אמא, אני רוצה להיגמל??!!

אמא, אני רוצה להיגמל??!!

אסתר שלום. אופק שלי כמעט בן 9 חודשים וכבר מראה סימני עצמאות מפותחת. העולל מסרב לינוק בזמן עירות ומעדיף את ההנקה לפני ובמהלך השינה. מדובר בפעמיים במהלך היום, הנקות לא ארוכות במיוחד ובעוד כשלוש הנקות קצרות במהלך הלילה. כשהוא עירני הוא לא מוכן לינוק ולעומת זאת דייסה הוא יטרוף בכייף. הוא מקבל דייסה כי גם בקבוק הוא לא מוכן לקחת. כתוצאה ממצב מייאש זה מספר שאלות לי אלייך: מהי כמות החלב/הנקות שהוא אמור לקבל בגיל זה? האם הדייסה שהוא מקבל מהווה תחליף לארוחת חלב? האם יש סיכוי לגרום לו לרצות לינוק שוב, או שזהו מצב התפתחותי שבו הוא מאבד עניין בהנקה ומסמן לי לגמול אותו? תודה רבה וברכות להצלחת הפורום ענבר

Ready to wean ../images/Emo35.gif

Age 9 months is one of the first "windows of weaning", which many babies will stop breastfeeding. It is definitely a developmental issue. (My oldest daughter stopped at 9 months.) I would suggest that you just "flow" with him. What does he drink during the day? He certainly does not need bottles at all. He can drink from a cup. Bottles are for babies who do not breastfeed. If you want him to still get your milk, you can pump and give him your milk in a cup during the day. at his age, babies usually decrease the amount of milk they drink to about 500 cc per day if they are eating other foods.​

למעלה