ביטוח סקי

eitaniz

New member
צודק לגמרי! אנחנו מקלים ראש בעניין הזה ולא מודעים לסכנות שבו

מודה שגם אני חוטא בעניין מפעם לפעם, אבל לא מתרחק מידי מהמסלולים.
השנה אמרתי לחברים לנסיעה שאם יהיו תנאים מתאימים, אני מעוניין לקחת מדריך אוף פיסט ולעשות את זה כמו שצריך.

בואו נפריד בין הסכנות באף פיסט לחילוץ

באוף פיסט יש שתי סכנות עיקריות (שאין במסלול). הראשונה זה מפולת. רוב המפולות הן כאלה שהגולש יוצר. אם נמצאים ממש רחוק בפרא ב- backcountry, אפשר להיקלע גם למפולת טבעית. המזל עם מפולות שאפשר ללמוד יחסית בקלות להיזהר. אם נזהרים, הסכנה לא מתבטלת לגמרי אבל פוחתת משמעותית.

הסכנה השנייה היא עצמים קבורים לא עמוק מתחת לשלג. עצים, גדרות, סדקים ונקיקים, גופות של גולשים שנעלמו, סלעים ומה לא. בואו לא נשכח ששומאכר אכל אותה מאבן רק 10 מטר מחוץ למסלול. אני תפסתי פעם סנובורד בשלט סימון של שביל שנקבר בשלג. מדריכי אוף פיסט מנוסים גם מכירים טוב את השטח וגם יש להם עין מיומנת לזהות הרבה מכשולים קרובים לפני השטח לפי צפיפות השלג, שקעים קטנים שיצרה הרוח, איך האור מוחזר ועוד. זאת מיומנות שרוכשים בדרך כלל אחרי חיים שלמים על ההר כולל הליכה, טיפוס ועוד.

לגבי חילוץ, כמובן שמה שיותר קרוב למסלולים, סיכויי ההישרדות יותר גבוהים. אבל אז גם אין את תחושת הטבע של גלישה הרחק מהמסלולים.

skiforce

New member
"גופות של גולשים שנעלמו"

לא הבנתי את המשפט הזה:
"אני תפסתי פעם סנובורד בשלט סימון של שביל שנקבר בשלג"

עכשיו יש לי שאלה לשיפוטכם: ההמלצה הרשמית בהדרכות על סכנות האוף פיסט אומרת: זה שיש עקבות גלישה - לא אומר שזה בטוח לעקוב אחריהם. כלומר, זה שמישהו גלש שם היום, לא אומר שאם אתם גולשים בדיוק על העקבות - זה בטוח בשבילכם. מה דעתכם על זה? האם זה "נחשב" אוף פיסט מסוכן, או לא ממש?

שוב, הכוונה היא לא במקומות רחוקים אלא במרחק סביר מהמסלול. כמובן שחובבנים מתחילים אוף פיסט במסלול וגם מסיימים אותו במסלול אחר...

שלט סימון של שביל בהר שבקיץ מתנשא לגובה 1.80 מעל הקרקע

מין עמוד עץ עבה עם שלט ברזל בראשו. תראה תמונה למטה לדוגמה, רק שאצלי זה לא היה בין עצים, זה היה במדרון בתולי וחלק בגובה 3,300 מ'. השלט היה מכוסה בשלג בדיוק אבל בדיוק לגובה של העמוד וה 2-3 ס"מ שאני שקעתי עם הסנובורד בשלג בדיוק תפס את הסכין של הסנובורד. נפלתי והחלקתי עוד כ 100 מ' של מדרון תלול עד שהצלחתי להסתובב, לשלוח את הרגליים קדימה ולעצור.

עשיתי טעות מאד מטופשת באוף פיסט, נהניתי מהנוף במקום להיות מרוכז במסלול לפניי.

עמוד:
https://cdn-files.apstatic.com/mtb/7017227_large_1490476203.jpg

marceloros

New member
מנהל
היה כאן בפורום

קבוצת גולשים שיורדים אחד אחרי השני, רק הסתבר שכ"א שעבר קצת שיחרר את פלטת השלג ואז לא זוכר איזה מספר גלש באותו מקום והופ שחרור סדק ענק ומפולת, והכל מצולם.
&nbsp
מסקנה: אין שום ערובה לכלום במקום בו עומדת להתרחש מפולת. כן או לא גלשו שם לפניך.

marceloros

New member
מנהל
קורע

אופפייסט לא עושים לבד (חוץ מגאונים) והסקי פטרול יחלץ, יביאו מסוק אם צריך.
השאלה מי ישלם את החשבון...

החילוץ עצמו לא מאד יקר, אפילו אם צריך להזעיק מסוק

בין כמה מאות לאלפים בודדים של יורו. הבעייה שאם מישהו חרג מתנאי הפוליסה, גם כל טיפול בהמשך לא יהיה מכוסה. ואלה כבר סכומים רציניים.

marceloros

New member
מנהל
הכל יחסי

אצלי 150 דולר זה יקר, בארץ זה היה עולה לי חי שקלים.

התכוונתי שזה לא ממוטט אותך כלכלית

לאף אחד אין רצון (אני משער) להוציא 2,000€ על חילוץ במסוק. אבל זה לא הוצאות בית חולים שיכולות להגיע למאות אלפים. זה מה שרציתי להגיד.

I Gabe

New member
לגבי AIG

תקרת הכיסוי הרפואי היא 2,000,000$. אפשר להגדיל מעבר לזה תמורת תשלום.
$100,000 ספורט חורף הם הרחבה על הנ"ל.
כיסוי צד ג' עד $350,000.

Cמן רשום

New member
הפוליסה לא שווה כלום אם החברה לא עומדת מאחוריה

ויש חברות ביטוח שיותר קל להוציא מים מסלע מאשר להוציא כסף מהן.

אחרי כל הסיפורים כאן - בחיים אני לא יורד מהמסלול

גם פגשתי מישהו על כיסא גלגלים, זה נגרם לו בגלל שנחת עם הגב על סלע באוף פיסט.
מספיק!!! רק מסלולים!!
&nbsp
ואם תספרו סיפורים איומים ונוראים על המסלולים, אני אשאר כל היום במלון!

I Gabe

New member
תהייה (ברצינות)

נזכרתי בסיפור שלך כשעפת מהמסלול כדי לא להתנגש בגולש/ת אחר/ת. אם היית נפצע חס וחלילה, מה זה היה נחשב לצורך הביטוח?

marceloros

New member
מנהל
זו תאונה על המסלול

לדעתי כמו פנדל, אין פנדל על עבירה מחוץ לרחבה גם אם השחקן עף עד השוער...
&nbsp
ולגבי המבקר...הכי בטוח להישאר בבית.
&nbsp

Arnon Ayal

New member
סטטטיסטית - הכי מסוכן בבית

ובטח למבקר גבולות שנראה לי שקצת עבר את הגבול עם אשתו וזולדן

marceloros

New member
מנהל
הסטטיסטיקה משקרת !

זה כי יש מיליון אנשים בבית אז יש המון תאונות, אבל תאונות יחסית לכמות אנשים בבית זה הכי בטוח.

אשתי לא היתה נגד הנסיעה שלי לזולדן

מהסיבה הפשוטה שפחדתי להציע את זה אפילו... חחחח...

למעלה