לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'חוצפה, חוסר שירותיות וזלזול בלקוח של הוט:'
חוצפה, חוסר שירותיות וזלזול בלקוח של הוט:
21/02/2017 | 17:30
5
112
אני לקוח מאוד ותיק של הוט ומחובר לטריפל. משלם שנים רבות גם על תא קולי שאני זקוק לו כעצמאי. מאחר ואני חי בישוב עם קשיי קליטה קשים בסלולרי, לקוחות משאירים לי הודעות בתא הקולי של הטלפון. לפני כמה חודשים הציעו לי משירות הלקוחות שלהם הטבה, שלא יגבו ממני למשך 4 חודשים את הסכום של 10ש"ח שנגבים כל חודש עבור התא הקולי. הסכמתי. מזה זמן מה כשאני מפנה לקוחות להשאיר לי הודעות בתא הקולי הם אומרים לי שאין לי תא קולי. היום התקשרתי לשירות הטכני לבדוק מדוע התא הקולי אינו עובד ונאמר לי שכלל אין לי תא קולי...והפנו אותי לשירות לקוחות. התקשרתי לשירות הלקוחות ושם עלא מצוות אלם (אם קלטתי נכון את השמות) אמר לי שכשההטבה הסתיימה, הפסיקו לי את התא הקולי. לדבריו זה לא אמור לקרות. הבטיח לחבר אותי שוב לתא קולי. כשביקשתי לדעת איך יפצו אותי על טעות שלהם שפגעה בעבודתי אמר ששוב, לא יגבו ממני משך 4 חודשים את אותם 10 ש"ח...מיד לאחר שאמר לי שאני מחובר התקשרתי לתא הקולי והבנתי שמשהו לא תקין. שוב טלפון והמתנה לשירות הטכני ואז התברר שחוברתי לתא קולי "מתקדם" שכשאני מקבל פקס, הוא מגיע אלי במייל. אמרתי שזה נחמד מאוד אבל לא פותר לי את הבעיה שאני זקוק לתא הקולי שבו ישאירו לי הודאות...הועברתי דרך דיאנה מצוות אמני ואח"כ ללוסי ואז נאמר לי שהם מצטערים אבל אין להם יותר תא קולי לקבלת הודעות. רק תא קולי "מתקדם"...כשביקשתי לדבר עם מנהל עברתי את כל הסאגה שכבר נכתב כאן רבות עליה, שהוא עסוק, שממילא לא יוכל לעזור כי כבר אין להם במלאי תא קולי כפי שגזלו ממני...ומאחר והתעקשתי וביקשתי להמתין עד שהמנהל שלה יתפנה אמרה לי שיש לה תקלה בקו (!!!) והיא מבקשת לסגור את השיחה ומבטיחה לחזור עוד כמה דקות. ציינתי בפניה שהשעה 14:57 ואני ממתין כמה דקות. עד עתה איש כמובן לא חזר אלי. ממש שירות לקוחות נהדר. אני ממש זקוק לתא קולי שנגזל ממני וכמובן מתוסכל מאוד, מההתנהלות המזלזלת של שירות הלקוחות של הוט שאמור לתת שירות לקוחות אך כנראה שלא מבין מה זה "שירות לקוחות". האם יש נציג בכיר של הוט המנטר את הפורום? אשמח לעזרתכם כי אני מרגיש חוסר אונים מול התנהלות זו.
לצפיה ב-'יש לך עסק ולקוחות משאירים לך הודעות.'
יש לך עסק ולקוחות משאירים לך הודעות.
21/02/2017 | 18:49
75
אז מדוע לא תעבור למתחרה שגם לו יש תא קולי או פשוט תקנה משיבון?
או שבא לך להתמודד עם חברה שגרמה לך מפח נפש?
לצפיה ב-'חפש חלופות וברח. הייתי באלף סרטים מולם.'
חפש חלופות וברח. הייתי באלף סרטים מולם.
22/02/2017 | 13:44
2
41
למרות שיספרו לך שעשו מהפך שרות
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע החלופה היא "יס"...השכן שלי עבר מהם כעת'
עד כמה שאני יודע החלופה היא "יס"...השכן שלי עבר מהם כעת
22/02/2017 | 20:45
1
13
להוט על רקע תלונות שלו על בעיות גם בצד שלהם...אז לא נראה לי שבאמת יש חלופה טובה...לצערי.
לצפיה ב-'אתה מדבר על טלפון. זה יכול לשבת על תשתית אינטרנט למשל'
אתה מדבר על טלפון. זה יכול לשבת על תשתית אינטרנט למשל
22/02/2017 | 22:04
3
לצפיה ב-'יש לי תא קולי בבזק וכבר שנים לא בדקתי מה הולך שם'
יש לי תא קולי בבזק וכבר שנים לא בדקתי מה הולך שם
22/02/2017 | 23:39
5
היום זה מוצר שלמעשה בהלך הרוח אין לו כבר שימוש.
ואין ספק שהוט לא מבינים וגם לא מעניין אותם להבין שזה מוצר שאתה כן זקוק לו.
מסקנה, תתנתק מהם.

לצפיה ב-'רכבת ישראל ויחסה לציבור,'
רכבת ישראל ויחסה לציבור,
22/02/2017 | 18:05
13
53
נסעתי מתחנת בת גלים למודיעין.
קניתי כרטיס באמצעות כרטיס אשראי (שני כרטיסים הלוך ושוב)
כשקיבלתי את הדו"ח של האשראי גיליתי ששילמתי כאזרח רגיל ולא
כאזרח ותיק. (לא זוכרת אם אמרתי לקופאית אם לא, ולא חשוב אינני נראית בת 20)
התקשרתי לשירות לקוחות--סיפרתי--המענה שקיבלתי --אם אין בידי את הכרטיסים לא אוכל לקבל החזר, אין להם עסק עם כרטיס האשראי.
כשניסיתי לברר יותר--נטרק הטלפון.

ניגשתי למנהל תחנת הרכבת בבת גלים, הראיתי את תעודת הזהות, את כרטיס אזרח ותיק, את העתק פירוט הוצאות כרטיס האשראי.
לקח ממני פרטים--כמובן לא חזר, כשאני חזרתי אליו--טען שהם לא ענו.

החלטתי לצלם את כל ה"נירת" ביקשתי את שם אחראי שירות לקוחות--אסור להם לתת את שמו.
הידעתם רכבת ישראל זה אנשי שב"כ עלומי שם.

מדובר ב--36 ש"ח. למה הרכבת מתיחסת כך לקהל נוסעיה?
מכוער. היחס לפעמים יותר מהכסף--למרות שזו בעצם עוד נסיעה כזו.
לצפיה ב-'לטעמי את באה בטענות סרק'
לטעמי את באה בטענות סרק
22/02/2017 | 18:32
1
41
כולנו ברכבת ובאבטובוס מציינים בפני הנהג / כרטיסן שאנחנו ותיקים ודואגים על המקום לראות שהמחיר ששילמנו הוא הנכון.
אל תבואי בטענות ותלונות על מה שלא עשית
לפעם הבאה לימדי לקח.
לצפיה ב-'תודה, לא ידעתי'
תודה, לא ידעתי
22/02/2017 | 20:54
21
שלעולם אסור לטעות, ואם טעיתי לא ניתן לתקן,
אהי מבינה שאצלך מעולם לא היתה טעות.
אז אי טעיתי--טענת סרק, כשמנסים לתקן, והתגובות טריקת טלפון,
תודה על תגובך בהחלט לא נעים לשמע אבל למדתי עוד גישה.

לצפיה ב-'ממליצה לך להוציא רב קו'
ממליצה לך להוציא רב קו
22/02/2017 | 18:55
2
37
זה חינם וזה מאפשר להם לראות במערכת הממוחשבת בדיוק איזה כרטיסים קנית ומתי. כשהיתה לי טעות הם עשו זאת וטיפלו בהחזר כרטיס באופן יעיל מעל ומעבר. את ההנחה תקבלי אוטומטית בהטענת הרב קו. 
לצפיה ב-'יש עוד יתרון לרב קו במקרה הזה'
יש עוד יתרון לרב קו במקרה הזה
22/02/2017 | 20:13
1
23
אזרח ותיק שיש לו רב קו, לא יתאפשר לו לקנות כרטיסים בתעריף שאינו של אזרח ותיק - הדבר נכון לכל מי שזכאי להנחה בתחבורה הציבורית, ככה שהטענה של הרב קו למעשה מונעת מראש תקלות שכאלו. 
לצפיה ב-'עונה לך וגם לאני,'
עונה לך וגם לאני,
22/02/2017 | 21:02
18
נכון  שהפתרון הכי פשוט וקל הוא הרב קו,
לא עשיתי אותו כי קצת לפני הכרטיסים האלה שיצאו,
רוקנתי מהארנק את כל הכרטיסים, כבד ,מעיק, מיותר.
פתאום הרגשתי שאני סבל--ונמאס לי ולא רציתי לחזור לזה.
אני לא נוסעת ברכבת יום יום, בשביל הפעם ב... מצאתי לנכון לרכוש כרטיס
ולהשליך.
יכול להיות שאצטרך "לחשב מסלול מחדש".
הטענה שלי גם אם נעשתה טעות--לא יתכן 1)שלא ניתן לתקן.
2)שאין כתובת לפנות אליה.שם ל אחראי, שאולי יש לו עוד שיקול דעת מעבר
למה שכמה טלפניות עצלניות עושות.
לצפיה ב-'יש הבדל בין ישראל למדינות אחרות בעולם'
יש הבדל בין ישראל למדינות אחרות בעולם
22/02/2017 | 19:45
2
32
בישראל כדי לקבל הנחת אזרח וותיק יש להציג תעודת אזרח וותיק.
יש מדינות שמספיק לומר בקופה, הם מאמינים.
במדינות אחרות מספק להציג תעודת גימלאי של איזה ארגון שכתוב עליה "סניור סיטיזן" (גם במידה שזו פנסיה מטקדמת וגם שזה אזרח זר.
ויש מדינות המכבדות רק אזרחים ותיקים שלהם ותיירים, לא חשוב באיזה גיל, משלמים תמיד מחיר מלא (ולפעמים בתוספת בקשיש).
אם לא הראיית לקופאי תעודת אזרח ותיק אינו חייב במתן הנחה, גם אם המשלם לא נראה כבן 20 (גם בן 61 לא זכאי להנחה).
בנוסף (איני מרבה לנסוע ברכבת לאחרונה) - האם על הכרטיס לא כתוב מחיר ?
לצפיה ב-'ההבדל הוא גם באוכלוסיה'
ההבדל הוא גם באוכלוסיה
22/02/2017 | 20:17
22
לא יודעת לגבי אזרחים ותיקים, אבל אני יודעת על לא מעט אנשים שלפני עידן הרב קו נהגו לרכוש כרטיסיות נוער או חופשי חודשי לנוער למרות שעברו את הגיל, ובתור אחת שנהגים הציעו לה כרטיסיות נוער גם בגיל 27, הבנתי למה קל להתפתות לזה - למרות שלא עשיתי את זה אף פעם בעצמי. הישראלים אלופים בתחמנות, וזה משהו שהרב קו פותר.  
לצפיה ב-'לא קרה לי שביקשתי כרטיס רכבת לאזרח ותיק וביקשו לראות תעודה. '
לא קרה לי שביקשתי כרטיס רכבת לאזרח ותיק וביקשו לראות תעודה.
22/02/2017 | 20:56
18
גם באוטובוס לא מבקשים תעודה ולא, אין לי רב קו.
ואומנם על הכרטיס יש מחיר ומהיכן להיכן הנסיעה כך שאפשר לדעת איזה כרטיס קיבלת.
ללא רב קו אין אפשרות לנסיעת המשך בתוך 90 דקות, אין אפשרות לרכוש כרטיס הלוך ושוב בהנחה, ברכבת (לא יודעת אם יש כזה לאזרח ותיק) ואי אפשר לרכוש במכונה, בתחנת הרכבת, כרטיס אזרח ותיק.
אגב, אזרח בן 61 אומנם לא זכאי להנחה אבל אזרחית בת 61 דווקא כן זכאית להנחה. כל אזרח/ית זכאי/ת להנחת אזרח ותיק החל משנתיים לפני הגיעו/ה לגיל פרישה.
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לנסות לפנות לממונה על התחבורה הציבורית במשרד'
אני חושבת שכדאי לנסות לפנות לממונה על התחבורה הציבורית במשרד
22/02/2017 | 21:17
4
12
התחבורה, או לתכנית "יהיה בסדר" בגל"ץ. זה בסך הכל לשלוח מייל. אם לא יועיל, לא יזיק.
לצפיה ב-'תודה, לא חשבתי ללכת כ"כ רחוק'
תודה, לא חשבתי ללכת כ"כ רחוק
22/02/2017 | 21:27
3
14
גם בסופו של דבר לא מדובר בסכומי עתק,
אבל זה היחס המזלזל בפניה, בלי הקשבה,
אם היו לי הכרטיסים, וואלה, את חושבת שלא ניתן להשיג כרטיסים?
מי שרמאי בקלות יכול לרמות.
אבל לא זו היתה הכונה--זו הזכות שניתנה לנו--טעיתי--
אז מה? אין אדם שניתן לפנות אליו, אין סבלנות לחפש פתרון.
והחלטתי לכתוב--כדי שאנשים לא יותרו--
איך בעלי אמר--עזבי?!  ואני לא מבינה למה?.
למדנו לותר כצרכנים--וחבל!
לצפיה ב-'כשיש בעיות עם חברות הסלולר, פונים'
כשיש בעיות עם חברות הסלולר, פונים
22/02/2017 | 21:34
2
12
למשרד התקשורת, והם עוזרים! ואפילו ביעילות. לא "רחוק" לפנות למשרד התחבורה במייל. מגיע לך יחס טוב ומגיע לך גם החזר כספי.
לצפיה ב-'תודה, אעשה זאת.'
תודה, אעשה זאת.
22/02/2017 | 21:36
1
4
לצפיה ב-'דין פרוטה כדין 100...'
דין פרוטה כדין 100...
22/02/2017 | 21:52
3
לצפיה ב-'מגה ספורט ראשון לציון: לא יודע אם כשר אבל ממש מסריח'
מגה ספורט ראשון לציון: לא יודע אם כשר אבל ממש מסריח
20/02/2017 | 19:21
32
187
שלום לכולם,
הגעתי לסניף הנ"ל של מגה ספורט על מנת לקנות מכנסי ספורט לאימונים והתקבלתי בשמחה על ידי מוכר נמרץ שהודיע לי שזה יום המזל שלי ויש 60% הנחה על קאפה ודיאדורה ושאלך לבדוק שם את מבוקשי. הצביע על הסטנד עם תיאור המבצע שעמד בדיוק על העמדה של המכנסיים (היו כמה וכמה סטנדים כאלה לאורך החנות). לאחר שמדדתי 4-5 זוגות בחרתי לי 2 זוגות וניגשתי לקופה במטרה לזכות בהנחה המיוחלת.
במעמד התשלום הודיע לי הקופאי\מנהל המשמרת שזה בכלל לא חל על "ציוד מקצועי" שזאת אי הבנה שלי וציין בצורה דיי גסה שאו שאשלם את המחיר המלא או שאלך משם.
באמת הרגיש כמו טריק בשוק בבנגקוק. כמובן שאין פה שום הטעיה כי היה רשום על השלט "מגוון מוצרים" ולא "כל המוצרים" (להזכירכם השלט היה ממש על המדף של המכנסיים) וגם זה שהמוכר שלו חזר על זה שיש מבצע לא עניין אותו.
אחרי דין ודברים הסכים לתת הנחה של 10% כשהוא אפילו לא מסתכל לי בעניים.
חוויית קניה נוראית.
למען הסר ספק, אם במעמד הקניה היה מתנצל על אי ההבנה ולא מתייחס אליי כאחרון הרמאים שמנסה להרוויח הנחה שלא מגיעה לו, לא הייתי כותב את הפוסט הזה.
לצפיה ב-'לא חוקי. אם היה שלט על המוצרים יש לתת את ההנחה או לפרט בדיוק'
לא חוקי. אם היה שלט על המוצרים יש לתת את ההנחה או לפרט בדיוק
20/02/2017 | 20:38
2
122
על מה היא ניתנת (להפריד את המוצרים בהנחה / לסמן אותם בצורה בולטת) אחרת זו הטעיה לפי החוק. לא הייתי נכנסת לדין ולדברים, הייתי מבהירה להם שהם הטעו אותי, שהם עוברים על החוק, ואם הם לא נותנים לי את ההנחה הנקובה הם לא רק מפסידים מכירה ולקוחה אלא גם "מרוויחים" דיווח לרשות לסחר הוגן (שסביר להניח ילווה בביקורת סמויה). לבחירתם.
לצפיה ב-'תארי לך'
תארי לך
21/02/2017 | 08:15
1
105
מתקן שיש עליו מוט ועל המוט תלויים המון זוגות של מכנסיים (על קולבים). של דיאדורה.
על המתקן עצמו עומד שלט שאומר שיש מבצע של 60% על דיאדורה וקאפה.
"מגוון מוצרים".

לצפיה ב-' מרתיח. זו הטעיה 100%. ראה בחוק הגנת הצרכן'
מרתיח. זו הטעיה 100%. ראה בחוק הגנת הצרכן
21/02/2017 | 13:53
61
"עוסק המציע, המציג או המוכר טובין לצרכן יציג על גביהם או על גבי אריזתם את מחירם הכולל."

" עוסק שהודיע ברבים או במקום העסק על מכירה מיוחדת, יבהיר אילו טובין או שירותים כלולים בה ואילו טובין או שירותים אינם כלולים בה, את מחירם אצלו לפני המכירה ואת שיעור ההנחה או המחיר לאחר ההנחה, וכן תנאי המכירה המיוחדת."

ניתן להגיש תלונה באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן:
אם יש לך אפשרות לצלם את השילוט במקום עשה זאת, ושמור על הקבלה שקיבלת.

לצפיה ב-'נבלות. '
נבלות.
21/02/2017 | 00:45
1
26
לצפיה ב-'לא נבלות, פשוט עבריינים.'
לא נבלות, פשוט עבריינים.
21/02/2017 | 13:54
16
לצפיה ב-'דבר אחד אני לא מבין'
דבר אחד אני לא מבין
21/02/2017 | 10:29
25
94
איך זה הסתיים בכך שאתה קנית את המכנסיים, במקום להודיע בו במקום  שאתה לא מוכן לעשות עסקים עם מי שמתייחס אליך כך?

לצפיה ב-' זה לא סתם יחס; זו רמאות, הטעיה ועברה על החוק'
זה לא סתם יחס; זו רמאות, הטעיה ועברה על החוק
21/02/2017 | 14:07
70
לא ניתן לטעון שהלקוח שראה שלט ואולי לא פירש אותו נכון; המוכר הציג לו את המבצע ושלח אותו למדף לבחור לעצמו פריטים! בכך גרם לו לבזבז זמן על בחירתם ובסוף בקופה התנער מכל העניין ולא לקח אחריות (גם אם הקופאי היה מוכר אחר, זה לא משנה). זה כבר בחזקת "הרצחת וגם ירשת".
לצפיה ב-'יש לי תווי קניה שרציתי לנצל'
יש לי תווי קניה שרציתי לנצל
21/02/2017 | 19:07
23
66
אז גם ככה אני "חייב" לקנות אצלהם.
השקעתי כשעה בלהגיע לחנות ולמדוד, בהתחשב בזה שגם המחיר המלא זה משהו שאני יכול לחיות איתו, העדפתח לא לוותר על הזמן שהשקעתי ולקחת זוג אחד במקום שניים במחיר המלא.

הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה שלא צילמתי את הסטנד.

פניתי אליהם והם הבטיחו לבדוק את זה ולחזור אליי. נראה מה יהיה להם להגיד.
לצפיה ב-'יש בשוק מלא הטעיות, עובדים עלינו'
יש בשוק מלא הטעיות, עובדים עלינו
21/02/2017 | 19:50
22
93
ולנו אין מה לעשות.

לדוגמא הסיפור שלי, קניתי השבוע שוארמה מתובלת בחנות של חצי חינם.

הגעתי הביתה פתחתי אותה והנה עולים ממנה ניחוחות שלא פה המקום לפרט, מיד זרקתי לזבל.

אחרי שנרגעתי לקחתי את האריזה על מנת לקרא את הרכיבים והנה כתוב מכיל בשר עוף 95% ואני הרי רציתי הודו וזה מה שהיה כתוב על האריזה.
צלצלתי לשרות לקוחות שרק אחרי יומים השגתי אותם, אמרו לי גברת תגיעי לחנות ונזכה אותך על הקניה של השוארמה, זאת לאחר שמכרו לי משהו שבכלל לא רציתי באיכות של זבל שלא ניתן היה לאכול.

מה תגידו על זה?

מצרפת לכם את תמונת האריזה.

מצרפת לכם תמונת האריזה.

לצפיה ב-'לא רואים את הפריט'
לא רואים את הפריט
21/02/2017 | 21:27
62
בכל מקרה..נדמח לדעת באיסה חברה מדובר כדי שנדע להזהר.
לצפיה ב-'מה אתה לא רואה את האריזה שכתוב'
מה אתה לא רואה את האריזה שכתוב
22/02/2017 | 08:20
20
52
עליה שווארמה הודו וברכיבים כתוב עוף 95%  ?

זה נקנה בחצי חינם בפתח תקווה תוצרת מעדני הגליל.
לצפיה ב-'תרנגול הודו הוא עוף לכל דבר ועניין.'
תרנגול הודו הוא עוף לכל דבר ועניין.
22/02/2017 | 10:09
19
53
אפשר לזהות במה בדיוק מדובר או ויזואלית או להתקשר ליצרן, הוא ידע טוב יותר מחצי חינם מה יש שם באמת.
במקרה הנוכחי זה לא יעזור כי ממילא מדובר במוצר מקולקל לדבריך.
לצפיה ב-'גם כבש הוא בקר לכל דבר ועניין ועדיין וגם עז '
גם כבש הוא בקר לכל דבר ועניין ועדיין וגם עז
22/02/2017 | 12:10
18
39
אל תהייה כזה חוכמולוג רציתי תרנגול הודו ולא תרנגולת.

קוקו ריקו לך  אדון עולם.
לצפיה ב-'כבש הוא בהמה, דקה אם כבר לדייק, כנ"ל עז.'
כבש הוא בהמה, דקה אם כבר לדייק, כנ"ל עז.
22/02/2017 | 12:51
40
היא לגמרי לא בקר.
מה שאני מציין הוא שאת לא יודעת מה באמת מכרו לך אא"כ תבדקי.
וברור שאין לי ויכוח שיש להשתמש בכינוי המקובל כדי שהלקוח ידע
מה בדיוק הוא מקבל.
כיום כשאת קונה ירכי עוף כתוב על האריזה פרגיות, לא ירך. וכששיווקו
בישראל פרגיות, אולי חזרו לשווק, אז כינו אותם כעופיונים כדי לבדל
אותם מהכינוי הנפוץ פרגיות.
אם את חושבת שאני אוהב את להטוטי הלשון השיווקיים האלו אז דעי
שלגמרי לא.
וסתם שנסיים את השיחה בחיוך, חוויה מהסופר אצלי כאן.
אנגלית היא לא הצד החזק אצל הרבה תאילנדים. רציתי לקנות תפו"א,
על האריזה היה כתוב טומטו, לא פוטטו, המחיר כמובן היה בהתאם.
ניגשתי למנהלת הסופר ושאלתי מה המוצר. היא ענתה שכתוב טומטו
אז אלו עגבניות.
הסברתי בסבלנות שהיא יכולה לראות דרך אריזת הרשת שמה שיש
בפנים אלו תפו"א. זה לא שיכנע אותה. אם כתוב זה מה שיש בפנים.
אבל מאחר וזה סניף שיש בו די הרבה לקוחות זרים, גם הם התערבו
ובסוף לקחו את כל המשלוח כדי לשנות תוויות.
לצפיה ב-'לא, כבש הוא צאן. בקר = פרות. עופות = בעלי כנף.'
לא, כבש הוא צאן. בקר = פרות. עופות = בעלי כנף.
22/02/2017 | 13:13
16
34
אין כאן חוכמולוגיות, רק הגדרה לשונית / זואולוגית: גם תרנגול "רגיל" וגם תרנגול הודו (וכל הציפורים) הם עופות.
לצפיה ב-'האם עגבניה היא ירק או פרי?'
האם עגבניה היא ירק או פרי?
22/02/2017 | 13:58
15
37
כבודן של ההגדרות הביולוגיות במקומן מונח, אבל ההגדרות המקובלות בשפה המדוברת מייחסות את התואר "עוף" בהקשר של מזון לתרנגולות בלבד (כפי  ש"פרגיות" הן השם המקובל לשוקיים ללא עצם שהוזכרו בהודעה של prizman).

לצפיה ב-'לא רלוונטי; הודו הוא סוג של עוף גם בשפה המדוברת'
לא רלוונטי; הודו הוא סוג של עוף גם בשפה המדוברת
22/02/2017 | 14:05
13
36
כשמדברים על "בשר עוף" זה כולל הודו, כשכתוב מעל הקצבייה בסופר "בשר * עופות * דגים" זה כולל הודו. אפשר להבין את מקור אי ההבנה, אבל לא חייבים ישר לקפוץ ל"הטעיה!". זה לא דומה ל"פרגית" שהוא כינוי לסוג מסוים/נתח של בשר. המילה "עוף" היא בדיוק הפוך, מילה כללית יותר.

בשר עוף
בשר עוף הוא בשר[1] למאכל שמקורו בעופות. בלשון הדיבור קרוי בשר זה "עוף". בשר העוף נחשב לרוב קל להכנה, ואינו דורש עיבוד מיוחד (כמו יישון בבשר בקר).

כל עוף ניתן למאכל, אך במינוח "עופות מאכל" מקובל להתייחס בעיקר לעופות המבויתים. הנפוצים שבהם הם תרנגולות, ברווזים, אווזים, תרנגולי הודו, טווסים, יונים, שליו ומולארד.
לצפיה ב-'סתם קישקושים, יש הודו ויש עוף ואת זה יודעת'
סתם קישקושים, יש הודו ויש עוף ואת זה יודעת
22/02/2017 | 14:08
2
34
כל עקרת בית.
לצפיה ב-'תלוי בהקשר. אכן בררת המחדל כשאומרים סתם "עוף" היא תרנגול'
תלוי בהקשר. אכן בררת המחדל כשאומרים סתם "עוף" היא תרנגול
22/02/2017 | 14:14
1
29
(רגיל) אך אין פירוש הדבר שהודו אינו "עוף", ואם כתוב שזה הודו וברכיבים "בשר עוף" אין בכך סתירה ואין כאן בהכרח הטעיה (כמובן, בהנחה שהבשר הוא אכן מהודו ולא מעוף אחר).

ובתור מי שטענה בנחרצות ש"כבש הוא בקר לכל דבר" אולי כדאי שלא תקראי לדברי אחרים "קשקושים" (גם אם את חולקת עליהם).
לצפיה ב-'האמת שאם זה הודו אז צריך להיות כתוב ברכיבים הודו.'
האמת שאם זה הודו אז צריך להיות כתוב ברכיבים הודו.
22/02/2017 | 23:13
3
לצפיה ב-'אוכלים טווסים?'
אוכלים טווסים?
22/02/2017 | 14:50
2
11
לצפיה ב-'אני מניחה שלא בארץ; אבל יש מדינות שבהן אוכלים הכול, בעיקרון'
אני מניחה שלא בארץ; אבל יש מדינות שבהן אוכלים הכול, בעיקרון
22/02/2017 | 18:06
13
" בעבר היה הטווס עוף נוי בחצרות מלכים, קיסרים וסולטנים ובימי הביניים אף שימש למאכל, כאשר בשרו נחשב למעדן מלכים."

וצדים אותם גם למאכל:
Illegal poaching for meat however continues and declines have been noted in parts of India.

Poaching of peacocks for their meat and feathers and accidental poisoning by feeding on pesticide treated seeds are known threats to wild birds.

לצפיה ב-'פעם אכלו הרבה יותר טווסים מהסיבה הפשוטה שהיו יותר.'
פעם אכלו הרבה יותר טווסים מהסיבה הפשוטה שהיו יותר.
22/02/2017 | 20:53
7
אבל כן, אכלתי בשר טווס בצרפת רק לפני 4-5 שנים וזה היה יקר אבל הייתי חייב לנסות. לא ריגש אותי למען האמת.
זה כמו שתשאלי אם אוכלים חוגלות או דורבנים.
כן, גם בישראל, אבל הצייד מאוד מוגבל כך שתמצאי אותם רק באופן לא חוקי או בעונות מורשות לצייד.
עקרונים, כל ציפור שתעופה היא לא חלק מאורח החיים הקבוע שלה או שבכלל לא מסוגלת
מוגדרת בעברית כעוף.
זה כולל גם יען, וגודלו בישראל יענים למאכל. הם עוף לכל דבר ועניין.
גודלו גם שלווים למאכל, אבל הם ציפורים ולא עופות לפי ההגדרה.בתאילנד, שהיא ממש לא ישראל,
כל יצור בעל כנפיים יקרא NOK ולא משנה אם הוא יודע לעוף או לא.
עטלפים לא נכללים בזה וסנאים מעופפים אין כאן
השורה התחתונה שלי היא שההגדרה אכן צריכה להיות ברורה יותר, אבל הטענה להטעיה לא מוצדקת.
לצפיה ב-'בארץ בה אני חי מדברים אחרת'
בארץ בה אני חי מדברים אחרת
22/02/2017 | 14:51
6
34
בסופר בו אני קונה, במסעדות בהן אני אוכל ובחברות שאת מוצריהן אני רוכש (לעתים רחוקות) השם "עוף" שמור לבשר תרנגולת (ובד"כ אפילו לחזה של תרנגולת, בניגוד ל"פרגיות" שהזכרנו), וגם בלי להציץ ברשימת המרכיבים אני יודע שהתמונה בקישור מדברת על בשר תרנגולת, ואם יתברר לי שמדובר בבשר מיינה  ארגיש מרומה. אני מציע לך לבקש "עוף" במסעדה  ולאחר שאת מקבלת את המנה להסביר שהתכוונת ל"הודו" ולהראות להם את ההגדרה הויקיפדית או המילונית.

לניצת השקד: לדעתי מדובר בטעות ולא נסיון הטעיה של היצרן, אבל מאחר והסכימו להחזיר לך את הכסף אני לא מבין מה עוד את מצפה שיקרה (אגב, לפי ההוראות שם כנראה מישהו בחנות התרשל ולא שמר את המוצר בהקפאה עמוקה).

לצפיה ב-'רוצה רק ליידע על הזילזול '
רוצה רק ליידע על הזילזול
22/02/2017 | 16:17
30
גם בביקורת האכות של האריזה וגם באכות המוצר שנ כר. 

ותודה לתגובתך
לצפיה ב-'בהנחה שאתה חי בישראל, בארץ שבה את חי מדברים *גם* כך'
בהנחה שאתה חי בישראל, בארץ שבה את חי מדברים *גם* כך
22/02/2017 | 17:58
4
29
כפי שכבר כתבתי לעיל, כבררת מחדל, אם לא נאמר אחרת, עוף יהיה תרנגולת. זה העוף (למאכל) הנפוץ ביותר בישראל, ללא ספק. אבל זה יכול להיות גם "פרגית" (שזה נתח עוף) וזה יכול להיות חזה עוף / כנפיים / שוקיים, וזה יכול להיות גם הודו, כי "עוף" היא במהותה מילה כללית, והיא לא איבדה את המשמעות הזו, נוסף על המשמעות הספציפית. תלוי בהקשר. במקרים רבים משתמשים ב"עוף" לעומת "הודו" כי בררת המחדל היא שעוף=תרגולת. אבל המילה "עוף" וגם "עופות" בכללי יכולה לכלול בתוכה גם הודו כי הוא סוג של עוף, ויש הקשרים שבהם זה המצב.

לדוגמה:

מתכוני עוף, עופות

תנו עוף
שנות ה-70 עמדו בסימן מהפכה בענף העופות. בעקבות שינוי מדיניות הממשלה, שעודדה את צריכתו של העוף המקומי וחתרה להקטנת הצריכה של בשר בקר קפוא מיובא, זורז מאד יצור העופות למיניהם (פטמים והודים).
http://www.tnuvastory.co.il/inner.asp?id=229

עקב שפעת העופות: צרפת תהרוג 600 אלף ברווזים
לצפיה ב-'יפה אמרת'
יפה אמרת
22/02/2017 | 19:27
3
17
אכן, תלוי הקשר. בהקשר המדובר, "עוף" מופיע ברשימת הרכיבים בלי איפיון נוסף, וכולנו, כולל את עצמך, יודעים שבהקשר הזה מדובר בתרנגולת. מה הטעם להביא דוגמאות בהן  "עוף" משמש במובן הזואולוגי שלו? מישהו חולק על כך ש"ממלכת העופות" של אנטבורו לא היתה תוכנית על תרנגולות?

כרגיל, אם את עוד לא מרגישה שהנושא מוצה את מוזמנת להמשיך אבל אני אמרתי את המילה האחרונה שלי בעניין זה.

לצפיה ב-'אני תמה על דבר אחד'
אני תמה על דבר אחד
22/02/2017 | 19:36
1
20
על החלק הקדמי של האריזה כתוב באותיות די גדולות מה היא מכילה
ואם מישהו חושב שיש סתירה בין הכתוב למעלה לכתוב למטה מדוע שלא ישאל במרכול או ירים טלפון (והטלפון נמצא בכיס, גם כשנמצאים בחנות) ליצרן וישאל?
לצפיה ב-''
22/02/2017 | 19:52
1
לצפיה ב-'אבל *יש* הקשר ויש מידע נוסף. בחזית האריזה כתוב "הודו"'
אבל *יש* הקשר ויש מידע נוסף. בחזית האריזה כתוב "הודו"
22/02/2017 | 19:43
13
ולא נתתי דוגמאות שבהן עוף בהקשר הזואולוגי אלא דווקא בהקשר לעוף מאכל.

אני יכולה להבין את מקור הבלבול או את הרצון המובן לברר ולוודא (כפי שכתב לך כבר מנהל הפורום) אבל לא הייתי ממהרת לפתוח בהאשמות "הטעיה!!!" לפני שבדקתי ווידאתי את הדברים (הטעם זה כבר משהו אחר).
לצפיה ב-'עגבניה היא פרי.'
עגבניה היא פרי.
22/02/2017 | 23:11
7
לצפיה ב-'לפי מה שסיפרת זה גם לא כשר וגם מסריח'
לפי מה שסיפרת זה גם לא כשר וגם מסריח
22/02/2017 | 23:30
1
לצפיה ב-'מדא להחרים אותם מוות דבילי אמיתי '
מדא להחרים אותם מוות דבילי אמיתי
22/02/2017 | 20:16
24
הזמנתי אמבולנס סירבו לשלוח  אמבולנס ונגרמו נזקים אדירים בלתי הפיכים  פניתי אליהם במייל   ובפייסבוק חסמו אותי והתעלמו מתלונתי   תזמינו תמיד איחוד הצלה בעדיפות ראשונה אם קיימים באיזורכם  זלזול מוחלט בחיי אדם  ואפילו לא הודו באשמתם  פניתי לעורך דין אבל אין שיתוף פעולה מצידם   פניתי לעוד 4 רופאים ללא הצלחה  הכל בגלל 3 תרופות קטלניות  שנמכרות ללא אזהרה  כי אם הייתה אזהרה אף אחד לא היה קונה אותן ולא הייתה הדרכה מקיפה תזונתית לגבי תרופות אלה שמחויבת להיות כמקובל במקרים אלה
לצפיה ב-'פינת הנוסטלגיה. '
פינת הנוסטלגיה.
21/02/2017 | 17:06
8
151
בעקבות הפסקת חלוקת השקיות בסופרים, אני רוצה לחזור לסל פלסטיק של פעם. מישהו יודע איפה אפשר לקנות כאלו באזור עפולה / יוקנעם / טבעון?
https://www.google.co.il/search?q=%D7%A1%D7%9C+%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A7+%D7%A9%D7%9C+%D7%A4%D7%A2%D7%9D&biw=1366&bih=638&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjJm4z-tqHSAhWL1hoKHc3yBIAQsAQIFw#imgrc=xidUtvVlUJc2YM:
לצפיה ב-'זה נוח יותר משקיות רב פעמיות? '
זה נוח יותר משקיות רב פעמיות?
21/02/2017 | 18:15
84
היתרון העצום (בעיניי) לשקיות הרב פעמיות הוא שלרוב הידיות שלהן גדולות דיין ולפיכך מאפשרות תלייה על הכתף. זה גם מפנה את כפות הידיים (לכל דבר, בפרט לנשיאה של שקיות נוספות במידת הצורך) ובעיקר לא מעמיס על שרירי הידיים ועל מפרקי כף היד.
לצפיה ב-'מצאתי ע"י גוגל את זה'
מצאתי ע"י גוגל את זה
21/02/2017 | 18:28
77

זה דומה למה שחיפשת, נמצא (בערך) בצפון, וגם למטרה טובה...

ויש גם את זה:
זה אמנם לא בצפון (איזור חיוג ירושלים) אבל יש להם טלפון להזמנות

לצפיה ב-'יש אפשרות ויש אפשרות'
יש אפשרות ויש אפשרות
21/02/2017 | 20:42
2
71
יש בשוק (ראיתי בשוק רמלה, אבל וודאי יש גם בשוק יותר קרוב אלייך)
ויש באינטרנט
לצפיה ב-'איזה אתר נחמד. תודה...'
איזה אתר נחמד. תודה...
22/02/2017 | 13:22
31
למשל - סל כביסה פינתי נחמד ופרקטי (אם כי לא זול)...
לצפיה ב-'המחיר בשווקים זול יותר'
המחיר בשווקים זול יותר
22/02/2017 | 13:53
32
50 ש"ח הוא מחיר גבוה מאד עבור סל כזה. בת"א אפשר לקנות אותו ב 15 ש"ח למשל כאן. (המשלוח עולה עוד 20 ש"ח, אבל יש אפשרות לאיסוף עצמי בכרמיאל).
לצפיה ב-'אין כמו הסלים הרב פעמים של איקאה'
אין כמו הסלים הרב פעמים של איקאה
22/02/2017 | 08:27
2
63
עולים כמה שקלים בקופה ומחזיקים לנצח.

אפילו מבטיחים שיחליפו אם ייתבלה - עוד לא הייתי צריך לבדוק
לצפיה ב-' חזקים, יעילים, שימושיים'
חזקים, יעילים, שימושיים
22/02/2017 | 13:16
14
לצפיה ב-'גם אני זוכר אותם לטובה.'
גם אני זוכר אותם לטובה.
22/02/2017 | 20:55
8
לצפיה ב-'שאלת מזגן/ים מיני מרכזי'
שאלת מזגן/ים מיני מרכזי
21/02/2017 | 00:42
6
73
דירה חדשה,  3 חדרי שינה,  אחד מהם ממ"ד,
וחלל של סלון/מטבח/פינת אוכל של 35 מ"ר.  
הדירה קומה אחרונה,  כך שאני מניח שצריך לקחת
מקדם קצת גבוה יותר בגלל הגג שמקקם חום וקור
לדירה.
לאחר הרבה התלבטויות,  הגענו לישורת האחרונה,
אבל גם למבוי סתום.
אפשרות אחת היא לשים שני מזגני מיני מרכזי של אלקטרה.  
דגם גמאייקה או eld. לשים 40t לחלל הסלון,  ו 35t לחדרים,
יחד עם מערכת מינימקס לחדרים בלבד.
אפשרות שניה היא לשים פוג'יטסו 7 כ"ס לבית כולו,  שזה מזגן
אינוורטר,  יחד עם דמפרים לחדרים בלבד. החסרון הוא
עלות גבוהה,  והפעלה של מזגן גדול אחד לכל הבית.
מצד שני אמור להיות ליגה אחרת לעומת האלקטרה.
מה הייתם עושים?
לצפיה ב-'מה 2 מזגנים ?? מה 7 כ"ס אתם צריכים בית קירור?? אם ניקח '
מה 2 מזגנים ?? מה 7 כ"ס אתם צריכים בית קירור?? אם ניקח
21/02/2017 | 07:13
5
72
3 חדרי שינה שבממוצע השטח שלהם 30-35 מ"ר ותוסיפו את הסלון גם 35 מ"ר אז נקבל 70 מ"ר .
בד"כ בדירות חדשות דירה שכזו ברוטו היא 95 מ"ר בערך.
לשטח מיזוג שכזה בקומה אחרונה מספיקה יחידה אחת של כ 52000 BTU ואם מתקינים מערכת כמו המינימקס+  תוכלו להסתפק גם ב 48000 BTU.
מערכות בקרת חדרים כולן לא מתחברות לבקר הפוגיטסו כמו המינימקס+ לאלקטרה או ה TAC 910 בתדיראן.
לצפיה ב-'יוסי תודה על התגובה. המשך שאלות... '
יוסי תודה על התגובה. המשך שאלות...
21/02/2017 | 10:31
4
55
שטח הדירה הוא 95 נטו. כאמור דירת קומה אחרונה,  וכל החזית המערבית והצפונית זה ויטרינות ולא קירות.  גובה תקרה 3.15.
לגבי שני מזגנים,  זה בעיקר בגלל שלא רוצים לשים אינוורטר שהוא לא מיצובישי/פוג'יטסו,  ולכן אם שמים on/off אחד לכל הבית זה בזבזני בהרבה.
מה גם שאם התקלקל המזגן כל הבית מושבת. היום יש לנו דירה באותו גודל,  
גם עם שני מזגנים,  אחד מיני מרכזי לחדרים,  ועוד אחד גדול בסלון. עובד מצוין
בתצורה הזו,  וגם בעיקר בקיץ זה משמעותי כי ישנים עם מזגן, ואז מדליקים רק
את החדרים.
לגבי הפוג'יטסו,  לפי דבריך,  לא צריך כ 60 אלף btu לכל הבית? אם לא אז איזה
גודל מזגן לשים?  ממה שקראתי בעבר,  אתה ממליץ בייחוד באינוורטר לשים מזגן מספיק חזק,  כדי לא ליצור עומס מתמיד על הכרטיסים.
ושאלה אחרונה,  אם המינימקס ודומיהם לא מתחברים לפוג'יטסו,  מה כן מתחבר?
כי להפעיל מזגן ללא בקרה לחדרים זה נראה לי בזבזני מאוד,  ומאבד את כל היתרון של מזגן אינוורטר.  תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'נתחיל מהסוף ,למעט לתדיראן ואלקטרה שלהם בקרת חדרים מלאה'
נתחיל מהסוף ,למעט לתדיראן ואלקטרה שלהם בקרת חדרים מלאה
21/02/2017 | 17:18
3
63
ש"מדברת" עם הכרטיס הראשי של המזגן בין אם זה אינוורטר או לא אין לאף חברה בקרה שכזו וכל בקרה אחרת הינה חלקית בלבד וללא קשר עם בקרת מדחס או בקרת מהירות מנוע מאורר ויש כמה כאלו כך שאם המזגן אינוורטר לא מועיל לכלום !!!.
ההגדרה שאם מזגן אחד מתקלקל והשני ימשיך לעבוק קצת לא במקום כי אם יתקלקל מזגן חדרים כולם יבואו לישון בסלון או להיפך?? כולה תקלה שתוך יום או יומיים אפשר לתקן .
זה בניגוד לבן אדם שיש לו לב אחד ,ואם יש תקלה?? לוקח זמן לתקן  אם אפשרי בכלל ולא תמיד אז אלוהים שברא את האדם שהיא המכונה המשוכללת ביותר שקיימת עלי אדמות לא חשב לברוא לנו 2 לבבות?? .
עכשיו ברצינות ,לא תמיד יש מקום  להתקנת 2 יחידות מעבים במיוחד בבנינים חדשים במיסתור כביסה,השאר זה הוצאה כספית בלבד, וכן במזגן ON-OFF יש בזה מן ההגיון למרות ההוצאה הכספית הגדולה יותר על 2 מזגנים ו 2 התקנות ואגב מחיר אם כולל מינימקס+ לחדרי השינה מתקרבים ממש למחיר של יחידת מיני VRF טובה.
תשומת לב מיוחדת לקטע של ביזבוז האנרגיה בהתקנת מיני מרכזי לחדרי שינה והבעיה של חסימת אויר חוזר באם הדלת סגורה ואז ממש לא !! יהיה מיזוג אויר לחדר ,ולא רק זאת אלא המזגן יונק אויר מהפרוזדור ולא מכל חדר ובכך אין סירקולציה של אויר מהחדר כך שצריכת האנרגיה ענקית ,אלא אם אתם עובדי חברת חשמל וזה לא שיקול לחישוב.
ההמלצות שלי כל הזמן לגבי אינוורטרים היא תמיד להסתכל על ההספק הנומינלי המוצהר וממנו לקחת כ 30% תוספת הספק ולא את הנתון ההספק המקסימלי כנתון עבודה קבוע.
לגבי ההספק שצריך ,ההפרש בגובה איננו שיקול לתוספת הספק ,הויטרינות כן אבל אני משער שהן מבידודית ו ANTI SUN אז ה 54000 מספיק בהחלט וכל הזמן ההתיחסות על יחידה אחת מצויידת במינימקס +.
מצ"ב שוב ההסבר למזגנים ולהבדלים ולנושאי האנרגיה והאויר חוזר.
לצפיה ב-'יוסי תודה רבה על התשובות ועל המידע'
יוסי תודה רבה על התשובות ועל המידע
21/02/2017 | 22:16
2
28
דבר אחד לא כ"כ ברור לי.  לגבי מה שכתבת על האוויר החוזר במקרה
ודלתות החדרים סגורות. לא אמור להיות פתח אוויר חוזר בכל חדר?

לצפיה ב-'רוב החנות של פיתחי המיזוג שמרכיבים הם רק מוצאים אוייר '
רוב החנות של פיתחי המיזוג שמרכיבים הם רק מוצאים אוייר
21/02/2017 | 22:56
33
ולחן אין אוייר חוזר כמו במזגן אילי שולוכח אוויר ומקרר או מחמם 
האוייר החוזר נלכך מהסלון בדרך כלל
יוסי יזביר יותר טוב
ועוד על צריכת חשמל בקיץ האחרון אתקנתי בנוסף למיני מרכזי
מזגן כוח ורבע בשביל לחסוך חשמל וארי מגיע החורף בערב מיני מרכזי
ובלילה מזגן בחדר צריכת החשמל עלתה במקום לרדת 
כתבתי לא מזמן שהמזגן מפסיק לחמש דקות וחוזר לפעולה 
לכחתי כלבה קטנה ואני צריך לחמם לה ואיני המזגן עובד רצוף כמה ימים
פתאום המזגן מפסיק בין פעול לפעולה 15 דקות 20 דקות וצריחת החשמל
ירדה לא תמיד 2 מזגנים זה חסכוני
תעשי מערכת בקרת חדרים אני מציע להקשיב ליוסי
בגלל שזאות הוצאה גדולה לקמה שנים 
גם דירתי 100 מטר מרובע מזגן 4 כוח מקרר נהדר בחורף מתעמץ 
אפשר להצליל את הויטרינות וכח פחות חם בקייץ
לצפיה ב-'תריס האויר בחדר הינו בדרך כלל תריס לאספקת האויר,תריס משולב '
תריס האויר בחדר הינו בדרך כלל תריס לאספקת האויר,תריס משולב
22/02/2017 | 01:54
33
של אספקה ואויר חוזר בעייתי מאד כי נוצר קצר אויר מה שנקרא בלשון מקצועית או במילים אחרות היות והתריס מחובר חלק גדול מהאויר שנכנס לחדר חוזר מיידית לפרוזדור ללא ביצוע המטרה שלשמה מכניסים אותו לחדר,גם לא ממזג וגם משגע את המזגן.
מבנה הדירות בארץ לא מאפשר את האופטימום שניתן לעשות כלומר פתח אספקה בצד אחד של החדר ופתח שני בצדו השני של החדר.
ב99% מהמיני מרכזי יניקת האויר הינה מהחלל המרכזי שהינו הפרוזדור.
נדמה זאת להוצאת מים ממיכל (הוצאת חום מהחדר) בדלי, במקום שהדלי יהיה מלא מים וכל פעם ישפך מלוא הדלי מים החוצה מהמיכל 3/4 מים מהדלי נשפכים חזרה למיכל ורק 1/4 ממנו מצליחים למצוא דרכם מחוץ למיכל ולוקח הרבה זמן ועבודה לרוקן כך את המיכל.
זה מה שקורה במיני מרכזי לעומת מזגן בודד בחדר.

לצפיה ב-'מחשב נייד באחריות, המעבדה אישרה להחליף אותו. מה החוק?'
מחשב נייד באחריות, המעבדה אישרה להחליף אותו. מה החוק?
19/02/2017 | 10:12
9
111
מחשה נייד באחריות שחזר מהמעבדה , בעיה בלוח אם. אישור החלפה - מטעם המעבדה לחנות שקניתי ממנה.

1. מה החוק אומר?

אם אין מכשיר זהה, האם אוכל לקבל , מכשיר חלופי באותו מפרט וגודל , יקר יותר ?

אם אין את הדגם הנ'ל, ומציעים לי דגם יקר יותר , בתוספת תשלום, שאני לא רוצה להוסיף כסף

האם אני רשאי לבקש החזר כספי, ?

תודה .
לצפיה ב-'מה הקשר לחנות?'
מה הקשר לחנות?
19/02/2017 | 10:43
1
80
אם המחשב באחריות - הרי שהיבואן (או מעבדה מטעמו) הוא שצריך לבצע את התיקון. החנות, במידה והיא רק נקודת מכירה, לא מחוייבת לשום דבר. היא תפנה אותך לנותן האחריות של המחשב.
לצפיה ב-'זה מה שהמעבדה אמרה לי, לפנות לחנות... '
זה מה שהמעבדה אמרה לי, לפנות לחנות...
19/02/2017 | 11:17
72
אבל במידה והחנות תפנה אותי לספק עצמו

אם לא יהיה הדגם, הנוכחי, האם הספק יכול לאלץ אותי להוסיף לקנות מתקדם יותר ?

האם אני רשאי לקבל החזר כספי?
לצפיה ב-'קרא את סעיף 6 ב"תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה)"'
קרא את סעיף 6 ב"תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה)"
19/02/2017 | 14:14
6
31
לצפיה ב-'אכן קראתי, תודה. השאלה היא איך אני מצליח לשכנע את הספק לזכות'
אכן קראתי, תודה. השאלה היא איך אני מצליח לשכנע את הספק לזכות
19/02/2017 | 17:49
5
65
אותי? למרות שקראתי והבנתי שהוא רשאי להביא לי כרצונו , או מחשב , או כסף.

מצד אחד , המחשב סביר, אך חלש לטעמי, והיום אני יכול להשיג מחשבים יותר טובים עם השקעה סבירה.

מצד שני אם יביא לי מחשב דגם מעט מתקדם משהיה לי, הוא לא ממש מתקדם... מבחינת כוח.

אולי מעט,

ולכן אעדיף כסף.

ואם אצטרך בחודשים הקרובים אקנה מחשב מדגם אחר, כשירדו המחירים או שאהיה באילת.
לצפיה ב-'הבחירה אינה שלך'
הבחירה אינה שלך
20/02/2017 | 19:58
4
38
זכותו לתקן, להחליף בשווה ערך או להחזיר את כספך.
מעבר לכך, אם מדובר באחריות מורחבת מעבר לשנה ראשונה, עלולים גם להיות רשומים בתעודת האחריות תנאים אחרים לחלוטין.
לצפיה ב-'אני בשנת האחריות. למעבדה אין לוח-אם. שממנו הבעיה. '
אני בשנת האחריות. למעבדה אין לוח-אם. שממנו הבעיה.
20/02/2017 | 21:17
3
38
השאלה האם יחליפו לי לדגם מתקדם ? שגם בו אינני חפץ....

אעדיף כסף חזרה.- זה ברמה האישית .

אגב, זו אחריות מורחבת שגם אם המחשב ניזוק או אובד יש אחריות.

השאיפה שלי היא כמובן לקבל כסף ולמרות שירדו המחירים .

כי הדגם הוא יפהפה , אבל חלש

לצפיה ב-'אם לא גורעים ממך דבר'
אם לא גורעים ממך דבר
21/02/2017 | 23:44
2
26
לדעתי יקשה עליך מאוד לא לקבל דגם מתקדם יותר.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
22/02/2017 | 21:31
1
לצפיה ב-'אבל שיביאו לו את הדגם המתקדם יותר ללא תוספת תשלום מצידו.'
אבל שיביאו לו את הדגם המתקדם יותר ללא תוספת תשלום מצידו.
22/02/2017 | 23:58
1
אחרת הם מכריחים אותו על הוצאות נוספות.  הם יכולים לזכות אותו בכסף או להחליף לו למוצר זהה, אבל לא לחייב אותו בעוד תשלומים שמלכתחילה לא רצה לעשות.

לצפיה ב-'פטור ממע"מ - כולל $75?'
פטור ממע"מ - כולל $75?
21/02/2017 | 15:56
4
62
חיפשתי ולא מצאתי - אני יודעת שיש פטור מתשלום מע"מ עד $75, השאלה היא מה הדין לגביי סכום של $75 בדיוק - נכלל בפטור עדיין?
לצפיה ב-'כן, פטור'
כן, פטור
21/02/2017 | 16:12
14
לצפיה ב-'בעיקרון מקובל שאם כתוב "עד" זה "ועד בכלל", אם כי כאן נראה לי'
בעיקרון מקובל שאם כתוב "עד" זה "ועד בכלל", אם כי כאן נראה לי
21/02/2017 | 18:07
42
שהם לא התכוונו לכלול סכום של $75. עם זאת, לא סביר שיתקטננו. לפני שנים (כשהפטור עוד היה $50) הזמנתי ספר והעלות הייתה כמה סנטים מעל (פחות מ-$51), ולא נדרשתי לשלם מע"מ.
לצפיה ב-'סכום של $75 פטור מתשלום מס.'
סכום של $75 פטור מתשלום מס.
21/02/2017 | 23:18
34
פרט 614 בקבוצה 3:
טובין לרבות חבילות שי ולמעט מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים, המיובאים במשלוחי דואר או במשלוחי אויר, הארוזים באריזה אחת או בכמה אריזות והם מיועדים לשימוש עצמי כהגדרתו בסעיף 129 לפקודת המכס, ובלבד שמחיר העסקה שלהם אינו עולה על 75 דולר ארה"ב
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם על המענה! '
תודה רבה לכולם על המענה!
22/02/2017 | 16:02
8
לצפיה ב-'אשמח להמלצה למעבד מזון'
אשמח להמלצה למעבד מזון
21/02/2017 | 18:42
7
40
שלום 

אשמח בבקשה למעבד מזון

לגבי תקציב אני לא סגור - חשוב שיהיה איכותי כמובן לא משהו ב 5000 ש"ח ולא משהו ב 300 ש"ח

לגבי דרישות אני לא סגור - שוב חשוב איכותי.

תודה רבה

לצפיה ב-'מג'מיקס תוצרת צרפת,יש לנו כבר מעל ל- 6 שנים והוא מעולה!'
מג'מיקס תוצרת צרפת,יש לנו כבר מעל ל- 6 שנים והוא מעולה!
21/02/2017 | 18:59
6
37
טוחן ,קוצץ ,מרסק,ומערבל.
למג'מיקס תוצרת צרפת ,מנוע -חזק שכותש קוביות קרח ופירות קפואים,ללא בעייה.
יש הבדלים גדולים במחירים,המחיר לפי עוצמת המנוע, ופי גודל המיכל הנדרש.(2 ליטר או 3.6 ליטר  וכו' תשווה מחירים בזאפ.)

לבדוק שזה מקורי ולא חיקוי.(תברר על מג'מיקס מתוצרת צרפת בלבד).

כאמור,זה מעבד -מזון איכותי ומומלץ,שעובד מצויין המון שנים.
(אצל גיסתי יש מג'מיקס כבר 20 שנה,ועדיין פועל.)

לצפיה ב-'איך אפשר לבדוק ארץ יצור ?'
איך אפשר לבדוק ארץ יצור ?
21/02/2017 | 19:07
5
37
אציין שבכל פורום אפשרי אני רואה עשרות ומאות
המלצות על מג'ימיקס.
לנו יש מכשיר מג'ימיקס והיה אחד בעבר - שניהם עם
פלסטיקה זולה ונשברו בכמה הפעלות ראשונות.
בנוסף - חותך הירקות לא אפקטיבי כמעט לאף ירק.
לא מובן לי.
לצפיה ב-' בתחתית המג'מיקס למטה רשום: Made in France'
בתחתית המג'מיקס למטה רשום: Made in France
21/02/2017 | 20:43
1
27
תוצרת צרפת: Made in France
לצפיה ב-'בדקתי... מסתבר שתוצרת צרפת...'
בדקתי... מסתבר שתוצרת צרפת...
21/02/2017 | 20:47
41
עם זאת, כפי שאמרתי, פלסטיקה גרועה -
נשבר לאחר מס' מועט של פעמים שהשתמשתי.
כמוהו כמו המעבד הקודם.
לצפיה ב-'יש דסקיות לחיתוך צ'יפס ,שיעיל גם לפילפלים ולמלפפונים,וגם,'
יש דסקיות לחיתוך צ'יפס ,שיעיל גם לפילפלים ולמלפפונים,וגם,
21/02/2017 | 20:47
2
33
ויש עוד דסקית לחיתוך כרוב ירוק וכרוב סגול,לרצועות דקות כמו אטריות,

לצפיה ב-'שלי מעולם לא נשבר,הוא מונח על השייש באופן קבוע ,ולא זז משם.'
שלי מעולם לא נשבר,הוא מונח על השייש באופן קבוע ,ולא זז משם.
21/02/2017 | 20:51
1
40
את כול החלקים מדיחים אצלינו במדיח,ולאחר הייבוש,מחזירים למעבד -המזון בחזרה.
אצלינו כלום לא נפל ולא נשבר.
לצפיה ב-'החלקים לא נפלו !'
החלקים לא נפלו !
21/02/2017 | 20:52
35
ידית המעבד נסדקה כתוצאה משמוש רגיל.
לצפיה ב-'המחאות דחויות'
המחאות דחויות
20/02/2017 | 23:28
4
104

1. האם יש מגבלה לתאריך הפרעון של הצ'ק, בהפקדת צ'ק דחוי?
אני רוצה להפקיד סדרה של צ'קים (שכר דירה שאני משכיר),
שתאריך הפרעון של חלקם הוא גם שנתיים קדימה, האם אפשרי?

2. בנוסף, החשבון שלנו הוא משותף, של אישתי ושלי,
אבל כל הצ'קים הם רק על שמי, האם רק אני צריך לחתום מאחור?

3. אם יש בעיה טכנית עם אחד הצ'קים (משהו לא תקין בכתיבת בצ'ק, משהו לא תקין בחתימה וכו'),
האם אני אדע מזה זמן קצר לאחר ההפקדה,
או שבעוד שנתיים עלול לחזור צ'ק בגלל בעיה טכנית?

לצפיה ב-'פעם באמת אי אפשר'
פעם באמת אי אפשר
21/02/2017 | 06:13
82
היה להפקיד צ'קים אם לא נוכחת פיזית בבנק. היום לכל מיני בנקים יש אפליקציות שמאפשרות לך להפקיד את הצ'ק מכל מקום בתנאי שיש לך חיבור אינטרנט\סלולרי. זה עובד מצוין וזה היה פותר את עניין העמלות פר צ'ק
למיטב ידעתי, לפחות בעבר, אפשר היה לעשות את זה רק שנה קדימה.  
לצפיה ב-'המחאות'
המחאות
21/02/2017 | 08:02
76
1. ניתן להפקיד צקים גם 3 שנים קדימה, על אף שכל בנק מתנהג שונה במעט

2.חשבון משותף אך על הצק רק אתה מופיע, אתה צריך לחתום בגב (האמת קצת מוזר כי ששניים בעלי החשבון אז מופיעים שניהם) כמובן לא כשמדובר על מורשה/מיופה כח בחשבון.

3. שוב כיוון שכל בנק מתנהג שונה, יש בנק "שירים דגל" מראש על בעיה טכנית ויש כאלו שרק במועד הפירעון יבחנו את כל הנדרש (חתימה, מוטב, התאמה בין מילים לספרות ועוד)
אני מציע לך לברר עם הסניף שלך, אגב זה גם יכול להשתנות מסניף לסניף...ואפילו מפקיד לפקיד
לא כולם מומחים בנהלים ולא פעם מחזירים צק טכנית על שטויות וחוסר תיאום והבנה

אתן דוגמא לשוני בהתייחסות הבנק להמחאות דחויות
עסק שמפקיד צקים דחויים והם משמים כבטחונות או לצורך מסגרות הצקים נבחנים בקפידה בעת ההפקדה.
עסק שמפקיד צקים למשמרת והם אינם נחשבים כ"בטוחה", הבנק שם במשמרת ובוחן בעת הפרעון
בסוף מדובר בניהול סיכונים של הבנק מעבר לטכניקה.

כמובן שאתה כאדם פרטי ולא עסק (אולי כן), ההתייחסות מעט שונה (סיכון שונה)

* כל נושא ההפקדה הדיגיטלית
ניתן להפקיד רק צקים מזומן או עד חצי שנה אחורה
לא ניתן להפקיד דחויים.
חייבים לסמן קרוס ולרשום למוטב בלבד (אם לא מודפס מראש)

לצפיה ב-'מודה ו(לא) עוזב?'
מודה ו(לא) עוזב?
21/02/2017 | 10:47
1
74
בפעם האחרונה ששלחת אותה הודעה לשני פורומים שונים והעירו לך על כך, כתבת שקיבלת את ההערה (ואף הודית עליה לטריליאן). מה ההסבר לכך שאתה חוזר ועושה זאת לאחר כשבוע, כאשר הבעייתיות כבר הובהרה לך?

רוצה לקבל יותר תשובות? מבחינתי לפחות אין בכך שום פגם כל עוד אתה מציין בהודעה שהיא נשלחה לעוד פורום(ים)  כך שמי שרוצה לענות לך יוכל לבדוק אם לא קיבלת כבר אותה תשובה, או להתייחס לתשובות שקיבלת בדרך כלשהי. כמו שאתה יכול לשער, זה די מעצבן לטרוח עבור מישהו רק כדי לגלות שהטירחה היתה לשווא שכן אותה תשובה כבר ניתנה לו ע"י מישהו אחר. אני חוזר בזאת על מה שכבר נאמר לך, כי נראה שלא ממש הפנמת את המסר.

מכל מקום, אני צופה להודעה שלך בפורום "שאלה קטנה" תוחלת חיים קצרה מאד, ובכך תצטרף לחברה מכובדת בהחלט.

לצפיה ב-' אגב, בפעם הקודמת זה היה ליותר משני פורומים...'
אגב, בפעם הקודמת זה היה ליותר משני פורומים...
21/02/2017 | 13:58
49
לפי דבריו של יוסי זיו שגם התרעם על כך (ובצדק).
לצפיה ב-'רכישת גופי תאורה בחו״ל ומשלוח לארץ (שאלת מיסים)'
רכישת גופי תאורה בחו״ל ומשלוח לארץ (שאלת מיסים)
20/02/2017 | 16:05
9
94
אני במחשבה לרכוש מספר גופי תאורה בחו״ל (אנגליה), במקום לרכוש בארץ (הם, ספציפית, משמעותית זולים יותר שם)
ראיתי באתר המכס את המכסים, אם זה באמת נופל בקטגוריה הזו (מנורות-מתאמי תאורה) אז בסה״כ, על כל העסקה, כשתגיע לארץ - אשלם תוספת של 28.7% או 17%, או שיש עוד מיסים שעלי לקחת בחשבון?
האם גופי תאורה באמת נופל בקטגוריה הזו? אין אף קטגורה אחרת שעוסקת בתאורה...
תודה
לצפיה ב-'אם העלות היא עד $1000 - 17%. אם מעל $1000 - 28.7%.'
אם העלות היא עד $1000 - 17%. אם מעל $1000 - 28.7%.
20/02/2017 | 17:47
8
180
מהזכור לי, בטבלה שהבאת צילום שלה, יש לעיתים התייחסות למוצרים מאוד נקודתיים בתוך קטגוריה ולעיתים התייחסות כללית בלבד.
אם לא מצאת קטגוריה או תיאור מתאים, אישית הייתי לוקח בחשבון את המקרה בו המס יהיה הגבוה ביותר.

במידת הצורך, בדקי את האפשרות לפצל את ההזמנה למספר משלוחים. אבל (!) לרשות המיסים יש אפשרות להתייחס למספר משלוחים כאל משלוח אחד אם נשלחו מספק בודד בפערי זמנים קצרים. כמדומני שיש לעניין זה התייחסות באחד המדריכים של רשות המיסים.

שימי לב, ההתייחסות בטבלה היא לדולר ארה"ב, במידה ואת רוכשת מאנגליה, בצעי חישוב מתאים לערך בליש"ט. למכס יש שיטת חישוב משונה של מט"ח, משהו עם השער היציג של יום מסוים בשבוע שקדם למועד הגעת המשלוח (שזה עניין מגוחך, שהרי משלוח יכול להימשך חודשיים-שלושה [במשלוח ימי] ומה שקובע הוא השער במועד הגעת הטובין ולא מועד הרכישה...).
לצפיה ב-'תודה. לא כל כך טוב לי לפצל כי גם המשלוח עצמו כרוך בתשלום'
תודה. לא כל כך טוב לי לפצל כי גם המשלוח עצמו כרוך בתשלום
20/02/2017 | 20:22
7
52
אפשר לדבר איתם, עם רשות המיסים, יש איזה כתובת שאפשר לצלצל, לשלוח מייל לדעתך? או שזה חזון אחרית הימים?
אני צריכה לדווח מראש, כמו שעוברים במכס במסלול האדום אם רוצים להצהיר על משהו, או שהחבילה נשלחת, ואם מחייבים, מחייבים בכמה שמחייבים.... ?

לצפיה ב-'קשה לדבר איתם וגם אין על מה, ודאי שלא מראש'
קשה לדבר איתם וגם אין על מה, ודאי שלא מראש
20/02/2017 | 20:46
6
71
כשהחבילה יגיע תידרשי (כנראה) לשלם מסים בהתאם להצהרה שתופיע עליה (טופס CN22, כל מי ששולח חבילות לחו"ל מקבל כזה בדואר, וכמובן חברות מסחריות מדפיסות זאת אוטומטית). אם תהיה בעיה כבר יצרו קשר איתך.

אם החבילה תישלח בדואר רגיל יבקשו ממך לשלם בסניף הדואר (תוכלי להגיש ערעור במידת הצורך) ואם היא תישלח בחברת בלדרות הם כבר יבצעו את השחרור מהמכס ויגבו ממך מראש את המסים (או כשהשליח יגיע) + עמלות שונות ומשונות.

בשורה התחתונה: אין לך מה לפצל. תזמיני מה שתזמיני, תשלמי מה שתידרשי. הדבר היחיד שהייתי בודקת הוא צורת המשלוח, כי אם שולחים לך בבלדרות, כאמור, זה לא ייגמר רק במסים...
לצפיה ב-'תודה רבה. אשתמש בעצות.'
תודה רבה. אשתמש בעצות.
21/02/2017 | 12:20
5
25
לא הצלחתי לקרוא את הכתבה המצורפת כיוון שהיא מוגבלת למנויי הארץ.

לצפיה ב-'הכתבה ב"דה מרקר"'
הכתבה ב"דה מרקר"
21/02/2017 | 13:30
1
43
עד כמה שאני זוכר כל כתבות זמינות אם מגיעים אליהן דרך גוגל.
העתיקי את המשפט הבא - או חלק ממנו - למנוע החיפוש:

החבילה שהזמנתם באינטרנט הגיעה! עכשיו תשלמו עוד חברות השילוח המהיר לא מתחרות על הישראלים: התעריפים לא שקופים ואף אחד לא מתחייב לעלות סופית

לצפיה ב-'הגעה דרך גוגל נדרשת לכתבות ב"הארץ"; דה-מרקר פתוח לכולם'
הגעה דרך גוגל נדרשת לכתבות ב"הארץ"; דה-מרקר פתוח לכולם
21/02/2017 | 13:54
7
לצפיה ב-'הכתבה לא בהארץ (גם אני לא מנויה), היא בדה-מרקר ופתוחה לכולם'
הכתבה לא בהארץ (גם אני לא מנויה), היא בדה-מרקר ופתוחה לכולם
21/02/2017 | 13:43
2
24
זה קישור שצירפתי אין ספור פעמים ומעולם לא קיבלתי תגובה שהוא מוגבל, וגם לי לא הייתה בעיה להיכנס אליו מכל מחשב. אולי ניסית מסלולרי ולכן זה שונה?
לצפיה ב-'אכן. קודם פתחתי ממחשב אחר, אני כבר לא לידו'
אכן. קודם פתחתי ממחשב אחר, אני כבר לא לידו
21/02/2017 | 13:53
1
23
כנראה היה שם איזה חוסם פרסומות, וישר חשבתי שמדובר בהארץ שחוסמים את הכתבה.
הצלחתי לקרוא עכשיו. מעניין מאד.

לצפיה ב-''
21/02/2017 | 13:56
2
לצפיה ב-'CARCOST'
CARCOST
20/02/2017 | 22:33
1
120
אז מי עומד מאחורי אתר קארקוסט ?
1. איציק מן מנכ"ל פושט רגל .

כתבה הארץ 16.08.2006  :

2. דורון רובין יו"ר פושט רגל .

כתבה בגלובס 12/11/2009  .

כתבה בהארץ 
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
21/02/2017 | 07:58
73
זאת לא החברה שקונים ממנה את הרכבים, הם בסה''כ מתווכים בין הלקוח הפרטי לחברת הליסינג וגוזרים קופון באמצע. כרוכש אין לך קשר מתמשך איתם אלא חד פעמי וקצר בלבד, כך שגם אם הם פושטים רגל שוב החשיפה שלך אליהם היא אפסית.
אז למה טרחת להרשם לתפוז במיוחד כדי לפרסם את ההודעה הזאת? כנראה שאתה עובד אצל המתחרים...
לצפיה ב-'האם שמעתם על זיפי לקניות בחו"ל,נתקלתי'
האם שמעתם על זיפי לקניות בחו"ל,נתקלתי
20/02/2017 | 16:52
4
86
בכתבת תדמית המהללת את האתר.האם כדאי לרכוש דווקא באמצעותם ?
לצפיה ב-'מה הרבותא בקנייה דרכם?'
מה הרבותא בקנייה דרכם?
20/02/2017 | 19:04
2
20
לצפיה ב-'כלומר הם בסך הכל איסתרא בלגינא קיש קיש קריא ?'
כלומר הם בסך הכל איסתרא בלגינא קיש קיש קריא ?
20/02/2017 | 20:34
1
14
לצפיה ב-'מסתמא...'
מסתמא...
20/02/2017 | 21:12
10
לצפיה ב-'אנ י קניתי רק פעם אחת '
אנ י קניתי רק פעם אחת
20/02/2017 | 19:08
57
היגיע מהר יותר מאיביי. משהוא ב100 ש"ח 
אבל אני ממשיך ליקנות מאיביי 
לצפיה ב-'האם קופסאות פלסטיק מומלץ לשים בהן קפה? '
האם קופסאות פלסטיק מומלץ לשים בהן קפה?
20/02/2017 | 07:42
6
93
אני מאחסן את הקפה בפריזר.

אולם בעבודה , אני לא יכול לשים שם, ומעדיף לשים בקופסא ישירות בתוכה.

האם קופסאות פלסטיק מומלצות?  כגון לוק לוק ,

או שהן עלולות לשחרר חומרים רעילים ?

הרי אני מכין סלט בבוקר בתוך קופסאות אלו.
לצפיה ב-'עדיף כלי זכוכית ,כלי גרבר של תינוק נהדר'
עדיף כלי זכוכית ,כלי גרבר של תינוק נהדר
20/02/2017 | 14:28
5
20
לצפיה ב-'תודה. השאלה היא עד כמה זה מסוכן? '
תודה. השאלה היא עד כמה זה מסוכן?
20/02/2017 | 14:30
4
21
לצפיה ב-'מסוכן לקפה? לא'
מסוכן לקפה? לא
20/02/2017 | 14:31
3
72
קפה מה הכוונה ? טחון ,פולים 
לצפיה ב-'טחון, קפה שחור... האם הפלסטיק של לוק לוק מסוכן ..'
טחון, קפה שחור... האם הפלסטיק של לוק לוק מסוכן ..
20/02/2017 | 14:38
2
24
לצפיה ב-'לא ,ברם עדיף כלי זכוכית'
לא ,ברם עדיף כלי זכוכית
20/02/2017 | 14:45
1
25
לצפיה ב-'Toda'
Toda
20/02/2017 | 15:16
18
לצפיה ב-'להגיש תביעה קטנה בקלות'
להגיש תביעה קטנה בקלות
19/02/2017 | 00:58
7
178
הופיע בפייס.
לצפיה ב-'הגשת תביעה קטנה'
הגשת תביעה קטנה
19/02/2017 | 11:03
111
היא הליך פשוט יחסית, וכדאי לחשוב פעמיים אם יש צורך לשלם עבור עזרה.
לצפיה ב-'מיותר לחלוטין. לגבות 300-500 ש"ח עבור מספר הקלקות?!'
מיותר לחלוטין. לגבות 300-500 ש"ח עבור מספר הקלקות?!
19/02/2017 | 12:16
5
123
ניתן להגיש תביעה קטנה, בכל בית משפט רלוונטי, מבלי לצאת החוצה.
אין שום בעיה להגיש תביעה קטנה דרך האינטרנט, כתבתי על העניין בפורום בעבר.

בשביל סיוע, ניתן לפנות למוקד המידע של הרשות השופטת וכן בשירות צ'ט המצוי באתר האינטרנט של בתי המשפט.

מתוך האתר:
"בשל עלויות המשלוח המשתנות בהתאם למיקומו של בית המשפט בו תוגש התביעה, עמלת השירות משתנה בהתאם."
צר לי, שטויות!
את דעתי על האתר הזה לא אכתוב.

~~~~~
קישורים:
טופס "כתב תביעה" - http://elyon1.court.gov.il/heb/forms/tvia1.pdf (כמובן ניתן להוסיף עמודים נוספים לפי הצורך)
אתר "נט המשפט" - https://www.court.gov.il/NGCS.Web.Site/HomePage.as... (ניתן להזין מספר זהות מצד ימין, לאחר מכן, בראש העמוד, באמצע (מעט שמאלה) יש קישור "פתיחת תיק")
מדריך הגשת תביעה קטנה דרך האינטרנט מטעם הרשות השופטת (אין לי מושג עד כמה עדכני): http://elyon1.court.gov.il/heb/netminfo/doc/ktanot...
דף הנחיות הגשת תביעה קטנה: http://elyon1.court.gov.il/heb/info/choveret/Tktan...
הגשת תביעה קטנה באתר "כל זכות": http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%94%D7%92%D7%A9%D...
לצפיה ב-'הקישור לאתר הופיע בפייס, וחשבתי שהמידע מתאים לפורום'
הקישור לאתר הופיע בפייס, וחשבתי שהמידע מתאים לפורום
19/02/2017 | 22:47
2
65
לשמחתי אני לא צריכה את המידע, אז לא התעמקתי בו.
אם אכן המידע שבו מיותר, אין לי בעיה שימחק.
לצפיה ב-'סביר להניח שהוא לא "הופיע" אלא שילמו על פרסומת...'
סביר להניח שהוא לא "הופיע" אלא שילמו על פרסומת...
20/02/2017 | 01:22
20
לצפיה ב-'למה שיימחק?'
למה שיימחק?
20/02/2017 | 10:05
51
ההודעה שלך בצירוף ההסתייגויות שאחריה יכולים לעזור לתועי דרך שייתקלו באותה פרסומת ויחפשו עוד קצת מידע.
לצפיה ב-'שיחקתי קצת עם המחשבון שלהם...'
שיחקתי קצת עם המחשבון שלהם...
20/02/2017 | 11:01
1
66
גובים 30% (!!) מסך התביעה.
לא רע.
בשבילם, כמובן.
לצפיה ב-'הרושם שלי היה שאין הבדל בעלות השירות כתלות בסך התביעה'
הרושם שלי היה שאין הבדל בעלות השירות כתלות בסך התביעה
20/02/2017 | 12:18
81
עלות השירות תלויה בבית המשפט בו התביעה תוגש, 300 ש"ח ת"א, 500 ש"ח בית שאן/קצרין/נהריה. יש גם סכומים בין 300 ו-500.
יתר התשלום נובע מאגרת בית משפט שהיא 1% מהסעד המבוקש / 50 ש"ח - הגבוה מביניהם.
לצפיה ב-'כתמי רטיבות בתקרה'
כתמי רטיבות בתקרה
19/02/2017 | 11:09
3
119
שלום, כשרכשנו דירה לפני כשלוש שנים, סיידנו אותה, כולל תקרות. לפני מספר חודשים נמכרה הדירה שמעלינו ועברה שיפוץ מקיף. השבוע הבחנו בתקרות של שלושה חדרים, בכתמי רטיבות יבשים, בקוטר 20-30 ס"מ.
כיצד ניתן / צריך לפעול מול בעלי הדירה שמעל? (מעבר לאפשרות של סיוד חוזר של התקרות). תודה מראש עבור תשובה.

לצפיה ב-'נו'
נו
19/02/2017 | 11:35
1
118
אם זה יבש, ואין רטיבות\התקדמות בגודל של השטח הרטוב- אז אפשר לקוות שזה כתוצאה מהשיפוץ ולא כתוצאה מדליפה מתמשכת. 
אני הייתי עוקבת אחרי זה קצת לפני עשיית מעשה, נגיד מחכה שבוע, כדי לוודא שזה אכן משהו שחלף ולא דליפה שממשיכה לדלוף כי הטיפול בשניים שונה לגמרי.
אם זו לא דליפה שממשיכה לדלוף, למה אתה מצפה יותר מסיוד? תקרה חדשה? לא הבנתי. 

לצפיה ב-'בתוספת קטנה'
בתוספת קטנה
19/02/2017 | 17:03
94
כדי להמנע מטעויות בהערכה כדאי לסמן בעיפרון את גבולות הכתמים כדי שניתן יהיה לדעת אם וכיצד הם מתפתחים.
לצפיה ב-'מעקב'
מעקב
20/02/2017 | 12:12
62
אם מדובר בשלושה חדרים שונים ואם הכתמים רחוקים אחד מהשני , אז יש להניח שמדובר ברטיבות שהיתה בתוך החול לפני הריצוף.
במקרה זה יש לחכות ,אולי עד סוף הקיץ , ואז לסייד מחדש וזה הכל.זה המקרה הקל והטוב.
אם אתה מתרשם שהמצב מתדרדר ומחמיר  כלומר הכתמים גדלים ופעילים זה דורש הרמת ריצוף והרבה בלגן......

בינתיים הייתי מיידע את השכן מלמעלה ומחכה לראות מה קורה עוד כמה חודשים.
לצפיה ב-'המלצה למדפסת עם סורק WIFI ודיו לא יקר?'
המלצה למדפסת עם סורק WIFI ודיו לא יקר?
19/02/2017 | 01:43
48
אם יש גם המלצה לחנות בה אפשר לקנות אז בכלל טוב

תודה
לצפיה ב-'שאלה על קו סלולאר'
שאלה על קו סלולאר
16/02/2017 | 08:44
24
211
יש לי שני מכשירים ישנים שעובדים ברשת מסויימת (אלו מכשירים ללא סים)
שמשמשים בתור גיבוי לבני הבית במידה והמכשיר שלהם בתיקון

לפני שבוע קיבלתי מכתב מהמפעיל שאומר לי שסוג רשת זה נסגר
ולהגיע למרכז שרות
הגעתי ושם אמרו לי שאם אני לא קונה שני כרטיסי סים (ומין הסתם מכשירים מתאימים)
הקווים נמחקים ולא יעבדו יותר

האם זה מותר להם ?
לסגור ככה שני קווים שפעילים
לצפיה ב-'זה הליך מקובל בחברת פלאפון'
זה הליך מקובל בחברת פלאפון
16/02/2017 | 10:12
8
135
אם כי בעבר, כשעשו זאת החליפו את המכשיר במכשיר אחר, משומש, שיכול לעבוד על הרשת החדשה.
נסה לדרוש זאת.
לצפיה ב-'אין להם '
אין להם
16/02/2017 | 10:50
7
117
דורשים 100 שקל על שני כרטיסי סים
וזהו
מעבר לזה הם ענו שלא חייבים כלום
לצפיה ב-'פני למשרד התקשורת ולפניות הציבור של פלאפון (בכתב כמובן)'
פני למשרד התקשורת ולפניות הציבור של פלאפון (בכתב כמובן)
16/02/2017 | 12:36
6
106
כאשר רשת סלקום סגרה את רשת TDMA, משרד התקשורת הוסיף נספח לרישיון בו סלקום הייתה מחויבת להחליף ללקוחות את המכשיר שברשותם ללא עלות ואף לספק אחריות למשך 3 או 6 חודשים.

לא ידוע לי שפלאפון קיבלה אישור לסגור את רשת CDMA שלה.
לפני קצת פחות מעשור (סביב 2009-2010) פלאפון קיבלה אישור לסגור את רשת NAMP ואז משרד התקשורת חייב אותם להחליף את ציוד הקצה של הלקוחות ללא תמורה.
לצפיה ב-'אני בן ותודה אני אפנה אליהם'
אני בן ותודה אני אפנה אליהם
16/02/2017 | 16:27
5
83
יש את זה רשום איפה שהוא כדי שאני יוכל להראות להם ?
לצפיה ב-'ברשיונות החברות. אפשר למצוא אותם באתר משרד התקשורת.'
ברשיונות החברות. אפשר למצוא אותם באתר משרד התקשורת.
16/02/2017 | 17:47
4
25
לצפיה ב-'זה ?'
זה ?
16/02/2017 | 18:12
3
61
לצפיה ב-'כן, זה זה. עבור על תוכן העניינים / ערוך חיפוש בקובץ (CTRL+F)'
כן, זה זה. עבור על תוכן העניינים / ערוך חיפוש בקובץ (CTRL+F)
17/02/2017 | 01:46
2
54
מרפרוף מהיר במקרה שמתי לב שהנספח לגבי הרשת האנלוגית הישנה מופיע ממש ממש בסוף הקובץ. אבל לגבי הסגירה של הרשת הנוכחית לא ראיתי אם יש שם מידע (צריך לחפש, כאמור).
לצפיה ב-'. בנוסף, לא ידוע לי שפלאפון קיבלה היתר לסגור את רשת CDMA'
. בנוסף, לא ידוע לי שפלאפון קיבלה היתר לסגור את רשת CDMA
17/02/2017 | 09:00
1
19
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/02/2017 | 09:47
11
לצפיה ב-'רעיון'
רעיון
17/02/2017 | 05:46
7
67
אפשר לנסות לנייד את המספרים לחברה אחרת שהסימים שלה עולים פחות ואולי עלות הקו גם זולה יותר.

לצפיה ב-'הנקודה היא לא רק הסימים'
הנקודה היא לא רק הסימים
17/02/2017 | 07:47
6
89
אלה גם המכשירים שעושים את שלהם

כרגע שני המסלולים הם לא דיברת לא שילמת
כלומר יכול להיות חשבונית 0 מה שקורה לעיתים
כי המכשירים במגרה מתי שלא משתמשים איתם

לנייד זה אומר לעבור למסלול עם דמי מנוי כי לא קיים יותר מסלול לא דיברת לא שילמת
ולקנות מכשירים חדשים כי אי אפשר לשים קו על הקיימים (בגלל זה כל הבעיה הזאת)

יום ראשון אני ינסה לפנות למשרד התקשורת
ולשמוע מה הם יגידו
לצפיה ב-'HotMobile מציעה תכנית תעריפים "לא דיברת לא שילמת".'
HotMobile מציעה תכנית תעריפים "לא דיברת לא שילמת".
17/02/2017 | 09:01
31
לצפיה ב-'דבר על 2 מטר ,זה בחינם ,גם הממסרים '
דבר על 2 מטר ,זה בחינם ,גם הממסרים
17/02/2017 | 09:31
3
44
לצפיה ב-'זה בתכנון'
זה בתכנון
17/02/2017 | 09:46
2
78
מזמין מכשיר מחול

הממסרים של האגודה ואני לא חבר אגודה

לצפיה ב-'הממסרים לא חסומים רק תכניס P.L'
הממסרים לא חסומים רק תכניס P.L
17/02/2017 | 13:40
1
23
לצפיה ב-'אני יודע '
אני יודע
17/02/2017 | 17:31
62
הם פשוט לא רוצים שמי שלא חבר אגודה ידבר
ואני לא חבר אגודה
לצפיה ב-'עלות מכשירים זניחה 100~ לנייד טיפש.'
עלות מכשירים זניחה 100~ לנייד טיפש.
17/02/2017 | 11:17
69
לצפיה ב-'טוב מאד שסוגרים את הרשת הישנה'
טוב מאד שסוגרים את הרשת הישנה
17/02/2017 | 22:29
6
75
אין לי בכלל אמפטיה ל"בעיה" שלך. להחזיק במגירה 2 מכשירים עם מספרים שונים לגיבוי נשמע לי דבר קריפי לחלוטין.
אין הגיון שפלאפון ימשיכו לשדר ולתחזק רשת שלמה בשביל עשרות אנשים. הטכנולוגיה מתקדמת ואי-אפשר לעצור אותה. כמו שאמרו לפניי - יש לך פתרון טוב לתוכנית "לא דברת, לא שילמת".
לצפיה ב-'אני מחזיקה לגיבוי את הסמארטפון הקודם שלי'
אני מחזיקה לגיבוי את הסמארטפון הקודם שלי
18/02/2017 | 01:10
68
במקרה של תקלה באחד מהמכשירים שלנו, פשוט מעבירים אליו את הסים עד התיקון. וזה לא עולה כלום.
המכשיר נח לו במגרה ללא עלות, וכשהוא מקבל סים, התשלום השוטף של המכשיר המקולקל ממשיך כרגיל. כלומר, אין שום שינוי בתשלום.
לצפיה ב-'??'
??
18/02/2017 | 08:10
4
53
רוצים לנתק את הרשת הישנה אין בעיה
אבל תנו לי מכשיר מתאים
למה לגרום לי להוציא כסף על משהו שאני לא צריך להוציא

שביטלו את הרשת האנלוגית הם הביאו לי מכשיר פשוט  שמשרת אותי עד היום (לא משתמש בסמארטפון)

כמו שרשמתי המכשירים משמשים לגיבוי ברגע שסמארטפון של מישהו מבני הבית בתיקון בדרך כלל זה לוקח שבוע

לצפיה ב-'לא צריך סמארטפון בשביל סים, יש מכשירי "כסילופון" שיש בהם סים'
לא צריך סמארטפון בשביל סים, יש מכשירי "כסילופון" שיש בהם סים
18/02/2017 | 11:55
67

לצפיה ב-'כפי שנאמר לפניי, אין צורך ב*קווים* לגיבוי; די במכשירים ישנים'
כפי שנאמר לפניי, אין צורך ב*קווים* לגיבוי; די במכשירים ישנים
18/02/2017 | 20:24
2
45
שפשוט מעבירים אליהם את הסים וחסל.

אגב, גם כשסלקום ביטלה את רשת ה-TDMA היה איזשהו הסדר, אבל הוא היה רק לקווים פעילים, למיטב הבנתי. מכיוון שהיו לי במגירה מכשירים ישנים שלא היו פעילים שנים, לא קיבלתי אפילו מכתב עדכון... פשוט ניתקו את הקווים וזהו. לא באתי בתלונות כי זה היה די צפוי.
לצפיה ב-'פתאום חשבתי'
פתאום חשבתי
19/02/2017 | 00:57
1
42
בקיץ 2009 נאלצתי לקנות מכשיר חדש מכיוון שהורידו את הרשת של המכשיר שלי
לקוחת סלקום
למיטב זכרוני אפילו נאלצתי לקנות מהם את הסים
הייתי זכאית לקבל מכשיר חדש חינם??? :)
לצפיה ב-'ייתכן; בדקי ברישיון סלקום אם היית זכאית (לא שזה משנה עכשיו)'
ייתכן; בדקי ברישיון סלקום אם היית זכאית (לא שזה משנה עכשיו)
19/02/2017 | 01:06
42
(הנספח מופיע בסוף, עמ' 156 בקובץ)
לצפיה ב-'"אין למדוד, אני לא נותן למדוד, או שתיקח או שתלך" -מה השיקול?'
"אין למדוד, אני לא נותן למדוד, או שתיקח או שתלך" -מה השיקול?
18/02/2017 | 21:01
16
174
"אין למדוד, אני לא נותן למדוד, או שתיקח או שתלך" / שוק בצלאל

רקע קצר :

אני משתמש הרבה בבגדי ים.

בגדי הים אצלי מתכלים מאוד מהר, חלקם נשחקים , חלקם אובדים (!) וחלקם נקרעים. 

אני חייב זמינות מיידית של בגדי ים, בייחוד בחודשים הקרובים שטרם כניסת הקיץ.

זה חלק מהעבודה שלי..

קשה לי מאוד להתאים בגד ים שיהיה מושלם , או שקטן מדי, או שהרשת פוגעת בעור, וכו' , גם המידה שלי גדולה יחסית (אני עדיין בדיאטה, ויש לי עוד כמה קג לרדת).

היו לי כמה מכנסיים ובגדי ים מעולים, כמו שכתבתי אבדו, נקרעו ונעלמו.

במהלך סוף הקיץ חיפשתי, חרשתי עד למגה חולון , וכמובן במה ורטיימר וכו'

הדגם המושלם היה ARENA XXXL , אפורות , מצטער שלא קניתי עוז זוג.

(דגם זהה קטן מאוד נמכר במגה, כנראה יש הבדל בין הדגמים והגדלים)

ביום שישי האחרון, נסעתי לשוק בצלאל, יש שם דוכן שמוכר בגדי ים מעולים של חברת סנפיר, (חברה ישראלית?) 

מחירם מעולה, 20 שקלים ליחידה, הם גם מאוד טובים לי (הזוג שהיה לי נקרע).

לקחתי 3 סוגים של בגדי ים למדוד 

בגד ים רגיל, (דגם זהה לזה שקניתי בקיץ)

בגד ים חצי ברך עם כיסים  (לא קניתי עוד)

ומכנסי גלישה (מזכירים את מכנסי OP למי שהיה באייטיז.. וזוכר את הדוגמן..)

למעשה, בגדי ים / ביגוד צריך להתאים , גם לרמת הלבישה הראשונית, וגם לאחרי כן, כיצד מגיב במים, וכיצד לכביסה.

אולם מבחינתי הייתי מסתפק בלבישה הראשונית. ומקסימום אם לא היה נוח במים או בכביסה כפרה 

בגלל שירדתי במשקל, רציתי למדוד את בגדי הים / מכנסי הגלישה וכו'

ולהתאים לי  .

נחזור למקרה:

לפני כחצי שנה כאמור , רכשתי זוג, ועוד מכנס טריניג, והמוכר (כנראה קרוב משפחה ) נתן לי למדוד, . אפילו דיברנו על כדורגל, כי הבן שלו משחק בבני יהודה ילדים א'.

ביום שישי כאמור, לקחתי את הסוגים למדוד, המוכר האחר (אלו שתי חנויות צמודות) המוכר לא אישר לי, גם אחרי ההסברים , שאני רוצה למדוד בשל הירידה במשקל, ואני רוצה לקנות כמה וכמה מכנסיים.

הוא החזיר את המכנסיים לסטנד. 

הלכתי למוכר השני, וגם הוא אמר לי כך, שזה סוף עונה ולא מודדים, גם אחרי שאמרתי לו שאני מדדתי בעבר, הוא אמר זה היה פעם.

ויש לך חנות למטה שיתן לך למדוד.

בגלל שאני חייב ב"י, קניתי רק אחד. במידה הקודמת שלי . 

לא יכולתי למדוד , ולא יכולתי לקנות אחרים, וגם לא לקנות כמה בגדי ים במידה הזו שקניתי וקניתי רק אחד.

מה שביעס אותי, כי רק עוד שבועיים, אוכל לקנות שוב, וזה יאלץ אותי לנסוע שוב.

השאלות

1. מה היו השיקולים שלו , לא לתת לי למדוד?

הרי הייתי קונה כמה וכמה , להערכתי סה"כ , 6-7 פריטים?

לא היה עומס, לא היו לקוחות,  לא היה חם, לא הזעתי, 

היה 15 מעלות וקר כמו שאני אוהב 

לצפיה ב-'במחיר שזה עלה, שווה לך כל ההתעסקות והחשיבה בזה?'
במחיר שזה עלה, שווה לך כל ההתעסקות והחשיבה בזה?
18/02/2017 | 21:48
1
92
יותר בריא לדעתי, ויותר שווה לך לא לחשוב על זה.
פעלת כמו שצריך. אם לא נותנים למדוד קונים זוג אחד, בודקים בבית, ובהזדמנות קונים עוד כמה.
אם "תנקום" בו ולא תקנה אצלו (לא שרצית, אבל אם) רק אתה מפסיד. כי אמרת שרק אצלו מצאת את מה שאתה צריך ומחפש.

מיותר לחשוב ולנתח את הסיפור. למה לא נתן וכו וכו. חבל. 

קנית זוג, אז עוד שבועיים תקנה עוד 6 אם תוכל להרשות לעצמך לקנות 6.

תוכל אפילו לבוא ולהחמיא לו, על הסחורה, ושמרוב שאהבת חזרת והחלטת לקחת עוד כמה זוגות.

תקשיב לי, אל תתעסק בזה לדעתי. מיותר וחבל. תרגיל את עצמך לשכוח מדברים כאלה ופחות להתעסק זה לא בריא ולא יצא מזה כלום.
לצפיה ב-'יש פה כמה רבדים, בכל מקרה אני לא נוקם, האינטרסים הם שלי'
יש פה כמה רבדים, בכל מקרה אני לא נוקם, האינטרסים הם שלי
18/02/2017 | 22:17
82
לקנות.

ולחסוך לי זמן ....

רק מעניין אותי מה השיקול .

בעוד השני, זה הרובד האישי, אין לי כריזמה , ואני לא יודע לשכנע ערסים .

אולי אני צריך לעבוד על זה?

לצפיה ב-'למה לטחון מים??'
למה לטחון מים??
18/02/2017 | 21:55
3
99
עזוב שיקולים והסברים, זה לא יפתור לך שום בעיה.
דוכן בשוק בצלאל לא חייב לך כלום. אתה רוצה למדוד?
לך לחנות מסודרת עם תא מדידה.
לצפיה ב-'אין בחנות אחרת. אבל אותי מעניין לשמוע צד של מוכר , עניין עיס'
אין בחנות אחרת. אבל אותי מעניין לשמוע צד של מוכר , עניין עיס
18/02/2017 | 22:15
2
21
לצפיה ב-'המוכרים עדיין לא חזרו '
המוכרים עדיין לא חזרו
18/02/2017 | 22:18
1
84
ממכירות מוצאי שבת . הם עסוקים במכירות . למי שלא מודד ביגוד גוף
לצפיה ב-'אני עובד סביב 250 שעות בחודש. והזמן שלי קצוב'
אני עובד סביב 250 שעות בחודש. והזמן שלי קצוב
18/02/2017 | 22:21
26
לצפיה ב-'טוב שלא נתן לך לימדוד '
טוב שלא נתן לך לימדוד
18/02/2017 | 22:15
5
99
ביגוד . שנוגע בעור לא נותנים לימדוד . אולי יש לך גרדת . וזה יעבור לאחר
בהרבה חניות אני רואה שלט. תחתונים . בגדים שבאים במגע עים עור לא ניתן למדידה . אני לא הייתי קונה בגד ים מה שאתה מדדתה
לצפיה ב-'ומה קורה במגה ספורט ובוורטהימר שכן אפשר למדוד?'
ומה קורה במגה ספורט ובוורטהימר שכן אפשר למדוד?
18/02/2017 | 22:19
4
25
לצפיה ב-'מעולם לא קניתי שם '
מעולם לא קניתי שם
18/02/2017 | 22:20
3
75
לא מכיר . אז לא אקנה שם
לצפיה ב-'ומה עם בגיר- גולף - המשביר, הרי מכנסיים גם מגיעים '
ומה עם בגיר- גולף - המשביר, הרי מכנסיים גם מגיעים
18/02/2017 | 22:22
2
61
במגע על תחתונים ועל עור.
לצפיה ב-'כוונת המשורר '
כוונת המשורר
18/02/2017 | 22:25
1
61
מקומות אינטמים . כמו הפין אולי לגבר יש זיווה . סיפליס . יכול להדביק אחרים
סתם מכנסים  לא מדביק . או אצל אישה . מחלות מין. אני לא יקנה בחנות שבגדים תחתונים נימדדים שם
לצפיה ב-',אז באמת צריך לבדוק איך ברשתות הספורט הגדולות כן מאשרים.'
,אז באמת צריך לבדוק איך ברשתות הספורט הגדולות כן מאשרים.
18/02/2017 | 22:28
16
לצפיה ב-'רקע "קצר"? (לא ממש הבנתי לשם מה היה נחוץ מלכתחילה)'
רקע "קצר"? (לא ממש הבנתי לשם מה היה נחוץ מלכתחילה)
18/02/2017 | 22:33
3
99
במשפט אחד:, קצת רזית, אתה לא סגור על המידה, הדוכן בשוק מחזיק בדיוק את סוג בגד הים שנוח לך... ולא נתנו לך למדוד.

לא ברור לי למה אתה שואל אותנו לגבי השיקולים שלהם...
מניסיוני בשווקים לא תמיד מקובל שמודדים בגדים. אולי לא נוח להם שלקוחות לוקחים סחורה / עומדים ומודדים / חוששים מגנבות...
הרי כל סיבה שננסה להעלות כאן היא לא יותר מהשערה ויכול להיות שאין סיבה טובה ופשוט לא מתאים להם וזהו. קנה או לא, העיקר שתחליט מהר ולא תבלבל להם ת'מוח. יש גם מוכרים כאלה, ובשוק לא מקבלים שירות של כלבו.

בכל מקרה בבגד ים "מכנסיים" צריך רק לבדוק שהגומי מתאים למותניים. שמים על הגוף, בודקים שנמתח עד לרוחב הדרוש, ואם יש חשש לוקחים מידה גדולה יותר ומקסימום קושרים חזק יותר את השרוכים. לא ביג דיל.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר. ... הפירוט היה כדי להסביר למה היה לי חשוב '
תודה על ההסבר. ... הפירוט היה כדי להסביר למה היה לי חשוב
18/02/2017 | 23:09
2
72
לקנות. דווקא שם
..

לצפיה ב-'חשוב = הם מוכרים בדיוק את מה שאני מחפש במחיר זול'
חשוב = הם מוכרים בדיוק את מה שאני מחפש במחיר זול
18/02/2017 | 23:17
1
84
אין צורך לפרט את כל תולדות בגדי הים שלך בשנים האחרונות...
לצפיה ב-'. צודקת...'
. צודקת...
18/02/2017 | 23:20
16
לצפיה ב-'דמי מעבר בבזק'
דמי מעבר בבזק
16/02/2017 | 11:06
14
148
אני צריך לחדש את קו התשתית לאינטרנט בבזק בימים אלו ולצערי כדי להשאר בחבילה של השנה החולפת בסך 55₪ החברה מחייבת אותי בדמי מעבר בסך 99₪. אחרת, החבילה החדשה תעמוד על סך 79₪ לחודש. לפי הנאמר לי בחברת בזק, זוהי הנחיה של משרד התקשורת. מבקש לדעת כאן, האם זה נכון? ואם ישנה דרך לעקוף את זה. תודה, משה

לצפיה ב-'אני לא מאמין שזו הנחיה של משרד התקשורת'
אני לא מאמין שזו הנחיה של משרד התקשורת
16/02/2017 | 11:23
85
וכדאי שתבדוק שוב את הדברים, 
אין צורך לחדש מדי שנה את חבילת תשתית האינטרנט, החבילה מחיר החבילה שנרשמת אליה לפני שנה אמור (כך לפחות סיכמת עם בזק) לעלות השנה ומה שיעמוד על 79 ש"ח זו לא החבילה החדשה אלא הישארותך בחבילה הקיימת.
מה שאתה בעצם רוצה הוא חבילה מוזלת  חדשה.
לדעתי תשתית אינטרנט במחיר 55 ש"ח לחודש בבזק היא מאד זולה ויתכן וכדאי לשלם 99 ש"ח (שאפשר לראות זאת כתוספת של 8 ש"ח לחודש) כדי להשאר בה.
לצפיה ב-'ניסוח מטעה'
ניסוח מטעה
16/02/2017 | 12:11
77
חברות שונות משתמשות בניסוח הזה. משרד התקשורת *מאפשר* לחברות לגבות דמי מעבר, אל לא *מחייב* אותן לעשות זאת. קצת דומה לכך שמשרדי ממשלה שונים מתיחסים לחוק חופש המידע כאילו החוק מטיל עליהן חובה לדרוש הזדהות של המבקש (כולל מס. ת.ז.), לגבות את האגרה (המצחיקה, אבל דורשת תשלום בדאר)  וכד' בעוד האמת היא שהוא רק מתיר להן לעשות זאת.

לעניין ששאלת עליו: איומי עזיבה עשויים להתגלות יעילים (לפחות עם נטויז'ן הם עובדים מצויין. שימור לקוחות הוא אחת הפונקציוטת הכי יעילות שם).
לצפיה ב-'כפי שנכתב, הרגוטור מאפשר לגבות, הוא בהחלט אינו מחייב'
כפי שנכתב, הרגוטור מאפשר לגבות, הוא בהחלט אינו מחייב
16/02/2017 | 12:23
8
61
חפש "איסור אפליה בין מנויים" סביר שתמצא את הודעת משרד התקשורת בעניין.
לבזק יש מחירון קשיח למדיי. במנוי בו אני מיופה כח, לפני כחודש חידשתי את המנוי לתשתית האינטרנט, 55 ש"ח לחודש + 99 ש"ח "דמי מעבר" + 40 ש"ח זיכוי חד פעמי 'באופן חריג ולפנים משורת הדין'.
לצפיה ב-'מה שאני לא מבינה '
מה שאני לא מבינה
17/02/2017 | 02:07
7
54
לפי מה אתה יודע שלקוח חדש משלם 55 ש"ח?
לכמה זמן זה תקף? כל שנה יהיה צורך לשלם 99 ש"ח?
מה המחיר כעבור שנה?

תודה מראש 
לצפיה ב-'לא פחות חשוב זה לדעת עבוד מה משלמים.'
לא פחות חשוב זה לדעת עבוד מה משלמים.
17/02/2017 | 04:29
46
כלומר אילו מכשירים מחוברים תמורת התשלום הזה ובאיזו מהירות.
כמה עשרות ש"ח לחודש הם מחיר הוגן אבל רק כשהתמורה הולמת.
לצפיה ב-'פרסום באתר האינטרנט / מוקד שירות מכירות. הפרטים שם.'
פרסום באתר האינטרנט / מוקד שירות מכירות. הפרטים שם.
17/02/2017 | 09:02
5
15
לצפיה ב-'ניסיתי להיכנס לאתר שלהם ולא ראיתי את זה, אם יש אפשרות לקישור'
ניסיתי להיכנס לאתר שלהם ולא ראיתי את זה, אם יש אפשרות לקישור
17/02/2017 | 20:17
4
30
או הכוונה כלשהי, אני אשמח  
לצפיה ב-' אבל'
אבל
19/02/2017 | 20:26
2
13
לא ראיתי היכן כתוב שם על תוכנית של 55 ש"ח
אם יש אפשרות לכוון אותי זה יהיה נהדר 

אגב אני עם מהירות גלישה MB15
משלמת כמעט מאה ש"ח  (לא כולל ספק)
הבעיה שלא קל להשיג את שירות הלקוחות שלהם וצריך לפנות לזה זמן 
אבל בשביל כזה הפרש זה כדאי
אגב הם גם לוקחים לי כל חודש 10 ש"ח על "שכירות מודם"
כי המודם הקודם שלהם התקלקל! אין גבול לחוצפה
(לא רציתי לקנות מודם כדי שאם חו"ח תהיה תקלה בזק יתמכו בי)
לצפיה ב-'עייני בקישור השני, מסמך pdf.'
עייני בקישור השני, מסמך pdf.
20/02/2017 | 12:23
1
9
ספק לא אמור לעלות יותר מ-20 ש"ח.
מעולם לא היו לי בעיות ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של בזק ואני מיופה כח אצל מספר אנשים. אני מתקשר למספר: 1-800-800-199.

שכירת מודם - החלטה שלך. אין מניעה לרכוש מודמים בשוק החופשי ואף לחפש באגורה / יד2. שימי לב שמודמים שאינם תומכים ב-VDSL עובדים במהירות עד 20 מגה. אפשר להתייעץ בפורום רשתות ופס רחב (מס' 20) בתפוז בנוגע לרכישת מודם.

כמו-כן, יש לך אפשרות לעבור ל"שוק הסיטונאי" ולחסוך עלויות. יש מידע רב באינטרנט.
לצפיה ב-'באמת לא ראיתי את הקישור השני '
באמת לא ראיתי את הקישור השני
21/02/2017 | 21:47
1
אני רואה ש-55 ש"ח זה למהירות עד 5mb
מניחה שמורגש שזה איטי יותר מ-15 ?
מוזר כי ממה שזכור לי בעבר בזק עצמם העלו את המהירות של הלקוחות של 5 ל-15
חשבתי שהם כבר מתעסקים רק עם מהירות 15 ומעלה

עוד דבר שלא הבנתי, לכמה זמן המחיר החדש תקף?
כל שנה צריך להתקשר ולשלם 100 ש"ח כדי לקבל תעריף נמוך יותר?
איך אני יכולה להבטיח שהם לא יעלו לי את המחיר לתקופה המדוברת?
מקווה שהשאלות מובנות... 
לצפיה ב-'תעבור לחבילת "ספק+תשתית"'
תעבור לחבילת "ספק+תשתית"
17/02/2017 | 05:53
2
52
נראה לי שה99 ש"ח נועדו להרתיע אנשים להתנתק והתחבר מחדש לבזק (בזק גובה על "התקנה" 99 ש"ח)
לא רשמת שכמה אתה משלם לספק האינטרנט ככה שלא ברורה העלות הכוללת.
ממליץ לעבור לחבילה של ספק+תשתית.
תעשה בדיקה באתר כמהזה.

לצפיה ב-'גמי מעבר'
גמי מעבר
17/02/2017 | 10:57
1
51
עבור 55₪ אני מקבל קו תשתית לאינטרנט 15 מגה בלבד. את הספק אני מקבל חינם עיסקת הסלולר ממילא.אנינמצא בדיל הזה מזה 3 או 4 שנים רצופות כך שאני לא נחשב לקוח חדש. פשוט לא להאמין כמה טיפשי מה הרגולטור איפשר לחברות לעשות עם הלקוחות?! הרי אין שום פעולה פיסית בשטח שעליה היה כביכול הצדקה לגבות עמלה כלשהי. אשמח אם מישהו יוכל לתת עצה איך נמנעים מהקנס המטופש הזה.
לצפיה ב-'אגב מחיר לא כדאי'
אגב מחיר לא כדאי
17/02/2017 | 11:10
48
85 לחודש (100 אחרי שנה) ומקבלים 100 מגה.כלומר כמעט פי 10 תמורת הכפלת מחיר.אני לא מדבר שבמהירויות כאלה ניתן להתנתק מהטלויזיה ולחסוך עוד 200 ש"ח לחודש.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
Tesqa
לבדיקות תוכנה
פורום עסקים
פורום עסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה