סקיצות מעודכנות

plastikon

New member
סקיצות מעודכנות

שלום,

לקחנו לתשומת ליבנו את ההערות על הסקיצה הקודמת, ודיברנו עליהם עם האדריכלית.
חלקם גררו שינויים, חלקם (עדיין) לא.
בכל אופן, מצורפת הסקיצות המעודכנות. נשמח לקבל תגובות.

שינויים מרכזיים:
קומת כניסה -
הממ"ד גדל, וקיבל חלון לחזית (במקום לפיר)
המטבח/סלון הצטמצמו מעט

קומה א' -
היחידת הורים סודרה מחדש
הגדלת חדר ילדים (צפון-מזרחי) שמיועד ל-2 ילדים
הוספת חדר שירותים - האדריכלית סיפקה 2 אופציות:
1. חדר נפרד על חשבון חדר הילדים המוגדל
2. בתוך החדר שירות
עם אופציה 1 קשה לי (אהבתי את החדר המוגדל) ואופציה 2 מרגישה לי קצת מוזר (שירותים בתוך חדר שירות)... בהמשך לדיון למטה לגבי חדרי שירותים, אני עוד לא סגור לאן לקחת את זה...

נקודות נוספות:
עדיין חסר - טיפול בהצללות, ביטול מדרגה משולשת

חוץ - דיברתי עם האדריכלית על העניין של הכנסת החוץ שגלמיש העלתה. הטענה של האדריכלית היא שהתפיסה של נוף היא של לפחות 180 מעלות, ולא אמורה להיות בעיה.
אני משער שתמיד יכול להיות יותר טוב, אבל לאחר שביקרתי בכמה בתים שהיא תכננה, אני יכול להגיד שאני די סומך עליה בהקשר הזה.
שאלתי אותה לגבי האפשרות של החלפת המטבח והסלון, אבל היא היתה מאוד נגד - גם כדי להמנע מפגישה במטבח (המלוכלך לעתים) מיד כשנכנסים, וגם בגלל שמקבלים הרבה פחות שטח אחסון.

נשמח לתגובות/עצות.
תודה רבה!

גלמיש1

New member
מה שקורה פה עם הממד זה תוצאה של לקחת רעיון שלם ולבצע חצי.

ביטלתם את הפטיו החנוק, והעברתם את החלון הצידה - אבל החניה נשארה שם, כך שעכשיו החלון פונה לחניות.
(בפרט אם יהיה כפי שמסומן שם - חניה מקורה!)
אם זה המצב, כבר עדיף להחליף (להפוך) בין הממד לחדר הרחצה. לפחות הממד יקבל חלון נורמלי.

הדלתות הכפולות בכניסה המלכותית נשארו בעינן (אבל הבאטלר שיפתח אותן עדיין בחופשה
...).

בקומה השניה - לא זוכרת מה היה בדיוק קודם - אבל עכשיו התכנון די טוב.
כזכור אני חושבת שהאסלה הנוספת מיותרת לגמרי. בטח במיקום שלה בתוך חדר הכביסה.
בעיות נוספות (שכבר הצבעתי עליהן קודם)
1. השטח במרכז הקומה גדול וריק ומבוזבז לגמרי.
2. ביח.ההורים - הכניסה מול קיר, גם אם שמים עליו מראה, לא נעים ולא כיף.
גם המעבר שרוחבו 90 סמ. לא הכי נכון בפרופורציות שלכם.

הארון בחדר הורים - לא ברור לי למה בגבו יש קיר מתמשך של 20 סמ. גם כשהוא גובל במדרגות. אם בחלק הזה תצמצמו את הקיר לעובי 10 הרגיל. תקבלו ארון שרובו בעומק 60, קצהו בעומק 50 (מספיק לגמרי לקיפול ורוב התליה).

הצעותי - ביטול האסלה בח.כביסה (או שינוי המיקום שלה שם) והרחבה קלה בחדר האמבט יפתרו את שתי הבעיות הנ"ל.

הרחבת חדר האמבט בכ 10-20 סמ. תאפשר סידור שונה של הכלים בו. הצבת הארון+כיור מול האסלה, במקום לצידה. זה יאפשר קיצור של אורך החדר עד שיישר קו עם חדר המקלחת שמעליו.
איך תרחיבו את חדר האמבט? הצרה קלה של ח.רחצה הורים. הוא יכול להיות ברוחב 140 בלי בעיה.
או אז - מזיזים את הקיר עם הדלת של ח.האמבט עד שהוא בהמשך קיר הדלת של ח.המקלחת. גם יותר נקי בעין.
ועכשיו אפשר להזיז את דלת הכניסה לחדר הורים שמאלה עד שהיא (בערך) מול המעבר, ולא מול הקיר.
ועכשיו מאחורי דלת חדר ההורים אפשר להעמיד ארון...רציתם ארון נעליים? או אכסון כללי או מה שצריך.

היות שמבנה ח.אמבט משתנה אפשר להזיז את הדלת שלו למרכז הקיר, ועם הזזת דלת ח.הכביסה, אפשר להאריך את ח.הילדים הימני לתוך המסדרון הריק.
בתמורה, אפשר להרחיב את ח.הילדים שמאלי, אם רוצים להשוות את שטח החדרים.
וכמובן עכשיו אפשר לוותר על הנישה/מבואה לחדרי הילדים.

ראו סקיצה (הקווים הכחולים אלו הקירות בהם נעשה שינוי. כל היתר נשאר במקומו).

plastikon

New member
גלמיש - את נהדרת!

תודה רבה על ההשקעה והרעיונות - לגמרי לא טריוויאלי!
אהבתי את התכנון של היחידת הורים. בהחלט שיפור יפה.

כמה שאלות:
1. במידה ובכל זאת רוצים אסלה נוספת - איפה היית ממליצה להוסיף אותה (לזכותה של האדריכלית - זה אנחנו ביקשנו את האסלה הנוספת שגרמה לחלק מהבלאגן
)?
2. האם מעבר של 160 (במקום 190) נחשב סביר ונח (ולא בזבזני)?
3. הצעת להחליף את הממ"ד והאמבטיה. אני משער שקודם כל צריך לראות שזה מסתדר מבחינת הכניסה לאזור (מדרגות וכו'). אבל מעבר לזה - האם לא משתדלים לשמור את הממ"ד יחסית בחוץ, כדי לשמור על גמישות בשינויים עתידיים?

תודה רבה!

plastikon

New member
לגבי השירותים

מעיון נוסף בסקיצה שלך, נראה שעכשיו ניתן די בקלות להוסיף חדרון שירותים בחדר ילדים הדרומי, עם חלון למרפסת שירות (כשהרבה מהשטח שלו מגיע למעשה מהצמצום של המסדרון)?
&nbsp

פרגולה מערבית

לא רק שלא תעזור בהצללה, אלא אפילו תפריע לשתול עץ במקום הנכון כך שיהיה צל.
אני מציעה לכם לשקול מחדש את כל הפרגולה הזו.
דוקא בדרום חסרה הצללה מלמעלה...

plastikon

New member
תודה מיכל

אמרתי על זה כמה מילים לאדריכלית, אבל היא כנראה עוד לא הגיעה לזה...
&nbsp
האם היית מציעה לוותר לגמרי על הפרגולה המערבית?
&nbsp
עוד לא הגענו לזה עם האדריכלית, אבל אני משער שנרצה להעמיד בחוץ שולחן וכמה כסאות, ונראה לי שפרגולה מעליהם יכולה להגן (משמש דרומית)?
האם במקרה כזה פרגולה רק מעל השטח שמקביל לסלון או למטבח (בהתאם למיקום השולחן) יכולה להועיל?
&nbsp
תודה!
&nbsp

"עוד לא הגענו לזה"

אם החלונות העיקריים בדרום ולא במערב, וגם היציאה העיקרית משם, אז קירוי מלמעלה מצל, מה שאומר שאפשר להרים תריסים כל היום בלי חשש שהשמש תחדור.
&nbsp
זה לא יכול לקרות במערב. שם הפרגולה מלמעלה תגן רק משמש, ותמנע שתילת עצים בצד. השמש תחדור, ותאלצו להוריד תריסים החל משעות הצהריים ועד אחרי השקיעה.
&nbsp
וה"לא הגענו לזה" פשוט לא הגיוני, כי זה לא שמתכננים את הפנים ואז את החוץ, אלא ביחד. מה שכתבתי כאן משפיע על הפתחים ועל ההעמדה בחלל.

plastikon

New member
הגזמתי קצת...

כמובן שמיקום החצר העיקרית נלקח בחשבון בעת תכנון והעמדת הבית.
יש לנו בנין מערבי של 5 מטר, ושם גם נמצא "הנוף".
הכוונה שלי היא שהאדריכלית עדיין לא ביצעה תכנון הצללות כנדרש (יתכן שחסר לה מעט ידע בנושא. ניסיתי להפנות אותה למאמרים).
כשדיברנו ספציפית על הצללה בדרום, היא אמרה שאין חובה לתכנן פרגולה, ואפשר למשל להשתמש במרקיזה. אני משער שהיא חושבת שלא קריטי להכניס את זה לסקיצה...
&nbsp
בנוגע לפרגולה - קו הבנין שלנו כאמור הוא 5 מטר, בעוד הפרגולה מתוכננת ל-2 מטר.
בהנחה ששותלים עצים צמוד לקו המגרש, האם מרווח של ~3 מטר לא מספיק (לפחות בשביל חלק מהעצים)? להבנתי אפשר לבצע הצללה גם באמצעות שיחים גבוהים, וגם אז הפרגולה לא אמורה להפריע?
בכל מקרה ברור לי שהפרגולה לבדה לא תיתן מענה מלא להצללה.
&nbsp
(ושוב, תודה על כל העצות והביקורות.
אני מעריך כל אחד פה שתורם מזמנו ומהידע שלו לטובת הכלל)

לא שותלים עצים צמוד לקו המגרש

בקו המגרש יש קיר/חומה, לפעמים הוא קיר תמך. שותלים במרחק מטר ממנו,
וגם זה לא תמיד אפשרי, אם עובר קו ביוב במרחק של פחות מ2 מטרים מהעץ, ממש לא מומלץ לשתול עץ.
אפשר שיח. אכן יש שיחים מאד גבוהים.
&nbsp
מרחק מינימאלי לשתילת עץ הוא לפי אורך הרדיוס של העץ כבוגר. הכוונה למרחק מקיר המבנה או מקיר-חומה גבוהה (גובה מעל 3 מטר) סמוך.
&nbsp
קירוי דרומי מלמעלה יכול להיות פרגולה, או קומה עליונה בולטת, או גג בולט.
וכמובן שאפשר גם עץ נשיר במבנה מתאים ובמרחק שתילה מתאים (למה נשיר? כדי ששמש החורף תחדור).
&nbsp
&nbsp

למעלה