אני מטיל פצצה

דאלטון

New member
אני מטיל פצצה

הדתיים אומרים שאלוהים ברא את האדם.
במציאות אנחנו רואים שהאישה מולידה ילדים כלומר היא בעצמם בראה את הילדים/ האדם.
הגברים הדתיים כנראה קינאו באישה כי יש לה יכולת להוליד ולכן יחסו את בריאת האדם לאלוהים שהוא נקרא בלשון זכר. כנראה לא רצו שהאישה תקבל את הקרדיט.

דאלטון

New member
אנשים משתמשים

במושג ''אלוהים ברא אותך'' גם היום למרות שהוא נולד בידי אישה.

יש כאן הטייה מכוונת של גברים שנתנו כוח לאלוהים כדי להקטין את האישה .
בפועל אתה לא ראית שאלוהים ברא בני אדם. אתה כן רואה היום שאישה מולידה ילדים.

אתה צריך לבחור להישען על אגדה שכתובה בתנ''ך או להודות שהאישה היא זו שמולידה/בוראת צאצאים.

חנוך25

New member
שוב - נולד ונברא זה לא אותו דבר.

בריאה זאת פעולה של ישות תבונית לשם תכלית כלשהי.
הולדה זאת פעולה אוטומטית. אישה לא בוראת את הילד שלה, כמו שביצה לא בוראת אפרוח, כמו שעץ לא בורא תפוח, כמו שפס יצור לא בורא מכונית.

השאלה אם בני אדם נבראו היא שאלה נפרדת. לא קשורה לדרך שבה בני אדם (או כל דבר טבעי אחר) באים לעולם.

BravoMan

Active member
יש לך כאן טעות:

הולדה דורשת קיום יחסי מין בין זכר ונקבה פוריים.
&nbsp
במקרה של בני אדם, מדובר בישויות תבוניות, שיכולים להחליט להשתמש באמצעי מניעה, לקיים יחסים בשיטות שאינן מביאות להריון, או אפילו להתנזר מקיום יחסי מין לחלוטין.
&nbsp
זה נכון שיש הריונות לא מתוכננים בעולם, אבל לרוב הבאת ילד אנושי הנה פעולה מתוכננת ע"י יצור תבוני, אפילו שניים, וכלל אינה קורת "באופן אוטומטי".
&nbsp
וזה עוד לפני שמדברים על "תינוקות מבחנה", פונדקאות, וכו'.
&nbsp
ומה בדבר בכבסה דולי?
האם מבחינתך היא נולדה או נבראה?

דאלטון

New member
בעבר אנשים לא ממש תכננו להוליד

הם נמשכו מינית אחד לשני וכתוצאה מזה נולד צאצא. לא בטוח שכולם רצו להביא ילדים. לא ידעו על אמצעי מניעה בתקופות ההן ולכן כל מגע מיני היה בחזקת הולדת ילדים.

חנוך25

New member
בסדר לא אוטומטי. הכניסה להריון היא מתוכנת.

אבל אין לך כמעט שליטה על הווצרות העובר, על התכונות שלו וכו'. כרגע השליטה היא מאוד מוגבלת. גם בתינוקות מבחנה וגם בדולי.
אם תהיה לך שליטה כמו על ייצור של שולחן זה יהיה נברא.

בכל אופן, במקום לחפש חורים בהסבר שלי תסביר אתה מה לדעתך ההבדל בין נברא ונולד. (אם לדעתך יש הבדל).

BravoMan

Active member
בדיוק כמו שאמרתי בשרשור השני:

פרטים טכניים.
&nbsp
"נולד" מציין תהליך ביולוגי ספציפי להיווצרות יצור חי.
התהליך כולל שכפול לא מדויק, תוך ערבוב של שני מקורות, בניית היצור בתוך גוף אחד ההורים (ידעת שסוסוני ים זכרים נושאים את התינוק?), ויציאת מוצר בגרסת בסיס מתוך אותו גוף.
&nbsp
"נברא" הינו תהליך לא מתועד, שפרטיו הטכניים אינם ידועים ברובם, ונרמז שהוא על טבעי, או לפחות ניתן לביצוע אך ורק ע"י ישויות על טבעיות.
&nbsp
בנוסף, בניגוד ל-"לידה": שהיא תהליך יצירה עבור יצורים חיים בלבד, "בריאה" הנה תהליך אוניברסלי שיכול ליצור חי, דומם, ואף קרינה אלקטרומגנטית על כל הספקטרום שלה, ואולי אפילו צורות אחרות של אנרגיה.

Hameln

New member
מובן מאליו

הכוח של האישה להוליד בא מהאנרגיה שהיא מפיקה מהמזון שהיא צורכת, לא "מעצמה".

hnc

New member
אבל בא מעצמו הכח של זה שהביא את הכח לאישה להוליד, כן?

מדור 26

New member
אישה לא מולידה - אישה יולדת, גבר מוליד.

הכוח ללדת בא אך ורק מהגוף שלה.

hnc

New member
לא רק האדם...

כל חי נוצר מחי, ואת זה אנו רואים כל הזמן ללא יוצא מן הכלל, ולכן אין סיבה לחשוב כמו הדתיים שפעם זה לא היה כך ובורא נעלם ברא את החיים, ומצד שני אין גם סיבה לחשוב כמו לדוגמה אתאיסטים מסויימים שפעם החיים נוצרו מדומם.

trilliane

Well-known member
מנהל
התאים שלך נוצרו מדומם. גם אנחנו מורכבים מאטומים.

hnc

New member
כן, בטח שאנחנו מורכבים מאטומים. לא שהתאים שלי נוצרו מדומם,

כי כל אורגניזם חי נוצר מאורגניזם חי שקדם לו, וזה מה שמקובל לחשוב היום. פשוט אין בנמצא כיום חומר דומם שממנו יכולים להיווצר חיים כלשהם.
אני גם לא יודע מה הזוי יותר, בריאה של החיים מבורא נעלם, או יצירה ספונטנית של החיים מדומם.

trilliane

Well-known member
מנהל
אורגניזם כן; אבל החיים הראשונים היו משהו הרבה יותר בסיסי...

ואני לא מבינה מה "הזוי" בתאוריות מדעיות מבוססות לוגית. דמיון אנושי של ישות על טבעית שאין שום ראיות לקיומה אינו בר השוואה.

המרק הקדום:
https://he.wikipedia.org/wiki/המרק_הקדום
המסע מראשית החיים ועד לאדם
http://davidson.weizmann.ac.il/stub-22

דאלטון

New member
מי שטוען שאלוהים ברא את העולם חייב להתמודד עם השאלה

ומי ברא את אלוהים?

לכן יותר היגיוני שהחיים התפתחו ספונטנית באקראי והמשיכו להשתכלל
עם הזמן.

קשה לי לקבל שאלוהים ברא את העולם כמו שהוא נראה. זה עולם רע ואכזר. קשה לי לקבל שישות כל שהיא בראה אותו.

hnc

New member
אין שום היגיון ביצירה ספונטנית של החיים מדומם,

גם כי אף אחד עד עתה לא ראה דבר חי כלשהו שנוצר מדומם כלשהו אלא רק חי מחי, ושלא נדבר על ה"אקראי"...
בלהחליף משהו לא הגיוני במשהו לא הגיוני אחר לא מגיעים לשום דבר, ויש דברים יותר הגיוניים, ממש הגיוניים, מאשר בורא או יצירה ספונטנית ואקראית של החיים...

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל יש היגיון. כאמור, יש תאוריות לוגיות איך זה יכול לקרות

העובדה שאתה אישית לא מבין את ההיגיון הזה או שאתה מצפה לראות את זה סביבך כיום (התנאים שונים, לא רלוונטי) מעידה עליך, לא על המדע.

outrigger

New member
תיאוריה מבוססת לוגית?

מה בדיוק מבוסס לוגית בתיאורית המרק הפרה-ביוטי? האם את מכירה מרק שכזה בטבע?

למעלה