אולימפוס E-M1

חובב1

New member
המצלמה הזו לא מציעה "שלל פיצ'רים"

והנה אתה שוב מנסה להגחיך את הצד השני לרמה של גימיק. המצלמה הזו מספקת חווית צילום יותר טובה מהפוג'י, מבין?

sagiKor

New member
זאת כבר בעיית הבנת קריאה שלך

ומול זה אין מה לעשות.
"שלל הפיצ'רים" ובינהם כאלו שהם חדשניים מול המתחרים, היא אחת נקודות החוזק של אולימפוס, אני לא מזלל בזה ולא מגכח על זה. אימי ז"ל הייתה אומרת על התגוננות הזאת שלך שעל ראש הגנב בוער הכובע...
אבל מה לעשות שלא כולם מעוניינים בכל הפיצ'רים האלו, או שאולי מעדיפים לקבל דברים אחרים כפשרה על פיצ'רים יחודיים.

חווית צילום זה משהו סובייקטיבי והטענה שלך שחווית הצילום של אולימפוס טובה יותר משל הפוג'י היא פשוט לא נכונה ואף מטופשת.
היא מהנה יותר עבורך!
היא לא טובה יותר!
אחרים מעדיפים חווית צילום אחרת.
כאחד שיצר מערבולות כאן בפורום בגלל שנתפס למילה בכותרת מבלי לקרוא תוכן או הקשר של הדברים שנכתבו, אתה צריך להיות מאד זהיר בבחירת מילים....

חובב1

New member
הכוונה שלך מאחורי המילים היתה ברורה לגמרי

חשבת פעם לרוץ לפוליטיקה?

sagiKor

New member
אתה לא מכיר אותי ועכשיו אתה מבין את כוונתי

יפה לך
אם אני אגיב אז עוד יאשימו אותי לירידה לרמה אישית...

Papito

New member
תחשוב שוב אם אני טועה

חובב1

New member
בוודאי שאתה טועה

כי בהודעה של עופר שאתה מציג כאן הוא מציג ארבע סיבות לשדרוג:
1. מערכת פוקוס משופרת.
2. חיישן משופר.
3. מייצב רעידות משופר.
4. מצב צילום נוף ב- 50 מגה פיקסל.
&nbsp
וזו היתה הטענה שלך: "ויש אפילו את slarti שמרגיש צורך עז לשדרג למצלמה חדשה במקום המצלמה שלו כי יש לה מייצב לחצובה או שיט לא חשוב אחר.".
אז מה, עכשיו גם אתה תטען שהוצאתי את הציטוט שלך מהקשרו ושהוא דמגוגי?

Papito

New member
לא אני לא אטען

ואין צורך לדבר אליי במיליטנטיות. אין לי שום צורך להוכיח לך, לעופר או לשגיא שומדבר.
&nbsp
ודרך אגב כל הסיבות שמנית הן לא סיבות לשדרוג. כי אף אחד לא ישים עכשיו 6000 שקל כדי לקבל חצי סטופ בiso גבוה. או שאר הממבו ג׳מבו שאתה קורא לו סיבות לשדרוג או דברים משופרים. ואם אתה ממשיך לטעון שכן אז או שאתה תמים או שאתה משתמש בפאתטיות כדי לצאת מהפינה אליה נכנסת.
&nbsp
&nbsp

אילן די

New member
הצילום מסך שלך רק הוכיח שיש עוד גורמים מלבד "ייצוב לחצובה"

הוכחת כאן בדיוק את ההיפך ממה שטענת.

חובב1

New member
אתה מדבר בנחרצות מבלי לבדוק

אנשים מגיבים כאן בנחרצות ופסקנות מוחלטת מבלי לבדוק את העובדות הבסיסיות ביותר, שגיא פוסל תוצאות בדיקות אתר DXO מהנחשבים בתחום מבלי שכלל טרח לבדוק מה הם עושים, אתה פוסל החלטת שדרוג של אדם אחר מבלי שבדקת אפילו במה מדובר. מה פירוש מצב Hires באולימפוס לא ידעת (ממש לא "מייצב לחצובה") אבל ניחא, למשל השדרוג במערכת הפוקוס של הדגם החדש מצמצם יותר מתמיד את ההבדל מול DSLR ויש המון דברים נוספים שאתה מעז לקרוא להם "ממבו ג'מבו" מבלי להבין בכלל במה דברים אמורים. אני לא מייצג את אולימפוס או כל חברה אחרת, אני גם לא איש מכירות וממש לא משנה לי מה אנשים רוכשים כאן ואף פעם לא יצאתי כאן בקרב בלימה לטובת מותג כזה או אחר (להבדיל מכמה אנשים כאן...). מה שמפריע זה שאנשים כאן מתווכחים מבלי לעשות וידוא לטענות שלהם.

Papito

New member
אבל כן בדקתי

שלחתי לו הודעה למה הוא רוצה לשדרג והוא ענה. צילמתי מסך, אתה מבולבל?

חובב1

New member
נו ומה הבעיה?

הוא ענה לך שיש שיפור בפרמטרים החשובים ביותר של כל מצלמה, מה עוד אתה רוצה?
וש עוד המון דברים שהוא לא דיבר עליהם, כמו סוללה גדולה ב-50%, סלוט לשני כרטיסי זיכרון, גוף מצלמה משופר, וידאו 4K וכו'. זכותך לחשוב שזה לא מצדיק, אבל הטיעון שלך התבטא במשפט מזלזל של "הוא רוצה לשדרג בגלל מייצב לחצובה או שיט לא חשוב אחר".

Papito

New member
הפרמטרים הכי חשובים?

רבע סטופ ואיזה משהו שגורם לתמונה שצולמה בחצובה להיות טובה יותר או משהו כזה?
&nbsp
מה אני אגיד לך, הדברים הכי חשובים שיש בכל מצלמה. שמעתי שקרטייה ברסון לא יכל לעבוד ללא המה שלא יהיה לחצובה הזה.

חובב1

New member
מה נתפסת לחצובה?

מה הקשר לחצובה ואיך הפכת את זה למשהו שגרם למישהו (לא רק לעופר) לשדרג לדגם החדש? הזוי...
למה אתה מדבר בכלל על חצובה? האר נא את עיננו.

slarti

New member
רק למען הדיוק העובדתי....

(ואני לא אגיב מעבר)... הסיבה שרציתי לשדרג ל-EM1 החדשה נובעת מאוסף של דברים, שחלקם מפריעים לי ב-EM1 היום, וחלקם לא הפריעו לי אבל שמחתי לגלות אותם כפיצ'רים חדשים.
&nbsp
זה כולל בין היתר (ולא מוגבל ל...)
- פוקוס עוקב ועינית מהירה שתומכים בזה שמאפשרית צילום ציפורים ושל הילד שלי. ה-EM1 היום פשוט לא מדלוורת שם.
&nbsp
- שיפורים בחיישן - כולל שיפור מהותי ברעש בחשיפות ארוכות, שיפור של סטופ שלם (!) בטווח הדינאמי, שיפור ברזולוציה, ביצועי ISO ועוד
&nbsp
- ריספונסיביות כללית מהירה יותר של המצלמה. יש מי שזה לא חשוב לו. אני אוהב אלטקרוניקה שמגיבה מהר. גם את המחשב והטלפון שלי אני משדרג מהסיבות האלה (בד"כ *רק* מהסיבות האלה)
&nbsp
- מצב HIGH RES לצילום צילומי נוף ברזולוציה גבוהה.
&nbsp
- מייצב של 5.5 סטופים, בשיפור משמעותי ומורגש אל מול המייצב ב-EM1 הנוכחית שלי.
&nbsp
- שיפורים ארגונומיים בתפעול המצלמה.
&nbsp
- שיפור באורך חיי הבטריה.
&nbsp
- שיפור משמעותי באיכות ה-ELECTRONIC SHUTTER שמאפשר עבודה במצבים שקטים כמעט בלי ROLLING SHUTTER
&nbsp
- שיפור משמעותי בוידאו (לא מצללם הרבה, אבל כשאני כן, ה-EM1 ממש לא דילברה שם).
&nbsp
ויש עוד ועוד. מתוך אלו, השיפורים בחיישן, בפוקוס (ובעקיבה בעינית), במייצב ובמהירות הכללית הם הכי משמעותיים לי. אבל גם הרבה מהשיפורים האחרים נחמדים מאוד בעיני.
&nbsp
מכיוון שאני מצלם בתור תחביב, אני רוצה שיהיה לי כיף לצלם - והשיפורים האלה כולם תורמים למפלס הכיף שלי.
&nbsp
הטיעון של "צורך אמיתי במשהו מסוים" הוא בולשיט שנכון לכל מי שכותב בפורום הזה. לאף אחד מאיתנו אין צורך אמיתי בצילום. זה תחביב. מי שזה המקצוע שלו ומזה הוא מאכיל את הילדים - זה דיון אחר. לכל היתר - זה תחביב. ואם זה תחביב, זה לא "צורך אמיתי". אז כן, אני *אוהב* לצלם ציפורים, אז יש לי "צורך" במצלמה שמסוגלת לעשות פוקוס עוקב נורמאלי. מכיוון שזה "צורך" של תחביב, אז עד היום הסתדרתי בלי זה ווויתרתי על תמונות שהייתי יכול לצלם אחרת.
&nbsp
אז עכשיו תחליט איך אתה רוצה להגדיר צורך...
&nbsp
&nbsp

slarti

New member
אני מסכים ששתיהן יכולות לצלם את אותה התמונה

אבל לפי שגיא אי אפשר לצלם נוף עם אולימפוס :)
&nbsp

sagiKor

New member
בחאיית מספיק עם השטויות שלך!

לא תמצא בשום מקום טענות כאלו קיצוניות ממני!
הטענה שלי מאד פשוטה ומבוססת על אלפי תמונות שצולמו ונערכו משלל מערכות - איכות התמונה של הפוג'י טובה יותר מאיכות התמונה של M43.
זה ש X אחד יותר מ Y לא אומר שאי אפשר להשתמש ב Y...
זה לא משהו שתוכל להבין מהשוואה של צילום אחד שנעשה במעבדה, זה לא משהו שתוכל להבין מקריאה של מבחני מעבדה סטירליים.
זה משהו שאתה מבין רק כשאתה מצלם הרבה, בהרבה סיטואציות ובהרבה תנאים וכמובן שזה בולט יותר בתנאים קיצוניים וזה לא רק איזו גבוה, ואתה מבין את זה בעיקר כשאתה מתחיל לשחק עם קבצי ה RAW שנותנים לך יותר בשר לעבוד איתו.
לא יעזור לך, לא תוכל לנצח ניסיון שטח עם נפנוף של תוצאות מעבדה.
יש ל M43 יתרונות וחוזקות אחרות ואני לא מתעלם מהן וסך הכל זאת מערכת מצויינת. אז באמת עופר, מספיק עם השטויות כי מה שאתה עושה זאת דמגוגיה בגרוש שאם הייתה מגיעה ממני כבר היו מגיעות התלונות והדרישות למחיקת הודעות...

למעלה