משכנתא..... סליחה על הבורות...

משכנתא..... סליחה על הבורות...

מחיר הדירה 700,000 ש"ח אנו רוצים לקחת 520,000 ש"ח ומעוניינים להחזיר עד 3000 ש"ח בחודש... אשמח לקבל מושג על הריביות היום בשוק... ואיך כשאני באה לבנק לחלק את הסכום ובחינת משתנה... קבועה... וכו'... תודה.

ab1729

New member
studit is as stupid does

קודם כל, טוב ששאלתם לפני שעשיץם צעדים יש לכם 2 בעיות 1. אתם מבקשים 75% מימון שהבנק מגביל ל70%. מה שזה אומר כלכלית הוא שתצטרכו להשתמש בביטוח EMI אשר מייקר את המשכנתא ויגרום לבנקים לתת לכם ריביות לא אטרקטיביות (כי אתם לווה מסוכן) 2. 520K ל20 שנה נותן החזר של כ3.7K בחודש. ל25 שנה - עדיין מדובר ב3.5K בחודש. לאור 2 הסעיפים הללו, הייתי מציע לכם לחפש נכס זול יותר, או, לחילופין, להמתין שנה-שנתיים בכדי לשפר את המצב הכלכלי.

המשך לשאלה קודמת....יש שתי אופציות

בגדול יש לנו הון עצמי 200000 ש"ח או לקנות דירת 4 חדרים 640000 ש"ח או 5 חדרים ב-700000 ש"ח שתיהן חדשות מקבלן. אשמח לקבל הצעות....... ודעות......

הכוונה- כללי אצבע

א. מקס' משכנתא 60% מערך הנכס ב. מקס' החזר חודשי 25% מההכנסה נטו ג. מקס' שנים 20 לגביכם (אני מעגל) מקס' משכנתא 400.000 ש"ח שההחזר אליו אתם צריכים להתכונן (לא הראשני) יהיה 2.700 וזה אומר ששתי האופציות נופלות עכשיו, אז תחסכו עוד שנה שנתיים ואז תממשו את החלום/ או שתחפשו נכס זול יותר.

ab1729

New member
השיקול הוא לא רק כספי

אם יש סבירות גבוהה שתזדקקו לדירה בת 5 חדרים בשנים הקרובות, אז לאור ההבדל במחיר כדאי ללכת על דירת 5 חד' כמו שכבר נאמר לך כאן על ידי משכנתאברוקר, אחוז המימון הוא לא הבעיה העיקרית ואין ספק שעל החלק הזה תוכלו להתגבר. השאלה היותר בעייתית היא היכולת (והרצון) שלכם לעמוד בהחזר החודשי. אם ההחזר יגרום לכם לחיות בצמצום - אז הדירה לא שווה את זה.

אין שום ככלי עצבע - מופרך לחלוטין, בין

אם מדובר באחוז מימון, בין אם מדובר ביחס בין החזר חודשי לבין סך הכנסות ובין אם מדובר בתקופה. מובן מאליו שבמידה והון עצמי היה יותר מ-200.000 ש"ח, הדבר לא היה מזיק אבל מכאן ועד מסקנות חפוזות של הגבלות סף אלו או אחרות - מנוע מלהגיב. אני, באופן אישי כמובן, הייתי מעדיף את רכישה של דירה בת 5 חדרים כבר בשלב זה. 1. ישנם 2 בנקים לפחות, שמסוגלים לאשר את אחוז מימון של 75% ללא כל תוספת EMI - דיסקונט וטפחות, במקרה הם 2 מתוך שלושה (להוסיף אגוד), האטרקטיבים ביותר מבחינת הריביות. גם בלאומי לעיתים ניתן לאשר 75% ללא EMI (אמנם ריבית צפויה להיות פחות טובה), כך שתבצעו סקר שוק מלא. 2. הייתי מסתפק בתקופה של 20 שנה ותמהיל: כ-260.000 ש"ח בריבית קבועה צמודה (ניתן להשיג 3.4%-3.6%), תשלום התחלתי כ-1506 ש"ח לחודש. כ-100.000 ש"ח בריבית משתנה כל 5 שנים (במידה ותהיה אטרקטיבית, למשל בדיסקונת כ-2.1%, יש להתעדכן מחדש כל פעם ב-10 לחודש, במיוחד שעדיין לא רכשתם את הנכס ומשכנתא תבוצע בשלב מאוחר יותר), תשלום התחלתי כ-511 ש"ח לחודש. כ-160.000 ש"ח בריבית על בסיס פריים (פריים מינוס 0.8%-0.9%), תשלום התחלתי כ-765 ש"ח לחודש. סך של תשלום התחלתי כ-2782 ש"ח לחודש, אין ספק שהוא יעלה בקצב: - עלייה כ-2%-2.5% בשנה בעבור חלקו המשולם בגין משכנתאות הצמודות, למשל 2017 ש"ח יהפכו במקרה זה ל-2065 ש"ח בעוד שנה (כל זה בהתאם לקצב האינפלציה). - עלייה כ-10% בעבור חלקו המשולם בגין משכנתא על בסיס פריים ככל שריבית הפריים תעלה ב-1%, למשל עלייה של 4% בריבית הפריים מ-2.25% (היום) ועד 6.25% (בהדרגה בעתיד) תגדיל את תשלום חודשי מ-765 ש"ח ל-1071 ש"ח. גידול של תשלום החודשי לא תבוא בבת אחת, אלא על פני תקופה מסוימת. לא התייחסתם להכנסותיכם, אבל סביר להניח (תתקנו אם הנני טועה) באשר לאפשרות יותר מסבירה בגידול הכנסות של המשפחה. אין חשש לריביות לא טובות (כמו היום) לאור התחרות בשוק משכנתאות - כל המספרים שהבאתי מציותיים.

למעלה