בקשה לסימן מסחר ארה"ב - איזה בסיס?

shipy1234

New member
בקשה לסימן מסחר ארה"ב - איזה בסיס?

שלום ושבוע טוב, 1. יש לי סימן מסחר רשום בישראל שכבר נמצא בשימוש בפועל מזה תקופה ארוכה. אני מעוניין להגיש בקשה לסימן מסחר בארה"ב וראיתי שאני יכול להגיש על פי שני בסיסים - הגשה על בסיס סימן שנרשם במדינה זרה (44e) והגשה על בסיס סימן נמצא בשימוש (1a). שאלתי האם ישנה כדאיות להגיש לפי שני הבסיסים או רק אחד ואם כן איזה? 2. במידה והשימוש בסימן הינו באתר אינטרנט, ואני מגיש על בסיס של סימן נמצא בשימוש (1a), האם ניתן לצרף צילום מסך של האתר כ- Specimen? תודה נראש, שיפי

Use in Commerce ו- Foreign applicat

שלום shipy1234, על מנת להגיש סימן בארה"ב תוך שימוש ב1a אתה חייב להוכיח שימוש בפועל בארה"ב ועל כן השימוש בישראל אינו מספק. אם מדובר בשימוש שנעשה גם בארה"ב, אז המצב שונה. ניתן להגיש גם על בסיס שני סעיפים (לרוב אפילו מומלץ לעשות כן). כל Specimen מחייב התייחסות פרטנית ולא ניתן להצהיר באופן גורף שכדאי להשתמש בצילום מסך. באופן כללי, מומלץ להיעזר בשירותי משרד עו"ד/עו"פ העוסק בתחום על מנת להגיש בקשה לסימן מסחרי בארה"ב. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

shipy1234

New member
יתרונות להגשה לפי שני בסיסים?

עו"ד זר פישר שלום, ראשית, תודה על התשובה. שנית, האם תוכל לפרט בקצרה מהם היתרונות של הגשה לפי שני בסיסים במקרה המתואר (1a ו- 44e)? דהיינו, למה לא להגיש לפי בסיס אחד בלבד של רישום סימן מסחר בישראל (44e)? אני מניח שהדבר יעניין אנשים רבים במצב דומה. תודה, שיפי

סימן בארה"ב

תיקון קטן לפני שנגיע לעניין: כל אחד מן השמות, אפלפלד, זר ו-פישר, מייצגים שם משפחה של אחד השותפים :) היתרון פשוט למדי, אם בסיס הסתמכות אחד לא מתקבל, עדיין אפשר לסמוך על הבסיס השני. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

shipy1234

New member
אבל אם כבר יש סימן רשום?

סליחה על הטעות :) אני מבין את היתרון שציינת במקרה של בסיס על בקשה לסימן במדינה זרה (44d), שכן אם הבקשה לא תתקבל בישראל ניתן יהיה להשתמש בבסיס האחר על פיו מגישים בארה"ב, אבל כיצד בסיס של סימן מסחר שכבר נרשם (44e) לא יתקבל כבסיס ואילו בסיס אחר כגון (1a) כן?

למעלה