בדיקת דם במקום מי שפיר?

אני ביטלתי את התור למי שפיר ובחרתי בניפטי

התחילו לי צירים מוקדמים בשבוע 17 בערך ולא רציתי לקחת סיכון אז ביטלתי את התור שהיה לי.
בעברי אובדן הריון בשבוע 13, ככל הנראה על רקע כרומוזומלי.

אני בת 37 וזה הריון מטיפולים. לא יכולה לדמיין סיטואציה שתקרה ואני גרמתי לה. לפחות להפלה לא אני גרמתי ואני מתנחמת בזה.
שבועיים אחרי ההחלטה הזו, הייתה מישהי בפייסבוק שכתבה שהיא מאושפזת בגלל ירידת מים חלקית בעקבות מי שפיר. בת 42, יחידנית, בהריון מטיפולים.
אני חושבת שזה נורא ואיום.
זה להיות תלוי יותר משבוע בין שמיים לארץ מבחינה נפשית - ובגלל משהו שאת עצמך בחרת.

קשה יותר מדי.

ראשית, הסיפור מהפייסבוק נגמר טוב

והאישה שוחררה לביתה.
שנית, מדובר ככל הנראה באירוע נדיר למדי.
צורם לי מאוד שכתבת "להיות תלוי בין שמים לארץ - בגלל משהו שאת בחרת".
בדיקת מי השפיר היא בדיקה חשובה ביותר, ואם בדיקת הדם היתה מצליחה להחליף אותה היו מוציאים את הדיקור מרשימת הבדיקות.

ברוך ה' הסתיים בטוב

ועדיין אותה אישה הייתה תלויה בלי לדעת במשך יותר משבוע שבהם נבדקה כל הזמן ונעה בין ייאוש לתקווה. עקבתי בדריכות וגם דיברתי איתה בפרטי... החרדות האלה - בעיקר כשהגיל דוחק וגם המצב - זה לא משהו שכל אחת רוצה לקחת על עצמה.
צורם לך? צר לי. ככה אני מרגישה וככה כתבתי.
אני לא אברור מילים שלא פוגעות באף אחד על פי מה שצורם לאנשים... סורי.
כאחת שעברה אובדן הריון בשבוע 13 - תמיד יש את האשמה שאולי עשית משהו או גרמת למשהו. כאן באמת נגרם משהו בגלל הבדיקה.
זה הסיכון שלה.

את משכנעת את המשוכנעים. אני רציתי לעשות מי שפיר אבל ביטלתי בגלל התנאים הספציפיים שלי.
יחד עם זה, בכל שלב ידעתי שאם חלילה ייגרם משהו - ידעתי את זה מראש.
ישנם סיפורים לכאן ולכאן.
דיקור לא נמצא ברשימת הבדיקות והוא לא בדיקה שמוצעת לכל אחת ולא בכל גיל. בדיקת הדם הגיעה כדי לספק מענה (3/4 כוח) למי שחרדה מבדיקת מי שפיר - במיוחד בהריונות יקרים - אבל בכל זאת רוצה לבדוק קצת יותר לעומק.

טיפה רגישות לא הרגה אף אחד

ממילא נשים מרגישות אשמה על כל דבר, אז את רק באה לחזק את האשמה הזאת?
כפי שכתבת - בגלל הבדיקה - ולא בגלל האישה, אז בבקשה - לפעמים יש מקום לשקול את המילים, גם אם כאדם את תמיד אומרת מה שאת חושבת בלי לתת דין וחשבון.

בדיקת מי השפיר נמצאת ברשימת הבדיקות לכל אישה מעל גיל 35. ובדיקת הדם לא מחליפה אותה. כי פשוט אי אפשר להחליף בדיקה אבחנתית בבדיקת סקר.

האמת שאני מופתעת. בדרך כלל ההודעות שלך

מלאות בתבונה ורגישות.
אולי סתם קמת על הצד הלא נכון היום...

יכולה להיות גם סיטואציה אחרת

לוותר על מי שפיר וללדת ילד חולה - בגלל משהו שאת בחרת. בעיני זה לא פחות נורא ואיום.

עד עכשיו ראיתי את ההודעות ולא יכולתי לענות... ממש מרגיש

תודה ענקית לכל משיבה.
משום מה מצליחה רק לראות את ההודעות ולא לענות דרך הסוללרי, גם כשהורדתי את האפלקציה... מאפשר תגובה רק דרך הנייד, שלא תמיד יש לי אליו גישה...

למעלה