ביבי השתין לכם הימין, על החלומות

שימו לב לשפה - אני לא מתכוון ליישב את עזה,

חשבתי שהקואליציה מחליטה וראש ממשלה רק מבצע.

עבדו עליכם אנחנו בדיקטטורה סמויה.

איציק5111

Well-known member

כמו שכתבתי הבעיה בנו ולא בעולם,

לא תהיה התישבות יהודית בעזה וגם את העוטף ברובו נאבד וגם את רוב הצפון,

ישראל היתה יהודית ציונית בעברה ברגע שהפסיקה להיות כזאת היא בצרה צרורה

נאבד וגם את רוב הצפון,
לא הבנתי מה הקשר לצפון.

ביבי לא הקפיד שיהיה מענה לחיזבאלה ולכן צריך לגמור קודם את המלחמה הקודמת(לא צריך כמובן,רוצה) ואח"כ יטפל בחיזבאלה

אם ימשיך לירות.

הרי גם החיזבאלה לא טוען שהצפון שלו.

איציק5111

Well-known member
לא הבנתי מה הקשר לצפון.

ביבי לא הקפיד שיהיה מענה לחיזבאלה ולכן צריך לגמור קודם את המלחמה הקודמת(לא צריך כמובן,רוצה) ואח"כ יטפל בחיזבאלה

אם ימשיך לירות.

הרי גם החיזבאלה לא טוען שהצפון שלו.
הקשר שתם עידן של התיישבות יהודית,

החל עידן הפוך של איבוד ישובים יהודים.

עכשיו הבנת?

ישראל בחרה להיות מדינת כל חזיריה,

מה שהחזיק את ישראל היה זה שהיא יהודית וציונית

הצפון יהיה רצועת ביטחון

הקשר שתם עידן של התיישבות יהודית,

החל עידן הפוך של איבוד ישובים יהודים.

עכשיו הבנת?

ישראל בחרה להיות מדינת כל חזיריה,

מה שהחזיק את ישראל היה זה שהיא יהודית וציונית

הצפון יהיה רצועת ביטחון
ביו"ש אולי בעתיד,ואם יהיה הסכם עם סוריה(בעתיד העוד יותר רחוק),

אבל כרגע אין שום דבר באופק.

כמו שאמרתי המטרה לשבור את הימין(אתה הראשון שנשברת כי אתה לא ימני אסלי

אתה שבשבת,אני זוכר שב2020 עוד היית חצי בשמאל) שיסכים למדינה פלסטינית,ואם לא זה אז לפחות לאוטונומיה כמו יו"ש.

ז"א מדינה בעתיד.

איציק5111

Well-known member
ביו"ש אולי בעתיד,ואם יהיה הסכם עם סוריה(בעתיד העוד יותר רחוק),

אבל כרגע אין שום דבר באופק.

כמו שאמרתי המטרה לשבור את הימין(אתה הראשון שנשברת כי אתה לא ימני אסלי

אתה שבשבת,אני זוכר שב2020 עוד היית חצי בשמאל) שיסכים למדינה פלסטינית,ואם לא זה אז לפחות לאוטונומיה כמו יו"ש.

ז"א מדינה בעתיד.
מי שהיה ימין צריך להיות ימין לנצח? אסור לשנות דיעות?

כמו כל יהודי אני שואף לשלום אבל כרגע במיוחד אחרי ה7.10 אין עם מי לעשות שלום

evglev1

Well-known member
מנהל

שרון ז"ל הוא שהשתין על הימין כשהשלים את הפיכת ישראל לרפובליקות בננות מלאה וחיסל כל אפשרות של ישראל להגיד לא לאמריקה.

שרון ז"ל הוא שהשתין על הימין כשהשלים את הפיכת ישראל לרפובליקות בננות מלאה וחיסל כל אפשרות של ישראל להגיד לא לאמריקה.
איזה קסם רצית בדיוק שהוא יעשה בעזה?

זה מקום מאוד מאוד צפוף,לא כמו יו"ש שאפשר לגנוב שטח לערבים/להעביר אלינו שטחים במחלוקת.

המקום הלך והתחמם עם הירי לגוש קטיף,היה קשה להגן על התושבים.

evglev1

Well-known member
מנהל

זה מקום מאוד מאוד צפוף,לא כמו יו"ש שאפשר לגנוב שטח לערבים/להעביר אלינו שטחים במחלוקת.

שום קסם הוא היה צריך לתהפטר בגלל שסחטו אותו עם סברה ושתילה, והוא בחר להיות הפודל של בוש ג'וניור כדי שיחלצו אותו מהאנטישמים המסריחים בהאג ובכך הפך את ישראל למדינת חסות על מלא וביקש אישור מהבית הלבן אפילו כדי להתפנות.

שום קסם הוא היה צריך לתהפטר בגלל שסחטו אותו עם סברה ושתילה, והוא בחר להיות הפודל של בוש ג'וניור כדי שיחלצו אותו מהאנטישמים המסריחים בהאג ובכך הפך את ישראל למדינת חסות על מלא וביקש אישור מהבית הלבן אפילו כדי להתפנות.
קיטרת אבל לא נתת פיתרון,

הבנתי,היית רוצה שנהיה עשרות שנים בעזה עד שהמצב ישתפר בעצמו.

זה בעצם התוכנית של הימין,לחכות בסבלנות עשרות שנים ולקחת כמה שיותר שטח.

בון דוק

Well-known member
קיטרת אבל לא נתת פיתרון,

הבנתי,היית רוצה שנהיה עשרות שנים בעזה עד שהמצב ישתפר בעצמו.

זה בעצם התוכנית של הימין,לחכות בסבלנות עשרות שנים ולקחת כמה שיותר שטח.
מספיק עם האגדות הללו
אף אחד לא יתן לישראל להקים התנחלויות חדשות ועוד בעזה
אני לא יודע מה הפיתרון ובכל מקרה כל פיתרון מביא להקזת דם גדולה

Harrington

Well-known member
מנהל
את מה שהתחייב. או כלום. שלל אפשרויות. במקומן הלך על מכירת חיסול, גירוש יהודים וסיכון בטחון ישראל והכל כדי להציל את ישבנו מפני כתב אישום.
מאומה ממה שכתבת לא נעשה באיו״ש. סתם להשכלתך.
אז חוזרים למה שהיה לפני שרבין נסוג מעזה ונפתרה הבעיה כולה.

את מה שהתחייב. או כלום.
אותו דבר,אני מניח שאתה מתכוון שהוא התכוון להגן על האזרחים שם,

ניתן לטעון מול טענה זאת שלא מצא דרך לעשות זאת ולכן בחר בהתנתקות.

מאומה ממה שכתבת לא נעשה באיו״ש. סתם להשכלתך.
יש שטח במחלוקת,במקום להשאיר אותו ככה מיישבים שם יהודים.

מה האדם הניטרלי יגיד על זה? סוג של גניבה.

אז חוזרים למה שהיה לפני שרבין נסוג מעזה ונפתרה הבעיה כולה.

"
נוכחותם של אלפי ישראלים בשטח הרצועה לא תרם אלא אף הקשה על צה״ל וכפה עליו פעולות שיטור יומיומיות ופסיביות, כמו השיירות שליוו כל יציאה וכניסה להתנחלויות. צה״ל לא נכח מלכתחילה בריכוזי האוכלוסייה הפלסטינית, ושליטתו הייתה מצומצמת ומוגבלת, כך שכל פעילות בעומק השטח הייתה מחייבת יציאה למבצעים רחבי היקף ממילא. פיגועים ואירועי טרור היו מנת חלקם של האזרחים והחיילים בעזה גם יחד, ועשרות אזרחים וחיילים נהרגו בפיגועי חדירה ליישובים, בפיגועים על צירי תחבורה מרכזיים, ובירי רקטות ופצצות מרגמה – לא פחות מ-2,500 כאלה - אירעו בחמש השנים האחרונות לנוכחות הישראלית בעזה. כמות ההרוגים והפצועים צנחה בשנים שמאז ביצוע ההתנתקות, בעיקר בקרב אוכלוסייה אזרחית, הגם שצה״ל יצא לשורת מבצעים ברצועה שגבו מחירים כבדים – ולא הביאו לשינוי דרמטי במאזן. ״המגמה שהלכנו אליה״, קבע אלוף במיל׳ טל רוסו במרץ 2019, ״הייתה למקום הרבה יותר רע." בפועל, על אף שורת המבצעים ברצועה מאז הנסיגה (בעיקר ׳עופרת יצוקה׳ ו-׳צוק איתן), ההתנתקות הביאה לכך שעשרות ואולי מאות אזרחים וחיילים עדיין חיים את חייהם בשלווה במקום למצוא את מותם חסר התוחלת בחולות עזה, ואיש לא נדרש לחפש את שרידיהם בזחילה על פני ציר פילדלפי. לישראל ולישראלים טוב יותר אחרי ההתנתקות מאשר לפניה.

בנוסף ובניגוד לדעה הרווחת, השתלטות חמאס על הרצועה לא נולדה כתוצאה של ההתנתקות – והתבססותה וביצור שלטונה (כולל הרחבת יכולותיה הצבאיות) נבעה דווקא ממדיניותה המכוונת של ממשלת ישראל בראשות מי שהבטיח ׳למוטט את שלטון החמאס׳ בעשור האחרון, שרואה בחמאס נכס ולא נטל. כך, התחזקות חמאס ברצועה הייתה תוצר של תהליכים ארוכי טווח בהם נמנעה תחילה ישראל מלהתערב – ולאחר מכן התערבה לטובת החמאס."

נתבקשנו לקבל את הנראטיב החלופי של ראשי המתנחלים, שנועד להפוך את ההתנתקות לסמל של כישלון ותבוסה על מנת להרתיע את העם מפני כל פינוי עתידי של ההתנחלויות בגדה המערבית. מכבש מסרים המשלב זיכרונות נוסטלגיים מדומים של חופי גוש קטיף הזהובים והפסטורליים עם חשש עמוק מפני ׳קרע בעם׳ שמגולם בדמותם של בני נוער חובשי כיפה המתבצרים על גגות הבתים כשמולם חיילי צה״ל, והכל על רקע מאדים והולך של טילים הכותשים את ערי ישראל לצלילי אזעקות והדי פיצוצים, הטיח בציבור הישראלי את הטענות המשולבות – אך הלוקות והשגויות – כאילו נסיגה פירושה גירוש, תבוסה ו-׳רוח גבית׳ לטרור החמאס והשתלטותו על המרחב הציבורי הפלסטיני, ולכן יש להימנע ממנה בכל מחיר בעתיד

Harrington

Well-known member
מנהל
אותו דבר,אני מניח שאתה מתכוון שהוא התכוון להגן על האזרחים שם,

ניתן לטעון מול טענה זאת שלא מצא דרך לעשות זאת ולכן בחר בהתנתקות.
התכוונתי לסיסמת הבחירות על בסיסה נבחר כראש הממשלה שזכה להכי הרבה קולות מהמגזר היהודי, היא "דין נצרים כדין תל אביב" כזכור.
הנחות זה נחמד ואתה בהחלט מעניק לשרון ימ"ש כאלה. אבל אין ולא היה בשום שלב שום קשר בין גירוש יהודי הרצועה והנסיגה מציר פילדלפי להגנה על תושבי ישראל. ההגנה היחידה בפעולה הזאת הייתה על ישבנו של ראש הממשלה דאז מפני כתב אישום ולשיפור מיצובו הבינלאומי.
יש שטח במחלוקת,במקום להשאיר אותו ככה מיישבים שם יהודים.
בהחלט וטוב שכך. אולם מאחר ולא מדובר בשטח פלסטיני ממילא לא ניתן לדבר על גניבת שטחים מהפלסטינים כפי שטענת קודם. זה מה לעשות, לא קורה בעולם המציאות.
מה האדם הניטרלי יגיד על זה? סוג של גניבה.
אפילו לא קרוב לכך. בכל מקרה אם זאת גניבה, שים לב שהפלסטינים גונבים מהישראלים פי כמה וכמה.
אני מתדיין איתך. אם וכאשר ארצה להתדיין עם 'מולד' מה שזה לא יהיה, אני מבטיח שאפנה אליהם.
בכל מקרה שים לב למועד שדיברתי עליו ולמצב שדיברתי עליו. הדברים שהבאת כלל לא רלוונטיים לזה, מעבר לשאלה אם הם מדויקים.

Harrington

Well-known member
מנהל
הם רלוונטים מנקודת מבטי שרואה את ביבי בתור זה שנתן להם להיכנס בכוונה.
ראשית קטונתי מלהתדיין בעולם המדע הבדיוני.
שנית גם עבור בעל השקפה מוזרה כזאת הדברים הללו אינם רלוונטיים. מדובר שם על מה שכן או לא קרה לפני גירוש יהודי רצע"ז והנסיגה מציר פילדלפי תוך סיכון בטחון ישראל. אמנם לכל התהליך הזה כמובן יש קשר מובהק לאירועי שמחת תורה התשפ"ד, אבל לא לשאלה אם ישראל ביקשה/יזמה/איפשרה בכוונת מכוון את המגה-פיגוע הזה.

Cranio

Well-known member
תירוצים של קשקשנים שאין להם מושג על מה הם מדברים.

Harrington

Well-known member
מנהל

מה החידוש המיוחד שאתה מתלהב עד אקסטזה? זאת עמדתו הקבועה בנושא והיא הושמעה כבר לא מעט.

למעלה