לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'כתמים של לנסינו'
כתמים של לנסינו
24/06/2017 | 11:34
הצלחתי להכתים את שמלתי האהובה בפעם היחידה שהשתמשתי בלנסינו ושכחתי לשים רפידות על השדיים.... שכחתי מזה וכיבסתי כרגיל והכתמים לא ירדו. 
למישהי יש ניסיון עם הסרת כתמים כאלה? אשמח לעזרתכן, תודה!
לצפיה ב-'מעבר לחדר ילדים'
מעבר לחדר ילדים
24/06/2017 | 03:57
1
17
לכאלה שיש להם חדר ילדים- מתי העברתם את הקטנים לשם?
האם יש לכם מצלמת וידיאו? באיזו תדירות אתם בודקים במהלך הלילה שהכל בסדר איתם?

ואיך שורדים את המעבר נפשית אחרי שרגילים שהקטנים ישנים בחדר שינה שלכם?

אני ממש לא מוכנה נפשית וזה מאוד נוח שהיא אצלנו, אבל היא נרגעת ונרדמת בקלות בחדר שלה עם המובייל והמיטה שם ויצא כבר כמה פעמים שהרדמנו שם כי בחדר שינה לא רצתה והיא מתעוררת בשנייה אז קשה להעביר אותה לבסינט בחדר שינה. ומצד שני- אני יודעת שזה ילחיץ אותי מאוד ושאבדוק אותה כל רגע. ככה בחדר שינה אני יכולה לראות אותה מהמיטה כי הבסינט שקוף (בסינט של halo) ויכולה לשמוע אותה בקלות וישר לקום אליה כשבוכה. יש לנו וידיאו שאפשר לראות ולשמוע אבל זה לא אותו הדבר.
לצפיה ב-'בגיל חודשיים'
בגיל חודשיים
24/06/2017 | 10:14
5
כשהיא ישנה בחדר שלנו, כל תזוזה קטנה שלה הייתה מעירה אותנו ואנחנו היינו מדברים ומעירים אותה. ברגע שהעברנו אותה לחדר שלה כולנו ישנו ה-ר-ב-ה יותר טוב.
אין לנו מוניטור, החדר שלה צמוד לשלנו ואנחו שומעים כשהיא מתעוררת.

אגב, הרגלנו אותה לישון צהריים בחדר שלה כבר מהשבוע הראשון, כדי שתכיר את המיטה שלה.
לצפיה ב-'עזרה דחופה לטיפים בארגון וסידור הבית'
עזרה דחופה לטיפים בארגון וסידור הבית
21/06/2017 | 10:41
3
85
חייבת לשתף שהבית שלי זה עולם הולך ונעלם. ערמות הכביסות לקיפול, החפצים שמסתובבים ואינם מונחים במקום ואני לא זוכרת את הפעם האחרונה שטיאטאתי והעברתי סמרטוט בבית. חוששת על מצב הבית שלי :) . חברת המליצה לי לרכוש בדחיפות את הרובוטים האלה שגם שוטפים. האם מפה תבוא הישועה? (לפחות בתחום הזה, עוד לא דיברתי על ספורט אוכל ובעל שאין לי מושג מתי אגיע לזה...). שווה את ההשקעה? יש המלצות מניסיון אישי?
לצפיה ב-'לי יש את ניטו- לומר את האמת... מתלהבים בהתחלה'
לי יש את ניטו- לומר את האמת... מתלהבים בהתחלה
21/06/2017 | 14:05
75
עכשיו בקושי בשימוש כי גם ככה צריך לארגן את הבית לפני כך שזה לא משנה -זה לא פתרון קסמים

אני אחת לשבוע מנקה יסודי את הבית. אם לא יוצא מסיבה כזו או אחרת אני עושה ניקיון וסדר חפיפים ומשתדלת להחזיר הכל למקום וכל יום לארגן ולהתמקד בחדר אחר.

והכי חשוב- לזכור שזה לא פשוט עם ילדים ולהוריד ציפיות.
לצפיה ב-'למו יש איירובוט'
למו יש איירובוט
22/06/2017 | 09:24
46
הוא רק שואב. לא שוטף.
דווקא כשהגדול היה קטן ועכשיו כשיש עוד קטן זה פחות שימושי. צריך לסדר את הבית ויש יחסית הרבה דברים שמפריעים (לול, טרמפולינה, עגלה וכו).
אצלנו זה היה הכי שימושי כשהגדול קצת גדל והיו פחות דברים על הרצפה (והוא התחיל להביא חול מהגן).
בכל מקרה זה לא תחליף לניקיון טוב בפעם ב.. אלא יותר תחזוקה שוטפת.

תורידי סטנדרט. תשחררי מטלות לחצי.
תנסי לבצע פעולות עם הקטן- לדוגמא, לקפל כביסה בישיבה על השטיח כשהוא משחק באוניברסיטה. לשים אותו במנשא ולטאטא (בשבילם זה כמו ריקוד).
והכי חשוב - להגיד לעצמך שלא צריך להיות מבריק ומתוקתק אלא רק נעים לחיות
לצפיה ב-'תכנון זמן יעיל ושימוש בכל דבר שיכול להקל עליך'
תכנון זמן יעיל ושימוש בכל דבר שיכול להקל עליך
22/06/2017 | 23:27
29
אני פשוט קבעתי לעצמי לו"ז לפיו אני עושה 2-3 מטלות בית בכל יום בשבוע ורק ככה באמת מצליחה להשתלט על הבית... גם אני נעזרת בכל דבר שיכול להקל לי על החיים, כמו קניות באינטרנט או מדיח כלים ושואב רובוטי שלגמרי יכול לעזור.
לי יש שואב שוטף של אקווקס וממש מרוצה. לדעתי, אם כבר משקיעים ברובוט אז כדי באמת כדי לקנות כזה שעושה את 2 הפעולות.  
לצפיה ב-'אתן יודעות מה קרה?!'
אתן יודעות מה קרה?!
21/06/2017 | 09:20
6
122
אחרי שמגיל חודש וחצי אני שואלת בפורום על סדר יום, בלי ששמתי לב היא סיגלה לעצמה סדר יום לבד לבד!

סתם משתפת
לצפיה ב-'הם לא מפסיקים להפתיע'
הם לא מפסיקים להפתיע
21/06/2017 | 13:45
50
כיף לשמוע
לצפיה ב-'איזה כיף! '
איזה כיף!
21/06/2017 | 14:06
3
53
מה סדר היום שלה לפי איך שאת רואה את זה?
לנו גם יש סוג של סדר יום אבל הוא לא קבוע ב-100 אחוז, זורמת לפי תוכניות שקובעת אבל בגדול יש משהו פחות או יותר מובנה.
לצפיה ב-'השעות משתנות לפי מתי שהיא קמה אבל'
השעות משתנות לפי מתי שהיא קמה אבל
21/06/2017 | 19:01
2
55

פרקי עירות של שעה וחצי גג גדול...

מתעוררת מחליפים חיתול ובגדים אוכלת ומשחקת לאחר מכן

תנומת בוקר של שעה מתחילה בין 8:00 ל9:00
אחרי כל תמונה אוכל ואז משחק

תנומת צהריים מתחילה בין 11:30-12 לשעתיים עד שלוש שעות (בדרך כלל נרדמת בטיול בעגלה ואם אני ממשיכה לטייל כי אני מחוץ לבית גם ככה זה מאריך את התנומה אם בבית לא יותר משעתיים) 

אחר כך עוד תנומה של שעה כשעה וחצי מתחילה בין 15:30-16:30 אחרי שמתעוררת
ואז אוכל, משחק, מקלחת ושוב אוכל כי רעבה אחרי מקלחת אפילו שעברו רק שעתיים מהארוחה הקודמת
והרדמה בערך בשעה -19:3019:00

מתעוררת בשלוש ובחמש (אחרי חמש לפעמים חוזרת לישון ולפעמים לא)
והכל כמובן נכון להיום ומשתנה כל הזמן ועוד שבועיים מי יודע מה יזמן גיל 4 חודשים... אבל בינתיים נהנים ממה שיש
לצפיה ב-'אני רואה שגם אצלך היא חובבת שינה בחוץ'
אני רואה שגם אצלך היא חובבת שינה בחוץ
22/06/2017 | 00:48
1
40
אני תמיד מתבאסת אם צריכה לחזור והיא ישנה כי תוך רגע היא מתעוררת ברגע שנכנסים לבניין...
לצפיה ב-'אכן קורה הרבה, אבל לפעמים גם ממשיכה לישון בבית'
אכן קורה הרבה, אבל לפעמים גם ממשיכה לישון בבית
22/06/2017 | 04:21
41
אני נגיד משאירה חלונות פתוחים בשביל הרעש או משהו ולפעמים זה מצליח
לצפיה ב-'לפעמים רק צריך לגלות אורך רוח :)'
לפעמים רק צריך לגלות אורך רוח :)
22/06/2017 | 23:29
7
לצפיה ב-'היום חיסונים של גיל חודשיים '
היום חיסונים של גיל חודשיים
19/06/2017 | 13:09
7
115
מקווה שלא יהיו תופעות לוואי- די לחוצה מזה
טיפים? למה לצפות אח"כ? האם זה ריאלי לתכנן פעילויות איתה להמשך השבוע או לוותר?

נ.ב. לכבוד החיסונים והדייט עם הרופאה של הקטנה- היא התהפכה אתמול לבד בפעם הראשונה! אמא גאה פה
לצפיה ב-' תינוקת מצטיינת !! '
תינוקת מצטיינת !!
19/06/2017 | 13:46
2
82

לגבי החיסונים... זה די אינדבידואלי.
אצלי תמיד היו מעלים חום באותו יום וביום למחרת ואז זה היה עובר להם.
לבן של אחותי אחרי כל חיסון היה שבוע של שלשולים/חום/פריחה/....

מאחלת לך שאצלך יעבור בשלום (טפו, טפו, טפו).
תכניות להמשך השבוע? הייתי קובעת , אבל כאלו שאפשר לבטל בלי הרבה התראה מוקדמת...
לצפיה ב-'חח ברוב חוכמותי קבעתי פעילויות '
חח ברוב חוכמותי קבעתי פעילויות
19/06/2017 | 14:30
1
92
שצריך לבטל לפחות 12 שעות לפני זה כדי שהכסף לא יילך לאיבוד. אראה איך היא אחרי החיסון ולפי זה אחליט.

ותגיבי כבר למייל, גברת!
לצפיה ב-'מסיבות סופשנה...'
מסיבות סופשנה...
19/06/2017 | 15:44
76
בחוגים, בגנים...
ואני כמובן בוועד - אז ענייני ורצונותיי הפרטיים ממתינים בסבלנות...
לצפיה ב-'קשה לחזות'
קשה לחזות
19/06/2017 | 14:47
64
אצל הגדול שלי כל חיסון גרר חום באותו הערב ולמחרת קם כמו חדש.
אצל הקטן בנתיים החיסונים עברו בלי כלום אבל זה גם עוד יכול להשתנית.
אני לא אוהבת לקבוע תכניות ליום של החיסון וללמחרת. בהמשך השבוע לא נראה לי בעייתי ומקסימום אם תעלה חום תבטלי.
לצפיה ב-'מה מקבלים בחודשיים?'
מה מקבלים בחודשיים?
21/06/2017 | 19:53
2
39
אם זה צהבת אין שום תופעה.
בכל מקרה אני לעולם לא קובעת תוכניות ליום של חיסון, לא חברים ולא כלום.
לצפיה ב-'רוטה, צהבת-הזריקה השנייה'
רוטה, צהבת-הזריקה השנייה
22/06/2017 | 00:47
1
53
ועוד משהו- זה החיסון המשולש.
הקטנה שרדה את זה- הגענו לרופאה כבר אחרי שהיא הייתה כל היום בלי שינה ומאוד עצבנית. בדרך נרדמה אבל התעוררה כשהגענו והייתה עצבנית מאוד מאוד מאוד. אחרי החיסונים הייתה מאוד לא רגועה ולא ירדה לי מהידיים כולל כל הלילה. ממש בכתה עם דמעות. לא בטוחה מי בכה יותר אצל הרופאה-אני או היא

עכשיו טפו טפו הכל בסדר.
לצפיה ב-'אני ויתרתי על רוטה'
אני ויתרתי על רוטה
22/06/2017 | 23:33
31
הגדול שלי קיבל את זה ממש לא טוב, אז אצל הקטנה ויתרתי.
לצפיה ב-'שרשור אפליקציות מומלצות -הורים וילדים'
שרשור אפליקציות מומלצות -הורים וילדים
21/06/2017 | 15:26
32
העולם הוירטואלי בימינו מורכב מאפליקציות שנועדו להקל על חיינו.

אילו אפליקציות שימושיות אצלכם ועוזרות בטיפול בילד

אני למשל התחלתי לאחרונה להשתמש באפליקציה בשם baby connect - יש גרסת ניסיון לכמה ימים שהיא חינמית ובואו נאמר שהתאהבנו באפליקציה ושילמנו אחרי שהניסיון נגמר כי זה ממש נוח. זה מעקב אחרי אוכל, החלפות, שאיבות וכו'- מודד את הזמן שלוקח, כותב מתי פעם אחרונה הילד אכל/הוחלף והכי שוס זה שאפשר לעשות share עם עוד אנשים והם יראו בלייב את מה שקורה. ככה אם נגיד בעלי נתן לקטנה בקבוק של חלב אם בשעה מסוימת, אני יכולה לעקוב אחרי זה ולראות מתי נתן ואז להחליט מתי לתת את הבקבוק הבא. עד עכשיו עשינו את זה בטבלה על נייר וזה היה פחות נוח. ככה זה נגיש בטלפון וממש נוח.

עוד אפליקציות טובות זה של רעש לבן- אני הורדתי כמה, עוד לא החלטתי מה הכי טובה כי לא משתמשת בתדירות גבוהה בזה, רק מתי שהקטנה עושה לי חגיגה בלילה

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:35
2
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' מחפשים צימר או מלון למשפחה. טוב ולא יקר'
מחפשים צימר או מלון למשפחה. טוב ולא יקר
19/06/2017 | 12:29
3
38
אנחנו מחפשים נופש לתחילת יולי למשפחה כוללת ילדים ומבוגרים... משהו טוב אבל לא יקר בגלל התקציב.
לאמצע שבוע לכמה ליליות....
לא משנה איפה בארץ... בצפון... באילת...
אולי מישהו מכיר מלון/צימרים לא יקרים אבל טובים
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
19/06/2017 | 12:44
1
44
צימר וסימפטיה - זה ליד שמורת אכזיב.
לא הייתי אבל חברה שלי היתה עם המשפחה שלה ופעוט בן 3 ומאוד נהנו.
החיסרון הוא שאין למתחם בריכה וזה רק 4 צימרים (לא יודעת אם יספיק לכם).

אנחנו היינו בחדרי קיבוץ של קיבוץ פרוד עם הילדים. חביב ומינימליסטי אם זה עובד בשבילכם.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה... אבדוק .. למרות שמעדיפים עם בריכה'
תודה רבה על ההמלצה... אבדוק .. למרות שמעדיפים עם בריכה
19/06/2017 | 13:00
12
לצפיה ב-'יש לך חדרים מתוקים מתוקים'
יש לך חדרים מתוקים מתוקים
21/06/2017 | 10:31
32
בקיבות עין גב בכנרת. לדעתי יש לקיבוץ שם בריכה אבל שזה שניה מהכנרת ויש המון פעילויות באזור עם ילדים. תבררי
לצפיה ב-'תינוק מצונן HELP!'
תינוק מצונן HELP!
19/06/2017 | 12:45
11
82
הקטן בן 4 חודשים ונדבק מאיתנו בצינון.
הוא מלא נזלת וקצת משתעל. יש לי תור איתו לרופאה מחר אבל עד אז אשמח לטיפים להקלה על הצינון
לצפיה ב-'תרגישו טוב! '
תרגישו טוב!
19/06/2017 | 13:05
1
59
עד הביקור עם הרופא- תגביהו טיפה עם ספר עבה או קלסר את המיטה כך שיהיה לו יותר קל לנשום.

הבנתי שמכשיר אדים גם אמור מאוד לעזור ולהקל.

ובעיקר חיבוק של אמא ואולי גם מרק עוף
לצפיה ב-'תודה. משתדלת להימנע ממכשיר אדים'
תודה. משתדלת להימנע ממכשיר אדים
19/06/2017 | 14:45
53
בכל מקרה בגיל הזה אסור אדים חמים מחשש לכוויה ובמכשירי אדים קרים יש סיכון לבילהרציה.
לצפיה ב-'שמעתי שמועה שמי בישול של אגס'
שמעתי שמועה שמי בישול של אגס
19/06/2017 | 13:48
1
58
עוזרים להיפטר מהשיעול.
מעולם לא ניסיתי, ולא יודעת להסביר מה ואיך לבשל את האגס.
אבל אולי חיפוש קצר בגוגל יעלה תוצאות?

ומצטרפת להמלצה של פרפרית לגבי הגבהת המיטה.
לצפיה ב-'תודה. אני אבדוק את זה'
תודה. אני אבדוק את זה
19/06/2017 | 14:48
7
לצפיה ב-'קלסר מתחת למזרון'
קלסר מתחת למזרון
19/06/2017 | 21:51
38
בצל חתוך בחדר, מי מלח באף, לשבת איתו בחדר אמבטיה מלא אדים
לא להעמיס באוכל!

הרבה בריאות
לצפיה ב-'צינון ושיעול'
צינון ושיעול
20/06/2017 | 06:50
31
אפשר לתת טיפות (לא בתרסיס) מי מלח לתינוקות. הגבה של המזרון לא בטוחה שתועיל לך כי בגיל הזה הם כבר מטיילים בכל המיטה.
לפני שבוע וחצי שהתינוקת (גם 4 חודשים) היתה מקוררת עם שיעול כלום לא עזר חוץ מאינהלציה של מי מלח (בהוראת רופא).
תרגישו טוב!
לצפיה ב-'מוסיפה לכל העצות הטובות שכבר קיבלת'
מוסיפה לכל העצות הטובות שכבר קיבלת
20/06/2017 | 06:56
42
שמן אקליפטוס לימוני.
שמים כמה טיפות על חיתול שנמצא ליד הראש של המצונן. עוזר לפתוח את האף.
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
20/06/2017 | 08:29
33
בנתיים טיפטפתי אתמול מי מלח לאף ובנוסף בהמלצת המדריכת עיסוי תינוקות עשיתי גם עיסוי ייעודי לניקוז נזלת. רואים שיפור קל.

ננסה ליישם עוד כמה מהטיפים בתקווה שיעבור צ'יק צ'ק.
לצפיה ב-'איך יודעים אם זה צינון? '
איך יודעים אם זה צינון?
20/06/2017 | 10:14
1
43
לתינוקת שלי באופן די קבוע יש "נחשים" בעומק הנחיריים (רואים אותם רק כשהיא מרחיבה את הנחיריים). זה מצב תקין או מעיד על צינון?
לצפיה ב-'בצינון בד"כ הנזלת "זורמת" באופן חופשי'
בצינון בד"כ הנזלת "זורמת" באופן חופשי
20/06/2017 | 13:19
36
סליחה על התיאור
לצפיה ב-'טיפות מי מלח לאף'
טיפות מי מלח לאף
21/06/2017 | 19:51
6
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:35
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'מחפשת מטפלת מהקריות'
מחפשת מטפלת מהקריות
16/06/2017 | 14:44
23
הי בנות
אני מהקריות
מחפשת מטפלת לתאומים מתוקים בני שנה ושלושה חודשים
אצלי בבית
ימים א עד ה
שעות 7.45 עד 13.15
תודה
אם מישהי מכירה אשמח שתיפנו אלי
לצפיה ב-'מנשאים'
מנשאים
13/06/2017 | 12:04
14
115
באיזה מנשא משתמשות אם בכלל?
לצפיה ב-'מנסה להשתמש, היא פחות אוהבת :P- ב- bktan'
מנסה להשתמש, היא פחות אוהבת :P- ב- bktan
13/06/2017 | 16:16
6
121
זה המקביל של מנשא צמד בארץ- שמלבישים כמו חולצה.
בהמשך אהיה עם הבייביביורן.
לצפיה ב-'היום ביקשתי מאחת האמהות בקבוצת האמהות שהולכת אליה'
היום ביקשתי מאחת האמהות בקבוצת האמהות שהולכת אליה
15/06/2017 | 00:27
5
102
שתראה לי איך היא מלבישה את המנשא כי הייתה לי הרגשה שאני עושה לא נכון למרות שעשיתי לפי סרטון כי הרגיש לי שהיא לא בטוחה שם וממש הרגשתי צורך להחזיק אותה כשהיא על המנשא ומסתבר שבאמת מסבירים שם בצורה לא נכונה. היא הראתה לי דרך ממש פשוטה והייתי ממקודם איתה במנשא כשהיה התקף של גזים וזה היה תענוג- הרגיע אותה, אני הייתי עם ידיים משוחררות והיה לשתינו יותר קל. נראה לי שזו תחילתה של ידידות חדשה!
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
15/06/2017 | 09:05
3
77
אני לא הסתדרתי עם מנשא בד מכל מיני סוגים שהביאו לי. וממש מצטערת שלא פשוט חיפשתי וקניתי משהו שנוח לי (ונראה לי שהיא כבר גדולה מדיי בשביל שאקנה סוג אחר), ועכשיו לא מתסתדרת עם בייבי לילי, ובעיקרון מחכה לילדה הבאה כדי לנסות מחדש מנשא בד :)
לצפיה ב-'למה גדולה מדי?'
למה גדולה מדי?
15/06/2017 | 15:54
2
72
אם אני זוכרת נכון הבת שלך בת חצי שנה? בהחלט עוד יש לך זמן לסחוב במנשא (אלא אם יש לך בעיות גב/ברכיים/ סיבות אחרות שמונעות ממך פיזית לסחוב אותה).
אם חשוב לך מנשא ויש לך נקודות בהן את מרגישה שמנשא היה מקל לך את החיים לדעתי שווה לחפש משהו שיהיה לכן נוח.
לא מדדתי את הבייבי לילי אבל אם אני מבינה נכון הוא מאוד דומה לארגו
אולי אם תכתבתי מה את מרגישה שלא מסתדר למישהי תהיה עצה/פטנט שיפתור את הבעיה.
ותמיד אפשר לחזור לחנות שקנית שיסבירו לך יותר טוב איך ללבוש אותו.
לצפיה ב-'אפילו בת שלושה חודשים ;)'
אפילו בת שלושה חודשים ;)
16/06/2017 | 03:50
1
54
פשוט לא נוח לי... וגם מסורבל לי מדיי.
מודה שלא חשבתי ללכת לחנות אלא רק להתבאס ומקסימום להשתמש כשלא נוח :) 

פתאום אומרת לעצמי שלא מתאים לי חוסר האונים הזה :) 
לצפיה ב-'אז בכלל'
אז בכלל
16/06/2017 | 08:18
40
בכל מקרה קחי בחשבון שלא כולם מתחברים למנשא וזה בסדר.
את הגדול שלי הייתי לוקחת במנשא רק כשלא היתה ברירה (מרפאות בלי נגישות, ימי גשם היסטריים) .
את הקטן לקחתי במנשא בחודשיים הראשונים המון - גם כי הוא זרם על זה יותר טוב מהגדול וגם כי היו לי יותר סיטואציות אין ברירה. עכשיו כשהוא בן 4 חודשים במנשא משמש למקרי קצה.
פשוט כי לי פחות נוח ההסחבות והסרבול שהמנשא גורר ולא מפריע לי לפרק ולקפל את העגלה גם מיליון פעם לאוטו.
לצפיה ב-' איזה יופי!!'
איזה יופי!!
15/06/2017 | 11:19
60
מנשא מוצלח יכול להפוך את החיים בתקופות מסויימות מגיהנום לגן עדן.
שמחה שמסתדר לך
לצפיה ב-'מנשאים'
מנשאים
13/06/2017 | 20:28
70
לי יש מנשא של סימפלי גוד שיש לו גב כמו של בייביביורן עם ריפוד ותמיכה ורצועות קדמיות מבד שיוצרות כמו מנשא בד/כריכה רגיל. אין לי מושג איך קוראים לו אבל הקטן אהב להיות בו מעורסל בשלושה חודשים הראשונים ועכשיו יושב בו עם הפנים אלי בנוחות ואפילו מצליח להירדם.

בנוסף יש לי ארגו. עד עכשיו היה פחות שימושי כי בגילאים הקטנים יש כמו שמיכת עיטוף שצריך לשים אותם בתוכה לפני הכנסה למנשא אז גם היה חם מדי איתו וגם פחות נוח ללבוש ביציאה מהאוטו. אוטוטו יהיה מספיק גדול בלי הפנימית ואז נעבור אליו בגלל התמיכה היותר טובה לגב (שלי).
לצפיה ב-'ארגו'
ארגו
13/06/2017 | 21:18
68
זה מגיל פישוק בלבד.
משתמשת לעתים רחוקות...
לצפיה ב-'שרון דרור ובייביביורן אוריג'ינל'
שרון דרור ובייביביורן אוריג'ינל
13/06/2017 | 21:37
26
לצפיה ב-'ארגו אדפט'
ארגו אדפט
14/06/2017 | 10:14
60
החדש של ארגו מגיל 0.
השתמשתי בחופשת הלידה. עכשיו פחות רלוונטי.

לצפיה ב-'בייבי ביורן'
בייבי ביורן
14/06/2017 | 13:35
75
עם התאומים אני בקושי משתמשת...מה לעשות שאתה עדיין תקוע עם לפחות אחד בוכה אז עדיף כבר שיהיו שניהם בעגלה אבל שתי הגדולות פחות או יותר גרו בבייבי ביורן אורגינל. אם כי בדיעבד היום הייתי קונה את הארגו....
לצפיה ב-'שרון דרור (גם הבכור וגם הקטן חיו בו עד גיל'
שרון דרור (גם הבכור וגם הקטן חיו בו עד גיל
16/06/2017 | 00:01
48
3 ח' בערך. ה צ ל ה!!! עם האמצעית לא היה צורך ).

בהמשך, לטיולים יש את סאפי ילקוט לנשיאה על הגב.

יש לי גם בייביביורן כלשהו (שקיבלתי) שלא הבנתי איך להלביש על עצמי והיה לי גם בבכור דגם כלשהו שלהם שמכרתי כי ממש לא התחברתי אליו.
לצפיה ב-'בייבי ביורן VS ארגו'
בייבי ביורן VS ארגו
16/06/2017 | 14:00
60
אקדים ואומר שיש לי בעיות גב, קשה לי להסתובב עם מנשא ובנוסף הילדים שלי תמיד שוברים את עקומות המשקל (האחיות בטיפות חלב מרוצות).

ללא ספק הארגו הרבה יותר ארגונומי, אני מסוגלת להסתובב איתו שעה ויותר, ואף לרקוד זומבת מנשאים. נוח זה לא, אבל אפשרי. הרבה יותר נוח לשים את הילד בעגלה כך שרק אם אין ברירה ואני צריכה ללכת מקום שאינו נגיש לעגלה אני אלך איתו. לדעתי הוא שווה למי שרוצה להסתובב הרבה זמן עם הילד במנשא ויש לה גב טוב.

הבייבי ביורן הרבה פחות ארגונומי, אבל הוא מתחבר בשני קליקים. לעומת הארגו שיש לו חיבור סופר מעצבן לדעתי בגב ולוקח זמן ללבוש אותו. לא שווה לשים את הארגו בשביל קפיצה של חמש דקות.

מבחינתי הבייבי ביורן לוקח. קשה לי גם ככה להסתובב עם מנשא. אני משתמשת במנשא לרוב כדי לאסוף את האח הבוגר מהגן ובשביל חמש דקות לא בא לי להוציא את העגלה מהאוטו (לא יכולה לקחת את התינוקת על הידיים חמש דקות, הגב שלי צורח).
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:04
4
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'בגדים שהצהיבו אחרי שימוש בוניש קליה - עזרה!'
בגדים שהצהיבו אחרי שימוש בוניש קליה - עזרה!
12/06/2017 | 07:54
4
93
השריתי בגדים לבנים בוניש קליה גולד ובטעות שמתי אותם בשמש לפני שכיבסתי
כל הבגדים הצהיבו וזה לא יורד בכביסה רגילה
מישהו יודע אם יש מה לעשות??
לצפיה ב-'אין לי מושג, אבל אולי אפשר לפנות לחברה בשאלה הזו'
אין לי מושג, אבל אולי אפשר לפנות לחברה בשאלה הזו
12/06/2017 | 14:43
58
בטוחה שישמחו לעזור
לצפיה ב-'אפשר לנסות'
אפשר לנסות
12/06/2017 | 22:43
46
להשרות אותם בדלי ספונג'ה עם רבע כוס אקונומיקה מהולה במלא מים (ממלאים את הדלי לגמרי ומוסיפים רבע כוס אקונומיקה)
אמא שלי טוענת שזה מוציא את כל הכתמים מבגדים לבנים בלי לפגוע בהדפס.
לצפיה ב-'תנסי להשרות שוב עם הוניש גולד והפעם תכבסי בלי לשים בשמש'
תנסי להשרות שוב עם הוניש גולד והפעם תכבסי בלי לשים בשמש
14/06/2017 | 21:48
21
תמיד חייב לכבס מיד אחרי שמשרים בגד בחומר להסרת כתמים. ולעניין השימוש באקונומיקה, למיטב ידיעתי יכול ממש להרוס את הבד ממנו עשויים הבגדים והכתמים עלולים להצהיב עוד יותר. 
לצפיה ב-'חומר מלבין יחזיר את הצבע הלבן'
חומר מלבין יחזיר את הצבע הלבן
16/06/2017 | 14:05
17
לא מזמן ניסיתי על גופיות לבנות, מדהים איך הכתמים ירדו!
מה זה יעשה להדפס? לא יודעת, נראה לי שיפגע בו אבל אם אין מוצא הייתי מנסה בגד אחד.
לצפיה ב-'swaddle שמיכות עיטוף- האם אתם משתמשים'
swaddle שמיכות עיטוף- האם אתם משתמשים
12/06/2017 | 00:41
11
139
בעד/נגד?
חברה מעודפת?
האם אתם משתמשים גם בהרדמות במהלך היום או רק בלילה?
האם אתם מלבישים לפני ההרדמה או אחרי שהילד נרדם?
עד איזה גיל הייתם משתמשים בסוואדל?
לצפיה ב-'משתמשים'
משתמשים
12/06/2017 | 07:59
94
מפחדת מהיום שנצטרך להפסיק :) אבל אולי עוד מעט היא לא תצטרך את זה ואין מה לפחד. 
בעיקרון הבנתי שאפשרי עד גיל 4 חודשים ובכל מקרה אסור להמשיך אחרי שמתחילים להתהפך. 

משתמשת בשמיכת כותנה דקה שנקראת רוגעלה.

רק בלילה ומלבישים לפני הרדמה. לאחרונה מלבישים, שרים שיר ערש ומניחים במיטה מנומנמת
לצפיה ב-'השתמשנו המון'
השתמשנו המון
12/06/2017 | 09:07
3
108
למרות שלאחרונה יש גם טענות נגד העיטוף..

ולשאלותיך:
בעד/נגד? מאד בעד
חברה מעודפת? לא קנינו שמיכה ייעודית לצורך העניין - עטפנו בחיתול טטרא גדול
האם אתם משתמשים גם בהרדמות במהלך היום או רק בלילה? כל הרדמה
האם אתם מלבישים לפני ההרדמה או אחרי שהילד נרדם? לפני ההרדמה
עד איזה גיל הייתם משתמשים בסוואדל? עד שראיתי שמתחילים להשתחרר ממנו בעצמם. בשמיכה ייעודית לא הייתי ממשיכה להשתמש ברגע שמתחילים להתהפך .
לצפיה ב-'פחח אם הייתי מפסיקה אחרי שהיא משתחררת מהסוואדל'
פחח אם הייתי מפסיקה אחרי שהיא משתחררת מהסוואדל
12/06/2017 | 14:42
2
129
לא הייתי ישנה לעולם
הילדה שלנו הודיני - מהיום השני שלה לחיים לא משנה כמה הידקנו וסידרנו ואפילו האחיות המנוסות בבית החולים עשו את זה- היא הצליחה לברוח מהסוואדל. אפילו עכשיו מהסוואדל עם הסקוצ'ים שהיה הדוק וממש טוב- הצליחה להבריח יד
לצפיה ב-''
12/06/2017 | 15:42
1
74
מעניין ממי היא קיבלה את המזג הזה? ממממ... אולי מ... אמא שלה? ....
לצפיה ב-'חחח רוב הסיכוים '
חחח רוב הסיכוים
12/06/2017 | 21:54
14
לצפיה ב-'השתמשתי כשהייתה קטנה'
השתמשתי כשהייתה קטנה
12/06/2017 | 21:59
67
עטפתי בטטרה רגילה וגדולה, אבל לא הייתי משכיבה ככה לשנת לילה.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
13/06/2017 | 21:17
4
101
בעד/נגד? נגד, כי פורסם שזה תורם למוות בעריסה. תגגלי...

לצפיה ב-'לא אצל ילדים שמורגלים בכך מגיל לידה'
לא אצל ילדים שמורגלים בכך מגיל לידה
14/06/2017 | 08:00
3
87
אם כבר לצטט מחקרים
לצפיה ב-'אם לדייק, כי זה לא נכון מה שאת כותבת'
אם לדייק, כי זה לא נכון מה שאת כותבת
14/06/2017 | 09:11
2
88
אז עיטוף כשנעשה רק על הגב, אין לו כל קשר למוות בעריסה.
אסור לעשות עיטוף ולשים על הבטן. זה יכול לקחת חלק במוות בעריסה.

אני השתמשתי עד גיל חצי שנה, על הגב בלבד. היה מעולה
עם שמיכה
לצפיה ב-'בכלל שינה על הבטן לא מומלצת ע"י משרד הבריאות'
בכלל שינה על הבטן לא מומלצת ע"י משרד הבריאות
14/06/2017 | 10:05
71
בגלל החשש ממוות בעריסה.

זאת לעומת שהייה על הבטן בזמן עירות שהיא מאד מאד מומלצת וכל המרבה הרי זה משובח...
לצפיה ב-'יאללה זורמת על הדיוק'
יאללה זורמת על הדיוק
14/06/2017 | 14:04
16
לצפיה ב-'שאלת שינה '
שאלת שינה
09/06/2017 | 01:08
30
237
הקטנה כמעט בת חודשיים, מסוגלת להחזיק מעמד עירנית מאוד יפה (במיוחד בלילה שאז יש חגיגות -מוזמנים לבוא). אם בהתחלה הייתה ישנה לפחות שעתיים- עכשיו היא ישנה כל פעם רק שעה ולכן גם גמורה ממש מהר.

זה הולך ככה:
מתעוררת, החלפה, האכלה, משחק (לא תמיד, תלוי אם היא מראה עירנות), שינה ואחרי שעה היא שוב תתעורר, החלפה ומשחק או ניסיון להרדים שוב (אפילו בלי החלפת החיתול).

זה תקין?

אני די גמורה מעייפות כי בלילה לא מצליחה לישון כי מתעוררת הרבה ואז קשה לה להירדם ובמהלך היום גם לא מצליחה לישון. היא ישנה ממש טוב רק כשאנחנו בחוץ  
לצפיה ב-'מאז יש שיפור קל '
מאז יש שיפור קל
10/06/2017 | 16:38
6
156
שמנו לה סוואדל עם סקוצ'ים שהוא צמוד יותר ולכן עוטף אותה יותר טוב וזה מאפשר לה לישון יותר זמן ובלילה אני לא נותנת לעצמי להירדם איתה כשהיא עליי אלא מעבירה. גיליתי שיותר קל לי להעביר אותה לעגלה אז זה מה שעושה- גם ככה נוח ונעים שם , לא פחות מאשר בבסינט.

לצפיה ב-'העגלה מאווררת?'
העגלה מאווררת?
10/06/2017 | 23:41
3
109
או שזו עגלה עם אמבטיה כמו שמוכרים גם בארץ?
כי אם כן אז היא לא מאווררת מספיק ומעלה את הסיכון למוות בעריסה.
זה לא סיכון מטורף, ויש מצב שזה שווה לך את השינה הטובה יותר, אבל חשוב שתהיי מודעת.
רק שתביני מה דעתי על לקיחת סיכון - שני תינוקות שלי ישנו לילות שלמים על הבטן מגיל 0 כי אחרת הם לא ישנו יותר מ-10 דקות.
לצפיה ב-'זו עגלת בוגבו בי 3 עם אמבטיה'
זו עגלת בוגבו בי 3 עם אמבטיה
11/06/2017 | 03:11
2
111
בכל מקרה היא לא אטומה לגמרי ויש מן הסתם את הפתח למעלה- אני לא מכסה אותה לגמרי עם הכיסוי שלמעלה.
לצפיה ב-'ברור שהיא פתוחה מלמעלה'
ברור שהיא פתוחה מלמעלה
11/06/2017 | 13:36
1
102
הבעיה היא עם העדר איוורור מהצדדים.
ה-CO2 שנפלט בנשיפות הוא כבד יחסית לחמצן, ואם אין איוורור מהצדדים הוא עלול להצטבר בריכוזים גדלים והולכים ככל שהתינוק ישן יותר זמן.
ככל שריכוז ה-CO2 עולה, ריכוז החמצן יורד. בסופו של דבר זה עלול להגיע למצב מסוכן שאין לתינוק מספיק חמצן.
עכשיו, חשוב לזכור שזו רק תיאוריה, ולמיטב ידיעתי אין לזה הוכחות מחקריות.
מצד שני, להשיג לזה הוכחות מחקריות זה מאוד קשה כי זה ניסוי שמאוד בעייתי לעשות אותו מבחינה אתית.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר!'
תודה על ההסבר!
11/06/2017 | 15:11
83
אשתדל להימנע מלהשכיב שם בלילה. בכל מקרה היא תמיד בהשגחה שם.
לצפיה ב-'זהירות, פרפרי היפה'
זהירות, פרפרי היפה
13/06/2017 | 21:24
1
96
עיטוף הוכח כבר כמגביר מוות בעריסה. ההשערה: זה גורם לחימום יתר.
לפי ארגון בטרם, אין להשכיב תינוק לישון באמבטיה של העגלה (בסינט) לשנת לילה בשום פנים ואופן. זה מונע פיזור חמצן תקין, כפ]י שהוסבר פה.
ועוד יחד עם העיטוף?
לא ולא.
חובה מיטה או עריסה עם סורגים וללא מגן ראש בגיל הזה.
לצפיה ב-'זה לעולם לא ללילה שלם, בד"כ זה יוצא לשעה והפסקתי'
זה לעולם לא ללילה שלם, בד"כ זה יוצא לשעה והפסקתי
13/06/2017 | 23:58
74
לגבי העיטוף- יש דיעות לפה ודיעות לשם. כל עוד אני צמודה לילדה- ממשיכה בזה כי זו הדרך היחידה שהילדה ישנה ליותר משעה...
לצפיה ב-'אני פחות אוהבת את השינה בעגלה כפתרון'
אני פחות אוהבת את השינה בעגלה כפתרון
11/06/2017 | 12:09
4
118
כי אח"כ צריך להיגמל ממנו וזה לא כ"כ פשוט, וגם, כמו שכתבה לך דאינריס - יש בזה אלמנט של סיכון.
אני הייתי מעדיפה להשתמש בנחשוש מההודעה השנייה כדי לייצר לה תחושה מצומצמת יותר (או במגבת מגולגלת מתחת לסדין) אם הנחשוש גדול מדי.

מה שהייתי רוצה לשאול אותך הוא שתי שאלות:
1. מה קורה בזמן הטיול בחוץ כשאת מפסיקה להזיז את העגלה?
2. האם גם בלילה וגם ביום לא פותחת הפרשים גדולים יותר? כל תנומה היא תמיד למשך שעה ולא משנה מתי?

לצפיה ב-'הממ..'
הממ..
11/06/2017 | 15:20
3
99
אם מפסיקה את התנועה של העגלה יש 2 מצבים: אם השינה ממש חזקה היא לא תתעורר. אם השינה קלה- היא תתעורר. אם מגיעים לבניין שלנו - היא כמעט תמיד מתעוררת. כאילו היא מריחה את הריח הזוועתי של הבייסמנט שממנו אני נאלצת להיכנס ומתעוררת ישר בצרחות... בגלל זה מנסה להיות כמה שיותר בחוץ.

לגבי שאלה מספר 2: היא פתחה הפרשים יותר גדולים בזכות השמיכת עיטוף שלה- זה נע בין שעתיים לארבע במהלך הלילה. ביום זה נע בין שעה לשעה וחצי ולפעמים טיפה יותר.
לצפיה ב-'אם ככה, מה שאני מציעה לך לעשות בבית'
אם ככה, מה שאני מציעה לך לעשות בבית
12/06/2017 | 08:58
2
89
הוא לעזור לה במעברים בין מחזורי שינה ע"י נדנוד קל של העריסה או אפילו שלה - אם תניחי עליה יד וקצת תניעי אותה בעדינות כשאת רואה שהיא רק מתחילה להתעורר.
את לא צריכה לשבת לידה במהלך כל השינה, אבל ברוב המקרים מחזורי השינה הם די קבועים באורכם (40-60 דקות), ולכן את יכולה להיכנס אליה לחדר כ- 5 דקות לפני הזמן שאת יודעת שבו היא בד"כ מתעוררת ולעזור לה להמשיך לישון.

לגבי שינוי האוירה כשנכנסים מהחוץ לבית - עם זה אין לי איך לעזור.

נראה שהתברכת בילדה עם טמפרמנט גבוה (מעניין למי היא דומה? ) . אצל ילדים כאלה כמו שאת בוודאי יודעת, קצת יותר קשה "לכבות את המתג" כשהולכים לישון כי הסביבה מאד מאד מעניינת אותם. ממליצה לך לפני ההרדמות להוריד הילוך בבית - להנמיך קולות, להחשיך (גם ביום), לעשות טקס שינה קבוע שיעזור לה לדעת מה עומד לקרות ולהיערך לזה - לעזור לה עם תנאים אופטימליים לשינה, וגם במהלך השינה לעזור לה ככל שניתן כן להאריך את מחזורי השינה על מנת שתתרגל לא להתעורר במעברים בין מחזורי השינה.
לצפיה ב-'עושים זאת בהחלט '
עושים זאת בהחלט
12/06/2017 | 14:48
1
81
כן יש יותר אור במהלך היום כי חשוב לי להבדיל לה בין היום ללילה אבל משתדלת שהכל יהיה רגוע ובלילה במיוחד יש טקס שינה של אמבטיה,אוכל במידה ולא אכלה וסיפור ואז מתחילים לנענע ולהרדים אלא אם נרדמה כבר.

במהלך היום בד"כ מרדימים אחרי הגרעפס אם לא נרדמת לבד או שהיא נרדמת בעגלה כשאנחנו בחוץ.

אתמול הייתי איתה בחוץ בפעילות של מקום העבודה שעבדתי בו והיא ישנה רוב הזמן והייתה מבסוטית וכל היום הלכה לישון כמו שצריך אח"כ ובלילה היה ממש תענוג!

ישנה מתשע עד 1 בלילה, אחרי זה נרדמה שוב ב-2 והתעוררה בחמש ומשש ישנה בשלווה (עכשיו עשרה לשמונה בבוקר פה!). האמת שרוצה שתתעורר כבר כי רוצה להחליף לה בגד לפני שיוצאים לרופא
סופסוף יש מזג אוויר חם ונפלא ואפשר להלביש לה שמלות חמודות לפני שיהיו קטנות
לצפיה ב-'רק מוכיח ששינה טובה ביום מובילה לשינה טובה בלילה... '
רק מוכיח ששינה טובה ביום מובילה לשינה טובה בלילה...
12/06/2017 | 15:39
64
שווה להשקיע מאמץ ולעזור לה להאריך את שנות היום כדי שגם הלילות שלכם יהיו קלים יותר...
לצפיה ב-'נצל״ש'
נצל״ש
12/06/2017 | 10:08
17
87

התינוקת כידוע בת שלושה חודשים.
הרדמות עושים על הידיים, לא הרבה נדנוד אבל יש מעט נדנוד ואז יושבים, בעבר עד שהייתה נרדמת לחלוטין היום ברגע שרגועה שמים במיטה ( לפעמים זה מתפספס והיא כבר רדומה)
בשנת לילה בדרך כלל לא מתעוררת אחרי ששמים במיטה וגם אם פוקחת עיניים סוגרת אותן תוך דקות ספורות...ביום מתעוררת ואני מתלבטת אם עדיף להרים אותה ולהחזיר או ללטף ושתחזור לישון (הליטופים בדרך כלל לא עובדים ואז אני מרימה כי היא כבר בוכה ומחזירה למיטה מנומנמת או ישנה אם פספסתי את הנמנום)
טקס שינה  בערב מקלחת, האכלה, עיטוף, שיר ערש הידיים ולמיטה. במהלך היום אני פשוט מרימה אותה לעירסול ושמה לה מוצץ ומנדנדת מעט. איל הייתם עושות טקס שינה? אותו שיר כמו בלילה? משהו אחר? בכל זאת צריל לשלוף אותה ממשחק לשינה.... 
1. כל פעם שאני לקחת אותה לישון במהלך היום היא בוכה, אפילו אם היא עייפה, פעם חשבתי שזו עייפות יתר אבל אני לא בטוחה כי היא באמת נרדמת תוך מקסימום חמש דקות... תמיד מתלבטת אם לא רוצה לישון או שאולי חסר טקס שינה למעבר ממשחק לשינה...יש רעיונות אחרים למה או איך להפסיק את זה?
2. רוצה להגיע למצב של הרדמה במיטה גם כי אני חושבת שהיא כבר יכולה ועדיף מוקדם מאוחר וגם כי יש לי כאב בשורש כך היד שאני מנסה להחלים ממנו (לא לבד בהכרח אני יכולה להיות איתה אבל רוצה שהיא תירדם במיטה ולא על הידיים) הצעות איך עושים את זה? 

לצפיה ב-'מנסה פעם שנייה לענות לך'
מנסה פעם שנייה לענות לך
13/06/2017 | 09:02
16
51
אחרי שאת התגובה הארוכה הראשונה שלי התפוז העיף באמצע 

הירדמות בידיים:
אין ספק שהרדמה בנדנוד על הידיים היא אחד הדברים הכי כואבים לידיים ולגב שיש, וזה הולך ומתגבר עם הזמן והמשקל הגדל, וגם אחד הדברים שהכי קשה להיגמל מהם.
לכן מה שאני ממליצה הוא להתחיל קודם כל בהפסקת הנדנוד. לנדנוד יש נטייה לא להספיק עם הזמן. מה הכוונה? שככל שהזמן עובר יש צורך בנדנוד יותר אגרסיבי כדי לעשות את אותה עבודה - צריך לנדנד בעוצמה גדולה יותר ובכמות רבה יותר ולמשך זמן ארוך יותר. 
לכן בשלב הראשון הייתי מוותרת על הנדנוד וממשיכה להרדים בעירסול בידיים.
אחרי שהיא מתרגלת להירדם רק בעירסול - אז הייתי עוברת לעבוד על הרדמה במיטה ולא בידיים. הדרך הכי נוחה בעיני לעשות את זה היא להתחיל בהדרגה להפחית את מידת הישנוניות שלה כשאת משכיבה אותה במיטה. אם נתייחס לעירני לגמרי כ-1 ולישן לגמרי כ- 10, הרי שהיום את משכיבה אותה במיטה כשהיא בערך ב- 9-10 ברמת הישנוניות. אני מציעה בכל כמה ימים לעשות שינוי ובהדרגה לרדת ברמת הישנוניות שבה את מניחה אותה במיטה, וממשיכה להיות לידה ולהניח עליה יד/ללטף/לדבר/לשיר לה (מה שנוח ועובד לשתיכן - זה יכול להיות כל אחד מאלה או שילוב). כך שבהתחלה תשכיבי אותה כשהיא ברמת ישנוניות של 9-10 (כמו היום) ותישארי לצידה עד שתירדם. אחרי מספר ימים תעברי לרמת ישנוניות 8-9 ותשארי לצידה עד שתרדם, אחרי עוד כמה ימים תרדי לרמת ישנוניות של 7.... וכן הלאה עד שתגיעו למצב שתוכלי להשכיב אותה כשהיא עירנית (מצב 1-2) ולהישאר לידה עד שתירדם.

סיום פעילות וטקס שינה:
אני מסכימה איתך לגמרי שמאד קשה לעבור ממצב של פעילות למצב של שינה. לכן מה שאני ממליצה לעשות הוא לעשות את המעבר הדרגתי. לתת התראה כמה דקות קודם לכן שעוד מעט נסיים לשחק ונלך לישון. להוריד בזמן הזה את רמת האנרגיות במשחק - פחות השתוללות ומשחקים אקטיביים, יותר משחק רגוע , אולי הקראת ספר או שיר. במקביל להוריד גם את הווליום בבית - לדבר בקול חלש יותר, להנמיך מוסיקה , להחליש אורות או לסגור מעט את התריסים בחדר שבו אתן נמצאות. כל אלו הם איתותים חיצוניים עבורה כדי שתדע מה עתיד לקרות ותוכל להכין את עצמה. ברגע שאותם הרגלים חוזרים על עצמם בכל יום ובכל שינה במהלך היום - היא כבר תדע להבחין בהם ותדע למה לצפות. 
ואז, כשמגיע הזמן ללכת לישון - הייתי מחליפה חיתול גם אם אין באמת צורך אובייקטיבי בהחלפה - אבל זה גם סוג של טקס שבא לאותת לה על השינה המתקרבת, מאכילה אותה אם יש צורך באותו הזמן, ואז מדקלמת דקלום קצר קבוע או שיר קצר לפני תהליך ההרדמה. בעיני לא הכרחי שהשיר/דקלום יהיה שונה ממה שקורה בלילה, אלא אם בלילה מדובר על משהו ממש ארוך ואז ביום הייתי מעדיפה שיהיה משהו קצר יותר. אחרי טקס כזה הייתי מתחילה בתהליך ההרדמה כמו שכתבתי למעלה....

בהצלחה 
לצפיה ב-'אני רק ממש מתלבטת איך לעשות את זה מבחינת זמנים'
אני רק ממש מתלבטת איך לעשות את זה מבחינת זמנים
13/06/2017 | 09:42
13
38
קודם כל תודה רבה (פעמיים!) על התגובה המפורטת (: 

לגבי התזמון של השינה ביום אני מתלבטת כי אם אני מחכה לסימני עייפות כדי להתחיל את ההתראה ואז את כל הטקס עלול להיות מאוחר מדיי לא? אז בתור התחלה (עד שאני ארגיש מה נכון) היית מתחילה עם סימני עייפות ראשונים או לפי השעון (בהנחה שאני יושבת שאחרי שעה ורבע-וחצי היא בדרך כלל כבר צריכה לישון)
לצפיה ב-'הייתי מתחילה לפי השעון'
הייתי מתחילה לפי השעון
13/06/2017 | 10:38
12
34
אלא אם את רואה סימני עייפות ראשונים עוד קודם לכן, ואז לא כדאי לדחות, אלא להתחיל מייד.
מקסימום תקטיני קצת את זמן ההתראה ותזרזי מעט את טקס השינה....
לצפיה ב-'שאלת המשך'
שאלת המשך
13/06/2017 | 13:53
11
33
כשהיא רגועה אין בעיה להרדים בלי נדנוד. אז היום ניסיתי לשים אותה במיטה מנומנמת ולמעשה במשך שעה הייתי לידה ונראה שהייתה כל הזמן על סף הירדמות ואז התעוררה וחוזר חלילה במשך שעה שניסיתי ללטף וניסיתי רק לשים עליה יד כשנראה לי שאולי הליטוף מעיר וניסיתי לצאת מהחדר ולתת לה שקט וכל מני דברים... ויש לי הרגשה שזה יכול להימשך לנצח ועוד מעט כבר נגמר הזמן לישון....
איך מתמודדים עם זה?
לא לישון בכלל כל היום - לא רעיון טוב לילדה שמסוגלת לישון
להרים להרדים - לא רעיון טוב, הורס את הלמידה...

עצות?
לצפיה ב-'מפעם אחת אי אפשר להסיק מסקנות'
מפעם אחת אי אפשר להסיק מסקנות
14/06/2017 | 09:55
10
23
אבל בכל מקרה, בגיל 3 חודשים אנחנו לא מצפים ממנה ללמוד כלום, אלא רק מנסים ללמוד מה היא מסוגלת לעשות. אם את רואה שהליטוף מפריע לה, אז אולי מספיקה רק הנוכחות שלך בחדר? אולי רק הנחת יד? אצל הבת שלי מה שתמיד עבד הוא סוג של מגע חזק יותר (לא ממש יודעת איך להסביר את זה... נגיד סוג של מסאז' של קוואצ'ים כאלה לידיים ולרגליים...) או ליטוף עדין עם אצבע באיזור המצח והגבות.
צריך לנסות ולראות. ומה שלא עובד אז לא ממשיכים איתו. אבל אם היא משתפת פעולה עם השכבה במיטה בלי נדנוד לפניה - אז לגמרי כדאי לוותר על הנדנוד ולמצוא את הדרך שבה היא כן תצליח להירדם בלי שאת תפריעי לה...
לצפיה ב-'אני אחדד את השאלה'
אני אחדד את השאלה
14/06/2017 | 14:08
9
22
עם כל ניסיונות ההרדמה שלא צלחו בסוף היא הייתה ערה שעתיים נוספות... 
ואני לא בטוחה איך להתמודד עם זה...
בסוף כבר הגיעה שעת האוכל והיא נרדמה בזמן האוכל... וזה לא מה שהיא אמורה ללמוד :)
לצפיה ב-'הבנתי, ואנסה לדייק יותר את התשובה שלי'
הבנתי, ואנסה לדייק יותר את התשובה שלי
14/06/2017 | 15:08
8
32
כמו שכתבתי, היות ובגיל 3 חודשים אנחנו לא מנסים ללמד את התינוקת שום דבר, אני לא ממליצה להתעקש איתה על הירדמות במיטה.
אין ספק שעדיף שתישן טוב ביום על מנת שתישן טוב גם בלילה ולכן כל התעקשות על הרדמה בדרך אחרת ממה שהיא רגילה היא מיותרת בשלב הזה.
מה שכן כדאי בעיני לעשות הוא לנסות לוותר על הנדנוד - כי ממנו הכי קשה להיפרד בהמשך, ואם היא משתפת פעולה אז להניח אותה במיטה כשהיא לא לגמרי רדומה. אם זה לא עובד - עדיף להמשיך במה שכן עובד וללמד אותה הירדמות עצמאית בשלב מאוחר יותר שבו יהיה לה יותר קל ללמוד את העניין, וגם ניתן יהיה לצפות ממנה ללמוד אותו.
מקווה שעכשיו הצלחתי להבהיר טוב יותר את כוונתי, ואם לא - אז כווני אותי ...
לצפיה ב-'הבנתי!! (כשמסבירים לאט ...)'
הבנתי!! (כשמסבירים לאט ...)
14/06/2017 | 20:06
1
29
והמון תודה על התשובות ועל הסבלנות וסליחה על החפירה :)
לצפיה ב-'אין סיבה לבקש סליחה'
אין סיבה לבקש סליחה
14/06/2017 | 20:36
23
דווקא שאלות מסוג זה הן מאד רצויות בעיני בפורום.
יש רבות שקוראות ולא שואלות, ומה שאת לא הבנת גם אחרות כנראה לא הבינו, אז התשובות הן בשבילך וגם בשבילן
לצפיה ב-'באיזה גיל אפשר ללמד הרדמות עצמאית?'
באיזה גיל אפשר ללמד הרדמות עצמאית?
17/06/2017 | 09:38
5
18
ולצפות שהם ילמדו ויפנימו?
לצפיה ב-'אפשר להתחיל בסביבות גיל 5 חודשים'
אפשר להתחיל בסביבות גיל 5 חודשים
18/06/2017 | 10:02
4
14
לפני כן זה ממש מוקדם מדי - אפילו מבחינה פיזיולוגית -  ההורמון שמשרה שינה לאורך הלילה - מלטונין לא מופרש בצורה סדירה ומספיקה כדי שיוכלו לישון לילה שלם מבלי להתעורר. (ורק מדגישה שגם בגיל הזה אנחנו עדיין לא מצפים לשינה של לילה שלם)
לצפיה ב-'רוצה גם להידחף עם שאלה...'
רוצה גם להידחף עם שאלה...
19/06/2017 | 17:34
3
19
אם התינוקת (3 חודשים) ישנה לילה שלם בלי להתעורר בכלל (9-10 שעות), האם זה אומר שכבר יש לה יכולת ללמוד הירדמות עצמאית?
כי ביום היא יישנה בתנומות של חצי שעה וכל ההרדמות (גם ביום וגם בלילה) אנחנו עושים על הידיים (לא נרדמת במיטה עם ליטופים וכו').

ועוד שאלה... היא כבר מתהפכת מהבטן לגב ומהגב לבטן. האם זה אומר שצריך להעבירה מהעריסה למיטת תינוק?

תודות!
לצפיה ב-'היכולת הפיזיולוגית לישון לילה שלם היא רק חלק'
היכולת הפיזיולוגית לישון לילה שלם היא רק חלק
19/06/2017 | 22:56
2
18
מעבר לבשלות הפיזיולוגית צריכה להיות גם בשלות קוגנטיבית מסויימת.
אבל מציעה לך לקרוא פה בשרשור את מה שכתבתי לשם בדוי 2016, כי את בהחלט יכולה לנסות באותה דרך להתחיל לצמצם את השימוש בידיים בזמן ההרדמות.

לגבי העריסה - אני מניחה שאם היא מתהפכת אז העריסה מתחילה להיות לה צפופה... "צריך" זה כשהוא מתחיל לעלות על 6 ואז זה מסוכן. לפני כן פשוט תסתכלי עליה ותראי מה נראה לך יותר נכון עבורה.

לצפיה ב-'ערסול ללא נדנוד'
ערסול ללא נדנוד
20/06/2017 | 10:16
1
11
הכוונה לערסול סטטי לחלוטין? למשל בישיבה?
אני בד"כ מסתובבת איתה בחדר בקצב הליכה איטי... זה נחשב לנדנוד?
לצפיה ב-'כן וכן '
כן וכן
20/06/2017 | 17:23
5
לצפיה ב-'אפשר להידחף עם שאלה?'
אפשר להידחף עם שאלה?
13/06/2017 | 20:34
1
65
דבר ראשון - תודה רבה רבה. אומנם לא אני שאלתי אבל התשובה שלך עונה בדיוק על מה שעוד לא הספקתי לשאול.

ודבר שני- שתי שאלות קטנות:
מה אמור בערך להיות חלון העירות בגיל 4 חודשים?
איך מתמודדים עם קפיצת הגדילה המוטוגית? כל פעם שנדמה שהקטן נרדם הוא מתגלגל על הצד ומעיר את עצמו [אייקון מתוסכל]
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
14/06/2017 | 10:02
44
חלונות עירות בגיל 4 חודשים אפשר לצפות לחלונות עירות של בין 1.5 ל- 2.5 שעות, תלוי באיזה שלב של היום אתם... לפני שנת הבוקר ולפני שנת הלילה חלונות העירות מתקצרים, באמצע היום חלונות העירות הם גדולים יותר.

לעניין קפיצת הגדילה או לצורך העניין כל שינוי התפתחותי אחר במהלך החיים - הרבה פעמים ניתן יהיה לראות רגרסיה בשינה כתוצאה משינויים התפתחותיים אחרים. מה שחשוב לזכור במצבים האלה הוא שמדובר בתקופה קצרה שעוברת וחשוב להמשיך בהרגלים הטובים ולא לנסות כל מיני הרגלים פחות מוצלחים בתקווה שאולי הם יעבדו. במקרים רבים בגלל הלחץ מהרגרסיה אנחנו נוטים לנסות כל מיני שיטות שלא ניסינו עד כה: מאכילים יותר בלילה (שלא לצורך), מרדימים על הידיים, מעבירים לישון במקום אחר מהמקום שבו היו רגילים לישון וכו' ובכך מייצרים הרגלים חדשים שאח"כ קשה להיפרד מהם. 
אם זוכרים שמדובר בשלב התפתחותי שברוב המקרים מסתיים אחרי כשבועיים - ולא מתחילים להמציא את הגלגל מחדש - לרוב הרגרסיה תסתיים מהר יותר מאשר במצבים שבהם אנחנו מנסים דברים חדשים ובכך מעודדים את התינוק להמשיך בדרך החדשה... 
לצפיה ב-'נחשוש'
נחשוש
11/06/2017 | 03:15
2
108
קיבלתי מחברה נחשוש יחסית דק- חוץ מזה שהוא יפה, תוהה גם למה הוא יכול לשמש.
בנתיים השתמשתי בו לשים את הקטנה כדי לעודד אותה להיות על הבטן ולהרים את הראש. תוהה אילו עוד שימושים
לעמדת ההחתלה שלנו הוא לא מתאים כי המזרון בדיוק נכנס למתחם של ההחתלה ואין מקום לנחשוש כזה (בקושי יש מקום לקרמי ההחתלה שלנו
לצפיה ב-'אפשר להשתמש בו במיטה'
אפשר להשתמש בו במיטה
11/06/2017 | 12:01
1
90
כדי "להקטין" את המרחב ולתת תחושה מצומצמת יותר.
אתם עדיין עם עריסה אז יכול להיות שזה קצת צפוף מדי בשלב הזה... אבל אם לא, אז גם אפשר להשתמש בו ולייצר למתוקונת "קן" קטן ובטוח לישון בו.
לצפיה ב-'שלי נרדמת מחובקת איתו מדי פעם בעריסה '
שלי נרדמת מחובקת איתו מדי פעם בעריסה
16/06/2017 | 14:07
6
לצפיה ב-'בהכנות לקראת הלידה, היכן אפשר למצוא את המוצרים האלו?'
בהכנות לקראת הלידה, היכן אפשר למצוא את המוצרים האלו?
08/06/2017 | 11:18
6
146
- צלון מגן שמש לעגלה וסל קל - אינני מתכוונת לצלון העשוי מבד, הנפוץ כיום, אלא לצלון מרשת הנתפס למגן השמש של העגלה או של הסל קל, וניתן לכיוונון עד להורדה מלאה. לפני כעשר שנים קניתי כזה...

- חבקים לסורגי המיטה (במקום מגן ראש)

לצפיה ב-'לגבי המגנים לסורגים'
לגבי המגנים לסורגים
08/06/2017 | 11:25
2
82
ברוב החנויות תוכלי למצוא אותם.

ולגבי מגן שמש - לא זכור לי שראיתי כאלו שעשויים מרשת, אבל אולי אחת האמהות פה תדע לעזור...
לצפיה ב-'יש לך חנויות לדוגמה?'
יש לך חנויות לדוגמה?
11/06/2017 | 10:55
1
25
כי לא מצאתי
באינטרנט ראיתי רק דרך לורה סוויסרה, אבל נמכרים רק חבקים בצבע ורוד.
לצפיה ב-'מהחיפוש שעשיתי באינטרנט'
מהחיפוש שעשיתי באינטרנט
11/06/2017 | 12:00
35
ראיתי שב"מוצצים" יש , וגם ל"מיננה" יש כאלה. בטוחה שיש גם בחנויות אחרות ...

מוזר שמוכרים רק בצבע ורוד...
לצפיה ב-'לגבי הצלון'
לגבי הצלון
08/06/2017 | 15:38
1
77
אני בדיוק מחפשת כזה בנרות והפתרון היחיד שאני רואה הוא להזמין באיביי.

אם תמצאי משהו כאן בארץ אשמח אם תשתפי
לצפיה ב-'יש לך קישור לאי ביי? נראה שלא יהיה מנוס'
יש לך קישור לאי ביי? נראה שלא יהיה מנוס
11/06/2017 | 10:54
4
לצפיה ב-'החבקים רק במיננה'
החבקים רק במיננה
13/06/2017 | 21:20
33
הרשת לא יודעת... שלנו מגיעה עם העגלה...
לצפיה ב-'..."תראה, רכבת!".... - כשהאמהות משתלטת לנו על החיים...'
..."תראה, רכבת!".... - כשהאמהות משתלטת לנו על החיים...
08/06/2017 | 11:33
9
171
בטוחה שכבר הבנתן למה אני מתכוונת, אבל בכל זאת אסביר ....
למי מכן קרה שהלכתן ברחוב /נסעתן באוטו בלי התינוק, אלא בלווית אדם מבוגר אחר ובכל זאת טרחתן לציין בפניו "תראה, רכבת/אוטובוס/טרקטור"?
מי מצאה את עצמה עומדת בתור לקופה בסופר ומנדנדת את עגלת הקניות? 

ברגע שאנחנו הופכות לאמהות, נכנסים לנו לחיים כל מיני הרגלים קטנים שכאלו שלפעמים נשארים איתנו גם במקומות שאנחנו נמצאות בהן בלי הילדים. 
אז מה זה היה אצלכן...? שתפו... 
לצפיה ב-'חח אני מצאתי את עצמי הולכת ברחוב והידיים מושטות קדימה'
חח אני מצאתי את עצמי הולכת ברחוב והידיים מושטות קדימה
09/06/2017 | 00:54
164
מרוב שרגילה שאני תמיד בחוץ עם הקטנה בעגלה זה היה נראה מוזר...

שלא לדבר על זה שהתרגלתי לטוב ששמה את הקניות על הוו שיש לי בעגלה וזה ממש נוח וכשאני בלי העגלה והתינוקת פתאום זה נהיה כבד ולא נוח

ובעלי עדיין משועשע מזה שכל יום כשעבדתי בגן הייתי חוזרת הבייתה ומשחזרת מתוך שינה את המפגש. הוא ידע להגיד לי בדיוק מה עשיתי במפגש עכשיו אני פשוט לא ישנה- אז אין חלומות
לצפיה ב-'לנענע'
לנענע
10/06/2017 | 22:20
1
83
ברור שאני מנענעת עגלות סופר אבל לפעמים גם את העגלה כשהיא ריקה ולפעמים את עצמי. אני מוצאת כת עצמי מתנדנדת בקצב הרדמה גם כשאין שום תינוק על הידיים.
לצפיה ב-' נכון! שכחתי מזה לגמרי... '
נכון! שכחתי מזה לגמרי...
11/06/2017 | 12:10
11
לצפיה ב-'אז בתקופה שהיו קטנטנים אני מצאתי את עצמי'
אז בתקופה שהיו קטנטנים אני מצאתי את עצמי
11/06/2017 | 12:15
2
94
מראה אוטובוסים/אופנועים וכו' גם לכלבה בזמן הטיול שלה. לשמחתי ברוב המקרים אף מבוגר לא ראה אותי ....

מה שנשאר אצלי עד היום הוא:
* לחתוך את המנה שאצלי בצלחת לחתיכות קטנות בתחילת הארוחה (ואז אני מתבאסת שהתקרר לי האוכל...)
* לעשות "פוווו" לכל דבר שמכניסה לפה, גם אם מדובר בגלידה
* ופה היתה אמורה להיות עוד דוגמא, אבל לצערי גם בעיות הזיכרון שהגיעו עם ההריון נשארו אצלי מאז ועד היום...
לצפיה ב-'אצלי זה הפוך '
אצלי זה הפוך
11/06/2017 | 20:32
1
79
אני נושמת לרווחה בכל פעם שעובר ליידנו אופנוע והתינוקת לא נובחת עליו.
לצפיה ב-' '
12/06/2017 | 09:09
3
לצפיה ב-'אצלי זה היה לזמזם "שששששש..." כל הזמן'
אצלי זה היה לזמזם "שששששש..." כל הזמן
14/06/2017 | 21:40
1
49
בלי לשים לב הייתי משתיקה אנשים סביבי, כאילו מנסה להרדים גם אותם 
מסתובבת בסופר פארם ושומעת לידי אנשים מדברים ובאופן לא מודע מתחילה להשמיע "ששששש...ששששש...שששש..." אבל עם אותו הקצב והניגון שעושים כדי להרדים תינוק.
איזה בושות!!! 
לצפיה ב-' גדול !'
גדול !
15/06/2017 | 09:21
35
עכשיו שאת מעלה את העניין של הסאונד... בעצם לתקופה מסויימת כל רפרטואר השירים שלי נע בין ״האוטו שלנו גדול וירוק״ ל״סבתא ברווזיים״ ....
לצפיה ב-'גדול! הצחקת אותי על הבוקר :) '
גדול! הצחקת אותי על הבוקר :)
21/06/2017 | 10:32
2
לצפיה ב-'אני יודעת שכבר דיברנו על זה אבל...'
אני יודעת שכבר דיברנו על זה אבל...
07/06/2017 | 09:08
8
243

עבר זמן והיא כבר בת שלושה חודשים ועדיין אני לא חושבת שהיא מספיק על הבטן וכנראה לא מספיק מרימה את הראש... מרימה אבל מתעייפת מהר...

ומה הבעיה? שימי על הבטן.
הבעיה שתמיד כשהיא על הבטן היא פולטת לא מעט ואני שואלת את עצמי, ולמעשה אתכן, האם להתעלם מזה ולהשאיר על הבטן? כאילו לנגב ולהחזיר לבטן? 
נראה לי שגם אם מחזיקה אותה מורמת הרבה אחרי האוכל זה לא משנה...

לצפיה ב-'בגדול- כן'
בגדול- כן
07/06/2017 | 10:11
116
תשתדלי לא לשים על הבטן מיד אחרי האוכל אלא לחכות כחצי שעה לפחות אבל חוץ מזה, לדעתי כן. הקטן שלי פולט על הבטן/על הגב/על הידיים. כל עוד הוא עולה תקין במשקל אנחנו לא נמנעים משום פעילות.
וכן- פולטת אז תנגבי ותחזירי לבטן. תקפידי להשכיב אותה על טטרה אז לפחות יחסך לך לנקות את האוניברסיטה/משטח פעילות.
לצפיה ב-'כן'
כן
07/06/2017 | 10:27
90
כן הייתי מנגבת ומחזירה לבטן.
אבל לא הייתי מניחה מיד אחרי האוכל. גם לנו לא נעים ללכת לשכב על הבטן מיד שאנחנו מסיימים ארוחה מלאה. תני לה קצת מנוחה אחרי האוכל ורק אח"כ תניחי אותה על הבטן.
ואם אפשר להניח אותה על הבטן לא דווקא אחרי האוכל - אז זה אפילו עדיף

ובלכ מקרה - אם נראה לך שיש צורך אז גם ללכת לרופא מומחה שיוודא שאין בעיה שבגללה פולטת.

לצפיה ב-'אני משתדלת להניח על הבטן רק כשזה רחוק מזמן ההאכלה'
אני משתדלת להניח על הבטן רק כשזה רחוק מזמן ההאכלה
09/06/2017 | 01:00
5
85
לפחות שעה שעה וחצי אחרי אוכל. במידה והיא פולטת- אני מנקה ומרימה אותה קצת אליי ואז כשרואה שהיא בסדר- שוב מחזירה לעל הבטן.

אצלי היא מרימה את הראש ממש ממש טוב כבר מההתחלה (ברמה שקצת נלחצנו אפילו) אבל שונאת לשכב על הבטן. צריך למצוא נקודת זמן שהיא רגועה ממש כדי לשים אותה שם וזה לא פשוט.
לצפיה ב-'הבעיה אצלי עם זה'
הבעיה אצלי עם זה
09/06/2017 | 07:09
4
80
ששעה ורבע אחרי ההתעוררות היא כבר עייפה ורוצה לישון... האכלה לוקחת בערך חצי שעה אחרי זה רבע שעה מינימום גרעפסים וכו... לא נשאר עוד הרבה זמן לעשות משהו אחר 
לצפיה ב-'זמנים קצרים'
זמנים קצרים
10/06/2017 | 20:13
3
41
לא צריך לחכות שעה/שעה וחצי. מספיק חצי שעה אחרי האוכל, במיוחד אם את מניקה (חלב אם מתעכל מהר).
ולא צריך שעות בשביל לשים על הבטן. ממילא בהתחלה הם מצליחים להישאר רק דקות בודדות.
תנסי למצוא מרווחים קצרים- כל פעם כמה דקות. אפילו רגע לפני החלפת חיתול, דקה לפני/אחרי האמבטיה, כמה דקות בסוף הזמן משחק וכו'. צוברים מקטעים קצרים במשך היום ככה שבסוף מצטבר זמן בטן משמעותי.
לצפיה ב-'מסכימה עם הייבי'
מסכימה עם הייבי
11/06/2017 | 12:16
22
הרבה רגעים קצרים עדיפים על פני הניסיון למצוא פרק זמן ארוך ומשמעותי במהלך היום...
לצפיה ב-'האמת שעברו ארבעה ימים'
האמת שעברו ארבעה ימים
11/06/2017 | 21:32
1
43
שבהם ניסיתי להקפיד על זה יותר וגם לא לפחד מפליטות וממש רואים התפתחות ביכולת שלה להיות על הבטן ולהרים את הראש, מדהימים האנשים הקטנים האלה כמה שהם משתנים מהר :)
לצפיה ב-'הקצב שלהם מדהים!'
הקצב שלהם מדהים!
12/06/2017 | 09:10
29
באמת, אני עד היום כל פעם נדהמת מחדש מהמהירות שבה הידע והיכולות שלהם מתפתחים.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רב לחתונה
פורום רב לחתונה
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה