אלוהים מבצע ריקול ענק לכתבי הקודש של כלל הדתות

*

דחף אלוהי-
הצורך הוא אבי ההמצאה - יכול לבאר לך את זה.
אחר כך סקירה סיסטמטית של ההיסטוריה.

באשר להמצאה תמיד נוכל להשאר חלוקים.

פיזיולוגי או אלוהי זה פשוט שם קוד שאנחנו נותנים למושג טבעי למשל אלא במקרה של למשל מדכאי תיאבון - הרעב קיים באשר הוא. באשר לטבעי הרי זו אצטלה שלנו לומר - קיים או לא , נכון או לא , אפשרי או לא . הדחף לחיפוש משמעות ודפוס לטבע הוא דחף לכל דבר ועניין .

נוכל לחזור לנקודת האפס ולדשדש האם משמעותו של דחף היא חיובית או שלילית , האם הוא מנוצל או לא (אין ספק שכן כמו בדוגמא שהבאתי) והאם הוא גורם לסילופים אבל זה יחזיר אותנו לנקודת הדיון הקודמת .

וכמובן תוכל לומר שלתת פשר אלוהי לרצון לחפש משמעות ולא לקבל את שהינו - ומה זה אומר קבל מה שהינו (למשל האלוהים שלי מניח את מה שישנו ולא מצריך לפתח עולם הבא או חוקים מוכתבים משמים) הוא דיון אחר ותוכל לומר לי שהאל שלי מוגבל אלי וזה בעייתי.

ויותר טוב שנכיר בכך שהמושג של ישות או כוח עליון פשוט לא קיים בלקסיקון שלך ולכן דיון במהותו , סממניו , התבטאויותיו , תגמוליו , נצחיותו או בכלל כל דיון עליו הוא סר טעם במקום הזה ואני שוכחת את זה פעמים רבות -מודה באשמה.

לא אמרתי שיש משהו "רוחני"- במקדולנד או בסטודיו C להפך- הדגמתי איך מה שלדעתי אפשרי כדחף שהוא משהו שעוזר לנו לשרוד כפרט וכקבוצה מנוצל על מנת ליצור רווח כלכלי ומסכן את הפרט מה שלא אומר לדעתי שהדחף עצמו יש בו מן הרע אלא שיש לנהוג בו בזהירות ולתת לו להתבטא באפיקים אחרים שעושים טוב לפרט ולקבוצה.

"
אין ספק שאלה שמנסים לעורר בנו דחפים כאלה ואחרים כדי לנצל אותם הם חלק גדול מהבעיה.
"

נכון. אחת הבעיות שהם גם לא תמיד מודעים שזה מה שהם עושים וזה מצטרף לעוגן - העצמיות עליו דיברתי - חינוך לחשיבה ביקורתית, פתיחות , כנות עצמית ובעיקר רגישות לזולת ולפגיעות הבלתי מובנות שאנחנו נותנים להם יד ולאדישות שלנו לסבלו /סבלם של אחרים ולהשלכות שיש לפעולות חברתיות על היחיד ועל רבים .

דוגמא לא קשורה לאלוהות? במערכת הטיפול בפעילות פלילית היום רווחת גישה שרחוקה למשל מהתפיסה של שיקום "הפושע" והשאלה מה יוצר אדם שעובר על החוקים מלכתחילה? האם יש ערך לשקמו ? מה דורש שיקום ? מה הוא נותן לחברה?
וכאן מגיעים דיונים אופי החוקים, המסגרת המשפחתית , נטייתו הנפשית של אדם, מעגל אלימות או זנות , ההשלכה של המעגל הזה על ילדיו ועלינו כחברה והשיקול של טובת החברה מיידית -שנוגעת למאסרו והרחקתו מהחברה וטובת החברה בעתיד שנוגעת למעשיו ולמעשיהם של אחרים אחריו וכמובן זכויות אזרח. כל אלה יש להם חשיבות עליונה בהשלכה העתידית שלנו ובאופיינו כחברה.

זה למשל הבנה כוללת של סך המרכיבים בשאלה אחת , מחמת הזמן
אנחנו דנים בנקודות מסוימות בכל פעם . אז באשר לשאלה גדולה כמו החיפוש אחר משמעות ...

הדחף וכן הלאה...

אתה מבין לבד ויכול לכווץ לי את זה למגוון דעותיך בקצרה ובנגיעה.
לדעתי בכללי- יש מקום לאלוהים , יש מקום לדת ויש מקום לשינוי רדיקלי בה ויש סיבה.

לגבי קומניזם- למה דווקא? :)

אנרכיזם - האמת שהתנסיתי בקומונה שפתחו במבנה אנרכיסטי בו כולם היו מנהלים ובו לא נאסר לצרף איש ולהפסיק לדבר על שום נושא. אנרכיזם כלל לא מונע אירגון - הוא מונע הגבלות מלמעלה. ותתפלא שדיון במגבלות שכולל את כלל המשתתפים בהם מגיעים להחלטה שהולמת לכולם בלי שאיש נמנע מכך שדעתו מתקפחת ולא אוסרים דבר על איש אלא מסכימים יחדיו מרוח חופשית (והיו שם ריבים קשים) שהמסגרת תמיד נשארת חופשית וכך גם חופש הכתיבה כולל אם זה ברמה הכי אישית פוגע - דווקא נוצר שיווי משקל וארגון מופלא .

בימנו... אנרכיה לא יכולה לשרוד כעל מערכת ובעיקר לא יכולה לשרוד לאורך זמן וגם אין סיבה לתחזקה במסגרת קבועה - משמעה הוא בעיקר חופש מהגבלות . כשכולם מנהלים למשל כל אחד יכול להוסיף ולהוציא אדם כאוות נפשו וכל אחד יכול למחוק או לשכתב מחדש- במופלא כשהכל חשוף דברים מסתדרים .

אבל שוב זה נוגע בהרבה יותר מאשר לתת חופש בידיים זה תלוי באנשים ובהתפתחות שלהם לאנרכיה פנימית- לכנות ברוטאלית , לחופש מלא וליכול ל"סובלנות" מלשון ס.ב.ל.

והניסוי המחשבתי הזה שהשתתפתי בו היה אחד האדירים מבחינתי...
אבל לא אכנס לזה כאן.

BravoMan

Active member
יש לנו כאן בעיה מושגית קשה מאוד!

תראי, הבנתי כבר שיש לך בעיית תקשורת. שאת ממש לא סובלת את זה שלבני אדם יש פרוטוקולים מסוימים שהם מנהיגים בזמן תקשורת אחד מול השני.
&nbsp
לפעמים אני מקבל את הרושם שאת חושבת שזו אשמת החברה שלא מבינה אנשים על הספקטרום, אבל אין מה לעשות - זו לא אשמת החברה, זו בעיה (לא רוצה לומר אשמה, כי הם לא עושים זאת בכוונה) של אותם אנשים, שלא מצליחים לתאם תקשורת למי שהם מנסים לתקשר איתו.
&nbsp
את חייבת להבין: כשאת משתמשת במונח "אלוהים", בין אם את רוצה או לא, את סוחבת אתך את המשמעות המקובלת למונח הזה, של ישות תבונית, דמוית אדם, בעלת רצונות ושגאונות, שמכתיבה חוקים ומתגמלת ומענישה את בני האדם.
&nbsp
אני מתחיל להבין שזו לא המשמעות של המילה עבורך, אבל אני עדיין לא מבין מה זה האלוהים הספציפי הזה שהמצאת לעצמך.
כי לא עבורי, ולא עבור אף אחד אחר בפורום שאת דנה איתו, אין אלוהים כזה.
עבור כולנו כאן אלוהים הוא משהו אחר לגמרי.
&nbsp
אז נכון - כתבת שלכל אחד אלוהים משלו, ואני גם מסכים עם זה. כבר ראיתי שני משתתפים דתיים בפורום נותנים תיאור שונה לאלוהים.
אבל, עדיין יש מאפיין מאוד ספציפי שמשותף לאלוהים של כולם. כפי שמנהל פורום הזה מכנה אותו "סבא על ענן": אלוהים הוא בעל רצון (כלומר ישות תבונית), הוא מכתיב לנו איך להתנהג, והוא מעניש את מי שלא מבצע את מה שהוא ציווה.
ועוד מאפיין קבוע: "אלוהים הוא המקור ליקום וכל מה שבתוכו".
החלק הזה משותף אפילו לדאיסטים, אלה שמאמינים באלוהים שאינו מתערב כלל.
(זאת בניגוד לתאיסטים, "דתיים" במובן המקובל, שמאמינים שאלוהים מתערב ברמה כזו או אחרת)
&nbsp
אז תזכרי: בכל פעם שאת כותבת למישהו בפורום "אלוהים" - זה מה שאת קודם כל אומרת: ישות כוחנית שמכתיבה רצון שלה!
&nbsp
באשר ל-"קומונה" אנרכית - לא הבנתי מה בדיוק הפך את הקבוצה שלכם ל-"קומונה".
שוב, זה עניין של משמעות מקובלת למילים: קומונה זו בד"כ קבוצה שמשתפת דברים כמו רכוש.
האם ב-"קומונה" האנרכית שלכם, מי שסירב לשתף עדיין היה חלק בקומונה?
באיזה מובן?

אני אסביר

לגבי מושגים זה יפה שעלית על זה -
אני לא מסכימה שאין פה מקום של "אשמה"
וגם המושג הזה לא נכון - יש מושג שבו אנשים משוכנעים בהגדרות מראש
ולא טורחים לשים לב שהמושג עצמו נפתח ומשמש אצלם בצורות אחרות.

זה דומה לשפת המחשב בה סמל מסוים בונה עולם שלם אבל ניתן להגדירו כסמליל אחר לפקודה אחרת - אבל שם זה טוב יותר כי הסמל מסמל הן פעולה והן הגדרה.

אני חושבת שכך זה עובד- נכון?

למשל המושג בית ...
דנתי עם מישהי על המושג בית והמושג "אם"
שמתפתח ללשון אמך ואמא אדמה
והגענו למסקנה דרך שיר
שהמושג יכול להתפתח אחרת בעבור הרבה אנשים לאנושי יותר-
במקום שתהיה אמא אדמה
כל אדם הוא אדמה והבית נבנה תוך כדי כי "בית" לא רתום רק לבניין
קפוא בקרקע - הוא תוצר רגשי.

"אשמה" - לדעתי רוב האנשים ובזה אני יודעת שאתה מסכים איתי
לא מודעים לפערים המושגיים והשפתיים שהם חווים ודווקא כאן
מתוך זה אתה מנסה להיות אדוק מאוד להבנת המושג קדימת כל
וזה יפה.

שמחה בזה - יש כאלה שגם הולכים הפוך וזה כבר תלוי בפשר התקשורתי-
מהסוף הם מגדירים את ההתחלה ומאתחלים את המערכת אחרת
ובמובן הזה "האשמה" היא עדין במי שמשוחרר או משועבד להאמין
ששפה היא חזות הכל.

ולא- אני לא חושבת שיש לי בעיית תקשורת-
להפך .
זה נכון שעם הרוב אני לא מתקשרת - אבל כשאני מתקשרת
בכפל הידוע שמחזק משמעות
כשאני מתקשרת - אז אני מ-ת-ק-ש-ר-ת
וזה נפלא.

לא המצאתי לי אלוהים , מכיוון שהדמיון שלי לא עסק שעות
נוכחות ולא רשם שעות עבודה על מנת כך ,
פשוט נוצרה לי התחושה של התקרבות לדברים וחיות שלהם.

לכן כן במקום הזה אתה צודק לחלוטין יש מושג אלוהות מסוים
שנושא אופי מסוים - של ישות יודעת כל ומכוונת כל

ואתה צודק מאוד יש כאן בעיה של הגדרה
וכפי שאמרתי לך בעבר נראה לי מגוחך שאדם שמגדיר את אלוהותו
(עצם ההגדרה מצחיק והגיוני בו זמנית)
כאינסוף ובכל פינה ומתיישב להרכיבו כתצרף מתוך צימצומו
וכליאתו למושג בר קיימא הרי שזה מגוחך .

אז בקשר לאלוהות - אם אתה מודע להבדל טוב מאוד ,
אני אהיה מודעת ולא ארבה- הרבה דברים לגביו אלא באדם שכן
לא עסוק בהוכחתו אלא עסוק בתודעתו וזה הבדל משמעותי

ואני מאוד מסכימה ושמחה שחידדת לי את זה.
(נדמה לי שחשתי בזה לפני).

לגבי הקומונה- היא הייתה במרחב "וירטואלי"
וכן - כל מי שלא הסכים לה גם יכל להשאר והיה מנהל שלה
והיו כאלה
ובגלל שהיא נשאה אופי מאוד אישי לכל אדם שהצטרף
והייתה גם באמת לא רבת משתתפים אבל כן הופיעו קולות אחרים
היא הייתה מין ניסוי מחשבתי מאוד מעניין
שמצא איזון יפה.

לשאלתך...

ולגבי השילוב של הספקטרום בחי - בחברה הכוללת מאמינה שערכיה נתונים לבחינה ופירוק והרכבה מחדש כל דבר- וכמו בכל שינוי בהיסטוריה גם הרוב נעשר דרך דיון בהבדל וקבלה לא של השונה אלא הדומה
והסובייקטיביות של היחיד מתרחבת.

למה כוונתי? קצת בדומה לפמניזם שפתח את מושג הנשיות והגבריות מתוך שהיו מתוחמים וברורים ואיפשר שינוי תודעתי ומעשי בו זמנית ככה אני מאמינה שהחברה משתנה ואני אופטימית מאוד באשר לאופק האירועים .

תודה על התגובה :)

BravoMan

Active member
כבר כמה פעמים הזכרת פה "שפת מחשב" כמטפורה,

אבל זו מטפורה מאוד רעה בשבילך!
&nbsp
א) אין דבר כזה "שפת מחשב".
ב) מחשבים "חיים" ו-"מתים" על פרוטוקולים מדויקים. זזת מהפרוטוקול - נגמר הסיפור.
&nbsp
את בתור בן אדם יכולה להחליף בין המילים "אלוהים" ו-"מכונית", ובסוף איכשהו לנהל שיחה.
ניסיתי להבהיר לך שהניסיון שלך להפוך מכונית לאלוהים מעקר את הדיון מתוכן, ויוצר תחינת מים מיותרת, כי מה שאת דנה בו כאן אינו אלוהים בו דנים בד"כ בפורום הזה.
&nbsp
זו לא הרחבת המושג או התפתחות רעיונית של אלוהים התאיסטי.
זו החלפה מוחלטת - שימוש אחר לגמרי באותה מילה כתובה.
&nbsp
בכל אופן, למחשבים זה לא עובד.
מכורח הפיזיקה, מחשבים עובדים על מתחים חשמליים, ויכולים לייצג רק מספרים (וגם זה בצורה מוגבלת).
לכן, היה צורך למצוא דרך מספרים ייצוג לעוד דברים.
&nbsp
אז במחשב, מס' 5 יכול להיות האות "ה", צבע ירוק, או צליל דו (סתם כדוגמה).
אבל, ללא המידע הנוסף שאומר איך לפרש את אותו 5, הוא 5 חסר תועלת, שאין מה לעשות איתו מלבד למחוק ולפנות מקום.
&nbsp
אם מישהו שולח לך קובץ MP3, ואת פותחת אותו עם כתבן, כל מה שתראי זה זבל לא מובן.
את לא תיהני מפירוש חדש ומהפכני של השיר היפה שיש בקובץ. את בכלל לא תדעי שיש שיר בקובץ.
&nbsp
אפילו "שפת מכונה" - אוסף פקודות למעבד, הוא פרטי פר מעבד, ואם מנסים להריץ אותו על מעבד מסוג אחר, לא מקבלים משהו "טוב יותר". מקבלים כלום! תקלה. אולי בכלל כל המחשב יישרף...
&nbsp
אז לא - מחשבים הם לא מטפורה טובה בשבילך, כי מחשבים מחייבים דיוק מחלט בפירוש סמלים, או שכלום לא יקרה.
&nbsp
בני אדם עוד איכשהו מסתדרים, כנראה כי יש לנו יכולת אבסטרקציה מופלאה מאוד, וגם יכולת בניית הקשרים גבוהה מאוד, אבלל עדיין שימוש באותו מונח לשני דברים שונים אינו מתכון לדיון פרודוקטיבי...

זו הגחכה של הדבר

העובדה ש-ה' יכולה להיות גם 5 היא בדיוק עליו הדבר שאני מדברת-
ומה שאמרתי על תנועות ידיים והמשותף שמבאר דבר הוא בדיוק
מה שרמזתי
עליו .

שיש שיתוף מסוים שקיים בין כולנו ויכול לאפשר דיון במושגים - כמו למשל
שמכונית ויצור חי יכולים להיות אלמנט להשוואה בגלל המשותף לזה ולתת תוצאה שונה ומעניינת על ההבדל והדמיון . ככה אס מדברים הרבה .

והם מדברים לא מלהגים באוויר.

אז לא אני לא אשווה בין מכונית לאלוהים . אני פשוט לא.

וכן אני חושבת שהבעיה הכי גדולה של בני אדם שבניגוד לניסיון לפתוח קובץ MP3 בתוכנה המתאימה - הם מנסים מנסיונם לפתוח הכל בכתבן .

וזה כבר לא קשור לשום תיאולוגיה - מה שהסברתי לך על זה שגם אתה מרגיש צורך עז להגדיר קודם מושגים נובע בדיוק בגלל המנטרה הקבועה הזו - יש מוסכמה ואדבר בה עד שאחנק .

אחותי פעם אמרה לי שאבוא לעזור לה לחתוך עוגה טבעונית שהכנתי לה כי היא מפחדת - והפירוש היה שזה דבר חדש שהיא לא מכירה ולא טעמה והיא צריכה עזרה ותמיכה עם הפחד שלה משינוי, היא גם רוצה לשתף אותי ולהחמיא לי על העוגה שהכנתי ולהראות לי כמה טעים לה

היא יכולה להתרגז ולפחד שדברים יתקלקלו ולבדוק כל דבר שהוא במקום ולא פג תוקפו כי היא מרגישה רע ומפחדת מהעתיד או להשתעל גם כשהיא לא חולה וזה סימן לחולי פנימי שהיא חשה ואז כואבת לה הבטן וגם אני מדברת ככה.

אבל אחרי שאתה לומד תקשורת ששונה מהדרך שלך אבל בנויה על הפרוטוקול האנושי אתה לומד שיש בן אדם מולך ואתה יכול לתקשר איתו בצורה משלימה .
אבל זה לא לפה

ולא אני לא אשווה בין דברים חסרי השוואה
כמו למשל לא אשווה בין תקרה לסירה אפילו אם זה מתחרז כי התקרה לא הופכת לגלים והיא לא מביאה אותך ממקום למקום והיא לא בית זמני על הים והיא לא מחזיקה אותך בזמן הגאות ואין בינהם קשר כלשהו שאוכל להתאים לסיטואציה.

BravoMan

Active member
אבל אנחנו בפורום...

אנחנו משתמשים כאן בתקשורת מוגבלת, שאין לה את כל ההקשר מסביב שיש לתקשורת פנים מול פנים.
אין תנועות גוף, אין הבאות פנים, אין מידע וויזואלי.
&nbsp
יש רק טקסט.
ואנחנו מנסים להעביר הרבה בעזרת כמה סמלים. אז אם לא נסכים על משמעות מדויקת של כל סמל מראש, לא נוכל להעביר את המשמעות.
&nbsp
וגם אם ננסה ללמוד, עקומת הלמידה תהיה מאוד מאוד חדה...
&nbsp
כפי שהבנתי עד עכשיו, למה שאת מכנה אלוהים אין כל קשר לאלוהי הדתות, ולכן אין כל קשר בינו לטענות שלי על רועה בדתות. לי נראה כי עד כה פשוט דיברנו על 2 דברים שונים.
&nbsp
הבאתי את הדוגמה של "לכנות מכונית אלוהים" לא כדי להגחיך, אלא כדי להדגיש את הפער העמוק בין המושגים שלנו, הפער שגורם לשנינו לדעתי לקבל רושם מוטעה לחלוטין לגבי רעיונות אחד של השני...

אוקי

תקשורת מוגבלת עם מגבילים -
זאת אומרת אני כן מצליחה לדבר על מושגים שונים בתכלית דרך מושגים לא ברורים שמתבררים תוך כדי שיחה (מה לדעתך קורה עכשיו?) וכן זה ודאי מצריך שיח אישי יותר ומיועד ליחיד ולא לרבים (אז לא נקבל אוסקר על הכתיבה הטובה ביותר).

וזה בסדר גמור שתהיינה דעות שונות ואפילו לדבר עליהן ואפילו ממש ממש ממש לעשות את הבלתי נודע-
ולחיות באי הסכמה כשהיא לא מוסכמת
ולומר שיש אדם שמאמין פה בפורום אתאיזם !
ועדין לא זורקים עליו עגבניות ויש אדם שלא מאמין כאן בפורום ועדין מאמינים לא מנסים להוריד לו את הראש .

באמא שלי שזה קיים .

:)

אבל כמו שאמרתי ורשמתי בכמה -המון-של-תגובות -
קשה לי להאמין שאחזור לכתוב בגלל כמה דברים
ולא נורא כי זה ממש לא אובדן גדול .

ואין לי מושג לפעמים איך להגיב לך כי כשאני מקצינה רגשית - בתור אדם שהוא ממש "גוש של נחמדות" וזו הבעיה העיקרית שלו (לא לטובה אני אומרת את זה) - צריך לתת בי באגרוף של משהו ממש כבד שיהדהד בי כעס.

ואצלך יש התלהטות רגשית מהירה ולכן אתה מבחין מצוין בקווים תחתונים בשיח- הנחות סמויות - או לפחות יודע לנצל את הטקסט לבנות חזות של הדברים שהיא מדויקת אבל אז אתה מתמיר את זה למין פאתוס רגשי אגב די מתוחכם יחסית ורגיש לדברים ואז אין לי מושג מה לעשות עם זה

האמת שאף פעם לא נתקלתי באדם לוגי שמקצין רגשית בדרך כזו.
זה לא גם לגרוע חלילה ממך - כמו שאמרתי אתה מאבחן מעולה
ואתה יכול לספור את המעלות שלך לצידי בעשרות-
העניין הוא שאני לא כל כך יודעת איך לפענח את זה .

זו ההתרשמות שלי מהכתיבה שלך וזה לא קשור לפורום
ואני לא בדיוק יודעת איך הגעתי לדבר על זה
אז אני אעצור את עצמי

בקשר להגדרות- כמו שאמרתי יש דרכים
זה יותר אישי ואני מקבלת שזו מכת תקשורת כאן.

BravoMan

Active member
מעניין...

איש מעולם לא אמר (או כתב) לי את מה שכתבת בהודעה הזו...
&nbsp
אז אני לא כ"כ יודע איך להתייחס לתיאורים שלך.
כן, לפעמים אני קצת "מאבד עשתונות" ומתחיל לכתוב מתוך רגש, כי עולים נושאים שממש מעצבנים אותי.
&nbsp
אבל, עניין ההגדרות חשוב מאוד בפורום.
כי הרבה פעמים הדתיים פה מנסים לבלבל אותנו במשחקי מילים, ולנסות להוכיח דברים על המציאות עם משחקי מילים במקום עם ראיות אימפיריות.
&nbsp
אולי לא ראית כאן דתי מוריד ראש לאתאיסט, אבל היו כאן כמה שניסו לשכנע אותנו שראשינו כבר אינו על הכתפיים בכלל, וכל זאת במשחקי מילים.
אז, כדי לקיים שיח רציני אנו נוהגים כאן להתעקש על הגדרות ברורות ומוסכמות מראש.
&nbsp
זה הכל.

כן,

עכשיו אני מבינה יותר טוב אתה מתעקש לאחוז במושגים (זה טוב - היו אוחזים גם בקרנות המזבח כשרצו איזור שוויוני בין הפושעים לבין הדוהרים אחריהם- ככה שזה יוצר איזור מאוזן- אפס אלימות - מקסימום טולרנטיות) .

כשיש מערכת של תווים נוקשה יותר וידועה יותר אפשר להמירה בשיחה ולהחליף דרכה מידע כמו שאמרת על הפרוקטוקלים והיא תרופה בדוקה (ולא תרופת סבתא) לדיאוריינטציה שנגרמת בגלל להטוטי מילים.

ראיתי את זה כמה פעמים פה בפורום , למשל ההצגה של שאלה פילוסופית מונפצת שמתעלמת ממה שנכתב. שזה בעצם לומר הראש מסתובב ואתה רוצה לבעוט את הדבר שמזדחל לך במורד הגב (צמרמורת).

אז אני מבינה מה אתה אומר . כן .

מבינה את הצורך.

באשר לך - קצת נסחפתי ולא שמתי לב , אני באמת חושבת ככה (ודווקא זה לא דבר רע בעיני - זה משהו שמצא חן בעיני) - אבל על כל פנים אני מתקשרת בעיקר איתך ולכן אין לי ממש אינדיקציה לתחושה הכללית של אחרים.

אולי חוץ מ-OUT שהתעייפתי מהשיח איתו ו-HNC שהיה גס רוח ופוזטיב /קורקטור שזה שיח שיותר קרוב לי אבל גם לא הרבה הודעות .

BravoMan

Active member
זה אחד החסרונות בפורום שלנו:

למרות כמות ההודעות הגדולה, כמות המשתתפים כאן אפשר לספור על אצבעות הידיים, ויש ימים שיד אחת מספיקה...

מאיזו בחינה זה חסרון?

הרצון שהמסרים ודרכי החשיבה יתפשטו?
הרצון בגיוון השיח?

יש גם יתרון מאוד מעניין לקבועים כי הכרת השיח והנפשות מאפשרת שיח יותר עמוק -מתעמק , שמאפשר חלוקה מאוד טובה לתחומי ידע וחוזקות של היחיד (למשל אחד טוב בביולוגיה ואחד במתמטיקה וכן הלאה) והסיפור האישי אפילו מעט ידוע.

לא מכירה היטב את מגבלות השיח כאן במקומות קטנים בדרך כלל מצאתי שזה מאפשר חופש רב וכנראה כי משתחרר מהמקום הקבוצתי דווקא.
מה גם שישנה איזו מחויבות רעיונית נעימה לכתיבה של כל מיני צדדים מחייהם או שנתקלו בהם לכאן - וממה שראיתי זה כן המצב.

מה שכן לא יודעת שוב לגבי הקבוצה - מקווה שכל אחד מתפקד כאן כשלם שגדול מסך חלקיו כי אפילו בפורום נוצרת אגודה מסוימת של אנשים- ושוב תלוי באופי המשתתפים הכי כדי לקבוע אם האגודה שנוצרת מקבעת או פותחת שיחות

BravoMan

Active member
גיוון, גיוון, ורק גיוון!

לי אישית אין כל עניין בהפצת דרך חשיבה כזו או אחרת.
הייתי שמח מאוד לו כולם בעולם היו אתאיסטים, אבל אני ממש לא טוב בשכנוע אנשים בשום דבר, אז אני אפילו לא מנסה

&nbsp
אבל יותר משתתפים בהחלט היו מוסיפים גיוון מכל הבחינות לפורום:
גם מגוון דעות, וגם מגוון טענות בעד \ נגד כל דעה.
&nbsp
כרגע, אנחנו די טוחנים פה מים, ולמרות שלך הכל חדש כי רק הגעת, את רוב אם לא כל הטענות שהגבת עליהם בשבוע האחרון כבר שמענו כאן עשרות פעמים.
וגם את המענה שלנו נתנו כבר לא פעם...

BravoMan

Active member
כי לפעמים אני רוצה להוציא קיטור, או משעמם לי ואני

מחפש להתווכח...

אוקי, שאלתי כי אמרת שעברת את הדברים אלף פעמים

אז חשבתי שזה משעמם אותך להתווכח על דברים כאלה מחדש שוב אלף פעמים.
שמשעמם לי ולא בלא לי לקרוא או לדבר עם אף אחד אני רוצה סדרות מצחיקות.

לילה טוב
תודה על התשובה

אגב בדיון במושגים

אני חושבת שפוזיטיב מבין על מה אני מדברת
וזה מעניין כי הוא כלא שחלק מהאנשים שמתחילים להאמין בכך
צריכים את המושג "אלוהי"
דרך טיפול בפירוק המציאות לגורמים ועירבוב חושי מסוים.

חבל לי רק שלעצם המושג הם נדרשים לחומרים משני תודעה
כי חוץ מהשם הרע ,
זה משהו שהרבה על הספקטרום מדברים עליו כמתחייב מחווית החיים שלהם
וזה לא משהו "רוחני".

תוהה לגבי זה הרבה.
אולי מוטב שברומא אתה מתנהג כרומאי במקום הזה
ולדעתי זה ממש קשור לעצם הניסיון "לשכנע אדם"
במשהו שהוא לא כבר משוכנע או מוכן להיות משוכנע בו מראש

וזה מצחיק - כי במובן הזה אתה מיד עתיד לפסול את זה
מעצם זה שמה יש להאמין במשהו שכבר בהתחלה אתה מאמין בו?
אבל מסתבר שזה מאוד מהותי לכאן
ומאוד "לא מדעי" בזה נכון מאוד- ואני מסכימה.

אני אשתדל שלא לערבב מושגים כאן וכמובן שזה לא מכוון -
זו פשוט הדרך שבה אני מתקשרת

אין לי גם בעיה ולהפך אני מניחה שיש פרוקטוקולים מוגמרים שדרכם מתקשרים
אבל זה כמו שני שרתים שמתערבבים זה בזה ומתקשרים זה בזה-
הרעיון הוא אם יש יכולת להעשיר זה את עולמו של זה.

למשל אם אתה ואני דוברים שתי שפות
תנועות ידיים שאינן פרוטוקול רשום לדבר אלא מיוסדים
על זיהוי אנושי שלנו כמו הצבעה של מסומן וסימן
וככה אפשרי שנלמד את השפה זה מזה
גם בלי שנלמד זה את זה דקדוק או שיהיו לנו מורים
שילמדו אותנו את אוצר המילים הזה

אני חושבת שזה דומה לפגישה של כל אדם באדם
ומתקשר ללימוד התחלתי של ילד מהכלום לבריאת יש מאין?
או יש מאין .
יש בנו משותף שמאפשר בחינה והתאחדות של פרוטוקולים לצורך יצירה
חדשה -
דבר מעניין מאוד.

ולא אקפוץ מעל הפופיק
סתם ערבול של מחשבה יוצרת...
ושוב תודה על ההבהרה

BravoMan

Active member
פוזיטיב הוא אחד מהטרולים בפורום הזה שכותב כאן שטויות

שאף אחד לא מבין וכולם צוחקים עליהם.
&nbsp
בדרך לא דרך הוא מנסה לשכנע אתאיסטים שהם בעצם מאמינים באלוהים (אלוהים קלאסי נקרא לו, לא מה שאת קוראת לו "אלוהים").
&nbsp
אף אחד כאן לא מדבר איתו ברצינות כבר זמן רב כי בעבר כל ניסיון כזה כשל כישלון חרוץ.
&nbsp
עד כה נחשפת אולי להודעה או שניים שלו, ובגלל שאינך מכירה אותו עשית מאמץ והצלחת למצוא משמעות ועניין במה שהוא כתב, אבל הרשי לי לגלות לך סוד:
זה הכל את!
כל משמעות שאת מכניסה להודעה של פוזיטיב, באה ממך בלבד ואין מקורה כלל בכותב.
&nbsp
שיהיה בהצלחה!
מעניין אותי מאוד לראות איך תפרשי הודעות אחרות שלו, וגם של corrector שבעבר ביקש ממני לעזור לו להתחמק מסוכנים של המכונות הרעות מהמציאות האמתית שרודפים אחריו והשתלטו על משפחתו בגלל שהוא היחיד והמיוחד שמודע לעובדה שכולנו חיים במטריקס.
&nbsp
אגב, עם מעניין אותך, ההוכחה שלו, זו שהוא שלח אותך לחפש ולא חזר עליה, הולכת ככה:
לא הגיוני מבחינה הסתברותית שאנו חיים דווקא בהווה עם כל הטכנולוגיה הזו, בעוד שבעבר, ב-14 מיליארד שנה מאז היקום קיים, היו רק "תקופות משעממות" (נטולות קדמה אנושית).
&nbsp
מכאן שהפתרון שלו לבעיה הוא שאנו חיים במציאות מדומה בלופ של 200 שנה בערך שהמכונות מאפסות בכל פעם.
אה, וכמובן יש להם איזו הוראה לא להרוג אותנו אבל גם למנוע מאיתנו להתעורר ולצאת למציאות האמתית.

מצוין.

א. כל תקשורת שלך עם אדם היא דברים שאתה מכניס למילותיו והוא למילותיך ומשם אתם מגלים את עצמכם דרך התקשורת.

ב. אם אתה לא מבין אדם ואתה צוחק עליו כי אתה לא מבין וזו דרך התקשורת שלך - אני באמת לא מעוניינת לשוחח עוד.

פשוט לא .

לגבי קורקטור- הבנתי מזמן מה שרשמת ומה שהוא מאמין בו ומה זה קשור לשיח שלי איתו ? הוא הסביר יפה מאוד את הפער בין תבנית התנהגות מובנת שלא מעידה על מודעות כמו תוכנה שנכתבת במחשב לבין מודעות והגשמת משהו עמוק יותר ששואף מעבר "לתכנות" המקורית
והוא הסביר את התהיה שלו לגבי הדומם והחי והפער בינהם .
שאלת המודעות.

מה אמונותיו של אדם קשורות לדיון מחשבתי?
ולמה שתבייש אדם אחר שמאמין במה שאתה לא?
מה זה משנה אם אתה מסכים איתו או לא?
איזו זכות יש לך לצחוק על אדם ?

ועוד רק בגלל שאתה לא מבין אותו ?

במה זה שונה מלירוק על אדם ברחוב שעובר עם בגד לא צנוע ואתה לא מבין שהוא שיקסע מחורבנת .

חרא של תגובה. סליחה. פשוט חרא. בחיים לא אחתום על זה.

רק בגלל שאתה כל כך צמוד למה שאתה מכיר - ואף אחד אגב לא ביקש שתקבל את זה , רק בגלל זה ואפילו ברגעיו של אדם שבעיניך הם "צלילות" אתה פוסל אותו מלהגיד משהו משמעותי?

אז הוא אמר עליך עכשיו משהו מאוד משמעותי בלי להוציא הגה לכיוונך .
הוא אמר בדיוק מה שצריך.

מכעיס אותי נורא

ועליך יכולים לצחוק בגלל שגיאות הכתיב שלך -
אז אני אמורה לפסול אותך על רקע זה שאני לא אבין אותך?
ואנשים שיש להם דילסקציה חמורה?

שאולי כל משפט שלהם בלתי קריא כמעט ?

על הרקע הזה אתה צוחק ופוסל אחר?

מה זה צריך להביע?
ועוד הוא דיבר על שאלה מעניינת שכלל לא נגעה ב-CORE של אמונותיו?

ואתה רואה שאני אדם שלא נכנע לכל שיח - אם אני חושבת שמשהו לא נכון ולא מסתדר לי כמו במקרה של האבולוציה אני יושבת ורושמת כל מה שידוע לי ובוחנת את הדברים אבל לא אפסול אדם על רקע כזה - בחיים לא
והאמת
בכנות OUT עם כל הכבוד שב ויכול לשוב ולכתוב את אמונותיו ולא אסכים איתו כי זה לא משכנע אותי ועדין בחיים לא ראיתי אותו מזלזל ולו לרגע קט באיש מכם על רקע אמונה שלא נראית לו הגיונית - להפך הוא מנסה לדבר בכלים שלכם וזה יאמר לזכותו .

לא מעניין אותי בכלל מה האמונה של אדם - אתה צריך לכבד אדם על יכולת הביטוי שלו גם אם אתה לא מסכים וצריך להיות לך מספיק ביטחון עצמי לומר לא למה שלא מתאים לך ולציין מה שאתה חושב שיזיק לך

אבל עצם זה שהזכרת שבגלל שאתה לא מבין משהו אתה צוחק על אדם מרתיחה לי את הדם ! פשוט מרתיחה! וממך בכלל לא הייתי מצפה לזה.
בכלל לא!

להתאגד בקבוצה ולצחוק !
אם אתה לא מבין אדם אתה לא מאשים אותו שהוא טרול אתה פשוט מבהיר לו שהוא לא מובן לך, כמו שהסברת לי ואתה לא צוחק עליו בגלל זה!

זה מרתיח אותי - ראיתי אנשים צוחקים על מי שלא מובן להם ואני מתעבת פשוט מתעבת גישה כזו!.

BravoMan

Active member
חששתי שזו תהיה התגובה שלך...

אז ראשית, שיהיה ברור: לא צחקתי על pozitive, ולא צחקתי על corrector!
&nbsp
שניהם מקרים מאוד שונים.
&nbsp
נתחיל מ-pozitive: לפעמים דבריו מובנים מאוד.
זה לא שאי אפשר לתקשר איתו, אלה שמתקשורת רבה איתו לאורך שנים ברור לנו כאן שמדובר במחב"ת שמשתמש בטקטיקות של טרול אינטרנטי.
לפעמים הוא זורק כאן גיבוב של שטויות מכוונות כדי לבלב את האויב להפיל בפח מישהו שיתבלבל בינם לבין חכמה מורכבת להבנה, ולפעמים הוא כותב בכנות רטוריקה דתית רגילה.
&nbsp
אולי הייתי צריך לשתוק ולתת לך לגלות זאת בעצמך תוך המשך שיחה איתו, כי אכן היה סיכוי גבוהה שתקבלי רושם מההודעה שלי שאני פוסל אדם בעקבות "תקשורת שונה", אבל לא, זה לא המצב כאן.
&nbsp
positive כותב כאן את מה שהוא כותב לא כי זו דרכו להתבטא, אלה כי זה הכלי שהוא בחר להרביץ בנו תורה...
&nbsp
לגבי corrector, הוא מקרה שונה.
בלי להיכנס להיסטוריה שלו, סבה"כ כתבתי לך עובדתית מה התאוריה שלו ומה ההוכחה שלו לגבי אותה תאוריה.
אם את חושב שמשהו ממה שכתבתי הוא לעג או שקר, חפשי אחורה בפורום (לפחות שנה ויותר) ותמצאי את הודעותיו.
&nbsp
אני חושב שאת בעצמך מתקשה לקבל ברצינות תאוריה כזו, ולכן החלטת שמה שסיפרתי הוא ניסיון שלי להגחיך משתמש אחר, אבל זה ממש לא המקרה!

למעלה