אמינות בדיקת תקינות מונה של חברת החשמל שביצעה

אמינות בדיקת תקינות מונה של חברת החשמל שביצעה

שבוע טוב. שאלה בנושא אימות דיוק מונה חשמל ובדיקת אמינותו. חשבון חשמל קודם היה סביר אלף ומשהו שקל. מזגן מיני מרכזי ישן דולק רצוף. יש תינוק בבית לכן דולק רצוף לשמור טמפרטורה. חשבון חשמל נוכחי היה מופרע ביותר! 5 אלף קילו וואט!!! לא 5 קילו אלא חמשת אלפים פעם קילו וואט. כמעט 3 אלף שקל! דרשנו בדיקת מונה. ממה שידוע לי בדיקת מונה סדירה צריכה להתבצע על ידי כך שמסירים אותו מהקיר שולחים למעבדה לבדיקה שנמשכת לפחות 24 שעות רצוף על מנת לאתר זיוף שעלול להתרחש ברגעים אקראיים ומוציאים דוח מפורט ומסודר. היום התקשר הבודק וטען שהוא הגיע למקום (כבר לא גרים שם) וביצע בדיקה שבעזרתה מתחבר למעבדה מרחוק ומבצע לדבריו סוג של אק"ג למונה דרך מעבדה מרחוק ונמצא תקין. אני טוען שחובה 24 שעות מעבדה מסודרת ודו"ח בדיקה מפורט מי צודק? ואם אני היכן אני יכול למצוא לזה היבט בחוק

רוני1955

Active member
הסבר

מנתקים הכל כולל הכל, מורידים את כל המפסקים בלוח החשמל ומשאירים אחד מורם. למעגל שלו מחברים צרכן חשמל גדול שעובד ללא תרמוסטט, כמו למשל תנור ספירלות. רושמים את קריאת המונה, ומשאירים את התנור כמה שעות. רושמים שוב את קריאת המונה, ומפחיתים. בודקים עם מד זרם צבת את צריכת המכשיר, ועושים חשבון כמה חשמל הוא היה צריך בזמן שעבר ובזרם שהיה, ומשווים למה שהמונה מנה. עשיתי את זה בעבר וקיבלתי זיכוי בהסתמך על הבדיקה שלי. אמנם הזיכוי לא היה מחברת חשמל אלא מהקיבוץ, אבל זה עובד.

אבל יש מקרים שהמונה מזייף בזמנים לא אקראיים ולכן נדרשת

בדיקה לאורך 24 שעות הבדיקה שביצעת נמשכה כמה זמן?

למעלה