לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4522245,222 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב: '
מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב:
16/11/2018 | 13:59
2
30
הנקה פוגעת ביעילות חיסון הרוטה, יש לשקול דחיית הנקה בתקופת החיסונים
לצפיה ב-'אז מה הפתרון? '
אז מה הפתרון?
17/11/2018 | 15:30
1
16
להרעיב את התינוק?!

לצפיה ב-'לוותר על החיסון המיותר'
לוותר על החיסון המיותר
17/11/2018 | 16:35
15
הנקה הקבה יותר מהותית לבריאות התינוק מאשר החיסון!
לצפיה ב-' ספר שירים להורים לילדים '
ספר שירים להורים לילדים
13/11/2018 | 11:24
18
שלום לחברי הפורום, מפרסם באופן חד פעמי באישור המנהלת (פיצית), פרוייקט קטן שלי שיכול להיות רלוונטי לחברי הפורום ואולי להעלות קצת חיוך.

אני כותב ספר שירים, קליל ומצחיק שמיועד להורים, בעיקר הורים לילדים קטנים . שירים שמתארים בהומור את מה שכולנו מתמודדים איתו כל יום (הלכלוך מהאוכל, הליכה לישון, קימות בלילה, האבא שמנסה להלביש את הילד ולעבור את האישור של האמא, אמא שמנסה להתמודד עם גבר חולה וטיפול בילדים וכו').

מאחר ומדובר בקבוצה מאורגנת, אשמח לתת לחברי הפורום הצעה שאין באתר. ספר עולה רק 50 שקלים. מי שיגיע מהפורום ויכתוב לי את זה בהערות יקבל את הספר עם הקדשה ועם סימנייה יחודית עם לוגו של הספר ועם תמונות הילדים (אבקש תמונות אחר כך במייל).

מוזמנים להתרשם מהפרויקט פה:
https://www.mimoona.co.il/Projects/4879
(לקנייה, לוחצים על "תמוך בפרוייקט". המכירה המוקדמת והמוזלת מסתיימת עוד 3 ימים).

מקווה שזה יכול לעניין אתכם (אני עצמי אב לשלושה קטנים). לדעתי, חוץ מהצחוק, יכול לעזור ולחזק קצת הורים שהתעייפו ונשחקו וישמחו לראות בצורה משעשעת שאצל כולנו זה אותו הדבר.

תודה מראש למי שיחליט לקנות את הספר. אם יש שאלות, מוזמנים בפרטי. אני פה
לצפיה ב-'בררנות באוכל'
בררנות באוכל
08/11/2018 | 20:54
10
238
בת שנה וחצי, אכלנית מצטיינת בעבר, אוכלת הכל, ללא אלרגיות.
מגיל שנה התחילה אצלה בררנות והסכימה לאכול רק מה שמחזיקה ביד כחלק מהרצון שלה להיות עצמאית. זרמתי איתה כמובן והשתדלתי להכין רק דברים שהיא יכולה להחזיק ביד.
לאחרונה היא פשוט מסרבת לאכול כל דבר שנותנים לה, אפילו לא מנסה...
מוכנה רק לאכול בקבוק יוגורט (סטייל גמדים בשתיה אבל משהו שנחשב יותר בריא, או כמו שהרופא הגדיר "הרע במיעוטו") או תמ"ל שאני נמנעת להביא במהלך היום ובלילה ניסיתי להוריד לה ולפעמים מצליח, לפעמים לא.

הרופא לא מתרגש מזה, אומר שזה תואם גיל אבל זה כבר מרגיש ממש מוגזם כי כל פעם משהו אחר נכנס לרשימה השחורה שלה.
אתמול במיוחד הזמנתי לה צ'יפס כשהזמנתי אוכל הבייתה והיא ממש אוהבת צ'יפס וסירבה לאכול אבל טרפה 2 בקבוקי יוגורט וחיפשה מה לנשנש.

אני ממש מנסה להימנע מלתת לה נשנושים ואת היוגורט. עכשיו מנסה לתת לה את היוגורט רק אם היא כן מנסה ואוכלת. בבוקר ממש היה לי בוקר גיהנום כי לא הסכמתי לתת לה יוגורט כי לא אכלה אז היא התבכיינה ונתתי לה רק כשאכלה את הפירות.

אשמח לתובנות להורים לילדים בררנים. השלב הבא יהיה כנראה לפנות לתזונאית שמתמחה בילדים אם כי הרופא אמר שזה מוקדם מידי לזה כי מבחינת משקל היא במשקל תקין לגמרי וכל המדדים בגוף תקינים.
לצפיה ב-'מה לגבי לתת לה לנסות לאכול '
מה לגבי לתת לה לנסות לאכול
11/11/2018 | 17:26
1
100
עם כפית ומזלג ?
מדי פעם תעזרי לי ותכווני אותה אבל יכול להיות שזה יעודד אותה
להתנסות וגם לאכול .
אני תוהה מה יקרה אם נניח תוציאי לגמרי מהבית את היוגורט והתמ"ל ....
לדעתי יהיה לא פשוט אבל היא תאכל לבסוף ...

לצפיה ב-'היא מזמן אוכלת עם כפית ומזלג- גם של ילדים וגם של מבוגרים '
היא מזמן אוכלת עם כפית ומזלג- גם של ילדים וגם של מבוגרים
12/11/2018 | 02:40
91
במיוחד הכפית.
כרגע המצב הוא שאני נותנת לה רק יוגורט אחד ביום ולא מוותרת בנושא ולגבי בקבוק- מציעה מים ורק אם ממש לא מצליחה להירגע-נותנת.

אתמול למשל יצא שהתעכבנו וחזרנו ממש מאוחר והרבה אחרי שעת השינה שלה והיא הייתה אאוט לגמרי אז לא היה מצב שתשב לאכול ארוחת ערב ונתתי בקבוק. היום גם היה יום פעיל אבל הקפדנו לחזור לפני שהיא עייפה מידי והיא כן אכלה ארוחת ערב ממש טובה ולא צריכה את הבקבוק ונקווה שיהיה לילה שקט.
לצפיה ב-'מצטרפת לדבריה של אימאלה להוציא את היוגורט מהבית ומוסיפה,'
מצטרפת לדבריה של אימאלה להוציא את היוגורט מהבית ומוסיפה,
11/11/2018 | 21:10
1
103
להציע כמה שיותר מגוון צבעוני על השולחן/בצלחת: פרחי ברוקולי, פרחי כרובית, קוביות אצבעות בטטה אפויות (במקום צ'יפס מטוגן), ביצה קשה חתוכה לרצועות, רצועות אבוקדו, חתיכות לחם (החלק הרך) וכיד הדמיון הטובה.
לגבי ארוחת בוקר, ממליצה בחום לקנות כוס אטרקטיבית עם קשית עבה לשייקים ולהכין לה שייק טעים מפירות שהיא אוהבת. אם את רוצה מתכון, אתן בשמחה.

כמה סבלנות צריך בשלב הזה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/11/2018 | 02:41
88
למרות שזה בסוף נזרק- אני מכינה תמיד ומציעה מגוון ואם לא אוכלת- עכשיו אני ממש מקפידה ולא נותנת לה לאכול יוגורט או שטויות.

אכן, הרבה סבלנות!
לצפיה ב-'זה קשה...'
זה קשה...
13/11/2018 | 13:06
2
86
ומתסכל...
אני הייתי מתייעצת עם תזונאית, בכל מקרה.
ובלי קשר, אצל ילדים "דעתניים" עניין האוכל יושב הרבה פעמים סביב הנושא של שליטה והצורך שלהם לשלוט בסיטואציה. במיוחד אצל ילדים צעירים, אחד המקומות העיקריים שבהם הם יכולים להפגין שליטה זה עניין האוכל. הם מחליטים מתי ולמה הם מוכנים לפתוח את הפה ובשאר הזמן את יכולה לעשות שמיניות באויר וזה לא יעזור לך. (בגיל צעיר, זה באמת אחד המקומות הבודדים שבהם יש להם שליטה מוחלטת...)
אני הייתי מנסה לשחרר את המקום הזה אצלי ולזרום עם מה שהיא מוכנה לאכול, ובו בזמן לדאוג שתמיד יהיו דברים נוספים על השולחן. לשבת לאכול איתה ביחד, שהיא תוכל לראות אתכם אוכלים את המאכלים המגוונים אבל לא ללחוץ עליה לטעום אותם...
לצפיה ב-'בדיוק מה שעושים '
בדיוק מה שעושים
13/11/2018 | 16:15
1
91
הבעיה שבאמת כל יום מתווספים דברים חדשים לרשימה השחורה ואומנם אני מכינה ומציעה תמיד בכל מקרה אבל זה מבאס כי הרבה אוכל נזרק.
בעלי לא אוכל בשר, ואני אוכלת מעט ובגלל שהיא לא אוכלת יוצא שהמון עוף/בקר נזרק למרות שמשתדלת לקנות את הכמות המינמלית שאפשר. זה כבר גורם לפחות חשק להכין

לצפיה ב-'ממש מבינה אותך'
ממש מבינה אותך
13/11/2018 | 16:39
69
אני הייתי מתייעצת עם תזונאית,
ולו רק כדי למצוא תחליפים למאכלים שהיא לא אוכלת - כדי שתקבל את כל הערכים התזונתיים שהיא זקוקה להם...
לצפיה ב-'אוכל לילדה בת שנה וחצי,,'
אוכל לילדה בת שנה וחצי,,
16/11/2018 | 10:37
1
70
לא לדאוג יקירה,
יש לכול ילד  זו תקופה שכזו ,של בררנות ועקשנות באוכל, וזה בסוף עובר להם,
גם לנו זה קרה, שהילד התעקש על בקבוק ,אז החלטתי לטחון ירקות עם המרק בבלנדר עם העוף, או הבשר  הכול טחנתי והכנסתי לבקבוק פי רצון הילד, (נקבתי  בפטמת הבקבוק נקב  גדול והאוכל עבר דרכו כמו שצריך.)
לאחר תקופה של כמה חודשים הילד עזב את הבקבוק ושוב ביקש לאכול מהצלחת .
אגב,לגבי היוגורט שהקטנה מאוד  אוהבת:
אולי במקום יוגורט גמדים,עדיף לקנות יוגורט רגיל ולהכניס אותו לבלנדר ביחד עם בננה ותפוח/ או אגס ואז יהיה לה מילקשייק טבעי ובריא לארוחת הבוקר.
ובצהריים מרק -ירקות ועוף מרוסקים ומדוללים במרק,(שיעבור בבקבוק בקלות)
לתת לה בתקופה הזו - ללא מאבקים,העיקר שהיא תאכל ותרגיש שובע.)
אגב,
לפעמים צלחת וספל חדשים וצבעוניים,מעודדים את הקטנטנים לרצות לאכול בהם.
ואל דאגה ,זו תקופה זמנית שחולפת..
לצפיה ב-'מצטרף לדעתך. וגם הרופא צודק.'
מצטרף לדעתך. וגם הרופא צודק.
18/11/2018 | 10:15
6
יש לי נכדה בת שנה וחצי - בדיוק אותו סיפור. רק שאצלה זה לא יוגורט. אצלה זה קווקר.

קוראים לזה "תהליכי גדילה" והרופא צודק. תואם גיל.
השינויים הפיזיולוגיים שעוברים גופם ומוחם מדי יום (שלא לומר מדי רגע) משפיעים על התנהגותם, טעמם, תחושותיהם ומה לא. על הכל. מה שתיעבו אתמול - יטרפו מחר. מה שבלעו אתמול בלהיטות - לא ירצו מחר. ככה זה. זה לא ענין של קריזות כי ככה בא להם. אלה תהליכים שעוברים עליהם. שאלה תהיינה הצרות הכי גדולות.

אם הילדה נראית בסדר ומרגישה בסדר, כנראה הכל בסדר.

רק לא להכנע לקריזות של מתוקים/בצקים/שומנים שהם עיקר אהבותיהם.
בתי (האמא של הנכדה) מדברת איתה על מה להכין לה (והפספוסה מבינה כל מילה ומתקשרת ברמה ממש גבוהה). בדרך כלל זה מסתדר. האמא לא נכנעת לקריזות שהזכרתי ובכל זאת זה מסתדר. והפיצי הזאת נהייתה עקשנית חבל"ז. מתוקה שאפשר לקבל התקף סוכרת. אבל עקשנית. ח... ח... ח...
גם חלק מתהליכי הגדילה, הלמידה ועיצוב האישיות.
לצפיה ב-'היי, לא הבנתי כמה דברים:'
היי, לא הבנתי כמה דברים:
17/11/2018 | 14:59
34
מהיכן את מזמינה לה צ'יפס? ולמה בכלל לתת לילדה צ'יפס או מאכלים מטוגנים?

2. איזה יוגורט היא אוכלת? האם עם תוספת סוכר? תוספת פירות? או יוגורט טיבעי ללא תוספות...
לצפיה ב-'היי והתנצלות '
היי והתנצלות
08/11/2018 | 20:31
1
76
היי חברים,
בשל בעיה טכנית בתפוז ובשל מעבר דירה יצא שלאחרונה לא ממש יצא לי להיות פה, אז רציתי להתנצל ומקווה שמעכשיו יהיה לי יותר קל לגלוש כי מתגעגעת
פרפרית
לצפיה ב-''
11/11/2018 | 21:10
5
לצפיה ב-'ריפלוקס מה עושיםםםםם'
ריפלוקס מה עושיםםםםם
07/11/2018 | 16:51
2
16
לצפיה ב-'הולכים לרופא גסטרו'
הולכים לרופא גסטרו
08/11/2018 | 17:32
1
29
אחרי אבחון מקבלים מרשם לפורמולה מתאימה.
יכול להיות שגם רופא ילדים יכול לתת, אני לא בטוחה.
בינתיים, משתדלים להאכיל בתנוחה כמה שפחות "שוכבת" ולא משכיבים מיד אחרי האוכל אלא מחזיקים בתנוחה זקופה יותר לפחות 20 דקות אחרי האוכל כדי שלא יעלה ויכאיב.

וכדאי לטפל בהקדם כי זה ממש כואב
לצפיה ב-'רופא ינחה כיצד לפעול'
רופא ינחה כיצד לפעול
08/11/2018 | 20:30
33
מניחה שיציע לשנות משהו בתזונה- אם מניקה, אז בתזונה שלך ואם תמ"ל- אז בטח יבקש לשנות לתמ"ל מיוחד.

לצפיה ב-'איך לשכנע תינוקת להרכיב משקפיים'
איך לשכנע תינוקת להרכיב משקפיים
20/10/2018 | 23:55
7
118
עוד לא בת שנה. מורידה שניה אחרי שאני שמה לה.
לצפיה ב-'בגיל הזה בעיני יש פחות עניין של "לשכנע"'
בגיל הזה בעיני יש פחות עניין של "לשכנע"
08/11/2018 | 17:16
4
41
ויותר עניין של התעקשות שלך על הרכבת משקפיים.
גם אם היא מורידה אותם 100 פעמים בדקה - לחזור ולהרכיב לה אותם, עם איזו אמירה ברורה של "המשקפים עוזרים לנו לראות, ולכן אנחנו מרכיבים אותם כל הזמן".
את יודעת שזה הדבר הנכון בשבילה, והנחישות שלך היא זו שתוביל אותה להבנה שכך הדברים צריכים להתנהל.

לצפיה ב-'אני פוחדת להוריד לה את הביטחון העצמי'
אני פוחדת להוריד לה את הביטחון העצמי
09/11/2018 | 11:37
3
36
זה לא עלול לדפוק אותה מבחינה פסיכולוגית? אני לא יודעת מה חשוב יותר
לצפיה ב-'למה שתורידי לה את הבטחון העצמי?'
למה שתורידי לה את הבטחון העצמי?
11/11/2018 | 10:13
2
28
נראה לי שאני מפספסת משהו...

לצפיה ב-'כי היא בוכה'
כי היא בוכה
11/11/2018 | 15:02
1
16
לצפיה ב-'אני הייתי מציעה לבדוק'
אני הייתי מציעה לבדוק
11/11/2018 | 18:17
26
אולי משהו במשקפיים לא נוח? אולי המוטות מציקים? לוחצים?
או שאולי היא מצאה דרך "להפעיל" אותך...

בכל מקרה, הנזק שייגרם לה באי הרכבת המשקפיים שהיא זקוקה להם הוא, בעיני, הרבה יותר משמעותי.
בכי הוא תוצאה של חוסר שביעות רצון אבל לא תמיד (ובמיוחד לא אצל תינוקות שלא מדברים) מעיד על מצוקה נוראית. ולא תמיד צריך להתרגש ממנו ולהימנע ממנו בכל מחיר...
איך אומרים סבאסבתא? "בכי מפתח את הריאות"
לצפיה ב-'להמשיך להתעקש, להסב את תשומת ליבה.'
להמשיך להתעקש, להסב את תשומת ליבה.
08/11/2018 | 20:32
1
39
מה המליצו בחנות? אם זו חנות של משקפיים לילדים בטוחה שיש להם ניסיון.
לצפיה ב-'בזמנו כשהתחלנו הרכיבה בלי בעיות'
בזמנו כשהתחלנו הרכיבה בלי בעיות
09/11/2018 | 11:40
40
עכשיו כשהיא גדלה פתאום יש לה דיעה על כל דבר :)
רעיון טוב, אשאל בחנות
לצפיה ב-'שאלה לגבי המתנה ליולדת'
שאלה לגבי המתנה ליולדת
20/10/2018 | 12:24
2
91
מה אתן ממליצות לקנות מתנה לחברה שילדה בת וגם האם זה נוח ללכת לבית חולים או עדיף להמתין ולהביא לה הביתה?
לצפיה ב-'תמיד אפשר לקנות משהו שיהיה שימושי לתינוק :'
תמיד אפשר לקנות משהו שיהיה שימושי לתינוק :
07/11/2018 | 23:43
29
העדפה האישית שלי ,להביא את המתנה הביתה,מספר ימים לאחר השיחרור מבי"ח.
אפשר לקנות מגבת גדולה עם סקווטש קשירה לצוואר האם ,וכך שתי הידיים תהיינה פנויות לטיפול בתינוק שבאמבט,ולעיטוף התינוק לאחר האמבט .
או לחלופין אפשר להביא חלוק-מגבת לתינוק,
או שמיכה יפה לעגלת התינוק,שזה מוצר מאוד שימושי .
אפשרות נוספת :
סלסלת פירות מעוצבת ליולדת,(יש ברשת הרבה סגנונות של עיצוב פירות.)

לצפיה ב-'אני הייתי שואלת, כי כל אחת מתאים לה משהו אחר '
אני הייתי שואלת, כי כל אחת מתאים לה משהו אחר
08/11/2018 | 20:33
37
לגבי מה להביא- אפשר להביא קרם מפנק או חלוק רחצה כייפי ונעים ומשהו קטן לתינוק.
לצפיה ב-'בן 2, שיוך/מיון וצבעים'
בן 2, שיוך/מיון וצבעים
16/10/2018 | 14:57
5
351
בן 2. היום הגננת הראתה לי שכאשר היא ניסתה לעבוד איתו עם דף עבודה, שבו היו מצוירים מברשת שיניים ומשחת שיניים כמה פעמים, הוא לא ענה/לא שיתף פעולה. היא רצתה שהוא יצביע (ויצבע בצבע מסוים) על כל המברשות שיניים, והוא לא ענה. אולי לא הבין או שלא רצה. היא אמרה שדעתו מוסחת בקלות.
נגיד היא שאלה אותו: הנה מברשת. איפה יש עוד מברשת? והוא לא ענה.
הוא באמת לא יודע לשייך דברים ולא יודע צבעים. (גם לא מתעניין בדפי עבודה או בציור). הוא לא מבין את משמעות הצבע, כלומר אם למשל אני אתן לו צעצוע סגול ואגיד לו: תן לי עוד טבעת סגולה כמו זו, הוא ייתן לי טבעת אדומה. הוא לא משייך אדום לאדום, צהוב לצהוב. אם שואלים אותו איזה צבע זה? לא עונה.
ודווקא הדיבור שלו שוטף עם משפטים. הוא יוצר קשר עין, הוא מבין דברים מצוין, הוא מדבר לעניין, הוא זוכר מלא מילים.
קראתי היום שבגילי 2 עד 2.5 מצופה מילד שישייך צבעים זה לזה (שים קוביה צהובה על הדף הצהוב, נגיד). הוא עוד לא שם.
סיבה לדאגה, לדעתכן?

ברקע היה בעיכוב התפתחותי **פיזי** ולכן עבדתי איתו על פיזיותרפיה והרבה גינה. לא התעכבנו על ספרים כי הכי בוער היה שיקום ויילך, שיטפס. עכשיו כשהוא הולך כבר כמה חודשים, ולא התעכבנו כל כך על עניינים קוגניטיביים, אני רואה שאולי הוא באיחור גם בעניין השיוכים והצבעים. מה דעתכן?

היא גם אמרה שקשה לו להתרכז בדבר אחד זמן רב. אבל מנסיוני עם גיל שנתיים, לא מכירה פעוט בגיל הזה שיישב ויתרכז הרבה זמן. במיוחד דף עבודה, שזה הדבר האחרון שמעניין אותו.
לצפיה ב-'הגננת קצת מגזימה. לא מאוד, רק קצת.'
הגננת קצת מגזימה. לא מאוד, רק קצת.
16/10/2018 | 21:17
1
121
למיטב הבנתי מה שהיא מבקשת ממנו זה ברמת יכולת של ילד בן 3-4.
זה משעמם ואולי גם מעבר להבנה שלו בצבעים.
שתרגיע.
לצפיה ב-''
19/10/2018 | 00:00
19
לצפיה ב-'מוקדם מידי ונשמע הגיוני ותואם גיל'
מוקדם מידי ונשמע הגיוני ותואם גיל
19/10/2018 | 14:56
103
לא להתרגש.
בד"כ התאמת צבעים היא יותר לקראת גיל שנתיים וחצי-שלוש. יש לו בהחלט עוד זמן אבל אם זה מדאיג אותך כן אפשר בהחלט לתרגל את זה איתו דרך משחקים: למשל לעשות מגדל קוביות מאותו צבע.

לגבי  זה שקשה לו להתרכז בדבר אחד- זה טבעי ותואם גיל לגמרי.
לצפיה ב-'הוא לגמרי תואם בגיל. '
הוא לגמרי תואם בגיל.
11/11/2018 | 21:14
20
לא להתרגש מהגננת. לבקש ממנה להאמין בו ולשדר שאת מאמינה בו.
כשאת מראה לו חפצים, הוסיפי מידי פעם את שם הצבע. והכי חשוב, תיהני ממנו.
לצפיה ב-'לא להתרגש הכול יהיה בסדר,,'
לא להתרגש הכול יהיה בסדר,,
16/11/2018 | 11:14
11
פעלת יפה ונכון בהקדשת תשומת לב להתפתחותו בהליכה,
כעת את יכולה להיות פנוייה לפתח את נושא הצבעים ביום יום בבית,
למשל, כשאתם מתבוננים בספר  תגידי לו זה עלה ירוק ,זה דשא ירוק ,זה אוטו ירוק ,
וזו חולצה בצבע ירוק תתמקדו כמה ימים רק בצבע הירוק.
שבוע לאחר מכן תתמקדו בצבע אדום: כמו פרח אדום יפה שצומח בגינה,
בספר , פרחים בצבע אדום/מכונית צעצוע בצבע אדום.
בהמשך ,זמן קצר יעבור עד שהוא יזהה את הצבעים שלמד,ואז  תשתמשו בלימוד הזה בבית : תגידי לילד:"בוא נגרוב לך את הגרביים הכחולים, ואת החולצה הכחולה."
"וזה המעיל  עם הפס הצהוב.
וגם תבקשי ממני פריטים לפי צבעם :
"תן  לי בבקשה את המגבת  הלבנה/הכחולה/ירוקה/וכו'.
"בבקשה תחזיק ביד את הספל הכתום "
"תן לי בבקשה את הכפית הירוקה שלך"
כך תוך כדי תירגול בשיחה יומיותית הכול יסתדר ,
והוא יתרגל בעצמו לבקש פריטים ,על פי צבעם.
(בקרוב חנוכה ,שיתבונן כול ערב בחנוכייה בצבע הנר שדולק.)
.

לצפיה ב-'שיניים שיניים שיניים'
שיניים שיניים שיניים
15/10/2018 | 10:30
2
106
תגידו, מאיזה גיל מותר לתת נורופן?.. התינוקת שלי בת 7 חודשים, נראה שעומדות להגיע שיניים! =) ראיתי 2 פסים לבנים למטה בחניכיים וכל הלילה היא לא ישנה...כולם אומרים שעדיף לתת נורופן - למה?
לצפיה ב-'מגיל 6 חודשים קונים רגיל ללא מרשם '
מגיל 6 חודשים קונים רגיל ללא מרשם
15/10/2018 | 15:26
75
וטוב שכך. זה ממש עוזר במיוחד במקרים של בקיעת שיניים כי נורופן הוא גם אנטי דלקתי, אז הוא מוריד את הנפיחות. בקיצור רק הוא עוזר לקטנצ׳יק לישון שינה רצופה
לצפיה ב-'הרבה מעדיפים נורופן'
הרבה מעדיפים נורופן
19/10/2018 | 00:02
53
כי לפחות במחלות עם חום הוא בד"כ מוריד את החום למשך יותר זמן.
לא בטוחה שבשיכוך כאבים הוא פחות יעיל מאקמולי, או נובימול .
לגבי הגיל - לא בטוחה. למיטב זכרוני מדובר על גיל שנה, אבל אני מציעה לך להתייעץ עם רוקח.
לצפיה ב-'אולי פה יהיה כיוון לעזרה'
אולי פה יהיה כיוון לעזרה
11/10/2018 | 08:08
12
201
שלום לכולם. יש לי ילד בן שנה וחצי, ואני יכולה לספור על כף יד אחת את מספר הלילות שישן לילה שלם.
לרוב, היה מתעורר ובוכה, עושים בקבוק וישן עוד כמה שעות. לילה טוב נחשב כשהיה מתעורר רק פעם אחת. הרבה פעמים מתעורר אפילו 3 פעמים בלילה!!
בימים האחרונים מתעורר כמו שעון בשעה 11 בלילה. ולאחר מכן מתעורר עוד כמה פעמים בצעקות ובכי. לפעמים כל השכמה כזאת יכולה להיות למשך כמה דקות, ולפעמים יכול לקחת מעל שעה.
תחילה חשבנו שיניים, אולי הבטן, אולי משהו במיטה עצמה.... אנחנו כבר עייפים ומיואשים, ולא יודעים כמה שעות נזכה לישון בלילה.
מישהו מכיר תופעה כזאת?
רק אציין כי במהלך היום הוא מתנהג רגיל. אין סימנים לכאב או משהו שמפריע לו.
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
11/10/2018 | 11:04
8
102
1. כמה הוא ישן במשך היום? מתי הוא מסיים את שנת הצהריים? מתי הוא הולך לישון בערב?
2. האם הוא נרדם "על הבקבוק" בתחילת הלילה.
3. האם במהלך ההתעוררויות הליליות אתם תמיד נותנים לו בקבוק? האם הוא שותה אותו? מה קורה לאחר שהוא שותה את הבקבוק?
לצפיה ב-'בעיה דומה'
בעיה דומה
11/10/2018 | 17:35
3
122
לנו בת שנה על הנקה משעות הערב ועד הבוקר (שאר הזמן אוכלת מוצקים)
הולכת לישון קבוע ב-8 בערב, ובאזור 12 בלילה מתעוררת להנקה (השינה רופפת בשעות האלו) למרות שאוכלת טוב + הנקה לפני שנרדמת.
ואחרי 12 בלילה, יש לילות שזה פעמיים נוספות או פעם - בעיקר להנקה.

האם מעבר לתחליף בשעה 12 בלילה יעזור?
לצפיה ב-'לא. '
לא.
12/10/2018 | 08:29
2
87
אין הבדל בין תחליף להנקה למים .
העניין הוא ההרגל.

שואלת את אותן שאלות:
1. האם ב- 8 בערב היא נרדמת תוך כדי ההנקה?
2. מה קורה במהלך הלילה - מתעוררת, יונקת וחוזרת לישון? עד כמה להערכתך היא באמת יונקת מתוך רעב? האם הכמות משמעותית?
3. כמה שעות היא ישנה במהלך היום ומתי היא מתעוררת משנת הצהריים?
לצפיה ב-'במקרה שלי..'
במקרה שלי..
16/10/2018 | 17:33
1
55
1. ב-8 בערב נרדמת תוך כדי הנקה ולאחר ארוחה משביעה (באזור 7 בערב)

2. בד"כ בשעה 12 בלילה השינה מתחילה להיות רופפת ואז קמה עם בכי וכשמנסים לתת לה מים היא דוחפת את היד ומחפשת את הציצי/אמא. ברגע שמקבלת את הציצי, יונקת בד"כ כמות סבירה + ונרדמת לעוד שעתיים-שלוש

3. ישנה שעתיים בצהריים (בין 12:30-14:30) בגן
לצפיה ב-'אם תקראי את תגובתי לרח22 '
אם תקראי את תגובתי לרח22
18/10/2018 | 23:57
37
תראי שהעניין הוא די דומה...
ילדים שמתעוררים באמצע הלילה מחפשים את אותם תנאים שהיו להם בתחילת הלילה כדי לחזור לישון.
הבת שלך רגילה להירדם תוך כדי הנקה, ולכן בהתעוררויות במהלך הלילה היא זקוקה להנקה כדי לחזור לישון. אם היא אוכלת טוב במהלך היום, והיא באחוזונים תקינים של גובה ומשקל, ואין לה בעיה רפואית כלשהי - בגילה היא אמורה לפתוח פערים גדולים יותר במהלך הלילה.
מה שאני הייתי עושה הוא מתחילה להפריד את ההנקה מהשינה. לשנות את סדר הדברים כך שיהיה משהו שבא אחרי ההנקה. למשל: ארוחת ערב -> מקלחת -> הנקה -> סיפור קצר -> השכבה במיטה.
מעבר לזה, לדעתי 20:00 זה כבר קצת מאוחר מדי לילדה  בגילה שמתעוררת משנ"צ בשעה 14:30. אני הייתי מקדימה משמעותית את שעת השינה, כי התעוררויות מרובות במהלך הלילה עשויות גם להעיד על עייפות יתר.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/10/2018 | 11:39
3
56
1. ישן לא יותר משעתיים. מתעורר סביבות 2 וחצי-3 בצהריים. הולך לישון 7 וחצי בערב. יש ערבים שהוא לבד רומז לי שהוא עייף. אם הוא לא נודניק, מרדימה אותו גם לקראת 8
2. בערב אני עושה לו בקבוק. הוא מסיים אותו, קורא לי לקחת ממנו ואחרי מספר דקות נרדם.
**אציין כי מאז ומעולם לא אהב לישון במיטה, נרדם רק בעגלה. למרות שאנחנו מעבירים אותו בערב למיטה**
3. לפעמים נותנים בקבוק, אם יודעים שלא שתה הרבה לפני או שעברו הרבה שעות מהפעם האחרונה. לא תמיד שותה הכל. אם שותה הכל הוא לרוב נרדם, אבל שוב, למספר מועט מאוד של שעות
לצפיה ב-'עוד שאלה לפני שאני מתייחסת לשאר התשובות'
עוד שאלה לפני שאני מתייחסת לשאר התשובות
16/10/2018 | 13:49
2
56
לא בטוחה שהבנתי אותך עד הסוף... הוא תמיד נרדם בעגלה (גם בצהריים, גם בערב) ואז אתם מעבירים אותו למיטה?
גם באמצע הלילה אתם מרדימים אותו בעגלה ואז מעבירים אותו למיטה ?
לצפיה ב-'לצערי כן'
לצערי כן
17/10/2018 | 10:58
1
49
רק שמים אותו במיטה, והוא ישר מתחיל לעמוד ולצעוק. לפעמים שמים אותו במיטה גם כשהוא עירני, וישר צועק.

אני חושבת בהחלט לשנות לו את ההרגל הזה.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה הדבר הראשון שאתם צריכים לטפל בו'
אני חושבת שזה הדבר הראשון שאתם צריכים לטפל בו
18/10/2018 | 23:52
43
כיוון שברגע שתטפלו בו יהיה לכם (וגם לו) גם קל יותר להתמודד עם ההתעוררויות הליליות.
למה? כיוון שילד שרגיל להירדם באופן מסויים בתחילת הלילה - רוצה להירדם באותו אופן גם כשהוא מתעורר בהמשך הלילה. אם אין לו את האפשרות לעשות את זה בעצמו - אין לו את היכולת לחזור לישון לבד ואז הוא זקוק לך לשם כך וההתעוררויות הופכות לעניין הרבה יותר ארוך ממה שהן היו אמורות להיות.
בעצם, התעוררויות במהלך הלילה יש לכולם. גם לתינוקות, גם לנו המבוגרים. אלו הם המעברים בין מחזורי שינה. אצלנו המבוגרים אלו התעוררויות שאנחנו אפילו לא זוכרים אותן, כיוון שאנחנו יודעים לחזור לישון לבד - אנחנו משנים תנוחה, מושכים את השמיכה... וחוזרים לישון. תינוקות צריכים ללמוד את המיומנות הזו של לחזור לישון לבד. ואצל הבן שלך בעצם לא היתה לו את האפשרות הזו כיוון שהוא נרדם במקום אחד (בעגלה) ומתעורר באמצע הלילה במקום אחר. הוא רגיל להירדם בנדנוד של העגלה, והוא צריך לחזור לישון במיטה סטטית. הוא רגיל להירדם עם נוכחות של הורה לידו והוא צריך לחזור לישון לבדו. ברור שזה קשה לו. זו המיומנות שהוא צריך להתחיל ולרכוש, וכמה שיותר מהר - לטובתכם וגם לטובתו (כי מגיע לו לישון לילה שלם רצוף).

איך לעשות את זה? להתחיל להרגיל אותו למיטה. קודם כל לבדוק שאין במיטה שום דבר שבאמת מפריע או לא נוח. ואז - להתחיל לתת לו להיות במיטה גם במשך היום בזמן שאתם איתו בחדר ומשחקים איתו במשחק נחמד או מספרים לו סיפור - כל מה שעוזר לו להפחית את הרתיעה מהמיטה. לעשות את זה במשך מספר ימים, כמה פעמים ביום.
ואז להתחיל להרגיל אותו בלילות להירדם במיטה. לא להכניס אותו למיטה ולהשאיר אותו לבד, אלא ממש להיות איתו שם. גם פיזית - לגעת בו, לעזור לו להירדם - אבל - בתוך המיטה. יהיו לילות קשים. קשים מאד. הרדמות ארוכות, הרבה בכי. אבל אתם תהיו שם בשבילו. לא לתת לו לבכות סתם. תמיד להציע נחמה. לחבק אותו במיטה....
בעיקר חשובה פה העקביות שלכם. לא להישבר ולהוציא אותו לעגלה כי זה יותר קל לכם וחוסך זמן. תאמינו שאתם עושים את השינוי הזה לטובתו ותוכלו להעביר לו את המסר הזה באופן ההתנהלות שלכם.
אחרי שתרגילו אותו להירדם במיטה שלו אז אפשר יהיה לדבר על שאר ההתעוררויות במהלך הלילה (שאני צופה שיפחתו מעצמן). לפני זה אין טעם לטפל בהן.
לצפיה ב-'יכולה לתת לך מספר של יועצת שינה מצויינת אם את מעוניינת'
יכולה לתת לך מספר של יועצת שינה מצויינת אם את מעוניינת
12/10/2018 | 22:29
1
89
4 בנות מהעבודה שלי היו אצלה וכולן אומרות שזה שינה להן את החיים.
לצפיה ב-'אין לי כסף ליועצת'
אין לי כסף ליועצת
16/10/2018 | 11:40
66
אשמח אם תשאלי את הבנות אצלך על טיפים שקיבלו
לצפיה ב-'זה גם גיל שמתחילים סיוטים ומתעוררים גם מזה לא?'
זה גם גיל שמתחילים סיוטים ומתעוררים גם מזה לא?
17/10/2018 | 11:45
45
אני לא בטוחה אם זה מתחיל בשנה וחצי או שנתיים,
אבל באיזור הזה שהם מתעוררים בבכי גדול מסיוט (שמגיע מתוך חוויות שעברו במשך היום בדרך כלל).
לשינה איכותית בלילה חשוב גם להשכיב אותו בזמן ולא שהוא גמור מידי
וגם כמובן שיירדם לבד במיטתו- כך ירגיש ביטחון לחזור לישון לבד כשהוא מתעורר באמצע הלילה ולא יבהל ויבכה...
לצפיה ב-'מחפשת שיר או פתגם'
מחפשת שיר או פתגם
09/10/2018 | 23:02
1
77
מקווה שזה מקום טוב להתייעץ בנושא.. ממש אשמח לעזרתכם!
מחפשת שיר או פתגם יפה לכתוב באלבום כהשלמה לתמונות משפחתיות שעשינו בזמן ההריון של הקטנה.
תודה מראש!
לצפיה ב-'ממכתב לאחי של קובי אפללו '
ממכתב לאחי של קובי אפללו
10/10/2018 | 19:01
56
" כל אחד סוחב בבטן ומעט שעליהם רואים"
לצפיה ב-' שאלה על קוצץ -ציפורניים:'
שאלה על קוצץ -ציפורניים:
05/10/2018 | 08:56
4
77
רוצה לרכוש קוצץ צפורניים שיותר בטיחותי מאשר המספריים,
אשמח לקבל המלצה לקוצץ ציפורניים איכותי.

לצפיה ב-'לנו יש של לייף, שהגיע לדעתי בערכה יחד עם מספריים מיוחדות '
לנו יש של לייף, שהגיע לדעתי בערכה יחד עם מספריים מיוחדות
06/10/2018 | 03:27
2
47
לקטנטנים ואנחנו מרוצים מאוד אפשר לקנות בסופר פארם...
לצפיה ב-'בגד לתינוק ולתינוקת'
בגד לתינוק ולתינוקת
09/10/2018 | 19:59
44
שלום אני רוצה להמליץ מאוד על בגד לתינוק או לתינוקות 
אני קניתי ומאוד מרוצה :)

אז אני ממליצה לכם לקנות תבגד יש מבחר של סוגים מידות וצבעים ויש מעל 6000 מכירות וזה עוד רק ב6 דולר שזה מטורף וזול .

אז בהחלט שווה :) 

לצפיה ב-' תודה רבה!'
תודה רבה!
12/10/2018 | 19:58
5
לצפיה ב-'המספריים הכי נוחות לנו'
המספריים הכי נוחות לנו
15/10/2018 | 10:32
7
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לתזונה'
התייעצות בנוגע לתזונה
04/10/2018 | 17:39
4
129
הבת שלי כבר בת שנה ושמנו לב לתופעה מאוד מעניינת איתה בנוגע למוצקים. היא למדה שאצל הסבתות שלה אין בקבוקים ולכן היא אוכלת שם מוצקים מאוד יפה ובבית ובגן מציעים בקבוקים והיא מסרבת לאכול מוצקים.
בבית אני נותנת לה בקבוק בבוקר, מיד אחרי שנת צהריים ועוד אחד לפני השינה. כשאני מנסה להאכיל אותה באוכל מוצק, היא מתחילה לעשות פרצופים אחרי 3-4 כפיות ופשוט יורקת ומקיאה את מה שהצעתי לה (גם כשאני מציעה לה דברים שהיא מאוד אוהבת, כמו לחם, פירות ועוגיות). בגן זה חוזר על עצמו, כשמנסים להציע לה אוכל מוצק, היא צורחת בהיסטריה עד שהיא מקבלת את הבקבוק.
מבחינת המשקל שלה היא מאוד רזה וזה לא הבעיה כאן.
אני מתלבטת האם להתעקש איתה על אוכל מוצק או לזרום איתה.

אשמח לעצות ותובנות :)

לצפיה ב-'תנסי להמתין עוד שעה ,עד שהיא תרגיש מאוד רעבה.'
תנסי להמתין עוד שעה ,עד שהיא תרגיש מאוד רעבה.
05/10/2018 | 08:58
30
לצפיה ב-'בעיני, מדובר במצב של "משחקי כוחות" '
בעיני, מדובר במצב של "משחקי כוחות"
08/10/2018 | 13:15
2
73
היא מצאה מקום שבו אין לך שום אפשרות לשלוט, ולה יש שליטה מלאה והיא משתמשת בו.
בעיני, מה שחשוב זה בעיקר לא להתרגש מהעניין. (אני בכוונה לא כותבת "לא להראות לה שאת מתרגשת" כי באמת חשוב שאת לא תתרגשי מהעניין). כלומר: כן להמשיך להציע לה אוכל מוצק. כן להושיב אותה איתכם לארוחות משפחתיות ולהציע לה לאכול איתכם. אם היא לא מעוניינת  - לא צריך. לא לשכנע. לא להכריח. לא להתרגש.
כשלא יהיה לה פרטנר למאבק שליטה הזה - היא תשחרר אותו.
נסי גם לחשוב אם היה איזשהו טריגר שבגללו היא הפסיקה לאכול מוצקים בבית.
לצפיה ב-'אולי את צודקת'
אולי את צודקת
17/10/2018 | 22:36
1
32
אבל אני לא מראה התרגשות מהעניין, השבוע היינו בחופשה משפחתית ושמתי לב שמה שהכי מעודד אותה לאכול היה כשהיא ראתה אותנו אוכלים, כשאכלנו היא רצתה גם, היא הסכימה לטעום מכל מה שהצענו לה והחלב נשאר רק לאחרי שנת בוקר, צהריים ולפני השינה בלילה.

היום אנחנו בג'ט לג וכיף לנו :)
לצפיה ב-'אין ספק שחיקוי עובד הכי טוב'
אין ספק שחיקוי עובד הכי טוב
18/10/2018 | 23:40
27
לכן גם כתבתי לך להמשיך להושיב אותה איתכם לארוחות ולהמשיך להציע לה. בסופו של דבר זה מה שעובד.
אני לא מופתעת שדווקא בחופשה היא שיתפה פעולה עם העניין. בחופשה אנחנו נוטים לשחרר הרבה לחצים שלנו והם כמראה שלנו משחררים גם הם...
בתקווה לעוד הרבה ארוחות טעימות ונעימות....
לצפיה ב-'שרשור גן לקטנטנים'
שרשור גן לקטנטנים
02/10/2018 | 23:04
2
119
באיזה גיל הכנסתם לגן?
האם למשפחתון ביתי או לגן בעל מספר קבוצות?
מה גרם לכם לבחור דווקא את הגן הספציפי שבחרתם?
כיצד הכנתם את עצמכם והקטנים לגן?
לצפיה ב-'אנחנו עם הקטנצ׳יק (בן 15 ח׳) בבית עדיין... כנראה שנכניס השנה'
אנחנו עם הקטנצ׳יק (בן 15 ח׳) בבית עדיין... כנראה שנכניס השנה
06/10/2018 | 03:29
91
למסגרת באופן חלקי (3 ימים בשבוע עד 13:00). לא ברור עדיין אם לגן או למשפחתון, בחיפושים ותהיות...
לצפיה ב-'עונה'
עונה
16/10/2018 | 14:38
60
הכנסתי עכשיו, בספטמבר, לגן לראשונה. עד אז היה עם מטפלת לשניים.
בגן יש 2 קבוצות, הוא נמצא בקבוצה של ילדים בני 2-3. בקבוצה יש עוד 17 ילדים מלבדו. הוא בן שנתיים, בין הקטנים ביותר. הגן רחוק לי מהבית ויקר מאוד.
אז למה בחרתי בו?
א. יש מחסור רב בגנים באזורי.
ב. הגנים באזור הגדילו מאוד את מספר הילדים בקבוצה עד אפילו 30 פלוס. מטורף, בגיל שנתיים!
ג.רשמתי לגן אחר, ואז ביקרתי בו עוד כמה פעמים ולא אהבתי את מה שראיתי ולכן החלטתי ברגע האחרון לשנות. חברה המליצה לי על הגן הזה, ואהבתי. למזלי התפנה מקום.
ד. הצוות! בלי עין הרע, אני מאוד אוהבת את חמימות הצוות והקשר שנוצר עם בני.
ה. מדובר בילד אלרגי, והגן קשוב לנושא הזה. יש בגן מטבח ויש פיקוח צמוד על כל מה שאוכלים והכול מבושל במקום.
ו. זו הקבוצה הכי קטנה שהצלחתי למצוא.
לצפיה ב-'מישהי מכירה מעונות/משפחתונים מומלצים במושבים במרכז באזור פ" '
מישהי מכירה מעונות/משפחתונים מומלצים במושבים במרכז באזור פ"
02/10/2018 | 16:27
35
מושבים כגון רינתיה,  מזור,  נופך, מגשימים..  אשמח לכל המלצה שיש. פשוט עברנו לגור באזור אחרי שגרנו בעיר ואני לא מוצאת המלצות על מעונות לתינוקות עד שנה..
לצפיה ב-'ילדה שבקושי אוכלת '
ילדה שבקושי אוכלת
30/09/2018 | 00:24
9
165
ילדה בת שנה וחמישה חודשים, הייתה אכלנית ממש טובה החל משלב הטעימות ודי מהר התחילה לאכול אוכל רגיל ולא טחון. פתאום עקב הוצאת השיניים (דברים אחרים נפסלו) היא פשוט הפסיקה לאכול ומסכימה רק לאכול שטויות או בקבוקים

משתדלת לא לתת במבה או חטיפים אחרים אבל גם אם בכלל לא נותנת - היא פשוט מסרבת לאכול אבל רואה עליה שהיא לא רגועה ובלילה עדיין מתעוררת כמה פעמים ושותה לפחות בקבוק אחד.

אורז,קוסקוס, קינואה וכו' שזה דברים שקשה לה לאכול עם כפית אבל מסרבת גם שאאכיל אותה- אין מצב שתאכל, בטטה, תפו"א, פסטה וכו' היא אוכלת אבל בקושי נוגעת.

פעם הייתה אוכלת מאפינס למיניהם, פנקייקים- בקושי נוגעת...
אפילו כבר בקושי אוכלת לחם, שזה הדבר שהכי אהוב עליה.

היא מוציאה טוחנות וזה מאוד כואב ומציק לה. אני מורחת לה משחה להקלה, אפילו נותנת תרופה להקלה אם זה ממש גרוע ומציק לה אבל זה הגיע למצב שהיא בקושי אוכלת.

תוהה אם להמשיך לתת לה יוגורט ודברים שמקלים עליה או כן להתעקש ולהמשיך להציע אוכל רגיל בתקווה שתאכל? 

אשמח לתובנות למי שעבר עם הקטקטים את השלב של הוצאת הטוחנות
לצפיה ב-'לנשום עמוק, גם זה יעבור.'
לנשום עמוק, גם זה יעבור.
30/09/2018 | 21:31
3
92
תנסי להיזכר בפעם האחרונה שהיית חולה, עם ווירוס בטן או כל מחלה אחרת שגורמת לחוסר תיאבון. עכשיו תחשבי שהיו מכריחים אותך לאכול, רק כי פעם אכלת ואהבת.
זה מה שהיא מרגישה כרגע, וזה יעבור.
בינתיים תני לה לאכול מה שהיא מסכימה. גם אם זה אומר רק בקבוקים כרגע. לא הייתי נותנת שטויות, אבל יוגורט זה לא שטויות בעיני.
במקביל, ובלי שום לחץ, תמשיכי להציע לה גם אוכל רגיל. אבל מילת המפתח היא להציע, לא להכריח. זאת אומרת שאת מראה לה את המאכל, אחד או שניים בכל ארוחה, לא יותר, ושואלת אם היא רוצה. אם היא אומרת לא את לא מציעה יותר.
כשהיא תרגיש יותר טוב היא תתחיל לאכול בחזרה.

לצפיה ב-'את לא מכירה את הילדה להכריח אין מצב'
את לא מכירה את הילדה להכריח אין מצב
01/10/2018 | 04:35
2
100
הילדה יצאה סופר דופר דעתנית תודות להוריה העקשנים

אני בהחלט מנסה לזרום איתה אבל זה מייאש
לצפיה ב-'אל תתייאשי, תחזרי על המנטרה - זה יעבור.'
אל תתייאשי, תחזרי על המנטרה - זה יעבור.
01/10/2018 | 19:04
1
72
אני יודעת שזה קשה, אבל חשוב לנסות ולשמור על שלוות נפש ככל האפשר.
ילדים מרגישים אותנו הרבה יותר טוב ממה שנדמה לנו, ואם משהו מפעיל אותנו ריגשית הם ילמדו להשתמש בו.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי '
מסכימה לגמרי
01/10/2018 | 19:56
56
אנחנו גם בדיוק עוברים דירה אז הכל בבלאגן.
מנסה לזרום איתה. היום גם סטרינג ציז (מקל גבינה) כבר ירד מהרשימה של הדברים שהיא מוכנה לאכול ואפילו סירבה לעוגיה רכה שהיא ממש אוהבת- שזה בחיים לא קורה.

לצפיה ב-'מתברר שטוחנות זה כואב ממש'
מתברר שטוחנות זה כואב ממש
01/10/2018 | 11:26
1
76
ובאמת לא מתחשק כלום בהוצאת טוחנות.
אני עם דאינריס... להמשיך להציע ומה שנכנס נכנס.
אחר כך תציעי בקבוק או יוגורט או משהו שכן מסתדר לה בשלב זה.
בכל מקרה מה שחשוב במצבי שיניים או חולי זה השתיה כדי למנוע התייבשות. ואם בקבוקים כן שותה (יש ילדים שגם לזה מסרבים) אז היא שותה וגם קלוריות וערך תזונתי נכנסים.. אז בסך הכל נשמע טבעי והגיוני ואת יכולה להיות רגועה בינתיים.
זה בדרך כלל שבוע-שבועיים של שיבוש. תלוי כמה יוצאות ואם בו זמנית או אחת אחרי השניה.
שלב מדכא וזה ממש חוסר אונים מול הסבל שלהם אבל עובר והכל חוזר לעצמו.
לצפיה ב-'אני פחות דואגת למשקל כי יודעת שהיא אוכלת את '
אני פחות דואגת למשקל כי יודעת שהיא אוכלת את
01/10/2018 | 19:58
89
הבקבוקים פשוט התרגלתי לטוב שהילדה אוכלת הכל ופתאום כל מה שמציעים לה- מסרבת והרשימה הפכה להיות ממש דברים בודדים שהיא כן מוכנה לאכול אז זה מאוד מתסכל.

מבינה עכשיו את אמא שלי וכמה הייתה מתוסכלת מזה שלא הסכמתי לאכול כלום (בלי קשר לשיניים, פשוט לא הייתי אכלנית גדולה והאוכל בבית לא היה משהו ).
לצפיה ב-'עוד לא הגענו לשלב הטוחנות'
עוד לא הגענו לשלב הטוחנות
04/10/2018 | 17:31
43
אבל מה שאצל הבת שלי עבד כשצמחו לה שיניים, היא סירבה לפתוח את הפה ולאכול או לשתות, היה למרוח קצת את המשחה שמרגיעה ומיד לתת אוכל או בקבוק.

בהצלחה :)
לצפיה ב-'אני הייתי נשארת עם הדברים הרכים שהיא כן מוכנה לאכול'
אני הייתי נשארת עם הדברים הרכים שהיא כן מוכנה לאכול
08/10/2018 | 13:11
36
יוגורט, גבינות רכות, אולי דייסה? מרק טעים (לא הטחון שאנחנו בד"כ מכינים לתינוקות, אלא מרק שטעים גם לנו)? תנסי לבדוק גם בטמפרטורות שונות. אולי יש טמפרטורה שיותר נעימה לה...
שיניים זה נורא נורא כואב. נורא. גם את לא היית רוצה לאכול אוכל מוצק אם היית במקומה.
תחשבי למשל על אנשים אחרי ניתוח של הוצאת שיני בינה - מציעים להם לאכול גלידה (או לפחות זה מה שעשו כשאני הייתי ילדה..) - גם כי הקור מאלחש את המקום וגם כי זה יותר קל לאכול אוכל רך...
לצפיה ב-'אני מציעה את התזה שזה לא השיניים ומפרטת'
אני מציעה את התזה שזה לא השיניים ומפרטת
16/10/2018 | 14:48
44
למה? כי ככה בול, אבל בדיוק בדיוק, מתנהג הבן שלי. ומזמן הוציא את כל הטוחנות. וזה לא עובר. אגב, הטוחנות לא כאבו לו בכלל. אפילו לא ידעתי שיוצאות. לדעתי אין שום קשר בין הוצאת שיניים לבין תיאבון.
תשמעי, הגעתי כבר למסקנה ממרומי גידול 2 ילדים (ועוד אח קטן שגידלתי), שכל ילד הוא או אכלן טוב או לא סובל אוכל. וזה לא משתנה. העולם מתחלק לשניים... הבת הגדולה שלי אכלנית, אין ספק. הבן הקטן פשוט לא נהנה מאוכל. הוא בקושי מבקש, הוא לא מתלהב מכלום (מסרב לעוגה!!) הוא פשוט לא כזה רעב אף פעם. גם אמא שלי היתה ככה, ולכן היא לא עלתה לכיתה א עד גיל 7. בימים ההם נהגו להשאיר את הילד בגן אם הוא היה קטנציק ולא אכל. ועד היום אמא שלי אוכלת מעט.
אלה דברים שלא כ"כ משתנים, לפחות לפי מה שאני רואה בסביבה. הוא נולד אכלן קטן וכך נשאר. הבת שלי נולדה רעבה ונשארה.
הבן שלי כנראה מעולם לא אכל ארוחה גדולה ומלאה בכל חייו. הוא מעדיף לשתות בקבוק יותר מהכול. הוא מתעורר בלילות לפחות פעמיים או 3, והוא כבר בן שנתיים. הוא מתעורר קבוע ב5 בבוקר לבקבוק.
הוא אוכל בגן פירור וחצי ובבית פירור, וזהו. ועברתי כבר ייעוצים למיניהם שקבעו שאין שום דבר שיכול להסביר (דיאטנית מיוחדת ואפילו ייעוץ בבית חולים עם מרפאה בעיסוק). פשוט הילד לא אוהב לאכול. שימי לו לביבה טעימה הוא יזרוק אותה לרצפה. שימי לו עוגה הוא יטעם פירור ויגיד לא רוצה, או אפילו לא יטעם... שימי לו מרק, הוא יעקם את האף.
התוצאה היחידה המבאסת היא - מעבר להתעוררויות בלילה - שהוא עם אנמיה כי הוא שונא במיוחד בשר.
מעבר לכך באמת אין מה לעשות, הוא ילד גבוה ורזה מאוד. אי אפשר גם לגמול אותו מבקבוק כי זה כמעט הדבר היחיד הבאמת מזין שאוכל.
לצפיה ב-'מערכות אזעקה'
מערכות אזעקה
27/09/2018 | 10:17
5
168
שלום לכולם! 

אז הגיע הזמן וממש ממש בקרוב (בעזרת ה') זה קורה. הכל מוכן ומזומן ועדיין יש עניין שמטריד אותי. מה לגבי מערכות אזעקה, מצלמות וכדומה לתינוק? מישהו מכיר מקור מהימן ממנו ניתן לרכוש את אלו? 
לצפיה ב-'קודם כל, מזל טוב!!! '
קודם כל, מזל טוב!!!
27/09/2018 | 10:21
78
אחלה שאלה, סופר חשוב. נסי לבדוק בחברה שנקראת 'מהלב' הם מתעסקים בין היתר במכשירים מהסוג הזה ושמעתי דברים טובים. שיהיה המון מזל טוב וגדלו את יורש\ת העצר בנחת. :)
לצפיה ב-'מזל טוב ובשעה טובה '
מזל טוב ובשעה טובה
27/09/2018 | 15:14
76
ממליצה לבקש המלצות מהורים אחרים שקנו בשנה האחרונה ולהזמין און ליין.
לוודא כמובן שאפשר לחבר את זה גם לחשמל בארץ כמובן ומה צריך כדי לעשות זאת. בארץ כל כך יקר!
לצפיה ב-'בשביל מה?'
בשביל מה?
27/09/2018 | 23:32
1
91
אני אתעלם מהפרסומת לרגע, ואשאל באמת - למה זה טוב?
מצלמה לא שומרת על תינוק ולא מצילה אותו במקרה של קטסטרופה.

לצפיה ב-'יש בזה משהו'
יש בזה משהו
30/09/2018 | 09:20
70
מדובר בשאלה שנובעת מהרבה מחשבות ולחץ. אין חכמה כבעלת ניסיון ולצערי אני את הניסיון שלי רק אתחיל לרכוש בקרוב ):
לצפיה ב-'קרינה'
קרינה
02/10/2018 | 09:12
50
קחי בחשבון שלכל מכשיר חשמלי שאת שמה ליד התינוק יש קרינה. בימינו שהכל עובד עם WIFI אז גם לזה יש קרינה.
אני לא מומחית בנושא, ולא יודעת על כמה קרינה מדובר והאם זה משמעותי, אבל ממליצה לך לבדוק.
חייבת לציין שאני שמתי בזמנו איזשהו סוג של בייבי סנס במיטה של הילדים (לא מספיק חשבתי על זה אז).
לצפיה ב-'האם מישהי\ו מכיר\ה גן או משפחתון שאפשר לשלוח אליו'
האם מישהי\ו מכיר\ה גן או משפחתון שאפשר לשלוח אליו
27/09/2018 | 21:52
73
את התינוק (בין כשנה ושלושה חודשים) לחלק מימות השבוע בלבד? 

לצפיה ב-'רעיונות לארוחת מוצקים במקום מרק'
רעיונות לארוחת מוצקים במקום מרק
24/09/2018 | 20:55
3
83
תאומים בני 7 חודשים. אוכלים מנת פירות מלאה . עושים בעיות עם המרק ואין לי כוח להילחם. לשניהם יש ריפלוקס ולהילחם לפני האוכל רק גורם לזה להחמיר. לאחרונה החלפתי להם את כל הארוחות למטרנה פלוס דייסה. שמה ממש מעט כפית שטוחה זה מסמיך קצת את האוכל הם אוכלים יותר ומצליחים לפחות להחזיק 3 שעות בין הארוחות ולפחות לא עולה האוכל. לפני כל הזמן היו באי נוחות. 
ממש לא מתלהבים מהמרק. הדעתן יותר בכלל מעיף לי אותו על הפרצוף. ממש מעיף את הכפית.

הם ממש מתלהבים מאוכל. מנסים לחטוף לי מהצלחת. מה אפשר לנסות לתת להם?גם הגדול שלי לא נגע במרק. רק בגן
לצפיה ב-'מנסה... את יכולה לנסות לתת להם אוכל אצבעות'
מנסה... את יכולה לנסות לתת להם אוכל אצבעות
25/09/2018 | 18:48
60
להתחיל עם משהו שלא יוכלו לתת ביס ולראות איך מגיבים לכל העניין - מקלות מלפפון, גזר וגמבה. אם יחזיקו וילקקו בשמחה, אפשר להמשיך למשהו שיוכלו ממש ללעוס קצת ולבלוע - יכול להיות חתיכות רכות של בטטה בתנור, ביצה מקושקשת (אפשר  לרכך אם מכינים עם קצת גבינת שמנת מעורבבת פנימה) , חתיכות קטנות של קציצה רכה, גרגירי אפונה מבושלת היטב, לתת להחזיק את הקשה של הלחם. 
לצפיה ב-'אוכל אצבעות'
אוכל אצבעות
27/09/2018 | 15:17
66
בטטה/גזר מבושלים רכים אבל לא מידי כדי שיוכלו להחזיק.
יש גם מלא רעיונות ב"המתכוניה".
לצפיה ב-'תוותרי על המרק...'
תוותרי על המרק...
08/10/2018 | 13:17
23
לא כל הילדים אוהבים את המרקם הזה. נסי להציע להם אוכל אחר במרקמים רכים: קציצות, פסטה, קוסקוס/בורגול, פנקייק, מאפינס, ירכות מבושלים (אבל לא יותר מדי)... יש המון אפשרויות טובות שהן לא מרק.
לצפיה ב-'איך לשמור על תיאומות שרצות בנפרד'
איך לשמור על תיאומות שרצות בנפרד
23/09/2018 | 07:24
7
139
יש לי 2 נכדות מקסימות שעכשיו הן גילו את נפלאות ה"טיולים" .
כאשר בתי הולכת איתן ברחוב הן בורחות לה וכל אחת בכיון אחר!!! אפשר להשתגע מפחד.
שמעתי על רתמה שמחברת בין התאומות כך שהו אינן יכולות ממש להפרד וכך אפשר לשמור עליהן עד שקצת תגדלנה.
מישהו מכיר או ייודע איפה מוצאים דבר כזה?
לצפיה ב-'באיי ביי'
באיי ביי
24/09/2018 | 12:08
1
89
זה תפס בעיקר באירופה וארה"ב בעיקר מהפחד שקשור לחטיפות ילדים. בארץ לא ראיתי שיש.
מה עם ללכת העגלה עד הגינה או מקום שהוא בטוח להן (יותר)?
לצפיה ב-'כן, אבל.'
כן, אבל.
26/09/2018 | 05:54
69
ראשית תודה התשובה ועל ההפניה לאיי בי.
אם היית יכולה רק לצרף קישור כי הגדרת המוצר באיי בי קצת בעיתית.
זה היה מקרה מיוחד בו נאלצה לצאת ללא עגלה.

לצפיה ב-'אני גרה בחו"ל ויש לי רצועה כזו אבל עדיין לא מרגישה בנוח'
אני גרה בחו"ל ויש לי רצועה כזו אבל עדיין לא מרגישה בנוח
27/09/2018 | 15:16
2
94
להשתמש בה וכרגע עושה הכל כדי שהילדה תישאר בעגלה ונותנת לה להיות חופשית רק בגינה מאחר והיא ממש לא מקשיבה ובורחת.

יש גם תיקים עם רצועה כזו שאפשר להלביש לילד ואז יש יותר שליטה.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך. אולי תוכלי'
תודה על תשובתך. אולי תוכלי
27/09/2018 | 17:12
1
63
לשלוח קישור לאי ביי או אמזון לרכוש את הרתמה הזאת?
לצפיה ב-'בלי קשר לרתמה - לומדים לומר !'
בלי קשר לרתמה - לומדים לומר !
27/09/2018 | 23:34
86
ובטון הזה.

לצפיה ב-'זה חלק מתהליך הנפרדות של התאומים'
זה חלק מתהליך הנפרדות של התאומים
08/10/2018 | 13:23
34
זה חשוב בשבילם ללמוד להתרחק מאמא, אבל גם, ללמוד להתרחק אחד מהשני.
הבעיה היא שלמרות שזה שלב חשוב בביסוס האישיות שלהם כאישיות עצמאית הוא שלב מאד קשה לאמא שצריכה לצאת איתם למקומות והם מתחילים לברוח למקומות שונים.
לכן - חשוב למצוא את הדרך לאפשר את זה רק במקומות שהיא כן מרגישה שיש לה שליטה בתנאים. כלומר: לא ברחוב ליד הכביש - אבל כן בגינה שהיא סגורה יותר. לא בחניון - אבל כן בג'ימבורי... וכו'
חשוב מאד לעשות איתם "תיאום ציפיות" לפני היציאה מהבית ולהסביר להם את הכללים - מה מותר ומה אסור. מתי אפשר להתרחק מאמא ומתי חייבים לתת לה יד כי זה מסוכן. וגם להסביר שאם הכללים לא יתקיימו - אז חוזרים הביתה. ולממש את "האיום" כשהכללים לא מתקיימים. להסביר להם שהיא לא יכולה לשמור עליהם באופן הזה ולכן אי אפשר לצאת החוצה אם הם לא שומרים על הכללים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
הובלות ויקטור
המוביל אותו חיפשתם!
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה