אינטל קונה את מובילאיי, באקזיט חלומי

3718

Member
2 סיבות
1. מוביילאיי עוד בצמיחה ולא הגיעה לפוטנציאל הרווח המלא שלה
2. אינטל זיהתה סינרגיה או יתרון אסטרטגי ברכישת הידע והשוק של מוביילאיי, שנותן לה תועלת מעבר לחישובי רווח פשוטים.
&nbsp
שתי הסיבות אפשריות בנפרד ו\או ביחד.

igal2016

New member
מכפיל יקר או זול זה תלוי טווח זמן
אם מתכוונים להחזיק יותר זמן מהממוצע כמו 20 שנה אז אולי זה יצדיק מכפילים גבוההים יותר
ככל שהטווח יותר קצר צריך יותר להקפיד על תמחור זול

ANZ1

New member
ויעברו לקנות סוסים ?

במשבר כלכלי נרחב,
חברה כמו פוולסווגן תמכור הרבה פחות מכוניות אאודי, שזה מותג היוקרה שלה
ויותר מכוניות עממיות מתוצרתה כמו סקודה וסיאט שאלו המותגים העממים שלה.
אנשים ימשיכו לנסוע במכוניות, לקנות מכוניות חדשות כל 3-4 שנים ולא משנה מה המצב הכלכלי, כשהמצב הכלכלי נהיה רע, אנשים קונים פחות בתים ונדלן ומורידים את רמת החיים הכלכלית וטסים פחות לחלול אבל לא קונים פחות מכוניות.
והיום בכל סקודה זולה יש מערכות בטיחות מהשורה הראשונה.

ANZ1

New member
מתי בפעם האחרונה היה משבר כלכלי

שלאנשים לא היה אוכל בארצות הברית או באירופה ?
בפעם האחרונה זה היה לפני שהיו מכוניות בעולם.
מאז כל 10 שנים יש משבר כלכלי, אבל אוכל יש ,גם מכוניות.
חוץ מזה במדינות שקונים בהם את רוב המכוניות בעולם (אקא ארצות הברית, אוסטרליה וכו) אין תחבורה ציבורית.
עובדתית היה משברים ב2008, 2000 וכל 10 שנים, אנשים המשיכו לנסוע במכוניות ולאכול.

ANZ1

New member
המחיר שאתה משלם הוא לא של סקודה

אתה משלם 120 - 140 אחוז מס על רכב חדש + 20 אחוז שאתה מממן את ההנחה שמקבלים חברות הליסינג על חשבון קונים פרטים.
אתה קונה סקודה, ועוד סקודה וחצי אתה נותן למדינה, ועוד רבע סקודה אתה נותן במתנה לחברת ליסינג שקיבלה הנחה על חשובנך.
למזלם של יצרני הרכב בעולם, בשווקים החשובים של הרכב בעולם אין מיסי רכב פרט למעמ או מיסים מאד נמוכים.
תכנס ותראה כמה עולה סקודה במדינות שונות, לדוגמא בבריטניה ששם דווקא יש מיסי קניה על רכב, סקודה פאביה חדשה עולה 45 אלף שח, ואוקטביה חדשה עולה 75 אלף שח, וזאת עוד מדינה יקרה, יש מדינות שהמחיר הוא 20 אחוז פחות.
בצכיה מדינת היצור של סקודה, אוקטוביה חדשה עולה 58 אלף שח וסקודה סופברב מכונית המנהלים הגדולה עולה 90 אלף שח
ולרוב יצרני הרכב יש שוק אחד חשוב בלבד, וזאת ארצות הברית ושם אין מיסים על רכבים.

ANZ1

New member
אני אסביר למה התכוונתי

בעולם הרכב, כמו בכל תחום אחר יש קונסולידציה,
שזה אומר שיש המון מותגים, מעל 100 "יצרני" רכב,
בפועל יש מעט מאד חברות רכב, כל חברת רכב מייצרת 5-20 מותגים שונים.
פעם היו 100 יצרני רכב, היום נשארו רק השמות שלהם.
ולכל חברה מותגים זולים, מותגי ביניים מותגים יקרים ומותגי פאר.
בהרבה מקרים זה אותו מוצר עם שם אחר.
למשל,
חברת פוולסווגן מייצרת למשל את : פוולסווגן הביניים, אאודי היקרה, סיאט וסקודה הזולות , ובנטלי מותג פאר.
לדוגמא אאודי A3 , פוולסווגן גולף\גטה , סקודה אוקטביה, הם אותו בדיוק מבחינה מכנית, והן מיוצרות אפילו באותו קו יצור, רק העיצוב והגימור אחר.
חברת פיאט היא הבעלים של : פיאט הזולה, אלפא רומאו הביניים, מזרטי, פררארי, קרייזלר, גיפ, דודג ועוד.
וככה כל השמות שאתה מכיר, ברוב המקרים אין חברה כזאת, זה רק שם.
ובמקרה של מצב כלכלי לא טוב, ייצרו יותר מותגים זולים.

dw2322

New member
mbly תמחק, המשקיעים יקבלו מזומן

לכן אם אתה רוצה לקבל חשיפה לתחום פשוט תקנה אינטל. הכי פשוט.
אם מה ש anz1 ו 3718 רושמים יתגשם אז אינטל תצמח יפה (כי כעת יש לה גם פעילות בתחום וגם בהיותה גורילה במעבדים ייקל עליה לקחת נתח משמעותי ממנו, אם לא הכל
), ובהיות המכפיל שלה לא מנופח (מכפיל 12 לשנה הבאה) אפשר יהיה להרוויח במניה.
לא מנופח? ובכן, אינטל (שקצת צולעת במכירות למעבדי pc, ופספסה את הסלולר) אמנם נסחרת במכפיל קדימה כפול כמעט מ-טבע אבל זה בעיקר כי טבע חטפה כהוגן בשנה החולפת עקב בעיות כאלה ואחרות (היסטורית היא בד"כ נסחרה במכפילים גבוהים יותר מהיום). אם וכאשר השוק ישתכנע שהחברה תמשיך לצמוח ושמודעות האבל עליה היו מוקדמות מדי אז אני מאמין שנראה את טבע במספרים אחרים לגמרי.

intc גם מחלקת דיבידנד (קרוב ל 3% שנתי) כך שלא כואב מדי לדגור על הנייר במשך שנים.

igal2016

New member
אני שמח שcitron research אנדרו לפט הפסיד מלא משורט השנה שלו
חחח
הבן אדם הרס למלא משקיעים את התיקים

igal2016

New member
מעניין איך מניות בתחום ADAS ונהיגה אוטונומית יגיבו לזה
INTC
QCOM
NVDA
TSLA
GNTX
DLPH
GOOG
APPL
MGA
AAPL
ALV
FLIR
STM

dw2322

New member
אינטל קונה את מובילאיי, באקזיט חלומי

תחזיקו חזק... אינטל קונה את MBLY בסכום אגדי ובלתי נתפש כמעט של 15 מיליארד דולר! אתם קולטים שזה בערך חצי מ-טבע?

MBLY היא חברה שמייצרת היום כ 100M$ שנתי לערך, כך שמדובר במכפיל דימיוני של 150.
זה לא יקר אלא מטורף, זאת אלא אם כן אינטל תצליח להזניק את המכירות והרווחים בצורה פנומנלית בעשור הקרוב.

טבע שרכשה את אקטביס שילמה מכפיל 20-30, וצלבו אותה (ולכן הנייר נחתך בחצי)

עכשיו רק דמיינו לעצמכם שנוברטיס תציע לקנות את טבע לפי מכפיל 150. על 5$ זה יוצא 750$ למניה. אני נחמד
ומוכן למכור להם את הביזנס עכשיו, ב 100$ למניה, ונוברטיס - "תאמינו לי שאני בכלל מפסיד עליכם"

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001180589

שאפו להנהלת מובילאיי שהצליחה לחלץ אקזיט מהאגדות, ודיר באלאק למשקיעים אם הם מפילים אקזיט חלומי כזה. תזכרו מה קרה לאהבלים ממיילן או פריגו...
אף אחד, בחיים, לא ישלם לכם כאלה מספרים.

למשקיעי אינטל זו לא נראית עיסקה מלבבת במיוחד. חייכו, הרגע שילמתם מכפיל 150. תתחדשו על הצעצוע החדש.

מעניין לשמוע השלכות של העיסקה. אם אינני דלק רכב עדיין מחזיקה כמה לירות ב MBLY (הם כבר מימשו אקזיט בהנפקה, וחילקו אז דיבידנד שמנמן כמדומני). אם כן אז צריך להוריד שוב את הכובע בפני גיל אגמון. לחלץ כאלה סכומים מהשקעה צדדית? WOW

וזוכרים את פורסייט הזעטוטה? ובכן, הם עכשיו יצטרכו להסביר לנו מדוע אינטל בחרו לשלם המון המון המון כסף על MBLY, במקום לקנות אותם בגרושים ולעקוף את MBLY בסיבוב.

15 מיליארד דולר על MBLY. חצי טבע. WOW. אין דברים כאלה.

dw2322

New member
בוא נאמר את זה ככה...
אם היו לי מניות INTC בתיק? הייתי מוכר (אלא אם כן ירד יותר מדי)

&nbsp
לא אישי נגד אינטל. רשמתי כאן בדיוק אותו הדבר על טבע אחרי ש-טבע הודיעה על הצעת רכש נדיבה מאד על מיילן.
חבל רק שמימשתי אז רק חצי פוזיציה. הייתי יכול לעשות טרייד עוד יותר טוב (באמת לא מתלונן, עשיתי אז איזה 80% (ולאחרונה קניתי מחדש) אבל תמיד יש מקום לשיפור)

ANZ1

New member
אין שום קשר

מובילאיי נמכרת לפי מכפיל נוכחי של 150 ומכפיל עתידי של 40,
זה אומר שמוביל איי צומחת פי 3 בשנה , 200 אחוז לשנה.
כמה טבע צומחת בשנה ? טבע לא צומחת, טבע מתדרדרת,
וכמו שכבר כתבתי אף אחד לא ישלם על טבע היום מעל 45 דולר למניה.
כי מכפיל שווה צמיחה.
כשטבע צמחה, טבע נסחרה עם מכפיל גדול,
כרגע טבע לא רק לא צומחת, אלא מתפוררת, מנהל הפיתוח אמר אתמול שאין לחברה אפילו כסף לפיתוח, אין פיתוח, אין צמיחה.

ובקשר לפורסייט, כבר כתבתי שאין שם שום דבר מיוחד ויש 95 אחוז שהם יסגרו תוך שנתיים.

dw2322

New member
היתה בגלובס כתבה קטנה בסופ"ש

ובה סיפרו קצת על הפייפליין האינובטיבי של טבע. לדעתי הכתבה לא היתה מוצלחת במיוחד ולא כ"כ הסבירו, אבל אני זוכר משפט של ד"ר היידן (המו"פ של טבע, ואל תדאג לו, הם עדיין משקיעים יפה במו"פ) "ארבעת החודשים הקרובים יהיו מהותיים לטבע", או משהו בסגנון.
אז אני יודע על התרופה להנטינגטון, אבל יכלו לספר עוד קצת על המיגרנה, כשכבר הזכרתי כאן פעם פליטה של ארז ויגודמן שאמר באסיפה שיש לזה פוטנציאל להיות הקופקסון הבא.
אז אני באמת לא יודע אבל לקבוע בנחרצות שאין ב-טבע צמיחה? נו נו. ואם בעוד שנה נגלה שהמיגרנה הזו הולכת להיות בוננזה צמיחה מטורפת?
&nbsp
בלי קשר אני מסכים איתך שאין קשר בין MBLY ל TEVA, אלא שהמספר הזה 15 מיליארד דולר אולי כ"כ גדול שאנשים לא קולטים עד כמה זה גדול. זה fucking חצי טבע!!!
ועל מה? סטארט-אפ קטן שקם לפני כמה שנים, וגיל אגמון מדלק רכב השקיע שם. זו צליפה של פעם בחיים.

ANZ1

New member
תקרא את הכתבה שוב פעם

נאמר בכתבה על ידי ההנהלה, שטבע היא כמו סטארט אפ בלי מימון, והיא מחפשת חברות שיעזרו לה לפתח תרופות, טבע ???
התרופה למיגרנה אמורה להגיע לקו הגמר רק בשנה הבאה,
ואם אני זוכר נכון אז רק באוגוסט אמורה לקבל תשובה סופית לגבי התרופה להנטינגטון.

dw2322

New member
יפה. אז מה כ"כ מיוחד ב 4 החודשים הקרובים?

בסדר. נגיד (לדעתי סבירות גבוהה) שמאשרים את ההנטינגטון.
נחמד, ואני כמשקיע לונג בטח לא אתלונן אבל זה לא game changer. המיגרנה יכול להיות, אולם למיטב ידיעתי זה לא אמור לקרות כ"כ כ"כ מהר. סוף 17 יהיה הפתעה מדהימה מבחינתי ואני מסכים שזה יכול להיות בכלל רק ב 2018 (אם בכלל יהיה, יש פה סיכון שלא יהיה)

lernery

New member
התרופה למיגרנה לא יכולה להיות גם רבע קופקסון אפילו בתרחישים

הכי אופטימיים.
שוק של 3 מיליארד דולר כשהמכירות לקופקסון לבד הרבה יותר גדולות מזה.
ואין שום סיבה שהתרופה הזאת, אפילו אם תהיה מוצלחת, תגיע אפילו ל-500 מיליון דולר מכירות.
יש כל כך הרבה תרופות טובות וזולות למיגרנה, התרופות האלה עוזרות לרוב האנשים שסובלים ממיגרנה, למה שמישהו ירצה לקנות תרופה חדשה ויקרה?

dw2322

New member
תשובות על טבע והתרופה למיגרנה

לפי מה שהבנתי, ואני אומר מראש שאינני רופא או מומחה בנושא ואתה ככל הנראה תבין בזה טוב ממני, מדובר בדור חדש ומהפכני של תרופות מיגרנה.
התרופה לא תטפל בסימפטומים, שזה מה שיש כיום, אלא ב... גורם לבעיה!
תרופות חדשניות אלה צפויות להיות בלוקבסטר.
&nbsp
לפי הכתבה המעניינת מדה מרקר מ 2016 שצרפתי למטה, גם אלי לילי, אמג'ן ואלדר נמצאות במרוץ לביצת הזהב

מאחר וטבע די שושו בעניין זה, להבדיל מחברות ביוטק קטנות, זה מקשה על משקיעים מהשורה כמונו להכיר את הנושא.
&nbsp
מצ"ב מספר קישוריות בנושא.
http://www.bizportal.co.il/biomed/news/article/403615
http://www.teva.co.il/Media/NewsRoom/Pages/Teva-Labrys-Biologics.aspx
http://www.teva.co.il/Media/NewsRoom/Pages/AHS-TEV-Migraine-New-Findings.aspx
פייפליין עתידי של טבע, עם תחזית מכירות בהיקף 1.4-2 מיליארד דולר שנתי, של 3 בנקי השקעות מכובדים (מורגן סטנלי, קרדיט סוויס, וולס פארגו). אני מנחש שאלו לא תחזיות בדיוניות.
http://www.themarker.com/markets/1.3026876
&nbsp
ראיון עם ד"ר מייקל היידן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4801709,00.html
&nbsp
נראה כי יש בהחלט מחליפים לקופקסון. השוק כרגע לא מתמחר את זה. אפשר להסביר את זה בכך שאלה טיעונים אופייניים לחברת ביוטק המספרת סיפורי פנטזיות, יש מלא כאלה, והשוק רוצה לראות מ-טבע לא רק פוטנציאל תיאורטי אלא אישור fda סופי ולאחר מכן שיווק בפועל.

למעלה