אתמול בפעם הראשונה שמחתי שהורי עזבו את רוסיה

beatman

Member
אולי האנשים שאתה פוגש

אני דווקא נתקל באנשים אדיבים שמוכנים לתת להיכנס בתור מכוניות כאשר אני מגיע מפניה.
מוכרים בחנות שמוכנים לתת מבצע/הנחה ויודעים להסביר ולפרט.
כל זה כמובן לא כולל את הערסים המגעילים שמכערים את כל האווירה.

TaL53

New member
נו ברור, הישראלים הם הכי גרועים וכל השאר פשוט מושלמים

https://www.thesun.co.uk/travel/376...they-find-most-annoying-about-british-people/
&nbsp
https://www.dailymail.co.uk/travel/...7230/Americans-reveal-don-t-like-Britain.html
&nbsp
https://medium.com/philosophy-logic...an-can-be-very-rude-and-arrogant-2f2318ccba19
&nbsp
בוא נהיה ריאליים לשנייה. אני רחוק מלסנגר על ההתנהגות הישראלית הערסית (ויש מספיק ממנה) אבל לטעון שזה מאפיין את יחסי האנוש בישראל זאת כבר קפיצה מעל הפופיק. בכל מדינה אפשר למצוא תופעות שוליים ומה שימצא חן בעיני האחד לא ימצא חן בעיני השני. כמובן שישראל רחוקה מהנימוסים האירופאים אבל כל זה קיים גם במקומות אחרים (השאלה היא במינון) ואיכשהו רובנו מנהלים את חיינו בצורה די שקטה ולא "מזוכיסטית".

Astroo

New member
אנשים נורמטיביים במדינות המערב

לא נתקלים כמעט בהתנהגות הברברית שבישראל אין לך מנוס ממנה. רק בחודשיים האחרונים נתקלתי במצבים הבאים:
1. שכן השתלט על החניה הפרטית של ההורים שלי
2. מישהו איים עלי מילולית בכביש
3. קופאית בסופר צעקה עלי כשניסיתי לממש כרטיס שי
4. ניסיתי לברר משהו בסוכנות רכב שבה רכשתי את רכבי וטרקו לי את הטלפון בפרצוף
&nbsp

TaL53

New member
על סמך מה אתה טוען את

זה? כמה זמן גרת במדינות מערב?

Astroo

New member
התייחסות

על סמך קרובי משפחה ומכרים שגרים בארה"ב, קנדה וגרמניה

TaL53

New member
תראה

שוב, אני לא טוען שבישראל כולם מנומסים, ההפך מזה. הישראלים צריכים הרבה שיעורי נימוסים ( רק עניין תרבות הנהיגה הוא קטסטרופלי) אבל יש הרבה עניין סובייקטיבי בראייה שלנו את הסביבה. למשל, תיראת 4 אינטראקציות שליליות במשך כמה חודשים אבל כמה אינטראקציות חיוביות היו לך? אני מניח שלפחות כמה עשרות. אותו דבר לגבי חול- קשה לי להאמין שאין קופאיות מעצבנות או שכנים מאנייקים בארהב.

SupermanZW

Well-known member
אני מניח שאינטראקציות חיוביות לא היו

לו בכלל, אלא בעיקר אינטראקציות נייטראליות. אינטראקציה חיובית היא כשמקבלים יחס טוב מעבר למצופה ולא לצאת ידי חובה. אם לא עצבנו אותו אבל גם לא היו נחמדים אליו (הכוונה למשהו מעבר לקורקטיות המתחייבת מהתנהלות מקצועית) אז זה יחס נייטראלי, לא יחס חיובי.

TaL53

New member
במשך חודשים אף אחד

לא חייך אלייך, לא אמר לך תודה/בבקשה, לא עזר לך להחזיק את המעלית/דלת כשהידיים שלך עמוסות? לא עצר ונתן לך לעבור במעבר חצייה?

SupermanZW

Well-known member
הדוגמאות שאתה נותן חלשות

"חייך אליך" - ואם כן אבל זה היה מישהו מבני משפחתו/חבריו/מכריו ובסיטואציה שזה קרה בטבעיות, האם זה משהו מיוחד?

"אמר לך תודה/בבקשה" - זה רק מראה את הסטנדרטים הנמוכים בישראל, שמתלהבים מתודה ובבקשה בסיטואציות בהן מילים אלה מתבקשות, נימוס בסיסי נחשב לפריבילגיה בישראל, עצוב מאוד.

"עזר לך להחזיק את המעלית/דלת כשהידיים שלך עמוסות" - זה מה שמתבקש לעשות בסיטואציה כזו, גם כן נימוס בסיסי. בקנדה יחזיקו לך את הדלת אם רואים שאתה עומד להיכנס או לצאת גם אם הידיים שלך לא עמוסות, יעזבו את הדלת רק כשאתה תיגע בה.

"עצר ונתן לך לעבור במעבר חציה" - זה החוק מן הסתם, לא שום דבר מעבר למתבקש.

סיטואציה חיובית היא כשמישהו עושה עבורך מעבר למתבקש, מה שתיארת אלו סיטואציות נייטראליות.

השיחה התחילה מהחלפת מילים קצרה עם לקוח שהיה לפניי בתור

על העדה שלו ומוצא הוריו שהתחילה מההתעניינות שלו בגד כבוש שהיה בעגלה שלי. אני מתקשה לשחזר עכשיו את השיחות כי פשוט לא זוכר את כל הפרטים, בזמנו לא ייחסתי לזה חשיבות, סתם אפיזודה קצרצרה ונחמדה להנעים קצת המתנה בתור.

דג כבוש, לא גבינה של גד

התבלבלו לי האותיות

SupermanZW

Well-known member
זו דוגמה טובה

מי שמסוגל/ת לספר לך כזה דבר אישי מביע/ה חברותיות ורצון להעביר את זמן ההמתנה באופן נעים יותר. הזמן בהחלט עובר מהר יותר כשיש על מה לדבר. אני מחשיב את המקרה שלך לאינטראקציה חיובית.

Astroo

New member
הקולגות היו נחמדים אלי בעבודה

זה לא מובן מאליו בישראל, ואני מעריך את זה.

למעלה