אפשרות לביטול אבחון על הספקטרום

הבנתי .

מה שאמרו לך אמרו גם לי : הדודה אמרה לי שאני אומר דברים מאוד מאוד מחכמים - ואני לא הבנתי על מה היא מדברת כי חשבתי תמיד שהכל אצלי כאוס, ושטויות ובלבולים, והרב אמרו לי גם ברשת וגם במציאות שאני אומר דברים מאוד חכמים ויש לי לא מעט הברקות. אני חושב כמוך שלא נתפסת בזה, ואני מסכים עכשיו באמת עם שאמרת הגות היא תחום רחב מאוד, עמוק מאוד, וגם לי אמרו מהליון פעם " מה אתה מתפלסף" אפילו אמא שלי אמרה לי את זה. וזה מציק...

הערה.

ולכן הם כאילו מבינים את הכל אבל לא מבינים כלום,
&nbsp
- זה נכון לפעמים עצם הבנה שאתה מבין הכל זה שאתה לא מבין כלום זה פרדוקס אבל דווקא מהכלום אפשר לצמוח לאין סופי ואפילו הוא מעוררב היש ואין הכל עיסה אחת אצל אוטיסטים זה מורכב כי מצד אחד הם מבריקים ומצד אחד מפגרים, והנורמה תעשה הכל כדי שלא יקרה, כי הם כמו שאמרת רואים סמטריה "כיופי ישר" וזה לא נכון אבל הבהמיות והיומרה שלהם שהכל יתשב באופן ישר וברור ללא תזוזו ת חשיבה לנארית קרה משהוא...

שאלה מה אתה חושב על אנטלקטאולים?

אתה חושב שאתה אנטלקטאול? : אני לא חושב שאני כזה אפילו שהדודה ועוד אנשים אמרו שאני כן, לי זה לא נכון בכלל אין לי שום קשר לזה וזה גם לא מעסיק ונראה קר ומנוקר. מה דעתך?

arana1

New member
לדעתי יש בעייה עם אינטלקטואלים, שרובם נוטים לחוסר עמוד שדרה

ובארץ, כיום, למשל, כשכל המדינה מתבהמת בצורה שאין גלויה ממנה לפשיזם רצחני ודיקטטורה מושחתת אז הנטייה של האינטלקטואלים לבגוד במצפונם למען הקריירה והמימוש העצמי והמעמד והפרנסה ניכרת במיוחד.

ודווקא אוטיסטים נוטים פחות למהלכים מסוג זה וגם בגלל זה הם מנודים ומופלים וסובלים מכל צד,
כי מצד אחד הם לא נחותים שכלית וקוגנטיבית מהאינטלקטואלים וההוגים ומובילי הדעה הכי נחשבים ונשמעים ונראים אלא שמצד שני הם לא בנויים לאופורטוניזם התועלתני והקר והמנוכר שכל כך אופייני לאנשים שהם גם מאוד חכמים אבל גם מאוד מנותקים מהלב והרגש.

וזו בעייה שיש לה השלכות מזעזעות, גם על טיב המחקר, וגם על איכות החיים בכלל כי במצב הקיים, זה שמשקף העדפה מסורתית לכחנות וחזירות, רוב האינטלקטואלים הופכים בשלב זה או אחר למשרתים של כל מה שמתועב ונפסד,
כי זה מה שמשתלם וזה מה שפתוח לפניהם ואף אחד לא אוהב להקריב ולוותר על היכולות הגבוהות שלו ועל הסיכוי להראות לכולם כמה הוא מצטיין ומרוויח ובעל השפעה רק בגלל טרדות קטנות וזניחות כמו מצפון ורגישות אנושית.

אז האינטלקטואלים חותמים על הצהרות, כותבים תגובות נזעמות ומלאות פאתוס במדיה, נושאים נאומים חוצבים, ואז חוזרים לשרת את החזירים האלימים כי זאת האפשרות היחידה "להתקדם בחיים",
אוטיסטים נוטים לעשות זאת פחות ובגלל זה לסביבה נדמה שפשוט חסרים להם "כלים" והבנה של קודים חברתיים ואף אחד לא מעלה בדעתו שהחיבור בין הלב לשכל ובין הנפש לגוף לא מאפשר לאדם לבגוד בהשקפת עולמו.

וזה עצוב, כי אם האינטלקטואלים, שעל גבם ובזכות כשרונם, נבנית התשתית, היו פועלים לפי צוו מצפונם וליבם, גם, אז גם היצירה שלהם הייתה טובה יותר משמעותית וגם החזירים הפסיכופאטים ששולטים בחברה היו מאבדים יכולת השפעה.
אלא מה, לטווח קצר זה לא משתלם ובגלל שלאינטלקטואל אין חיבור טוב בין הלב לשכל או מסוגל לראות ולחוות ולפעול רק לטווח הקצר ביותר.

הבנתי בעצם האוטיסטים לא פחות חכמים ואפילו יותר.

אבל התנהלו הכללית המעמדית לא מתאמיה לאופי האוטיסטי לכן אין כמעת ארוטיסטים שעונים על הגדרה מבחינה פורמלית, ולכן
האאוטיסט לא משנה כמה חכם הוא היה המסלל הקיים, מוסד אקדמי,
לימודים וכולי באופן הרגיל לא יתאים לו, אתה
מתאר במדיוק את מה

שאני מרגיש כלפי לימודים והסיבה שאני בתור אוטיסט שיש לו יכולות טובות החלטתי לא ללמוד ולפרוש אפילו שיכולתי מאוד להצליח, כי העניין של התחרות האיומה והבמיות של דריכה על כל מה שזז כדי
להתקדם לא מתאימה או ציות לכל מיני פסיכופאטים
שקובעים את הטון. אבל כמו שאמרת במידה ואותם אנשים מוכשרים וחכמים היו רותמים תיכולות ויוצאים נגד השירה ( מה שלא יקרה בגלל הפחד מאיבוד
הפרנסה, כבוד, ומעמד) אז זה מוביל

לאיכות ותוצרת נמוכה בהרבה. היו לי וויכוחים
בזמנו עם הדודה בפורום שאין סיכוי שאקדמיה תצליל אותנו היא טענה לפי מה
שהבנתי שעדיין יש להם מקום - ואני טענתי שמזמן כבר ולא והמפכה תבוא
מבפנים מה דעתך?

אגב יש אנשים שחושבים שאני מעריץ אותך.

אפילו הדודה טעתה בכך, אני לא מעריץ אף אחד אני חושב שערצה מובילה בסופו של דבר לטמטום ולשנאה גם של אותו אדם אני לא מעריץ אף אחד, אולי יש בי הערכה מאוד עמוקה לכמה דמויות שהשפיעו עלי חיי אבל כדי שיבינו וגם שולמית תבין אני לא מעריץ אותך, אני מסכים עם רוב מה שאתה כותב, וחושב שיש בך הרבה שכל וטוב אבל זהו לא יותר מזה.

arana1

New member
אין לי ספק שאתה לא מעריץ אותי

היה לי בעבר סוג דומה של שיחות עם אשה ברשת חברתית אחרת וגם שם אנשים פירשו את זה כאילו שהיא מעריצה אותי והאמת שפשוט כמו במקרה זה שנינו חשבנו בצורה די דומה וכיוון שעדיין נדיר למצוא אנשים שחושבים ותופשים את העולם כמונו אז כלפי חוץ, לאנשים שלא מסוגלים להבין דברים אלא בצורה היררכית, של נמוך וגבוה, הנטיה לשקוע בשיחה עם הדומה לך נתפשת כהערצה.

אז אני חוזר ואומר לך, במלוא האחריות, כל מה שאנשים אומרים לך הוא טיפשי ,כמוהם וכמותם, ואני גם יכול להסביר ולנמק למה.

כמו הדפקט הזה מפורום ספרים וסופרים שהזהיר אותך מפני שאני בכלל לא אמיתי ובכלל לא קיים ואני ממש אדם מסוכן ופשוט התנפל שם על כל תגובה שלי באלימות מטורפת,
לצערי למדתי לסבול את החרא הפסיכוטי הזה כמובן מאליו,
אצל רוב הנ"ט זה קיים אבל מוסתר טוב,
עד שהוא נתקל בדמות חריגה, כמו אוטיסט או יהודי, ואז יללא, השמדת עם, שמחה גדולה, זבלים.

ברור אני חושב שיש לי כלפיך הערכה

כנראה גם אתה כלפי אבל זו לא הערצה אני לא מעריץ אף אחד ולעולם לא הערצתי. אז פשוט אחרי שהעירו לי שאני מעריץ אותך ואתה יודע מי הייתי מוכרח לכתוב שזה לא נכון, אני תופש את העולם באופן מאוד דומה לך אבל אני לא מעריץ אותך או כפוף ךף...

כן ווילס לא יכל לאכול אותך לגמרי.

הוא כתב לי הודעות מזעזעות בפרטי אני אמרתי לו " לשון מדברת גדלות " וירדתי עליו אז בסוף הוא יצא גם עלי ולא רצה שאני אכתוב בפורום שהוא פתח, וליכלך גם עלי הוא ורפאל. הם סתם מניאקיןם, אתה הרבה יותר טוב מהם, ווגם אמרתי שאתה הרבה יותר טוב מכל מי שכתב שם עד עכשיו, חח זה מחרפן אותם שאני מזכיר אותך, אבל מה לעשות אתה הרבה יותר אמיתי מכל הנטים האלו...

אגב אחת הסיביות שהדודה דיברה איתי שהיא הייתה בדיכאון.

בגלל מה שקרה בניכם, והיא יכלה לדבר איתי חופשי והיא הצביעה על כך זה שהיא חשבה שאני ואתה הוא אותו אדם זה גם מה שגרם לה לבילבול. אבל גם לאחר מכאן היא יכלה לדבר איתי כי הזכרת לה אותך באופן מאוד מרשים לטענתה, היא חושבת שאני ואתה מאוד דומין, רק לטענתה אני יותר " מחוצן/ או קיצוני" לפי מה שהבנתי, והיא יותר התחברה עליך מהצד הרגשי ועלי יותר מהצד השכלי. היא גם אמרה שהיא תוכל להיות בקטע רק איתי כי אני דומה לך. זה לא הכי נעים כי אדם רוצה שיאהבו אותו בגלל מי שהוא ולא כי הוא ומה לאדם אחר. זה די מעצבן ואפילו פוגע..

צלליתי

New member
אני דווקא

נוטה לחבר ביניהם איכשהו (עד כמה שאני יכולה, בשיחות עם הזן הנוטה לנורמה) ופחות לראות את הדוגמאות שנתת כדיכוטומיה גמורה.

נראה לי שיש כאן כמה תגובות (מתלהמות) שנמחקו - ואני כבר לא זוכרת מדוע חשתי צורך לציין את היותך נוטה לכיוון פילוסופי.

arana1

New member
נמחק לא בגלל התלהמות אלא בגלל שדיברנו על מיניות

אבל אחת הטעויות שעושים בקשר לאספים זה לתייג אותם כפילוסופים כי חלק מהקטע זה שבשבילם פילוסופיה זה דבר הכי מוחשי וחושי מה שהופך אותם דווקא ליצורים מאוד לא פילוסופיים במובן המקובל

יותר נכון אני דברתי באופן גס על הצורך לזיין ושאלתי על לזיין

בחורה מהפורום מוטרדת שארנה אמר שהוא מכיר אותה והיא יפה ( אז אמרתי האם הוא מרגיש צורך לזיין את כל הנשים) אז מחקו את התגובה, ובנוגע לזה שאנו פילסופים זה נכון חלקית, חלק מאיתנו נוטים לצד הגותי, אטבל הוגים במובן המקובל של המילה אנחנו לא, זה מקצוע כל כך שכלתני בעיניי ואנו כל כך ריגשים.... לא נראה לי שיש פתח לעולם הזה לאוטיסט בטח לא באופן המקובל של המילה אלא יצר עולם משלו, ודרך משלו...

נכון אני אמרתי אני אמרתי לו אם הוא רוצה לזיין אותה.

ואם יש לו בכלל חשק לזיין כל אישה, הוא ענה לי ומחקת כי חשבת שזה יפגע בה, אני לא חושב שהיא הייתה נפגעת. והוא גם ענה, אבל ישנתי ולא ראיתי אבל הוא אמר בכותרת " כן גם אני רוצה לזיין כל אישה נו אז מה?" אבל זה מחוק ולא ראיתי מה כתבת..

כי מה יש להיפגע? לפי מה שהיא מתארת היא בחורה גדולה..

ובטוח זינו אותה או מה שהנשים אומרות זינו אותו אז סך הכל שאלתי שאלה כי נראה שארנה נמשך עליה מבחינה מסוימת...

arana1

New member
עניתי לך, במסגרת הדיון על סימטריה ויופי

על שאלתך לגבי המידה שבה אני נמשך לנשים יפות
ואמרתי לך שזה ממש לא מהותי לי בכלל
שיש הרבה נשים מכוערות שהרבה יותר מושכות בעיני מנשים מאוד יפות
ונתתי דוגמה של דוגמנית ידועה שנחשבת להכי יפה ואמרתי שאותי היא מאוד דוחה כי אני מרגיש שהיא אטומה ונרקסיסטית
וכתבתי שמנסיוני נשים כאלה הן גם ממש לא כיף במיטה כי הן כולן בפוזה

וזה חלק משיחה שגם ניהלתי בעבר עם צללית, שאמנם היא אשה מאוד יפה, על בקשר בין סימטריה ומשיכה,
קשר שנכתבו עליו אין סוף מאמרים ומחקרים,
ולדעתי היופי האוטיסטי הוא מוזר גם בגלל שהוא מבטא סימטריה אחרת מהמקובל

וצללית כתבה לי שאני אמנם מדבר ככה אבל עובדה שכל החברות שלי היו יפהפיות אבל זה ממש לא נכון
החברה הראשונה שלי הייתה הכי מכוערת בכיתה,
ואני בכלל לא מזהה שום קשר בין מה שנחשב ליופי לבין משיכה,
לפחות לא אצלי,
האדם הכי מכוער בעולם יכול להקרין משהו שימשוך אותי יותר מכל הנשים הכי יפות בעולם
ובכלל,
היחס השטחי והרכושני והמחפצן והתועלתני שנהוג בחברה כלפי יופי בסך הכל הופך את כל העניין לבעייתי מאוד,
גם לנשים, ולגברים, היפים והיפות עצמןם

כן אבל לא ראיתי את התגובה כי שלומית מחקה...

וכן אני מסכים עם כל מה שאמרת : אני יכול לומר לך שאני אהבתי והייתי מאוד להוט אחרי בחורות הרבה פחות יפות ודווקא אלו שהיו ממש יפות בטירוף שכן יכל להיות אולי קטע דחו אותי. אני חושב שבשבילי אישה יפה חייבת שהיה לה אופי שמתאים לי, אני אוהב את הפנים ולא את הבחוץ. ואצלי כמה שאני אוהב יותר ככה האישה יפה יותר בשבילי גם הדודה ככה. וגם עוד אחת שאני מכיר. אני אוהב אופי יותר מיופי וזה בא ביחד.

לפי מה שהבנתי ממך אתה כמוני אתה לא יכול לזיין ללא אהבה.

ואני אפילו גרוע ממך אני לא מסוגל לזיין אפילו שאני מאוהב לגמרי ומפחד לגמרי, כמו שאמרת פעם שחברה שהייתה מאוהבת בך סיסממה אותך כדי שתזיין אותה כי נמאס לה. זה מאוד מזכיר לי אותי, ואני גם חושב שיופי יכול לא למושך בכלל ויופי זה דבר מאוד אישי ומשתנה. אני גם מכיר דוגמניות שלא הייתי נוגע בם... והכי גרוע לפי דעתי זה היחס ליופי שהוא סימטרי אבל לא מתפתח, שיש נשים שחובה שיאמרו שהם יפות, לטעמי בר רפאלי לא כזו יפה אני בכלל לא נמשך עליה כי ברור שהיא יפה אבל לא בא לי עליה או עושה לי את זה... ואח שלי צחק עלי ואמר שאני הומו ולא מבין מה אתה חושב?

ואני חושב שגם הנשים/והגברים היפים באמת.

חושבים שהן מכוערים למשל תמיד אני חושב שאני מכוער ואדיוט אבל אמרו לי שאני נורא יפה ומאד חכם ( ואני בכלל לא מאמין בזה אפילו שתמיד מאשמים אותי שאני שחצן ועם שגעון גדלות...)גם הדודה אמרה לי ככה אפילו שאני בטוח שבשבילי היא תהיה הכי יפה. כי אצלי מי שאני אוהב הוא יפה ואין קשר בכלל למה שנחשב..

למעלה