בלכתך לסופר

קלייטון.ש

Well-known member
עם כל מה שאמרתי אני מכיר בכך שאת צודקת שמכינה למקסימום

והילדים צודקים שמשנים את ההעדפות.
השכנה שלי צודקת שמכינה מעבר למה שהיא יודעת שיידרש. עדיף שיהיה יותר מאשר חלילה שיחסר. גם אם חבל שהעודף נזרק.
מובן לגמרי שאנשים רוצים אוכל טרי כל יום ולא אוכל מאתמול ושלשום.
אנחנו חיים בחברת שפע. יש שפע של מוצרי מזון ובטוח שעדיף השפע על המחסור. יש אפשרות לספק את הרצונות וההעדפות המשתנות.
הסיבה היחידה להימנע משפע שקיים ויש האמצעים להשיגו (אפילו מתלוננים בדרך על יוקר המחיה), היא פילוסופית.
כמו היהודי שצם ביום כיפור לא כי אין אוכל בבית, אלא בגלל שהוא מאמין במשהו.
אותו דבר רק כל הזמן ובכל נושא.
גם בשביל לצמצם את הבזבוז שקיים בכל חברת שפע צריך לאמץ פילוסופיה ואמונה מסויימות שמשפיעות על החיים בכללותם.
לא דבר שקל לעשות בעצמך ובוודאי לא לשכנע את הרוב.

שילה1

New member
אצלי-בשמחה לוקחים מה שנשאר

ואפילו לעיתים-מכינה לילדים/נכדים במיוחד.
והשאר-אוכלים למחרת או אם ניתן-להקפאה.
הפתעת אותי עם חומרי ניקוי.אצלי זו הוצאה קצת ה רבה יותר גדולה.כולל אבקת(אציל אלו דפים)כביסה.

שילה1

New member
צלליתה-עטפי החסה בנייר עיתון

סגרי שני צדדים עם גומיה.היא תשמר טריה ונעימה מעל שבוע!

ruven7

Active member
גם ההוצאות שלי על נקיון וכביסה מזעריות

קונה מיכל גדול של ג'ל כביסה שמספיק לשנים
בקבוק ריצפז גדול,כנ"ל
לא מאמין שצריך להגזים בנקיונות
היתה לי שכנה בעבר-בעלת משפחה-שכל יום שטפה וניקתה את הבית מהמסד עד הטפחות.לא מובן לי.
באופן כללי אין ספק שאנו חברה בזבזנית והרבה מגיע לפח וחבל.

צליליתה

New member
הבעיה לא בנקיונות

אלא בחומרים
שברובם רעילים או במקרה טוב, לא ממש עושים לנו טוב
אם משתמשים במים נקיים - זה סיפור אחר לגמרי.

(שאף אחד לא יבין מזה שאני משקיעה את חיי בנקיון הבית. ונהנית מזה. אני אוהבת נקי, לא אוהבת לנקות. מוצאת פשרות. )

מסתבר שכל הריחות האלה, בחומרי ניקוי, כביסה, וגם בכל מיני מבשמי בית למיניהם - הם ממש לא לעניין.
אני מנסה לצמצם שימוש עד כמה שאפשר , וכשאפשר, להשתמש בחומרים יותר בריאים. כמו חומץ. (הריח מתנדף מהר*

חברה שלי עבדה כמנקה כשהיתה סטודנטית. סיפרה לי שהיתה שמה המון המון חומרי ניקוי, כדי שהבית יסריח מחומרי ניקוי, וכשהגברת היתה נכנסת, היתה חושבת שהבית נורא נקי.

ובאותו עניין - מומלץ לצמצם את השימוש בסבון גוף וכאלה. אין צורך פעמיים ביום להסתבן כל הגוף. אפשר להסתפק רק במקומות שחייבים.

ruven7

Active member
מסכים לגמרי

ריח "של נקי" לא אומר שאכן נקי.
אפשר להשיג מידת נקיון סבירה במים או למהול כמות קטנה יחסית של חומר,ולשפשף בברזלית מקומות קשים.
ראיתי פעם תוכנית ב"עושות חשבון" על עוזרות המחסלות בשבוע 8 ליטר אקונומיקה ומתפלאות מדוע הן לא חשות בטוב.

שילה1

New member
זהו שאצלי "מחידה סבירה של נקיון" לא חלק מהסטנדרט

אפילו לא ביום שלי רע.(פיזית,הכוונה)

ruven7

Active member
אותי זה מספק

תלוי גם מהי "מידה סבירה"
הייתי בדירות לעומתן שלי מצוחצחת למרות שאני לא מהמקפידים

ruven7

Active member
מה שמשגע אותי זה דווקא בחוץ

5 פחים,2 נוספים כתומים לאריזות.אממה? אם מכסה של אחד נשאר פתוח כולם זורקים לשם וזה נערם לגבהים,האחרים יכולים להיות סגורים ואף אחד לא מתאמץ להרים את המכסה ידנית או עם הדוושה.או זורקים לפח הקרוב למדרכה כדי ללכת מטר פחות לסמוך וממלאים אותם קרטונים, בקבוקי פלסטיק וזכוכית כשיש קרוב מתקני מחזור מתאימים. סוג של עצלות והקטנת ראש.

בבנין שלי פנה הוועד לכמה משפחות שנוהגות לשלוח את הילדים

להוריד את הזבל - ואז או שהם מתעצלים או שאינם יכולים להרים את המכסה. נרשם רק שיפור קל, וכעת כמה מהדיירים דורשים להוסיף מצלמת רשת גם בחדר האשפה כדי להיפטר מהבעיה אחת ולתמיד. המצלמה בלובי, למשל, שיפרה מאוד את מצב הענינים.

ruven7

Active member
אצלנו הפחים בחוץ ובממוצע לדיירים יש ראש קטן

אני מבין שיש מי שקשה להם פיזית להרים מכסה,ילדים או קשישים.
אבל זו תופעה.אנשים משליכים גם רהיטים לרחוב וזהו.כמה פעמים השארתי פתקים בכניסה לבניין בסגנון לא נעים לחולרה התורן שיסלק את הזבל שלו.זה להתקשר 106 ולא צריך להזדהות,די לדווח והם באים די מהר.

שילה1

New member
דווקא סבון גוף חיוני בקיץ שלנו ובכלל.

מים כשלעצמם-אחלה אבל לא לנקיון הגוף.
לא יודעת-אצלי הולכות כמויות של דפי כביסה,קולט צבע,חומרים לניקוי כיורים ואמבטיות,חומר לשטיפת רצפה,לנקיון זכוכוית וחלונות.
אולי גם פונקציה של גודל הבית.

למעלה