לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:52
3

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'שאלות על שכר למטפלת'
שאלות על שכר למטפלת
23/07/2017 | 15:12
23
אני מראיינת מטפלות לקראת החזרה שלי לעבודה.
הבנתי שבהרצליה השכר נע סביב 7,000 שח.
רציתי לדעת האם מקובל להוסיף נסיעות או שזה כלול במחיר (הלא זול בכלל).
בנוסף, אני יודעת שאני צריכה לשלם את חלק המעסיק של ביטוח לאומי ופנסיה. האם מקובל לנקות למטפלת את חלק העובדת לפנסיה (כלומר ה7 זה ברוטו ובפועל היא תקבל פחות ביד).

תודה ליודעות דבר
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על קלינאי/ת תקשורת '
אשמח להמלצה על קלינאי/ת תקשורת
23/07/2017 | 13:45
12
טאשמח להמלצה לקלינאית תקשורת מאיזור המרכז 
בנוגע ללקויות שפה 
בת שנתיים 

תודה מראש 
לצפיה ב-'מעבר לטיולון'
מעבר לטיולון
19/07/2017 | 04:27
15
118
הקטנה ארוכה ועל כן ממש מגיעה כמעט עד הסוף של האמבטיה בעגלה.
היא גם מאוד מתוסכלת מזה שלא רואה מה קורה בחוץ-אני משתדלת לפתוח למעלה אם אין שמש ואז היא רואה קצת אבל בעיקר את השמים ולכן חשבתי שאולי הגיע הזמן להעביר אותה לטיולון, במיוחד שמאוד חם באמבטיה.

בבוגבו בי 3 הבנתי שאפשר להוריד את הטיולון למצב של 165 מעלות- האם זה מספיק לילדה בת 3 חודשים?

באיזה גיל אתם העברתם לטיולון? האם מסיבה מיוחדת?
לצפיה ב-'בדרך כלל לא עוברים לפני גיל 4-5 חודשים בגלל הזוית'
בדרך כלל לא עוברים לפני גיל 4-5 חודשים בגלל הזוית
19/07/2017 | 20:10
4
87
זה לא טוב להם לגב ועדיף להישאר באמבטיה כמה שיותר. אולי דווקא על הבטן תוכל להרים ראש ולראות יותר מה קורה בחוץ?
ואם לא עכשיו אז אולי עוד מעט תרים ותצליח (וזה גם מעודד אותם מאוד לנסות כי זה מעניין).

אישית הייתי מושכת עוד טיפה אלא אם זה ממש בלתי אפשרי כי רק צורחת (ועכשיו חם מדי להסתובב עם מנשא במקום בעגלה בינתיים)
לצפיה ב-'הלוואי והייתה מוכנה במנשא, הלוואי! '
הלוואי והייתה מוכנה במנשא, הלוואי!
20/07/2017 | 01:48
3
84
יש לה מאוורר לעגלה שמקל על החום ויותר סביל אבל היא עדיין מזיעה את נשמתה כל פעם שמוציאה אותה מהעגלה גם אם אנחנו באיזור בלי שמש. לשכב על הבטן בעגלה היא לא מוכנה.

כרגע החלטנו לחכות עוד קצת עד שממש תגיע לקצה ואז נחליף.
לצפיה ב-'באיזה מנשא ניסית? '
באיזה מנשא ניסית?
20/07/2017 | 12:31
2
54
אולי תנסי במקומות ממוזגים עם מנשא.
יכול להיות שחם לה מאוד ובגלל זה לא רוצה?
לצפיה ב-'ניסיתי בבית הממוזג ובחוץ'
ניסיתי בבית הממוזג ובחוץ
20/07/2017 | 16:14
1
61
bktan, אנפמינו ועוד איזה מנשא בד שלא הסתדרתי איתו.
מחכה שתגדל קצת ותחזיק את הראש יותר יציב ואז אנסה עם הבייבי ביורן כשהיא עם הראש קדימה. היא פשוט לא אוהבת להיות דחוסה אז לדעתי אם היא תהיה עם הפנים מקדימה היא תאהב.
לצפיה ב-'נסי בייבי ביורן עם הפנים אליך...'
נסי בייבי ביורן עם הפנים אליך...
20/07/2017 | 19:16
48
במנשאי בד הם דחוסים ולילדים גבוהים זה כבר לא נוח בגיל 2-3 חודשים.
אבל במנשאים כמו בייבי ביורן או ארגו (עם מתאם ניובורן) זה די נוח להם גם כשהם עם הפנים אליך. הם רואים די הרבה מהצד וזה נחמד לתינוקות סקרנים שרוצים לראות הכל (מה שלא מאפשר מנשא מערסל).

לצפיה ב-'אנחנו עברנו בגיל חצי שנה '
אנחנו עברנו בגיל חצי שנה
20/07/2017 | 01:35
4
74
אבל הם ילידי חורף, וגם נולדו פגים.
ועם זאת... גיל 3 חודשים נראה לי מוקדם מדי כדי לוותר על האמבטיה. 165 זו בכ"ז נראית לי זווית גדולה מדי...
מה שיעזור לה לתסכול זה כמו שהציעה iameden - להשכיב אותה על הבטן ולהרים לה את הגגון כמה שיותר, או אפילו להשכיב אותה הפוך על הבטן (כך שהרגליים במקום שבו בד"כ נמצא הראש כששוכבת על הגב) ואז הגגון גם לא חוסם לה את שדה הראייה.
זה מאד מאד מאד מעודד אותם לשכב על הבטן אחרי שהם עוברים את התסכול הראשוני כי זה באמת מאפשר להם שדה ראייה נרחב הרבה יותר מאשר גגון/שמיים.
לצפיה ב-'לא מוכנה להיות על הבטן בעגלה'
לא מוכנה להיות על הבטן בעגלה
20/07/2017 | 01:49
3
71
והעגלה די גבוהה מבחינת ה"קירות" כך שלא ממש רואים משהו כשהיא על הבטן.
לצפיה ב-'גם אם את הופכת לה את הכיוון והיא רואה אותך ?'
גם אם את הופכת לה את הכיוון והיא רואה אותך ?
20/07/2017 | 04:05
2
12
לצפיה ב-'העגלה בצורה כזו שהיא רואה אותי '
העגלה בצורה כזו שהיא רואה אותי
20/07/2017 | 17:04
1
16
לצפיה ב-'רואה אותך כשהיא על הגב'
רואה אותך כשהיא על הגב
21/07/2017 | 22:16
36
אבל כשהיא על הבטן ?
לצפיה ב-'אנחנו עברנו ב4.5 חודשים'
אנחנו עברנו ב4.5 חודשים
20/07/2017 | 08:26
2
83
היה לקטן חם ברמות שאי אפשר לדמיין והוא פשוט לא הסכים לשכב שם. איך שהיינו מניחים אותו התחיל לצרוח.

עם הגדול שנולד באוגוסט אבל גדל בעיקר בחורף עברנו בגיל 6.5 חודשים כשניסה להתהפך בתוך האמבטיה של הטיולון.

אני בכל מקרה נמנעת עד כמה שאפשר להסתובב עם הקטן בשעות החמות בחוץ. גם בטיולון ביחד עם טטרה להצללה דיי חם.
לצפיה ב-'טטרה מאוד מסוכנת- כי ככל שזה חם הטטרה הופכת את זה ליותר '
טטרה מאוד מסוכנת- כי ככל שזה חם הטטרה הופכת את זה ליותר
20/07/2017 | 17:05
1
74
סאונה.
לצפיה ב-'אני משאירה את הצדדים פתוחים'
אני משאירה את הצדדים פתוחים
20/07/2017 | 19:10
61
הצלון של העגלה שלי מורכב משלושה מקטעים כשהאמצעי הוא רשת.
אני שמה את הטטרה על החלק העליון ככה שיש זרימת אוויר מהצדדים וגם דרך הקדימה (לא סוגרת עד הסוף עם הטטרה כדי לא ליצור סאונה).

בימים ממש חמים יש אפשרות גם לפתוח אצלי את הכיסוי האחורי ויש שם רשת שמאפשרת זרימת אוויר גם כן.

בקיצור- נזהרים. מוצאים שיטות. והעיקר למנוע מהלבנבן שלי שמש ישירה
לצפיה ב-'עם התאומים אין לי אמבטיות'
עם התאומים אין לי אמבטיות
20/07/2017 | 09:46
70
רק טיולון אבל עם הגדולות עברתי סביב 4, 5 חודשים....כל אחת משכתי כמה שאפשר בהתאם למשקלה וגודלה כי האמבטיה הייתה המקום היחיד שהיו ישנות בו כמו שצריך (-;
מצד שני הטיולון שלי מגיע ל175 מעלות ככה שזה די מאוזן, כמעט שכיבה ומתאים מגיל לידה.
לצפיה ב-'עברנו כשנגמר הקור של החורף'
עברנו כשנגמר הקור של החורף
23/07/2017 | 10:44
28
לא זוכרת בדיוק כמה חודשים, בערך 4. אין בעיה להעביר אני חושבת גם אם אין זוית מלאה של שכיבה אבל תבררי עוד - אני לא מומחית. פשוט תנסי ותראי אם נוח לה. הבאסה בטיולון היא שחובה לקשור אותה אחרת יש סכנת נפילה, ואז היא קצת מרותקת למקום ולא חופשייה.
אגב, עברנו לטיולון לפי המלצת האחות שאמרה שבגילו הוא כבר רוצה לראות את העולם.
לצפיה ב-'התהפכויות ומשבר שינה'
התהפכויות ומשבר שינה
18/07/2017 | 19:24
8
100
הקטן שכלל ביומיים האחרונים את ההתהפכות מהבטן לגב ככה שהוא שולט בזה ומצליח כל פעם (עד עכשיו הצליח אקראית כשבמקרה הידיים שלו היו מונחות נכון) ובנוסף התחיל היום להתהפך מהגב לבטן.
ועכשיו השאלות:
1. מהבטן לגב מתהפך רק לצד שמאל (באופן שדוחף עם רגל ימין) ומהגב לבטן מתהפך רק לצד ימין. אני מניחה ששמאל יותר קשה לו. איך לעודד אותו להתהפך גם לצד השני?
2. כל הקפיצה הזו יצרה לנו משבר שינה בעיקר במהלך השנות יום. הוא מתנגד ללכת לישון. צורח. מוציא את המוצץ מהפה וזורק על הרצפה.
עד היום כשהיה זמן לישון (והיו לו שעות יחסית מסודרות בשבועיים/שלושה האחרונים) היינו אומרים משפט קבוע. ניגשים לעריסה לקחת מוצץ ומערסלים. קצת נענועים עד שהיה נרגע והיה נרדם בידיים בלי נענוע/שששש או משהו אחר. רק מעורסל.
עכשיו גם נענועים, קפיצות וריקוד הגשם בקושי מרדימים אותו. עצות? טיפים?

תודה למי ששרדה עד לכאן
לצפיה ב-'אותי הנחו לעשות רעש עם רעשן קרוב אליה'
אותי הנחו לעשות רעש עם רעשן קרוב אליה
19/07/2017 | 04:22
3
72
ואז להזיז תוך כדי שמוודאים שהיא יוצרת קשר עין עם הרעשן ואז להזיז לצד שמעוניינים.  היא עוד לא מתהפכת אבל זה טיפ שאמרו שהמרפא בעיסוק המליץ לעשות בעתיד.

לגבי השינה- ניסיתם לקחת לסיבוב בעגלה? אם ישן בלול גדול אולי להקטין עם נחשוש וזה יתן לו הרגשה של חום?
לצפיה ב-'תודה. לגבי השינה'
תודה. לגבי השינה
19/07/2017 | 12:31
2
46
בעגלה תמיד נרדם אבל לא תמיד אני פנויה לטיולים איתו.
עדיין ישן בעריסה.
למעשה אנחנו לא עשינו שום שינוי מהצד שלנו ואיכשהו משהו השתנה לרעה...
לצפיה ב-'בקפיצות התפתחותיות פעמים רבות יש רגרסיה'
בקפיצות התפתחותיות פעמים רבות יש רגרסיה
19/07/2017 | 20:05
1
42
ובאזור גיל 4-5 חודשים יש לעיתים קפיצה התפתחותית גדולה וגם רגרסיה גדולה בשינה. אפילו נתנו לזה שם- " משבר גיל 4 חודשים".
זה עניין של זמן וסבלנות והרבה "אימונים" בזמני עירות וזה בדרך כלל עובר. עד ההתפתחות הבאה (חכי שילמד לעמוד...).

מקווה שיעבור מהר. זה מתיש.
בהצלחה!
לצפיה ב-'נכון. ומה שבעיקר חשוב לעשות ברגרסיות '
נכון. ומה שבעיקר חשוב לעשות ברגרסיות
20/07/2017 | 01:40
38
הוא לא לעשות שינויים יותר מדי גדולים אם אפשר, ואם בכל זאת משנים - להיות מאד ערים ולא למשוך את השינוי יותר מדי זמן. ברגע שמתאפשר - להחזיר להרגלים הישנים בלי תירוצים ובלי דחיות של מחר/אחרי הסופ"ש ודומיהן.

במהלך החיים של הילדים בכלל יש הרבה פעמים רגרסיות כתוצאה מקפיצות התפתחותיות, ובתקופת החיים הראשונה רובן משפיעות על השינה. מה שחשוב לזכור כל הזמן שמדובר בפרק זמן קצר ברוב המקרים (בין שבועיים לחודש) והוא עובר. אז גם מה שנראה כקטסטרופה היום יכול להיגמר כבר מחר. והחלק החיובי הוא שבמקביל לרגרסיה בתחום אחד מגיעה התפתחות גדולה בתחום אחר וזה משמח
לצפיה ב-'יכולה להציע הזדהות ועוד פרשנות'
יכולה להציע הזדהות ועוד פרשנות
20/07/2017 | 05:22
50
אצלנו תינוקת בת ארבעה חודשים שלפתע החליטה שלא מתאים לה להירדם בידיים. כמו שאמרת - אנחנו לא שינינו כלום והיא פתאום משנה.
כל פעם שמנסים להרדים בערסול היא פשוט צורחת ועד היום זאת הייתה הדרך היחידה... כרגע כל יום אתגר מחדש שכן היא לא מצליחה להירדם בשכיבה במיטב ולא מוכנה בידיים....
לפעמים מחזיקים אותה אנכית (כמו לגרעפס) ועם מוצץ עד שנרגעת מאוד מאוד מאוד ואז משכיבים במיטה להרדמה, לפעמים נדנוד בעגלה ולפעמים מרדימים במנשא....

זה קשה מאוד כשהיא החליטה לשנות את החוקים ולא מגלה לנו מה :)
מקווה שתגלו את החוקים החדשים במהרה.
לצפיה ב-'תודה לכולן על העצות וההזדהות'
תודה לכולן על העצות וההזדהות
21/07/2017 | 11:45
2
31
אני מנסה לאט לאט לצמצם את הנענועים חזרה.
עדיין יש בכי סביב השינה אבל כברנו מנעריסה למיטה אז הוא ישן יותר זמן רצוף. לפחות ככה אני פחות מתוסכלת שכל ההשקעה היא עבור מחזור שינה בודד..

נקווה שעוד קצת ונראה שיפור
לצפיה ב-'זה היופי שאני מגלה בגידול של התינוקת הראשונה שלי'
זה היופי שאני מגלה בגידול של התינוקת הראשונה שלי
21/07/2017 | 18:53
1
39

(בין כל שאר הדברים הנחמדים שיש... אבל כרגע מתייחס ליופי שבמשבר)

הכל זמני עם הקטנטנים האלה לטוב ולרע. 
כל יום יש יכולת חדשה וגם כל יום יש אתגר חדש. ולפעמים בחלק הקשה הכי מסובך לזכור שכל יום זה משהו חדש ומה שקשה היום מחר או מחרתיים עובר. אבל ככה זה...

שוקלת לכתוב לי את זה על התקרה שברגע שאני פוקחת עיניים בבוקר היה כתוב - הכל זמני :)
לצפיה ב-'כתבת מקסים ! '
כתבת מקסים !
21/07/2017 | 22:18
5
לצפיה ב-'תוספת דייסה לבקבוק לתינוקת בת 4 חודשים '
תוספת דייסה לבקבוק לתינוקת בת 4 חודשים
18/07/2017 | 16:39
4
68
שלום 

מניסיונכן האם כדאי להוסיף דייסה לבקבוק של תינוקת בת 4 חודשים ? והאם זה באמת גורם לה לעלות יותר במשקל ?
אשמח מאוד לתשובות והמלצות 
לצפיה ב-'למה להוסיף?'
למה להוסיף?
18/07/2017 | 19:18
55
קיבלת המלצה ספציפית מרופא/דיאטנית ילדים?
בהנחה שהבת שלך עולה במשקל באופן תקין לאחוזון שלה אין סיבה בגיל 4 חודשים להוסיף שום דבר מלבד הנקה/תמ"ל לפי בחירתך.
אם זה לטובת שנת לילה אז אין כל הוכחה שזה עובד ויש תינוקות שזה אפילו עושה את ההפך ומכביד עליהם, עושה לנם גזים ומקלקל את השינה.
לצפיה ב-'הבת שלי הייתה במעקבים בגלל חוסר עלייה במשקל'
הבת שלי הייתה במעקבים בגלל חוסר עלייה במשקל
19/07/2017 | 08:18
57
בשום שלב, מעולם, לא הנחו אותנו להוסיף דייסה.
זה מיותר, אלו קלוריות ריקות בלי שום ערך תזונתי.
אם יש לה בעיה אמיתית יש פורמולות מיוחדות עם ערך קלורי גבוה יותר.
אם לא קיבלתם הנחיה להגיע לרופא מומחה, בדרך כלל אנדוקרינולוג או גסטרואנטרולוג, זה סימן שאין לה בעיה אמיתית. או לפחות שהמצב שלה עוד לא מוגדר בעייתי מספיק.
כמה היא שוקלת? באיזה אחוזון היא?
לצפיה ב-'לא בלי ההנחייה של רופא'
לא בלי ההנחייה של רופא
20/07/2017 | 01:41
45
לדייסה אין באמת ערך תזונתי...
לצפיה ב-'אפשרי, לנו האחות המליצה'
אפשרי, לנו האחות המליצה
23/07/2017 | 10:42
13
עקב עלייה בלתי מספקת במשקל. זה לא עבד כי הוא לא מסכים, אבל הלוואי שהיה מסכים.
לצפיה ב-'למכירה בחצי מחיר קופסאות נאוקייט 0-12'
למכירה בחצי מחיר קופסאות נאוקייט 0-12
19/07/2017 | 12:54
25
בשל מעבר לנאוקייט אדבנס, למכירה 10 קופסאות נאוקייט 0-12 בחצי מחיר.
לצפיה ב-' תחרות בפורום: זוכים בבילוי עם הילדים בחופש '
תחרות בפורום: זוכים בבילוי עם הילדים בחופש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2017 | 12:25
3

הורים יקרים

שימו לתחרות המקסימה בפורום הורים לפעוטות

מה עליכם לעשות לכתוב רעיון לבילוי מיוחד עם הילדים בחופש
במה זוכים בכרטיסים לפסטיבל תיאטרון הבובות הבינ"ל 2017

מחכים לראותכם בתחרות

לצפיה ב-'tummy time זמן בטן- שרשור טיפים'
tummy time זמן בטן- שרשור טיפים
14/07/2017 | 16:46
6
130
לא יודעת איך אצלכם,אבל הקטנה שלי לא אוהבת tummy time ודי מתייאשת מהר ומתחילה להיכנס להיסטריה של בכי וצרחות.
היה אצלנו מאבחן השבוע שאיבחן שיש לה העדפת צד לצד ימין, דבר שפגע במבנה הראש שלה (שכיח אצל תינוקות שהיו במצב עכוז) ועד שיאשרו פיזותרפיה הוא נתן לי כמה תרגילים והמליץ על המון זמן בטן- לפחות 60 דקות לא רצופות ביום.

מאחר וזה אתגר אצלנו גם ככה הוא נתן לי המלצה לקנות לה גליל מתנפח ועליו לשים אותה ולהזיז מצד לצד או קדימה אחורה וגם משטח כזה בצורת דג שמנפחים וממלאים במים ויש בפנים יצורי ים מנוילנים בחומר מיוחד שזזים בפנים והילד יכול להזיז עם הקשת היד על המשטח כאשר הוא שוכב על הבטן.

התנסינו עם 2 אלה הבוקר והקטנה ממש התלהבה. הייתה יותר מרבע שעה על הגליל. מצרפת תמונות של מה שקניתי

מה הטיפים שלכם לזמן בטן עם הקטנים? כמה זמן ביום אתם עושים?
לצפיה ב-'סרבן בטן'
סרבן בטן
15/07/2017 | 14:54
84
שלנו גם היה סרבן בטן. האמת ששום דבר לא עזר, ניסינו את המשטח עם הדגים וזה לא עשה עליו רושם. מה שעשינו זה בכל הזדמנות שהוא לא רעב או עייף לשים אותו על הבטן, לפעמים זה היה מחזיק כמה דקות ולפעמים היה צורח מיד. מה שבסוף פתר את העניין היה שהוא למד להתהפך מהגב לבטן, אז היינו משכיבים אותו על הגב ושמים צעצועים במיקום שהוא צריך להתהפך כדי להגיע אליהם. כשהוא עבר לבטן בעצמו לא הייתה לו בעיה להשאר על הבטן.
לצפיה ב-'עוד קצת טיפים לתינוקות עם העדפת צד'
עוד קצת טיפים לתינוקות עם העדפת צד
15/07/2017 | 19:44
96
לגדול שלי היה טורטיקוליס (שזה העדפת צד שיוצרת חולשה של השרירים בצוואר בצד אחד) והנה הטיפים מהפיזיוטרפיסטית המדהימה שהיתה לנו אז:
1. להשכיב אותה על הבטן שלך כשאת שוכבת על הגב על ספה או על השטיח עם כרית. ככל שאת יותר קרובה למצב ישיבה זקופה לה זה יותר קל. להתחיל בזווית שאת רואה שנוח לה להתמיד וכל פעם לרדת עוד קצת עד שאת תגיעי לשכיבה מלאה. הם נהנים מהריח שלנו, הדופק ולהסתכל מקרוב על תווי הפנים.
2. לשכב מולה על הבטן כשהיא שוכבת על משטח פעילות. שוב הם אוהבים לראות אותנו.
3. שירים. שירים. שירים. כל הזמן שהם על הבטן לשיר להם ולדבר איתם.
4. תיפופים קלים ביד קעורה על הגב, ידיים ורגליים שלהם כשהם על הבטן. זה עושה להם נעים.
5. לגלגל מגבת (לא עבה מדי. נראה לי עד 3 סנטימטר אבל עברו כמה שנים) ולשים מתחת לבית השחי שלהם כשהם על הגב. זה מקל עליהם את השכיבה ומוריד את העומס חלקית. עם הזמן משטחים את המגבת יותר ויותר כדי לחזק גם את הידיים.

וטיפים לתיקון העדפת צד:
להניח צעצועים וספר עגלה בצד החלש כדי לעודד להפנות לשם את הראש.
להשכיב על הגב ולרחון מעליהם או להציג צעצוע (עדיף קשקשן) מעליהם ולאט לאט להזיז אותן בקו הראיה שלהם לצד שנם פחות נוטים להסתכל אלין וחזרה. המטרה היא שבסוף הם יגיעו לשכיבה עם הלחי על המזרן (זה נועד להאריך את השריר).
תנוחת גיטרה- עושים נמר תלוי על עץ על היד שלך ואת היד שתומכת באגן מושכים בעדינות את המרפק שלך לכיוון מעלה. המטרה היא להאריך קצת את החלק התחתון שלהם ולקצר את העליון (מזכיר קצת מותן של גיטרה). מקווה שיצא ברור.

והכי חשוב לא להזניח את הצד החזק והאמצע כדי לא ליצור העדפה הפוכה ולשמור על הסימטריה.
לצפיה ב-'כל מה שהייבי כתבה, ועוד שני טיפים '
כל מה שהייבי כתבה, ועוד שני טיפים
16/07/2017 | 09:43
2
71

1. לסדר את המיקום של המיטה/עריסה שלה בחדר ואת הכיוון שלה בתוך המיטה כך שכשאת נכנסת לחדר זה יהיה מהצד "החלש" שלה. כלומר, במקרה שלך, להשכיב אותה כך שאת נכנסת לחדר ומגיעה אליה למיטה מצד שמאל שלה.
היא תרצה לראות אותך כשאת נכנסת ותתאמץ...
2. כיוון שאת מאכילה אותה מבקבוקים - אז להאכיל אותה כך שהיא נשענת על היד הימנית שלך, ואז היא צריכה לסובב את הראש שמאלה לכיוונך (ולכיוון הבקבוק). אותו הגיון גם לגבי הגרעפסים בסיום הבקבוק - אם תעשי לה את הגרעפס על הכתף השמאלית שלך ועם הראש שלך לא תאפשרי לה לסובב את הראש לימין- אז היא תסובב את הראש שלה לצד שמאל.

וטיפ אחרון: לא להילחץ! זה שכיח בקרב הרבה תינוקות ומרגע שאת מודעת לזה פשוט תשימי לב לכיוונים, וזה יסתדר.

לצפיה ב-'בטן והעדפת צד'
בטן והעדפת צד
16/07/2017 | 14:25
1
62
קיבלת הרבה רעיונות. מוסיפה רק מה שלא נאמר:

בטן -
1. בטן היא ברירת המחדל: לא לחפש זמן מיוחד / מתאים. שאת רוצה להניח אותה רגע? - שימי על הבטן. רוצה להחליף חיתול? - שימי על הבטן ותהפכי אחרי כמה דקות.
2. לסדר לה את הידיים מתחת לבטן *קרובות* זו לזו.
3. לשים על הבטן במיטה שלכם, כך שהראש שלה קרוב לקצה המיטה, ולשבת על הרצפה למרגלותיה. בהנחה שאתם ישנים על מיטה בגובה סטנדרטי, הראשים שלכן יהיו מאוד קרובים כך. כך, כשאתן פנים אל פנים אפשר לדבר ולשיר.

צד -
1. להשכיב במיטה כשהראש כל פעם פונה לכיוון אחר (לא הפנים. ממש להפוך את הכיוון ראש-רגליים במיטה כל כמה ימים. בד"כ יש להם נטייה להסתכל למרכז החדר. כן, לכאורה זה מצריך תלייה מחודשת של מובייל וארגון מגן הראש בכל פעם שמחליפים צד, אבל זה לא באמת חשוב).

צד ובטן ביחד -
1. מחזיקים את התינוק כשהטוסיק (צד הגב) שעון על המותן שלך. הגו נוטה קדימה, ומישהו מגרה את התינוקת להסתכל פעם לצד הזה ופעם לצד הזה.
2. את שוכבת על הגב והיא עלייך (בטן לבטן), ואתן מתגלגלות ביחד מצד לצד.
לצפיה ב-'סליחה, צריך להיות משורשר לפרפרית'
סליחה, צריך להיות משורשר לפרפרית
16/07/2017 | 14:26
11
לצפיה ב-'אלופות!'
אלופות!
16/07/2017 | 15:03
86
כבר התחלתי בחלק מהדברים עוד כשגילינו על זה ורואים שיפור משמעותי.

תודה על הטיפים
לצפיה ב-'"עזרה" בבית וטרמינולוגיה- דיון שפתחתי בפורום אחר'
"עזרה" בבית וטרמינולוגיה- דיון שפתחתי בפורום אחר
13/07/2017 | 15:19
2
144
וחושבת שגם מתאים לפה

זה נושא שקצת מעסיק אותי בימים האחרונים בעקבות פעילות שהלכתי אליה והנשים המבוגרות יותר בפעילות היו בהלם שהשארתי את הקטנה עם בעלי וכמעט שלחו לו משאית של מדליות על זה.
כולן השתמשו במושג "לעזור"- איזה יופי שהוא עוזר לך ככה.
הוא מבלה עם הבת שלו, הוא מטפל בבת שלו- הוא לא "עוזר".

אני אולי לוקחת קצת כמובן מאליו את זה שהוא ככה מטפל בה ומשקיע בה המון (אם כי לא ממש, כי אני גדלתי על ההיפך- אבא שלא משקיע בכלל) אבל הטרמינולוגיה הזו של "לעזור" בהקשר של אבא לילדים די מרגיזה אותי.

הוא אבא שלה ושמח לבלות איתה והוא לא "עוזר" לי .מן הסתם זה מקל כשהוא איתה ואני יכולה ללכת לבוק קלאב או לצאת לסיבוב בחוץ בלי לדחוף עגלה, אבל הוא לא עוזר לי...הוא פשוט עם הבת שלו.

מה דעתכם בנושא? עד כמה בני הזוג שלכם פעילים עם הילדים ומטפלים בהם בלעדיכם?

לצפיה ב-'זו סוגייה עתיקת יומין'
זו סוגייה עתיקת יומין
13/07/2017 | 19:55
1
125
מדי פעם נפתח שרשורפלצת בנושא בפורום כזה או אחר.

אישית גם לי מפריעה הטרמינולוגיה של "לעזור". בעלי לא עוזר עם הילדים הוא אמור (לכאורה) להיות הורה שווה זכויות וחובות במערכת. זמן שלו עם הילדים לא אמור להיות עזרה אלא כמו זמן שלי - טיפול בילדים.

ועכשיו ל"אבל" וזה אבל לא קטן בכלל. במציאות זה לא עובד ככה. אנחנו לא הורים שווי זכויות וחובות. אני, כמו אימהות רבות, נושאת בנטל הילדים והבית הרבה יותר מהחצי. עכשיו כשאני בחופשת לידה ובכלל.
ברור שיש דברים שהם באחריות החצי אבל בסוף משהו בתפעול והניהול הכולל של האופרציה נופל יותר אצלי. אני גם זו שיוצאת מוקדם במרבית השבוע לאסוף את הילדים כשאני עובדת וגם זו שזוכרת מתי צריך חולצה לבנה לגן, עם איזה חבר קבענו באיזה יום ומה הצורה המועדפת לביצה וחיתוך מלפפון השבוע.

לפני שיקפצו הגברים ויצעקו שהם מביאים פרנסה אני אציין ששנינו בעלי מקצועות חופשיים. אני עובדת במשרה תובענית. מרוויחה שכר מכובד מאוד כמו בעלי אם לא יותר.

כדי שזה לא ישמע נורא אז כן בעלי לוקח חלק פעיל בבית. הוא אחראי על הקניות בסופר, מעיר בבוקר את הילדים ונותן לגדול ארוחת בוקר ובימים שהוא לוקח לגן גם מארגן אותו. אנחנו מתחלקים במטלות כביסה/כלים ומרבית הבישולים באחריותו.
אבל איכשהו כשזה מגיע לילדים משתמשים גם אצלנו בטרמינולוגיה הקלוקלת של לעזור. אותי זה מרגיז אבל יש דברים שקשה לשנות וכנראה שהרבה מזה נובע לא כי הוא חושב שזו אחריותי אלא כי המציאות של שוק העבודה מכתיבה שזה אחריותי.

זהו פרקתי.
לצפיה ב-'ברור- זה מאוד מרגיז '
ברור- זה מאוד מרגיז
14/07/2017 | 01:06
113
ברור שיש מצבים שבאמת צד אחד לוקח על עצמו יותר את הטיפול בילדים והצד השני פחות מעורב אבל זה לא עניין של "לעזור".
בעלי הרבה פחות שעות עם הקטנה לעומתי אבל כשהוא איתה- הוא לגמרי מטפל בה ויודע לא פחות ממני כי זה היה לו חשוב ולמד והוא אחראי על הכביסות. פעם היה אחראי על הקניות אבל עכשיו אני הולכת עם הקטנה ועושה קניות גם כי זה מעסיק אותי וגם זה לא מעכב אותו להגיע הביתה וגם אם נודה על האמת- זה יוצא יותר זול כשאני קונה
לצפיה ב-'טיפים להרדמה'
טיפים להרדמה
10/07/2017 | 20:54
7
147
התינוקת בת 4 חודשים. כשהולכת לישון בלילה ישנה לילה שלם (חמסה חמסה), הבעיה שנכנסת לשנת הלילה נורא מאוחר (סביב 22:00).
אנחנו מנסים להרדים אותה הרבה לפני, בסביבות 20:00 או לפני (תלוי מתי קמה מהשינה שלפני האמבטיה) אבל משום מה או שנרדמת לזמן קצר יחסית (כמו שנת יום, חצי שעה-שעה) או שמתעוררת כל פעם שמנסים להניח אותה בעריסה.
כל ההרדמות על הידיים ובאותן תנאים... ומרדימים מיד כשרואים סימני עייפות (בד"כ כל שעה וחצי), אף פעם לא מושכים אותה.
מה אנחנו עושים לא נכון?
למה היא מתייחסת ל-20:00 כאילו זו שנת יום? זה מתסכל כי כל ערב זה מאבק של שעתיים.
ואיך אפשר לשנות את זה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
11/07/2017 | 06:49
74
שבגלל שעכשיו קיץ ועוד יש אור , את יכולה לנסות להחזיר אותה לישון ורק כשהיא עוברת לשינה עמוקה (חצי שעה אחרי שהתעוררה) תחזירי אותה למיטה
לצפיה ב-'ממתי זה ככה?'
ממתי זה ככה?
11/07/2017 | 06:57
67
תמיד היה? ואיך נראה ה״מאבק״?
לצפיה ב-'שנת לילה'
שנת לילה
11/07/2017 | 09:21
2
84
לא כתבת כמה היא ישנה במהלך הלילה, אבל חשוב לי להתחיל בכך שתינוקת בגיל הזה צריכה לישון בממוצע קרוב ל-15 שעות במהלך היממה. ממה שאת מתארת תנומות היום שלה מאד קצרות מה שגורם לי להניח שלפעמים חלונות השינה שלה קצת מתפספסים. יכול להיות שאת משכיבה אותה לישון כשהיא עדיין לא עייפה מספיק (בגיל הזה לרוב התינוקות כבר יש יכולת להגדיל את הפער בין תנומות היום, לפחות באמצע היום לפער של שעתיים ואפילו שעתיים וחצי) ובגלל מיעוט השינה ביום יכול להיות שהיא מגיעה לשנת הלילה בעייפות יתר , אם כי אני חייבת לסייג את העניין כיוון שהיא בכל זאת מצליחה לישון לילה שלם.

אם תוכלי לתת קצת יותר פרטים לגבי מה קורה בזמן שבין 20:00 ל- 22:00 אולי זה יוכל לסייע במציאת פתרון.
מה קורה אם היא נרדמת ומתעוררת אחרי זמן קצר? מה מתרחש בין ההתעוררות לבין ההירדמות ב- 22:00?
מה קורה כשהיא לא נרדמת בכלל?
האם יש לכם טקס שינה קבוע לפני תנומות ביום ובלילה? מה הוא כולל?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/07/2017 | 10:16
1
73
תנומות היום שלה בשבועות האחרונים דווקא התארכו ולרוב ישנה שעה. לפעמים שעה וחצי או שעתיים אפילו, לפעמים 40 דקות, אבל לרוב שעה. ככה שלא נראה לי שהחלון מתפספס.
בסה"כ ביממה היא מגיעה ל-14 או 15 שעות (בלילה ישנה 8-10 שעות).
חשבתי שאולי אני משכיבה אותה בלילה לפני שהיא עייפה אבל היא עושה סימנים אז אני הולכת לפי זה... והיא גם נרדמת כך שכנראה עייפה. פשוט מתעוררת אחרי חצי שעה או שעה, כאילו מתייחסת לשעה הזו עדיין כשנת יום.
כשהיא מתעוררת זה תלוי מה מצבה. אם מתעוררת ונראה שעירנית אז קצת מחזיקים אותה עד שמתעייפת שוב (משתדלים לא להוסיף גירויים). אם היא מתעוררת עצבנית מנסים להרגיע ולהרדים שוב.
ניסיתי לעשות טקס שינה אחרי האמבטיה עם סיפור ושקט ואורות חלשים אבל זה לא עוזר. היא הולכת לישון סופית רק כשהשעה 21:30 - 22:00.
לצפיה ב-'מה שאני הייתי עושה '
מה שאני הייתי עושה
12/07/2017 | 10:41
60
1. כן מקפידה על טקס שינה מסודר לפני השינה, ושיהיה שונה מטקסי השינה ביום.
גם אם כרגע לא נראה שזה עוזר - תינוקות משתמשים הרבה פעמים ב"רמזים" חיצוניים כדי לצפות מה עתיד לקרות.
2. אם בד"כ היא מתעוררת אחרי 40 דקות - אז הייתי נכנסת אליה כמה דקות לפני שהיא אמורה להתעורר, וכשאני רואה שהיא מתחילה להתעורר הייתי מניחה עליה יד/מנענעת קצת את העריסה/מלטפת... - מנסה לעזור לה להמשיך לישון לפני שהיא ממש התעוררה לחלוטין. לעזור לה לא להתעורר בין מחזורי שינה.
לצפיה ב-'אולי צריכה עוד קצת אוכל לפני השינה הארוכה ? '
אולי צריכה עוד קצת אוכל לפני השינה הארוכה ?
13/07/2017 | 15:58
1
16
לצפיה ב-'ארוחות כבדות לא הוכחו כמועילות לשינה ארוכה יותר'
ארוחות כבדות לא הוכחו כמועילות לשינה ארוכה יותר
13/07/2017 | 18:12
57
אם כבר, אוכל שמכביד על הבטן, עשוי דווקא להפריע בשינה ובהירדמות - ממש כמו אצלנו המבוגרים.

כמובן, שזאת בהנחה ובמהלך היום הילד אוכל תקין וצורך את כל הקלוריות שהוא אמור לצרוך..

לצפיה ב-' המלצה לרופא שיניים בהוד השרון'
המלצה לרופא שיניים בהוד השרון
10/07/2017 | 16:34
2
19
מישהי מכירה רופא/ה ?
תודה מראש

לצפיה ב-'לילדים? אנחנו היינו מרוצים ממרפאת פלא'
לילדים? אנחנו היינו מרוצים ממרפאת פלא
10/07/2017 | 16:37
1
22
אח"כ עברנו לטפל בקופ"ח
לצפיה ב-'לא בהכרח לילדים , רופא פרטי לכל המשפחה '
לא בהכרח לילדים , רופא פרטי לכל המשפחה
10/07/2017 | 16:47
2
לצפיה ב-'למכירה מנשא של לופיקס מידה m ב- 100 ש"ח'
למכירה מנשא של לופיקס מידה m ב- 100 ש"ח
09/07/2017 | 23:39
32

מי שתקנה את המנשא תקבל ללא תמורה סט מהמם של חברת מיננה באריזה
(לא השתמשתי מעולם). בסט שמיכה דו צדדית ומגן ראש לעריסה. אמור להיות סדין אבל השתמשתי בו. מצורפות תמונות של המנשא והסט. 
למתעניינות נא לשלוח לי מסר.
גרה בבני ברק

לצפיה ב-'כיסא אוכל'
כיסא אוכל
07/07/2017 | 15:28
13
134
אומנם הקטנה שלי עדיין לא בשלב של טעימות ועדיין לא יושבת, אבל התחלתי לחשוב על איזה כיסא אוכל אנחנו נרצה לקנות (קיבלנו 160 דולר מתנה והחלטנו להשתמש בזה לכיסא אוכל).
מחפשים כיסא אוכל עומד, שמתאים לכמה מצבים אפילו לטרום ישיבה (הבנתי שיש דבר כזה) ועד השלב שהם כבר גדולים יותר.

באיזה כיסא אוכל אתם משתמשים? מה הפלוסים והמינוסים שלו?
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת את זה של איקאה'
אני מאוד אוהבת את זה של איקאה
07/07/2017 | 20:55
7
132
בטיחותי (אי אפשר להחליק מלמטה), יציב, לא גדול ולא צעקני, נוח לקטנה וקל לניקוי (שזה פלוס ענק לעומת כיסאות מרופדים או עם חריצים למיניהם). אמנם מתאים רק לתינוקות שיושבים יציב, אבל לפני זה פשוט השתמשנו בטרמפולינה של טייני לאב שיש לה מצב חצי ישיבה. שלב הטעימות שבו הם לא יושבים באופן יציב הוא יחסית קצר, כך שאני לא רואה צורך להשקיע בכסא עם כמה מצבים.
באוטו יש לי עוד כסא של babymoov שאפשר לשים אותו על כיסא רגיל ומשמש אותנו לנסיעות למשפחה, לימים שהיא באה איתי למשרד או למסעדות בלי כסא תינוק, ובתיק ההחתלה יש לי מין רתמת בד שמתלבשת על המשענת של כסא רגיל, גם עבור מסעדות (כשאני בלי האוטו). את שני האחרונים קיבלנו יד שנייה מחברים, לא חושבת שהייתי משקיעה בזה כסף.
לצפיה ב-'יש גם תינוקות שלא יושבים בגיל 9 חודשים ויותר'
יש גם תינוקות שלא יושבים בגיל 9 חודשים ויותר
07/07/2017 | 22:51
2
111
ולהם הכיסא הזה לא מתאים
לצפיה ב-'יש להם גם כרית לתמיכה שמקטינה את הכסא ותומכת בתינוק'
יש להם גם כרית לתמיכה שמקטינה את הכסא ותומכת בתינוק
08/07/2017 | 11:20
1
75
השתמשתי בה בהתחלה, נוחה מאוד בעיני.
לצפיה ב-'משתמשת כמובן'
משתמשת כמובן
09/07/2017 | 22:58
13
לצפיה ב-'של איזו חברה הרתמת בד?'
של איזו חברה הרתמת בד?
08/07/2017 | 21:09
3
62
חשבתי לקנות כזה בעתיד שיהיה לנו למסעדות- מודה שקצת נגעלת מהכיסאות שיש במסעדות...

לצפיה ב-'sack'n seat, אבל עוד לא ניסיתי אותה'
sack'n seat, אבל עוד לא ניסיתי אותה
08/07/2017 | 23:53
49
קחי בחשבון שכשהם אוכלים לבד כל הסביבה אוכלת איתם. במידת האפשר אני מעדיפה שהיא תטנף כסא במסעדה (ואני אעבור עליו עם מגבון כי אני פולניה ולא רוצה להשאיר את הג'יפה למלצרית) מאשר לקחת הביתה רתמת בד מלאה בשאריות אוכל.

לצפיה ב-'אבל אין הגבהה, לא?'
אבל אין הגבהה, לא?
10/07/2017 | 16:39
1
5
לצפיה ב-'נכון. '
נכון.
10/07/2017 | 19:10
22
יש גם כריות להגבהה, אבל אז זה נהיה קונסטרוקציה שלמה.
לצפיה ב-'קניתי במוצצים למרות שיש לי בבית'
קניתי במוצצים למרות שיש לי בבית
07/07/2017 | 22:37
2
131
שימי לב! יש מגוון כיסאות שמתאימים לשלבים שונים בהתפתחות.
יש לנו מהגדולה צ'יקו יפה וטוב אבל ענקי, רחב. מגש רחוק. מאחר שהקטן שלי כבר גדול ולא יושב בכוחות עצמו, בעצת הפיזיו קניתי כיסא אוכל נוסף שמתאים לטרום ישיבה, כלומר קטן, מרופד, תומך (הילד לא גולש למטה, לא יכול לגלוש לצדדים). מתכוונן גם מבחינת זוית ישיבה וגם לגובה 5 מצבים כדי להתאים לגובה שולחנות שונים. והשוס הוא שהמגש קרוב וכך תומך בו אף שאינו יושב.
מעולה!
זה של חברת אינפנטי.
הקודם עומד לי בבית ומחכה אולי אשים אותו אצל סבתא כשהוא יגדל.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/07/2017 | 21:10
1
90
בן כמה הקטן שלך כבר?
לצפיה ב-'10 חודשים'
10 חודשים
09/07/2017 | 22:59
9
לצפיה ב-'השנקל שלי בעניין'
השנקל שלי בעניין
09/07/2017 | 09:07
91
בלי להיכנס לחברות כאלו ואחרות,
אחרי שניסינו מספר כיסאות - חלקם היו אצלנו בבית והוחלפו, חלקם אצל הסבים, מה שהכי הכי חשוב בעיני הוא כיסא אוכל שיהיה קל לנקות אותו. שהמגש מתפרק בקלות וניתן לשטיפה, שהריפוד הוא לא מבד, אלא ניתן לניגוב ועם כמה שפחות חריצים שהאוכל יכול להיתקע בהם - כי זה תמיד תמיד קורה.
דבר שני - כיסא שמתקפל בקלות ולא ענק. יכול להיות שאצלי זה היה יותר בעייתי כי היו שני כיסאות בו זמנית, אבל כיסא אוכל תופס המון מקום וברגע שמצאנו כיסאות שמתקפלים בצורה נוחה ויכולנו לפתוח אותם רק לזמן הארוחות - התפנה לנו הרבה מקום בבית. ויותר מכך - הבית הפך לבטיחותי יותר עבור 2 זוחלים וכלבה שלפני כן נאלצו לעבור מסלולי מכשולים בין כיסאות שעלולים להתהפך להם על הראש.
המצבים של טרום ישיבה וכו' הם נוחים אבל לא תמיד שימושיים - אני מניחה שכשתתקרבו יותר לשלב הטעימות כבר תראו אם יש לכם בכלל צורך בהם, וכמו שהציעו כבר לפני - במצב של טרום ישיבה ותחילת טעימות הטרמפולינה יכולה להיות פתרון מצויין.
לצפיה ב-'כסא טרום ישיבה'
כסא טרום ישיבה
09/07/2017 | 20:37
67
לנו יש כיסא סטייל הכיסאות של אינפיניטי (לא זוכרת כרגע של החברה והוא מאופסן) כולל מצב טרום ישיבה.
טעימות עשיתי בטרמפולינה ולכיסא עברנו רק בשלב שזה הפך לארוחה.
ההמלצה שלי היא לחכות לראות אם את זקוקה לשלב טרום ישיבה. אצלנו הגדול שלי התיישב מאוחר יחסית בגלל טורטיקוליס וזה היה חשוב כי רצינו לצרף אותו לשולחן האוכל איתנו. אבל עבור תינוק שמתיישב בזמן הנכון זה דיי מיותר.

כשיוצאים מהבית היה לנו כיסא נייד שמתקפל למזוודה שמתחבר עם רצועות לכל כיסא וכולל מגש. זה היה קבוע בבגאז' ושימש אותנו גם במסעדות וגם אצל הסבים. היתרון של המגש הוא שהלכלוך נשאר עליו ואת פחות צריכה להתמודד עם תינוק שמושך הכל מהשולחן.
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 12:59
7

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'סיכום שבועי ונקודות האור של השבוע'
סיכום שבועי ונקודות האור של השבוע
07/07/2017 | 15:26
73
איך היה השבוע שלכם אילו פעילויות עשיתם עם הקטנים
מה גרם לכם לחייך השבוע

ספרו ושתפו
לצפיה ב-'לא נינוח'
לא נינוח
03/07/2017 | 04:59
5
205
היי..
הילד בן חודש מאתמול בבוקר לא נינוח. אכל פחות מבדכ, לא הרבה פחות. לא ישן כמעט כל היום. בערב בכה הרבה עד שנתתי נובימול ונרדם ל6 שעות
עכשיו קם אכל 100 מתוך 120. וגם נתן ממש מעט שתן:/ אין חום. מה יכול להיות?
לצפיה ב-'היי יולי '
היי יולי
03/07/2017 | 06:45
2
92
אם אין לו חום, ולא כל כך אוכל, כנראה שיש לו גזים. אם את יכולה תגרמי לו להוציא גזים על ידי נענוע על היד עם הראש שלו מונח על הכתף שלך ודפיקות קלות בגב. תינוק עד 3-4 חודשים סובל מאד מגזים.
לצפיה ב-'גזים'
גזים
03/07/2017 | 06:56
1
84
תודה.
גזים זה משהו שאני רגילה אליו..אבל פה הוא לא מתקפל
משהו מוזר ��
לצפיה ב-'אם כך כדאי שתקחי אותו לרופא.'
אם כך כדאי שתקחי אותו לרופא.
03/07/2017 | 09:20
67
חבל לבזבז זמן על ניחושים. אם הוא לא עושה פיפי נורמלי, משהו באמת לא בסדר.
לצפיה ב-'אם זה לא גזים לדעתך , הייתי ממשיכה לעקוב ואם אין פיפי'
אם זה לא גזים לדעתך , הייתי ממשיכה לעקוב ואם אין פיפי
03/07/2017 | 21:19
78
ללכת לרופא/ת ילדים כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'הייתי הולכת לרופא'
הייתי הולכת לרופא
04/07/2017 | 10:13
70
אם כמות השתן מועטה זה עשוי להעיד על התייבשות.
גם אם נראה לך שאכל רק מעט פחות - נורא חם בימים אלו, וסכנת ההתייבשות במיוחד אצל קטנטנים כאלה גדלה.

לצפיה ב-'הורות מאוחרת-בואו נדבר על זה'
הורות מאוחרת-בואו נדבר על זה
01/07/2017 | 04:36
8
249
מהי לדעתכם הורות מאוחרת- איזה גיל נחשב "מאוחר"
מה הפלוסים ומה המינוסים
האם הייתם רוצים להפוך להיות הורים בגיל מוקדם יותר או דווקא בגיל מאוחר יותר
לצפיה ב-'הורות מאוחרת'
הורות מאוחרת
02/07/2017 | 16:31
2
244
ההגדרה שלי לעניין היא הורות שמגיעה אחרי גיל 30. מניחה שיש גם הגדרות אחרות.
היתרון הגדול בעיני של הורות מאוחרת הוא הגעה לשלב ההורות עם בגרות ונסיון חיים, עם "עצמי" מגובש שיודע לאן הוא מעוניין לכוון את עצמו ואת הילדים.
היתרון של הורות בגיל צעיר היא בעיני האנרגיות. אין ספק שככל שעולים בגיל, הקושי הפיזי הוא גדול יותר...

הילדים שלי נולדו כשהייתי בת 35+ ,ואני חושבת שזה בהחלט היה הדבר הנכון עבורי ועבורם.
היום, 5.5 שנים מאוחר יותר, אני תוהה אם זה לא מאוחר מדי לחשוב על אחים נוספים.... - וזה בעיני החיסרון המרכזי של הורות מאוחרת
לצפיה ב-'עכשיו את גורמת לי להרגיש זקנה '
עכשיו את גורמת לי להרגיש זקנה
03/07/2017 | 21:13
1
177
הקטנה נולדה כשהייתי בת 33
ככה זה- אנחנו מתכננים והחיים קורים אחרת ממה שתכננו
לצפיה ב-'איך ???'
איך ???
04/07/2017 | 10:09
156
את ילדונת

חכי שתגיעי לגיל 40.... (כשתגדלי תביני )
לצפיה ב-'הורות מאוחרת.'
הורות מאוחרת.
03/07/2017 | 06:53
164
אם ההורה מתפקד טוב, יכול להיות הורה גם לאחר גיל 40 לגברים. אבל אצל נשים זו בעיה בגלל השעון הביולוגי. לפי דעתי בין 30-35 זו יכולה להיות הורות בסדר. אחר כך זה נחשב להורות מאוחרת.
הפלוס הוא שכבר מסודרים בעבודה ואולי יש גם בית ומצב כלכלי טוב.
המינוס הוא שכאשר הילד יהיה בן 20 ההורים כבר די מבוגרים. אבל יחד עם זאת הורים כאלה יכולים בהחלט לעזור כלכלית לילד ברגע שיצטרך.
לצפיה ב-'אני בת להורים שילדו אותי בגיל מאוחר...'
אני בת להורים שילדו אותי בגיל מאוחר...
03/07/2017 | 11:52
192
אימי ילדה כשהייתה בת 37 ואני הבת היחידה שלה.
אבי ז"ל היה בן 62!!!! כשנולדתי ואני הילדה השלישית, הכי קטנה (יש לי אחות ואח למחצה).

מבחינת המינוסים- רק העניין שקיימת אפשרות לאבד אותם מוקדם, אבי נפטר כשהייתי בת 25 (כיום 30) מסרטן וזאת מחלה שיכולה לתקוף בכל גיל.

מעולם לא הרגשתי את הגיל שלו והוא גם לא היה נראה בן גילו. הוא עבד דרך הבית כשיצא לפנסייה בעיתון רוסי, תמיד חיכתה לי ארוחה חמה, הוא ניקה ועשה קניות, ישב איתי על שיעורים במה שיכל (היה קשה לא עם עיברית אבל מטמטיקה, כימיה, פיזיקה, הסטוריה היה תותח!!!).

אימי אחרי העבודה הייתה יושבת איתי על שאר השיעורים והוא דאג שיהיה לה מה לאכול אחרי העבודה.

בשישי שנהם ניקו את הבית ושאר הסידורים יחד.

הייתי לי ילדות מושלמת: תמיד נסענו בשבת לטייל, תמיד שיחקו איתי או הקריאו לי סיפור לפני השינה.

אני חושבת שפשוט בורכתי בהורים מדהימים וזה לא קשור לגיל....

לי עדיין אין ילדים ואני חושבת שאחרי 30 זה כבר דיי מאוחר...אבל אני חושבת שזה משהו מאוד אינדבידואלי...רציתי להיות אמא צעירה ולא יצא...

לצפיה ב-'בעיני'
בעיני
03/07/2017 | 19:40
139
קשה לדבר על הורות מאוחרת בגיל 30. אני חושבת שהיום זה דיי סטנדרט. לדעתי הורות מאוחרת היא לקראת סוף שנות ה30 ותחילת שנות ה40.
ברור שככל שמחכים יש יותר סיכוי להגיע במקום מגובש יותר אישית וכלכלית להורות. מצד שני, ככל שמחכים החיים כבר מקיימים שגרה נוחה שקשה להפר ורמת התסכול מההורות והשינוי שהיא גוררת תהיה גבוהה. בנוסף להביא ילדים "כשכולם עושים את זה" זה אולי נדוש אבל בהחלט מקל כשכל החברים מסביב עם ילדים באותם הגילאים פחות או יותר. זה שומר על תחומי עניין משותפים, הבילויים משתנים ביחד ממסעדות ופאבים לפארק והג'ימבורי.

אישית הבאתי את הבכור שלי בגיל 28 ואת השני לקראת גיל 32. הייתי שמחה אם הכל היה קורה קצת קודם אבל אני לא מצטערת על הזמן שביליתי עם בעלי כזוג צעיר נטול ילדים ודאגות אבל בעל קריירה ומשכורת שאיפשרה לנו לבלות ולטייל.
לצפיה ב-'אני ילדה בגיל 33, אחרי 5 שנים של טיפולי פוריות'
אני ילדה בגיל 33, אחרי 5 שנים של טיפולי פוריות
03/07/2017 | 21:17
194
מאוד רציתי להיות אמא צעירה ובדיעבד עכשיו כשאני אמא- אני יודעת שהזמן שעבר עם כל הקושי היה לטובתי ובאמת אני אמא יותר בוגרת ושקולה, יותר מודעת לדברים ואולי אם הייתי יולדת קודם לכן לא הייתי במקום הזה. אני חושבת שבזכות זה שהיא נולדה בגיל 33 ולא בגיל 25 למשל זה הביא לכך שאני אמא מאוד רגועה וזורמת יחסית. יצאתי איתה כבר משלב מוקדם, אני מעיזה לעשות איתה הרבה דברים שאחרות שהן אמהות ראשונות פחות היו מעיזות לעשות. לא חושבת שבגיל 25 או אפילו בגיל 30 הייתי מסוגלת להיות אמא כזו.
לצפיה ב-'מאוחרת לטעמי זה 40+'
מאוחרת לטעמי זה 40+
07/07/2017 | 22:34
129
30, 35 זה רגיל ונורמלי
לצפיה ב-'מחפשים המלצות'
מחפשים המלצות
01/07/2017 | 04:32
5
55
לצפיה ב-''
01/07/2017 | 04:33
1
26
לצפיה ב-'גן לילד שיהיה בספטמבר בן שנתיים ותשע'
גן לילד שיהיה בספטמבר בן שנתיים ותשע
29/06/2017 | 12:19
104
שלום,
עוברים לרחובות החדשה מחפשת גן מומלץ לילד מאוד מפותח (חוששת שלא ישתעמם כי עכשיו הוא במסגרת של קבוצה שגדולה מגילו) לגן שלא מגביל בעד גיל 3 אלא יודע להתמודד עם ילדים גדולים ומפותחים יותר.
לא חייב להיות קרוב לבית...
תודה!
לצפיה ב-''
01/07/2017 | 04:34
1
12
לצפיה ב-'המלצה לרופא ילדים טוב בחדרה'
המלצה לרופא ילדים טוב בחדרה
27/06/2017 | 13:47
45
היי
מחפשת רופא ילדים טוב מחדרה
קופת חולים מאוחדת

לצפיה ב-'משפחתו באחוזת הנשיא רחובות'
משפחתו באחוזת הנשיא רחובות
03/07/2017 | 23:09
39
שלום לכולם
מחפשת משפחתו מומלץ לתינוקת לגיל שנה
תודה
ריקדונה
לצפיה ב-'נהניתי מ-3 ימים שהקטנה ישנה כמעט לילות שלמים'
נהניתי מ-3 ימים שהקטנה ישנה כמעט לילות שלמים
26/06/2017 | 15:20
3
243
ואז זה נגמר.
אתמול הייתה די ישנונה , כנראה בגלל שיום קודם בעלי לקח אותה לטיול מאוד ארוך בחוץ והיא הייתה חשופה להרבה גירויים טבעיים  או אולי סוג של קפיצת גדילה- ישנה ברמה שאני ובעלי התעוררנו לפניה וישבנו וחיכינו לה כמו זוג מטומטמים מרוב הלם שהיא עדיין ישנה

אז אתמול היא ממש ישנה רוב היום. ניסיתי לסחוב כמה שאפשר בין לבין שלא תישן ישר אלא תהיה פעילה אבל היא הייתה ממש גמורה.בשלב מסוים חשבתי שהיא אולי מיובשת אבל גם נתתי לה אוכל בתדירות גבוהה וגם החיתולים היו עם פיפי (והרבה הרבה קקי) ובלילה היא ישנה מעשר עד 1 וחצי ומאז לא ממש הצליחה לישון הרבה- שעה פה, שעה שם. ישנה עכשיו עוד שעה והתעוררה. נותנת לה לשחק ותכף ארדים אותה וגם יותר מאוחר נצא החוצה אז היא תישן בטוח טוב.

מאוד מקווה שהמגמה הזו של לישון רוב הלילה תחזור על עצמה כי התרגלתי לטוב
לצפיה ב-'תהני מזה כשזה קורה'
תהני מזה כשזה קורה
27/06/2017 | 08:31
105
מדי פעם יש לילות טובים יותר בגלל קפיצת גדילה או פעילות מתישה במיוחד. ההמלצה שלי היא פשוט לחבק את הימים האלה ולחשוב עליהם כנקודות הטענה לאנרגיה לימים שיבואו אחריהם ומשהו קטן לקוות לו (בלי להתבאס יותר מדי אם לוקח זמן עד שזה חוזר)
לצפיה ב-'מה שחשוב הוא שעכשיו את יודעת '
מה שחשוב הוא שעכשיו את יודעת
27/06/2017 | 10:14
131
שיש לה את היכולת הזו. נכון שהיא לא באה לידי ביטוי כל יום, אבל עם הזמן את תראי שיהיו יותר ויותר ימים כאלה.
בינתיים, תהני מכל יום כזה כשהוא קורה ...
לצפיה ב-'אכן הלילה גם ישנה טוב...מעשר וחצי עד חמש בבוקר! '
אכן הלילה גם ישנה טוב...מעשר וחצי עד חמש בבוקר!
27/06/2017 | 15:26
150
חותמת על זה. הלכתי לישון יחד איתה אז בהחלט קיבלתי הרבה שעות שינה יחסית אבל זה התאפשר רק כי הבחור ניסה להרדים אותה במשך שעה וחצי לפני זה אז יכולתי לשאוב ולא הייתי צריכה אחרי שנרדמה

היא כל כך רגועה כשהיא ישנה ככה כל הלילה, ממש רואים שישנה שינה איכותית.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
אמת הנפש
אמת הנפש
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה