לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'עורך דין לשיפוטכם'
עורך דין לשיפוטכם
25/05/2017 | 21:15
30
199
1. עו"ד ליאור חאיק הוא אחד משני מנהלי פורום צרכנות ותביעות קטנות באתר LawForums, והוא נוהג לחתום כל תשובה שלו בדברי השידול המרומזים: “ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך".
2. בתיק תא"מ (שלום, רחובות) 49267-06-15 ייצג חאיק את הנתבע והתובע שכנגד אבישי פוקסמן. באותו תיק התקבלה התביעה נגד פוקסמן, נדחתה התביעה שכנגד שלו, והוא חויב לשלם לתובע 4,956 ש"ח; “ובנוסף", כתב השופט מנחם מזרחי, “נוכח טיב ההליך שנוהל, אני פוסק שהנתבע ישלם לתובע הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 6,000 ש"ח. סה"כ ישלם הנתבע לתובע סך של 10,956 ש"ח בתוך 30 יום, שאם לא כן יישא הסכום הפרשי ריבית והצמדה כדין" (ניתן ב- 2 במרס 2017).
3. בתיק ע"א (עליון) 10147/16 נדחה ערעור לקוחו של חאיק, דוד הדר, על דחיית בקשתו לפסול את שופט בית המשפט לתביעות קטנות מלדון בתביעה שהוגשה נגדו, ואמרה נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור: “הטענות שהעלה המערער [כלומר: הטענות שהעלה חאיק בשמו, עב"א] אינן מקימות על פניהן עילה לפסילת בית המשפט... השגותיו של המערער על החלטות בית המשפט מקומן בהליכי ערעור רגילים, על פי סדרי הדין, ולא בהליכי פסלות" (ניתן ב- 31 בינואר 2017).
4. בתיק רע"א (עליון) 8558/16, נדחתה בקשת רשות ערעור, שהגיש חאיק בשם לקוחותיו, ענת ויוסף סימן טוב, על החלטת בית המשפט המחוזי לדחות בקשת רשות ערעור קודמת על פסק דין של בית המשפט לתביעות קטנות, ואמרה השופטת דפנה ברק-ארז: “לאחר שבחנתי את טענות המבקשים [כלומר: את טענותיו של חאיק בשמם, עב"א] הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להידחות אף מבלי להידרש לתגובת המשיבה” (החלטה מ- 8 בינואר 2017).
5. בתשובה לשאלה בפורום על נזקי רטיבות בדירה בשל נזילה מבית השכן מסביר חאיק, שתביעה לפיצוי כספי ולצו עשה אפשר להגיש לבית משפט השלום, ולחלופין, “למפקחת על המקרקעין", שיש לה, לדבריו, "סמכות מקבילה של בית משפט שלום".
הנכון הוא, שלמפקח על רישום מקרקעין סמכות ייחודית לדון בחובות של בעלי דירות בבית משותף על-פי תקנון הבית (סעיף 72 לחוק המקרקעין), אבל אין לו סמכות לדון בתביעה לפיצוי (אלא אם כן ההכרעה בה דרושה כדי להכריע בשאלה העיקרית שבסמכותו או כשהתביעה היא על הסגת גבול). על כן את התביעה לפיצוי יש להגיש לבית המשפט ואת התביעה לצו עשה למפקח, כפי שהסבירה השופטת עידית וינברגר, מבית משפט השלום בקריות, בהחלטותיה בעניין מיכאלי נגד גונן (תא"מ 13117-05-14) ובירן נגד מיוסט (ת"א 30750-01-15). שתי ההחלטות דנות בבקשות לצו עשה ולפיצוי כספי בשל נזקי רטיבות, שנגרמו לדירה בשל ליקויים בדירה שכנה: “אף אחד מענפיה של התביעה אינו יכול להיחשב עניין שבגררא, בבחינת טפל ההולך אחר העיקר, כמשמעו בסעיף 76 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] הנ"ל, שכן הכרעה בתביעה לצו עשה אינה נדרשת לצורך הכרעה בתביעה הכספית, ולהיפך" (תשובה מפורטת בנושא זה כאן).
6. בתשובה לשאלה בפורום מסביר חאיק, כי "יש חובה לציין מספר תעודת זהות בכתב התביעה". אבל עיון בתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין) ילמד, שאין חובה כזו: תקנה 3 קובעת, כי “תביעה תיפתח בהגשת כתב תביעה לבית המשפט לפי טופס 1 שבתוספת", ומספר הזהות של הנתבע אינו נזכר בטופס. ואגב, בכתב תביעה רגילה (להבדיל מתביעה קטנה) אמנם קיימת חובה לציין את מספר זהותו של הנתבע ומקום מגוריו, אך גם זו מסויגת במלים: “במידה שניתן לבררם" (תקנה 9(3) לתקנות סדר הדין האזרחי).
7. בתשובה לשאלה, אם מותר לשלוח ילד לגן עם מכשיר הקלטה כדי להקליט את הגננת בסתר, טוען חאיק, כי מדובר בהאזנת סתר אסורה ומסביר, כי "אדם יכול להקליט שיחה ללא שהוא מיידע משתתפים אחרים בשיחה רק אם הוא משתתף פעיל באותה שיחה".
תשובה זו אינה מדויקת מכמה טעמים:
ראשית, אדם רשאי להקליט שיחה בלי לידע את המשתתפים בה אף אם הוא עצמו אינו נוכח בה, אם הוא עושה זאת בהסכמת אחד המשתתפים;
שנית, חשוב להזכיר את הסייג שבסעיף 3 לחוק האזנת סתר: “האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה - אסורות, ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג";
שלישית, בתנאים המפורטים בחוק רשאים מי שהוסמכו לכך (במשטרה, בצבא, בשב"כ) להקליט בסתר שיחות של אחרים למטרת ביטחון המדינה, למניעת עבירות ולגילוי עבריינים;
רביעית, לגבי המקרה הנדון אפשר שתתקבל טענה, שדברים שאומרת גננת לילדים בגן בכלל אינן שיחות, שהחוק נועד להחסות מפני ההורים, ולחלופין, שההקלטה נעשית על-ידי הילד עצמו או בהסכמתו, ואם הוא אינו בוגר דיו להסכים, הרי שהסכמת הוריו או אפוטרופסו כמוה כהסכמתו.
8. בתשובה לשאלה על טכנאי מכונות כביסה, שבושש להגיע בתקופת האחריות המורחבת (שמעבר לשנת האחריות הראשונה), מסביר חאיק, כי האיחור מזכה בפיצוי לפי חוק הטכנאים, הן משום שזמן ההמתנה עלה על שעתיים והן משום שהמוצר תחת אחריות.
דא עקא, "חוק הטכנאים", קרי: סעיף 18א(ג) ו-(ד) לחוק הגנת הצרכן, מזכה בפיצוי רק על איחור של ארבע שעות לפחות מהשעה שתואמה (או שעתיים מעבר ל"זמן ההמתנה”, שהוא שעתיים מהשעה שתואמה), ותקופת האחריות, שהחוק חל עליה, היא זו שנקבעה בתקנות, משמע: שנה אחת. על כן איחור טכנאי בתקופת האחריות שמעבר לשנה עשוי לזכות בפיצוי, בכפוף להוכחת נזק, על-פי חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), אך לא בפיצוי ללא הוכחת נזק על-פי "חוק הטכנאים".
9. בתשובה לשאלה אם אפשר להגיש תביעה להחזר מס בבית המשפט לתביעות קטנות, משיב חאיק בפשטות: “כן, ניתן, עד סכום של 33,500 ש"ח".
אולם הדרך הנכונה לחלוק על השומה שנקבעה היא להשיג עליה בפני פקיד השומה, לפי סעיף 150 לפקודת מס הכנסה. אחר כך, מי שיראה עצמו מקופח בהחלטה בהשגה, יוכל לערער עליה בפני בית המשפט המחוזי, לפי סעיף 153 לפקודה.
10. אסתפק בדוגמאות אלה. אוסיף רק, שתשובותיו של עו"ד חאיק מתפרסמות באתר, המבטיח: "תשובה מקצועית לכל שאלה משפטית".

לצפיה ב-'והעיקר...'
והעיקר...
26/05/2017 | 09:22
29
116
מה הוא עשה לך?
לצפיה ב-'העיקר הוא'
העיקר הוא
26/05/2017 | 14:48
28
123
שבפורום שהוא מנהל נכתבות תשובות שגויות ונמחקות תשובות מתקנות, לאמור: מגינים על כבודו ועל יוקרתו של מנהל הפורום במחיר הטעיית השואלים.
והעיקר הוא, שגם עורכי דין כושלים יכולים לנהל פורום משפטי, כדרך להתפרסם, ובלבד שישלמו על כך לבעל האתר (ראה סעיף 6.1 לתקנון האתר).
חוץ מזה, איני מכיר את האיש.

לצפיה ב-'העיקר הוא שאתה משתמש בתפוז כפלטפורמה לביקורת אישית שלך '
העיקר הוא שאתה משתמש בתפוז כפלטפורמה לביקורת אישית שלך
26/05/2017 | 16:34
27
105
על מנהל פורום בפלטפורמה מקבילה, באופן שאינו מקובל ואינו רלוונטי ועובר על תקנון תפוז. התקנון בתפוז אוסר על ניהול דיונים בנושא ניהול הפורום ע"ג הפורום; יש לפנות למנהל הפורום במסרים או להנהלת הפורומים. באופן זהה, את הביקורת שלך כלפיו אתה צריך ללבן מולו או להפנות אותה להנהלת האתר שבו הפורום נמצא (בדיוק כפי שבתפוז פונים להנהלת הפורומים של תפוז).
לצפיה ב-'ובנוסף לדבריך כאן'
ובנוסף לדבריך כאן
26/05/2017 | 17:02
7
90
1)אינני מאמינה שיש מי שמסתמך רק על תגובה בפורום,
   גם אם זה מהאדם המקצועי ביותר, אם יש לו בעיה ילך 
   ויבחר לעצמו עו"ד. ובפורם עוד דיעה.
2)עו"ד לפעמים מצליחים במשפטים שמיצגים לקוחות ולפעמים לא,
   הדרך להביא רצף מקרים של אי הצלחה--עדין לא מעיד כלום על העו"ד,
   כי בטוח שאפשר להביא רצף מקרי הצלחה.
3)אני מקוה שהעו"ד שנעשה לו כאן שיימינג יתבע את מוציא השם הרע,
   המתחסד, שאיננו מכיר ולא נפגע.
4) אני כן פניתי להנהלת הפורומים למחוק את ההודעה הזו--
   למה הם מתמהמהים זה ענין למחקר בפני עצמו.
לצפיה ב-'אמת שיש בה עניין צבורי'
אמת שיש בה עניין צבורי
26/05/2017 | 17:42
6
83
חסינה מתביעת דיבה.

לצפיה ב-'אין חסינות על '
אין חסינות על
26/05/2017 | 18:10
5
82
הוצאת שם רע. ואני מקוה שבתור עו"ד הוא יתבע אותך.
אם אתה נפגעת ממנו, תכתוב במה נפגעת.
אתה לא אמור לבלוש אחרי מעשיו.
ואני בטוחה שיש לו גם הצלחות.
אתה רודף אותו משנאה? קנאה? 
בעני זה גועל נפש.
וגילוי נאות--אינני יודעת מיהו בעו"ד ההוא, ואינני עו"ד בעצמי.
אבל אני סולדת מאנשים רעים.
אם אדם נפגע שיאמר במה. ל"חפש" פיכסה.
לצפיה ב-'ראי'
ראי
26/05/2017 | 18:39
4
71
סעיף 14, 15(3) ו- 15(6) לחוק איסור לשון הרע.

לצפיה ב-'לא רוצה.'
לא רוצה.
26/05/2017 | 19:23
3
65
יש מושג שאומר "פטור אבל אסור"
או "נבל ברשות התורה".
הרדיפה הרשעית שלך מכוערת בעיני. זה שלך וזה מי שאתה.
אין כאן דאגה לציבור, יש כאן מסע נקמה מכוער.(כנראה)
ואני סיימתי. לא אענה לך יותר--אתה לא שווה את זה.
מקוה לא להתקל בך או בשכמותך--לעולם.
לצפיה ב-'הצביעות שלך מכוערת בעיניי'
הצביעות שלך מכוערת בעיניי
26/05/2017 | 19:31
2
82
במה הביקורת שלך טובה משלי?

למשל פה וגם כאן.
לצפיה ב-'הפוסל במומו פוסל,'
הפוסל במומו פוסל,
26/05/2017 | 20:07
1
56
אני דיברתי על מה שפגעו בי.
אני דיברתי על התנהלות חברה. אני רכשתי מכשיר
שאינני יכולה להנות ממנו.
אני לא עקבתי אחרי עוד 20 איש שנפגעו או נהנו מהחברה.
דיברתי על מה שקרה לי.
ומכיון שאינך אידיוט, אבל חושב שכולנו כן,
אז בכ"ז אסביר לך--
אם נפגעת אתה--דבר על זה.
אם אתה בלש שמחפש מי עושה מה איך מתנהל עו"ד כזה או אחר,
זו רשעות לשמה.
ואם לא הבנת את ההבדלים--לך למישהו חכם ממךוטוב ממך ויסביר לך--
זהו מבחינתי--לא תקבל שום תגובה,
אבל כדאי לך להמשיך להגיב, ואז נדע טוב יותר על תכונתיך הנלוזות.

לצפיה ב-'את צודקת, במומך פסלת'
את צודקת, במומך פסלת
26/05/2017 | 20:15
63
ונדמה לי שכתבת עוד קודם, שלא תעני לי יותר.
לצפיה ב-'יש עניין ציבורי מובהק בביקורת שלי'
יש עניין ציבורי מובהק בביקורת שלי
26/05/2017 | 17:41
18
80
והמטרה מקדשת את האמצעים (האתרים).
והפורום הזה מתאים בדיוק לביקורת שלי, משום שהוא עוסק בצרכנות, קרי: בביקורת על נותני שירות, ואין כל סיבה להחריג מהם עורכי דין.
ובאשר לפנייה לאותו מנהל ולהנהלת אותו אתר, כבר עשיתי זאת (לפני פרסום הביקורת), אך לא נעניתי.

לצפיה ב-' בפורומים בתפוז לא מעבירים ביקורת על מנהלי פורומים אחרים'
בפורומים בתפוז לא מעבירים ביקורת על מנהלי פורומים אחרים
26/05/2017 | 20:25
17
68
ולא עושים פה "ביוש", נקודה. מתחת עליו ביקורת כמנהל פורום, אל תנסה להתחמק או לסובב את זה כביקורת לגיטימית רלוונטית לפורום הזה. תקרא קצת ותראה שאין פה כאלה. גם אין פה ביקורות על שרברב X, חשמלאי Y או עו"ד Z. גם לו היו, אינך לקוח מאוכזב שקיבל שירות, הרי לא שכרת את שירותיו כעו"ד.

אם באותו אתר לא ענו לך, אם הפורום ההוא לא מנוהל באופן משביע רצון בעיניך, עשה את השיקולים שלך אם להמשיך להיות בו. זה בינך לבינם. אל תערב את "תפוז" בעניין. זה לא מקנה לך זכות לנצל פלטפורמה מתחרה כדי למתוח עליו ביקורת פומבית. מה שכתבת כאן הוא בניגוד לתקנון תפוז. כרגע מנהל הפורום בהתאוששות והנהלת תפוז בסופ"ש, לכן אני מניחה שהביקורת שלה נשארה; מקווה שתימחק בקרוב (ולא, המטרה ממש לא מקדשת את האמצעים).
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
26/05/2017 | 21:05
16
89
עדיף שמאה אנשים ייפגעו בשל שירות גרוע, ובלבד שלא יבויש נותן השירות.
תודה על חוות דעתך המאלפת.

לצפיה ב-'לא הבנת דבר וחצי דבר. אתה שם את עצמך מעל לכול ולא אכפת לך'
לא הבנת דבר וחצי דבר. אתה שם את עצמך מעל לכול ולא אכפת לך
27/05/2017 | 13:56
15
45
אם זה מתאים או לא כל עוד זה משרת את האינטרס הנקמני או הצדק האישי שלך. אכפת לך מתקנון של אתר אחר אבל לא מהתקנון של האתר הזה. אף אחד לא אמר לך לא למתוח ביקורת (זה עניין שלך) אתה יכול לעשות את זה בפייסבוק, בבלוג שלך, במקומות אחרים שבהם אינך עובר על הכללים. אבל זו לא הבמה המתאימה, גם אם לך אישית נראה שכן.
לצפיה ב-'על איזה סעיף בתקנון עברתי לטענתך?'
על איזה סעיף בתקנון עברתי לטענתך?
27/05/2017 | 15:47
14
48
היכן כתוב בתקנון, שאסור לצטט תשובות שכתב עורך דין, בפורום שהוא מנהל באתר אחר, לנתח אותן ולהבהיר שהן שגויות?
והיכן כתוב בתקנון, שאסור לצטט דברים מפסקי דין, המעידים על רמתו המקצועית של אותו עורך דין?

לצפיה ב-'כבר כתבתי לך בתגובה הראשונה. פשוט תיכנס ותקרא.'
כבר כתבתי לך בתגובה הראשונה. פשוט תיכנס ותקרא.
27/05/2017 | 16:09
13
9
לצפיה ב-'אין שם תשובה לשאלה ששאלתי, וישפוט הקורא'
אין שם תשובה לשאלה ששאלתי, וישפוט הקורא
27/05/2017 | 16:42
12
10
לצפיה ב-'יש שם תשובה, אתה פשוט מתעלם ממה שלא נוח לך'
יש שם תשובה, אתה פשוט מתעלם ממה שלא נוח לך
27/05/2017 | 17:58
11
26
נוח לך להתייחס לתקנון כאל משהו מדויק ברמות לא רלוונטיות... כפי שהניסוחים בתגובה הקודמת שלך מלמדים (ואם אתה מבין במשפטים כפי שאתה מתיימר להציג כאן, אתה לא כ"כ תמים או טיפש, אז בבקשה אל תשחק אותה מטומטם).

אני מניחה שאני מדברת לקיר, אבל בבקשה:

10.1.12. במידה וגולשת נתקלה בבעיה מול מנהל פורום, עליה לפנות בהודעה מנומקת ועניינית אל אותו מנהל באמצעות מערכת המסרים של האתר או אל תפוז באמצעות עמוד יצירת הקשר בכתובת:http://www.tapuz.co.il/general/mail.asp אין לנהל דיונים בנושאים מסוג זה על גבי הפורום.

16.1. כשאת עושה שימוש באתר, אנא עשי בו שימוש בהתאם להוראות התקנון והדין. אנא הימנעי מפגיעה בגולשות אחרות ואף בצדדים שלישיים שאינם צפויים להשתמש באתר. כמו כן, יש להישמע להוראות הפעלה ולהנחיות שנמסור לך מעת לעת;

16.2. מבלי לגרוע מכל הוראה אחרת בתקנון זה, הנך מצהירה ומתחייבת כלפינו כדלקמן: (אין בסעיפים שלהלן כדי לגרוע האחד מהשני)

16.2.3. לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע;

16.2.4. לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז;

16.2.9. לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשות אחרות;
-----------

מה שנכון לגולשים ולמנהלים בתפוז נכון באותה מידה גם לכאלה שאינם כאן. לא משתמשים בפורום א' כדי לבקר מנהל של פורום ב' או גולש אחר, גם אם הם לא פעילים בתפוז. אין לי ספק שתמצא עכשיו תירוצים למה המקרה שלך בכלל לא כזה, ומה פתאום, זה לא קשור אליך, וזו טובת הציבור לדעת יאדה יאדה יאדה (חסוך ממני, באמת) אבל אני כותבת לך גם ע"ס ניסיוני כמנהלת בתפוז במשך השנים וגם מתוך היכרות של הפורום הזה ובכלל. אתה יכול להמשיך להתווכח ולהצדיק את עצמך, או פשוט להקשיב ולהפנים שמה שעשית לא מקובל כאן. אכן, ישפטו הקוראים (והנהלת תפוז).
לצפיה ב-'הדיון מיותר איתו'
הדיון מיותר איתו
27/05/2017 | 18:11
4
43
הוא יצא למסע ציד בפורום  "חוק ומשפט" פה בפרדס, כנגד אותו עו"ד המנהל פורום באתר אחר...קיבל התראה ממנהל פורום "חוק ומשפט" פה ואף נמחקו הודעות הגובלות בדיבה (לדעת מנהל הפורום)...
אז הוא עבר לפורום צרכנות, יענו זה עניין צרכני עאלק...סתם חופר ומשמיץ ומתיילד, אגב, הוא בעצמו עו"ד, אאל"ט.

לצפיה ב-'התגובה שנמחקה מאותו שרשור הייתה של גולש אחר'
התגובה שנמחקה מאותו שרשור הייתה של גולש אחר
27/05/2017 | 21:19
3
44
ונמחקה אוטומטית תגובה שלי ששורשרה אליה, שבפני עצמה לא הייתה בה עילה למחיקה (פרסמתי לא מעט ביקורות על עורכי דין באותו פורום, והן לא נמחקו).
מנהל הפורום, עו"ד ערן שפילינגר, אמנם הסתייג מהביקורת שלי (אחוות מנהלי פורומים), אך לא שלל את זכותי לפרסם אותה בפורום. הנה תגובתו המלאה:
“להעביר ביקורת בפורום אחד על שגיאה של איש מקצוע בפורום מקביל, נראה לי קצת לא הולם.
מצד שני, זכותך המלאה להעביר ביקורת כזו.
תגובות שכבר חרגו לתחום של לשון הרע כלפי אותו עו"ד, נמחקו".

לצפיה ב-'נ"ב'
נ"ב
27/05/2017 | 21:33
34
והקישור השני שלך הוא באמת לביקורת שכתבתי על עורך דין אחר בכלל, מאתר אחר.
לצפיה ב-'לא רלוונטי'
לא רלוונטי
27/05/2017 | 22:21
1
28
מה מטרתך? להציל את הקוראים מעו״ד שלטעמך מטעה את הגולשים בפורום שלו?
אתה לקוח שלו? קיבלת שירות רע ממנו?
מה קשור לצרכנות? הרי לא מדובר בכשל צרכני שמעניין מישהו ובטח שלא אתה זה שנפגע

תשמע, הקוראים אינם מטומטמים ואתה סתם מתחכם, כמו שכתבה לך הגולשת mykal
אתה מה שנקרא מחפש אותו.... ואילו אני הייתי במקומו, הייתי מראה לך מהי תביעת לשון הרע
על אף שאתה בטוח שאין כאן לשון הרע,ויודע להתנסח עאלק משפטית ולצטט את כל גוגל ואשתו.

שחרר אותנו, חזור לשם...
לא צרכנות ולא נעליים

בכל מקרה אני מניח ומקווה שמחר כל הקשקוש שלך ייעלם מכאן
אם למנהל לא נתנו מחק
הנהלת הפורומים תדאג לזה
לצפיה ב-''
28/05/2017 | 02:00
לצפיה ב-'את מציגה כאן פרשנות שלך'
את מציגה כאן פרשנות שלך
27/05/2017 | 21:21
5
33
ואינך משיבה על השאלות הפשוטות ששאלתי.
כשהתקנון אוסר לפרסם לשון הרע, הכוונה ללשון הרע שיש בה עילה לתביעה, ולא לציטוטים מפסקי דין או מדברים שאמר עורך דין או שופט, שיש בהם עניין ציבורי מובהק. אחרת היה צריך למחוק חלק ניכר מכל ההודעות והתגובות שמתפרסמות באתר תפוז (למשל, כאלה שבהן מכונה גולש "נבל ברשות התורה", או שנטען בהן, שהשירות של חברה מסוימת הוא הגרוע ביותר שיש, או שנאמר בהן: “אוי לאותה בושה ששמה [שם חברה]”, וגם תגובות שמקשרות לתוכניות טלוויזיה, שמביישות אנשים בפומבי, כמו תגובה זו).

לצפיה ב-'לא. כאמור, אני די זמן בתפוז ובניהול כדי לומר לך שזה לא מקובל'
לא. כאמור, אני די זמן בתפוז ובניהול כדי לומר לך שזה לא מקובל
27/05/2017 | 21:30
4
34
וכאמור, לשון הרע אינה הנקודה העיקרית כאן, מהנקודה העיקרית אתה ממשיך להתעלם.
לצפיה ב-'ואת כנראה שיכורה גם מהכוח שבידך'
ואת כנראה שיכורה גם מהכוח שבידך
27/05/2017 | 21:35
3
8
לצפיה ב-'מה זה שיכורה! יש לי כוח לברוא פלנטות! '
מה זה שיכורה! יש לי כוח לברוא פלנטות!
27/05/2017 | 22:34
18
או פשוט לשמור שהפורום יתנהל בהתאם לכללים... גם מול אנשים שחושבים שהם מעליהם.
לצפיה ב-'שבוע טוב.בניגוד לנכתב בשירשור על ידי רוב המשתתפים אני'
שבוע טוב.בניגוד לנכתב בשירשור על ידי רוב המשתתפים אני
28/05/2017 | 02:14
1
7
סבור כי יש מקום להתריע ולהזהיר כפי שנכתב על ידי פותח השירשור.לא בדקתי לעומק את הסוגיות שהעלה ולא בדקתי את הפורום שבו נכתבו העצות  שנרשמו בפוסט שלו אך  במידה והציטוטים נכונים יש לכאורה בעל מקצוע שבלשון המעטה אינו מיומן, ובמידה וזה נכון בהחלט יש מקום לפוסט הזה כהתראה גם בפורום הצרכנות.
הכותב נתקל בכשל כלשהו ומוצא לנכון להתריע עליו בפורום צרכנות.איני רואה סיבה לתקוף אותו.האם הייתם תוקפים באותה צורה אדם שהעלה פוסט על בעיות שנתקל עם חברות מסחריות.שניהם מתריעים על כשל מסויים שנתקלו בו.
בנוסף, אני ממליץ "למתריע בשער " לפנות לועדת האתיקה של הלישכה ולהתלונן תוך מתן הדוגמאות שציין.
לשאר חברי הפורום הניכבד הזה אומר כי גולשי ובעיקר כותבי הפוסטים והמגיבים בפורום צרכנות זה ,הם בעלי ידע וחושים מחודדים בנושאי צרכנות שונים.אבל תתפלאו שיש לא מעטים שהידע שלהם הוא קטן והחושים אינם דרוכים ואם הם שואלים בפורום המנוהל על ידי עורכי דין ומקבלים תשובה ,חלקם לא יבדקו הלאה ולא יצליבו מידע האם התשובה שקיבלו היא נכונה.
שוב ברצוני לסייג,כי לא התעמקתי בנושא אבל צורם לי לקרוא תגובות כל כך מתלהמות על גולש אשר מפרסם פוסט לגבי בעיה שנתקל בה ואשר רוצה לכאורה להזהיר אחרים מפניה.
לצפיה ב-'רק הארה (הא' בכונה)לדבריך,'
רק הארה (הא' בכונה)לדבריך,
28/05/2017 | 03:19
גם בדברים שאתה כתבת יש משפט שחוזר על עצמו--
והנה הוא, מצטטת:"פוסט לגבי בעיה שנתקל בה "
 זה הענין, לו היה כותב, אני פניתי אל העו"ד הזה והתיעצתי,
הוא מעבר ליעוץ הציע את שירותיו ...הוא נכשל והכשיל אותי...
כי אז איש לא היה מגיב לדבריו. לומד, נמנע...
אבל הוא הלך ועשה איסוף מידע חד צדדי בכמה מקרים שבהם אותו עו"ד נכשל.
זה לא מהימן, זה בהחלט יכול להיות שקרי, כי אולי הוא הביא 8 דוגמאות, והעו"ד ההוא כבר ייצג ב--500 מקרים ובכל השאר הצליח?
כל מי שבא לפורום כאן, ואתה מוזמן לעבורעל כל העמודים--
מתלונן על דברים שקרו לו אישית--מבקש עיצה ותרופה למצב שנוצר,
ומזהיר מפני מקומות שהחויה האישית שלו נפגמה.

החכמה של אדם קנאי, שטוף שנאה והיכולת שלו ל"חפש" כשלים ולפרסמם,
אגב הוא כדי להצדייק עצמו עשה "בילוש" לכמה ממגיבים כלפיו,
מיומנות נלוזה שאין בה ממש כלום.
אישית אם הייתי צרכה היום עו"ד נראה לי שהייתי מחפשת את חיאק,
כי אם למישהו יש כ"כ הרבה קנאה ושנאה אליו--זה סימן שהוא חזק מאוד.
לצפיה ב-'ידעתם שפסיכולוגים קלינים לא מחויבים להתראה מראש לסיום טיפול?'
ידעתם שפסיכולוגים קלינים לא מחויבים להתראה מראש לסיום טיפול?
26/05/2017 | 09:09
38
117
בין אם מדובר בטיפול של חודשיים ובין אם של שנתיים או חמש.

לצפיה ב-'כן, ידעתי'
כן, ידעתי
26/05/2017 | 09:27
21
86
אני יודע על מישהי שהעבירה את הקליניקה שלה מת"א לירושליים והודיעה ללקוחותיה על כך בערך שבוע לפני המעבר.
לצפיה ב-'לא מדובר על העברת קליניקה אלא על החלטה לסיום טיפול'
לא מדובר על העברת קליניקה אלא על החלטה לסיום טיפול
26/05/2017 | 09:31
20
77
החלטה שיכולה להתקבל כיום גם חד צדדית על ידי המטפל (ונתונה לשיקול דעתו הבלעדי) ומעכשיו לעכשיו.

לצפיה ב-'המעבר לירושליים היה בעצם הפסקת טיפול'
המעבר לירושליים היה בעצם הפסקת טיפול
26/05/2017 | 09:34
19
72
לכל מי שלא היה יכול (או הסכים) להפוך שעת טיפול לשלוש שעות "טיפול" + הוצאות דלק וחניה.

דווקא החלטה מקצועית (או "מקצועית") להפסיק את הטיפול יכולה להיות הגיונית אם המטפל מגיע למסקנה שאין בו טעם או שהוא אפילו מזיק.
לצפיה ב-'אמנם העברת קליניקה מסרבלת את ההגעה אך היא עדיין אפשרית'
אמנם העברת קליניקה מסרבלת את ההגעה אך היא עדיין אפשרית
26/05/2017 | 09:48
18
63
גם אם לא באותה תדירות אז אחת לשבועיים או שלושה למי שרוצה. (כיום יש גם מטפלים שמאפשרים שיחה טלפונית או בסקייפ או דרך האינטרנט - למשל הפסיכולוג דרור גרין שמטפל מחו"ל גם בישראלים כך שאפשר להמשיך את הטיפול לפעמים גם כאשר יש מרחק גאוגרפי רב).

לגבי הגעה למסקנה של טיפול ללא טעם, הדיעות בין המטפל למטופל יכולות להיות חלוקות. והבעיה כמובן נוצרת במקרים בהם ההחלטה על סיום הקשר הטיפולי אינה מתקבלת על ידי שני הצדדים.
מכיוון שהמטופל הוא זה שמשלם, המטפל לא יכול להכריח את המטופל להמשיך להגיע גם אם הוא חושב שיש עוד מטרות טיפוליות שיוכלו להתקדם במידה והטיפול ימשיך. אך מה קורה כשהמטפל הוא זה שמעוניין בסיום הטיפול?

כיום מטפל שיוצא לחופשה של שבועיים או חודש משתדל לומר על כך למטופל ככל שניתן מראש. ויחד עם זאת, במידה והמטפל מחליט על סיום הטיפול הוא יכול להכריז שהפגישה הבאה שלו עם המטופל תהיה גם הפגישה האחרונה, גם כאשר מדובר בטיפול של מספר חודשים או שנים וגם אם המטופל מגיע יותר מפעם בשבוע.
לצפיה ב-'זה בהחלט'
זה בהחלט
26/05/2017 | 11:52
17
62
משהו שצריך להעלות מול המטפל\ת. בהחלט צריך להסב את תשומת הלב של המטפל\ת לאיך ההחלטה שלו או שלה לסיים את הטיפול- מתקבלת. זה יהיה במקום .לא קשור לענייני חוק וסדרי דין, אלא לקשר הטיפולי המורכב בין המטפל והמטופל. 
לצפיה ב-'מה שצריך להיות קשור...'
מה שצריך להיות קשור...
26/05/2017 | 12:32
3
44
זה לאו דוקא ההחלטה על סיום הטיפול,
אלא זמן ההודעה מראש.
לצפיה ב-'העניין הוא שלפסיכולוגים הקליניים אין חובה חוקית להודעה מראש '
העניין הוא שלפסיכולוגים הקליניים אין חובה חוקית להודעה מראש
26/05/2017 | 13:13
46
ממה שהבנתי "הפסיכולוג הוא הסמכות" - כלומר, יש לו בחסות החוק שיקול דעת כמעט בלתי מוגבל מול המטופל. ובהתאם לקוד האתי של הפסיכולוגים אף פסיכולוג קליני לא מסכים להתערב ולסייע גם במקרה של חילוקי דיעות בין מטפל למטופל, גם אם המטופל מבקש את עזרתם, במידה והמטפל איננו מעוניין בכך.
המטופל כך נעשה תלוי באדם אחד בלבד, במטפל האישי שלו. זה שיכול להחליט ש'הפגישה הבאה שלנו תהיה האחרונה', גם אם הם נפגשים שלושה ימים בשבוע כבר חמש שנים, והמטופל מבקש להמשיך את הקשר או לפחות שיאפשר לו התנתקות הדרגתית.

הודעה מראש איננה חובה חוקית של המטפל, אפילו לא של שבוע.
ירצה- יתן, לא ירצה- לא יתן.
לא רק זאת אלא שהם יכולים לשנות הסכמות שהושגו בתחילת הטיפול חד צדדית בטענה ש"הטיפול דינמי" "דברים משתנים" ו"גם את שינית את דעתך".
כיום אין כל חוק משותף לכל הפסיכולוגים הקליניים. (כך אמרה פסיכולוגית בכירה בפורום הפסיכולוגית).
ומכיוון שאין חוקים ידועים שמחייבים את כלל הפסיכולוגים- על מה יתלונן המטופל? 

אני חושבת שגם אם הזכות של המטפל לסמכות במהלך הטיפול נשארת כמו שהיא, מן הראוי הוא שלפחות המטופלים ידעו על כך, ומראש.
וכך יוכלו לבחור האם להתחיל את הטיפול עם הפסיכולוג הקליני, ואולי יעדיפו מטפל אחר, מישהו שאיתו יגיעו להסכמות.
כשהמטופלים אינם יודעים על כך - נמנעת מהם הזכות להחליט עם שיקול דעת בהתאם לחוק.
לצפיה ב-'מטפלים דנים הרבה בינם לבין עצמם'
מטפלים דנים הרבה בינם לבין עצמם
26/05/2017 | 14:23
1
42
ובינם לבין מטפלים אחרים, במה היא הדרך הנכונה או הראויה לסיים טיפול. 
באופן טבעי אם המטפל בוחר להפסיק את הטיפול, המטופל יחוש תחושות קשות של נטישה, חרדה, אובדן ואפילו בגידה. זה ידוע. . 
בדרך כלל השאיפה היא לסיים טיפול מתוך הבנה הדדית, כלומר שהמטופל יבין למה הטיפול צריך להסתיים (ובתקווה גם יסכים ויקבל את זה). מטפל שנוטש  את הטיפול בלי שהמטופל מבין את הסיבות (להבין ולקבל זה שני דברים שונים), מעיד או על מטפל לא מקצועי, או על מטופל בלתי אפשרי. מה מבין השניים אי אפשר לדעת. 
לצפיה ב-'לדעתי הגיע הזמן שהדיונים יתבצעו בין המטפל למטופל '
לדעתי הגיע הזמן שהדיונים יתבצעו בין המטפל למטופל
26/05/2017 | 14:55
29
כעת אני מתייחסת כאן לחובות ולזכויות הנוכחיות בחוק. לא לרגשות ולא לפרשנויות של החוק. אינני שופטת אותו או את המטפלים.
את אולי יודעת (ואיך את יודעת?) שהשאיפה היא לסיים טיפול הדדית אך שלא תמיד זה מתאפשר.
כלומר- אני מבינה (ותקני אותי אם אני טועה) שידוע לך שפסיכולוג קליני יכול לסיים את הקשר חד צדדית. 
אני לא ידעתי זאת. ואילו הייתי יודעת, יתכן ולא הייתי מתחילה בטיפול כלל.
לצפיה ב-'מה לדעתך קורה כשיש חילוקי דיעות בין המטפל למטופל? '
מה לדעתך קורה כשיש חילוקי דיעות בין המטפל למטופל?
26/05/2017 | 12:44
12
44
ההתמרמרות שלי היא פחות על החוק עצמו שמעניק לפסיכולוגים את האפשרות לסיים את הטיפול ומעכשיו לעכשיו אלא יותר מכך שהאפשרות הזו שמעוגנת בחוק איננה מובאת לידיעת המטופלים מראש.
חוסר הידיעה של המטופלים את זכויותיהם הנרחבות של הפסיכולוגים מונעת מהם את האפשרות לדיון עם המטפל על הדבר מראש, מונעת מהם אפשרות לניסיון להגיע למשא ומתן או לבחור להגיע לאיש מקצוע אחר שאיתו יגיעו להסכמות.

מכיוון שהטיפול הפרטי כרוך בתשלום ובמידה והמטופל לא ירצה להמשיך להגיע ולשלם הטיפול לא ימשך, גם אם המטפל סבור שיש צורך בהמשך הפגישות, אני מניחה שמרבית המטופלים מניחים שכל עוד ירצו להגיע ולשלם המטפל יסכים או יהיה חייב לראותם כחלק ממחויבותו המקצועית, כשהחוק למעשה מאפשר להם שיקול דעת וסמכות כמעט בלתי מוגבלת - כך שיתכן שוני רב בין הפסיכולוגים הקליניים השונים.
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
26/05/2017 | 14:10
8
33
זה שיש אפשרות למטפל לסיים טיפול מעכשיו לעכשיו, לא אומר שזה מה שבהכרח נכון לעשות. ומן הסתם זו לא הדרך שכל המטפלים בוחרים לסיים את הקשר הטיפולי. 
הבחירה של המטפלת שלך לסיים כך את הקשר לא הייתה נכונה ולא טובה לך. ושוב, רצוי להבהיר לה את זה משום שאולי אין לה מחויבות להמשיך ולהיפגש איתך, אבל כן יש לה אחריות לבחירה שלה לסיים את  כך הטיפול. 

לצפיה ב-'אם כך דעתך מנוגדת לחוק במדינת ישראל.'
אם כך דעתך מנוגדת לחוק במדינת ישראל.
26/05/2017 | 14:25
7
30
ההתייחסות של הפסיכולוגים למטופליהם היא קצת כמו האנלוגיה שקיבלתי מאחת הפסיכולוגית- של הורה כלפי הילד שלו.
הם הקובעים. הם יכולים לשנות את החלטותיהם וסיכומיהם עם המטופל גם חד צדדית כי הם "יודעים" יותר ממך ויותר ממני. 
ואפילו זה לא ידוע למרבית המטופלים כיום..
לצפיה ב-'בכל מקרה,'
בכל מקרה,
26/05/2017 | 14:44
6
28
משפט המפתח של כל הענין הוא מה שכתבת, ואני מצטטת:
"הם הקובעים. הם יכולים לשנות את החלטותיהם וסיכומיהם עם המטופל גם חד צדדית כי הם "יודעים" יותר ממך ויותר ממני. "
ובכך הם מקבעים את המציאות--כאילו הידע שלהם, ואפילו אולי הרצון שלהם,
כי הם לעולם בעלי הכח (ידע זה כח) מול הנזקק שהוא לעולם החלש.
עצוב--אבל ככה זה מתפקד.
לצפיה ב-'בגלל חוסר הידיעה של מטופלים ומחפשי טיפולים אני כותבת ומפרסמת'
בגלל חוסר הידיעה של מטופלים ומחפשי טיפולים אני כותבת ומפרסמת
26/05/2017 | 15:39
5
33
אילו ידעתי- אולי הייתי נוהגת אחרת.
בעקבות הכתיבה כאן שלי (ושל אחרים) מטופלים או אנשים ששוקלים טיפול יחשפו לעובדות הללו, כך יתאפשר להם לבחור בצורה מושכלת האם להתחיל טיפול נפשי עם פסיכולוג, או לא.
גם אם אדם אחד יוודע לתנאים הללו ותחסך ממנו עגמת הנפש שנגרמה לי- זה כבר טוב.
לצפיה ב-'מצטערת לשמע על '
מצטערת לשמע על
26/05/2017 | 16:21
4
38
עגמת הנפש שלך, וידע זה חשוב,
אבל אני מניחה שלא ניתן לדעת מראש איך ינהג המטפל.
כמו בהרבה דברים שאנחנו רוכשים או נעזרים בנותני שירות,
בשיווק של הענין או של עצמם--הם מעולים, לעמוד במחויבויות שלהם,
הם פחות טובים. אם לא ממש גרועים.

לצפיה ב-'שלום mykal'
שלום mykal
28/05/2017 | 00:56
3
14
לפני שמצפים מהמטפלים לעמוד במחויבות- נדרש שתהיה להם כזו
נכון להיום- אין חוק גורף לכלל הפסיכולוגים הקליניים אפילו בדבר אחד.
אפשר כפי שהצעתי ליצור הסכם\חוזה ייחודי בין המטפל למטופל עם התייחסות למספר עניינים נפוצים (ביטול פגישה, האם ליצור קשר בין הפגישות ואיך, דרכי הודעה על ביטול והאם משלמים על פגישה שהתבטלה, ועוד).
לצפיה ב-'דווקא יש יותר מחוק אחד'
דווקא יש יותר מחוק אחד
28/05/2017 | 01:15
2
14
יש חוקים שעוסקים בלימודים, בהכשרות, ברשיון לטיפול כזה או אחר ובאוכלוסיה כזו או אחרת, בחובות סודיות ומנגד חובות דיווח מסויימות לרשויות ועוד ועוד.

זה נכון שאין חוק בחקיקה ראשית שקובע את האלמנטים הצרכניים שהזכרת, ולטעמי גם לא צריך. כל אחד יכול וצריך לסכם עניינים טריוויאליים שכאלה מול המטפל/ת שלו/ה עם או אפילו בטרם תחילת הקשר, ואני מניח שמטופל שירצה להעלותם על הכתב גם לא יתקל בסירוב.
לצפיה ב-'כוונתי לחוקים המחייבים את הפסיכולוגים הקליניים כלפי מטופליהם'
כוונתי לחוקים המחייבים את הפסיכולוגים הקליניים כלפי מטופליהם
28/05/2017 | 01:34
9
אגב, גם חובת הסודיות וחובת הדיווח אינה נמסרת למטופלים בצורה מסודרת. 
לפי החוק הנוכחי מטפל יכול לשנות את דעתו גם כשהושגו סיכומים עם המטופל. באופן חד צדדי. "המטפל הוא הסמכות".
שמעתי פסיכולוגית שהתייחסה באנלוגיה למטופל כ"ילד" ולמטפל כהורה שצריך במשך הזמן להגדיל את הדרישות כלפיו..

לצפיה ב-''
28/05/2017 | 01:58
לצפיה ב-'אני לא מניחה דבר כזה. שיקול הדעת הזה נראה לי סביר לחלוטין'
אני לא מניחה דבר כזה. שיקול הדעת הזה נראה לי סביר לחלוטין
26/05/2017 | 16:18
2
41
מדובר כאן בקשר של אחד על אחד; אם אחד לא רוצה, ולא משנה איזה אחד, הקשר לא יכול להמשיך. כמו בכל קשר. בדיוק כפי שאי אפשר לכפות על מטופל להמשיך טיפול שהוא אינו מעוניין בו, אי אפשר לכפות זאת על מטפל. כן צריכה להיות פגישת סיום מסודרת שבה הדברים נסגרים ומובהרים, גם אם המטופל נשאר מאוכזב.
לצפיה ב-'טיפול פסיכולוגי שונה מאוד מכל קשר אחר! '
טיפול פסיכולוגי שונה מאוד מכל קשר אחר!
28/05/2017 | 02:26
1
9
מצד אחד את משווה את הטיפול הפסיכולוגי ל"כל קשר"
מצד שני את שוכחת (או נמנעת מלהתייחס) לעובדה שטיפול פסיכולוגי פרטי עולה כסף, בניגוד למרבית הקשרים.

לצפיה ב-'כמובן, אבל הוא לא שונה במובן ששני הצדדים צריכים לרצות בקשר'
כמובן, אבל הוא לא שונה במובן ששני הצדדים צריכים לרצות בקשר
28/05/2017 | 02:35
10
ולא שכחתי שהוא עולה כסף, למעשה התייחסתי לכך מפורשות באחת מהודעותיי בשרשור.
לצפיה ב-'מה הסיבה לסיום הטיפול?'
מה הסיבה לסיום הטיפול?
26/05/2017 | 16:19
8
45
אם המטפל חושב שהמטופל לא זקוק לויותר או שהוא לא יכול לעזור לו עוד, לדעתי זה הגיוני ואפילו מקצועי ומוערך.

אגב, גם מטופל לא חייב להודיע מראש על הפסקת טיפול.

לצפיה ב-'השאלה כללית- כשיש חילוקי דיעות כשהמטפל רוצה לסיים והמטופל לא'
השאלה כללית- כשיש חילוקי דיעות כשהמטפל רוצה לסיים והמטופל לא
26/05/2017 | 16:33
7
40
חילוקי דעות כדוגמת מה שכתבת. 
במידה ואין למטופל כסף הטיפול לא יתחיל כלל.
המטפל גם לא משלם למטופל והמטופל אינו חייב לשמור על סודיות, בניגוד למטפל..
אין כלל התייחסות בחוק לקשר טיפולי שנמשך חודשים או שנים מספר פעמים בשבוע (כמו במקרה שלי) והמטפל מחליט על רצונו לסיים את הטיפול במיידית.
תאורטית לפי החוק הנוכחי- הוא רשאי לעשות זאת.
לצפיה ב-'אז מה הפתרון, לכפות עליו המשך טיפול אישי בניגוד לרצונו?'
אז מה הפתרון, לכפות עליו המשך טיפול אישי בניגוד לרצונו?
26/05/2017 | 16:36
5
40
אני בכל מקרה לא הייתי רוצה ללכת למטפל שלא מעוניין לטפל בי. את כן?
לצפיה ב-''
26/05/2017 | 17:48
3
לצפיה ב-'הפתרון לדעתי- תיאום ציפיות משותף כהסכם\חוזה לפני התחלת טיפול'
הפתרון לדעתי- תיאום ציפיות משותף כהסכם\חוזה לפני התחלת טיפול
28/05/2017 | 00:17
3
10
בדומה לחוזה שכירות- מצד אחד, לאפשר לשוכר חופש כמעט בלתי מוגבל לגבי המחיר, וכלל תנאי הטיפול, ומצד שני, לתת למשכיר (המטופל) אפשרות להשוות בין מטפלים שונים במספר פרמטרים הקשורים למטפל הספציפי (שאינם רק המחיר והמיקום) לפני שהוא מתחיל טיפול. 

פחות משנה מה החובות והזכויות של המטופל - אלא שהוא יהיה מודע אליהן, אם לא לפני המפגש הראשון, תוך 2-4 מפגשים.
(במצב של היום- אין שום חוק שקיים באופן גורף לכל הפסיכולוגים ולכן דבר אינו ידוע מראש למטופלים, ורצוי לטעמי שינתן להם מידע מכל מטפל על תנאי הטיפול הייחודיים לו). 
לצפיה ב-'איך זה פותר את הבעיה? זו התחמקות מהנקודה'
איך זה פותר את הבעיה? זו התחמקות מהנקודה
28/05/2017 | 01:55
2
12
בפרט לא ברור לי איך באנלוגיה הזאת המטופל הוא המשכיר ולא השוכר...
אבל זה לא משנה; בטיפול אין חוזה שכירות ואין התחייבות, לכן גם אין קשר.
מי מונע ממטופלים כיום להשוות בין מטפלים שונים? זה שוק חופשי, אפשר לנסות כמה מטפלים, לדבר איתם, להתרשם מהם, לברר מחירים, המלצות... אנשים עושים זאת.
לצפיה ב-'מכיוון שנראה שהלך הרוח הוא ש"לא משנה" לך'
מכיוון שנראה שהלך הרוח הוא ש"לא משנה" לך
28/05/2017 | 02:51
1
7
אפסיק את התייחסותי לשאלותייך. תודה על התעניינותך.
לצפיה ב-'מה "לא משנה לי"? נראה לי שמשנה מאוד לקבל טיפול מרצון'
מה "לא משנה לי"? נראה לי שמשנה מאוד לקבל טיפול מרצון
28/05/2017 | 03:04
1
באופן כללי בחיים משנה לי מאוד להמשיך לשלם למטפל שלא מעוניין לטפל בי... עדיין לא הבנתי מה הפתרון שלך לזה, נראה לי שהלך הרוח שלך הוא להתחמק מהבעיה המהותית ולהמשיך בשלך, אף שאני ממש לא היחידה שלא הסכימה איתך בשרשור הזה. את לא חייבת לענות לי, זה בסדר; בכל מקרה אם נראה לך שצריך לשנות את החקיקה בישראל הכתובת היא חברי כנסת ולא פורום צרכנות בתפוז.
לצפיה ב-'אני לא רואה את הבעיה בזה...אני כן חושבת שאם הוא המטפל '
אני לא רואה את הבעיה בזה...אני כן חושבת שאם הוא המטפל
26/05/2017 | 17:51
37
מעוניין להפסיק טיפול בגלל חילוקי דעות, הוא צריך מבחינה מקצועית להמליץ על מטפל חלופי ולא לזרוק את המטופל בלי פתרון...
לצפיה ב-'אני מניחה שאם המטפל מסיים טיפול ככה יש לכך סיבה טובה'
אני מניחה שאם המטפל מסיים טיפול ככה יש לכך סיבה טובה
26/05/2017 | 20:27
6
33
ולא סתם הוא מוותר על מטופל קבוע שמכניס לו כסף. על פניו הוא הולך נגד האינטרס הכלכלי שלו, ולכן או שהוא שם את האינטרס הכלכלי של המטופל לנגד עיניו ומגיע למסקנה שזה לא מקדם אותו וחבל על הכסף או שמבחינה מקצועית הטיפול הגיע למבוי סתום או שהוא אישית לא מסוגל להמשיך, וודאי שגם במקרה כזה לא הגיוני להמשיך.
לצפיה ב-'כמטפת בתראפיה ולא בשרות הציבורי אני רוצה להוסיף את דעתי'
כמטפת בתראפיה ולא בשרות הציבורי אני רוצה להוסיף את דעתי
27/05/2017 | 11:13
5
39
1. מטפל יכול להפסיק טיפול מכל סיבה שהיא בלי לתת הסבר
    למרות שמטפל מקצועי ייתן את מלא ההסבר
2. להפנות מטופל למטפל אחר-רק אם המטופל מבקש. דווקא הפניה כזו יכולה להיות לרועץ למטופל שכן המטפל בדרך כלל יפנה למישהו שדומה לו מאד בסוג הטיפול והשקפותיו הטיפוליות. אם לא צלח-כדאי לחפש מישהו אחר לבד או לבקש המלצות ממישהו אחר
3. לעיתים הפסקת הטיפול איננה בגלל שהטיפול לא הצליח אלא בגלל שהמטופל פיתח תלותיות במטפל ודורש יחס או התייחסות או זמן שאין למטפל או שלא מועיל לטיפול.
4. מטופלים חושבים שהמטפל "יסדר" להם את החיים ולא כך הוא. אם אין תאום ציפיות נכון, כדאי להפסיק את הטיפול.

טיפול הוא תמיד וללא יוצא מן הכלל עבודה של שני הצדים, מטפל+מטופל.
יש מטופלים שלא מוכנים לעבודה עצמית, יציאה מאזורי הנוחות או שיש להם להם ציפיות שמישהו אחר יסדר להם את החיים בכל שטחי החיים וכשסודר דבר אחד ישר יש בעיה 2,3,4,5 וכך לאין סוף. או שהטיפול מיצה את עצמו.
עובדות אלה בהחלט מחייבות מטפל להפסיק את העבודה עם הלקוח, וזאת לטובת הלקוח, למרות שהלקוח מוכן להמשיך ולהשקיע כספים וזמן.
שום מטפל מן השורה לא יפסיק טיפול אם לא מולאו אחד מהתנאים הנ"ל.

כל זאת כמובן בשרות הפרטי. לא מכירה את החוקים של השרות הציבורי למרות שטיפולית אותן סיבות משרתות גם את השרות הציבורי וגם הפרטי

שבת שלום
לצפיה ב-''
27/05/2017 | 13:57
לצפיה ב-'מאוד מתנגדת למובא בסעיף 4 ....'
מאוד מתנגדת למובא בסעיף 4 ....
27/05/2017 | 14:43
3
26
רוב המטופלים לא מוכנים לעבודה עצמית.
רוב המטופלים לא מוכנים לצאת מאזורי הנוחות.
לרוב המטופלים יש ציפייה שמישהו אחר יסדר להם את 
החיים.
את כותבת בדיוק את רוב המקרים בהם  אדם פונה לטיפול ! 

אם עובדות אלה מחייבות אותך להפסיק עבודה עם הלקוח - טוב
את עושה שאת מפסיקה את העבודה, כך שתהיה לו הזדמנות להגיע
למטפל שאולי יוכל לעזור לו מהמקום בו הוא נמצא ולהביאו למקום
מועיל יותר עבורו.

ואגלה לך סוד נוסף - כאשר הטיפול הוא טוב באמת, אז הוא מצליח
להגיע ללב העניין, לשורש העניין מבעד לעטיפות. כאשר זה קורה -
פתאום מסתבר לך שהגעת למטפל לגבי הלימודים שלך שנתקעו,
או לגבי בן זוגך שמשגע אותך או... בעצם לא משנה... בפועל אם
הטיפול באמת הצליח - פתרת גם את מה שתקע אותך לגבי
מכלול הדברים, כי התקדמת ! פיצחת את התקיעות שלך.

דברים אלה חלים בשירות הפרטי והציבורי כאחד, כמובן. אבל למעשה
האחריות היא של המטפל - גם אם בפועל המטופל הוא זה שלא
עשה את הצעד הנדרש (בגלל זה קרוב לודאי הגיע לטיפול, כבר
אמרנו). מבחינת המטפל - הצעד האחראי ביותר שהוא יכול לעשות
אם לא עוזר למטופל להתקדם, הוא באמת לשחרר אותו, תוך לקיחת
אחריות. מבחינה זו אני מסכימה עם סעיף 2 - עדיף שהמטופל
יגיע למטפל שהוא בוחר.
לצפיה ב-'טיפול = עזרה. אבל המטופל צריך לעזור למטפל לעזור לו'
טיפול = עזרה. אבל המטופל צריך לעזור למטפל לעזור לו
27/05/2017 | 18:36
2
21
כי הדברים לא יקרו מעצמם. יש בדיחה לא רעה מסדרת ה"כמה אנשים צריך כדי להחליף נורה" שממחישה את הנקודה (אני כותבת באנגלית כי הדו-משמעות מתפספסת בעברית):
How many clinical psychologists does it take to change a light bulb? Only one but the light bulb has to want to change.

וזו הנקודה: כדי לעשות שינוי צריך לרצות להשתנות, צריך להיות מוכן לגעת בנקודות לא נעימות, לטפל בבעיות ולא לברוח מהן. גם פסיכולוג טוב לא יכול להכריח אותך לעשות שום דבר וגם לא יכול לשנות אותך במקומך. אתה צריך לאפשר לו לעזור לך לעשות את השינויים שאתה לא מסוגל לעשות לבד בעצמך, אבל בלי שיתוף פעולה ונכונות של המטופל הם פשוט לא יקרו.
לצפיה ב-'עזרה ושינוי הם מושגים יחסיים וסובייקטיביים '
עזרה ושינוי הם מושגים יחסיים וסובייקטיביים
28/05/2017 | 01:54
1
7
יש שיהיו מרוצים משינוי אחד משמעותי בשנה, ויש כאלו שיצפו לצאת מכל פגישה עם תובנה משמעותית או לפחות קטנה.
מה קורה אם בטיפול מתמשך (שנה או יותר) המטפל מרגיש שאין 'מספיק' שיתוף פעולה מצד המטופל או שאין שינויים משמעותיים לטעמו, והמטופל חולק עליו?
מכיוון שמצב כזה יכול להיווצר, צריכה להיות התייחסות בחוק גם למקרים כאלו
במידה ויש כזו- אינני מכירה אותה.
לצפיה ב-'מה שקורה כשאין הסכמה בטיפול הוא שמנסים ללבן או שמפסיקים'
מה שקורה כשאין הסכמה בטיפול הוא שמנסים ללבן או שמפסיקים
28/05/2017 | 01:56
5
ואני באמת לא רואה סיבה שהמחוקק יתערב בדבר כזה.
לצפיה ב-'צמיגים לרכב'
צמיגים לרכב
27/05/2017 | 23:14
17
החלפתי שני צמיגים לרכב ניסאן מיקרה,שלמתי 1000 ש"ח.
לאחר הקנייה, התברר לי שהמחיר גבוה לצמיגים סיניים,פניתי לחנות ולא מוכן לשמוע את טענותיי,רוצה לטפל בעניין,למי לפנות?
לצפיה ב-'המלצה מכונת גילוח: איזה סידרה יותר מומלת 9000 או 7000 ?'
המלצה מכונת גילוח: איזה סידרה יותר מומלת 9000 או 7000 ?
27/05/2017 | 22:39
7
תודה,

לצפיה ב-'כמה עולה שליחות של בזק להחזרת ציוד שלהם?'
כמה עולה שליחות של בזק להחזרת ציוד שלהם?
27/05/2017 | 00:58
2
44
כתוב

* לקוח העובר לקבל שירות מאת ספק שירות במסגרת ה"שוק הסיטונאי" על רשת בזק יחזיר את הציוד לבזק תוך 12 יום ממועד המעבר.
3.1 על השוכר להחזיר את הנתב באחת הדרכים הבאות: לאחת מחנויות בזק 2 או בהזמנת שליחות )בתשלום( באמצעות מוקד 299 , או באמצעות
דואר רשום לכתובת: מחסן בזק מספר 100 , רח' לזרוב 3 ראשון לציון, מיקוד 7363320

כמה עולה אותה שליחות?
חיפשתי בכל האתר שלהם - אין מחיר.
לצפיה ב-'במוקד, מן הסתם, יתנו תשובה מוסמכת'
במוקד, מן הסתם, יתנו תשובה מוסמכת
27/05/2017 | 13:48
10
לצפיה ב-'לאחרונה חשבתי לעזוב אותם בשימור לקוחות אמרו לי או חנויות בזק'
לאחרונה חשבתי לעזוב אותם בשימור לקוחות אמרו לי או חנויות בזק
27/05/2017 | 21:29
12
או דואר או חברת שליחויות בעלות של 39 שקלים זה תלוי יחול להיות באיזור
המגורים בשימור לקוחות קיבלתי את המידע לחן צלצל ל199 שידרוגים
ותומר להם שאתה רוצה להתנתק ותעבור לשימור 
לצפיה ב-'מה ניתן לעשות כדי להפסיק קבלת smsים '
מה ניתן לעשות כדי להפסיק קבלת smsים
27/05/2017 | 21:22
21
שנשלחים אלי ע"י מפלגת מר"צ. 
שלחתי sms חוזר בדרישה לחדול ואיום בתביעה אבל המטרד נמשך. 
מה עושים? 

תודה
לצפיה ב-'סולריס פרגולות- אכזבה גדולה!'
סולריס פרגולות- אכזבה גדולה!
27/05/2017 | 19:38
32
בשיפוץ ביתנו- הבחירה בסולריס היתה הנפילה הגדולה ביותר!
תכנון ועמידה בלוחות זמנים- לא קיימים!
מקצועיות ירודה.
הקשבה ושירות ללקוח- אפס!
אין ספור שיחות טלפון ומרדף אחר  נציגי החברה והמתקינים בנסיון לתאם את מועד ההתקנה. ימי חופש מבוזבזים רבים בהמתנה למתקינים  שלא הגיעו. כשהם הופיעו לבסוף
הם הביאו את הפרגולות הלא נכונות. כשכבר הגיעו הפרגולות שהזמנתי הסתבר שההערות שנתתי  לא יושמו. לסיכום: לא הייתי בוחר בהם שוב!
לצפיה ב-'בסיס למנורות תלויות על התקרה, מישהו מכיר אולי?'
בסיס למנורות תלויות על התקרה, מישהו מכיר אולי?
26/05/2017 | 19:17
4
69
יש לנו מספר מנורות שמיועדות לתליה על התקרה.
אנחנו מחפשים בסיס מתכת שנצמד לתקרה, בו קודחים חורים בהתאם למיקום התליה של גוף התאורה.
משהו כמו החלק העליון של התמונה.
בחנות שמוכרת גופי תאורה רצו 2500(!) שח בשביל בסיס כזה.
איפה קונים כזה דבר, נסיתי לחפש בגוגל אבל כנראה שאני לא קוראת לזה נכון.
לצפיה ב-'את מתכוונת לחלק שרואים בתמונה'
את מתכוונת לחלק שרואים בתמונה
26/05/2017 | 22:07
1
50
או לחלק שמתחת, זה שנתפס עם ברגים ועליו מוצמד החלק הגלוי?
בכל מקרה מציע לנסות לחפש בחנות כמו למשל איקאה, אייס, מחסני תאורה או כל חנות בסגנון
יש גופים זולים ואפשר למצוא חלק שיעשה את העבודה.
דוגמא אקראית:
אגב באיקאה יש מציאון שם אפשר למצוא אופציות זולות אפילו יותר..
בהצלחה.
לצפיה ב-'כן. ממש לצלחת שמחוברת לתקרה'
כן. ממש לצלחת שמחוברת לתקרה
27/05/2017 | 13:20
17
יש לי את גופי התאורה (זה גוף תאורה עם כבל שמתחבר למעלה לתקרה) ואני רוצה לתלות אותם בגבהים שונים)
אנחנו צריכים צלחת שהקוטר שלה הוא כ-70 ס״מ. באיקאה, ראיתי אחת בקוטר 30.
אנחנו כנראה צריכים מישהו שייצר כזה דבר, אבל במחיר שפוי...
לצפיה ב-'בנחלת בינימין'
בנחלת בינימין
27/05/2017 | 11:39
1
34
יש חנויות שמוכרות חלקים כמעט לכל גוף תאורה שקיים (כמעט, כי לא חשבו על הכל בארץ). חפשי זגורי אביזרי תאורה. 
לצפיה ב-'תודה. אני רואה באמת שהוא מיצר דברים מסוג זה'
תודה. אני רואה באמת שהוא מיצר דברים מסוג זה
27/05/2017 | 13:00
23
אתקשר אליו ביום א׳
תודה
לצפיה ב-'טלפונים הטרדה השפה הרוסית - לאחרונה אני מקבל שיחות טלפון '
טלפונים הטרדה השפה הרוסית - לאחרונה אני מקבל שיחות טלפון
26/05/2017 | 15:14
4
85
בשפה הרוסית - זה כבר ממש מטרד 

אני בכלל לא דובר את השפה 

מה ניתן לעשות

מתקשרים מכל מיני טלפונים ושלוחות שלא ניתן לבצע חסימה 

תודה,

לצפיה ב-'ברוך הבא למועדון המפוקפק'
ברוך הבא למועדון המפוקפק
26/05/2017 | 16:37
2
84
תלונה במשטרה + תביעה לפיצוי כספי בגין הטרדה.

לצפיה ב-'מה עלות התמורה שניתן לקבל ? אבל ואיך אוכל לזהות מי זה?'
מה עלות התמורה שניתן לקבל ? אבל ואיך אוכל לזהות מי זה?
26/05/2017 | 16:41
1
69
הם מדברים ברוסית דווקא אני אשמח לקבל כסף 

איך הולך החוק?

תודה,

לצפיה ב-'אם'
אם
26/05/2017 | 22:21
53
תכניס לגוגל את המספרים שהתקשרו אליך מהם, זה  בטוח יעלה משהו.
אחרי שאתה מוצא אותם תשלח להם מכתב רשום שאומר שהם מטרידים אותך (זה ישמש הוכחה נוספת בתביעה שלך) ואם השיחות לא ייפסקו, תתלונן במשטרה ותתבע על הטרדה. חפש אם אני זוכרת נכון את תיקון 30 לחוק התקשורת. 

לצפיה ב-'אנחנו מקבלים שיחות כאלו פעמיים בשבוע! משגע....!!!!'
אנחנו מקבלים שיחות כאלו פעמיים בשבוע! משגע....!!!!
27/05/2017 | 11:16
11
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה על כיריים אינדוקציה'
אשמח לקבל המלצה על כיריים אינדוקציה
26/05/2017 | 19:21
1
29
בין הדגמים שחשבתי עליהם יש את הסימנס עם האזור הגמיש
הסונר שכולו גמיש
וAGE שכולו גמיש

לצפיה ב-'לי יש של אלקטרולוקס'
לי יש של אלקטרולוקס
26/05/2017 | 21:12
26
עם אזור גמיש. אני מאד מאד מרוצה.
לצפיה ב-'משיהו יכול להמליץ על מדיח כלים?'
משיהו יכול להמליץ על מדיח כלים?
26/05/2017 | 18:26
11
לצפיה ב-'האירוניה מבית לאומי קארד'
האירוניה מבית לאומי קארד
25/05/2017 | 19:24
5
141
שלחו לי (לפני כמה ימים) מכתב כדי להזכיר לי שאני מקבלת את החשבון החודשי בדוא"ל, וכמה זה טוב לכולם וחוסך ניירת לסביבה...

האם הם מחויבים לכך על פי חוק? ואם כן, האם המחוקק לא מצא לנכון לאפשר יצירת קשר בדרכים דיגיטליות (בכל זאת, כבר 2017 וזה) כדי לוודא שאני סבבה עם קבלת החשבונית בדוא"ל? (כי אני באמת רוצה לחסוך מכולם את הניירת! אז למה לשלוח לי ניירת?! )
לצפיה ב-'למה זה עניינו של המחוקק?'
למה זה עניינו של המחוקק?
25/05/2017 | 19:53
1
93
לא כל גרעפס מטריד אותך ככל שיהיה הוא עניינו של המחוקק. 

לצפיה ב-'תודה על התגובה הנעימה והעניינית . למה כוונתך ב"זה"?'
תודה על התגובה הנעימה והעניינית . למה כוונתך ב"זה"?
25/05/2017 | 22:50
19
לצפיה ב-'הסבר אפשרי'
הסבר אפשרי
26/05/2017 | 09:31
1
55
אם מסיבה כלשהי את לא קוראת את האימייל אליו נשלחים הדוחות (למשל בגלל שזאת כתובת ישנה שכברא שכחת ממנה), לא תקראי גם את ההודעה המדוברת, שכל מטרתה לוודא שזה לא המצב.
לצפיה ב-'התייחסתי לכך, כאמור, יכלו לוודא זאת מולי בערוצים אחרים'
התייחסתי לכך, כאמור, יכלו לוודא זאת מולי בערוצים אחרים
26/05/2017 | 16:09
26
למשל לשלוח לי מסרון. או לבדוק אם אני נכנסת מהדוא"ל לחשבון באתר ובודקת את הדפים החודשיים (ואני אכן עושה זאת). כלומר שליחת מכתב היא הדבר האחרון שהם אמורים לעשות במקרה כזה, רק אם אני באמת לא מגיבה בשום דרך אחרת ולכן יש סיבה הגיונית לחשוב שאני לא מקבלת את הדוא"ל או שהפרטים לא מעודכנים. זה רחוק מלהיות המצב... בפועל הם שלחו לי מכתב מיותר מודפס על נייר רק כדי להגיד לי איזה יופי שאני מקבלת את החשבונות בדוא"ל ולא במכתב מודפס על נייר...
לצפיה ב-'נשמע לי ממש הזוי ופגיעה מיותרת...'
נשמע לי ממש הזוי ופגיעה מיותרת...
26/05/2017 | 16:15
34
הרי אישרת להם לקבל את הדיווחים החודשיים במייל, אז למה לשלוח מכתב?

מסכימה לגמרי שהבחירה בלשלוח מכתב הזויה ולא פרקטית..
במקום שמישהו ידפיס, יכין את המעטפה וישלח בדואר, הרבה יותר פשוט לשלוח מסרון או אפילו קישור שמאשרים במייל ואם לא מגיבים, להתקשר..

את יכולה להפנות את השאלה ללאומי קארד...

לצפיה ב-'מיזוג - אלקטרה בייסיק או פלטינום?'
מיזוג - אלקטרה בייסיק או פלטינום?
24/05/2017 | 14:03
7
65
מה ההבדלים בין דגמי הבייסיק של אלקטרה לדגמי הפלטינום, מלבד המראה של הפלסטיקה?
משהו מבחינת אמינות או עלות תחזוק?
לצפיה ב-'המחיר מדבר ,איכות עולה כסף ,הפלטינום איכותי יותר'
המחיר מדבר ,איכות עולה כסף ,הפלטינום איכותי יותר
24/05/2017 | 21:13
4
36
לצפיה ב-'תודה. מה לגבי השוואה בין פלאטינום לסוויפט'
תודה. מה לגבי השוואה בין פלאטינום לסוויפט
24/05/2017 | 22:19
3
54
נראה שבתיאוריה הסוויפט מתחרה בשוק הבייסיק, והאלפא בשוק של הפלטינום,
אבל מבחינת מחיר זה נראה תחרות בין הסוופיט לפלטינום, כאשר האלפא רמה מעל.

מה המלצתך בבחירה בין סוויפט לפלטינום?

לצפיה ב-'הפלטינום עדיף על הסוויפט'
הפלטינום עדיף על הסוויפט
25/05/2017 | 05:46
24
לצפיה ב-'פלטינום או סוויפט'
פלטינום או סוויפט
25/05/2017 | 15:18
1
48
נכנס לשיחה.. אני אישית לא מכיר את הפלטינום. אבל שמעתי שהסוויפט מעולה מבחינת איך שעובד. אבל הייתי שמח אם יוסיזיו היה נותן פירוט מעמיק יותר למה הפלטינום עדיף..
לצפיה ב-'לא רוצה להכנס לפרטי פרטים מכניים על ההבדל אבל יש'
לא רוצה להכנס לפרטי פרטים מכניים על ההבדל אבל יש
25/05/2017 | 19:15
54
הרבה מאד פרטים טכניים ששונים ממזגן למזגן .
בסדרת התדיראן מה שדומה לפלטינום זה האלפא.

לצפיה ב-'באלקטרה יש לך את הgo סידרת ביניים '
באלקטרה יש לך את הgo סידרת ביניים
24/05/2017 | 22:35
1
26
לצפיה ב-'דעתי כצרכן (לא כאיש מיזוג) - לקרור חדרים קרי '
דעתי כצרכן (לא כאיש מיזוג) - לקרור חדרים קרי
26/05/2017 | 15:11
34
חדרי שינה הורים ילדים, אורחים  עד  14 - 12 מ"ר 

אני לא חושב שיש הבדל גדול בין המזגנים (8000 - 12000 BTU )

תוסיף לזה את אופן השימוש (שעות עבודה של המזגן - חדר שינה הורים כמה זמן כבר המזגן יעבוד ? )

לדעתי כל הגרסאות באסיק מצויין של כל החברות ויעשה את העבודה מצויין

במזגנים הגדולים 2 כ"ס ומעלה האותיות הקטנות מתחילות לקבל משמעות גדולה יותר 

זו דעתי כצרכן.

ודרך אגב לדעתי מזגן לא קונים בקיץ ותחשבו על זה... :) :) :) 

לצפיה ב-'הוט מובייל חצופים- מה אפשר לעשות במקרה הזה?'
הוט מובייל חצופים- מה אפשר לעשות במקרה הזה?
26/05/2017 | 14:28
51
אני אצלם כבר כמה שנים, במקור מבצע זוגות עם אינטרנט ביתי מתנה.
לפני 3 חודשים חידשתי למסלול אחר (יקר יותר, כי נגמרו כל המבצעי זוגות) ונאמר לי שההטבה של אינטרנט חינם נשארת כל עוד אני נשארת אצלם.
היום קיבלתי סמס ש"עקב תקלה נקודתית לא חויינתי על השימוש באינטרנט ביתי ושאני אתחיל לשלם 9.90 על זה".
אין לי חוזה חתום כי הכל נעשה טלפונית, ואיתור שיחות מוקלטות יקח זמן וספק אם יהיה בכלל יעיל נגדם כי הם מודים שזאת טעות.

מה לעשות?
לצפיה ב-'טיסות לחו"ל - האם הזמנת מונית דרך אפליקציה דרך בטוחה?'
טיסות לחו"ל - האם הזמנת מונית דרך אפליקציה דרך בטוחה?
23/05/2017 | 16:47
9
117
יש לי אפשרות ללכת לחברה ולהזמין מונית ספיישל לנתב"ג ביום טיסה שלי. הנסיעה היא 2 שעות ומשהו. יש גם אפשרות לנסוע ברכבת שתגיע תוך שעה ומשהו ליעד אבל מכיוון שזה יהיה בלילה, יהיה צורך במונית רגילה שתיקח אותי לתחנת רכב.

שמעתי שאפשר להזמין מונית דרך אפליקציה GETTAXI. האם זו דרך בטוחה ואמינה? מה הייתה החוויה של אנשים שהזמינו? האם גם אפשר להזמין מונית דרך אפליקציה אחרי שאני נוחת בחו"ל? מה לעשות אם אין לי אינטרנט בחו"ל? ברוב המקרים יש אפשרות למצוא אינטרנט אם גישה חופשית? 

תודה.
לצפיה ב-'לא הבנתי כלום'
לא הבנתי כלום
23/05/2017 | 16:52
4
89
איפה אתה צריך מונית בארץ או בחו"ל או בשניהם?
איפה זה חו"ל? חו"ל זה לא מקום אחד, אלא זה מקום מאד גדול. 
למה אתה צריך ללכת לחברה ולהזמין מונית ליום הטיסה, למה אתה פשוט לא יכול להתקשר? 

לצפיה ב-'צריך מונית גם בארץ וגם בחו"ל'
צריך מונית גם בארץ וגם בחו"ל
23/05/2017 | 17:04
3
85
מדינת יעד - אסטוניה

אני בחיפה. אני לא חושב שזה נבון להתקשר להזמין מונית מחברה כלשהי מקומית ולצפות שהיא מסיעה אנשים עד נתב"ג. נסיעה כזאת מתכננים מראש וזאת הסיבה שאני הולך לחברה שאני ודע מסיעה קבוצות של אנשים לנתב"ג.
לצפיה ב-'אה, '
אה,
23/05/2017 | 17:14
71
בקשר לאסטוניה אולי תשאל בפורום טיולים. או תזמים ריקשה. אין לי מושג מה מצב האינטרנט והמוניות באסטוניה. 
אז תלך לחברה שמסיעה קבוצת אנשים... מה הבעיה? ואל תשכח לעשות את זה ברגל. זה חשוב לבריאות ולסרקולציה של הדם
כל חברת מוניות תשמח להסיע אותך עד נתב"ג כי זו הנסיעה הכי יקרה שיש להם. הם לא עושים לך טובה, יש דבר כזה שנקרא כסף

לצפיה ב-'רק רכבת. '
רק רכבת.
23/05/2017 | 18:06
1
80
מונית עד תחנת הרכבת, ורכבת לנתב"ג. קח בחשבון שבשעות מסוימות לב המפרץ סגור ואין שם עצירת רכבות. צריך ללכת לתחנה אחרת בחיפה. 
לצפיה ב-'אני חושב לעלות בתחנה מרכז השמונה.'
אני חושב לעלות בתחנה מרכז השמונה.
23/05/2017 | 19:52
14
לצפיה ב-'הזמנת מונית'
הזמנת מונית
24/05/2017 | 22:18
3
47
האפליקציה של גט טקסי מאוד אמינה. אני משתמש בה לא מעט, נורא נוח להזמין את המונית מראש, במיוחד אם הנסיעה בלילה ואתה לא בטוח שתהיה לך רכבת..
לצפיה ב-'שילמת במזומן?'
שילמת במזומן?
26/05/2017 | 14:14
2
19
חייב כרטיס אשראי או שאפשר לשלם במזומן?
לצפיה ב-'דרך אפליקציית גט, אפשר לשלם גם במזומן וגם בכ.אשראי. רק'
דרך אפליקציית גט, אפשר לשלם גם במזומן וגם בכ.אשראי. רק
27/05/2017 | 11:44
7
שצריך להודיע על כך מראש כשמזמינים.
כך זה בארץ. בחו"ל אין לי מושג.
לצפיה ב-'כששלחתי את ההודעה בפעם הראשונה, קיבלתי הודעת שגיאה'
כששלחתי את ההודעה בפעם הראשונה, קיבלתי הודעת שגיאה
27/05/2017 | 14:43
6
עכשיו כששלחתי שוב, ראיתי שגם בפעם הראשונה זה נשלח.
ומאחר ולא ניתן למחוק הודעות (מתי תהיה האפשרות הזאת, חבל שהוסיפו רק עריכה) שיניתי את ההודעה לזאת, כדי שלא תופיע פעמיים.
שבת שלום.
לצפיה ב-'רובוטים מנקים'
רובוטים מנקים
24/05/2017 | 22:22
4
109
שלום רב,
אשמח לקבל ייעוץ לגבי קנית רובוט מנקה. האם יש חברה מומלצת ואם כן מדוע?
בנוסף, הבנתי שיש גם רובוטים ששוטפים, האם הם באמת עושים את העבודה ויעילים או שמיותרים ועדיף לוותר?
אשמח לשמוע אם עדיף לקנות הארץ או בחו"ל, האם יש יתרון כלשהו בקניה בארץ? 

לצפיה ב-'קנייה של רובוטים מנקים'
קנייה של רובוטים מנקים
25/05/2017 | 10:56
1
73
חשוב לחדד לגבי מה שאמרת לגבי רובוטים מנקים- הכוונה ב"מנקים" זה לא שהרובוט שופך מים ואז גורף אלא שהרובוט שואב את האבק שוטף ואז מעביר ניגוב. שאיבה, סמרטוט רטוב וניגוב. אני באופו אישי בדברים כאלה לקנות בארץ. זה נכון שזה יוצא טיפלה יותר יקר אבל אם יש תקלה או בעיה לפחות יש למי לפנות ועם מי לדבר
לצפיה ב-'רובוט מנקה'
רובוט מנקה
25/05/2017 | 15:13
47
קודם כל תודה על התגובה.
לצערי לא הצלחתי להבין אם כן מומלץ השוטף או לא..?
לצפיה ב-'הרובוטים מדברים רק יפנית '
הרובוטים מדברים רק יפנית
25/05/2017 | 11:34
68
שפה אחרת לא מבינים 
לצפיה ב-'תריץ חיפוש בפורום וברשת. היו פה הרבה דיונים בעבר'
תריץ חיפוש בפורום וברשת. היו פה הרבה דיונים בעבר
25/05/2017 | 22:32
40
מאחר וזה מוצר טכנולוגי - יש כל הזמן חידושים ודגמים וכ'.

אנחנו עם רומבה 650 כבר 4.5 שנים ומרוצים.
חשוב להתאים ציפיות ליכולות המכשיר.
לצפיה ב-'חוק דואר רשום'
חוק דואר רשום
25/05/2017 | 21:31
70
האם החוק המחייב להוסיף את שם המוען (מי ששלח את המכתב) על ההודעה בדבר דואר רשום נכנס לתוקף?

ואם כן, יש לכם מושג למי מתלוננים אם הדואר לא עושה את זה?

תודה!

לצפיה ב-'למישהו יש נסיון עם תנור "בילד-אין" עם בישול אדים?'
למישהו יש נסיון עם תנור "בילד-אין" עם בישול אדים?
24/05/2017 | 11:36
1
60
רציתי לקנות Electrolux EOB8711AOX אבל הפסיקו להביא אותו משום מה. הציעו לי לקחת EOC5514AOX Electrolux אבל אני לא מצליח למצוא עליו שום מידע. אבל בכלל הייתי שמח לשמוע מנסיונם של אחרים - האם זה שימושי? עובד טוב? לא גורם לבעיות עם ארונות המטבח?
לצפיה ב-'אין לי'
אין לי
25/05/2017 | 16:25
33
מעולם לא שמעתי ,אם כי קראתי ואכן זה קיים.
כאשר אני קונה תנור אני לא פונה לנישות נדירות של מוצרים מוזרים .
קונים מה שקונים כולם .
ואם הגעת למוצר זה סימן שאתה רוצה להיות שפן נסיונות .
בכל אופן תודה לך שהחכמת אותנו במוצר מוזר זה .
אני לא מעונין

לצפיה ב-'תמונות מיוחדות לעיצוב הבית בסגנון שאבי שיק'
תמונות מיוחדות לעיצוב הבית בסגנון שאבי שיק
23/05/2017 | 12:03
13
158

http://www.mandala-decor.co.il/

תמונות מעוצבות וייחודיות לעיצוב הבית! מוצר מקורי באחריות :)

http://www.mandala-decor.co.il/

לצפיה ב-'פרסום רע למנדלות מכוערות ושבלוניות.'
פרסום רע למנדלות מכוערות ושבלוניות.
23/05/2017 | 12:28
7
30
לצפיה ב-'על טעם ועל ריח :)'
על טעם ועל ריח :)
23/05/2017 | 13:55
6
120
הלקוחות שלנו חושבים אחרת :)

לצפיה ב-'לתמונות האלה יש גם טעם וריח?'
לתמונות האלה יש גם טעם וריח?
23/05/2017 | 14:06
4
91
מה שבטוח הוא שהטעם שלכם גרוע מאד אם אתם שולחים פרסומות לפורום צרכנות.
לצפיה ב-'הומור זה חשוב '
הומור זה חשוב
23/05/2017 | 14:15
2
113
פרסום מוצר בפורום צרכנות.. הזוי.
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
23/05/2017 | 14:30
90
יש לכם רק את הסגנון שהבאת, או שיש גם תמונות יפות?
לצפיה ב-'נראה ש...'
נראה ש...
23/05/2017 | 15:59
84
יש לך בעיה מסוימת בהבנה למה הפורום הזה מיועד. דחיפת פרסומות לפורום של אנשים עם תודעה צרכנית היא לא רק מעשה מכוער אלא גם מעשה טיפשי. גם צירוף התמונות לכל הודעה שאתה שולח עושה לא ממש משרתת את האינטרסים שלך (ושלנו,  אם כי לא נראה שזה  מטריד אותך במיוחד).

אני מקווה שמנהל הפורום הליברלי שלנו ישלח את השרשור הזה כולו למקום הנכון.

לצפיה ב-'גם בארבעת המינים יש אחד בלי טעם ובלי ריח, כאן אין גם יופי.'
גם בארבעת המינים יש אחד בלי טעם ובלי ריח, כאן אין גם יופי.
23/05/2017 | 14:46
16
לצפיה ב-'אם היו לכם מספיק לקוחות, לא הייתם נזקקים לפרסום הגרוע הזה!'
אם היו לכם מספיק לקוחות, לא הייתם נזקקים לפרסום הגרוע הזה!
23/05/2017 | 14:44
17
לצפיה ב-'דעה אישית בלי קשר לחברה זו או אחרת.'
דעה אישית בלי קשר לחברה זו או אחרת.
25/05/2017 | 11:29
2
71
לדעתי חברה המפרסמת בפורום צרכנות במקום במקומות המיועדים לכך - גונבת זמנם של חברי הפורום.
אין הבדל משמעותי לדעתי בין גניבת זמן לגניבת כסף.
איני סומך על גונב זמני שלא יגנוב כספי ולכן לא אקנה אצל מי שגונב זמני מחשש שבהמשך יגנוב כספי.
ואין בדברי דלעייל שום התייחסות לפותח השרשור ולחברה שהביא קישורים אליה אלא רק אזהרה כללית לחברי הפורום.

לצפיה ב-'אז למה אתה לא מוחק? '
אז למה אתה לא מוחק?
25/05/2017 | 11:32
1
12
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה'
מצטרף לשאלה
25/05/2017 | 12:22
54
כאשר לא מנכשים את היבלית יש לה נטיה להתרבות עד שקשה לראות את הדשא.

לצפיה ב-'מיוחדות וייחודיות? סתם קיטש מסחרי לפי משקל...'
מיוחדות וייחודיות? סתם קיטש מסחרי לפי משקל...
25/05/2017 | 18:24
1
13
לצפיה ב-'אין שום קשר של מנדלות לשאבי שיק'
אין שום קשר של מנדלות לשאבי שיק
27/05/2017 | 10:56
6
שזה כבר אומר שהחבר'ה לא מקצועיים לא במדלות ולא בשאבי שיק
לצפיה ב-'נטפליקס vpn שלל אתרי פרימיום חינם עם תמיכה !!! בדרך כלל הודע'
נטפליקס vpn שלל אתרי פרימיום חינם עם תמיכה !!! בדרך כלל הודע
25/05/2017 | 12:14
58
נטפליקס vpn שלל אתרי פרימיום חינם עם תמיכה !!!
בדרך כלל הודעות כאלה לא אמינות אבל היה לי את המזל להגיע לאתר האחד והיחיד שאין שני לו שנותן את כל הדברים האלה .... 
בינתיים מאז חיפשתי עוד אתרים כאלה אבל כולם בלאי מלא פרסומות ו0 תועלת אז הנה הקישור תהנו אחלה אתר שבעולם באמת .... 
אל תשכחו להירשם 

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום עסקים
פורום עסקים
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה