לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'100 שח במתנה להזמנת מוניות דרך GETT לנסיעות באילת ובכלל'
100 שח במתנה להזמנת מוניות דרך GETT לנסיעות באילת ובכלל
28/04/2017 | 19:05
7
149
אהלן,
ירדנו לאילת בטיסה, וכמובן שההתניידות בעיר מצריכה מוניות.
גילינו דרך נוחה לחיסכון בעלויות המוניות והיא שימוש באפליקציית GETT (לשעבר מי שהיו GET TAXI), תוך שימוש בקופון שניתן למשתמשים שעדיין לא נרשמו לשירות.
כדי להנות מהנחה משמעותית של 100 ש"ח (!!!), הפרוסה להחזר חינם של  10 שח לכל אחת מ 10 הנסיעות הראשונות, פשוט הקליקו על הלינק הבא (http://bit.ly/2oFpSX4), וקבלו את ההנחה של 100 השקלים ל 10 הנסיעות שלכם.

אנחנו השתמשנו בשירות ומעבר לחיסכון הגדול בהוצאה הכספית, גם גילינו שמדובר בשירות ממש ממש נוח שמוריד את הצורך להתעסק עם כסף מזומן, שליפת כרטיסי אשראי, חיוג למוניות והסברים איפה בדיוק אתם נמצאים, שמירת קבלות, וכל שאר המנהלות המיותרות.
לאחר הנסיעה יורד החיוב מכרטיס האשראי ופשוט מקבלים את החשבונית למייל.
נוח, זול, ומומלץ !

בגלל החיסכון הצרכני המשמעותי חשבתי שיהיה נכון לשתף את המידע עם משתמשי הפורום. מקווה שזה לא נחשב פרסום מסחרי שאסור על פי חוקי הפורום. אין לנו מניות בחברת GETT, ואנחנו לא בעלי מונית :)

תהנו !

לקבלת ההנחה הקליקו על הלינק הבא:  http://bit.ly/2oFpSX4
לצפיה ב-'חברה שנזקקת לפרסומים כאלה'
חברה שנזקקת לפרסומים כאלה
28/04/2017 | 20:05
6
41
ואין לה כסף לפרסום הוגן ואין לה בעיה בגניבת זמנם של  אנשים על ,לא פרסום" בכאילו - כנראה לא נמצאת במצב ממש טוב.
ולו היו עושים זאת בפורום זה הייתי חושב שמישהו מנסה לדפוק אותי באיזו צורה ולא ממש מתקרב לדברים שהוא מפרסם.
אבל כאן זה לא פרסומת, לפחות זה מה שמעלה הפוסט כתב.
ואני מניח שלכם יש די שכל להבין מה באמת קורה כאן.
לצפיה ב-'אל תשמיץ אותי בלי סיבה, בבקשה'
אל תשמיץ אותי בלי סיבה, בבקשה
28/04/2017 | 21:02
2
38
אתה מוזמן לחפש הודעות אחרות שכתבתי בעבר בפורומים, ותוכל להבין לבד אם מדובר בסתם מישהו שמנסה לפרסם חברה כזו או אחרת, או שמדובר באדם ששיתף חוויה טובה ונסיון צרכני טוב שהיה לו עם הקהילה.

המלצה שלי, באופן כללי - ולא בהקשר רק של ההודעה הזו - אל תשחיר פנים ותקבע הנחות נגד אנשים לפני שאתה בטוח בהן.
במקרים מסויימים זה עלול לעלות לך ביוקר.
ושלא יתפרש מה שכתבתי באופן שגוי - אני לא מתרגש ממה שכתבת, ואין פה שום איום או כוונה להכנס לוויכוח או התנצחות.
אני רק חושב שהתנהלות אחרת תהיה חכמה וטובה יותר.
לצפיה ב-'הופתעתי לגלות + הסבר'
הופתעתי לגלות + הסבר
28/04/2017 | 22:22
24
שמסיבה לא ברורה כל הסטוריית ההודעות שלי פשוט לא קיימת באתר תחת הודעות המשתמש שלי...

לא ברור לי למה זה קרה. אולי כי לא כתבתי בתפוז המון זמן.
בעבר הייתי פעיל מאוד במגוון פורומים כמו שוק ההון, צרכנות, ועוד..

אני לוקח את דברי בחזרה - לא היתה לך כל דרך לדעת שלא מדובר בסתם פרסומת.

בכל זאת, אני יכול להבטיח שלא היתה כוונה לקדם את עסקי החברה הזו.
לצפיה ב-'ודרך אגב, התייחסות נוספת למה שכתבת'
ודרך אגב, התייחסות נוספת למה שכתבת
29/04/2017 | 01:23
12
החברה הזו נמצאת במצב מעולה.
הלוואי עלי שהייתי בא עם רעיון כמו שלהם בזמן הנכון ויוצא איתו להקמת עסק כזה.
הם כתבו אפליקציה והפכו עם השקעה קטנה מאוד יחסית לבעלי תחנת המוניות הכי גדולה שאני מכיר - הם פרושים בצורה מרשימה מאוד גם בארץ, גם ברוסיה, גם באנגליה וגם בארצות הברית.
את הרווח שלהם הם עושים כאחוז מסויים מהתשלום שמשלם הנוסע לנהגי המוניות כאשר משתמשים בשירות המוניות דרכם.

אני ממליץ לך ולכל הקוראים לקרוא על החברה הזו מעט כאן ו/או  כאן, או בחיפוש חופשי שתוכל לעשות עליהם בעצמך - אני מניח שיהיה לך מעניין מאוד לשמוע קצת מי הם ומה גודלם, ותבין מה המצב שלהם. סתם בשביל ההעשרה העצמית.

ההפצה של הבשורה עליהם נעשית על ידי הקופונים וההנחות שהם מחלקים - הם נותנים למי שנרשם לשירות הזמנת המוניות דרכם 100 ש"ח במתנה כפי שכתבתי בפוסט הראשוני על ידי הרשמה מהפניה.
מרוויחים מכך כל הצדדים:
=> זה שנרשם דרך לינק ההפניה מקבל קופון של 100 ש"ח הנחה / מתנה לניצול לנסיעותיו הראשונות במוניות באמצעות האפליקציה GETT - (מי שהיו פעם GET TAXI),
=> זה ששיתף את ההפניה מקבל גם הנחה לנסיעות הבאות (אם כי יותר קטנה מאלו המצטרפים החדשים) כתמריץ להפצת הבשורה,
==> GETT מקבלים לקוחות שיגרמו להם להרוויח אחוז מסויים מהתשלום שמועבר לנהגי המוניות,
==> נהגי המוניות מקבלים הפניה של לקוחות שבלעדי GETT לא היו מגיעים אליהם, ומשלמים לבעלי האפליקציה (תחנת המוניות הוירטואלית GETT) עמלה בעבור הפניית הלקוחות, בדומה למה שהיו משלמים לתחנת המוניות המקומית.

בקיצור, כולם מרוצים ולכולם יש מה להרוויח.

אם משתמשים בשירות של GETT להזמנת מוניות בכל מקרה (את היתרנות לכך פירטתי בפוסט הקודם), אז עדיף להתחבר באופן שיתן לך את הקופונים של 100 ש"ח ההנחה דרך לינק של הפניה במקום לבצע הרשמה רגילה שדרכה הלקוח שמתחבר לא מקבל כל הטבת הצטרפות.

שוב, לכל אדם שצורך שירותים של מוניות בארץ, אבל גם למי שלא נוהג להשתמש במוניות באופן רגיל, אבל הוא יורד לאילת ואז ישתמש בשירותי המוניות - אפילו למספר ימים בלבד, זו הזדמנות שכדאי מאוד לדעת עליה וחבל לפספס אותה.

החיסכון שניתן להשיג פה הוא מיידי ומשמעותי, והשירות ממש נוח למשתמשים.

אם אתם נוסעים מספר חברים אפשר להרשם דרך מספר טלפונים של כמה אנשים וכל אחד יקבל את ההנחה של 100 השקלים להתניידות במוניות באילת בחופשה הקרובה.

אנשים עם עיין צרה יגידו שיש מי שמרוויח מכך.
אנשים חכמים יראו את כל התמונה המלאה, יבינו שיש פה עניין צרכני, ויבינו מהו הטוב שיכול להיות להם מכל ההזדמנות, ובעיקר יראו שיש להם מה להרוויח פה, ואין להם בכלל מה להפסיד.

אני נהניתי מזה באילת עכשיו.
אתם מוזמנים להנות מזה גם.

אם מישהו מהקוראים השתמש בעצתי ונהנה מכך - אתם מוזמנים לשתף סיקור קצר של החוויה שלכם ודעתכם בעניין.
לצפיה ב-'לא הבנתי אותך'
לא הבנתי אותך
28/04/2017 | 22:42
2
23
אם זה פרסום, מדוע אינך מוחק?
הרי גם לשם כך אתה כחול...
ואם זה לא, אז מדוע תשחיר פניו?

לצפיה ב-'בשביל זה הוא מנהל '
בשביל זה הוא מנהל
28/04/2017 | 22:51
1
20
זה עשה לו כייף . להשחיר פני גולש . 
לצפיה ב-'נראה לי שאפשר להניח את ההתכתבות המיותרת הזו מאחורינו'
נראה לי שאפשר להניח את ההתכתבות המיותרת הזו מאחורינו
28/04/2017 | 23:47
15
ברור למה נחשדתי - מסיבה שאינה ברורה לי כל ההיסטוריה של ההודעות שלי בפורום פשוט לא קיימת.
דרך אגב, גם אלו שכתבתי ממש עכשיו לא מופיעות תחת הפרופיל שלי כרגע... וגם לא הפוסט ששיתפתי בעניין התנהלות עם חברות הביטוח - חפשו אותו - כדאי לקרוא.

מי שירצה שישתמש בלינק ויהנה מההנחה.
מי שלא לא חייב.
תפעילו את שיקול דעתכם ותעשו את החישוב שלכם ושכל אחד יחליט כאדם בוגר מה שנראה נכון בעיניו.

אין מטרה להתנצח פה אלא לעזור אחד לשני, לחלוק מידע בעל ערך, וזהו.

שבת שלום לכולם.
לצפיה ב-'חברת ביטוח ופירוש הפוליסה,עמידה על זכויותיכם מול התנהלות חבר'
חברת ביטוח ופירוש הפוליסה,עמידה על זכויותיכם מול התנהלות חבר
28/04/2017 | 22:38
15
חברת ביטוח ופירוש הפוליסה, עמידה על זכויותיכם מול התנהלות חברות הביטוח
הגשתי בקשה לתשלום על ידי חברת הביטוח למכון צילום, בהתאם לרשום בתנאי הפוליסה שהיתה לי לביטוח בריאות.
המכון מסר לי שהחברה סרבה לאשר את הצילום.
בשיחה עם החברה נאמר לי שהם לא התכוונו כשכתבו את הפוליסה שתפורש כמו שהיא נכתבה, ואמרו לי שעלי לפרש אותה בצורה שונה מעט ממה שנכתבה, כי זו היתה כוונתם, ועלי להתעלם מקו מפריד בין שני טיפולים ולקרוא את הפוליסה כאילו מדובר בטיפול אחד וכאילו שאין קו מפריד כפי שמסומן להפרדת שאר סוגי הטיפולים בפוליסה.

בלית ברירה שילמתי מכספי על הצילום, אך הגשתי את התביעה לקבלת ההחזר.

לתביעה צירפתי מכתב בו הסברתי שאין להם כל אפשרות לטעון את הטענה שהם טענו. יש חוק שאומר שעל חברת ביטוח לכבד את הפוליסה (וכל הסכם שהוא) - במקרה שבו ניתן לפרש אותה לשתי פנים כך שתהיה לטובת המבוטח (או מי שלא ניסח את ההסכם).
הסברתי להם שבמידה ולא יכבדו את התביעה אאלץ לפנות למפקח על הביטוח.

התביעה אושרה.
ראו דוגמא זו ולמדו ממנה. עמדו על זכויותיכם.
לצפיה ב-'יחס משפיל מצד רופא באיכילוב'
יחס משפיל מצד רופא באיכילוב
26/04/2017 | 13:44
35
204
שלום, אימי שברה שלא נדע, את המרפק לפני כחודש. בביקור במיון, זמן קצר לאחר המקרה, הבהירו לה שאין הכרח בניתוח וביקשו להגיע לביקורת (שאגב, נדחתה בשבוע ביוזמתם). היום ליוותי אותה לשם. הרופא התנהג בגסות, לא בדק אותה, לא נתן לה ולי לדבר, סירב לשלוח לצילום וישר הפנה לניתוח. החלטנו שלא לעשות זאת ולבקש מרופאת המשפחה של אמא פרטים של מומחה אורטופדי (שקבע מהצילומים כי אין צורך בניתוח, וזה כשמצב המרפק היה הרבה פחות טוב). האם להתלונן על הרופא,ששמו כמדומני ד"ר הרלינג? תודה. 
לצפיה ב-'אם תתלונן, אתה תקבל התנצלות.אולי. לא יותר מזה. '
אם תתלונן, אתה תקבל התנצלות.אולי. לא יותר מזה.
26/04/2017 | 14:36
47
לצפיה ב-'ברור שצריך להתלונן'
ברור שצריך להתלונן
26/04/2017 | 14:50
8
105
צריך לטפל ברופאים כאלה שלא מבינים איך הם צריכים להתנהג.
לצפיה ב-'כנראה שזה מה שאעשה'
כנראה שזה מה שאעשה
26/04/2017 | 15:18
5
92
לא שנראה לי שיפטרו אותו, אבל אשמח שיידעו איזה אנשים עובדים אצלם. 
לצפיה ב-'תשתף אותנו אם תשמע מהם חזרה. '
תשתף אותנו אם תשמע מהם חזרה.
26/04/2017 | 16:07
4
28
לצפיה ב-'אולי צריך לפרסם את הסיפור בווינט'
אולי צריך לפרסם את הסיפור בווינט
26/04/2017 | 16:32
2
79
או באחת התוכניות, הכל כלול, צינור לילה וכדומה.
לצפיה ב-'אולי צריך לשקול להצביע'
אולי צריך לשקול להצביע
27/04/2017 | 16:55
1
45
לפי מי שמקיים את ההבטחות שלו להגידל מיטות אישפוז ותקנים.
אנשים עמוסים עושים טעויות. הם גם חסרי סבלנות, כי הם עמוסים. 
אם הם יהיו פחות עמוסים תהיה להם יותר סבלנות.
זה לא אמור להיות חדש לאף אחד. 
מצד שני, יכול להיות שמיטות אישפוז ותקנים זה פחות חשוב מדברים אחרים. איראן, או עזה, או צוללות, או סיגרים. 
גם בהחלט יכול להיות. לכל אחד יש את סידרי העדיפויות שלו. אבל אז קשה קצת לבוא בתלונות על שירותי הבריאות כי זה בעדיפות פחותה ולמי איכפת.
אז צריך להחליט צוללות או מיטות בבית חולים. לי יש את הדעה שלי בעניין, אבל שוב, כל אחד זכאי לדעתו. 

לצפיה ב-'זה הרבה מעבר להצבעה למועמד X או Y'
זה הרבה מעבר להצבעה למועמד X או Y
27/04/2017 | 19:33
32
מערכת הבריאות חולה וזה ידוע. בינתיים, לפני שאתקן את כל העוולות במדינה, חשוב לי שאמא שלי תבריא במהרה ולמצוא אורטופד מומחה אמיתי, לא את הפושע שטיפל בנו. אם יש לכם, מנגד, שם של מומחה למרפקים באזור המרכז מטעם מכבי, אשמח לשמוע. רצוי שיהיה במרכז הארץ.
לצפיה ב-'כמובן, עשיתי זאת בעבר ואעשה שוב'
כמובן, עשיתי זאת בעבר ואעשה שוב
26/04/2017 | 16:42
27
לצפיה ב-'איכילוב ידועים ביחס גרוע'
איכילוב ידועים ביחס גרוע
27/04/2017 | 08:50
1
59
לצערי היה לי 2 מקרים עם יחס גרוע מרופאים באיכילוב,
תלונה למשרד הבריאות לא עזרה במאומה,
אפילו לא היו מוכנים לחייב את הרופא להתנצל.

ממש בושה של בית חולים,
מניסיון אישי ..תל השומר/הדסה עין כרם/שערי צדק/שניידר ..יחס מצויין.
איכילוב זוועה
לצפיה ב-'לי היה נסיון מצוין באיכילוב.'
לי היה נסיון מצוין באיכילוב.
27/04/2017 | 10:09
54
כל כך מוצלח, עד שכשהייתי צריכה אישפוז השקעתי מאמצים גדולים כדי להתאשפז שם. אגב, לא התאכזבתי גם במהלך האישפוז.
בתל השומר לאבא שלי היה פעם נסיון רע מאוד עם רופא  מסוים, אבל רופאים אחרים היו ממש מצוינים. גם מבחינת יחס, וגם מקצועית.
לצפיה ב-'אני ממליצה לפנות לפניות הציבור של איכילוב'
אני ממליצה לפנות לפניות הציבור של איכילוב
26/04/2017 | 21:51
70
הם היו מאוד יעילים כשהתלוננתי על רופא שהתרשל, ולפי ההתנהגות שלו לאחר מכן, אין ספק שהוא חטף על הראש וחזק. מהצד השני, אם הוא רופא ותיק ובכיר יש מצב שזה לא יתן יותר מדי (התלונה שלי הייתה על רופא צעיר). 
לצפיה ב-'על מה תתלונן ?'
על מה תתלונן ?
27/04/2017 | 07:32
17
85
יחס משפיל הוא לצערינו נפוץ ביותר בקרב רופאי בתי החולים :( 
וכמובן זה מושג יחסי על פי שיקולי דעת שונים.

חוות דעת כזו או אחרת - גם היא נתונה לשיקולי דעת שונים.

ודרך אגב - למרבה הצער ייתכן ותתבע אתה על הזכרת שמו של הרופא,
כך שהייתי מוחקת את שמו מההודעה.

כל זה מאוד עצוב, ומאחלת לך הצלחה רבה, אם אמנם תתקדם הלאה
ומשהו יעזור לשפר את המצב העגום בבתי החולים, כאשר אנחנו
תלויים במטפלים במצבים כמו שתיארת וגרועים מהם.

הרבה בריאות לאמך !
לצפיה ב-'רוב תודות'
רוב תודות
27/04/2017 | 08:58
16
81
אתלונן על היעדר מקצועיות מצד הרופא, ששימש כפקיד מאשר ולא כאיש מקצוע. סביר להניח, שאם חלילה זה היה קורה לך או לבני משפחתך, לא היית מחליקה את זה. אני לפחות אני שלם עם עצמי, שעשיתי את המקסימום כדי ליידע את ההנהלה במחדליו של הרופא. 
לצפיה ב-'מה אני אגיד לך'
מה אני אגיד לך
27/04/2017 | 09:48
5
70
מערכת הבריאות היא מערכת שעובדת על פי חוקים וכללים נוקשים.
היום כל מי שמרגיש שהוא קיבל טיפול לא טוב, כזה שגרם לנזק גופני, נפשי או חלילה מוות-תובע. בית החולים גדול רואה אלפי אנשים בחודש ועשרות אלפי אנשים בשנה. מתוך אלפי האנשים האלה, יש אחוז מסוים שמחליט לתבוע. 
התביעות מוגשות למשרד הבריאות, ומשם הן עוברות לבית החולם\הרופאים הרלוונטיים כדי שיכינו כתב הגנה ומעסיקות אותם שם. 
בנוסף לזה, נציב תלונות הציבור במשרד הבריאות עובד יד ביד גם עם מבקר המדינה כדי לשמור על האתיקה המקצועית של המערכת כולה. לכן מערכת הבריאות מתעסקת גם עם תביעות של מטופלים נגד רופאים, וגם עם אתיקה והתנהלות של המערכת עצמה, שלא קשורה לטיפול בחולים ישירות, וגם עם פיקוח על תנאי הרישיון של כל עובדי מערכת הבריאות, רופאים, אחיות,פסיכולוגים, רוקחים, פיזיותרפיסטים, ועובדים פרא רפואיים אחרים.
בים התביעות, ההפרות, חוסר התקינויות, העיוותים והבעיות- התלונה של dory141 - על יחס לא טוב מצד רופא, היא טיפה בים. אולי אפילו פחות מטיפה בים. לא כי התלונה של dory141 לא חשובה, אלא כי המערכת מוטה לטפל בהליכים המשפטיים כבדים שדורשים תשומת לב ותקציב מלאים, שדורשים דיון משפטי או אתי עם כל מה שנובע מזה. 
למרות שיחס לא טוב הוא לא רפואה טובה, והוא  יכול להוות בסיס לטעויות רפאויות בהמשך, המבחן  הסופי של הדברים, הוא הנזק שנגרם ועד כמה הנזק הזה משמעותי מספיק בכדי שיעמוד בהליך משפטי. לכן תשומת הלב של המערכת היא לא ביחס לא נחמד, אלא בנזקים ובהפרות  הבוטים, אלה שדורשים בית משפט, עורכי דין, דיונים והליכים משמעתיים ועוד. 
אז כדאי שתהיה ריאלי בקטע הזה. יחס לא טוב זה לא נעים, זה לא תקין ולך אישית זה מאד חורה, אבל זה לא מה שיקפיץ את המערכת לדום. זה רק בשביל לקבל פרופורציות. 

לצפיה ב-'מסכימה עם ההסבר, אבל הבעיה כאן אינה היחס אלא המקצועיות'
מסכימה עם ההסבר, אבל הבעיה כאן אינה היחס אלא המקצועיות
28/04/2017 | 15:46
4
19
כשרופא לא מקשיב לחולה, לא מוכן לשלוח אותו לצילום, שולח אותו לניתוח ללא בדיקה נוספת, ללא חו"ד שנייה לבקשתו, זו כבר בעיה ברמה המקצועית. זה הרבה מעבר ל"הרופא לא היה נחמד". זו לא פגיעה נפשית, זו עלולה להיות פגיעה פיזית מהותית. אני לא יודעת מה קרה אח"כ כי אין לנו מידע נוסף, אבל על פניו, מהמעט שקראתי בהודעת הפתיחה, יש כאן התנהלות מקצועית לא הולמת, אולי אפילו רשלנות רפואית.
לצפיה ב-'זו נקראת חו"ד '
זו נקראת חו"ד
28/04/2017 | 16:20
3
16

במסלול ציבורי אלקטיבי, יש צורך לעבור בדיקה של עוד שני רופאים + בדיקות רלוונטיות שכוללות צילומים + ישיבת צוות מנתח בכיר. 
זה לא שמנתחים בנאדם ע"ס חוות דעת.
במילים אחרות הוא נתן חוות דעתו וזרק אותם הלאה.
תחושת הרשלנות מגיעה בגלל כשל בתקשורת. לו היה מדבר איתם, סביר להניח שהמילה רשלנות בכלל לא הייתה מוזכרת. 
י
לצפיה ב-'אבל נראה שזה בדיוק מה שקרה, שהוא זרק אותה לניתוח וחסל'
אבל נראה שזה בדיוק מה שקרה, שהוא זרק אותה לניתוח וחסל
28/04/2017 | 17:27
2
20
תחושת הרשלנות מתקבלת מכך שלא נעשו בירור, בדיקה וצילום. זה הרבה מעבר לתקשורת, כאמור.

אגב, במקרים רבים נוח ומשתלם יותר לבי"ח לערוך ניתוח פשוט ולא מסובך (שעליו הוא מקבל החזר מקופת החולים) מטיפול ממושך/מורכב שגוזל ממנו יותר משאבים ומכניס לו פחות כסף. נתקלתי בכך לאחרונה במקרה של אדם קרוב.
לצפיה ב-' פשוט אין לך מושג קלוש'
פשוט אין לך מושג קלוש
28/04/2017 | 22:20
1
10
על מה את מדברת. 
לצפיה ב-'פשוט אין לך מושג קלוש'
פשוט אין לך מושג קלוש
28/04/2017 | 22:29
10
איך לנהל דיון. ההתנשאות על אחרים במקום לשטוח את טענתך לא מרשימה אף אחד. אבל אני מבינה שהיא גורמת לך לחוש נעלה ויודעת-כול, אז בכיף.
לצפיה ב-'כנראה שלא הובנתי...'
כנראה שלא הובנתי...
27/04/2017 | 10:15
9
65
לצערי הרב קרה לי פעמים רבות מספור.
בטיפול בי ובבני משפחתי הקרובים.
לכן הצבעתי על כך שהדברים הם מאוד מאוד
נפוצים - שוב - למרבה הצער והכאב.
אם יש לך את האנרגיות לתבוע - תבורך.
(בלי טיפה של ציניות)
לצפיה ב-'לתבוע על מה?'
לתבוע על מה?
27/04/2017 | 10:21
4
10
לצפיה ב-'רשלנות ? כמעט הוביל אותו לניתוח מיותר...'
רשלנות ? כמעט הוביל אותו לניתוח מיותר...
27/04/2017 | 20:30
3
28
השפלה - לא הקשיב ולא שיתף פעולה.

כאמור - הדברים נעשים לצערינו מדי יום,
אולם אם יש אנרגיה לתבוע אולי כדאי.
לצפיה ב-'איך את יודעת שהניתוח מיותר?'
איך את יודעת שהניתוח מיותר?
27/04/2017 | 20:58
2
31
זה ש- dory141 חושב שהניתוח מיותר, זה בסדר ולגיטימי, אבל עדיין לא קביעה מספיקה. 
את בוודאי שלא יכולה לדעת אם הוא מיותר. לא ראית את אמא שלו וגם לא את התיק הרפואי שלה. אפילו עם ידע רפואי מעמיק אי אפשר לקבוע בפורום הזה אם הניתוח מיותר או לא. 
שום רופא לא היה עושה את זה על סמך מה שנכתב כאן.
עצם זה שהרופא לא נחמד, לא אומר שהוא לא יודע על מה הוא מדבר בהכרח. 
לצפיה ב-'כך טוען DORY'
כך טוען DORY
27/04/2017 | 21:12
1
26
וכן, אמרתי שזה קשה / בלתי אפשרי להוכיח.
לצפיה ב-'בשום שלב לא אמרתי שהניתוח מיותר'
בשום שלב לא אמרתי שהניתוח מיותר
27/04/2017 | 21:14
32
אמרתי כי מסקנתו של רופא אורטופד, שקיבל מרופאת המשפחה של אמא שלי את הצילומים קבע חד משמעית, לפני קרוב לחודש, שאין צורך בניתוח. בלי קשר, אמא שלי חוששת מאוד מהניתוח ומעדיפה שלא לעבור אותו. מתאמת הניתוחים הסבירה, שכנראה השבר בשלב ההתאחות. אם צריך לנתח, צריכים לשבור את האזור. 
לצפיה ב-'לא נראה לי שאתבע'
לא נראה לי שאתבע
27/04/2017 | 10:23
3
62
הסיבה: נכון לרגע זה לפחות, פסיקת הרופא לא גרמה לנזק רפואי רציני. להיפך, מההסבר של המומחה ממכבי השלום, בשלב כזה ייגרם נזק אם היא תעבור ניתוח.
לצפיה ב-'לא מובן...'
לא מובן...
27/04/2017 | 10:56
2
57
אם ייגרם נזק אם היא תעבור ניתוח, זו בהחלט סיבה לתביעה.
כלומר - לדברייך אם הייתם הולכים על פי עצת האורטופד הנ"ל,
היה נגרם לאמך נזק רציני חלילה.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית?'
רשלנות רפואית?
27/04/2017 | 12:30
49
אני מסופק אם ניתן לתבוע בלי שנגרם נזק. מובן שבמערכת בריאות טובה היה כאן מקום לפעולה במישור המשמעתי נגד הרופא, אבל כפי שכבר העירו כאן במערכת הבריאות המקרטעת שלנו יש הרבה עוולות גדולות יותר שאינן מטופלות.
לצפיה ב-'זה לא עובד ככה'
זה לא עובד ככה
27/04/2017 | 13:40
35
רופא שנותן המלצה לניתוח במיון, לא מייד שולף את הסכין וגם מבצע את הניתוח. הוא בעצם מפנה את המטופל לרופא אחר. רופא אחר צריך לעבור על התיק של המטופל, לבצע עוד בדיקות משלו אם צריך, ולהחליט אם המטופל מועמד מתאים לניתוח או לא על פי שיקול דעתו המקצועית, בגלל שהוא יהיה זה שיבצע את הניתוח וזה על ראשו. אז יופי שמטופל קיבל הפניה זה עדיין לא אומר שום דבר. 
וגם, אנשים תמיד זכאים לקבל חוות דעת שנייה ושלישית ועשירית. זה על ראשם.
וגם אי אפשר לבתוע על סמך תוצאה אפשרית עתידית. אפשר לתבוע על מה שכבר קרה, לא על מה שעלול או לא עלול להתרחש. 
לצפיה ב-'אתה מעלה כאן שני נושאים שונים'
אתה מעלה כאן שני נושאים שונים
27/04/2017 | 15:56
4
64
1. התנהגות גסת רוח של רופא - זו תחושה סוביקטיבית - ואם לדעתך הרופא התנהג אליה שלא כראוי כדאי שתידע בעניין את פניות הציבור של בית החולים.
2. קביעה רפואית לא נכונה שעלולה לגרום נזק - היא היתה אצל שני רופאים וכל אחד קבע אחרת, לך אין ידע מקצועי מספיק כדי לדעת קביעתו של מי מהם היתה נכונה יותר.
בכל מקרה - סיפור מהחיים - יום אחד נשבר לי המרפק - הגעתי למיון ביום ג' בערב והרופא החליט לגבס את היד והורה לי לחזור לבית החולים ביום ראשון לבדיקה והמשך טיפול - למחרת ב 7:30 בבוקר העיר אותי שליח מבית החולים כשבידו מברק  לבוא מיד לבית החולים לניתוח - ככה זה עובד, לרופאים שונים דעות שונות אבל כל מקרה  בעייתי שעובר את המיון נבדק ע"י צוות רופאים ותמיד יש אפשרות שההחלטה תשתנה, בפרט שהעניין גבולי
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/04/2017 | 19:30
1
49
1. אפנה עוד בסוף השבוע הזה לפניות הציבור של איכילוב. התחושה מבוססת על התנהגות הרופא, שהיה אפילו נבזי. הוא לא נתן אפילו לסיים משפט, שמסביר כי המצב השתפר למרות הגיבוס. כאמור, הוא לא אפשר לנו ללכת לצילום,לא טרח להסתכל במסמכים הקודמים, ולא ייעץ (הובטח לנו מראש שמדובר בפגישת ייעוץ, ולא בהחלטה סופית, ושההחלטה היא בידי החולה בלבד). הוא בא עם אג'נדה קבועה מראש ושימש כפקיד, לא כרופא. 
2. נכון, אין לי את הידע, אבל די ברור לי שאמא שלי משתפרת והולכת. אם היא תגיע לרופא המדובר, כנראה שבסוף הוא יקבע לה משהו דוגמת תרגול עצמי בבית, פיזיותרפיה ו/או הידרותרפיה (כאן יש בעייה, היא פוחדת ממים). 
איך החלטת במקרה שלך, ועל סמך מה, האם לעבור ניתוח? 

לצפיה ב-'לצערי נתקלתי גם אני במקרים של רופאים שלא נותנים לפציינט לדבר'
לצערי נתקלתי גם אני במקרים של רופאים שלא נותנים לפציינט לדבר
28/04/2017 | 02:04
34
זו סיטואציה מכעיסה ומקוממת מאוד, וזה מעבר לסתם עניין שירותי, זה גם יכול לגרום לנזקים, כאשר לחולה יש מידע שיכול להיות רלוונטי לאבחון ולטיפול והרופא מסרב לשמוע.

לצפיה ב-'מעניין המקרה שכתבת מחייך'
מעניין המקרה שכתבת מחייך
28/04/2017 | 01:10
1
43
הכוונה שלי במעניין, זה שמי היה אחראי על שליחת אותו מברק?
האם כל מה שרופא מחליט, בסופו של דבר עובר אישור של מישהו בכיר ממנו?

כי אני מנסה להבין, אם לצורך הדוגמה נקרא לו יוסי. 
ד"ר יוסי החליט לגבס לך את היד, ולחזור לביה"ח לבדיקה ביום א'.

אז מי החליט שצריך לנתח בניגוד למה שאמר ד"ר יוסי?
אותו דוקטור בעצמו החליט?

אני סתם מסוקרן איך זה עובד... 
מאוד נדיר, פעם ראשונה שאני קורא על זה.
על לקיחת אחריות ושירות טוב לשם שינוי, אפילו לשבח. 
לא הייתי מצפה שבישראל יהיה שירות כזה. על אחת כמה וכמה 
כשרופא אומר משהו, ואז חוזר בו. מה שכמעט ולא קורה... אלא אם הולכים לחוות דעת אצל רופא אחר 
לצפיה ב-'איך זה עבד במקרה שלי'
איך זה עבד במקרה שלי
28/04/2017 | 10:58
32
הגעתי למיון בשעות הערב המוקדמות, לרופא לא היה במי להיוועץ (כי הרופאים הבכירים שמקבלים תשלום עבור כוננות בבית לא באמת זמינים, התשלום במקרים רבים הוא פיקציה כדי להעלות את שכרם), רק שיש נוהג מבורךשבעת החלפת משמרת לילה במיון  מבוצע תחקיר על ארועי הלילה.
כלומר ד"ר יוסי העלה בתחקיר את המקרה שלי והוחלט שיש צורך בניתוח דחוף.
לצפיה ב-'בכל האסקפדה הזאת'
בכל האסקפדה הזאת
28/04/2017 | 17:01
24
אמא שלך עברה CT?
מערכת השיקולים נחלקת לשניים: 
1. בעד ונגד בניתוח- הצורך בניתוח מול אי ניתוח, ומה התוצאות המצופות בכל אחד מהמקרים.
2. במידה ונקבע שיש צורך בהתערבות, מה היא הפרודצורה המתאימה ומדוע. 

חשוב שכל רופא שתראו יענה לכם על שלוש שאלות: למה? דהיינו למה לנתח\לא לנתח, מה? מה התוצאה המצופה במקרה של ניתוח\ החלמה ספונטנית,  איך? איך יתבצע ניתוח, מה הפרודצורה הנבחרת (יש כמה) ומדוע\ והחלמה הספונטנית, מה נדרש בכל אחד מהמקרים על מנת להביא להחלמה אופטימלית.

בכל מקרה , בלי שום קשר למה ייעצו לכם, כן ללכת לניתוח או לא ללכת לניתוח, גם אם אמא שלך מאד תשמח לשמוע שהיא לא זקוקה לניתוח, עדיין, ובכל זאת, חשוב שהשאלות האלה ייענו ושלא תצא מהחדר בריקודים ופיזוזים מבלי לקבל ת-ש-ו-ב-ו-ת. קפיש?

לצפיה ב-'משרד הרישוי'
משרד הרישוי
27/04/2017 | 16:58
2
74

רישיון הנהיגה המשולם שלי טרם הגיע. משרד הרישוי מפנה לדפוס בארי שמנפיקים את הרשיונות. בבוקר, בערב, אחר הצהריים, דפוס בארי לא עונה. חיכיתי פעם על הקו 45 דקות לפני שהתייאשתי. התקשרתי למשרד הרישוי פעם ראשונה, הם שלחו, לדבריהם, פניה לדפוס בארי וביקשו ממני להתקשר שוב כעבור שלושה ימים. התקשרתי, דפוס בארי לא ענה גם למשרד הרישוי, אז פתחתי פנייה שנייה והתקשרתי כעבור יותר משלושה ימי עסקים. דפוס בארי גם לא הגיבו לפנייה השנייה. השארתי אצל המוקדנית בקשה לשלוח שוב את הרישיון, עכשיו אני צריכה לחכות שבועיים לראות אם הרישיון יגיע. אבל האמת היא, שלא על הטרטרת הזו אני רוצה למחות. לא ולא. יש לי סבלנות של נזיר בודהיסטי. מה שבאמת מעצבן בכל ההתנהלות הזו היא שגם במשרד הרישוי וגם בדפוס בארי לא באמת מרגישים חובה לעות ללקוחות בטלפון. כל ניסיון לתקשורת עם משרד הרישוי או דפוס בארי, הוא שאלה של מזל. בכל הפעמים שהתקשרתי, זה תמיד התחיל בהודעה מוקלטת שאומרת שכל העמדות תפוסות ולאחר מכן ניתוק צורם של הטלפון בפנים או בקו תפוס שמחייב להתקשר עשרות פעמים עד שמגיעים למענה של המערכת ואז....אף אחד לא עונה . צריך הרבה הרבה מזל בכדי להגיע בכלל למצב שבו המתקשר נמצא בתור, שאורכו לא ידוע, שבסופו אולי כן ואולי לא- הוא יקבל מענה אנושי.
סתם, לידע כללי, לקראת יום העצמאות , רשויות בקריסה. 

לצפיה ב-'גם רשיונות רכב לא מגיעים ,נהוג היה חודשיים לערך לפני הטסט '
גם רשיונות רכב לא מגיעים ,נהוג היה חודשיים לערך לפני הטסט
28/04/2017 | 20:39
1
26
הגיע הרשיון רכב ,עכשיו כבר 3 שבועות לפני ואין עדיין רשיון חדש.
ננסה להוציא בעמדה בסופרפארם.
לצפיה ב-'עמדת השירות העצמי בסופרפארם יעילה מאד. '
עמדת השירות העצמי בסופרפארם יעילה מאד.
28/04/2017 | 22:22
13
באורח פלא את התשלום לרישיון הרכב קיבלתי. אבל רישיון נהיגה מחודש זה סיוט. 
לצפיה ב-'מה קרה לחברת זוגלובק?'
מה קרה לחברת זוגלובק?
26/04/2017 | 05:38
22
157
בנושא הנקניקיות כבר רשמתי בעבר.
הנקנקיות שלהם השתנו לרעה בשקט מבלי להודיע על זה.  פעם הם וטירת צבי היו אותו הדבר בנקנקיות.  עד שיום אחד נקנקיות זוגלובק הפכו לצהובות (כיום כבר פחות, אבל עדיין אם משווים לטירת צבי אפשר לראות את ההבדלים)
ועם טעם שהוא כבר ממש לא טעם של נקניקיה.

ועכשיו יש כתבה חדשה על נקנקיות למבוגרים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4953361,00...
??

ומה עם שאר המוצרים?  מי קנה לאחרונה המבורגרים או קבב של זוגלובק?
נראה שהמוצרים האלה שלהם עברו עם השנים המון גלגולים של מהנדסי מזון, ששינו את מרקמם וטעמם כנראה שיתאימו למכנה המשותף הנמוך ביותר.  זאת אומרת למשל שהקבב של זוגלובק זאת סתם קציצה עם טעם ומרקם שממש לא מזכיר קבב.  בהשוואה לחברות פחות מוכרות שהקבב שלהם כן די דומה בטעם ובמרקם לקבב אמיתי.

לצפיה ב-'נקניקיות למבוגרים לא נשמע טוב '
נקניקיות למבוגרים לא נשמע טוב
26/04/2017 | 09:37
1
95

בעולם יש הבנה כזו שנקניקיות מתועשות זה די ג'יפה ושצריך לשפר את איכות הרכיבים של הנקניקיות. 
אני לא יכולה להעביר ביקורת על הטעם, כי אני לא אוכלת בשר, אבל אני בעד שישפרו את המוצרים האלה, כי הבשר שמוכרים לישראלי נחות. 
לצפיה ב-'נראה שבגלל הקטע הבריאותי נקנקיות זוגלובק כבר לא מכילות הרבה '
נראה שבגלל הקטע הבריאותי נקנקיות זוגלובק כבר לא מכילות הרבה
26/04/2017 | 10:06
89
שומן מהחי וכנראה הוסיפו להם הרבה יותר חלבון צימחי על חשבון חלבון מהחי.
אחרת אני לא מצליח לחשוב על סיבה אחרת ששינו אותם לצורה הגרוע הזאת.

וככה זה נראה בפעם האחרונה  (האחרונה בהחלט) שקניתי אותם וחיממתי בתנור.  כמעט לא היה בהם שומן  וגם כבר לא כל כך טעם של בשר.
שמחממים נקנקיות טירת צבי אז רואים את ההבדל הזה. 

הקטע הבריאותי שיגע אותם ומהנדסי המזון שלהם הפכו את המוצר למשהו זוועתי שכבר אי אפשר לקרוא לו נקניקיה.

אם מישהו לא רוצה לאכול נקנקיות שלא יאכל
אבל מי שכן רוצה לאכול אותם, לא יאכל אותם אם הם הפכו לקציצות טופו.

אגב, חבילה גדולה של קילו 600 של נקניקיות זוגלובק עולות אם אני זוכר נכון בערך 19 שקלים.
המחיר הזה אומר המון על איכות המוצר והמרכיבים שלו.
לצפיה ב-'אין לי מושג, לא קונה מוצרים שלהם, לא אוהבת אותם מאז ומתמיד'
אין לי מושג, לא קונה מוצרים שלהם, לא אוהבת אותם מאז ומתמיד
26/04/2017 | 11:05
19
לצפיה ב-'לא אוכלים בשר מטעמי מוסר... לא אוכלים'
לא אוכלים בשר מטעמי מוסר... לא אוכלים
26/04/2017 | 12:57
11
69
נקניקיות כשנוסף פה טעמי בריאות 
לצפיה ב-'מי לא אוכל בשר מטעמי מוסר?'
מי לא אוכל בשר מטעמי מוסר?
26/04/2017 | 13:52
10
66
מי קבע שנקנקיות מידי פעם זה לא בריא?

לצפיה ב-'בקשר לשאלה השנייה- משרד הבריאות קבע שזה לא בריא '
בקשר לשאלה השנייה- משרד הבריאות קבע שזה לא בריא
26/04/2017 | 14:25
8
51
כי בד"כ מכינים את הנקניקיות מבשר נחות ושאריות.

בקשר לשאלה הראשונה שלך- לא הבנתי...אתה לא יודע מה זה צמחוני או טבעוני?..
יש אנשים שמעדיפים לא לצרוך מוצרים מן החי..
לצפיה ב-'אני ממליץ לא ללכת לפי קביעות של משרדים ממשלתיים'
אני ממליץ לא ללכת לפי קביעות של משרדים ממשלתיים
26/04/2017 | 14:35
4
54
לפני כמה עשרות שנים בארצות הברית הממשלה שם החליטה לאמץ מחקר מפוקפק שקבע ששומן רווי וכולסטרול מזיקים לבריאות.

ובגלל זה, מאז חזינו עשרות שנים במחזה האפסורד (גם בישראל) של אנשים שהולכים לקנות עוף  ומבקשים שיסירו ממנו את העור.

אני גם לא בטוח שיש קביעה חד משמעית ממשרד הבריאות לא לאכול נקניקיות.  אלא קביעה שלא להגזים ולאכול רק את זה או דברים דומים אחרים.

בקשר לטבעונות, אני יודע מה זה.  בקשר לצמחונות, הם עדיין אוכלים דברים מסויימים מהחי כמו ביצים ומוצרי חלב, אחרת הם היו טבעונים.

לצפיה ב-'אני יודעת..אני צמחונית 16 שנה :)'
אני יודעת..אני צמחונית 16 שנה :)
26/04/2017 | 14:45
54
בקשר לנקנקיות: מסכימה איתך שההמלצה היא לא להגזים ולא אמרו להפסיק לגמרי...
ואני בטוחה שיש נקנקיות שמכינים מבשר איכותי...

בקשר לכתבה: אני מניחה שזוגלובק ידגישו את הבשר האיכותי או שקר כלשהו כדי לתרץ את ההפרש במחיר בין מותג הפרמיום לנקניקיות הרגילות שהם מוכרים...שיזהרו שהמותג החדש לא יבלע להם את המותג הישן...

לצפיה ב-'שומן רווי ובשר מעובד'
שומן רווי ובשר מעובד
26/04/2017 | 15:53
2
44
לפי ההמלצות העדכניות ביותר שני אלה עדיין ברשימת הדברים שלא מומלץ לצרוך.
לצפיה ב-'אסור לצרוך שומן רווי? '
אסור לצרוך שומן רווי?
26/04/2017 | 16:34
44
מבחינה תזונתית זה השומן הכי טוב.
אולי התכוונת שאסור לצרוך יותר מידי שומן רווי.  בתזונה הכל קשור לכמויות.
לצפיה ב-'עשו מחקר על שומן רווי..'
עשו מחקר על שומן רווי..
26/04/2017 | 16:47
42
"מחקר גדול גילה: שומן רווי לא מזיק כמו שחשבנו
חוקרים מקנדה מבקשים לשנות את כל מה שחשבנו על שומן רווי. מתברר שלא מדובר באויב התזונה מספר אחת, ולא נמצא קשר בינו לבין מחלות לב, שבץ או סוכרת"
לצפיה ב-'משרד הבריאות לא קבע אלא נשען על דו"ח של ארגון הבריאות העולמי'
משרד הבריאות לא קבע אלא נשען על דו"ח של ארגון הבריאות העולמי
26/04/2017 | 16:14
1
7
לצפיה ב-'כבר עשרות שנים בארצות הברית הולכים לפי הדיאטה של פחות שומן'
כבר עשרות שנים בארצות הברית הולכים לפי הדיאטה של פחות שומן
26/04/2017 | 16:52
38
הוציאו את השומן מהמזונות והכניסו סוכר במקומו. אחרת למזון לא היה טעם ואף אחד לא היה קונה אותו.

ורואים שיש רק עליה בסוכרת ובשאר המחלות. וגם עליה באחוז השמנים.

לצפיה ב-''
26/04/2017 | 21:29
3
לצפיה ב-'אני לא אוכלת בשר מטעמי מוסר'
אני לא אוכלת בשר מטעמי מוסר
26/04/2017 | 19:56
9
לצפיה ב-'תעשה מה שאני עושה. '
תעשה מה שאני עושה.
26/04/2017 | 15:44
3
104
מכין נקניקיות לבד. 
לצפיה ב-''
26/04/2017 | 16:19
7
לצפיה ב-'אני במקסימום מכין תבשיל עם קציצות '
אני במקסימום מכין תבשיל עם קציצות
26/04/2017 | 16:39
57
אבל אישית כרגע אני בתקופה שאני לא כל כך מבשל.
לצפיה ב-'אתה לא יכול להעלות תמונה כזאת מבלי לתת את המתכון...'
אתה לא יכול להעלות תמונה כזאת מבלי לתת את המתכון...
26/04/2017 | 16:41
18
לצפיה ב-'לסיכום, עדיין לא נמצא גורם רישמי או בעל ידע בנושא..'
לסיכום, עדיין לא נמצא גורם רישמי או בעל ידע בנושא..
26/04/2017 | 17:18
2
53
שיכול להסביר לי בוודאות, מה לעזעזל קרה לנקנקיות שלהם ולמה זה קרה.

לצפיה ב-'מדוע שלא תפנה אליהם ותשאל ?'
מדוע שלא תפנה אליהם ותשאל ?
26/04/2017 | 19:58
11
לצפיה ב-'אה... זוגלובק? אני מניחה שהם ידעו, כנראה שינו את המתכון'
אה... זוגלובק? אני מניחה שהם ידעו, כנראה שינו את המתכון
28/04/2017 | 17:52
20
אם זה כ"כ מטריד אותך פנה לשירות הלקוחות שלהם. אם לא, פשוט קנה מוצר לטעמך של אחד המתחרים.
לצפיה ב-'שלום, שלשום היה לי משפט , היינו במלון'
שלום, שלשום היה לי משפט , היינו במלון
27/04/2017 | 17:54
7
141
והנה הסיפור כולו, סוף סיפור זכיתי בכספי בחזרה כולל עוד 250 ש"ח הוצאות משפט שהשופטת קבעה לזכותי.

המשפט היה על זה שהתארחנו בים המלח במלון הוד שעבר לבעלות ארקיע מבעלות אחרת, לפני שהגענו למלון סיפרו לנו שהמלון בשיפוצים כולל כל אזור ים המלח, נסענו עם גמלאי קרית אונו, סיפרתי לאחראית על הטיולים והיא שאלה אותם אם אכן בתארית הארוח של הקבוצה המלון בשיפוצים, המלון הוציא לה מכתב שהשיפוצים יחלו רק כחודש חודשיים לאחר הארוח של הקבוצה, שמענו ונסענו, בהגיענו למלון ירדנו לספא שהיה מכוסה כולו בחלונות עם ניילונים לבנים, הדרך לבריכה ולים היתה כמו אתר בניה, טרקטורים ציפצפו החל משש בבוקר בנוסעם לאחור, ובקיצור רימו אותנו, לחברי הקבוצה זה לא הפריע כי לא ידעו שיש שיפוצים  וקיבלו את זה, אני הרגשתי מרומה כי הרי שאלתי ויכלו לענות לי את האמת ולתת לנו להחליט אם התנאים מתאימים לנו לנופש.

בקיצור כתבתי בעצמי כתב תביעה והגשתי לתביעות קטנות, וזה היה המשפט של אתמול ומיד השופטת זיכתה אותי במלא סכום התביעה ועוד 250 ש"" הוצאות משפט שלא היו בכלל כי בתביעות קטנות זה עולה פרוטות להגיש תביעה, בטח לקחה בחשבון את הדלק שעלה לנו לנסוע מפה לבית משפט בבאר שבע.

אז אל תפחדו, אם סידרו אתכם, רימו אתכם קחו את גורלכם בידכם ואל
תתנו שיעשקו אתכם כי הם רוצים להרוויח.

לצפיה ב-''
27/04/2017 | 19:09
13
לצפיה ב-'נשארתם ללון שם ?'
נשארתם ללון שם ?
27/04/2017 | 20:32
24
לצפיה ב-'א. כל הכבוד! '
א. כל הכבוד!
28/04/2017 | 02:08
3
72
ב. מסקרן אותי לשמוע האם היה עו"ד או נציג אחר מטעם המלון ומה הם טענו להגנתם בתגובה, אם בכלל.
אם בא לך לספר :)

לצפיה ב-'בוקר טוב, ברורר שבא לי לספר, אני מרגישה'
בוקר טוב, ברורר שבא לי לספר, אני מרגישה
28/04/2017 | 06:09
2
94
שליחות וזאת מכיוון שאנשים מפחדים לדרוש את המגיע להם, והנה עונה לכם על השאלות.

נשארנו בנופש כל הימים כי הגענו עם קבוצה מאורגנת של גמלאים בהסעה מהבית, אנחנו מבוגרים ולא מתאים לנו לחמוב את המזוודות עד האוטובוס בים המלח ומהאוטובוס הביתה, זה כבר לא לגילנו.

מטעם המלון היה נציג שהיה אחד מבכירי ההנהלה, הגיע עם רשימת תפוסה של המלון באותה עת שהתארחנו, ניגש עם הטופס לשופטת ואמר לה, תראי כמה מלא היה המלון ואף אחד לא התלונן, אמרה לו השופטת, אף אחד חוץ מהגברת לא שאל אתכם אם המלון בשיפוצים, הגברת שאלה ושלחתם לקבוצה מכתב שהשיפוצים מתחילים חודש לאחר האירוח, שיקרתם אותה, הייתם צריכים להגיד לה את האמת ולתת לה להחליט אם היא רוצה להתארח אצלכם בתקופה כזו של שיפוצים.

הכל צריך להיות מגובה בהוכחות, הבאתי תמונות של הספא  בתקופת השיפוצים מלא בניילונים בכיסוי על הזכוכיות, הבאתי את המכתב של המלון שטוען שלא יהיו שיפוצים בתקופת השהות.

בנופש היה ביוני או במאי כבר לא זוכרת.
לצפיה ב-'נהדר... כל הכבוד על המאבק ועל השיתוף :)'
נהדר... כל הכבוד על המאבק ועל השיתוף :)
28/04/2017 | 09:14
12
לצפיה ב-'יפה מאוד - תודה על השיתוף!'
יפה מאוד - תודה על השיתוף!
28/04/2017 | 10:28
43
איזה טענת הגנה חצופה של המלון.
לצפיה ב-''
28/04/2017 | 16:37
1
לצפיה ב-'הרחבת אחריות - מזגן'
הרחבת אחריות - מזגן
25/04/2017 | 15:39
25
95
הי,
התקנתי השבוע שני מזגנים וקיבלתי אחריות לשנה.
כמובן שמיד הציעו הרחבת אחריות מלאה (בדיוק כמו בשנה הראשונה) לשנתיים בעלות של 190 למזגן. כלומר שקט (כביכול) לשלוש שנים.
האחריות היא דרך החברה עצמה (ולא חברה חיצונית).

משתלם? על פניו נשמע לי שכן, מה דעתכם?
לצפיה ב-'מיותר. עדיף שתאמץ טכנאי אמין ומומלץ.'
מיותר. עדיף שתאמץ טכנאי אמין ומומלץ.
25/04/2017 | 18:16
2
71
ל"ביטוח" יש גם עלויות וגם התניות ואתה לעולם לא יודע איזה יסורים תעבור עם נותן השרות.
לצפיה ב-'190-300 שקל, לא שווה את ההימור? בטווח הזה, לדעתי? שווה'
190-300 שקל, לא שווה את ההימור? בטווח הזה, לדעתי? שווה
25/04/2017 | 19:42
1
60
רוב החברות מציעות בין 199 ל 300 שקל הרחבה לעוד שנתיים.
מה שכן, מניסוני, לא נותנות שום מידע מה כולל מה לא.
רק אומרות בטלפון "כן כן, כמו שנה ראשונה" ואני, ושכמותי, מסתמכים על ההקלטות שלנו.
אבל עדיין, לא שווה בסכום כזה לקחת את ההימור?
ונניח ונצליח לתפוס אותן בלשונן, אם חלילה נצטרך אחריות, יחד עם ההקלטה שיש לנו
רק זה שווה יותר מה 300 שקל...

זה נראה שאני משווק את ההרחבת אחריות, אבל אישית בתור צרכן נבון וכלכלית, זה נראה לי עלות תועלת שווה ביותר.

אני רק מסייג משהו חשוב ביותר: אין לי מושג כמה עולה השתתפות עצמית כשיגיע טכנאי.
יש מצב שכ"כ הסתנוורתי שאמרו לי "כן כן, כמו בשנה הראשונה" והתלהבתי שהכל מוקלט, שאפילו לא שאלתי.
מה שכן, ברור לי שתהיה עלות. אבל בסדר, גם אם תהיה עלות. אני מאמין היא לא תעבור את ה 200-300 שקלים. 
צריך להיות ריאלים. אי אפשר לבקש עלות ביקור של 500 שקל רק על ביקור.
200-300 היום זה רק הסתכלות של טכנאי שמגיע אליך לבית. ככה שזה סביר.

הבאסה? זה אחרי שגם השנה הראשונה, וגם השנתיים של ההרחבה מסתיימות.

אז....

לצפיה ב-'מממ...שווה את ההימור רק אם אין השתתפות עצמית. '
מממ...שווה את ההימור רק אם אין השתתפות עצמית.
25/04/2017 | 19:58
43
בודק איתם ומבטיח לעדכן.
לצפיה ב-'אני כן עשיתי הרחבה למזגן'
אני כן עשיתי הרחבה למזגן
25/04/2017 | 19:12
4
77
בתדיראן.
ההמלצה של xfwind טובה בכל מקרה, במיוחד לאחר תום ההרחבה...
ההרחבה ל 2 הנוספות, ב 190 ש"ח שווים לי את השקט.

לצפיה ב-'אכן מדובר בתדיראן. בכל מקרה לדעתי שווה רק אם זה ללא השתתפות.'
אכן מדובר בתדיראן. בכל מקרה לדעתי שווה רק אם זה ללא השתתפות.
25/04/2017 | 19:59
3
62
בודק ומבטיח לעדכן.
לצפיה ב-'אין השתתפות, אחריות מלאה.'
אין השתתפות, אחריות מלאה.
25/04/2017 | 20:40
2
32
לצפיה ב-'תודה. מנסה לברר רק שאין עלות ביקור טכנאי.'
תודה. מנסה לברר רק שאין עלות ביקור טכנאי.
26/04/2017 | 09:05
13
לצפיה ב-'לאחר בירור עם שירות לקוחות (בכתב)'
לאחר בירור עם שירות לקוחות (בכתב)
26/04/2017 | 09:10
44
אכן אחריות מלאה, אין עלות טכנאי.
לצפיה ב-'הרחבת אחריות'
הרחבת אחריות
25/04/2017 | 20:08
3
71
מזגן שלא מתקלקל בשנה הראשונה, הסיכוי שהוא יתקלקל בשנתיים הבאות הוא נמוך ביותר. לכן הם כל כך רוצים למכור טחריות לשנתיים האלה במחיר כזה. הם יודעים שבשבילם זה רווח נקי. בשביל מי שכן רוכש את האחריות, הפסד נקי. 
לצפיה ב-'בעת הרכישה - אתה יודע בוודאות שלא תהיינה בעיות בשנה הראשונה?'
בעת הרכישה - אתה יודע בוודאות שלא תהיינה בעיות בשנה הראשונה?
26/04/2017 | 05:10
2
61
בד"כ אפשרות להרחבת אחריות מוגבלת בזמן (עד שבועיים / חודש מרגע ההתקנה). אם אתה יודע בוודאות שלא תהיינה בעיות בשנה הראשונה, אפשר איכשהו להבין את הקביעה שלך (רווח נקי למוכר והפסק נקי לצרכן). אבל, כיצד אתה יכול לדעת בוודאות שלא תהיינה בעיות בשנה הראשונה?
מדובר בעסקה בעלת מאפיין רעיוני לביטוח זה או אחר. האם במקרה זה תשלום "הפרמיה" מצדיק את הסיכון הפוטנציאלי, זו בדיוק שאלת פותח הדיון. חסרים מאפיינים, כמו למשל, עלות המזגן (וההתקנה), דגם המזגן (האם מוכר כדגם "בעייתי"), אופי וכמות השימוש, עלות תיקון באופן עצמאי וכו'.
לצפיה ב-'ראה תקנון מצורף. סעיף 6.1'
ראה תקנון מצורף. סעיף 6.1
26/04/2017 | 09:03
1
41
לי קצת מציק הכוכבית בכותרת וגם נראה כאילו חסר סימני פיסוק:
"בנוסף על אחריות המלאה בשנת האחריות הראשונה,
אחריות מורחבת מוגבלת לתקופה של שנתיים נוספות"

האם אחריות מורחבת, (פסיק) ואז זה כמו בשנה הראשונה או
אחריות מורחבת מוגבלת, (פסיק) ואז סביר להניח יש עלות ביקור טכנאי.

מבחינת עלות (2,200 ש"ח) תועלת, אל מול הרחבת אחריות ב-190 ש"ח נראה לי מוצדק. אך אם בנוסף אצטרף לשלם עלות ביקור טכנאי 200-250 ש"ח , אז לא שווה לדעתי.
מנסה להבין מול שירות לקוחות.
לצפיה ב-'בזמנו שאלתי אותם אם אני מזמין טכנאי צריך לשלם - אמרו לא.'
בזמנו שאלתי אותם אם אני מזמין טכנאי צריך לשלם - אמרו לא.
27/04/2017 | 22:31
13
אבל שווה לבדוק כדי להיות בטוחים
לצפיה ב-'עשיתי גם, שווה לדעתי.'
עשיתי גם, שווה לדעתי.
25/04/2017 | 23:31
3
50
לא מזלזל בשקל (ובטח שלא ב 190 שקל) אבל שווה את ה"סיכון".
אני בשנה הראשונה הזמנתי שירות פעמיים, הגיעו והיו מקצועיים.

לדעתי הסכום הנמוך שווה את ההימור, למרות שלא ראיתי משהו שלא מכוסה.
לצפיה ב-'אני גם חושב שזה שווה, רק מנסה להבין האם יש עלות ביקור טכנאי?'
אני גם חושב שזה שווה, רק מנסה להבין האם יש עלות ביקור טכנאי?
26/04/2017 | 09:04
2
11
לצפיה ב-'לפי מה שהם אמרו והבנתי - אין.'
לפי מה שהם אמרו והבנתי - אין.
26/04/2017 | 20:43
1
24
נראה לי שזה ההסכם (לא בטוח ב 100%)

לצפיה ב-'הם שינו את זה. ראה תקנון באחת התגובות שלי מעלה.'
הם שינו את זה. ראה תקנון באחת התגובות שלי מעלה.
27/04/2017 | 08:00
5
לצפיה ב-'לאחר בירור עם שירוית לקוחות (בכתב)'
לאחר בירור עם שירוית לקוחות (בכתב)
26/04/2017 | 09:13
8
48
אכן אחריות מלאה, אין עלות ביקור טכנאי.
אם כך לטעמי מבחינת עלות (2,200) אל מול תועלת שווה להשקיע עוד 190 ש"ח בשביל שקט לשנתיים נוספות וסה"כ 3 שנים.

תודה לכולם ויום טוב!
לצפיה ב-'על טעם וריח'
על טעם וריח
26/04/2017 | 10:07
7
45
"אם כך לטעמי מבחינת עלות (2,200) אל מול תועלת שווה להשקיע עוד 190 ש"ח" - השיקולים שלך הם כמובן השיקולים שלך, אבל החשבון שאת עושה לא נכון. אין שום טעם להשוות את מחיר הביטוח למחיר המזגן כי הסיכוי שיהיה לך total loss  באותן שנתיים קטן ביותר (למעשה רק אסונות גדולים יכולים לגרום לאבדן מוחלט של המזגן, ולשמחתנו הסיכוי לאסונות כאלה קטן מאד) . לצרכי החישוב את צריכה להתעניין במחיר התיקון הממוצע ולא במחיר המזגן.

לצפיה ב-'זה נכון לומר כך גם על ביטוחי חיים ובריאות....'
זה נכון לומר כך גם על ביטוחי חיים ובריאות....
26/04/2017 | 10:38
2
29
הסיכוי לאסון גדול הוא יחסית קטן ועדיין רובנו עושים בשביל השקט נפשי.
לענייננו, לרוב ביקור בלבד של טכנאי עולה 200-250 ש"ח, לא כולל עבודה.
לצפיה ב-'כדאיות הביטוח'
כדאיות הביטוח
26/04/2017 | 11:06
30
נכון שגם בביטוח בריאות הסיכוי לאסון גדול הוא לא מאד גבוה, אבל אם חלילה הוא קורה הסכומים המעורבים עלולים להיות באמת גדולים מאד.

כללית כדאי לבטח רק את מה שאובדנו יהווה פגיעה כלכלית משמעותית מאד (בהתאם ליכולת הכלכלית של המבוטח).
לצפיה ב-'בביטוח כשמדובר בערכת סיכוי/סיכון מדובר על סכומים משמעותיים'
בביטוח כשמדובר בערכת סיכוי/סיכון מדובר על סכומים משמעותיים
27/04/2017 | 09:51
6
לצפיה ב-'אגב קוריוז קטן'
אגב קוריוז קטן
26/04/2017 | 10:52
3
50
רכשתי בעבר הרחוק מדפסת HP עם אחריות לשנה. בשנה וחודשיים שבקה חיים :)
אז לטעמי הרחבת אחריות בהתאם לעלות תועלת כדאי.
אגב, כשרכשתי מדיח לפני כשנה, ביום ההתקנה הטכנאי הציע לי אחריות למספר שנים בעלות של כ-700 ש"ח. זה לא היה נראה לי נכון מבחינת עלות תועלת.
לצפיה ב-'הקוריוזים האלה'
הקוריוזים האלה
26/04/2017 | 11:13
2
50
הם  מה שגורם להרבה אנשים לעשות חישוב לא נכון.

האם עשית פעם חישוב של כל סכומי האחריות המורחבת והפרמיות עבור ביטוחים קטנים" ששילמת במשך השנים ולא "זכית" לממש? כמעט בטוח שחשבון כזה יראה לך שהמאזן שלך שלילי (למה? כי המאזן של חברות הביטוח חיובי), אלא שכמעט אף אחד לא עושה אותו. מה שאנחנו נוטים לזכור זוכרים הוא לא את השיגרה אלא דווקא את המקרים המועטים בהם קרה לנו מה שקרוי "מקרה ביטוח".

לצפיה ב-'לא סתם כתבתי שהאחריות מלאה ואין דמי ביקור,אני מוכר'
לא סתם כתבתי שהאחריות מלאה ואין דמי ביקור,אני מוכר
26/04/2017 | 15:04
1
67
מזגנים כאלו ויודע ומכיר את כל ההתניות של החברות השונות.
בואו נעמיד דברים על דיוקם,אם המזגן יותקן לפי הספר ,כמו שצריך עם איטום טוב של הצנרת,צנרת איכותית ולא קיט אלומיניום,יבוצע ואקום עמוק לפני פתיחת הברזים אז הסיכוי שתצטרכו שרות הוא נמוך מאד.
אם למשל יותקן המזגן והצנרת לא אטומה תהיה דליפה ואם היא קטנה אחרי שנה תשארו בלי גז במזגן,אם תתוקן ערכת צנרת מאלומיניום לאחר כשנה וחצי שנתיים יהיו דליפות מהצנרת,אם לא יבוצע ואקום עמוק למערכת לאחר שנה-שנה וחצי המדחס מאבד הספק.
הכל בדוק מהשטח אז לא ידוע טיב ההתקנה שווה לשלם את הסכום הזה .

לצפיה ב-'בדיוק. אמנם הבאתי איש מקצוע, אבל אין לי את האפשרות'
בדיוק. אמנם הבאתי איש מקצוע, אבל אין לי את האפשרות
26/04/2017 | 16:35
45
לדעת האם הכל באמת לפי הספר.ואם 190 ש"ח יתן לי שקט לשלוש שנים זה נראה לי משתלם.
תודה.
לצפיה ב-'טריק להורדת הריבית במשכנתא באופן משמעותי'
טריק להורדת הריבית במשכנתא באופן משמעותי
27/04/2017 | 17:59
96
שימו לב לכתבה הזו. שיטה פשוטה אבל עובדת מנסיון!
זה מצחיק כמה שזה נראה טריביאלי אבל רק כשקוראים את זה מסודר, פתאום לא מבינים למה לא עשינו את זה קודם.
לצפיה ב-'התלבטות בבחירת מזרן (ויסקו/לאטקס)?'
התלבטות בבחירת מזרן (ויסקו/לאטקס)?
24/04/2017 | 19:29
5
75
החלטתי להתחדש במזרן. מצאתי בעמינח (במקרה) מתצוגה מזרן של סרטה מהסדרה היקרה. לאחר זמן מה שישנתי עליו, הרגשתי שהוא שוקע לי מדי במרכז, ונראה שה"אמצע" שלו רך מהצדדים... מחשש שלא אצטרך להחליפו תוך שנים מעטות, החזרתי לחנות.

עתה אני מחפש משהו של סימונס, ועל הפרק עומד ה"סולו", שהוא מזרן יציב בעל קפיצים מבודדים ושכבת ויסקו pillowtop. החשש שלי שויסקו מתרככך תוך מספר שנים ואצטרך להחליפו (גם כן) מוקדם מהצפוי.

מזרן אחר שמצא חן בעיני נקרא "ביוטי בלק" והוא בסגנון אחר לגמרי עם שכבה עליונה שכולה מלאטקס, מזרן פחות "שוקע" ונראה שיחזיק יותר שנים, אולם פחות "מפנק" ופחות מתעצב לפי הגוף בשכיבה.

הייתי מעוניין לשמוע דעות...

תודה
לצפיה ב-'ספוג זיכרון (ויסקו-אלסטי) מתרכך מעט בשימוש, אך לא הרבה'
ספוג זיכרון (ויסקו-אלסטי) מתרכך מעט בשימוש, אך לא הרבה
25/04/2017 | 13:51
1
60
זה לא כמו ספוג רגיל שמאבד צורה, הרי זו מהות הזיכרון, הוא חוזר למה שהיה...

אין לי ניסיון במזרני ספוג, אבל בשנה האחרונה אני ישנה על כריות מספוג זיכרון (שבשונה ממזרנים עשויות 100% ספוג זיכרון, לא רק שכבת ציפוי). קניתי שתי כריות זהות, על אחת אני ישנה בביתי והשנייה משמשת אותי במקום אחר שבו אני ישנה מדי פעם. כשקניתי את הכרית היא הייתה קצת קשה מעט לטעמי, המוכרת בחנות אמרה שהיא לא תתרכך, זה החומר וככה הוא. נדרש לה זמן, בסופו של דבר הכרית הקבועה מעט יותר רכה כיום (לאחר כמה חודשי שימוש) אך לא באופן היסטרי (ויש לציין שהיא גם מקבלת "אמבטיות שמש" מדי פעם, בכרית השנייה לא יצא, ואולי גם זה השפיע).

לקחת בחשבון שזה חומר סינתטי והוא די מחמם בקיץ, עלול להיות בעייתי למי שמזיע הרבה בשינה ולא ישן עם מזגן.

לגבי התרככות מזרנים באופן כללי, יש לא מעט מידע שאפשר למצוא בקלות בגוגל, למשל:
טוענים שבכל מזרן, גם בשכבת ויסקו, יש ריכוך של כ-5% עם הזמן. בקישור השני מציינים שלפולירון יש מזרני לטקס עם צדדים שונים של קושי, כך שאפשר לבחור / להפוך ביניהם.
לצפיה ב-'למה במזרונים אין סטנדרט חלוקה למשקלים?'
למה במזרונים אין סטנדרט חלוקה למשקלים?
25/04/2017 | 15:14
51
מזרן סטנדרטי ימכרו לאחד ששוקל 50 קילו  ולאחד אחר ששוקל 70 קילו ולאחד אחר ששוקל 90 קילו.
ואחד ששוקל 50 קילו ואחד אחר ששוקל 90 קילו, ששניהם ישנים על אותו סוג של מזרן, הבלאי שלו לאורך תקופה יהיה שונה.

לצפיה ב-'ויסקו'
ויסקו
25/04/2017 | 19:34
2
55
לא יצא לי להתנסות במזרונים של סימונס, אבל אני יכולה לומר שאנחנו כבר כמה שנים עם ויסקו מהולנדיה והוא מחזיק יופי.. נראה לי שזה מאוד תלוי בחברה. ממליצה לבדוק אולי גם בהולנדיה באמת, המזרונים שלהם באיכות מאוד גבוהה
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
26/04/2017 | 21:47
1
32
רכשתי לבסוף מזרן של סימונס דאבל סיסטם מקביל ל״רסיטל״. כותב ״מקביל״ כיוון שסימונס משתמשת בשיטת שיווק מאד מציקה שבה לכל רשת יש מזרנים הנושאים שמות שונים ולא ניתן להשוות בין המחירים...

האם עלי לבקש שירשמו על הקבלה את תקופת האחריות או שמספיקה תעודת האחריות שלה יצרן שמגיעה עם המזרן ? מה דעתכם ?
לצפיה ב-'מספיקה התעודה של היצרן'
מספיקה התעודה של היצרן
27/04/2017 | 16:04
29
אבל יש להניח שכשתקרא מה היא כוללת (ויותר מכך - מה היא לא כוללת) לא תהיה ממש מרוצה
לצפיה ב-'מעשה שהיה'
מעשה שהיה
26/04/2017 | 23:12
3
161
רציתי לקנות לנכדות שלי קשתות לשיער עם דגל ישראל לקראת יום העצמאות. מכיוון שהחקום היחידי שראיתי כאלו היה בהום סנטר בעפולה, נכנסתי לשם. על המעמד של הדגלים ושאר הגימיקים ליום העצמאות היה שלט יפה וכתוב בו 5 ש"ח. לקחתי שתי קשתות והלכתי לשלם. להפתעתי הרבה אני רואה על המסך 19.80 ש"ח. אמרתי למוכרת שכתוב 5 ש"ח, ואני רוצה לשלם 10 שקלים על שתי הקשתות. היא אמרה לי שהמחיר הזה הוא רק לדגלים. צילמתי את המעמד, והראיתי לה. לא עניין אותה. שילמתי 19.80 ש"ח, והלכתי לדבר עם המנהל. הוא ראה את הצילום, והבין שיש כאן הטעיה. לאחר שני משפטים, הוא שאל אותי אם אני רוצה לשלם 5 שקלים לקשת. אמרתי שכן. הלך איתי לקופאית ואמר לה לזכות אותי. מכיוון ששילמתי במזומן, הוחזר לי כסף במזומן. הוא גם ביקש שם שישנו את השלט.
אין ספק שהתגובה שלו למצב היתה הנכונה והיחידה שהיתה יכולה להיות. לפעמים יש גם דברים כאלה. 
מצורף צילום המעמד של הדגלים. אני מאמין שלא רק אני חושב שאכן יש כאן הטעיה, אפילו שהיא לא מכוונת. 
לצפיה ב-'ולתחי מדינת ישראל?'
ולתחי מדינת ישראל?
27/04/2017 | 09:14
2
19
לצפיה ב-'האמת, זה מוצמד לסלסלת הדגלים בלבד.'
האמת, זה מוצמד לסלסלת הדגלים בלבד.
27/04/2017 | 13:15
1
21
לצפיה ב-'נכון, אבל.....'
נכון, אבל.....
27/04/2017 | 14:33
74
על אף אחד מהמוצרים האחרים אין מחיר. מכיוון שהחוק מחייב הצגת מחירים, אפשר בהחלט להסיק שהמחיר של 5 שקלים מתיחס לכל מה שנמצא שם. אם על הקשת היה מחיר אחר, אני מבין. אבל לא היה. כנראה שהמנהל הבין את הבעיתיות, והסכים כל כך מהר למה שרציתי. 
לצפיה ב-'עדכון מצב: האם בעקבות חוק הגנת הצרכן אני אמור לשלם התקנה ?'
עדכון מצב: האם בעקבות חוק הגנת הצרכן אני אמור לשלם התקנה ?
24/04/2017 | 14:43
36
165
בהמשך לקרב שלי מול הסוכנות של הרכב בשיחה שאני יזמתי מולם היום נאמר לי שהחליטו לזכות אותי על כלות המערכת המלאה (תזכורת קצרה: קרב פינגפונג מול הסוכנותבגלל מערכת תקולה שהוחלפה במערכת חדשה לא שוות ערך, כתוצאה מכך הסוכנות הייתה מוכנה להחזיר רק 50% פיצוי כספי והחזרת המערכת).

על מנת לקבל את הזיכוי המלא עלי להחזיר את המערכת הישנה שתפורק מהרכב, ובמקומה תורכב המערכת המקורית .... וזה כמובן בעלות של דמי התקנה 350 שקל...
אז נכון שעדיף "להפסיד" 350 שקל לעומת 2000 פלוס שקלים...

אבל אם נעשתה טעות מהצד של הסוכנות שהיא לא הייתה מוכנה להודות בה...
האם במקרה של החזר המערכת והחזר כספי עלי לשלם על הרכבה פעם נוספת !?!?
זאת הרכבה שהמחיר שלה הוכנס בזמן הקניה ....(לפחות ככה זכור לי) ...
או שפשוט ללכת איתו לבית משפט לתביעות קטנות אחרי זה ולבקש החזר של הדמי התקנה?

כמובן שהם מתעמים מכל הריצות והטירטורים שלי למתקינים שלהם (הייתי אצל 2 מתיקנים שונים).....פשוט תוהה אם זה נכון או שזה רק אני.

תודה לכם על כל העצות בעבר...הן ממש עזרו לי !
תודה ...

נ.ב מהכרות שלי עם הגורמים הם ישנו את הדעה שלהם עוד מט והסכום ישתנה ...אבל בשביל זה צריך לחכות ולראות...
לצפיה ב-'לינק לשירשור המקורי שהתחיל את כל המרדף הזה'
לינק לשירשור המקורי שהתחיל את כל המרדף הזה
24/04/2017 | 14:48
47
לצפיה ב-'חכם או צודק'
חכם או צודק
25/04/2017 | 08:09
1
60
תשובה לא משפטית אלא מהבטן
במצב הקיים אתה צריך לבחור
בין 1650  שח ביד (אתה מקבל החזר מיידי של 1650 מתוך 2000 שכבר זרקת)
לבין 2000 שח "על העץ" כי אתה ממשיך להתדיין איתם
במצב השני קיים סיכון שימאס להם ויגידו לך "תבע אותנו, בהצלחה"

אז אני הייתי בוחר בהחזר 1650 שח. לאחר מכן אם זה עדיין בוער בך העיקרון, הפרינציפ- אז תתבע אותם אז . אבל אז תלחם על 350 ולא על 2000. הדיון יתקיים עוד חצי שנה במקרה הטוב.
התשובה די ברורה
לצפיה ב-'מדובר בסכום גדול בהרה מ 2000 שקל ובסופו של דבר עוד "תשלום"'
מדובר בסכום גדול בהרה מ 2000 שקל ובסופו של דבר עוד "תשלום"
25/04/2017 | 10:28
36
למה עוד תשלום ?
כי ההתקנה כבר שולמה במעמד הקנייה..
על זה אני צריך לשלם עכשיו כדי שיחזירו את המצב לקדמותו..
ותהיה התקנה נוספת של מערכת אחרת (ממישהו אחר) , יוצא אם כן שרק על ההתקנות אני משלם קרוב ל 1100 שקל :|...

מבחינת החזר הכספים ...
עד לפני מספר ימים (במשך חודשים פלוס) דיברו להחזיר חצי מהעלות ולהחזיר את המערכת התקולה - הדבר שווה ערך ל 2000 שקל...
אתמול דיברו שהחליטו להחזיר את מלוא הסכום שהינו 4200 בקיזוז עויות התקנה... :|

באף אחד מהמקרים לא היו התייחסויות לביזבוז הזמן שלי שכלל נסיעה למתקין אחד (שקרוב יחסית לבית) , נסיעה 2-3 פעמים למתקין אחר (שרחוק יחסית מהבית), נסיעה להחזיר את המערכת התקולה לסוכנות (כי זה מה שהסוכנות אמרה למתקין שיחזיר לי את המערכת שהוא הוציא ואני אחזיר לסוכנות), טלפונים ועצבים...

בלי קשר- זה שאמרו שיתקשרו ויחזירו זה רק חוק מהמציאות מההיכרות שלי איתם הם כבר הבטיחו בעבר החזר כספי ואז התחילו המשחקים...
לצפיה ב-'האחריות של היבואן על הפאשלה של הסוכנות שלו....! הם מנסים ל'
האחריות של היבואן על הפאשלה של הסוכנות שלו....! הם מנסים ל
25/04/2017 | 09:07
1
37
למזער את הנזק שלהם ולכן מנסים לחייב אותך בדמי ההתקנה. אל תשלם. זו בעיה שלהם שהתקינו מערכת תקולה. לך מגיע התקנה מושלמת. 
לצפיה ב-'הם מורידים את עלות ההתקנה מההחזר :|'
הם מורידים את עלות ההתקנה מההחזר :|
25/04/2017 | 10:23
19
לצפיה ב-'אני מחזק את מה ש-z1george כתב'
אני מחזק את מה ש-z1george כתב
25/04/2017 | 11:09
30
47
תהיה חכם ולא צודק.
חוצמזה, בהרבה מוצרים מצויין בתעודת האחריות כי פירוק, משלוח והתקנה מחדש של המוצר אינם כלולים באחריות.כלומר אם יש לך מוצר חשמלי שהתקלקל אתה זה שצריך לדאוג להביא אותו ליבואן לתיקון. גם אם פירוק והתקנה שלו מחדש לאחר מכן יעלו לך כסף, או שאתה צריך לדאוג להובלה מיוחדת עבור המוצר.
לצפיה ב-'להבנתי מדובר בקלקול בשנה הראשונה, כלומר במסגרת אחריות יצרן'
להבנתי מדובר בקלקול בשנה הראשונה, כלומר במסגרת אחריות יצרן
25/04/2017 | 11:23
29
32
לפי חוק (ועוד לא אחריות מורחבת) ואמנם אין התייחסות מפורשת למערכת רכב ב"חוק הגנת הצרכן" (אחריות ושירות לאחר מכירה), אבל מרוח החוק אני לא משוכנעת שזה נכון. למיטב הבנתי באחריות נותן האחריות להשיב את המצב לקדמותו.
לצפיה ב-'לא בטוח בכלל...'
לא בטוח בכלל...
25/04/2017 | 12:45
28
32
למשל מאוורר תקרה - אף אחד לא יגיע אליך הביתה בשביל לפרק אותו וחובה (לפחות לפי החוק) שהפירוק יעשה ע"י חשמלאי מוסמך.

צריך לבדוק גם לגבי מוצרים גדולים אחרים, כמו ריהוט וכד' האם בתקופת האחריות יש הובלה אל/מ הלקוח ללא עלות. אני בעבודה כרגע אז לא יכול לראות מה רשום בתעודת האחריות של המיטה והספה שלי, אבל אני לא אתפלא בכלל אם מצויין שם שעלות ההובלה היא על הלקוח.

לצפיה ב-'אם לא ניתן לפרק התיקון הוא בבית הלקוח או שההובלה ע"י היצרן'
אם לא ניתן לפרק התיקון הוא בבית הלקוח או שההובלה ע"י היצרן
25/04/2017 | 13:25
27
35
כך לפי החוק, והוא גובר על כל תעודת אחריות (בשנה הראשונה, אז הוא חל).

ראה סעיף 7ב:
"טובין שאינם מפורטים בתוספת השניה יובאו לתחנות השירות, לשם תיקונם; לא ניתן להוביל באופן סביר את הטובין לתחנות השירות, מפאת גודלם, משקלם או נפחם או מחמת היותם מחוברים דרך קבע, יתקנם היצרן במענו של הצרכן ואם נדרשה מעבדה לשם ביצוע התיקון, יעביר היצרן את הטובין למעבדה ויחזירם למענו של הצרכן, בלא תמורה."
לצפיה ב-'ומאוורר תקרה הוא "מחובר דרך קבע" ? ממש לא'
ומאוורר תקרה הוא "מחובר דרך קבע" ? ממש לא
25/04/2017 | 16:24
26
10
לצפיה ב-'אם הוא מחובר ישירות לחשמל (ע"י חשמלאי) כן בהחלט'
אם הוא מחובר ישירות לחשמל (ע"י חשמלאי) כן בהחלט
25/04/2017 | 17:04
25
28
זה לא שונה ממוצרי חשמל אחרים שמותקנים קבע לתשתיות (מים/חשמל וכו'), הרי גם אותם ניתן לפרק.
לצפיה ב-'מזגן, מקרר ושאר גדולים מכוסים ספציפית בתקנה. "מחובר ...'
מזגן, מקרר ושאר גדולים מכוסים ספציפית בתקנה. "מחובר ...
25/04/2017 | 17:15
24
40
... דרך קבע" מתיחס לאחרים.  ההגדרה היחידה (וגם היא לא ממש הגדרה) לכך היא בחוקי מקרקעין ואני בספק אם שם מאורר תיקרה נחשב מחובר דרך קבע.
לצפיה ב-'כי אלה מכשירים נפוצים יותר, אבל המחוקק לא הסתפק ברשימה סגורה'
כי אלה מכשירים נפוצים יותר, אבל המחוקק לא הסתפק ברשימה סגורה
26/04/2017 | 02:25
23
20
ולכן יש גם הגדרה שמכסה מכשירים נוספים שלא מצוינים מפורשות.

מאוורר רצפתי שאפשר פשוט לנייד מחדר לחדר ע"י ניתוק מהשקע אכן לא מחובר דרך קבע. מאוורר תקרה שחובר ע"י חשמלאי מחובר דרך קבע. אחרת מה נשאר? אתה בעצם מרוקן את ההגדרה מתוכן ומייתר אותה, ובכל זאת היא שם, לא לחינם.
לצפיה ב-'אגב, אין לי כוונה לשחזר איתך דיון מ-2011, גם אז התווכחת'
אגב, אין לי כוונה לשחזר איתך דיון מ-2011, גם אז התווכחת
26/04/2017 | 02:52
22
33
איתי על כך שמאוורר תקרה לא נחשב למכשיר המחובר דרך קבע:
לעומתך המועצה לצרכנות צידדה בפרשנות הזאת של החוק, הצרכן לא ויתר, הום סנטר התקפלה:

אני יודעת שהפרשנות של המועצה לצרכנות תמיד לטובת הצרכן, ועדיין, היא עולה בקנה אחד עם הכתוב בחוק, והיא עדיפה בהיעדר פרשנות אחרת (אלא אם יש לך פרשנות משפטית להציג לנו). אם לא, אין לי רצון למחזר את אותו דיון מחדש, אמרתי בו את כל מה שהיה לי לומר, וברמה הלוגית לא סתרתם אותי כלל... אתה ואחרים נתתים דוגמאות שלא רלוונטיות למכשירי חשמל והתעלמתם מכך שהלוגיקה שלכם מייתרת סעיף בחוק ולא עולה בקנה אחד עם כוונת המחוקק.
לצפיה ב-'לא ידוע לי שיש בפסיקה התייחסות להגדרה מדויקת של "דרך קבע"'
לא ידוע לי שיש בפסיקה התייחסות להגדרה מדויקת של "דרך קבע"
26/04/2017 | 05:02
16
31
בגדול, מהזכור לי הגישה בפסיקה ל"דרך קבע" היא 'כל מקרה לגופו'. יש מספר מבחנים שיש לשקול המופיעים בערעור כלשהו שנידון בעליון (העיקרי שבהם - האם הפירוק גורם נזק לפריט המפורק או לנכס אליו הוא מחובר). מצד שני, מרבית הפסיקה בנוגע ל"דרך קבע" נוגעת לחוק המקרקעין ולא לדיני צרכנות (תמיד יהיה מישהו שיטען שלא נכון להקביל...)

השאלה של דרך קבע יכולה להיות מאוד רחבה.
למשל, זרוע המחוברת לקיר המיועדת להחזקת מסך - האם היא מחוברת דרך קבע?
ברז שלצורך התקנתו בוצעה קדיחה בקיר / אריחים - האם הוא מותקן דרך קבע?
צלחת לוויין (בעל מנגון חשמלי) - האם מדובר בפריט המחובר דרך קבע? האם זה משנה אם הצלחת מחוברת על גג נגיש, גג לא נגיש או על כותלי המבנה? (בכוונה בחרתי בצלחת לוויין שתלוי איך היא מחוברת לרשת החשמל האם יש חובה חוקית בבעל רישיון לניתוק הצלחת)

המיוחד במאוורר - יש חובה חוקית שאיש מקצוע בעל רישיון יהיה מעורב בהתקנתו / פירוקו. האם על נותן השירות לשאת בעלות זו או על הצרכן?
גם אם יוכרע באופן חד משמעי שמדובר בטובין המחוברים דרך קבע, יגיע טכנאי למאוורר, יראה את הבעיה, יגיד - נכון, במסגרת האחריות אבל אני לא חשמלאי ואינני יכול לתקן כל עוד חשמלאי לא ניתן את המאוורר מרשת החשמל.
האם בגלל שהוא מחובר לתקרה ולא לאחד הקירות הופך אותו ליותר "דרך קבע" על פני זרוע המיועדת להחזקת מסך?

לקבוע חד משמעית שמאוור הוא פריט המחובר דרך קבע? בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'כאמור, מדובר כאן בחוק צרכני בנושא אחריות למכשירי חשמל'
כאמור, מדובר כאן בחוק צרכני בנושא אחריות למכשירי חשמל
26/04/2017 | 13:31
15
18
ולא לאינסטלציה ולדוגמאות נוספות (כמו כיורים, ברזים, ארונות, מדפים וזרועות לטלוויזיה) שקל ונוח להביא אותן (כך גם בדיוק הקודם) אך אינן רלוונטיות לחוק הנ"ל.

צלחת לוויין גם היא מחוברת דרך קבע, כך שהסעיף הזה רלוונטי לגביה (בהנחה שהיא נחשבת למוצר חשמל/אלקטרוניקה; אני מניחה שכן).

חוק הגנת הצרכן בא להגן על הצרכן, לא למצוא פתרונות לוגיסטיים לנותן השירות. המחוקק כתב בצורה ברורה: "יתקנם היצרן במענו של הצרכן ואם נדרשה מעבדה לשם ביצוע התיקון, יעביר היצרן את הטובין למעבדה ויחזירם למענו של הצרכן, בלא תמורה".

איך הוא אמור לעשות זאת בפועל? זבש"ו. אם מגיע טכנאי מטעם נותן האחריות ומגלה שצריך להוביל את המוצר למעבדה, הוא צריך לדאוג לפירוק ולהובלה ולא הלקוח. הניסוח ברור מאוד.
לצפיה ב-'ומאוורר קיר? תאורת גינה? משאבה למזרקה? לא חסרות דוגמאות'
ומאוורר קיר? תאורת גינה? משאבה למזרקה? לא חסרות דוגמאות
27/04/2017 | 12:15
14
21
לא ברור לי כיצד את מגדירה משפטית "דרך קבע" בעוד שבפסיקה לא קיימת הגדרה חד משמעית.
חוק הגנת הצרכן אכן בא להגן על הצרכן (מפיע, ככה קוראים לו ), אבל מדוע ההנחה שפרשנותו אמורה תמיד להיות לטובת הצרכן?
החוק נועד להסדיר את הקשר בין הצרכן ובין הישויות האחרות איתן הוא נקשר.

הציטוט שהבאת מותנה בכך שמדובר במוצר המחובר דרך קבע (או הרשימה האחרת. נפח, משקל וכד'). ההנחה שמדובר במוצר המותקן דרך קבע - אנו חלוקים עליה.

ציטוט של סעיף 12 מחוק המקרקעין:
"הבעלות בקרקע חלה גם על הבנוי והנטוע עליה ועל כל דבר אחר המחובר אליה חיבור של קבע, זולת מחוברים הניתנים להפרדה, ואין נפקא מינה אם המחוברים נבנו, ניטעו או חוברו בידי בעל המקרקעין או בידי אדם אחר.""
האם ניתן לפרק את המאוורר? כן! משמע, על-פי לשון החוק, הוא אינה מחובר דרך קבע.
אפשר גם לבחון את העניין בצורה אחרת. אדם השוכר / משכיר דירה, השוכר התקין בדירה מאוורר תקרה, מי הבעלים של המאוורר?
בעת חלוקת רכוש במקרה של גירושין, האם מאוורר התקרה נחשב כחלק מהנכס או לא? (אמנם עלותו שולית עד מאוד ביחס לשוויו של הנכס, אבל הדברים מצטברים. מערכות מיזוג, גופי תאורה וכד').

מצד שני, השימוש במילה "זולת" יכול ללמד על כך שאמנם יש דברים הניתנים לפירוק, אך אולי ברמה העקרונית הם נחשבים כ"דרך קבע" אבל יש החרגה שלהם מכיוון שהם ניתנים להפרדה.

שורה תחתונה, מבין את הטענה שלך, אבל אני לא מסוגל להסכים שמאוורר תקרה הוא טובין המחוברים דרך קבע באופן חד משמעי כפי שאת מנסה להציג זאת.
לצפיה ב-'רוצה להיות חבר של קבע'
רוצה להיות חבר של קבע
27/04/2017 | 12:27
6
20
הקריטריון שלך לפיו "האם ניתן לפרק את המאוורר? כן! משמע, על-פי לשון החוק, הוא אינה מחובר דרך קבע" לא הגיוני. כמעט כל דבר ניתן לפרק במאמץ מספיק, ואם לדעתך "חיבור קבע" מתייחס רק מה שאינו ניתן לפירוק כלל (למשל הדבקה או בטון) אזי איך "יעביר היצרן את הטובין למעבדה ויחזירם למענו של הצרכן, בלא תמורה"?(ציטוט מהחוק, אם להאמין ל trilliane - לא בדקתי).

לצפיה ב-'קריאה סלקטיבית, לא דבר חדש.'
קריאה סלקטיבית, לא דבר חדש.
28/04/2017 | 12:00
5
16
עדיין ממתין לתגובה שלך לגופו של עניין (ולא לגופו של גולש, כפי שהיטבת לעשות):

יש כאן קריאה סלקטיבית כי מתגובתי הקודמת ברור שאריחים מוכללים ב"דרך קבע".

יודע מה, היית שואל על מעלית. זהו פריט הניתן לפירוק מבלי לפגוע בנכס עצמו.
למה מעלית רלוונטית? למשל, גובה המס אותו יש לשלם בעת רכישת נכס. האם מעלית נחשבת כחלק מהנכס או כמטלטלין.
קיימת פסיקה. קיימים מבחנים. מעלית נחשבת ל"דרך קבע".

אריחים? לא ניתן להסיר אותם ללא פגיעה בהם או בנכס. (אחד המבחנים, לא המבחן היחיד).
לצפיה ב-'וכל אלה דוגמאות שאינן רלוונטיות לחוק הנ"ל.'
וכל אלה דוגמאות שאינן רלוונטיות לחוק הנ"ל.
28/04/2017 | 14:41
3
15
גם בדיון הקודם קיבלתי רק התחמקויות ובריחה לדוגמאות לא רלוונטיות. שוב, האם יש לך דוגמאות רלוונטיות לחוק שלא מייתרות את הסעיף?
לצפיה ב-'תגובה זו לא הייתה מיועדת אלייך אלא לSicTransit'
תגובה זו לא הייתה מיועדת אלייך אלא לSicTransit
28/04/2017 | 16:05
2
3
לצפיה ב-'אני יודעת, אבל זה דיון פומבי. כפי שהוא הגיב לתגובה שלך אליי'
אני יודעת, אבל זה דיון פומבי. כפי שהוא הגיב לתגובה שלך אליי
28/04/2017 | 16:53
1
8
גם אני יכולה להגיב לתגובה שלך אליו.
לצפיה ב-'נכון. אבל תגובתי כלל לא נגעה לעניין אחריות.'
נכון. אבל תגובתי כלל לא נגעה לעניין אחריות.
28/04/2017 | 16:59
3
לצפיה ב-'סלקטיביות בונה'
סלקטיביות בונה
28/04/2017 | 17:56
11
כל מה שרציתי הוא להדגיש את העובדה שהמשפט שכתבת ואותו ציטטתי הוא באופן ברור לא הגיוני.

אין לי שום כוונה להכנס לדיון ארוך בנקודה הזאת, נראה לי שאתה וtrilliane לא צריכים עזרה מאף אחד כדי להמשיך להתדיין עד בואו של משיח צדקנו. בילוי נעים.
לצפיה ב-'וייתכן שהסעיף הזה רלוונטי גם להן.'
וייתכן שהסעיף הזה רלוונטי גם להן.
28/04/2017 | 15:17
6
7
"חוק הגנת הצרכן אכן בא להגן על הצרכן (מפיע, ככה קוראים לו  ), אבל מדוע ההנחה שפרשנותו אמורה תמיד להיות לטובת הצרכן" – ברצינות?
מדוע חוק שנועד לעגן את זכויות החלש מפורש לטובת החלש שהוא נועד להגן עליו?

הרעיון מאחורי החוק הוא להגן על הצרכן. המחוקק מעוניין שהצרכן לא ייפגע מתקלה במכשיר שאינה באשמתו וייאלץ לשלם על פירוק/הרכבה מחדש / הובלה וכו' כשזו אינה אחריותו. לכן במקרים שנדרשים הנ"ל הוא קובע שהאחריות תהיה על היצרן ולא על הצרכן.

אם חל קלקול במוצר שבמסגרת החוק והצרכן יכול פשוט לנתק אותו מהחשמל ולקחת איתו (כי הוא לא מחובר דרך קבע ואין בעיה מבחינת גודל/משקל) הוא אמור לעשות זאת, הגיוני. אם זה לא המצב, למשל, כדי להוביל מאוורר תקרה ליצרן הצרכן צריך להזמין חשמלאי ולשלם שוב על פירוק והתקנה, שנדרשים בשל תקלה במוצר, שאינה באשמתו אלא באחריות היצרן, זה לא הוגן. זה בדיוק המקום שבו המחוקק מתערב ומגן על הצרכן.

זה הרעיון כאן, כי זה חוק הגנת הצרכן, ומכאן נובעת פרשנות המגנה על הצרכן. לכן חוקים אחרים שיש להם מטרות אחרות נשפטים ומפורשים אחרת ואינם רלוונטיים בהכרח לענייננו.
לצפיה ב-'"וייתכן"? כן או לא? בנוגע למאוורר תקרה את מאוד החלטית'
"וייתכן"? כן או לא? בנוגע למאוורר תקרה את מאוד החלטית
28/04/2017 | 16:04
3
5
מה השוני במאוורר תקרה ביחס לדוגמאות האלו?
שאלתי קודם, אשאל שוב - מה הופך את מאוורר התקרה ל"מחובר דרך קבע"? מהדברים שכתבת עכשיו, עולה שהעניין של החשמלאי הוא שהופך את מאוורר התקרה למחובר דרך קבע. האמנם?

יתר התגובה שלך, אגיב אליה בהמשך.
לצפיה ב-'מה זה משנה? אלה רק דוגמאות, זה לא דיון בכל אחד מהמוצרים האלה'
מה זה משנה? אלה רק דוגמאות, זה לא דיון בכל אחד מהמוצרים האלה
28/04/2017 | 16:52
2
8
השוני בין מאוורר תקרה לבינם הוא שמאוורר תקרה אני מכירה מקרוב, מוצרים אחרים לא בהכרח. לכן אני גם לא מתכוונת לדון בהם אחד אחד, הם לא נושא השרשור הזה וזו סתם קנטרנות חסרת תועלת.
לצפיה ב-'את מתלוננת על התחמקויות ומסרת בתוקף לענות על שאלה פשוטה'
את מתלוננת על התחמקויות ומסרת בתוקף לענות על שאלה פשוטה
28/04/2017 | 17:02
1
8
מה הופך את המאוורר למחובר דרך קבע?
יש סיבה והיגיון מאחורי השאלה, לא הייתי שואל "לחינם".
מצד אחד את טוענת "זה דיון פומבי" ודיונים פומביים, מה לעשות, יכולים לגלוש. הדיון העלה את אותו מקרה של מאוורר תקרה - שכלל אינו חלק ממערכת הרכב נשוא הדיון המקורי - ובכל זאת המשכת את הדיון. כעת את פתאום מפסיקה אותו. בהתחמקות.

בנוגע ליתר הטענות שהעלת, יש לי תגובה קו מחשבה מאוד ברור בנוגע אליהן, אני פשוט מנסה קודם להבין מדוע - לטענתך - מאוורר תקרה מוגדר במחובר דרך קבע.
לצפיה ב-'אני מתלוננת על התחמקויות בסוגיה העקרונית'
אני מתלוננת על התחמקויות בסוגיה העקרונית
28/04/2017 | 17:24
7
שאותה כתב לך גם Sic Transit: אם כל מוצר אפשר לפרק (ואפשר, הרי הוא לא "נולד" עם הדירה, הוא הובל לשם והורכב, ובמידת הצורך גם יפורק ממנה) הרי שהסעיף הזה חסר תוכן, כלומר המחוקק סתם כתב סעיף לא רלוונטי בחוק "ליופי". זה לא הגיוני.

כבר הסברתי (לא פעם ולא פעמיים) מה הופך מכשיר למחובר דרך קבע: היכולת של הצרכן לנתק אותו מהשקע ולקחת אותו ליצרן לתיקון.

המאוורר ניתן כדוגמה (שלא אני הצעתי) והתייחסתי אליה כי זו דוגמה שאני מכירה מקרוב ויכולה להתייחס. אין לי היכרות אישית עם כל מכשיר חשמלי באשר הוא וזה לא רלוונטי, כי זה כבר מעבר לעיקרון וללוגיקה שהם העניין כאן, ואותם הסברתי ונימקתי.

זה העיקרון הצרכני שאני מזהה פה, וגם המועצה לצרכנות תמכה בו, והחברה נותנת השירות נתנה את השירות כפי שהייתה אמורה. אין לי מה להוסיף מעבר לכך, אתה מוזמן להמשיך את הדיון עם גולשים אחרים.
לצפיה ב-'אנו גולשים לפילוסופיה משפטית ולתורת המשפט'
אנו גולשים לפילוסופיה משפטית ולתורת המשפט
28/04/2017 | 17:49
1
9
כן, ברצינות. מהיכן ההנחה שהפרשנות אמורה להיות לטובת הצרכן?
לכותרת חוקים / סעיפים / סעיפי משנה אין כל משמעות משפטית, הם לצורך נוחות.(בטוחני שקראת בחייך חוזה). כותרת החוק נועדה לתאר - ככל האפשר - את נושא החוק. הנושא הוא הגנת הצרכן, נכון. אבל לא בכל מחיר ובכל פרשנות אפשרית.

לא רלוונטי מה הרעיון מאחורי החוק ומה המחוקק מעוניין. אם הניסוח לא ברור מספיק - זו בעיה של המחוקק. ירצה, יתקן את הניסוח.
לא חסרות דוגמאות לכך, גם בתחום הצרכנות. שתיים למשל, א. "חוק הטכנאים" בנוגע לאיחור בהתקנה. ב. לפני אי-אילו שנים המחקק ביקש להסדיר את עניין התשלום עבור ציוד קצה ללקוחות בענף התקשורת שהפסיקו את ההתקשרות עם בית העסק, האם התשלום ייגבה בתשלום אחד או פריסת התשלומים תימשך כסדרה. הנוסח הראשוני היה לא ברור וחברות הסלולר פרשו אותו כך שהפריסה תמשיך כסדרה רק עבור עסקאות שנקשרו מרגע תחילת החוק ולא עסקאות קודמות לכך, המחוקק הבין שהניסוח לא היה מספיק ברור ותיקן את הנוסח.

חשמלאי? ההחלטה כיצד להתקין את המוצר הייתה כולה של הצרכן. רצה הצרכן, יכל לחבר את המוצר ע"י תקע לשקע שהוכן מראש (או שהוכן במיוחד) ובכך לייתר את הצורך בחשמלאי לפירוק המוצר. מדוע שנותן האחריות יישא באחריות לאופן בו חיבר הצרכן את המוצר?
נותן האחריות מכר לצרכן מוצר. הוא לא מכר לו שירות התקנה. גם אם מכר לו שירות התקנה, מי שהתקין אחראי על ההתקנה וטיבה ואינני משוכנע שגם אם המוצר נמכר יחד עם התקנה, מאוורר תקרה יחשב כ'מחובר דרך קבע'.
האם במצב בו אדם רוכש מזגן ומבצע התקנה שלא באמצעות החברה דרכה הזמין את המזגן וההתקנה מבוצעת באופן רשלני או במיקום שיגרור לנותן האחריות הוצאות ע"מ לתקן את המזגן, האם במקרה כזה על נותן האחריות לשאת בעלויות התיקון הנובעות בגלל אופן ההתקנה?
נכון, במידה חלה חובה על היצרן לספק אחריות. אבל הוא כלל לא מחויב לתקן פגמים הנובעים בגלל צורת התנהלות זו או אחרת של הצרכן אשר הביאה לקלקול בטובין למעט שימוש עפ"י הוראות היצרן.

הרעיון כלל איננו משנה. לצורך פרשנות - יש חוק הפרשנות וחוק יסודות המשפט.
חוק יסודות המשפט קובע:
" ראה בית המשפט שאלה משפטית הטעונה הכרעה, ולא מצא לה תשובה בדבר חקיקה, בהלכה פסוקה או בדרך של היקש, יכריע בה לאור עקרונות החירות, הצדק, היושר והשלום של מורשת ישראל."
השאלה העומדת להכרעה - מהו 'מחובר דרך קבע'.
החוק לא ברור, אז פונים לדבר חקיקה, הלכה פסוקה ודירך של היקש.
חקיקה - אין פרשנות בחוק הצרכנות.
הלכה פסוקה - ייתכן וקיימת בנוגע לדיני הצרכנות, לא בדקתי.
היקש - ישנו את חוק המקרקעין והלכות פסוקות ומבחנים המופיעים בפסיקה כיצד לבחון אם דבר-מה מחובר דרך קבע או לא.

אם לעניין בעלות על מאוורר תקרה - הוא לא נחשב מחובר דרך קבע - אז גם לעניין צרכנות אין סיבה שייחשב ככזה.

מועצה לצרכנות?
לפרשנות שלה אין עדיפות על פני פרשויות אחרות.
יש למועצה את דעתה, כבודה במקומה מונח. אחת ממטרותיה היא לספק חווד דעת לגופים אלו ואחרים, הגופים כלל אינם מחוייבים לקבל את עמדה.
לצפיה ב-'לא, לא ולא. בקצרה:'
לא, לא ולא. בקצרה:
28/04/2017 | 18:16
7
  1. כשחוק נועד להגן על הצרכן וזו מטרתו (ולא לחינם היא מצוינת מפורשות בשמו) זה ה"מנין". יש לכך משמעות משפטית.

2. לכוונת המחוקק יש משמעות משפטית. כשבית המשפט מפרש חוקים שנוסחם לא ברור הוא בהחלט בודק את כוונת המחוקק. "כבסיס לפרשנות החוק משמשת בראש ובראשונה לשון החוק, ואליה מצטרפת ההיסטוריה החקיקתית שלו: דברי ההסבר הצעת החוק, דברים שנאמרו במהלך הדיון בכנסת וכדומה." "פרשנות דווקנית היא פרשנות הנצמדת בקפדנות ללשון החוק. פרשנות תכליתית, לעומתה, מנסה לרדת לשורש כוונתו של המחוקק, ולהגשים את תכלית החקיקה, ולאו דווקא את האופן שבו נוסחה."
    https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A9%D...

3. ההחלטה איך להתקין את המוצר אינה של הצרכן, הוא קונה מוצר שנועד להתקנה בצורה מסוימת. כשמאוורר מגיע ללא תקע ונועד לחיבור ישיר לקיר, זה לא כי הצרכן בחר לוותר על התקע. כך המוצר נמכר ולהתקנה כזאת הוא נועד. המחוקק מודע לקיומם של מוצרים כאלה ולכן כלל סעיף כזה בחוק (אחרת לשם מה הוא שם? איש מהמתנגדים לא הצליח לספק תשובה מניחה את הדעת).

4. לא מדובר כאן על בעיה בהתקנה אלא על קלקול במוצר עצמו. אם הבעיה בהתקנה האחריות על המתקין ולא על היצרן, כמובן.

5. אין כאן קשר בין בעלות לבין צרכנות. כשלחוק יש מטרה שונה ההגדרות יכולות להיות שונות וגם הפרשנות לחוק תהיה שונה בד"כ.

6. המועצה לצרכנות היא גוף מומחה לצרכנות. לחוות הדעת המשפטית שלה יש עדיפות, בפרט באין חוות דעת אחרת.

לא מסכים? נישאר באי הסכמה. לא רואה טעם להמשיך ולטחון מים, בפרט שאין בינינו הסכמה על הנחות המוצא ולכן הדיון נדון לכישלון.
לצפיה ב-'והקשר בין שאמרת לבין שאמרתי ? התייחסתי לקביעה מוחלטת שלך.'
והקשר בין שאמרת לבין שאמרתי ? התייחסתי לקביעה מוחלטת שלך.
26/04/2017 | 05:10
4
22
לצרכן תמיד כדאי לפנות לפני כל דבר אחר לנותן האחריות ולדרוש את המקסימום, אבל מה זה ענינו של תת שרשור זה ?
לצפיה ב-'הקשר הוא שניהלנו את הדיון הזה בעבר ואין טעם לשחזר אותו'
הקשר הוא שניהלנו את הדיון הזה בעבר ואין טעם לשחזר אותו
26/04/2017 | 10:57
3
22
אם אין לך שום מידע חדש להוסיף.
לצפיה ב-'הבנתי. אם כך לא ברור לי מדוע העלית כאן את דעתך את, כי ...'
הבנתי. אם כך לא ברור לי מדוע העלית כאן את דעתך את, כי ...
26/04/2017 | 13:04
2
14
... כבר העלית אותה בעבר.  אין טעם לשחזר אותה.

או שמא משתתפי הפורום צריכים להיות חשופים רק לדעתך ?  
לצפיה ב-'שאלת אותי שאלה, הגבתי והסברתי. כשהתעקשת שוב, נימקתי שוב'
שאלת אותי שאלה, הגבתי והסברתי. כשהתעקשת שוב, נימקתי שוב
26/04/2017 | 13:18
1
21
ממתי גולשי הפורום חשופים לדעתי בלבד? מי מונע ממך לשטוח כאן את דעתך? אני פשוט מבהירה מדוע איני רואה טעם בדיון נוסף (באותה נקודה בדיוק) בינך וביני, אלא אם יש לך משהו חדש להוסיף.

לתשומת לבך, אתה העלית את נושא מאוורר התקרה, לא אני. אתה פנית אליי ושאלה אותי ישירות, לא אני אליך.

לא זכרתי את הדיון הקודם ולא זכרתי שגם אז אתה התווכחת איתי באותה נקודה בדיוק. אבל אחרי תגובתך השנייה היה לי פתאום דז'ה-וו; נברתי קצת בארכיון ומצאתי את הדיון המקורי (נדרש קצת זמן, לא זכרתי שהוא כ"כ ישן). מאחר שהוא מקושר כאן, גולשי הפורום יכולים לעיין בו ולהית חשופים לדעות של כולם – שלך, שלי ושל אחרים. שנינו שטחנו בו את דברינו בפירוט, איני רואה טעם לחזור על אותם דברים שוב, אלא אם יש משהו חדש להוסיף.

בקצרה, בדיון ההוא רוב גולשי הפורום ריפו את ידיו של הגולש המתייעץ וטענו שהחוק והצדק אינם לצדו. הוא לא התייאש, פנה למועצה לצרכנות, הם צידדו בו (ופירשו את החוק כפי שגם אני מבינה אותו) וזה גרם לחברה להתקפל ולפצות אותו. כלומר גם החברה, כנראה, הבינה שאין טעם להמשיך להכחיש את החוק.

במילים אחרות, התוצאות בשטח תומכות בפרשנותי לחוק. הבנתי עולה בקנה אחד עם זו של המועצה לצרכנות. יש לך סימוכין נוספים להביא שתומכים בעמדתך? מצוין, אשמח לראות. נימוקים נוספים ענייניים? (כי סתרתי את הנימוקים של כולכם, ולא הצלחתם להציג שום מכשיר חשמלי נוסף "מחובר" לפי הגדרת החוק שלא כלול ברשימה, מה שלכאורה מייתר את ההגדרה בחוק, וזה לא הגיוני). אם אין מה להוסיף, אני מסתפקת בדיון ההוא ובמעט שכתבנו עד כה. לא רואה טעם לשחזר אותו. אתה מוזמן להמשיך את הדיון עם גולש אחר, אני מיציתי.
לצפיה ב-'את נושא מאוורר התקרה העלה ספוקי. בהודעה לה ענית. ומה שאת..'
את נושא מאוורר התקרה העלה ספוקי. בהודעה לה ענית. ומה שאת..
26/04/2017 | 13:45
22
.. רואה (או לא) לא בהכרח נראה לעיני משתתפים אחרים שמנסים (אולי) לראות קצת מעבר למעטפת שלך.  לגבי עמדתי, בהודעה השניה שלי הסברתי אותה.  ותנוח דעתך - לא למענך כי ברור לי שאין טעם בכך, אלא למען משתמשים אחרים.
לצפיה ב-'האם נהוג לתת טיפים וכמה ל-'
האם נהוג לתת טיפים וכמה ל-
26/04/2017 | 20:42
2
119
 - המובילים של דברים כמו מקרר/מזגן/ספה וריהוט אחר שניקנו בחנויות כמו איקאה / הום סנטר וכדומה?
- שירותי ההתקנה של דברים מסוג זה (מתקיני המזגן / שירות ההרכבה של איקאה...) ?

מקווה שהשאלה מתאימה לפורום.

לצפיה ב-'לא נהוג לתת טיפ על כל עבודה שנעשתה בביתך'
לא נהוג לתת טיפ על כל עבודה שנעשתה בביתך
26/04/2017 | 23:01
1
93
ואת משלמת את עלות ההתקנה...להוציא הובלה וכדו שזה שולם כבר לבית היסק ונהוג לתת טיפ על העבודה לפי ראות עינכם
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/04/2017 | 11:19
5
לצפיה ב-'טכנאי של הוט וידיים ארוכות'
טכנאי של הוט וידיים ארוכות
23/04/2017 | 19:50
13
320
לאחר שמצאתי תקלה בממיר של הוט אשתי התקשרה בשבוע שעבר לשרות וענו לה שביום חמישי ישלחו ממיר,מגיע יום חמישי מתקשר שליח ואומר יש לי ממיר עבורך ואני צריך לקחת ממיר תקול,היא עונה לו שלא יודעת לפרק את החוטים והוא עונה לא נוגע בהם ונעלם,היא יוצרת קשר עם הוט ושואלת מה פתאום שליח,ביקשתי טכנאי להחלפת הממיר,הם מתנצלים וקבעו טכנאי להיום.
הבחור הקדים להגיע והחליף את הממיר והלך מבלי לקודד את השלט,לפתע אישתי מתקשרת ואומרת לי אין אינטרנט אלחוטי בבית ,עניתי חכי שאבוא ואבדוק אולי התנתק המתח, אני מגיע והפתעה,אין ראוטר !!! הבחור לקח את הראוטר שלי !!!!.
בכעס אני מתקשר בכעס להוט ומבקש את האחראי/ת מוקד כדי לקבל את פרטי הטכנאי וקיבלתי שם פרטי ומעלים לי מוקד טכני,מספר לו ולהפתעתי הוא עונה לי כן אנחנו מכירים את הבעיה אתה לא הראשון.
הבטיחו מענה תוך יום עסקים ,עניתי לו תוך יום עסקים ראוטר חדש אצלי ופיצוי.
אז אם מגיע אליכם טכנאי זר ולא מוכר 7 עיניים.
לצפיה ב-'יוסי, אני מתפלא שאתה לקוח של הוט !'
יוסי, אני מתפלא שאתה לקוח של הוט !
23/04/2017 | 20:45
176
התחברתי אליהם לאינטרנט בלבד במהירות 200MB עם חשש גדול, והכנתי תשתית כפולה שלא יגעו בזאת של יס, רק לחבר את המודם. 

לפני כחצי שנה או קצת יותר, אימי (בת 86) הזמינה טכנאי לטיפול בממיר תקול, אמר שהכל תקין וסירב להחליף (שוחחתי עימו טלפונית). אחרי 48 שעות היתה מחוברת לייס  ועם הציוד הכי חדיש (לא ענתיקות).

השליח שהגיע לאסוף את הממירים (2) זרק אחד מהם לפח כי היה כל כך ישן ואינו נמצא יותר בשימוש על ידי הוט.

זה כח האדם שהוט מעסיקים, טכנאים שגורמים לנזקים, שירות קלוקל והברחת לקוחות. 

ערן
לצפיה ב-'לא הבנתי. '
לא הבנתי.
23/04/2017 | 21:50
146
אם אתה לא הראשון, למה הם עדיין ממשיכים להעסיק אותו? 

לצפיה ב-'אתה מתאר מקרה של גניבה, נכון.? תעדכן כאן איך נסגר'
אתה מתאר מקרה של גניבה, נכון.? תעדכן כאן איך נסגר
23/04/2017 | 23:59
56
לצפיה ב-'בהתחלה הבנתי שהטכנאי התבלבל ולקח מכשיר לא נכון'
בהתחלה הבנתי שהטכנאי התבלבל ולקח מכשיר לא נכון
24/04/2017 | 07:29
9
144
אבל אם הוא החליף את הממיר ויש טלויזיה והראוטר נעלם, אז סימן שיש כאן עסק עם גנב.
אז בלי קשר נראה לי שכדאי שתגיע לתחנת המשטרה ותגיש תלונה על גנבה.
לצפיה ב-'כן ה t p link נעלם.סוגר דרך הוט .'
כן ה t p link נעלם.סוגר דרך הוט .
24/04/2017 | 09:27
8
152
משטרה זה משטרע לא שווה את המאמץ והזמן .
לצפיה ב-'הכל הסתדר,ה TP LINK הוצא מהמקום על ידי העוזרת שראתה מכשיר לא'
הכל הסתדר,ה TP LINK הוצא מהמקום על ידי העוזרת שראתה מכשיר לא
24/04/2017 | 11:51
7
167
מחובר והעבירה למחסן,הטכנאי של הוט נקי כפיים וסליחה על ההאשמה הלא מבוססת דיה.
לצפיה ב-''
24/04/2017 | 12:17
112
אני הייתי גוזר על העוזרת את העונש להתחבר להוט.
לצפיה ב-'החיפזון (בשימוש במקלדת) מהשטן......'
החיפזון (בשימוש במקלדת) מהשטן......
25/04/2017 | 10:07
1
33
לצפיה ב-'זה עוד מקרה של עוזרת שובבה'
זה עוד מקרה של עוזרת שובבה
25/04/2017 | 15:01
96
קורה כל הזמן
לצפיה ב-'תשמע, יש כאן משתנים שרוב האנשים לא מורגלים אליהם'
תשמע, יש כאן משתנים שרוב האנשים לא מורגלים אליהם
25/04/2017 | 15:00
3
132
עוזרת, מחסן..
יש גם שף הבית?

לצפיה ב-'תמשיך לנוח. '
תמשיך לנוח.
25/04/2017 | 17:08
2
89
אני מציע שתנוח לא רוב הזמן, אלא כל הזמן. יש לך אוסף של תגובות הזויות, שאולי מצחיקות אותך כשאתה כותב אותן. אבל הן פשוט אומללות. לא רק כאן אלא בעוד כמה שרשורים, כמו למשל על הכיריים. אם אין משהו מועיל לכתוב, תמשיך לנוח. 
לצפיה ב-'עובדה שהדברים האלה נשברים'
עובדה שהדברים האלה נשברים
26/04/2017 | 13:55
1
58
יש המון הודעות בנושא הזה ונראה לי שגם כתבות על זכוכיות כאלה שמתנפצות.
בעבר היה לי במקרר מדפי זכוכית שגם אמורים להיות עמידים שגם נשברו.

לצפיה ב-'נכון. קורה שנשבר. '
נכון. קורה שנשבר.
26/04/2017 | 15:41
49
אבל זו לא הנורמה. ברובם הגדול מאד של המקרים זה לא נשבר. 
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:02
17
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'להחריב ל-15 מגה?'
להחריב ל-15 מגה?
23/04/2017 | 14:20
12
175
בבזק משדלים אותי לזנוח את ה-5 מגה ולהגדיל ל-15 מגה, בחבילת הגלישה שלי.

במקום 77 ש"ח לחודש, זה יהיה 84 ש"ח.

האם כדאי?
מעבר לזה, כנראה שגם הספק שלי (בזק בין-לאומי) ידרוש תוספת נוספת מעבר ל-10 ש"ח שהוא גובה כיום על 5 מגה
לצפיה ב-'בספק (בזק בין-לאומי) מבקשים על הרחבה כזו '
בספק (בזק בין-לאומי) מבקשים על הרחבה כזו
23/04/2017 | 14:41
8
130
תוספת של 19.90 ש"ח

כל זה מחירי סטודנט.

כלומר, במעבר מ-5 מגה ל-15 מגה,

המחיר יעלה ב: 7 שקלים (תשתית) + 19.90 (ספק). סה"כ: 26.9 ש"ח חודשיים בשביל השדרוג. שווה את זה לדעתכם?
לצפיה ב-'אתה יכול לאיים שתתנתק מבזק'
אתה יכול לאיים שתתנתק מבזק
24/04/2017 | 07:25
1
81
ותשאר רק עם הספק בזק בין לאומי, שיתן לך גם את התשתית (של בזק)

זה נקרא אינטרנט שוק סיטונאי.
15 מגה זה 89.90 שח

לצפיה ב-' '
24/04/2017 | 23:33
3
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
24/04/2017 | 19:52
5
75
אתה משלם היום על 5 מגה 77 ש״ח לבזק + 10 ש״ח לבזב״ל = 87 ש״ח ?

מציעים לך על 15 מגה 84 ש״ח לבזק + 20 ש״ח לבזב״ל = 104 ש״ח?

וזה כשאתה יכול היום בשוק הסיטונאי לקבל 15 מגה במחיר של החל מ-65 ש״ח לשנה?

או משהו כמו 75 ש״ח לשנה על 40 מ״ב? או 79 ש״ח ל-100 מ״ב?

זה הזמן להגיד להם שלום על השירות הנפלא והמסחרה בסגנון בזאר תורכי, ולעבור לשוק הסיטונאי.

נ.ב. אם אין ברשותך מודם  תצטרך לקנות מודם או להשאיל מודם מהספק, אבל עדיין ייצא לך יותר משתלם לטווח הארוך.

לצפיה ב-'אתה הבנת נכון, ואני לא הבנתי'
אתה הבנת נכון, ואני לא הבנתי
24/04/2017 | 23:00
4
60
שאני פראייר..

אפשר משפט הסבר מה הכוונה ב"שוק הסיטונאי"? מה החסרונות שלו? אני מבין שהמחיר זה הייתרון העיקרי.

אגב, יש לי ראוטר של בזק. נגיד ואבחר עכשיו במסלול של 019 טלזר , 40 מגה, 68.5 ש"ח לחצי שנה ראשונה ואז 79 ש"ח - האם אצטרך לרכוש מהם שוב ראוטר? ויצטרך להגיע נציג להתקנה בביתי?

תודה רבה!
לצפיה ב-'אני עכשיו בתהליך התחברות לטלזר'
אני עכשיו בתהליך התחברות לטלזר
25/04/2017 | 07:55
2
39
האם רכשת מבזק את הראוטר ? אם כן, אתה יכול
להמשיך ולהשתמש בו אצל טלזר. אם הוא אצלך
בשכירות (סביר להניח) יש לרכוש ראוטר מטלזר במחיר של 300 ש"ח,
ונציג שלהם אמור להגיע ולהתקין אותו.
לבזק יש להחזיר את הראוטר שלהם.

אני בשלב המתנה לקבלת הראוטר. כרגע רואה את היתרונות
(הפרש עצום במחיר). מקווה לא למצוא חסרונות :) (אם כן -
אדווח)
לצפיה ב-'אני עברתי לשוק סיטונאי'
אני עברתי לשוק סיטונאי
25/04/2017 | 08:03
1
44
את המודם/נתב קניתי לבד בחנות
כדי לא להסתבך עם שליח/התקנה/השאלה/חיוב זיכוי וכו

בטלזר חוויתי בהתחלה ניתוקים קטנים
בערך בתדירות של 1-2 פעמים ביום ואחרי כמה שניות זה מסתדר.
יתכן שזה היה בעית תשתית ולא בעיה של טלזר ובכל מקרה עברו שנה וחצי מאז, אז לא רואה סיבה לא לנסות אותם. הם עונים ממש מהר לטלפון בהשוואה לספקיות הגדולות והם לא לוחצים עליך לקנות שירותים נוספים בתשלום (אטי וירוס, הגנת הורים וכו) כי אין להם כאלה.
לצפיה ב-'תודה. לי אמרו שאין השאלה...'
תודה. לי אמרו שאין השאלה...
25/04/2017 | 09:14
40
אלא רכישה בלבד.
נראה לי עדיף, שכן עם תרגילי החיוב-זיכוי של בזק
נראה לי שלאורך השנים כבר שולם הראוטר כמה פעמים,
וכרגע עלי להחזירו להם.

כרגע דיברתי עם השליחויות ואמרו שיגיעו,
מסתבר שהם לא מתקינים, רק מביאים את הראוטר
בכל מקרה.
העדפתי לרכוש דרכם (מעט יותר יקר מבשוק) כדי 
שהאחריות תהיה שלהם.
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
26/04/2017 | 06:24
20
בעבר בזק ״מכרו״ את הראוטרים ללקוחות, כך שאחרי שהסתיימו התשלומים הוא נשאר בבעלות הלקוח. לפני כמה שנים הם עברו למוד ״השאלה״ תמורת מנוי חודשי. אם מדובר במקרה הראשון, אז הראוטר אמור להיות בבעלותך וכנראה תוכל להשתמש בו. במקרה השני, תצטרך להחזיר לבזק ולקנות/להשאיל חדש.

נוהל הקנייה/השאלה שונה בין חברה לחברה ותצטרך לבדוק איתם ספציפית. אני למשל כשעברתי לאקספון לפני כמה שנים קניתי את הראוטר בבאג תמורת קוד הנחה שקיבלתי מאקספון שהוזיל את מחיר הראוטר כמעט ב 50%. ההתקנה הייתה בעצמי - חיבור כמה כבלים ואחרי זה שיחה למוקד הטכני שם הסבירו לי צעד-צעד איך להגדיר את הראוטר. יש גם את פורום 20 בתפוז שיכולים לעזור בנושא. לא סיפור גדול אבל אם אתה חושש מזה כמובן עדיף שתבחר בחברה שמציעה אופציה של טכנאי שמגיע אליך להתקנה.

שים לב שיש שני סוגי ראוטרים - עד 40 מגה ול-100 מגה. אם תחליט לעבור ל-100 מגה תצטרך ראוטר שתומך בכך, ולכן גם אם הראוטר שלך נקנה מבזק, סביר שתוכל להשתמש בו רק עד 40 מגה, או לקנות חדש למהירות גבוהה יותר.

״השוק הסיטונאי״ משמעו שאתה מקבל חשבון אחד מאותה חברה שעברת אליה (למשל אצלי אקספון), גם עבור התשתית וגם עבור הספק - למרות שבפועל התשתית היא של בזק ו״אקספון״ שוכרים מהם את התשתית.

התוצאה היא שאתה לא משלם את כל הוצאות הפרסום של בזק והדיבידנדים השמנים לבעלים, ולכן זה יותר זול. שים לב שיש שוק סיטונאי גם של חברות קטנות וגם גדולות - אישית אני מעדיף את הקטנות ששם המחירים יותר שקופים ואין את השטיקים של הגדולות, אבל לשיקולך.

לגבי יתרונות/חסרונות, מבחינתי כמובן היתרון הכי גדול הוא המחיר. לגבי חסרונות, יש דיבורים על כך שהטכנולוגיה פחות טובה אבל לי זה לא מפריע לצרכים שלי וה-100 מגה (בפועל 80 מגה) שאני מקבל מספיקים לי מעל ומעבר. כמובן שגם יש חיסרון שאם המודם מתקלקל שניה אחרי תום האחריות, אתה צריך לקנות חדש בעצמך, אבל במודל ההשאלה של בזק יכול להיות שלאורך שנים תשלם הרבה יותר על המודם מהמחיר שתשלם על קניית כמה וכמה מודמים בשוק הסיטונאי...

לצפיה ב-'לא מזמן היה בפורום דיון דומה יחסית (לפני כחודשיים)'
לא מזמן היה בפורום דיון דומה יחסית (לפני כחודשיים)
26/04/2017 | 05:14
26
שם המשתמש 1Shir וגם שם המשתש שלי (G Gabi) היו שותפים לדיון. חפש את הדיון בארכיון.
אין סיבה שתשלם לבזק יותר מ-55 ש"ח ל-5 מגה ולרב סיבה לשלם לספק אינטרנט יותר מ-20 ש"ח עבור מהירות של עד 100 מגה.
לצפיה ב-'85 שקל לבאנדל בטריפל סי'
85 שקל לבאנדל בטריפל סי
26/04/2017 | 17:59
1
18
אני משלם על 15 מגה שמונים וחמישה שקלים לטריפל סי , זה כולל את הספק והתשתית (בזק) ...כולל גם את הראוטר .
אתה משלם יותר מדי . המחיר קבוע משנה לשנה ללא מבצעים ושטיקים...לא מעלים את המחיר ולא נכנסים איתם למו"מ.  המחיר קבוע וכולל את הראוטר .
הבעיה בטריפל סי היא שבזק מנסה להכשיל אותם.  אם יש תקלה בתשתית בזק ייבשו אותך כי אתה לקוח של טריפל סי..
לצפיה ב-'תיקון-דאבל ולא באנדל'
תיקון-דאבל ולא באנדל
27/04/2017 | 05:41
8
דאבל זה ללקוחות שיש להם כבר תשתית בזק ...
באנדל זה ללקוחות שעדיין אין להם תשתית בזק...וזה יותר יקר .
מי שאין לו תשתית בזק צריך לשקול להיכנס איתם לעסקה למשך שנה אחת ואז לעבור לדאבל של טריפל סי .. 75 שקל קבוע לתשתית+ספק ...לכל שנה בלי דיונים ומומ כל שנה בחידוש. מחיר קבוע!!

לצפיה ב-'מחסני חשמל / אלקטרה - הסדרה בהמשכים'
מחסני חשמל / אלקטרה - הסדרה בהמשכים
25/04/2017 | 16:01
2
159
אז למי שלא בקיא בפרטים, וההודעה אולי כבר לא עולה - הנה הלינק:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/66/182117366...
ביום ראשון בבוקר הגיע, אספו את המייבש, והתקשרו לקבל פרטי כרטיס אשראי לזיכוי. כמובן שחלק זה לא הלך כי את דמי ההובלה ששילמתי רצו שאבוא לקבל בסניף בעצמי, אך ויתרו וישלחו המחאה (אולי השתכנעו שלא ממש כדאי שלקוח "מרוצה" כמוני יגיע לחנות ויספר ללקוחות שם את סיפורו...).
פיצוי? נראה לי שהצחקתי אותם, אבל יש להם עוד צ'אנס לפצות אותי ביוזמתם.
אם יהיה מה לעדכן, אחזור לכאן.
ואת המסקנות מהסיפור שלי, אתם מוזמנים להסיק בעצמכם.
הסיפור מבחינתי, תם אך עדיין לא נשלם.

לצפיה ב-'תם ונשלם'
תם ונשלם
25/04/2017 | 16:19
79
לבסוף באו לקחו זיכו... וישלחו צק על ההובלה...
פיצוי, ועוד מצידם ולא דרך בימ"ש? אין סיכוי, אתה הרי כבר לא לקוח, לא קנית לבסוף כלום (ובצדק)
שחרר ולך תרכוש מה שאתה צריך במקום אחר
על עוגמות נפש וטרטורים לא מקבלים כלום...

אבל הם קיבלו עוד פירסום רע, רע מאוד.

לצפיה ב-'סוף דבר - מחסני חשמל / אלקטרה'
סוף דבר - מחסני חשמל / אלקטרה
25/04/2017 | 22:38
69
מחסני חשמל החליטו לפצות אותי על כל מה שקרה.
אני מוצא את הפיצוי הוגן, ואפשר לומר שמבחינתי הסיפור תם ונשלם.
תודה לאורלי חזן שעשתה הרבה מאד כדי לפתור את הבעיות.
היא בהחלט נקודת אור בארגון הזה ששמו מחסני חשמל / אלקטרה.

לצפיה ב-'לפטופ'
לפטופ
25/04/2017 | 02:55
1
97
שלום רב,

שמעתי שישראל הולכת בעקבות ארה"ב בעניין של מחשבים ניידים ולא מאפשרת להעלות מחשב נייד למטוס.

האם זה כבר קרה או רק "דיבורים דיבורים" ?
והאם לעת עתה הדבר נכון לכל הטיסות, או רק לטיסות לארה"ב ?
לצפיה ב-'אין תקנה כזאת בישראל'
אין תקנה כזאת בישראל
25/04/2017 | 15:53
48
ובארה"ב האיסור הוא רק מנמלי תעופה מסוימים ורק בתא הנוסעים - מחשש שבנמלים אלו בדיקת כבודת היד לא מספיק רצינית
לצפיה ב-'האם עוד מישהו נשברו כיריים אינדוקציה של סימנס siemens ? '
האם עוד מישהו נשברו כיריים אינדוקציה של סימנס siemens ?
25/04/2017 | 13:29
1
66
קניתי כיריים של סימנס בכ- 10,000 ש"ח והזכוכית נשברה לאחר כשלוש שנים בלבד של שימוש רגיל. להחליף זכוכית עולה למעלה מ 1,200 ש"ח !!!
הזכוכית של הכיריים אמורה להיות חסינה וחזקה. אם גם לכם יש כיריים סימנס ונשברה לכם הזכוכית של הכיריים אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'קראתי שהדברים האלה נשברים. גם הניסיון מראה שזכוכית שמניחים '
קראתי שהדברים האלה נשברים. גם הניסיון מראה שזכוכית שמניחים
25/04/2017 | 15:07
62
עליה דברים, בסופו של דבר תישבר ולא משנה מה אמרו עליה שהיא עמידה וחזקה.

לצפיה ב-'האם ישנו גוף שמפקח על חברות כרטיסי האשראי? התנהלות מפחידה'
האם ישנו גוף שמפקח על חברות כרטיסי האשראי? התנהלות מפחידה
23/04/2017 | 22:17
16
180
של לאומי קארד. הודיעו לי לפני מספר חודשים שהחיובים יגיעו מעתה במייל, משלא הגיעו החיובים התקשרתי לברר. אקצר את הטרטורים הרבים שהעבירו אותי בין סמס לאתר לנציג, והשורה התחתונה -

המייל שלי לא מעודכן אצלם, מעודכן אצלם מייל אחר. את המייל האחר הם לא מוכנים לשתף איתי אלא רק לאשר או להכחיש בניחושים.

המשמעות: לאומי קארד שולחים, אולי, פרטים אישיים שלי וחיובי אשראי לאדם אחר ואינם מוכנים לשתף או לספר למי נשלחו חיובי האשראי שלי.

זהו מידע שהם אינם מוסרים, ולטענתם לא ניתן לומר ללקוח מהם הפרטים שלו עצמו שמעודכנים במערכת. הפרטים מופיעים מול הפקידה או הפקידים שנמצאים שם, אבל להקריא אותם אסור.

מכיוון שנראה לי שזו שערוריה של פגיעה בפרטיות במובן של 1. עצם השליחה למייל בלי לבדוק מהו המייל הנכון של הלקוח 2. סירוב לשתף למי כן נשלח המידע האישי שלו. (וכך אמרה הפקידה "אבל זה לא שעשינו את זה בכוונה"... מקסים)

ומכיוון שזו כן נראית לי סוגייה צרכנית, רעיונות למי כדאי לפנות יועילו.
לצפיה ב-'בדר"כ לא שולחים קובץ עם פרטים למייל אלא קישור'
בדר"כ לא שולחים קובץ עם פרטים למייל אלא קישור
23/04/2017 | 22:31
2
114
וכדי לראות את הפרטים של העסקאות שלך נדרש לדעת הרבה ספרות מכ"א או לעשות אישור בSMS.
חוץ מזה, מסכים שאי אפשר לצפות לשירות נורמלי מחברות כ"א.
לצפיה ב-'האמת שזה מרגיע. אז אתה אומר שבעצם'
האמת שזה מרגיע. אז אתה אומר שבעצם
23/04/2017 | 22:49
1
108
גם אם זה נשלח למייל של מישהו הוא לא יכול היה לצפות בפרטים?
לצפיה ב-'נכון, המידע לא זמין ישירות מהאימייל'
נכון, המידע לא זמין ישירות מהאימייל
24/04/2017 | 18:53
14
לצפיה ב-'דווקא עם לאומי קארד יש לי נסיון טוב בג'ונגל השרות המקובל'
דווקא עם לאומי קארד יש לי נסיון טוב בג'ונגל השרות המקובל
24/04/2017 | 08:15
1
77
ולגבי הכניסה - היא מאובטחת ונדרש תהליך זיהוי ראשוני.
יש גם אפשרות להכנס לאתר כ"א דרך חשבון הבנק.

משלוח הפירוט במייל מחייב אישור הלקוח.
במקרה שלנו מסיבות שונות ביקשנו להמשיך גם בדואר ובוצע (די בקלות).

מקווה שתתגברו על המכשול.
לצפיה ב-'תודה. מעולם לא אישרתי להם'
תודה. מעולם לא אישרתי להם
24/04/2017 | 14:01
35
לעבור למייל. הם עשו זאת חד צדדית.
לצפיה ב-'גם לי הייתה מולם התנהלות שהראתה לי שכספי לא כ"כ בטוח '
גם לי הייתה מולם התנהלות שהראתה לי שכספי לא כ"כ בטוח
24/04/2017 | 08:49
72
ולטענותי מול נציג השירות הוא פתר ב "יהיה בסדר אל תדאג "  ו"תסמוך עלי" .
לצפיה ב-'חוק מאגרי המידע'
חוק מאגרי המידע
24/04/2017 | 11:15
1
75
כל אדם זכאי לעיין במידע המתייחס אליו המוחזק במאגר מידע כלשהו וכן אני משער שמשרד המשפטים הוא הכתובת לפניה.

מה שלא ברור מההודעה שלך הוא האם הם מסרבים לשנות את הכתובת הרשומה אצלם או שהעניין סודר ואתה רק מעוניין לדעת מי היה זה שקיבל את החשובונות הקודמים שלך.
לצפיה ב-'מעולה, תודה. '
מעולה, תודה.
24/04/2017 | 13:59
37
הם מוכנים לשנות ורק רוצה לדעת לאיזה מייל הם שלחו ללא אישורי. מעולם לא אישרתי להם לפנות אלי במייל
לצפיה ב-'יש'
יש
24/04/2017 | 11:30
5
70
בנק ישראל פניות הציבור (גם אחראים על חברות האשראי)

עזרו לי בעבר מול ויזה כאל
לצפיה ב-'יפה, טוב לדעת שהם גם אחראיים על '
יפה, טוב לדעת שהם גם אחראיים על
24/04/2017 | 14:00
4
46
החברות הללו.
לצפיה ב-'תגש ישר לצעד שלישי, יעילים'
תגש ישר לצעד שלישי, יעילים
24/04/2017 | 15:33
3
12
לצפיה ב-'צעד שלישי? המפקח?'
צעד שלישי? המפקח?
24/04/2017 | 18:10
2
9
לצפיה ב-' מה מטרתך?'
מה מטרתך?
24/04/2017 | 19:23
1
38
אם זה לתת להם בהסכמתך מייל תקין ומעודכן שלשם יישלחו החיובים מעתה ושלום על ישראל....אתה לא צריך את המפקח, נראה לי שזה פתיר מול שרל״ק של החברה.
אם זה לנסות לכפות עליהם לדווח לך מהו המייל, הלכאורה שלך,  המוזן אצלם...אולי המפקח זה הכתובת...לא יודע, אולי יש פה עניין אחר.
מה מטרתך?

אגב, בד״כ זה קישור  שנשלח למיילכדי להכנס ולהזדהות בשביל לצפות בחיובים, לפחות כך בויזה כאל
לצפיה ב-'כך גם בלאומי קארד.'
כך גם בלאומי קארד.
25/04/2017 | 13:30
4
לצפיה ב-'כן, בנק ישראל, הפיקוח על הבנקים'
כן, בנק ישראל, הפיקוח על הבנקים
25/04/2017 | 13:34
15

הייתי מדווחת על כך שהם החלו לשלוח בדוא"ל ללא אישורך;
מעבר לכך, ברמה המעשית –
א. מי שקיבל את הדוא"ל, אם בכלל (הרי ייתכן שזו כתובת שגויה) קיבל רק קישור לאתר ולא נחשף לחשבון שלך.
ב. במה תעזור כתובת הדוא"ל השגויה? הרי אם היא לך שלך, בלאו הכי לא ניתן לדעת של מי היא... וגם נגיד שהיא שייכת לפלוני ישראל ישראלי, במה יועיל המידע?
ג. הייתי מעדכנת כתובת תקינה שלי או מבקשת לקבל בדואר רגיל וחסל.
לצפיה ב-'כנס לאתר של לאומי קארד ותעדכן את המייל'
כנס לאתר של לאומי קארד ותעדכן את המייל
25/04/2017 | 14:32
21
מילא דוחות שנשלחים למייל הלא נכון ...
לי שלחו כרטיס אשראי חדש אליי הביתה בדואר רגיל.
הם גם שלחו במכתב נוסף את ה-PIN (הקוד בן 4 ספרות), אבל שניהם הגיעו אליי הביתה באותו היום, כלומר בתיבת הדואר היו גם כרטיס האשראי וגם קוד הזיהוי בו-זמנית.
לצפיה ב-'מכשיר יונקרס להסקה ומים חמים'
מכשיר יונקרס להסקה ומים חמים
25/04/2017 | 12:58
31
אני צריכה להחליף את מכשיר היונקרס להסקה ומים חמים. הציעו לי מכשיר איטלקי ומכשיר גרמני. הפרש העלות ביניהם הוא כ- 1800 ש"ח (הגרמני יותר יקר, כמובן). 

האם למישהו יש תובנות בנושא זה? אשמח לעצות/המלצות. תודה רבה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אהרן אבידן מאמן אישי
עוד לא מצאת את הדרך שלך?
פורום עסקים
פורום עסקים
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה