לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'תינוקות קיץ'
תינוקות קיץ
19/05/2017 | 08:03
26
111
היי

אני אמורה ללדת בעוד כחודש (הריון ראשון). על אף כל החרדות אני מעדיפה להכין מראש את כל הבגדים והציוד כדי להפחית התעסקות בזה בימים הראשונים (קיסרי מתוכנן. ויש עזרה מצד ההורים).
ירשנו הרבה ציוד וביגוד מהאחיינים, מיינתי אתמול וראיתי שיש פחות ממה שחשבתי שיהיה... ואז גם תהיתי: הם נולדו באביב, הילדה שלי אמורה להיוולד בקיץ. אנחנו בדרך כלל לא מקררים את הבית והטמפרטורה פה נעימה.
האם בכל זאת להקפיד בהתחלה על 2 שכבות ביגוד? לכמה זמן?
וכמה מכל דבר אני בעצם זקוקה להתחלה? כמה בגדי גוף? כמה טטרות? צריך חיתולי פלנל בקיץ? הכל NB (לפי הערכת המשקל היא לא תהיה קטנה)? אשמח אם תעשו לי סדר כי אני תוהה אם אני צריכה לפצוח במסע קניות (אונליין, אני בשמירה) או לשנורר מעוד חברות עם ילדים :)

תודה!
לצפיה ב-'ההנחיה לגבי 2 שכבות היא בטמפ' של 24 מעלות'
ההנחיה לגבי 2 שכבות היא בטמפ' של 24 מעלות
19/05/2017 | 09:25
9
87
כשחם יותר, אפשר להלביש בפחות.
אני ילדתי באמצע יולי ואנחנו לא חובבי מזגן. מההתחלה הלבשנו רק שכבה ארוכה אחת ותוך שבועיים עברנו להלביש בבגד גוף קצר. קצת מבאס שאי אפשר למצוא בגדי גוף קצרים בגזרת מעטפת אלא צריך להלביש אותך דרך הראש, אבל בקטנה (אגב, אם את מוצאת כאלה אשמח לשמוע איפה, עבור חברה שצריכה ללדת בעוד חודש).
אז ממליצה על איזה 8-10 בגדי גוף קצרים + 8-10 מעטפת ארוכים + 8-10 זוגות מכנסיים. תקני כבר 0-3 ואם היא תהיה קטנה תשתמשי בהתחלה בניובורן שקיבלת.
אגב, הקטנה שלי ממש לא הסתדרה עם מכנסיים בעלי רגליות, המכנסיים היו ענקיים עליה וכשהיא קיפלה רגליים הן היו מסתבכות במכנסיים, אז ממליצה שחלק מהזוגות יהיו רגילים (בלי רגליות) ומקסימום תלבישי גרביים בנפרד.

טטרות - הייתי משקיעה באיזה 2 גדולות ואיכותיות יותר (למשל של עדן ואניס או נוגילי) שיכולות לשמש גם כשמיכה או לעיטוף, ועוד איזה 6 (לפחות) פושטיות, כי התחלופה גבוהה. חיתולי פלנל - לדעתי מיותר, יש לי ולא השתמשתי בהם בכלל.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/05/2017 | 11:37
2
57
באמת לא מצאתי באף מקום (ברשת) בגדי גוף קצרים בגזרת מעטפת, ובכלל רוב הבגדים שקבלתי הם לא בגזרת מעטפת ולא נעים לי להודות כמה זה מבאס אותי. בעלי טוען שבקטנה אבל נראה לי ממש מפחיד להלביש דרך הראש בהתחלה...
עוד תרומות מחברות בדרך ואז אבין כמה אני צריכה לקנות. נראה לי שטטרות נשלים בכל מקרה.

תודה רבה, עזרת לי מאד.
לצפיה ב-'אפשר להלביש דרך הרגליים'
אפשר להלביש דרך הרגליים
19/05/2017 | 14:18
1
58
ככה לא מכסים את הראש, וגם התנוחה היא יותר פשוטה כמו החלפת חיתול.
לצפיה ב-'ינוסה, תודה!'
ינוסה, תודה!
19/05/2017 | 18:36
3
לצפיה ב-'בגדי גוף מעטפת שרוול קצר'
בגדי גוף מעטפת שרוול קצר
19/05/2017 | 17:56
3
58
אני מצאתי בפוקס בייבי לפני כמעט 4 שנים לדרדס אוגוסט שלי. הם לא היו זולים אבל מאוד יפים.
חוץ מזה, אם לא מעטפת אז לדעתי עדיף לקנות בגדי גוף בסגנון אמריקאי כמו קרטר'ס שאין תיק תקים בראש ואז הפתח הרבה יותר גדול וקל להלביש

וטיפ לרגליות- קונים גומיות לשיער מהסוג העבה/מרופד. קצת מותחים אותן שלא יהיו הדוקות ושמים על הקרסוליים. זה מונע מהרגליים להסתבך בתוך הרגלית ולהיתקע.
לתינוקות של חורף אפשר במקום זה פשוט לגרוב גרביים מעל הרגלית.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/05/2017 | 18:38
2
34
חברות שיצא לי להתייעץ איתן דווקא המליצו יותר על אוברולים מעל בגד גוף מאשר בגד גוף + רגליות, אבל ראיתי שבסטוק יש לי רגליות עם גרביים ובלי גרביים. ננסה גם את הטיפ של הגומיות אם נצטרך :)
לצפיה ב-'בקיץ זה דיי חם'
בקיץ זה דיי חם
19/05/2017 | 21:21
1
34
אני מתה על אוברולים אבל בגד גוף + אוברול זה טוב ממש להתחלה. אחר כך זה יהיה לו/לה דיי חם אבל לא מספיק חם כדי להלביש קצר.
בקיצור, טוב שיהיה לך מגוון ככה תוכלי להתאים למזג האוויר (בוקר מול לילה, חדר ממוזג מול טיול ברחוב וכו).
לצפיה ב-'צודקת.'
צודקת.
20/05/2017 | 09:56
7
לצפיה ב-'כשמתרגלים להלביש מהראש זה הרבה יותר פשוט...'
כשמתרגלים להלביש מהראש זה הרבה יותר פשוט...
19/05/2017 | 21:22
1
53
עם הגדול שלי שנאתי את זה ולא הבנתי למה יש בגדי NB מהראש.
לקטן הלבשתי כמעט רק אותם...
לצפיה ב-'אלביש אם לא תהיה ברירה....'
אלביש אם לא תהיה ברירה....
20/05/2017 | 09:57
5
לצפיה ב-'מוסיפה את השנקל שלי'
מוסיפה את השנקל שלי
19/05/2017 | 18:07
1
59
אני מתייחסת למה שעשיתי עם הגדול שלי שנולד באוגוסט:
אני הלבשתי בשבוע הראשון שכבה אחת ארוכה/ שתיים ארוכות- תלוי אם במקום ממוזג או לא. אחרי שבועיים עברנו לבגדים קצרים ואז גם עברתי להלביש בגדי גוף שעוברים דרך הראש.

לגבי טטרות- לדעתי אין צורך בפלנל. יש לי ומעולם לא השתמשתי. רגילות הייתי קונה איזה 6-10. אני משתמשת בהם גם כמשטחי החתלה.
טטרה אחת גדולה זה נוח אבל לא הכרחי להתחלה ואפשר לחכות לראות מה קיבלת מתנות (זה פופלרי בכל מיני סלי מתנה שמקבלים ממקומות עבודה לדוגמא).

לגבי כמויות אני מצטרפת למה שכתבו מעלי בתור התחלה ועם הזמן תראי עם מה נוח לך להלביש. איך הקטן/קטנה מבחינת פליטות ומקסימום משלימים חוסרים.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
19/05/2017 | 18:42
27
להשתמש בטטרה כמשטח החתלה נשמע מוצלח (ומגן על זה המפונפן שירשנו...)
לצפיה ב-'ההנחיה היא שכבה אחת יותר ממך ולא שתי שכבות'
ההנחיה היא שכבה אחת יותר ממך ולא שתי שכבות
19/05/2017 | 20:56
1
53
אם את עם קצר אז ארוך דק (שכבה אחת) מספיק. אם ממוזג או בקצוות של היום אז להוסיף שכבה או שמיכה.
לצפיה ב-'או.קיי'
או.קיי
20/05/2017 | 09:59
28
לא ממוזג, אבל הדירה קרירה רוב הזמן וגם בהריון מתקדם אני מוצאת את עצמי מתכסה לא מעט.
נראה לי שאשתדל להיות מוכנה לכל האפשרויות ומקסימום להוריד / להוסיף.
תודה רבה!
לצפיה ב-'כמויות אני לא זוכרת'
כמויות אני לא זוכרת
19/05/2017 | 21:25
1
31
אבל טטרות צריך הרבה.
אני העדפתי פלנל לכיסוי של משטחים כמו שידת החתלה, כסדינית בעגלה וכו' - הפלנל רך יותר וגדול יותר (בד"כ).
ילדתי באוגוסט פעמיים, בילינו כמעט כל הזמן במזגן, הלבשתי שתי שכבות די הרבה זמן... בערך חודש, נראה לי.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/05/2017 | 10:01
26
אין לנו מזגן והדירה רוב הזמן די קרירה, אבל בכל מקרה בטח נכסה (בטטרות, כבר הבנתי
תודה!שאני צריכה לשלוח את בן הזוג לקנות עוד כמה בנוסף על הירושות...)
לצפיה ב-'בכל מקרה לא הייתי קונה עוד NB'
בכל מקרה לא הייתי קונה עוד NB
19/05/2017 | 23:00
7
55
כי למעט אצל תינוקות שנולדים קטנים מאד, ה- NB הופך מהר מאד ללא רלוונטי.
אם את מחליטה בכ"ז לקנות עוד בגדים אז הייתי כבר הולכת על 0-3.

טטרות - בעיני אין דבר כזה "יותר מדי" טטרות. זה שימש אותי לכל דבר כמעט - להניח להם מתחת לסנטר בהאכלות, להניח מתחת לראש בעגלה/עריסה/מיטה, להשתמש בזה כמשטח החתלה אם נתקעתי בלי המשטח שלי באיזה מקום, ככיסוי למשקל בטיפת חלב, להחלפת "שמיכת פעילות" בפארק, להנחה מעל מזרן פעילות /פוף/כל משטח אחר בסדנאות שהיינו הולכים אליהם, והכי הרבה - כחפץ מעבר זמין, נוח, כביס ושניתן להשיג בכל מקום גם אם שוכחים לקחת אותו מהבית כשנוסעים לאיזה מקום.
בקיץ לא הייתי קונה טטרות מפלנל. נראה לי חם מדי. כן הייתי קונה טטרא אחת או שתיים גדולות מאד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/05/2017 | 10:04
6
40
קבלתי שלל פריטים בשלל מידות, לפי העין לא ראיתי הבדל משמעותי בין NB ו- 0-3 (וגם ערבבתי אותם יחד בערימה שמוכנה לכביסה) אבל את כנראה צודקת. אני מאד מקווה שהיא לא תחליט לצאת מוקדם יותר ולהיוולד קטנטונת...
יש עוד משלוח של פריטים בדרך אליי, אמפה את הכל ואחליט לפי הכמויות שכתבתן אם אני צריכה עוד השלמות. אם כן, זה כנראה יהיה חכם יותר לקנות 0-3.

לגבי טטרות, אשלח את בן הזוג לקנות עוד כמה, ומקסימום אפשר להשלים עוד אחרי הלידה.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר להשלים הכל אחרי הלידה'
בהחלט אפשר להשלים הכל אחרי הלידה
20/05/2017 | 10:44
5
48
אין ספק שבחודשים הראשונים אחרי הלידה בעלי "קפץ" לשילב ולסופר פארם בדרך מהעבודה הביתה לפחות כמו אם לא יותר פעמים ממספר הפעמים שהוא קפץ לסופר...
לצפיה ב-'כנראה אצל כל הבעלים זה ככה :)'
כנראה אצל כל הבעלים זה ככה :)
20/05/2017 | 16:13
10
לצפיה ב-'כמו שהרופא שלי אמר- החנויות לא נסגרות '
כמו שהרופא שלי אמר- החנויות לא נסגרות
21/05/2017 | 16:17
3
59
ובעל מסונג'ר זה הכי הכי חח

לצפיה ב-'אין לו ברירה, אני בשמירה :)'
אין לו ברירה, אני בשמירה :)
21/05/2017 | 21:40
2
11
לצפיה ב-'been there-done that '
been there-done that
22/05/2017 | 04:04
1
45
לא פשוט, בלשון המעטה אבל בסוף זה שווה את זה.

כמה זמן את בשמירה? אני הייתי חודשיים וחצי כמעט שלוש עד הקיסרי שהוקדם.
לצפיה ב-'קצת פחות מחודש וחצי'
קצת פחות מחודש וחצי
22/05/2017 | 07:35
33
בהנחה שהיא לא תחליט להקדים... טפו טפו טפו.
הרופאה איימה עליי בשמירה בערך מאמצע ההריון, בפעם האחרונה שפגשתי אותה אמרתי לה שאני שמחה שהצלחתי לסחוב פעילה עד שבוע מתקדם יחסית ולא להתחרפן בבית מטרימסטר שני.
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
21/05/2017 | 16:13
1
59
הייתי הולכת בהתחלה על 2 שכבות דקות ולאט לאט מורידה לשכבה דקה אחת.
אנחנו עברנו ל-0-3 ממש עכשיו כשהיא בת חודש והתחלנו לשים קצר במהלך היום אלא אם הולכת למקום ממוזג מאוד ואז שמה ארוך דק. בכל מקרה בעגלה היא עם שמיכה נעימה וכייפית.

NB הייתי קונה כחליפה וחצי בערך לכל יום בשבוע- מניסיון זה מתלכלך מהר ולא תמיד יש זמן לכביסות. פה אין לנו מכונה בבית כך שיוצא שפעם בשבוע עושים את הכביסה אלא אם אני סוחבת איתי את הקטנה -מה שמעדיפה לא לעשות בכל מקרה... לקנות משהו כמו 10 וואנסיס ארוכים דקים. הקצרים פחות רלוונטי כי כבר שמים אותם כבגד בפני עצמו אז לקנות את היותר "יפים".

טטרות קנינו רק עכשיו עוד אבל היה לי מאחותי- סט של 5-6 מספיק בהחלט.
ממליצה לקנות שמיכות סוואדל שזה שמיכת בד לעיטוף, יש גם כאלה יותר מחממות עם סקוצ'ים אבל פחות מתאימות לקיץ במיוחד הקיץ הישראלי.

שלי גם נולדה כגדולה למרות שנולדה לפני הזמן אבל הורידה קצת במשקל בהתחלה ולמעשה נכנסה ל-NB עד לאחרונה ויש גם כמה בגדי NB שעדיין טובים עליה ובגדי 0-3 שענקיים עליה...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21/05/2017 | 21:45
26
שכחתי שהם יורדים במשקל בהתחלה, אבל בכל מקרה השארתי בצד מכל הערימות NB ו- 0-3 יחד, ונראה לי שפשוט אבין תוך כדי מה מתאים לה מתי...

ואיזה קטע, כשעברתי על כל הטקסטיל נתקלתי בשתי שמיכות סוואדל ולקח לי שעה להבין מה זה (ולמרות שבהיתי בסרטונים ביוטיוב עדיין לא בטוחה שהבנתי איך קושרים אותן.... גם בשביל זה קיים בן הזוג הלא הורמונלי...)
לצפיה ב-'חו"ל עם תינוק בן חצי שנה'
חו"ל עם תינוק בן חצי שנה
20/05/2017 | 19:54
6
82
שלום לכולם,

שמחה לעבור לצד הזה של הפורום, לאחר "הריון ולידה".. :)

בעוד פחודש חודש בעלי ואני טסים לארה"ב עם תינוק בן חצי שנה, ויש לי מספר שאלות:
1. השכרת רכב וסלקל- חשבנו לקחת את הסלקל שלנו איתנו וכך להימנע מסלקל חדש ולא מוכר, אבל ההיסחבות עם זה מהארץ נראית לנו כמו סיוט אחד גדול. למי מכם שיצא לטוס עם תינוק- מה כדאי לעשות? והאם יש חברת השכרת רכב ספציפית שממליצים עליה, בעקבות ניסיונכם?
2. ניו יורק עם עגלה- אחנו ניקח איתנו מנשא. אבל בכל זאת- כמה נורא להסתובב ברחובות ניו יורק עם עגלה? ומה קורה בסאבווי? האם יש מעליות רק בתחנות הגדולות והמרכזיות?
3. עצירות- כל כמה זמן לעשות עצירות בנסיעה? כשהתינוק מתחיל להתפתל ולבכות? כל 40 דק?
4. הטיסה עצמה- שכרנו עריסה לטיסה הלוך וחזור. עשיתי רשימה של דברים שצריך לקחת איתנו למטוס (כמו סדין, שמיכה, צעצועים...). האם עולה לכם משהו לראש שעזר לכם ולא קראתם עליו בשומקום? וגם- איך הגיבו הנוסעים לידכם? ומ1-10, כמה לא נוח להחליף חיתול בתא השירותים? :)

לא עולות לי עוד שאלות כרגע, אבל תמיד אשמח לטיפים..
הטיול שלנו הוא ניו יורק-מפלי הניאגרה- חזרה לניו יורק.

תודה!
לצפיה ב-'כמה ימים הטיול עצמו?'
כמה ימים הטיול עצמו?
20/05/2017 | 20:38
11
לצפיה ב-'נסענו לניו יורק עם תינוק בן 4 ח'
נסענו לניו יורק עם תינוק בן 4 ח
20/05/2017 | 21:08
71
1. רכב וסלקל- אנחנו נמנעו מלסחור סלקל איתנו, גם כך בטיול עם תינוק יש הרבה דברים להסחב איתם כך שעל סלקל ויתרנו. מהשדה ולשדה הזמנו מונית מיוחדת שמגיעה עם כסא תינוק. זה היה יקר ומעצבן (בהלוך הנהג כלל לא ידע להרכיב את הכסא) אבל מאחר ולא יצאנו מהעיר עבור הנסיעה היחידה הזו לא רצינו לקחת את הסלקל מהבית. כמו כן קחי בחשבון שעבור התינוק את זכאית לקחת ללא תשלום או עגלה או סלקל אבל לא את שניהם, אם תקחי גם סלקל ייתכן ותחויבי עליו כמו מזוודה. בחברות השכרה כמו הרץ יש אפשרות להזמין מראש כסא תינוק בתוספת תשלום.
2. מנשא זה נהדר, בעיקר במטוס, אבל את חייבת גם עגלה. ממליצה לא לקחת עגלה מסורבלת אלא טיולון קליל בקיפול מטריה. אין בעיה להסתובב בעיר עם עגלה קטנה וקלילה, בכל מקום יש נגישות ומעליות. בהרבה תחנות מטרו בעיר יש מעלית, את יכולה להסתכל כבר עכשיו במפת המטרו ובכל תחנה שיש בה סימון של כסא גלגלים- יש מעלית. למטרו אפשר לעלות עם העגלה פתוחה והילד יושב בתוכה. במידה ועליתם/ ירדתם בתחנה ללא מעלית- לא נורא. אחד מכם לוקח את הילד והשני מעלה את העגלה. ממש לא נורא.
3. כאמור לא יצאנו בנסיעה מחוץ לעיר אז לא יודעת לומר לך.
4. הטיסה- לא שיא הכיף אבל גם לא כזה נורא. לקחת הרבה בגדים להחלפה הרבה חיתולים והרבה מגבונים. אקמול נורופן וטיפות אזניים. בתא השירותים יש משטח החתלה קצת דחוק אבל סביר. תינוקות לרוב נרדמים בשלב מסוים וחלק מהטיסה יהיה שקט. בשאר- נסו להסתובב איתו במנשא במעבר במטוס- זה מה שאנחנו עשינו רוב הזמן וזה מנע את הבכי.
אני קצת חששתי מהנסיעה והכל היה נראה לי מסורבל, בפועל זה ממש לא כזה מכביד ונהננו מאוד. מאז נסענו עוד כמה פעמים עם ילדים בגילאים שונים וגילינו שדוקא כשהם תינוקות זה הכי קל.
תהנו!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! '
ברוכה הבאה!
21/05/2017 | 15:56
109
כשתהיו בניו יורק- בואו להגיד שלום

אנסה לענות על השאלות:
1. אני לא מכירה חברה של השכרת רכבים שמשכירה גם סלקל/כיסא בטיחות והאמת שלא הייתי מסתמכת עליהם. ממליצה גם לשאול בקבוצה בפייסבוק בשם "ישראלים בניו יורק-הקבוצה הרשמית". יש שם הרבה מביני עניין שישמחו לעזור.

2. בעיר עצמה מאוד נחמד להסתובב עם העגלה. אני חורשת את האיזור שלנו. עדיין לא נסעתי ברכבת/אוטובוס כי הקטנה טרם חוסנה אבל ברוב המקומות המטויילים יש מעלית בסאבווי. תמיד תבדקו במפה של הסאבווי אם יש מעלית (יהיה סימן של כיסא גלגלים). קחו בחשבון שלא בכל מקום המעלית תעבוד ולא תמיד תדעו את זה מראש. לגבי אוטובוס- אין בעיה להעלות עגלה אבל היא חייבת להיות סגורה ומקופלת.

3. לגבי עצירות- אנחנו נסענו נסיעות קצרצרות (ביה"ח ורופאת ילדים- סתם כי בקושי הלכתי כשהיינו צריכים להגיע לביקורת הראשונה) אז לא היה צורך בעצירות. יש תינוקות שרגועים בנסיעה. שלי תוך שניה נרדמת בנסיעה... אז לגמרי תלוי בכם ובתינוקת. זה משהו שלא הייתי מחליטה מראש אלא פשוט זורמת. תמיד יש פנייה שאפשר לפנות ויהיה שם תחנת דלק ותוכלו לעשות עצירה.

4. לא מנוסה עדיין עם הטסת תינוקות אבל בגדול להביא צעצועים שהיא אוהבת במיוחד ולא תופסים הרבה מקום. חובה להביא שמיכה, 2 סדינים לבסינט (במידה ואחד יתלכלך), תמ"ל אם היא אוכלת , בקבוקים, חיתולים, מגבונים, חיתולי בד. לא להתרגש אם היא בוכה, אנשים נוטים לרוב להבין את זה שמדובר בתינוקת ואין לה Mute. חברה שלי שידעה שהבן שלה צורח בכל מצב של תזוזה- קנתה שוקולדים של לב ועטפה בשקיות ניילון יפות עם כיתוב של "מצטערת על הבכי" או משהו כזה באנגלית וחילקה לכל מי שנראה זועם על כך וזה שבר את הקרח וגרם לאנשים לחייך ואפילו להציע עזרה.

אם זקוקים להמלצות בניו יורק- פנו בפרטי
לצפיה ב-'לדעתי סלקל זה חובה'
לדעתי סלקל זה חובה
21/05/2017 | 18:18
38
קודם כל, זה לא כזה הסחבות. שולחים את הסלקל עם המזוודות וכשמגיעים משתמשים בזה במןנית במלון. אחרי זה אפשר להשאיר במלון כל עוד נמצאים בעיר.
דבר שני, אי אפשר לדעת מה תקבלו מחברת ההשכרה ועלולים להתקע עם משהו לא מתאים או לא נוח.
דבר אחרון, והכי חשוב אם חס וחלילה צריך להגיע לרופא או למיון, אפשר לקחת אובר או מונית ולא  צריך להסחב עם תינוק חולה בתחבורה ציבורית.
לגבי הפסקות בנסיעה, אנחנו עשינו נסיעה ארוכה בגיל הזה ועצרנו כל שעתיים שלוש, זה בעיקר תלוי בילד ובסבלנות שלו.

לצפיה ב-'היינו שבועיים עם תינוק בן 5 חודשים'
היינו שבועיים עם תינוק בן 5 חודשים
21/05/2017 | 19:32
45
ניו יורק, קצת ניו אינגלנד ובוסטון. היה נהדר! הטיסה עברה יחסית בקלילות, דאגנו לשריין עריסה ובאופן מפתיע חלק מהטיסה הוא הסכים לישון בה. ביתר היה בידיים/מנשא, ינק, שיחק וממש היה אחלה. לא היתה בעיה להחליף לו בשירותים, סהכ נוח.
נסענו עם עגלה ומנשא. חלק מהתחנות סבווי נגישות בלי בעיה וביתר אחד מאיתנו נשא במנשא והשני קיפל את העגלה (בייבי גוגר, מתקפלת בקלי קלות ) וסחב אותה (היו מספר ימים שהייתי לבד עם התינוק כי בעלי עבד ואז הקפדתי יותר לנסוע דרך תחנות נגישות ).
לגבי סלקל- אנחנו רכשנו שם כסא בטיחות (כי גם ככה תכננו לקנות כסא לאוטו של סבתא ), זה היה נוח, זול ולא היתה בעיה להביא אותו חזרה לארץ (בלופטנזה וסוויס אייר לפחות ). אפשר כמובן גם להשכיר במשהו כמו 10 דולר ליום מחברת השכרת הרכב.
בעיני זה גיל מעולה לנסיעה, בטוחה שתהנו מאוד!
לצפיה ב-'תודה לכולכם!'
תודה לכולכם!
22/05/2017 | 10:05
2
לצפיה ב-'בת חודש'
בת חודש
19/05/2017 | 21:42
3
112
הי
הבת שלי בת 4.5 שבועות ילדה שלישית ועדיין שכחתי הרבה דברים ואני מאד חרדתית... עכשיו אני בלחץ למשל שהיא לא תחייך... תוכלו להזכיר לי איך זה בהתחלה? היא חייכה כבר מובהק מספר פעמים אבל מאד לא עקבי יום כן יום לא ואיזה חיוך או שניים ביום. מתי זה יהיה עקבי יותר? 
שנית, מתי תהיה ערנית יותר? רוב שעות הערות מתבזבזות על ניג'וסים בעקבות גזים, מתי השלב שהם ערים ורגועים למשך זמן..?
כאמור אני חרדתית... כנראה דווקא כי גידלתי כבר תאומים ואני מצפה שהיא כבר תהפוך לבן אדם:)
תודה

לצפיה ב-'תני לה עוד חודש - חודש וחצי בערך'
תני לה עוד חודש - חודש וחצי בערך
19/05/2017 | 22:50
62
ואז תראי שגם החיוכים יהיו יותר עקביים ויהפכו לחיוכים "חברתיים" - בתגובה לדמות מוכרת, וגם פרקי העירות שלה יתחילו להתארך...
לצפיה ב-'סבלנות'
סבלנות
20/05/2017 | 11:08
51
חיוך חברתי אמור להופיע לקראת גיל 6-7 שבועות ככה שיש לכם עוד זמן.
בגיל חודש וחצי אכן רוב הזמן הולך על האכלות, החלפות, גזים, לישון וחוזר חלילה. לקראת גיל 3 חודשים הם נהיים "אנושיים". משמיעים קולות, מאריכים זמן עירות, משחקים ומגיבים.
לצפיה ב-'מאוד מבינה אותך '
מאוד מבינה אותך
21/05/2017 | 16:07
47
שלי בת חודש (ויום) ואני מתה שתהיה יותר עירנית- במיוחד ביום, כי בלילה דווקא אוהבת לחגוג.
אני שמה לב שיותר ויותר היא עירנית ופעילה וזה כיף. אני מאוד מנסה ליצור סוג של סדר יום עבורי ועבורה גם אם אי אפשר ממש בגיל הזה אבל זה סוג של עובד לנו אז כנראה עושה משהו טוב.

הבת שלי חייכה אבל ברור לי שזה לא רצוני כי זה היה ממש בימים הראשונים-כנראה סוג של רפלקס. חיוכים אמיתיים לדעתי סביב החודשיים כשהם יותר עירניים.
לצפיה ב-'מה אתן מלבישות עכשיו בלילות?'
מה אתן מלבישות עכשיו בלילות?
17/05/2017 | 20:31
8
97
הגורון בן 3 חודשים. ישן איתנו בחדר עם תריסים סגורים אבל הזכוכית חצי פתוחה שיהיה אוויר.
אנחנו ישנים בחולצה קצרה ושמיכת פוך של קיץ.
עד עכשיו הלבשתי בגד גוף ארוך ורגליות. אני מכסה אותו בתחילת הלילה אבל הוא בועט את השמיכה דיי מהר.
מתלבטת אם לא חם לו מדי והגיע הזמן לעבור לבגד גוף קצר ורגליות בלילות.
לצפיה ב-'אנחנו עברנו רשמית לקצר היום'
אנחנו עברנו רשמית לקצר היום
18/05/2017 | 04:56
2
124
אחרי שבמפגש אמהות ותינוקות ראיתי שהיא היחידה עם 2 בגדים ארוכים דקים וכולם היו כבר עם קצר לקחתי קשה את ההנחייה של 2 בגדים ארוכים והמסכנה ממש סבלה מחום. ממש נשמה לרווחה כשהחלפתי לה (נאנחה בפולניות ).

עכשיו היא ישנה עם בגד גוף קצר, מכנסיים דקים ועטופה בסוואדל מבד.
לצפיה ב-'בעיה מוכרת'
בעיה מוכרת
18/05/2017 | 11:08
1
78
הגדול שלי נולד באוגוסט ועד גיל שבועיים שהאחות טיפת חלב צעקה עלי שאני מאדה את הילד הוא לבש שתי שכבות ארוך (בחום ולחות אוגוסט במרכז הארץ, עם אמא שלא אוהבת מזגן)
לצפיה ב-'אין לנו בכלל בגדים קצרים '
אין לנו בכלל בגדים קצרים
18/05/2017 | 11:19
78
עדיין לובשת שכבה אחת ארוך כל הזמן (בת חודשיים וחצי) 
אבל אנחנו לרוב עם מזגן
לצפיה ב-'בגיל 3 חודשים יש יכולת לווסת את חום הגוף'
בגיל 3 חודשים יש יכולת לווסת את חום הגוף
18/05/2017 | 09:11
76
הייתי עוברת לבגד גוף קצר ומכנסיים ארוכים (רגליות).
ואם תראי שקר לה - תחזרי לארוך...
לצפיה ב-'בן 9 חודשים'
בן 9 חודשים
18/05/2017 | 13:06
58
ישן עם בגד גוף קצר בלבד ושמיכה דקה.
אני לבושה דומה - חולצה ומכנסיים קצרים, ושמיכת קיץ או פליז לפי ההרגשה.
החלונות סגורים (הם פונים לכביש וקשה לי לישון עם הרעש), מזגן דולק. 

הבן הגדול, אגב, שנא שמיכות, והקטן עושה רושם שהולך בעקבותיו. בגיל שנה הפסקנו לכסות את הבכור בכלל. השנה (בן 5.5) לראשונה הוא ביקש שמיכה בחורף.
שניהם גם סובלים מחום, הרבה יותר ממני. עד לא מזמן הלבשתי את הקטן גם במכנסיים ארוכים דקים, והוא ממש הזיע.
לצפיה ב-'גופיה ומכנסי 3/4 דקים'
גופיה ומכנסי 3/4 דקים
18/05/2017 | 18:50
1
47
מכסים בשמיכה דקה שבד"כ נבעטת תוך 3 דקות.
לצפיה ב-'עדיף בגד דק וארוך כי ,הם מורידים בלילה את השמיכה.'
עדיף בגד דק וארוך כי ,הם מורידים בלילה את השמיכה.
19/05/2017 | 14:34
38
הלילה אני עצמי הרגשתי קור ,בשעה בארבע בבוקר היה קריר מאוד .
לצפיה ב-'אצלנו יש מזגן ברוב הלילות '
אצלנו יש מזגן ברוב הלילות
21/05/2017 | 10:58
24
כי אנחנו בקומת קרקע ברחוב מרכזי. כל אופנוע שעובר - כאילו בתוך הבית... הבן שלי מתעורר מזה בשניות.
הוא לבוש בגד שינה ארוך עם שמיכת פליז דקה שהוא לרוב מעיף תוך כמה דקות.
לצפיה ב-'רוצה להמליץ על משפחתון נהדר בח-300 בחולון'
רוצה להמליץ על משפחתון נהדר בח-300 בחולון
18/05/2017 | 21:01
25
היי אני גולשת ותיקה, לא גלשתי כאן שנים, לאחרונה נולד לי תינוק נוסף ושמתי אותו בצהרון של תמר (שם היו גם התאומים שלי ועוד בן) בח-300 בחולון. אני חייבת להגיד שאני כל כך שמחה ומרוצה ממנה, אישה אמינה, חמה, נעימה ומחבקת. הצהרון מיועד לתינוקות מגיל 3 חודשים עד גיל שנה וחצי-שנתיים לדעתי. מדובר על מסגרת קטנה ומצומצמת שכוללת את תמר ועוד סייעת לשעות הלחץ. בקיצור ממליצה מכל הלב. 
תמר: 052-3455267.

בהצלחה ובאהבה
לצפיה ב-'גיליתי שהקטן אלרגי לבוטנים '
גיליתי שהקטן אלרגי לבוטנים
14/05/2017 | 17:22
6
314
ממש מרגישה חרדה.
עוברות לי בראש שאלות כגון:
האם לעולם הוא לא יילך לגן? כי קבלת שבת או סתם חטיף במבה/שוש=סכנת חיים עבורו
מה עם מסיבות יום הולדת?
האם להוציא מהבית את הבמבה ולא לתת לגדולה?
ומה עם ללכת למסעדה - אולי אסור?
והאם זה לא יעבור?
קראתי היום שלא, זה לא יעבור. וגם אם יעבור הרי איך אדע? לא אתן לו במבה...

יואו, מה יהיה. בעיקר הפחד ממסגרת.

לצפיה ב-'לא קל לעיכול אבל גם לא סוף העולם'
לא קל לעיכול אבל גם לא סוף העולם
15/05/2017 | 03:28
1
146
הוא רגיש גם לאגוזים או רק לבוטנים?
בגדול ברוב הגנים לא נותנים דברים עם בוטנים גם ככה אבל לעדכן כמובן את הצוות בגן ולהיזהר בגנים ציבוריים מכל מחלקי החטיפים למיניהם שלא יתנו במבה וכמובן לעדכן כל מי שאתם מגיעים אליו לארוחה.

אני יודעת שלאגוזים יש מזרק מיוחד שעוזר במקרה ויש חשיפה- האם יש גם נגד האלרגיה של הבוטנים?
לצפיה ב-'דווקא מהמסגרת לא הייתי חוששת'
דווקא מהמסגרת לא הייתי חוששת
15/05/2017 | 10:36
130
מעדכנים את הצוות ואת ההורים וזהו.
גם כשהולכים לחברים - לתזכר אותם שהוא אלרגי כדי שלא יציעו לו חטיפי בוטנים.

לגבי להוציא את הבמבה מהבית וכו' - תלוי ברמת הרגישות שלו... יש כאלה שהרגישות שלהם היא מינורית ואז אכילת מוצרים המכילים בוטנים גורמת להם לאי-נוחות ויש כאלה שהדבר ממש מהווה סכנה עבורם. תפעילי שיקול דעת בהתאם לרמת הרגישות שלו...
לצפיה ב-'את צריכה ייעוץ מסודר'
את צריכה ייעוץ מסודר
15/05/2017 | 11:55
112
הכתובת שלך היא אלרגולוג, שיוכל לברר את חומרת האלרגיה ולהנחות בהתאם.
הוא בוודאי ישאל מה הייתה החשיפה - אכל? נגע? מישהו אחר אכל ואז נגע בו? - ואם היו חשיפות קודמות, ומה הייתה התגובה - בעור (פריחה? גרד?)? בנשימה (צרוד? נחנק?)? במערכת העיכול (שלשול?)? בהכרה (אפאתי?)? - תוך כמה זמן מהחשיפה. ממליצה לך לנסות לשחזר לפני שתשכחי.

רגישות יכולה להיות למגע, לבליעה, גם וגם ולפעמים אפילו למגע לא ישיר. אם חלילה זו אלרגיה מסכנת חיים תצטרכו מרשם והדרכה לשימוש באפיפן.

כדי שלא תצטרכי להיות חרדה נסי לקבוע תור בהקדם כדי שתוכלי לקבל תשובות מתאימות.

לא כיף
לצפיה ב-'אצלנו בגן הפרטי יש ילד אלרגי לביצים'
אצלנו בגן הפרטי יש ילד אלרגי לביצים
15/05/2017 | 16:00
118
אני יודעת שהגננת נרתמה לסייע ובקבוצה שלו לא מגישים להם ביצים ובשיתוף ההורים מצאו פתרונות אלטרנטיביים.

דווקא בוטנים זה יותר פשוט - הילדים בגיל הזה לא מביאים חטיפים וארוחות מהבית. גם בימי הולדת הגננות מחלקות את הממתקים אז לא אמורה להיות בעיה שהצוות ימנע מהגשה של במבה בגן. יש מספיק דברים אחרים שאפשר לתת.

בהמשך בגן עירייה המערכת יודעת להתמודד עם ילדים אלרגיים. מנחים את הצוות, ההורים וכו'. אם יש הזנה אני חושבת שלא מביאים להם את הפריט האלרגני. ואם המצב מסכן חיים תבדקו את האפשרות לקבל סייעת בשלב הזה.

בכל מקרה אם אני זוכרת נכון הקטן שלך עוד לא בן שנה אז הייתי דואגת מגן עירייה וימי הולדת של חברים בבית כשתגיעי לגשר.
עכשיו עוד יש לך אפשרות טובה יחסית לשלוט במה הוא נחשף.

תנשמי עמוק. זה בטוח בשורה קשה ומטלטלת אבל יש גרועות ממנה...
לצפיה ב-'מוזמנת לכתוב לי בפרטי'
מוזמנת לכתוב לי בפרטי
16/05/2017 | 15:03
1
105
יש לי בן אלרגי לבוטנים.
בינתיים שולחת לך חיבוק.
לצפיה ב-' אצלינו הילד רגיש לבוטנים,לקשיו,למוצרי חלב,ולשוקולד ,,'
אצלינו הילד רגיש לבוטנים,לקשיו,למוצרי חלב,ולשוקולד ,,
18/05/2017 | 10:55
111
למרות שיש כאן הרבה סוגי אלרגייה ,עדיין הילד בריא, וזה לא  סוף העולם.

לגבי דאגתך ליום הולדת בגן ,זה לא "ביג -דיל," לגן הוא מקבל חטיף טעים מהבית,
שמאוד אהוב עליו, וישנם מספיק חטיפים ללא בוטנים.(חשוב ליידע את הגננת והסייעות.)

רוצה לומר לך,שבאמת אין מקום להתרגש ולדאוג  מאלרגיה,לבוטנים,מכיוון שאפשר לחיות נפלא ללא בוטנים,וללא במבה, סך הכול זו ממש אלרגייה קלה,שבטלה בשישים,לעומת
מי שאלרגים לאגוזים או לפול,שיכולים להיות במצב באמת קריטי,אפילו מכמות קטנה.)

גם במקרה שלנו,זה בכלל לא קריטי ,יש חטיף שקדים וחטיף חרובים ,כך שלא חייבים  חטיף בוטנים,במקרה שלי, יש אלרגיה לילד לשוקולד- אז יש תחליף לממרח שעשוי מחרובים, וגם לחלב-יש תחליף של חלב -שקדים,
בארצנו יש המון פירות שממש טעימים בקיץ,כך שלכול דבר כיום יש תחליף במקרה שלנו.)

במקום עוגיות עם בוטנים ,תוכלי  להחליף בעוגיות שקדים,
או להכין כדורי-שוקולד .(תכיני ביחד עם הילדה, וזה יהיה לה טעים יותר מבמבה.)
במקום ממרח בוטנים,תכיני לילדים  ממרח חלבה:
לערבב 3 כפות דבש עם 3 כפות טחינה-גולמית ומתקבל ממרח טעים, בטעם חלבה,
למרוח על פרוסת לחם,ולהינות.

עם הזמן הילד יגדל וגם יבין שעליו להתרחק מבוטנים,
ותראו כמה פשוט ולא בעייתי,יהיה אפשר להסתדר גם ללא בוטנים.
אגב,
כשמתבגרים והמערכת החיסונית מתחזקת,האלרגיה לבוטנים עשויה להיעלם.

כול טוב,
ורק בריאות.

לצפיה ב-'איך מתגברים על החרדה..'
איך מתגברים על החרדה..
14/05/2017 | 10:52
10
200
חזרתי לעבודה (לא הייתה ברירה בגלל משכורת.. רוב הבנות שאני מכירה נשארות עם התינוק עד ספטמבר.. הכי הרגשה פארשית). הבן שלי אצל מטפלת.
בחורה נחמדה אבל צעירה ולא ממש עם ניסיון. האמת גם במעון יהיה לי קשה רק שזה יותר מפוקח...
מי שהילדים שלה במסגרת, אתן מתקשרות במשך היום?
המטפלת חרדית ולכן הטלפון שלה כשר. בלי הודעות ובלי וואטסאפ. אני לא אוכל לקבל ממנה תמונות.

יש לי שתי חברות שאיבדו ילדים למוות בעריסה ואני יודעת שאני באובר חרדה בגלל זה.
מה אתן עושות כשהילד במסגרת?

לצפיה ב-'אני משתדלת לא להציק'
אני משתדלת לא להציק
14/05/2017 | 12:54
115
המטפלת של הגדול (שכנראה תהיה גם של הקטן) היתה אישה בשנות ה-50 לחייה אז לא היה לה וואטסאפ ותמונות.
בהתחלה הייתי מתקשרת/שולחת sms לראות שהכל בסדר. עם הזמן הפסקתי כי היה ברור שהיא התרגלה אליו והוא אליה.
כשהכנסתי לגן אז הסתפקתי בתמונות וואטסאפ שהגננת שולחת בקבוצה של הגן.

זה מלחיץ לפעמים אבל אין ברירה ואני משתדלת כשאני בעבודה לשקוע בעבודה בשביל שהזמן יעבור מהר ולא כל הזמן להיות בלחץ מה קורה עם הקטן.
לצפיה ב-'מתעדכנת בואטסאפ'
מתעדכנת בואטסאפ
14/05/2017 | 16:44
2
128
לא הייתי שמה אצל מטפלת ללא ניסיון, האמת.
אבל אם כבר שמת - תלכי אליה ותוודאי שהחדר מאוורר והטמפרטורה טובה (מזגן בקיץ) ושאין מגן ראש - גורם מספר 1 למוות בעריסה - ושמשכיבה רק על הגב.
לצפיה ב-'לגבי השכבה על הגב הזהרתי אינספור פעמים'
לגבי השכבה על הגב הזהרתי אינספור פעמים
15/05/2017 | 11:39
91
היא מישהי מוכרת. בעלת ניסיון של 3 שנים.
הבעיה פה בבני ברק זה היצע וביקוש. העדפתי מישהי מוכרת על פני מישהי מבוגרת שפחות תשים על מה שאומר לה.

לגבי הבית שלה הוא ממוזג עכשיו כל הזמן. ועדיין שולחת את הבן שלי עם קצר פלוס ארוך להחלפה אם יהיה שם ממש קר. כרגע לא הרגשתי כפור שם.
לצפיה ב-'למווץ בעריסה אין גורם'
למווץ בעריסה אין גורם
16/05/2017 | 15:02
60
ואם יש גורם למוות, אזי הוא אינו מוות בעריסה.
מגן ראש אולי מעלה את הסיכון למוות בעריסה, אך אינו גורם לו.
כמובן כדאי לשמור על כל כללי הבטיחות כפי שכתבת.
לצפיה ב-'אפשר להתקשר/לסמס במיוחד כשמדובר במטפלת אישית'
אפשר להתקשר/לסמס במיוחד כשמדובר במטפלת אישית
15/05/2017 | 03:30
96
במקרה שלך בהחלט הייתי מתקשרת מפעם לפעם במיוחד בהתחלה.
במעון בד"כ מבקשים במיוחד בהתחלה שיצלמו תמונות וישלחו-בהמשך התדירות לרוב תפחת.

לאט לאט בוטחים יותר ויותר ומתרגלים למצב. זה לא פשוט. אני בעצמי לא יודעת איך אעשה את זה במיוחד שהולכת לעבוד עם ילדים של אחרים. כרגע דוחה את זה לבערך שנה...
לצפיה ב-'אני בהחלט בעד להתקשר'
אני בהחלט בעד להתקשר
15/05/2017 | 10:48
2
70
אני חושבת שזה לגיטימי לגמרי, במיוחד שהיא מטפלת רק בילד שלך.
בעיני מה שחשוב להקפיד זה שהשיחה תהיה עניינית וברוח טובה, ולא תיתן למטפלת תחושה שאת בוחנת אותה ומעבירה עליה ביקורת אלא יותר מתעניינת בבן שלך ובסדר היום שלו.
יכולה לומר לך שגם היום ׁ(הפיצים שלי כבר בני חמש וחצי...) יש ימים שאני מתקשרת לגן לשאול על הפיצים בימים שאני יודעת שהיה להם איזשהו קושי בבוקר. זה תמיד מתקבל בהבנה.

מה שעוד הייתי עושה כדי להרגיע את עצמי אילו הייתי במצבך - ביקורי פתע. אם את לא יכולה לצאת מהעבודה באמצע היום אז הייתי שולחת חברה שעדיין נמצאת בחופשה כדי "להחזיר" בגד שנשכח או סבא/סבתא אם הם פנויים לביקורים באמצע היום.
אני יודעת שיש בזה מסר של חוסר אמון, אבל אני יודעת שאותי זה היה מרגיע
לצפיה ב-'היא לא מטפלת רק בבן שלי'
היא לא מטפלת רק בבן שלי
15/05/2017 | 11:36
1
94
אלא גם בבת של אחי ובבת שלה.
לצערי אין בנות שעדיין בחופשה וההורים שלי עובדים יותר קשה ממני (אבא שלי הוא הבוס שלי ואמא שלי עובדת מחוץ לעיר).
כשרק שמתי אותו, הייתי לפעמים עוברת ומקשיבה מאחורי הדלת. היא בקומת קרקע של הבניין שלה... לא שמעתי משהו משמעותי.

עכשיו התקשרתי שוב בתואנה שהבן שלי לא ישן בבוקר ורציתי לבדוק איך הוא מרגיש. היא אומרת שהוא ישן טוב, אכל, שיחק ועכשיו ישן שוב.
לצפיה ב-'גם אם זה לא רק הוא'
גם אם זה לא רק הוא
15/05/2017 | 18:44
59
עדיין לגיטימי בעיניי להתקשר במהלך היום.

לצפיה ב-'טלפון / SMS באמצע היום'
טלפון / SMS באמצע היום
15/05/2017 | 15:05
60
למטפלת של הגדול הייתי בהתחלה מתקשרת מתישהו באמצע היום. שואלת אותה איך הם מסתדרים, איך ישן, איך אכל וכו'. סתם להתעדכן - מבחינתי לגיטימי, בעיקר כשהוא בהסתגלות. התקשרתי בשעות שונות, ורציתי גם לשמוע מה רעשי הרקע...
כשהמטפלת של הקטן התחילה איתו, היא שלחה לי סמס 2-3 פעמים ביום, לעדכון. זה היה מיוזמתה, היא אמרה לי שהיא יודעת שזה מרגיע אמהות... בנוסף, שמתי בבית מצלמה.

בשני המקרים, לאחר תקופה כשראיתי שהכל טוב כל הדברים הללו פחתו מעצמם.
לצפיה ב-'וואו מצטערת לומר אני מטפלת וזה נשמע לי עינוי בשבילך'
וואו מצטערת לומר אני מטפלת וזה נשמע לי עינוי בשבילך
19/05/2017 | 20:59
53
מבחינתי זה לתת לכם הרגשה של להיות בלי ולהרגיש עם. בלי מסרונים ותמונות אפשר להתחרפן. רק עכשיו כשאני מטפלת בשניים זה קשה לי יותר מעשית אבל לפחות פעם ביום יש עדכון כשהילדים ישנים ו/או בסוף יום.
הייתי מציידת אותה במצלמה דיגיטלית ומבקשת ממנה לצלמן
לצפיה ב-'שאלת טעימות'
שאלת טעימות
14/05/2017 | 10:41
6
121
הבן שלי בן 4.5 חודשים והתחלנו טעימות. כל טעימה גוררת אחריה רפלקס הקאה ולפעמים גם פליטה גדולה של חלב (שעתיים אחרי אוכל).
אני משתמשת בבלנדר של בראון וממש לא סומכת שדברים יקרו לבד או מרסקת עם מזלג. מוסיפה גם ממי הבישול.
מה עושים במקרה זה?
לבן שלי אין רפלוקס מוגדר.. כן פולט כמעט אחרי כל ארוחה בקטנה.
לצפיה ב-'מה נתת עד כה?'
מה נתת עד כה?
14/05/2017 | 16:42
1
67
אולי הוא לא בשל בכלל למוצקים? עד גיל חצי שנה זה אפשרי לחכות.
תתני רבע כפית. אפילו פחות, טיפה עם האצבע. לא חצי כפית ולא כפית שלמה.
והכי חשוב: תתני לו כשהוא רעב. לא שעתיים אחרי בקבוק אלא 3 שעות.
לצפיה ב-'גזר ובטטה טחונות בבלנדר'
גזר ובטטה טחונות בבלנדר
15/05/2017 | 11:41
10
לצפיה ב-'קודם כל בגיל הזה לא הייתי מתעקשת על זה...'
קודם כל בגיל הזה לא הייתי מתעקשת על זה...
15/05/2017 | 10:33
3
65
דבר שני, טעימות צריכות להיות ממש מינמליות - ממש מעט על האצבע וזהו.
ואם הוא לא משתף פעולה אז לא. אפשר להמתין עוד שבועיים ואז לנסות שוב.

ובכל מקרה - תתייעצי גם עם הרופא, כי זה לא אמור לגרום לפליטות כאלה. יש ילדים שבגלל שהם לא יודעים עדיין מה לעשות עם המוצקים זה קצת גורם להם להקיא אותם החוצה, אבל זה לא אמור להיות ברמה הזו...
לצפיה ב-'אתמול הצלחתי לתת קצת גזר באצבע'
אתמול הצלחתי לתת קצת גזר באצבע
15/05/2017 | 11:42
2
64
מקווה שיהיה בסדר.
התחלתי עכשיו כי האחות אמרה לי שבגיל חצי שנה הוא אמור לאכול ארוחות.. אז צריך להתחיל עכשיו.
לצפיה ב-'אני נתתי אבוקדו '
אני נתתי אבוקדו
15/05/2017 | 22:24
45
עם האצבע שלי והוא מאוד אהב
אולי תנסי
לצפיה ב-'"אמור" זה עניין של מדיניות '
"אמור" זה עניין של מדיניות
16/05/2017 | 08:56
47
ואני במקומך הייתי מתייחסת לזה בגדר המלצה.
יש תינוקות שכבר בשלים להתחיל בגיל 4.5 חודשים לעשות טעימות ומגיעים לארוחות מלאות בגיל חצי שנה, ויש תינוקות שצריכים עוד קצת זמן.
מה יקרה אם הוא יתחיל לאכול ארוחות מוצקים רק בגיל 7 חודשים או בגיל 8 חודשים? שום דבר....
לא שאני אומרת לא לנסות להציע לו טעימות. אבל אם הוא עדיין לא מוכן לזה אפשר להניח לזה קצת ולנסות שוב בעוד שבוע, בעוד שבועיים...
וכמו שאמרתי קודם - בעניין ההקאות כן הייתי מתייעצת עם רופא, כי זה נראה לי תגובה קצת חריפה ושווה לשמוע עליה חוו"ד מקצועית.
לצפיה ב-'בדיקת אוזניים אצל רופא'
בדיקת אוזניים אצל רופא
14/05/2017 | 13:22
10
101
הקטן בן שנה ו 10, כנראה מנסיון אצל אחד הרופאים, פשוט לא מסכים שיבדקו לו את האוזניים, זו השתוללות וצרחות שלא ניתן להחזיק אותו וגם מחשש לנזק שיגרם לו וגם הטראומה.
מה עושים?
אובדי עצות.
לצפיה ב-'מחזיקים בכוח עם עוד בן אדם'
מחזיקים בכוח עם עוד בן אדם
14/05/2017 | 16:38
3
78
באים מראש נניח את ואבא או את וסבתא או קוראים לאחות.
לצפיה ב-'להחזיק בכל כך הרבה כח תינוק בן שנה וחצי..'
להחזיק בכל כך הרבה כח תינוק בן שנה וחצי..
14/05/2017 | 16:54
1
74
לא נראה לי הגיוני..
מה גם שהטראומה של הצרחות ולפעמים הקאות מהלחץ...

משהו להורדת עצמת התגובה
לצפיה ב-'זה עובר מהר וזהו'
זה עובר מהר וזהו
14/05/2017 | 17:15
64
ככה זה בגיל הזה גם בדיקת דם למשל. אין ברירה.
זה לא יהיה טראומה אם את תתפסי את זה כצעד לקידום בריאותו.
זה ממש לא כזה הרבה כוח, הוא הרי קטן, אחד שוכב על הגוף כדי שהרגליים לא יזוזו והשני מחזיק ידיים וראש, זהו.
לצפיה ב-''
15/05/2017 | 15:10
3
לצפיה ב-'אם אפשר אז לא בכח'
אם אפשר אז לא בכח
14/05/2017 | 18:05
2
60
תנסי להחזיק אותו עליך ולהעסיק אותו עם צעצוע שהוא אוהב, הבדיקה כל כך מהירה שעד שהוא יבין שבודקים לו את האוזן היא תגמר. קצת בכי, מרגיעים ואז את האוזן השנייה.
כשהקטן היה בן חצי שנה, לקחנו אותו לרופא הגלל שיעול מציק. זה לא היה הרופאה הקבועה שלנו וכשהוא בדק לו את האוזניים, בוא ביקש שנשכיב את הילד ונחזיק אותו שלא יזוז. הקטן צרח והשתולל, בסוף הרופא אמר שיש דלקת באוזן (לא הייתה שום דלקת) ונתן אנטיביוטיקה לחמישה ימים. בערך שעתיים אחרי האנטיביוטיקה עלה לו החום ל 39, ככה במשך יומיים מורידים חום עם אקמול וחוזר ל 39 כשההשפעה עוברת. אחרי יומיים התחלנו לחשוד שהחום נובע מהאנטיביוטיקה, אז הפסקנו והחום ירד תוך כמה שעות. לקחנו אותו לרופאה שלנו שהסתכלה על האוזן ואמרה שאין שום דלקת.
מאז במשך חצי שנה היה לקטן טראומה ממיטת הבדיקות של הרופאה, התחיל לצרוח איך שמניחים אותו על המיטה. עכשיו זה עבר.
לצפיה ב-'מאנטיביוטיקה אין חום'
מאנטיביוטיקה אין חום
14/05/2017 | 21:44
1
43
זו פשוט לא תופעת לוואי של אנטיביוטיקה.
אז אין שום קשר.
השואלת כנראה שאלה על בדיקה מעמיקה אצל אא"ג שזה דבר ארוך שלוקח זמן יותר מאשר סתם אצל רופא ילדים ומצריך שכיבה.
לצפיה ב-'תופעת לוואי נדירה'
תופעת לוואי נדירה
14/05/2017 | 22:37
44
כתוב בעלון המצורף וגם הרופאה אישרה שזה כנראה המצב.
מה שהעלה את החשד שלנו זה שהחום היה קבוע ולא השתנה בין הבוקר והערב, בנוסף הילד הרגיש טוב פרט לחום ולא הראה סימנים נוספים של מחלה.
לצפיה ב-'אני דווקא נגד הפעלת כוח'
אני דווקא נגד הפעלת כוח
15/05/2017 | 03:18
1
74
כי זה ייצור אנטי.
מה שעוזר מנסיוני כגננת זה לידד את הילד על כל עניין הרפואה דרך משחק של רופא-חולה, תיק רופא וכו' ולמצוא רופא ידידותי במיוחד שבאמת יודע לעבוד עם ילדים וימצא את הדרך לעשות את הבדיקה.
לצפיה ב-'מנסיון עם ילד ששונא שמתעסקים לו באוזן'
מנסיון עם ילד ששונא שמתעסקים לו באוזן
15/05/2017 | 15:09
59
שום הכנה ושום הסחת דעת לא תעזור. רק להחזיק, ולקוות שהצרחות לא פוגעות בבדיקה (יש בדיקה שהצלחנו לבצע כראוי בפעם הראשונה השנה, כשהוא בן 5.5 - וגם זה אחרי הכנה ושוחד, ותוך פרצופים ותלונות).
אז עקרונות זה טוב ויפה, אבל כשמדובר בבריאות - אני מפעילה כוח. אין ברירה.
לצפיה ב-'בגיל הזה אפשר בקלות להסיח את דעתו'
בגיל הזה אפשר בקלות להסיח את דעתו
15/05/2017 | 10:39
54
פשוט תמצאו מה שעובד לכם - הקראת סיפור? משחק שהוא אוהב במיוחד? אפילו מסך (טלפון או טאבלט) זה משהו שהייתי מנסה במצב הזה.
וכמובן - למצוא רופא שהוא אוהב ושיש לו גישה לילדים.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:30
5
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'משפטים מעצבנים שאומרים להורים לתינוקות'
משפטים מעצבנים שאומרים להורים לתינוקות
12/05/2017 | 00:54
15
164
ב-3 השבועות האחרונים וגם במהלך ההריון קיבלתי הרבה עצות וטיפים לצד הערות די מטופשות , במיוחד לאור העובדה שאני לא ממש חסרת ניסיון עם ילדים.
אז זה התחיל ב"תחזיקי לה את הראש טוב" (לא, אני רוצה שהראש שלה ייפול אחורה, יותר מעניין ככה!), המשיך ב"תשני כשהיא ישנה" שנאמר על ידי כל אדם שמכירה ( תשני כשהיא ישנה, אבל בין לבין תשאבי חלב, תנקי בקבוקים ומוצצים ועל הדרך תנסי גם לאכול ולעשות פיפי) ויש עוד כל כך הרבה.

אילו משפטים מעצבנים אמרו לכם ואיך הגבתם/הייתם רוצים להגיב?
לצפיה ב-'היא נושמת??!!!??'
היא נושמת??!!!??
12/05/2017 | 09:02
3
144
כמו שכל אמא שאי פעם השתמשה במנשא, במיוחד במנשאי בד גמיש, שמעה עשרות אלפי פעמים.
הרבה פעמים השאלה הבאה היא "איך את יודעת שהיא נושמת?"
לצפיה ב-'אני הייתי עונה '
אני הייתי עונה
12/05/2017 | 14:38
1
146
"אני דוקרת אותה עם קיסם כדי לוודא שהיא נושמת"
לצפיה ב-'אני גיוונתי, לפי מצב הרוח.'
אני גיוונתי, לפי מצב הרוח.
12/05/2017 | 19:15
118
לפעמים התעלמתי, לפעמים עניתי בסבלנות.
יותר מפעם אחת עניתי שאני יודעת כי היא לא כחולה.
ופעם אחת כשהייתי במצב רוח ממש קרבי עניתי "היא לא נושמת. למה היא צריכה לנשום? 9 חודשים בבטן לא נשמה, היא תסתדר ככה גם עכשיו." הפרצופים שקיבלתי מסביב היו priceless.
לצפיה ב-'יו לגמרי'
יו לגמרי
14/05/2017 | 20:03
55
זה הרבה פעמים בא עם ״לא חם לו״ ו״אוי הצוואר״  
אין לי ביצים לתשובות שנונות. סתם תודה הכל בסדר.
לצפיה ב-'אמרו'
אמרו
13/05/2017 | 17:06
1
111
אמרו כל מיני דברים, לא המון. על חלקם גם התעצבנתי, אבל מתישהו הבנתי - אין כוונה רעה מאחורי הדברים. לומר לאמא "תחזיקי לו/ה את הראש" זה כמעט אינסטנקטיבי, בטח אם התינוק לא בידיים של הדובר והוא לא יודע בדיוק איך ואיפה את מחזיקה את הראש. "היא נושמת?" אומרים כמעט לכל אמא עם תינוק במנשא. מה לומר? בדיעבד הסתבר לי שאכן לא נשאתי טוב בהתחלה (לא בטוח שהשואלים יודעים איך לשאת, אבל עובדה - גם אני לא ידעתי).
מצטערת אם אני הורסת מסיבות. בוודאי שחלק מהדברים מעצבנים, אבל אני מעדיפה פי מיליון שמישהו יתערב בניסיון לעזור, מאשר שמישהו יימנע משאלה/הערה רק כדי לא לפגוע/להתערב, ושחלילה יקרה משהו שיכול היה להימנע
לצפיה ב-'מבין אלפי ההערות שקיבלתי על נשיאה במנשא, '
מבין אלפי ההערות שקיבלתי על נשיאה במנשא,
14/05/2017 | 08:29
82
רק פעמיים היה להערה ערך. פעם אחת כשאמרו לי שהגברת שהיתה על הגב העיפה את הכובע שלה מהראש. ופעם אחת כשאמרו לי שהיא נרדמה.
רוב ההערות אומנם נאמרות עם המון רצון טוב מאחוריהן, אבל עם מעט מאוד יכולת באמת לעזור.
לצפיה ב-'ה"תשני כשהוא ישן" היה הכי מעצבן'
ה"תשני כשהוא ישן" היה הכי מעצבן
14/05/2017 | 10:36
95
חמותי חפרה לי על זה בכל שיחה. אוף, טמטמה אותי.
התינוק שלי לא ישן ביום.. הלו!! וכל פעם שהוא ישן, איך שנכנסתי למיטה בום... התעורר. איך התבאסתי. כאילו את מרגישה שאת עושה משהו לא נכון. אחר כך כבר עניתי לה בעייפות מהולה בעצבנות שלא!! לא מצליחה לישון כשהוא ישן כי הוא לא ישן!
אחרי שהסתיימו הגזים והבן שלי התחיל לישון לילה שלם אז אמרתי לה שהבן שלי ישן לילה שלם של 10 שעות כך שביום הוא לא צריך לישון יותר מדי. 
כשהיא התפלאה איך ואיך הוא עולה יפה במשקל, התרסתי שאני לא מניקה. שזו עוד חפירה שלה... שאניק. לא מניקה, עברתי ניתוח הרמת חזה שמנע שיהיה לי חלב. הסברתי לה יפה והיא לא הבינה, אמרתי לה שזה הילד שלי וההחלטות שלי והזהרתי את בעלי שהמשפט הבא יהיה "הציצים שלי ברשותי". חמותי אישה חרדית אז היא הייתה נחרדת ממשפט כזה אבל מה שצריך.

עוד דבר מעצבן: אם תחזיקי אותו על הידיים הוא יהיה מפונק.
לא נראה לי... באיזשהו שלב הגיע הרגע שבו הוא אוהב לשחק עם עצמו ולהיות בטרמפולינה כדי להסתכל עליי. לא חייבת לתת לו לבכות בשביל זה. אבל כשהייתי בתחילת הדרך ופחות מנוסה זה ממש תסכל אותי.
לצפיה ב-'צבעים של בנים צבעים של בנות'
צבעים של בנים צבעים של בנות
14/05/2017 | 12:57
2
90
יש לי שני בנים ועגלה אדומה. עם שניהם לא פעם ולא פעמיים אמרו לי "איזו תינוקת חמודה" וכשתיקנתי שמדובר בבן, הסתכלו עלי בזעזוע ואמרו "אז למה הוא בעגלה אדומה".
השתדלתי לחייך, לשתוק ולעבור הלאה אבל הייתי מתה לשאול אם לאמא שלהם אוטו ורוד כי היא בת ולאבא אוטו כחול?

אני רוצה עגלה אדומה. אני לא חושבת שזה ישנה למגדר של הבן שלי במה הוא ישן...
לצפיה ב-'אוי, לגמרי!'
אוי, לגמרי!
14/05/2017 | 21:23
61
האמבטיה שלנו הייתה בצבע טורקיז, באופן קבוע היו מדברים על הקטנה בלשון זכר.
עד עכשיו, בכל פעם שאני מלבישה לה בגד כחול אנשים מתבלבלים ומישהי גם אמרה לי "טוב, אין לה סימנים מזהים". בקושי החזקתי את עצמי מלענות שסימנים כאלה יגיעו רק בגיל ההתבגרות
לצפיה ב-'לשאלות כאלה אני מתה לענות'
לשאלות כאלה אני מתה לענות
19/05/2017 | 20:45
25
"אנחנו מגדלים אותו להיות גיי".
בחיי, בא לי לקנות עגלה ורודה רק בשביל זה!
לצפיה ב-'לא זוכרת הרבה משפטים כאלה... יותר לגדולה!'
לא זוכרת הרבה משפטים כאלה... יותר לגדולה!
14/05/2017 | 17:19
94
לגדולה זה למשל למה את לא נותנת לה ממתקים, מה כבר יקרה (יקרה! ואל תתערבו!!!)
או למה היא לבושה ככה וככה (כי ככה החלטתי)
לקטן לא זוכרת שמישהו עיצבן אותי, כי אני לא נושאת במנשא בד"כ וגם אם כן אז לא מנשא בד נמתח אלא ילקוט, שאין מה להגיד עליו. רוב האנשים היו נחמדים מאוד דווקא.
לגבי תשני כשהוא ישן - זה הכי נכון ובאמת עצה טובה.

לקטן נזכרתי שאמרו לי למה את מכניסה לגן כשהוא ככ קטן. והאמת? צדקו, והוצאתי מהגן עקב מחלות.

לצפיה ב-'אפילו אני כתבתי לך את זה עכשיו '
אפילו אני כתבתי לך את זה עכשיו
14/05/2017 | 20:21
3
113
אבל קחי בחשבון שבאמת הכוונה שבזה היא טובה.
לפעמים יש לנו נטייה לנסות לעשות הכל ולהספיק הכל, ואנחנו שוכחות שלפני חצי שנייה החיים שלנו התהפכו לחלוטין.
אז ב"תשני כשהוא ישן" יש את העניין שאת לא צריכה להספיק לעשות הכל, ומותר לך גם לנוח. אפילו אם הבית בבלאגן ....
וסליחה אם עצבנתי....
לצפיה ב-'לך אני מרשה '
לך אני מרשה
15/05/2017 | 03:22
2
94
והולכת לבדוק, שמעתי ציוץ של הטלפון כששטפתי בקבוקים ממקודם אבל התעצלתי לבדוק
לצפיה ב-'ההודעה לא הייתה ממך'
ההודעה לא הייתה ממך
15/05/2017 | 03:25
1
28
לצפיה ב-'כתבתי לך פה '
כתבתי לך פה
15/05/2017 | 10:40
19
לצפיה ב-'עצות איך להרים תינוקת בלי שכל המשקל שלה על מפרק כף היד שלי?'
עצות איך להרים תינוקת בלי שכל המשקל שלה על מפרק כף היד שלי?
11/05/2017 | 15:27
8
44
לצפיה ב-'תתמכי עם היד השנייה'
תתמכי עם היד השנייה
13/05/2017 | 22:31
1
47
תניחי את היד השנייה של המפרק יד של היד הראשית ואז לא כל העומס יהיה על יד אחת
לצפיה ב-' וגם:'
וגם:
13/05/2017 | 23:30
33
תנסי להניח אותו על האמה, כמה שפחות על פרק היד.
לצפיה ב-'בת כמה היא? כמה היא שוקלת?'
בת כמה היא? כמה היא שוקלת?
14/05/2017 | 08:31
5
36
את מדברת רק על להרים אותה או על להחזיק לאורך זמן?
לצפיה ב-'בת חודשיים '
בת חודשיים
14/05/2017 | 08:33
4
73
שוקלת 4.6
לאחרונה שמתי לב שממש יש לי כאב במפרק כך היד כי שאני מרימה אותה מהעריסה, מהחלפת חיתוך או אפילו משכיבה עליי בזמן הנקה נגיד לגרעפס אני מרימה לא נכון וכל המשקל על הפרק, מצד שני לא ממש הצלחתי לשנות את זה...
מנסה להתאמן על הרמה על האמה :)

לאורך זמן זה פחות בעייתי כי אז כבר מחזיקה אותה בצורה אחרת... רק ממש בהרמות המרובות לאורך היום כשמעבירה אותה ממקום למקום...
לצפיה ב-'עם זה אין ממש מה לעשות'
עם זה אין ממש מה לעשות
14/05/2017 | 09:15
1
45
אולי רק לנסות להשתמש יותר ביד השניה.
לצפיה ב-''
14/05/2017 | 09:22
6
לצפיה ב-'ממליצה גם לטפל ביד במקביל'
ממליצה גם לטפל ביד במקביל
14/05/2017 | 21:29
34
הריון מחליש את המפרקים ויש נטייה לדלקות במהלך השליש האחרון ואחרי ההריון, וזה מחמיר בגלל הרמות של התינוק. אצלי זה התחיל בחודש שמיני ועד עכשיו (10 חודשים אחרי) יש כאבים מדי פעם.
אל תזניחי - תבקשי פיזיותרפיה, לבשי סד שיתמוך בפרק היד ותנסי גם טיפולי רפואה משלימה (לי מאוד עזר דיקור).
לצפיה ב-'תפני לרופא'
תפני לרופא
15/05/2017 | 09:40
28
זה נשמע כמו דלקת. זו בעיה נפוצה אצל נשים אחרי לידה.
סד לקיבוע המפרק עוזר להחלמה. לי זה עזר גם כשהשתמשתי בסד בלילות בלבד.
לצפיה ב-'להתעניין.... זה ההיפך מלשכוח'
להתעניין.... זה ההיפך מלשכוח
13/05/2017 | 08:56
2
77
להתעניין ... זה ההיפך מלשכוח את הילד ברכב...
 כשאמא לוקחת את הילד ברכב, האבא סומך עליה 'על עיוור' שהיא תזכור להוציא אותו...
כי הרי זו האחריות שלה, והוא יכול להתפנות לעיסוקיו...
אך בהיסח הדעת היא גם יכולה לשכוח אותו...
כשאבא לוקח את הילד ברכב, האמא סומכת עליו 'על עיוור' שהוא יזכור להוציא אותו...
כי הרי זו האחריות שלו, והיא יכולה להתפנות לעיסוקיה...
אך בהיסח הדעת הוא גם יכול לשכוח אותו...
זוהי העת ל'אחריות משותפת' !!!
כשאמא לוקחת את הילד למעון, לגן, לקייטנה, לסופר, לסידורים, לאבא יש אחריות משותפת, ולכן הוא יתקשר לאחר כחצי שעה עד שעה, כדי להתעניין בשלומו של הילד - לא בשביל הביקורת, ולא בשביל הפיקוח, אלא בשביל האחריות המשותפת של שניהם !
כשאבא לוקח את הילד למעון, לגן, לקייטנה, לסופר, לסידורים, לאמא יש אחריות משותפת, ולכן היא תתקשר לאחר כחצי שעה עד שעה כדי להתעניין בשלומו של הילד - לא בשביל הביקורת, ולא בשביל הפיקוח, אלא בשביל האחריות המשותפת של שניהם !
אפשר להיעזר בטכנולוגיה כדי להזכיר על 'האחריות המשותפת', להתקשר ולהתעניין ... !
ומה עם אמא חד-הורית ? ומה עם אבא חד-הורי ?
הם יוכלו להיעזר בתומכים, כגון סבא או סבתא, או שכנה, או חברה טובה.
בשעות ההגעה למעון, לגן, לקייטנה, ולסידורים - התומך יתקשר פעם, פעמיים בלבד, בתדירות של חצי שעה עד שעה, כדי להתעניין בשלומו של הילד - בשביל התמיכה !
לא הפתרון הטכנולוגי יפסיק את הסחת הדעת של האבא או האמא...
 לא הגננת מהחוק "חובת התקשרות של הגננת אל ההורים", תפסיק את הסחת הדעת של האבא או האמא...
אורח החיים שלנו, רק יגביר את היסח הדעת...
גם בעתיד יקרו לצערנו מקרים נוספים של שיכחת הילד ברכב, ואולי לא ניתן למנוע אותם...
אך בעזרת ה'אחריות המשותפת' ניתן יהיה להציל את הילד הנשכח בזמן !!
אנא שתפו,
כי "כל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו"
לצפיה ב-'את המדבקה כדאי להדביק על החולצה של ההורה ,לפני שנכנס לרכב.'
את המדבקה כדאי להדביק על החולצה של ההורה ,לפני שנכנס לרכב.
19/05/2017 | 14:57
1
19
המדבקה ,היא  רעיון טוב לדעתי:  יכולה ממש להועיל,
כשתודבק על החולצה של כול הורה, שלוקח את הילד לגן ,וגם מדבקה על הסלולרי,
מרגע שיוצא מדלת הבית עם הילד לכיוון הרכב, ,
וכך לא נדע יותר מאסונות של ילדים שנשכחים ברכב.

לצפיה ב-'תכינו מדבקה שתהיה בגודל של כיס החולצה.'
תכינו מדבקה שתהיה בגודל של כיס החולצה.
19/05/2017 | 14:59
8
לצפיה ב-'הפינה להורים עייפים'
הפינה להורים עייפים
10/05/2017 | 12:24
24
49
הפינה שלכם לשאלות בנושאי שינה וסדר יום של הקטנטנים שלכם... 
לצפיה ב-'שאלה על הרדמה בלילה'
שאלה על הרדמה בלילה
10/05/2017 | 15:32
11
93
הקטן עוד רגע בן 3 חודשים מתחיל להראות סימנים של סדר יום לפחות בכל הנוגע לשנת לילה.
מרדימים אותו בערסול על הידיים בסביבות 19 וחצי / 20 ומשם נכנס לשנת לילה מסודרת עם 2 התעוררויות לאוכל עד סביבות 6 וחצי-7 בבוקר. ככה שאין תלונות ואני תחת הרושם שאנחנו משכיבים בשעה הנכונה מכיוון שנרדם יחסית מהר, בלי בכי ושוקע לשינה משמעותית של לפחות 4-5 שעות ולפעמים גם יותר.
אני מנסה להגביל את הנדנוד לשלב ההרגעה ולתת לו להירדם רק על הידיים, כשאני יושבת בלי נענועים.
השאלה שלי האם יש אפשרות כבר בגיל הזה לנסות להחליף את ההרדמה בערסול במובייל , הנחה במיטה עם מוצץ או כל דבר אחר שלא דורש נוכחות רציפה שלי?
הגדול שלי הולך לישון באותה שעה ומשיקולי קנאה בעיקר דורש שאני אשב גם איתו אז אם בעלי לא נמצא אני בבעיית הרדמה.
לצפיה ב-'בעיני המובייל פחות מתאים להרדמה'
בעיני המובייל פחות מתאים להרדמה
10/05/2017 | 19:52
7
66
הוא יותר מעורר ומעניין ופחות מרגיע ומשרה שינה.
את יכולה לנסות כבר בגיל הזה לנסות להשכיב אותו לבד ולראות אם הוא משתף פעולה, אבל אל תצפי ממנו לעשות את זה ואל תתאכזבי אם הוא לא מצליח.
מה שבעיני יכול להיות פתרון מוצלח יותר הוא לעשות לשניהם סוג של טקס שינה ביחד באותו זמן כך שגם הגדול לא יצא מקופח.
אם תכתבי בן כמה הגדול אנסה לעזור לך בתכנון...
לצפיה ב-'תודה ותשובות'
תודה ותשובות
10/05/2017 | 22:10
6
46
הגדול בן 3.9. הם עדיין לא ישנים באותו חדר והגדול מתעקש שנשב איתו עד שיירדם.
אם אני מניחה את הקטן הוא לא נרדם בעצמו ואני בסדר עם זה. הבעיה היא שהוא בוכה ולא רגוע. חשבתי שגם פתרון ביניים שיגרום לקטן לשכב רגוע במיטה עד שאני מסיימת עם הגדול יכול לעבוד אבל אני מפחדת שזה יגרום לנו לפספס את החלון שינה של הקטן ולהיכנס לעייפות יתר.

זהו. חפרתי.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
10/05/2017 | 22:35
42
הקטן זה הרדמה על הידיים עד גיל קרוב לחצי שנה. רק אז אולי הירדמות עצמאית. בטוח שלא 3 חודשים... הוא זקוק לידיים. אך לא לנדנוד! נדנוד יוצר תלות חזקה.
הגדול חייב להיגמל מההרגל לשבת לידו עד שנרדם, זה הרגל קשה ששולל חיים מבני הבית.
אין לי עצה מלבד שבעלך ירדים אחד ואת את השני, אם מתאפשר. אם לא - להגיד לגדול לחכות, להרדים את הקטן ואז את הגדול לפי התור.

לצפיה ב-'ואם תשבי עם הקטן בחדר של הגדול?'
ואם תשבי עם הקטן בחדר של הגדול?
11/05/2017 | 09:01
4
33
ואז, כשהגדול ירדם תעברי עם הקטן לחדר שלו?
כמה זמן בעצם את יושבת איתו בחדר עד שהוא נרדם?

ועוד שאלה - האם תמיד הגדול ביקש מכם לשבת איתו עד שירדם? או שזה משהו שנוסף לאחר לידת האח הקטן?
לצפיה ב-'יושבת לרוב 10-15 דקות עם הגדול'
יושבת לרוב 10-15 דקות עם הגדול
11/05/2017 | 11:42
3
37
זה הרגל שנולד כשגמלנו מהמוצץ את הגדול חודש וחצי לפני שהקטן נולד.

כשאין ברירה אני יושבת עם שניהם אצל הגדול בחדר אבל אני בתחושה שזה לא מאפשר לאף אחד מהם להירדם. הגדול יותר מדי מתעניין במה הקטן עושה ולקטן הרעש שהגדול עושה מפריע.

תודה על התשובות
לצפיה ב-'אם כך, מה שהייתי עושה הוא להתחיל לצמצם נוכחות אצל הגדול'
אם כך, מה שהייתי עושה הוא להתחיל לצמצם נוכחות אצל הגדול
11/05/2017 | 12:59
2
32
הוא ידע להירדם לבד עם המוצץ, וההרגל להירדם בנוכחותכם הוא חדש ומיותר...
במהלך היום תני לו הרבה הרבה חיזוקים חיובים על היכולת שלו להתמודד לבד עם משימות שונות, תעצימי את תחושת המסוגלות שלו.
במקביל, ולא לפני השינה - נהלי איתו שיחה לגבי הקושי שלך להרדים את הקטן בשעות הלילה, וזה שאת זקוקה לעזרתו ולסבלנות שלו במהלך ההרדמה של הקטן.
מה דעתך לבנות איתו טקס שינה שבו הקטן שותף להקראת סיפור בחדרו של הגדול, לאחר מכן את יוצאת להרדים את הקטן, בעוד שהגדול נמצא במיטה ומנסה להירדם עצמאית, וכשאת מסיימת עם הקטן - את חוזרת אל הגדול אם הוא עדיין לא נרדם?
את הקטן את יכולה להניח במיטה כשהוא רגוע אם הוא משתף עם זה פעולה ולעשות אליו גיחות במידת הצורך, ובהדרגה לצמצם את הנוכחות שלך בחדרו של הבן הגדול לפני השינה.
מה דעתך?

לצפיה ב-'תודה. רעיון טוב.'
תודה. רעיון טוב.
11/05/2017 | 17:23
1
20
אני אתחיל לתמלל לגדול את השינוי וננסה
לצפיה ב-' תעדכני איך הולך'
תעדכני איך הולך
11/05/2017 | 20:09
15
ונסי לתת לו חיזוקים חיוביים על המון המון דברים קטנים במהלך היום, וגם על כל פרק זמן שבו הוא מסכים להישאר בזמן ההרדמה בלעדיך בחדר. עם הזמן פרק הזמן הזה ילך ויגדל.
לצפיה ב-'לגבי הרדמה עצמאית'
לגבי הרדמה עצמאית
11/05/2017 | 09:32
2
66
את בחופשת לידה עדיין? 
נסי להרדים אותו ככה בשעות היום. לשים אותו כשעייף עם מוצץ ולצאת מהחדר. לא פעם אנחנו מפריעים להם להירדם בעצם נוכחותנו.
תניחי אותו במיטה ולטפי אותו, שימי לו מוצץ ועזבי את החדר.
ברבורים ומלמולים הם לא סיבה לחזור... הבן שלי ממלמל לעצמו ואפילו מקטר ונרדם אחר כך.
בכי זו הסיבה היחידה שאת חוזרת ומנחמת ומנסה שוב.
טקס שינה מאד עובד. 
לצפיה ב-'אני אנסה'
אני אנסה
11/05/2017 | 11:45
1
41
בהתחלה זה מה שעשיתי. הבעיה היא שככל שגדל הוא זורק את המוצץ ואז בוכה שנבוא להחזיר לו וההלוך חזור מתיש אותי שעברתי להרדים בערסול על הידיים...
לצפיה ב-'להחזיר מוצץ הוא הרגל שיהיה לך יותר קל לגמול ממנו '
להחזיר מוצץ הוא הרגל שיהיה לך יותר קל לגמול ממנו
11/05/2017 | 13:01
44
ברגע שהוא ידע להכניס את המוצץ לפה לבד, מאשר ערסול  ונדנוד על הידיים - שהוא הרגל שהרבה יותר קשה להיגמל ממנו.
ההלוך-חזור אכן מתישים, אבל עוד חודשיים בערך כבר תוכלי להתחיל לעבוד איתו על החזרת המוצץ לפה באופן עצמאי....
לצפיה ב-'שאלה של אמא עייפה '
שאלה של אמא עייפה
12/05/2017 | 00:47
5
121
הקטנה מן הסתם עדיין לא מבחינה בין יום ללילה. יש לנו טקס שינה שמשתדלים להקפיד עליו (אמבטיה, עיסוי בקטנה ושירים מרגיעים שאנחנו שרים לה) והיא נרדמת מהר יחסית אבל מתעוררת כל שעה לפעמים ובימים שיש עימנו חסד - פעם בשלוש שעות שזה הגיוני ומקבלת (מאשרת לה ).

אני יודעת שהזמן יעשה את שלו אבל לרוב בד"כ קשה לי לחזור לישון אחרי שהיא כבר ישנה ועם כל הדברים שיש לעשות כמו לשטוף ולעשות סטרליזציה לבקבוק שהיא אכלה או לשאוב חלב- אני כבר יוצאת מהמוד של השינה.

האם יש לכם טיפים איך כן להיכנס חזרה מהר למוד של שינה? קורה שאני פשוט מוותרת ונשארת ערה כי יודעת שתכף תתעורר (ואז היא לא מתעוררת!).
לצפיה ב-'רק בקבוק או גם הנקה ישירה?'
רק בקבוק או גם הנקה ישירה?
12/05/2017 | 09:42
3
69
כי לקחת אותה אלייך למיטה להנקה בשכיבה חוסך את כל המסביב ונותן לך להמשיך לישון.

אם רק בקבוק, שטיפות וסטרליזציה עושים רק פעם אחת ביום. צריך לקנות יותר בקבוקים בשביל זה.
שאיבה פעם בארבע שעות,  לא חייב להיות מסונכרן עם זמני האכלה.
לצפיה ב-'היא לרוב אוכלת מבקבוק חלב שאוב, לפעמים יש לה מספיק סבלנות '
היא לרוב אוכלת מבקבוק חלב שאוב, לפעמים יש לה מספיק סבלנות
12/05/2017 | 14:36
2
96
לינוק (משהו כמו 3 פעמים במהלך היום), בלילה זה כמעט תמיד שאוב. אני מאוד מפחדת להשכיב אותה ביננו במיטה. הלילה למשל היה לה התקפה של גזים כנראה והדבר היחיד שהרגיע אותה היה שהיא שכבה צמודה אליי בספה (לא הסכימה במיטה שהיא יותר רחבה)- לא עצמתי עיניים לרגע מהחשש שהיא תיפול אבל לפחות היא ישנה כמה שעות ונרגעה.

ברור שאפשר לעשות ניקיון וסטרליזציה פעם ביום, פשוט לא סובלת כלים בכיור זה ממש מעצבן אותי חח
לצפיה ב-'החיים שלך מספיק עמוסים רגע'
החיים שלך מספיק עמוסים רגע
12/05/2017 | 17:50
72
תשתדלי להוריד סטנדרטים ותנוחי יותר, לפחות עכשיו כשהקטנה צריכה כל כך הרבה תשומת לב.

כדאי לזכור שככל שהיא תקבל יותר בקבוקים כך תהיה לה פחות סבלנות לינוק.
אם את רוצה לשאוב פחות, עכשיו הזמן לעשות שינוי.
לצפיה ב-'יש לך מנשא ו/או מלא כריות?'
יש לך מנשא ו/או מלא כריות?
14/05/2017 | 22:45
28
ככה היא מאובטחת ואת יכולה לנמנם איתה..
לצפיה ב-'קודם כל לקחת בחשבון שמרפי תמיד שם לב.... '
קודם כל לקחת בחשבון שמרפי תמיד שם לב....
14/05/2017 | 20:10
39
האמת שאני לגמרי מבינה אותך ומכירה את התחושה, וגם אני הרבה פעמים הייתי מוותרת ביודעין על ניסיון להירדם בידיעה שתכף אקום.
הפתרון הכי נכון בעיני, הוא לא להישאב למקומות של הדברים הקטנים ש"צריך לעשות" - לקחת בחשבון שזו תקופה שבה הכביסה קצת מחכה יותר, הכלים לא נעשים מיד והבית לא תמיד מתוקתק - וכן לנסות להירדם או לפחות לנוח בכל פעם שהיא נרדמת במהלך היום. גם אם את לא ממש מצליחה להירדם, גם מנוחה קצרה בעינים עצומות ובגוף מאוזן נותנת לגוף כוחות להתמודד עם התקופה המתישה והלא פשוטה הזו....

מעבר לזה אין לי הרבה עצות... אבל שולחת לך חיבוק גדול גדול
לצפיה ב-'היום בפינת השאלה ההזויה שלי'
היום בפינת השאלה ההזויה שלי
14/05/2017 | 08:31
5
66
הילדה בת חודשיים כידוע, מתחילה ארוחה אחרונה בין 19:00 ל-20:00
לפעמים מתעוררת באמצע הלילה (2:00-4:00) נראה שבגלל גזים או אי נוחות... אני לא מזהה שהיא מבקשת לאכול אבל נותנת לה לאכול כי אמצע הלילה ואכלה מזמן...
השאלה היא האם היא צריכה עדיין לאכול בלילה (כי לפעמים לא מתעוררת באמצע הלילה) או שאני צריכה לנסות להרדים אוצה חזרה ללא אוכל...
ומה אם זה קורה בחמש בבוקר?
אני לא חושבת שיש בעיה עם לאכול עוד קצת ולכן זה כאייל לא קריטי, אבל אני לא רוצה ליצור אצלה תלות או הרגל שלא אמור להיות לה אם לא צריך...
ואם השאלה הזויה תסלחו לאמא גם טרייה וגם פעם ראשונה :)

לצפיה ב-'נורמלי לאכול בלילה'
נורמלי לאכול בלילה
14/05/2017 | 12:50
1
39
כל התינוקות שאני מכירה בגיל חודשיים אוכלים בלילה.
אם היא עושה סימני רעב שהיא מתעוררת אין סיבה לא לתת לה לאכול.
לא כתבת אם את מניקה או מאכילה בבקבוק אבל תינוקות יונקים בגיל הזה יונקים לפי דרישה אז אם היא מבקשת אז לא כזה משנה אם זה אמצע הלילה או 5 לפנות בוקר.
לצפיה ב-'מניקה'
מניקה
14/05/2017 | 16:33
26
ואם היא רעבה אני לא עושה חשבון...
הקטע שאני לא בטוחה שבכלל רעבה ולא רוצה סתם לדחוף לה...
לצפיה ב-'בכלל לא הזויה!'
בכלל לא הזויה!
14/05/2017 | 20:16
2
40
שאלה לגיטימית לגמרי ומאד הגיונית.
תינוקות בגיל הזה אמורים לאכול בלילה מספר פעמים, יש לילות שהם יכולים לא להתעורר וזה תלוי גם בצריכה הקלורית שלהם במהלך היום, ויש לילות שהם מתעוררים יותר פעמים.
בגיל הזה ובמשקל שלה בהחלט הייתי מציעה לה לאכול בהתעוררות הזו.  לתינוקות יש מנגנון רעב ושובע מצויין (הרבה יותר טוב משלנו) והיא לא תאכל מעבר למה שהיא באמת צריכה.
התעוררות באמצע הלילה היא לגמרי שעה טובה להאכלה, ויפה שבגיל הזה היא כבר מצליחה "למשוך" ככה בין הארוחות.
לצפיה ב-'אולי אני מאביסה אותה במהלך היום '
אולי אני מאביסה אותה במהלך היום
14/05/2017 | 21:19
1
14
לצפיה ב-' '
15/05/2017 | 11:00
29
לא נראה לי...
לצפיה ב-'עצירות לתינוק בן חודש ושבוע'
עצירות לתינוק בן חודש ושבוע
10/05/2017 | 14:08
18
80
אשמחחהרופא. לא כל כהיוש,די מודאגת ומיואשת כבר!!!בשעה טובה ילדתי פשוש קטן�� ב02/04 במשקל 3744.בבית חולים לא הלך כל כך עם ההנקה אז לאחר ״בדיקת״ כל הבקבוקים הבנו שהוא אוהב מטרנה.לאחר 3 ימים השתחררנו לבית וברוך ה׳ בבית חולים היו יציאות תקינות ומלא.כשהגענו לבית בעלי לקח משאבה מיד שרה להשכרה ושאבתי,עברנו לבקבוק שאוב והורדנו מטרנה וגם אז היו יציאות תקינות לחלוטין,רק שאז התברר בבדיקה אצל רופאת ילדים שיש לו לשון קשורה.אחרי שפתחו לי את הלשון קשורה(פעולה שנעשתה באותו רגע אצל הרופא) התחלנו ציצי ופשוט מאז הוא לא מחרבןןן..אם אני לא אגרה עם מד חום או נרות שהרופאת ילדים הביאה הוא לא מחרבן לבדדד....התחלנו לשלב בקבוק שאוב בנוסף להנקה וגם ניסינו מטרננ להוסיף אבל כלום לא עוזר הוא פשוט לא מחרבןןןן!!!פשוט מיואשתתתת הוא תמיד סובל ואחרי 5-6 ימים עוזרת לו לחרבן.ממש מודאגת.למישהו היה משהו דומה?יש לכם טיפים?
הרופאה לא נתנה כל כך מענה אמרה להחליף תזונה(אני) ולשים נרות.החלפתי תזונה ולא עזר.ונמאס לי לדחוף לו נרות בתחת כל הזמן,אני רוצה שיחרבן לבד����
אשמח לעזרה בבקשה��������

לצפיה ב-'ניסית טיפות פרוביוטיקה?'
ניסית טיפות פרוביוטיקה?
10/05/2017 | 17:34
4
40
לקטן שלי הייתה תקופה של עצירות בערך בגיל חודשיים (יציאות כל 3 ימים). הרופאה המליצה להוסיף טיפות פרוביוטיקה וזה עזר. מדובר במוצר די יקר, אנחנו נתנו אותו חודש אחד ואחרי זה כבר לא היתה בעיית עצירות יותר.
כמובן להתייעץ עם רופא לפני שנותנים.
לצפיה ב-'ל : ארול01'
ל : ארול01
10/05/2017 | 19:26
3
44
קודם כל תודה על המענה.כן המליצה ביוגאיה נותנים כל ערב 5 טיפות ולא עוזר.אולי יש המלצה למשהו אחר? קבעתי תור לגסטרו ילדים 

לצפיה ב-'את חייבת גסטרו באמת'
את חייבת גסטרו באמת
10/05/2017 | 22:39
2
63
המצב אצלך דורש טיפול ושינוי.
מה עם עגבנייה מרוסקת כל יום ועם שמן זית?
לצפיה ב-'ל: בלונד 23'
ל: בלונד 23
11/05/2017 | 18:37
1
37
לא...הוא בן חודש ושבוע אסור.
לצפיה ב-'לדעתי אולי מותר. לבדוק עם רופאה'
לדעתי אולי מותר. לבדוק עם רופאה
11/05/2017 | 18:52
15
לצפיה ב-'אם כל התזונה שלו היא הנקה'
אם כל התזונה שלו היא הנקה
10/05/2017 | 20:01
1
63
אז הרופא צודק - שינוי תזונה שלך הוא באמת המפתח לפתרון בעיית העצירות שלו.

אני לא בעד נרות וגם לא בעד גירוי של פי הטבעת עם מדחום - כי אז ההתרוקנות היא לא תוצאה של צורך טבעי.
אם הטיפות שהרופא המליץ לא עוזרות אז תחזרי לרופא כדי שיעזור לך למצוא פתרון אחר, ובאותה הזדמנות הייתי מבקשת הפנייה לרופא גסטרו עבורו, ותזונאית עבורך.

לצפיה ב-'ל :פיצי ופיצית'
ל :פיצי ופיצית
11/05/2017 | 18:39
23
ניסיתי הכל.שיניתי תזונה באמת אין כלום לא עוזר
קבעתי תור לרופא גסטרו ילדים ונקווה לבשורות טובות בעז״ה.
הרופאת ילדים אומרת ש5 ימים ללא יציאה זה בסדר ביום ה6 זה כבר עצירות.
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
10/05/2017 | 20:56
2
45
מצטערת, לא כ"כ הבנתי מהכתוב:
כמה זמן הוא יונק בלבד? איך העלייה שלו במשקל? האם יש חיתולים רטובים ובלי ריח חריף? כל כמה זמן הוא אוכל?
נראה לי שלפני הכול חשוב לוודא שהוא מקבל מספיק חלב.
כשאת עוזרת לו, איך נראית היציאה שלו? היא אמורה להיות רכה מאוד ובצבע חרדל. האם מוקל לו אח"כ?
לצפיה ב-'ל:מיכל10'
ל:מיכל10
11/05/2017 | 18:42
1
31
הוא יונק כל 3 שעות,לצערי גם במשקל הוא לא ינק.פיפי יש בשפע תמיד כשאני מחליפה הטיטול רטוב לגבי ריח לא יודעת לא שמתי לב ניראלי ריח של פיפי רגיל...אשים לב לזה,מזה ריח חריף???
היציאה שלו כמו קוטג ובצבע צהוב חחחח חרדל.ניראלי שהוא מקבל מספיק חלב כי הוא יונק 40 דק וכשהוא נירדם אני מעירה אותו.וכן מוקל לו אח״כ אבל אז הגזים מגיעים...מסכןןן שלייי
לצפיה ב-'היי,'
היי,
13/05/2017 | 16:56
12
התיאור נשמע כמו של קקי יונקים, אבל אם הוא לא עולה במשקל ייתכן שהוא לא יונק היטב. גזים מאוד אופייניים לגילו, ובאמת גורמים לסבל ואי נוחות.
האם את המרווחים בין ההנקות הוא מכתיב (מבקש) או את? האם הוא נרגע אחרי הנקות? אני מציעה לבדוק עם יועצת הנקה, וכן לעקוב אחרי העלייה במשקל לעתים תכופות (כל שבוע/שבועיים), ולהקפיד להישקל במכשיר קבוע.
בהצלחה! את נחושה להניק ואין לי ספק שתצליחי!
לצפיה ב-'אם את רק מניקה, והבנתי שאת רק מניקה (בקבוק'
אם את רק מניקה, והבנתי שאת רק מניקה (בקבוק
11/05/2017 | 14:00
1
46
המטרנה היה כנסיון לעודד יציאות) - אזי תינוק יונק יכול לתת יציאה כל 10 ימים עד שבועיים וזה תקין.
ככה היה עם האמצעית שלי. כל 10 ימים עשתה יציאה.

אם התינוק מקבל גם תמ"ל, ייתכן והתמ"ל גורם לעצירות (אצלנו עם האמצעית כשעברנו לתמ"ל - מטרנה - פיתחה עצירות נוראית. החלפנו לנוטרילון והעצירות פסקה).

בהצלחה ורפואה שלמה!
לצפיה ב-'ל: מצדה'
ל: מצדה
11/05/2017 | 18:44
27
הרופאה אמרה שביום השישי זה כבר עצירות וזה לא תקין.
הוספתי מטרנה באין ברירה . ובבית חולים כשילדתי לא הצלחתי להניק אז הוא אכל מטרנה שם וממש אהב וחירבן מצויין(ניסינו בבית חולים הכל והילד אהב רק מטרנה).
אני משלבת לו מטרנה אקסטרה קאר בקבוק ביום (בדכ כשאני לא בבית) ממש מיואשת באמת שניסיתי הכל ודיי מפחדת מהביקורת אצל הרופא
לצפיה ב-'מה קורה עם העליה במשקל?'
מה קורה עם העליה במשקל?
11/05/2017 | 16:18
5
41
אם קצב העליה במשקל הוא תקין, הוא יונק בלבד, וכשהיציאה מגיעה היא רכה, אז זה מצב תקין אצל יונקים.

אם קצב העליה במשקל לא תקין, הוא לא אוכל מספיק.
לצפיה ב-'ל: michal@gal'
ל: michal@gal
11/05/2017 | 18:46
4
48
לצערי הרב הוא גם לא עולהבמשקל.אני דיי מיואשת..
מה זה אומר שהחלב שלי לא טוב
מרגישה כישלון...רק נזק אני גורמת לו גם עצירויות עם החלב שלי וגם מסכן שלי לא עולה במשקל
לצפיה ב-'אל תתייאשי!'
אל תתייאשי!
11/05/2017 | 20:06
33
היית בשקילה בטיפת חלב ואמרו לך שהוא לא עולה מספיק במשקל ואז התחלת להוסיף לו את הבקבוק הנוסף של המטרנה? מתי יש לך שקילה נוספת?

בכל מקרה, אין שום סיבה שתרגישי כישלון. עצם זה שאת פה ומנסה למצוא פתרונות כדי להקל עליו כבר אומר שאת אמא נהדרת בשבילו. אמא שהיא כישלון היא אמא שלא אכפת לה מה קורה עם הבן שלה ולא אמא שמנסה לשפר את מצבו ולעזור לו ולהקל עליו.
אם ההנקה לא מספיקה - אז תוסיפי עוד בקבוקים של מטרנה. אבל חוסר בחלב הוא ממש לא סיבה להרגיש כישלון!
לצפיה ב-'החלב בסדר גמור'
החלב בסדר גמור
12/05/2017 | 09:31
2
38
אבל כנראה שהוא לא מקבל מספיק חלב.
ברוב המקרים זה נובע מאחיזה לא מספיק טובה, ואז התינוק לא מצליח להוציא מספיק חלב כל הנקה.

זה הזמן לפנות ליועצת הנקה כדי לראות איך אפשר לשפר את ההנקה וללמוד איך לתת תוספות בבקבוק, במידת הצורך, בצורה שלא תפגע בהמשך ההנקה.

לצפיה ב-'ל : michal@gal'
ל : michal@gal
12/05/2017 | 09:58
1
35
אני משתמשת עם פטמת סיליקון אז אני יודעת וודאי שהוא תופס כמו שצריך, והוא יונק קרוב לשעה אז כן לוקח את הכמות שצריך. ואני משלבת מטרנה (התחלתי בגלל שפחדתי שהעצירות שלו מהחלב דלי ) אני אמשיך להניק,לא מוותרת
לצפיה ב-'אני עדיין מודאגת'
אני עדיין מודאגת
12/05/2017 | 17:42
30
שימוש בפטמות סיליקון לא מבטיח אחיזה טובה והעובדה שכל הנקה לוקחת שעה גם מדאיגה.
נסי לבדוק אם יש פגישות של ל.ל.ל. באיזור שלך.
לצפיה ב-'מוצקים לתינוק בן 8 חודשים'
מוצקים לתינוק בן 8 חודשים
08/05/2017 | 22:43
23
90
היי בנות,
מה אפשר לתת לתינוק בן 8 חודשים לאכול מהמוצקים?
מה שאני מביאה כרגע זה פירות מרוסקים עם טחינה ומדי פעם עם אבוקדו.
מרק ירקות ניסיתי -דלעת, בטטה,גזר,תפו"א,קישוא,שורש סלרי- אכל לא בהתלהבות אבל אכל. ברגע שהוספתי בשר הוא לא רצה.
עשיתי הפסקה עם המרק. אשמח לקבל מתכון להכנת מרק שתינוקות אוהבים.
ומה עוד אפשר לתת?

תודה מראש
לצפיה ב-'כל מה את אוכלת, חוץ מדבש, אגוזים וחלב ניגר'
כל מה את אוכלת, חוץ מדבש, אגוזים וחלב ניגר
08/05/2017 | 23:08
7
76
אפשר לתת חתיכות קטנות ישר לפה או - אם הוא יושב לבד - אוכל אצבעות שהוא יכול להחזיק לבד, הם מתמודדים עם זה מעולה גם בלי שיניים.
לצפיה ב-'רק אם הוא יושב ומחזיק את עצמו'
רק אם הוא יושב ומחזיק את עצמו
10/05/2017 | 20:19
6
39
שלי לא, ולכן לו מה שכתבת לא רלוונטי. הוא אוכל רק נוזלי או טחון.
לצפיה ב-'נתתי חתיכות קטנות עוד לפני שהיא ישבה'
נתתי חתיכות קטנות עוד לפני שהיא ישבה
10/05/2017 | 21:06
5
41
דברים רכים יחסית כמו אבוקדו, קוביות לחם טבולות בטחינה או חמאת בוטנים, מקושקשת, ירקות מבושלים \ אפויים - הייתי חותכת קטן ונותנת לה ישר לפה מהאצבעות שלי.
אגב, יש דברים שהיא סירבה להם בכל תוקף במצב טחון וטרפה אותם במצב מוצק, אבוקדו ותפו"א למשל.

לצפיה ב-'ככה היתה הגדולה שלי. עכשיו הפוך'
ככה היתה הגדולה שלי. עכשיו הפוך
10/05/2017 | 22:31
45
משהו מוצק? משתעל, נחנק. פשוט לא יכול לבלוע את זה. בוכה ואז יורק ולפעמים גם מקיא.
לצפיה ב-'ואיך את נותנת לו-כשהוא בעגלה?'
ואיך את נותנת לו-כשהוא בעגלה?
10/05/2017 | 22:58
8
לצפיה ב-'היי thewindcriesmary'
היי thewindcriesmary
10/05/2017 | 23:11
2
26
תודה על התגובה, את הירקות מבושלים את מתבלת?
ואם היא לא יושבת איך נתת לה בעגלה?
לצפיה ב-'עגלה בהטיה לאחור'
עגלה בהטיה לאחור
11/05/2017 | 18:57
8
לצפיה ב-'מתבלת כמו שאני מתבלת לנו'
מתבלת כמו שאני מתבלת לנו
11/05/2017 | 20:31
28
שמן זית, טיפה מלח, לפעמים קצת עשבי תיבול ולתנור.
לפני שהיא ישבה עצמאית נתתי לה בטרמפולינה או בטיולון כשהוא מוטה לאחור.
לצפיה ב-'טיפים למרק'
טיפים למרק
09/05/2017 | 13:13
6
72
תנסי לעשות מרק שעיקרו בטטה וגזר שהם ירקות מתוקים יחסית ולאט לאט להוסיף כל פעם עוד ירק לא מתוק.
בנוסף תנסי לוותר על הסלרי יש לו טעם חזק יחסית ולא כל הילדים אוהבים.
לגבי הבשר- אני הוספתי הודו. הבן שלי לא אהב את המרקם של המרק עם בשר טחון אז הייתי מועכת במזלג ואת הבשר מפוררת. זה מרקם קצת יותר גס ואצלנו זה פתר את הבעיה.

בגיל הזה למיטב זכרוני עוד לא נותנים מוצרי חלב. את יכולה לעשות דייסת קוואקר על בסיס מים. אפשר להמתיק אותה עם פרי מרוסק.
לצפיה ב-'ההנחיה המעודכנת היא שאפשר לתת מוצרי חלב חוץ מחלב ניגר'
ההנחיה המעודכנת היא שאפשר לתת מוצרי חלב חוץ מחלב ניגר
09/05/2017 | 20:16
3
62
ובכלל - מגיל חצי שנה מותר הכל חוץ מחלב ניגר, אגוזים למיניהם ודבש.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/05/2017 | 22:02
2
46
עברו 3.5 שנים מאז שעשיתי טעימות פעם אחרונה.. אני צריכה להתרענן על ההנחיות החדשות לקראת גיל 4 חודשים....
לצפיה ב-'טעימות זו גישה לא מעודכנת'
טעימות זו גישה לא מעודכנת
09/05/2017 | 22:33
1
64
יש מידע די מפורט באתר משרד הבריאות וההנחייה המעודכנת היא לתת הכל מגיל חצי שנה. אם הילד מגלה עניין קודם אפשר להתחיל בגיל 4 חודשים, אבל בכמויות קטנות  ולא לנסות לבסס ארוחות וצקים לפני גיל חצי שנה.
בכל מקרה, גישת ה"לתת ירק מאודה ומעוך במשך 3 ימים ואז לתת ירק אחר במשך 3 ימים וכו'" כבר לא מקובלת, אלא אם כן יש חשש לאלרגיה כלשהי. ממליצים לחשוף למוצרי חיטה וחמאת בוטנים מגיל 5 חודשים כדי להקטין סיכון להתפתחות אלרגיה.
לצפיה ב-'תלוי את מי שאלת'
תלוי את מי שאלת
10/05/2017 | 22:38
46
אצלנו בטפ"ח עדיין אומרים 3 ימים כל פרי וכל ירק, כן.
השינוי הוא שמותר לתת הכול, אבל לחשוף ל-3 ימים רצופים.
לא בהכרח עשיתי - אבל ככה אמרו לי.
לצפיה ב-'להפך לדעתי עם המרק'
להפך לדעתי עם המרק
10/05/2017 | 22:36
41
לתת טעמים. פטרוזיליה, שמיר, כוזברה, שורשים. אחרת לא טעים.
הבן שלי מסרב למרק חסר טעם ואוהב מרק עם טעם כמו שלנו, תבלינים והכול.
לצפיה ב-'אבל את הבשר קשה לפורר זה יוצא חתיכות גדולות'
אבל את הבשר קשה לפורר זה יוצא חתיכות גדולות
10/05/2017 | 22:51
31
וזה מפחיד לא?

ןתודה על התגובה
לצפיה ב-'לא לפחד לתבל קצת'
לא לפחד לתבל קצת
09/05/2017 | 18:32
56
לפעמים חצי כף אבקת מרק או חצי כפית מלח בסיר מרק עושים את ההבדל בין מרק שניטרף לפרצוף חמוץ.
לצפיה ב-'המון דברים...'
המון דברים...
09/05/2017 | 21:25
3
53
קציצות , פשטידות, מאפינס מתוקים ומלוחים, לביבות למיניהן, פסטה שמבושלת למרקם רך....
בעצם כל מה שאת אוכלת כמעט.
לא כל הילדים אוהבים את המרק ואת המרקם של העוף הטחון. לפעמים שינוי קל במרקם יכול לעשות שינוי גדול בנכונות שלהם לשתף פעולה.
ותוסיפי עשבי תיבול - זה משפר משמעותית את הטעם ...
לצפיה ב-'ניסיתי מרקם לא טחון-הוא עשה פרצוף כאילו עומד להחנק'
ניסיתי מרקם לא טחון-הוא עשה פרצוף כאילו עומד להחנק
10/05/2017 | 22:54
2
8
לצפיה ב-'לפעמים זה רק עניין של זמן'
לפעמים זה רק עניין של זמן
11/05/2017 | 08:57
26
יש ילדים שנרתעים ממאכלים חדשים, ממרקמים לא מוכרים, ריחות שונים.
הפתרון לזה הוא חשיפה חוזרת.
להציע שוב ושוב ושוב ולהיות מוכנה גם לקבל לא כסירוב. להכין בנוסף למה שמוכר וידוע גם משהו אחד חדש בארוחה ולנסות להציע לו. אם הוא מעוניין ומשתף פעולה- מעולה! ואם לא... אז לא נורא... , נסי שוב ביום אחר...
מה שעוד יכול לעזור הוא להושיב אותו לאכול ביחד איתכם. כשהוא יראה אתכם יושבים ואוכלים יש סיכוי לא קטן שזה יגרום לו לרצות להשתתף בפעילות המשפחתית ולטעום גם ממה שיש אצלכם בצלחת...
לצפיה ב-'גם אצלי, לכן לא נותנת'
גם אצלי, לכן לא נותנת
11/05/2017 | 18:56
8
לצפיה ב-'שלי בגיל הזה, הנה מה שהוא אוכל'
שלי בגיל הזה, הנה מה שהוא אוכל
10/05/2017 | 20:14
2
65
בבוקר פירות מעורבים. נתתי כבר את רוב הפירות.
בצהריים מרק עשוי ירקות עם עשבי תיבול ועוף או הודו או שניהם.
נותנת טעימות כרגע של ביצה מעורבב בקצת עגבנייה מרוסקת.
גבינות הוא לא מוכן, וגם לא טחינה או אבוקדו.
ואני מרגישה שאולי אני לא נותנת מספיק גיוון... רוצה להוסיף עוד דברים. טרם חשפתי לבמבה או חמאת בוטנים. דייסות לא נתתי.
לצפיה ב-'היי בלונד23, הוא אוכל את המרק בהתלהבות?'
היי בלונד23, הוא אוכל את המרק בהתלהבות?
10/05/2017 | 23:04
1
37
תוכלי לפרט מה בדיוק את שמה במרק? אילו ירקות? אילו עשבי תיבול?
כל כך התבאסתי...פעמיים או שלוש שעשיתי מרק כמובן בשינויים שכלל פעם אחת הודו ופעם אחת בשר בקר והוא בשום אופן לא רצה.
לצפיה ב-'כן. מפרטת'
כן. מפרטת
11/05/2017 | 18:56
47
רק עוף, לא הודו ולא בקר זה הכי טעים.
2-3 פולקע
גזר
בטטה
מעט תפוח אדמה
פטרוזיליה
שורש פטרוזיליה ולעתים שורש סלרי
כוזברה לעתים
ענף קטן שמיר
כפית מלח
כורכום קצת
לפעמים בסוף שמה לארבע שעה חצי כוס עדשים אדומות

באמת עם הודו ובקר הוא לא רוצה.
גם לא אוהב שמכניסה קישוא.

לצפיה ב-'נקנה בטעות בקבוק מאמ עם הברגה שלב 1.'
נקנה בטעות בקבוק מאמ עם הברגה שלב 1.
08/05/2017 | 19:32
65
מוכרת הלאה במחיר עלות 43 שקלים.
האריזה אפילו לא נפתחה.
 איסוף מראשון לציון (או שוהם)
לצפיה ב-' שרשור טיפים להרדמת תינוקות '
שרשור טיפים להרדמת תינוקות
06/05/2017 | 06:28
14
100

מה עובד הכי טוב עבורכם בהרדמת התינוקות
מה כוללת שגרת ההרדמה שלכם

בברכת לילות רבים מלאים בשינה ורוגע
לצפיה ב-'עיסוי'
עיסוי
06/05/2017 | 17:06
7
71
כשהיא הייתה קטנטונת עיסוי היה חלק משגרת הערב שלנו, אחרי האמבטיה. היום היא פחות זורמת, אבל גיליתי שעיסוי בכפות הרגליים ממש עוזר לה להרדם במהלך היום. ברגע שאני קולטת שהיא עייפה אבל לא תרדם לבד במיטה - מושיבה אותה על הברכיים שלי עם הרגליים אלי וקצת מעסה את הרגליים, בד"כ תוך 5 דקות היא נרדמת.
בלילה היא לרוב נרדמת לבד אחרי אמבטיה ובקבוק. בשלב כלשהו מוציאה את הבקבוק, מכניסה מוצץ ונשענת לכיוון המיטה כדי שאעביר אותה לשם.
לצפיה ב-'מאיזה גיל אפשר לעסות?'
מאיזה גיל אפשר לעסות?
06/05/2017 | 18:06
6
92
אצלי (בת 16 יום) העור מתקלף אז קצת חוששת לעשות עיסוי.
לצפיה ב-'מההתחלה'
מההתחלה
06/05/2017 | 19:54
73
עשינו סדנת עיסוי תינוקות בגיל 3 שבועות אם אני זוכרת נכון, אבל כבר מההתחלה אפשר להקדיש מדי יום זמן שהוא נטו למגע. זה מרגיע ונוסך בטחון גם בקטנטנים וגם בהורים
לגבי הקילופים - לכולם יש. אני עיסיתי את הקטנה בשמן שקדים, בהמשך עברנו לשמן קוקוס (שאני מורחת לה עד עכשיו אחרי מקלחת כשהיא יושבת מול הראי ומשחקת) ובימים של יובש קיצוני - חמאת שיאה טהורה, זה חומר קסם. אני משתמשת בזה גם במקום משחת החתלה.
לצפיה ב-'מגיל אפס'
מגיל אפס
07/05/2017 | 11:02
47
אבל לא כל התינוקות אוהבים להיות ערומים בהתחלה. אצלי תחושת העירום הכניסה את שניהם להיסטריה עד גיל חודש בערך.

לקילופים ההמלצה היא להוסיף למי האמבטיה שמן בלנאום ולא לרחוץ בסבון שמייבש יותר את העור. לרוב עד גיל חודש זה עובר.
לצפיה ב-'תודה נתחיל הערב כחלק משגרת טרום השינה.'
תודה נתחיל הערב כחלק משגרת טרום השינה.
07/05/2017 | 18:32
1
66
נקווה שתאהב ושזה ירגיע אותה. היה לנו כמה לילות ממש קשים.
לצפיה ב-'תשירי לה, תזמזמי שיר קבוע לשינה'
תשירי לה, תזמזמי שיר קבוע לשינה
10/05/2017 | 20:20
22
זה בטוח יעזור
לצפיה ב-'לפי איכילוב אסור לעסות עד גיל חודשיים או שלושה'
לפי איכילוב אסור לעסות עד גיל חודשיים או שלושה
10/05/2017 | 20:11
1
51
בהדרכה שעשו לנו אמרו ככה. התפלאתי, אבל כן, אסור. אולי הנחיה חדשה.

לצפיה ב-'זה ככה מאז ומתמיד'
זה ככה מאז ומתמיד
11/05/2017 | 16:22
39
לא מעסים לפני גיל חודשיים.
לצפיה ב-'ערסול'
ערסול
06/05/2017 | 17:35
1
108
אני מערסלת את הקטן על הידיים. אם הוא ממש לא רגוע מוסיפה טפיחות קלות על הישבן רק עד שנרגע.
לרוב בישיבה הזו תוך כמה דקות הוא עוצם עיניים ונרדם. אחר כך אני מעבירה לעריסה.

כשממש קרוב להירדם אבל לא עוצם עיניים עד הסוף - מעין ישן בעיניים פקוחות- עוזר להעביר בעדינות אצבע על גשר האף כדי שיעצום את העיניים.
לצפיה ב-'בדיוק כמוני '
בדיוק כמוני
06/05/2017 | 18:06
29
לצפיה ב-'אני מאד אהבתי את העיסוי'
אני מאד אהבתי את העיסוי
08/05/2017 | 11:26
50
אבל דווקא בערב הרבה פעמים הרגשתי שהם עייפים מדי לעיסוי אחרי האמבטיה (שהיא כשלעצמה מאד מעייפת), והעברתי אותו לשעות אחרות ביום.
אצלנו ההרדמה תמיד כללה בקבוק בידיים שלנו (אף פעם לא לבד במיטה), סיפור קצר או ארוך יותר בהתאם לגיל, דקלום קבוע של כמה איחולים קבועים ללילה ("לילה טוב, חלומות פז........ ") שאני הנחלתי אצלנו בבית - אותו דקלום שבתור ילדה ההורים שלי היו אומרים לי ולאחותי כשאנחנו הלכנו לישון, חיבוקים ונשיקות ושיר ערש.
אגב, גם אחותי, שילדה לפני שנה - מדקלמת לבן שלה לפני השינה את אותו דקלום

לצפיה ב-'אשמח לשמוע עמדות ודיעות לגבי מובייל בעריסה/מיטב'
אשמח לשמוע עמדות ודיעות לגבי מובייל בעריסה/מיטב
08/05/2017 | 12:26
1
20
לצפיה ב-'לא משתגעת על זה, זה גירוי מעורר'
לא משתגעת על זה, זה גירוי מעורר
09/05/2017 | 22:37
34
וזה ההיפך ממה שרוצים כשמנסים להשכיב ילד לישון
אצלנו היה בהתחלה מובייל רק בעריסה ורק בזמן היום כי היא נורא אהבה להסתכל עליו, הייתה ממש מנסה "לדבר" איתו. בלילה היינו מורידים כדי שלא יפריע לה להרדם.
היום יש מובייל במיטה, וכשהיא מתעוררת בבוקר היא מסתכלת עליו ומפטפטת עם עצמה וזה נותן לנו עוד כמה דקות של שקט. זה לא מפריע לה להרדם, אבל אם זה היה מפריע היינו מורידים.
לצפיה ב-'מוסיקה!'
מוסיקה!
10/05/2017 | 20:15
29
בגיל של בתך זה הרדמה רק על הידיים.
מגיל ככה חצי שנה הוא נרדם לבד במיטה פעמים רבות עם מוזיקה נעימה של המובייל. כמו קסם, בלי עין הרע.
לצפיה ב-'צהריים טובים, חדשה פה'
צהריים טובים, חדשה פה
07/05/2017 | 12:13
4
187
ושמחה לעבור לפה מפורום פוריות

שאלה קטנה..
הבן שלי בן 4.5 והיה חולה בשבוע שעבר. שיעול וצינון, קיבל אינהלציה.
עכשיו הרבה יותר טוב, רק משתעל בלילה קצת..
אבל בשישי שבת וגם היום (שאלתי את המטפלת עכשיו) - הוא לא אוכל נורמלי.

עד מתי זה נורמלי ומתי צריך לשאול את הרופא?

וסתם דרך אגב, חזרתי היום ממש מחופשת לידה.
כאילו התעוררתי מאיזשהו חלום!
לצפיה ב-'מהנסיון שלנו'
מהנסיון שלנו
07/05/2017 | 14:09
1
101
לרוב לוקח כמה ימים עד שהתאבון חוזר אחרי מחלה, כל עוד הוא לא יורד באוכל בצורה קיצונית (חשש להתייבשות) לא הייתי דואג.
כתבת שהיום חזרת מחופשת לידה, זה עוד שינוי ענקי עבור הקטנטן וגם יכול להשפיע על הכמויות שהוא אוכל.
לצפיה ב-'אני לא מניקה'
אני לא מניקה
07/05/2017 | 14:38
97
והוא במסגרת כבר שבועיים. זו אני שחזרתי רק עכשיו (כדי לעזור לו להיכנס בהדרגה תוך כדי זמינות שלי).

הטיטול שלו היה מאד רטוב הבוקר. אני אעקוב.
תודה
לצפיה ב-'איזה כיף לראות אותך פה! '
איזה כיף לראות אותך פה!
07/05/2017 | 18:34
104
לפי מה שיודעת, לוקח זמן לתאבון לחזור אחרי מחלה. תעקבי אחרי זה ואם זה ממשיך ונהיה יותר גרוע- תתייעצי עם רופא.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
08/05/2017 | 11:08
50
ומזל טוב

יכול להיות שלתיאבון לוקח קצת זמן לחזור, אבל לא הייתי מחכה עם זה עוד הרבה זמן... שלושה ימים זה עדיין במסגרת הסביר אבל אם מחר זה ממשיך כן הייתי מתייעצת עם הרופא, רק ליתר בטחון.

חתיכת שינוי, לחזור מחופשת לידה... צריך קצת זמן להסתגלות למצב החדש
לצפיה ב-' פינת הסופ"ש -שבת שלום לכולם'
פינת הסופ"ש -שבת שלום לכולם
05/05/2017 | 14:14
10
65
איך היה השבוע שלכם
מה התוכניות לסופ"ש
המלצות על סדרות/סרטים/הצגות/ספרים/מסעדה שאהבתם... שתפו אותנו
לצפיה ב-'שבוע קשה ושאלה לאימהות לילד שני/שלישי'
שבוע קשה ושאלה לאימהות לילד שני/שלישי
05/05/2017 | 22:11
6
157
חופשת יום העצמאות הוציאה את הגדול מאיפוס לגמרי. למרות שהגורון כבר עוד מעט בן 3 חודשים, הדרדס מתקשה להסתגל לשינוי ואצלנו בבית יש הרבה צעקות וכעס בימים אלו..
לפחות כשהוא הולך לגן ויש שגרה הימים קלים יותר....
בתכנית לסופ"ש יער הקופים בבן שמן לדרדס ואבא שלו. אני והגורון נשאר בבית לנוח ולבשל.

ושאלה לאימהות לכמה ילדים- אני מבינה את התסכול והכעס של הדרדס שהיה נסיך במשך 3.5 שנים ועכשיו צריך להתחלק התשומת הלב אבל, התעייפתי מכל הכעס והריבים. אשמח לטיפים איך להחזיר את השקט הביתה, לשדר לדרדס שהוא הגדול ואוהבים אותו אבל להבהיר לו שזו המציאות החדשה לטוב ולרע...
לצפיה ב-'הטיפ הכי טוב שקיבלתי בהריון השני שלי'
הטיפ הכי טוב שקיבלתי בהריון השני שלי
05/05/2017 | 22:23
1
137
בכל הזדמנות שיש לך, כשאת עושה משהו עם הבכור והקטן מתחיל לצייץ, כשאת יודעת שיש לך עוד כמה דקות לפני שהוא ממש בוכה, את אומרת לו בקול רם: "גורון, אני עכשיו עם הדרדס. מיד אתפנה אליך." ואת ממשיכה את מה שאתם עושים.
תשתדלי למצוא לפחות הזדמנות אחת כזו ביום, וככל שתמצאי יותר - יותר טוב.
אם הוא עובר מאפס למאה בחלקיק שניה - פעם אחת ביום את בוחרת להגיד את זה ולתת לו לבכות עוד חצי דקה בזמן שאת ממשיכה עם הבכור.
התועלות של זה עצומות.
הבכור שומע את המשפט הזה מופנה אליו אין ספור פעמים ביום. כשזה חד כיווני זה משדר לו "אתה פחות חשוב". כשזה דו כיווני זה משדר לו "לפעמים אתה מחכה לו ולפעמים הוא מחכה לך. אתם שווים."
זה מרגיל אותך להגיד לקטן לחכות לפעמים. נכון שעכשיו הוא לא מבין, אבל הוא יתחיל להבין הרבה יותר מהר ממה שזה נראה לך כרגע.
לצפיה ב-'תודה אני איישם'
תודה אני איישם
06/05/2017 | 11:44
88
הגורון יחסית תינוק נוח ותהליך המעבר שלו מניג'וס לבכי יחסית ממושך וממילא יש פעמים שאני נאלצת לתת לו לבכות שניה כי לדרדס יש קקי/החביתה על הגז וכו...
לצפיה ב-'לא אמא לשני ילדים ומעלה, אבל מניסיוני כגננת עוזר בד"כ זמן '
לא אמא לשני ילדים ומעלה, אבל מניסיוני כגננת עוזר בד"כ זמן
06/05/2017 | 06:26
3
140
איכות משותף שלו ושלך-צאי איתו לבית קפה, לגלידריה, לטיול, ג'ימבורי וכו'.
ובמקביל- תנסי לשתף אותו בטיפול באח הצעיר יותר ותחזקי אותו כמה שיותר בחיזוקים חיוביים. ממליצה על בובת תינוק בשבילו שהוא יוכל "לטפל" בה במקביל במידה וירצה- אולי אפילו תהפכי את זה למשחק סוציו דרמטי משותף לשניכם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/05/2017 | 11:46
2
78
כרגע בגלל ההנקות אני עוד קצת מוגבלת לצאת עם הבכור לזמן איכות משמעותי בלי הגורון ולא רק לגינה ליד הבית/למכולת בקצה הרחוב לקנות קרטיב.
אני מקווה שעוד כמה שבועות שנעבוק את השלושה חודשים, הפערים יגדלו מכיוון השעתיים ל-3 שעות ויותר וזה יאפשר לי יותר גמישות..
לצפיה ב-'ההנקות האלה אכן משעבדות ולא מאפשרות זמן איכות עם הבכור.'
ההנקות האלה אכן משעבדות ולא מאפשרות זמן איכות עם הבכור.
11/05/2017 | 14:05
1
37
אצלי, כשהאמצעית נולדה, בקשתי מסבתא/סבא/אבא/דודה שיבואו להיות לעזר כדי שאוכל להיות עם הבכור וכשאני מניקה שתינתן תשומת לב לבכור על ידן.

כמו כן, היה טיפ שדיבר על "קופסת הנקה" - קופסה שמיועדת לזמן ההנקה, בה הבכור יושב לידך ואתם משחקים במשהו ביחד מתוך הקופסה: פאזל קטן, מקריאים סיפור, ציור...

בהצלחה!
לצפיה ב-'קופסת הנקה זה רעיון מעולה!'
קופסת הנקה זה רעיון מעולה!
11/05/2017 | 20:12
31
2 דברים שכדאי לעשות עם הקופסה:
1. תחלופה למשחקים
2. מה שבקופסא משמש רק בזמן ההנקות. זה מה שמייחד אותה
לצפיה ב-'מנצל"שת לסיפור מצחיק '
מנצל"שת לסיפור מצחיק
06/05/2017 | 18:08
2
138
לא יודעת אם זה באמת מצחיק או רק אותנו חסרי השינה זה הצחיק

אמרתי לבעלי בזמן שהקטנה ישנה שאנחנו צריכים לדבר חלש יותר כשאנחנו באיזור שלה כדי למשוך את הזמן שהיא ישנה. תוך כדי שאני אומרת לו את זה- הקטנה מתחילה להפליץ וזה נשמע כמו תותחים רועמים.

שנינו כנראה מחוסר שינה נקרענו מצחוק עד דמעות
לצפיה ב-'חחח רעש לבן ;)'
חחח רעש לבן ;)
14/05/2017 | 22:46
9
לצפיה ב-'היה מקרה דומה ומצחיק בעת ביקור ,,'
היה מקרה דומה ומצחיק בעת ביקור ,,
20/05/2017 | 21:11
8
מנהל מהעבודה ואנוכי,ביקרנו אצל חברה מהעבודה,שילדה תינוק לפני כחודש,
המנהל שמח לראות את התינוק בן החודש,ולאחר שהתיישב,הוא ביקש להחזיק בזרועותיו את התינוק המתוק, ואז,,רגע לאחר שאחז בו, הפיצפון שיחרר "צרור של רעשים" -בשרשרת,
המנהל נבהל מכול התקרית הפתאומית, ומיד החזיר את התינוק לאימו.
זה היה מצב של רגע מצחיק.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
אמת הנפש
אמת הנפש
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה