בלאק ווולפנייטס- בתחרות קשה מי מאכזב יותר

oreldi

New member

התכוונתי למוזס שהוא מוצלח מבין הרשתות ולא בהשוואה למסעדות.
ומה שגסטרו תיארה בהחלט אסור שיקרה. לי היתה חוויה שונה בתכלית.

אושר מ

New member
אנחנומאוד אוהבים את מוזס

ומבלים בסניף הכפר סבאי בפרט לאמעט פעמים.
ההמבורגר טוב והשירותתמעד מאוד מאוד משתדל גם אם לא תמיד מצליח

pix37

New member
ה- VFM של המבורגרי הרשתות נמוך מידי

מכדי להצדיק אכילה נורמאלית שם.
אם את מחירי המבצעים והעסקיות הם היו נותנים במהלך השעות הנורמליות זו היתה אופציה סבירה, אבל 80 - 100 ש"ח להמבורגר תוספת ושתיה זה פשוט מחיר מופרע וחסר הצדקה.

החתולית

New member
לא מאד מפתיע

אני לא אוהבת את בלאק, למרות שנתתי להם מספר הזדמנויות במספר סניפים. ההמבורגרים תמיד לא מוצלחים והשירות לא מקצועי, במקרה הטוב.

בוולפנייטס לא אכלתי מפני שבפעמיים בהן נכנסתי לסניף בכיכר רבין, היה קשה לבצע הזמנה. לא אהבתי את העובדה שמשקל ההמבורגר לא נכתב בתפריט, וויתרתי.

מכל ההמבורגרים ברשתות, אני מעדיפה את זה של בורגוס. גם הם לא פאר היצירה, ואכלתי טובים ממהם במסעדות "אמיתיות".

שקדייה

New member
זו גם ההעדפה שלנו, למרות שבורגוס נחשבת

לרשת הנחותה מכולן, לא ברור לי למה... אבל ככה לדעתי היא נתפסת.
אני גם מאוד אוהבת את ההמבורגר הטבעוני שלהם (דברי כפירה, אני יודעת... אבל לפעמים כבר אי אפשר יותר להכיל בשר, וזו אופציה נפלאה עבורי)

אני חייבת להגיד שאני גם מאוד אוהבת את האופן בו ארוחות הילדים מתומחרות בה (בין 25%-40% פחות מברשתות האחרות, והתמורה היא אותה תמורה או יותר , תלוי מול מי משווים)

pix37

New member
כצמחוני - ההמבורגר הצמחוני שלהם היה הכי גרוע

ברמה של חייבים לעשות משהו אז בואו נערבב כמה דברים ונגיש.
, מה זה משנה איך זה נראה או איזה טעם יש לזה.

אפשר להגיד אנחנו לא רוצים לשרת צמחונים וחבריהם (יומנגוס עושה זאת בהצלחה כבר כמה שנים) זה מרגיז אבל אפשר לחיות עם זה - אבל להגיש משהו שברור שאיש לא אכל מעולם ואשר לא עבר עין של טבח כלשהו זה כבר זלזול בלקוח שאין סיבה לסלוח עליו.

שקדייה

New member
או לחליפין אפשר לומר - לא טעים לי...

כי הגזמת, אבל באמת ביג ביג ביג ביג טיים!

pix37

New member
יש לא טעים ויש זלזול מופגן בלקוח

וזה בהחלט חצה את הגבול לעבר השני

אני גם לא אהבתי את ההמבורגר הבריגיט ברדו...

אם אני לא טועה הוא מורכב מעדשים ואילו של מוזס ואגדיר מכיל פטריות ולא עדשים...
אבל לעומת זאת, יש לי חברה צמחונית שאומרת שההמבוגר של בלאק הכי טעים...

כנראה עניין של טעם...

pix37

New member
דווקא הצמחוני של בלאק טעים לי

ולדעתי מזכיר את המקור. הביקורת שלי היתה על הצמחוני של בורגוס שהיה איום.

אההה...דווקא את של הבורגוס אני אוהבת...

אולי זה באמת תלוי בסניפים...
אכלתי שם באמת לפני שנים בסניף בראשון, לא בסינמה (שאז לא היה קיים) אלא איפה שיש את עדן טבע...

ההמבורגר היה יבש וחסר טעם....

הצצתי היום בתפריט של בלאק ויש להם כמה מנות שנראות ממש מעניינות...חלת הבצל, נאצוס, ציפס חריף..היה להם גם כמה מנות צמחוניות מקסיקניות שנקראו ממש טוב...
קסדייה או טאקוס (לא זוכרת בדיוק) במילוי פטריות מוקפצות וירקות...

טעמת שם את ההמבורגר עם פטרית הפורטובלו?...

שקדייה

New member
דווקא את של בלאק אני לא אוהבת...

אני לא מצליחה להבין עד הסוף איפה הלא טעים לי הופך ל"זלזול מופגן בלקוח" ושאר תיאורים שהפלגת בהם לגבי הבורגוס.
בעיני כדי שתיאורים והקיצוניות כזו תהיה רלוונטית צריך להתקיים אחד מהשניים:
1. תקלה באמת באמת חמורה וחד משמעית באוכל- למשל, משהו מקולקל.
2. שירות מזלזל, ופה באמת שקצרה היריעה מלפרט אל מגוון הדוגמאות שלצערנו הן רבות.

פרט לזה שלא טעים לך הטבעוני של בורגוס לא הצלחתי להבין איפה הזילזול והקטסטרופה הנוראה.

כאמור, אני לא אוהבת את הצמחוני של בלאק שמכיל פטריות ואגוזים אם אני לא טועה.... פשוט לא טעים לי בכלל. הזמנתי פעם אחת והשארתי בצלחת.... להגיד שזילזלו בי וזו מנה שלא ראויה להיות מוגשת? לא נראה לי (ועובדה- אתה דווקא אוהב אותה)

אגב, הציפייה שהמבורגר צמחוני/ טבעוני יזכיר את המקור נשמעת לי טיפה מופרכת.
נכון שתי המנות נקראות המבורגר, אבל הדמיון היחיד הוא צורת ההגשה.
קציצת עדשים/ ירקות לא יכולה לדמות קציצת בשר.
והאמת? אני אישית גם לא מחפשת את זה... כשאני רוצה לאכול בשר, אני מזמינה בשר.
הקציצה הצמחונית היא פתרון למי שלא רוצה בשר.

pix37

New member
תשובות

לגבי בורגוס ראי כאן את הביקורת המקורית (תודה למטעמים)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=551&MessageId=143771087

לגבי הציפיה מההמבורגר - כאשר קוראים למשהו בשם הוא צריך להיות או לפחות לדמות לדבר שהמילה מתייחסת אליו . זו המשמעות של שימוש בשפה.

לואיס קרול התייחס לזה יפה באליס מבעד למראה (ציטוט של ביצון טפשון - humpty dunpty)

"When I use a word," Humpty Dumpty said in rather a scornful tone, "it means just what I choose it to mean -- neither more nor less."
"The question is," said Alice, "whether you can make words mean so many different things."
"The question is," said Humpty Dumpty, "which is to be master - - that's all."
(Through the Looking Glass, Chapter 6)

לגבי הציפיה - בעיני זה הכי טבעי בעולם.
אני אוהב בשר - אוהב את הטעם ואת המרקם,אך בוחר לא לאכול אותו מסיבות מוסריות, מאחר ואני פשוט לא אזמין בשר, אין שום סיבה שלא אחפש תחליף כמה שיותר קרוב למקור,
גם קציצה צמחית יכולה לדמות למקור ואפילו לדמות מאוד כמו שמוכיחות הרשתות האחרות (שלא לדבר על מקומות מתמחים כמו יולי'ס) ןלכן כאשר אני מזמין המבורגר אני מצפה למשהו שיראה כמו המבורגר, ויהיה לו טעם ומרקם דומים ככל הניתן להמבורגר, בדיוק כמו כאשר אני מזמין שווארמה צמחונית אני מצפה למשהו שיראה כמו שווארמה ויהיה לו טעם של שווארמה.

קציצה הצמחונית היא אכן "פתרון למי שלא רוצה בשר" אבל במקרה של בורגוס היא איננה (או לפחות לא היתה) המבורגר

שקדייה

New member
כשאומרים המבורגר צמחוני הכוונה היא

לקציצה צמחונית/ טבעונית כלשהי בצורת הגשה של המבורגר- קרי, בלחמניית המבורגר, עם הפרוסת עגבניה, והבצל והחסה וכל הג'אז הזה.

שוב, טעימה לך קציצה זו ולא קציצה אחרת- לגיטימי לחלוטין.
הם לגיטימי בעינך שאגיד שהקציצה הצמחונית של מוזס היא בושה, זילזול וחוסר כבוד ללקוח? כנראה שלא, כי טעים לך.... אבל לי לא היה טעים. בכלל. נו אז?

להגיד הם לא מגישים את זה כהמבורגר- זה פשוט לא נכון, עובדתית. ואני לא היחידה שאומרת את זה פה בשרשור.

אני פשוט חושבת שאתה משתמש בביטוים מאוד חריפים, קיצוניים ושלא מתאימים בכלל לסיטואציה, מה שהופך את הביקורת לטיפה לא רלוונטית...

אגב, הבחירה לא לאכול בשר מטעמים כאלו או אחרים היא בחירה שהמשמעות שלה היא ------ טדאם, שלא אוכלים בשר.
עם כל הכבוד לתחליפים באשר הם, הם במקסימום מדמים צורת הגשה. הציפיה לאכול שווארמה צמחית ולהרגיש שאתה אוכל כבש היא לטעמי מופרכת מיסודה. אין מה לעשות, קשה להיות מוסרי ויש לזה מחיר...

pix37

New member
את כנראה לא מכירה תחליפים טובים מספיק

שווארמה צמחונית נהדרת (טובה יותר מכל שווארמה שהספקתי עוד לאכול בתל אביב) יש בחסידה בכפר סבא.

המבורגר טבעוני נפלא יש ביולי'ס אשר מדמה לחלוטין את המקור.

הבחירה לא לאכול בשר אכן אומרת שלא אוכלים בשר אבל אין שום סיבה להמנע מטעמו עם אפשר לקבל חוויה דומה באמצעות תחליפים טובים מספיק וכשרים צמחונית.

תחליף טוב ידמה את הטעם ולא צורת הגשה - ותחליף נפלא ידמה את שניהם באופן הקרוב ביותר האפשרי למקור (ומצחיק לאמר - לעתים נדירות גם יעלה עליו - אתה צריך להבין "שווארמה באמת - כדי להיות מסוגל לזייף אחד ואתה צריך להבין מהוא המבורגר טוב על מנת להכין תחליף צמחוני ראוי).

את דעתי על ההמבורגר של BBB פרטתי בהרחבה בפוסט שכתבתי אז - ואם את אומרת שהוא השתנה מאז אז ברור שהיא כבר לא רלוונטית - אבל המוצג שהוגש לי שם לא היה ראוי למאכל ובטח לא לתאר המבורגר. זה לא עניין של טעם אישי זה היה זלזול באוכל ובלקוח.

אני מודע מאוד לשפה העברית ודקויותיה (אם כי לא תמיד לאיות הנכון) ובוחר בכוונה להשתמש במילים אשר אני חושב שמעבירות את המסר שאני בוחר להעביר. חריף ? קיצוני ? ככל הנראה נכון - אבל כזה אני וכך אני בוחר להתבטא.

pix37

New member
החסידה בפרדס חנה - לא כפר סבא

(אני עובד על משהו אחר במקביל והתערבבו לי הערים)

ו י ק י 3

New member
עולה השאלה *המוסרית*..למה שתרצה

להרגיש טעם של בשר על לשונך??

במיוחד מוזר לי הקונספט הזה של ה"כאילו"..
כאילו המבורגר..כאילו חביתה (מחומוס...חברה שלי ניסתה בסופש..אמרה שבעעע...) קישואים בטעם כבד וכו'.

למה לא לאכול חומוס מדהים כמו שהוא?
וקציצת עדשים טעימה כמו שהיא?
במיוחד עבור צמחונים /טבעונים מטעמים אידאולוגיים ולא אלרגיות וכד',
אני מוצאת את זה מוזר בלשון המעטה.

pix37

New member
כי בשר זה טעים ?

אין פה שום שאלה של מוסר - אני אוהב לאכול אוכל שטעים לי ואני מאוד מאוד אוהב את הטעם של הבשר.

מסיבות מוסריות בחרתי שלא לאכול אותו אבל אני מתגעגע מאוד לטעם ומנסה לשחזר אותו באוכל שאני מוכן לאכול.

אין לי שום בעיה עם חומוס מדהים כמו שהוא ולקציצת עדשים (לפעמים) יש טעם נהדר משלה, אבל זה לא בשר אליו אני מתגעגע אלא משהו אחר.

לולא היו הרבה מוזרים כמוני - אני מניח שכל שוק התחליפים פשוט היה גווע - אבל כנראה שהם עונים לאיזה שהוא צורך מסוים.

שקדייה

New member
אני אישית לא מאמינה בחיקויים- בשום תחום.

לא בתחום המזון, ולא בתחום הבניה והריהוט ולא באף תחום אחר...
לכל חומר האיכויות שלו, וכל ניסיון לקחת חומר אחד ולדמות בעזרתו חומר אחר, נדון בעיני מראש לכישלון או לפחות לתוצאה לא טובה.

אני בטוחה שאפשר לעשות המבורגר צמחוני נפלא, אל תשכח שהדיון התחיל מזה שגם לי יש דיעה על המבורגר צמחוני- כי אני מזמינה כזה מידי פעם....
רק שזה לא תחליף לבשר (מבחינת טעם, אולי מבחינת הרכב תזונתי, לא מבינה בזה..).
יותר טוב, פחות טוב, עולה על המקור או לא... זה ברמת הטעים. ברמת ה"כמו" זה לא כמו ולא יעזור כלום....

אין לי גם ספק ששליטתך בשפה העיברית היא מעל הממוצע +++, ואני בטוחה שאתה מבטא את עצמך כמו שאתה מתכוון - רק דע לך, במידה וזה מעניין אותך, שעבור אנשים מסויימים ההקצנה הזו פשוט מורידה מהרלוונטיות של הדברים כולם.
למרות זאת ובלי קשר למידת הרלוונטיות, תמיד נחמד לקרוא אותך

pix37

New member
א. תודה ב. אם לא מאחורי הניק ...

איפה נכתב באמת כמו שאנחנו רוצים, אוהבים, יכולים ?

כאן אני כותב בד"כ לעצמי - אבל נחמד שאנשים אחרים קוראים את זה.

למעלה