אריק איינשטיין

איריסין

New member
אריק איינשטיין

חשבתי שמישהו יזכיר אותו כאן.
הוא בטוח נוגע בכולנו.

אני 'מעריצה' אותו מגיל 12.

העצב הכללי של לכתו מאיתנו מתחבר לעצב הטמוע בנשמתי והימים האלה, הם ארוכים ועצובים.

אז הנה, את הראשונה

איכשהו, דווקא כשיש כל כך הרבה מסביב לכבודו ולזיכרו ולמענו המילים מתמעטות ואין ממש מה להגיד.
נדמה לי שאריק איינשטיין הוא חלק מחייו של כל אדם מעל גיל 40 שלא נמנע מאמצעי התקשורת וממוסיקה. הנוכחות שלו היתה מאד משמעותית בשנות ה-60-70-80, וכמובן שלא רק בגלל המוסיקה אלא גם בגלל הקסם הזה שהוא שידר ושנדף ממנו בכמויות אדירות.
ולחלק מאיתנו, הוא גם סמל למשהו שאבד/היתמיר/השתנה (מחק את המיותר) וכבר לא יחזור אף פעם.

AngelsDad

New member
ימי זכרון

אני רוצה דווקא שיעשו ימי זכרון לכל ענקי התרבות .. כל שנה ביום הזכרון ישמיעו את אריק אינשטיין או את שייקה אופיר או את יוסי בנאי וכו' ועוד ועוד ועוד
עכשיו יש פסטיבל ואפשר לראות חומרים של אריק אינשטיין בכל הערוצים, מחר שוב יחזרו לזבל הרגיל ... צריכה להיות יוזמה של התקשורת לתת כבוד לכל ענקי התרבות הללו ולנו תהיה קצת נחת מידי פעם עם יום איכותי יותר של מוזיקה וסרטים ומערכונים ושירים ...

לא ככה?

אתה מתכוון בוודאי ליום זכרון נפרד...

כמו למשל יום מותו של הזמר/אמן, ולא ליום הזכרון הכללי.
רעיון מעניין. השאלה היא, איך יוחלט מי ראוי להכנס לפנתיאון הזה. אתה יודע, הרב-תרבותיות וכו'. אם אני לא טועה, מפעם לפעם יש ציון של האמן ביום מותו, ואמנם לא לכל יום השידורים אבל כן לתכנית מיוחדת.

אני מנחש שלאיינשטיין דווקא יעשו משהו כזה ביום השנה שלו, ולו רק שיש כל כך הרבה חומרים אהובים משלו.

AngelsDad

New member
ימי זכרון

בוודאי בנפרד, ביורצייט של האמן.
מי יחליט? כתבתי "התקשורת" שיתחילו עם מישהו ובטוח שיהיו חיקויים. רק צריך מישהו שיתחיל.

יוסי

AngelsDad

New member
אריק אינשטיין

איריסין

משהו שקיבלתי ... ואני חושב שתאהבי ...

, שבוע לפני פטירתו של אריק איינשטיין נתקלתי בתקליט ובו שיר שלא הכרתי קודם לכן.

כשהתחלתי לחפש מניין השיר נתקלתי בשיר והסיפור מאחרי השיר, שריגשו אותי מאוד

אריק איינשטיין הקליט באופן חד פעמי, שיר לפרויקט שאינו אלבום שלו, אלא עבור תקליט משירי המלחין יעקב שגיא, שהופק ע"י דב זעירא מהתקליט חיפה, עבור קיבוץ עין השופט, לזכרו של המלחין יעקב שגיא לאחר פטירתו.
אריק, שהיה בן בית בקיבוץ, נענה לבקשת דודתו, בת הקיבוץ, להשתתף בפרויקט זה.

את המידע הנ"ל ליקטתי מאתר הקיבוץ מתוך מאמר שכתב לזכרו של אריק איינשטיין יניב שגיא, בנו של המלחין, ולהלן הקישור:
http://www.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/item?131209

https://www.youtube.com/watch?v=h3SNZNTCJvM

יוסי

איריסין

New member
תודה רבה, יוסי

בדיוק ספרה לי חברה מעין השופט על כך שאריק איינשטיין
היה מבקר קבוע בקיבוצה בגלל הקרבה המשפחתית לשם.

סיפור יפה ומעניין.

פעם בוודאי הייתי יודעת עליו כי "זללתי" כל פירור מידע על אריק.

היום - חידשת לי ואני מודה לך!

חיבוק

למעלה