בלחץ החרדים בוטלו עבודות הרכבת בדרום שתוכננו לסופה״ש

מצב
הנושא נעול.

DRORIKO8

New member
אתה מגזים

צריך להיות עיוור מוחלט בשביל לא לראות את זה
הנסיון להשתלט על תאגיד השידור, השתקת מיזמים ע"י שרת התרבות, הקוד האתי הבזוי שנועד להשתיק מוסדות אקדמיים, היד הקשה באופן קיצוני נגד המפגינים מול מנדלבליט. זו רק ההתחלה ואלו דוגמאות רק מהעת האחרונה.
אנחנו צועדים על עבר החמרת הפשיזם שכבר קיים כאן. בצעדים קטנים אמנם, אבל בכיוון אחד וברור מאוד.

לא בכיין. מציאותי!
אתה מגזים
המדיניות לגיטימית לגמרי. זכותה של שרת התרבות לממן איזה תכנים שבא לה, ומי שלא מתאים לו שיממן אותם בעצמו. ג'ימי הנדריקס ולו ריד לא ביקשו מממשלת ארה"ב כסף בשביל לכתוב שירים על סמים וזונות(הם גם לא היו מקבלים) אז באותה מידה מי שבא לו לעשות הצגה עם עירום שיממן אותה בעצמו. מפליא אותי אגב שכל הפמיניסטיות יוצאות נגד ההחלטה של רגב. כשבמאי כופה על שחקנים להתפשט בשביל להשתתף בהצגה שלו זה לא ביזוי מיני?

מסכים במאה אחוז. מבחינה פרקטית:

גם בריונות דתית זו אלימות
כל נושא מניעת העבודות בשבת, בניגוד לכל מה שהיה נהוג עד עתה במשך שנים, הוא בריונות דתית נפשעת כנגד הציבור.
ולצערי אני כבר מזמן לא מגדיר את מדינת ישראל כדמוקרטיה.
אתם מאמינים שחילונים יארגנו הפגנה בשבת בבני ברק, רחוב בני עקיבא?
נשרוף מכולות אשפה כמו שהם עושים?
נצעק נאצים נאצים כמו שהם עושים?
נחתוך להם חוטי עירוב? (אח...זו מצווה לחתוך)
הרי ברור שהם כמו ילדים - שמים אותם במקום אז הם נרגעים. רק כוח מולם עוזר.
מאז שדרעי בסביבה יש הרבה נסיונות לכפיה דתית. זו הדרך שלו להשיג מנדטים.

mister K

New member
דרעי הוא גנב ועבריין מורשע

אתם מאמינים שחילונים יארגנו הפגנה בשבת בבני ברק, רחוב בני עקיבא?
נשרוף מכולות אשפה כמו שהם עושים?
נצעק נאצים נאצים כמו שהם עושים?
נחתוך להם חוטי עירוב? (אח...זו מצווה לחתוך)
הרי ברור שהם כמו ילדים - שמים אותם במקום אז הם נרגעים. רק כוח מולם עוזר.
מאז שדרעי בסביבה יש הרבה נסיונות לכפיה דתית. זו הדרך שלו להשיג מנדטים.
הדרך בה הוא חזר למקום הפשע כאילו כלום, היא דרך לא דמוקרטית שנובעת מהשיטה הלא דמוקרטית, לפיה הרב מחליט מי יהיה השליט גם אם מדובר בעבריין. לפי אותה שיטה, ראש הממשלה גם רשאי להחביר אליו לשלטון את אותו עבריין על אף שרוב מוחלט מהאזרחים מתנגד לו ולא בחר בו.
זו לא דמוקרטיה. אני בז לדרעי ולעובדה שפושע נאלח כמוהו חזר לשלוט על חיינו.

DRORIKO8

New member
אני מתעב את דרעי בדיוק כמוך

הדרך בה הוא חזר למקום הפשע כאילו כלום, היא דרך לא דמוקרטית שנובעת מהשיטה הלא דמוקרטית, לפיה הרב מחליט מי יהיה השליט גם אם מדובר בעבריין. לפי אותה שיטה, ראש הממשלה גם רשאי להחביר אליו לשלטון את אותו עבריין על אף שרוב מוחלט מהאזרחים מתנגד לו ולא בחר בו.
זו לא דמוקרטיה. אני בז לדרעי ולעובדה שפושע נאלח כמוהו חזר לשלוט על חיינו.
אני מתעב את דרעי בדיוק כמוך
אבל הוא חזר לתפקיד בצורה הכי דמוקרטית שיש, כלומר ישבו חברי הכנסת וקבעו בחוק ששר שהורשע בשחיתות יכול אחרי תקופת צינון ארוכה לחזור לכנסת ואף לכהן כשר. מה לא דמוקרטי בזה?

לא צריך שום אלימות. כפי שנכתב כאן בכיוון ההפוך -

בדיוק, רק אלימות. תיקון: הפגנות פעילות
בדיוק כמו שהחרדים יודעים לעשות
צריך רק לוודא שהחוק מתקיים.

לוודא שהחוק בקשר לאי הטרדת נוסעים לגבי מקום ישיבתם באוטובוס מתקיים (למשל בקווי ירושלים-אשדוד).
לוודא שהחוק מתקיים בצמתים המרומזרים ובמעברי החצייה בבני ברק.
לוודא שהחוק מתקיים ברחובות מאה שערים ואפילו בתוך בתי כנסת שם (למשל החוקים שאוסרים לפגוע בחיילי צה"ל ובשוטרי משטרת ישראל).
לוודא שהחוקים נגד השתמטות מהצבא מתקיימים.
ויש עוד חוקים שניתן לוודא שמתקיימים.

אם החרדים כל כך חרדים לוודא שהחוק מתקיים - אז כל מה שצריך לעשות זה אכן לוודא שהחוק מתקיים.

mister K

New member
את העסקנים החרדים מעניין שהחוק האלוקי ייתקיים על כולם

צריך רק לוודא שהחוק מתקיים.

לוודא שהחוק בקשר לאי הטרדת נוסעים לגבי מקום ישיבתם באוטובוס מתקיים (למשל בקווי ירושלים-אשדוד).
לוודא שהחוק מתקיים בצמתים המרומזרים ובמעברי החצייה בבני ברק.
לוודא שהחוק מתקיים ברחובות מאה שערים ואפילו בתוך בתי כנסת שם (למשל החוקים שאוסרים לפגוע בחיילי צה"ל ובשוטרי משטרת ישראל).
לוודא שהחוקים נגד השתמטות מהצבא מתקיימים.
ויש עוד חוקים שניתן לוודא שמתקיימים.

אם החרדים כל כך חרדים לוודא שהחוק מתקיים - אז כל מה שצריך לעשות זה אכן לוודא שהחוק מתקיים.
אם חוקי המדינה "החילונית" תואמים לכך, יקפידו עליהם.
אם לא, יצפצפו עליהם צפצוף שלא יגרור אכיפה, מכיוון שהם הכוח הפוליטי ולמשטר פשוט אין אינטרס לאכוף נגדם חוקים שכאלה, אלא למראית עין כביכול.
זוהי המציאות כיום וכדאי שיתחילו להכיר בה. זה משהו שלא ישתנה בלי ציבור חילוני חזק ולוחמני עם כוח פוליטי משמעותי (כיום אין לו שום כוח פוליטי).
אני לצערי לא אופטימי באשר לסיכויי ההצלחה. אני יותר אופטימי באשר לסיכויים שלי לחיות במדינה אחרת שיותר מתאימה לאורח חיי ובוודאי שיותר תתאים בעתיד, כי פה רק ילך ויחמיר.

bralor4247

New member
תבוסתנות זו לא תשובה

אם חוקי המדינה "החילונית" תואמים לכך, יקפידו עליהם.
אם לא, יצפצפו עליהם צפצוף שלא יגרור אכיפה, מכיוון שהם הכוח הפוליטי ולמשטר פשוט אין אינטרס לאכוף נגדם חוקים שכאלה, אלא למראית עין כביכול.
זוהי המציאות כיום וכדאי שיתחילו להכיר בה. זה משהו שלא ישתנה בלי ציבור חילוני חזק ולוחמני עם כוח פוליטי משמעותי (כיום אין לו שום כוח פוליטי).
אני לצערי לא אופטימי באשר לסיכויי ההצלחה. אני יותר אופטימי באשר לסיכויים שלי לחיות במדינה אחרת שיותר מתאימה לאורח חיי ובוודאי שיותר תתאים בעתיד, כי פה רק ילך ויחמיר.
תבוסתנות זו לא תשובה
לעזוב את ישראל, זה הכי קל. ברור שהחילונים יסתדרו כלכלית בכל מקום בעולם, אבל ישראל נוסדה כמדינה חילונית ועל זכויות והכרה יש להילחם. כל הפרה של מדינת ישראל את זכויות החילונים תענה בנזק לחרדים. במלחמה כמו במלחמה.

mister K

New member
לפחות לשנים הקרובות זה נראה אבוד

תבוסתנות זו לא תשובה
לעזוב את ישראל, זה הכי קל. ברור שהחילונים יסתדרו כלכלית בכל מקום בעולם, אבל ישראל נוסדה כמדינה חילונית ועל זכויות והכרה יש להילחם. כל הפרה של מדינת ישראל את זכויות החילונים תענה בנזק לחרדים. במלחמה כמו במלחמה.
מאז הבחירות האחרונות אין לי תקווה יותר.
אני לא מוכן להמשיך להיות מושא לכפייה דתית. לא מוכן להמשיך לעבוד שעות על גבי שעות, לקבל משכורת נמוכה ביחס לעולם המערבי, לשרוף חלק יותר מדי גדול ממנה על קורת גג וגם לשלם מיסי עתק, בין היתר על מנת לממן בערות דתית בממדים עצומים ומיזמי החזרה בתשובה.
וכן, אני גם לא מוכן להיות בובת חייל בגחמותיהם של מחרחרי מלחמות למען בית מקדש/מאחזים או כל חזון משיחי אחר, או לחילופין למניעים פוליטיים. ואת זה אני אומר אחרי 3 שנים סדיר + 10 שנים במילואים בגדוד לוחם.
לי נמאס לחיות במדינה עם תקנות פונדמנטליסטיות ובוודאי שאני גם מפחד מאוד לגדל את ילדי במערכת חינוך שנשלטת על ידי שר משיחיסט.

ההרגשה הזאת רק מתחזקת לאחר ביקור במדינות נורמליות.
דווקא לעזוב את ישראל זה ממש לא קל. זה גם לא הולך לקרות מיידית ואפילו לא בשנה הקרובה, אבל המחשבה רצינית ביותר.
אמנם המשפחה שלי פה, יש פה ים, אני אוהב את מזג האוויר, אבל זה הכל. בשורה התחתונה, לא טוב לי פה. בסופו של דבר מהות החיים היא להינות ולהגיע להגשמה עצמית, תוך כדי חיים בכבוד.
מדינת ישראל הופכת למקום לא טוב למי שאורח חייו הוא ליברלי ולצערי זה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב. בטח שלא בדרך "דמוקרטית" בעידן הפופוליזם והרשתות החברתיות.
אם היה עם מי להילחם באופן שאני באמת חושב שיכול להזיז משהו, אז אולי היה שווה לנסות. אבל נו, לך תעשה נזק לחרדים. נראה אותך עושה את זה באמת וגם גורם לאנשים ללכת אחריך ולנהל מאבק עקבי ולא מתנחמד. לדבר זה קל מאוד.

matrix200200

Active member
צר לי לאכזב אותך אבל להשקפת עולמך אין עתיד בשום מקום בעולם.

מאז הבחירות האחרונות אין לי תקווה יותר.
אני לא מוכן להמשיך להיות מושא לכפייה דתית. לא מוכן להמשיך לעבוד שעות על גבי שעות, לקבל משכורת נמוכה ביחס לעולם המערבי, לשרוף חלק יותר מדי גדול ממנה על קורת גג וגם לשלם מיסי עתק, בין היתר על מנת לממן בערות דתית בממדים עצומים ומיזמי החזרה בתשובה.
וכן, אני גם לא מוכן להיות בובת חייל בגחמותיהם של מחרחרי מלחמות למען בית מקדש/מאחזים או כל חזון משיחי אחר, או לחילופין למניעים פוליטיים. ואת זה אני אומר אחרי 3 שנים סדיר + 10 שנים במילואים בגדוד לוחם.
לי נמאס לחיות במדינה עם תקנות פונדמנטליסטיות ובוודאי שאני גם מפחד מאוד לגדל את ילדי במערכת חינוך שנשלטת על ידי שר משיחיסט.

ההרגשה הזאת רק מתחזקת לאחר ביקור במדינות נורמליות.
דווקא לעזוב את ישראל זה ממש לא קל. זה גם לא הולך לקרות מיידית ואפילו לא בשנה הקרובה, אבל המחשבה רצינית ביותר.
אמנם המשפחה שלי פה, יש פה ים, אני אוהב את מזג האוויר, אבל זה הכל. בשורה התחתונה, לא טוב לי פה. בסופו של דבר מהות החיים היא להינות ולהגיע להגשמה עצמית, תוך כדי חיים בכבוד.
מדינת ישראל הופכת למקום לא טוב למי שאורח חייו הוא ליברלי ולצערי זה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב. בטח שלא בדרך "דמוקרטית" בעידן הפופוליזם והרשתות החברתיות.
אם היה עם מי להילחם באופן שאני באמת חושב שיכול להזיז משהו, אז אולי היה שווה לנסות. אבל נו, לך תעשה נזק לחרדים. נראה אותך עושה את זה באמת וגם גורם לאנשים ללכת אחריך ולנהל מאבק עקבי ולא מתנחמד. לדבר זה קל מאוד.
אז נכון לרגע נראה שהשינוי נעצר והפאשיזם הליברלי עדיין נשאר במוקדי הכוח באירופה, אבל השינוי מגיע, גם כשאתה לא מרגיש אותו.
תסתכל על כמות הצתות של מגורי זרים בשוודיה וגרמניה
תסתכל על אחוזי תמיכה של הימין באירופה.
נכון הם לא הרוב, אבל הם אחוז גדול ואם המצב הבטחוני באירופה זה רק עניין של זמן.
על ארה"ב אין אפילו מה לדבר, המחנה שלך סובל הרבה שמה (והוא הרוויח את זה ביושר).
אולי תרצה להסתכל על מדינות מזרח אירופה?
על רוסיה?
על הודו וסין?
אתם אפיזודה חולפת בהיסטוריה של אנושות וטוב שכך.
שפכתם מספיק דם במאה שנים האחרונות, טוב יהיה לאנושות אם תיכחדו סופית.

אני מעדיף לא להכנס לויכוח המיותר הזה

אז נכון לרגע נראה שהשינוי נעצר והפאשיזם הליברלי עדיין נשאר במוקדי הכוח באירופה, אבל השינוי מגיע, גם כשאתה לא מרגיש אותו.
תסתכל על כמות הצתות של מגורי זרים בשוודיה וגרמניה
תסתכל על אחוזי תמיכה של הימין באירופה.
נכון הם לא הרוב, אבל הם אחוז גדול ואם המצב הבטחוני באירופה זה רק עניין של זמן.
על ארה"ב אין אפילו מה לדבר, המחנה שלך סובל הרבה שמה (והוא הרוויח את זה ביושר).
אולי תרצה להסתכל על מדינות מזרח אירופה?
על רוסיה?
על הודו וסין?
אתם אפיזודה חולפת בהיסטוריה של אנושות וטוב שכך.
שפכתם מספיק דם במאה שנים האחרונות, טוב יהיה לאנושות אם תיכחדו סופית.
אבל לא יעזור לכם כלום. זה מדינת יהודית ודמוקרטית ולכן היהדות וקיום מצוות התורה תנצח. כמו שקרה בכל מהלך השנים ששהינו בארצות הגולה.

bralor4247

New member
נכון, יהודית זה של העם היהודי שהוא ברובו חילוני

אבל לא יעזור לכם כלום. זה מדינת יהודית ודמוקרטית ולכן היהדות וקיום מצוות התורה תנצח. כמו שקרה בכל מהלך השנים ששהינו בארצות הגולה.
מסקר הלמס האחרון 80 אחוז מהיהודים הישראלים מגדירים עצמם לא דתיים ומכאן שחובה על המדינה היהודית לספק שירותים לאזרחים היהודים הלא דתיים, שהקימו ושהגדירו את מדינת ישראל כמדינת העם היהודי.

60% שומרים כשרות, למה בעצם?

מסקר הלמס האחרון 80 אחוז מהיהודים הישראלים מגדירים עצמם לא דתיים ומכאן שחובה על המדינה היהודית לספק שירותים לאזרחים היהודים הלא דתיים, שהקימו ושהגדירו את מדינת ישראל כמדינת העם היהודי.
רוב הציבור היהודי קרוב למסורת ושומר כשרות, רוב הרבה יותר גדול חוגג את החגים היהודיים בצורה דתית פחות או יותר,
למה בעצם?
כי רוב הציבור רוצה את מדינת ישראל כמדינה יהודית עם זהות ותרבות יהודית.

mister K

New member
60 אחוז שומרים כשרות? אני בספק

רוב הציבור היהודי קרוב למסורת ושומר כשרות, רוב הרבה יותר גדול חוגג את החגים היהודיים בצורה דתית פחות או יותר,
למה בעצם?
מה שבטוח הוא שרוב הציבור בישראל לא רוצה מדינה פונדמנטליסטית סגורה בשבת. חד משמעית לא.
רוב הציבור בישראל רוצה לבטל את מונופול הרבנות בכל התחומים ורוצה תחבורה ציבורית בשבת. ואל תתחיל לקשקש לי שוב שטויות על "סקרים של מרצ והסמולנים" כי זה לא נכון וזו תגובה עלובה לטענות. פשוט תכיר בעובדות.
וגם בהנחה שמה שכתבת נכון, האם זה נותן להם את הזכות לא להסתפק בשמירת המצוות, אלא גם לכפות את הדת על לפחות 40 אחוז מאזרחי המדינה היהודים? ועוד לא דיברנו על האזרחים הלא יהודים...

ייתכן שמבחינת סוגי האוכל 60% כביכול שומרים כשרות

מה שבטוח הוא שרוב הציבור בישראל לא רוצה מדינה פונדמנטליסטית סגורה בשבת. חד משמעית לא.
רוב הציבור בישראל רוצה לבטל את מונופול הרבנות בכל התחומים ורוצה תחבורה ציבורית בשבת. ואל תתחיל לקשקש לי שוב שטויות על "סקרים של מרצ והסמולנים" כי זה לא נכון וזו תגובה עלובה לטענות. פשוט תכיר בעובדות.
וגם בהנחה שמה שכתבת נכון, האם זה נותן להם את הזכות לא להסתפק בשמירת המצוות, אלא גם לכפות את הדת על לפחות 40 אחוז מאזרחי המדינה היהודים? ועוד לא דיברנו על האזרחים הלא יהודים...
ייתכן שמבחינת סוגי האוכל 60% כביכול שומרים כשרות
אני בספק אם 60% שומרים על איסור ערבוב בשר וחלב.
בטוח שלא 60% שומרים שבת (גם לא 100% מהדתיים שומרים על השבת ב-100% וכבר נתקלתי למשל בלא מעט מקרים בהם דתיים (בריאים) השתמשו בשבת במעלית שאינה מעלית שבת).

הוא צודק שרוב היהודים שומרים ברמה כזו או אחרת על קירבה למסורת היהודית, אבל רוב היהודים בוחרים בעצמם ולעצמם מה לשמור ומה לא לשמור.
למשל, יש יהודים שלא אוכלים חמץ בפסח אבל אוכלים סטייק לבן במסעדות בשבתות.

שטויות במיץ

שטויות במיץ
ברור שרוב האנשים בעד שלא יהיה עסקים ותחסורה ציבורית בשבתותאו דווקא משום דת היהדות . יותר נושא סוציאלי של יום מנוחה.

mister K

New member
חבל על הויכוח, יש סקרים ועובדות

שטויות במיץ
ברור שרוב האנשים בעד שלא יהיה עסקים ותחסורה ציבורית בשבתותאו דווקא משום דת היהדות . יותר נושא סוציאלי של יום מנוחה.
חבל על הויכוח, יש סקרים ועובדות
לפי כל הסקרים, בסביבות 70% מאזרחי ישראל היהודים רוצים תח"צ בשבת.
וזה עוד לפי שהכנסנו למשוואה את הלא יהודים...
עאלק "ברור ש..." מה אתה ליצן? לפחות תעשה גוגל לפני שאתה כותב שטויות ועוד אומר שאני מדבר שטויות.

כיצד עבודות של רכבת ישראל בשבת פוגעות בזהות ובתרבות היהודית?

למה בעצם?
כיצד תחבורה ציבורית מוגבלת בשבת פוגעת בזהות ובתרבות היהודית?

ראיונות פוליטיים של שרים וחברי כנסת לאולפני חדשות בשישי בערב או הגיגים של חברי כנסת בשבתרבות לדעתי פוגעים הרבה יותר בזהות ובתרבות היהודית של המדינה.
מה בדיוק תרבות או זהות יהודית בהופעותיו של יו"ר הקואליציה בשבתרבות למיניהם?
זה יותר זהות יהודית מעבודות חיוניות שנועדו לשפר את התשתיות במדינה היהודית ונעשות בשבתות על מנת להקטין את הפגיעה וההפרעה לציבור (בעיקר היהודי) במדינה היהודית?
זה יותר זהות יהודית מאשר לאפשר ליהודים שאין ברשותם רכב פרטי לנהוג בימי החופשה שלהם כפי שהם מוצאים לנכון?
זהות ותרבות יהודית זה לכפות אורח חיים בכוח פוליטי?

בשבת נחים ולא עובדים

כיצד תחבורה ציבורית מוגבלת בשבת פוגעת בזהות ובתרבות היהודית?

ראיונות פוליטיים של שרים וחברי כנסת לאולפני חדשות בשישי בערב או הגיגים של חברי כנסת בשבתרבות לדעתי פוגעים הרבה יותר בזהות ובתרבות היהודית של המדינה.
מה בדיוק תרבות או זהות יהודית בהופעותיו של יו"ר הקואליציה בשבתרבות למיניהם?
זה יותר זהות יהודית מעבודות חיוניות שנועדו לשפר את התשתיות במדינה היהודית ונעשות בשבתות על מנת להקטין את הפגיעה וההפרעה לציבור (בעיקר היהודי) במדינה היהודית?
זה יותר זהות יהודית מאשר לאפשר ליהודים שאין ברשותם רכב פרטי לנהוג בימי החופשה שלהם כפי שהם מוצאים לנכון?
זהות ותרבות יהודית זה לכפות אורח חיים בכוח פוליטי?
בשבת נחים ולא עובדים
אם עובד ברכבת ישראל או בחברת תשתית לא יכול לנוח בשבת כי מנכ"ל החברה שלו רוצה שהוא יעבוד בשבת, הוא פוגע בזהות היהודית של אותו עובד, פוגע במי שלא מוכן לעבוד 7 ימים בשבוע, ולא נותן לו להתחרות תחרות הוגנת במי שעובד בשבת, והופך את ערך העבודה של החברה מעל ליום המנוחה שהוא השבת.
&nbsp
אפשר לעבוד בצורה יעילה 6 ימים בשבוע.
&nbsp
אני זוכר שאבא שלי סיפר שבאו לראש הממשלה לוי אשכול ואמרו לו שכדי להתייעל ולהעלות את הפריון הנמוך של אותם ימים,צריך לעבור ל5 ימי עבודה בשבוע, הוא ענה אני מציע שיתחילו לעבוד ברצינות רק יום אחד בשבוע, אחר כך נדבר..............

לא מדובר על עבודות מחזורייות שנעשות יומיום

בשבת נחים ולא עובדים
אם עובד ברכבת ישראל או בחברת תשתית לא יכול לנוח בשבת כי מנכ"ל החברה שלו רוצה שהוא יעבוד בשבת, הוא פוגע בזהות היהודית של אותו עובד, פוגע במי שלא מוכן לעבוד 7 ימים בשבוע, ולא נותן לו להתחרות תחרות הוגנת במי שעובד בשבת, והופך את ערך העבודה של החברה מעל ליום המנוחה שהוא השבת.
&nbsp
אפשר לעבוד בצורה יעילה 6 ימים בשבוע.
&nbsp
אני זוכר שאבא שלי סיפר שבאו לראש הממשלה לוי אשכול ואמרו לו שכדי להתייעל ולהעלות את הפריון הנמוך של אותם ימים,צריך לעבור ל5 ימי עבודה בשבוע, הוא ענה אני מציע שיתחילו לעבוד ברצינות רק יום אחד בשבוע, אחר כך נדבר..............
לא מדובר על עבודות מחזורייות שנעשות יומיום
מדובר על עבודות תחזוקה או פיתוח שביצוען בימי חול ישבש את מערכת החיים (גם ובעיקר של היהודים) במדינה (היהודית).
אתה הרי לא תקבל טיעון של רופא שיאמר "בשבת נחים ולא עובדים" ושאפשר לעבוד בצורה יעילה שישה ימים בשבוע.
לרופאים דתיים יש תחרות לא הוגנת?
גם ברכבת יש עבודות שלא ניתנות לביצוע יעיל שישה ימים בשבוע.
ומי שנאלץ בגלל זה לעבוד בשבת נח ביום אחר.

יש במדינה גוף שאחראי להחליט מה יתבצע בשבת ומה לא. אז כנראה שלקביעה שלך "בשבת נחים ולא עובדים", גם לפי חוקי המדינה (היהודית) יש סייגים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה