אסתר, מזל טוב, ושאלה...

niniv

New member
אסתר, מזל טוב, ושאלה...

אני מגיעה מפורום הריון ולידה, דרך פורום הנקה ואתמול חזרנו מטיפת חלב, אליאור בן חודש, נולד במשקל 3235 , שבוע וחצי אחר-כך נשקלנו והוא שקל 3210 ואתמול..... אחות טיפת חלב טוענת שאליאור לא עלה יפה במשקל... הוא שקל אתמול 3620 הוא העלה רק 400 גרם ... אני חייבת לציין שאליאור אוכל כל 3 שעות עם הפסקה אחת של 6 שעות. בהתחלה היינו אוכלים עד שאליאור היה משחרר אותי - כל ארוחה משד אחר, וזה לפעמים לקח שעה ואפילו יותר!!! עד שיום אחד אליאור התחיל להקיא את כל מה שנתתי לו. ולכן הלכנו לרופאה שטענה שהוא אוכל יותר מידי ושאני לא מניקה טוב, ושהתינוק מקבל את כל הנחוץ לו ב-5 דקות הראשונות של ההנקה, ולכן יש להניק 10 דקות מצד אחד, לעשות הפסקה ל"גרפץ" ולתת 10 דקות מהצד השני... אז התחלתי לעשות כמו שהרופאה אמרה וזה הלך יופי, רק שאליאור לא העלה יפה במשקל... אני חייבת לציין שכל חיתול שאנחנו מחליפים הוא גם רטוב מפיפי וגם מלוכלך מקקי! אליאור רוב היום רגוע וישן טוב, כך שכל הסימנים מראים שהוא אוכל כמו שצריך! אז היום בטיפת חלב, האחות אמרה להניק מצד אחד - עד שנגמר החלב, ואז הארוחה הבאה תהיה מצד שני... בגלל הסיפור של החלב הקדמי והאחורי (שהרופאה אמרה שזה שטויות..) אז מה עושים???? איזה תיאוריה נכונה? אליאור צריך לבוא שוב ביום חמישי להשקל... וחמותי אומרת שאולי החלב שלי לא מספיק מזין... עוצי עצה....

niniv

New member
רציתי להוסיף..

שמאתמול, אני מנסה לתת לאליאור כמו שהאחות אמרה, מצד אחד עד שנגמר החלב, ומה שקורה זה שהוא אח"כ פולט המון (לא מקיא, אבל פולט..) ובוכה הרבה... (נגמרו הימים של תינוק רגוע..) ועכשיו אני לא יודעת אם זה גזים או פשוט שהוא לא רגיל לאכול כל כך הרבה..(יוצא לנו לשבת בין 3/4 שעה לשעה, במקום 20-25 דקות שהיינו יושבים קודם..)

about the plitot

some babies will spit up after every feed, and as long as they are gaining weight, this is not a problem. After he spits up, you can offer him the second side if he still seems hungry. Remember, there is no overfeeding in a breastfed baby!! YOu might try stopping all cow´s milk products for a week to see if that helps. Otherwise, the yoetset hanaka will be able to suggest other changes when she sees how the baby breastfeeds. Stop watching the clock. watch the baby. Is he latching correctly? does he take as much of the hila under the nipple as possible?​

HI, and welcome!!

I read Gaby´s answer to you and it is very thorough. I would suggest that you meet with a yoetset hanaka to help you get back on the right track. Where do you live? I will be happy to refer you. IN the meantime, look in the gallery in this site and see pictures of positioning and latch which may help you. You should be feeding on both sides. Give the baby the first side until she finishes and lets go. Change her diaper and offer her the second side. Start on a different side each feed. The incorrect information which you received caused the problems, but you can fix them. Good luck!!​

למעלה