אולימפוס E-M1

slarti

New member
ועוד מבחן מעבדה מטופש....

הפעם הפוג'י לא משתתפת... אבל הוא מסתדר יפה עם התוצאות שרואים גם בצילומים.
https://www.dxomark.com/Cameras/Com...0-versus-Canon-EOS-7D-Mark-II___1136_1061_977
&nbsp
הקנון, למרון החיישן הגדול, מאחורי ה-EM1. הניקון מובילה. הפער בין הניקון לאולימפוס די קטן. הפוג'י מתברגת אי שם באמצע ביניהם.
&nbsp
קשה לי לראות איך הניואנסים האלה מתעדפים את הפוג'י בצורה דרמטית על ה-EM1.
&nbsp

sagiKor

New member
תלמד איך DXO עושים בדיקה

בין השאר הם מקטינים את התמונות ל 8MP ואז עושים השוואה.
במקרה כזה, מבחינת פירוט לא תראה הרבה הבדלים בין קומפקטית איכותית ופול פריים.
אבל גם לא זכור לי שבהשוואות חיישנים DXO בוחנים פירוט.

slarti

New member
הם מקטינים את התמונות ל-8מפיקסל

ואז מגיעים למסקנה שהרזולוציה שלהן היא של 30 מגהפיקסל?
תסתכל בהשוואת עדשות של DXO מסתכלים על פירוט....
הייתי שמח להראות לך השוואות של DXO לפוג'י, רק שפוג'י לא נותנת ל-DXO את המידע שהם צריכי םבשביל לעשות את הניתוחים שלהם על הXTRANS.
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
שלחת אותי למבחני חיישנים

ועכשיו אתה מדבר על מבחני עדשות...
פוג'י נתנו ל DXO את כל מה שצריך בדיוק כפי שהם נתנו לאדובי רק ש DXO מסתבכים... יש איזה ילד שלבד הצליח לכתוב את תוכנת ההמרה הכי טובה לפוג'י (irident) וב DXO יש צוות שלם של מהנדסים שלא מצליחים לפצח את המידע, תאמר לי שזה לא מריח מאד פישי....

slarti

New member
קצת השוואות... מ43 חסר פירוט לעומת APSC מפורט לגמרי....

אז לצערי אי אפשר להשוות לפוג'י, כי נו, פוג'י אי אפשר לבדוק ב-DXO.
אבל ניקון D500, שאני חושב שתסכים איתי שהוא חיישן ה-APS-C הכי טוב (או לפחות הכי טוב אחרי מתת האל לפוג'י) בשוק, ביחד עם האופטיקה המעולה של ניקון... ואת זה אפשר להשוות - כי לשמחתנו DXO מודדים מדד של חדות בעדשות, שמושפע גם מהפורמט ומהרזולוציה של החיישן (סתם לדוגמא, מדד החדות של ה-12-40 על החיישן 16מפ הישן של אולימפוס היה 9מפיקס, אבל על החיישן החדש הוא 12מפיקס).
&nbsp
כמובן שזה לא מודד רק את החיישן, אבל בוא ניקח עדשות טופ אוף דה ליין כאלו ונסתכל עליהן פורמט אל מול פורמט. זה גם לא רע - כי שניהם חיישני 20מגהפיקסל - ככה שאנחנו באמת נותנים פה פייט הגיוני.
&nbsp
עדשת זום כללית 2.8 כזאת... 12-40/2.8 באולימפוס, לעומת 17-55/2.8 על D500.
האולימפוס מוציא 12MPIX, הניקון 11MPIX.
&nbsp
עדשה רחבה. לצערי ה-7-14 עדיין לא נבדקה. אבל גם ה-9-18 (החלשה) של אולימפוס מוציאה 11מפיקס. ה-10-24 של ניקון - 9 מפיקס.
&nbsp
אבל טוב... בוא נלך לקראון ג'ולס... אל מול ה-35-100/2.8 של פנסוניק, שמוציאה 13מפיקס, ה-70-200/2.8 של ניקון, כן כן, הענקית, הגדולה, היקרה, הפרימיומית, והכי חשוב - שמיועדת לFF ככה שמשתמשים רק באמצע שלה... מוציאה 11 מפיקס.
&nbsp
נו טוב.... זה עדשות זום - אני שוב מתעסק בדברים לא רלוונטיים (למעט העובדה שזה 80% מהתמונות) אבל בוא נלך להשוות קצת עדשות פריים שמוציאות את המיטב מהחיישן!!!
&nbsp
אל מול ה-15/1.7 הנפלאה (באמת נפלאה!) שמוציאה 15מפיקס, הניקון 20/1.7 מוציאה 14מפיקס. לא רע, רק ממש קצת פחות פירוט.... הסיגמא 20/1.8 לניקון, לעומת זאת, סופסוף מראה לנו מה הפורמט יודע להוציא, ומשתווה ל-15 מפיקס...
&nbsp
אני יכול להמשיך.... אבל אני חושב שכבר הבנו את רוח הדברים...
&nbsp
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
אתה סתם משתולל

כמו ששלחתי אותך לקרוא איך הם בוחנים את החיישנים, אני אשלח אותך לקרוא איך הם נותנים ציון לעדשות.
זה ממוצע של בדיקות בשלל צמצמים, בשלל אורכי מוקד (לעדשות זום) ובחינה של החדות בשוליים ובמרכז ואת כל זה משקללים לתוצאה, זה לא נותן שום דבר שאפשר ללמוד ממנו בעולם האמיתי מה העדשה נותנת. אני חייב להזכיר לך שצילום נבחן בעיניים ולא במעבדה ובמספרים.
כל DXO הזה, זה שטות אחת גדולה....
שים לב לאורך ההיסטוריה שלהם, קנון תמיד יצאו מאחורי ניקון, גם בתקופת ה CCD של ניקון שהם עשו קליפינג לאזורים הכהים בשביל להוריד רעש וחתכו את הטווח הדינמי ועדיין DXO הראו שניקון טובים יותר מקנון...

אתה מתעקש לרוץ לכל מיני אתרים שמאחוריהם יש הרבה כסף במקום לעשות את הדבר הפשוט בשביל הסקרנות, להפגש לכוס קפה וקצת צילומים אחרי שתרכוש את המצלמה החדשה...
יכול להיות שנגלה שההבדל אם קיים הוא זניח, יכול להיות שלא.

חובב1

New member
אתה פשוט לא יודע לקרוא את הממצאים של DXO

בנתונים שלהם מופיע מידע מדויק שמראה באיזה מצב העדשה הכי חדה ומדידות הביצועים מתבצעות גם על מצב 8 מ"פ (Print) וגם על חיישן ברזולוציה מלאה (Screen).
רק צריך לדעת היכן להסתכל.

sagiKor

New member
יכול להיות שאתה צודק

אבל אם צריך לחפור יותר מדי אז זה ממש לא משהו שאני אשקיע בו.
אני לא צריך מבחני מעבדה שיספרו לי את מה שאני יודע מניסיון.
כשתעבד אלפי קבצים משתי המערכות אתה כבר תבין לבד איזו מערכת מספקת איכות תמונה טובה יותר וגם פירוט גבוה יותר.
צילום לא מתבצע רק בתנאים אופטימלים שבהם רוב החיישנים המודרנים יציגו תוצאה טובה אלא גם ובעיקר בתנאים פחות טובים, הרי לפי עופר לפחות מ 50% מהתמונות שלו הוא חייב את המייצב של האולימפוס אז מה זה אומר על תנאי הצילום הממוצעים שלו?

חובב1

New member
אבל אתה לא יודע מניסיון

כי לא צילמת באולימפוס החדשה.
וזה גם לא מונע ממך להיות נחרץ לגבי תוצאות המדידות של DXO למרות שכלל לא טרחת "לחפור יותר מדי".
כלומר, הנחות היסוד שלך מבוססות על כלום, אז מה המטרה בדיון שכזה, לטחון מים?

sagiKor

New member
הטענות של עופר רצות כבר תקופה ארוכה אחורה

גם בין ה EM1 הישנה לחיישני ה 16MP של פוג'י.
בהשוואה בין חיישני ה 16MP יש יתרון ברור לפוג'י על פי ניסיון.

אני כתבתי לא אחת לאורך השרשור הזה שאני חושב שהיתרון נשמר לטובת הפוג'י עם החיישנים החדשים אבל אני מוכן לבדוק את זה ולגלות שאני טועה, אבל לא על ידי מבחן מעבדה שאני למדתי כבר מזמן לא להתייחס אליהם כי התוצאות בעולם האמיתי מראות דברים אחרים.

הדיון הוא גם כללי על M43 מול פוג'י, לא אחת עופר מתייחס למערכת כולה רק מבסס טענות על מצלמה שעוד אין לו. אבל שוכח ש M43 עדיין מכניסים את חיישני ה 16MP למצלמות החדשות, לא כל הדגמים זוכים להנות מהחיישן החדש של אולימפוס ויש הבדלים בין החיישנים של פנסוניק לאולימפוס (מאז אותו חיישן 12MP האומלל של פנסוניק שכיכב בשתי המערכות) אז כמערכת, פוג'י מציעה רמת איכות תמונה עיקבית יותר על הכנסת אותו חיישן ואותו מעבד לכל המצלמות בנות אותו דור ושמירה על רמה אופטית גבוהה בכל העדשות.
כך שגם בבחינה כללית של כל המערכת מול כל המערכת, M43 אולי תהיה קלה יותר על המשקל אבל גם באיכות התמונה...

steiff

New member
זה בערך כמו לומר שבין מרצדס לקייה אין הבדל משמעותי

כל עוד אתה נוסע בפקק במהירות 30 קמ׳ש.
וכשאתה יוצא מהפקק לכביש מהיר ההבדל בין 140 לבין 170 קמ׳ש הוא קטן למדי.

אז בסופו של דבר היתרון האמיתי של המרצדס הוא המושבים, למי שזה מדבר אליו.

slarti

New member
בסדר.. כל אנשי הפוג'י באים להגנתה...

הפוג'י זה מרצדס. כל דבר אחר זה לא. (ואגב- קיה מאוד השתפרו בעשור האחרון ועקפו את מרצדס במבחני אמינות, אבל נשים את זה בצד).
&nbsp
אני לא יודע מה לגביך - אבל אני מצלם ב-ISO 6400 ומעלה פחות מ-5% מהתמונות שלי. העובדות בכל המבחנים והתמונות שהסתכלתי מראות שעד ISO3200 (איפה שנמצאות 95% מהתמונות שלי), ההבדל באיכות התמונה בין הXT2 ל-EM1 זניח. אז אם מבחינתך להשוות את זה לנסיעה בפקק זה אחלה, אבל מבחינתי זה רוב הצילום שלי.
&nbsp
ב-5% מהתמונות, אני סובל מחסרון ב-EM1.
ב-45% מהתמונות, אני אולי סובל מחסרון שהוא ככ מינורי שהוא חסר משמעות.
ב-50% מהתמונות, אני נהנה מיתרון משמעותי של מייצב.
&nbsp
I'll take that odds.
&nbsp
ואם קיה תייצר מכוניות שנוסעות טוב יותר ממרצדס ב-50% מתנאי הכביש, היא תשתלט על השוק... אה... רגע.. היא כבר עשתה את זה :)
&nbsp

slarti

New member
הייתם עושים הרבה יותר טוב לפוג'י אם הייתם מתמקדים ביתרונות

האמיתיים שלה...
האופטיקה הנהדרת של עדשות הפריים.
הממשק האנלוגי, *למי שזה מדבר אליו*.
העינית המעולה.
הפלט JPG הנפלא שלה.
&nbsp
במקום זה, אתם מתעקשים "ללכלך" על החיישן של המ43 בתור הוכחת עליונותכם, למרות ש, מה לעשות, הפער ככ קטן שהוא חסר משמעות.
&nbsp
&nbsp

Papito

New member
וואו Dude

אתה כותב כאילו יש לך אחוזים באולימפוס או משהו כזה. אלה מצלמות, שתיהן יכולות לצלם את אותה התמונה.
&nbsp
Chill...

חובב1

New member
זה ממש לא המצב Papito

הבעיה היא כאן אחרת, שכל אחד בפורום שרוצה לרכוש מצלמה כזו או אחרת, מתנפלות עליו כמה דמויות קבועות ואונסות אותו להתנצל מדוע לא לא בחר בפוג'י...

LiorDrZ

New member
גם אני לא מצליח להבין את זה...

הבן אדם מרוצה מאולימפוס ורוצה לשדרג לדגם החדש אז במקום לומר לו תתחדש ותהנה באים לחנך אותו מחדש. זה לא לעניין בכלל... יש חיים מעבר לפוג'י ולא צריך לדחוף את המצלמה הזאת כל הזמן.

sagiKor

New member
דמגוגיה בגרוש

על כל המלצה של אותן דמויות לרכישת פוג'י, אמצא לך המלצה למשהו אחר מאותן דמויות מאותה תקופת זמן.
יש כאלו שמסוגלים להבין צרכים ותקציב ולהמליץ בהתאם ויש כאלו שממליצים על מה שהם קנו אתמול.

Papito

New member
אני מספיק זמן כאן

כדי לדעת שאף אחד לא קופץ על אף אחד ויש כאן כאלה שממליצים על סוני ויש כאלה שעל פוג׳י ויש אפילו את slarti שמרגיש צורך עז לשדרג למצלמה חדשה במקום המצלמה שלו כי יש לה מייצב לחצובה או שיט לא חשוב אחר.
&nbsp
הדיון כאן חורג מהאמפירי למלחמת גודל איבר וזה די מדהים איך אנשים בוגרים ושפויים בדעתם מגינים בכזה להט וקנאות על רכישה שלהם. בכל כך קנאות שאין מנוס לחשוב - או שהוא מקבל תשלום מאולימפוס או שהדיסוננס הקוגניטיבי משתולל פה.

חובב1

New member
אז פה אתה טועה

כי עופר לא משדרג בגלל מייצב או תכונה יחידה כזו או אחרת אלא בגלל מכלול שדרוגים שמביאה אתה האולימפוס החדשה מול הדגם הקודם.
ומלחמת גודל האיבר פרצה כמו תמיד בגלל אותו איש קבוע שצועק בצורה רפלקסיבית "אבל איכות התמונה בפוג'י טובה יותר!" ומכאן זה תמיד נגרר לוויכוח טרולי בלתי נגמר.

sagiKor

New member
אבל איכות התמונה בפוג'י טובה יותר!

ויש הרבה דברים גם מעבר לאיכות תמונה.
יש כאלו שמוכנים לשלם $2000 על מצלמה שמציעה שלל פיצ'רים ולהתפשר על איכות תמונה.
יש כאלו שמעדיפים לשלם $2000 (או פחות) ולקבל מצלמה פחות משוכללת ולקבל איכות תמונה עדיפה.
שני הבחירות טובות וראויות, רק שצד אחד מנסה להגן או להסתיר את הפשרה שלו בכל מיני טענות הזויות וביטול ממצאים בשטח וניסיון מוכח. אבל אם זה מה שגורם לו לישון טוב יותר בלילה אז לבריאות...

למעלה