אמנון אברמוביץ' טוען שהציונות הדתית שנלחמים בעזה סולדים מסמוטריץ', האומנם מר אברמוביץ'?

marabo

Well-known member
בא נראה כמה הצביעו לסמוטריץ בישובים של הציונות הדתית שנלחמים בעזה
עלי - 75.33 אחוז לסמוטריץ
שדמות מחולה - 71.76 אחוז לסמוטריץ
אני יכול להמשיך אבל הרעיון ברור

זו הרמה של הפרשן של ערוץ הרעל השמאלני

The Real Big Joe

Well-known member

היו זמנים.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש לך סקר אחק כעת על אותם מקומות?
ואם יש לו סקר, זה אומר משהו? הרי לא ניתן לסמוך על הס(ו)קרים. בשביל לעשות זאת צריך ראשית לראות את השאלות המדויקות ששאלו ושנית לשמוע מהם מה היו השקלולים שעשו עם התוצאות בין שלב תשאול הנסקרים לשלב פרסום התוצאות. בלי זה, אין סקר בעולם שאפשר לסמוך עליו.

evglev1

Well-known member
מנהל

מה שהיה לפני שנה וחצי לא משקף את מה שהיום, סמוטריץ' ביזה את הציונות הדתית בכך שכשר אוצר דאג אך ורק למגזר שלו ולמגזר של שותפיו החרדים וביזה את הדתיים והציג אותם ככאלה שרוצים להשאיר את החילוניים חסרי כל. כמו כן הוא היה במחנה שמנע מביבי להגיע לפשרה בעניין הרפורמה ולהגיע לרפורמה בקונצנזוס בלי להביא לאיומי סרבנות שעודדו את החמאס. ובניגוד לחרדים בציונות הדתית זה פסול שסמוטריץ' שיקר שהוא לומד בישיבה ולמעשה עשה תואר אקדמי ודחה את שירותו הצבאי, דווקא בגלל הפטריטיות זה בזוי בציונות הדתית שסמוטריץ' דחה את השירות בשקרים. כמו כן סמוטריץ' ובן גביר רצו ביחד ואי אפשר לדעת מי מהם הביא את הבוחרים האלה לקלפיות לשים את הפתק של המפלגה. כך שבדיוק כמו שאני לפני חמש שנים ושלושה חודשים הצבעתי לענת קליש וכל הקדנציה כיניתי אותה מלכת חזירי הבר ובזתי לה וגם בבחירות האחרונות שקלתי אם להצביע למי שאני מאמין לשים את פתק רק לא קליש, אבל זה היה לא רלוונטי כי אני לא היחיד והיא אפילו 5% אחוזים לא צברה אז בסיבוב השני הצבעתי לראש העיר הקודם שכל כך שמחתי להדיח לפני חמש ורבע שנים, כך שכמו שקליש איבדה כמעט מיד את הקואליציה שהביאה אותה לראשות העיר כך לסמוטריץ' אין את ה-14 מנדטים שהוא קיבל וגם עכשיו לפי הסקרים אם סמוטריץ' ובן גביר רצים בנפרד סמוטריץ' הוא לא עובר או עובר בקושי, כך שאו שהוא איבד הרבה בוחרים או שהרוב הצביעו להם בגלל בן גביר ולא בגללו.

marabo

Well-known member
היו זמנים.
יש לך סקר אחר כעת על אותם מקומות?
מה שהיה לפני שנה וחצי לא משקף את מה שהיום, סמוטריץ' ביזה את הציונות הדתית בכך שכשר אוצר דאג אך ורק למגזר שלו ולמגזר של שותפיו החרדים וביזה את הדתיים והציג אותם ככאלה שרוצים להשאיר את החילוניים חסרי כל. כמו כן הוא היה במחנה שמנע מביבי להגיע לפשרה בעניין הרפורמה ולהגיע לרפורמה בקונצנזוס בלי להביא לאיומי סרבנות שעודדו את החמאס. ובניגוד לחרדים בציונות הדתית זה פסול שסמוטריץ' שיקר שהוא לומד בישיבה ולמעשה עשה תואר אקדמי ודחה את שירותו הצבאי, דווקא בגלל הפטריטיות זה בזוי בציונות הדתית שסמוטריץ' דחה את השירות בשקרים. כמו כן סמוטריץ' ובן גביר רצו ביחד ואי אפשר לדעת מי מהם הביא את הבוחרים האלה לקלפיות לשים את הפתק של המפלגה. כך שבדיוק כמו שאני לפני חמש שנים ושלושה חודשים הצבעתי לענת קליש וכל הקדנציה כיניתי אותה מלכת חזירי הבר ובזתי לה וגם בבחירות האחרונות שקלתי אם להצביע למי שאני מאמין לשים את פתק רק לא קליש, אבל זה היה לא רלוונטי כי אני לא היחיד והיא אפילו 5% אחוזים לא צברה אז בסיבוב השני הצבעתי לראש העיר הקודם שכל כך שמחתי להדיח לפני חמש ורבע שנים, כך שכמו שקליש איבדה כמעט מיד את הקואליציה שהביאה אותה לראשות העיר כך לסמוטריץ' אין את ה-14 מנדטים שהוא קיבל וגם עכשיו לפי הסקרים אם סמוטריץ' ובן גביר רצים בנפרד סמוטריץ' הוא לא עובר או עובר בקושי, כך שאו שהוא איבד הרבה בוחרים או שהרוב הצביעו להם בגלל בן גביר ולא בגללו.
אני לא חושב שהתמיכה בסמוטריץ בעלי פחתה
אבל אתה מוזמן לבדוק
פרשנוביץ בדק לפני שאמר את שאמר?

Harrington

Well-known member
מנהל
מה שהיה לפני שנה וחצי לא משקף את מה שהיום, סמוטריץ' ביזה את הציונות הדתית בכך שכשר אוצר דאג אך ורק למגזר שלו ולמגזר של שותפיו החרדים וביזה את הדתיים והציג אותם ככאלה שרוצים להשאיר את החילוניים חסרי כל.
ככל שדבריך נכונים לפיהם סמוטריץ' דאג רק למגזר שלו, הרי שהמגזר צריך דווקא למחוא לו כפיים ולהצביע לו בהמוניו :). זה בדיוק ההיפך ממה שהסקרים (הממסדיים) מנבאים. הרי אם מישהו קיבל מליון ש"ח, הוא לא יימנה מהכרת התודה גם אם (לטענתך) ביזו אותו קצת בדרך.

בכל מקרה, 90% משרי האוצר מאבדים מנדטים בסקרי הבחירות שלאחר כהונתם. אין בזה חידוש גדול. סמוטריץ' ידע זאת כשהחליט ללכת על התפקיד. האם ידע מה הוא עושה מבחינה זו? הזמן ילמד. אבל ציבור בוחריו הוא ציבור אינטליגנטי בדרך כלל, שמבין מורכבויות. גם הוא יודע את הבעיות שיש לשר אוצר מבחינה פוליטית וספק רב אם מה שהאיש עשה או לא עשה בכהונה זו במסגרת תפקידו כשר אוצר ייקבע לבוחר פוטנציאלי אם כן או לא להצביע עבורו. זה שונה ביחס לסמוטריץ' בכובעו כראש מפלגת הציונות הדתית. אם על כך הציבור לא מרוצה, הוא בהחלט יכול לבוא איתו חשבון על כך. בתנאי בכל אופן שתהיה לו חלופה, מה שנכון לרגע זה לפחות לא נראה באופק.

טענות על מה סמוטריץ' עשה לפני עשרות שנים, אגלה לך סוד, לא מעניינות אף אחד במגזר הדתי-לאומי :). זה מעניין רק את התוקפים למיניהם, אבל לא משפיע על הצבעת אף אחד מהציונות הדתית.

לגבי טענתך שלא ניתן לדעת אם המנדטים הנוכחיים הם של בן גביר או של סמוטריץ', רשמית זו טענה נכונה כמובן, אבל בתכל'ס לא חסרו מצביעים למפלגת הציונות הדתית. אתה יכול להיות רגוע מבחינה זו :). לא חסרו בעבר וככל הנראה גם לא יחסרו בבחירות הבאות.

ai27

Well-known member
עזוב שמאלנים
סמוטריץ' ספציפית, פחות מתאים לעמוד בראש המפלגה.

ai27

Well-known member
זה לא משנה כל כך לציבור הבוחרים של המפלגה הזאת. הם בוחרים למפלגה, לא לאישיות.
זה בהחלט משנה.
המפלגה בבעיה חמורה זמן רב כי עומד בראשה טיפוס יותר קיצוני מבן-גביר
שלא מייצג את ציבור המצביעים
ולכן רובם בורחים לליכוד או לבן גביר

Harrington

Well-known member
מנהל
זה בהחלט משנה.
המפלגה בבעיה חמורה זמן רב כי עומד בראשה טיפוס יותר קיצוני מבן-גביר
שלא מייצג את ציבור המצביעים
ולכן רובם בורחים לליכוד או לבן גביר
אז לדעתי כאמור, זה פחות משנה לציבור הזה. מה גם שסמוטריץ' התגלה כפחות קיצוני במעשים מכפי שהוא בדיבורים. כך שאם זה הפריע למישהו בסיבוב הקודם, אין סיבה שזה יפריע לו הפעם.

ai27

Well-known member
אז לדעתי כאמור, זה פחות משנה לציבור הזה. מה גם שסמוטריץ' התגלה כפחות קיצוני במעשים מכפי שהוא בדיבורים. כך שאם זה הפריע למישהו בסיבוב הקודם, אין סיבה שזה יפריע לו הפעם.
במבחן התוצאה , דעתך שגויה
למעט בבחירות האחרונות (גם בגלל בן גביר וגם בגלל בנט), רוב הציבור שלו, לא מצביע לו, וזה עניין פרסונלי.

גם הליכוד וגם בן גביר מייצגים את הציבור של סמוטריץ' יותר טוב מסמוטריץ'

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
במבחן התוצאה , דעתך שגויה
אין לאף אחד מאיתנו שמץ של מושג מה מבחן התוצאה :). את זה נדע רק לאחר הבחירות בהן תתמודד המפלגה לבד. כל השאר זה הערכות, שלך ושלי כאחד.
למעט בבחירות האחרונות (גם בגלל בן גביר וגם בגלל בנט), רוב הציבור שלו, לא מצביע לו, וזה עניין פרסונלי.
למה כמה פעמים הוא כבר התמודד?

ai27

Well-known member
אין לאף אחד מאיתנו שמץ של מושג מה מבחן התוצאה
בוודאי שיש.
היו לא מעט "מבחני אמת" בשנים האחרונות - ויש עקביות מלאה בכל סקר שבוצע בין הבחירות.
כשאני שואל מצביעי ציונות דתית - כולם רואים את המצב כמוני:
סמוטריץ לא מתאים, ולכן מתלבטים בין חלופות.

זה לא רק שסמוטריץ' הסמן הקיצוני של מפלגתו שעקף מזמן את בן-גביר, שלידו נראה מתון אחראי ושפוי
זה האגו שגורם לסמוטריץ' להתנגח בליכוד, לאיים ולסחוט עד שהוא קטף את משרד האוצר כדי לטפוח על האגו שלו
זה פשוט מגעיל
ושום דבר שסמוטריץ' עשה מאז - לא מצדיק את ההתנהגות הזאת.

תשווה את סמוטריץ' לבן-גביר, שדרש משרד אפור שבו הוא משפיע ומוכיח את עצמו, שדרש תקציבים שישפרו את חיי כלל האזרחים - ותראה את ההבדל בין פשפש שטיפס למעלה - למנהיג.
אז למה שמישהו יצביע למפלגה בראשותו של סמוטריץ'?

evglev1

Well-known member
מנהל
אין לאף אחד מאיתנו שמץ של מושג מה מבחן התוצאה :). את זה נדע רק לאחר הבחירות בהן תתמודד המפלגה לבד. כל השאר זה הערכות, שלך ושלי כאחד.

למה כמה פעמים הוא כבר התמודד?
שלוש פעמים הוא ובנט התמודדו ביחד ובמבחן התוצאה הזיקו זה לזה כי בוחרי בנט רואים בסמוטריץ' דתי מדי וקיצוני והבוחרים של סמוטריץ' רואים בבנט לא מספיק דתי ולא מספיק ימני וזה רק ירד וירד משמונה מנדטים לשבעה ומשבעה לשישה. גם סמוטריץ', רפי פרץ ובן גביר השיגו רק חמישה מנדטים שהחמישי מהסכם עודפים עם הליכוד.

לעומת זאת כשלבנט חברו רק אורי אריאל, אורית סטרוק וסופר המפלגה המשותפת השיגה 12 מנדטים. וכשבנט וסמוטריץ' רצו בנפרד וסמוטריץ' עם בן גביר אז בנט קיבל 7 מנדטים וסמוטריץ' עם בן גביר ומעוז 6 שבסך הכול 13 ואם נוריד את בן גביר ומעוז 11 הרבה יותר מהשישה שהשיגו ביחד.

jackie111

Well-known member

בשדמות מחולה הצביעו 340 איש /ה מזה 244 למפלגתו.
אז שה ממש אחוז גבוה אבל חשיבותו אפסית.
עלי גם הוא ישוב קטנטן.

למה אתה עושה עלינו מניפולציה?
בחרת מאתר הכנסת את הישובים שהצביעו לו
באחוז הגבוה ביותר ומנסה להוציא מזה מסקנות.

לבחירות הוא רץ יחד עם בן גביר ורק אחרי הבחירות
התפצלו. אז אולי בן גביר הוא שקבל את קולות הבוחרים?

תתפלל שבבחירות הקרובות יעבור את אחוז החסימה.

למעלה