המצב

אלזה7

New member
המצב

קטסטרופה, קרה בדיוק מה שחשבתי הם מנסים בכח לשלח את אבא למוסד ואני לא מעוניינת

שלום

הם מנסים לעזור. אולי הם טועים, ואפשר לנסות לשכנע אותם אבל יש לקוות שהם מומחים ויודעים מה הם עושים, ואולי המוסד יעזור לו ככל שקשה.
&nbsp

אלזה7

New member
הם

לא מנסים לעזר אותם מעניין הכסף הם טועים יהיה לו רע אם זה משהו זמני שיתנו לי לבדוק ואני מוכנה רק אחרי שכתוב זמני ואני רואה את המקום

הם

כנראה חושבים שהוא זקוק להשגחה רפואית/סיעודית שאת לא מסוגלת לתת לו בבית...

אני מאוד מבינה את החששות שלך

אבל יכול להיות שזה יהיה דווקא לטובתו. אל תנעלי אוטומטית...

אלזה7

New member
שחר

לצמיתות זה לא לטובתו זמני אולי כן צריך לחפש מקום כזה שלא ידחפו אותי למקום אחר

סיעודי בהגדרה זה לא דבר זמני

וכמו שהסברתי (או לפחות ניסיתי) בשרשור הקודם. כאשר יש ירידה חדה זמנית, כמו לאחר תאונה או אירוע מוחי, שולחים למוסד שיקומי. אדם סיעודי, לעומת זאת, הוא אדם המוגדר סיעודי, הוא עם ירידה תפקודית כרונית קבועה. זה לא משהו שצפוי להשתפר.
אפשר לומר שזה זמני רק מההבט שאף אחד מאיתנו לא יחייה לנצח.

אלזה7

New member
אנשי

מקצע מגדירים הרבה הגדרות לא כולם קבועות אדם שכרגע מרותק למיטה מסיבה כלשהי יכול להיות סיעודי זה לגמרי יכול להשתנות

את מוזמנת להכנס לקישור המצורף

חולה נתמך

שם מסבירים לגבי הקטגוריות של סיעודי, סיעודי מורכב, תשוש נפש ושיקומי.
אם תכתבי את הדיאגנוזה אני אוכל להתייחס בצורה ספציפית.
באופן כללי, אדם קשיש שהפך לסיעודי עקב מחלות כרוניות- זה לא משתנה (ואם זה משתנה זה רק מדרדר).
בניגוד למצב בו יש פוטנציאל שיקומי כמו שבר או אירוע מוחי למשל.
האם אבא שלך עבר שבר? האם עבר אירוע מוחי?

אלזה7

New member
לאבא

שלי יש בעיות גב הוא מרותק לפעמים למיטה בגלל ן שאין לו הוא הולך רגיל לאט אמנם וקצת כפוף אבל הולך ועושה עצמאית את כל הפעולות, העניין הוא שכרגע יש לו פצעי לחץ דרגה 3והם טוענים שזה מחייב אשפוז במחלקה מיוחדת שקיימת רק בבתי אבות

"בעיות גב" זאת לא דיאגנוזה

זה סימפטום.
ויכול מאוד להיות שזה נובע ממחלה כרונית בלתי הפיכה.
אם הוא עצמאי מבחינת הליכה, אכילה, מקלחת וכו' הוא לא מוגדר סיעודי.
ובכל מקרה בבתי אבות לא מטפלים בפצעי לחץ - את עושה סלט בהגדרות.

אלזה7

New member
לא

מעניין אותי הגדרות, זה לא ממחלה כרונית, ולי הם אמרו שבפצעי לחץ מטפלים רק במחלקה שנקראת סיעודי מורכב והיא נמצאת בבתי אבות

פצעי לחץ זה אכן סיעודי מורכב

כמו שכתבתי לך כבר בפוסט הקודם (את מוזמנת לקרוא שוב). והטיפול לא נעשה בבתי אבות אלא במוסדות יעודיים לטיפול בכך. סיעודי מורכב (בניגוד לסיעודי) זה באחיות קופת החולים.
בתי אבות נועד לטיפול בתשושים ולא לטיפול בסיעודיים. אולי הגדרות לא מעניינות אותך, אבל מומלץ לך מאוד לעיין בהם, ואולי כך תביני יותר טוב את המצב, כי כרגע- את ממש לא.

פצעי לחץ כשלעצמם לא חייבים להיות מחלה כרונית, אבל הסיבה שבעטיה הוא מרותק למיטה יכולה לנבוע ממצב כרוני. פצעי לחץ אינם סיבה אלא תוצאה. כיוון שאדם מרותק למיטה עקב היותו סיעודי נוצרים פצעי לחץ, ולא כיוון שיש פצעי לחץ אדם הופך לסיעודי.

אלזה7

New member
המוסדות

הם חלק ממחלקות של בתי אבות, לא אמרתי שהוא שוכב עקב פצעי לחץ, הסיבה שהוא מרותק לעתים היא כאבי גב ולא מצאו אצלו ברוך השם משהו כרוני, הנימה היא כל הזמן כוחנית ואין לי עניין בויכוחים כל העת, זה לא בראשי אני עוברת המון, אתה מבין מישהו אחר לא יופי לך, המטרה כאן לא ויכוח אלא פריקה,

לא, הם לא

בתי אבות באחריות משרד הרווחה
מוסדות סיעודיים באחריות משרד הבריאות
סיעודי מורכב ושיקום - באחריות קופות חולים.

אם את בעניין של לפרוק גם כשאת אומרת דברים שאין קשר בינם לבין המציאות- בסדר גמור פרקי. אבל בשביל ויכוח צריך לפחות שניים.

אלזה7

New member
לי

אין עניין בויכוחים, כפי שלך, אתה צודק נכון אחרים טועים בכיף שיהיה לך.

אלזה7

New member
הם

מעוניינים בכסף ואני רוצה לתת לו הכל בבית בחוץ אין מה שבבית אולי אני יכולה למצוא מקום זמני שיהיה כמו שיקום שיכנס לתקופה ואח"כ יצא ויחזרו הבייתה לא רוצה בעיות אותם ואולי יעזרו לו גם והעיקר שבסוף יהיה בבית השאלה מה עושים לדחוף אותו מהר לאן שהם רוצים אי אפשר

מי זה "הם"?

ואם אבא שלך מאושפז כרגע בבית חולים כללי ולא מוגדר חסוי, הוא יכול בכל רגע נתון לחתום סירוב אשפוז וללכת הביתה.

כן, זאת נקודה שלא שאלנו עליה:

מה אבא שלך רוצה? הוא במצב שהוא מסוגל להחליט ולהביע את החלטתו?

אלזה7

New member
כן

הוא מסוגל אבא שלי רוצה את הבית שלו אבל אומרים שאי אפשר לטפל בפצעים שלו בבית והוא חייב אשפוז במחלקה מיוחדת

למעלה