שאלה בנושא רישוי

שאלה בנושא רישוי

האם ניתן באופן חוקי להעביר רישוי של חלונות 10 + אופיס ממחשב שבכוונתי להשבית למחשב חדש?

arseny92

Well-known member
מנהל
רישוי retail, coem כן, רישוי oem oa3 לא, כי מפתח המוצר בלוח

זה תלוי בסוג התוכנה

אם מדובר ברישוי מסוג OEM, התשובה היא לא.
אם מדובר ברישוי מסוג RETAIL, התשובה היא כן.
לגבי האופיס שלך, לא ברור לי מהו סוג הרישוי שלו.
&nbsp
אקטיבציה- כמו שציינתי כבר ( ואין לי כח לוויכוחים נוספים ) ניתן להתקין ולעבוד עם חלונות 10, גם ללא אקטיבציה. כבר ציינתי מהן המגבלות שחלות על המשתמש בעניין הזה.
לא ידוע לי על מועד פקיעה של תקופת ההתנסות או אי האקטיבציה, או איך שלא קוראים לזה. אם תגלה שקיימת פקיעת מועד לתקופת ההתנסות, אתה מוזמן לפרט.

arseny92

Well-known member
מנהל
קרא

כאן http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/253/182605046/מחשבים/חלונות_-_Windows_ודפדפנים
&nbsp
אין דבר כזה ללא אקטיבציה, אם התקנת 10 באותו edition על אותו מחשב שהייתה בו 10 כבר, האקטיבציה תעבור אוטומטית ברישיון דיגיטלי על פני מפתח ברירת המחדל, גם אם לא הזנת מפתח בהתקנה
אם במחשב מעולם לא היה 10, אקטיבציה לא תעבור אם לא תחליף מפתח בהגדרות, ולאחר חודש התנסות המערכת כל הזמן תבקש הפעלה וגם תופעל מחדש בכח כל שעתיים של שימוש, ואי אפשר יהיה להתקין עדכוני מערכת ואפליקציות מהחנות
&nbsp
לגבי העברת רישוי דיגיטלי retail, אפשר, אם (!) ייצאת אותו כראוי ממחשב ישן לפני השבתה, ואז התקנת מערכת מאותו סוג (edition) ללא הזנת מפתח במחשב חדש, ואז ייבאת את קובץ הרישוי אל המקום הנכון במחשב החדש כדי שהמערכת תתפוס את הרישיון

עזוב...

נראה לי שאנחנו מדברים על שני דברים שונים, אבל אין לי סבלנות לזה.
היה כאן שרשור אחד ארוך בנושא.

arseny92

Well-known member
מנהל
אלה לא דברים שונים, אלא אותו דבר

הכול תלוי בנסיבות הרישוי הנוכחיים לכל מצב

דבריך לא נכונים

אלא אם כן יש לך איזה קישור שמוכיח דבריך.
איך שלא יהיה, אנשים ברשת מדווחים שהם נהנים מחלונות 10 ללא אקטיבציה, וללא הגבלת זמן.
לא יכול להתווכח על זה.

arseny92

Well-known member
מנהל
האם האנשים באמת מבינים את מהות האקטיבציה ואיך היא מתבצעת?

"אנשים ברשת מדווחים שהם נהנים מחלונות 10 ללא אקטיבציה"
&nbsp
אקטיבציה הינה אוטומטית לאחר סיום התקנה והמערכת לא מציגה חיווי למשתמש כשהיא מבצעת אקטיבציה, המשתמש יכול לא לדעת על כך שאקטיבציה אכן בוצעה, ואם זה רישיון דיגיטלי, המערכת יכולה להציג בפרטי אקטיבציה או רישיון דיגיטלי או מפתח מוצר ברירת מחדל ש"עבר" אקטיבציה שזה לא ממש כך
למחשב מדף מתבצעת אקטיבציה ראשונה ע"י מפתח הרשום ב-firmware של לוח האם (UEFI), ויתכן והמשתמש הקצה לא יודע על כך, בעת אקטיבציה חוזרת מתקבל רק סטטוס אקטיבציה מאושר משרת האקטיבציה (רישיון דיגיטלי)
כמו כן ייתכן ואותם משתמשים במקרה של בניית מחשב מחלקים, קנו מראש לוח עם המפתח ב-uefi שהיה מיועד להיות במחשב מדף, שזה לא ממש חוקי (ניתן לבדוק האם בלוח יש מפתח אן לא ע"י פקודת פאוורשל שצירפתי להודעה ההיא)
אם האקטיבציה בוצעה ברישיון דיגיטלי, היא חוץ מהמחשב מתוספת גם לחשבון מיקרוסופט אם המשתמש נכנס למחשב באמצעותו, וגם מסתנכרן עם מחשב חדש כאשר מעבירים קובץ אישור רישיון מיוצא ממחשב קודם, תוך כדי כניסה עם אותו חשבון, אז האקטיבציה מתבצעת ע"י החשבון, כך מעבירים רישיונות ריטייל
ואם המשתמש הוא אינסיידר, אקטיבציה עוברת באמצעות החשבון מיקרוסופט
&nbsp
אם אתה רוצה קישור, בבקשה : https://support.microsoft.com/en-us/help/12440/windows-10-activation , כמעט כל נסיבה מזכירה רישיון דיגיטלי הניתן למחשב אוטומטית (גם במקרה של מפתח מוצר), ודע שגרסת אותו הדף בעברית מאוד לא מעודכן
&nbsp
כמו כן יכול להגיד לך שעשיתי הרבה הנדסה הפוכה בעניין, ואני יודע טוב מאוד על מה מדובר ואיך זה מתבצע, רק שעל פי חוק לא אוכל לפרט יותר מדי, לכן מיותר להמשיך

מצטער, לא הבנתי כלום

רק אמרתי שבהיעדר אקטיבציה, ניתן ליהנות מחלונות 10 ללא הגבלת זמן.
ה"סנקציות" שקיימות בחלונות 8 ומטה, אינן קיימות בחלונות 10 בכלל.

מקווה שזה לא עניין לוויכוח....
אמרתי, אם יש לך קישור שמוכיח אחרת, אתה מוזמן לתת לינק.

אם קראת את רשיון המשתמש

אתה יכול לראות שיש הבדל בין "אפשר" ובין "מותר".
העובדה שהם לא מפעילים סנקציות, לא אומרת שהם מרשים. (גם בדוס לא היו סנקציות על עותקים לא חוקיים, ועדיין רשיון המשתמש לא התיר לך ליצור אותם).
&nbsp

אבל זה לא נאסר בשום מקום

מה עוד פעם כל הסיפור מחדש?
בשום מקום לא נאסר עליך להשתמש בחלונות 10 ללא אקטיבציה.
זה לא רק אפשר, אלא מותר.
אם לא נאסר ולא בוטל- זה אפשרי וזה חוקי.

אם תביא לי איסור מפורש... שיחקת אותה.

שוב אותו ויכוח?

בהסכם למשתמש נכתב במפורש גם זמן ההתנסות (ברשיונות שהורדתי מאתר מיקרוסופט - 30 יום "רגיל" או 90 יום לinsider), ובהמשך ההסכם נכתב במפורש
&nbsp
סיעף 13, תת סעיף d פסקה ii. (מופיע שם בעוד מקומות). זה לא "אמור לקבל מטרדים" כתוב שם:
. For evaluation (or test or demonstration) use, you may not sell the software, use it in a live operating environment, or use it after the evaluation period.
(שים לב לסיום - אסור להשתמש לאחר גמר תקופת ההתנסות).
&nbsp
&nbsp
בהסכם המשתמש שלחצת על "אני מאשר שקראתי" כשהתקנת את חלונות, זה סעיף 13, תת סעיף d פסקה ii. (מופיע שם בעוד מקומות). זה לא "אמור לקבל מטרדים"

arseny92

Well-known member
מנהל
בנוסף

5. Authorized Software and Activation. You are authorized to use this software only if you are properly licensed and the software has been properly activated with a genuine product key or by other authorized method. When you connect to the Internet while using the software, the software will automatically contact Microsoft or its affiliate to conduct activation to associate it with a certain device. You can also activate the software manually by Internet or telephone. In either case, transmission of certain information will occur, and Internet, telephone and SMS service charges may apply. During activation (or reactivation that may be triggered by changes to your device’s components), the software may determine that the installed instance of the software is counterfeit, improperly licensed or includes unauthorized changes. If activation fails, the software will attempt to repair itself by replacing any tampered Microsoft software with genuine Microsoft software. You may also receive reminders to obtain a proper license for the software. Successful activation does not confirm that the software is genuine or properly licensed. You may not bypass or circumvent activation. To help determine if your software is genuine and whether you are properly licensed, see (aka.ms/genuine). Certain updates, support, and other services might only be offered to users of genuine Microsoft software.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/UseTerms_Retail_Windows_10_English.htm

תגיד, אתה שומר על החוק כי אם לא יבוא שוטר

או שאתה שומר על החק כי אם לא תהיה אנארכיה, והחוק גם מגן על זכויותיך?

רוב הזמן נח

Well-known member
אני שומר על החוקים הרגילים והגיוניים ....

למשל יש חוק שאוסר להשתמש בקאנביס, אבל למרות זאת יש אנשים שמשתמשים בו וזה עוזר להם.
למשל אנשים שלא אישרו להם קאנביס רפואי. האם הם לא בסדר? האם הם עבריינים?

אם המדינה תעביר חוק שברגע שאתה מוצא שטר של 20 שקל או יותר על המדרכה ברחוב אתה חייב להעביר אותו למחלקה מיוחדת שיקימו לצורך הזה, האם נראה לך הגיוני שכל אזרח ישמע לחוק הזה? ואם לא, האם הגיוני שלא יחוקקו חוק כזה?

אותו הדבר עם האפשרות שאתה אומר שנתנו לאנשים להשתמש חינם בתוכנה שהיא לא חינם.
אף חברה לא תיתן לאנשים אפשרות כזאת. אין דבר כזה. זה לא קיים.

רוב הזמן נח

Well-known member
חחח... זה לא עובד ככה ובטח לא אצל לקוחות פרטים

מה שלא נאסר, מותר.
אם אפשר, זאת אומרת שמותר.
&nbsp
אף חברת תוכנה לא תפעל לפי סעיף שנותן ללקוח הפרטי את השליטה להפעיל את התוכנה שלהם ללא רישיון אחרי שתקופת הניסיון נגמרה ורק תחייב אותו לא להשתמש בה כשזאת נגמרה.
&nbsp
אם תקופת הניסיון נגמרת ולא מבצעים אקטיבציה המוצר צריך להחסם לשימוש. אם הוא לא נחסם לשימוש זאת אומרת שלא חובה לעשות אקטיבציה.
&nbsp
ככה העסק פועל ומי שחושב אחרת לא מבין את העסק.

arseny92

Well-known member
מנהל
אם נדמה לך "שבהיעדר אקטיבציה", אז אין מה לדבר

אם אינך מבין שעם חלונות 10 עברו לשימוש בהפעלה אוטומטית על סמך רישוי דיגיטלי הניתן למחשב במקום הפעלה על סמך הזנת מפתחות מוצר, זה לא אומר שאין כלל אקטיבציה, הפעלה יש, אך למשתמש נדמה שאין אקטיבציה כי המשתמש לרוב אינו מזין מפתח מוצר וההפעלה פועלת באופן אחר

לא מתווכח

ברור שלא כל מה שאפשרי, בהכרח חוקי או תואם את תנאי הרישיון. רק שלא ידעתי שהם הגבילו את זה ל 30 יום כי לא קראתי את תנאי הרישיון.

למעשה גם כעת עדיין לא קראתי את המילים "30 יום", אבל אני מאמין שכך מפורט אם אנשים מציינים כך.
הקיצור- להשתמש בחלונות 10 לאחר תקופת ההתנסות, אפשרי אך לא חוקי (?)
אז למה הם השאירו את זה ככה? מוזר....
רוב האנשים ( גם אני ) לא קוראים את תנאי הרישיון, אלא רק מסכימים לו.

רוב הזמן נח

Well-known member
הם השאירו את זה כי מכל אחד שמשתמש במערכת הם עושים כסף

מהמידע שהם לוקחים עליו. לכן לא הגיוני שהם יאסרו שימוש במערכת אחרי תקופת ההתנסות ועוד יותר לא הגיוני שהם ישאירו את הבחירה ללקוח במקום לחסום את המערכת בעצמם אחרי שההתנסות נגמרה.

ועוד יותר לא הגיוני שהם יעשו את זה אחרי שהם דחפו את המערכת בעבר בחינם ובחלק מהזמן אפילו נגד הרצונות של הלקוחות שלהם.

למעלה