אני הראשון ששואל פה שאלה?

איתן כ.

New member
אני הראשון ששואל פה שאלה?../images/Emo50.gif

אז ככה: בחדר הכושר שאני מתאמן כל המדריכים הם עולים מחבר המדינות והם ממליצים על עבודה על שריר אחד באימון בלבד. כלומר: חזה יד קדמית+אחורית גב כתפיים מדריכים שלמדו בוינגייט לא אוהבים את השיטה. מה דעתכם?

והראשון שמקבל תשובה ....

הדבר שהפריע לי בשאלתך הוא - איפה נעלמו תרגילי הרגלים !!! כלומר האם אני יכול להסיק שעולים מחבר המדינות לא מבצעים תרגילי רגלים ?! ובנימה רצינית, חסר לי בשאלתך כמה פעמים אתה מתאמן בשבוע ובד"כ על פי נקבע את סוג האימון כמו כן מהי מטרת האימון - כוח, סיבולת או "ניפוח" לגבי תרגילי רגלים אסור לפספס אחרת אנו נהיה עדים לתופעות כמו בפופאי גוף גדול ורגלים קטנות. רמי

Rיקש

New member
אני פופאי לדוגמא.

3 שנים אני עובד על כל הגוף חוץ מרגליים... למה? זה היה קשה לי, תירוץ דפוק אבל מה לעשות - הייתי צעיר וטיפש. היום אני צעיר וטיפש+
Rיקש AKA פופאי.

איתן כ.

New member
../images/Emo51.gif, תרגילי הרגלים לא נעלמו

אלא בכוונה אני לא מבצע אותם. לפני כשנה החלו לי כאבים בברכיים בגלל שהייתי רץ כל יום במשך חצי שעה על הליכון. פיזיוטרפיה והורדת מינון הריצות לפעמיים בשבוע העלימה, תודה לאל, את כאבי הברכיים והאורתופד המליץ לי לא לעשות תרגילי רגליים. אין לי פחד להיות פופאי, פשוט כי אני כבר בן 33 אז גם עם תכנית אימונים כמו של אלי האנה , אני לא אתנפח הרבה. מטרתי היא להשיג את המקסימום שאפשר, בהתחשב במגבלות הגיל והזמן שלי. כלומר - מסת שריר (שקראתי שהיא גם מסייעת בשריפת קלוריות בזמן מנוחה וגם מפחיתה סיכוי לבריחת סידן ושברים אצל אנשים זקנים) וגם שריפת שומנים. השאיפה שלי היא להתאמן 5 פעמים בשבוע - אימון קצר בכל פעם, מכיוון שבדר"כ אני מגיע מהעבודה (כן, אני גם עובד בין כתיבה בפורומים
, מול מחשב)בסביבות 21:30 וחדר הכושר (סופר פיט, בית יהודי בסרביה בנאות אפקה) נסגר ב23:00. המדריך הנוכחי נתן לי את האימון שציינתי ולדבריו יש לעשות חימום ריצה ל 20 דקות לפני האימון (כן, אני יודע שפעילות אירובית לפני אימון משקולות לא מומלצת לפיתוח מסת שריר, אך מצד שני אני מאמין שזה מסייע השריפת שומנים). לגבי מי שרשם להפסיק עם המדריכים הרוסים - זה לא תלוי בי כי אלה המדריכים בחדר הכושר וכבר נרשמתי לשנה (וכמובן אני בטוח שיש ביניהם גם מדריכים מעולים כמו שיש מדריכים ישראלים טובים וטובים פחות). עד לאחרונה התאמנתי כשנה וחצי בחדר הכושר בעבודה וכשעברתי מקום עבודה חיפשתי חדר כושר והוא היה הכי קרוב לבית.

אלי ו.

New member
אין בעיה בתכנית הזו

זאת אם אתה באמת רוצה להגיע לחדר כושר 5 פעמים בשבוע. רצוי מדי פעם לשנות את התכנית, כי כל תכנית בסופו של דבר מאבדת אפקטיביות. בקשר למוצא של המאמנים, ראיתי מאמנים רוסיים מעולים וישראלים שלא ידעו מאיזה צד של המשקולת מרימים, ולהיפך. שפוט כל אחד לגופו. בקשר לרגליים, קטונתי מלהתעמת עם האורטופד שלך, אבל חיזוק השרירים שעובדים על מפרק הברך בד"כ עוזר לבעיות ברכיים. (ריצה לעומת זאת באמת לפעמים גורמת בעיות) ישנן הרבה שיטות טובות שונות. לא כל הידע נמצא במקום אחד. ההמלצה שלי היא, כל עוד אתה מתקדם בתכנית, הישאר עימה. כשההתקדמות תעצר, עבור לתכנית אחרת. בהצלחה

אתה משקיען !

5 פעמים בשבוע זה יפה מאוד ! אחד הדברים החשובים ששמעת בטח הרבה פעמים הוא נושא הגיוון של שיטת האימון וסוג האימון - כלומר גירוי משתנה של השריר. ולכן החברה מחבר העמים צודקים חלקית ניתן לבצע אימון לכל שריר שמטרתו הוא גיוס יחידות מוטוריות (בעברית פשוטה יותר סיבי שריר יעבדו) דבר שיגרום לנו לפתח יותר כוח. תוכנית זאת מבוססת כאמור על אימון של שריר אחד ביום, עבודה עצימה עם משקלים גבוהים, מספר חזרות נמוך 2-4 חזרות לסט, כ- 9-12 סטים לשריר ומנוחה של 3-5 דקות בין סט לסט (סה"כ זמן עבודה של כ-40 דקות). לתשומת ליבך התוכנית היא ל 6-8 שבועות בלבד. אבל כהגדרתך המטרה היא לא להיות אלי האנה ולכן לך שיטה זו לא מומלצת לדעתי, מה עוד שיש סיכוי גדול לפציעות (עקב המשקל הרב) ! לגבי תרגילי רגלים אני לא הייתי מפסיק אלא פשוט מבצע תרגילים אחרים כגון מקרבי הירך (מכשיר גניקולוגיה), פשיטה במפרק הירך (טוסיק וירך אחורי), תאומים ומנסה לחזק את שריר הארבע ראשי שהוא מחזק יצוב הפיקה לברך. רמי

Rיקש

New member
בזבזני

סתם מבזבז לך אימונים. אפשר לשלב שרירים שלא קשורים אחד בשני... למשל אימון ראשון יהיה ידיים קדמיות + חזה שני יהיה יד אחורית + כתפיים שלישי יהיה רגליים + גב + בטן משהו בסגנון הזה. ואז אתה יכול לדחוס אימון כלל גופני ל3 ימים או לפרוס עם מנוחה או אם יש לך זמן - אתה יכול להוסיף ימים ולהוסיף עוד אימון על איזור שאתה רוצה להתמקד, למשל תוסיף את אימון ראשון (חזה +ידיים קדמיות) ביום חמישי... ותשאר עם המדריכים מוינגייט (לא שאני תופס מהם, אבל הם יותר טובים מסאשה אלכס איגור וכל החברה
) Rיקש.

Rיקש

New member
../images/Emo6.gif

צפוי שאני אקלע בשמות... יש להם שמות אחרים? אגב, לא התכוונתי להשמע גזעני או בעל דמות קדומות - סתם מנסיון אישי דיברתי וזה לא מייצג את כל מגזר העולים בארץ. " פ ו ל י ט י ק ל י ק ו ר ק ט "
Rיקש

למעלה