מיני או סופר מיני? ספארק/סוזוקי סוויפט/איגניס או פיקנטו?

lilyay

New member
מיני או סופר מיני? ספארק/סוזוקי סוויפט/איגניס או פיקנטו?

היי. אני מחפשת רכב קטן שיחליף את הדייהטסו סיריון שלי ששירת אותי נאמנה כ- 10 שנים.
מתלבטת בין מיני לסופר מיני. מצד אחד התרגלתי לנסוע על רכב קטן מצד שני המיני נראים לי מאוד קטנים והסופר מיני מאוד גדולים.
אני מחפשת רכב חדש בלבד.
אציין גם שאני רווקה ורוב הנסיעות שלי בעיר, רק שהעיר שאני מבלה בה היא חיפה ויש עליות. לפעמים גם נוסעת מחוץ לעיר.
כרגע צמצמתי את הבחירה לאחר נסיעת מבחן, לשברולט ספארק, שהפתיעה אותי לטובה והיתרון שלה שהמנוע חזק יחסית לקטנות- 1.4.
בנוסף לקחתי לנסיעת מבחן את הסוזוקי סוויפט שהיתה נעימה מאוד על הכביש,כאילו לא חשתי בדרך, אבל משהו לא הסתדר לי עם הברקסים, כל עצירה הרגשתי שאני עפה קדימה... ולקחתי גם את הסוזוקי איגניס שהרגישה פחות נעימה מהסוויפט והספארק על הכביש וכאילו המנוע היה חלש לה מדי, אבל בסה"כ היא סבירה וגם אהבתי את הגובה.
גם הסוויפט וגם האיגניס עם מנוע 1.2.
האחרונה שטרם לקחתי לנסיעת מבחן היא הקיה פיקנטו.
מבחינת המחיר ההפרש במחיר הוא בין 5 ל- 10 אלף ביניהן, כי כל חברה הציעה לי מבצע טרייד אין אחר (חוץ מפיקנטו שעוד לא הגעתי אליהם)

אז אשמח לכל עזרה מצידכם לצמצם את האפשרויות, ובכלל לשמוע מה דעתכם- האם שווה להשקיע קצת יותר בסופר מיני, או להסתפק במועט ולהרוויח את המנוע החזק של הספארק?

תודה

em28

Well-known member
קודם צריך להחליט על הגודל, אם הגודל של המיני מספיק זה עדיף

הסופר מיני'ז (לפחות הטובות שבהן) הן יותר "אוטו" - יותר מרווח, יותר נוחות, יותר מנוע, קצת יותר גיר, ותחושה יותר מעודנת.
&nbsp
אם הולכים לכיוון הסופר מיני שווה לשקול את האירופיות - פיז'ו/סטרואן, רנו, פיאט ופולקסווגן
ואם רוצים באמת לקבל את האיכות האירופית אז אאודי ובמוו מסידרה 1 יהיו הנבחרות.
&nbsp
בגודל של המיני לעניות דעתי הפיקמטו היא הפשרה המוצלחת מכולן, למרות החסרונות המובנים שלה.

lilyay

New member
חסרונות מובנים?

תודה.
האם תוכל לפרט מה החסרונות המובנים של הפיקנטו?

enigo

New member
ב.מ.וו 1 היא מכונית קומפקטית, כן? מקבילה ל-308, גולף ושות',

ולא ל-208 פולו...
בתוואי הררי המנוע של הפיקנטו, עם תיבת ארבעה הילוכים, יכול להיות קצת חלש מדי.

em28

Well-known member
נכון, אבל לומר מרצדס A יהיה כבר מוגזם, לא ?

מסכים שהפיקנטו יכולה להיות חלשה לתוואי הררי - רק עכשיו שמתי לב שמדובר בחיפה.
חיפה זה לא כמו ירושלים ? פקקים סביב לה ?

enigo

New member
ממש לא מוגזם. מתחרות ישירות מכל היבט. וגם בירושלים לא פקוק

כל הזמן ובכל מקום.

צלמת7

New member
המלצה

סוויפט יכולה להיות לך מעולה בתוך העיר צריכת דלק אמורה להיות טובה מאד

אני נוהגת כרגע על הספארק- היא זוללת דלק. אם את בעיקר בעיר ממש לא ממליצה לך . היא כן רכב חמוד.

יש הרבה פרגון בכל מיני מקומות לקיה פיקנטו. אז אם את מחפשת מניי היא אמורה להיות מאד אמינה ואוטו בסדר גמור.

lilyay

New member
זוללת דלק?

תודה- הופתעתי לגבי הספארק- זוללת דלק? דווקא הציגו בפני נתוני צריכת דלק טובים. מאיזו שנה הדגם שלך?

צלמת7

New member
2017

היא לא שלי.. כן.. משולב בדקתי השבוע ובנהיגה שלי שברכ סביב 14-15 היה לי 11..

the annonymous

New member
קצת מוזר

יש לאשתי ספארק שנוסעת 90% עירוני. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על 12.7 קמ"ל. בבין עירוני אין בעיה לעלות לסביבות ה 20.

enigo

New member
גם אני קיבלתי סביב 1:14 כשהסתובבתי איתה כמה ימים, כולל לא

מעט פקקים.
בכל מקרה, היא יותר חסכונית מפיקנטו/i10, אם זה שיקול חשוב.

צלמת7

New member
טגב אני נוהגת על הספארק כרגע...היא יחסית נוחה

מה ההתרשמות שלכם ממנה למעט נושא צריכת הדלק?
רכב אמין יחסית שברולט? והדגם?

enigo

New member
נהגתי על הגרסה המאובזרת, שנותנת אבזור חריג בקטגוריה

ומכיוון שהיא מוצעת בהנחה בדרך כלל - תמורה טובה מאוד לכסף.
לגבי אמינות - לא שמעתי על בעיות.

the annonymous

New member
אמנם אצלנו שנתיים אבל

רק 13,000 ק"מ. היה קילוף בהגה שהוחלף במסגרת האחריות וזהו.

צלמת7

New member
מודה שאין לי מידע מעבר לתקופה קצרה שאני עם הרכב וזו התרשמותי

enigo

New member
לגבי הפירגון לפיקנטו, קחי בחשבון שהחברה הזו משקיעה הרבה

בתגובות בתשלום במדיות השונות. אפילו כאן בפורום יש מגיב או שניים שהם בוודאות מגיבים מטעם קיה.

צלמת7

New member
יתכן אין לי מושג אבל..

עם כל מי ששוחתי בקטע של מוסך או שמאי שביקשתי שימליצו לי על רכב המליצו על אמינות הרכב הזה וגם הוא מוכר הכי הרבה כמדומני. שוב לא נהגתי בו. אבל הרבה אנשים מציינים אותו לטובה.

enigo

New member
אין מחלוקת לגבי האמינות - אני לא מכיר בעיות נפוצות וגם

הסקרים מחו"ל תומכים בתחושת הבטן בנושא הזה.
אבל התמונה המצטיירת במדיות החברתיות השונות וורודה יותר מאשר המציאות. וזה שהוא נמכר יותר לא אומר שהוא טוב יותר. במשך שנים רבות הרכב הכי נמכר בארץ היה מאזדה3, למרות שהוא היה רחוק מלהיות המשפחתית הטובה ביותר. יש כאן הרבה מאוד אלמנטים שמשפיעים על המספרים הסופיים, ואיכות הרכב הוא לאו דווקא האלמנט הדומיננטי.

למעלה