איך להגיש ערעור ותביעה שכנגד

בר7

New member
איך להגיש ערעור ותביעה שכנגד

על החלטת רשמת בבית משפט השלום? מדובר בהחלטה (כך הוגדרה), שהיא למעשה פסק דין, על בקשה שהגשתי לביטול פס"ד שניתן בהיעדר ובלא הגנה. טענתי להפרת סדרי הדין המחייבים מסירת כתבי בי-דין לידיי, בעוד שכתב תביעה נמסר להוריי בביתם, בעיר אחרת, בזמן שהיינו מסוכסכים, והם החזירו המסמכים לבית המשפט. אח"כ נודע לי על ההליכים כשהוטל עיקול הוצל"פ על חשבוני, מהבנק (אם האזהרה נשלחה לבית הוריי והם החזירו אותה להוצל"פ ובשלב זה פניתי להוצל"פ וביקשתי עיכוב הליכים והתרעתי כי לא נמסרה לי האזהרה, אך ללא הועיל). הרשמת החליטה כי היא מקבלת את עדות החוקר שהעיד כי "אימת" את כתובתי בבית הוריי ("אימות" שקרי לחלוטין לפי העובדות, כי באמת לא גרתי אצל הוריי אלא בביתי שלי, בלא כל ראיה אלא על סמך טענה לשיחה טלפונית גרידא עם אמי ועם שכנה, כביכול, ומנגד "אימת" שאיני גרה בביתי על סמך שיחה שקיים כביכול עם עוברי אורח ברחוב, שכמובן לא ידע לנקוב בשמותיהם, ובלי לחקור את שכניי בבניין שלי..) פסק הדין נראה לי פגום ביסודו ולוקה באי סבירות ובפגיעה קיצונית בזכות החוקתית לביטול פס"ד בהיעדר ובלא הגנה ונראה לי שטענתי כי המסירות בוצעו שלא כדין מוצקה. בנוסף, גם שילמתי את החוב נשוא ההליכים וטענתי כי אין מקום לחייב בשכ"ט ובהוצאות משפט בנסיבות האמורות. בכל זאת הרשמת השאירה על כנה את יתרת החוב ששווה ל60% מקרן החוב עצמה ורובה ככולה שכ"ט והוצאות משפט והוצל"פ. שאלותיי, מאחר שאיני משפטנית ואין לי כסף לייצוג ע"י עו"ד: 1) כמה זמן קצוב להגשת ערעור על החלטת הרשמת בבימ"ש השלום - האם משנה ההגדרה "החלטה" לעומת "פסק דין" לצורך זה - כאשר מדובר בעצם בפסק דין? 2) האם אפשר להגיש במשולב תביעה שכנגד ואם כן, איך לעשות זאת והאם יש לשלם אגרה או שעדיף לבקש החזר הוצאות במסגרת ערעור בלבד (עיקר ההוצאות נגרמו לי מעיקולים גבוהים שהוטלו על חשבון הבנק שלי, למרות שקרן החוב שולמה והתרעתי על כך בפני התובעת), דבר שהרשמת עצמה קבעה כי לא היה בסדר והיא הורתה לצמצם קרן החוב (שרובו, עדיין, נסב על שכ"ט והוצאות משפט) 3)האם יש הליך להגשת בקשה לעיכוב פס"הד על לבירור הערעור? ואם כן, האם להגיש הבקשה לרשמת עצמה או לגורם אחר? מאוד מאוד אודה על תשובה מוסמכת ומפורטת ככל האפשר. ל החלטת (= פס"ד) של

יא

New member
תשובה לבר 7

שבתי מחופשה, ומצאתי את שאלתך. אקדים ואציין כי אין באפשרותי בפורום זה לפתור בעיות ספציפיות אלא להנחות, וכמובן שאין פורום זה מהווה תחליף לטיפול ענייני אצל עו"ד . יחד עם זאת אענה לך כך: מבלי שכמובן ראיתי את המסמכים, כעיקרון ניתן לערער על ארכעה ראשונה בתוך 45 ימים. לארכעה גבוהה יותר. אין מגישים ערעור עם תביעה שכנגד אלא כתב הגנה מלווה בתביעה שכנגד. אם יבוטל פסק הדין בגין העדר מסירה ויותר לך להגיש כתב תביעה או אז תוכלי אם הנסיבות מצדיקות זאת כמובן להגיש תביעה נגדית. אם חשבת שיש מקום לערעור היית צריכה לבקש עיכוב ביצוע עד לשמיעת הערעור ולא לשלם את יתרת החוב , אם את חושבת שאינו מגיע. כאמור, אם טענתך נכונה ולא אחרת את המועדים, אני ממליץ לפנות לעו"ד להמשך טיפול. ההליך מורכב מידי על מנת שתטפלי בו בעצמך לדעתי. מקווה שהייתי לך לעזר. בברכה, יהודה

למעלה