לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'דברים שב- '
דברים שב-
26/04/2017 | 12:44
6
הפינה המחודשת שלנו... 

מה בפינה
כל אחד/ת משתפ/ת בדברים שמעסיקים אותנו, שיושבים על ה- .
אפשר לשתף כל בעיה, חרדה, תסכול שמטרידים אותכם -יכול להיות שייך להורות ויכול להיות שלא.
הפינה הזו היא הבמה שלכם להביע את עצמכם ולשתף מהלב וכולנו ננסה להוות רשת תמיכה.

שימו לב  - אנחנו מעוניינות שבפינה הזו ההתייחסות תהיה אמפטית. לכן אנחנו מבקשות שההתייחסות תהיה עניינית ולא ממקום שיפוטי או מבקר את כותב ההודעה.

נקודה אחרונה - 
אנחנו מאוד נשמח אם אחד/ת ממכם/ן יקחו את הפינה על עצמם ויפתחו אחת לשבוע ביום שנוח להם. 
לצפיה ב-'האם להישאר ולהרדים את התינוקת בלילה?'
האם להישאר ולהרדים את התינוקת בלילה?
25/04/2017 | 21:02
6
40
היי לכולם. 

לי ולזוגתי יש תינוקת מתוקה בת חודש וחצי. סה"כ ילדה מאד נוחה שבשנת הלילה שלה (בין 21:00 ל7:00 בבוקר) מתעוררת פעמיים בסה"כ.
אבל אחרי המקלחת של 19:30 וההנקה של 20:00 זוגתי מבלה איתה כחצי שעה עד שעה עד שהיא נירדמת - שרה לה, מדברת איתה, עד שהפיצפונת נרדמת. 

שאלתי היא - האם נחוץ שהיא תבלה איתה עד שהיא נרדמת לגמרי או שאפשר לעזוב אותה שתרדם בעצמה?

אני יודע שאומרים שתינוקות עד גיל חצי שנה לא ממש טובים בלהרדים את עצמם, אבל מצד שני - זה לא שהילדה לא נירדמת בעצמה במהלך היום מלא פעמים...
אז אני לא בטוח מה הסיבה שאנחנו מקפידים להרדים אותה "ידנית" כל יום...
הרי לעיתים גם ככה אנחנו שומעים אותה (דרך מכשיר האינטרקום שקנינו) ממלמלת לעצמה כמה שעות אחרי איזה מילה פה מילה שם, ואז חוזרת לישון).

מצד אחד הרגלנו אותה לסדר יום טוב של שינה בשעה די קבועה ואנחנו לא רוצים לקלקל את זה. מצד שני - אולי לא צריך לעשות לה בייביסיטר הירדמות כל לילה. אולי זה מיותר והיא תרדם לבד, אם כי לאט יותר....?

אשמח לשמוע דיעות ותובנות. :)

לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בילד עצמו ובהורים ועד כמה הם משחררים'
זה מאוד תלוי בילד עצמו ובהורים ועד כמה הם משחררים
25/04/2017 | 21:44
2
34
אני חושבת שאישתך רואה בזה זמן איכות עם הילדה ואם זה עושה להן טוב אז הייתי בהחלט ממשיכה.
אם זה מפריע לכם - תנסו להפחית כל פעם את הזמן שאתם שם בהרדמה ותראו איך היא מגיבה.
לצפיה ב-'תראי....'
תראי....
25/04/2017 | 22:53
1
29
לזוגתי יש הרבה זמן איכות עם הפיצפונת. לא חושב שחסר לה.
היא אומרת שתינוקות זקוקים להרדמה הזו. שזה מעבר לרצון והכיף שלה. היא אומרת שזה בעיקר כי צריך. כי זה מה שעושים לתינוקות בגיל הזה של חודש וחצי עד חצי שנה.

אני מנסה להבין אם זה נכון או שזה בעצם נתון לבחירה של ההורים, ואם אכן ניתן לא להישאר עם התינוקת עד שלב ההירדמות אז איך עושים את זה נכון...?
לדעתי אנחנו הורים די משחררים. לא לחוצים מדי ולא נלחצים בקלות. רק רוצים לעשות מה שיהיה גם בריא לילדה וגם בריא לשיגרה שלה ולשנת הלילה שלנו :) זה גם חשוב. 
לצפיה ב-'אני אמא ממש טרייה, אבל מההגיון שלי'
אני אמא ממש טרייה, אבל מההגיון שלי
26/04/2017 | 01:45
24
לפעמים הצורך הוא של ההורה לא פחות מאשר של הילד.
אני חושבת שהרגלים זה דבר חשוב אבל חשוב לא פחות גם לדעת להפר את ההרגלים כך שלא תמיד תרדימו אותה אבל כן שיהיו פעמים שתרדימו. פשוט לזרום לפי מה שרואים שהילדה צריכה באותו רגע ומה שמתאים לכם מבחינת זמן/כוח.

אפשר להחליט שממשיכים ואז מידי פעם להפר את ההרגל.
לצפיה ב-'תלוי בכם. תלוי בתינוקת שלכם'
תלוי בכם. תלוי בתינוקת שלכם
26/04/2017 | 08:58
1
15
יש תינוקות שאפשר לשים בעריסה עם מוצץ. הם ימלמלו לעצמם עד שירדמו.
יש תינוקות שניסיון לעשות דבר כזה יגמר בבכי היסטרי והרדמה על הידיים.
ולא תמיד אפשר לגזור משנות יום לשנת לילה
לדעתי, אם מפריע לכם ואתם רוצים את הזמן הזוגי הזה- פשוט תנסו. אפשר לנסות לצמצם ולקצר את זמן ההרדמה. ככה שתניחו אותה כשהיא רגועה אבל לא ישנה ותנסו לתת לה להירדם בעצמה.
אתם יכולים לנסות להפסיק בבת אחת ולראות אם זה עובד ואם לא אז להחזיר.

וגם אם לאישתך יש הרבה זמן איכות במהלך היום זה לא תמיד אותו דבר כמו הכרבול שלהם לפני השינה בחדר חשוך.
לצפיה ב-'תודה על התגובות + שאלה'
תודה על התגובות + שאלה
26/04/2017 | 09:25
13
תודה על התגובות והעיצות :)
אני אהיה האחרון שאמנע מזוגתי זמן איכות עם הקטנה. ברור שאם זה נעים לה אז שתתברך. אני רק מנסה לבדוק אלטרנטיבה. 
שאלתי היא - מה כבר יכולות להיות ההשלכות השליליות של לעזוב את הילדה להרדים את עצמה אם היא "לא מוכנה" עדין?
שפשוט היא לא תירדם? שזה יהרוס לה את סדר היום והיא תהיה ערנית מדי בלילה? מה כבר יכול לקרות?
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה לתת לה להירדם לבד'
אני הייתי מנסה לתת לה להירדם לבד
26/04/2017 | 09:47
14
כן עושה טקס שינה - הנקה/בקבוק,חיבוקים נישוקים שיר או סיפור קצר..., אבל לא טקס של שעה. אם היא צריכה שעה כדי להירדם אז כנראה שהשכבתם אותה לישון מוקדם מדי או מאוחר מדי.
לגבי השהות של זוגתך בחדר איתה - אם זה לא משהו שנובע מרצון שלה אלא מ"צריך" אז כן הייתי מנסה לשחרר את זה. לא בגלל שזה פוגע במשהו כרגע, אבל כן בגלל שבעתיד זה יהיה הרגל שתרצו להפסיק אותו ואז זה יהיה קשה יותר לעשות את זה.
מה שאני מציעה, הוא אחרי טקס שינה להניח אותה במיטה גם אם היא לא במצב ישנוני עדיין ולתת לה לנסות להירדם לבד. אם תראו שזה מעורר אצלה קושי - גשו אליה, עזרו לה להירגע ולהגיע למצב ישנוני ואז צאו מהחדר. יכול להיות שהיא תפתיע אתכם ותצליח להירדם לבד, ויכול להיות שהיא כן תזדקק לעזרה. אבל תנו לה לנסות...
אפשרות שנייה ודומה לזו היא לצאת מהחדר אחרי טקס השינה, ולהיכנס כל כמה דקות כדי שהיא תראה אתכם. יש ילדים שזה יעבוד אצלם מעולה. יש ילדים שזה דווקא יפריע להם להירדם. תצטרכו לנסות ולראות מה מתאים לה ולטמפרמנט שלה.

לשאלתך לגבי השלכות שליליות של לתת לה להירדם לבד - אין לזה השלכות שליליות אם היא משתפת פעולה ומצליחה להירדם לבד. ההשלכות השליליות באות לידי ביטוי אם אתם רואים שהיא נתקלת בקושי להירדם ובכל זאת נותנים לה להירדם לבד מבלי לעזור לה ובלי לגשת אליה. במצב כזה המסר שמועבר לה הוא מסר של חוסר תמיכה וחוסר נוכחות הורית וזה בעייתי.

לצפיה ב-' ברכות לפרפרית שלנו שהפכה רשמית לאמא '
ברכות לפרפרית שלנו שהפכה רשמית לאמא
24/04/2017 | 16:32
7
85
מזל טוב פרפרית אהובה
אני שמחה ונרגשת בשבילך ובשביל הקטנטונת שלך ...
ברוכה הבאה לאמהות
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 18:59
3
88
הרגשה נפלאה ומדהימה. ממש מרגישה שקיבלתי את המתנה הכי גדולה שהיקום יכל לתת לי.
לצפיה ב-'כולי צמרמורת! מזל טוב מזל טוב מזל טוב'
כולי צמרמורת! מזל טוב מזל טוב מזל טוב
24/04/2017 | 19:37
54
יקרה, באמת קיבלת את המתנה הגדולה ביותר! אני כה שמחה בשמחתך.
לצפיה ב-'לחלוטין המתנה הכי טובה שאפשר לקבל !! '
לחלוטין המתנה הכי טובה שאפשר לקבל !!
24/04/2017 | 20:18
48
אין שום דבר שישווה לזה ...
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
25/04/2017 | 04:03
8
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
25/04/2017 | 09:22
32
תהני מכל רגע
לצפיה ב-'תודה יקירות '
תודה יקירות
25/04/2017 | 21:42
33
נכנסים לאט לאט לעניינים, אפילו עברנו את קפיצת הגדילה הראשונה שלנו.
יש קצת בעיות עם הנקה אבל היום העזתי וניסיתי לשאוב וזה היה ממש מוצלח ומקווה להתמיד בזה.

ובלי קשר- פשוט נהנים ממנה
ממקודם ממש התרגשתי כשחברה טובה אמרה שרואים כמה זה טבעי לי להיות אמא
לצפיה ב-'יוווווו מזל טוב!!!!!!'
יוווווו מזל טוב!!!!!!
26/04/2017 | 13:10
1
לצפיה ב-' רוצים לישון '
רוצים לישון
23/04/2017 | 08:53
27
38
היי,

פסח עבר, החופש נגמר, השגרה חזרה...
ועכשיו - הגיע הזמן לישון !!

זה המקום לשאלות ותהיות בענייני שינה וסדר יום של הקטנטנים שלכם... 
לצפיה ב-'שינה וערות'
שינה וערות
21/04/2017 | 09:07
7
104
הבת שלי בת 6 שבועות, כמעט ואין לה זמן עירות... כשהיא מתעוררת משינה בדרך כלל מחליפים חיתול ואז אני נותנת לה לאכול, האכלה כולל הפסקה באמצע וקצת החזקה אחרי לוקחת בערך שעה והיא רדומה בסוף האכלה... יוצא שכמעט אין זמן עירות שאפשר לשים אותה על הבטן וכו׳ וכשיש זמן עירות בדרך כלל אחרי זה מאוד קשה להרדים אותה עם או בלי ארוחה...
האם זה בסדר שאין כמעט זמן עירות? מה כדאי לעשות אחרת?
לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
21/04/2017 | 14:40
2
61
בגיל הזה רוב זמן העירות "מתבזבז" על אוכל והחלפת חיתול.
בשביל לשים על הבטן לא צריך שעות של זמן עירות. מספיק למצוא כמה פעמים ביום 5-10 דקות שעוד לא רעבה/עייפה. לדוגמא, מיד אחרי החלפת חיתול, עד שאת ממכינה אמבטיה. ממילא אחרי כמה דקות על הבטן הם מתעייפים.
בכל מקרה עוד כמה שבועות היא קצת תגדל ותתחילי לראות את השינוי. הבן שלי עכשיו בן חודשיים ושבוע וממש בשבוע-10 ימים האחרונים התחיל לתת פעמיים-שלוש ביום שלא נרדם באוכל וער עוד רבע שעה-חצי שעה אחרי. זה בדרך כלל בא ביחד עם התקצרות זמן האכלה שלהם שמפנה מקום לפעילויות אחרות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/04/2017 | 17:36
1
42
אפשר לשאול איך את מאדוה אותו כשהוא לא נרדם באוכל?
לצפיה ב-'בכל מיני דרכים'
בכל מיני דרכים
22/04/2017 | 16:24
32
לפעמים בערסול ככה שהוא שומע את הדופק שלי.
כשממש עייף ולא רגוע בנענועים עדינים על הידיים או תפיחות קלות על הישבן כשהוא על הידיים.
אפשר לכוון את הזמן טיול עם העגלה לזמן שינה ואז הם נרדמים מהתנועה והאוויר החופשי.
לעיתים נדירות פשוט מניחה עם מוצץ והוא נרדם. זה קורה בדרך כלל שאני מצליחה לתפוס את תחילת העייפות והוא רגוע יחסית ובבית יש רעש רקע של אנשים אבל לא רעשים חזקים מדי.
לצפיה ב-'נורמלי לגמרי '
נורמלי לגמרי
21/04/2017 | 23:17
53
בהתחלה אכן רוב זמן העירות ״מתבזבז״ על האכלות, החלפות וכו׳.
עם הזמן הוא יהיה ״יעיל״ יותר בארוחות וזמן ההאכלה יתקצר, ובמקביל גם יצליח להרחיב את חלונות העירות שלו.
בינתיים נסי לנצל אפילו מרווחים קצרים של 5 דקות כדי לתרגל ״זמן בטן", אפילו פחות מזה מספיק אם תעשי את זה כמה פעמים במהלך היום.
לצפיה ב-'זמן בטן'
זמן בטן
23/04/2017 | 08:03
2
51
מניסיוני, קשה מאוד למצוא זמן מתאים לבטן, ולכן, הנחה על הבטן צריכה להיות ברירת המחדל: היא אצלך בידיים ואת רוצה להניח אותה? שימי אותה על הבטן. רוצה להחליף חיתול? הניחי אותה על הבטן, ואחרי שתי דקות - או כשנמאס לה - השכבי על הגב והחליפי. כך בכל הזדמנות.
לצפיה ב-'רעיון מעולה'
רעיון מעולה
23/04/2017 | 08:34
35
רובנו באמת מנסות למצוא זמן ייעודי לטובת "תרגול בטן", וזו דרך הרבה יותר מוצלחת !
לצפיה ב-'רעיון נוסף מהפיזיותרפיסטית של הבכור'
רעיון נוסף מהפיזיותרפיסטית של הבכור
23/04/2017 | 12:16
45
לשכב על ספה/מיטה עם הראש שלך קצת מוגבהה ולהניח את הדרדס על הבטן שלך (בטן לבטן) ככה שכאשר הם מרימים ראש הם רואים אותך.
ככל שהזווית שאת שוכבת יותר קרובה לישיבה זה יותר קל להם ולהפך..
זה מאפשר לא לבחור בין להחזיק על הידיים ולהניח על משטח פעילות. בנוסף הם זוכים להניח עליך ראש ולשמוע את הפעימות לב שלך אז זה מעודד אותם להישאר על הבטן.
לצפיה ב-'אני רק שאלה '
אני רק שאלה
24/04/2017 | 14:30
10
78
מתי מתרחב הזמן שהתינוק ער ואפשר ממש להפעיל ולהיות איתו?
אומנם היא רק בת 4 ימים אבל כבר מחכה לימים שהיא תישאר יותר עירנית מאשר לאכול, להחליף חיתול ושוב הלוך וחזור.

וכן, מנסה להיות סבלנית
לצפיה ב-'אין לי תשובה מלומדת וודאי המנוסות יותר יענו'
אין לי תשובה מלומדת וודאי המנוסות יותר יענו
24/04/2017 | 14:57
1
57

אבל זה באמת קשה לשרוד בסבלנות את הזמן הזה שמרגיש אפילו מעט אינסטרומנטלי לפעמים... אצלנו זה מתחיל טיפה (שישה וחצי שבועות) ממש ממש טיפה...

ומזל טוב!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 14:58
52
האמת שבגלל שחשבנו שהחלב כן עובר טוב ואז התברר שהיא ירדה במשקל והתחלנו לתת השלמה אחרי ההנקה- היא יותר עירנית טיפה. מניחה שזה משתפר ומשתנה כל יום

ותודה מרגש סופסוף להיות אמא! (גם אם הגברת יצאה שבועיים לפני הזמן).
לצפיה ב-'מתי כל זה קרה?!'
מתי כל זה קרה?!
24/04/2017 | 14:58
5
52
מה פספסתי?
ומזל טוב! איזה אושר!

לוקח הרבה זמן. כמה שבועות טובים. ולהפעיל ממש לוקח עוד יותר זמן. מבחינתי רק אחרי שלושה חודשים הם באמת "בוקעים מן הביצה". עד אז הם יכולים לגור בכיס שלי (כלומר המנשא). וגם אח"כ.
לצפיה ב-'ניסיתי לכתוב בהודעה חדשה אבל בעיה טכנית מונעת ממני '
ניסיתי לכתוב בהודעה חדשה אבל בעיה טכנית מונעת ממני
24/04/2017 | 15:01
4
74
הצוציקית שלי החליטה שנמאס לה להישאר בבטן ורוצה לצאת מוקדם יותר. בבדיקה רגילה בהיי ריסק גילו שהמעטפת מסביב לשק מי השפיר נשברה- מה שיכול לגרום להידבקות ברחם ומסוכן לה ולי ובגלל שהיא יחסית הייתה גדולה מבחינת הערכת המשקל- באותו יום הכניסו אותי כבר לקיסרי במקום הקיסרי שהיה מתוכנן לעוד שבועיים.

היא מהממת ומתוקה כל כך- לגמרי מאוהבת בה!

מתארת לעצמי שזה פשוט עניין של זמן ויש שיפור ושינוי כל יום- פשוט צריכה להיות סבלנית מה שמדהים אבל זה שהיא כל כך נהנית ונרגעת כששרה לה שירים ששרתי כל הזמן בהריון בגן. קסם!
לצפיה ב-'המון מזל טוב!'
המון מזל טוב!
24/04/2017 | 15:22
1
50
שתרבו נחת ואושר.
הרבה שעות שינה ושפע חלב.

זה כ"כ ומרגש בטירוף.
אני זוכרת את ההתפעמות מכל בועת חלב שהפריחו על השפתיים.

עברתם דרך ארוכה כ"כ! בהורות צריך בעיקר סבלנות והנאה מהדרך. מאחלת לך שנים רבות וטובות של הנאה וסבלנות
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 15:40
41
בהחלט. כתבת כל כך נכון
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
24/04/2017 | 16:11
1
35
איזו ידיעה משמחת ומפתיעה שמתחבאת לה פה
שיהיה בשעה טובה והמון מזל טוב ושתגדלו אותה בנחת ובשלווה.
בטח כל כך כיף להיות אחרי.
מקווה שאת מרגישה טוב אחרי הקיסרי ומתאוששת בצורה מיטבית.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/04/2017 | 18:57
30
סה"כ נראה שמתאוששת טוב והכי חשוב שהחשש שלי שלא אוכל לטפל בה- ממש לא היה קשור למציאות. נראה לי שזה בעיקר מה שגרם לי לעבוד קשה בביה"ח כדי להחלים ולהרגיש יותר טוב. כמובן לוקחת באיזי ולא רצה מרתון אבל עושה הכל עם הילדה וזה היה משהו שהיה ממש חשוב לי.
לצפיה ב-'ס-ב-ל-נ-ו-ת..... '
ס-ב-ל-נ-ו-ת.....
24/04/2017 | 16:44
1
41
זה לוקח המון המון זמן, ובהתחלה זה באמת קצת טכני: אוכל-החלפה-שינה-אוכל-החלפה-שינה-אוכל-החלפה-שינה..... כשהגיוון היחידי הוא זמן אמבטיה
הרבה מתייחסים ל- 3 החודשים הראשונים מחוץ לרחם כ"טרימסטר הרביעי" - הם עדיין מאד מאד עובריים בתקופה הזו גם מבחינת הצרכים שלהם וגם מבחינת ההתנהגות שלהם.
בערך בגיל חודש וחצי תתחילי לראות פרקי עירות שמתארכים קצת יותר, וככל שיעבור הזמן משכי הזמן האלה יגדלו...
בינתיים תהני מהרגעים הקטנים...

מנצלת את ההזדמנות לאחל לך הנאה גדולה ונחת מהאמהות
לצפיה ב-'תודה אהובה '
תודה אהובה
24/04/2017 | 18:58
34
יודעת את זה, פשוט חיכיתי וציפיתי כל כך הרבה שמצד אחד נהנית מהכאן ועכשיו איתה ומצד שני- רוצה כבר לשחק איתה ולהיות איתה בצורה פעילה יותר ולא רק טיפולית אבל כמובן שמחכה בסבלנות
לצפיה ב-'פיצית הקטנה בת 5.5 חודשים'
פיצית הקטנה בת 5.5 חודשים
25/04/2017 | 09:38
7
30
היא נרדמת בעצמה אך בעזרת המוצץ, בחדר שלה, לאחר טקס שינה קצר.
מדי יום בין שעה 5:30 - 6:30 בבוקר היא מתחילה לפטפט במיטה, מכיוון שעדיין לא מדובר בבוקר והיא עדיין לא ישנה את מכסת השעות, אני נכנסת לחדר ונותנת לה מוצץ (כך מספר פעמים שנע בין פעם אחת לחמש פעמים בערך, משתנה מאד) ואז היא חוזרת לישון. בהתעורריות היא מאד מאד חיובית וחייכנית. ניסיתי לא לגשת אבל אז היא מתקשה לחזור לישון (יכולה לפטפט גם עשרים דק' במיטה ואם לא ניגשים אני חוששת שהיא תבכה). בכל מקרה היא לא נרדמת ללא מוצץ...כך שאני צריכה להגיע לתת לה אותו על מנת שתוכל להרדם.
שאלות -
1. האם ניתן להפסיק את ההתעוררות הזו - היא עדיין לא יודעת למצוא את המוצצים במיטה למרות שאני מפזרת אותם.
2. האם כדי לגמול משינה עם מוצץ?

לצפיה ב-'רק לגבי המוצץ'
רק לגבי המוצץ
25/04/2017 | 10:15
3
22
לגמול משינה עם מוצץ זה דבר מאוד אינדיבידואלי ודורש למצוא דרכי הרגעות אלטרנטיביות ולוודא שאתם לא מתדרדרים לשינה עם אצבע בפה.

בהנחה שאת כן נשארת עם המוצץ אפשר להתחיל ללמד אותה לקחת מוצץ לבד. לא מספיק לפזר אותם במיטה. תנסי כל פעם שאת באה לתת לה מוצץ במהלך הלילה לשים לה אותן ביד ולכוון את היד לפה שלה עד שהמוצץ נכנס.
למיטב זכרוני היא עוד קצת קטנה בשביל ממש לתפוס את זה לבד אבל שווה להתחיל וכשהיא תגיע לגיל המתאים זה כבר יבוא לה טבעי.
לצפיה ב-'תוספת קטנה לגבי המוצץ'
תוספת קטנה לגבי המוצץ
25/04/2017 | 13:45
2
16
תתחילי לתרגל אותה במשך היום בזמן ערות לקחת מוצץ לבד. אח"כ יותר קל ללמד לעשות את זה גם בלילה.
תחפשי בגוגל "איך ללמד תינוק לקחת מוצץ לבד". יש הרבה כתבות בנושא...
לצפיה ב-'לקחת מוצץ ביום היא יודעת - אם שמים לה אותו ביד...לחפש את '
לקחת מוצץ ביום היא יודעת - אם שמים לה אותו ביד...לחפש את
25/04/2017 | 20:35
1
12
המוצץ במיטה זה הקושי שלה (למרות שיש המון מוצצים מפוזרים ואני מראה לה אותם לפני השינה ) - נראה לי שהיא קטנה מדי...לאט לאט היא תלמד...
לצפיה ב-'שימי אותם במקומות קבועים'
שימי אותם במקומות קבועים
25/04/2017 | 20:42
9
ומעבר לכך שאת מראה לה אותם לפני השינה - כשאת ניגשת אליה בלילה - עזרי לה וכווני את היד שלה עם היד שלך להגיע אליהם ולקחת אותם בעצמה.
זה עניין של תרגול...
לצפיה ב-'התעוררות למוצץ'
התעוררות למוצץ
25/04/2017 | 16:16
2
16
היי
מתחילה דווקא מהשאלה השנייה שלך...
אין נכון או לא נכון במקרה הזה. זה תלוי ברצון שלכם ובנכונות שלכם להתמודד. אם תחליטו לגמול אותה מהמוצץ - זה אפשרי. סביר להניח שזה לא "יעבור חלק" אלא יביא עימו כמה לילות קשים אבל עם הזמן היא תלמד לווסת ולהרגיע את עצמה באמצעים אחרים. באופן אישי - אני לא בעד גמילה מהמוצץ - קודם כל כי מחקרים גורסים ששינה עם מוצץ מפחיתה את הסיכון למוות בעריסה. שנית, בגלל שלמרות שהוא סוג של גורם תלות, עם עבודה נכונה וקצת זמן הוא יכול להפוך להיות גורם תלות עצמאי לחלוטין - מה שבעצם מאפשר לבת שלך את היכולת להירגעות עצמאית.
בגיל הזה היא עדיין לא יודעת למצוא את המוצצים במיטה, אבל כן אפשר להתחיל לעבוד איתה במשך היום על הפעולה של להכניס את המוצץ לפה באופן עצמאי. ברגע שהיא מתרגלת לעשות את זה במשך היום - את יכולה בלילה להתחיל לתת לה את המוצץ ביד ולא בפה כדי שהיא תכניס אותו בעצמה לפה. יכול להיות שבפעמים הראשונות היא תזדקק לעזרה שלך - ואז רק תעזרי לה לכוון את היד לפה. ברגע שהיא תקלוט את העניין הזה, אז תוכלי ללמד אותה גם לקחת את המוצץ לבד מהמיטה ולהכניס אותו לפה - במקום לתת לה את המוצץ ליד - קחי את היד שלה ותובילי אותה למוצץ. משם היא כבר תדע את הדרך לפה....
כשאת מניחה את המוצצים במיטה - אל תניחי אותם בנקודות אקראיות, אלא במקומות קבועים כדי שהיא תדע איפה לחפש אותם גם בלילה מתוך שינה. מומלץ לשים את המוצצים בשתי פינות מנוגדות - כך גם אם היא מסתובבת בלילה - עדיין המוצצים יהיו במקום שהיא מכירה.

לגבי הפסקת ההתעוררות - כמובן שברגע שתעשי את כל הנ"ל - ההתעוררות הזו לא תהיה רלוונטית מבחינתך. בשלב הנוכחי קשה לי לדעת ממה נובעת ההתעוררות כי אני לא יודעת כמה ומתי היא ישנה במהלך היום. יכול להיות שזה פשוט מספיק לה, והיא לא זקוקה ליותר שעות שינה ויכול להיות שזה נובע מעייפות יתר בתחילת הלילה. אני נוטה לחשוב שזו דווקא האופציה הראשונה.
בכל מקרה, מה שאני הייתי מנסה לבדוק קודם כל הוא מה קורה אם את לא ניגשת אליה. כיוון שאת אומרת שהיא חיובית וחייכנית בהתעוררות הזו - יכול מאד להיות שאין צורך לגשת אליה מיד... אמנם את חוששת שהיא תבכה, אבל אולי זה לא יקרה?תני לה הזדמנות להרגיע את עצמה לבד...

מה דעתך?
לצפיה ב-'לגבי המוצץ - אני בהחלט מסכימה איתך - אני כרגע רואה רק את הצד'
לגבי המוצץ - אני בהחלט מסכימה איתך - אני כרגע רואה רק את הצד
25/04/2017 | 20:45
1
11
החיובי של האינסטרומנט הזה, אך מאחר ושמעתי על כל מיני שיטות שגורסות שהמוצץ הוא "אויב השינה"  עניין אותי לשמוע עוד דיעות. חיזקת את דעתי (אגב...המתנתי לתשובה ממך:) - באמת עניינה אותי דעתך בנושא ותודה על התשובה המפורטת!). היא פשוט ישנה על הגב ודי קשה בתנוחה הזו למצוא את המוצצים. במהלך היום כאשר אני שמה לה את המוצץ ביד היא יודעת להכניסו לפה יפה מאד. אנסה לאמן אותה גם בהתעוררות המוקדמת לעשות זאת.
לגבי ההתעוררות - היא ישנה די טוב במהלך היום. 3 שינות, די "לפי הספר". היא גם נרדמת יפה במיטה שלה  - תמיד באווירה חיובית וגם מתעוררת שמחה. אין לי את "האומץ" שלא לגשת אליה - כי היו פעמים שבעלי נתן לה לקשקש ולשחק במיטה ואחרי רבע שעה/עשרים דקות - היא התחילה לבכות ואני פחות אוהבת להתחיל את היום או להחזיר לישון ילד שבוכה - במיוחד במקרה שלה... שהיא עדינה וחייכנית...

לצפיה ב-'ומה עם הארכה הדרגתית של פרקי הזמן?'
ומה עם הארכה הדרגתית של פרקי הזמן?
26/04/2017 | 09:52
4
את לא רוצה לא לגשת אליה, ואני מבינה את המקום שאת מגיעה ממנו. מה שאני מציעה במקום זה, הוא להאריך את פרקי הזמן עד שאת ניגשת אליה - לא לגשת אליה מייד כשהיא מתעוררת ומתחילה לדבר, אלא להמתין 5 דקות ואז לגשת אליה ועם הזמן להאריך את פרק הזמן הזה בהדרגה?

לגבי מיקום המוצצים - אם תשימי אותם בכיוון של פינות המיטה כך שהיא תוכל להגיע אליהם בהרמת יד גם כשהיא ישנה על הגב - יהיה לך קל יותר ללמד אותה לקחת אותם לבדה.

ו.. איזה כיף שאת פה!!!  
לצפיה ב-'ריפוי בעיסוק ויזות חושי לונישטיין או מאיר?'
ריפוי בעיסוק ויזות חושי לונישטיין או מאיר?
25/04/2017 | 06:18
13
המתוק שלי בן 4 צריך ויסות חושי בריפוי בעיקוס משהי אולי מכירה ויכולה להמליץ לווינשטיין או מאיר
לצפיה ב-' יום הזיכרון לשואה ולגבורה '
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
24/04/2017 | 09:11
2
20
מי שמעוניינת מוזמנת לשתף בסיפורים משפחתיים של אלו שהיום הזה נועד לכבודם ולזכרם. 
לצפיה ב-'יום השואה הראשון שלי כאמא'
יום השואה הראשון שלי כאמא
24/04/2017 | 14:22
1
64
כל החיים כשלמדתי על השואה בבית ספר ובכלל - הייתי מאוד סקרנית לגבי ההורים ותינוקות ופעוטות ואיך הם התמודדו. ההתמודדות שלהם הייתה ברמת הלשרוד ולהישאר בחיים. תינוקות הופרדו מהוריהם, פעוטות ובני נוער נאלצו להתבגר מהר מידי וזה פשוט כואב כאמא. אני חושבת על בתי הקטנה ועל כך שהם היו במצב שלפעמים לא יכולים לגונן על ילדיהם- דבר שכל הורה סה"כ רוצה לעשות למען ילדיו.

אני פשוט מחבקת את ילדתי ואומרת תודה לאל שיש לי אותה ויכולה לעשות כל מה שביכולתי כדי להגן עליה ונקווה שדבר כל כך איום ונורא לא יקרה שנית.
לצפיה ב-'מצטרפת אליך'
מצטרפת אליך
24/04/2017 | 16:54
20
מאז שהפכתי לאמא, הימים האלה הפכו להרבה יותר בלתי נסבלים מבחינתי.
המחשבה על הילדים שם, על האמהות וההורים בכלל בתקופה הזו לא עוזבת אותי.
מעבר לזה, יש ספרים בנושא שמאז שאני אמא אני פשוט לא מסוגלת לקרוא פשוט כי זה כל כך מפחיד ומבעית אותי שאני פשוט לא מצליחה להתמודד עם זה.
כנ"ל לגבי סרטים בנושא.
לצפיה ב-'גמילה'
גמילה
24/04/2017 | 16:17
1
30
היי ,

מה קורה לאחר שמתחילים גמילה מבחינת הליכה לכלמינ מקומות.

לגן- צריכים לחת את הסיר?

אם הולכים לבקר הורים או משהו?
לצפיה ב-'תלוי איך מתחילים...'
תלוי איך מתחילים...
24/04/2017 | 16:50
24
יש שמתחילים רק בהורדת חיתול בשעות אחה"צ ובסופי שבוע, אבל ברגע שעוברים את השלב הזה ומתחילים עם תחתונים לאורך כל היום - צריך באמת לוודא שיש אפשרות לילד להתפנות כשהוא צריך.
בגן בד"כ יש אסלות שמותאמות לילדים - אבל שווה לבדוק עם הצוות איך זה אצלכם.
כשיוצאים מהבית למקום שבו אין שירותים מותאמים אפשר לקחת את הסיר איתכם או לעזור לו בשירותים הרגילים.
בגינה - הרבה פעמים ילדים פשוט נהנים מהאפשרות "להשקות" את העצים והשיחים. אבל כמובן שאפשר להביא את הסיר גם לגינה. יש סירים יעודיים לטיולים עם שקיות שניתן לזרוק אחרי השימוש.
בכל מקרה, אם טרם התחלתם, קחי בחשבון שבהתחלה יש די הרבה פספוסים אז רצוי לפנות לזה כמה ימים שבהם אין אירועים ומקומות שחייבים להיות בהם, וכן לאפשר יותר זמן בית לטובת התרגול של העניין.
לצפיה ב-'פעוטון/תינוקיה בגבעתיים'
פעוטון/תינוקיה בגבעתיים
23/04/2017 | 09:07
15
היי,
מחפשת המלצות לפעוטון או תינוקייה בגבעתיים באיזור שכונת רמב"ם.
אשמח להמלצות מנסיון.
תודה
לצפיה ב-' האם יש פה מנותחות קיסרי בקהל'
האם יש פה מנותחות קיסרי בקהל
20/04/2017 | 12:55
8
144
מתי למעשה התאוששתן - כבר בבית חולים או החזרה הבייתה
האם הצלחתן לטפל בתינוק/ת- להרים, להחליף חיתול וכו' אחרי החזרה הבייתה
באיזה שלב נשארתן לבד להיות עם התינוק/ת אחרי הקיסרי

עוד שבועיים...
לצפיה ב-'כן. אני '
כן. אני
20/04/2017 | 15:53
90
עברתי ניתוח חירום....
בעקרון העצה הכי טובה זה לקום וללכת כמה שיותר מהר אפילו שזה כואב כי ככה מחלימים מהר.
בבית חולים ביקשתי כל הזמן זריקות משככי כאבי בטוסיק. זה משהו חזק . לא זוכרת בדיוק מה זה.
לאחר שלושה ימים שהייתי בבית חוליםעברתי למלונית.
אפשר להרים את התינוק והכל רק לא לשים על הבטן. איכשהו הסתדרתי ולאט לאט עבר. לוקח זמן עד שממש הכל נעלם ונרגע. חזרתי אחרי חודשיים להתעמל ולאט לאט עשיתי פעילות לבטן.
המפתח להחלמה מהירה זה פשוט לקום וללכת כמה שיותר מהר ולקחת משככי כאבים. שיעבור בקלות...
לצפיה ב-'כן '
כן
20/04/2017 | 16:56
88
תראי, ההתאוששות היא מאד אינדיבידואלית...
בעיני הקושי הוא עד להוצאת הסיכות. אחרי הוצאת הסיכות זה כבר ממש לא מורגש - וזה קורה שבוע או שמונה ימים אחרי הלידה.
הקושי המרכזי עבורי ביום הראשון היה ההתרוממות ממצב שכיבה. בהתחלה זה בלתי אפשרי לעשות את זה לבד ועם הזמן את מוצאת לעצמך פתרונות איך לעשות את זה כך שיהיה לך נוח. אני נאצלתי למצוא פתרון בלילה הראשון כשהייתי צריכה להתפנות ולא היה מי שיעזור לי להגיע לשירותים...
מעבר לזה, הכאבים לדעתי הם נסבלים, אני לקחתי אופטלגין נוזלי רק בלילות כדי שאצליח לישון ובמהלך היום לא לקחתי בכלל משככי כאבים.
אני לא נתקלתי בקושי להרים או לטפל בתינוקות - המשקל שלהם הוא לא כ"כ גבוה... מה שכן בעייתי הוא להרים אותם עם הסלקל למשל - שזה כבר משקל הרבה יותר כבד.
כמו שציינו כבר לפני - הדרך הכי טובה להחלים מהר היא לקום מהמיטה למרות הקושי ולהתחיל להסתובב. אני לא יודעת איך עובד אצלכם מבחינת ביות מלא/חלקי וכו' אבל גם אם היא איתך בחדר ואת לא צריכה להסתובב - אני ממליצה לך כן לטייל במהלך היום - כמה שיותר. לתחושתי, אחד הדברים שהכי הקלו על ההחלמה שלי מהניתוח הוא שלא היתה לי אפשרות לנוח במהלך היום כי אחד התאומים שלי היה בתינוקייה והשנייה היתה בפגייה והייתי צריכה להסתובב בין המחלקות כל היום כדי להספיק להאכיל את שניהם.

ו... שיהיה בהצלחה!! זה ממש ממש קרוב ומרגש...
מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
22/04/2017 | 22:17
39
ההתאוששות היא הדרגתית, יש קפיצת מדרגה בהרגשה כשמוציאים את הסיכות.
אני כבר לא ממש זוכרת את התשובות לשאר השאלות, זה בכל זאת היה לפני כמעט 7 שנים...

ממליצה לך בחום לקרוא את סיפור הלידה של לירי הקיסר, בעיני הוא חובה לכל מי שעברה או תעבור לידה קיסרית.
לצפיה ב-'מה ההגדרה של ״התאוששתן״?'
מה ההגדרה של ״התאוששתן״?
23/04/2017 | 05:33
57

לחזור למצב של לפני הניתוח לוקח זמן - כמו שאמרו אי אפשר לקום משכיבה לישיבה או מישיבה לעמידה בלי להיעזר במשהו (פריט ריהוט בדרך כלל). להרים את התינוק או להחליף חיתול זה לרוב לא בעייתי, לדעתי - כמו שאמרו התינוקות קלים בשלב הזה. עם הראשונה (אז הייתי גם קלולס וגם היה לי קשה להתאושש נפשית וגופנית מקיסרי חירום לא צפוי) נשארתי לבד עם התינוקת אחרי שלושה שבועות, כשבעלי חזר לעבודה. לפני שהוא הלך הוא לימד אותי להחליף חיתול, כי עד אז רק הוא עשה את זה, אבל לא כי לא הייתי מסוגלת פיזית לבצע את הפעולה (הנקתי אותה מההתחלה וזה לא ששכבתי במיטה והוא הביא אותה אליי - לקחתי אותה והנקתי, ולא הייתה בעייה מיוחדת מהבחינה הזאת פרט לעניין שדיברתי עליו בהתחלה של מעבר בין תנוחות). וגם אני לקחתי תרופות נגד כאבים לפי ההוראות מבית החולים - כבר לא זוכרת כמה זמן זה היה - מה שנתנו.
לצפיה ב-'עונה בעצם במקום חברה שלי'
עונה בעצם במקום חברה שלי
23/04/2017 | 13:31
1
63
אני הייתי עם תאריך לקיסרי ובסוף התהפך ונולד רגיל.
אבל חברתי עברה 2 קיסרי ושרדה לספר לי :)))
לידיעתך יש קבוצה קיסר נולד בפייס - תיעזרי אולי (אותי זה רק החריד אגב).

1. היתה לה בקיסרי האחרון התאוששות קשה מאוד. א. נוצר לה שבר בטבור שעדיין לא תוקן (צריכה ניתוח לתקן). ב. בניתוח הקיסרי "נכנס לחלל הבטן אויר" (הגדרת הרופאים שלה) והתוצאה היתה כאבי כתפיים קשים מאוד ובכלל כאבים קשים כי היה אויר כלוא בתוך הגוף. אין לי מושג תוך כמה זמן התאוששה אבל אחרי 3 שבועות כשנפגשנו והתחלנו להיות חברות היא אמרה שהיא עדיין לא סיימה להתאושש. זו אמא מהגן שכיום חברות טובות מאוד, שתינו ילדנו בהפרש של 3 שבועות. היא גם החליטה לא ללדת יותר כי לא יכולה לעמוד בעוד קיסרי (היתה לה לידה רגילה אחת ושתיים בקיסרי).

נדמה לי שהיא הגדירה שהתאוששות משהו כמו 3 שבועות במקרה שלה.
נדמה לי שאם אין את הסיבוכים שהזכרתי אז ההתאוששות יותר לכיוון שבועיים.

עכשיו מה חשוב לי לומר לך ששאבתי מאותה קבוצת פייס? שיש רצועות פיזיולוגיות, שאם קונים אותן (פרטי) ומכניסים לתוך שכבות הבטן במהלך הניתוח, אז אין הידבקויות.
והידבקויות הן הגורם מס 1 לבעיות פוריות בהמשך, לאחר קיסרי. לא רוצה להפחידך אבל גם הרופא שלי דיבר על הידבקויות כסיבוך עיקרי. רציתי לשאול אותו אם לרכוש את אותן רצועות פיזיולוגיות, מעין רשתות שאותן שמים בין השכבות והן נמסות וגורמות לכך שהשכות של האיברים הפנימיים לא יידבקו זה לזה במהלך ההצטלקות שלאחר הניתוח.

אז לכי שאלי את רופאך האם בחדר ניתוח שבו את עומדת להיות משתמשים בזה והאם לרכוש את זה. אני לא שאלתי בסוף את הרופא (סיפור בפני עצמו איך הוא התנהג אלי בחוסר סבלנות למרות שהוא רופא פרטי, ולכן לא דיברתי איתו על כך).

מקרה נוסף שיש להיזהר ממנו הוא מקרה של חברתי לעבודה. היא נותחה עי רופא שלה פרטי. הכול היה סבבה והוא הלך הביתה בערב. באמצע הלילה פתאום מתעוררת מלאה דם במיטה. מסתבר שהוא "שכח לתפור שכבה". התקשרו אליו בדחיפות באמצע הלילה, למזלה הדימום היה חיצוני ולא פנימי. הוא בא לשם וניתח אותה שוב כדי לתפור כמו שצריך. זהו, היא הגדירה שלא היו לה שום כאבים כי היא קיבלה המון משככים, היא הניקה מההתחלה והכל היה טוב - חוץ מזה שהיו לה 2 ניתוחים במקום 1.

אבל אלה כנראה מקרים באמת קיצוניים. לרוב זה עובר ללא סיבוך. חברה שלי שילדה תאומות בניתוח, אמנם חשה שהמנתח זלזל בה כי הוא היה חסר סבלנות (זה אותו מנתח שניתח את חברתי השנייה אגב). אבל תכלס היא בסדר והחלימה יפה.
לצפיה ב-'חשוב לי להדגיש - המקרים שאת תיארת הם מאד קיצוניים'
חשוב לי להדגיש - המקרים שאת תיארת הם מאד קיצוניים
24/04/2017 | 09:08
33
אמנם גם את כתבת את זה, אבל לטובת אלו שעתידות לעבור ניתוח קיסרי חשוב לי להוסיף דגש לעניין:
רובם המכריע של ניתוחים קיסריים (שהם ניתוחים מאד שכיחים - מעל 20% מהלידות) מסתיימים בלי אירועים מיוחדים במהלך הניתוח או ההחלמה ממנו.
אם זה לא היה המצב אני מאמינה שהיו מאשרים הרבה פחות ניתוחים אלקטיביים, אלא מייעדים את הניתוחים הקיסריים למקרי חירום או מצבים רפואיים מיוחדים בלבד.
אירועים חריגים יש גם בלידות "רגילות"  - אבל בשני המקרים אלו הם פרטים שלא מעידים על הכלל.
לצפיה ב-'אגב, סתם לשם השוואה'
אגב, סתם לשם השוואה
23/04/2017 | 20:11
49
גם מלידה רגילה, אם היא עם הרבה תפרים (מי אמר תפרים ולא קיבל? אצלי, אמי ואחותי כולנו מפה ועד להודעה חדשה תפרים בכל הלידות), ההתאוששות היא סביב 3 שבועות עד חודש. כן, חודש עדיין כואבים התפרים, בשתי הלידות הגעתי כמה וכמה פעמים לרופאת נשים שתסתכל מה קורה אתי עם התפרים כי סבלתי מאוד מאוד. גם נזקקתי למשככים בזריקה בימים הראשונים מרוב כאבים.
מהבחינה הזו, כבר הכרתי כמה נשים שטענו שקיסרי זה משחק ילדים לעומת לידה טבעית. תשמעי, הכאבים של הצירים עם יואבי היו בדרגה הכי גבוהה שאפשר, קיבלתי אפידורל רק בפתיחה 9 וחצי (=ממש לידה פעילה. מי אמר ללדת בשבת כשהמתמחים הכי צעירים נמצאים ועסוקים?) ועד אז עמדתי בכאבים באמת קשים מאוד עד צרחות שבר.
קיסרי מונע את כל אלה :))))))

כל מה שיספרו לך קחי בעירבון מוגבל. לאחת הקיסרי כמו 2 החברות שלי היה מסובך וקשה, לשנייה עובר בציק צק. זה מאוד אינדיבידואלי. תחשבי מה עברת עד ההריון, זה הרבה יותר כואב (נפשית) מכל ציר. בחיי ששמחתי וחייכתי בין הצירים כי רציתי כבר לפגוש את התינוק המיוחל, ו-ואלה - כאבים עוברים. תינוק נשאר איתך לכל החיים.
לצפיה ב-'רק שאלתי ובאותו יום נותחתי '
רק שאלתי ובאותו יום נותחתי
24/04/2017 | 14:16
9
לצפיה ב-'החלפת תמל'
החלפת תמל
22/04/2017 | 23:24
32
היי
בגלל בעיית גזים קשה החלפתי את התמל לבתי.
נשארתי עם 9 קופסאות (900 גרם) סגורות של סימילק אדוונס פלוס שלב 1.
רכשתי סטוק כשהיה מבצע ואני מוכרת אותם במחיר עלות 60 ליחידה.
אזור רמת גן.

תודה
לצפיה ב-'נסיעה לאילת עם תינוקת.אשמח לעצה'
נסיעה לאילת עם תינוקת.אשמח לעצה
21/04/2017 | 04:23
4
81
היי לכם
אשמח לדעת האם החשש שלי מוצדק או שלא..
אנחנו מעוניינים לנסוע לאילת, עם הקטנה בת שנה וחצי, ואני חוששת בגלל החום. גם אני כאדם בוגר מרגישה תחושת מחנק באילת בקיץ אז אולי עליה זה ישפיע אפילו יותר גרוע? 
וגם לגבי הבריכה, כשיוצאים איתה כשהיא רטובה לגמרי היא לא תתקרר? אולי לשים לה בגדים ארוכים דקים בתוך הבריכה? קבענו לנסוע בסוף חודש יוני אולי כדאי לשנות את התאריך לאמצע חודש מאי?
כמו שאתם מבינים אני אמא בפעם הראשונה שנוסעת איתה בפעם הראשונה.. קצת לחוצה מזה. אשמח להמלצות וטיפים. 
תודה מראש. 
לצפיה ב-'אין ממש סיבה לחשוש.'
אין ממש סיבה לחשוש.
21/04/2017 | 09:54
57
אם חם נשארים בצל, ובאופן כללי מלבישים בגדים קצרים, שותים הרבה, הולכים לבריכה וכו'. אנחנו גרים בישראל, ולא צריך להגיע עד אילת כדי שיהיה ממש חם - והילדים שורדים... ואם תשימי לה בגדים ארוכים בבריכה והם יירטבו - יהיה לה הרבה יותר קר כשהיא תצא מהבריכה.

לצפיה ב-'מצטרפת לחייבת להגיב'
מצטרפת לחייבת להגיב
21/04/2017 | 15:13
59
באמת אין מה לדאוג. אנשים מגדלים תינוקות באילת. לדעתי, בשיא הקיץ החום בשילוב הלחות של המרכז הרבה יותר מעיקה.
בכל מקרה, חשוב לשתות הרבה. להימנע מלשהות בשיא החום בחוץ.
ללבוש בגדים קצרים ומאווררים.
אין שום מניעה ללכת לבריכה בבגד ים. חשוב להימרח בקרם הגנה, לחבוש לקטנה כובע וגם כאן להקפיד לשתות ולהימנע משעות הצהריים.
אני לא חושבת שיציאה מבריכה לחום הקיצי יגרור צינון. חשוב להתנגב טוב לפני שנכסים רטובים למקום ממוזג. ככה כן ניתן להצטנן.

וטיפ קטן- לתכנן הרבה הפסקות. להיות מוכנים לזרום עם הקצב שלה שלא תמיד תואם את הקצב שלנו. והדבר הכי חשוב שאני למדתי הוא להתכונן מראש לארוחות לפי השעות של הקטנים. לא להיתפס ברגע האחרון חצי שעה לפני שהם רעבים שאין לכם מושג מה אתם רוצים לאכול ואיפה.
לצפיה ב-'הייבי סיכמה את זה מעולה ! '
הייבי סיכמה את זה מעולה !
21/04/2017 | 19:44
52
החשש בנסיעה עם תינוקת בפעם הראשונה הוא מובן לגמרי.
תנהגו לפי הכללים המוכרים - שהייה בצל, קרם הגנה, שתיית הרבה מים וזה יהיה בסדר.
בגדים ארוכים לבריכה זה רעיון פחות מוצלח בעיני כי דווקא אז ביציאה מהבריכה אפשר להתקרר. אני מעדיפה לקחת איתי יותר בגדי החלפה, וביציאה מהמים להוריד את בגד הים כדי שיתייבש ולנגב אותה ולהחליף לה לבגדים יבשים.
כמו שהייבי כתבה, לחופשה עם ילדים יש קצב אחר ממה שאנחנו רגילים ובעיני הדרך הכי נוחה היא לא להוציא אותם יותר מדי מהשגרה , אלא להתאים את עצמכם לשגרה שלה מבחינת שעות ארוחות ומנוחות.
יהיה לכם כיף !!!! אני בטוחה בזה
לצפיה ב-'איזה כיף- נסיעה לאילת! תעשו חיים '
איזה כיף- נסיעה לאילת! תעשו חיים
24/04/2017 | 14:34
25
לגבי הנסיעה עצמה- הייתי עושה נסיעה עם עצירות בדרך- תקבעו מראש אבל גם תהיו גמישים. הנסיעה עצמה ארוכה ולא פשוטה אבל עם תכנון טוב או טיסה- זה יכול להיות נעים וכייפי.

לגבי אילת- חם שם אבל יש ארטיקים ויש בריכה ואפשר לשרוץ שם. פשוט להלביש בבגד ים ארוך כדי לשמור מפני השמש ולהיות מוכנים עם מגבת כשיוצאים מהמים.

תנסו פשוט לזרום עם מה שקורה, להביא הרבה בגדי החלפה.
לצפיה ב-'שאלה על גמילה'
שאלה על גמילה
19/04/2017 | 12:44
9
91
האם מומלץ להוריד את החיתול ישר לכל הזמו גם בלילה או בלילה להשאיר חיתול?
לצפיה ב-'הגמילה בלילה הנה פיזיולוגית '
הגמילה בלילה הנה פיזיולוגית
19/04/2017 | 12:52
66
ולכן הייתי מחכה לראות מתי הילד/ה קמים עם חיתול יבש. כדי לבדוק את זה גם חשוב להקפיד על הליכה לשירותים לפני שהילד הולך לישון ולא להרבות בנתינת מים.
לצפיה ב-'בשלבים'
בשלבים
19/04/2017 | 18:40
39
קודם מבססים גמילת יום בזמן ערות. כשמתחילה לקום עם חיתול יבש בשנת צהרים נפרדים גם מהחיתול שם.
גמילת לילה היא השלב האחרון וכוללת מוכנות פיזיולוגית יותר ממודעות. בגדול כאשר קמה עם חיתול יבש מהלילה מוותרים גם עליו.
אני רק רוצה לסייג בנקודה הזו שאצלנו אף פעם לא הגענו לחיתול יבש בלילה. הדרדס היה מתעורר לפנינו, עושה פיפי ואז קורא לנו לבוא. ברגע שזיהינו שזה המצב אז הורדנו חיתול לילה.
לצפיה ב-'מתחילים עם היום'
מתחילים עם היום
20/04/2017 | 11:04
4
41
בהתחלה לילד לא תהיה שליטה על הצרכים בלילה, כיוון שמעבר ללמידה של עניין ההתאפקות יש גם עניין של בשלות פיזיולוגית.
אחרי שהוא יודע להתאפק ושולט ביום צריך להמתין לראות מתי הוא מצליח להתאפק גם בלילה (קם עם חיתול יבש).
מה שכן כדאי לעשות, לדעתי, אחרי שהוא כבר גמול ביום הוא להרגיל אותו לעשות את הפיפי הראשון של הבוקר מיד כשהוא קם בסיר/באסלה - ולכן כן כדאי לדעתי להוריד את החיתול מיד כשהוא מתעורר.

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
20/04/2017 | 11:50
3
42
אז גם בשנת צהריים וגם בשנת לילה לשים חיתול?

האם כדאי לשים את התחתונים שהם כמו חיתול?

לצפיה ב-'כן, עד שהילד קם יבש'
כן, עד שהילד קם יבש
20/04/2017 | 12:53
37
לאט לאט תראי שאין צורך בשינה במהלך היום ובהמשך בשינת הלילה.

לגבי הפול אפס- אני אישית לא אוהבת, בעיני זה חיתול לכל דבר וזה שהם יכולים להוריד בעצמם- לא עושה עליי רושם, זה גם לדעתי יותר יקר.
הייתי נשארת עם חיתול ומבהירה שזה רק לשינה וזהו. אם עושה בעיות ולא רוצה- הייתי עוברת לפול אפס.
לצפיה ב-'בהתחלה כן'
בהתחלה כן
20/04/2017 | 16:59
29
עם הזמן את תראי שהוא מצליח להחזיק מעמד בשנת הצהריים ותוכלו להוריד את החיתול בצהריים ולהישאר רק עם הלילה.
אני לא נתקלתי בהתנגדות לשינה עם חיתול. פשוט הסברנו שביום מסתובבים עם תחתונים וכשישנים מחזירים את החיתול. הם לא מכירים משהו אחר ומבחינתם זה טבעי. רק לנו זה נראה מוזר...
תחתוני פול אפ לתחושתי פחות סופגים אז הם מתאימים אולי לשלב מעבר שבו יש מעט פספוסים בשינה, אבל לא לשנת לילה מלאה.
לצפיה ב-'לרוב אין סיבה לעבור לפול אפס'
לרוב אין סיבה לעבור לפול אפס
23/04/2017 | 09:13
16
פשוט מסבירים לילד שבלילה הוא ישן והוא לא יכול להגיד לנו / לא יכול להרגיש שהוא צריך פיפי, לכן שמים חיתול. רוב הילדים מקבלים את זה ואין להם בעיה.
אצל הגדול שלי זה לקח שנה וחודשיים מגמילת היום עד שהיה יבש בלילה. כל הזמן הזה הוא לא אמר כלום על החיתול.
הייתי עוברת לפול אפס רק אם הילד מראה התנגדות לחיתול רגיל.
לצפיה ב-'צריך להבין מה נעשה עד כה ומה מידת הבשלות של הילד'
צריך להבין מה נעשה עד כה ומה מידת הבשלות של הילד
20/04/2017 | 15:27
1
54
שווה לך להעלות את השאלה באפליקציית she'z. מכירה אותה? היא רק לנשים והיא לא עולה כסף ויש לך אפשרות להתייעץ עם נשות מקצוע. 
לצפיה ב-'נורא יפה מצדך שנרשמת לתפוז רק כדי'
נורא יפה מצדך שנרשמת לתפוז רק כדי
21/04/2017 | 11:19
46
להמליץ לה על אפליקציה שאין לך קשר אליה בשום צורה.
לצפיה ב-'מעוניינת להקליט את הנעשה במסגרת של הילדה עם פלאפון- יש עצות'
מעוניינת להקליט את הנעשה במסגרת של הילדה עם פלאפון- יש עצות
17/04/2017 | 16:38
2
103
שלום לכולם
מעוניינת להקליט את הנעשה במסגרת בעזרת פלאפון, גלאקסי 5.
יש למישהו עצות באיזה אפליקציה להיעזר?
לצפיה ב-'את בטוחה שזה חוקי? הייתי בודקת את זה.'
את בטוחה שזה חוקי? הייתי בודקת את זה.
17/04/2017 | 16:43
24
לצפיה ב-'א. זה לא חוקי, ב. תקני גאדג'ט מתאים'
א. זה לא חוקי, ב. תקני גאדג'ט מתאים
19/04/2017 | 21:00
77
יש חנות באבן גבירול שמוכרת אביזרי האזנה מיוחדים שמשמשים בד"כ או לגן או לבגידות. מוזמנת לקנות, בידיעה שמה שאת עושה לא חוקי (אבל זה לא משנה כי אף אחד לא אוכף את החוקים האלה במדינת ישראל).
חברה שלי עושה האזנות כל הזמן. אני לא בעד. אבל כל אחד עושה מה שטוב לו.
לצפיה ב-'קודם גמילה או קודם מיטה?'
קודם גמילה או קודם מיטה?
18/04/2017 | 15:39
5
77
היי,

האם יש משמעות למה צריך קודם?

מיטת מעבר או גמילה מחיתולים?

תודה
לצפיה ב-'זה בעיקר תלוי בך'
זה בעיקר תלוי בך
19/04/2017 | 09:43
43
אני למשל לא איפשרתי להם לצאת לבד בלילה לעשות פיפי וביקשתי שיקראו לי בערך עד גיל 4, כך שהאפשרות לרדת מהמיטה בלילה לבד לא היתה רלוונטית.
אבל אם את מתכננת כן לאפשר להם ללכת לשירותים לבד בלילה אז כמובן שחשוב שתהיה להם האפשרות הפיזית לעשות את זה...
לצפיה ב-'אין קשר בין השניים'
אין קשר בין השניים
19/04/2017 | 11:43
1
44
אפשר לגמול במיטת תינוק. ממילא בשלב ראשון לא גומלים לילה ולאחר מכן, גם כשגומלים לילה לא כל כך מהר מאפשרים להם לרדת לבד.
אצלנו בן 3.8 עדיין קורא לנו לפיפי/קקי באמצע הלילה למרות שבמהלך היום הולך לבד.

מה שכן- מכיוןן ומעבר למיטת מעבר עשוי להיות כרוך בשינויים בהרגלי השינה ומאבקי כוח לא הייתי עושה את שניהם ביחד, אלא אחד אחרי השני עם תקופת הסתגלות ביניהם
לצפיה ב-' מסכימה עם ההערה לגבי עודף שינויים'
מסכימה עם ההערה לגבי עודף שינויים
19/04/2017 | 12:28
32
יש לתת לכל שינוי את המקום שלו ואת תקופת ההסתגלות שלו. לכל אחד מהמעברים האלה יש משמעויות לגבי מידת העצמאות של הילד והיכולת/רצון שלו לשתף פעולה, וחשוב לתת לו גם את הזמן שלו לעכל את השינויים ולהסתגל אליהם.

לצפיה ב-'תלוי בכם, בד"כ אין קשר או חשיבות גדולה'
תלוי בכם, בד"כ אין קשר או חשיבות גדולה
19/04/2017 | 12:54
34

באופן אישי אני הייתי מעבירה למיטה קודם כי זה מעודד אח"כ בגמילה את העצמאות ללכת ולעשות (אם כי גם מעודד בלאגן ומשחק סביב זה).
לצפיה ב-'בדרך כלל קודם גמילת יום'
בדרך כלל קודם גמילת יום
19/04/2017 | 14:46
33
אחר כך מעבר מיטה, אחר כך גמילת לילה.

לפעמים הפעוט עושה מה שהוא רוצה ולא מה שמתאים לך.
עם הצעיר שלי היה קודם מעבר מיטה ורק אחר כך גמילת יום.
לצפיה ב-'צעצועים לתינוקות'
צעצועים לתינוקות
16/04/2017 | 15:03
8
108
מאיזה חנות כדאי לקנות צעצועים לתינוקת קטנה?
או אולי כדאי להזמין מהרשת וזהו?

לצפיה ב-'החנות לא משנה'
החנות לא משנה
16/04/2017 | 18:23
75
לתינוקת קטנה ניתן לקנות נשכנים, צעצועים רכים מנגנים, מובייל, רעשן. אפשר להזמין אונליין ואפשר סתם בכל חנות תינוקות.
לצפיה ב-'הייתי מזמינה מאיביי/אמאזון/עלי אקספרס/נקסט'
הייתי מזמינה מאיביי/אמאזון/עלי אקספרס/נקסט
16/04/2017 | 18:55
4
83
המחירים בארץ מאוד יקרים.
כן הייתי נזהרת ולא קונה חיקוי בכל מה שקשור לצעצועים שנכנסים לפה של תינוקות.
לצפיה ב-'כל הצעצועים נכנסים לפה '
כל הצעצועים נכנסים לפה
16/04/2017 | 19:02
1
20
לצפיה ב-'tell me about it!'
tell me about it!
16/04/2017 | 19:07
71
הילדים בכיתת גן שלי כל הזמן היו מכניסים דברים לפה מפינת המשחק הסוציו דרמטי וזה חירפן אותנו-כל היום חיטאנו את הדברים בגלל זה והם לא תינוקות...
לצפיה ב-'לא הייתי קונה מאלי אקספרס'
לא הייתי קונה מאלי אקספרס
18/04/2017 | 15:08
54
כמעט כל הצעצועים שם הם חיקויים ברמה גבוהה עד שכמעט אי אפשר לדעת שזה חיקוי. לגבי אי ביי חשוב לבדוק מי המקור כי גם שם יש המון מוכרים סיניים.
הסיכון הוא מצבעים וחומרים רעילים, תפרים וחיזוקים לא מספקים וקיומם של אלמנטים קטנים כמו כפתורים.
לדעתי לתינוקות עדיף לקנות מספק מוכר שיודעים שהצעצוע הוא מקור או ממדינות מערביות בהן יש תקנים לגבי צעצועים לילדים קטנים.
לצפיה ב-'אני לא רואה שם חברות "אמיתיות"'
אני לא רואה שם חברות "אמיתיות"
19/04/2017 | 16:33
40
אנסה שוב

תודה רבה
לצפיה ב-'מומלץ מאוד האתר הבא'
מומלץ מאוד האתר הבא
19/04/2017 | 11:03
1
81
לצפיה ב-'תודה, נראה שאין שם כרגע יותר מידי מוצרים ליתנוקות'
תודה, נראה שאין שם כרגע יותר מידי מוצרים ליתנוקות
19/04/2017 | 16:31
8
לצפיה ב-'איך מרגילים לשתות מים?'
איך מרגילים לשתות מים?
17/04/2017 | 00:39
5
128
הקטן בן שנה ואנחנו רוצים להחליף את החלב שהוא מקבל במשך היום בארוחות ביניים. הבעייה שהוא לא שותה מספיק מים והדרך היחידה שהוא מקבל נוזלים זה בחלב.
 התחלנו להציע מים החל מגיל 6 חודשים עם כל ארוחה וגם בין ארוחות, ניסינו 2 סוגי כוסות ובקבוק. הוא לוקח שלוקים מדי פעם, אבל לא מתקרב לכמות שצריך לשתות. הוא מוכן לשתות מים מכוסות של "גדולים", כמובן שהוא לא יכול לעשות את זה לבד וגם עם עזרה חצי מגיע לחולצה.
סה"כ הוא שותה בקבוק בערב, בבוקר, בסביבות 11 ושוב בארבע. היינו רוצים להוריד את הבקבוקים של 11 וארבע ולהחליף בארוחות ביניים.

תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'כוסות והתמדה'
כוסות והתמדה
18/04/2017 | 11:22
1
72
אני לא יודעת איזה כוסות ניסיתם אבל אם מדובר בכוסות פטנט לא כל הילדים מתחברים לטכניקה לשתות מהן. שווה לנסות בקבוק עם קש - יש מלא סוגים בחנויות תינוקות וסופר פארם.
אם אוהב כוסות של גדולים אולי כדאי לנסות כוסות עם קש מובנה שמונעות את הצורך להטות את הכוס.

וצריך לזכור שבניגוד לחלב שהוא מתוק מים הם ניטראלים ולכן פחות שותים כמות גדולה במכה. הרבה ילדים צריכים שיציעו להם את הבקבוק/כוס בתדירות גבוהה כדי שכל פעם יקחו כמה שלוקים עד שיגיעו לכמות הרצויה.
לצפיה ב-' תודה ננסה קש'
תודה ננסה קש
18/04/2017 | 18:05
11
לצפיה ב-'אני עם הייבי '
אני עם הייבי
18/04/2017 | 14:04
1
77
תנסו כוסות עם קשית או כוס שנראית כמו כוס של מבוגרים אבל עם כיסוי.

אני רק מזהירה שקשה להבין איך הכוס עובדת ולרוב רק הילדים יודעים בעצמם ומלמדים את ההורים/גננות
לצפיה ב-' תודה, יש לנו את המנצקין'
תודה, יש לנו את המנצקין
18/04/2017 | 18:07
9
לצפיה ב-'דוגמא אישית'
דוגמא אישית
19/04/2017 | 10:01
53
מעבר לכל מה שכבר כתבו לך -
ילדים לומדים המון (לטוב ולרע) באמצעות חיקוי שלנו המבוגרים.
אם לכם יהיה תמיד בקבוק מים זמין והוא יראה אתכם שותים ממנו לאורך כל שעות היום, וגם לאחר הארוחות - יש סיכוי טוב שהוא יחקה אתכם ויאמץ גם לעצמו את ההרגל...
לצפיה ב-'תינוקות וספרים '
תינוקות וספרים
16/04/2017 | 13:41
12
92
בימים האחרונים אני עוקבת אחרי דיון מאוד מעניין באחת הקבוצות בפייסבוק על הקראת ספרים לתינוקות ועל מתי נכון ומומלץ להתחיל בהקראת ספרים לתינוקות:

חלק ממליצים להקריא ספרים מספרי הבסיס כבר מגיל אפס (לא חייב להיות אפס, הכוונה כבר כשהם פיצים לשלב את זה כחלק מטקס ההרדמה) וחלק טוענים שאפשר לחכות עם ספרים עד שהם הופכים לפעוטות.

אז ספרו ושתפו- האם אתם מקריאים לילדים ספרים מאיזה גיל התחלתם אילו ספרים הכי אהבתם להקריא להם כשהיו פיצים והאם הספרים האלה עדיין משמעותיים להם כגדולים יותר
לצפיה ב-'ספרים'
ספרים
16/04/2017 | 18:15
2
113
גילוי נאות: אני עורכת ספרים.
מתחילה מגיל חודשיים שלושה או מתי שבא לי וזורם לי. מתחילה מהספר "גן גורים" ודומיו - הכוונה, בחרוזים. בגיל הזה חרוזים נעימים לאוזן כמו שיר. הוא מקשיב לספר כולו, אבל לא לפני השינה אלא סתם ככה.
בדיוק היום הוצאתי ספרי משחק קטנים, ספרי עגלה כאלה, ויואב התלהב מאוד, אכל אותם לתיאבון :)
לצפיה ב-'איזה קטע, לא ידעתי שאת עורכת ספרים '
איזה קטע, לא ידעתי שאת עורכת ספרים
16/04/2017 | 18:54
1
96
ספרי מבוגרים או ספרי ילדים?

אני האמת לא אוהבת את "גן גורים"- מעולם לא התחברתי אליו גם לא כילדה וגם לא כגננת.
לצפיה ב-'עורכת הרבה מאוד ספרי ילדים ופעוטות'
עורכת הרבה מאוד ספרי ילדים ופעוטות
19/04/2017 | 20:23
47
גם מבוגרים. אולי חצי חצי.
לצפיה ב-'הקראתי ממש מההתחלה'
הקראתי ממש מההתחלה
17/04/2017 | 11:25
1
92
ואני מתכוונת ממש - אמא שלי הביאה את "בוא אלי פרפר נחמד" עוד לבית החולים. מגיל ממש צעיר (חודש-חודשיים) הרגשתי שהיא מקשיבה ומתסכלת עלי בעיון כשאני מספרת לה, מגיל 3-4 חודשים סיפור אהוב ומוכר מרגיע אותה (למשל כשהיא לא רוצה לשכב בשקט להחליף חיתול או בזמן חיסון).
סביב גיל 7-8 חודשים היא כבר למדה לבקש סיפור מסוים - לזחול לספר ולהרים אותו, או להצביע עליו ולהשמיע קולות התלהבות.
אגב, אצלנו זה לא חלק דווקא מטקס ההרדמה, אלא חלק מזמן המשחק שלה.
לצפיה ב-'מקסים '
מקסים
17/04/2017 | 13:24
68
אצלי מחכה לה ספרייה של ספרי ילדים-בעברית ובאנגלית,כיאה לגננת
אני גם מאמינה להקריא מההתחלה, לא חושבת שאביא לביה"ח אבל כן נתחיל עם זה כשנכנס לשגרה בבית. הכל תלוי בהתאוששות שלי- לא חושבת שבעלי יהיה בעניין של להקריא לתינוקת בת יומה- אבל אולי עוד אופתע
לצפיה ב-'עם הגדול אני התחלתי מגיל ממש צעיר - אולי חודש'
עם הגדול אני התחלתי מגיל ממש צעיר - אולי חודש
18/04/2017 | 09:28
2
68
בהתחלה היה לי רק ספר אמבטיה עם כמה שורות, והקראתי לו כששיעמם לי .
זה לא היה רק כחלק מטקס שינה, אלא גם סתם במשך ביום. 
לדעתי בזכות זה הוא מאד אוהב ספרים בינתיים (למרות שממש לאחרונה הוא הודיע לי שהוא לא אוהב יותר (בן 5) , אבל ברגע שהקטן מביא ספר, הוא מיד בא לשמוע). 

עם הקטן, בגלל שהייתי עסוקה יותר, יצא שפספסתי את הנושא הזה. לא הקראתי לו מספיק כשהיה קטן. ואז מתישהו שמתי לב (באיזור גיל 8 חודשים או שנה אני חושבת) שהוא לא רוצה לשמוע ספרים. ממש התבאסתי.
הסתבר שגם המטפלת ראתה שהוא לא רוצה אז לא ניסתה יותר. ביקשתי ממנה במיוחד שתקריא לו, אפילו כל פעם קצת, כדי שיתרגל. גם אני כמובן השקעתי בזה והקראתי לו. לשמחתי זה עזר, ואחרי כמה זמן הוא התחיל לאהוב, והיום הוא מאד אוהב.
בקיצור - ממליצה אם אפשר, להתחיל מוקדם. מעבר לכיף בזה, לאוצר המילים, וכדו', זה מרגיל אותם לשבת בשקט ולשמוע.
לצפיה ב-'מסכימה איתך לגמרי '
מסכימה איתך לגמרי
18/04/2017 | 13:59
1
57
בעיני זה מקסים וזה גם יכול להיות זמן איכות מצויין.
אני אגב חושבת להציע לבעל שהוא יהיה זה שרוב הפעמים יקריא את הספרים (בתקווה שלא יהיה מונטוני כי לא נראה לי שאי פעם הקריא ספר לילדים ).

אני הכי בעד לשלב ספרים לאורך כל היום. בממוצע ביום בגן אני מקריאה משהו כמו 3-4 ספרים לאורך היום. כמה שיותר חושפת אותם לספרים וכתוצאה מזה אוצר המילים שלהם בעברית גדל משמעותית ועורר את הסקרנות שלהם (מדובר בילדים דוברי אנגלית מבית שרוב ההורים לא יודעים בכלל עברית).
לצפיה ב-'ספרים זה באמת כיף - מעולה לאוצר מילים'
ספרים זה באמת כיף - מעולה לאוצר מילים
18/04/2017 | 15:04
40
כשהם גדלו, אצלינו הזמן לספרים הצטמצם. עד שחוזרים מהגן זה כבר 16:30 - 17:00. לגדול יש חוגים וחברים. יוצא שאני מקריאה בעיקר לפני השינה.
היתה תקופה שבה כל אחד בחר 2 ספרים, אבל בשלב מסוים זה כבר יצא יותר מידי (וגם ככה הולכים לישון לצערי מאוחר מידי). נאלצתי לצמצם. עכשיו זה לרוב בין סיפור אחד לשלושה (בהתאם לאורך הספרים שהם בוחרים).
אצלי בעלי כמעט לא מקריא (אין לו סבלנות לזה, אז זה יוצא אצלו מונוטוני וחפוז )
לצפיה ב-'כמעט מההתחלה'
כמעט מההתחלה
18/04/2017 | 15:14
44
לגדול הקראנו ספרים מגיל חודשיים בערך. בהתחלה סתם על המשטח פעילות במהלך היום. בעיקר ספרי ילדים קלאסים (בוא אלי פרפר נחמד, איה פלוטו, ברכבת יושבת ארנבת) בגרסת קרטון שיכול לגעת ולא נהרס.
היום בגיל 3.8 הוא מכור ואין טקס שינה שכולל פחות משני סיפורים לא קצרים ולפעמים גם יותר.
הקטן בן חודשיים- בנתיים לא כל כך מוצאת זמן לספר לו ממש עם ספרים. הוא מצטרף אלינו לשעת סיפור של הגדול בדרך כלל בהנקה. בנוסף אני מדקלמת לו בעיקר בהחלפות חיתול, אמבטיה וגזירת ציפורניים שירים וסיפורים של הגדול שאני זוכרת בעל פה אז הוא נחשף למצלול ולשפה, פחות לתמונות.

אני מאוד אוהבת לקרוא ואני מקווה ככה להנחיל לילדים שלי את האהבה לספרים, לפתח אצלם עושר לשוני ודימיון.
לצפיה ב-'גם אנחנו הקראנו ממש מההתחלה'
גם אנחנו הקראנו ממש מההתחלה
19/04/2017 | 09:58
39
אבל חייבת לומר שהיו תקופות שבהן להקשיב לסיפור היה פחות מעניין ומה שהיה יותר אטרקטיבי בעיניהם הוא הדפדוף בדפים, לטעום את הספר... אז פשוט זרמנו איתם עם העניין.
כשהם היו ממש קטנטנים הספר לא היה חלק מטקס שינה אלא חלק מסדר היום שלנו, ובהמשך השנים, הוספנו אותו גם כחלק מטקס השינה.
היום, בגיל 5, שניהם מאד אוהבים ספרים - בכל שעות היום, ובמיוחד לפני השינה, ואחד האיומים ה"כבדים" אצלנו בבית הוא האיום שלא נספיק לקרוא ספר לפני השינה.
לצפיה ב-'בערך בגיל ארבעה חמישה חודשים'
בערך בגיל ארבעה חמישה חודשים
23/04/2017 | 22:23
1
17
כשהילד יכול לשבת בחיקי ולאחוז בספר. מה מקריאים? נורא פשוט עם הקטן - מה שנשאר מהגדולה
ובעצם - מהדורות קרטון של איה פלוטו, אמי רובינגר לסוגיו, הזחל הרעב, ספרים ברוסית לקטנטנים מאותה רטגוריה (קצר, צבעוני, קשיח, בחרוזים). לא לפני השינה, כפעילות נעימה בשעות היום, בזמן האוכל, סתם כשבא לי לכתוב איזה ווטסאפ ולהקריא בעל פה במקביל.
לצפיה ב-'מדהימה היכולת להקריא בעל פה, לא?'
מדהימה היכולת להקריא בעל פה, לא?
23/04/2017 | 23:22
14
איזשהו יום כשהקטנה התחילה לעשות עניינים ולרטון באמצע נסיעה וניסיתי להרגיע אותה, קלטתי שאני מסוגלת לדקלם את "איה פלוטו" (AKA המרגיע הלאומי) בלי לחשוב על זה בכלל, זה הפך לפעולה גופנית, כמו למצמץ.
לצפיה ב-'אני צריך לקנות קשת לעגלה: משנה מה ובכמה? '
אני צריך לקנות קשת לעגלה: משנה מה ובכמה?
17/04/2017 | 19:58
7
73
היי
כפי שציינתי בכותרת התבקשתי לקנות את זה לבת הראשונה של חברת ילדות.
אני אשמח לקבל כיוון של מה צריך, האם יש הבדלים בין כזו שעולה 180 לכזו ב-120? אביזרים שכדאי שיהיו על הקשת?
תודה רבה.

לצפיה ב-'בגדול, חשוב לבדוק שזה משהו שיתחבר לעגלה הספציפית'
בגדול, חשוב לבדוק שזה משהו שיתחבר לעגלה הספציפית
17/04/2017 | 22:39
2
55
שלהם.
מבחינת משחקים- עדיף בובות רכות או צעצועים שמתחברים לקשת והם עם כל מיני מרקמים.
לצפיה ב-'היא רוצה שזה יהיה לטיולון, כראה שכבר תשב '
היא רוצה שזה יהיה לטיולון, כראה שכבר תשב
18/04/2017 | 07:16
1
45
זה לא אמור להיות אוניברסלי?
יש איזה 100 סוגים ודגמים שונים.
יש יצרן וחנויות שמוכרות במחירים יחסית נמוכים? אולי אמזון?
ותודה על הכיוון.
שבוע טוב.
לצפיה ב-'יש מלא סוגים, רובם מתחברים לכל סוגי העגלות והטיולונים'
יש מלא סוגים, רובם מתחברים לכל סוגי העגלות והטיולונים
18/04/2017 | 13:56
35
לי יש של טייני לאב, לדעתי, שאחותי שלחה לי.
אם יש אפשרות להזמין מחו"ל הייתי עושה את זה או בודקת בחנויות קטנות יותר של ציוד לתינוקות. אולי עדיין יש מבצעים לפסח אז שווה גם לבדוק בחנויות הגדולות.

אנחנו מזמינים בערך הכל מאמאזון כי גרים בחו"ל ולרוב זה יוצא יותר זול ומשתלם מאשר לקנות בחנויות הגדולות פה.
לצפיה ב-'קשת עגלה'
קשת עגלה
18/04/2017 | 11:18
3
45
אישית אני אוהבת את הקשת של טייני לאב אבל היא יחסית יקרה.
הקשתות בדרך כלל באות עם מחברים אוניברסליים ככה שזה לא ממש משנה של איזו חברה.
אני חושבת שעדיף קשת שיש לה צעצועים ברמות שונות ולא רק בובות רכות כדי שתמשיך להיות מעניינת לאורך תקופה ולא רק בחודשים הראשונים.
אחד ההבדלים הגדולים בין קשתות יקרות לזולות זה קיומם של מפרקים שמאפשרין לשנות את הזווית של הצעצועים ולקרב גם לילד בחצי שכיבה לעומת קשתות שהקשת מתחברת במרחק קבוע מה שיכול לתסכל תינוקות קטנים שעוד לא מגיעים.

בכל מקרה לדעתי תקני קשת בתקציב שהתכוונת לרכוש מתנה ומחנות מוכרת ומקסימום חברה שלך תחליף לסוג אחר.
לצפיה ב-'לא חשבתי על העניין הזה של איפה להתקין את הקשת הזו'
לא חשבתי על העניין הזה של איפה להתקין את הקשת הזו
18/04/2017 | 14:01
2
40
זה מאוד חשוב שכן יהיה נגיש לתינוק שבאמת לא יהיה תסכול- נקודה טובה לשים לב אליה.
מזל שגם לאחותי היה בוגבו אז יודעת שזה יעבוד טוב גם אצלנו
לצפיה ב-'אין על אמזון, קונה שם המון '
אין על אמזון, קונה שם המון
18/04/2017 | 14:08
1
28
העניין שאני רוצה שתהיה לה האפשרות להחליף.

תוכלו פשוט להגיד לי מה לבדוק לפני שאני קונה?
מסוגי הצעצועים, חומרים ואפשרות כיוונון?

תודה רבה
לצפיה ב-'תחפשי את הקשת של טייני לאב'
תחפשי את הקשת של טייני לאב
18/04/2017 | 15:04
31
בעיני היא אחת המוצלחות ביותר.
לגבי הצעצועים - לדעתי צריך לפחות צעצוע אחד בסגנון קשקשן רעשן. נחמד עם יש מראה אבל לא חובה. צעצוע רך זה נחמד. ילדים בסוף הכי נהנים מלשחק עם התגית/האריזה...

דגש נוסף - לוודא שהקשת ניתנת לניקוי בקלות. יש קשתות עטופות בספוג/בד ואז לא בטוח כמה נוח לנקות אותן.
לצפיה ב-'בת 10 חודש ולא צמח שן אחת עדיין, תקין?'
בת 10 חודש ולא צמח שן אחת עדיין, תקין?
17/04/2017 | 23:08
1
48
שלום חברים,
הבת שלי נולדה עם חיך שסוע ונותחה (לא יודע אם זה קשור), ועדיין לא צמח לה שן אחד אפילו. האם זה בסדר, האם זה בטווח של הזמן שיכולים לצמוח?
עד מתי צריך לחכות ו/או להתעייץ עם רופא שיניים?

תודה רבה
לצפיה ב-'זה בסדר גמור, יש לך עוד הרבה זמן לפני שצריך לדאוג.'
זה בסדר גמור, יש לך עוד הרבה זמן לפני שצריך לדאוג.
18/04/2017 | 00:29
54
אצלנו במשפחה שיניים גדלות מאוחר.
אצל הבכורה שלי השן הראשונה הגיעה הכי מוקדם - לכבוד יום הולדת שנה.
האמצעי היה השיאן - שן ראשונה בגיל שנה וחצי כמעט.
השלישית החליטה שהכי טוב באמצע - שנה ושלושה חודשים.
עם האמצעי היינו במעקב וטיפול של אנדוקרינולוגית לבעיה אחרת, ושאלתי אותה מה הטווח הסביר, היא אמרה שעד שנה וחצי זה בסדר. אם עד הביקור הבא שלנו אצלה (שהיה בגיל שנה ושמונה חודשים) עדיין לא יהיה כלום, אז נתחיל לברר. הגענו אליה עם 3 שיניים.
לצפיה ב-'שינת יום בטיולון'
שינת יום בטיולון
13/04/2017 | 23:29
4
117

שלום,
בני בן ה-11 חודשים לא ישן בטיולון.
בחודשים הראשונים לחייו כאשר השתמשנו באמבטיה הוא היה ישן מכיוון שהוא ישן רק על הבטן.
אנחנו ממש מרגישים שזה כבר בלתי אפשרי מכיוון שבכל פעם שהוא צריך לישון אנחנו נאלצים לעצור את הכל ולחזור הביתה ולהשכיב אותו במיטה (הוא ישן במיטות אחרות לא חייב רק בבית שלנו ספציפית).
השאלה אם בגיל כזה ניתן ללמד אותו לישון בעגלה? במידה וכן אני ממש אשמח לשמוע על טיפים.
תודה רבה!

לצפיה ב-'איך בד"כ הוא נרדם בבית?'
איך בד"כ הוא נרדם בבית?
14/04/2017 | 12:38
85
יש לו בובה/חפץ מעבר שעוזרים לו?
אולי לכסות את החלק הקדמי של העגלה עם חיתול טטרה יעזור גם כי יש יותר אור בטיולון עצמו.

אם הוא ממש עייף-אין סיכוי שיירדם בעגלה?
לצפיה ב-'יש ילדים כאלה. בתי היתה ככה'
יש ילדים כאלה. בתי היתה ככה
15/04/2017 | 11:01
75
שום דבר וכלום לא גרם לה לישון לא בעגלה ולא באוטו. רק במיטה. אכן, עצרנו הכל וחזרנו הביתה לשנ"צ עד שהיא גדלה, אחרת היו צרחות. אז לצערי לא ניתן ללמד דבר כזה.
לצפיה ב-'גם אנחנו ככה'
גם אנחנו ככה
16/04/2017 | 10:14
55
מחכים שתגדל קצת ואז תבין יותר ומאמינה שגם תסכים מרצון לישון בעגלה במקום לחזור הביתה
לצפיה ב-'זה אכן בעייתי'
זה אכן בעייתי
19/04/2017 | 09:49
25
לא כל התינוקות מוכנים לישון בעגלה, ובד"כ גם כמעט בלתי אפשרי ללמד אותם לעשות את זה.
אפשר לנסות "להחשיך" את העגלה ע"י הורדת הגגון והוספת כיסוי, אבל ילדים הם פעלתנים וסקרנים, ובגיל 11 חודשים הם יודעים כבר כמה מעניין העולם שבחוץ ורוב הסיכויים שמי שלא שיתף פעולה עד עכשיו ולא התרגל להירדם בעגלה לא יתחיל בגיל הזה.
לא הייתי פוסלת את הניסיון, אבל גם לא הייתי תולה בו תקוות גדולות...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה