לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4426044,260 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'המלצה על מוהל בדרום?'
המלצה על מוהל בדרום?
23/11/2017 | 09:31
4
שלום,
האם יש למישהו המלצה על מוהל בדרום ? (כזה שיסכים להגיע לאירוע ברית באולם)
תודה רבה !
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
22/11/2017 | 14:03
1
50
הקטנה בת חודשיים ומסרבת להיות על הבטן (סובלת מריפלוקוס), כשאני מניחה על הבטן זה מלווה בצרחות היסטריות, הדרך היחידה שאני מצליחה זה להניח אותה על הבטן זה עם כדור פיזו ובטן על בטן איתי או עם בעלי. 
מה עושים? איך גורמים לה להיות יותר על הבטן ופחות על הגב? 

כשהתחלתי לשקול לעשות לה סדר יום שמתי לב שהיא סיגלה לעצמה סדר יום, היא ישנה כמעט כל הלילה ופותחת יותר זמני עירות ביום, אני רוצה להתחיל לעשות לה טקס שינה ותוהה איך לעשות את זה, אתמול ניסיתי לספר לה סיפור והיא דווקא נהנתה מזה מאוד, הקשיבה וחייכה לאורך כל הסיפור. אשמח לעוד רעיונות.

אנחנו עומדים לטוס איתה לארץ, משך הטיסה זה 4 שעות, מה אפשר לעשות כדי שהטיסה לא תהיה מלווה בצרחות?

תודה
לצפיה ב-'4 שעות זה כיף- לא הרבה! לי מחכה עוד כמה חודשים טיסה '
4 שעות זה כיף- לא הרבה! לי מחכה עוד כמה חודשים טיסה
23/11/2017 | 01:21
28
של יותר מ-10 שעות... כבר לא בא לי חח
מה שנקרא- הכל יחסי

לגבי השינה- אני בעד סדר יום ובמיוחד בעד טקס שינה- לקטנה שלנו אנחנו עושים טקס שינה של אמבטיה, בקבוק ולישון. סיפור בד"כ מספרים לפני האמבטיה עד שבעלי/אני מסדרים את האמבטיה ומכינים אותה.

לגבי הטיסה עצמה-היא קטנה אז בעיקר פשוט שתהיה עליכם, לדאוג מראש לשריין בסינט ולדאוג למנשא זמין.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר '
מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
22/11/2017 | 16:26
6

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר
פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר המחודש

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה'
סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה
21/11/2017 | 15:44
3
43
מעניין אותי לשמוע אם יש הבדל בין העיסוקים וסדר הלידה מבחינת העיתוי שבו שמתן את הילד במסגרת/אצל מטפלת/חזרתן לעבודה/לימודים במשרה חלקית/מלאה.
אז סקר (נא למלא לכל ילד):
1. ילד מספר:
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'):
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה:
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן):
5. אם טרם שמתן את הילד במסגרת - בן כמה הוא, ואם ידוע לכן - מה הצפי לעיתוי שבו הוא ייכנס למסגרת.

אמהות לילד אחד מוזמנות לענות, כמובן - ו"ילד" יכול להיות גם "ילדה"
(כתבתי את הסקר גם בהורים לפעוטות).
לצפיה ב-'אצלנו:'
אצלנו:
21/11/2017 | 16:09
47
ילדה ראשונה ויחידה (לעת עתה) נכנסה ל"מסגרת" סבתא בגיל 14 שבועות, כשסיימתי את חופשת הלידה בתשלום. חזרתי לעבוד במשרה מלאה (וגם חיכה לי קידום שעליו כבר היו דיונים לפני הלידה ובמהלך החל"ד).
בספטמבר הייתה בת שנה וחודש והתחילה מעון ויצ"ו, סבתא אוספת אותה כל יום לשעה-שעתיים ואחרי זה אני או בן הזוג לוקחים אותה הביתה.

לצפיה ב-'עונה לגבי הקטנה שלי '
עונה לגבי הקטנה שלי
21/11/2017 | 17:07
54
אני איתה בבית, מתכננת להישאר איתה לפחות עד גיל שנה ואולי יותר (ה"אולי יותר" הוא בעיקר בגלל שכרגע לא יודעת מה יהיה מצבנו כי מחכים לגרין קארד וכרגע באיזור שלנו להכניס אותה לגן זו התאבדות כלכלית).

פתחתי לאחרונה עסק קטן אז כשאני איננה והולכת להפעלות/שיעורים פרטיים- היא נשארת עם בייביסיטרית וככה יש גם לי וגם לה זמן בנפרד אבל הרבה זמן משותף.

מניחה שאם העסק יגדל ואראה שזקוקה ליותר מבייביסיטרית-אולי אכניס למעון.  זה נשמע מצחיק כי אני עובדת עם בייביסיטריות אבל מעדיפה לא לקחת נני באופן קבוע כי מעדיפה כמה שיותר זוגות עיניים ומקום מסודר. מודה שמאוד קשה לי עם כל הבייביסיטריות וחוסר היציבות הזה איתן. זה משהו שממש מתסכל אותי.
לצפיה ב-'אצלינו'
אצלינו
21/11/2017 | 19:11
47
ילדה ראשונה, בגיל חצי שנה חזרתי לעבודה (אחות בביח) במשרה של שבוע 4 משמרות שבוע 3 משמרות (ככה יהיה עד שתהיה בת 10 חודשים). כשאני בעבודה או אבא שלה איתה או סבתות. הצפי להכניס אותה למסגרת אחרי גיל שנה... מקווה שיסתדר לנו שנה וחצי . 
לצפיה ב-'זוגיות'
זוגיות
18/11/2017 | 19:11
13
162
טוב אז כהורים לתינוקת ראשונה עולות דילמות וקשיים בזוגיות... 
אנחנו לא מסכימים כמעט על שום דבר בנוגע לדרך התמודדות עם הקטנה ולפעמים זה נגמר בעצבים ... בנוסף אני משערת שבאופן טבעי בשלב זה יש לה העדפה להיות עליי כל הזמן והוא מתבאס מזה ולוקח את זה קשה למרות שמבין שזה טבעי .... בכל אופן אני מוצאת שאחד הדברים שהופכים יום לקשה זה יום שאנחנו רבים בו... גם אם זה לא צעקות או משהו אבל האנרגיה השלילית מוציאה לי את כל האנרגיה ואני מרגישה שגם משפיעה על הקטנה. בכל אופן אשמח לשמוע חוויות , התמודדויות שהיה לכם או עדיין... ואיך התמודדתם או מתמודדים... 
ושיהיה שבוע שמח ושליו לכולם 
לצפיה ב-'הכי פשוט, לשתף גם אותו מדי פעם,,'
הכי פשוט, לשתף גם אותו מדי פעם,,
18/11/2017 | 19:44
5
100
טיפ. קטן להרגעת הרוחות:
לא תמיד חייבים להתווכח  איתו ,הוא עדיין אבא טרי ,שרוצה גם לשתף עצמו בענייני התינוקת שלו, תגידי לו לפעמים שדעתו מקובלת עלייך ,בכדי שלא ייפגע.

אימא יקרה:
תחשבי על המצב בו  כול הזמן  את גורמת  לבעלך  להרגיש שרק את צודקת ,
ובלי להרגיש אפילו, את מבטלת את כול דיעותיו ורצונותיו ,ואת זכות הדיבור שלו, בכול הנושא של התינוקת ששיכת גם לו.
אז מה את מצפה ממנו ?
שהוא יהיה אבא מאושר,כשאת מתנגדת לכול דבריו ודיעותיו ?

לטובתך,כדאי שתתחילי לשים את עצמך בנעליו ,ותחשבי כיצד הוא נפגע מהתנהלות זו,
כדאי שתעודדי אותו להיות שותף בגידול התינוקת,להניח אותה בזרועותיו מדי פעם,
ולהיות רגישה אליו ולרצונותיו.כדאי לפעמים להתגמש איתו ,ולהסתכל סביב מנקודת מבט אחרת:
במקום לקבוע עובדה שיש לתינוקת העדפה רק אלייך ,עשי מעשה ,וכשהוא פנוי תעבירי את התינוקת גם אליו ותאפשרי  לו שיהנה  מהחזקת התינוקת הקטנה בזרועותיו,
הוא הרי האבא שלה ,ומגיע גם לו לאחוז אותה מדי פעם, וזה מאוד טבעי שהאבא יחזיק את התינוקת מדי פעם  ולא רק האימא.
באופן זה התינוקת תקשר ביניכם ולא יהיו מריבות ומתחים מיותרים ביניכם- שיזיקו לה.

אימא יקרה,
אין דבר כזה שהתינוקת מעדיפה רק אותך,גם לאבא יש זכויות עליה,
וכדאי שתאפשרי לו מדי פעם להחזיק  אותה בידיו,ולהרגיש מאושר עם התינוקת.
בהצלחה.

לצפיה ב-'יפה... '
יפה...
18/11/2017 | 21:24
4
91
אהבתי תהתחלה של הטקסט... אני באמת מתנהגת כאילו אני צודקת בכל מה שטוב בשבילה... 
ולגבי להחזיק אותה ולהיות שותף זה ברור... הוא איתה ימים שלמים... כשאני בעבודה הוא איתה... 
בכל אופן , תודה !
לצפיה ב-'ברגע שאת מודעת לכך,'
ברגע שאת מודעת לכך,
18/11/2017 | 22:29
1
76
תמיד טוב לתת  קצת פירגון לצד השני:
בהתייחסותך החיובית כלפי בעלך, הוא ירגיש שהוא חשוב לך,
ושיש לו מקום להביע את דעתו בבית, ואז לא תהיה לו סיבה להיפגע ולכעוס.

מילה טובה מדי פעם, תחזק את הקשר ביניכם,ו תשבור את אווירת המתח,
וכששניכם תהיו רגועים ,זה  כמובן יועיל מאוד לטובת התינוקת, וכולכם תהיו מרוצים.

כדי למנוע ויכוחים וכעס ,כאשר בעלך יעלה בפנייך דיעה מסויימת בנושא התינוקת,
אפילו שדעתך זה לא יהיה בדיוק כפי שאת חושבת, לא לשלול מיד את מה שאמר ,
אלא תגידי : "יהיה בסדר,אני אקח זאת בחשבון" .
תמיד כדאי שתהיי רגועה כלפיו ,ולא כדאי להגיב מתוך רצון להרגיש צודקת תמיד,
ככה האווירה תהיה של רוגע ושלווה בביתכם וכולכם תרוויחו.

מקווה שעזרתי קצת.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/11/2017 | 12:18
4
לצפיה ב-'אם זה מעודד אותך '
אם זה מעודד אותך
18/11/2017 | 22:33
1
95
אנחנו הורים קרוב לשבע שנים, וכפי שיש בינינו הבדלים באופי ובגישה לחיים, כך יש בינינו הבדלים בתפישה ההורית, ולא על כל דבר אנחנו מצליחים להגיע להסכמה. יש נושאים בהם אנחנו מתואמים, ויש דברים שאנחנו נוהגים בהם אחרת, וכן, לפעמים אנחנו ממש רבים כשכל אחד בטוח שהדרך שלו נכונה יותר (ושהשני טועה לחלוטין ).
זה שהפכתם להורים לא בטל את הנפרדות שלכם ולא הפך אתכם למקשה אחת.
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
21/11/2017 | 12:23
24
מעודד זה לא 
תודה על התגובה ... 
מקשה אחת זה בטוח לא... אבל לפעמים התחושה היא כמו בשדה קרב... וזה מבאס... בא לי לא להסכים אבל כאילו להצליח להתמודד עם זה ב"כבוד" 
לצפיה ב-'מאוד מבינה ומזדהה'
מאוד מבינה ומזדהה
18/11/2017 | 22:59
1
107
השנה הראשונה לגידול תינוק היא מאוד מאוד קשה ומאתגרת, במיוחד כשזה ילד ראשון.
אצלנו זה גם היה ככה ועדיין ככה לפעמים. משתדלים לא לדרוס אחד את השני מבחינת הדיעות ולקבל או לנסות להגיע לפשרה מסוימת ויש דברים שמה לעשות אני מבינה יותר בזה ואז הוא יתווכח ויתווכח עד שיבין שאני צודקת כשיגלה שעוד מיליון אנשים חושבים ככה או יודעים את זה כמוני...

אני משתדלת למרות שאני זו שאיתה ויודעת ומכירה ומזהה התנהגויות וסימנים כן לאפשר לו להביע דיעה ולהשתתף בהחלטות לגביה.

אצלנו למשל זה לגבי נושא השינה- חשוב לו שהיא תירדם לבד אבל זה תהליך ומה לעשות אני רק בנאדם ולא מסוגלת לבד. אני פשוט גמורה מידי מעייפות כדי לעשות את זה לבד אז דיברנו על זה והסכמנו שהוא יעשה גם הרדמה ככה ושנזרום עם מה שקורה ביחד-מה שנכון לכל אחד מאיתנו נכון לאותה סיטואציה.

בגדול , אני דוגלת בגישת pick your fights ומנסה לא לריב על כל דבר ולנשום עמוק.
לצפיה ב-'ממש מזדהה'
ממש מזדהה
21/11/2017 | 18:57
20
עם מה שאת כותבת . 
גם ספציפית העניין של ההרדמה היה עניין גדול... עכשיו בגדול כל אחד בדרך שלו ... אבל למשל אני רוצה להמשיך לישון איתה בחדר בינתיים , היא כמעט בת 8 חודשים והוא לא, אז כרגע ישנים בנפרד, וזה יוצר מתחים שאני לא כלכך יודעת לגשר , לדעתי אין סיבה להרגיל אותה לישון לבד... לא בגיל הזה, ומבחינתו זה שלילי מאוד שאני ישנה איתה , וגם זה שאנחנו לא ישנים יחד... בכל אופן זאת דוגמא שאני לא יודעת אם לוותר על האינטואיציות שלי ... ו"להתעלות" על מה שאני מרגישה שנכון "למען" המטרה של לתת לו להיות שותף בהחלטות :/
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
19/11/2017 | 09:43
2
101
בעיני, הדבר הכי חשוב לדעתי הוא לא לנהל ולא לתקן את בן הזוג. לתת לו את המרווח שלו לנסות, לטעות, ללמוד ולהיות אבא שלה. גם אם זה אומר שהתינוקת תצא מהבית לבושה במכנסיים ורודים ובגד גוף (פתוח!) מעליהם ואת הולכת 2 מטר מאחוריהם בפרצוף של "אני לא מכירה אותם", למשל.
כשהוא "בתפקיד" - קם בלילה, מלביש, מאכיל,מחליף חיתול וכו' - יש לו חופש פעולה. זה נורא מפתה להעיר או לתקן, כי בתור מי שבילתה עם התינוקת בחל"ד את ודאי מכירה את ההעדפות שלה יותר טוב ממנו, אבל בטווח הארוך ההערות האלה יהפכו אותו לעוזר מתוסכל ולא לשותף שווה ערך.
אצלנו מאוד עזר כששלחתי אותם ביחד לחוג התפתחות - זה יצר משהו משותף שלהם, נתן לו הזדמנות ללמד אותי דברים חדשים ושינה את מאזן הכוחות בבית לשוויוני יותר.

עוד עצה - קחו עזרה, איפה שאתם יכולים. רומבה, מדיח כלים, עוזרת, אוכל מוכן וכו'. כשעייפים, הפתיל קצר יותר. כשיש המון מטלות, מתחילים להתחשבן ולהתפנקס ("אני קמתי בלילה אז אתה תעשה כלים" וכו'). עזרה חיצונית תאפשר לכם לנוח יותר ולהתחשבן פחות.

ודבר אחרון - תקדישו זמן לעצמכם. תשאירו את התינוקת עם סבתא \ בייביסיטר וצאו רק שניכם. אנחנו עשינו את זה לראשונה כשהקטנה הייתה בת שבוע ואנחנו מקפידים על זמן זוגי פעם בשבוע-שבועיים.
אם אין לכם בייביסיטר זמינה - אפילו תחליטו שאתם מזמינים אוכל מפנק, פותחים בקבוק יין ומתפנקים אחרי שהקטנה הולכת לישון.
לצפיה ב-'וואו'
וואו
21/11/2017 | 19:02
1
37
ממש מדוייק מה שכתבת... ככה הוא אומר גם... אני אשתדל זה בכלל לא קל מסתבר לא להיות שיפוטית, להעיר לו ולתקן אותו... כשזה נוגע לייצור הקטן הזה... 
זו עבודה רצינית לעשות עם עצמי להגיע למצב כזה ! 
תודה  , מקווה שנגיע לזה (כרגע ניראה כמו אחרית הימים)
לצפיה ב-'יש לי דרך ממש פשוטה לעשות את זה'
יש לי דרך ממש פשוטה לעשות את זה
21/11/2017 | 23:33
26
צאי מהבית ותשאירי את שניהם יחד. לכי עם חברה לדרינק, לשיעור יוגה, לטיול בפארק לבד - ותני להם שעתיים-שלוש ביחד. מבטיחה לך שתמצאי את שניהם בבית כשתחזרי, ואולי זה יעזור לשחרר קצת.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
22/11/2017 | 13:12
1
22
אחד השיעורים הכי גדולים שאני לומדת מאז שהפכתי להיות אמא זה לשחרר, זה מאוד קשה לי אבל זה עושה פלאים לבת שלי ולקשר שלה עם אבא שלה, זה יהיה בונוס גדול עבורה אם היא תחווה קשר משמעותי עם אבא שלה. 
תני להם זמן ביחד, אני יוצאת פעם בשבוע לשיעור פילאטיס ומשאירה את שניהם לבד וזה רק עושה להם טוב. 

דבר שני, תפנו לעצמכם זמן זוגי, אנחנו קובעים דייט אחד לשבוע שבועיים מאז שהיא הייתה בת 3 שבועות, משאירים את הילדה אצל סבא וסבתא שלה ויוצאים (ואז גם סבא וסבתא נהנים) ואם לא מתאפשר אז עושים דייט בבית כשהילדה ישנה.

דבר שלישי, אל תסחבו את הריב, כדאי לפתור את זה תוך כדי מאשר להיסחב עם רגשות שליליים לאורך זמן. גיליתי שלא תמיד אני צודקת כאמא, לפעמים לבעלי יש עצות מצויינות וכדאי גם להקשיב לו. 
ועוד דבר אחרון, תפרגנו אחד לשניה, הסיטואציה הזו קשה לשניכם וכל אחד עושה את הכי טוב שהוא יכול, תהנו מהגידול של הילדה ביחד ותסתכלו על החיובי בכל העניין
לצפיה ב-'תודה :) '
תודה :)
22/11/2017 | 19:57
2
לצפיה ב-'חרדת נטישה'
חרדת נטישה
21/11/2017 | 16:30
2
44
כמה זמן נמשכה אצלכם? ואיך התמודדתם עד שזה חלף?

הקטנה התחילה (ממש ביום בהיר אחד) לפרוץ בבכי היסטרי בכל פעם שאני קצת מתרחקת ממנה (נגיג מהסלון למטבח). נרגעת רק כשאני חוזרת אליה.
לא בטוחה שזה ספציפי אלי (למרות שאני איתה בבית) כי אם מישהו אחר מהמשפחה מבלה איתה היא בד"כ בסדר גם כשאני הולכת לחדר אחר. זה נראה כאילו היא פשוט לא רוצה להישאר לבד באופן כללי.
אני מניחה שזו חרדת נטישה.

מה דעתכן?
לצפיה ב-'לנו זה היה סביב חמישה חודשים-חצי שנה'
לנו זה היה סביב חמישה חודשים-חצי שנה
21/11/2017 | 17:09
1
33
ממש נכנסה להיסטריה כל פעם שזזתי מהאיזור שלה. מאוד עוזר שעכשיו היא יושבת ויותר עצמאית אז היא גם משחקת ועסוקה עם המשחקים שלה אז יכולה קצת לתפוס מרחק (הכל ממוגן סביבה כך שאם נופלת לא יכולה לקבל מכה).

אם היא כן נלחצת- אני פשוט מציצה אליה ומדברת אליה.

אני חושבת שעזר גם קצת שהתנתקתי ממנה ולא איתה כל הזמן כמו בהתחלה אלא יותר יוצאת לעבוד והיא נשארת עם בייביסיטריות ונחשפת ליותר אנשים שנמצאים איתה.
לצפיה ב-'הקטע הוא'
הקטע הוא
21/11/2017 | 17:26
31
שהיא נורא עצמאית, וכשהיא בוחרת לזחול לה לחדר אחר - אין לה בעיה שאני לא בסביבה.
זה רק כשעוזבים אותה לא מבחירתה... בוכה בוכה, רצה אלי ונתלית על הרגליים שלי בבכי שארים אותה.
לצפיה ב-'המלצה לטיולון'
המלצה לטיולון
19/11/2017 | 16:47
2
68
הי!

אנחנו מחפשים המלצה לטיולון (משהו שישב קבוע באוטו, במקום כל פעם להוציא/להכניס את עגלת הטיולון הכבדה).
חשוב שיהיה קל משקל ועם צילון מכובד. וכמובן גם זול...
נשמח להמלצות מניסיונכם!

לצפיה ב-'אחותי נשבעת במקלארן '
אחותי נשבעת במקלארן
20/11/2017 | 03:18
71
אומרת שממש נוח ומתקפל בקלות. לא יודעת לגבי הצלון ומחירים.
לצפיה ב-'מקלארן ודומיו'
מקלארן ודומיו
20/11/2017 | 15:52
46
אימהות ותיקות נשבעות במקלארן אבל קחי בחשבון שהוא לא זול ובקלות יכול להגיע לכמה מאוד שקלים עד סביב ה1,000.
אם המטרה היא רק טיולון גיבוי ולטיולים רגליים ממושכים תקחי את עגלת הטיולון הכבדה אפשר לדעתי להסתפק בטיולונים זולים יותר.
לחמותי יש בבית בשביל הקפצות להוציא מהגן וסיבוב לגינה וחזרה טיולון של easy baby. אנחנו שאלנו אותו לשבוע באילת והיה מאוד נוח לקפל ולהסתובב איתו.
אני לא זוכרת לגבי הצלון אבל הבחור כבר היה בן כמעט 3 אז פחות שינה לנו.
לצפיה ב-'כניסה לגן'
כניסה לגן
16/11/2017 | 16:52
8
131
הבת שלי אמורה להיכנס לגן בגיל שנה.
מעבר לחששות הרגשיים הרגילים... אני תוהה אם לפני אני צריכה לעשות לה הכנה הדרגתית?
למשל - היא לא ישנה בשעות קבועות אלא לפי העייפות שלה.
כנ"ל מבחינת אוכל - מתי שרוצה ולא לפי השעון. והיא גם לא אכלנית מוצקים אדירה בינתיים...
היא גם רגילה להירדם באופן מסוים (לרוב במיטה שלה אבל עם מגע, לעיתים זקוקה לדקה שתיים על הידיים לפני) שברור שלא יהיה לה בגן...

אני מניחה שעדיף בשבילה להגיע יותר "מוכנה", מצד שני כרגע אנחנו גמישות גם כי זה מסתדר לי וגם כי לדעתי יותר טוב לה כך (לעומת מסגרת לו"ז נוקשה שתהיה לה במילא בשנים הבאות...), ומצד שלישי אין לי בכלל מושג איך להנחיל כזו מסגרת קבועה (הרי יש סיבה שאנחנו מתנהלות בגמישות) - משמע אני לא מסוגלת לתת לה לבכות כדי להירדם לבד או להחזיק אותה ערה בכוח או רעבה בכוח...

אשמח לעצות ...
תודה רבה.
לצפיה ב-'בגן זה מסתדר לבד'
בגן זה מסתדר לבד
16/11/2017 | 19:17
69
הגדול שלי נכנס לגן בגיל שנה ושמונה רחרי שהיה אצל מטפלת במשך שנה שם הכל התנהל לפי הלו"ז שלו ונרדם רק בנענוע ובגן תוך שבועיים התיישר לשעות של הגן ולמד לשים ראש על המזרן וללכת לישון עם כולם.

אם חשוב לך לרכך את המשבר את יכולה שבוע/שבועיים לפני להתחיל לנסות לכוון אותה לשעת קימה שאת תצטרכי בבוקר כדי לשים אותה בגן. את יתר השעות לרוב יותר קשה לכוון לגן כי רמת העייפות שלהם בגן אחרי שעות של פעילות וחברים לא דומה למה שיש בבית.
עם האוכל אין לך מה לדאוג. רצלי תוך חודש אכל יפה עם כפית (לפני זה ידע אבל התפנק). יש אפקט חברתי מאוד חזק לאכילה המשותפת וממילא בגיל שנה עוד משלימים עם בקבוק למי שצריך.
ולגבי השינה- את תגלי שמה שהם מרשים לעצמם בבית הם לא מרשים לעצמם בגן. אצלי לפחות בהתחלה כן ישבו לידו וליטפו אותו עד שנרדם ולאט לאט גם ההרגל הזה נעלם.

והכי חשוב את תעשי לה קליטה הדרגתית בגן זה לא שיום אחד את זורקת אותה למים ליום מלא. זה גם מה שיאפשר לה להתרגל בהדרגה לשעות, ארוחות וכו...
לצפיה ב-'הכניסה לגן היא ממילא הדרגתית'
הכניסה לגן היא ממילא הדרגתית
17/11/2017 | 09:16
3
52
אני לא חושבת שהייתי טורחת במיוחד לשנות הרגלים מראש, למעט אולי את שעת ההשכמה בבוקר אם היא רגילה להתעורר בשעה מאד מאוחרת. אם היא מתעוררת פחות או יותר בשעה שבה היא תתעורר כשתתחיל ללכת לגן אז לא הייתי עושה שום שינוי.
ברוב המקרים ילדים לומדים מהר להבין מה החוקים בבית ומה החוקים בגן - גם מבחינת אוכל  וגם מבחינת שינה, ואם בגן יש צוות טוב אז הם ידעו לעזור לה במקומות שהיא זקוקה לעזרה בהתחלה ועד שהיא תסתגל לגמרי ללו"ז ולתנאים של הגן.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה לשתיכן ושאלה לאמהות שחזרו למשרה מלאה'
תודה לשתיכן ושאלה לאמהות שחזרו למשרה מלאה
17/11/2017 | 10:50
2
79
ברור שיש עבודות תובעניות יותר ופחות, אבל באופן כללי -
האם נעשה לכן "קל" יותר עם החזרה לעבודה? (שעות בודדות אחה"צ עם התינוק לעומת יום מלא של טיפול בתינוק) או שדווקא נעשה קשה יותר?
לצפיה ב-'משמרות'
משמרות
17/11/2017 | 23:56
61
אני במשמרות, והיא עוד לא בגן... עם אבא והסבתות... אז כל רגע בעקרון שאני לא בעבודה אני איתה וזה מצד אחד אינטנסיבי, מצד שני ה"שינויי אווירה" בעבודה קצת נחמד ... ואני חוזרת מתגעגעת וצמאה אליה אז ככה זה בינתיים... וגם אני ב3/4 משרה כרגע אז זה גם מקל ... בכל אופן לי זה בא דיי בטוב בסופו של דבר לחזור לעבודה למרות שלפני זה הייתי ממש בפאניקה וחשבתי שאני מינימום אמות מרוב צער וגעגועים ושאף אחד חוץ ממני לא יסתדר עם הגוזלית... אבל מסתבר שהעולם המשיך להתקיים גם אחרי שחזרתי לעבוד 
לצפיה ב-'תלוי ביום'
תלוי ביום
18/11/2017 | 22:33
35
בגדול ככל שהם גדלים הימים איתם בבית נהיים יותר אינטניסיביים. הם דורשים יותר תשומת לב. יותר השגחה. הם ישנים פחות. אז לפעמים יותר קל לשבת במשרד ליד השולחן עם כוס קפה.
אבל, אני מוצאת שזה רוב הזמן קשה יותר- קמים מוקדם. רצים לעבודה. חוזרים בריצה לאסוף. כמה שעות קצרות אחה"צ שמנסים להספיק הכל ואז (לפחות אצלי) בערב אני מתיישבת להשלים עבודה מהבית.
קשה להסביר את זה- זה יותר מתיש ומלחיץ לעומת להיות כל היום בבית אבל בהרבה ימים זה הרבה יותר משמח וממלא אנרגיה מכל היום להתעסק בפיפי-קקי. אבל זה רק אני וגם יחסית יש לי עבודה תובענית שממשיכה להציק לי גם כשאני לא פיזית במשרד...
לצפיה ב-'לגמרי תעשי לה הכנה!'
לגמרי תעשי לה הכנה!
18/11/2017 | 09:15
49
תראי, ברגע שאין לבת שלך סדר יום זה לא טוב בשבילה. גם בבית צריך סדר יום, זה הכי חשוב לתינוקות וילדים.
זה שאין לה שעות שינה זה לא טוב לאף אחד.
בוודאי, תעשי לה סדר יום שיותאם לסדר שיש בגן. מעכשיו.
גם הארוחות חייבות להיות מסודרות, היא כבר ממש גדולה ואין סיבה לאכול ולישון בצורה אקראית, שזו שיטה שנפסקת מגיל 3-4 חודשים. ילד זקוק לסדר.
לצפיה ב-'בגיל שנה הייתי הולכת על משפחתון עם 5 עד 6 ילדים בלבד,,'
בגיל שנה הייתי הולכת על משפחתון עם 5 עד 6 ילדים בלבד,,
18/11/2017 | 19:51
40
ככה תהיה אפשרות לתת תשומת -לב מלאה לילדתך ,
ותוכלי להסיר חששות מלבך ולצאת לעבודה בראש שקט.

בקבוצה קטנה הקטנה תרגיש נינוחה ורגועה,ותקבל יחס חם  ,כנדרש בגילה הצעיר.
ובגיל שלוש, גם יהיה קל לך להעביר אותה לגן גדול יותר, עם יותר ילדים.
לצפיה ב-'אני תמיד בעד סדר יום, בלי קשר לגן'
אני תמיד בעד סדר יום, בלי קשר לגן
18/11/2017 | 23:03
47
אבל בגדול ברגע שתתחיל גן - זה יתאזן ויסתדר תוך כמה ימים עד שבועות.
אם זה ממש קרוב לכניסה לגן- הייתי מתחילה באיזי כן סדר יום אם אין לכם עד כה. בד"כ בגן הם יותר עייפים ולאט לאט זמני השינה מתואמים.

יכולה להעיד בתור גננת שבד"כ ילדים שזקוקים למגע- גם אם הם מחכים מעט, הגננת או הסייעת יבואו ויהיו לידה וילטפו עד שתירדם. ממליצה לשאול לגבי הנהלים של השינה בגן וככה לא להיות מופתעת אח"כ אם כן או לא עושים זאת.

אני אישית כן עושה לה סדר יום- לא מכריחה אותה מן הסתם להירדם אבל כן משתדלת לעייף אותה ולהרדים לפני חוג או פעילות שחשוב לי שתהיה עירנית כי היא ככה הכי נהנית מזה. אם נרדמה-מעולה, אם לא- לא נורא. לגבי אוכל- אני כן מקפידה על הפרשים של כשעתיים וחצי שלוש לפחות, אם לא יותר כי הבת שלי כזו שמסוגלת לאכול נונסטופ....אז חייבים את ההגבלה והסדר הזה.
לצפיה ב-'שיכחת ילדים ומים חמים'
שיכחת ילדים ומים חמים
17/11/2017 | 22:51
2
127
היי
האם משהו מכיר מוצר מאיביי נגד שיכחת ילדים ברכב?
האם משהו מכיר מוצר שמונע מהילד לפתוח את המים החמים ולקבל כוויה?

תודה רבה 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
17/11/2017 | 23:06
88
1. יש אפליקציה כזו בוייז ועוד המון מוצרים שזמינים בארץ (שרוך מיוחד שמחלקים בחינם ביד שרה, למשל).
2. הורה נוכח לאורך זמן המקלחת בגיל ממש קטן, הסברים והדגמות מצד ההורה בגיל בו הם מתקלחים עצמאית.
לצפיה ב-'מוסיפה לגבי המים החמים'
מוסיפה לגבי המים החמים
18/11/2017 | 22:28
62
תוודאו שהדוד אצלכם מוגבל לטמפרטורה של 50 מעלות (לא ימנע לגמרי כוויה אבל יקטין את הנזק ממנה)

בנוסף, יש לי זיכרון עמום שהציעו לנו פעם מכשיר שאפשר להתקין שמגביל את הטמפרטורה בברזים ל35 מעלות.
אני אחפש אם אנח מוצאת במה מדובר
לצפיה ב-'מניקות - לכאן בבקשה (דחוף )'
מניקות - לכאן בבקשה (דחוף )
17/11/2017 | 22:22
6
143
הפיצית בת 3 שבועות, הנקה מלאה. היום קמתי עם מוקד של כאב בין בית השחי לשד. ללא אודם, נפיחות, קשיות של השד או סימפטומים נוספים. מרגיש כמו גודש אבל לא משתחרר כ-ל היום.
אני מניקה בעיקר בפוטבול ועריסה, לפעמים בשכיבה. יש לכן רעיונות לתנוחות שישחררו את הכאב? אגיע לכירורג רק ביום ראשון, מקווה מאד שזו לא דלקת.
לצפיה ב-'אולי...'
אולי...
18/11/2017 | 08:51
72
לעסות את השד, בעדינות מתחת לזרם מים, ואפילו תוך כדיי הנקה אם את מצליחה, יעזור לשחרר את הסתימה אם יש כזאת...
תרגישי טוב!
לצפיה ב-'את יכולה לנסות לשאול גם בפורום הנקה'
את יכולה לנסות לשאול גם בפורום הנקה
18/11/2017 | 09:03
16
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
18/11/2017 | 17:06
3
80
בסופו של דבר הנקה כמעט רצופה (בלי מוצץ בכלל) שחררה את הגודש והעלימה את הכאב, תודה ליונקת המצטיינת :)
לצפיה ב-'אם זה יקרה שוב'
אם זה יקרה שוב
18/11/2017 | 20:56
1
82
כשיש גוש כזה זה אומר שיש כנראה איזו סתימה שכדאי לשחרר.
הכי טוב זה למצוא את התנוחה שבה הסנטר של היונקת הוא לכיוון הגוש, זה אמור לשחרר את הסתימה הכי מהר.
לצפיה ב-'תודה על הטיפ!'
תודה על הטיפ!
18/11/2017 | 22:34
9
לצפיה ב-'שמחה שהסתדר! '
שמחה שהסתדר!
18/11/2017 | 23:05
14
לצפיה ב-'בייביסיטר- בואו נדבר על זה רגע '
בייביסיטר- בואו נדבר על זה רגע
16/11/2017 | 16:41
3
123
זה נושא מאוד חזק אצלי כי הקמתי עסק קטן ובגלל שעדיין לא מכניסה את הקטנה לגן- בשעות שאני לא בבית, היא עם בייביסיטר ויצא לי להחליף כבר כמה כי כל רגע היה להן שינויים או למשל עם האחרונה- פשוט לא התחברתי אליה והיא לא הצליחה להרדים בשום מצב את הקטנה (שבמהלך היום זה דווקא ממש קל וכל האחרות הצליחו בלי בעיה).

בכל מקרה, נראה שמצאתי מישהי טובה ומקווה שמעכשיו זה יזרום על הצד הטוב ביותר

האם אתם מביאים בייביסיטר לשמור על הקטנים?
מאיזה גיל? כמה אתם משלמים?
האם השארתם את הקטנים עם בייביסיטר בשעות של השכבה לשינת לילה?
מה הצפי שלכם מבייביסיטר?
בייביסיטר צעירה או מבוגרת- מה עדיף לדעתכם?
לצפיה ב-'בייביסיטר'
בייביסיטר
16/11/2017 | 22:03
85
הילדים שלי כבר בני שש וחצי וכמעט תשע, ואפשר לספור על יד אחת את הפעמים שנשארו עם בייביסיטר.
לגדולה הייתה מטפלת מגיל חצי שנה ועד גיל שנה וחודשיים בערך, ולשניהם ביחד הייתה מטפלת לחודש אחד כשהצעיר היה בן חמישה חודשים.
התחלנו עם בייביסיטר רק בשנה האחרונה, וגם אז - היא מגיעה רק כשהם כבר במיטות לשנת הלילה (עדיין ערים, אבל לא צריך לעשות כלום). כלומר, היא על תקן אדם מבוגר בבית (היא נערה). הם לא מבסוטים בכלל מעניין הבייביסיטר.
משלמים כמו שמקובל (20-25 ש"ח לנערות).
לצפיה ב-'בייביסיטר - גילאים וניסיון'
בייביסיטר - גילאים וניסיון
18/11/2017 | 09:11
1
84
נושא חשוב מאוד!
יש הבדל מהותי בין שמירה על ילדים גדולים לשמירה על תינוקות רכים.
כשיואב היה מאוד קטן (כמה חודשים) שכרתי מפעם לפעם שתיים מבוגרות ממש. אמהות לכמה וכמה ילדים ומקצועיות. זה עלה כסף רב אבל ידעתי שמאה אחוז הן טובות ומומלצות והעיקר בעלות ניסיון ואחראיות. הן היו שומרות עליו למשל במהלך היום אם הייתי צריכה לעבוד.
ואז שתיהן התחילו לעבוד כמטפלות או מדריכות של התפתחות ולא היו זמינות יותר.
הכרתי בחורה כבת 22 או 24 שהייתה ממונעת, עם כיסא לילד ותינוק ברכב ומיומנת בשמירה על ילדים, אבל ממש מעולה בזה. עם כולן התחלתי כשאני איתן בבית ומראה להן את סדר היום ואופן הטיפול. אחרי כמה פעמים הבחורה הצעירה לקחה את שני הילדים שלי לפעמים לגינה, לפעמים אליה, ואני ארזתי כי עברנו דירה, זה מאוד עזר, במיוחד בסופי שבוע. היא מההתחלה היתה מאכילה ומשכיבה לישון ואפילו מקלחת (עם עזרה ממני). זה היה הסיכום שלנו.
אחכ היא באה לעזור לי בבית החדש לפעמים. ואז היא התחילה להבריז ומפה לשם הודיעה שהיא מפסיקה.
אז כיום אני צריכה להתחיל לחפש שוב.
אבל השורה התחתונה היא שלעולם אני לא אשאיר תינוק קטן עם ילדה בת 15, או אפילו 18. אני לא חושבת שהן מספיק בוגרות כדי באמת לטפל בכל בעיה שיכולה לצוץ עם תינוק קטן, החל מנפילה קשה וכלה בחום או בכי ממושך וכולי.
רק מגיל 20 ומשהו, לדעתי, ועדיף יותר.

היה לנו ניסיון נפל עם בחורה בת 15 שהיתה באה לעזור לי עם הגדולה בלבד, ולא היתה לעניין - לא היתה עושה כלום חוץ מלשחקר ותכלס כסף מבוזבז. אני יודעת שהרבה אמהות אוהבות לקחת ילדה ולשלם לה גרושים אבל אני לא חושבת שזה רעיון טוב.
לצפיה ב-'אגב הילדה '
אגב הילדה
18/11/2017 | 09:13
79
הזו בת ה15 שהיתה עצלנית (למשל סירבה להכין חביתה...) חייבת לי כסף עד היום היא לא החזירה לי. וזה אומר הכול.

לצפיה ב-'הכנסת חפצים לפה ?'
הכנסת חפצים לפה ?
14/11/2017 | 19:12
5
94
רוצה לדעת ,באיזה גיל ,מפסיקים התינוקות להכניס חפצים לתוך הפה וללעוס אותם, ומתי עוברים לשחק בהם .
לצפיה ב-'יש ילדים שבגיל שנתיים עדיין מכניסים לפה הכל ויש כאלה שכבר'
יש ילדים שבגיל שנתיים עדיין מכניסים לפה הכל ויש כאלה שכבר
14/11/2017 | 19:59
76
מפסיקים. מהיכרות עם הגילאים בד"כ לקראת גיל שנה וחצי מפסיקים לנשנש כל מה שרואים בדרך ומבינים את המהות של הדברים.
לצפיה ב-'בהדרגה'
בהדרגה
15/11/2017 | 08:55
1
54
אצלי הקטן בן 9 חודשים לועס כל דבר חוץ מכמה צעצעועים נבחרים שממש יושב ומשחק בהם.
בגדול ממה שאני זוכרת מהגדול באזור גיל שנה רואים שיפור ופחות צעצועים נלעסים. לשחק בהם זה יותר הדרגתי ותלוי בילד ובסוג הצעצוע (אצלנו שולחן פעילות וצעצועים אלקטרוניים למיניהם קודם. התאם צורה, מגדל טבעות וכוסות אח"כ כנראה גם כי יותר נוח ללעוס את החלקים שלהם וגם כי רמת התסכול שזה לא מצליח גבוהה יותר).
וכמובן- יש רגרסיות בתקופות של בקיעת שיניים ועד גיל 3 לא נותנים צעצעועים עם חלקים קטנים שיש סיכון בליעה כי גם ילד שככלל לא מכניס לפה יכול פתאום להחליט לטעום צעצוע כלשהו...
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
15/11/2017 | 08:58
13
לצפיה ב-'אכן אצל רוב הילדים זה נגמר בערך בגיל שנתיים'
אכן אצל רוב הילדים זה נגמר בערך בגיל שנתיים
17/11/2017 | 09:18
31
אבל קחי בחשבון שיש ילדים שגם בגילאים מאוחרים יותר, בשלבים מסויימים חוזרים להכניס דברים לפה - אני ראיתי בגן ילדים שמכניסים בובות קטנות, קוביות לגו, וכו' ומשחקים איתם בפה גם בגילאי 4 ו-5.

לצפיה ב-'אכן יש ילדים שמכניסים הכול לפה'
אכן יש ילדים שמכניסים הכול לפה
18/11/2017 | 09:16
31
למשל מכירה ילדה בת 6+ שעדיין מכניסה דברים לפה.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
11/11/2017 | 20:41
5
212
קודם כל הגוזלית כבר התחילה לעמוד , אז אם עד עכשיו לא זזתי ממנה כל היום עכשיו אקסטרא כי היא מנסה לדפוק תראש בכל דבר... אז מה עושים? חוץ מלקשור אותה בטיולון או שאין מה לעשות...
דבר שני ההרדמות... לא היה פנטסטי גם לפני אבל עכשיו היא נעמדת ונופלת אחורה כמעט שעה כל הרדמה... וזה אחרי שהיא כבר מראה בימניי עייפות ולפעמים אפילו בוכה מרוב שמותשת... יש איזה טיפים שיכולים להקל .? �� 
לצפיה ב-'בת כמה היא?'
בת כמה היא?
12/11/2017 | 02:36
1
113
אצלנו זה עם ישיבה עכשיו-כל הזמן רוצה לשבת או שנעמדת עלינו פתאום כשהיא במצב ישיבה. היא מאוד רוצה להיות עצמאית ומתעצבנת אם אני קרובה מידי אבל אין ברירה. מיגנתי את האיזור של המשחקים שלה בכריות כך שאם היא נופלת זה על הכריות ומאפשר לה יותר חופש פעולה אבל כמובן שזה לא יהיה אפקטיבי כשתתחיל ללכת.

תנסי פשוט כן לאפשר לה דברים- מה הכוונה דופקת את הראש בכל דבר? תתארי למשל סיטואציה כזו. אולי אפשר להציע משהו חלופי במקום במקום לומר לא או להזיז כל פעם כי הרי אי אפשר למנוע לעד ואי אפשר לקשור אותה נגיד הקטנה שלי לא מוכנה להיות בשום מקום קשור אלא אם מקבלת אוכל ואז מוכנה בכיסא אוכל...

לגבי ההרדמה- פשוט לנסות כל מיני דברים עד שמשהו יעבוד ואז גם זה ישתנה בסוף שוב
לצפיה ב-'היא'
היא
12/11/2017 | 22:35
79
בת 7 וחצי חודשים , בינתיים דילגה על לשבת, לכן במיטה למשל היא תופסת תסורגים ונעמדת ולא תמיד מצליחה לרדת לישיבה אז היא נופלת אחורה , אז אני מאבטחת אותה כל הזמן... אותו הדבר על הרצפה , היא זוחלת נגיד לכיוון הספה או שידה או קיר , נעמדת ואז לפעמים מחליקה , לפעמים יורדת בנפילה... כאלה דברים. 
אני גם מנסה לרפד לה כל הזמן בכריות ... אבל אז היא מזיסה כי היא תופסת תדךנות בשביל לעמוד. 
בקשר לשינה גם היא מתחילה להיעמד, וליפול עשרות פעמים עד שמותשת לגמרי ורג אז נרדמת ... 
לצפיה ב-'לרפד. למגן. לשחרר'
לרפד. למגן. לשחרר
12/11/2017 | 09:51
1
98
אנחנו הזזנו דברים שיכולים להיות מסוכנים עד כמה שאפשר- הזזנו את השולחן מאמצע הסלון הצידה. חסמנו את האפשרות להידחק בין השידה לקיר. איבטחנו את המגירות שאם הוא מנסה להעמד באמצעותן הן לא יפתחו והוא יעוף אחורה.
לא מלבישים בייביגרו או גרביים אלא אם יש להם מדבקות נגד החלקה.
חוץ מזה אין הרבה מה לעשות. משתדלים להשגיח ב1000 עיניים ולתפוס לפני שמתרסק אבל לפעמים לא מספיקים. המזל שיש להם ראש גמיש וכל הילדים עוברים את זה.

לגבי השינה- כשהם מגלים יכולת מוטורית חדשה זה משפיע על שנת הלילה אבל תוך כמה ימים בדרך כלל זה עובר.
היא כבר יודעת להתיישב מעמידה? אם כן, אפשר לנסות בלילה להוריד אותה בעדינות לישיבה ומשם לשכיבה ככה שהגוף שלה ילמד את בתנועה והיא תדע לחזור לבד בהמשך.
לצפיה ב-'היי'
היי
12/11/2017 | 22:42
55
תודה קודם כל... 
היא לפעמים מצליחה לרדת לישיבה , אבל בינתיים לרוב מפילה את עצמה כשרוצה לרדת... 
מקווה שהשינה תסתדר באמת תוך כמה ימים ������
לצפיה ב-'מה שהייבי כתבה. ולזכור שזה שלב'
מה שהייבי כתבה. ולזכור שזה שלב
12/11/2017 | 16:22
84
זה חלק מהתרגול שלה את היכולות החדשות שהיא רוכשת - גם בלילה. ברגע שהיא תתמקצע גם בעמידה וגם בחזרה לישיבה זה יהיה יותר פשוט.
בינתיים אם את רואה שזה מעייף אותה מדי ומייצר לה קשיים בהירדמות -אולי כדאי לשקול להכניס אותה למיטה כשהיא קצת פחות עייפה ואז יתאפשר לה זמן תרגול מבלי לפגוע ביכולת שלה להירדם בזמן המתאים לה...
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן- ארוחת ערב'
חוזרת לעדכן- ארוחת ערב
11/11/2017 | 19:00
2
165
אחרי השרשור המוצלח התחלתי השבוע לתת לקטן ארוחת ערב קלה.
נתתי:
כריך קטן עם גבינה לבנה
חלמון של ביצה קשה עם גבינה לבנה
קרעי לחם עם מיץ של עגבניה (לא התקבל בשיתוף פעולה)
חתיכות קטנות של חביתה
מרק ירקות
והכי מוצלח שנתתי (תודות לwindof..)- מאפינס שבולת שועל ובננה. היה סופר קל להכין והקטן טרף אותם.
לצפיה ב-'יאי, איזה כיף!'
יאי, איזה כיף!
11/11/2017 | 19:16
17
לצפיה ב-'איזה יופי- תודה על העדכון '
איזה יופי- תודה על העדכון
12/11/2017 | 01:41
20
לצפיה ב-'טרמפיסט ישיבה'
טרמפיסט ישיבה
07/11/2017 | 15:21
6
134
למישהו יש ניסיון עם טרמפיסט ישיבה?
האם יתאים לגיל שנה וחצי?
לצפיה ב-'לא מנסיון אישי אבל'
לא מנסיון אישי אבל
08/11/2017 | 10:10
5
104
לילדה אצלנו מהגן יש אבל היא כבר בת 4.
אני אישית הייתי חוששת להושיב על זה ילד בן שנה וחצי. בגיל הזה הם פחות ממושמעים ומבינים סיכונים. הוא בקלות יכול להחליט שראה משהו והוא רוצה לקום באמצע הנסיעה או אם עצרת רגע במעבר חציה לרדת. בסופו של דבר הם יושבים על כיסא. נדרשים להחזיק ולאזן את עצמם (אין ממש משענת) ולא חגורים.
לדעתי בגיל הזה עדיף עגלת תאומים/אחים.
לצפיה ב-'התכוונתי למשהו כזה'
התכוונתי למשהו כזה
08/11/2017 | 10:38
4
128
לפי התמונה נראה שיש לו חגורות.
לצפיה ב-'כזה עוד אף פעם לא ראיתי'
כזה עוד אף פעם לא ראיתי
08/11/2017 | 19:46
3
75
נוח לקפל את זה לאוטו?
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
08/11/2017 | 20:10
2
65
מקווה שכן... סביר שלא...
לצפיה ב-'קחי בחשבון שקשה מאד ללכת עם עגלה עם טרמפיסט'
קחי בחשבון שקשה מאד ללכת עם עגלה עם טרמפיסט
09/11/2017 | 21:23
1
89
כי הוא תופס מקום ואת נתקלת בו ברגלים כל הזמן. אני לפעמים ממש הייתי דוחפת את העגלה מהצד.
בנוסף הוא מסוכן בעלייה/ירידה של מדרכות ומדרגות (זה כמו מן מפרק נוסף לעגלה וגורם לה להיות פחות יציבה).
אצלי ההפרש היה שנה+9 ודי מהר הגדולה פשוט למדה ללכת לידי תוך שהיא מחזיקה את העגלה.
לצפיה ב-'נקודה טובה'
נקודה טובה
09/11/2017 | 21:35
97
מה דעתך על טרמפיסט שמתחבר מהצד?

לצפיה ב-'עיכוב בדיבור - גיל שנתיים '
עיכוב בדיבור - גיל שנתיים
06/11/2017 | 22:05
5
131
שלום לכם, איני יודעת אם זה המקום הנכון , אך מקווה למצוא עידוד ועצה אולי מישהו חווה כמוני. יש לי ילדה מקסימה בת שנתיים . בבית אנחנו מדברים רק רוסית - אני ובעלי מדברים איתה רוסית, סבתות כנל רוסית. בגן הגן רוסי אך חוגים בעברית . ביני לבין בעלי לפעמים אנחנו בינינו מדברים עברית והיא שומעת פה ושם . 
כיום אוצר המילים שלה ממש קטן . מסתכם במילים בודדות שאני יכולה לספור על שתי ידיים . יש רק מילה אחת שהיא יודעת בעברית - מים . כלומר בעבר כשהייתה רוצה לשתות הייתה אומרת לשתות ברוסית . לאחר זמן מה למדה בגן את המילה מים מעכשיו מים זו מילה גורפת. והיא כבר לא חוזרת על המילה לשתות ברוסית. 

הסביבה שלי - אמא שלי מאוד מלחיצה אותי . איך יתכן שבגיל שנתיים היא עדיין בקושי מדברת , היא אמורה לחבר שתי מילים , ואוצר מילים צריך להיות הרבה הרבה יותר גבוה. 

אציין שמבחינת הבנה היא מבינה הכל , ברמה שלי מישל תביאי לי X... היא הולכת מביאה ... 
קיבלתי הפניה לבדיקת שמיעה , לצערי ברוב טמטומי לא קבעתי תור, חשבתי כל הזמן ישתפר... אז עכשו נתנו לי תור רק לינואר. התפתחות הילד מחר אנסה לקבוע , בטח שם תורים לעוד שנה. 

אז מה אני יכולה בינתיים לעשות כדי לא לקפוא על השמרים ? לא להירדם בשמירה. אמא שלי אומרת שהבת שלי מתעכבת בהתפתחות והיא גבולית . 
אציין שמדובר בילדה מתוקה מקסימה פעלתנית וחמודה. רק לא מדברת . 

אולי לקחת בינתיים לקלינאי תקשורת פרטי? יש חיה כזו? מה לעשות ? בבקשה 
זקוקה לעידוד . עוד לא מאוחר נכון ? לא איחרתי את הרכבת? אני ממש לחוצה. ואם היא לא תדבר <? אני שאלתי חברה , גיל שנתיים בן שלה בגן רוסי מחבר שתי מילים . שלי אפילו מילה אחת בקושי. 

פלייז אני לחוצה . כנראה שהצליחו להלחיץ אותי .
לצפיה ב-'אני לא אשת מקצוע, אבל '
אני לא אשת מקצוע, אבל
06/11/2017 | 23:15
97
לילדים דו-לשוניים יש אוצר מילים דל יותר והם מתחילים לדבר מאוחר יותר. בהמשך הם מדביקים את הפערים. אני התחלתי לדבר רק בגיל שנתיים (ודיברו איתי רק עברית), מאז אני לא סותמת את הפה.  
אז אני לא אשת מקצוע, אבל נראה לי שזה לא עד כדי כך חמור. תתחילי מרופא ילדים שייתן הפניה להתפתחות הילד בהתאם לדחיפות. אם הוא אומר שזה חמור ואין תורים קרובים - יש גם קלינאיות תקשורת פרטיות, כמובן.
לצפיה ב-'בדיוק עניתי בפורום "הורים לפעוטות" '
בדיוק עניתי בפורום "הורים לפעוטות"
07/11/2017 | 03:54
37
לצפיה ב-'לא איחרת את הרכבת...'
לא איחרת את הרכבת...
07/11/2017 | 08:54
109
אני מכירה ילדים עם עיכוב הרבה יותר משמעותי בדיבור שהשלימו את הפערים ברגע שקיבלו את העזרה המתאימה.
מה שחשוב בעיני הוא שאת מודעת לבעייה ופועלת לטפל בה.
לגבי בדיקות שמיעה - יש מכונים פרטיים, נסי לברר ואולי תצליחי להקדים את התור.
כך גם לגבי קלינאית תקשורת.
דברי עם רופא הילדים שיתן לך הפניות מתאימות ותתחילי לטפל.

(*) נקודה לתשומת לב: אצל ילדים דו לשוניים יש הרבה פעמים עיכוב בדיבור שהוא נורמלי. חשוב שתבדקי עם איש מקצוע אם זו הסיטואציה אצלכם.

מעבר לזה, ואני לא יודעת אם זו הדרך הנכונה, אבל נראה לי שמה שאני הייתי עושה הוא להתמקד בשפה אחת כרגע (לפי מה שאת מתארת - זו כנראה צריכה להיות רוסית) - ומשתדלת כמה שיותר לעבוד איתה על אוצר מילים ע"י משחקים , ספרים וכו'. הייתי משתדלת לתמלל לה כל הזמן כל פעולה שאתן עושות, מקריאה הרבה ספרים, נותנת לה להשלים מילים מוכרות שחוזרות על עצמן... ספרים שבהם יש חריזה יכולים להיות קלים ונוחים לעניין הזה (כמו למשל הספרים של אמי רובינגר בעברית - אני מתארת לעצמי שגם ברוסית יש משהו דומה).

לצפיה ב-'את יכולה להיות רגועה,'
את יכולה להיות רגועה,
14/11/2017 | 19:17
40
הרבה ילדים מתחילים לדבר רק בגיל 3 ,כך שיש מספיק זמן ,ולא צריך בכלל לדאוג.
לצפיה ב-'היי :) כמה עצות קטנות ממני...'
היי :) כמה עצות קטנות ממני...
21/11/2017 | 23:00
9
היי 

קודם כל את מציינת כאן המון דברים חיוביים על הילדה, כמה שהיא מקסימה, פעלתנית, מבינה כל מה שמדברים איתה, אפילו ממש ברמה שלך, חוזרת על מילים מסויימות, כלומר אין לה קשיים לא בהגייה ולא בהבנה- יש לה הרבה חוזקות!! 

העובדה שבבית מדברים בשתי שפות, כרגע אמנם נראית לך מדאיגה, אך בעתיד הדבר יוכל להיות עבורה יתרון משמעותי, שפה נוספת. יחד עם זאת, זה מעולה שאמא שלך דואגת לילדה והעירה את תשומת ליבך, אל תכנסי ללחץ, אלא תעשי מה שאת יכולה על מנת לעזור לה ולקדם אותה מהמקום שלה...

את כבר עושה! כתבת כאן בפורום, קיבלת הפניה לבדיקת שמיעה שזה כבר צעד טוב. על מנת לפנות לאבחון אצל קלינאית תקשורת יש צורך קודם כל בתוצאות של בדיקת השמיעה מכיוון שיכול להיות שהקושי יושב על העניין השמיעתי ולא התקשורתי-חברתי, תנסי לבקש תור מוקדם, לפעמים מתבטלים תורים.

לגבי הקלינאית, יש אפשרות דרך קופת החולים במחיר מסובסד או באופן פרטי בתשלום גבוה יותר, שם הילדה יכולה לעבור אבחון בנוגע לתפקוד שלה ובמידת הצורך תיבנה עבורה תכנית טיפול וסדרת פגישות על פי הצורך שעולה וגם תינתן לכם הדרכה וכלים איך לעבוד איתה בבית, זה ממש עוזר ומקדם! (אולי כדאי לחשוב על קלינאית שדוברת את שתי השפות...)

בינתיים בבית את יכולה להמשיך את מה שאת עושה, לדבר אליה, לתאר דברים שאת עושה, לשאול שאלות, לשיר שירים, לקרוא ספר שמותאם לגיל שלה, לתאר את התמונות, כך היא גם תלמד מהשיחה והאינטראקציה בינכן וגם תהנה מהפעילות המשותפת שלכן 

שיהיה בהצלחה....
תגדלו אותה בכייף ובנחת... מקווה שעזרתי :)

לצפיה ב-'סרבנות בקבוק- לתינוקת שאינה יונקת'
סרבנות בקבוק- לתינוקת שאינה יונקת
07/11/2017 | 00:42
2
138
היי. חדשה פה- איכשהו זנחתי קצת את תפוז ועברתי לקומונות בפייסבוק, אבל עם הבעיה הזו פתאום נזכרתי שקיימים פורומים גם בתפוז והגעתי לבדוק האם הם עדיין פעילים
נראה שדיי נחמד פה אנסה להיות פעילה גם כאן!

ועכשיו לשאלה- תוהה אם יש עוד שנתקלו בבעיה הזו. על סרבני בקבוק שמעדיפים הנקה שמעתי לא מעט ואני יכולה להבין את הסיבות. הבעיה היא שהתינוקת שלי (בת שלושה חודשים) לא ינקה כמעט בכלל (אם כבר- הייתה סרבנית יניקה מאז שנולדה. פעמים ספורות הצלחתי להניק אותה) וגם את החלב השאוב ששילבתי יחד עם תמ"ל הפסקתי לתת בגיל חודש וחצי (נגמר החלב)

אז לאחרונה התחילה לאחרונה לעשות המון בעיות עם האוכל. בגדול עלינו בשבועות האחרונים ל150 מ"ל לארוחה (סימילק) ובין 5-6 ארוחות ביום. היא אכלה מצוין, עלתה יפה במשקל, פתחה פערים יפים בלילה ונושא האוכל היה בסדר גמור- או יותר נכון, היה פשוט נון אישו. היא פשוט אכלה.
לאחרונה התחילה פתאום להשתולל קצת בזמן האוכל, בעיקר לקראת סוף הארוחה, מטה את הראש אחורנית מניעה אותו מצד לצד- אבל לא משחררת את הפטמה ואם הייתי מנסה לעשות לה הפסקה, להוציא את הבקבוק, בכתה עד שהחזרתי לה אותו לפה
בכל מקרה, כמעט תמיד סיימה לאכול הכל, גם אם נדנדה קצת לקראת הסוף.
בשבוע האחרון התחילו שביתות רעב. היא אוכלת 30-60 פר ארוחה וגם זה, לרוב, מגיע במאבק. ברגע שמושיבים אותה לאכול ושמים סינר- היא מתחילה לבכות. לרוב בהתחלה היא עוד קצת אוכלת (במיוחד אם לא אכלה כמה שעות ובכל זאת רעבה) ואז אחרי שאכלה טיפה וכבר לא מקרקרת לה הבטן מתחילה החגיגה. היא מלקקת את הפטמה, מוציאה ומכניסה עם הלשון, נושכת אותה, יורקת, תופסת בחזרה, בוכה, מתפתלת עלינו ומשתוללת.

חשבתי שאולי מדובר בריפלוקס למרות שברגע שנגמרת הארוחה (אבל ממש באותו רגע) ואפילו כשמרימים לגרפס, היא פתאום צוחקת ומקשקשת. לפעמים אפילו תוך כדי האוכל, מחזיקה את הפטמה בפה בלי לאכול ומקשקשת. ניגשתי אתמול לרופאת ילדים ותיארתי לה את המצב- אמרה שנשמע כמו ריפלוקס לפי התיאור שלי למרות העובדה שזה לא ממשיך אחרי האוכל והמליצה לעבור לסימילק SPIT UP
ניסינו היום- אכלה אולי 5 מ"ל מתוכו ולא הסכימה לאכול יותר. הלכה לישון בלי אוכל. לפני כן (אבל אחרי שהתחילה השביתה) עברנו גם לסימילק קומפורט- כי יש לה גזים וחשבנו שאולי זה יעזור. היה יום אחד טיפה יותר טוב מבחינת אכילה ושוב חזרה לסורה
בעקרון גם הרופאה וגם המדריכה בליווי התפתחות המליצו לי לא לעשות עניין מהאוכל, אמרו שהיא לא תרעיב את עצמה וכל עוד יש חיתולים רטובים היא בסדר, תאכל קצת פחות לכמה ימים ויעבור לה ועדיף לא להפוך את האוכל למאבק.
אני מסכימה בהחלט, אבל אני מודאגת. אני לא יודעת להגיד אם הבעיה היא שמשהו מציק לה/מכאיב לה/שורף לה או שמדובר בעניין התנהגותי

אני גם דיי משוכנעת שהיא במהלך או בסוף קפיצת התפתחות רצינית. ביומיים האחרונים ממש רואים שינויים רציניים ביכולות שלה ותוהה אם יש קשר בין שני הדברים.

אני מתלבטת אם באמת להניח לה- להציע כל כמה שעות בקבוק- אם תרצה תאכל ואם לא אז לא. אם היה מדובר רק באוכל, אז מילא, לא קורה כלום אם אוכלים קצת פחות למשך כמה ימים. אבל אני נלחצת בעיקר מכיוון שבסופו של דבר אלה הרי הנוזלים היחידים שהיא שותה

לצפיה ב-'כיף שבאת ושמחה שהחלטת להישאר '
כיף שבאת ושמחה שהחלטת להישאר
07/11/2017 | 03:53
80
היה לבת שלי למשך תקופה מסוימת ומה שלנו עזר היה לעשות הפסקות, לשחק קצת ואז לחזור להאכלה או שעשינו הפסקה לגרעפס וזה גם עזר.

יכול להיות שהפטמה גם לא מתאימה לה. אצלי למשל היא לא הסתדרה עם הפטמה 2 כי הזרם היה חזק מידי אבל פתאום פטמה 1 נהייתה לה קשה ולא נוחה והיא ממש הפסיקה לאכול (ומדובר בילדה שמחסלת תמיד את הבקבוק) וכשהעברנו לפטמה 2 היא בסוף התרגלה לזה מהר ועכשיו אוכלת ב-10 דקות את האוכל.

מקווה שיסתדר בקרוב.
לצפיה ב-'גם לנו רופא הילדים אמר לא לעשות עניין'
גם לנו רופא הילדים אמר לא לעשות עניין
07/11/2017 | 08:39
76
הוא אמר, כמו שאמרה לך גם הרופאה, שלילדים יש מנגנון טוב של רעב ושובע, והם לא מרעיבים את עצמם. אין צורך לחשוש מהתייבשות למעט במקרים שבהם הילד חולה (מקיא/משלשל) ולא מצליח לצרוך את הנוזלים שהוא זקוק להם.
אני יודעת שזה קשה לשחרר את העניין הזה, כי כמו שאמרת - זה כל מה שנכנס לה לגוף גם מבחינת נוזלים וגם מבחינת ערכים תזונתיים. אבל מנסיוני - ברגע שאנחנו הפסקנו לעשות מזה עניין, זה גם הפסיק להיות עניין מבחינת הבת שלי.
מה שכן הייתי עוקבת אחריו הוא עניין החיתולים - לראות שבאמת יש מספיק חיתולים רטובים במהלך היום - ואם הכל תקין - אז שתאכל כמה שהיא רוצה.

דבר נוסף - לא כתבת בת כמה היא בדיוק, אבל יכול להיות שחלק מקפיצת הגדילה שאת מתארת הוא שהסביבה מעניינת אותה יותר ולכן יש לה קושי להתרכז באוכל. אם זה העניין, מה שאני הייתי מציעה לך לעשות הוא להשתדל להאכיל אותה במקום קבוע (אולי שונה מהמקום שבו את מאכילה אותה היום) שבו יש מינימום גירויים חיצוניים שעשויים להסיח את דעתה מהאוכל.

לצפיה ב-'אני הייתי בוחר משהו אחר'
אני הייתי בוחר משהו אחר
06/11/2017 | 13:48
99
אני קניתי בר מים אצל my-water ויצאתי ממש מרוצה..
זולים בהרבה מהחברות האלו
לצפיה ב-'שונאת להתלבש'
שונאת להתלבש
03/11/2017 | 18:48
8
169
בת 8 חודשים ועדיין בוכה נורא כשמלבישים לה חולצה (ספציפית את השרוולים).
מתי זה עובר?
איך אפשר לגרום לה לחבב את זה או לפחות לסבול את זה?

תודה מראש!
לצפיה ב-'גם לי יש כזאת באותו גיל...'
גם לי יש כזאת באותו גיל...
03/11/2017 | 22:06
1
86
אין לי חידוש מרגש בהצעות אבל אולי משהו יעזור...
כשהיא לא עייפה ולא רעבה זה הולך קצת יותר בקלות
1. אני משתדלת שהבגדים יהיו גדולים ממה שהיא צריכה וזה קצת יותר קל להלביש ככה
2. צעצוע אטרקטיבי ביד שכרגע לא מלבישה וקוקו כשמעבירה את הראש 
3. ללילה אוברולים שפתוחים בכל האורך וזה קצת קל יותר.
4.לפעמים גם פשוט אומרת לה שאני מבינה שזה לא נעים ואני מצטערת אבל אין ברירה וצריך להתלבש - זה לא ממש עוזר ;)

אז מתי זה עובר???
לצפיה ב-'אני השתדלתי לעשות מהר את מה שחייבים והם שונאים'
אני השתדלתי לעשות מהר את מה שחייבים והם שונאים
03/11/2017 | 23:43
90
להלביש צ'יק צ'ק, לחפוף בדקה וחצי.
בכורתי בכתה בכ-ל חפיפה במשך זמן ארוך מאד, ניסינו כל מיני פתרונות כמו ללמד אותה להטות ממש טוב את הראש אחורה, משקפת לעיניים (יש לנו תמונות מהממות מהתקופה הזו), מצחיה מיוחדת - השיטה שניצחה הכל היתה שאמא תחפוף צ'יק צ'ק "רק את התלתל" (= כל הראש). היא ידעה שזה כל הראש אבל בהינתן בחירה מסויימת ההתנגדות שלה היתה פחותה.
אפשר כבר בגיל הזה לתת לה לבחור חולצה מתוך שתיים, אולי תחושת השליטה תקל קצת על התהליך.
לצפיה ב-'גם הקטנה שלי שונאת להתלבש-במיוחד אחרי אמבטיה'
גם הקטנה שלי שונאת להתלבש-במיוחד אחרי אמבטיה
04/11/2017 | 04:41
112
בגלל הבדלי הטמפ'. הבאסה שבגלל שיש לה המנגיומה באיזור למטה חייבים לאוורר כמה שיותר וזה מעצבן אותה...

משתדלת להלביש כמה שיותר מהר ויש לנו גם מעין מנורת חתול כזו שאם מכים בה בעדינות זה משנה את הצבע אז זה די מהפנט אותה כרגע.
לצפיה ב-'עובר עם הגיל'
עובר עם הגיל
04/11/2017 | 19:30
81
אצלנו זה תלוי במצב רוח.
אני מנסה לעשות את זה כמה שיותר מהר. יד אחת מלבישה. ביד השניה הוא מחזיק רעשן או נשכן.
אפשר גם לשחק קוקו עם היד- מכניסים לחולצה - איפה יד? הנה יד!
וכמובן בגדים לא צמודים מדי. לא בדיוק בגודל שיהיה יותר קל
לצפיה ב-'זה עובר עם הגיל...'
זה עובר עם הגיל...
06/11/2017 | 13:21
46
בינתיים, מה שעבר אצלנו הוא הרבה משחקים והסחות דעת...
דקלומים, שירים, הפעלות עם הידיים ותוך כדי מתלבשים...
לצפיה ב-'תסיחי את דעתה,בהשמעת דיסק שירי -ילדים ,,'
תסיחי את דעתה,בהשמעת דיסק שירי -ילדים ,,
14/11/2017 | 19:25
12
או שתדקלמי לה דיקלום שהיא אוהבת לשמוע : "ידיים למעלה על הראש",,
וכך, כשהיא תהיה קשובה לך, ורגועה יותר,הכול ילך בקלות.

לצפיה ב-'שלי בוכה נורא בהלבשה גם בגיל יותר מאוחר'
שלי בוכה נורא בהלבשה גם בגיל יותר מאוחר
15/11/2017 | 14:46
1
14
בועט ומתעצבן, מגיע ממש לצווחות וניסיון לקום וללכת משם....
לא גיליתי כלום שעוזר לאורך זמן, ניסיתי פעמונים, מובייל, משחקים, לא עוזר.
לצפיה ב-'הפיתרון שלי בהלבשה היה,,'
הפיתרון שלי בהלבשה היה,,
18/11/2017 | 20:12
14
לילדים בגיל שלוש הפיתרון שלי היה ,ליצור עם הילד תחרות :
להגיד לילד : בוא נראה מי ישיג, אני למרוח לך את הכריך ולהכין לך מילקשייק  טעים ,
או אתה תשיג אותי ותצליח ללבוש מהר יותר חולצה או המכנסיים/ גרביים וכו'
(כמובן שתמיד נתתי לו את העידוד ,שיצא הוא המנצח.)
אצלי זה עבד מצויין,והמלצה שלי  לנסות  ולאתגר את הילדים.
לצפיה ב-'מה אתן נותנות לארוחת ערב?'
מה אתן נותנות לארוחת ערב?
01/11/2017 | 19:17
12
215
הקטן בן 8.5 חודשים ואני רוצה להתחיל לשלב לו ארוחת ערב קלילה בדגש על אוכל אצבעות. אבל, חןץ מלביבות בטטה אני לא זוכרת מה עוד אפשר לתת.
רעיונות קלים ליישום יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'יאמי'
יאמי
01/11/2017 | 21:31
158
לא יודעת אם זה מספיק לארוחת ערב אבל אגס - היא מחזיקה אותו ומכרסמת לאט לאט, אני מורידה תקליפה ויש לו מרקם מעולה... גם אפרסק בפלחים .
אני לא ניסיתי אבל הבנתי שאפשר אבוקדו גם... 
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהפה! מחכה לשמוע מה מציעים לך :)'
הוצאת לי את המילים מהפה! מחכה לשמוע מה מציעים לך :)
02/11/2017 | 09:17
46
לצפיה ב-'כמה רעיונות:'
כמה רעיונות:
02/11/2017 | 13:55
8
150
מקלות פרנץ' טוסט או חביתה חתוכה לרצועות או מקושקשת
לחם עם חומוס או טחינה או חמאת בוטנים טבעית חתוך לרצועות
מאפינס שיבולת שועל ובננה בלי סוכר (עוברים הקפאה מעולה)
פנקייקס כוסמין עם קצת מייפל להמתקה (כנ"ל)
ירקות בתנור חתוכים לפלחים
קציצות - ירק, עדשים או טונה
ירקות טריים - מלפפון, עגבניה, אבוקדו
לצפיה ב-'מתכון למאפינס? בבקשה'
מתכון למאפינס? בבקשה
02/11/2017 | 18:58
89
נשמע טעים אפילו בשבילי ובשביל הגדול כארוחת אחה"צ
לצפיה ב-'ליש מצב שתשתפי במתכון מוצלח'
ליש מצב שתשתפי במתכון מוצלח
02/11/2017 | 19:41
4
101
של מאפינז ושל פנקייק?
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
04/11/2017 | 13:09
3
1241
מאפינס - המתכון מכאן: https://www.hashulchan.co.il/%D7%9C%D7%91%D7%99%D7...
אבל עשיתי כמה שינויים: החלפתי חצי מהקמח הלבן בקמח כוסמין, הוחלפתי את הסוכר ב-1/4 כוס מייפל טבעי והגדלתי את כמות השמנת ל-200 גרם (אפשר להחליף גם ביוגורט - אני משתמשת ביוגורט יווני 7% של דנונה).

מאפינס:
מערבבים כוס שיבולת שועל דקה, שלוש בננות מעוכות, גביע יוגורט טבעי, שתי ביצים, כפית אבקת אפייה כפית סודה לשתיה קינמון ותמצית וניל. אפשר להוסיף פנימה פירות יער קפואים.  אופים בתבנית שקעים כ-25 דקות בתנור שחומם מראש ל-180 מעלות.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
04/11/2017 | 15:43
11
לצפיה ב-'תודה. נשמע טעים.'
תודה. נשמע טעים.
04/11/2017 | 19:28
1
45
כמה מאפינס יוצאים בערך?
לצפיה ב-'נראה לי שבערך 10-8'
נראה לי שבערך 10-8
04/11/2017 | 21:23
15
לצפיה ב-'זה תקף גם לחסרי שיניים?'
זה תקף גם לחסרי שיניים?
03/11/2017 | 18:50
1
24
לצפיה ב-'כן, אצלנו אכלה את כל הנ"ל גם לפני השיניים'
כן, אצלנו אכלה את כל הנ"ל גם לפני השיניים
04/11/2017 | 13:04
22
לצפיה ב-'מאפינס במולטי קייק-אם יש לך'
מאפינס במולטי קייק-אם יש לך
03/11/2017 | 03:28
119
חביתה מקושקשת, ירקות עם קוטג'.
זה מה שעולה לי לראש כרגע

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה