אינטל קונה את מובילאיי, באקזיט חלומי

dw2322

New member
aldr זו ביוטק קטנה בתחום

כנראה אחת מ 4 המשתתפים במרוץ.
היא מקבלת תמחור של מיליארד דולר(!) בנאסדק על סיפורי פוגי נטו (בעצם 1.1B$). יש להם 350M$ בקופה (כנראה מגיוסים כי הם בשלב פיתוח ולא מוכרים דולר)
&nbsp
אם לדעתך תרופות CGRP למיגרנה הן שטויות אז הנה לך שורט השנה.

אין. ALDR זה one trick pony. או שהתרופה עובדת ואח"כ גם מוכרת מצויין או שזה בועה מארץ הבועות.
אין באמצע. או או.
&nbsp
כמשקיע לא רופא אין לי יכולת לאמר שהתרופה של טבע לא שווה ואילו התרופה של אלדר כן. אני נותן לכולן סיכוי שווה וכרגע השוק האמריקאי מתמחר ביוטק נטו בתחום המיגרנה במיליארד דולר! הם אומרים. לא אני.

dw2322

New member
לפני שנה היו 43 מיליון מניות

היום יש 50 מיליון.
&nbsp
כאמור מדובר ב one trick pony. או שתרופה CGRP עובדת, ולא סתם עובדת אלא עובדת בגדול, ומוכרת פנטסטי, או שזה בועה מארץ הבועות.

&nbsp
ניסוי מיגרנה גדול בארה"ב זה תענוג יקר והם כרגע שורפים ים כסף על העניין. כל רבעון שורפים 30-40M$. לא צחוק.

יש להם 350M$ בקופה. הנייר נסחר בש"ש 1.1B$ כך שיש מספיק משקיעים שחושבים ש CGRP שווה משהו...

ANZ1

New member
הבעיה העיקרית עם התרופה למיגרנה

זה לא הפוטנציאל שעדיין לא ידוע, כי לא ידוע איך החולים יגיבו אליה,
אלא שהיא עדיין לא בשלב שבכלל אפשר לחשב אותה כתרופה של טבע,
היא עדיין לא עברה את שלב 3 הקריטי של פיתוח תרופות,
אף אחד עוד לא יודע מה הסיכוי של התרופה בכלל להגיע לקו הגמר,
בהיסטוריה יש דוגמאות נהדרות של חברות שהיו בטוחות בתרופות בפיתוח, ונפלו כשקיבלו את התוצאות של שלב 3.
וזה גם נכון באופן תאורטי רק אם פחות בתרופה להנטינגטון, שנמצאת שלב אחד קדימה, אבל בהחלט יכול להיות שהתשובה שהיא תקבל תדרוש ממנה עוד עיכוב של חודשים או שנים.

ומה יקרה למניה ולעתיד של טבע אם התרופה למיגרנה תגיע לפח הזבל ?

dw2322

New member
לא נעים

התרופה למיגרנה אמורה להיות תרופה מהותית בפורטפוליו. כישלון בניסוי לא יהיה דבר נעים.

אפשר לראות את זה ברור יותר בביוטק אמריקאי קטן בשם אלדר: ALDR.
זה one trick pony. או שתרופת מיגרנה חדשנית CGRP עובדת, ומוכרת היטב, או שזה בועה מארץ הבועות. או או. אין באמצע. כרגע השוק האמריקאי נותן לדבר הזה שווי של 1.1 מיליארד דולר. 350M$ בקופה (כנראה מגיוסי הון).
חברת סיפורי פוגי נטו. לא מוכרים דולר.

יש 4 שחקנים במירוץ לביצת הזהב של המיגרנה. אלדר, טבע שלנו, אלי לילי ו amgen. אחת זעטוטה (בשווי מיליארד דולר, כן?) ו 3 פארמה רציניות.

dw2322

New member
שוק בינ"ל של 8 מיליארד דולר?

נראה שזה לגמרי לגמרי בליגה של שוק הטרשת, ו 4 השחקנים: טבע, אלי לילי, amgen ואלדר להוטים לקחת ממנו נתח:
https://www.statnews.com/2016/09/23/migraine-new-treatments
&nbsp
מדובר בטיפול 'פעם ב' (בחודש/רבעון), בזריקה תת עורית (מזכיר את הקופקסון ודומיו הניתנים בהזרקה) והתוצאה היא של-חצי מהמטופלים שכיחות התקפי המיגרנה צונחת דרמטית. לוקחים קבוע, כל הזמן, לא כמו אדויל שלוקחים מייד אחרי שמתחיל לכאוב.
כמובן שיש להוכיח בטיחות ויעילות, על אלפי מטופלים. ממש ממש לא צחוק.
&nbsp
תרופה ראשונה עשויה להגיע לשוק ב 2018 ועד 2020 כל ה 4 צפויות לסיים.
אם וכאשר מספר תרופות תגענה לשוק הן תדרשנה להתמודד ראש בראש גם במחיר וכמובן שתהיה השפעה גם של הלוגיסטיקה ויכולת ההפצה (כאן אלדר הזעטוטה סובלת מנחיתות מובהקת למול 3 הגורילות, ולכן היא תהיה חייבת לקחת שותף פארמה, שלא עובד בחינם).
&nbsp
מזכירים בכתבה גם כשלון מהדהד של merck בעבר (2011), ששרפה מיליארד דולר לפני שסגרה ת'בסטה!
(תופעות לוואי קשות מדי בתרופה שלה) מן הסתם הם לא היו מתאמצים עד כדי כך בשביל שוק נישה. יש גבול לכל תעלול.

ANZ1

New member
אתה משחק בנדמה לי

אין לך מושג האם התרופה של טבע בכלל תשווק,
אין לך מושג מה היעילות שלה מול המתחרות,
זה לא שהשוק יחולק בן ה4.
סביר להניח שתרופה או 2 יחשבו ליעילות והן יקחו את כל השוק,
מבחינת הסתברות יש יותר סיכוי שהתרופה של טבע תמכור אפס או מעט ,מאשר שהיא תמכור מיליארדים, אבל בכל מקרה, אין לנו שום אפשרות לנתח את זה.

dw2322

New member
למה?

אינני נותן לתרופה של טבע סיכוי עדיף מזה של אלי לילי, אבל גם לא פחות.
גם בשוק הטרשת היו מספר שחקנים, וכולם, גם הקטנים (הטיסברי של פריגו) עשו כסף טוב (מאות מיליונים).
&nbsp
בלוקבסטר (קרי מיליארד דולר ומעלה) אני מסכים שזה כבר יותר קשה, ובשביל זה לא מספיק לנו תרופה מאושרת אלא גם שהרופאים, החולים וחברות הביטוח המממנות יעדיפו אותה ע"פ האחרות. הטויסט של הקופקסון היה פרופיל בטיחות עדיף.

ANZ1

New member
זה כל העניין

זאת לא הגרלה, ולנו אין כלים לנתח את זה,
התרופה למיגרנה יכולה להיות התרופה שתביא את טבע חזרה ל70 דולר אם תהיה להיט, ויכולה להיות התרופה שתביא את טבע ל20 דולר אם תהיה כשלון, ואין לך שום אפשרות לדעת מה מהם יקרה.
טבע בלי התרופה למגרנה ועם עיכוב רציני בתרופה להנטינגטון יכולה בקלות להגיע ל20 דולר.
וזה בלי החקירות, משפטים, טראמפים, ושאר נעלמים לא ידועים.

dw2322

New member
למה שיהיה עיכוב רציני בהנטינגטון?

זה אמור להיות מושק השנה. נשים לב שהשקה עדיין לא אומר מכירות משמעותיות! כנראה ייקח כמה חודשים עד שנה עד שהמכירות יתרוממו לרמה שניתן להבחין בהן במספרי הענק של טבע.
&nbsp
יש לטבע עוד כמה תרופות בפיתוח וחטיבת הגנריקה גדולה בהרבה ממה שהיתה קודם, וגם הקופקסון (דור 2) עדיין לא נתקל בתחרות גנרית בפועל, לכן כדי לרדת ל 20$ צריך צירוף מקרים פסימי במיוחד.
לא שזה לא יכול לקרות, אבל צריך מזל ממש ממש רע.

ANZ1

New member
אני לא יודע

אני רק אומר שהעתיד של טבע תלוי בשורה של ארועים, ואין לנו שום אפשרות לדעת את ההתכנות שלהם, ואפשר להכניס ברשימה עוד דברים כמו המנכל החדש, המדיניות החדשה, והחקירות נגד טבע שיכולות לעלות מיליארדים,
רק שאם בונים על המזל, זה בעיה, כי בשנה האחרונה לטבע אין הרבה מזל.

dw2322

New member
לגבי פורסייט אני חושב שהם גייסו לא מזמן כמה לירות

במשהו כמו שער 170 (עם אופציות), כך שהם לא יכבו את האור בשנה הקרובה, אבל כדאי מאד שהם יתחילו למכור.
אני לא הייתי מקצין כמוך עד כדי לטעון שאין שם שום דבר, הם בכ"ז פיתחו טכנולוגיה עד לרמת דמו מבצעי, אבל עם זה קצת קשה ללכת למכולת. צריך לסגור עסקאות ולייצר הכנסות, ועם החלק הזה הם קצת יותר חלשים (ok, יש כאלה שיאמרו שזה ניסוח מנומס במיוחד לתאור המצב
).
&nbsp
בתרחיש סגירה אני מאמין שהם יצליחו לחלץ כמה לירות (נגיד 10-20 מלש"ח?) על הטכנולוגיה מאיזושהי חברת הייטק. אם אינני טועה היו חברות כמו אורכית ועוד כל מיני שקיבלו משהו על הטכנולוגיה המתה שלהם. זה יכול להיות שימושי לחברת פיתוח. מש"ש נוכחי של 160 מלש"ח זה לא יהיה נעים, אבל זה גם לא יהיה ממש 0.
&nbsp
בכל אופן הנייר של פורסייט קופץ היום עשיריה, לשער 240, שזה אזור שיא שנתי שלהם.

ofer10

New member
יש משהוא שאני לא מבין

אם אינטל קנתה את מוביליי תמורת 15.3 מליארד מזומן
איך זה שהחברה נסחרת כרגע לפי שווי של 13.5 מליארד ?
מישהוא מחלק 13% רווח מתנה ?
או שיש משהוא אחר שפיספסתי ?

ANZ1

New member
היא עוד לא קנתה את מובילאיי

העיסקה עוד לא נסגרה, הרשויות עוד לא אישרו אותה, הכסף עוד לא עבר,
כל עיסקה שרק מפורסמת, המניה מגיעה רק כמעט ליעד, עם פער של הסיכון שהעיסקה לא תצא לפועל,
אם אתה משוכנע ב100 אחוז שהעיסקה תבוצע, תקנה את המניה ותרויח 10 אחוז.

dw2322

New member
האם הרכישה מותנית בהצבעה של בעלי מניות אינטל?

כי נכון לעכשיו מחזיקי מניות INTC מצביעים ברגליים
ולא מאושרים מעיסקה לרכישת הצעצוע החדש במכפיל 150.

מניית INTC נסחרה ב 36$ טרום העיסקה. היום 35$.
3% מ 170 מיליארד דולר ש"ש אומר אובדן ערך של 5 מיליארד דולר. לא נעים

&nbsp
אם אני הייתי משקיע אינטל הייתי דורש תיקון מחיר העיסקה. טבע הצליחו קצת לתקן למטה את המחיר המופקע בו קנו את אקטביס.

ANZ1

New member
זה המצב תמיד

תמיד כשחברה קונה חברה אחרת
1. המניה של החברה הנקנת עולה
2. המניה של החברה הקונה יורדת
3. העיסקה נראית לכולם מאד יקרה, נזכיר לכולם את קניית יוטיוב על ידי גוגל ב1.5 מיליארד דולר, כל העולם ואישתו צעקו כמה העיסקה יקרה, והיום ברור שזאת היתה עיסקה זולה במיוחד, אם מוביילאיי תהפך להיות התקן של מערכות בטיחות, אז המחיר לא יקר בכלל.
רק עניין אחד, אינטל מייצרת מעבדים, אם עד היום בכל מחשב היה מעבד אחד, אז ברכב מתוחכם עוד 5 שנים, יהיו כמה מעבדים בכל רכב, ואם כולם יהיו של אינטל, אז זאת עיסקה מצוינת, רק להזכיר שכל שנה מייצרים 100 מיליון מכוניות חדשות, מה שאומר שכמות המעבדים לעולם הרכב הוא כמו כמו המעבדים למחשבים הרגילים שנמכרים בשנה, פתאום זאת עיסקה הגיונית לאינטל ?
4. אינטל איבדה 5 מיליארד דולר, מה שמביא את מחיר הקניה ל10 מיליארד, בדיוק מחיר השוק של מוביל איי לפני העיסקה, אז הכל בסדר, אגב, המחיר של הקניה הוא מכפיל 40 לנתונים של 2017.

dw2322

New member
זה מה שמנסים להסביר למשקיעי אינטל

הם לא מי יודע מה משתכנעים...
למה? שים לב לבלבול הנחמד שמצדדי העיסקה עושים בין רכיב ראייה ממוחשבת לכלל המחשבים ברכב. מובילאיי מביאה מיחשוב נישה. אם אינטל יצליחו להרחיב הנישה למיחשוב כולל אז זה סיפור אחר, רק השאלה למה אינטל צריכה את הנישה כדי להגיע לכלל המיחשוב?
&nbsp
ככל הנראה הם מקווים שמהנישה הזו יצליחו להתרחב לכלל המיחשוב, כי עם 100M$ שנתי, וגם 300 על 2017, אי אפשר לבנות מדינה (מבחינת אינטל). קצת כמו התרופה העתידית להנטינגטון אצל טבע. נחמד, אבל הגורילה צריכה הרבה יותר.
יכול להיות שאינטל גם קנתה אותם לא רק בגלל הטכנולוגיה, שזה משהו שהיא גם יכולה לפתח לבד, אלא בגלל שיש למובילאיי הסכמים עם הרבה מאד יצרני רכב, ולהגיע להסכם כזה להכניס ציוד רגיש לרכב זה לא דבר פשוט, גם אם קוראים לך אינטל (למרות ששם כזה ללא ספק פותח הרבה דלתות, קשה לי לראות יצרן רכב אחד שלא יסכים לעבוד עם גורילת מיחשוב כמו אינטל)

ANZ1

New member
זה תחום חדש

ולכן צריך להיות מתומחר כמו תחום חדש שהולך לצמוח בענק,
בדיוק כמו שהמחיר של יוטיוב היה 1.6 מיליארד דולר ונראה עצום,
היום יוטיוב מכניסה כל שנה 6 מיליארד דולר,
אז זה היה עיסקה טובה ?
אינטל מייצרת מעבדים למחשבים,
פעם מחשב היה קופסא מרובעת מחוברת למסך
מהיום מחשב יכול לבוא בכל מני צורות, גם בצורה של רכב , ורק מערכת הבטיחות של רכב כוללת שורה ארוכה של מעבדים, וזה הולך לצמוח יותר ויותר, רכב עוד 5 שנים יהיה הרבה יותר משוכלל ממטוס קרב לפני 20 שנה.

3718

Member
זה ראיה ממוחשבת, לא רק לרכב

אפשר לשים ראיה ממוחשבת בכל דבר. החל ממצלמות אבטחה וכלה ברפואה . השמיים הם הגבול.
&nbsp
&nbsp

למעלה