אירוח: דיני עבודה בהריון ואחרי לידה

eden7115

New member
מותר להוריד שעות עבודה לאשה בהריון?

שלום, התחלתי לעבוד במקום עבודה בחודש השלישי להריוני ועבדתי שם 6 חודשים עד הלידה. כשהתקבלחתי לעבודה לא שאלו אותי אם אני בהריון ולכן לא סיפרתי. פשוט ידעתי שאני חייבת עבודה ואם אומר שאני בהריון אין לי כמעט סיכויים לעבוד בשום מקום... כחודשיים לפני הלידה, כשכבר לא היה ספק שזו לא רק בטן, הם שאלו מתי אני צריכה ללדת וכשהבינו שזה עוד חודשיים התחילו הצרות. בתחילה, היחס השתנה לבלי הכר. מהעובדת הראשית שמקבלת את כל העבודות ונותנת הוראות לעובדות שמתחתיה - נהייתי עובדת ברמה שווה לאלו שמתחתי ואפילו נתנו להן עבודות שהן לא יכולות לבצע רק בשביל להראות לי וללקוחות שאני לא מקבלת את העבודות הגדולות והחשובות (מובן שאח"כ היו מעבירים אלי את העבודות כבדרך אגב, כי אף אחד לא ידע לעשות אותם חוץ ממני). למרות הכל המשכתי לעבוד כרגיל. הצעתי את עצמי לשעות נוספות בעיתות לחץ וכשהבוסים היו צריכים הם ידעו לנצל את זה יפה מאוד (אני דתייה ועבדתי יום שישי אחד עד שעה לפני שבת כשזה בדרך כלל יום חופשי שלי). אחרי שבועיים בערך, הביאו מישהי חדשה למשרד והורידו לי שעתיים וחצי עבודה ביום!!! אמרו לי שהם מורידים לכולם שעות כי אין מספיק עבודה (מה שבמציאות לא היה נכון. 2 העובדות עבדו 7 שעות ביום בזמן שלי הורידו ל4 שעות בלבד!!!) לא יכולתי להתפטר כי לא היה לי לאן ללכת ולהשאר חודש וחצי בלי עבודה לא בא בחשבון, אז המשכתי לעבוד בתנאים המצחיקים האלה. לפני שבועיים וחצי ילדתי. רציתי לשאול, האם יש משהו שאוכל לעשות? אומנם לא פיטרו אותי אך נפגעתי גם מהורדה בהכנסה בחודש וחצי האחרונים וגם מממוצע נמוך יותר של דמי לידה. תודה מראש.

לי זה נשמע כמו הרעת תנאים שלא לפי

חוזה העבודה שלך אבל אנני אשת מקצוע בתחום. אולי שווה לשאול בפורום בנושא חוקים ( יש משהו כזה בתפוז). מלבד זה יתכן שיש בעיה כי גילית להם על ההריון רק חודשיים לפני הלידה והחוק אומר שיש להודיע למעביד עד חודש חמישי, אם אנני טועה. אבל שווה לבדוק אצל בעל מקצוע כי עדיין זה לא מריח טוב...בהצלחה...

למעלה