אריאל הקלטות - אתר באינטרנט

אריאל הקלטות - אתר באינטרנט

לאחרונה הקמתי אתר באינטרנט בשם: "אריאל הקלטות".
הכתובת (הזמנית, בינתיים):
www.arielrecordings.022.co.il
באתר אביא מאמרים בנושאים הקשורים באודיו (מקצועי, בעיקר), דוגמאות של הקלטות מאירועים שונים וכן אנסה לענות על שאלות בתחום ההקלטות המיקצועיות.
אתם מוזמנים לבקר.
ובהזדמנות זו, אפשר גם לבקר בדף הפייסבוק שלי: "אריאל הקלטות קלאסיות" וכמובן גם לעשות לייקים
.
אריאל אריאלי

נוסף פרק חדש - רמקול דינאמי - עיקרון ואופן נפעולה

היום הוספתי פרק נוסף להרצאה שאני מביא באתר שלי - הרמקול הדינאמי עיקרון ואופן הפעולה.
את הפרק החדש, כמו גם את שאר הפרקים הקודמים, אפשר למצוא באתר:
www.arielrecordings.022.co.il
כולכם מוזמנים להכנס ולקרוא.
ובהזדמנות, אני מבקש להזמין אתכם לחברי בפייסבוק: אריאל הקלטות קלאסיות ואפילו לשים לייק....
אריאל אריאלי

EB10000

New member
יפה על ההשקעה. אם כי מקריאה מהירה יש כמה אי דיוקים

לדוגמה, בפרק על קול אתה אומר שאין דבר כזה "גל קול" שזו אמירה לא נכונה. קול הוא בהחלט תופעה קולית של גל הנקרא גל אקוסטי. הוא זהה גם לאדווה בבריכה, ומתאר התקדמות של הפרעה בתווך, רק שגל קול הוא גל אורך וגל בבריכה הוא גל רוחב. ז"א התקדמות גל הקול זהה למגמת ההפרעה או לייתר דיוק וקטור מהירות הגל מכווןבאותו כיוון כמו ווקטור הקיטוב שלו. כמו בגלים בים וגלים אלקטרומגנטיים, גם לגלים אקוסטיים יש את אותם מאפיינים כמו מהירות, אורך גל, תדר זמני (temporal) שנמדד ב Hz ותדר מרחבי (spatial) שנמדד באחד חלקי מטר...אבל כמובן שבתור הסבר בסיסי סטייל וויקיפדיה ההסבר שלך מספק עבור ההדיוט הממומצע ב א'...

EB10000

New member
דבר נוסך

לחץ זה לא מהירות תנועה של מולקולות. מהירות התנועה מכתיבה את האנרגיה הקינטית של המולקולות שזה למעשה הטמפ' של הגז עד כדי קבוע. החלץ של האוויר זה יחס בין כוח לשטח, או בתרגום לגאזים זה שינוי במתקף פגיעת המולקולות חלקי שטח הפגיעה. כמובן שיש קשר הדוק בין לחץ, טמפ' ונפח. אני אשתדל לקרוא גם את שאר הפרקים ואשמח לתת עוד פידבקים

תודה על ההערות.

שתי הערותיך בקשר להגדרת הלחץ - כוח הפועל על מעטפת החלל בו נמצא האוויר וגל הקול - תנועת מולקולות לאורך תנועת ההתפשטות, התקבלו בתודה וכבר תוקנו.
לגבי ה"ויקיפדיה".
ההרצאה נכתבה עבור אנשים פשוטים ולא עבור מהנדסים.
כאשר אני נותר את ההרצאה לסטודנטים בבית הספר לסאונד אני מביא, כמובן, את האסמכתאות המתמטיות הנדרשות.
ושוב תודה על ההערות.
אריאל אריאלי

נוספה הקלטת חבורת הזמר "ראש טוב" מראש העין

לפני מספר ימים הוספתי באתר הקלטה שעשיתי לחבורת הזמר "ראש טוב" בניצוחה של המוסיקאית ג'יני רבין שלהשיר "קח לך אישה ובנה לה בית" - בעיבודה של ג'יני.

http://www.arielrecordings.022.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=1904824

ההקלטה בוצעה בעזרת שלושה מיקרופונים: ימין, אמצע ושמאל (שיטת AB) ושני מיקרופונים לפסנתר החשמלי (לא הייתה לו יציאה ישירה).
ההקלטה נעשתה באולם החזרות של המקהלה בראש העין (אפשר לשמוע ברקע מכוניות).
אשמח לקבל הערות והארות הן על הביצוע והן על ההקלטה.
תודה
אריאל

הפרק האחרון של ההרצאה באתר שלי

היום הוספתי את החלק האחרון (בינתיים. אולי בהמשך אוסיף גם קצת בנושא המגברים).
להזכירכם, ההרצאה באתר שלי: www.arielrecordings.022.co.il
מאחר והחומר מיועד לקהל הרחב ולא לאנשי מקצוע, השתדלתי לתת את ההסברים (גם אם, לפעמים, באריכות יתרה) ללא נוסחאות מתמטיות והסברים פיסיקאליים מורכבים.
אתם מוזמנים לקרוא ולהעיר את הערותיכם. אני קורא בעיון את ההערות ואפילו מתייחס אליהן במידת הצורך.
אריאל אריאלי

למעלה