אוטונומיה לרוסים בישראל

beatman

Member
אתה חושב שכל החיילים הגויים הם כאלה ?

מה שבטוח, חייל גוי שאינו מזדהה עם עם ישראל ולא מזהה עצמו כיהודי (יש כאלה שאינם יהודים ע"פ ההלכה, אך מזדהים עם העם היהודי בשל קרבה, אב יהודי וכו' - לא עליהם אני מדבר) הוא חסר מוטיבציה להגן על העם היהודי ואינו מרגיש כשליח של עם ישראל.
במקרה הטוב הוא מגן על המדינה ואזרחיה ללא קשר לזהות היהודית, בגלל שהוא מרגיש מחוייבות להגן עליה.
במקרים פחות טובים הוא משרת רק כי זה חובה, רק כדי להגן על משפחתו, רק בשביל הפקדון והקבלה בחברה הישראלית וכו'.
&nbsp
אני סבור שהרוב שייכים לאפשרות הראשונה, אתה לא ?

beatman

Member
כי אתה תוקף וחותר ללא הרף לשפוט את דרך הניהול שלי

ולקבוע מה מקובל ומה לא ולקבוע מי בסדר ומי לא ועוד לננסות להתאים את זה לאיזו עבירה על החוק.
לא זכור לי שכאשר היית מנהל מישהו הציק לך כל כך, גם אני הייתי בעל אותן הדעות פחות או יותר, לא זכור לי שמחקת לי אי פעם משהו.
אולי החלטת שאתה מנהל הפורום האמיתי שאמור להנחות ולקבוע.
אם כך הגש מועמדות.
&nbsp
לא עשיתי לייק כי לא הסכמתי עם הכל.
בין היתר אני לא מסכים עם הקביעה הנ"ל, יש גויים שמשרתים רק כי הם חייבים, רק "בשביל להגן על המשפחה" (אני נתקלתי בכאלה אישית), או רק בשביל מענק הלוחמים (ויש גם יהודים כאלה).
יש גם כאלה שאכפת להם ממדינת ישראל והם גאים לשרת בצה"ל.
הוא הזכיר את האפשרויות הראשונות, אין פה זלזול וביזוי, אבל יש הכללה לא מדוייקת, אולי התכוון לכך ואולי לא.
&nbsp
בתור אחד שמרשה לעצמו להכליל על חרדים, אין לך מה להתלונן על הכללות של אחרים.
כפי שיש תופעות מגעילות בחברה החרדית, יש גם תופעות של "אי אהדת" יהדות וחוסר רצון אמיתי להיות חלק מהמדינה כולל שירות צבאי אצל גויים מסוימים.
אני נגד ההכללה שלך על החרדה ונגד ההכללה שלו על הגויים.
&nbsp
לגבי אותה מודעה: נו אז ? זה הבניין, שכונה.
כל החרדים הם כאלה ?
גש לחרדים אקראים ושאל מה הם חושבים.

TaL53

New member
כן, אני בהחלט מבקר

את זה שאתה מרשה פה ביזוי מתמשך של אנשים אחרים בגלל מוצאם, אמונתם ואורח חייהם. כן, אני בהחלט מבקר שאתה מרשה פה גזענות ושוביניזם. כן, אני בהחלט מבקר את זה שאתה מרשה פה קריאות לגירוש של אנשים מהמדינה בגלל מוצאם או מניעת זכויות אזרח מהם.
&nbsp
אז כמובן שמותר גם לבזות חיילי צה"ל פה בפורום, זה רק תלוי מי מבזה וכמה אתה מסכים עם דעותיו. למשל, כאשר אידיט ביקר את פעולותיו של אלאור אזריה הזהרת אותו שאבוי אם יעשה זאת שוב. אבל כאשר יבגני מרשה לעצמו לבזות חיילי צה"ל אינם יהודים שעשרות אם לא מאות מהם נהרגו במלחמות, זה מבחינתך " הכללה לא מדוייקת".
&nbsp
אם בא לך להיות שותף לביזיון הזה רק אל תעשה את עצמך "מגן החיילים" עם טענות ה"חשוב לי רמת הכשירות בצה"ל".

beatman

Member
אין כאן שום ביזוי, גזענות ושוביניזם

זה רק הפירוש הקיצוני והמעוות שלך.
אני לא מרשה לקריאות גירוש ומניעת זכויות אזרח.
&nbsp
אידיט לא ביקר פעולה של חייל, הוא השווה בין מחבל אויב שפל לבין יהודים מסכנים שנרצחו בשואה - רק על זה מגיעה חסימה, אין דבר יותר מחריד מזה

והוא השווה חייל צה"ל שירה באויב רשע(בלי להיכנס עד כמה מוצדק או נכון זה היה) לנאצים שיורים ביהודים - גם על זה מגיעה חסימה.
אף יהודי וישראלי שפוי לא היה סובל דברים כאלה.
&nbsp
יבגני לא מבזה, הוא אומר אמת על חלק מהחיילים שאף נתקל בהם אישית לפי דבריו, וגם אני נתקלתי.
מה שכן, אני לא מסכים עם הכללה, אבל גם אתה מכליל על חרדים.
&nbsp
צה"ל מאוד יקר לי ורמת הכשירות שלו מאוד חשובה לביטחון המדינה.
&nbsp
כפי שאמרתי, הפורום הזה אינו כפוי לאמונות שלך ולאידיאולוגיה שאתה דוגל בה, יש כאן חופש ביטוי רחב(גם לך) ואף אחד לא חייב להיכנע לשתלטנות האידיאולוגית הזאת.

TaL53

New member
נו בטח, אין גזענות ואין שוביניזם

בטח בגלל זה רק בהתערבות הנהלת הפורומים הופסק אז מסע השוביניזם בזמנו עם הודעות שלנשים אסור להיות מנהלות ושצריך לביים תאונות כדי להיפטר מנשים. בטח בגלל זה אתה \,מזהיר" כל יומיים את יבגני עם ההודעות שלו "לגרש את כולם". אבל כל זה בוודאי לא גזענות ולא שוביניזם וגם לא קריאות לגירוש אנשים על פי מוצאם.
&nbsp
בוודאי שיבגני לא מבזה, הוא רק ביזה את זכר הנופלים הלא יהודים וקרא לכולם (כן, לכוווולם. הוא לא בדיוק סייג את עצמו ואתה בעצמך שאלת אותו את זה כדי להיות בטוח) אינטרסנטים שמקבלים על זה כסף (כאילו שאין "יהודים" שהולכים לצבא רק בשביל הג'וב הנוח וקורס מכונאות בחינם). בכיף, תנהל אאת הבלוג שלך איך שבא לך ותרשה פה מה שבא לך לראש, הכל מותר, רק אל תספר מעשיות שצה"ל יקר לך- עובדה- אתה מסכים שמותר לבזות ולזלזל בשירותם של חיילים כל עוד הם לא יהודים.

beatman

Member
מחר יבוא לכאן איזה צמחוני שלא יבין איך יכול להיות

ש"פוגעים כאן בזכויות בע"ח", מחרתיים יגיע פעיל נגד ברית מילה ולא יסבול שאנשים כאן מתבטאים בתמיכה ל"פגיעה בתינוקות".
אני לא זוכר כאן הודעות שצריך לביים תאונות כדי להיפטר מנשים.
גם אם היו מחקתי אותן.
גירוש אזרחים ומניעת זכויות בחירה והיבחרות לא מקובלות כאן והודעות כאלה נמחקו לא פעם.
את הפמיניזם והפוסט מודרניות הקיצונית שלך אתה יכול למצוא בפורום פמיניזם, גאים וכו'
בדיוק כפי שצמחונים ומתנגדי ברית מילה נמצאים בפורומים שלהם ולא משליטים את הדעות שלהם באגרסיביות על כל העולם.

יבגני לא ביזה אף נופל צה"ל, הוא אף הסכים עם דבריי שיש כל מיני חיילים גויים בעלי מגוון השקפות.
אפשר להשוות את אזכורו לחיילים גויים אינטרסנטים להתנגדותך ליחידות דתיות שלא מתאימות לעולם הערכים שלך.

beatman

Member
התייחסות(ivgy1980)

אין בעיה עם שירות של חיילים לא יהודיים בצה"ל - יש בעיה עם דרישות של "אוטונומיה" ו"זכויות לאומיות".

ישראל היא מדינת העם היהודי - ולא מדינת "כל אזרחיה". עפ"י התורה, היהודי מחוייב לשמור על זכויות הגר/הגוי החי בקירבו - אולם הגר/הגוי לא מחוייב בשום דרך לשמור על זכויות היהודי.

מחר הגויים שחיים בארץ ישראל ייקבלו רוב בכנסת, בבתי המשפט וברשויות המבצעות - בעזרת מפלגות השמאל והערבים - ובאופן הכי דמוקרטי שיש יבטלו את האופי היהודי של מדינת ישראל.

נערך ע"י מנהל
אין לקרוא לשלילת זכויות של אזרחים

beatman

Member
בשביל זה חשוב לחוקק את חוק הלאום

כחוק יסוד שיקבע את המדינה כמדינת לאום של העם היהודי וישמור על צביונה היהודי.

ivgy1980

New member
באיזו דרך ישמור חוק חילוני על צביונה היהודי של המדינה?

בחסות החוקים החילונים מתבטלת התיישבות יהודית בארץ ישראל.
בחסות החוקים החילוניים גורמים עויינים מקבלים זכויות הצבעה.
בחסות החוקים החילוניים הגיעו לישראל המוני גויים.

בתורה יש את כל הכלים לניהול תקין ומוצלח של מדינה יהודית.
עובדה שלאוך ההסטוריה כך היה - ובהצלחה רבה.

מדינה יהודית ועצמאית חשובה יותר מהיותה "דמוקרטית" בעיני הגויים - כי היהדות כשלעצמה דמוקרטית!

beatman

Member
כאשר הוא יתבסס על התורה, הוא ישמור

כמו חוקי כשרות וחופש ליהודים בשבתות.

ivgy1980

New member
שאלה

כאשר הוא יתבסס על התורה, הוא ישמור
האם חוק הלאום הוא מהתורה - דהיינו, משקף מצווה כלשהי מתוך התרי"ג?

התורה קובעת מיהו יהודי - חוק השבות לא משקף זאת. התורה קובעת את גבולות ארץ ישראל - שאינם מתועדים במגילת העצמאות ולא באף מסמך רשמי אחר, גם בחלוף שבע עשורים. התורה קובעת את התנהלות ישראל מול יושבי הארץ הזרים - שבפועל זוכים לזכויות המסוכנות "אוטונומיה" ו-"רשות".

beatman

Member
חוק הלאום מקבע את מדינת ישראל כבית הלאומי לעם ישראל

ולא לעמים אחרים.
בהחלט מתבסס על זכותנו על הארץ לפי התורה, כמו על זכותנו ההיסטורית.
&nbsp
לגבי שאר החוקים, הם בהחלט לא בהתאם לתורה.

RubberSoul92

New member
אז מבחינתך יהודי הוא גם ילד יהודי שאומץ ע"י משפחה גויה

שחינכה אותו לתוך התרבות המקומית - התרבות שלהם? אז רק התו מבחינתך חשוב. אני מכירה משפחה מרוקאית שאמצה ילד אוקראיני. הילד הזה היום בן 30 והוא הרבה יותר יהודי מרוב היהודים שאני מכירה. מה שחשוב זה מה הנחילו בך ולא לאיזה אמא נולדת - יהודיה או לא.

אני אתקן את עצמי - לא רק להכיר, גם ליישם ולחיות. לחיות את ההיסטוריה והתרבות. זה מה שיקבע מי יהודי ומי לא. אם יהיה ערבי שיחיה את היהדות שאני מציעה, מבחינתי הוא יחשב ליהודי פרט לאתניות שלו שאותה הוא לא בחר כמובן.

קורובוב לא נשאב פה תרבותית, לכן הוא חולם על אוטונומיה, וכבר אמרתי שאני נגד.

ivgy1980

New member
היהדות נקבעה בתורה וחודדה בהלכה

יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או התגייר - בלבד.

במהלך תהליך הגיור הגוי בונה לעצמו נשמה יהודית, המבוססת על ערכי היהדות. ילד שאומץ ע"י משפחה מרוקאית מקיימת מצוות/שומרת מסורת חונך מלכתחילה לתוך היהדות ומעצם העובדה שקיבל חינוך והשקפת חיים יהודיים, עבר גיור.

שוב, תרבות איננה לאום. ערבים, דרוזים ורוסים יכולים להיות ישראלים בתרבותם היומיומית - זה לא עושה אותם יהודים בהשקפתם.

אם יהיה ערבי שיחיה את היהדות שאני מציעה, מבחינתי הוא יחשב ליהודי
זו בדיוק הגישה הרפורמית והקונסרבטיבית, שהציעו יהדות חדשה - שלא קשורה במאומה ליהדות שעפ"י התורה. כל הצירוף של "ערבי ייחשב יהודי" לא מתקבל על הדעת.

את לא אשמה - פשוט לא קבלת חינוך יהודי. הגישה החילונית בישראל איננה גישה יהודית. באתר "הדברות" יש אינספור כתבות וסרטונים אודות ההשקפה היהודית שעפ"י התורה.

RubberSoul92

New member
אני לא קיבלתי חינוך יהודי?

גדלתי על ברכי היהדות. אותי חינכו לחשוב על המושג הזה, אותך לא לימדו דבר אלא רק לצטט כמה משפטים מכמה ספרים.
&nbsp
מה זה השקפה יהודית? יריקה על ילדה קטנה או צעקות זועמות "מוות לערבים"? ומי קבע שלך יש השקפה יהודית?
&nbsp
אתה סותר את עצמך. מצד אחד, אתה אומר שמי שלא גדל בסביבה יהודית הוא לא יהודי, מצד שני, אתה אומר שמי שנולד לאמא יהודיה הוא בהכרח יהודי ולא משנה באיזו סביבה הוא גדל. מי קבע שנוכרים שגדלו כל החיים שלהם בישראל לא עברו גיור תרבותי? אתה? אני לא מדברת על ערביי ישראל, אלא על אותם אנשים שנולדו לאם לא יהודיה.

ivgy1980

New member
התייחסות

גדלתי על ברכי היהדות.
אולי. השאלה היא למה את קוראת יהדות. נשמע בין השורות כאילו הפולקלור/ההווי הישראלי נראה בעינייך כיהדות – ממש לא כך המציאות.

יהדות היא קיום מצוות התורה: "וּשְׁמַרְתֶּם אֶת חֻקֹּתַי וְאֶת מִשְׁפָּטַי אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה אֹתָם הָאָדָם וָחַי בָּהֶם אֲנִי יְהוָה." (ויקרא יח ה).

אותי חינכו לחשוב על המושג הזה.
זה יפה, אך לא מספיק. כל מהות היהדות היא בקיום המצוות בפועל.

אותך לא לימדו דבר אלא רק לצטט כמה משפטים מכמה ספרים.
נכון, אותי לא לימדו – אך אני עושה את זה לבד, כי זו חובתי כיהודי.

מה זה השקפה יהודית?
השקפה יהודית מתומצתת בספרות היהודת המקורית – בתורה ובמשנה, בגמראה ובשולחן ערוך. ספציפית, תוכלי לעיין ב"פרקי אבות" ו"מסילת ישרים", "דרך השם" ו"ארחות צדיקים", "שערי תשובה" ו"הרעיון היהודי", "תניא" ו.... הרשימה עוד ארוכה!

יריקה על ילדה קטנה או צעקות זועמות "מוות לערבים"?
זה כמובן לא ראוי. מעולם לא טענתי שכל העם היהודי מושלם – אלא שחובתו לשאוף לשלמות ולהיות אור לגויים. ולצורך כך, כדי לבצע את המטלה, לעם היהודי יש תורה – מלשון "הוראה".

ומי קבע שלך יש השקפה יהודית?
ההשקפה היהודית היא השקפת התורה, ואני משתדל ללמוד כמיטב יכולתי והבנתי.

מצד אחד, אתה אומר שמי שלא גדל בסביבה יהודית הוא לא יהודי, מצד שני, אתה אומר שמי שנולד לאמא יהודיה הוא בהכרח יהודי ולא משנה באיזו סביבה הוא גדל.
יהודי הוא שנולד לאם יהודיה או התגייר מיזמתו. ההבדל הוא שליהודי (גם מי שהתגייר) יש נשמה ונפש, בעוד שלגוי יש רק נפש.

המציאות כיום היא (פעם, רוב הזמן, זה לא היה כך!) שיש יהודים שמקיימים מצוות התורה, ויש יהודים שבוחרים אחרת – ולכל אחד ואחת יש את זכות הבחירה האישית, האם לקיים מצוות או לא. והתורה מציינת את השכר על הקיום המצוות ואת העונש על אי קיום מצוות - חלק בעולם הזה (במהלך חיי האדם הזמניים על האדמה) וחלק בעולם הבא (במהלך חיי הנפש הנצחיים).

מי קבע שנוכרים שגדלו כל החיים שלהם בישראל לא עברו גיור תרבותי?
אין "גיור תרבותי". המושג "גיור" קיים רק בעם היהודי, וכוונתו – התחייבות לחיות בהתאם לתורה ולקיים את מצוותיה, חוקיה ומשפטיה. אין קשר בין תרבות/פולקלור לבין השתייכות לאומית.

ivgy1980

New member
הסבר

נפש זמנית יש לכל החיות. נפש קבועה שחיה לעולם יש לכל בני האדם. נפש קבועה שחיה לעולם עם ניצוץ אלוקי יש רק ליהודים - לכן הם מחוייבים ללמוד תורה ולהאיר את העולם סביבם.

beatman

Member
מעניין, אז לדבריך דרוזים, נוצרים וחלק(קטן) מהמוסלמים

שחיים בארץ, שומרים עליה, בונים אותה ודוברים עברית הם יהודים ?
הקטע שרק את חושבת כך, הם מסכימים שהם ישראלים, אך בוודאי אף אחד מהם אינו טוען שהוא יהודי.
&nbsp
מהיכן בדיוק התחילה היהדות לפי דבריך ? אם אין שום קשר לדת היהודית ?
מה ההגדרה והבסיס ללאום היהודי ?

למעלה