לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4434644,346 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'יש כאן בנות שגרות בארה"ב?'
יש כאן בנות שגרות בארה"ב?
14/12/2017 | 15:03
4
48
היי, אמא שלי טסה לארהב ואני רוצה לקנות כמה משחקים שראיתי שזולים בהרבה. האם אמאזון זה הכתובת הזולה או שיש חנויות /רשתות צעצועים במחירים טובים?
תודה רבה!
לצפיה ב-'בעיקרון, אמאזון זולה'
בעיקרון, אמאזון זולה
14/12/2017 | 15:53
35
אבל לא תמיד. לאחרונה קניתי צעצוע לבן שלי שמחירו באמאזון היה $150 ובטויס אר אס עלה $100. כמובן שקניתי בטויס אר אס. Walmart היא חנות מאוד זולה. הרבה פעמים אפילו יותר זולה מאמאזון. וכמובן טארגט. את האמת, בדרך כלל, אני קונה באמאזון בגלל הנוחות... יש עוד הרבה חנויות שמוכרות צעצועים. בכל department store אפשר למצוא צעצועים במחירים זולים ממש!
לצפיה ב-'מתייצבת '
מתייצבת
15/12/2017 | 04:15
2
37
גיליתי שברוב המקרים amazon הכי זול אבל כמובן שיש מבצעים ואז יותר משתלם בחנות.
אולי תתני לינקים לדברים ספציפים ואגיד לך איפה הכי זול בד"כ למצוא את זה.
לצפיה ב-'תודה יקרות, הנה לינק לדוגמא'
תודה יקרות, הנה לינק לדוגמא
15/12/2017 | 20:50
1
10
 Magformers Standard Set (30-pieces) https://www.amazon.com/dp/B002NGOH1W/ref=cm_sw_r_c...

מה את אומרת?
תודה!
לצפיה ב-'זה המשחק המקורי למיטב ידיעתי והמחיר נראה ממש טוב'
זה המשחק המקורי למיטב ידיעתי והמחיר נראה ממש טוב
16/12/2017 | 01:18
8
למשחק הזה יש המון המון חיקויים כך שרוב הסיכויים שאם תמצאי יותר זול בצורה משמעותית זה יהיה חיקוי.
לצפיה ב-'סרבנות אוכל'
סרבנות אוכל
14/12/2017 | 12:04
3
51
הקטנטונת בת 3 חודשים, מאתמול מסרבת לאכול וצורחת בכל פעם שאני מקרבת את הבקבוק לפה. החלפתי לה תמ"ל אבל זה התחיל עוד לפני כן, אז לא נראה לי שזו הסיבה. עד עכשיו למרות הרפלוקס הייתה טורפת בקבוקים והייתה לה תחושת רעב נהדרת. זה נראה שהיא לא רעבה ומעדיפה לישון.
שללתי חום והיא ישנה מצויין אז לא נראה לי שכואב לה משהו...
הבוקר האכלתי אותה עם מזרק (הארוחה האחרונה שלה אתמול הייתה ב-16:00 ועד שעה 6:00 היא ישנה וגם כשהתעוררה לא התעוררה בבכי ורעב, ניסיתי לתת לה את התמל הישן וגם אותו היא לא הסכימה לאכול.

זה נורמלי? לרוץ בשביל זה לרופא?
לצפיה ב-'אני הייתי ניגשת לרופא'
אני הייתי ניגשת לרופא
14/12/2017 | 14:12
36
מדובר בתינוקת ממש קטנה. בגיל הזה בקבוקים זו כל התזונה שלהם והייתי חוששת שתתייבש.
בנוסף שווה לגשת לרופא שישלול דלקת אזניים.
לצפיה ב-'בגיל כזה הייתי לוקחת לרופא'
בגיל כזה הייתי לוקחת לרופא
15/12/2017 | 04:16
1
26
אולי יש לה פצעים בפה (אפטות)או משהו שמפריע. מקווה שיסתדר במהרה. אנא עדכני.
לצפיה ב-'בהחלט לרופא'
בהחלט לרופא
15/12/2017 | 23:14
4
לתינוקות יש מנגנונים טובים של רעב ושובע. מה שאת מתארת אינו סטנדרטי.
לצפיה ב-'דרושים הורים למחקר שוק'
דרושים הורים למחקר שוק
14/12/2017 | 09:06
9
לקבוצות מיקוד (מחקר שוק) דרושים הורים:
1. לקבוצה שתתקיים ביום שני, 25.12.17 בשעה 20:15 דרושים אבות לשני ילדים לפחות (כשהבכור עד גיל 4 והצעיר עד גיל 8 חודשים). משך הקבוצה: כשעתיים, תגמול בתווי שי: 200 ₪. מיקום: רוטשילד – ת"א.
2. לקבוצה שתתקיים ביום שני, 25.12.17 בשעה 18:00 דרושות אמהות לשני ילדים לפחות (כשהבכור עד גיל 4 והצעיר עד גיל 8 חודשים). משך הקבוצה: כשעתיים, תגמול בתווי שי: 200 ₪. מיקום: רוטשילד – ת"א.
3. לקבוצה שתתקיים ביום רביעי, 27.12.17 בשעה 18:30 דרושות אמהות לתינוק עד גיל 8 חודשים (ילד ראשון).
משך הקבוצה: כשעתיים, תגמול בתווי שי: 200 ₪. מיקום: יהודה מכבי – ת"א.

לפרטים והרשמה: שלומית 054-5707000

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום משפחות מורכבות '
מחכים לכם בפורום משפחות מורכבות
13/12/2017 | 16:20
8

הורות וזוגיות בפרק ב', חיבור בין משפחות, יחסים עם הגרוש/ה, הורים חורגים...
על כל הנושאים האלו תוכלו להתייעץ, לשתף ולדון בפורום משפחות מורכבות
היכנסו עכשיו
לצפיה ב-'חג חנוכה שמח '
חג חנוכה שמח
13/12/2017 | 04:58
12
תכננתי לכתוב היום (שלישי) מוקדם יותר אבל לא הספקתי אז עדיף מאוחר מאשר לעולם לא

חג אורים שמח לכל אחד ואחת ממכם
אישית, חג החנוכה הזה מאוד מיוחד עבורי. במשך שנים לא הייתי מסוגלת לחגוג את חג החנוכה כי בערב החג סבתי נפטרה. לימדתי על החג אבל לא הייתי מסוגלת לחגוג. לפני שנה כאשר חגגנו את חג החנוכה ידעתי שאני בהריון והיה נראה שהוא הולך לכיון התקין (מההתחלה זה היה בסימן שאלה וחשדו שזה חוץ רחמי ואז היו דימומים) וידעתי שברחם שלי מתרחש נס.

השנה אנחנו חובקים את הקטנה סופסוף שכבר אוטוטו תהיה בת 8 חודשים והיום כאשר הדלקתי את החנוכיה באירוע שאירגנתי ממש התרגשתי- זה בשבילי הנס הכי גדול שיכולתי לזכות בו.

חג שמח ושנה מלאה בניסים ונפלאות!
לצפיה ב-'דברים לעשות בחופשת לידה'
דברים לעשות בחופשת לידה
12/12/2017 | 14:29
2
66
איזה דברים כיפיים עשיתם בחופשת הלידה (עם או בלי הבייבי)?
חוץ מהדברים ה"סטנדרטיים" כמו סיבוב בקניון או בגינה או מפגש עם חברה.

(זקוקה להשראה)
לצפיה ב-'סדת עיסוי תינוקות, סדנת התפתחות תינוקות'
סדת עיסוי תינוקות, סדנת התפתחות תינוקות
12/12/2017 | 16:12
48
(נטו כדי לצאת מהבית)
פיקניק מחל"דות עם בנות שהכרתי בקבוצות פייסבוק ובסדנאות
תערוכות במוזיאון (בגיל הזה הכי קל ללכת איתם לכל מיני מקומות)
פילאטיס עם הקטנה
לצפיה ב-'אני הלכתי למפגש אמהות בחודשים הראשונים-כל פעם דיברנו על נושא'
אני הלכתי למפגש אמהות בחודשים הראשונים-כל פעם דיברנו על נושא
13/12/2017 | 04:46
45
אחר והיה ממש נחמד, הכרתי מלא אמהות.

עכשיו בעיקר לוקחת את הקטנה לכל מיני חוגים ופעילויות. לא יודעת איך זה בארץ ואם יש משהו שמאפשר לקחת להרבה פעילויות במחיר מוזל אבל פה אני נעזרת באתר שבעצם נותן את הפעילות בחצי מחיר ומשלמים מחיר כללי ואז בוחרים פעילויות. הולכת עם הקטנה למלא פעילויות ככה.
לצפיה ב-'איך אתן מתמודדות עם העייפות?'
איך אתן מתמודדות עם העייפות?
10/12/2017 | 13:06
9
122
הקטן בן 10 חודשים ועדיין מתעורר הרבה בלילה. הצינון והשיניים שעוד לא יצאו בטוח לא משפרות את המצב.
כל עוד הייתי בחופשת לידה השלמתי שעות שינה במהלך היום. עכשיו כשחזרתי לעבודה העייפות מצטברת וגם החיזוק של כמה שעות נוספות בסופשבוע לא מספיק.

אשמח לטיפים שלכן להתמודד עם העייפות המתישה...
לצפיה ב-'לנמנם על הכסא בעבודה.... '
לנמנם על הכסא בעבודה....
10/12/2017 | 19:22
6
93
האמת היא שזה קשה...
קשה להיות עייפה כל הזמן.
ומה שעוזר זה בעיקר לשחרר איפה שאפשר. הבית לא יהיה מתוקתק וקניות אפשר באינטרנט ואפשר להפיל על הבן זוג כל מה שאפשר... ואם אפשר לקבל עזרה מגורמים נוספים (בתשלום או לא) אז גם כדאי בתקופות עמוסות ועייפות...
והאמת?
פשוט ללכת לישון מוקדם כשאפשר וכמה שאפשר... ככה צוברים טיפה שעות לפני שמעירים אותך שוב ושוב וזה עוזר קצת.
לצפיה ב-'תכלס... ללכת לישון מוקדם זה הפתרון העיקרי'
תכלס... ללכת לישון מוקדם זה הפתרון העיקרי
11/12/2017 | 10:12
2
81
ובמוקדם אני מתכוונת 8 בערב, אפשר גם בשבע וחצי - לא צריך להתבייש בזה 
רוב ההתעורריות מתחילות בשתיים עשרה והלאה - אז ככה לפחות ישנת איזה 4 שעות רצוף.
ואצלי החזרה לעבודה הייתה גם זרז להפסיק את האכלות הלילה - פשוט לא הצלחתי לעמוד בזה יותר... אז סביב גיל שנה ככה, גמלנו מבקבוק בלילה. אצל הגדול אחרי לילה קליל אחד הפסיק להתעורר, אצל הקטנה היה צריך שבוע ממש סיוטי, ועדיין בגיל שנתיים היא מתעוררת די הרבה (סתם כדי להזכיר לנו שהיא קיימת ). 
לצפיה ב-'איך גמלת?'
איך גמלת?
12/12/2017 | 10:33
1
62
אצלנו עדיין אוכל שני בקבוקים בלילה ואני לא רואה את הסוף של זה
לצפיה ב-'פשוט לא נתנו בקבוק יותר והרדמנו חזרה בלי בקבוק'
פשוט לא נתנו בקבוק יותר והרדמנו חזרה בלי בקבוק
14/12/2017 | 14:22
24
עשינו את זה רק אחרי שהייתי משוכנעת שהם לא מתעוררים מרעב.
אם מקבל שני בקבוקים, אז תורידי רק אחד ועוד כמה שבועות תראי אם מרגיש לך נכון להוריד לו את השני.
לצפיה ב-'שחררתי הכל'
שחררתי הכל
11/12/2017 | 19:32
2
87
העוזרת מנקה. הבישולים אמא שלי שולחת לי קופסאות (ממילא הילדים והחצי אוכלים בעבודה/גן). הכביסות החצי עושה ואני רק מקפלת. הקניות גם לא באחריותי.
ועדיין אני לא מצליחה להגיע ב9 למיטה...
עד שהילדים הולכים לישון. ארוחת ערב שלנו. לפעמים אני עוד קצת יושבת לעבוד...

חבל שאין פתרונות קסם (לצערי לעזוה את העבודה זו לא אופציה)
לצפיה ב-'לגבי הבקבוקים- איך אוכל במהלך היום? '
לגבי הבקבוקים- איך אוכל במהלך היום?
12/12/2017 | 13:19
1
46
איך ישן ביום ואיך נרדם בלילה?
אולי זה קשור להתעוררויות שלו ואולי פשוט רגיל לבקבוק להמשיך לישון...

והעיקר לזכור- זו תקופה קשה מאוד אבל זו תקופה. זה משתפר בסוף

לצפיה ב-'אוכל בסדר (נראה לי)'
אוכל בסדר (נראה לי)
14/12/2017 | 14:17
23
אוכל בקבוק של בערך 120 כשקם בבוקר.
אמל המטפלת אוכל פירות טחונים ומרק ובקבוק אחד של 180 כשקם משנת צהריים.
לפנות ערב אוכל ארוחת ערב קלה- חצי חביתה או חצי מאפין גבינה (דברים בסגנון הזה)
עוד בקבוק של 180 שהולך לישון
ובמהלך הלילה עוד 2 בקבוקים של 180 סביב 22 בערב וסביב 2 לפנות בוקר.

לשנת לילה אוכל בקבוק בחדר חשוך. מחליפה את הבקבוק במוצץ כשהבקבוק נגמר ולרוב נרדם עם המוצץ בערסול.
כשמתעורר בלילה בחלק מההתעוררויות מספיק להשכיב אותו חזרה (מחכה יושב), לשים מוצץ ולטפוח על הגב בעדינות כדי שיחזור לישון. לפעמים קצת ערסול בידיים.
בפעמיים שמתעורר לאכול הוא באמת רעב וצורח אם מנסים לשים לו מוצץ/לערסל.
לצפיה ב-'שאלה טובה- אני עובדת באופן פרטי ופשוט גמורה'
שאלה טובה- אני עובדת באופן פרטי ופשוט גמורה
11/12/2017 | 06:21
105
כי הקטנה לא ישנה טוב בכלל ואני בקושי ישנה בגלל זה ואני פשוט גמורה במיוחד שעכשיו יש עומס מטורף.

לי עוזר לפני הפעלה/שיעור פרטי ללכת לסטארבקס לשתות משקה (עכשיו שותה לאטה ערמונים-ממש טעים!) ולהירגע קצת לפני השיעור כי בד"כ ישר אחרי אני טסה הבייתה לשחרר את הבייביסיטר לפני שאצטרך לתת לה את כל כספי.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
12/12/2017 | 14:39
70
באופן כללי אני די רגילה למעט שעות שינה עוד מלפני הלידה כך שלא עברתי שוק רציני בנושא.
לצערי אני ממש לא מצליחה לישון במהלך היום אז משתדלת לפחות להרים רגליים ולא לזוז הרבה כשהיא ישנה ואנחנו בבית. זה גם משהו. משתדלת כמה שיותר "מטלות" לעשות יחד איתה כשזה מתאפשר (נגיד להכניס מכונה) ואז אני חופשיה לנוח כשהיא מנמנמת.
בעיקר פשוט הולכת לישון הכי מוקדם שאני יכולה גם אם זה בתשע.
ואני בונה על לנוח בעבודה כשאחזור לשם...
וזה אולי ישמע מצחיק אבל אני מרגישה שאני נטענת באנרגיה חיובית בלילות "טובים" יותר, כך שזה קצת עוזר לי בהמשך אותו יום...
לצפיה ב-'חוסר שקט אחה"צ'
חוסר שקט אחה"צ
05/12/2017 | 20:54
8
143
הפיצית בת 5 שבועות, גדלה יפה (מחייכת יותר מיום ליום), תינוקת מאד נוחה ומתוקה ושקטה. בינתיים ניזונה בהנקה מלאה, אוכלת יפה, יכולה לפתוח פער של 4 4.5 שעות בין ארוחות.
אבל כמעט כל יום אחה"צ היא נתקפת חוסר שקט, לא אוכלת טוב (מבקשת לינוק אבל רק מנשנשת קצת ועוזבת, ואחרי זמן קצר שוב) ולא נרדמת. נמצאת הרבה על הידיים בשעות האלה.
יש מה לעשות?
לצפיה ב-'נשמע כמו גזים'
נשמע כמו גזים
05/12/2017 | 21:38
71
אם זה גזים אז הנקות מרובות וקצרות דווקא מחמירות את המצב.
תנסי תנוחות להקלה על גזים או ערסול במנשא בד כדי להקל עליה ולהתפנות לגדולים.
לצפיה ב-'לגמרי נשמע כמו גזים'
לגמרי נשמע כמו גזים
05/12/2017 | 23:06
4
97
אלה היו שעות הטיול שלנו - התנועה בעגלה מרגיעה אותם והיא הייתה נרדמת בכיף.
וחוץ מזה, כל מה שעוזר לגזים: בטן לבטן או עירסול במנשא בד, נמר על עץ, עיסויים לבטן ולכפות הרגליים, מוצץ, אמבטיה חמימה, כרית חמימה על הבטן. אני קצת מסתייגת מלהמליץ על תכשירים כמו גרפווטר וסימיקל כי הבטיחות שלהם שנויה במחלוקת, אבל לנו הם עזרו.
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי - '
זה מה שחשבתי -
06/12/2017 | 00:55
3
89
אז איך בכל זאת עם ההנקות/ידיים אני מצליחה לקלח/לעזור בש"ב/להכין תה או א.ערב/למצוא צעצוע אבוד? לא כ"כ אוהבת מנשא, והיא לא מסכימה לא להיות צמודה אלי.
ואגב, מה זה 'נמר על עץ'?
ואיך לדעתכן אני יכולה לרווח הנקות?
לצפיה ב-'תנסי מנשא אחר'
תנסי מנשא אחר
06/12/2017 | 13:17
59
ותני לזה צאנס כשהיא רגועה דווקא ורק אז תנסי כשעצבנית.

משום מה לתינוקות יש גזים בדיוק כשהאחים שלהם חוזרים ממסגרות או צריכים אותך אחר צהרים... מרפי.
זו תקופה קשה אך זמנית והייתי מנסה לגייס עזרה אחר צהרים לכמה ימים בשבוע, לעשות לה עיסוי בבטן עם כיוון השעון (החימום והתנועה עוזרים), להרים רגלים לבטן ולשחרר כמה פעמים, נמר על עץ (ראי גוגל), אמבטיה חמימה אם אוהבת אמבטיות (לפעמים מרגיע. בעיקר בשילוב עם עיסוי), מוצץ (אם לוקחת. במקום ציצי), לתת לה להיות בטן לבטן עליך או מכורבלת במנשא גם עוזר...
כל תינוק ומה עובד לו (יותר או פחות ואם בכלל) והעיקר לזכור שזו תקופה והיא עוברת...
שתעבור בקלות!

לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה לנסות מנשא אחר'
מצטרפת להמלצה לנסות מנשא אחר
06/12/2017 | 19:48
49
וגם לתרגל שהייה במנשא בזמנים שאת לא בלחץ עם כל האחרים והגזים.
תניחי אותה קצת בשעות הבוקר כשהיא נינוחה במנשא. תסתובבי איתה בבית שתתרגל.
בנוסף אצלי עזר להיות בתנועה בזמן שהקטן היה במנשא. הייתי עומדת באמצע הסלון ומתנוענעת כמו לולב רק לא לעצור ושיתחיל לבכות.
בגיל טיפה יותר גדול (סביב חודש וחצי) הייתי גם שמה בטרמפולינה. לשלנו יש רטט אז זה גם היה מרגיע.

וכמובן תנסי להפחית אצלך מזונות מעודדי גזים. אצלי מאוד עזר לוותר על קטניות (חומוס עדשים ודומיהם) ועל מוצרי חלב.
גם כרוב, ברוקולי וכרובית יכולים להשפיע על גזים לרעה.
לצפיה ב-'אם זה מנשא בד, נסי תנוחות שונות'
אם זה מנשא בד, נסי תנוחות שונות
06/12/2017 | 20:02
45
בטן לבטן, עירסול, אילו להחליף בין צידי הראש. לנסות מנשא אחר שאולי יהיה לכן נוח יותר.
בגיל הזה השתמשתי דווקא בבייבי ביורן כי הרגשתי שהיא "טובעת" במנשא בד, רק בהמשך חזרנו למנשא בד והמשכנו להשתמש בו עד גיל 9 חודשים.
נמר על עץ - מחזיקים את התינוקת על האמה שלך, כשהראש קרוב לחלק הפנימי של המרפק שלך והבטן נחה על כף היד - כמו נמר שמנמנם על ענף של עץ. כדאי מאוד לתמוך באמה שלך בעזרת היד השנייה כדי לא להפעיל יותר מדי לחץ על שורש כף היד.
לצפיה ב-'מצטרפת לדיעת האחרות- ממש נשמע כמו גזים'
מצטרפת לדיעת האחרות- ממש נשמע כמו גזים
06/12/2017 | 04:52
69
נסי תנוחה שנקראת "נמר על העץ".
ובלי קשר-הנה כל מיני טיפים שמצאתי ואהבתי-https://www.tiptipot.co.il/10-%D7%94%D7%93%D7%99%D...
לצפיה ב-'בסבירות גבוהה גזים'
בסבירות גבוהה גזים
06/12/2017 | 10:03
57
תתנחמי בזה שזה רק אחה"צ... {סמיילי מזדהה}
לצפיה ב-'גן לתינוק לשנה הבאה בתל אביב'
גן לתינוק לשנה הבאה בתל אביב
02/12/2017 | 08:50
5
137
שלום רב,
אני חדש בפורום
יש לי בן בן חודש ימים, ואנחנו כבר כבר חושבים על רישום לגן לשנה הבאה. אנחנו גרים לא רחוק מאוניברסיטת תל אביב, העניין הוא שהמחירים מטורפים (לא שלא ידענו את זה לפני כן)
השאלה שלי האם יש אלטרנטיבות זולות יותר מ3500 שח בחודש. אנחנו זוג שמשתכר כ 26 ברוטו בחודש.
חשבנו על הכיוון של ויצ"ו או נעמת אבל לא בטוח שנעמוד בדרישות

תודה לכל העונים
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי תל אביב אבל'
לא יודעת לגבי תל אביב אבל
02/12/2017 | 20:21
94
א. אלה גם מחירי הגנים הפרטיים בהרצליה אז לא הייתי בונה על למצוא משהו זול יותר בתל אביב.
ב. תסתובבו באזור שלכם, בגני שעשועים דברו עם אימהות.. ככה מוצאים גן. עוד אפשרות לחפש את דף הפייסבוק המקומי של האימהות באזורכם ולבקש שם המלצות
לצפיה ב-'יכולה לענות לגבי ויצ"ו'
יכולה לענות לגבי ויצ"ו
02/12/2017 | 21:20
1
114
כן, זו אלטרנטיבה זולה הרבה יותר וגם בפיקוח משרד התמ"ת כך שהטיפול והמתקנים שם מעולים. בהתאם, אלו גנים סופר-מבוקשים ולכל גן יש רשימת המתנה של מאות ילדים.
יש 2 שלבים בקבלה לויצ"ו - הראשון הוא הרישום עצמו, שנפתח בד"כ באפריל. הוא נעשה באתר ויצ"ו תמורת דמי הרשמה, ובסביבות יולי יש ועדות קבלה. אפשר להגיש בקשה להתקבל לכמה מעונות (ולשלם דמי הרשמה עבור כל אחד מהם). העדיפות היא לילדים שבאמת זקוקים לסבסוד, אבל לא רק - בת"א הקבלה נעשית מתוך מחשבה על ההטרוגניות של הגן (כלומר, יהיו X מקומות לילדים ממשפחות חד הוריות, X מקומות למשפחות להט"ביות,  X מקומות למשפחות "רגילות" וכו'), אבל בואי רק נגיד שאם אתם לא נשואים או ידועים בציבור זה ממש עוזר.
אם תתקבלו, השלב הבא הוא קביעת דרגת הסבסוד בהתאם להכנסה שלכם. שכר הלימוד הוא בין 2600-870 שקל לתינוק (מתחת לשנה בזמן פתיחת שנה"ל) ו-2000-670 שקל לפעוט. על זה יש לעיתים תוספות למעון עצמו (חוגים, שמירה וכו'). גם פה - מגישים מסמכים באתר ומקבלים דרגה תוך שבועיים-שלושה.
תנסו להתקבל, אין לכם מה להפסיד, אבל תשיירנו מקום גם בגן פרטי ליתר בטחון כי הסיכויים נמוכים.
לצפיה ב-'רעיון טוב. תודה רבה!'
רעיון טוב. תודה רבה!
02/12/2017 | 22:00
18
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום '
ברוך הבא לפורום
05/12/2017 | 03:29
68
המון מזל טוב ובשעה טובה!
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
12/12/2017 | 12:36
14
בשעה טובה.
הוצאה חודשית של 3500 היא הכי נורמלית על גן באזור זה וגם במעגל רחוק יותר. אלה המחירים.
לא הבנתי איפה הבעיה - אתם מרוויחים מספיק כסף, הרבה יותר מאחרים שמשלמים לגנים את הסכום הזה.
למה לא להשקיע את הכסף בילד?
על אחת כמה וכמה, אם זהו שכרכם, כדאי לכם לשכור מטפלת. הוא כל כך קטן וזה הטיפול הטוב ביותר עבורו לפחות עד גיל שנה.
לצפיה ב-'התפתחות שפה'
התפתחות שפה
03/12/2017 | 17:30
2
116
הקטן בן 9.5 חודשים משמיע קולות והבהרות אבל לא שום דבר שאפשר לייחס כמילה.
אני יודעת שאסור להשוות אבל הגדול בגילו כבר קשקש בלי סוף והוא רוב הזמן שותק.
הוא כן מבין הוראות כמו "אסור" ו"אני לא מרשה" שבתגובה אליהם זוחל יותר מהר למקום האסור או כשמבקשים ממנו לתת הוא לרוב נותן את היד
לצפיה ב-'כפי שכתבת בעצמך- כל ילד והקצב שלו ואין ממש מה להשוות'
כפי שכתבת בעצמך- כל ילד והקצב שלו ואין ממש מה להשוות
05/12/2017 | 03:25
1
59
בגיל 9 וחצי חודשים עדיין לא אמורים לדבר. כן אומרים הברות וצלילים אבל לא ממש מילים, למעט "אמא" ו"אבא" וגם זה לא בהכרח. עד גיל שנה פלוס ממש אין מה לדאוג בעניין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/12/2017 | 20:19
23
כרגיל רק התחלתי קצת לדאוג והתחיל להסתכל על החצי ולצעוק "בה בה בה"
אז אנחנו בכיוון הנכון.
זה קשב לא להשוות במיוחד שהבכור היה מאוד וורבלי. לקיצון השני. וכאשר בצד של בעלי האחיינים שלו סבלו מעיכוב שפתי קל אז אני כל הזמן אקסטרא מודאגת...
לצפיה ב-'מטפלת ומשפחתון'
מטפלת ומשפחתון
04/12/2017 | 18:50
1
55
 שלום אשמח להמלצות,
מחפשת מטפלת   לתינוק בן 4 חודשים  לשלושה חודשים + משפחתון מתחילת ספטמבר.
גרה בנווה אפק ראש העין
לצפיה ב-'ממליצה לחפש בפייסבוק קבוצה של אמהות מהאיזור'
ממליצה לחפש בפייסבוק קבוצה של אמהות מהאיזור
05/12/2017 | 03:23
29
וגם לעשות סיבוב בגינות/פארקים באיזור הבית שלכם ולהתיידד שם עם המטפלות-אולי אחת מהן תוכל לשדך בינה לבין חברה או עומדת לסיים לעבוד עם משפחה.
לצפיה ב-'מוצקים'
מוצקים
27/11/2017 | 20:42
8
154
טוב אז יש לכם הצעות איך פחות ללכלך ולעשות את זה עם קצת יותר פאסון ? 
עד כה כבר חודשיים שאחרי כל ארוחה אני מכבסת את הבגדים שלה, שלי ושל מי שנמצא בסביבה(היא אוכלת על הידיים , עוד לא יושבת בכיסא...)
וכמובן שמקלחת אחרי ארוחה ונקיון של הסביבה... שזה פחות מפריע לי...

לצפיה ב-'לאמץ כלב'
לאמץ כלב
27/11/2017 | 21:46
1
97
וברצינות - מעבר למוצקים זה דבר מלכלך ודורש מאיתנו לשחרר די הרבה שליטה. בקיץ זה קל כי אפשר להושיב בחיתול, בחורף זה לא קל.
את יכולה להיעזר בסינר עם שרוולים עבורה, למרות שזה לא תמיד נוח להם, או להלביש אותה בחולצה גדולה שתכסה הכל ותשמש כסינר. על עצמך לשים טטרה \ מגבת שלא אכפת לך להקריב.
לצפיה ב-'חחח הכלב מבסוט'
חחח הכלב מבסוט
29/11/2017 | 21:34
51
מלקק לה גם תידיים כשאני לא שמה לב :/
אני אנסה תסינר שרוולים והטטרה אני משתמשת... אבל איכשהו בסוף זה גם הטטרה וגם אני חחח 
מה שכן ביממה האחרונה קלטתי שאם אני מרטיבה טטרה אחד שיהיה לידי ומנגבת מדי פעם זה דווקא ממש עוזר , אבל גם בגלל שקר אז גם הרטוב לא נעים על הפנים... 
תודה :)
לצפיה ב-'אני הייתי מאכילה בטרמפולינה כשעוד לא אכלו יציב'
אני הייתי מאכילה בטרמפולינה כשעוד לא אכלו יציב
28/11/2017 | 08:19
1
103
בטרמפולינה יש אפשרות לייצב אותה למצב שאינו מתנדנד - וככה הייתי מאכילה אותם בתנוחה שהיא גם נכונה להם ולא מחייבת אותם לישיבה שהם לא מסוגלים לה, ומצד שני היא מספיק זקופה ומאפשרת אכילה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/11/2017 | 21:37
46
זהו שהיא לא התלהבה מטרמפולינות בכללי אז אנחנו לא משתמשים , היא ישר נאבקת לצאת ממנה... וגם היא כאילו רוכנת קדימה כל הזמן... אז זה פחות יתאים. בכל אופן תודה... אולי בקרוב אפשר יהיה לנסות כיסא אוכל... 
לצפיה ב-'בת כמה היא?'
בת כמה היא?
29/11/2017 | 13:07
1
82
אצלי עד שישב יציב אכל בטרמפולינה כשאני מאכילה כדי להקטין את הקטסטרופה.
עכשיו בן 9 חודשים יושב בכיסא ואוכל עם הידיים.
אני ממליצה בחום על סינר עם שרוולים בעיני הכי טובים ואמידים הם אלו של איקאה. ניסיתי להזמין מאלי אקספרס אבל הם ממש דקים וכל הנוזלים עוברים דרכם ומרטיבים את הבגדים.
אפשר להניח מתחת לכיסא/טרמפולינה עיתון שיאסוף את כל הלכלוך וייזרק לפח או לקנות שטיח pvc שאפשר בקלות לנקות.
תנסי לתת לה כפית ביד. לפעמים זה מספק את הצורך שלהם להתעסק וחוסך דחיפת אצבעות לאוכל וזריקתו.

ולנשום עמוק. זה עובר.
לצפיה ב-'חחחח'
חחחח
29/11/2017 | 21:30
74
תודהההה!!
היא בת 8 חודשים, אני משערת שבקרוב כבר אפשר יהיה להושיב... מראה סימנים של התייצבות בישיבה. 
בטרמפולינה זה נוח? אפילו כשהיא עלי ניא כאילו נוטה קדימה... לא מוכנה להשען אחורה... 
אני אנסה את הסינר זה נשמע טוב!
היא ממש מתלהבת מהאוכל אז יש תמיד 2 או אפילו 3 כפיות והיא ישר תופסת ודוחפת לפה (תכפית עם האוכל) כאילו לא נותנת שאני אשים לה כפית בפה... חחח שזה מגניב מאוד אבל את יודעת בדרך דוחפת תכפית לאף, לעין, לאוזן, עושה  סיבוב מצח - סנטר ואת השארית דואגת להשליך עלי... ואם מזדמן אז גם לתפוס תשיער שלי עם היד שבדיוק טבלה באבוקדו ... 
בכל אופן כשאני לבד במיוחד עכשיו כשקר אני לא יודעת מה לעשות קודם... אני כולי מרוחה, היא כולה מרוחה... הסביבה כמובן אבל פחות מפריע לי כי כשהיא נקייה אני יכולה לפחות לשים אותה איפשהו... וגם יש באמת כלב ו3 חתולים על הדרך שמנקים לא רק את הסביבה אלא גם את הכלים... אבל מה, עדיין לא עוזרים עם הכביסה , בשבועות האחרונים אני כל יום מפעילה מכונה ... 
קיצור אני אנסה את הסינר שרוולים זה נשמע ממש מוצלח!!! 

לצפיה ב-'מבינה אותך לגמרי'
מבינה אותך לגמרי
30/11/2017 | 05:01
1
85
לפעמים זה מרגיש כמו שדה קרב, במיוחד שהקטנה שלי מאוד אוהבת להעיף לריצפה כל דבר שמונח על המגש אז זו מלחמה איתה כי יש דברים שחייבת שיהיו לי נגישים כמו המגבונים היבשים שהרטבתי לנקות לה את הפנים וכו'.

אני משתדלת תמיד להכין הכל לפני שמושיבה אותה בכיסא וככה הכל נגיש וקרוב לי. היא תמיד עם סינר ודואגת שהוא סגור היטב כך שעיקר הלכלוך יגיע לכיס הסינר.

בגדול משתדלת לא להעמיס בכפית אלא לתת מדוד וככה פחות יוצא החוצה.

לדעתי מאוד חשוב להושיב בכיסא -גם אם לא יושבת, יש כיסאות עם שיפוע.
לכיסא של איקיאה אגב אין שיפוע אבל יש אפשרות לקנות כרית מתנפחת וזה ממש נוח והכיסא מעולה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/11/2017 | 15:55
49
תודה 
היום אלך לחפש כיסא :) 
לצפיה ב-'קשר עין - מתי ? '
קשר עין - מתי ?
29/11/2017 | 22:05
5
149
באיזה גיל התינוק כבר יצר קשר עין ברור? לא זוכרת מתי זה קרה עם הגדולים, לא יודעת אם לדאוג או לא - הפיצות בת חודש.
לצפיה ב-'בערך מעכשיו'
בערך מעכשיו
29/11/2017 | 22:40
110
שלי בן 6 שבועות, בגיל חודש וכמה ימים התחיל ליצור קשר עין, וקצת אח"כ התחיל ממש לחייך.
לצפיה ב-'לדעתי- סביב 5 שבועות בד"כ'
לדעתי- סביב 5 שבועות בד"כ
30/11/2017 | 04:57
104
וגם אם לא ועבר שבוע יותר או פחות-זה לא אומר כלום. יש ילדים שהם לא לפי הספר.
לא מאמינה שכבר עבר חודש!!! איך את מרגישה?
לצפיה ב-'הבוקר היא התחילה לחייך :)'
הבוקר היא התחילה לחייך :)
30/11/2017 | 09:23
1
119
איזה אושר! בת חודש + 4נימים
אני יופי (חוץ מהעייפות המובנה), כל הבית עובר הסתגלות
לצפיה ב-'איזה כיף!!'
איזה כיף!!
01/12/2017 | 12:31
7
לצפיה ב-'שלי בנות חודש בדיוק היום'
שלי בנות חודש בדיוק היום
30/11/2017 | 13:01
108
ואני עדיין לא רואה קשר עין ברור או חיוך ברור... מקווה שעוד מעט...
לצפיה ב-' פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש '
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש
28/11/2017 | 11:41
7

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר

פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד
בפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר שנפתח מחדש
היכנסו לשאול אותו שאלות

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'בגדי תינוקות בחורף'
בגדי תינוקות בחורף
26/11/2017 | 10:14
10
163
שלום לכולם. אני אמא טריה לתאומות בנות כמעט חודש. רוצה לשאול שאלה - איך אתם מלבישים תינוקות אם צריכם עכשיו לצאת איתם החוצה בערב?
לצפיה ב-'הקו המנחה הוא שכבה אחת יותר ממך'
הקו המנחה הוא שכבה אחת יותר ממך
26/11/2017 | 10:57
4
111
כלומר, אם את יוצאת עם חולצה ומעליה סווטשירט - אותן מלבישים בשתי חולצות ארוכות וסווטשירט (או שמיכה או שק שינה לעגלה). כמובן, כל תינוק הוא שונה ואפשר להניח יד על העורף או בית החזה כדי להרגיש אם הן חמות מדי או מזיעות או שקר להן. גם חימום יתר הוא בעייתי (אפילו יותר מקור) ולכן חשוב לבדוק מדי פעם שנעים להןץ
אני אישית העדפתי לקחת גם שמיכה או שק שינה (במידת הצורך במקום שכבה עליונה), כי זה מגן מפני רוח טוב יותר, וגם כובע כדי לשמור על החום בראש.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/11/2017 | 11:48
3
70
כובע רגיל או כבר של חורף?
לצפיה ב-'תלוי כמה קר בחוץ'
תלוי כמה קר בחוץ
26/11/2017 | 13:43
11
לצפיה ב-'בערב אני יוצאת חורפי ממש'
בערב אני יוצאת חורפי ממש
26/11/2017 | 15:26
1
116
הטמפרטורות יורדות והם קטנים מכדי לווסת אם חום הגוף בעצמם. 2 שכבות, העליונה פליז (אני מרמה ומלבישה חולצה ענקית של אחד הגדולים במקום מכנסים וחולצה, זה כמו שמלה ענקית ), שמיכה וכובע.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/11/2017 | 16:57
6
לצפיה ב-'בגיל כזה-שכבה אחת מעל השכבה שלך'
בגיל כזה-שכבה אחת מעל השכבה שלך
27/11/2017 | 04:44
2
92
בשלב יותר מאוחר כשהם כבר מווסתים את החום והקור בעצמם- בהתאם למה שנראה.
למשל פה יחסית ממש קר אבל הקטנה שלי מתחממת מאוד מהר ולא סובלת להיות כבולה בתוך מיליון שכבות אז מסתפקים במעיל ובשק שינה לעגלה. כשיהיה יותר קר-מן הסתם אני אוסיף לה בגד יותר עבה מתחת, כרגע זה פשוט בגד גוף ארוך ומעל מכנסיים.
לצפיה ב-'מתי הם מתחילים לווסת את החום והקור בעצמם?'
מתי הם מתחילים לווסת את החום והקור בעצמם?
04/12/2017 | 16:15
1
13
לצפיה ב-'סביב גיל חודש, למיטב זכרוני.'
סביב גיל חודש, למיטב זכרוני.
05/12/2017 | 03:22
9
לצפיה ב-'אל תוציאי אותן בערב בקור הזה'
אל תוציאי אותן בערב בקור הזה
30/11/2017 | 11:22
1
71
הן בנות חודש. שיישארו בערב בבית. יוצאים בבוקר ועד אחר הצהריים, כשנעים.
לצפיה ב-'ברור לי שזה מה שעדיף'
ברור לי שזה מה שעדיף
30/11/2017 | 11:49
66
אבל יש מצבים שצריך ואין מה לעשות
לצפיה ב-'דברים שלא סיפרו לי על הורות'
דברים שלא סיפרו לי על הורות
26/11/2017 | 04:00
2
193
עכשיו כשאתם כבר הורים לתינוקות ויודעים דבר או שניים- מה לא סיפרו לכם על הורות וילדים והתבאסתם לגלות בעצמכם?

sharing is caring  
לצפיה ב-'שאי אפשר להתכונן לזה'
שאי אפשר להתכונן לזה
04/12/2017 | 16:13
1
61
לא משנה כמה ניסיון קודם צברתי בטיפול בתינוקות של אחרים, כל הספרים שקראתי וההכנות שעשיתי (וזה כולל גם את הלידה לדעתי), במציאות זה אחרת לגמרי, הבת שלי לא קראה את הספרים ולא ממש דומה לתיאורים שהיו שם, אני עדיין לומדת מחדש בכל יום ומקווה שהיא תשכח את כל הרגעים של הבכי והצרחות שאני עדיין לומדת אם זה רעב, כאב או עייפות (אבל אני משתפרת בזה)

לצפיה ב-'כל מילה בסלע'
כל מילה בסלע
05/12/2017 | 20:31
13
לצפיה ב-'המלצה על מוהל בדרום?'
המלצה על מוהל בדרום?
23/11/2017 | 09:31
1
43
שלום,
האם יש למישהו המלצה על מוהל בדרום ? (כזה שיסכים להגיע לאירוע ברית באולם)
תודה רבה !
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל בשעה טובה '
לא מכירה, אבל בשעה טובה
25/11/2017 | 05:25
9
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
22/11/2017 | 14:03
4
165
הקטנה בת חודשיים ומסרבת להיות על הבטן (סובלת מריפלוקוס), כשאני מניחה על הבטן זה מלווה בצרחות היסטריות, הדרך היחידה שאני מצליחה זה להניח אותה על הבטן זה עם כדור פיזו ובטן על בטן איתי או עם בעלי. 
מה עושים? איך גורמים לה להיות יותר על הבטן ופחות על הגב? 

כשהתחלתי לשקול לעשות לה סדר יום שמתי לב שהיא סיגלה לעצמה סדר יום, היא ישנה כמעט כל הלילה ופותחת יותר זמני עירות ביום, אני רוצה להתחיל לעשות לה טקס שינה ותוהה איך לעשות את זה, אתמול ניסיתי לספר לה סיפור והיא דווקא נהנתה מזה מאוד, הקשיבה וחייכה לאורך כל הסיפור. אשמח לעוד רעיונות.

אנחנו עומדים לטוס איתה לארץ, משך הטיסה זה 4 שעות, מה אפשר לעשות כדי שהטיסה לא תהיה מלווה בצרחות?

תודה
לצפיה ב-'4 שעות זה כיף- לא הרבה! לי מחכה עוד כמה חודשים טיסה '
4 שעות זה כיף- לא הרבה! לי מחכה עוד כמה חודשים טיסה
23/11/2017 | 01:21
1
124
של יותר מ-10 שעות... כבר לא בא לי חח
מה שנקרא- הכל יחסי

לגבי השינה- אני בעד סדר יום ובמיוחד בעד טקס שינה- לקטנה שלנו אנחנו עושים טקס שינה של אמבטיה, בקבוק ולישון. סיפור בד"כ מספרים לפני האמבטיה עד שבעלי/אני מסדרים את האמבטיה ומכינים אותה.

לגבי הטיסה עצמה-היא קטנה אז בעיקר פשוט שתהיה עליכם, לדאוג מראש לשריין בסינט ולדאוג למנשא זמין.
לצפיה ב-'שרדתי את הטיסה כדי לספר...'
שרדתי את הטיסה כדי לספר...
04/12/2017 | 15:57
25
דבר ראשון, בשביל עריסה צריך לשבת בשורה הראשונה, כדי לחבר אותה לקיר, בחברה שאיתה טסנו דרשו על הסיפור 120 יורו אז ויתרנו על התענוג. ההמראה לא הייתה נוראית בכלל ובעזרת מוצץ זה עבר. בנחיתה זה היה די סיוטי למרות שניסיתי להאכיל אותה תוך כדי. בשאר הזמן היא הייתה הרבה במנשא וקצת על הידיים ואיכשהו זה עבר, בסיכום הכללי זה היה הרבה פחות נורא ממה שחשבתי
לצפיה ב-'מה שלי הציעו'
מה שלי הציעו
26/11/2017 | 11:32
1
81
כדי לעודד זמן בטן:
קודם כל לא להתעקש שזה יהיה ברצף. גם אם מדובר כל פעם בכמה דקות בודדות, אבל הרבה פעמים במשך היום - זה מצטבר. אגב, שינה על הבטן לא נחשבת כ"זמן בטן".
עוד תנוחה שאצלנו עבדה טוב היא כשאת יושבת ונשענת עם הגב על משהו (ספה, קיר...) כדי שלא יכאב לך הגב, ומכופפת את הברכיים אליך כשכפות הרגליים מונחות על הרצפה ואז מניחה אותה על הירכיים שלך, כשהראש שלה מעבר לברכיים שלך - פונה כלפי חוץ וממולה יש משהו אטרקטיבי (מובייל, צעצוע כלשהו, אבא... )

לעניין טקס שינה - סיפור קצר זה מעולה. אני הייתי מוסיפה בערב גם את המקלחת והבקבוק /הנקה ואיזה שיר/דקלום/משפט קבוע שאומרים לפני שהולכים לישון (לילה טוב, חלומות פז... בלה בלה בלה....) . לנו יש משפט שההורים שלי היו אומרים לי ולאחותי לפני שאנחנו הלכנו לישון, ושתינו המשכנו אותו גם בבתים שלנו היום.

לעניין הטיסה - אין לי הרבה עצות מעשיות כי אני לא טסתי איתם בגיל הזה, אבל 4 שעות זה זמן סביר. תדאגי שיהיה לך מלאי זמין של בקבוקים/מוצצים/בגדי החלפה/חיתולים לכל צרה שלא תהיה, מנשא שנוח גם לך וגם להם, בגדים חמים ושמיכה נוספת כי ממש קר במטוס, ותשרייני מראש עריסה. נסי לתזמן את הארוחות כך שיהיו בזמן המראה/נחיתה כיוון שהיניקה מקילה על הלחץ באזניים.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
04/12/2017 | 15:58
3
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר '
מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
22/11/2017 | 16:26
13

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר
פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר המחודש

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה'
סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה
21/11/2017 | 15:44
3
100
מעניין אותי לשמוע אם יש הבדל בין העיסוקים וסדר הלידה מבחינת העיתוי שבו שמתן את הילד במסגרת/אצל מטפלת/חזרתן לעבודה/לימודים במשרה חלקית/מלאה.
אז סקר (נא למלא לכל ילד):
1. ילד מספר:
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'):
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה:
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן):
5. אם טרם שמתן את הילד במסגרת - בן כמה הוא, ואם ידוע לכן - מה הצפי לעיתוי שבו הוא ייכנס למסגרת.

אמהות לילד אחד מוזמנות לענות, כמובן - ו"ילד" יכול להיות גם "ילדה"
(כתבתי את הסקר גם בהורים לפעוטות).
לצפיה ב-'אצלנו:'
אצלנו:
21/11/2017 | 16:09
96
ילדה ראשונה ויחידה (לעת עתה) נכנסה ל"מסגרת" סבתא בגיל 14 שבועות, כשסיימתי את חופשת הלידה בתשלום. חזרתי לעבוד במשרה מלאה (וגם חיכה לי קידום שעליו כבר היו דיונים לפני הלידה ובמהלך החל"ד).
בספטמבר הייתה בת שנה וחודש והתחילה מעון ויצ"ו, סבתא אוספת אותה כל יום לשעה-שעתיים ואחרי זה אני או בן הזוג לוקחים אותה הביתה.

לצפיה ב-'עונה לגבי הקטנה שלי '
עונה לגבי הקטנה שלי
21/11/2017 | 17:07
133
אני איתה בבית, מתכננת להישאר איתה לפחות עד גיל שנה ואולי יותר (ה"אולי יותר" הוא בעיקר בגלל שכרגע לא יודעת מה יהיה מצבנו כי מחכים לגרין קארד וכרגע באיזור שלנו להכניס אותה לגן זו התאבדות כלכלית).

פתחתי לאחרונה עסק קטן אז כשאני איננה והולכת להפעלות/שיעורים פרטיים- היא נשארת עם בייביסיטרית וככה יש גם לי וגם לה זמן בנפרד אבל הרבה זמן משותף.

מניחה שאם העסק יגדל ואראה שזקוקה ליותר מבייביסיטרית-אולי אכניס למעון.  זה נשמע מצחיק כי אני עובדת עם בייביסיטריות אבל מעדיפה לא לקחת נני באופן קבוע כי מעדיפה כמה שיותר זוגות עיניים ומקום מסודר. מודה שמאוד קשה לי עם כל הבייביסיטריות וחוסר היציבות הזה איתן. זה משהו שממש מתסכל אותי.
לצפיה ב-'אצלינו'
אצלינו
21/11/2017 | 19:11
109
ילדה ראשונה, בגיל חצי שנה חזרתי לעבודה (אחות בביח) במשרה של שבוע 4 משמרות שבוע 3 משמרות (ככה יהיה עד שתהיה בת 10 חודשים). כשאני בעבודה או אבא שלה איתה או סבתות. הצפי להכניס אותה למסגרת אחרי גיל שנה... מקווה שיסתדר לנו שנה וחצי . 

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה