לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4415044,150 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'חיתול רטוב'
חיתול רטוב
19/10/2017 | 03:15
2
75
אם החיתול רטוב מאוד ושכחתם או לא הספקתם להחליף והתינוק נרדם, אתם מעירים אותו ? במיוחד בלילה שזה יכול להיות שינה של כמה שעות טובות (לפעמים), או שמשאירים לישון ומחליפים כשמתעורר?
לצפיה ב-'לא מעירים תינוק ישן'
לא מעירים תינוק ישן
19/10/2017 | 14:22
55
אצלי בן 8 חודשים. בגדול אם אין דליפה או קקי אני לא מחליפה באמצע הלילה בכלל.
כשהיה יותר קטן הייתי מחליפה בכל הנקה ואחר כך כמה פעמים בלילה כשהחיתול התמלא. ככל שהם גדלים זה ממש מוציא אותם מהשינה. יותר מלהישאר לישון עם חיתול מלא.
לצפיה ב-'לא מעירה להחלפת פיפי'
לא מעירה להחלפת פיפי
19/10/2017 | 17:57
48
קקי כן- כי העור שלה ממש רגיש והיא גם ככה לא מסוגלת לישון עם קקי.
לצפיה ב-' מילה על שעון החורף הקרב... '
מילה על שעון החורף הקרב...
18/10/2017 | 15:31
1
83
מרגע שהפכנו לאמהות, שעון חורף הפך מ: "יייהההההה! עוד שעת שינה" ל"אוי! עכשיו יקומו לי שעה יותר מוקדם"...  
וזה לא שבמצב הנוכחי הילדים שלנו מתעוררים בנחת בשעה 8:00 בבוקר, גם עכשיו ההשכמה היא די מוקדמת... 
כולנו יודעות איך נראה הבוקר עם הילדים, ובמיוחד איך נשמעת ההשכמה - כשהבכי אצל הקטנטנים עובר מ-0 ל-100 בלי אף שלב באמצע ואצל הגדולים יותר הקריאה "אממממממממממממאאאאאאאאאאאא!!!!" גם היא לא ממש בווליום של ספריה ציבורית... 

אבל אפשר להתכונן מראש. ועדיפה שעה אחת קודם
איך? מתחילים כבר עכשיו להרגיל את הילדים... משכיבים אותם לישון 15 דק' יותר מאוחר מהרגיל, וגם בבוקר "מושכים" את ההשכמה 15 דקות קדימה. בכל יומיים מוסיפים 15 דקות נוספות, וכך לאחר המעבר לשעון החורף, שעת ההשכמה תישאר בשעה שהיינו רגילים אליה בזמן שעון הקיץ. 
ואם זה לא עובד ​ בסופו של דבר, תוך מספר ימים, השעון הביולוגי יסתנכרן בעזרת הסממנים החיצוניים. מה שחשוב הוא שעד שזה יקרה לא להתחיל לייצר הרגלים חדשים בשעות הבוקר המוקדמות, אלא לנהוג בהן כאילו מדובר בהתעוררות במהלך הלילה. 
לצפיה ב-'תודה על הפירוט '
תודה על הפירוט
18/10/2017 | 20:31
49
לא רואה איך יכול להיות גרוע יותר מהמצב הנוכחי שמתעוררת כל חצי שעה...
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:53
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'גן למתוק שלי בראשון לציון מערב ותיק'
גן למתוק שלי בראשון לציון מערב ותיק
15/10/2017 | 09:20
35
היי מחפשת המלצות לגן במערב הותיק לילד שיהיה בשנה הבאה בן שנה וחצי. תודה
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
14/10/2017 | 17:14
3
106
שלום, הבת שלי בת 4 חודשים. המשקל 5.
השבוע היא עושה לי בעיות עם אוכל.
היא אוכלת סימילאק . כאשר אוכלת 60 מל, הפסקה גרפס, אבל היא לא רוצה לחזור להמשך האוכל.
אני עושה לה הפסקה, משחקת, אבל העיקר לא לחזור לאוכל....
במשך שעה אני "רבה" איתה לאכול ...
בסופו של דבר אוכלת עוד 60... וגם לא תמיד מסיימת... אבל סיוט.

ואל תגידו לי שאם היא לא רוצה, שלא תאכל. זה לא טוב אצלה, כי גם 120 זה לא מספיק לה בארוחה 1. היא אוכלת סך הכל ביום 600 , ולפי הגיל זה קצת מידיי לאכול .
ואל תגידו לי שתוסיף עוד אוכל ביום, היא חכמה, כאשר הוספתי לה אוכל, היא הורידה את הכמות של שאר היום, ועדיין סוף יום אכלה 600.

יש מצב שצריך להחליף למטרנה? או חברה אחרת ?
מה כדאי לעשות?

תודה !
לצפיה ב-'תנסי פורמולה אחרת'
תנסי פורמולה אחרת
14/10/2017 | 20:02
61
אולי סימילאק עושה לה גזים? תחושת נפיחות?

בנוסף, אפשר לנסות להחליף סוג בקבוק. אולי הפטמה לא נוחה לה ומקשה עליה לינוק רציף.

אם יש בעיה בעלייה במשקל/צניחה באחוזונים שווה להתייעץ עם רופא ילדים שיבדוק שאין בעיה אחרת ברקע שבגללה מסרבת לאכול ואם צריך ימליץ על פורמולות רפואיות עשירות בקלוריות.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
14/10/2017 | 20:04
60
אם זה רק השבוע ועד עכשיו הכל היה תקין ולא שינית כלום בצד- תבדקי אם משהו אחר מציק לה- צינון? דלקת אזניים? עשית חיסונים השבוע?
לצפיה ב-'מעבר למה שכתבה לך הייבי'
מעבר למה שכתבה לך הייבי
18/10/2017 | 15:27
31
בגיל 4 חודשים הרבה תינוקות מתחילים לגלות יותר עניין בסביבה החיצונית שלהם, ודעתם מוסחת יותר בקלות גם בזמן האוכל.
אני לא הייתי "רבה" איתה על עניין האוכל כדי לא לייצר "אישיו" סביב הנושא הזה.
מה שהייתי מנסה לעשות הוא לשנות את המיקום שבו את מאכילה אותה למיקום רגוע, קבוע, נטול גירויים כדי למנוע הסחות דעת בזמן האוכל.
דבר נוסף שהייתי עושה הוא לנסות להימנע ממצב של הרבה ארוחות "קטנות" ובמקום זאת לשמור על מועדים קבועים של ארוחות - בזמנים ידועים מראש (דהיינו: סדר יום קבוע).
מעבר לזה, אם נראה לך שקיימת בעיה - רצוי להתייעץ עם רופא/אחות טיפת חלב.
לצפיה ב-'סקר: איך אתם מלבישים בלילה בימים סתווים אילו?'
סקר: איך אתם מלבישים בלילה בימים סתווים אילו?
11/10/2017 | 18:52
4
107
אני הלבשתי בלילה בגד גוף קצר+מכנס ארוך. הילדה בת 11 חודשים לא באמת מתכסה בשמיכה, עם חלון סגור. אנחנו גרים בגוש דן.
אתמול היא נהייתה מנוזלת והיום התעוררה עם חום. יכול להיות שאינה לבושה מספיק חם בלילה?? 
כי אני התחלתי להתלבש כמוהה אבל אני מתכסה בשמיכה.
לצפיה ב-'לא חיה בארץ אבל אני חושבת שזה אינדבידואלי'
לא חיה בארץ אבל אני חושבת שזה אינדבידואלי
11/10/2017 | 20:35
115
ותלוי גם בילד. נגיד לקטנה שלי כמעט תמיד חם. היא ישנה בתוך שק שינה מיוחד ודי חם לה אז היא עם בגד גוף קצר ומזגן ועדיין מתעוררת מזיעה.
לצפיה ב-'תלוי בילדונת'
תלוי בילדונת
12/10/2017 | 00:11
84
תניחי יד על העורף \ גב ונסי לבדוק אם קר לה או שהיא מזיעה או שחמים ונעים לה.
אנחנו עברנו ביומיים האחרונים לחולצה ארוכה דקה ומכנסי 3/4 דקים. מדי פעם מכסים, אבל היא מעיפה את השמיכה בלילה אז לא בונה על זה.
לצפיה ב-'אנחנו כבר עם אוברול ארוך עבה ושמיכה חמה'
אנחנו כבר עם אוברול ארוך עבה ושמיכה חמה
12/10/2017 | 03:40
109

כנראה באמת תלוי בילדה ובחדר, כי אצלנו התינוקת בחדר עם שני קירות חיצוניים והמיטה שלה ליד קיר חיצוני (אין ממש ברירה) ולטעמי ממש קריר בלילה בחדר שלה... 
ואניבטוחה שלא חם לה מדיי למרות שאני מלבישה חם.
לצפיה ב-'בגד גוף ארוך ובייביגרו טריקו ארוך'
בגד גוף ארוך ובייביגרו טריקו ארוך
13/10/2017 | 19:38
76
ואני ממש מתלבטת אם לא לעבור להלביש שכבה עבה יותר.
בן 8 חודשים. ישן עם חלון סגור אבל בדירה ישנה אז הקירות לא מאוד מבודדים והחדר שלהם קר יחסית וכמובן שאין מה לדבר על שמיכה.

תבדקי בלילה בעורף. אם היא קרירה תוסיפי למחרת שכבה. חשוב לזכור שבמהלך הלילה בטמפרטורות יורדות ולפנות בוקר ממש קריר אז אם בתחילת הלילה היא כבר מרגישה לך גבולית לפנות בוקר יהיה לה קר לדעתי.
לצפיה ב-'תיקון ברית'
תיקון ברית
10/10/2017 | 21:02
109
הי
מחפשת אורולוג ילדים לתיקון ברית (תסביב פין קל) הייתי אצל פרופסור בן חיים ומעוניינת בחוות דעת נוספת.מי יכול להמליץ (עדיף מנסיון) גם על בן חיים וגם על רופאים אחרים. שמעתי על פרופסור פנחס ליבנה ועל פרופסור יורם מור.
אנחנו בקופ"ח מכבי אם זה משנה, אך מוכנה גם לשלם פרטי.
תודה
לצפיה ב-'המצאות שחייבים להמציא להורים '
המצאות שחייבים להמציא להורים
07/10/2017 | 14:26
19
183
איזו המצאה שעדיין לא המציאו חייבים להמציא ותקל עליכם כהורים לתינוקות

אצלי זה יד ביונית שמגיעה עד הילדה ונותנת לה מוצץ/מרימה להרגעה באמצע הלילה  
לצפיה ב-'שיבוט שלי שישן רצוף כ-ל לילה '
שיבוט שלי שישן רצוף כ-ל לילה
07/10/2017 | 20:56
8
108
זה היה משפר את איכות חיי, את הקריירה שלי, את הזוגיות שלי ואת האמהות שלי במידה שקשה לי לדמיין אפילו.
לצפיה ב-'כדור שינה לך, הרבה קפאין לבעל שישאר ער ואת לא זקוקה '
כדור שינה לך, הרבה קפאין לבעל שישאר ער ואת לא זקוקה
08/10/2017 | 01:58
7
102
לשיבוט הזה
לצפיה ב-'לא צריך קפאין לבעל'
לא צריך קפאין לבעל
08/10/2017 | 14:08
6
106
אני גיליתי שמספיק להעביר את המוניטור לצד שלו ולהודיע שאת לא מרגישה טוב ויש לך חום ואין סיכוי שתצליחי לגרד את עצמך בלילה ופתאום באורח קסם הוא שומע את הקטן בוכה ואת הגדול מבקש פיפי...
לצפיה ב-'הא אצלנו זה לא יעזור...'
הא אצלנו זה לא יעזור...
08/10/2017 | 16:18
5
107
שמתי לו פעם את המוניטור ממש צמוד אליו- לא שמע כלום...אפילו לא זז.
לצפיה ב-'איך הם עושים את זה??'
איך הם עושים את זה??
09/10/2017 | 10:51
4
23
לצפיה ב-'שאלה טובה!'
שאלה טובה!
09/10/2017 | 14:02
3
90
עוד לא גיליתי...
גם כל בוקר ובמיוחד בבקרים שהלילות היו זוועה הוא אומר לי "וואו היא ישנה טוב הלילה, לא?" ואני בטוחה שהוא ציני אבל גיליתי שהוא רציני לגמרי כי לא שמע כלום!
לצפיה ב-'הם לא מתוכנתים גנטית להגיב אוטומטית'
הם לא מתוכנתים גנטית להגיב אוטומטית
11/10/2017 | 14:04
2
69
ואנחנו מוותרות להם בהתחלה בגלל ש:
ממילא אני מניקה אז אין סיבה שיקום
הוא הולך לעבודה בבוקר ואני יכולה להשלים שעות שינה אחר כך
אני ארדים את הקטן יותר מהר
ממילא אני מתעוררת אז אין סיסה ששנינו נסבול
ועוד אלף ואחד תירוצים שמונעים מהם להתרגל לקום.

והערה- עם הגדול השינוי היה כשהייתי בהריון עם השני והיה לי קשה פיזית לקום בלילה לקחת אותו לפיפי או לשבת לידו אחרי חלום רע אז החצי לקח את זה על עצמו ועם הזמן אני הפסקתי לשמוע את הגדול קם ורק החצי קם...
לצפיה ב-'הלוואי והייתי יכולה להשלים שעות כשהיא ישנה'
הלוואי והייתי יכולה להשלים שעות כשהיא ישנה
11/10/2017 | 16:20
1
75
גם לא מסוגלת פיזית לכבות את עצמי לשינה באמצע היום וגם היא ישנה על הבטן במהלך היום אז בודקת אותה מפעם לפעם ולא יכולה להרשות לעצמי סתם ככה לישון.

אצלנו הוא פשוט עושה דברים אחרים וכל כמה זמן יש לנו שיחה של איך הוא יכול לקחת חלק פעיל יותר במסגרת המגבלות שיש לנו לפעמים.
לצפיה ב-'מוכר לגמרי'
מוכר לגמרי
13/10/2017 | 19:40
39
לי אין בעיה לישון שנ"צ באמצע היום אבל איכשהו זה לא עובד לי עם תינוק בבית. תמיד עד שאני מצליחה לכבות את עצמי הוא מתעורר. גיליתי שהכי טוב זה להיזרק כל הספה ואז מקסימום תופסים 10 דקות תנומה...
לצפיה ב-'ריפוד'
ריפוד
07/10/2017 | 23:42
3
132
ריפוד לסורגים של מיטת התינוק... 
לצפיה ב-'יש כזה אבל אומרים שמסוכן מאוד'
יש כזה אבל אומרים שמסוכן מאוד
08/10/2017 | 02:00
118
אבל הבנתי שיש bumper שהוא מחולק לכל כמה סורגים ואז הסכנה לחנק פוחתת.
אני בכל מקרה לא שמה-בנתיים אין צורך
לצפיה ב-'יש כזה, שעוטף כל סורג בנפרד'
יש כזה, שעוטף כל סורג בנפרד
08/10/2017 | 23:44
1
76

לצפיה ב-''
09/10/2017 | 08:35
56
אה... חשבתי להמציא כזה... חחח 
לצפיה ב-'מיטה מערסלת עם דופק'
מיטה מערסלת עם דופק
08/10/2017 | 14:06
4
106
קנינו מזרן איכותי ומצעים יפים ובסוף הקטן הכי אוהב לישון באמצע הלילה מעורסל בידיים שלי עם הראש על החזה מקשיב לדופק.
אם רק היה אפשר להמציא מיטה כזו ואם היא גם תנענע אותו קלות ותלחש ששש.. במקומוץ הנכונים זה בכלל יהיה שירות לאנושות.
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
08/10/2017 | 16:19
18
לצפיה ב-'יש משהו לא רחוק מזה'
יש משהו לא רחוק מזה
09/10/2017 | 10:53
91
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה - רובוט עם וסת טמפ ומגע עור/ניתן להלבשה'
גם אני חשבתי על זה - רובוט עם וסת טמפ ומגע עור/ניתן להלבשה
12/10/2017 | 11:59
47
שאפשר לעצב את הידיים שלו לתנוחה הרצויה - להחזיק על הכתף, נמר על עץ, עור לעור וכיו"ב..
לצפיה ב-'זה היה מציל גם אותי'
זה היה מציל גם אותי
15/10/2017 | 15:15
20
איך שאני מניחה אותה בעריסה/בעגלה היא מתעוררת. 
אתמול היא ישנה לידינו במיטה ובעלי אפילו לא שם לב שהיא שם...
לצפיה ב-'עוד לא המציאו כמה המצאות חשובות, והם,,'
עוד לא המציאו כמה המצאות חשובות, והם,,
10/10/2017 | 11:48
106
בקבוק שמחובר למעמד במיטת התינוק, שמתכוונן לבדו לכיוון פה התינוק,
בכול פעם שהוא רעב.

טרם הומצא חיתול  פטנט ,שעשוי מסיב מיוחד שנשאר יבש שבוע ימים.

וטרם הומצא פטנט,להעלמת כאבי הבטן והסבל של תינוקות,בשלושה החודשים הראשונים.

לצפיה ב-'מציצת שפתיים '
מציצת שפתיים
05/10/2017 | 22:03
2
116
היי התינוק שלי בן 3 וקצת חודשים . בשבוע האחרון החל למצוץ את השפה התחתונה באופן דיי כפייתי תוך כדי השמעת הצליל "אמממ אמממ "
יש לציין שהילד לא רעב כאשר הוא עושה זאת. הילד חיובי שמח ורגיל .
זה טבעי? מדוע הוא עושה את זה? קרה למישהי?
לצפיה ב-'אולי'
אולי
06/10/2017 | 14:44
102
יכול להיות שהןא גילה את השפה שלו... אז הוא בוחן מה אפשר לעשות איתה...
לצפיה ב-'אני חושבת שזה גם גילוי של השפתיים או אולי זה עוזר לו ומקל'
אני חושבת שזה גם גילוי של השפתיים או אולי זה עוזר לו ומקל
07/10/2017 | 14:22
72
עליו אם יוצאות שיניים.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
02/10/2017 | 11:51
17
208
שתי שאלות
1. ברור לי שזה לשיקול דעתי... ומובן לי הסיכונים בגדול, אבל אשמח לשמוע דעות לגבי:
אני חזרתי לעבודה (גוזלית בת חצי שנה) , ואני שואבת חלב בבית חולים... התחלתי פעמיים במשמרת, ונהייה לי גודש, מעדיפה לשאוב 3 פעמים במשמרת אבל זה לוקח זמן... השאיבה עצמה והתפעול... 
אני משתדלת לשמור על נקיון והכל אבל הכל לוקח לי זמן ... לנקות את המשטחים שעליהים אני שמה הכל, לחטא ידיים, לשטוף את המשאבה , לייבש אותה כמו שצריך... רק זה לוקח מלא זמן, וכמובן ללכת להביא תדברים מחדר אחד לחדר אחר ובסיום גם להעביר את החלב לשקיות ושוב לשטוף ולייבש .... ( יצא גם קיטור על הדרך...) בכל אופן אני לא עושה את זה... אני "פחות או יותר שומרת על נקיון... " בכל אופן סביר להניח שזה לא היה עובר את התו תקן.... האם כדאי להמשיך לשאוב ככה או לשאוב ככה ולזרוק את החלב או לשאוב רק פעם אחת במשמרת כמו שצריך אבל אז הכמות חלב תקטן.... ?? מה אתם חושבות? 

2. האם זה לגיטימי לתת בגיל הזה דייסת סולת ו/ או שיבולת שועל ? ( 6 חודשים) 

תודה מראש 
לצפיה ב-'מה לגבי ללכת לשאוב בתינוקייה?'
מה לגבי ללכת לשאוב בתינוקייה?
02/10/2017 | 19:23
3
117
תקבלי ערכת שאיבה וכוסיות לחלב
לצפיה ב-'זה דיי רחוק'
זה דיי רחוק
02/10/2017 | 22:09
2
106
אז זה פחות יכול להסתדר... אבל תודה :)
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
04/10/2017 | 12:46
1
69
אז מבחינת חיסכון בזמן הייתי דואגת לערכת שאיבה נוספת, ולמספיק בקבוקים כדי לא להתעסק עם העברת החלב לשקיות (תעשי את זה בבית). לא יודעת באיזו מחלקה את, אבל אפשר לאחסן גם בכוסיות לשתן (אם אפשר גם להקפיא בהן זה מעולה. אין לי מושג).
ובהחלט לא להקל ראש בחיטוי ידיים וניקוי המשטחים במדיווייפס או משהו מתאים אחר.
בקשר למספר השאיבות - הגוף מסתגל תוך מספר ימים ומתאים את כמויות החלב והשעות.
בגיל דומה יצאתי מהבית לכ-10 שעות ביום, ושאבתי פעם אחת (לתינוקת שלא כ"כ הסכימה לאכול מבקבוק). בהדרגה גם כמויות המוצקים יגדלו.

דייסה זה אוכל מעולה כשמתחילים להרגיש שההנקה לא מספקת אותם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/10/2017 | 14:46
32
תודה!! אנסה את הכוסות....
לצפיה ב-'לגבי דייסה'
לגבי דייסה
02/10/2017 | 19:29
4
91
לגבי השאיבה אין לי מושג. אני לא שאבתי אף פעם ואת שני הבנים שלי העברתי לבקבוקים כשחזרתי לעבודה.

לגבי הדייסה בעיקרון מגיל 6 חודשים אפשר לתת (כמעט) הכל ואין מניעה לתת דייסה. השאלה היא למה לתת דייסה? אם כדי לגוון ארוחת מוצקים אז חשוב להעשיר בפרי טחון/שקדיה. אם לשנת לילה טובה יותר דעי שזה לא תמיד עובד ויש תינוקות שההכבדה על הקיבה דווקא גורמת להם לשינה פחות רגועה. אם זה לעליה במשקל- אין צורך אלא אם קיבלת הנחיה אחרת מרופא/אחות טיפת חלב.
לצפיה ב-'לצורך '
לצורך
02/10/2017 | 20:27
3
80
חשבתי לתת דייסה בשביל לנסות עוד דברים... היא נהנית לטעום בגדול... אבל עדיין לא אוכלת... בעיקר מורחת על כל הסביבה... אז חשבתי שדייסה סולת ושיבולת שועל יכול להיות גיוון נחמד... 
לצפיה ב-'אם ככה אז בוודאי '
אם ככה אז בוודאי
03/10/2017 | 20:01
2
60
אצלנו אהובה מאוד דייסת שיבולת שועל עם בננה מעוכה בפנים
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
04/10/2017 | 16:31
1
40
ואיך את מכינה?
מבשלת את הדייסה וטוחנת בבלנדר ? או שמספיק הבישול ולמעוך לתוך זה את הבננה? 
תוך כדי שאני כותבת זה נשמע לי טיפשי לשאול... חחח אבל אני באמת לא יודעת אם זה משנה...
לצפיה ב-'מבשלת במיקרו'
מבשלת במיקרו
05/10/2017 | 19:53
42
כף/כף וחצי של שבולת שועל אינסטנט (מה שנהוג לקרוא קוואקר). מוסיפה מים (אפשר גם חלב שקדים/אורז ומעל גיל שנה גם חלב פרה) לפי העין ככה שיכסה את הכל ועוד קצת ומרתיחה במיקרו עד שכל המים נספגים (בגדול רואים את התערובת תופחת ומתכווצת חזרה. זהירות יש לזה נטייה לגלוש אז תבחרי קערה עמוקה מספיק).
בשלב הזה זה רותח. אני מועכת בננה פנימה ומניחה כמה דקות בצד שקצת יתקרר.
אין צורך לטחון המרקם הוא קל מאוד לבליעה ולא דורש לעיסה.

אפשר כמובן להוסיף פנימה כפית שקדיה. להחליף את הבננה בתפוח/אגס טחון.
להמתקה אפשר להוסיף קצת סילאן או לטחון תמר מיובש לאחר השרייה במים רותחים וקילוף.
לצפיה ב-'היא זוחלת?'
היא זוחלת?
02/10/2017 | 21:28
2
115
אצלי הסטנדרטים של הסטרליזציה צנחו פלאים ברגע שהם התחילו לזחול. חמותי שתחיה המשיכה להרתיח מים לבקבוקים עד גיל שנה, אני הפסקתי בגיל זחילה כי ממילא הם מלקקים את הרצפה ועל אף מאמציי הכנים לשמור על איזושהיא רמת נקיון סבירה - סטרילית היא לא.

אם מאד חשוב לך לשמור על סטריליות - למה לא להביא את המשאבה סטרילית מראש, ולרכוש עוד ערכה חד פעמית של הפלסטיקים, וגם אותה להביא סטרילית - ולחטא אחרי המשמרת בבית. למיטב זכרוני החלק האישי (הפלסטיקים) ביד שרה עולה 80 ש"ח. משטחים אפשר לחטא במגבון אלכוהולי - ניגוב קצר /  ידיים אפשר לחטא בג'ל האלכוהולי (קצר).

אישית אין שום סיכוי שבעולם שהייתי שואבת וזורקת. זה לא.

לגבי לשאוב רק פעם אחת - זו שאלה של עד כמה חשוב לך לשמר את ההנקה - אם חשוב אל תרדי לפעם אחת, אם לא כ"כ חשוב אז שילוב של בקבוק והנקה הוא גם מצוין. רק את יודעת כמה את מוכנה להשקיע בשביל להניק.
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
02/10/2017 | 22:14
1
94
זה רעיון מעולה עוד ערכה !!! לא חשבתי על זה... 
ממש חשוב לי לשמר את ההנקה אז מקווה שזה יסתדר.
והיא זוחלת וגם אני לא בטירוף של נקיון וסטריליזציות וזה... אבל הבנתי שצריך להיזהר יותר עם החלב השאוב ... וגם החיידקים של הבית חולים יותר עמידים מבבית אז זה קצת גורם לי לאי נוחות... 
אבל זה ממש רעיונות טובים... תודה :)
לצפיה ב-'בשמחה :)'
בשמחה :)
03/10/2017 | 07:46
17
לצפיה ב-'הבנתי שאם מכניסים למקרר את הצינוריות וכו' '
הבנתי שאם מכניסים למקרר את הצינוריות וכו'
03/10/2017 | 13:21
2
108
זה בסדר בנתיים עד שמגיעים הבייתה. אני לא ניסיתי בתקופת השאיבות- בגלל שהייתי בבית פשוט שטפתי ועשיתי סטרליזציה. אני לא חושבת שצריך לשמור על היגינייה ברמה של לא לנשום ליד זה- צריך היגיינה בסיסית.

אולי כדאי לקנות עוד ערכה שתתחבר ואז תהיה לך עוד אופציה לשימוש. אגב- ממליצה להזמין מחו"ל, בארץ זה ממש יקר בצורה מוגזמת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/10/2017 | 19:57
1
85
זה מה שאני אעשה כניראה .. עוד ערכה 
למרות שבינתיים הבאתי מגבונים למשטחים, ואלכוהול לחטא ידיים , וגליל נייר לייבוש אז היום היה קצת יותר בסדר מבחינת הארגון והזמנים... 
ואני בלחץ כי זה חיידקים של בית חולים... בבית היא מלקקת תרצפה ואוכלת נמלים ותולשת לחתולים תפרווה ודוחפת לפה... 
לצפיה ב-'בהחלט מובן למה זה מלחיץ אותך'
בהחלט מובן למה זה מלחיץ אותך
04/10/2017 | 03:30
21
לצפיה ב-'בלת"ק - כששאבתי יותר מפעם אחת ביום '
בלת"ק - כששאבתי יותר מפעם אחת ביום
08/10/2017 | 13:40
1
76
לא הייתי שוטפת את חלקי המשאבה אלא שומרת אותם במקרר עם החלב השאוב
זה חוסך זמן בצורה משמעותית
כמובן שלכל שאיבה בקבוק חדש , זה כן . אבל כל הערכה במקרר בין השאיבות
נסי ותהני
לצפיה ב-'נחמד !'
נחמד !
08/10/2017 | 20:23
48
זה גם רעיון :) 
תודה ! 
לצפיה ב-'מוצקים'
מוצקים
03/10/2017 | 16:42
6
110
אז חשבתי שלי זה לא יקרה אבל הקטנה פיתחה העדפה ברורה לפירות.
איך אני גורמת לה לחבב גם את הירקות? כרגע אוכלת כמה ביסים ואז נהנית יותר להכניס אצבעות/רגליים/סינר לפה ולעשות בלגן כתום...

וגם... מאיזה גיל מותר לתת אפרסק ומנגו?

תודה לכל מי שיענה...
לצפיה ב-'לא מנסיון'
לא מנסיון
03/10/2017 | 19:52
68
אנחנו גם בשלב הזה ואין לי מושג
אבל אולי אפשר לערבב ירק עם דייסת סולת...? אולי זה יהיה לה טעים יותר
או לערבב נגיד תפוח עם סלק... (יש שייק כזה...) אולי יזרום... 
בהצלחה
לצפיה ב-'ההנחיה המעודכנת של משרד הבריאות היא שאפשר לתת הכל'
ההנחיה המעודכנת של משרד הבריאות היא שאפשר לתת הכל
03/10/2017 | 19:53
2
85
מגיל חצי שנה.
לגבי ירקות - את נותנת ירקות טריים? מבושלים? באיזו צורה? אצלנו היא דחתה ירקות מבושלים, אבל ברגע שנתנו לה לטעום מהירקות שהכנו לעצמנו - אפויים בתנור עם שמן זית ומרווה - היא התלהבה. תמשיכי להציע ירקות שונים, בכל מיני צורות ולא לפחד מתיבול כמו שאת שמה לעצמך באוכל.
לצפיה ב-'מבושלים ללא תיבול'
מבושלים ללא תיבול
03/10/2017 | 21:58
1
65
בגלל זה זה באמת די בעעעע...
חשבתי שאסור תיבול כולל מלח?!
לצפיה ב-'מותר הכל, אבל במידה'
מותר הכל, אבל במידה
04/10/2017 | 13:52
54
אוכל בלי מלח טעים לך? סביר להניח שלא, וגם הקטנה שלך בטח לא משתגעת על זה. אל תגזימי, כדי לא להרגיל אותה לכמויות מלח גדולות וטעמים קיצוניים מדי, אבל גם אל תפחדי מלתבל.
אני נתתי אוכל מתובל מההתחלה והקטנה מתה על זה. היא אוכלת גספצ'ו חריף (חריף מדי בשביל אבא שלה), חרדל, עשבי תיבול... זה נהדר שאני לא צריכה לבשל לה במיוחד.
לצפיה ב-'הפירות מתוקים- אצלי היא גם אוכלת בכיף את הפירות'
הפירות מתוקים- אצלי היא גם אוכלת בכיף את הפירות
04/10/2017 | 03:29
92
ולוקח לה שנה לאכול את הירקות כי היא מאבדת סבלנות ואז אני במקביל גם מתפקדת כליצן החצר כדי לעודד אותה לאכול

מתי בד"כ את נותנת לה לאכול- קרוב לבקבוק שאכלה/ינקה?בת כמה היא? אם היא מעל 6 חודשים אפשר לפעול לפי הגישה של הבייבילד שהילד אוכל מה שהמבוגרים אוכלים למעט חלב ניגר ודבש.
לצפיה ב-'אפרסק ומנגו מגיל חצי שנה'
אפרסק ומנגו מגיל חצי שנה
04/10/2017 | 12:01
66
בעיקרון כמעט הכל אפשר מגיל זה. שימי לב שהמנגו הוא מאוד סיבי אז לא להגזים עם הכמות שלא יכביד להם על מערכת העיכול.

לגבי הירקות- באיזו שעה את נותנת? אצלי מאוד עזר להעביר את הירקות לאחרי השנת צהריים. הוא קם רעב ועירני ואוכל בשמחה. מיד לפני השינה היה עייף מדיי ורק עשה לכלוך ושיחק. להקדים יצא לנו קרוב מדי לפירות של הבוקר ולא היה מספיק רעב.
לצפיה ב-'עצה בנוגע לגן...'
עצה בנוגע לגן...
01/10/2017 | 18:24
5
202
היום הלכנו עם הקטן (3 וחצי חודשים) לשעתיים התנסות בגן.
כל הטעויות שעשינו איתו (ו/או המענה לצרכים שלו, תלוי בגישה..) הופיעו במלוא הדרן. שוהה בעיקר על הידיים, נרדם רק על הידיים, לא ישן במהלך היום אלא על הידיים.
הגננת ומנהלת הגן אמרו בחיוך ובחיבה שזה טעות היה להרגיל אותו ככה וייעצו לנו מה לעשות בינתיים. בינתיים, אשתי מפוצצת רגשות אשם לשים אותו במצב כזה וחוששת שיתנו לו לצרוח בלי סוף (גם אם בסוף יתקשרו שנבוא) ולא יענו לו על הצרכים.
מצד שני, יכול להיות שקצת "סדנת חינוך" תעשה לו טוב, לא בטוח שבגיל כ"כ קטן, אבל עדיין.
מצד שני X2 - מטפלת זה כל המשכורת של אשתי ועוד עודף.
דעתכם?
לצפיה ב-'ילדים מתנהגים אחרת בגן ובבית'
ילדים מתנהגים אחרת בגן ובבית
01/10/2017 | 20:16
113
לא בטוח שפיתוח הרגלים שונים בגן יהיה כרוך בצרחות ובכי, ייתכן מאוד שהוא יבין שהסיטואציה היא שונה ויפתח הרגלים שונים. אצלנו זה לגמרי קורה - גם כשהקטנה הייתה קטנטונת והייתה עם אמא שלי (שהייתה המטפלת) וגם היום כשהיא בת 1.2 בגן החדש ו**הרבה** יותר מניפולטיבית. בימים הראשונים ביקשו שניקח אותה כי היא עשתה שביתת שינה והעירה את הילדים האחרים, אח"כ הרדימו אותה על הידיים ובהמשך היא כבר הלכה לבד למיטה ונרדמה.
דיברתם עם הורים אחרים בגן? שאלתם את הגננות מה בכוונתן לעשות?
לצפיה ב-'למה טעויות? '
למה טעויות?
02/10/2017 | 10:00
1
118
אתם מתייחסים לעצמכם בחומרה....
אני רוצה לחדד משהו שנראה לי סופר -חשוב ושהוא נקודה למחשבה והרהור עבורכם, אם תרצו:
מה זה הצורך הזה להיות על הידיים?
האם באמת יש כאן הרגל?
מה הידיים מספקות?
מתי עולה בנו הצורך במישהו שצמוד וקרוב אלינו כל הזמן?

אני חושבת שאלו שאלות שכל הורה צריך לשאול את עצמו ולא משנה באיזה גישה הוא.
כי ילדים ותינוקות מבקשים מאיתנו כל הזמן על הידיים, ובשביל לקבל החלטה (וכל החלטה) ממקום מודע , אנחנו צריכים באמת להסכים להיפגש עם מה שהילדים מפגישים לנו ...
מניסיוני בעבודה עם הורים (וכמובן עם עצמי) אני יכולה לכתוב שאתה תמצא שממש לא נוח להפגש עם השאלות הללו... לעיתים קרובות זה מעורר בנו תחושות שהיינו מעדיפים להדחיק...
יחד עם זאת, מרגע שאנחנו הופכים להיות הורים, זוהי המחוייבות שלנו כלפיהם. גם אם נחליט כך או אחרת, גישה כזאת או גישה אחרת.

אז סליחה מראש על התשובה הלא קונבנציונלית , אני מניחה שאתה מחפש תשובה פשוטה וקלילה יותר בכל זאת מקווה שהתשובה שנתתי תוכל להאיר , לכאן או לכאן ובכל גישה שהיא

לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
02/10/2017 | 11:41
71
אהבתי מאוד את התשובה 
לצפיה ב-'הוא בן 3.5 חודשים וזה גיל שחשוב לענות על הצרכים'
הוא בן 3.5 חודשים וזה גיל שחשוב לענות על הצרכים
03/10/2017 | 13:16
93
והוא עדיין זקוק לחיבוק ולידיים.
מה המליצו לכם לעשות בגן? איך הם אמרו שיתמודדו עם זה?

שונאת שמעירים על הרגלים כשהם כל כך פיצים.
לצפיה ב-'בגיל כזה קטן ,עדיף משפחתון עם 4 תינוקות,ועם יחס מחבק.'
בגיל כזה קטן ,עדיף משפחתון עם 4 תינוקות,ועם יחס מחבק.
21/10/2017 | 09:12
2
ובאופן כללי ההתייחסות שתיארתם בגן מאוד לא הגיונית ולא רגישה.
הרי התינוק כל כך קטן ,ובוודאי שאמור להיות על הידיים,הוא זקוק מאוד לחום ולחיבוק ,

איך בכלל מעיזים שם בגן,להעיר לכם על גישה הרגשית והטובה שאתם מעניקים לתינוק שלכם.(ממש חצופים,רק בגלל שלהם זה לא נוח להרדים את התינוק  על הידיים?)

הייתי מציעה לכם לחפש מסגרת של משפחתון עם מעט תינוקות,מקום בו יענו כנדרש לצורכי התינוק,ויתנו לו את החיבוק אשר לו הוא זקוק, בכול פעם שהוא מרגיש עייף ובוכה.

כיום,ישנם הרבה משפחתונים עם יחס חם,שלא מתעלמים מצרכיו של התינוק,
ומעניקים לו את מלוא תשומת הלב לה כול תינוק  זקוק.

אתם כהורים ,אכן נוהגים כפי שצריך,יודעים להגיב נכון לצרכי התינוק,להחזיקו על הידיים ולהעניק  לו את החמימות הנדרשת, ותמשיכו בזה, כי כך צריך להיות.

ההמלצה שלי:
בשום אופן אל תתפשרו על מקום שנוהג אחרת, במטרה להקל על  עצמם.
אין שום סיבה בתיסכולים מיותרים לתינוק ולהורים, בפרט שמגיע לתינוק שלכם מקום
עם יחס רגיש ומחבק .

בהצלחה.

לצפיה ב-'חרדת נטישה בגיל 5 חודשים- היתכן?'
חרדת נטישה בגיל 5 חודשים- היתכן?
29/09/2017 | 14:26
10
176
הקטנה ממש צורחת בהיסטריה אם קולטת פתאום שאני לא לידה או חס וחלילה עושה משהו אחר שלא קשור אליה.
ניסיתי לשים אותה בטרמפולינה קרוב אליי-לא עזר, לשבת לידה ולעשות משהו אחר- צורחת. אם היא שקועה במשחק-אין בעיה אבל ברגע שקולטת שאני לא צמודה אליה- צרחות כאילו מישהו תולה אותה על עץ גבוה

הכי מעצבן שממש הקפדתי לא להרגיל אותה שאני ישר מגיעה אליה על כל פיפס אלא מדברת אליה ואז מגיעה כשמתפנה אלא אם זה משהו דחוף וגם לא מרימה כל הזמן אותה.

אני לא יכולה לעשות כלום וגם ככה השינות שלה נהיו קצרות לאחרונה-לפעמים 40 דקות ולפעמים 20 דקות וזהו.

אז...איך ניגשים לזה? 
לצפיה ב-'יתכן'
יתכן
29/09/2017 | 18:48
3
112
זה הרבה פעמים מגיע עם משבר גיל 4 חודשים וקשיים בשינה וזה עניין של תקופה ועובר.
הם מתחילים להבין שאמא והם לא מחוברים וכשאמא הולכת זה מפחיד.
במקביל הם לומדים סיבה ותוצאה ומבינים שאם יבכו אמא תבוא.

תמשיכי לדבר אחיה עד שאת מגיעה אליה. בהתחלה גשי אליה מהר יחבית ואם תצליחי לאט לאט תגדילי את הזמן מעט.
שימי אותה לשחק לידך. תעשי כל מה שאפשר לידה על המזרן ואם את במטבח שימי אותה לידך על טרמפולינה, בלול בעגלה או על משטח/מזרן. זה לא תמיד עובד אבל לפעמים כן.
לעשות דברים איתה במנשא זה עוד אופציה לבינתיים...
זה עובר. לא להתייאש. יש גם תקופות כאלה והכל בסדר (ואז לפעמים מתחיל שוב בגיל 8-9 חודשים...).

לצפיה ב-'זהו שהיא לא מסתפקת בזה שמדברים אליה או שיושבים לידה'
זהו שהיא לא מסתפקת בזה שמדברים אליה או שיושבים לידה
30/09/2017 | 03:34
2
128
היום הצלחתי לתפוס 10 דקות של צביעה בחוברת צביעה כזו למבוגרים ותוך כדי שרתי לה אז זה סיפק אותה קצת. היא לא מוכנה להיות רחוקה ממני גם אם זה ממש קרוב.

כאשר אני מכינה לה פירות בדרך כלל מניחה אותה בטרמפולינה ומדברת אליה תוך כדי, מסבירה לה מה אני מכינה, מצחיקה אותה וכו' וזה באמת עובד אבל אם רוצה לעשות משהו אחר זה בעייתי.

ילדה צומי
לצפיה ב-'ילדה חכמה'
ילדה חכמה
30/09/2017 | 07:59
1
85
רוצה את אמא איתה:)

שוב...
זה עניין של תקופה.
תמשיכי לנסות מצד אחד ולתת לה את מה שהיא צריכה (קרבה אליך אפילו במנשא) מצד שני.

יש תקופות כאלה וזה אכן מתיש.
לפעמים אפילו אפשר לנסות להיעזר במישהו לשעה ביום שישחק איתה או ירים אותה בידיים ואת תוכלי קצת להתפנות לעיסוקיך.
לצפיה ב-'יש לי פעם בשבוע בייביסיטרית שמגיעה לשעתיים'
יש לי פעם בשבוע בייביסיטרית שמגיעה לשעתיים
01/10/2017 | 03:33
79
בדיוק בשביל זה כדי להקל עליי קצת ולקבל me time.

הילדה מאוד חכמה ודעתנית- יודעים את זה כבר מהבטן

לצפיה ב-'רוצה לישון אולי'
רוצה לישון אולי
30/09/2017 | 04:41
1
78
אולי (זה מה שהיה אצלינו) תנסי ברגע שהיא מתחילה להתלונן או לבכות להרים אותה ולהרגיע ואז לנסות להשכיב אותה לישון... אפילו אם זה לא השעה שלה... אולי זה מה שהיא מבקשת... 
לצפיה ב-'לא, זה לא עייפות או רעב (מזהה את הבכי), זה ממש צרחות היסטריו'
לא, זה לא עייפות או רעב (מזהה את הבכי), זה ממש צרחות היסטריו
30/09/2017 | 05:49
82
וברגע שאני לידה- חיוכים וריקודים.
לצפיה ב-'אולי משהו מציק לה?'
אולי משהו מציק לה?
01/10/2017 | 02:19
3
54
כשהבן שלי היה בן חמישה חודשים, גם הוא היה בוכה הרבה ולא ישן טוב ורוצה אותי לידו כל הזמן. אחרי שבוע בערך, החלטתי ללכת לרופא והוא גילה שיש לו דלקת אזניים....גם אני חשבתי שזו חרדת נטישה או גדילה,אבל מסתבר שטעיתי. אם זה נמשך, אולי כדאי לקחת אותה לרופא לביקורת.
לצפיה ב-'התכתבתי עם הרופאה שלה במייל '
התכתבתי עם הרופאה שלה במייל
01/10/2017 | 03:34
2
109
ושתינו חשבנו שאולי זה שיניים או דלקת אוזניים אבל הילדה נרגעת ממש בשנייה שאני באה אליה ולא רק שנרגעת פורצת במסיבת ריקודים
לא נראה שמשהו מפריע לה.
לצפיה ב-'נשמע שהיא רוצה את אמא'
נשמע שהיא רוצה את אמא
01/10/2017 | 22:13
1
68
מה קורה כשאבא בבית ?
לצפיה ב-'מחייכת חיוך מיוחד לאבא, קצת עליו'
מחייכת חיוך מיוחד לאבא, קצת עליו
03/10/2017 | 13:13
73
ואז רוצה אותי . בד"כ הוא מצליח להרגיע אותה די מהר אבל אם היא תראה אותי היא עדיין תרצה אותי אחרי כמה זמן.

לצפיה ב-'צום מועיל לצמים וחתימה טובה '
צום מועיל לצמים וחתימה טובה
29/09/2017 | 14:27
12
לצפיה ב-'אמא מתחילה'
אמא מתחילה
28/09/2017 | 21:08
9
161
היי,
כבר שבועיים שאני אמא לתינוקת מתוקה להפליא, סרבנית הנקה (כל היועצות האפשריות היו וניסו לעזור ולא ממש הצליחו) ואני שואבת לה ונותנת לה בקבוק.
אני והחצי עדיין בשלבי הסתגלות לאוצר הקטן, מנסים לעכל וללמוד איך לטפל בה.
אני חושבת שהתחלנו להתמודד עם גזים וקפיצות גדילה ביומיים האחרונים. היא תינוקת די רגועה שמתעוררת לאוכל, אבל ביומיים האחרונים יש לה התקפי בכי ארוכים ודרישות לאוכל כל שעה וחצי פחות או יותר. אני לא מצליחה לפענח אם זה גזים או אוכל (איך יודעים אם זה גזים או אוכל?) ולא רוצה להאכיל אותה יותר מדי, מה עושים? איך יודעים מתי זה גזים ומתי זה אוכל? עוד עצות להורה המתחיל?
תודה וסליחה על החפירה
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
28/09/2017 | 21:59
5
91
תינוק שאינו רעב בד"כ לא יאכל, אז אין מה לחשוש מהאכלת יתר. אתם יכולים גם לעקוב בימים הקרובים אחרי שעות וכמויות ההאכלה כדי לוודא שהיא אוכלת מספיק. עוד אינדיקציה היא כמות חיתולים רטובים, לפחות 4 ביום.
גזים בד"כ מלווים בהתכווצויות וקיפול הרגליים לכיוון הבטן. במצב כזה עוזר מאוד להחזיק אותה בתנוחת "נמר על עץ" או בעירסול, עיסוי של הבטן עם כיוון השעון, אמבטיה חמימה, מוצץ, תנוחת בטן לבטן במנשא בד, לקפל את הרגליים שלה לכיוון הבטן לכמה שניות ולשחרר, טיול בחוץ או פשוט תנועה עליך.

ובלי קשר - אם את מתקשה לפענח את סוגי הבכי השונים, ממליצה על סדנת "שפת התינוקות של דאנסטן". לא עשיתי אותה, אבל חברה שהיא אמא מנוסה שעשתה אותה עם הילד השלישי שלה ארה שזה הדבר הכי טוב שקרה לה והיא מצטערת על כך שלא עשתה את זה קודם.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/10/2017 | 14:54
3
37
בימים הראשונים עשינו מעקב לגבי החיתולים וצבע הקקי, היא הורידה במשקל ואז התחילה לעלות בחזרה. יש לה נטיה לדלג על ארוחות ולהמשיך לישון ואז היא קמה מורעבת, אני מנסה להעיר אותה כל 3 שעות ולהאכיל אותה אבל זה לא ממש עובד, הילדה לא רעבה.

שמתי לב שמה שהכי מרגיע אותה זה הידיים שלי, קפיצות על כדור פיזו וקיפול רגליים לבטן, את המוצץ היא מעיפה, תנוחת "נמר על עץ" מרגיזה אותה (בבי"ח אמרו לי שיש לי תינוקת עם אופי...),אני מזכירה לעצמי שזה זמני עד הקפיצת גדילה/צמיחת שיניים/הדבר הבא שיפריע לה לישון...

תודה על ההמלצות והטיפים, אברר לגבי הסדנא :)
לצפיה ב-'כל התינוקות מאבדים משקל בהתחלה'
כל התינוקות מאבדים משקל בהתחלה
02/10/2017 | 17:29
2
37
ואמורים לחזור למשקל הלידה תוך 10 ימים.
כמה היא שוקלת? ההנחייה להעיר כל 3 שעות היא עבור תינוקות ששוקלים מתחת ל-3 קילו אם אני זוכרת נכון. לנו אמרו בביה"ח להעיר כל 4 שעות (נולדה 3.200) וכשהבנו שהיא לא בעניין פשוט זרמנו עם הדרישה שלה.
לצפיה ב-'המשקל שלה בסדר גמור'
המשקל שלה בסדר גמור
02/10/2017 | 19:48
1
31
היא נולדה 3.290, היום היא נשקלה והייתה 3.500. אנחנו זורמים איתה, היא יודעת להודיע לנו מתי היא רעבה.
לצפיה ב-'אז אין צורך להעיר לאוכל'
אז אין צורך להעיר לאוכל
02/10/2017 | 23:40
31
לתינוקות יש מנגנון רעב ושובע מצוין, אין סיבה לשבש אותו (אלא אם כן יש הנחייה רפואית).
ואגב, אצלנו שן ראשונה יצאה בגיל 9 או 10 חודשים, אז הייתה חצי שנה של חסד בין הגזים לשיניים
לצפיה ב-'דרך לזיהוי כשתינוק רעב ,,'
דרך לזיהוי כשתינוק רעב ,,
21/10/2017 | 09:52
1

תקשיבו לתינוק  בעת הבכי ,אם הוא משמיע את הצליל: "נה" ,
זה סימן שהוא רעב.

לצפיה ב-'מזל טוב ובשעה טובה '
מזל טוב ובשעה טובה
29/09/2017 | 14:22
2
96
בגדול כדאי לעקוב אחרי ההאכלות- אם היא לא תהיה רעבה היא לא תאכל. במידה ויש חיתולים רטובים במהלך היום זה סימן שהיא אוכלת בצורה תקינה.

מצטרפת ל-Thewind עם ההסברים לגבי הגזים ומעודדת שזה חולף מהר. אנחנו השתמשנו במשהו שלא חושבת שיש בארץ (גרים בחו"ל)-https://wikibuy.com/p/gerber-soothe-colic-drops-0-...  הבנתי שהביוגאיה ממש טוב.

לאט לאט את תלמדי את סוגי הבכי השונים שלה ומהם הצרכים שלה. זה הרבה ניסוי וטעייה ואם את טועה- היא תעדכן אותך, תאמיני לי.

ואנחנו פה בשבילך- אל תהססי לשאול ולשתף
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
02/10/2017 | 15:01
1
38
אנחנו גם גרים בחו"ל, קיבלנו המלצה על Infacol והביוגאיה. אני מחפשת את זה בבתי המרקחת שבסביבה שלנו.

אני מניחה שהזמן יעשה את שלו, היא תתרגל אלינו ולעולם ואנחנו נלמד אותה ואת סוגי הבכי שלה...

לצפיה ב-'נסי להזמין מאמאזון, לדעתי גם יותר זול.'
נסי להזמין מאמאזון, לדעתי גם יותר זול.
03/10/2017 | 13:22
34
אנחנו ממש אהבנו את המוצר של גרבר- הוא מיד הפחית משמעותית את הגזים אצלה וזה פרוביוטיקה כך שהרופאה המליצה להמשיך לתת לה.
לצפיה ב-'שילובי אוכל לשלב הטעימות'
שילובי אוכל לשלב הטעימות
27/09/2017 | 05:36
5
138
אז מסתבר שכמו שכולם המליצו- אבוקדו ובננה היה להיט
אילו עוד שילובי פירות או שילובי ירקות הולכים ממש טוב בטעימות?

עד עכשיו די שילבתי את כל הפירות שהכרתי לה אבל זה גם די פצצת סוכר וגם יקר בטירוף ועמוס מידי מבחינת טעמים. היא אכלה הרבה יותר טוב כשבודדתי לה 2-3 פירות.

בירקות התחלנו עם מרק שהיה בסדר אבל פחות שרד את ההקפאה בגלל התפו"א. אתמול הכנתי לה מרק עם עוף וירקות בלי תפו"א וממש יצא טעים ולדעתי ישרוד טוב את ההקפאה. 
לצפיה ב-'שילובים קלאסיים'
שילובים קלאסיים
27/09/2017 | 13:57
4
123
תפוח/אגס/בננה בכל קומבינציה בין שניים מהם.
אני יודעת שיש איזה צורך לגוון ולהמציא את הגלגל אבל זה בעיקר צורך הורי. לקטנים לא איכפת...
בכל מקרה אני לרוב מסתפקת בקומבינציה של שני פירות כלשהם (לרוב אחד משלושת הבסיסיים ומקסימום מגוונים עם אפרסק/מלון בקיץ).
בחורף אפשר להוסיף קצת מיץ קלמנטינה במקום מים כשטוחנים.
לצפיה ב-'מסכימה לגבי שלובים של 3 הבסיסיים וזהו, אפשר לנסות'
מסכימה לגבי שלובים של 3 הבסיסיים וזהו, אפשר לנסות
27/09/2017 | 21:03
98
להוסיף שזיף, שמוסיף קצת חמיצות ויש תינוקות שאוהבים את זה מאוד.
אני אישית מעדיפה שילוב של תפוח ואגס ואת הבננה רק עם אבוקדו כי בננה היא מאוד דומיננטית ומשתלטת על התפוח והאגס.
בכל מקרה, אני הוספתי כל פעם גם כפית שקדיה שלדעתי תורם המון גם לטעם וגם לערך התזונתי (שקדיה מ- 100% שקדים קלופים בלבד). כמובן שאפשר גם טחינה גולמית, אבל היא קצת יוצר מרירה מממרח שקדים, אז ייתכן שלא יתקבל כ"כ בברכה.
לצפיה ב-'מנצלת כדי לשאול'
מנצלת כדי לשאול
30/09/2017 | 18:11
2
62
מתי אם בכלל משלבים ירקות "סטנדרטיים" כמו עגבניה, מלפפון, גמבה, חציל?
לצפיה ב-'תלוי בירק'
תלוי בירק
30/09/2017 | 19:17
58
חציל ועגבניה שאפשר לרסק/למעוך (חציל מבושל כמובן) ניתן לתת מגיל חצי שנה. פרקטית עגבניה זה חמוץ ורוב הילדים לא כל כך אוהבים בגילאים הצעירים (אני אהבתי לתת באזור גיל 9 חודשים ביצה קשה מעוכה עם עגבניה מרוסקת. זה מונע מהביצה להיות מזון חנק).

מלפפון ופלפל הם ירקות רשים שגורשים כישורי אכילב מתקדמים יותר וזה כבר יותר תלוי בילד ובהורה. מלפפון נותנים בדרך כלל קודם בגלל שניתן לקלף ואז יחסית זה מזון פשוט לאכילה. פלפל הקליפה בעייתית ולוקח זמן עד שילדים מסתדרים איתה והיא לא נדבקת להם לחיך העליון ויכולה לגרום לחנק.
לצפיה ב-'אצלנו עפה על מלפפון בגיל 8 חודשים בערך'
אצלנו עפה על מלפפון בגיל 8 חודשים בערך
02/10/2017 | 23:38
43
ראתה אותי אוכלת מלפפון חתוך למקלות וחטפה לי מהיד. זה היה לפני שיצאו לה שיניים, היא קלטה מהר מאוד איך למצוץ את החלק הפנימי הרך ולהשאיר את הקליפה. בהמשך פיתחה מיומנות לנגוס חתיכות קטנות (בעזרת 2 שיניים תחתונות וחניכיים).
עגבניה זו אהבת אמת בערך מאותו גיל. היא התחילה בלנגוס חתיכות ולירוק את הקליפה. בהמשך נהייתה מפונקת והתחילה לאכול רק עגבניות קלופות
גמבה זה עוד קשה לה (בת 1.2). חציל נתתי אפוי והיא לא אהבה במיוחד.
לצפיה ב-'להירדם בצרחות ועוד שלל ירקות '
להירדם בצרחות ועוד שלל ירקות
22/09/2017 | 14:15
11
192
הקטנה (חצי שנה) פיתחה מנהג של הירדמות במיטה רק לאחר סשן של צרחות. עייפה עייפה אבל חייבת לצרוח את נשמתה לפני שמשחררת (גם ביום וגם בלילה).

האם זה נורמלי??
סה"כ היא תינוקת מאוד שמחה ובוכה רק לפני השינה...

בהתחלה כשהתחלנו עם ההרדמות במיטה (לפני כחודש) הייתה פשוט משתוללת כמה דקות (זזה לפה ולשם), בוכה קצת ובסוף נרדמת, אבל בשבועיים (פלוס מינוס) האחרונים היא משתוללת הרבה יותר עם הגוף (כמו תולעת בהתקף פסיכוטי) ובעיקר צורחת יותר חזק ויותר זמן (ביום זה יכול להיות רבע שעה עד שנרדמת ובלילה לפעמים גם שעה).

בנוסף מספר התעוררויות הלילה שלה הולך ועולה כל הזמן. היא בעצמה לא ממש מתעוררת אלא פתאום דופקת איזו צרחה או מתחילה לבכות מתוך שינה, ונרדמת ישר כשמכניסים לה מוצץ (אבל אותנו זה מעיר מלא פעמים בלילה...). זה יכול לקרות גם עשר פעמים בלילה במקרה הקיצוני (וזה עוד בלי לספור פעם או פעמיים שמתעוררת לאכול).

היא יודעת להכניס את המוצץ לבד (לא תמיד בכיוון הנכון) אבל כשהיא צורחת/בוכה מתוך שינה אז היא לא באמת בכיוון של להתחיל לחפש את המוצץ (כאמור היא ישנה).

אציין שלאחרונה התחילה לזחול. אני מניחה שיכול להיות לזה קשר.

אשמח לעצות!
לצפיה ב-'שיניים'
שיניים
22/09/2017 | 14:19
27
לצפיה ב-'אולי שיניים, אולי פשוט חרדת נטישה/פחד מהחושך'
אולי שיניים, אולי פשוט חרדת נטישה/פחד מהחושך
22/09/2017 | 15:58
1
93
תנסו אולי להדליק אור קטן או להיות נוכחים לידה בשלב שהיא נרדמת.
לצפיה ב-'יש'
יש
22/09/2017 | 16:07
68
מנורת לילה בחדר. ואנחנו תמיד איתה עד שהיא נרדמת וכמה דקות אחרי. אפילו עם יד עליה. ועדיין.
שיניים הגיוני שיכאב רק כשהולכת לישון ולא גם בזמן הערות??
לצפיה ב-'כשאתם מרימים אותה על הידיים זה עוזר? '
כשאתם מרימים אותה על הידיים זה עוזר?
22/09/2017 | 16:27
2
77
או שעדיין בוכה אותו הדבר ועם אותן השתוללויות גוף?
לצפיה ב-'נרגעת'
נרגעת
22/09/2017 | 17:00
1
89
כשמרימים אותה היא נרגעת מיד. לפעמים קצת ממשיכה לזוז אבל ללא ספק מפסיקה לבכות.
לכן לא נראה לי שזה שיניים...
משתדלים לא לעשות את זה הרבה ובכל מקרה רק לכמה שניות כדי שלא תתרגל חזרה להירדם על הידיים.
לצפיה ב-'אז זאת התשובה בשבילכם'
אז זאת התשובה בשבילכם
22/09/2017 | 17:21
111
למה לא לתת לילדה שלכם את מה שהיא צריכה? ....
היא קטנטונת ואתם ההורים שלה, בעזרתכם היא נרגעת וזה התפקיד שלנו כהורים.
מתוך הנתינה הזאת שלכם אליה היא לומדת לבטוח ולסמוך על העולם , על הסביבה שלה ועליכם שיש מי שדואג לה ושומר עליה. היא לא יכולה לעשות את זה לעצמה , היא כל כולה תלויה וזקוקה לכם לצורך הרגעות .
חשוב ביותר לספק את הצורך הזה שלה. לא לחשוש בכלל.  

לצפיה ב-'ברוכה הבאה למשבר חצי שנה '
ברוכה הבאה למשבר חצי שנה
22/09/2017 | 18:49
2
104
זו תקופה של המון תגליות מרגשות - היא התחילה לזחול! זה כמו שאת תתחילי לעוף יום אחד! ברור שקשה לה לישון. ובהיעדר דרך לעבד את כל ההתרגשות הזאת, צרחות הן דרך אחת לשחרר.
יותר מתמיד תקפידו על טקס שינה, על אווירה רגועה בבית בשעות הערב. לנו עוזר לדבר איתה (יותר נכון - עבורה) על כל הדברים המרגשים שקרו היום. עיסוי, בעיקר בכפות הרגליים ולחיצות במקלעת השמש, מאוד עוזר להרגעה.
אפשר גם לפזר עוד כמה מוצצים במיטה כדי שיהיה לה קל למצוא אחד לפני שהצרחות מתחילות.
קצת קשה, אבל סביר להניח שהיא תחזור לעצמה כשזה יחלוף.

לצפיה ב-'תודה לכל העונים '
תודה לכל העונים
24/09/2017 | 10:00
1
68
בינתיים מצאתי פתרון ביניים - אני מחזיקה אותה על הידיים כמה דקות לפני ההנחה במיטה. זה מבטל את הבכי לגמרי או כמעט לגמרי! וגם לא מרגיל אותה להירדם על הידיים.

ולגבי משבר החצי שנה (חדש לי), אם יש בארבעה חודשים וגם בשישה ובתשעה אולי פשוט נקרא לזה "משבר השנה הראשונה" וזהו? :)
לצפיה ב-'ואז גיל שנתיים הנורא וגיל ההתבגרות ומשבר אמצע החיים...'
ואז גיל שנתיים הנורא וגיל ההתבגרות ומשבר אמצע החיים...
24/09/2017 | 19:37
60
זה לא באמת נגמר אי פעם
לצפיה ב-'היי'
היי
23/09/2017 | 05:26
68
אני מסכימה ומצטרפת לאורים כהורים... אם בידיים היא נרגעת אז זה מה שהיא מבקשת בדרך היחידה שהיא יודעת לתקשר כרגע בכי וצרחות... 
אני באופן אישי מנסה להימנע מלתת לתינוקת שלי להרדם בבכי וצרחות גם אם זה היה להרדים על הידיים מדי פעם ואצלינו זה השפיע משמעותית על איכות השינה גם... 
וגם זה שיש שאומרים שהתינוקת תתרגל להרדם בידיים, לא יודעת אם זה נכון לכולם ( סביר להניח שלא...) שלנו ב4 חודשים מדי פעם הייתה צריכה את המגע, הייתה נרדמת בידיים... היום בת 6 חודשים גם התחילה לזחול ודווקא בשבועיים האחרונים נרדמת הרבה יותר מהר ובקלות עם קצת ליטופים במיטה...
ואני בטוחה שזה ישתנה עוד מלא פעמים אבל ( סורי על החפירה) אני ממש ממש מאמינה שאם נספק להם את מה שהם מבקשים , הם ירגישו יותר ביטחון ורוגע. וכשרגועים הרבה יותר קל להצליח לעשות דברים (במיוחד להרדם) .
*** חשוב לי להוסיף שהיו לנו לאורך החודשים מלאאאאא שינויים בדפוסי השינה, מלא משברים , מלא לילות קשים וימים קשים עם מעט שינה... אבל לי באופן אישי מה שעובד לי זה לנסות לזרום איתה ועם הצרכים שלה... ולזכור שהכל משתנה נורא מהר... 
ו.... אני אשלח תכף קישור לפורום שינה שאולי גם יעזור... 
ממשש בהצלחה 

לצפיה ב-'קישור פורום יועצות שינה'
קישור פורום יועצות שינה
23/09/2017 | 05:45
72
לצפיה ב-'הרדמות עצמאית - שאלה להורים לילד שני והלאה'
הרדמות עצמאית - שאלה להורים לילד שני והלאה
22/09/2017 | 19:36
4
184
אז ככה.. אני בערך זוכרת את הכללים ללימוד הרדמות עצמאית והקטן בן 7 חודשים וקצת אז חשבתי להתחיל לנסות.
הבעיה- הקטן ישן באותו חדר עם הגדול (בן 4). הם שניהם הולכים לישון ביחד ב7 בערב כאשר הקטן לרוב נרדם תוך כדי הבקבוק.
אני יכולה לנסות להקדים את הבקבוק לשלב הסיפור ולנתק את הקשר בינו לבין ההירדמות אבל אני לא יודעת איך לנהל תהליך של לנמנם על הידיים-להניח במיטה-קטן בוכה וחוזר חלילה בלי להרוס לגדול את שנת הלילה לגמרי.
להרדים את הגדול במיטה שלנו זו לא אופציה כי עבדנו מאוד קשה להפסיק את ההרגל שלו לטייל בלילה אלינו למיטה ולא מעוניינים ךחזור אחורה.

עצות? טיפים? רעיונות לשיטת לימוד הרדמות עצמאית שונה גם כן יתקבלו בברכה

ושנה טובה
לצפיה ב-'"אנחנו הולכים ללמד את קטנצ'יק לישון ולך יש תפקיד חשוב!"'
"אנחנו הולכים ללמד את קטנצ'יק לישון ולך יש תפקיד חשוב!"
22/09/2017 | 21:00
1
123
"אתה תיתן לו דוגמא איך ישנים.
כל פעם שתתעורר בלילה ותשמע אותו בוכה, תעצום עיניים ותעשה כאילו אתה ישן."

ככה תרתמו אותו למאמץ המלחמתי, תימנעו מקיטורים, ותשמרו על השקט בלילה.
ובנוסף - כשהוא שוכב בשקט ועושה את עצמו ישן הוא ירדם בחזרה יותר מהר.
לצפיה ב-'תודה. ננסה לשווק לו את התפקיד.'
תודה. ננסה לשווק לו את התפקיד.
23/09/2017 | 20:02
78
הבעיה שלנו היא בעיקר בתחילת הלילה עד שהוא נרדם. ברגע שהגדול נרדם הוא לעיתים נדירות מתעורר מהבכי של הקטן ויותר מזה, הוא נוחר כל כך חזק שאני חושבת שהבעיה היא לכיוון השני (מעיר את הקטן...)
לצפיה ב-'היינו בסיטואציה דומה'
היינו בסיטואציה דומה
25/09/2017 | 23:36
1
92
ואנחנו היינו משכיבים קודם את הבכור. רק אחרי שהוא היה נרדם התינוק היה נכנס לישון. 
עוד משהו, לא טוב שהקטן נרדם עם בקבוק. צריך לצחצח לו את הפה עם מטלית אחרי הבקבוק. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/09/2017 | 18:11
64
אין סיכוי להרדים את הבכור קודם. כבר ככה הבכור הולך לישון ב7 בערב כאשר הקטן אמיתית כבר עייף ב8 וחצי- רבע ל7 ואני מחזיקה אותו כי אני לבד איתם ואין לי אפשרות להרדים אותו לפני.

לגבי הבקבוק- הוא עוד אוכל פעמיים-שלוש בלילה ואין לו שיניים בכלל אז אני כרגע לא מודאגת מזה.
לצפיה ב-'זחילה'
זחילה
20/09/2017 | 08:06
6
173
היי שנה טובה !
רציתי להתייעץ ולהבין איך זה הולך. 
יובלי התחילה לזחול, הרבה אחורה וקצת קדימה והמשטחי פעילות כבר לא כלכך רלוונטיים... היא מהר מאוד יורדת מהם, בינתיים אני כל הזמן מחזירה אותה שתהייה על אבל זה ניראה סתם מבאס לכולם... 
אז אני מחזירה אותה כי קודם כל הרצפה קרה ומלוכלכת כמובן... אבל החשש שלי זה שלפעמים כשהיא על הבטן היא פתאום מתהפכת אחורה ודופקת תראש , אז על המזרון פעילות זה היה מצחיק ונחמד אבל אני חוששת מאוד שהיא תעשה את זה על הרצפה וזה יהיה פחות מצחיק... וכבר תפסתי לה תראש כמה פעמים... 
בכל אופן הרעיון שתזחל על הרצפה �� מטריד אותי , אני מבסוטה בטירוף על הזחילות אבל יש לנו 3 חתולים וכלב... וברור שהיא כל הזמן בהשגחה אבל לא בא לי כל הזמן להזיז אותה... ניראה לי חשוב לתת להם קצת חופש (בהשגחה) ... אז יד לכם אולי רעיונות, עצות, חוויות , דרכים להפוך את תקופת הזחילה לרגועה יותר... 
לצפיה ב-'זו לא תקופה רגועה......'
זו לא תקופה רגועה......
20/09/2017 | 17:04
137
ואין ברירה אלא לשחרר... בהשגחה כמובן.
הם נחבלים ולומדים, את יכולה לקנות משטח גומי גדול אבל היא תרד גם ממנו. וזה לא ייקח המון זמן.
אני הלבשתי ארוך דק / חליפה עם ברכיות (לפי מזג האויר), סמרטוט כל ערב (הם מלקקים את הרצפה ואוכלים כל מה שהם מוצאים).
לאט לאט הבית גם 'יטפס' לך למעלה כשהיא תיעמד תוך היאחזות ברהיטים.
לצפיה ב-'מצטרפת לדבריה של אין אריות כאלה'
מצטרפת לדבריה של אין אריות כאלה
20/09/2017 | 22:21
92
מהר מאוד יובל תתחיל לזחול לכל עבר, ואלא אם כן את גרה בג'ימבורי - היא תגיע גם לרצפה. בהמשך היא גם תלך ותרוץ ותיפול ותאכל מהקערה של הכלב ותעשה עוד כל מיני דברים שתצטרכי לחיות איתם בשלום.
אנחנו פשוט הרמנו מהרצפה כל מה שיכול להזיק והפעלנו רומבה כשיצאנו מבית (אם זכרנו לעשות את זה). לומר שהבית שלנו היה נקי כל הזמן? בכלל בכלל לא. אני צוחקת על זה שאם מלבישים את הילדה בבגדים כהים אז אפשר להתכחש
פשוט תשחררי ותהני מהזחילות המתוקות האלה, זו תקופה מופלאה.

לצפיה ב-'דבר ראשון- לשחרר'
דבר ראשון- לשחרר
21/09/2017 | 13:16
79
דבר שני- להצטייד ברומבה אלא אם בא לך לטאטא כל ערב....
אנחנו הרמנו מהרצפה מה שאפשר. חסמנו גישה עד כמה שאפשר למה שאי אפשר להרים (לדוגמא, להציב את הכיסאות בפינת אוכל ככה שיחסמו את הגישה לאוכל של החתולה)
להבין שהיא תזחל על הרצפה ותתלכלך וזה חלק מהעסק וכל הילדים עוברים את זה (כולל התרסקויות על הרצפה). אנחנו מחזירים לשטיח/משטח פעילות במידה אבל את לא תוכלי לנצח את זה.
ודעי שהחלק המפחיד שבו הם מתיישבים ואז נופלים על הגב אחורה עוד לפניך....

וטיפ נוסף- קליה לכביסה שלה כדי שכל כתמי הזחילה ירדו מהבגדים
לצפיה ב-'אין ברירה אלא לשחרר (ופשוט לדאוג שהבית יהיה נקי ובלי חלקים'
אין ברירה אלא לשחרר (ופשוט לדאוג שהבית יהיה נקי ובלי חלקים
22/09/2017 | 15:52
90
קטנים על הריצפה).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/09/2017 | 05:39
52
תודה על התגובות... 
כבר מנסה לשחרר... היום נתתי לה לרדת לרצפה ( הלבשתי ארוך, ברכיות אין לי עדיין) ונתתי לה ללעוס לי תסנדלים 
מלמעלה ברצועות... אולי זה מגעיל אבל זה היה נחמד... כי היא הגיעה אלייהם בזחילה מטורפת כאילו זה מינימום זהב / יהלומים/ אלפחורס ... ואחרי כמה רגעים היא עזבה אותו לבד והסתובבה וחזרה למשטח  אולי כי לא ניסיתי לקחת לה כל הזמן... אז זה כבר איבדה את העניין חחחח 

לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/09/2017 | 05:41
10
לצפיה ב-'אוכל אוכל אוכל '
אוכל אוכל אוכל
18/09/2017 | 19:12
9
184
1. מישהי/ו יודע מדוע לא מומלץ לתת חלב פרה לפני גיל שנה? כי בחלק מהמקומות ראיתי שלא לתת חלב במקום בקבוק של תמ״ל או חלב אם אבל אם זה מעורבב בתוך מזון אחר אין בעיה... האם הבנתי לא נכון?
2. נגיד שבת חצי שנה אוכלת שתי ארוחות מוצקים ביום... באיזה גיל מוסיפים ארוחה? יש לזה כללים בכלל? 

תודה רבה :)
לצפיה ב-'ממה שאני יודעת'
ממה שאני יודעת
18/09/2017 | 19:49
3
121
1. למיטב הבנתי הערך התזונתי של חלב פרה בגיל הזה הוא נמוך. התמ"ל מועשר בויטמינים, ברזל וכו' ולכן לא מחליפים. מכיוון שהקיבולת של הילדים בגיל הזה מוגבלת ממליצים לא לתת כדי שלא יתמלאו בזה על חשבון ארוחות (תמ"ל או מוצקים) אחרות.

2. בגדול אין ממש כללים וזה מאוד תלוי בבשלות והמוכנות של הילד. אבל בדרך כלל מוסיפים ארוחת ערב קטנה ומוקדמת באזור גיל 9 חודשים. אני זוכרת שזו היתה ארוחה פחות משמעותית מבחינת הכמויות ושימשה לחשוף למזונות חדשים ולתרגל אוכל אצבעות בשלב שכבר היה במסגרת. ממילא זה לא מחליף את הבקבוק לפני השינה בגיל הזה.
לצפיה ב-'אז למעשה אם מכינים דייסה'
אז למעשה אם מכינים דייסה
18/09/2017 | 21:21
2
70
אין מניעה לעשות אותה עם חלב, זה לא מזיק...
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
19/09/2017 | 07:43
45
אם מוסיפים פנימה פרי טחון/שקדיה אז ממילא זה מקבל מהם טעם. לא נראה לי קריטי דווקא לעשות על בסיס חלב.
לצפיה ב-'ההמלצה של משרד הבריאות היא לא עם חלב'
ההמלצה של משרד הבריאות היא לא עם חלב
20/09/2017 | 20:55
41
כי יש בזה ערך תזונתי נמוך יחסית והסידן בחלב מפריע לספיגת ברזל שהיא מאוד חשובה בגיל הזה...
לצפיה ב-'חלב מפריע לספיגת ברזל'
חלב מפריע לספיגת ברזל
18/09/2017 | 19:59
2
70
ורוב התינוקות בארץ מתחת לגיל שנה סובלים ממחסור בברזל.
בגלל זה ממליצים לתת תוספת ברזל בטיפות, ולהימנע מלתת חלב ניגר.
לצפיה ב-'זה נכון לגבי כל מוצרי החלב לא?'
זה נכון לגבי כל מוצרי החלב לא?
19/09/2017 | 07:41
1
47
אבל למעט חלב ניגר את כל השאר מאפשרים מגיל 9 חודשים. יש לך מושג במקרנ מה ההבדל?
לצפיה ב-'ההבדל העיקרי זה הכמות'
ההבדל העיקרי זה הכמות
19/09/2017 | 20:46
40
מוצרי חלב בדרך כלל אוכלים קצת, חלב שותים כוס מלאה.
לצפיה ב-'לגבי חלב'
לגבי חלב
19/09/2017 | 17:12
52
ההנחייה היא כדי שלא יחליף תמ"ל \ חלב אם. ההנחייה היא אמנם לגבי חלב ניגר, אבל תקפה גם לגבי משקאות אחרים כמו חלב שקדים, חלב סויה וכו'. לא מזמן פורסם מקרה של תינוק שנפטר כי הוריו נתנו לו חלב שקדים כמקור תזונה עיקרי
אין בעיה לשלב מוצרי חלב כחלק מתפריט מאוזן, או להשתמש בחלב בבישול של דייסת קוואקר, למשל.

לצפיה ב-'חלב פרה הוא קשה לעיכול '
חלב פרה הוא קשה לעיכול
22/09/2017 | 10:32
46
אצל תינוקות הוא יכול לגרום לבעיות בקיבה.
זו הסיבה שאסור לתת חלב ניגר לתינוקות לפני גיל שנה, היות ומערכת העיכול שלהם עדיין לא מספיק בשלה ולא יכולה לעכל את החלב.
לא נותנים חלב פרה בשום דרך, גם לא מעורבב במאכלים אחרים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה