אז מה אכלתם בסוף השבוע?

passioneta

New member
נוף ממאסטרשף במעדניר

במעדניה של ניר אליהו ליד כפר סבא מוכרים עכשיו אוכל של נוף. המבחר, במיוחד לטבעונים, מגוון ובלתי אפשרי לבחור - המון אפשרויות מבוססות על קטניות ודגנים.
יש גם אוכל בשרי, ממולאים מסוגים שונים. האוכל טעים אבל לא מדהים - אצטט את בת העשר "זה טעים ואני אוכלת את זה אבל זה לא שבא לי עוד".
בהחלט חלופה טובה לשיש כאין כח לבשל, מה גם שהאוכל בריא ועונה על צרכי כולם.
המקום נמצא 10 דקות מצומת רעננה צפון.

salo22

New member
יפה

נחמד לדעת שהיא משקיעה בתחום בעקבות ההצלחה בתוכנית, אירגנה את שבוע שיתופי הפעולה במסעדות בחיפה, עכשיו אוכל מוכן, יפה לה.

inבאלי

New member
יש כתבה במאקו על המיזם

היא חברה למעדנייה ביחד עם איתן תגר מקבוצת פוד ארט בעבר והרעיון הוא להקים סניפים של המעדניה.

בחמישי היינו בטאפאס אחד העם

היה פסדר. VFM די נמוך בעיניי. אין מחירים בתפריט באינטרנט והנחתי שזה על הסקאלה היקרה יותר, אבל לא אכפת לי לשלם ביוקר כשזה שווה את זה. כאן לא הרגשתי שזה שווה את זה. חלק מהמנות מאד מאד טעימות, חלק סבירות.
יש לי עדיין כוויה בפה מהקסדייה, שלא הייתה שום אינדיקציה בתפריט לזה שהיא תהיה חריפה. לקחתי ביס אחד, ביקשתי כוס קרח ומנת לחם, שקיבלתי מהר ייאמר לזכותם וגם החליפו לי את המנה (ביוזמתם, כשביקשתי קרח ולחם ואמרתי שהמנה חריפה לי מדי ולא אוכל לאכול אותה) ולא חוייבנו עליה. אבל בכל זאת, לא כיף.

homets

New member
פאסטל, אתמול בערב

חגגנו את הקידום בעבודה של בן הזוג. בשורה התחתונה - היה טעים אבל לא מסעיר או מעניין במיוחד, והרגיש קצת יקר ביחס לתמורה. אם נחזור, זה כנראה יהיה רק במסגרת ארוחה עסקית.
בנוסף, לא כל כך אהבתי את האווירה שם, שהרגישה לי קצת "מעומלנת" מדי, והשירות היה קצת מנותק, עם הערות הזויות של המלצר ("אהה, את רוצה את המנה של העוף? זו מנה ממש פשוטה וסתמית, אבל בסדר").
בקיצור - נחמד ותו לא.
&nbsp

bob68

New member
גם לדעתי פאסטל

היא מסעדה יקרה ולא מעניינת במיוחד. לשמחתי השירות היה בסדר גמור.
מצרף דיווח עדכני שלי חם מהתנור

.

gastro101

New member
בדיוק הזמנתי לנו מקום לששי בערב, יצא החשק....נבטל

אגב, לא הצלחתי להגיב לרשומה בבלוג...

homets

New member
אכלנו מנות שונות לחלוטין, אבל הרשמים שלנו די דומים

כנראה שאני מעדיפה פשוט מקומות קצת פחות "כבדים".

אכלתי שם עסקית לפני שבוע. לא הצדיקה את ההמלצות בפורום.

בסדר, לא יותר מזה. לא מקום שאחזור אליו במיוחד.

homets

New member
אז כנראה שגם על עסקית נוותר, אפילו אם תהיה הזדמנות :)

לא חסרים מקומות מעניינים יותר בעיר.

לא פעילה בפורום, בהמלצתכם הלכתי לכתית

אני ובן זוגי ביקרנו לראשונה בכתית.
התפריט שהוגש לנו היה שונה ממה שמוצג באתר, לא קריטי, אבל אם כבר כתוב תפריט באתר רצוי שיהיה מעודכן.
המקום אינטימי וישבנו בשלוחן יותר מרוחק מהשולחנות האחרים (בין במטבח של כתית לחלון של בר המזללה), כך שהאוירה הייתה מאוד נעימה.
המלצרים היו מאוד קשובים אלינו, אפילו עזרו לי להזמין קוקטיילים שאינם בתפריט.
המנות היו מאוד מיוחדות, שילוב של טעמים חזקים מעניינים.
היו בשלוש מהמנות אניס, אותו אני לא מחבבת במיוחד. בשתי מנות הוא היה מורגש אבל לא הפריע לי כל כך, במנקה החך הסורבה היה כבר מריר ובשילוב עם האניס כבר ממש לא הצלחתי לאכול את זה, בן הזוג שלי נהנה מהמנה.
המנות האהובות עלי היו הקינוחים, אחת הייתה סברינה עם מרכיבים רבים שאיני זוכרת, והשנייה הייתה כוס עם מוס שוקולד מריר ודברים קראנצ'ים באמצע, הוגש בצד אקלייר עם קרם פיסטוק בגודל של הציפורן שלי, שהיה מיותר כיוון שבגודל כזה באמת שאי אפשר לטעום כלום.
זו פעם ראשונה שאנחנו מנסים מסעדה מסוג כזה, של תפריט קבוע של 7 מנות.
ניסיתי הרבה דברים שאני בדרך כלל מסרבת להם, כי פשוט החלטתי לסמוך על השף ואכן הרוב היה טעים.
עם זאת, באמת שלא נפלתי משום מנה... לא יודעת היה חביב.
הארוחה נמשכה מעל ל3 שעות, שזה קצת מוגזם בשבילי והיה שלב שכבר הייתי בוחרת להפסיק אותה אבל פשוט רצינו לטעום מהכל. כנראה שהיינו צריכים לקבוע שעה מוקדמת יותר להגעה.
היה מאוד נעים אבל כנראה שלא נחזור, הבנו שנינו שהמתכונת לא מתאימה לנו.
סלחו לי על התיאור המועט, המנות היו כל כך מורכבות שבאמת קשה לי לזכור ולפרט.
&nbsp

החתולית

New member
שחזרת לדווח

וברכות על הדיווח הראשון :)
&nbsp
האוכל בכתית מורכב מאד, כמו שכתבת, ובלי תפריט באינטרנט, באמת קשה לכתוב תיאור של המנות.

קצת בחוץ והרבה בבית

בשישי בצהריים נפגשנו עם חברים לארוחת צהריים במקום בשם בוקה אשר ממוקם בפינת אחד העם וחשמונאים. מדובר בבית קפה שיש בו דגש לא קטן על האוכל. הוזמנו שני מגשי ארוחת בוקר שכללו מקושקשת, לבנה נפלא,טחינה, עוד סוג של גבינה, ירקות לא שגרתיים (ברוקולי, בטטה), סלט וללא צימחוני גם טונה.
הוזמנה גם שקשוקה שהמזמין מאוד נהנה ממנה ואני והבחור חלקנו תפו"א בסגנון לג בעומר - תפו"א קריספי עם שמנת חמוצה ועוד כל מיני דברים וכן סביח מפורק (ערימה של תפו"א עגבניות, חצילים, הר של טחינה, גרגירי חומוס ועוד) שהיה גם הוא מוצלח והגיע עם פיתה בצד.
במקור רצינו להזמין את הבורקס שלהם אבל בדיוק אזל.
הבחור שתה שוקו נוטלה ואני יין מתובל.
האוכל מצוין ומהווה VFM מאוד מוצלח. החיסרון? השירות במקום מעופף מאוד ומנת הסביח נשכחה במשך הרבה מאוד זמן וכך גם אחד המשקאות של אחד החברים שלנו.
קינחנו בקוקילידה שהיו עוגיות רכות עם גלידה (לדעתי הגלידה לא תוצרת המקום) ועוגיה מפורקת שהייתה למעשה פראנץ' טוסט מושחת לחלוטין עם קרם פרש, טחינה (!!!) מייפל ונוטלה ובצד עוגיה מפוררת.
ניצלנו את ההפוגה מהגשם כדי לברוח הבייתה.

בערב - סלמון בתנור עם הרבה מאוד שום וגראטן תפו"א.
אני והבחור החלטנו להכין אוכל לעבודה לשבוע הקרוב - הוא ירכי עוף עם אורז ושעועית בתנור, אני הכנתי קציצות הודו עם שעועית אדומה ולובייה ברוטב עגבניות.

בשבת אצל ההורים, כרגיל ארוחה נהדרת, אבא הכין כבש. הבחור הכין טארטלטים של שוקולד עם פיסטוק לקינוח שזכו להצלחה גדולה גם הבוקר בעבודה.

inבאלי

New member
לפני כמה חודשים הייתי בסניף של בוקה ביהודה מכבי

אהבתי את זה שארוחות הבוקר שהיו טובות חרגו מהסטנדרט וגם האוירה היתה מאד נעימה.
אני זוכרת אבל שה - VFM בסופו של דבר היה פחות משתלם כי ארוחת הבוקר לא כללה שתיה מכל סוג.

גם אם מוסיפים שתייה

עדיין יוצא מחיר מאוד הוגן
&nbsp
מצד שני יש בעייתיות גדולה בשירות, הבוקר גם גילינו בחיובי האשראי שכשהגשנו להם את כרטיסי האשראי לתשלום, המלצרית חייבה על הכרטיס של הבחור גם את הארוחות שלנו וגם של חבר נוסף שהגיש לה כרטיס אשראי.

inבאלי

New member
הקטע עם האשראי מאד מרגיז

השירות אצלנו דווקא היה בסדר.
לי הפריע התור שהיינו צריכות לחכות כדי לשבת שם ביום שישי בבוקר - לולא פגשנו קולגה שניהלנו איתו שיחה מעניינת שהעבירה לנו את הזמן בכיף, לא הייתי ממתינה בתור.

הבעיה היא שברוב תל אביב זה ככה

בימי שישי בתי הקפה מפוצצים ולכן אלא אם מגיעים מוקדם או מזמינים מקום (במקומות שאפשר) סביר להניח שיש המתנה.

למעלה