ביטוי נשיים, זה לא חדש - הצהרתי על זה כשנכנסתי לנהל את הפורום. מה היה כאן בעבר לא כל כך מעניין אותי כרגע, אני משתתפת יחסית חדשה וממילא לא התחברתי לרוב הדעות כאן (מלבד אחת אליה דווקא מאוד התחברתי) אך זה לא הפריע לי להשתתף בדיונים וגם למחות כשצריך על אופן הניהול שלא היה לרוחי.

הסדר הבסיסי, כמו שאמרתי זה סביבה תומכת ומכילה שמאפשרת לנשים להתבטא

כללי הפורום לא נועדו לחדש לך משהו. לא הזמנתי אותך להצטרף ואין לי שום בעיה אם תחליט לעזוב

Survivor Man

New member
לא אגיד לך איך לנהל,

אבל אגיד לך דבר אחד וודאי: הפורום הזה הוא כרגע בשפל המדרגה כמו שלא היה מאז היווסדו מבחינת כמות המשתתפים, רמת המשתתפים ואיכות הדיונים בו.

הסיבה? חוסר סובלנות כלפי דעות שונות, סובלנות כלפי אנשים (יותר נכון נשים) אלימים וחשוכים רק בגלל שהם שייכים למגדר מסוים והתייחסות מפלה ומבזה כלפי כל מי שאינו אישה.

אם תבחרי להתייחס לדבריי ברצינות או שתבטלי אותם כלאחר יד רק בגלל שאני גבר ולא רצוי כאן - זה כבר תלוי בך.

catchet

New member
נחמד שאתה עוקב אחרי הפורום מיום היווסדו

לא ידעתי שאתה משתתף כל כך וותיק, כאמור אני יחסית חדשה כאן.

סלח לי שאיני מתרגשת מהערכותיך לגבי רמת הדיונים כאן. כל אחד וטעמו, אני דווקא מאוד נהנית לדון עם הבנות. שוב, אם אינך מוצא את עצמך אתה לא חייב להישאר. אתה תשרוד. אני לא אומרת שאתה לא רצוי כשלעצמך אבל איך שאתה מתנהג גורם לזה שלא נרצה בך. במילים אחרות - זה תלוי בך אם תהיה רצוי כאן או לא

Survivor Man

New member
אני עוקב אחרי הפורום בערך מ-2013,

אבל יצא לי לעיין בארכיון בתחילת דרכו כדי לגבש דעה.

לא אכפת לי אם אני רצוי או לא. אני לא כותב במקום כלשהו כדי למצוא חן בעינייך או בעיני אחרים.

"איך שאתה מתנהג גורם לזה שלא נרצה בך" - אם לומר את האמת המרה נחשב בעינייך התנהגות מכוערת אז באמת אין לי עוד מה להוסיף.

catchet

New member
אין לי בעיה עם האמת המרה

הבעיה היא שאתה מציג את דעתך האישית כאילו הייתה אמת מוחלטת

למעלה