לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4493644,936 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'יחסי אחים'
יחסי אחים
19/07/2018 | 21:24
35
יש לי ילדה בת 4 ותינוק בן 9 חודשים.
הגדולה ילדה מקסימה ורגישה מאד לסביבה, ואמנם היה לה קשה עם הצטרפותו של הקטנצי'ק, אבל אנחנו מאד מודעים לנושא, מתמללים ומאפשרים לה להביע את התחושות שלה והיא עברה תהליך יפה. היא דואגת לו וגם עוזרת לי איתו לפעמים. 
ועכשיו, בשבועיים האחרונים הוא נהיה ממש פעיל,  זוחל בכל הבית, מנסה לעמוד ומעסיק את עצמו יופי ופתאום שמתי לב שברגע שהיא מתקרבת אליו, הוא ישר מתלונן והודף אותה, אפילו אם היא רק מתחילה להתקרב ולא נוגעת בו בכלל (וגם כשהיא נוגעת, אני משגיחה לראות שלא מכאיבה). מצד שני הוא מאד אוהב להסתכל עליה עושה שטויות והיא מצחיקה אותו ממש, ואם היא עם הגב אליו הוא תמיד ינסה למשוך לה את השיער.. 
בגלל התלונות שלו אני רואה שהיא ממש נעלבת ממנו, כי היא רוצה לשחק איתו והוא לא מוכן שהיא תתקרב אליו, ואני מרגישה תסכול כי אני לא יודעת מה הגורם לזה וקשה לי להסביר לעצמי ולה מה הסיבה לכך, וזה מבאס כי עד שהיא התחילה לקבל אותו ולהתייחס אליו יפה הוא מגיב בצורה כזו.
אז אני תוהה אם יכול להיות שזו שאלה של מרחב אישי? שהוא לא רוצה שהיא תפריע לו לחקור את העולם? כי לרוב גם אני יושבת לידם ואיתי אין לו בעיה, הוא אוהב לשבת עלי או קרוב אלי ולשחק בכיף איתי או לבד. 
אשמח לשמוע רעיונות ממה זה נובע ואיך אפשר להתמודד עם זה..

לצפיה ב-'מניעת אלימות בגנים - אתם יכולים לעזור!'
מניעת אלימות בגנים - אתם יכולים לעזור!
18/07/2018 | 09:43
1
231
היי לכל ההורים היקרים בקבוצה,

קוראים לי אלדר,אני סטודנטית לרפואה ויש לי תואר ראשון במדעי המחשב. לאחרונה, עקב ריבוי מקרי האלימות בגנים, עלה לי רעיון לפרוייקט שמשלב את שני התחומים הללו ונועד להקל על רופאים/גורמי רווחה לזהות מקרי אלימות.

בקצרה: אני זקוקה לתמונות של שטפי הדם ("מכות יבשות") שלכם!

-----------------------------------------------------------------------------------
לא בקצרה (אבל עדין אשמח שתקראו!):

בימים האחרונים אני עובדת במרץ על פרוייקט שעוסק בזיהוי מקרי אלימות מתוך תמונות של מכות יבשות (שטפי דם).
קהל היעד מגוון : נשים, ילדים בגנים, חוסים בהוסטלים, קשישים בבתי אבות.. בקיצור כל קבוצת אוכלוסיה שלא תמיד מדברת עבור עצמה.

התכנון הוא לאמן אלגוריתמי מחשב על מאגר ענק שמכיל אלפי תמונות של שטפי דם בשלבי החלמה שונים ושל מגוון אוכלוסיות.

התקווה היא שאותם אלגוריתמים, בהינתן תמונה של מכה חדשה יוכלו לתת הערכת זמן מתי התקבלה המכה באופן מדוייק יותר מהעין האנושית (רופא בחדר מיון לצורך העניין). בזכות הערכה מדוייקת יותר, נוכל לעזור למצוא "חורים בסיפור" במקרים בהם מדובר בחבלה מכוונת.

אני צריכה לצורך כך אלפי תמונות, ואין מאגר קיים עם כל הפרמטרים שאני צריכה!

אם הילדודס נפלו וצילמתם, או אולי אתם נפלתם לאחרונה או מישהו שאתם מכירים נתקע בשולחן - בבקשה צלמו תמונה של שטף הדם ושלחו לי - ביחד עם גיל המצולם, מינו, ובת כמה המכה ברגע שצולמה!

אני יודעת שזה קצת קאדר אבל אני רוצה להאמין שתקחו את הדקה ותצלמו ותשאלו גם חברים/משפחה�� זה פרוייקט חברתי והוא יקום או יפול על כמות התמונות שאקבל.

התמונות הן אך ורק לצורך הפרוייקט, אני מתחייבת שלא להעבירן לשום גורם, והן לא יקושרו לשמכם בשום אופן.

את התמונה והפרטים שציינתי אפשר לשלוח באחת מהאופציות הבאות:

1. האופציה הכי טובה עבורי - דרך אתר שבניתי בעזרת wix, הלינק בתגובה הראשונה לפוסט. (לוקח כמה שניות עד קבלת חיווי)
https://www.bruisefighters.com

2. בהודעה אישית בפייסבוק.

נסו לצלם בתנאי תאורה טובים ובפוקוס!

בתקווה שכולם יזכו לחיות בבטחון נפשי ופיזי❤️��

נ.ב
אם למישהו יש שאלות, הוא יכול לפנות אליי בפרטי.
לצפיה ב-'בהצלחה!!'
בהצלחה!!
19/07/2018 | 20:54
15
אחותי עובדת במיקרוסופט ואני מבינה שהפרויקט הזה התחיל לרוץ בהאקאתון שבו היא לקחה חלק לא מזמן. שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'הפיצית שונאת חלבי '
הפיצית שונאת חלבי
17/07/2018 | 20:51
7
63
ניסיתי גבינה לבנה, אשל, קוטג', גיל ואפילו גמדים. היא לא מסכימה. עושה פרצוף ומחזיקה את הפה סגור חזק.
אוכלת טוב פירות מכל הסוגים, בשר מגוון, תפו"א, בטטה וגזר, לחם/קרקר/פסטה, אורז וטחינה.
גם ביצים בינתיים היא מסרבת.
עצות לחלבון?

דבר נוסף - באיזה גיל הם יכולים להכניס אוכל לפה? כי היא לא מצליחה עדיין, מדאיג בגיל כמעט 9 חודשים?
לצפיה ב-'אם היא אוכלת בשר אז אין לך מה לחשוש ממחסור בחלבון'
אם היא אוכלת בשר אז אין לך מה לחשוש ממחסור בחלבון
17/07/2018 | 20:54
38
תני לה בשר בקר שמן ועוף, ותעשירי מאכלים עם חמאה, כדי לספק לה הרבה כולסטרול לבניית המוח.
כל מה שהיא לא מסכימה - תמשיכי להציע, אבל בלי לחץ. תרצה תאכל, לא תרצה לא תאכל.
לצפיה ב-'אולי להכניס למאפינס?'
אולי להכניס למאפינס?
17/07/2018 | 22:11
40
כל עוד היא אוכלת בשרי ואת השאר מגוון-נראה לי בסדר גם בלי.
לצפיה ב-'שילוב של דגנים וקטניות'
שילוב של דגנים וקטניות
18/07/2018 | 19:22
24
לחם עם חומוס, מג'דרה וכו'. זה יוצא הרכב חלבון דומה לה שבבשר.
לצפיה ב-'איך היא אוכלת בשר? באיזו צורה?'
איך היא אוכלת בשר? באיזו צורה?
19/07/2018 | 08:29
20
שלי בן 8 חודשים אוטוטו ואוכל רק טחון (טחון מאווווד), אני מבשלת לו מרקים בשריים וזו הצורה היחידה להכניס לו בשרי... חלבי דווקא אוהב מאוד.
לצפיה ב-'קטניות, שקדייה'
קטניות, שקדייה
19/07/2018 | 09:06
18
ביצים וגבינות אפשר להכניס במאפים
טונה (תכיני לביבות טונה ואת מסודרת)
קוואקר
לצפיה ב-'תנסי לתת לה חתיכות קטנת של גבינה צהובה'
תנסי לתת לה חתיכות קטנת של גבינה צהובה
19/07/2018 | 14:32
18
המרקם של גבינה צהובה קשה יותר ושונה ,

גם הבן שלי אוכל רק גבנ"צ ...
לצפיה ב-'אצלנו סרבנות כזאת התגלתה בדעיבד כאלרגיה'
אצלנו סרבנות כזאת התגלתה בדעיבד כאלרגיה
20/07/2018 | 16:52
4
לצפיה ב-'הסלולרי והתינוק/ת שלך - כמה דקות של מחשבה'
הסלולרי והתינוק/ת שלך - כמה דקות של מחשבה
19/07/2018 | 13:25
23
וידיאו קצר שמסביר למה זקוק/ה התינוק/ת שלך ואת הקשר של הסלולרי לכל זה.

נערך ע"י סבא מודאג שרואה מה קורה סביבו ומאמין שהורים טובים הם הורים שמוכנים לשנות דברים בחיים שלהם
לצפיה ב-'פיג'מות לתינוקות'
פיג'מות לתינוקות
16/07/2018 | 13:21
8
76
האם אתם מלבישים פיג'מות לקטנטנים או מלבישים בבגד של היום למחרת?

אצלי היא עושה דרמה שלמה כל פעם שמחליפים לה חיתול או בגדים, אז אנחנו כרגע נשארים עם הבגדים של היום למחרת שגם ככה בשלב מסוים מוחלפים כי היא מרטיבה/מלכלכת אותם.

מצד אחד, זה באמת מרגיש לי לא נעים להיות ביום למחרת עם אותם בגדים שישנת איתם אבל מצד שני- זה בגדר  pick my fights איתה ומאוד מקל עלינו אז כרגע נשארים עם הקונספט הזה.

ומי שמלביש/ה פיג'מות- האם קניתם פיג'מות ייעודיות או פשוט חליפות רגילות?
לצפיה ב-'אני שמה בגדים רגילים אחרי מקלחת ומחליפה בבוקר רק אם מתלכלך'
אני שמה בגדים רגילים אחרי מקלחת ומחליפה בבוקר רק אם מתלכלך
16/07/2018 | 15:41
47
שלי בנות 8 וחצי חודשים
לצפיה ב-'בימים אלה חיתול בלבד'
בימים אלה חיתול בלבד
16/07/2018 | 22:21
1
46
למרות המזגן חם לה והיא מסרבת ללבוש משהו פרט לחיתול.
באופן רגיל, מלבישה גופיית סבא, או אוברול בחורף.
לצפיה ב-'מחליפה בגדים כל בוקר ואחרי מקלחת'
מחליפה בגדים כל בוקר ואחרי מקלחת
17/07/2018 | 02:18
45
ואם צריך גם יותר. אין לי פיז'מות בגיל הזה. הגדולים ישנים בקיץ תחתונים בלבד, היא בבגד גוף קצר ומכנס בלי רגלית. בחורף יש לי פיז'מות בערך מגיל שלוש, אני חושבת.
לצפיה ב-'לגמרי pick your fights'
לגמרי pick your fights
19/07/2018 | 08:46
21
אני מלבישה בגדים רגילים, פשוט אוברולים קצת יותר רחבים שיותר נוח לישון איתם (קניתי כמה מאותו סוג רק בצבעים שונים בפוקס, ומשתמשת בהם בתור פיג’מות).
בבוקר לרוב מחליפה כי בלילה הוא מזיע ו/או מתלכלך מאוכל ו/או בורח לו קצת פיפי (למרות שזה נדיר).
אם התינוק/פעוט עושה סצנות בהחלפות בגדים, אני לגמרי בעד לוותר ומכירה כמה וכמה אמהות שנוהגות כמוך.
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
19/07/2018 | 08:59
18
באופן אישי, לי אין שום בעיה שיישנו בבגדים של הבוקר. לא הייתה לי בעבר, ואין לי בעיה גם היום (כבר בבית ספר יסודי), אם הם רוצים. גם אני בעצמי מוכנה ללכת לישון ולהמשיך עם אותם בגדים, ובכלל אין לי בעיה עם בגד שנלבש יותר מפעם אחת.
חוץ מזה, תלוי בבגדים. אם את מאלה שמלבישות בג'ינס ובחולצה מחויטת - זה באמת פחות נוח לשינה (אם כי אני בעצמי ישנה מצוין גם עם ג'ינס). בבגדים רכים אין בעיה לישון.
העניין של "מרגיש לי לא נעים" הוא לגמרי אישי, תלוי רגישות פיזית ופסיכולוגית וכפוף למוסכמות חברתיות.
לצפיה ב-'אצלי הגדולה (בת 4) עם פיג'מה'
אצלי הגדולה (בת 4) עם פיג'מה
19/07/2018 | 21:30
1
17
אבל זה רק עכשיו, כי במהלך היום התחילה ללבוש שמלות ואז לא נוח לישון איתן והם ממש מתכווצ'צ'ות. עד עכשיו ישנה עם הבגדים של יום למחרת. ניסיונות קודמים לישון עם פיג'מה לאורך השנים פשוט עייפו אותנו.. דרמה בבוקר ודרמה בערב. 
ולקטנצ'יק (9 ח') ממש אין פיג'מה, ישן עם בגד גוף וזהו. גם כך לפעמים צריך להחליף לו בגדים בבוקר בגלל קקי שברח או בקבוק שהוא שופך על עצמו, אז חבל על הזמן של החלפת הבגדים בבוקר שגם כך לחוץ (ובטח כשהם גדולים יותר ואז ממש נלחמים). 
לצפיה ב-'אצל אחי ואשתו כולם לא לובשים פיגמות'
אצל אחי ואשתו כולם לא לובשים פיגמות
19/07/2018 | 23:13
12

הגדול בן חמש עושה מקלחת ומלבישים לו בגדים נקיים ליום המחרת והקטנים בני שבעה חודשים לובשים בגדי גוףבחורף לאחיין הגדול שלי יש פיגמות אבל לרוב מלבישים אותו בבגדים ליום המחרת.
לצפיה ב-'בחורף אני בכוונה מלבישה בגד גוף או גופיה שילבשו למחרת'
בחורף אני בכוונה מלבישה בגד גוף או גופיה שילבשו למחרת
20/07/2018 | 16:54
10
כי ככה הם לא מתפשטים לגמרי - מחליפים רק שכבה עליונה.
בקיץ כשהם קטנים מלבישה בגד גוף שיהיה הבגד למחרת וכשגדלים בלילה בגד גוף פיג'מה/שנת יום ומחליפים לחליפה לערות
לצפיה ב-'איזה מילים ראשונות הפעוט שלכם אומר חוץ מהמילה אבא ?'
איזה מילים ראשונות הפעוט שלכם אומר חוץ מהמילה אבא ?
14/07/2018 | 17:23
5
76
אצלינו בן השנה וחודשיים מ,הוא אוד אוהב לדףדף בספר עם תמונות של חיות,
לאחרונה הפתיע שהתחיל  לומר בבירור את המילה "אריה".
הופתענו שמכול החיות למד לבטא יפה -"אריה".
הוא סה"כ  למד לומר כמה מילים כמו: "אבא , "אור" ," את-זה", "אריה".
וכשרוצה את הכדור מצביע ואומר:"דור "
ואיזה מילים ראשונות רכשו הפעוטות שלכם ?
לצפיה ב-'הכוונה,האם כול הפעוטות הוגים את אותם מילים הראשונות ?'
הכוונה,האם כול הפעוטות הוגים את אותם מילים הראשונות ?
16/07/2018 | 09:43
1
38
איזה מילים ראשונות אמר הפעוט  שלכם ?
לצפיה ב-'ממש לא. הגיס שלי אמר למשל "הוגו" כמילה ראשונה '
ממש לא. הגיס שלי אמר למשל "הוגו" כמילה ראשונה
16/07/2018 | 12:53
49
בד"כ אומרים "אבא" ו"אמא" אבל יש אוצר מילים ראשוני שהוא שונה אבל דומה פחות או יותר.
לצפיה ב-'אצלי אמרה בפעם הראשונה "אמא", אחרי זה "אבא" אבל עכשיו'
אצלי אמרה בפעם הראשונה "אמא", אחרי זה "אבא" אבל עכשיו
16/07/2018 | 12:51
2
47
אומרת בעיקר "אבא" כל היום

היא בת שנה ושלושה חודשים כמעט ואומרת בנתיים:
אמא, אבא, אף, זה, האו האו/ווף, לא, NO, במבה , פו.
לצפיה ב-'מדהים שאת המילה "במבה"- הם קולטים מהר מאוד.'
מדהים שאת המילה "במבה"- הם קולטים מהר מאוד.
17/07/2018 | 07:59
1
34
שמעתי פעוט בן שנה שחוזר שוב ושוב על המילה "פה-פה" ,
בעת שאימא שלו מראה לו ספר עם תמונה גדולה של פרפר ,
הפעוט מתכוון לומר "פרפר",ובגילו הצעיר יוצא לו  "פהפה".
לצפיה ב-'2 הברות שהן אותו הדבר וזה טעים להם '
2 הברות שהן אותו הדבר וזה טעים להם
17/07/2018 | 22:10
28
אצלי היא מכורה לזה ברמות למרות שמקבלת ממש 2-3 לכל היותר ולא כל יום. רק רואה את השקית והיא נכנסת להיסטריה ולאחרונה גם התקדמה למצב שאי אפשר לומר לידה את המילה אפילו כי היא ישר מתחילה לצווח "במבה".
לצפיה ב-'מתי מתחילים עם אוכל אצבעות?'
מתי מתחילים עם אוכל אצבעות?
15/07/2018 | 14:11
10
68
ועוד לפני זה - מתי מתחילים לתת מרקמים קצת יותר גסים מטחון חלק?
בני בן 7.5 חודשים, אוכל בכיף ירקות ופירות, לירקות מוסיפה לו גם עוף ובשר, אבל כל זה בתנאי שהכל טחון חלק-חלק... מרקמים קצת יותר גסים, או אפילו אם המחית קצת סמיכה לו מדי, גוררים פרצופים של גועל עד כדי רפלקס הקאה.
מתי ואיך מתחילים להרגיל למרקמים קצת יותר גסים, שלא נדבר על אוכל אצבעות שנראה לי בשלב זה כמו חלום רחוק...
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה'
מצטרפת לשאלה
15/07/2018 | 17:27
4
43
גיל 8 חודשים ואנחנו עדיין מדשדשות בטעימות, מדי פעם עצירות לכמה ימים, רק אוכל מרוסק מאוד, אני לא רואה שום ניסיון ללעיסה. אשמח לעצות
לצפיה ב-'אצלנו יש נסיגה כל פעם שיש מחלה (ויש הרבה, בזכות המעון)'
אצלנו יש נסיגה כל פעם שיש מחלה (ויש הרבה, בזכות המעון)
15/07/2018 | 21:30
3
38
תכלס הוא אוכל סבבה, רק מרוסק חלק, אבל כשחולה - לרוב מסרב למוצקים וחוזר לבקבוקים...
לצפיה ב-'אז איך מתקדמים מטעימות לאכילה?'
אז איך מתקדמים מטעימות לאכילה?
18/07/2018 | 16:55
2
7
אני בקושי מצליחה להאכיל כפית שלמה, אם בכלל
לצפיה ב-'היא תגדיל את הכמויות עם הזמן '
היא תגדיל את הכמויות עם הזמן
19/07/2018 | 08:17
1
40
תנסי להאכיל אותה כמה שיותר קרוב לשעת הארוחה הרגילה שלה, כלומר כשהיא רעבה. בהתחלה ניסיתי לתת לו מרוסק ״לפי הספר״ - בכל מקום כתוב לתת כשהם לא רעבים מדי, כשעה וחצי- שעתיים אחרי שאכל, וזה פשוט לא הלך כי הוא לא היה רעב ולא היה מוכן לאכול יותר מכפית-שתיים. ברגע שהזזתי לשעה שהוא ממילא כבר רעב וצריך לאכול - התחיל לאכול יפה. כמובן לא להגיע למצב של בכי של רעב, אבל כמה שיותר קרוב לשעת הארוחה שלה.
לצפיה ב-'תודה! אני אנסה את זה'
תודה! אני אנסה את זה
19/07/2018 | 22:23
1
לצפיה ב-'זה נורא נורא אינדיבידואלי'
זה נורא נורא אינדיבידואלי
15/07/2018 | 19:39
1
42
אבל בדרך כלל באזור גיל 8-9 חודשים אפשר להתחיל ולתת דברים רכים כמו בטטה, בננה, אבוקדו וכדומה או לביבות רכות...
יש גם כל מני חטיפי תינוקות שמשמשים כאוכל אצבעות ונמסים בפה אחרי רגע ולכן התינוקות הסגבנים גם אוהבים אותם (אבל זה עדין חטיף...).

אפשר לנסות לתת ולראות מה התגובה. כנראה בהתחלה בעיקר יהיו ניסיונות למעוך ולבדוק אבל עם הזמן יתחיל לנסות ולהתנסות.
ולגבי טחון פחות...
אפשר להתחיל עם בננה/אבוקדו פחות מעוכים. זה מרגיש די חלק גם כשבמרקם גס יותר.
מעבר לזה יש תינוקות שאוהבים רק מרקם חלק ולא גס אבל עדין מנסים את החתיכות כי זה לא מרק עם אוכל גס אלא במשהו אחר. שווה פשוט לנסות כשמראה עניין.

לצפיה ב-'ניסיתי לתת לו חטיף כזה...'
ניסיתי לתת לו חטיף כזה...
15/07/2018 | 21:29
29
פעם אחת עבר סבבה, נגס, ניסה ללעוס, ואכל כמעט ביסקוויט שלם כזה.
ופעם שנייה משום מה ממש לא הלך, כנראה ניסה לבלוע חתיכה גדולה מדי וזה הפעיל לו את רפלקס ההקאה, פשוט הקיא לי את כל הארוחה שאכל לפני כן.
לצפיה ב-'אצלנו זה גם לא הולך בקלות'
אצלנו זה גם לא הולך בקלות
15/07/2018 | 22:30
30
הבת שלי בת 10 חודשים וכל מה שלא טחון וחלק היא פשוט משתעלת, מקיאה וכמובן מסרבת לנסות שוב.
מה שכן עובד לאחרונה זה חתיכות גדולות של ירקות ופירות שהיא מחזיקה ומלקקת, לפחות היא מתאמנת בלחזיק...

לצפיה ב-'תלוי בילד ובקצב ההתקדמות שלו '
תלוי בילד ובקצב ההתקדמות שלו
16/07/2018 | 12:55
36
אנחנו היינו בשלב של המעוך וטחון עד גיל 8 חודשים ואז סירבה לאכול אז התחלתי לעשות לה סוג של בייבי לד ונתתי יותר אוכל אצבעות והיא ממש התחילה לטרוף הכל.

הרפלקס הקאה והפרצופים הם חלק מהעניין אז לא להתרגש. ככה גם היה לנו אבל הקפדתי להציע ואז יום אחד- פתאום הילדה טרפה לי את כל ארוחת הצהריים-פשוט לקחה לי מהצלחת ואכלה.
לצפיה ב-'יש לי ספר טוב בקשר לתזונת תינוקות עד גיל שנתיים'
יש לי ספר טוב בקשר לתזונת תינוקות עד גיל שנתיים
16/07/2018 | 15:33
30
טעמים רישונים, שם כתוב ששלב אצבע אוכל הוא מתישהו בין 8 חודשים לגיל שנה, אז יש לכם עוד הרבה זמן.
בנות שלי בגיל שמונה וחצי חודשים אוכלות טחון ואני עדיין לא מנסה במאוחד לתת להן אוכל מרוסק פחות.
לצפיה ב-'(ללא נושא)'
(ללא נושא)
15/07/2018 | 17:14
19
לצפיה ב-'אשתי על סף אובדן שפיות'
אשתי על סף אובדן שפיות
11/07/2018 | 09:37
8
169
שלום לכולם. הקטנה בת חצי שנה, לא לוקחת בקבוק, כמה נגיסות פה ושם וזהו. הבעת גועל ו"מה אתה רוצה ממני - תביא לי ציץ"... ניסינו כמעט כל בקבוק וכל פטמה, נאדה. אשתי מרגישה כלואה, משועבדת... לא יודעים מה לעשות. כואב לי עליה, ואני אובד עצות.
הקטנה דיי נוחה, כמעט ולא בוכה, רגועה, ישנה בלילות טפו טפו טפו.
מה לעשות? עם מי אפשר לדבר?
תודה.
לצפיה ב-'מלמדים אותה בסבלנות'
מלמדים אותה בסבלנות
11/07/2018 | 15:43
2
95
התהליך לוקח זמן אבל אפשרי.
מומלץ שמישהו אחר יתן את הבקבוק כשהאמא המניקה לא נמצאת בסביבה.
בגיל חצי שנה כבר יש מרווחים של כמה שעות בין הנקות, כך שאשתך יכולה להניק לפני יציאה מהבית ולהניק כשהיא חוזרת.
ליציאות ארוכות יותר, אפשר לתת חלב שאוב או דייסה על בסיס חלב שאוב, בכפית.

אתה מוזמן גם לפורום הנקה
במאמרי הפורום תוכל למצוא רעיונות נוספים איך לשכנע יונקת לאכול גם מבקבוק.
לצפיה ב-'תודה. אשתי לא באזור כשאני מנסה לתת לה. '
תודה. אשתי לא באזור כשאני מנסה לתת לה.
11/07/2018 | 18:27
1
93
מנסים הנקה תומכת... לא מצליחים. הילדה לא לוקחת בקבוק בשום אופן. אחרי נסיונות בודדים מתחילה להרחיק את הבקבוק עם הידיים. מתחילה להתעצבן ולבכות.
אי אפשר לנסות יותר כשהיא מתוסכלת. 
לצפיה ב-'בגיל חצי שנה הייתי מנסה לבסס ארוחה אחת '
בגיל חצי שנה הייתי מנסה לבסס ארוחה אחת
13/07/2018 | 20:57
53
שתאפשר לאשתך לצאת.
אפילו לא - לתת לה עם כפית חלב שאוב/מים עם מעט שיבולת שועל - להסמיך רק מעט (לא ברמה של דייסה) כדי שלמאכיל לא נוזלי מדי.
לצפיה ב-'לא לחינם הקטנה רוצה את מנת החלב שלה,,'
לא לחינם הקטנה רוצה את מנת החלב שלה,,
14/07/2018 | 17:06
1
73
חלב אם --מאוד חשוב לתינוק עד גיל שנה ,בהיותו תורם לחיזוק המערכת החיסונית
של התינוקות.
יחד עם זאת,ידוע כי ההנקה מונעת התפתחות סרטן -השד מנשים שמניקות.

רק בריאות ונחת מהתינוקת.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה תרמת בתגובה הזאת?'
לא הבנתי מה תרמת בתגובה הזאת?
15/07/2018 | 13:58
52
השואל מתאר מצב נפשי קשה של אשתו, ואת חוזרת ומטיפה להמשך הנקה בלעדית?
קצת רגישות לא תזיק.
לצפיה ב-'אין לי כל כך עצות, רוצה בעיקר לחבק ולחזק'
אין לי כל כך עצות, רוצה בעיקר לחבק ולחזק
15/07/2018 | 14:06
41
אצלי ההנקה לא צלחה אז אין לי ניסיון עם סרבנות בקבוקים. 
אבל מניסיון עם סרבנות מים (הייתה תקופה שסירב ועשה פרצופים של גועל כשהצעתי לו מים, עם תחילת מוצקים), הייתי מציעה פשוט להמשיך ולנסות, להציע שוב ושוב בלי להתייאש. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'חיבוק ענקי לשניכם '
חיבוק ענקי לשניכם
16/07/2018 | 12:57
1
35
נשמע ממש לא קל ומאתגר וכל הכבוד שאתה מנסה להיות שם בשבילה.
לצפיה ב-'אני הייתי מתחילה לתת אוכל מוצק'
אני הייתי מתחילה לתת אוכל מוצק
17/07/2018 | 02:27
27
הבת שלי גם לא לוקחת בקבוק בכלל, אבל עכשיו, בגיל 8 חודשים, עם 2 ארוחות מוצקים ביום, אני מרגישה הבדל גדול בהנקה.
מים, אגב, אני נותנת בכפית, כי היא מסרבת לבקבוק באופן מוחלט.
חיבוק גדול ובהצלחה לכם, נשמע קשה מאד.
לצפיה ב-'פגיעת ראש קלה'
פגיעת ראש קלה
12/07/2018 | 22:58
6
95
היי,
לפני כשבוע, בני בן החודש היה עלי כשישבתי בספה. הייתי רדום, יצאתי אתו מהחדר בלילה במטרה להרגיע אותו כדי שבת הזוג תישן. ברגע עייפות לא שמתי לב והראש שלו קרס בצורה מאוד מפחידה ומהירה אחורה, ומהבהלה הרמתי את היד מהר ודי בחוזקה כדי לבלום את נפילת הראש. הראש שלו פגע בחלק הפנימי של הזרוע, אזור די רך יחסית, אך הרמתי את היד מהר. הוא לא בכה אחרי, נרדם אחרי כמה דקות, בכה אחרי שהוא נרדם - כלומר התנהגות רגילה, והוא מתנהג רגיל עד עכשיו. העניין הוא (וכן, אני מבין שזאת כנראה בעיה שלי ולא שלו ), שיש לי רגשות אשם אדירים והמקרה לא יוצא לי מהראש :( 
לצפיה ב-'מספר הפעמים שדפקתי ראש של ילד בקיר הוא לא ניתן לספירה'
מספר הפעמים שדפקתי ראש של ילד בקיר הוא לא ניתן לספירה
13/07/2018 | 10:39
1
80
נכון להיום הם בני 8,6 ו-5, ולא ניכר בהם שיש מזה נזק כל שהוא.
תינוקות הם הרבה יותר עמידים ממה שנדמה לנו.
אם הוא היה מקבל מכה הוא היה בוכה, אז נראה לי שאתה יכול להיות רגוע.
לצפיה ב-'תודה .. זה עוזר :)'
תודה .. זה עוזר :)
13/07/2018 | 11:45
18
לצפיה ב-'זה רק אנושי '
זה רק אנושי
13/07/2018 | 16:10
1
76
דברים כאלה קורים ורגשות אשמה זה בנוהל כשאתה הורה.
הבת שלי נופלת כל הזמן כי רק למדה ללכת ועדיין לא יציבה לגמרי, היא נתקעת בקסדה של בעלי כמעט באופן יומימי סתם כי שוכחת להוריד אותה מהמקום הבעייתי.
ונפלתי פעם יחד איתה ולא הצלחתי להגן עליה.

בקיצור, יהיו לכם עוד הרבה סיבות לרגשות אשמה ואח"כ היא תדאג לזה בעצמה
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/07/2018 | 17:12
12
לצפיה ב-'בדיוק העלו את המם הזה באחת הקבוצות שאני חברה בה '
בדיוק העלו את המם הזה באחת הקבוצות שאני חברה בה
13/07/2018 | 20:02
1
78
לצפיה ב-' זה קורה לי כמעט כל פעם! ולא משנה כמה אני נזהרת... '
זה קורה לי כמעט כל פעם! ולא משנה כמה אני נזהרת...
15/07/2018 | 09:29
12
לצפיה ב-'הלילות...'
הלילות...
08/07/2018 | 11:45
9
133
התינוקת הראשונה שלנו..

בת 9 חודשים אוטוטו והלילות שלנו רחוקים מלהיות שקטים..
קמה בממוצע 3 פעמים להנקה.
קמה בממוצע 2-3 פעמים בשביל שניתן לה מוצץ.
כרגע ישנה איתנו בחדר במיטה שלה.
היא לרוב נרדמת עד 20:00 וקמה לפי איך שהיה הלילה (במינימום 6 וחצי ולפעמים זה נמשך עד כמעט 8)

ביום אוכלת בין 8:00-16:00 מוצקים שטוחנים לה ובשער הזמן הנקה.
לעיתים אנחנו מנסים לתת לה בסמוך לשינה שיבולת שועל או גמדים עם גבינה.. כל מיני

השיניים התחילו לבצבץ (לפחות אחת) ונראה שבקרוב זה יצא.. ואכן זה משגע אותה במהלך היום ולפעמים גם בלילה

השאלה העיקרית.. איך לגרום לה לישון ברצף ולקום פחות פעמים בלילה?
לצפיה ב-'איך אתם מרדימים אותה?'
איך אתם מרדימים אותה?
08/07/2018 | 19:37
4
60
וכמה היא ישנה ביום?

וגם צריך לבדוק שאכן אוכלת מספיק במהלך היום כדי שלא תצטרך השלמות בלילה...
לצפיה ב-'תשובות..'
תשובות..
09/07/2018 | 09:36
3
62
מרדימים אותה במיטה שלה ובמהלך היום אוכלת די בסדר.
יש ימים שהיא אוכלת יפה ויש פחות.. אבל בממוצע זה בסדר
לצפיה ב-'מרדימים במיטה אבל אתם שם?'
מרדימים במיטה אבל אתם שם?
09/07/2018 | 19:22
2
51
היא יודעת להרדם עצמאית?
היא יודעת לקחת מוצץ לבד?
אם לא אז מאוד יעזור ללילות ללמד אותה כי אז לא תצטרך אתכם בשביל זה.

מעבר לזה גם עייפות יתר יכולה לגרום להרבה התעוררויות בלילה.
אם אוכלת טוב ביום בדרך כלל אז זו כנראה לא הסיבה אלא העובדה שרגילה.
אבל- קחו בחשבון שהרבה תינוקות בני גילה עוד מתעוררים פעם לאכול (יש כאלה שפעמיים אבל פחות ובדרך כלל זה יותר הרגל מצורך אבל כל מקרה לגופו כמובן).

לצפיה ב-'אז ככה..'
אז ככה..
10/07/2018 | 09:01
1
54
לגבי המוצץ..
לשים לה 3 מוצצים מפוזרים?
כל פעם שהיא מתחילה להניע לקחת מוצץ ולשים לה ביד ולכוון לפה?

לגבי הירדמות..
יש מקרים שהיא נרדמת עצמאית, אבל לרוב זה להיות קרוב אליה ברמת לשבת ליד המיטה למשך 10 דק' ואז לצאת מהחדר כשהיא עוצמת עיניים.
אם נעבור לתחליף, זה בהכרח ישביע אותה ליותר שעות?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
10/07/2018 | 14:45
36
מוצץ לשים כמה, אפילו במקום מסויים כדי שתדע לחפש שם. וכן... לעזור לה ולתת לה לשים בעצמה.
צריך להתחיל במהלך היום- לתת לה לקחת לבד. בהתחלה לתת לה ביד שתשים ואז להראות לה איפה ושתקח. אחר כך גם בלילה תוכל למצוא לבד.

לגבי ההרדמות, יכול להיות שהיא פשוט מחפשת אתכם כשמתעוררת כי כשנרדמה הייתם שם. בדרך כלל התינוק צריך את אותם תנאים שהיו לו בתחילת הלילה כדי להרדם מחדש גם באמצע הלילה.

תחליף לא בהכרח ישביע ליותר שעות. גם לא בטוח שהבעיה היא הרעב. יכול להיות שזה עניין של הרגל ואם תנסו למשוך את אחת ההנקות עוד היא תוותר עליה ותשאר עם אחת.
אבל אז רצוי שזה יהיה אבא שיגש (או לא מי שמניקה) כי אז פחות מצפים לזה....
לצפיה ב-'לפזר מוצצים במיטה- אצלנו זה האמת לא עזר '
לפזר מוצצים במיטה- אצלנו זה האמת לא עזר
11/07/2018 | 04:16
2
57
אבל יודעת שלאחרים זה ממש עזר. אצלי היא פשוט מוצאת מוצץ , מתבכיינת ונכנסת להיסטריה ומחזיקה את המוצץ ביד כדי להביא לי שאכניס לה לפה היא יותר גדולה אבל ככה עשתה גם בגיל 9 חודשים.

לנו עזר לתת ארוחת ערב ואז בקבוק ואז זה די "הפיל" אותה.
אצלי היא עדיין מתעוררת לבקבוק באמצע הלילה אבל כמעט ואין התעוררויות אחרות חוץ מזה.
לצפיה ב-'ארוחה גדולה לפני השינה זה לא מסוכן?'
ארוחה גדולה לפני השינה זה לא מסוכן?
11/07/2018 | 12:53
1
42
לא מגדיל סיכוי למוות בעריסה?
לצפיה ב-'אני תמיד נותנת כשעה וחצי לפני השינה לפחות'
אני תמיד נותנת כשעה וחצי לפני השינה לפחות
11/07/2018 | 21:57
51
כך שיש מרווח וגם לא ממש מעמיסה- זה נע בין כמה פנקייקים קטנים ללחם עם גבינה לבנה וירקות ליד.
לא ענקי אבל כן ממלא את הבטן.
לצפיה ב-'לדעתי יכול מאוד לעזור להעביר אותה לחדר משלה, אם יש אפשרות.'
לדעתי יכול מאוד לעזור להעביר אותה לחדר משלה, אם יש אפשרות.
15/07/2018 | 09:24
23
ובמקביל אפשר גם לצמצם הנקה אחת, יהיה יותר קל לעשות את זה אם אבא יקום אליה ואת לא תהיי בחדר (כי היא תהיה כבר בחדר משלה).
כמו שנאמר כאן, בגיל הזה עדיין יותר מסביר ארוחה אחת בלילה, אבל 3 זה נראה לי יותר מידי, וכנראה רק מתוך הרגל או פינוק. אחרי שתצמצמו הנקה אחת תוכלו לראות אם אפשר לצמצם גם את השניה ולהישאר רק עם אחת.

לצפיה ב-' מחכים לך בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לך בפורום לידה פעילה וביתית
10/07/2018 | 11:53
6

ד"ר ומיילד מומחה ידבר איתך על כל לידה שהיא קצת אחרת, היכנסי עכשיו

לצפיה ב-'שחייה לילדים'
שחייה לילדים
10/07/2018 | 10:27
39
היי ממליץ בחום רב על שחיית ילדים במרכז אסף לשחייה טיפול
לצפיה ב-'אני לא הופתעתי ואתם?'
אני לא הופתעתי ואתם?
09/07/2018 | 17:40
2
109
לאחר מה שקרה היום (אולי אתמול) בארה"ב שהיא מטילה סנקציות כלכליות על מדינות שמצהירות את חשיבות ההנקה במקום לתת את מזון התינוקות באבקה.

זה מראה לנו שטובת בריאות התינוקות, היא לא מראש מעיינם, אלא טובת הכיס של תעשיית המזון לתינוקות.

כנ"ל זה גם בתרופות ובחיסונים, לכן ככל שיטילו יותר סנקציות, כך האנטי לחיסונים יגבר!
לצפיה ב-'חבל שהמדד שלך הוא הסנקציות'
חבל שהמדד שלך הוא הסנקציות
09/07/2018 | 21:13
1
73
המדד צריך להיות מדע מגובה בראיות ומחקרים.

מחקרים הוכיחו שהנקה היא אכן התזונה הבריאה ביותר לתינוק (ואני שמה רגע בצד את יתר השיקולים כמו הבריאות הנפשית של האם) ולפיכך הצעד הזה של ארה"ב תמוה, שלא נאמר מסריח.
אבל מחקרים גם הוכיחו מעבר לכל ספק שחיסונים הם בטוחים ויעילים מניעת תחלואה ותמותה, בעיקר של אוכלוסיות בסיכון כמו תינוקות.
לצפיה ב-'מעבר לכל ספק?'
מעבר לכל ספק?
13/07/2018 | 14:07
25
תאמצי את הביטוי "סייג לחוכמה ---> שתיקה!", כי את מבישה את עצמך.
לצפיה ב-'רוצה לשתף אתכם'
רוצה לשתף אתכם
01/07/2018 | 15:04
1
142
היי
ילדתי לפני שנה בדיוק את הבן הרביעי שלי
לצערי חליתי בדיכאון מאג'ורי ישר אחרי הלידה והיה נוראי.
אני בתהליך שיקום והחלטתי לפתוח בלוג כדי לנסות לעזור לאימא הבאה שתרגיש ככה. שהיא תבין שהיא לא לבד ואפשר לצאת מזה

אז אם אתם מכירים אמא כזאת אשמח שתשתפו בבלוג. אין שם שום פרסומת או מטרת פרסום רק אמא עם המון כאב שעובדת בלהרגיש טוב

www.wonderfulmaman.wordpress.com

לצפיה ב-'בהצלחה ותרגישי טוב- כל הכבוד לך!'
בהצלחה ותרגישי טוב- כל הכבוד לך!
11/07/2018 | 04:21
7
לצפיה ב-'מדידת חום'
מדידת חום
28/06/2018 | 18:07
2
112
אני מודד עם מד חום של Braun למי שמכיר/ה...
השאלה עד כמה חשוב לשים את הפלסטיק בכל שימוש והאם להליף אותו כל שימוש?
לצפיה ב-'בלי מכסה הפלסטיק המדחום לא יעבוד לך'
בלי מכסה הפלסטיק המדחום לא יעבוד לך
01/07/2018 | 08:56
65
אני מחליפה מכסה בערך פעם בשנה... פשוט מנקה אותו בעדינות אחרי כל מדידה
לצפיה ב-'אני מחליפה אחרי כל כמה שימושים'
אני מחליפה אחרי כל כמה שימושים
11/07/2018 | 04:23
22
בגדול הבנתי שזה חייב את הפלסטיק כדי לעבוד. לא ניסיתי בלי
לצפיה ב-'איך מכבסים לול קמפינג?'
איך מכבסים לול קמפינג?
30/06/2018 | 14:01
1
47
המזרון מסריח ואין רוכסן, האם אפשר לכבס את המזרון כמו שהוא עם החלק הקשיח במכונת כביסה?

ואיך מכבסים את הבד עצמו של הלול? אפשר להסיר אותו מהלול? נראה שלא :(
לצפיה ב-'תבדקי בגוגל על שרות לניקוי -מזרנים, שמגיע אל בית -הלקוח,,'
תבדקי בגוגל על שרות לניקוי -מזרנים, שמגיע אל בית -הלקוח,,
17/07/2018 | 19:45
4
ולאחר הניקוי כדאי  להניח שווענית וסדין שישמרו על על נקיון המזרון .

לצפיה ב-'בנות - התייעצות לגבי שנת לילה'
בנות - התייעצות לגבי שנת לילה
26/06/2018 | 07:47
7
137
פיצית שלי אוטוטו בת 9 חודשים.
בסה"כ ישנה טוב בלילה.
אוכלת מוצקים במהלך היום. ארוחה אחרונה נותנת לה בסביבות 7:30-8:00 - תמ"ל 150+2-3 כפיות דייסת דגנים.  מחזיק אותה טוב עד בערך 3-4.
עד לאחרונה, היתה מתעוררת בסביבות 2-3 ומקבלת בקבוק נוסף - פעם 120 ופעם 150, לפי התחושות שלי. וכמובן שמחליפה חיתול כי הוא כבר מנופח מפיפי.
עכשיו, שתי שאלות:
1. לא רוצה להשאיר אותה עם חיתול מלא בפיפי עד הבוקר, אז לוקחת אותה בכל מקרה להחליף חיתול. ואז היא כבר מתחילה עם התעוררות קלה. אפשר להחזיר אותה לישון עם נענועים קטנים.  מה אתן עושות לגבי החלפה / לא החלפה בלילה ?
2. אם לא אתן לה בקבוק בסביבות 3, היא תתעורר ב-5 ואז בוקר ארוך עד הפעוטון.
איך אתן מתנהלות עם האכלות בלילה. הרי כמו כל אדם, תחושות הרעב משתנות וכך גם תינוקות בעיקר בשנה הראשונה שלהם.
מה אתן עושות ?
לצפיה ב-'אני לא מחליפה בלילה אלא אם ממש מפוצצת בפיפי'
אני לא מחליפה בלילה אלא אם ממש מפוצצת בפיפי
26/06/2018 | 18:53
2
105
או קקי כמובן כי זה מעיר אותה ברמה שלוקח לה שעתיים לחזור לישון אח"כ.

אצלי היא בת שנה וחודשיים ועם כמה שאני מנסה להוריד אותי מבקבוקים בלילה- אין מצב. היא אבל לוקחת בד"כ רק בקבוק לפני השינה ובקבוק באמצע הלילה. לרוב סביב 3 לפנות בוקר, לפעמים טיפה לפני ואז בד"כ מושכת עד הבוקר לארוחת בוקר.

אני זורמת עם הילדה אבל בגלל שהיא גדולה כבר ואוכלת סה"כ ממש טוב מנסה לא לתת לה בקבוקים יותר מידי.
לצפיה ב-'ולפני גיל שנה, האם היית מאכילה תוך כדי שינה'
ולפני גיל שנה, האם היית מאכילה תוך כדי שינה
27/06/2018 | 08:03
1
76
או רק אם היתה מתעוררת לבקבוק.
הסיבה שאני נותנת את הבקבוק גם אם היא לא מתעוררת, היא משום שאחרת היא תתעורר ב-5 בבוקר ולא תחזור לישון.
לא יודעת אם זה נכון לעשות, פשוט תחושה......
לצפיה ב-'רק אם מתעוררת.'
רק אם מתעוררת.
27/06/2018 | 19:38
66
מעל 3 ק"ג לפי מה שיודעת לא צריך להעיר לאוכל.

הייתי מתייעצת עם רופא ילדים בכל מקרה.
לצפיה ב-'כמה פעמים היא ישנה ביום כרגע?'
כמה פעמים היא ישנה ביום כרגע?
28/06/2018 | 06:15
2
47
והאם היא ישנה עוד שינת אחר צהרים ועד מתי?

אישית אני לא נותנת ארוחות יזומות ומאמינה שהם יודעים מתי לקום לאכול (וילדה שישנה עד 5 רצוף בגילה זה מעולה). התעוררות כזו מוקדמת יכולה להיות סימן לעייפות יתר או התעסקות יתר... 
להחליף חיתול בשעה הזו סביר שיעורר אותה לגמרי.
ככלל, מגיל הרבה יותר צעיר לא מחליפה בלילה אלא אם חשש שידלוף או קקי כי זה פשוט מעיר אותם. אולי תנסי לשים לה ללילה חיתול מידה יותר או חיתול עמיד יותר כדי שלא להחליף לה עד הבוקר...

לצפיה ב-'יוצא שישנה בערך 3 פעמים ביום...'
יוצא שישנה בערך 3 פעמים ביום...
28/06/2018 | 08:48
1
48
בוקר קצר. צהריים בין שעה לשעתיים סביבות 13-15 ולפעמים תנומת אחהצ, אבל לא תמיד.
לרוב מושכת מ-15 עד 19, 20 ואז לשנת לילה.
והיא במשקל תקין לגמרי.
ככל הנראה זה הלחץ שלי יותר שהיא עם חיתול מלא בפיפי כדי שלא יהיה טוסיק אדום...

לצפיה ב-'אני החלפתי בלילה רק לממש גדולים שכבר דלפו'
אני החלפתי בלילה רק לממש גדולים שכבר דלפו
28/06/2018 | 08:54
62
מדברת על סביב גיל שנתיים, שאם לא מחליפים - החיתול לא עומד בעומס. וקקי כמובן. אני גם לא נותנת ארוחות יזומות, לא מעירה תינוק ישן לאוכל בשום גיל.
לצפיה ב-'תודה בנות ! עזרתן מאוד '
תודה בנות ! עזרתן מאוד
28/06/2018 | 10:16
14
לצפיה ב-'שלום, אני נוסעת '
שלום, אני נוסעת
27/06/2018 | 19:41
2
132
היי לכולם!
אני טסה הלילה לארץ ולא לוקחת את הלפטופ ועל כן אעקוב מהנייד אבל לא אהיה זמינה כהרגלי בשבועיים הקרובים.
המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'נסיעה טובה! '
נסיעה טובה!
28/06/2018 | 06:18
1
56
תהני! 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/07/2018 | 04:26
21
היו 10 ימים מתישים ועמוסים אבל היה כיף להיות עם המשפחה והחברים ובסביבה דוברת עברית.
כבר שכחתי שצריך לדבר בארה"ב באנגלית, דיברתי כל הבוקר עם אנשים בעברית בהתחלה במקום אנגלית .

ועכשיו- יחי המלחמה בג'ט לג!
לצפיה ב-'התעוררות ממושכת באמצע הלילה'
התעוררות ממושכת באמצע הלילה
23/06/2018 | 15:50
5
106
הי.
ביתי בת 5 חודשים.
בשבועות האחרונים התחילה להתעורר כל לילה סביב 3:00-4:00 לשעה- שעתיים. בד"כ במצב רוח טוב. בנוסף, חזרה לעשות קקי בלילה, אחרי שכבר התחילה לעשות רק בשעות היום. בחלק גדול מהמקרים ההתעוררות הארוכה מסתיימת בקקי. כלומר- ההתעוררות היא לא בגלל הקקי (מתעוררת שעה לפני שעושה), אבל אולי הקקי הוא בגלל התעוררות.
שאר הלילה מתעוררת בתדירות יחסית גבוהה, אך לזמן קצר (יונקת מתוך שינה וחוזרת לישון).
אני לא מזהה קשר בין איכות וכמות השינה ביום לבין ההתעוררות הממושכת בלילה.
מה עושים כדי להחזיר את שגרת הלילה ואת ההפרדה המלאה בין יום ולילה?
תודה לעונות

לצפיה ב-'נשמע שהקקי מפריע לה לישון'
נשמע שהקקי מפריע לה לישון
23/06/2018 | 22:59
2
62
גם אצלנו קרה כמה פעמים. מערכת העיכול מבשילה לאט לאט. את כבר נותנת מוצקים? היה איזשהוא שינוי תזונתי בזמן האחרון? הוספת ברזל?
לצפיה ב-'תודה, אריות, קצת השלמות-'
תודה, אריות, קצת השלמות-
24/06/2018 | 08:37
1
65
תודה.
שכחתי לציין- אכן התחלנו לתת ברזל וזה גרם לה לשילשולים (מסתבר שגם זו תופעת לוואי של ברזל). הפסקנו אחרי שבוע ומאז עברו כבר שלושה שבועות.

בינתיים, הלילה היה בסדר, בלי קקי ובלי התעוררות ארוכה. נקווה שזה אכן היה עוד התארגנות של מערכת העיכול אחרי הברזל ועכשיו דברים מסתדרים.

אשמח לדעתך/ן- התכוונתי להתחיל מוצקים השבוע (חשוב לי שתגיע לגן בספטמבר מבוססת על שתי ארוחות, בגיל 7 חודשים). לחכות?

ולגבי הברזל- לחזור לתת? אציין שכרגע היא בהנקה מלאה, והברזל שלי גבוה, כך שלא אמורה להיות לה בעיה.

תודה
לצפיה ב-'עונה'
עונה
25/06/2018 | 02:54
37
אני התחלתי עם טעימות סביב גיל 5 חודשים, בינתיים יש לי 1.5 ארוחות מבוססות ביום. עם הגדולים הלך לי הרבה יותר לאט מזה. מה שלא תספיקי עד ספטמבר הגננות ישלימו בגן, לא הייתי נכנסת לסד זמנים מלחיץ בגלל ספטמבר.

לגבי הברזל - נתתי יום כן יום לא כשעשה בעיות עיכול. כרגיל נותנת לפי ההנחיות. גם אני מניקה. וגם לוקחת עדיין תוסף ברזל.
לצפיה ב-'לדאוג שהחדר חשוך, לא לדבר איתה כי זה מעורר אותם יותר'
לדאוג שהחדר חשוך, לא לדבר איתה כי זה מעורר אותם יותר
25/06/2018 | 16:33
56
יש תקופה כזו שהם מתחילים להיות יותר סקרנים ואז ערניים יותר גם כשלא צריך.

לגבי הברזל- זה בהחלט יכול להשפיע וגם כשמתחילים מוצקים-זה עושה בלבלה בבטן ולכן חשוב לעשות זאת לאט ולעקוב. זה לא אומר שהיא אלרגית למשהו כמובן פשוט בהתחלה הבטן לא מבינה מה קורה כי רגילה רק לחלב.
לצפיה ב-'היא ישנה טוב ביום? נרדמת בהנקה?'
היא ישנה טוב ביום? נרדמת בהנקה?
28/06/2018 | 06:18
21
לפעמים זה משפיע על כמות ומשך ההתעוררויות.
וכמו שאמרו לך.. לילה זה לילה ... להתנהג כאילו לילה. בלי אור ובלי משחקים או דיבורים. כאילו עכשיו את משכיבה אותה לישון חזרה גם אם זה לוקח שעה-שעתיים...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרקטי חינוך פיננסי
פרקטי חינוך פיננסי
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה