אגרנות

מצב
הנושא נעול.
אגרנות

אגרנות
שלום, האם יש אפשרות טיפול באגרנות ללא תרופות?
זה ממש משפיע על החיים שלי.
כל דבר אפילו הכי מזערי אני נקשרת אליו סנטימנטלית ורוצה לשמור אותו.
זה מפריע ממש למהלך החיים התקין שלי מאחר ואני כל הזמן עסוקה במחשבות איפה כל דבר נמצא ובמידה ואני לא יודעת איפה נמצא חפץ כלשהו אני יכולה לחפש אותו במשך שעות עד להתשה מוחלטת.
אני בת 25 עם עבר של כפייתיות מגיל צעיר שכל כמה שנים משנה צורה להפרעה שונה.

טיפול באגרנות

אגרנות
שלום, האם יש אפשרות טיפול באגרנות ללא תרופות?
זה ממש משפיע על החיים שלי.
כל דבר אפילו הכי מזערי אני נקשרת אליו סנטימנטלית ורוצה לשמור אותו.
זה מפריע ממש למהלך החיים התקין שלי מאחר ואני כל הזמן עסוקה במחשבות איפה כל דבר נמצא ובמידה ואני לא יודעת איפה נמצא חפץ כלשהו אני יכולה לחפש אותו במשך שעות עד להתשה מוחלטת.
אני בת 25 עם עבר של כפייתיות מגיל צעיר שכל כמה שנים משנה צורה להפרעה שונה.
טיפול באגרנות
שלום אנה ותודה על פנייתך לפורום זה.

טיפול CBT מהווה כיום את האופציה הטיפולית המומלצת (ללא תרופות) לבעיות מתחום ה OCD. לאור מה שציינת, האם ניסית בעבר טיפול CBT לבעיות הכפייתיות השונות?

לא טופלתי בעבר

טיפול באגרנות
שלום אנה ותודה על פנייתך לפורום זה.

טיפול CBT מהווה כיום את האופציה הטיפולית המומלצת (ללא תרופות) לבעיות מתחום ה OCD. לאור מה שציינת, האם ניסית בעבר טיפול CBT לבעיות הכפייתיות השונות?
לא טופלתי בעבר

טיפול באגרנות כפייתית

לא טופלתי בעבר
טיפול באגרנות כפייתית
שוב תודה שפנית לפורום
אני מחזק את דברי יובל, אגרנות כפייתית היא סוג של OCD (הפרעה כפייתית) ובהחלט יכולה להגיב לטיפול CBT ברור שכמו בכל טיפול מסוג זה המפתח להצלחה הוא שתוף הפעולה של המטופל, אך קשר טיפולי טוב וקבלת כלים ממטפל CBT, בהחלט יכולים לסייע לאדם לשנות את ההתנהגות שלו ולהתחיל להיפטר מדברים.
אם תחפשי ביוטיוב תוכלי למצוא סרטונים רבים המתארים את הטיפול במקרים כאלה.
בזמנו שודרה בערוץ BIO סידרה ששמה "אובססיה אהובתי" שתארה טיפול CBT במקרים של אגרנות. יש גם סדרה שלמה של ה- BBC שמתעדת טיפולים במקרים כאלה.
במקרים קיצוניים במסגרת הטיפול ורק בהסכמת המטופל, אפשר להיעזר בחברות פינוי בתים ובאמצעים אחרים. דוגמא של סרטון
אנו מחזקים את ידיך לפנות עוד היום לטיפול CBT!!

רק הבהרה

טיפול באגרנות כפייתית
שוב תודה שפנית לפורום
אני מחזק את דברי יובל, אגרנות כפייתית היא סוג של OCD (הפרעה כפייתית) ובהחלט יכולה להגיב לטיפול CBT ברור שכמו בכל טיפול מסוג זה המפתח להצלחה הוא שתוף הפעולה של המטופל, אך קשר טיפולי טוב וקבלת כלים ממטפל CBT, בהחלט יכולים לסייע לאדם לשנות את ההתנהגות שלו ולהתחיל להיפטר מדברים.
אם תחפשי ביוטיוב תוכלי למצוא סרטונים רבים המתארים את הטיפול במקרים כאלה.
בזמנו שודרה בערוץ BIO סידרה ששמה "אובססיה אהובתי" שתארה טיפול CBT במקרים של אגרנות. יש גם סדרה שלמה של ה- BBC שמתעדת טיפולים במקרים כאלה.
במקרים קיצוניים במסגרת הטיפול ורק בהסכמת המטופל, אפשר להיעזר בחברות פינוי בתים ובאמצעים אחרים. דוגמא של סרטון
אנו מחזקים את ידיך לפנות עוד היום לטיפול CBT!!
רק הבהרה
זה לא ברמה מוגזמת כזו של פינוי בית אבל זה ממש מפריע למהלך החיים.
ביוטיוב לא מצאתי מידע על ההפרעה, אששמח להכוונה.
תודה

אגרנות

רק הבהרה
זה לא ברמה מוגזמת כזו של פינוי בית אבל זה ממש מפריע למהלך החיים.
ביוטיוב לא מצאתי מידע על ההפרעה, אששמח להכוונה.
תודה
אגרנות
אם הבעיה היא לא חמורה, את יכולה לקבוע תכנית לזריקת דברים, למשל על ידי חלוקת הבית לאזורים שונים.
אם את מצליחה לעמוד ביעדים שאת קובעת לעצמך, אז מצוין, אם לא, אז כדאי שתפני לטיפול CBT כדי שיעזרו לך להבין איפה החסימות לפעולת הפינוי/היפטרות מחפצים

בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה