שאלה בנושא רישוי

רוב הזמן נח

Well-known member
בחלונות 8 יש מספר בפינה של שולחן העבודה

אחרי הפעלת המוצר (אוטומטית)
הוא נעלם. זה הסימן המיידי שהמערכת הופעלה. אבל אפשר גם לבדוק בהגדרות.
&nbsp
בחלונות 10 צריך שיהיה משהו דומה.
&nbsp
וגם מערכת שהופעלה לא אמורה להיות מוגבלת בכל מיני דברים.

arseny92

Well-known member
מנהל
עוץליגוץלי, לפני שהינך משבית מערכת לצורך העברה, עדכן אותה

לעדכון הסתיו קודם כדי שתוכל לייצא קובץ אישור של רישיון דיגיטלי (לכל מקרה פורסמאז'ור כגיבוי רישיון) בצורה תקינה ובגרסה הנכונה, כדי להתקינה על המחשב החדש כראוי, לאחר התקנה של המערכת למחשב חדש ישר מהמדיה שיצא היום (כשאתה יוצר מדיה ב-media creation tool שים לב שהינך בוחר את הסוג הנכון (edition) ואם זו win10 "רגילה" לא לבלבל בין גרסה core ל-coresinglelanguage לדוגמה)

סוג ה-edition תוכל לקבל מ-
cscript slmgr.vbs /dlv
Name, Description

אם לא תעדכן, תצטרך להתקין על המחשב החדש מערכת מאותו מדיה ישן של גרסת מערכת 10 הנוכחית (אני מניח שמותקנת שם הגרסה ה 15063=1703?) המותקנת במחשב הישן ורק אז בכל מקרה לעדכן לעדכון הסתיו (16299=1709)...

המערכת שיש עודכנה מגרסה קודמת של חלונות

וה"כונן הקשיח" של הצעצוע הוא קטן מדי לאפשר עדכונים נוספים (זו הסיבה שה"ילדה" - איך להגדיר מתבגרת שמבינה במחשבים יותר ממני? רוצה צעצוע חדש).
&nbsp
היא דאגה לרשום אותה מול outlook.com (לפי מה שהבנתי ממנה זה בעצם רישום מול מיקרוסופט). אמשיך להתיחס כשאוכל לקבל גישה מלאה למחשב הזה, ולאחר שאקנה את המחשב שיחליף אותו (אני מבין שניתן לרכוש כעת מחשב ללא מערכת הפעלה).

סתם שאלה....

אם המחשב הישן שלך תקין, לא עדיף לך לבטל את העדכונים שלו במקום לקנות מחשב חדש?
ביטול עדכונים הוא חינמי לגמרי.
גם גיבוי מחיצת מע' ההפעלה לא עולה גרוש.
&nbsp

אפשר לייעל אותו

ניתן להתקין הכל מחדש.
ניתן לצמצם את התהליכים שעולים בעת האתחול.
ניתן לבצע ניקוי מערכת כללי, ניקוי עורך רישום.
ניתן לבצע גיבוי מחיצה.
ניתן לבטל עדכונים. ואני כמעט בטוח שהכל ירוץ יותר מהר.
לא הולכים לקנות מחשב חדש בשביל עדכונים... נשמע לי כ"כ מיותר.

מחשב עם מעבד סלרון

2 GB זכרון ראם
32 GB זכרון קשיח
&nbsp
שנרכש לפני 5 שנים, יתכן מאד שמה שהמלצת יעבוד. מצד שני - לבטל עדכונים? נשמע כמו רעיון רע (חלק גדול מהם זה עדכוני אבטחה, ואני משער שבחלונות הם חשובים כמו בלינוקס).
דרך אגב, מה זה בדיוק "גיבוי מחיצה"?
&nbsp

arseny92

Well-known member
מנהל
גיבוי כונן או פרטישן מיותר אם אין מקום כלשהו לגבות עליו

אני רק אומר

רק אומר שקניית מחשב הנסבה רק על היעדר מקום לעדכונים, נשמע לי לא יעיל.
כבר עדיף לך לנסות שימוש קבוע במחשב הישן ללא עדכונים בכלל, על פני זריקת המחשב לפח, או השבתת המחשב.

בימינו אפשר להיעזר באכסון קבצים בענן, יש דיסק און קי והם די זולים, יש דיסק קשיח חיצוני שמתחבר ב USB וגם הוא די זול.
כפי שציינתי, אפשר לייעל את המע' המותקנת.
גם אני עם מחשב ישן ומעבד סלרון. מה רע בזה? זה אחלה.
כח עיבוד חזק של המעבד, לא תמיד נותן לך תוצאות מהירות בתפעול המחשב, בטח לא בגלישה באינטרנט.

במקומך, הייתי בודק אם המחשב הישן מתאים ל XP.
אם הוא מתאים, אני יכול להציע לך פיתרון חוקי עם XP, שהוא גם חינמי.
עם 2 ג'יגה זיכרון ראם, המחשב יטוס.
בנוסף - יש עדכונים עד אפריל 2019.

אם לא מתאים ל XP, אז ציינתי איך לייעל אותו.

arseny92

Well-known member
מנהל
posready לא מיועדת ללקוח פרטי אלא להתקנים כגון קופות רושמות

ו-xp מכל סוג בימינו זה מחדל אבטחה חמור ולא יעיל, עוד תציע להתקין DOS אם כך בכלל...
ולקופה רושמת של ימינו בכלל צריך להתקין win10 iot core עם יישום ייעודי בלבד, ולא להשאיר חורי אבטחה

קצת הסבר

המחשב של הבת שלי. על XP אי אפשר להפעיל תוכנות עדכניות, ולכן הוא לא בא בחשבון עבורה, אבל תודה.
המחשב לא יפורק לחלקים\ימוחזר כעציץ או משהו דומה, אלא יפורמט, יותקן עליו לינוקס עדכני עם שולחן עבודה קל, והוא ישמש אחרים במשפחה.
על חיבור USB2 אי אפשר לשים קבצי מערכת (המערכת תעבוד נורא לאט), לא כל שכן כשמדובר ב"אכסון ענן" (בינינו, אין כזה דבר "ענן", זה פשוט מחשב של מישהו אחר). ולמה אתה חושב שהבעיות עליהן היא מתלוננת הן בזמן גלישה ברשת?

על איזה תוכנות מדובר ?

סתם שואל. על איזה תוכנות מדובר?

על דיסק קשיח חיצוני, אפשר לשים קבצים אישיים מכל סוג לרבות קבצי גיבוי אימג'.
ברור שזה לא מיועד לקבצי מערכת.

חוץ מזה, אמרתי שניתן לייעל את המערכת הקיימת, וכן לבטל את העדכונים של המחשב.
אם אתה חרד לאיזו תקלה מהותית שתקרה למחשב, ניתן לגבות את מחיצה C. בעת תקלה של ממש תוכל לשחזר את מחיצה C כך שהמערכת תשוחזר למצבה בעת הגיבוי.

arseny92

Well-known member
מנהל
תיקון לגבי מערכת שלמה על כונן חיצוני

אפשר, לדבר הזה קוראים Windows To Go וזה נמצא בלוח הבקרה הישן, וזה למרות הנאמר בקישור מטה, קיים ב-Windows 10 Pro החל מעדכון אביב השנה (1703) ולא רק ב-Enterprise שכך היה המצב החל מ-win8/8.1
ברירת מחדל לא מאפשרת התקנה כזו על כונני USB ללא partitions , אך עם קצת סיבוכים עם כלי פריסה ידנית dism ו-diskpart אפשר להכריח התקנה לדיסקאונקי פשוט, ואז זה יהיה כמעט אותו דבר כמו liveusb של לינוקס כלשהו

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/planning/windows-to-go-overview

עם כלים לפריסה ידנית ניתן לפרוס מערכת אפילו לכרטיס זיכרון microsd, בעצם זו האפשרות ברירת מחדל לפריסת win10 IoT אל מחשבי לוח SoC כגון raspberry pi2 או 3.

רצונו של אדם כבודו

אבל כל הפתרונות שהוצעו לך, אינם חיקויים אלא רעיונות חוקיים איך לעקוף את מגבלת הנפח המצומצם במחשב הישן.
שיהיה בהצלחה.

שאלתי לא ברור

כשכתבת "להפעיל כמו לינוקס" - המקור עבורי הוא הלינוקס (רק הילדה על אחד המחשבים שלה משתמשת בחלונות, שאר בני הבית על לינוקס)?

אם אתה מסתדר עם לינוקס...

אם אתה מסתדר עם לינוקס, ואתה מעוניין בזה על המחשב הישן שלך.
ואתה מעוניין גם במחשב חדש, זה אחלה.
&nbsp
אבל גם בלינוקס יש עדכונים ותוכנות ונפח ובעיית איטיות וכו' וכו'.
כל אחד ומה שמתאים לו.
&nbsp

arseny92

Well-known member
מנהל
למה הכוונה כונן קטן מדי? קיימים מספר אפשרויות התקנה על כונן

קטן, רק שהאפשרויות האלה יחסית מסובכים, ומצריכים התמצאות עם פקודות שורת פקודה הפתוחה מתוך אשף ההתקנה של המערכת ב-boot, להתקנת המערכת ידנית ע"י כלי ה-dism ועוד כמה כלים המיועדים לפריסת (deploy) מערכת באופן ידני, ללא אשף
בכל אופן בשבילך ככל הנראה יהיה מסובך מדי להתעסק עם זה

עשה את זה במקום כשתקבל את המחשב החדש (אל תקנה מחשב מדף מלא הכל כלול כי הוא יהיה עם מפתח מוצר של מערכת מוטמן בלוח האם, כלומר במקרה זה עדיין מקבלים OEM גם כשאתה קונה ללא דיסק קשיח, וייתכן ותקבל מערכת ב-edition לא מתאים, במקום זאת אסוף מחשב מחלקים ידנית עם בחירה של כל חלק, למשל ב-KSP.co.il וציין בהזמנה במפורש (!!!) שיש לך רישיון מערכת משלך, אתה מתקין בעצמך, וצריך את המחשב ללא מערכת הפעלה):

1. בדוק שערוץ הרישיון במחשב הישן הוא ריטייל ע"י slmgr.vbs /dlv
2. צור מדיה התקנה למערכת עדכון הסתיו ב-edition הנכון (נתקבל עם אותו slmgr.vbs /dlv) עם כלי media creation tool
3. מהמדיה העתק קובץ \sources\gatherosstate.exe אל שולחן העבודה של המחשב הישן, והוצא את המדיה ההתקנה
4. הפעל קובץ זה עם הרשאות מנהל
5. לאחר מספר שניות תקבל על שולחן העבודה קובץ אישור נוכחי של הרישיון הדיגיטלי למחשב: GenuineTicket.xml
5.1. למתעניינים: בתוך ה-XML ערכו של שדה SessionId= ניתן לפיענוח: זה base64 פשוט: העברה ל-hex, מחיקה של ערכים ריקים (0x00) ואז לטקסט
6. ללא שינוי הקובץ העתק/העבר את GenuineTicket.xml להתקן אחסון חיצוני כזה שלא ילך לאבוד לפחות עד שתסיים עם המחשב החדש
7. השבת את המחשב הישן, או אם אתה עדיין צריך להעביר קבצים, נתק את המחשב הישן מהאינטרנט לצמיתות. קבצים יש להעביר באמצעי אחסן לא מקוון, כמו כונן USB, אל תאפשר חיבור לאינטרנט!
8. במחשב חדש, תחבר לאינטרנט, התקן את המערכת ללא הזנת מפתח מוצר (!), תוך כדי התקנה בעת יצירת משתמש הכנס לאותו חשבון מיקרוסופט שהיה במחשב הישן.
9. בעת סיום בשולחן העבודה, פתח תיקיה
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket
10. העתק את GenuineTicket.xml ששמרת קודם אל תיקיה זו והפעל מחדש את המחשב. אם הקובץ הזה נעלם לאחר הפעלה מחדש אז הכל בסדר, והוא היה מיובא אל המקום שצריך
11. פתח את חנות האפליקציות, התקן עדכונים, כמו כן הורד משם לא משנה איזו כל אפליקציה חינמית שלא היתה נרכשה קודם באף התקן, לאחר הורדה אם אין צורך באפליקציה שהתקנת, הסר אותה. בנוסף הכנס בחנות ל"..." ואז "ספריה שלי" ובדוק שכל ההיסטורית הרכישות עולה כראוי, לחץ ב"כל המשחקים" ו"כל האפליקציות" בצד הרשימה
12. הכנס להגדרות המערכת, בדוק סטטוס הפעלה, הרץ אשף תיקון אקטיבציה אם צריך, תוך כדי האשף בחר את המחשב הישן להעברת רישיונו
13. אם לא מצליח, הדבק את GenuineTicket.xml לאותו המקום שוב, הפעל מחדש את המחשב' ובדוק סטטוס הפעלה פעם נוספת, הפעם אמור לעבוד
14. הכנס בדפדפן אל כל אחד מאלה עם חשבון המיקרוסופט והסר את המחשב המושבת משם:

https://onedrive.live.com/options/DeviceBackups
https://account.microsoft.com/devices/content
https://account.microsoft.com/devices

למעלה