במשרד הבריאות מתעלמים מדיווחים על תופעות לוואי של חיסוני הקורונה

מקסים 45

Well-known member
בדיעבד הייתם עושים את החיסונים נגד קורונה?
היום יש ניתונים לטובת החיסונים, וניתונים נגד החיסונים.

בעל כורחם הם מתויגים כ"מטורללי קורונה" ו"מתנגדי חיסונים", אבל מאות ישראלים סובלים ממה שהם מגדירים כתופעות לוואי קשות לחיסוני הקורונה. הגוף כואב להם גם שלוש שנים אחרי, אבל לא פחות כואב להם זלזול הממסד הרפואי. השבוע מפרסם מבקר המדינה כי מרבית הדיווחים על תופעות הלוואי כלל לא נקלטו במשרד הבריאות, ועוד עשרות אלפים לא זכו להתייחסות. דוח מיוחד של שומרים.

Harrington

Well-known member
מנהל
חיובי. המידע הרי אינו חדש במיוחד. דיווחים אלו התפרסמו -ובכמויות- גם בזמן אמת. אבל סטטיסטית החיסון עדיין היה חשוב, כאשר תופעות הלוואי של הידבקות בנגיף יכולות להיות לא פחות חמורות מתופעות הלוואי של החיסונים, אך אלו מופיעות בשיעור גבוה הרבה יותר כידוע.
אז כמובן שכל כשל צריך להיבדק וכך גם מה שעלה מבדיקת המבקר והדו"ח שלו, דברים שמחייבים הפקת לקחים להבא כמו גם לימוד לגבי המצב בזמן אמת והמצב העכשווי. אבל עדיין נכון לענ"ד לומר שהחיסון הציל את האוכלוסיה (באופן כוללני וגורף קמעה אמנם) גם בארץ וגם בעולם. קיומן של תופעות לוואי, בין אם זניחות (ברוב המקרים) ובין אם קשות יותר (במיעוט זניח מבחינה סטטיסטית, הגם שכל אדם הוא עולם ומלואו כמובן), הוא חלק בלתי נפרד מעולם התרופות והחיסונים ואפשר בשקט לומר שכל אדם שנוטל תרופה או חיסון מודע לאפשרות זו (ואם לא, אז שיקרא את ההוראות הנלוות פעם :)).

משתפרת1

Well-known member
היום יש ניתונים לטובת החיסונים, וניתונים נגד החיסונים.

בעל כורחם הם מתויגים כ"מטורללי קורונה" ו"מתנגדי חיסונים", אבל מאות ישראלים סובלים ממה שהם מגדירים כתופעות לוואי קשות לחיסוני הקורונה. הגוף כואב להם גם שלוש שנים אחרי, אבל לא פחות כואב להם זלזול הממסד הרפואי. השבוע מפרסם מבקר המדינה כי מרבית הדיווחים על תופעות הלוואי כלל לא נקלטו במשרד הבריאות, ועוד עשרות אלפים לא זכו להתייחסות. דוח מיוחד של שומרים.
ועוד איך הייתי מתחסנת.
אינני מדברת על המתים מקורונה, אלא על החיים. כשם שיש כאלה שמתלוננים על תופעות שהתחילו אחרי החיסון יש רבים יותר שכביכול החלימו מקורונה וסובלים מתופעות לוואי.

masha sans bear

Active member
לא מתחסנת נגד קורונה כמו שאני לא מתחסנת נגד שפעת. להתחסן נגד נגיף שכל הזמן עובר מוטציות זה חסר טעם. אני אעשה חיסון ומחר הוא יעבור מוטציה, אז מה עשינו בזה...
חליתי בקורונה, הרגשתי בעיקר עייפות וטעם לא סימפטי בפה. זה עבר אחרי כשבוע ואין לי שום תופעות לוואי. גם ההורים שלי בני ה-60+ חוו אותו הדבר.
את סבא וסבתא שלי אילצו להתחסן קרובי משפחה אחרים וההחמרה הקוגנטיבית במצבם ניכרה תוך פחות מחודש (כן, אין לי הוכחות שזה קשור, אבל זה חתיכת צירוף מקרים). לעומת זאת, סבתא השניה לא התחסנה, לא חלתה, ובלי עין הרע הכל בסדר איתה; שום החמרה.
אני לא מתחרטת על ההחלטה דאז לא להתחסן, כנ"ל גם אנשים אחרים שלא התחסנו. לעומת זאת, אנשים רבים שהתחסנו כבר הספיקו להתחרט. הם חוטפים כל מיני מחלות נשימתיות לעיתים הרבה יותר תכופות משהיו חוטפים לפני החיסון - עדויות שלהם, לא המצאתי.

למעלה