לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' מנוע החיפוש בהודעה המשורשרת של Gרר‬ '
מנוע החיפוש בהודעה המשורשרת של Gרר‬
18/05/2017 | 14:32
1
36
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
4533
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
29/05/2017 | 06:11
6
5
לצפיה ב-'ראיון עם שרגא רוזנצווייג מהדולפין ים'
ראיון עם שרגא רוזנצווייג מהדולפין ים
29/05/2017 | 06:16
21
עבורי שרגא רוזנצווייג הוא הדוד של יריב, חברי הטוב מאז ימי תנועת הנוער. עבור ירושלמים הוא הבעלים של מסעדת דולפין ים - מסעדה שנפתחה לפני 50 שנה, והיתה המסעדה היהודית הראשונה במזרח ירושלים.

שרגא בן 75 (פלא לכשעצמו) והדולפין ים בת 50, וזו סיבה טובה להעניק ראיון ל- YNET.

לצפיה ב-'האביב הערבי של טליה לוין'
האביב הערבי של טליה לוין
29/05/2017 | 06:22
34
לא, זו לא כתבה פוליטית.

טליה לוין באתר סנהדרינק (אתר שכדאי להכיר) על אוכל ערבי במקומות שונים בארץ.

לצפיה ב-'לבן על השולחן: יין, בירה וגבינות'
לבן על השולחן: יין, בירה וגבינות
29/05/2017 | 06:24
16
לקראת שבועות ישבה מועצת סנהדרינק (האתר מההודעה הקודמת) במעדניית אגתה ברמת החיל, והתאימה גבינות מושחתות ליין ובירות.

אם עדיין לא החלטתם מה לאכול מחרתיים בערב, אולי הכתבה הזאת תתן לכם כמה רעיונות.

לצפיה ב-'KFC חוזרת לארץ בפעם הרביעית. מתרגשים? '
KFC חוזרת לארץ בפעם הרביעית. מתרגשים?
29/05/2017 | 09:21
2
40
בכלכליסט מספרים לנו ש- KFC, שניסתה להכנס לישראל כבר שלוש פעמים, מנסה לחזור שוב לפעילות בארץ.
לדברי הכתבת אורנה יפת, נציגים של KFC נפגשו כבר עם ספקי עופות, זכיינים פוטנציאליים ואנשי נדל"ן.

לצפיה ב-'לצערנו לא יעבוד - המתכון שונה בגלל הכשרות'
לצערנו לא יעבוד - המתכון שונה בגלל הכשרות
29/05/2017 | 12:17
4
ופחות טעים מהמקובל בעולם.

בכל מקרה שולי הרווח בארוחות העוף נמוכים ויתקשו להחזיק גם תמלוגים לרשת.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
29/05/2017 | 12:34
1
בחו"ל זו לפעמים אופציה נחמדה כשאתה צריך לאכול משהו "בלחץ". אבל בארץ זה לא תפס ולהערכתי גם לא יתפוס.

לצפיה ב-'לחגוג יומהולדת '
לחגוג יומהולדת
29/05/2017 | 10:25
1
27

שלום לכולם 
רוצים לחגוג יומהולדת 70  לאמא
מדובר על כ 20 איש משפחה
רוצים הפעם משהו שונה לא מסעדה
שמעתי שיש מין כמו בשלנים שמארחים בבית שלהם
יש מישהו ביפו? שבאים לאותו אדם הביתה והוא מבשל ואוכלים אצלו בבית
מחפשת מקום כזה באזור תל אביב-יפו המרכז
לחויה אחרת קצת של חגיגת יומהולדת
מישהו מכיר או ממליץ ?? יש איזה אתר מסוים שאפשר לראות אפשרויות לדבר כזה?
תודה
לצפיה ב-'בדקי את אתר EAT WITH'
בדקי את אתר EAT WITH
29/05/2017 | 10:51
6
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
28/05/2017 | 07:23
10
18
לצפיה ב-'שוק האוכל urban TLV, פעם שלישית גלידה'
שוק האוכל urban TLV, פעם שלישית גלידה
28/05/2017 | 09:22
4
266
עוד ביקור, עוד קצת שינויים, הדוכן היווני נעלם או הוקטן וכרגע יש שם דוכן ארפות קולומביאני, כבר טעמתי בשוק אז לא היה צורך לבדוק.

הפעם ניסיתי את:
הונג קונג פאפס מלוח - בצק פנקייק שנאפה עם בייקון, פפרוני, צ'דר, פרמזן, עלי רוקט ובזיליקום, ומוח בשמנת חמוצה. לוקח טיפה זמן להתרגל לשילוב של הטעם המתקתק של בצק הפנקייק עם יתר המרכיבים, אבל פסק הדין הסופי - שיחוק אטומי.

אוקונומי - כנראה קיצור של אוקונומיאקי, החביתהפנקייק היפני. במקרה הזה, זה מוקפץ (נודלס וירקות) מטוגן על הפלטה ואז נעטף בבצק פנקייק, מוגש עם רוטב שהזכיר לי רוטב צדפות, לא בטוח לחלוטין. גם במקרה הזה, טעים ביותר, ללא ספק מוצלח יותר מהמנה העיקרית של הדוכן הזה, הראמן בורגר.

קינחתי בארטיק "מגנום" עבודת יד על בסיס גלידת יוגורט בחנות היוגורט הסמוכה. אחרי שלושה ביקורים בשוק הזה אני סה"כ מרוצה מאוד, ומוזר לי שהוא כל כך ריק (לפחות בשישי בצהרים).
לצפיה ב-'אני גם הייתי 3 פעמים (בלי גלידה) אבל לא נהניתי'
אני גם הייתי 3 פעמים (בלי גלידה) אבל לא נהניתי
28/05/2017 | 10:22
217
את הראמן בורגר אכלתי לפני כמה שבועות והיה רע.
הדוכן ההודי אותו ניסיתי לפני כשבועיים היה סביר.
מבאני צ'או די התאכזבתי בשבוע שעבר.
יצא לי להיות גם בצהריים וגם בערב (ימי חמישי) ובכל הפעמים היה די ריק ועזוב.
בקיצור - בעיניי זה לא זה...
לצפיה ב-'מוח?'
מוח?
28/05/2017 | 14:10
2
39
לצפיה ב-'סליחה, מרוח.'
סליחה, מרוח.
28/05/2017 | 18:41
1
28
לצפיה ב-' לשניה התלהבתי ..'
לשניה התלהבתי ..
29/05/2017 | 07:48
34
עדיין נקרא טוב
לצפיה ב-'סנדוויץ' ביו ם טוב וזכאים '
סנדוויץ' ביו ם טוב וזכאים
28/05/2017 | 12:54
192
חמישי בערב סנדוויץ' מטיאס ביום טוב בלוינסקי: לחם אגוזים עם ארטישוקים כבושים, קצת פלפל חריף, גבינת שמנת ודג כבוש. יייתכן שהיו שם עוד הפתעות מהויטרינה שאני לא זוכרת. כריך מצוין.

בשישי ארוחת ערב בזכאים שהפתיעה אותי לטובה. חלקנו פרוסת גבינת ריקוטה מסויה, סלט קיסר עם רוטב אבוקדו, קרוטונים משגעים ואגוזי מלך שגוררו מלמעלה, צ'יפס קרוע עם מיונז טבעוני ושיפוד פטריות עם ממרח חציל.
הכל היה מוצלח, במיוחד סלט הקיסר ושיפוד הפטריות. לשיפוד היה טעם מובהק של גריל וממש לא הורגש שחסר שם בשר. בסלט הקיסר התחליפים הטבעוניים (רוטב האבוקדו ואגוז הפרמז'ן) היו בעיני מעניינים יותר מה"דבר האמיתי", החסה הייתה טרייה ופריכה והקרוטונים כאמור, היו משגעים.
גם הריקוטה הטבעונית הייתה טעימה מאוד רק חבל שלא הוגשה עם לחם. הזמנו בנפרד וקיבלנו פרוסת חלה נחמדה. הצ'יפס הקרוע היה סטנדרטי ולא הפתיע, אבל גם הוא היה טעים.
סה"כ ארוחה מצוינת. בטח אחזור בהזדמנות.  
לצפיה ב-'שבועות כבר כאן'
שבועות כבר כאן
28/05/2017 | 13:14
170
כהרגלה של משפחתי בשנים האחרונות, עד לרגע האחרון כנראה לא ידוע האם ואיפה תהיה ארוחת החג, ועוד החג הכי טעים בעיניי. למקרה שכלום לא ייצא, החלטתי להקדים את החג ולהכין לעצמי מנות שהייתי מכינה לארוחת החג - למשל, פוקצ'ה עם מוצרלה ופסטו שאותה מכסות לגמרי פרוסות דקות כנייר של זוקיני, ומכיוון שהמלון שקניתי התגלה כמתוק ונפלא מהצפוי, הלכתי על סלט מלון-מלפפון- נענע-בוטנים-צ'ילי-חלומי. 
קפיצה לאחותי חובבת הבישול בשבת: בטטות בתנור, סטייק חזיר ברוטב ברביקיו אפרסקים, לחם עגבניות ופרמזן על פי מתכון של לחם ארז (יצא מעט מלוח אבל מניסיון היום בבוקר הולך מעולה כטוסט עם גבינה צהובה והמון בזיליקום מארבעה סוגים שגיסי מגדל), סלט ירקות ופולי סויה, ועוגת גבינה יפנית רכה ואוורירית לסיום. על הדרך קפצתי לגינה שבעלה מטפח כדי לגזום לי ערימת אורגנו לייבוש, שלל סוגי בזיליקום ושני עלי מנגולד לחביתה ירוקה להיום בצהריים. 
לצפיה ב-'המטבח שלי וקיטשן מרקט '
המטבח שלי וקיטשן מרקט
28/05/2017 | 17:17
156
ארוחת צהרים מאוחרת ביום ששי- עוגת שמרים גבינה של לחם ליאור מכפר סבא - אליפות, אכלתי 3 פרוסות 
ארוחת ערב פורום משפחתי מצומצם- סלט ירקות עם נבטי אלפלפה ,פירה תופחי אדמה , קוביות חזה עוף ברוטב עגבניות להורים ושווארמה מהצומח של טבעול לצמחונית שהופתעה לטובה מהתוצאה. 

בערב יום העצמאות - שעות בין ערבים התקשרו חברים - הם בנמל עם אורחים מחול- היכן יאכלו ? המלצתי על קיטשן מרקט -הודיעו להם שהמסעדה מלאה ואין מקום (הם הלכו בהמלצתי לאנגוס ברח הארבעה והכי החמיאו על ההמלצה לאכול קינוח בבוז'ה) 
אתמול באו על סיפוקם . אחרי קונצרט ג'אז מעולה בשבלול , עלינו לקיטשן מרקט לארוחת צהרים. יש להם גם בשבת תפריט של 124 שח ללחם ושתי מנות 

קבלנו שולחן לא ליד החלון ובדיעבד זה היה אינטימי יותר ונעים וגם ללא שמש ,
במבחן המים הם קבלו 12 מתוך 10 - מיד קבלנו בקבוק מים צוננים ובהמשך הוגשו בקבוקים נוספים ללא בקשה 
לחם- קבלנו סלסלה עם פוקאצ'ה טריה , לחם כהה ואחכ סלסלה נוספת עם 2 לחמניות ועוד לחם כהה. צלוחית עגבניה מרוסקת עם שמן זית ושוב צלוחית נוספת 

לראשונות- סלט חסות עם קרם ריקוטה- הסועד אהב מאד , מנה רעננה , פעמים טרטר סלמון -קוביות סלמון עם אורז תפוח , קוביות תפוח עץ מקורמל לדעתי , עלי מיקרו ועוד- שילוב טעמים מעולה . שתינו התמוגגנו 
וביצה רכה על קרם כרובית - הסועד שהתלבט אם לבחור במנה- אמר שזו מנת שף לתפארת 

עיקריות- הבחורים לקחו את טרין הטלה- ממנות הבית של המקום הוגש עם קרם אפונה ובצד צלחת של פירה תפוחי אדמה. שניהם אהבו מאד את המנה המיוחדת , בעלי העיר שהיה מעדיף יותר קרם אפונה על חשבון פירה תפוחי האדמה

חברתי ואני לקחנו חזה עוף בבשול "סו-וויד" בשול בואקום , רק בדרך הביתה נזכרתי שבתפריט המנה מוגשת עם חיטה, בפועל קבלנו בצד פירה תפוחי אדמה מעולה, חזה העוף היה עסיסי להפליא בצד -ריבה (שזיפים?)  מתוקה מדי , השארתיה בצד .אכלתי את העוף עם בצל ירוק צלוי וקרם שקדים ונהניתי עד מאד. זו מנה ששגיא כהן התמוגג ממנה בארוחת טעימות שם, ולנו בארוחת הטעימות לא הוגשה. לציין המלצרית הזהירה שהמנה מתקתקה 

קינוח- לי קרם לימון אפוי שהיה בדיוק לטעמי , עם רוטב אשכוליות . בשמחה אוכל אותו שוב -42שח 
החברים לקחו קינוח גבינה - אכזב אותם הגודל הזעיר שלו - שני ביסים ו..זהו. אהבו את סבלה הזיתים שפוזר סביב . 44 שח. בהחלט אזהרה לא לקחת את המנה 
לסכום- ארוחה טובה מאד מיוחדת במחיר שפוי . כ300שח לזוג 4 מנות וקינוח אחד . ללא יין . 
אגב. החברים סיפור שהאורחים מחול בכל זאת אכלו שם - בגפם ואף הם נהנו מאד 
לצפיה ב-'קיטשן מרקט וגם פאסטל'
קיטשן מרקט וגם פאסטל
28/05/2017 | 18:44
1
145

עונת קונצרטי צהריים שלאחריהן ארוחה במסעדה, באה אל סיומה. בעוד שחווית
האזנה לפילהרמונית הולכת ומענגת מעונה לעונה, גוברת אצלי אי הנחת מהמרכיב
האחר של הבילוי - המסעדות. זו לא רק עייפות החיך אלא גם בת חשד שמשהו רע
עובר במטבחיהן, גורם לעיגול פינות, קיצורי דרך, ירידה למכנה משותף נמוך ולהנמכת
הרצון להעיז של מי שמופקד על המטבחים (או ברז המזומנים). עייפות החומר? הסרת
קני קש מגבו של הגמל? אולי. ואולי האשם הוא בי, שמרבה לאחרונה לסעוד שם ולא כאן.
בקיטשן מרקט סעדנו בצהרי שישי, לשולחן שהוזמן מראש עם נוף לטיילת ולים. אחלה.
השירות היה יעיל וקורקטי, לשולחן הוזמנו בקבוקי מים וסודה ושני בקבוקי היין שהבאנו
נפתחו במיומנות.
היינו ארבעה והזמנו מתפריט העסקית וגם מהכארט, בהתאם לרצון הסועד.
הנה מה שהיה לי:

אכלתי טרטר סלמון - סתמית (בעיניים עצומות לא הייתי מזהה את הדג). לעיקרית אכלתי חזה עוף סו ויד - היה לי טעים ומעניין כי אני בתקופת השתעשעות עם הצעצוע החדש.
טעמתי סלמון סו ויד ואהבתי גם אותו.
המנות שבהן יש ״פרגולה״ מאכזבות כי מדובר בעצם בפתיתים, הרבה פתיתים עם מעט מהשאר (במקרה זה פירות ים).
סלט שלידי אכלה היה מאכזב - המוצרלה הייתה מאיכות נמוכה, עליה להיות סופר
טרייה, עסיסית ולא יבשה. הסלט סבל גם ממיעוט עגבניות שבו.  
הלחם היה או קיי. וכך גם מטבל העגבניות.
הקינוח עוגת גבינה (ששאפנו לחלוק מטעמי חסכון בקלוריות) היה קטנטן להחריד בעלות מופרזת.  
וכן - אין ספיישלים (למה להתאמץ? העם אוכל הכל!!)
נ. ב. היינות היו אחלה (כולל גראז׳ דה פאפא)
והקונצרט בפילהרמונית - נדיר וסוף הדרך (כנראה פעם אחרונה שנראה את זובין מנצח).
אגב, בגלל אקוסטיקה גרועה קשה לנהל שיחה והשירותים - משמשים לפי חוצפת הישראלים גם את באי השוק מהקומה למטה באין מפריע.
שלא תטעו חו״ח בהבנת הנקרא, אין זו ביקורת שלילית אלא הרהור נוגה שמקורו
במה שמוצע כיום במסעדה תמורת סכום של כ 200 ש״ח לסועד (ללא יין וללא אלכוהול) -
4 ראשונות ועיקריות, שני קינוחים, שני אספרסו וחליצת 2 בקבוקי יין.

לצפיה ב-'מה עם פאסטל?'
מה עם פאסטל?
29/05/2017 | 08:07
14
לצפיה ב-'קיטשן מרקט- וואללה טעים פה'
קיטשן מרקט- וואללה טעים פה
28/05/2017 | 23:10
96
הפתיח: אחרי זמן רב של עריגה לברולה פורצ'יני ( עקב פיצרוי הי"ד) סרתי עם חבר לשוק היקרים הנמצא בנמל תל אביב. 
בקומתו השנייה, כך אומרים, שוכן לו ברולה פורצ'יני מופלא.
היו גם דיבורים על עוגת גבינה שיחוקית.

המשימה: לאכול טוב מאוד ולשבוע בסביבות 200 ש"ח לקרקפת.

המקום: מסעדה חביבה אך קצת רועשת. נוף לים הדי מג'ויף של תל אביב.

השירות: מעולה ולא פלצני. הופתעתי לטובה. 

המנות:

ברולה פורצ'יני- כצעקתה. אחת המנות הטובות בארץ ובעולם. שיחוק אדיר. משוש תבל ובנותיו. 

טונה טרייה עם ירקות כבושים, יוזו וווסאבי-  מנה קטנה ומעוצבת. טעימה ומיוחדת אבל לא מפילה. קטנה.

לחם- לא הוגש לנו אוטומטית אבל הגיע מהר אחרי ששאלתי לשלומו. זה טוב, כי אני נוהג לירוק בפרצופם של מסעדנים הדורשים כסף על לחם.  שלושה סוגים- רגיל, מלא ובריושי כזה, מוגש עם רסק עגבניות ושמן זית. בריוש תענוג וכל השאר גם סבבה. טוב לניגוב הרטבים.

פיצה קרבונרה עם בייקון ושמן כמהין-  גודל צנוע ודקיקות מעשה אמן. מנה להתענג עליה. פאונד פור פאונד זו הפיצה המענגת בארץ. 

מחבת פירות ים עם שרימפס קריסטל, קלמרי ורביולי קוקי סן ז'אק - מנה עיקרית יחידהשהוזמנה מהמיוחדים. מחיר די מבהיל (164 ש"ח נדמה לי). רוטב פלפלי מצויין. שרימפסים טובים למדי אך קלמרי חיוור. הקוקי לא הורגש. סך הכול טעים ולא קמצני, אבל גם לא נדיב במיוחד.  קשה לעכל כשמשווים לתמורה שמקבלים במדינות השוכנות לחוף ים.

עוגת הגבינה המהוללת-  בסדר כזה.
היפה היא? כן! המקורית היא? אכן! המדהימה היא? לצערי לא.  
הגימיק יפה והכול, אבל  הטעם לא מדהים, אין אחידות בטמפרטורה (כמה שיותר קר, יותר טוב) וגם הכמות די זעומה. אכלתי בחיי מאות קינוחים טובים יותר.

חשבון: 398 ש"ח. בינגו.

סיכום: מסעדה טובה לביקור הדוד העשיר מאמריקה. לצערי יש לי דוד רק בקיבוץ. 
נותנת פייט למסעדות עילית בכל עיר מרכזית. צריך לשמור את המתכון של הברולה פורצ'יני בקפסולת זמן. 

דיסמיסד!
לצפיה ב-'מסעדה ליום הולדת'
מסעדה ליום הולדת
26/05/2017 | 17:29
10
183
היי,

מחפשת המלצה למסעדה נחמדה שאפשר לחגוג שם אירוע יום הולדת (לא משהו מיוחד רק שיתאים להכיל משפחה של כ-10 אנשים). 
באזור המרכז (גרים בפ״ת). צריך לא כשר כי זה יהיה בשבת. אין סגנון ספציפי אבל אולי עם נטייה לבשר/איטלקי/פירות ים ושלא יהיה יקר מידי. 

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'נונו או פסטה מיה בהוד השרון עונות על הבקשה'
נונו או פסטה מיה בהוד השרון עונות על הבקשה
26/05/2017 | 18:35
2
130
בדקי את תפריטיהן . נראה שנונו קצת יותר יקרה, אבל מרווחת יותר וקרובה יותר לפתח תקוה
מזל טוב 
לצפיה ב-'חשבנו על נונו!'
חשבנו על נונו!
26/05/2017 | 18:47
1
137
אבל מחפשים עוד אופציות בגלל תפריט קצת מצומצם.
תודה!
לצפיה ב-'אנג'לינה בהוד השרון- תפריט מגוון '
אנג'לינה בהוד השרון- תפריט מגוון
26/05/2017 | 20:26
128
אני מעדיפה את מנות הבינים שם ולא לוותר על הגספצ'ו . בכלל כל הראשונות טובות 
הם בהחלט ארוחים לארועים 
לצפיה ב-'טריולה בפ"ת . מסעדה איטלקית טובה מאד '
טריולה בפ"ת . מסעדה איטלקית טובה מאד
27/05/2017 | 09:57
1
104
יש גם פירות ים
לצפיה ב-'טריולה מאוד טעימה אבל בהנחה שלא הגדילו אותה..'
טריולה מאוד טעימה אבל בהנחה שלא הגדילו אותה..
28/05/2017 | 13:10
61
היה לנו מאוד צפוף כשהיינו שם שולחן של 12 איש.
אז לבדוק אם יש מקום שתוכלו לשבת בלי להצטופף.
על האוכל אין חילוקי דיעות, כולם נהנו.

לצפיה ב-'עכשיו חזרתי מטבולה בהרצליה '
עכשיו חזרתי מטבולה בהרצליה
27/05/2017 | 18:53
4
189
היה נחמד מאוד. אוכל טעים ומגוון, יש הרבה פסטות וגם בשרים ודגים ומבחר די גדול של ראשונות. לא פחות חשוב- המסעדה מרווחת ולא היה רועש מדי, על אף שמדובר בשבת בצהריים, שזה יתרון גדול מבחינתי בהשוואה להרבה מסעדות אחרות, שבהן יוצאים עם כאב ראש אחד גדול.
לצפיה ב-' מסעדה איטלקית ותיקה, מכינים פסטות טריות במקום'
מסעדה איטלקית ותיקה, מכינים פסטות טריות במקום
28/05/2017 | 02:46
117
לא ישבתי בה כבר שנים רבות, משמח לשמוע שעדיין שומרת על יציבות.
לצפיה ב-'גם אנחנו הופתענו לגלות שהם מתפקדים מצויין'
גם אנחנו הופתענו לגלות שהם מתפקדים מצויין
28/05/2017 | 10:20
108
היינו לא מזמן 4 מבוגרים ו-3 ילדות, גם כן בשבת בצהרים, שיא העומס. המסעדה תפקדה מצויין והאוכל היה לא רע בכלל. לא משהו שיכול להביא כוכב מישליין להרצליה אבל כן ראוי להערכה על היכולת להתמיד ולהשאר רלוונטים הרבה מאד שנים.

לצפיה ב-'יש לי זיכרונות רעים ממנה מלפני כמה שנים'
יש לי זיכרונות רעים ממנה מלפני כמה שנים
28/05/2017 | 14:30
1
93
זכורה לי כרועשת ועם אוכל מהקצה הנחות של סקאלת "לכל המשפחה". אולי מישהו שם התאפס על עצמו מאז.
לצפיה ב-'לפחות לגבי הרעש - באמת שלא נורא בכלל '
לפחות לגבי הרעש - באמת שלא נורא בכלל
28/05/2017 | 21:09
50
מאוד מרווח שם, בעיקר בחלל הפנימי יותר. האקוסטיקה טובה ונעים שם. בקופי בר או בבראסרי למשל,  היו דוחסים פי 3 שולחנות, במקרה הטוב. 
לצפיה ב-' שאול בן-אדרת סוגר את קימל'
שאול בן-אדרת סוגר את קימל
28/05/2017 | 11:53
2
180
השף שאול בן-אדרת הודיע כי בסוף החודש תיסגר מסעדת קימל.
קימל היתה המסעדה הראשונה של בן-אדרת שפתח אותה לפני 25 שנים.

שלוש המסעדות האחרות של בן-אדרת: קימל בגלבוע, התרנגול הכחול ומיסטר אנד מיסיס לי, ממשיכות לפעול כרגיל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4968301,00...
לצפיה ב-'קצת עצוב. בכל זאת חתיכת היסטוריה.'
קצת עצוב. בכל זאת חתיכת היסטוריה.
28/05/2017 | 12:06
179
ומבין כל מסעדותיו הלא טובות בעיניי, קימל עדיין הייתה הכי מוצלחת, למרות חוסר עדכניותה וההזנחה היחסית שלה בשנים האחרונות. 
לצפיה ב-'טוב ויפה. הרגיש תחושה של מיצוי ועייפות והעדיף לסגור '
טוב ויפה. הרגיש תחושה של מיצוי ועייפות והעדיף לסגור
28/05/2017 | 15:12
154
עדיף מלמשוך או לתת למסעדה להתדרדר. הגיוני שאם כך הוא מרגיש יעבור למשהו אחר.

מסעדה נחמדה אם כי לא תחסר לי אישית, התחום די מוצף... והמיקום שלה היה בעייתי מאוד מבחינת חניה. בפעם האחרונה ישבתי בה בקיץ. אווירה נעימה ושירות טוב, האוכל היה נחמד, לפחות אחת המנות לא הייתה הצלחה (כבר לא זוכרת מה, רק זוכרת שהמלצר קצת הסתייג ממנה, אבל החלטתי לנסות בכל זאת).

כל הכבוד על הסגירה המכובדת, מאחלת לו הצלחה בעשייה לביתו, שקט נפשי וכו'.
לצפיה ב-'(עוד) בקשה להמלצה מסעדה ליומולדת'
(עוד) בקשה להמלצה מסעדה ליומולדת
27/05/2017 | 10:09
4
181
רוצה לנצל שוברי מתנה שיש ברשותי (נופשונית)
ניתן טאי מופיעה שם , מישהו יודע לומר טווח מחירים פחות או יותר ? באתר יש תפריט מורחב אך ללא שמץ איזכור של מחיר 
קצת מוזר , לא ?
כרגע אני מתלבטת בין האיטלקייה בפשפשים , מל ומישל , ניתן טאי, דלאל , הצוענייה ו - ג'אסיה
לצפיה ב-'ניטן תאי הכי מושקעת ויקרה מהרשימה'
ניטן תאי הכי מושקעת ויקרה מהרשימה
27/05/2017 | 15:13
3
159
ישבתי שם תמיד בצהריים והמחירים נעים בין 70 ומשהו עד 100 ומשהו לעסקית צהריים של מנה ראשונה + עיקרית. לא זול אבל טעים. מאז ששחף שבתאי תפס פיקוד המסעדה הפכה למסעדה תאילנדית-אסייתית מושקעת וראויה בהחלט (ולא פלצנית כמו שהייתה עם פתיחתה).

בערב המחירים לא נמוכים למיטב ידיעתי. מנות ראשונות של 50 ומעלה ועיקריות שחוצות בחלקן הגדול את רף 100 השקלים. גם הקינוחים באזור 50 פלוס.
מצד שני - אם יש שוברים אז הנזק פחות נורא...

שאר האופציות שציינת לא מלהיבות בעיניי: מל ומישל איכותית למדי אבל המנות קטנות, דלאל - המקום עצמו סבבה אבל האוכל לא מדהים לטעמי (וגם לא זול),
בצוענייה לא נהניתי בכלל מהאוכל, האיטלקייה בפשפשים מאד לא יציבה ונוטה לבינוניות ואת ג'אסיה לא ניסיתי...
לצפיה ב-'תודה , זו באמת הבחירה הראשונה שלי , פשוט מפריע לי '
תודה , זו באמת הבחירה הראשונה שלי , פשוט מפריע לי
27/05/2017 | 15:22
1
170
שלא ניתן לדעת מחירי מנות משוערים לפני ההגעה ..
ובאמת הבנתי שהמסעדה מאד השתפרה לאחר שנכנס שף חדש 
לצפיה ב-'את יכולה להתקשר לבקש שישלחו לך במייל תפריט'
את יכולה להתקשר לבקש שישלחו לך במייל תפריט
27/05/2017 | 19:35
119
התקשרו אלי מהמסעדה החדשה של רושפלד- הזמינו או כסועדת ותיקה לאכול ואף לקבל בקבוק יין מתנה. בקשתי תפריט ושלחו (יקר מאד)
לצפיה ב-'מחזק את מה שאתה אומר ומוסיף '
מחזק את מה שאתה אומר ומוסיף
27/05/2017 | 18:45
137
שעל איטלקיה בפשפשים להגיד נוטה לבינוניות זו אפילו מחמאה- 3 פעמים הייתי שם והיה קטסטרופה כל פעם מחדש.
האופציות שנשמעות הכי טוב זה  מל ומישל וניטן תאי, אבל בנוסף לכך שבמל ומישל המנות קטנות, צריך לקחת בחשבון את האווירה- חשוך שם עם אווירה רומנטית. יהיו כאלה שיתאים להם, יהיו כאלה שפחות
לצפיה ב-'מסעדה טובה ליד עין חרוד?'
מסעדה טובה ליד עין חרוד?
27/05/2017 | 09:57
2
88
שאלו אותי, היום, הם בדרך מתל אביב לעין חרוד, רוצים אח"כ לאכול ולחזור לתל אביב, כלומר להדרים,
בדקתי, להגיע לרוטנברג ולאלבאבור - אותו הזמן, רק שהשניה בערך על הדרך, 
רעיונות נוספים בלי תוספת דרך?
תודה.
לצפיה ב-'הייתי בודקת את סהרה'
הייתי בודקת את סהרה
27/05/2017 | 12:00
1
110
היו עליה דיווחים טובים בעבר.
לצפיה ב-'תודה, התכוונתי בכיוון ההפוך.'
תודה, התכוונתי בכיוון ההפוך.
27/05/2017 | 13:53
104
בודקת להם מרחקים וכנראה "יסתפקו" באלבאבור, אני הייתי נוסעת הביתה ולא נכנסת לאלבאבור בשבת, או בעצם לכל אחרת.
תודה, אולי באמת ננסה את סהרה פעם, אכלתי בעבר ללא התלהבות יתרה, אבל לא זוכרת הרבה.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
25/05/2017 | 06:12
7
6
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע טעים,
החתולית
לצפיה ב-'שבועות ביקב דלתון'
שבועות ביקב דלתון
25/05/2017 | 06:15
40
בימים שישי-שלישי ה- 26-30/5  יחגגו במרכז המבקרים של יקב דלתון את חג השבועות.

במסגרת החגיגות ניתן יהיה ליהנות ביקב ובגינת המבקרים, ממבחר יינות לבנים (במחיר 15 ₪ לכוס), פלטת גבינות (25 ₪), להצטלם בעמדת הצילומים של שרה שבבו (ללא תשלום) ועוד.

מחר יום שישי ה- 26/5  בשעות 11:00-14:00, תתקיים ביקב חגיגת סלסה קובנית, במסגרתה מדריכי מדיה נוצ'ה ילמדו את צעדי וקצב הסלסה ותתקיים מסיבת ריקודים.

בנוסף, במהלך ימים אלה יתקיימו סיורים וטעימות ביקב בליווי מדריך מקצועי. המבקרים יוכלו לטעום ממגוון יינות היקב הלבנים, שזכו לאחרונה בתחרות Best Value 2017. משך הסיור והטעימות יהיו כשעה, בעלות של 20 ₪ לאדם.

יקב דלתון – פארק תעשיה דלתון, מרום הגליל
שעות פעילות: אמצע השבוע 10:00-17:00, יום שישי וערב חג 10:00-14:00. שבת וחג – היקב סגור.

לצפיה ב-'ערב שבועות באברטו בגדרה'
ערב שבועות באברטו בגדרה
25/05/2017 | 06:19
66
במסעדת אברטו בגדרה יחגגו את ערב שבועות עם תפריט ספיישלים פרי יצירתו של השף אסף שטרן.

בין המנות בתפריט לשבועות:
טונה באסיה - טרטר טונה  בוינגרט סויה ודאשי, סלט קינואה, משמש, סלרי, צנוניות, וינגרט סום טאם 73 ₪

רביולי תרד ומסקרפונה - קרם ערמונים, חמאה אגוזית, גבינה כחולה, אספרגוס  79 ₪.

סלמון בורגר - לחמניית בריוש חלב, איולי רמולד, תרד תורכי, פטריית פורטבלו, סלנובה, טבעות בצל בטמפורה 87 ₪.

צלחת גבינות משק דותן  - סנט מור עיזים בציפוי פחם ערמונים, תום עיזים, מנצ'גו כבשים, צ'דר מיושן מחלב צאן  63 ₪.

לצפיה ב-'קישים לשבועות בלחם ארז'
קישים לשבועות בלחם ארז
25/05/2017 | 06:21
53
לקראת חג הגבינות והקציר, רשת בתי הקפה והמעדניות "לחם ארז" משיקה אסופת קישים המתאימים לפיקניק עם המשפחה או להגשה בארוחת החג.
בין הקישים המוצעים לשבועות:
קיש מוצרלה ותרד- תרד, שמנת מתוקה, חלב, קמח חיטה לבן, גבינה צפתית, מוצרלה, ביצים, פלפל שחור, אגוז מוסקט.

קיש פטה ופלפל אדום- גבינת פטה, שמנת מתוקה, פלפל אדום, חלב, קמח חיטה לבן, ביצים, זיתים שחורים, מים, פלפל שחור.

קיש ירקות קלויים- שמנת מתוקה, חלב, קמח חיטה לבן, ביצים, חציל, פלפל, קישוא, בצל, גזר, תבלינים.

קיש גבינות- שמנת מתוקה, חלב, קמח חיטה לבן, ביצים, מוצרלה, פטה, צפתית, מים, קצח, תבלינים.

קיש שקדים ופטריות- שמנת מתוקה, פטריות, חלב, קמח חיטה לבן, ביצים, בצל, מים, שקדים פרוסים, תבלינים.

הקישים מוצעים בשני גדלים:
- קיש משפחתי (22 ס"מ) ב- 59 ש"ח
-  קיש ביס (6 ס"מ) מיקס של 12 קישים שונים ב-59 ש"ח

בחודש מאי חברי מועדון החברים הקולינריים של קבוצת קפה קפה,  ,MOODייהנו מ  1+1 על הקישים המשפחתיים בטייקאווי בכל סניפי הרשת.

לצפיה ב-'עוגות גבינה חדשות ברשת ארקפה'
עוגות גבינה חדשות ברשת ארקפה
25/05/2017 | 06:25
76
לקראת חג השבועות רשת בתי הקפה והבייקרי ארקפה משיקה אסופת עוגות וטארטים על טהרת הגבינה בשילוב פירות, שמוצעים למכירה בסניפים.

בין מוצרי שבועות הבולטים:

טארט ריקוטה ואגסים (משפחתי): קלתית של בצק פריך עם מלית של גבינת ריקוטה ועיטור אגסים ביין ופיסטוקים (95 ש"ח)

עוגת גבינה לימון: בצק פריך, גבינה לבנה, שמנת חמוצה, סוכר, לימון ושוקולד לבן (24 ש"ח לפרוסה ו-129 ש"ח לעוגה משפחתית)

טארט מונז': טארט של קציפת גבינה ופירות יער על בסיס בצק פריך (119 ש"ח)

עוגת גבינה פירורים: עוגת גבינה פירורים קלאסית עם גרידת לימון ועל בסיס בצק פריך (24 ש"ח לפרוסה ו-129 ש"ח לעוגה משפחתית)

לצפיה ב-'איל לביא ביקב ויתקין '
איל לביא ביקב ויתקין
25/05/2017 | 06:39
40
בערב שבועות, יום ג' ה- 30/5 תתקיים בין השעות 10-14 ביקב ויתקין בעמק חפר חגיגת שבועות קולינרית עם השף איל לביא.

בתפריט:
תבשיל קארי אדום של דגים, פלפלים, עגבניות, בטטות, עשבי תיבול וצ'ילי

"עראיס" גבינות צאן עם ירקות שרופים בגריל, פסטו, עשבי תיבול ואריסה

פלטת גבינות של יעקובס, מלווה ברטסים שונים

לחמים, עוגות ודגים מעושנים מיוחדים

אפשר יהיה לרכוש מנות לאכילה במקום עם יינות היקב, או לקחת הביתה.

הכניסה חופשית, האוכל והיין בתשלום.
לצפיה ב-'קלואליס מציגה: לילות הקיץ של מלאגה עם מסעדת EL PIMPI'
קלואליס מציגה: לילות הקיץ של מלאגה עם מסעדת EL PIMPI
25/05/2017 | 20:49
58
מסעדת קלואליס של השף ויקטור גלוגר, תארח את השף סמואל פארה וצוותו ממסעדת EL PIMPI, במסעדות קלואליס לארבעה ערבים של טאפאס ולילות מלאגה. את הארוחות תלווה זמרת פלמנקו ממלאגה.

הארוחות יתקיימו בתאריכים 4-5/6 במסעדת קלואליס הכשרה במלון הילטון בתל-אביב, ובתאריכים 6-7/6 במסעדת קלואליס ברמת גן.

הארוחות מהוות את אירוע הפתיחה לחגיגות 15 שנה למסעדת קלואליס של השף ויקטור גלוגר, ואת פתיחת קו התעופה החדש של חברת סנדור – תל-אביב-מלאגה.

EL PIMPI הוא אחד המוסדות הקולינרים הגדולים ביותר במלאגה ובספרד בכלל. המסעדה קיימת כבר 50 שנה במדרחוב הראשי של העיר העתיקה במלאגה, ואוכלים בה בממוצע בין 3000-5000 איש בכל יום.

תפריט הארוחה בקלואליס הכשרה הילטון
פתיח - "פאן סניוריטו" עם זיתים ואורגנו, שמן זית, זיתים, ממרח "מולטורדו" של זיתים' איולי פפריקה מעושנת, שקדים קלויים עם מלח אטלנטי..
טאפאס קרים - Sharing:
סלט פלפלים צבעוניים קלויים, עגבניות, בצל אדום וטונה באסקביצ'ה; פרוסות "ססינה" עם שמן זית; "בוקרונס" – אנשובי טרי בכבישה ביתית על טוסט פאן דה מי ועגבניות טריות; דואט מרקים קרים – אחובלנקו – מרק שקדים ושום קר, גספצ'יו – מרק עגבניות קר.
טאפאס חמים - Sharing: 
דגים מטוגנים כמו במלאגה; מיני "האמבורגזה" ספרדי; חצילים מטוגנים בקמח חומוס וסילאן; תבשיל זנב שור.
טאפאס עיקרית:
פאייה טלה ספרדית עם אורז בניחוח זעפרן.
טאפאס מתוקים – Sharing:
פונדנט שוקולד מריר עם סורבה תפוסים ושמן זית כתית מעולה; "טוסינו דל סיילו" – פלאן אנדלוסי עם אפרסקים מבושלים עם נענע וסורבה מנגו.

תפריט הארוחה בקלואליס ר"ג
פתיח - "פאן סניוריטו" עם זיתים ואורגנו, שמן זית, זיתים, ממרח "מולטורדו" של זיתים' איולי פפריקה מעושנת, שקדים קלויים עם מלח אטלנטי..
טאפאס קרים - Sharing: 
סלט פלפלים צבעוניים קלויים, עגבניות, בצל אדום וטונה באסקביצ'ה; פרוסות "ססינה" עם שמן זית מעולה; "בוקרונס" – אנשובי טרי בכבישה ביתית על טוסט פאן דה מי ועגבניות טריות; דואט מרקים קרים – אחובלנקו – מרק שקדים ושום קר, גספצ'יו – מרק עגבניות קר.
טאפאס חמים - Sharing:
תמנון "אל פימפי", שמן זית, תפוחי אדמה ופפריקה מעושנת; מיני "האמבורגזה" ספרדי; חצילים מטוגנים בקמח חומוס וסילאן; קרוקאטס פירות ים.
טאפאס עיקרית לבחירה:
פאייה פירות ים אנדלוסית בניחוח זעפרן עם שרימפס, קלאמרי ומולים.
פאייה דגים אנדלוסית בניחוח זעפרן עם דגים במרינדת אדובו מטוגנים בקמח חומוס.
טאפאס מתוקים - Sharing:
"טוריחה" – בריוש מטוגן וממל עם סורבה הדרים, רוטב שוקולד ושמן זית.
"טוסינו דל סיילו" – פלאן אנדלוסי עם אפרסקים מבושלים עם נענע וסורבה מנגו.

המחיר לסועד: 259 ₪. לא כולל שתייה ושירות.

לצפיה ב-' סופ"ש ושבועות בגי'אקונדה'
סופ"ש ושבועות בגי'אקונדה
25/05/2017 | 20:53
31
מהיום (יום ה') ועד יום ג' ערב שבועות,תתקיים בספריית היין ג'יאקונדה בתל-אביב, מכירה מיוחדת של יינות לבנים ויינות רוזה בהטבת מחיר מיוחדת:
בקניית שישה יינות לבנים ורוזה  – 15% הנחה מהמחיר הרגיל
בקניית תריסר יינות לבנים ורוזה  – 20% הנחה מהמחיר הרגיל
לתשומת לבכם - בערב החג (יום שלישי) החנות תהיה פתוחה בשעות 10:00-16:00   

היום (יום ה') ומחר בחנות, יציעו בג'יאקונדה מבחר גדול של יינות סטפן טיסו האגדי פתוחים לכוסות.
טיסו מייצר כארבעים יינות שונים, מתוכם כשבעה שרדונה. כל אחד מאדמה שונה, שיש, גיר, או חימר וכל אחד מייצר סגנון שונה של יין.
היינות בולטים במורכבות, טוהר ואיזון, הרמוניה ועושר ארומטי, חיים ושקיפות טעמים.
ליינותיו של טיסו כוח חיים  אדיר ולא תוכלו למצוא שני יינות שהם  זהים בניגוד ליינות  מתועשים שכולם דומים.
רשימת היינות בכוסות:
Cremant du Jura Blanc Extra Brut
Cremant du Jura Rose
Cremant du Jura BBF
Arbois Chardonnay Patchwork
Les Graviers Chardonnay
Sursis 2015 Chardonnay Cotes du Jura
Savagnin Arbois
Savagnin Amphore
Vin Jaune En Spois
Chateau Challone
Arbois Poulsard Vieilles Vignes
Arbois DD
En Barberon Cote du Jura Pinot Noir
Trousseau Singulier
Trousseau Amphore

רוברט פרקר כתב על היינות של טיסו:
" Stephane Tissot has become the best-known face of his region. internationally…it would be hard to find either a person or wines more suited to that role ".

לצפיה ב-'קפיצה קצרה להאנוי (המסעדה התל אביבית, לא העיר לצערי...)'
קפיצה קצרה להאנוי (המסעדה התל אביבית, לא העיר לצערי...)
26/05/2017 | 13:30
2
248
לא יוצא לי לשבת הרבה במסעדות בשהות הארוכה מדי שנכפתה עליי כאן - המחירים לא פעם מבאסים אותי, ה-VFM מבאס גם כן, תאקלים שערורייתיים שיכולים לקרות רק כאן כמו "בייקון טלה" המוגש על ידי שף במקום לא כשר בעליל מרגיזים אותי, ועוד לא התחלתי בכלל לדבר על מצב התחבורה הציבורית לתל אביב. מאז ששבתי ארצה, אני מעדיפה לבשל בבית, ובעיקר לפנטז הרבה על האוכל לכשאשוב לצד השני של אסיה...

אבל השבוע חברה בחופשת לידה רצתה לצאת ולהתאוורר לצהריים בשעות המעטות שהיו לה נטולות התינוקת. חלקן הלא מבוטל התבזבז אומנם על ישיבה ברכבה בפקקי תל אביב, אבל עדיין היתה אתנחתא כיפית, עם קצת הליכה בין בתים ישנים יפים בדרום העיר, שנראית כעת כל כך כמו אתר בנייה אחד גדול...

בחרנו בעסקית של האנוי. ישבנו בה פעם לפני שנים ונהנינו, וחיפשנו משהו זול, קליל וכזה שכנראה לא אכין בבית. ב-12:00 העסקית רק יצאה לדרך, ולא היה מלא לחלוטין. מים הגיעו מהר מבלי שביקשנו - זה החוק בישראל אגב, אבל כשנוטים להתעלם ממנו בכל מקום, עצם הגעת המים במהרה היא לפתע כמו... ובכן, מים בלב המדבר המכונה ישראל...
לצדם הגיע גם קומקום חרס קטן עם תה יסמין בריח נהדר. מחווה קטנה אבל כיפית.

ראשונות:
רוטי מטאמבה - לחם מלזי דק-דק, כמו צ'פאטי, ממולא בשר ותבלינים, מוגש עם יוגורט בצד. טעים. למעשה, מהר מאוד הצטערנו שאין לנו עוד ממנו או בכלל לחם כדי להטביל ברוטב של המנה הבאה.
סלט ווייטנאמי - נהדר. עלים, אשכולית, עוף, בוטנים ביד נדיבה ועוד, ברוטב צ'ילי מתקתק שאני מאוד רוצה לשחזר. למישהו יש רעיון מה הם שמו בו? הסלט עצמו כיפי, כמו שאני אוהבת, עם קראנץ' ומרקמים שונים.

עיקריות:
פאד סיו - אטריות רחבות עם עוף, שוב בוטנים ביד נדיבה, ושלל ירוקים (גזע ברוקולי, בצל ירוק וכו'). הרוטב מזכיר את זה של הסלט, טעים מאוד. החברה פחות התלהבה מהירוקים או מהמרקם הנגיס שלהם, אני לא התנגדתי לחסל אותם במקומה.
ברביקיו פורק - נחמד, טעים בעיקר כשמשלבים בביס את האורז עם החזיר, כי לבדו החזיר קצת חסר תיבול לטעמי ועם האורז הלבן הוא בדיוק מקבל את ההשלמה שהוא צריך. גם משכתי מהרוטב של הפאד סיו לפזר מעל חלק מהאורז כדי שלא יתבזבז... נדמה לי שיש לי ציפיות גבוהות יחסית מחזיר נוכח הרמה הגבוהה שלו שהורגלתי לה בקוריאה או הבייקון בחו"ל בכלל, ולכן בישראל לרוב הרמה היא פחות מהסטנדרט שהורגלתי לו (במיוחד בייקון - נדמה שרוב המקומות פשוט לא יודעים לעשות אותו קריספי כראוי). אז היה טעים וחוסל עד הפירור האחרון, אבל ציפיותיי היו מעל ומעבר.

ויתרנו על הקינוח מחמת הזמן. הארוחות עלו 62+68 שקלים - סביר לגמרי לטעמי, אחלה מחיר לצהריים טעימים בישראל, וכיף שאפשר לאכול בישראל במחיר נורמלי.
אבל בעיקר, עשה לי חשק להגיע כבר לוייטנאם ולעבור על הדרך בבנגקוק כדי לדגום את הדבר האמיתי. זה עוד יגיע...
לצפיה ב-' על הדיווח, נהניתי לקרוא '
על הדיווח, נהניתי לקרוא
28/05/2017 | 02:49
26
לצפיה ב-'הבת שלי מאד אוהבת אותם- טוב לדעת שיש עיסקית'
הבת שלי מאד אוהבת אותם- טוב לדעת שיש עיסקית
28/05/2017 | 22:57
9
לצפיה ב-'הייתם בתל-אביב EAT ?'
הייתם בתל-אביב EAT ?
24/05/2017 | 06:15
12
291
אתמול נפתח יריד האוכל של תל-אביב בגן צ'ארלס קלור.

הייתם? מתכוונים ללכת?
לצפיה ב-'רציתי ללכת אתמול ולא היו פרטנרים, מנסה את כוחי היום...'
רציתי ללכת אתמול ולא היו פרטנרים, מנסה את כוחי היום...
24/05/2017 | 15:33
1
84
לצפיה ב-'ספר, ספר'
ספר, ספר
25/05/2017 | 06:11
212
אני וויתרתי מראש בגלל הצפיפות, והנסיעה לתל-אביב.
לצפיה ב-'לא'
לא
24/05/2017 | 16:08
266
הייתי בתחילת השבוע בתל אביב לצהריים (מוצלחים, בהאנוי). חיזק את תחושתי שאין מה להתקרב לאתר הבנייה הזה ללא רכב צמוד עם נהג, וגם זה רק עם סבלנות ברזל וזמן לפקקים. עם אוטובוס לצ'ארלס קלור אני צריכה לשריין מעל לשעתיים לכל כיוון (וזה כשאני יוצאת ממרחק של 25 דקות ברכב בשעות ללא פקקים...). זה לא שווה בשביל מה שיהיה כנראה צפוף להחריד ומחייב הזמנה של כמה וכמה מנות בשביל לשבוע באכילה על פיסת דשא עמוסה. 
לצפיה ב-'לא, אבל אני אף פעם לא הולכת... הייתי אתמול בת"א בהצגה מצוינת'
לא, אבל אני אף פעם לא הולכת... הייתי אתמול בת"א בהצגה מצוינת
25/05/2017 | 15:33
215
"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" (עפ"י ספר בשם זה). הצגות ה-400 בבית לסין. ממליצה בחום ללכת לפני שהם סוגרים את הבסטה. זה אמנם לא אוכל לקיבה, אבל מזון לנשמה...
לצפיה ב-'כן, אבל אין משהו מיוחד לספר.'
כן, אבל אין משהו מיוחד לספר.
25/05/2017 | 19:21
3
296
היה בדיוק כפי שניתן לצפות מאירוע כזה, וזו בטח לא חוויה קולינרית מיוחדת במינה.
ניסינו את לחמנית השרימפס של "אריה" (חמאתי, מלכלך וטעים למדי; הרוטב התפרק), מסח'אן של "קפה אל נור" (נחמד, סטנדרטי), ותבשיל בשר על ממרח פאבה+תבשיל פריקי צמחוני מ"יהלומה" (הראשון מקורי ודי טעים אבל מאוד כבד, את השני לא אהבתי).
בסה"כ, לא היה קטסטרופה, אבל גם לא חוויה מוצלחת או מומלצת במיוחד. בעיקר ווריאציות שונות על בשר בפיתה, ובשביל זה אין צורך בפסטיבל מיוחד.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
26/05/2017 | 08:42
2
208
געגועי לירירי טעם העיר הראשונים. היה צפוף, אבל טעים ומעניין.
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהפיתה '
הוצאת לי את המילים מהפיתה
27/05/2017 | 10:12
1
27
לצפיה ב-''
27/05/2017 | 12:01
9
לצפיה ב-'כמו שקודמיי ציינו - זה כבר לא זה...'
כמו שקודמיי ציינו - זה כבר לא זה...
27/05/2017 | 15:25
3
148
בשנים הראשונות זה היה הפנינג שמח וחדש בארץ ועם הזמן זה הלך ודעך. אחת המטרות של Eat (או טעם העיר כמו שקראו לו פעם) זה להנגיש מסעדות שף לקהל הרחב דרך דוכני אוכל מהיר. היום עם כל שווקי האוכל שיש בעיר שמלאים בדוכנים של אותם שפים "בולטים", זה נראה די אירוע די מיותר. 

בשנה שעברה הייתי ברומא בפסטיבל Taste of Rome. היו שם שלל דוכנים של מסעדות רומאיות יוקרתיות של שפים מעוטרי מישלן. הם הגישו מנות של 10-11-12 יורו בדוכנים שלהם וזו הייתה חוויה מעולה. גם כל המסביב היה מתוקתק ומקצועי. אחרי זה יש לי קושי עוד יותר גדול לרצות לחזור ליריד התל אביבי...
לצפיה ב-'היציאות לחו״ל מקלקלות לנו ׳תחגיגה'
היציאות לחו״ל מקלקלות לנו ׳תחגיגה
28/05/2017 | 06:00
2
137
אכלתי אתמול וביום שישי בשתי מסעדות ״נחשבות״, בכל אחת מהן ישבנו ארבעה, הוצאנו בסדר גודל
2k שקלים, ולא ממש התפעלתי מהאוכל. הכל היה בשבילי ״בסדר״ כולל השירות אבל לא הרגשתי
באף מנה התעלות של ווואו - השף עשה משהו יוצא דופן שלא אוכל לשחזר בלי מאמץ ובלי להשקיע
שנים בלימוד ואיסוף קרדיטים על התמחות.
משהו רע עובר עלי וזה כנראה בגלל הנסיעות התכופות (לפריז ולטוסקנה). שם, מסתבר, האוכל (הרבה)
יותר טוב וטעים לי.
יחד עם זאת, בחמישי סעדנו בעזורה התל אביבית. להמלצתו של אלירן, הבעלים, בחרתי במנת
קבב טלה שהוגש על פיתה עיראקית (אש-תנור בלשון הירושלמים) והיא מלווה בסלט חציל מעושן ונושכני ובמבחר
ירקות משופדים. מה אומר לכם ידידי - מנת שף. לא פחות!  
לצפיה ב-'מיתר - הרחב לנו מיהן 2 המסעדות "הנחשבות"... '
מיתר - הרחב לנו מיהן 2 המסעדות "הנחשבות"...
28/05/2017 | 10:49
86
ומה אכלתם וכו'?
לצפיה ב-'גם אצלי זה ככה, בערך'
גם אצלי זה ככה, בערך
28/05/2017 | 17:51
53
קשה לי ליהנות בארץ באכילה בחוץ בגלל ההשוואה לחו"ל - אלא שבמקרה שלי, בגלל התקציב המוגבל שלי, אני לא מצפה ל"וואו" בכל מסעדה, אני לפעמים אוהבת דווקא דברים פשוטים שמבוצעים טוב (אני עדיין מתגעגעת לסנדוויץ' גבינה הפשוט אבל עם הבלוקים של מנצ'גו מעולה מהשכונה שלי בברצלונה), אבל אני כן מצפה ל-VFM ולמחירים הגיוניים ושירות סביר, מה שקשה לי למצוא בארץ.

אוכל בעיניי הוא הרבה פעמים חוויה חברתית: אם זה כשגרנו חבורה של אנשים בגילאים שונים ומקומות שונים בעולם יחדיו בניו זילנד ובישלנו יחדיו בתקציבנו הדל ארוחות כיפיות, אם זה בקוריאה שבה האוכל מלכתחילה מתוכנן כחוויה משותפת (בהרבה מסעדות לא מגישים לאדם אחד בלבד!), עם חבר'ה מקומיים או מטיילים אחרים שפגשתי - אוכל כאמצעי שמחבר אנשים. לא ברור לי למה בארץ לצאת עם כמה חברים לארוחת ערב שגרתית ולא יוקרתית צריך לעלות כל כך הרבה, לעתים עם שירות רע או רעות חולות מקומיות (צ'יזבורגר עם מצה בפסח/לובסטר טלה וכו'), שמראש מוציאים לי את החשק לעשות את זה שוב. 
לצפיה ב-'המלצה על מסעדת בשר ברומא '
המלצה על מסעדת בשר ברומא
24/05/2017 | 06:55
5
87
שלום רב,

עברתי במנוע החיפוש על שלל ההמלצות למסעדות ברומא. כמו כן חרשתי את האינטרנט ואספתי לעצמי הרבה אינפורמציה...הבעיה - רוב ההמלצות הן על פסטות, פיצות וגלידות

ובתור קרניבורים לא קטנים (אני ובת זוגתי) אשמח לקבל המלצה למסעדה טובה שמגישה בשר ברומא.

איזה בשר? ובכן, בעיקר פילה או אנטריקוט. איננו שומרי כשרות אך מבחינת סטייקים אנחנו משום מה אוהבים את הפרה, אולי מתוך הרגל בארץ (מחילה מכל הצמחוניים).

תודה רבה מראש

לצפיה ב-'אכלנו סטייקים מצויינים ברומא'
אכלנו סטייקים מצויינים ברומא
24/05/2017 | 07:34
2
199
זה היה לפני 10 שנים במסעדה שאינה באיזור תיירותי:
Pizzeria La Giannicolenze Di Mannicci Fausto
Circonvallazione Gianicolense, 238

זה עמוד הפייסבוק שלהם:
לצפיה ב-'עשר שנים ואת עדיין זוכרת? '
עשר שנים ואת עדיין זוכרת?
24/05/2017 | 07:54
1
128
כנראה שהם היו ממש מצויינים!! תודה על ההמלצה.. כמובן שאשמח לקבל עוד
לצפיה ב-'אני לא דוגמא כשזה מגיע לזכרון של חוויות'
אני לא דוגמא כשזה מגיע לזכרון של חוויות
24/05/2017 | 09:31
163
אני זוכרת את הארוחה, ומצאתי את הדיווח שלי על רומא משנת 2007
לצפיה ב-'בגוגל: bistecca a Roma והתקבל עולם פלאות שרק מהצילומים '
בגוגל: bistecca a Roma והתקבל עולם פלאות שרק מהצילומים
24/05/2017 | 17:09
127
אפשר להתעלף.

למשל כאן:   Per carnivori: dove mangiare carne buona a Roma
תרגום למי שלא מבין (בעצם כל מי שאוהב - יודע להבין): עבור הקרניבור: היכן אוכלים בשר טוב ברומא.

הערה: הכי נכון לגגל בשפת המקום, ומשם ניתן להמשיך באנגלית למי שטרם רכש מילון קטן באיטלקית. (:
לצפיה ב-'Trattoria Pommidoro'
Trattoria Pommidoro
26/05/2017 | 01:14
89

מלפני 4 שנים ואני אמנם צמחוני, אבל זו מסעדה באיזור סן לורצנו(איזור האוניברסיטה), לא איזור תיירותי במיוחד.
מסעדת גריל רומאי, לא רק סטייקים, שלל איברים על גריל פחמים.

זה היה נראה טוב
וגם איזור מעניין ששווה להסתובב בו אם מחפשים קצת פחות המולה
לצפיה ב-'אשמח להמלצה'
אשמח להמלצה
25/05/2017 | 07:38
5
179
שלום,
אנחנו נוסעים לסופש זוגי באזור חוף דור. אשמח לקבל מכם המלצה על מסעדה טובה באזור לארוחת ערב (שישי).

לצפיה ב-'בילוי נעים בסוף השבוע'
בילוי נעים בסוף השבוע
25/05/2017 | 08:31
131
ההיצע באיזור אינו גדול ומשובח. הייתי בודקת הבית בעין חוד (לא בטוחה אם פתוחים בערב) או את המסעדה של בית המלון אלמא בזכרון יעקב (כשרה וקיבלתי עליה חוות דעת טובות ממי שהתארחו שם).

את יכולה לבדוק דיווחים שהיו בפורום על מסעדות בזכרון יעקב ולראות אם אחת מהן תתאים לכם.
לצפיה ב-'בדקו את טופו אן בבנימינה '
בדקו את טופו אן בבנימינה
25/05/2017 | 09:42
124
אני לא בטוח שהם עובדים בשישי בערב אבל אם כן הם מקום מעניין ולא שגרתי
שווה לבדוק גם את התפריט של פלוג'י בבנימינה ושל תטה בפרדס חנה.

בזכרון אין משהו מוצלח במיוחד כרגע וגם מקומות שמתחילים טוב מדרדרים במהירות אבל שווה לבדוק את מנואלה - מסעדה איטלקית נחמדה שהתחילה טוב והתפשרה אבל מידי פעם יש דברים טובים.

לצפיה ב-'אני הייתי נוסע לאחת הטובות בקיסריה, הלנה או מריפוסה'
אני הייתי נוסע לאחת הטובות בקיסריה, הלנה או מריפוסה
25/05/2017 | 10:43
1
40
לצפיה ב-'רעיון מצויין'
רעיון מצויין
25/05/2017 | 20:56
78
רבים מהשפים שאכלו בהלנה אמרו שהיא מצויינת.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם על ההמלצות. אבדוק את האופציות שהצעתם ואעדכן'
תודה רבה לכם על ההמלצות. אבדוק את האופציות שהצעתם ואעדכן
25/05/2017 | 11:20
25
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
23/05/2017 | 06:17
20
69
לצפיה ב-'כמו זה למשל'
כמו זה למשל
23/05/2017 | 11:06
2
478
סתם הייתי חייב פעם

לצפיה ב-' click bait '
click bait
23/05/2017 | 12:38
83
לצפיה ב-'התאפקת כל כך הרבה זמן?'
התאפקת כל כך הרבה זמן?
24/05/2017 | 06:13
203
זה ממש לא בריא. אצל נשים זה לפחות מחזק את שרירי רצפת האגן...

לצפיה ב-'ומה עם זה? רמז: יונה לא הייתה כאן. '
ומה עם זה? רמז: יונה לא הייתה כאן.
23/05/2017 | 12:42
5
431
בפייס התפתח שיח נוקב בהובלת רונית ורד. ואתם, מה דעתכם על התפריט?
לצפיה ב-'כבד אווז עם קארי?'
כבד אווז עם קארי?
23/05/2017 | 14:55
74
לצפיה ב-'תמהיל אמריקאי-אסייתי לא מעודן במיוחד (למרות המיסו המעודן)'
תמהיל אמריקאי-אסייתי לא מעודן במיוחד (למרות המיסו המעודן)
23/05/2017 | 17:09
214
לאובמה/קלינטון לא הייתי בוחר את שגב משה כשף לארוחה נשיאותית.
לטראמפ ההמוני אולי זה מתאים...
וחוץ מזה - הוא וסנדרה חברים של הזוג המלכותי שלנו, אז זה מה שיש...
לצפיה ב-'כמו שכתבתי שם'
כמו שכתבתי שם
23/05/2017 | 18:12
247
תפריט עצוב, מיושן, מרובע וחסר מעוף. לגמרי לא קשור לכאן ועכשיו, וגם לא לארצות הברית.

לפחות היין היה ישראלי משובח, אבל גם הוא יין עולם ישן.
לצפיה ב-'יין צעיר מדי'
יין צעיר מדי
25/05/2017 | 13:32
82
סתם Show off
לצפיה ב-'בינתיים נחשפתי לתמונת הקינוח...'
בינתיים נחשפתי לתמונת הקינוח...
28/05/2017 | 13:22
17
אבוי.
מנגד, צורת ההגשה הפומפוזית מלאת החשיבות העצמית הזו די הולמת את הסועדים במקרה הזה... 

לצפיה ב-'קלודיה רודן בתל-אביב'
קלודיה רודן בתל-אביב
24/05/2017 | 10:49
170
קלודיה רודן תתארח בערב שיתקיים באוניברסיטת תל-אביב לרגל צאת הספר לחם חוק: עיונים במשפט ואוכל בעריכת יופי תירוש ואייל גרוס.
זו הזדמנות נדירה לשמוע הרצאה של רודן.

הרצאת האורחת של קלודיה רודן, בנושא תפקידו של האוכל בתרבות תתקיים באירוע ב- 29/62017. האירוע מתחיל בשעה 17:00 בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, אולם קגן, חדר 100.

הכניסה חופשית אך יש להירשם מראש בקישור הזה, בו תמצאו גם פרטים נוספים על האירוע כולו:

לצפיה ב-'ערוץ האוכל food network בסלקום tv'
ערוץ האוכל food network בסלקום tv
24/05/2017 | 13:21
6
211
נושא שעלה בהערת אגב בשרשור מה אכלתם בסוף השבוע אך שווה התייחסות נוספת.

מאז שעזבתי את בית ההורים לצבא לא גרתי בבית עם טלוויזיה רב ערוצית.
זה לא מאוד עניין אותי והמחירים של חברות הכבלים לווין תמיד היו גבוהים מידי בעבור התמורה המוצעת. 

אבל כאשר סלקום התחילו עם מבצעי הטריפל הנוכחיים בהם מחיר המנוי שווה למחיר האינטרנט והטלפון ואילו הטלוויזיה למעשה מסופקת בחינם לא מצאתי סיבה להמשיך ולסרב והתחברנו.

עדיין רוב הצפיה שלנו היא בערוצי הברודקאסט עם השלמות קודי ומחשב אבל סה"כ מדובר בטלוויזיה לא רעה שמספקת בפתרון בסיסי לילדים שלי אשר מתפרסים על פני טווח גילאים רחב, ופתרונות לצפיה מאוחרת בלי להדרש להוריד את התוכן מראש.

במסגרת חבילת הערוצים נכלל גם ערוץ האוכל food network אשר ככל הנראה הוא שונה מזה של הכבלים או הלווין. כמו שכתבתי בשרשור הקודם זה ערוץ מוזר עם הפקות אשר ברובן ברמה נמוכה אשר מתמקד בעיקר בסגנון בישול שפחות נפוץ בישראל - בישול אמריקאי דרומי בסיסי ואפיית ראווה - עוגות מופרכות עשירות מאוד או גבוהות מאוד.

אבל מידי פעם יש שם דברים נחמדים מאוד ששווים צפיה.

בינתיים שמתי לב בעיקר לדברים הבאים:

קצוצים - chopped - תוכנית הדגל של הערוץ 
מדובר בתחרות בישול נחמדה מאוד בקצב שאנחנו לא רגילים לו בישראל. בלי יותר מידי סיפורי רקע קורעי לב ובלי משיכת זמן גלגלי הצלה ושאר שטויות.

בכל תוכנית מתחרים 4 טבחים (ככל הנראה רובם טבחים זוטרים במזללות (אשר משום מה נקראים שף) ) בשלוש משימות בישול אשר ביסודן עומד ארגז עם רכיבים משתנים.

הטוויסט הוא שהרכיבים לכל מנה נקבעים על ידי צוות התוכנית ונמצאים בארגז סגור אותו הם יכולים לפתוח רק בתחילת כל משימה, ולכן איכות התוכנית משתנה בהתאם לרמת הטבחים וליכולת ההתמודדים שלהם עם מה שהם מוצאים בארגז אשר לעיתים קרובות כולל רכיבים לא שגרתיים.

לכל משימה מוקדשות 30 דקות בלבד אשר מתומצתות בתוכנית למשהו כמו 7 דקות ואז עוברים להדחה כאשר בכל סיבוב מודח משתתף אחד כך שלגמר התוכנית - כעבור 20 דקות מגיעים רק שני מתמודדים המתמודדים ראש בראש.

צוות השופטים אשר לא ממש הצליח להרשים או להפגין מומחיות רבה לא מחרטט יותר מידי ופשוט מעיף את המתמודד שלדעתם הגיש את המנה הפחות טובה או לא קיים את תנאי התחרות.

זה כמו עונה שלמה של מאסטר שף שנדחסת ל- חצי שעה כייפית אשר באמת עוסקת באוכל ובישול. רובו בישול רע ומוזר (רכיבים שלא ממש מוכרים לבשלן מן השורה) אבל אתה רואה טבחים אמיתיים מנסים להתמודד עם אתגר.

ג'פרי זקאריין  Geoffrey Zakarian - מלמד לבשל וזה קורע מצחוק, מדובר במעברונים במהלך התוכנית בהם ככל הנראה בארצות אחרות מקרינים פרסומות וכאן בשל מגבלות התוכן הם חייבים לשדר מעברונים. אחד הכוכבים של הערוץ הוא אותו ג'פרי אשר מלמד מנחה ושני תלמידים איך לבשל והוא עושה את זה כל כך רע שזה מצחיק.

יש לו כל מיני מנות מפורכות ושגיאות בישול בסיסיות (לפחות על פי הנורמות המקובלות כאן) והכל מלווה במין התלהבות חסרת פשר של התלמידים והמנחה (וואו איזה רעיון גאוני לשים טונה מקופסה בתוך עגבניה) מחיאות כפיים פרצי צחוק לא קשורים והתלהבות כוללת ממישהו שבארץ נראה שלא היה מגיע למאסטר שף ילדים.

כוכב נוסף הוא גיא פיירי Guy Fieri אשר מבקר במזללות בארה"ב (ובסדרה הנוכחית גם בקובה) מדובר בערס מקוקע עם שיער מחומצן ואוצר מילים דל יחסית שמחפש ואוכל אוכל אמריקאי מוגזם (הכל מטוגן בשמן עמוק) מתלהב מרטבים תעשייתיים ובעיקר מתחבק ומחבק את כל מי שמולו.

לצפיה ב-'אתה מתייחס לערוץ בצורה קצת משונה'
אתה מתייחס לערוץ בצורה קצת משונה
25/05/2017 | 02:13
5
187
זה לא שידורי המתנס הקהילתי של נס ציונה. לא מבין את כל עניין הדל תקציב וכו'. 

פוד נטוורק זה הערוץ אוכל הכי משמעותי בארה"ב. להוציא אולי את גורדון רמזי ואנתוני בורדיין, רוב מכריע של אנשי הקולינריה שהפכו לכוכבים הגיעו מהערוץ הזה.
פאולה דין ורייצ'ל ריי הן כוכבות ענק. איירון שף (שעכשיו טיפה מתקמבקת) היא אחת מתכניות האוכל היותר חשובות שנעשו והפכה את מריו בטאלי (eataly), בובי פליי ומורימוטו לסופרסטארים.

אלטון בראון, שהנחה את איירון שף, הוא כוכב בפני עצמו. Good Eats היא אחת מתכניות האוכל היותר טובות שנעשו אי פעם בטלוויזיה. 

מינג טסאי היה אחד הסינים-אמריקאים הראשונים שקיבלו תכנית בטלוויזיה (זכה עליה באמי)
אמריל לוגאסי הביא את הבישול הקריאולי של ניו אורלינס למיינסטרים האמריקאי.
אפילו גיא פיירי, שהוא באמת עלבון קולינרי, עושה עבודה טלוויזיונית דיי חשובה בלהביא פוקוס למקומות באמריקה שלא מקבלים כמעט שום ייצוג טלוויזיוני.

בקיצור, יש טון מעט מזלזל בהודעה שלך שלא ברור לי. הערוץ הזה רץ הרבה מאוד שנים ומשדר ~18 שעות ביום, אז יהיו הרבה תכניות בינוניות/נשכחות, אבל זה ה-ערוץ בעולם לתכניות טלוויזיה על אוכל.

ממליץ בחום לתפוס שידורים חוזרים של Good Eats. 

לצפיה ב-' אכן כך'
אכן כך
25/05/2017 | 06:10
131
Good Eats היא אחת מתוכניות האוכל הטובות בהן צפיתי, וערוץ האוכל הוא אחד הערוצים הנצפים ביותר בארה"ב.

מקורן של חלק נכבד מתוכניות האוכל ששודרו בישראל, הוא הערוץ הזה.
לצפיה ב-'יתכן שאנחנו מקבלים גרסה אחרת של הערוץ מאשר זו בארה"ב ?'
יתכן שאנחנו מקבלים גרסה אחרת של הערוץ מאשר זו בארה"ב ?
25/05/2017 | 09:35
3
137
תודה על התגובה.

בערוץ שמשודר בסלקום לא ראיתי שום התייחסות ל- good eat או ל- iron chef ולא לשום דבר שמזכיר אותם או מתקרב לרמתם.

לגבי רמת ההפקה - בתוכניות שאני ראיתי בערוץ היא נמוכה בהרבה מזו המקובלת בארץ וגם מזו שהיתה נהוגה באנגליה בראשית שנות התשעים. (לפני כ- 20 שנה)
לצפיה ב-'Good Eats משודרת רק בשידורים חוזרים'
Good Eats משודרת רק בשידורים חוזרים
25/05/2017 | 10:48
133
אולי לא כעת, וחבל.

בהחלט יכול להיות שבסלקום משדרים גרסא מותאמת לישראל. אתה יכול להכנס לאתר האינטרנט של Food Network ולבדוק זאת בקלות.
לצפיה ב-'אין לי סלקום TV אז אני לא יודע'
אין לי סלקום TV אז אני לא יודע
25/05/2017 | 20:31
92
אני יודע שעכשיו שודרה שם מין ספין-אוף קצת חפיפניקי של איירון שף תחת השם Iron Chef Gauntlet, בהנחיית אלטון בראון. מין ערבוב של שלב הקוויק-פייר בטופ שף והדו קרב של איירון שף (כן, המשפט הזה לא אומר כלום למי שלא רואה הרבה יותר מדי תכניות ריאלטי אוכל).

ערוצים כאלו לרוב מריצים המון שידורים חוזרים בלי הפסקה כי צריך למלא המון שעות שידור.
עוד תכנית ותיקה שם היא Next Food Network Star, תכנית שבה מתחרים מתמודדים בזכות לקבל תכנית בערוץ. גיא פיירי הידוע לשימצה זכה בעונה השניה של התכנית הזו. 

אגב, אחד השופטים הקבועים של צ'ופד הוא מרכוס סמואלסון, שף שוודי ממוצא אתיופי (כןכן). הוא היה השף של Aquavit שהביאה את הבישול הסקנדינבי לניו יורק בסוף הניינטיז, לפני הפלישה הנורדית של נומה וחבריהם. מסעדה של 2 כוכבי מישלן + הוא זכה בג'יימס בירד. בשנים האחרונות יש לו מסעדה של "אוכל נשמה" בהארלם, מאוד מאוד פופולארית.

ג'פרי זקריאן, שאני גם מסכים שהוא קצת מעצבן, היה השף של  Country במנהטן וגם לו היה כוכב מישלן. היה גם סו שף של אלן פסאר בפריז (3 כוכבי מישלן).

עד כאן המוווווווווווווון ניים דרופינג, אבל נראה לי פורום מתאים לזה.

אני נמצא הרבה בארה"ב ובקרוב מאוד אעבור לכמה שנים לדרום ארה"ב מסיבות אקדמאיות. האוכל הממוצע במסעדות מחוץ לערים הגדולות הוא מחריד. יש פה ושם מסעדות טובות אבל המקומות שרואים בגיא פיירי (ואלו עוד הטובים שבהם) הם לעיתים בלתי אכילים עבור אנשים כמונו שגדלו על ירקות טריים ובישול ים תיכוני. 
אולי זו הסיבה שחלק מהתכניות נראות לך מוזר. זו גם הסיבה לדעתי שהמטבח הישראלי כ"כ תופס תאוצה בארה"ב עכשיו.
רק השבוע ראיתי תכנית באותו ערוץ על מסעדת Shaya בניו אורלינס. מסעדה של שף ישראלי שמכין "מטבח ישראלי מודרני". שתי המנות שהראו בתכנית היו שניצל בלחמניה ופלאפל בפיתה. זו מסעדה ושף שזכו בג'יימס בירד השנה.
כנראה שזה עדיין בריא וטרי יותר מהסטנדרט המוגש בארה"ב. 

לצפיה ב-'Iron chef משודר בערוץ'
Iron chef משודר בערוץ
28/05/2017 | 11:41
19
בכל יום בשעה 20:00
לצפיה ב-'חמאת GHEE'
חמאת GHEE
27/05/2017 | 15:06
2
74
יש רעיונות מה ניתן לעשות איתה ? 
לצפיה ב-'בעיקרון משמשת באוכל הודי'
בעיקרון משמשת באוכל הודי
28/05/2017 | 11:51
1
33
היא זהה לסמנה התימנית, פשוט חמאה מזוקקת... אז גם תתאים לבצק עלים וכו'.
לצפיה ב-'או למריחה על עלי בצק פילו'
או למריחה על עלי בצק פילו
28/05/2017 | 11:55
7
לצפיה ב-' מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים '
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2017 | 14:07
13

חג שבועות בפתח וזה הזמן לא לספור קלוריות ולהכין את עוגת הגבינה הכי מקורית ומרשימה!

מעכשיו ועד 1.6 תחרות עוגות לשבועות בפורום מתכונים 
שלחו בשרשור התחרות מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית והכי מרשימה שהכנתם ותזכו בפרסים שווים מאתנו אתר תפוז. 

שיהיה בהצלחה וחג שמח

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
21/05/2017 | 07:40
28
37
לצפיה ב-'שלוש המוסקטריות בבר א וין'
שלוש המוסקטריות בבר א וין
21/05/2017 | 09:03
337
אנחנו שלוש חברות - 2 בארץ ואחת בברזיל. בכל פעם שהברזילאית מגיעה לביקור, אנחנו נפגשות לפחות לארוחה אחת במסעדה לפי בחירת הברזילאית.

הפעם חגגנו את הולדת נכדתה של הברזילאית, והיא בחרה בבראנץ' בבר א וין. האוכל  לא מסובך יותר מדי, קרוב ככל האפשר לביסטרו צרפתי. לא היינו צריכות יותר מזה, כדי להנות מארוחה מצויינת, והרבה אהבה של חברות.

התחלנו בגוז'ר דה בורגון (26) שהיה מוצלח כמו תמיד. שלושתנו מכורות לפחממות, והבטחתי להן שיהנו מהמנה. השתיים נהנו עד כדי כך, שנשבעו שינסו להכין גוז'רים לכבוד שבועות, ויתנו לי ביס.

המשכנו בחצי קילו מולים מרנייר עם צ'יפס (72) שלוו בלחם של אדון שיפון (26) - המולים היו עשויות כראוי, כולן היו פתוחות, ורוטב הקלאסי נספג היטב בלחם. לא השארנו ממנו זכר. אוכל פשוט, עשוי כראוי.

לכבוד החגיגה קיבלנו מנת סשימי טונה ממיוחדי היום - ארבע או חמש פרוסות דג טרי, ועליהן הונח סלט קטן של אפונה טריה, אספרגוס, פלפל אדום קצוץ דק ווינגרט עדין עדין. שילוב נהדר לטעמנו. הירקות נחלטו לזמן קצר מאד (אם בכלל), היו פריכים ורעננים והיוו ניגוד לשמנוניות של הטונה.

היות שחלקנו בינינו את המנות, התחשק לנו לאכול עוד משהו, והשף המליץ על קרפ הבית, אמנטל שינקן וביצה (51). הקרפ היה קום איל פו - במרכזו ביצה כתומה עשויה בדיוק במידה הנכונה. שברנו אותה וטבלנו את הקרפ בתוכה.  

אחרי אספרסו לכל אחת, היינו מוכנות לקינוח. הברזילאית רצתה אי צף (28), ואני המלצתי על הטארט ננטז (34), אז הזמנו את שני הקינוחים. לכבוד החגיגה, המלצרית שלחה לנו גם קרפ פטיסייר וגראנד מרינייר על חשבון הבית.

מיותר לציין שלא סיימנו את הקינוחים, נכון?
האי הצף הקלאסי, היה הקינוח המועדף על-ידי השתיים (אולי מפני שהוא קליל וממלא פחות מאשר עוגה וקרפ). הקרפ היה חביב, אבל הייתי מוותרת בקלות על הפטיסייר, ואוכלת קרפ סוזט קלאסי במקומו. הטארט היה מצויין כמו תמיד.

ליווינו את הארוחה בקנקן סנגריה (96) מצויינת ומרעננת (למרות כמות האלכוהול).

לאורך כל הארוחה, מזגו לנו מים, פינו צלחות ריקות, לקחו מפיות מלוכלות והניחו מגבונים ומפיות נקיות. השירות, ככלל, היה מצויין.

השבוע אנחנו נוסעות לטייל קצת, וביום שני הבא נפגשות שוב לארוחת צהריים. שלוש המוסקטריות יכו שנית
לצפיה ב-'אנובה - הצעצוע החדש ועוד'
אנובה - הצעצוע החדש ועוד
21/05/2017 | 09:56
454
1. אצל האטליז של דוד סרוסי קניתי נתח קצבים (בשר סרעפת הידוע בטעמו ובהיותו צורך לעיסה) במשקל
של 600 גרם (100 שח לקג׳). הנתח נוכנס לשקיות ווקום ועבר בישול של 4 שעות בטמפ׳ נמוכה.
צריבה קצרצרה וחיבור לרוטב מיצי הבישול+ יין + חמאה יצרו, בהתאם לציפייה, מעדן רך ועסיסי.
2. כרוב  ענק, מהפחוסים שתמצאו בשווקי פריפריה, מולא בתערובת בשר ואורז ובושל ארוכות עד
כדי יצירת קרמל בעליו. מעדן שלא יכול להפסיק לאכול. (מה יותר תואם לו מתפוח אדמה על קליפתו במילוי
שמנת חמוצה).
3.  בארוחת גורמה אצל חברתנו ר׳ שכללה מאכלים מארצות ים התיכון הוגשה כאחת ממנות הקינוח
צלחת עמוסה בפירות ארצנו. מקסים, מהנה, רב גוני וטעמים וכמובן מעורר גאווה.
4. ארוחת הצהריים של היום - פלאפל והמרכיבים המקורבים לו.
לצפיה ב-'הביסטרו של מייק ושרון, קיבוץ גלאון'
הביסטרו של מייק ושרון, קיבוץ גלאון
21/05/2017 | 10:13
338

אחרי טיול מהמם בגן לאומי בית גוברין,  חיפשנו מקום לאכול בקרבת מקום.  המחשבה הראשונית היתה טרה פרומסה,  אבל המחירים  הרתיעו אותנו ולפי התפריט באתר לא הייתי בטוחה שהילד הבררן ימצא מה לאכול, אז בהמלצת חברה נסענו לביסטרו של מייק ושרון.

המסעדה הביתית הזו מאופיינת  בתפריט דרום אפריקני מעניין.  המון המון בשר בצורות שונות.   בחרנו לשבת בחצר המוצלת,  הילדים גילו בחדווה בית עץ  ונהנו מאוד לטפס עליו ולרוץ בחצר עם ילדים נוספים שהגיעו למקום.
השירות היה נעים  וחייכני ומאוד מאוד משתדל.

הבחור לקח פריקדלה - קבב דרום אפריקאי מבשר בקר ברוטב צ'אטני, בליווי תפו"א.  היה לו טעים.  הבכור  בן ה7.5  התעקש לקחת מנת סלמון עם  תפ"א,  שהגיעה עם רוטב חרדלי  ולהפתעתי  חיסל כמעט את כל הנתח  שלא היה קטן.  לא ברור מאיפה הגיעה החיבה שלו לדגים,  אני צמחונית  ובעלי לא אוהב  הקטן הבררן הסתפק בשניצלונים  וחיסל כמעט את כל המנה,  ואני לקחתי  וג'י בורגר  ובמקום האורז שהיה אמור להגיע לצד המנה ביקשתי  פאפ  שזו מין  פולנטה דרום אפריקאית,  על בסיס תירס לבן.  הוג'י בורגר היה חביב,  ולווה ברוטב עגבניות דומיננטי  שפחות אהבתי כי היה בו טעם מודגש מאוד של סלרי.  הפאפ התברר כתפל מאוד,  כמו דייסת סולת סמיכה ללא תיבול,  וגם עליו היה אותו רוטב.  סכה"כ היה לי חביב  ומיוחד, למרות שהטעמים לא קלעו לטעם האישי שלי.

שילמנו  על הכל 262 ש"ח  לפני תשר,  ואם נהיה בסביבה עם הילדים בהחלט נשקול לחזור בגלל החצר המקסימה,  השירות הלבבי  ומנות הבשר הנוספות שהבחור שלי רצה לטעום.
לצפיה ב-'בעיקר אוכל ביתי - בהשפעת ערוץ האוכל המוזר שיש בסלקום TV'
בעיקר אוכל ביתי - בהשפעת ערוץ האוכל המוזר שיש בסלקום TV
21/05/2017 | 13:12
8
284
בהשפעת ערוץ האוכל המוזר שיש בסלקום TV דגדגו לי המתכונים האמריקאים המוזרים, הרחוקים מאוד מהבישול שאנו נתקלים כאן ביום יום.

בשישי אני ונסראללה (כבר 12 וגדול כמעט כמוני פיזית) בבית לבד (התינוק ישן) בלי יותר מידי כח לבשל - מחבילת בשר טחון אשר יועדה במקור להפוך ללזניה - הפכה מול עיני המתבגר המשתאה לסלופי ג'ו אשר נדחס לפיתה ביחד עם ביצה עין וחלמון נוזלי. מנה מעולה שזכתה להמון מחמאות ונראה שכבר הרבה זמן לא הצלחתי להרשים אותו כל כך.

בשבת בבוקר - שוב חוסר חשק לבשל ויובש רעיוני - הוביל אותי לטגן המון בצל לסוג של ריבת בצל עם רוטב HP עודף נוזלים הוביל אותי להוסיף פנימה אטריות אורז וליצור מנה מעניינת ולא שגרתית ממנה נהננו כולנו.

אחה"צ יצאנו כל המשפחה לשווארמה אמיר בבסמת (מול המסגד) 
מקום נחמד עם שווארמה סבירה (לא מהשורה הראשונה אבל בהחלט טעימה) מנה ענקית בצלחת אשר הספיקה לחמישתנו בתוספת פריסת סלטים (שגרתית) חומוס וצ'יפס עלו 120 ש"ח הוגנים מאוד.

לצפיה ב-'איזה ערוץ אוכל יש בסלקום TV?'
איזה ערוץ אוכל יש בסלקום TV?
21/05/2017 | 14:37
7
48
לצפיה ב-'ערוץ שנקרא FOOD network'
ערוץ שנקרא FOOD network
21/05/2017 | 15:38
6
226
ערוץ אמריקאי מאוד מוזר 
הפקות דלות תקציב מאוד, שפים / מנחים מהשורה השלישית.

לרוב הם מציגים אוכל אמריקאי משנראה מאוד מוזר יחסית לבישול שאנחנו מכירים מכאן - הרבה יותר טעמים חמוצים וטיגון בשמן עמוק ממה שמקובל כאן או באירופה.

תוכניות הריאלטי אוכל שלהם מאוד דלות תקציב ומוזרות עם מתמודדים שנקראים שפים אבל בפועל הם טבחים במזללות ומנות שבחלקן נושקות למה שהוגש במאסטר שף ילדים.

אבל חוץ מזה זה שומר מסך נחמד מאוד.

לצפיה ב-'זה ערוץ שאני מכירה מקנדה'
זה ערוץ שאני מכירה מקנדה
21/05/2017 | 21:26
4
194
וחלק מהתכניות שלו משודרות גם בערוץ האוכל של YES ו- HOT.
לצפיה ב-'יש בו דגש רב על בישול אמריקאי דרומי'
יש בו דגש רב על בישול אמריקאי דרומי
22/05/2017 | 09:54
3
39
לצפיה ב-'סטייל פולה דין'
סטייל פולה דין
22/05/2017 | 13:36
2
170
או סטייל אלטון בראון ובובי פליי?
לצפיה ב-'אין לי מושג - אני לא מכיר אף אחד מהשמות שהזכרת '
אין לי מושג - אני לא מכיר אף אחד מהשמות שהזכרת
22/05/2017 | 14:52
127
בישול בסיסי פשוט
עתיר שומן וסוכר ורטבים תעשייתיים
מנות ענק 
כאשר רוצים לעבור לבישול מעודן משמשים בחומץ (תעשייתי) או במוצרים חמוצים.
הרבה השפעה מקסיקנית ופורטוריקנית.

וכמובן המון דיבורי סבתות ...
לצפיה ב-'ערוץ נהדר בעיניי'
ערוץ נהדר בעיניי
24/05/2017 | 02:24
96
אמנם לא ברמה של התכניות של גורדון רמזי, אבל עדיין.
בובי פליי המצוין ואלטון בראון, הם שניים מהמנחים העיקריים בו. כמו גם מייקל סיימון, גאי פיירי , ג'יאדה דה לורנטיס ורבים אחרים. בגדול, בעיניי ההבדל העיקרי הוא בין תכניות הבוקר והצהריים שהן אכן משמימות ובין ה"תחרויות" של שעות הערב שהן מעניינות הרבה יותר. 
אלוהים יודע שביליתי מאות שעות משועממות מול הטלויזיה הזאת. לא עילית ולא שום דבר, אבל מעביר את הזמן יותר טוב מכל זפזופ אחר בטלויזיה האמריקאית.
לצפיה ב-'זה מרענן קצת אחרי ערוץ האוכל המשמים'
זה מרענן קצת אחרי ערוץ האוכל המשמים
23/05/2017 | 11:46
114
עם כל השידורים החוזרים בלופ במשך השנים. אבל כן יש שם כמה הפקות מוזרות.
לצפיה ב-'לינק, פיצה פרסקה ורוטנברג'
לינק, פיצה פרסקה ורוטנברג
21/05/2017 | 20:17
3
375
בשישי בערב הלכתי עם אחותי ללינק. הכוונה הייתה ארוחת ערב לא כבדה במקום נעים.
הזמנו: לראשונה- סלט עוף- הסלט עצמו בסדר, אין בשורה. הגיע עם לחם כלשהו, נדמה לי אגוזים, שהיה מצוין וטחינת סלק מעניינת.
עיקריות: היא- "אלון"- מנה של חזה עוף בחלב קוקוס עם אורז- אהבה מאד.
אני- כנפיים ברוטב חריף-מתוק. מנה גדולה ומכובדת, טעימה.
סה"כ החשבון היה משהו כמו 198 ש"ח. לא כולל שירות. (ללא שתייה- ראשונה ושתי עיקריות)

למחרת, שבת בערב, נסעתי עם הבחור לביתי שבצפון והלכנו עם אמא שלי לפיצה פרסקה בקיבוץ מסדה. בתור מישהי שלא יותר מידי אוהבת פיצה, אני חושבת שזו אחת הפיצות הטובות שיש בארץ.
אמא לקחה מלנזנה (רוטב עגבניות, מוצרלה, חציל קלוי, שום ופרמז'ן) וביקשה להוסיף גם רוקט ובצל סגול. הייתה פיצה מצוינת.
הבחור מעדיף תמיד את הפיצה ה"רגילה" והזמין מרגריטה, התענג עליה.
אני הזמנתי מהספיישלים פיצה קרבונרה- ללא רוטב עגבניות, עם בייקון וביצה (הביצה מגיעה כמו ביצת עין- נוזלית) הייתה מצוינת ממש.
סה"כ 206 ש"ח.

היום חגגנו לבחור יום הולדת. לקחתי אותו לסדנה אצל רוטנברג האהובה עליי ביותר.
בסדנה הכנו ביחד עם השף ארוחה שלמה:  3 נתחי טלה (סינטה, בטן ופילה) בסו-ויד, מאפה של בצק ממולא בבצל מטוגן, זעתר וגבינה, פריקה, סלט של עגבניות, פקוס ובזיליקום מהגינה.
את הארוחה ליווה בקבוק יין מצוין שהיה מתנה של אמא שלי ליום הולדת של הבחור.
הייתה חוויה נפלאה, נהנינו מכל רגע. השף הסביר על המטבח שלו, הראה לנו את הגינה שלו, הסביר על איך הוא רואה אוכל ויין בכלל. האוכל היה כולו מופלא.
סה"כ 450 ש"ח (סדנה+ארוחה). ששווים כל שקל. חוויה שתישאר עוד הרבה זמן.
לצפיה ב-'הסדנא ברוטנברג נשמעת שווה.בנוסף לזה שהשף מקסים.'
הסדנא ברוטנברג נשמעת שווה.בנוסף לזה שהשף מקסים.
22/05/2017 | 14:06
1
38
לצפיה ב-'מסכימה כמובן על הכל.'
מסכימה כמובן על הכל.
22/05/2017 | 19:03
23
לצפיה ב-'נראה שהבחור הרוויח בגדול'
נראה שהבחור הרוויח בגדול
23/05/2017 | 06:13
24
לצפיה ב-'ביקרנו לראשונה ב"שלו ביער" (טבעון)'
ביקרנו לראשונה ב"שלו ביער" (טבעון)
22/05/2017 | 00:23
1
303
מסעדה נעימה, עיצוב מזמין, כיסאות נוחים מאוד (נקודה חשובה מבחינתי). שירות טוב אם כי לא בהכרח מהיר (וגם לא כ"כ תזמנו יחד את הוצאת המנות). יש כיום גרופון לא רע לארוחת ערב זוגית ב-130 ש"ח לאדם אבל עסקית הערב עולה 150 ש"ח לאדם (ולא כוללת יין אבל כן כוללת עוד קינוח ועוד מנות שאין בגרופון).

הארוחה התחילה טוב – סלסלת לחמניות חמודות מאוד לפתיחה עם מטבל איולי ומטבל פלפלים כתמתם שכזה (מתקתק, לא חריף).

למנה ראשונה אכלתי "פטה כבד עוף עטוף שוקולד לבן על ריבת פירות יער וטוסטונים". פטה כבד במקרם מוס עדין (אני אוהבת ) עטוף בשוקולד לבן (שילוב מצוין ) ומוצף בסירופ פירות יער (המרקם היה די נוזלי, לא ריבתי) שהוסיף מתיקות מוגזמת ומיותרת למנה שכבר מכילה שוקולד לבן (ובאופן שבו מוקם, כשלולית בתחתית הצלחת, גם בלתי מריח, אז לשם מה?). הייתי מעדיפה להסתדר בלעדיו. היו שני טוסטונים קטנטנים לקישוט (בערך בגודל של פרוסת בגט צרה קלויה) אבל לא היה בהם צורך כי אפשר היה לאכול את מוס הכבד כסוג של קינוח פתיחה בפני עצמו גם בלי למרוח אותו . חוץ מזה לא חסר לנו לחם, כאמור.

למנה עיקרית הזמנו שתי מנות "שלישיית בקר", רצועות בשר ברוטב שמנת עם חתיכות תפוחוני אדמה. הבשר היה יבש, קשה ומאכזב מאוד; הרוטב לא הצליח להחיות אותו. שנינו חשבנו שהיא בינונית מאוד ולא מתאימה למסעדה שמתיימרת למצב את עצמה ברמה כזאת (של מחירים ובכלל). לעומתנו היה מי שטעם ממנה חתיכה וטען שדווקא אחלה; אולי אם לוקחים רק חתיכה... או פשוט עניין של טעם. אולי גם מכיוון שהוא התלהב מהטעימה (עוד לפני שטעמתי בעצמי) ניסיתי עוד חתיכה ועוד חתיכה, אולי לתת לה עוד סיכוי (אמורים להיות בה נתחים שונים, לא שזה הורגש בים השמנת) ואז כבר אכלתי עד הסוף, אבל קשה לומר שנהניתי. מבחינתי היא הייתה על גבול ההחזרה (אני לא אוהבת להחזיר מנות אלא אם הן בלתי אכילות מבחינתי, אז העדפתי לא לומר כלום). 

לקינוח אכלנו "מרקיז" – פירמידת שוקולד מריר 70%, טחינה, קוקוס וקרם אנגלז. קינוח אישי שקטן מדי לזוג (חוסל במהירות שיא) ובעיניי גם יקר מאוד ביחס לגודלו (כ-40 ש"ח אם משלמים עליו בנפרד) אבל זה לא חדש בארצנו...

מנות אחרות שאכלו אחרים (לא טעמתי) היו בסה"כ לא רעות, אבל לא בהכרח עמדו בציפיות לפי הנקרא בתפריט (כך התרשמתי מדיווחי אחרים). למען האמת רצינו להזמין את הקרפצ'יו שייטל ואת נתח הקצבים אבל שניהם אזלו. ייתכן שאלה מנות מוצלחות יותר שהיו גורמות לנו לחשוב באופן חיובי יותר על הארוחה...  היא הייתה טעימה בסה"כ, אבל לא מדויקת, לא מיוחדת ובעיקר קשה לי יותר לפרגן שהמנה העיקרית הייתה כ"כ סתמית ומהסוג שאוכלים ב-70 ש"ח גג במסעדות בינוניות. 

הסיכום שלנו היה שזה מקום נחמד, אבל לא מצדיק את הנסיעה הארוכה אליו (וגם לא את המחירים הגבוהים של כל מנה בנפרד, אלא אם לוקחים עסקית כלשהי). היה שלו, היה יער, היה נחמד, לא היה שוס.
לצפיה ב-'שלו דווקא לא היה '
שלו דווקא לא היה
22/05/2017 | 10:01
196
הוא לא שם כבר די הרבה שנים - הכוונה לאיתי שלו

תודה על הביקורת 
לצפיה ב-'ביקור ראשון (שלי) בחומוסייה הטבעונית "אום כולתום" (חיפה)'
ביקור ראשון (שלי) בחומוסייה הטבעונית "אום כולתום" (חיפה)
22/05/2017 | 00:48
6
324
בד"כ חומוס בשבת בצהריים = ירידה לעיר התחתית (פרג' או שכנו אבו שאקר) אבל התעצלנו לזוז, ורק אחרי הגשם (גשם! ) יצאנו לסיור רגלי והחלטנו לעצור שם (רחוב מוריה מול שמשון, קרוב לקפה לואיז). מקום שכונתי קטן וחמוד.

החומוס היה סבבה לגמרי, טעים ובעל מרקם עדין יחסית, לא כבד. הפיתות רגילות, סבירות, לא דקיקות יבשושיות אבל גם לא רכות ובשרניות (אני מציינת זאת כי בתפריט כתוב "פיתות חמות בעבודת יד" ובפועל היה להן טעם של פיתות מחוממות מהסופר, לא טריות במיוחד). גרגרי החומוס (מעל) היו מעט קשים לטעמי. היה כתוב בתפריט שהוא מוגש עם חמוצים ועם זיתים. קערית ירקות בתחמיץ (כרוב, כרובית, גזר) הוגשה מיד שהתיישבנו, אבל זיתים לא ראינו בשום שלב באף שולחן (בשלב שנזכרתי בכך כבר לא היו לנו תפריטים בהישג יד וויתרתי על הבירור).

מנת הכרובית ("כרובית אש") הייתה חמודה וטעימה, בגודל שמתאים לתוספת ובתמחור קצת יקר בעיניי ביחס לגודלה (25 ש"ח). 

מנת המוסקה הטבעונית (פריקי מוסקה – שכבות חציל במילוי תערובת פריקה, תרד, מנגולד, "בשר" וגרגירי חומוס, ברוטב עגבניות ותמר הינדי. מוגש עם טחינה וסלטון טאבולה, 59 ש"ח) אכזבה אותנו. החציל היה טעים (וחבל שלא היה יותר ממנו) אבל הרוטב לא היה מוצלח וגם לא המרקם. למיטב הבנתי זה היה אמור להיות פריקי אבל היה שם המון אורז בר חום וקשה, לא כיף. תרד לא הרגשנו כלל. גררי החומוס מעל לא השתלבו בתוך הבלגן. השארנו את רובה בצלחת. לתחושתי זה היה ניסיון ליציאה טבעונית מקורית אבל התוצאה מקושקשת ומפוספסת לגמרי, בחזקת "תפסת מרובה לא תפסת". בדיעבד גם היא הייתה יקרה מדי לתוצאה.

סלטון הטבולה (בקערית קטנטנה, כמו אלה שמקבלים בהן מטבלים בארוחות בוקר) היה טרי ורענן ובתיבול מאוזן, מהטובים שאכלתי.

לסיכום: מקום שכונתי נחמד לקפוץ אליו בשעות הלא עמוסות ולהיצמד למאכלים פשוטים קלאסיים כמו חומוס וטאבולה. לא לצפות ליותר מדי...
לצפיה ב-'בפורומים של הטבעונים היא נחשבת אחת מיהלומי הכתר'
בפורומים של הטבעונים היא נחשבת אחת מיהלומי הכתר
22/05/2017 | 10:05
5
226
ומסעדה שנוסעים אליה במיוחד ממרכז הארץ
חבל שההתרשמות שלך היתה שונה
לצפיה ב-'לא ברור לי למה, בעיקר לא פשר הנסיעה; התפריט שלה מצומצם למדי'
לא ברור לי למה, בעיקר לא פשר הנסיעה; התפריט שלה מצומצם למדי
22/05/2017 | 13:52
4
219
ועבור חומוס, טחינה, טאבולה, כרובית וכו' לא צריך לנסוע במיוחד עד לחיפה... את המנות ה"עיקריות" בתפריט (כהגדרתם) אפשר לספור על יד אחת.

לא חבל לי על ההתרשמות שלי, חבל לי על רמת הביצוע של המנה העיקרית (היא הייתה בלתי אכילה ברובה מבחינת שנינו, ואין בה רכיבים שאנחנו לא אוכלים) ועל הפערים בין האופן שבו הדברים מתוארים בתפריט לבין איך שהם מוגשים בפועל. אולי היה להם יום לא מוצלח במטבח, לא יודעת; לא מתווכחת עם טבעונים רעבים...

מבחינתי היא חומוסייה שכונתית חביבה ותו לא. באמצע השבוע אנחנו מעדיפים להגיע לחומוס ברדיצ'ב (במרכז הכרמל) שהמחירים בו זולים יותר (בפעם האחרונה שבדקתי), הגרגרים טובים יותר, מנת חציל קלוי שהיא אחלה תוספת (וזולה יותר) וגם שם לא מוכרים בשר (כי כשר). אין שם כל מיני מנות טבעוניות מיוחדות, אבל לנוכח רמת הביצוע שקיבלנו, עדיף כך.
לצפיה ב-'ביקורת של טבעונים נועדה לטבעונים- עדיף להנמיך ציפיות'
ביקורת של טבעונים נועדה לטבעונים- עדיף להנמיך ציפיות
22/05/2017 | 23:22
3
45
לצפיה ב-'רוב המנות במסעדה אינן "טבעוניות" במהותן ונמכרות בשלל מקומות'
רוב המנות במסעדה אינן "טבעוניות" במהותן ונמכרות בשלל מקומות
22/05/2017 | 23:50
164
יש בערך חמש מנות "טבעוניות" (ממולאים בלי בשר למשל) ומתוכן אכלנו את ה"מוסקה" והיא הייתה גרועה, כאמור.
לצפיה ב-'בתור טבעונית'
בתור טבעונית
23/05/2017 | 08:32
1
201
קשה לי מאד עם המלצות של טבעונים אחרים על מסעדות...איכשהו זה יוצא שחברים רוצים לקחת אותי למקומות שיתאימו לי, אז הם שואלים את הטבעונים במשרד שלהם איפה כדאי לאכול, ואז אנחנו מגיעים לאיזה מקום דלוח, ואני בעצמי אומרת שהייתי מוצאת חלופה יותר טובה
מקום כמו אום כולתום לא ממש ברור לי.
לצפיה ב-'המקום דווקא ברור לי, זה "חומוס בר" שכונתי קטן וחביב'
המקום דווקא ברור לי, זה "חומוס בר" שכונתי קטן וחביב
23/05/2017 | 22:17
138
בנזוגי כבר אכל בו כמה פעמים (בעיקר חומוס) ואמר שיש להם מנת סלק טובה. אבל שוב, עבור חומוס, טחינה, פיתות, צ'יפס, טאבולה, כרובית, סלק, לבּנה וכו' אין באמת סיבה לנסוע עד חיפה... זה מה שמתמיה כאן.
לצפיה ב-'לא בסופ"ש אבל בראשון הייתי ב"מעשנה" במושב ינוב'
לא בסופ"ש אבל בראשון הייתי ב"מעשנה" במושב ינוב
25/05/2017 | 09:35
1
156
וגיליתי שארוחות בשר גדולות הן לא בשבילי. אני מניח שאוהבי בשר רציניים יהנו יותר ממני. לא שלגמרי לא נהניתי, אהבתי את הצ'וריסו שלהם ואת צלעות הכבש בבישול ארוך מתובלות בסומק. אבל רוב הנתחים היו נתחי בקר גדולים שעושנו לאורך זמן ואז נחתכו לפרוסות וזה לא ממש עשה לי את זה. הבעיה העיקרית היא הכמות, משלמים הרבה בשביל לקבל הרבה, ובתכלס בסוף כבר לא הייתי רעב ולא נהניתי מהאוכל.
לצפיה ב-'לכן אני פחות אוהבת "אכול כפי יכולתך"'
לכן אני פחות אוהבת "אכול כפי יכולתך"
25/05/2017 | 10:49
136
מלבד במקרים כמו של קרקס על גחלים, שאינו ארוחה, אלא סוג של הפנינג שנמשך יום שלם.
לצפיה ב-'לוויתן באילת'
לוויתן באילת
25/05/2017 | 17:36
116
לאחר שבפעמיים קודמות לא היה מקום והפעם הזמנו שבוע מראש. הגענו למסעדה בשישי ערב שעבר. המקום לגמרי שונה מהמקום הקודם בהמסגר. ריהוט לבן ,נקי, כיאה לדקורציה העכשווית. נעים מאד.
מכיוון שקראנו קצת לפני שהגענו החלטנו לאור ההתייחסות למנות גדולות לקחת מנה עיקרית בלבד. קראנו ולכן רצינו "האם הוק ספגטי" והיה במקום זה "ספגטי בוטרגה" . מנה מכובדת עטופה בביצי דגים, חלמון ופירורי לחם שגרמו לאיזושהיא יבשושיות. מנה בסדר בלבד. אני לקחתי מנת "לוקוס ברוטב קארי עדין עם באק צוי ,ברוקוליני ואפונת שלג". בצד הוגש אורז בכלי במבוק מכוסה. מנת הדג היתה מופלאה, אחת המעולות שאי פעם טעמתי. הלוקוס היה טרי עם בישול מדויק ולמרות הרוטב הטעים להפליא הורגשו טעמי הים.. לקחנו קראף סוביניון בלאן שהספיק לשניים ומים קרים עם לימון .
לקינוח: "אפוגטו עם כדור גלידת הל", האספרסו  היה כה חלש עד שכמעט  בלתי מורגש והגלידה חביבה. "טארט אננס" גם הוא בתוספת אותה גלידה ,שוב בסדר.
שילמנו 390 ש''ח (לפני) על לוקוס מדהים , כל היתר חביב ושירות מצוין.
נחזור ?בטוח בשביל הדג.
לצפיה ב-'לה רג'נס: כשרה עם תמורה'
לה רג'נס: כשרה עם תמורה
21/05/2017 | 12:10
19
513
ארוחת הטעימות במסעדה הכשרה היקרה בישראל הבהירה כי ככל הנראה מדובר גם בכשרה הטובה ביותר בארץ.

עד כמה שזה יישמע מוזר, לא ממש קל להיות מסעדה כשרה בארץ ישראל. דווקא כאן, במדינה שבעוד זמן לא רב יחילו בה את חוק הלאום, שיש בה את הממשלה הכי לאומית ימנית יהודית שהייתה אי פעם, עדיין סובל המטבח הכשר מדימוי לא ממש מוצלח. נכון, הביקוש לכשר אולי גבר קצת בשנים האחרונות, אלא שהקונוטציה הכמעט בלתי נמנעת שמתלווה לכך היא לא חיובית במיוחד: החל מהימנעות מתענוגות הגויים, עבור במשגיחי כשרות שעולים המון ולא תמיד ברור למה (בעצם, ברור, אבל זה כבר עניין למבקר המדינה), וכלה בשנים ארוכות של תחליפים ממשפחת הפרווה, כל אלו הם בין הגורמים התחושה המסויימת בציבור החילוני שעם כל הכבוד לשמן הזית המקומי, המטבח הכשר העילי פשוט בלתי מספיק. זה משהו ששומרים  יותר לביקור של קרוב המשפחה הדתי שלא יכול לאכול שרצים, ופחות הולכים אליו מבחירה חופשית.

מסעדות כשרות עיליות, להבדיל ממסעדות פועלים (שכבודן הראוי במקומו מונח) , מתמודדות במגרש קשה מאד. ממש כמו משחק חוץ. לא פשוט כלל להרים מטבח כזה. הביקור האחרון שלנו במסעדה כשרה מהסוג הזה היה בהרברט סמואל ההרצליינית על שם יונתן רושפלד. יציבות הוא הדבר האחרון שהיה שם. חלק מהמנות סבלו אז מבעיות רעיוניות וגם מביצוע כושל במיוחד. אין כאן נסיון לקטול את כלל השפים במגזר הכשר חלילה אלא רק להצביע על מורכבות העניין. וישנו גם מאיר אדוני שב"לומינה" מגיש גרסאות פשרניות משהו של חתימת היד שלו בכתית ובמזללה מנוחתן עדן. כמה משכנע זה? נתון לויכוח. בירושלים, לעומת זאת, הכשרות העיליות חיות ובועטות, כאשר בחוד החנית ניצבת בגאון לה רג'נס, הממוקמת במלון המלך דוד בירושלים.

לה רג'נס זכורה לרבים כמי שממנה יצא השף רפי כהן, שעל כשרונו הרב אין חולק. כיום אחראי על המטבח דודו ביטון, כישרון בפני עצמו, שבחר לשים, בצדק, דגש רב על שמן הזית המקומי. לא זול בלה רג'נס. בכלל לא. אבל ארוחת הטעימות בת 12 המנות נראתה מפתה מאד. יצאנו אם כך, שותפתי ואני,  לירושלים,  לבדוק הכצעקתה. ארוחה טובה מאד בסך הכל, בלי נפילות משמעותיות ועם מספר לא מבוטל של הברקות, הבהירה כי יש דברים בגו.

יורדים קומה אחת במעלית ומתיישבים לשולחן. שלושה זוגות, כולל אנחנו, יושבים לשולחנות, אירופאיות חרישית מכתיבה את הטון. הסבר קצר מהמלצרית ומתחילים. ארוחה של 12 מנות, קטנות עד בינוניות, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, היא לא מעט אוכל בכלל.

מתחילים: קרקר אורז וקרקר בקר עם מטבל מיונז חזרת, פתיח חביב עם עדיפות דווקא לקרקר האורז הזהוב על פני אחיו הכהה, הלאה: פילו תפוחי אדמה וניל, סבלה סומסום ומח עצם, סבלה קקאו עם פטה כבד אווז וג'לי קונסומה יין לבן, שפע טכניקה ששיכנעה הרבה פחות במבחן הטעם, ובה בלט לטובה ג'לי היין הלבן, ואז הגיעה ההברקה הראשונה של הערב: קונסומה עוף ועשבי תיבול מעושנים. אל השולחן הגיעה המלצרית עם כוס תה הפוכה שתחתיה עשבים מעושנים ולידה צרור בד ובו עשבים נוספים. אל תוך הכוס שאותה הפכה יצקה מרק עוף צלול, ובו יש לטבול את השקיק, ממש כמו תה. אחד ממרקי העוף היותר מיוחדים שטעמתי. ישוחזר בבית.  אחריו סלט של סלמון מקורמל עטוף בתפוח עץ, שבו הסלט שבו הורגש תיבול אסיאתי (קרמל, ג'ינג'ר, סויה) נעטף מבחוץ ביריעת תפוח עץ, חביב וסימפטי אם כי מדובר בשלם שאינו מתעלה על סכום חלקיו.  הרבה אוכל עוד לפנינו: פלאן סלק, סורבה סלק וקרם שזיף, מנה קטנה ויפהפיה בגווני ארגמן ובתחתיתה אבקה שחורה כמו פיח, מן הסתם סימולציה לסלק צלוי באש. כל זה יצר מעין בורשט מפורק, טעים מאד, מבוצע לעילא. לחם הבריוש המצויין שגרם לנו לטעות ולהתמלא ממנו היה בן ליווי מצויין למנה. נהדר. הלאה: שקדי עגל צלויים, תבשיל עדשים וקרם פול. שוב טכניקה מופלאה: שקדי עגל שעברו בסו ויד ואז נצלו הוגשו כשעליהם מנגולד מאודה בשמן זית, ולידם תלולית תבשיל עדשים מאסיבי, תקיף ונהדר, כמו גם קרם פול עדין יותר. ההרמוניה הזו יצרה את המנה שללא ספק הייתה המצטיינת של הערב. יופי. ראגו לשון, רביולי סלרי ופטריות פורצ'יני , שיכנע פחות, אולי פשוט משום שלרוע מזלו הגיע מיד אחרי המנה הטובה בארוחה. הוא לא היה רע כשלעצמו, אלא שרביולי הסלרי והפטריות נבלעו בטעמיו של תבשיל הלשון הכבד, הביתי, שהיה בסדר גמור אבל לא הצליח להעניק זיקוקי דינור כקודמו. עיקרית: סירלוין טלה, פול, אפונה, קרם חציל, קרם פטרוזיליה וקרם עגבניות. כאן כבר התקשינו לאכול בקצב סדיר. למען האמת, הרגשנו מפוצצים. אלא שההצגה חייבת להימשך. מנה גדולה יחסית של שלושה נתחי טלה צלויים מדיום רייר כראוי, לידם ירקות במצב צבירה קלאסי ורטבים שלא הכבידו על המנה ונתנו את שלהם. סירלוין, עם זאת, איננו נתח שמן כאנטריקוט למשל ועל כן היכולת שלו לעורר עניין מוגבלת משהו, ובכל זאת- מנה טובה בהחלט  ובכמות הגונה. הסועדת שאיתי, למשל, התקשתה לסיים אותה, מה שגרם למנהל המסעדה להזדעק לשולחן ולהציע לה תחליף: פילה לוקוס, אספרגוס וקרם בטטה. גם זו הייתה מנה גדולה שבוצעה כראוי. אולי לא מבריקה, אבל אין טענות למתנות.
קדם קינוח: סלט תפוח עץ וסלרי, קציפת תפוח וסורבה תפוח. יופי של פרשנות אינטליגנטית לסלט וולדורף, מרענן, לא מתוק מדי. אחלה. אחריו: עוגת שוקולד, קציפה וגרניטה שוקולד עם סוכריות שמן זית. טעים מאד בסך הכל. יש לזכור שבשלב הזה האוכל הכריע אותנו. ביצוע טוב מאד  שהוכיח שוב שקינוח כשר איכותי הוא משימה אפשרית לחלוטין, במיוחד עם השימוש המקורי בשמן זית. הסוכרייה התגלתה כשיחוק וגם כאתגר לא פשוט. כששמים אותה בפה מגיע לפתע שפריץ של שמן זית קרמלי וחריף משהו לגרון. אולי לא משהו לכל אחד, אבל כל הכבוד על התעוזה. פטיפורים ומרמלדות מסוגים שונים היוו את אקורד הסיום המוצלח לארוחה מהנה ולא שגרתית.

בשלב הזה הייתה המסעדה ריקה לחלוטין חוץ מאיתנו. שלוש שעות ישבנו שם. ארוחת טעימות היא משהו /שלוקח זמן. מנהל המסעדה דחק בנו באדיבות לסיים. ניכר כי מצב הרוח במסעדה אינו מזהיר. זה לא נעים לראות מסעדה ריקה. ובמקרה הזה גם קצת לא הוגן. כדי לסיים בכל זאת בנימה אופטימית ניגש לשולחננו השף. קצת הופתענו להיווכח כי לא בדודו ביטון מדובר. מי אתה? שאלתי. "אחמד. אחמד סלאמה" הייתה התשובה. לא היה מנוס מלשאול: איך אחד כמוך מבשל אוכל כשר ברמה כזו? "לומדים" ענה בחיוך מבוייש. ואם ערבי (ישראלי ?) מסוגל לבשל אוכל כשר טוב מאד, אולי לא אבדה תקוותנו.
380 שקל כולל שתייה עולה ארוחת הטעימות. אז נכון, לא הכל מושלם, אבל זה היה מספיק טוב בשביל המלצה חד משמעית. אולי זו לא ארוחה שתאכלו כל יום, או שעולים אליה לירושלים על בסיס קבוע, אבל כחוויה יהודית מתקנת שחושפת איכויות לא מבוטלות, שווה לתת לה צ'אנס. אם אתם מחפשים אוכל כשר יציב ואיכותי, לה רג'נס, כפי שנראה, היא הכתובת הראוייה ביותר.

לצפיה ב-'נקרא מעניין אם כי יקר מאד...'
נקרא מעניין אם כי יקר מאד...
21/05/2017 | 12:56
2
263
380 ש"ח לאדם זה מחיר של ארוחת טעימות גם במסעדות מכוכבות באירופה.
לפני כחודש פורסמה ביקורת נלהבת ומשבחת של עמית אהרנסון ויהונתן כהן על לה רג'נס בהארץ:
ריקנות המסעדה היא מדד למצבן של מסעדות היוקרה בישראל בכלל ובירושלים בפרט. בשביל שומרי הכשרות אני מקווה שהם יחזיקו מעמד, כי יש מעט מאד אופציות כשרות משובחות. 
לצפיה ב-'יקר. לא מאוד.'
יקר. לא מאוד.
21/05/2017 | 13:19
1
216
קראתי את הביקורת של עמית ויהונתן לפני שנסעתי לשם. אצלי יש מספר הסתייגויות מסיויימות לעומתם אבל המסקנה לא שונה בהרבה.

לגבי המחיר? הוא בגבול העליון של הז'אנר, אבל לא מופרז לטעמי (אם תחלק יוצא כ 35 שקל למנה. לא נוראי)
לצפיה ב-'לא יקר בקנה מידה אירופאי/אמריקאי'
לא יקר בקנה מידה אירופאי/אמריקאי
21/05/2017 | 16:36
190
למשל: באוסטריה פרנצ׳סקנה תיפרדו מ 250 יורו עבור ארוחה רבת מנות שכזו.
בפריז ניתן אמנם לסעוד במסעדות טופ בסכום של כ 50 יורו לארוחת 3 מנות אבל ארוחת טעימות
תעלה פי שתיים ואף יותר אם תוסיפו (ואיך לא?) יין.
התרשמתי לטובה מעושרן ומהיצירתיות של הארוחות ונזכרתי בנוסטלגיה בארוחה המצויינת
שחוויתי שם במסגרת פורום אורט כשבמטבח ניתח אחד צעיר אנונימי - רפי כהן. היו ימים.
במקביל אאט שתינו בפט דאק של בלומנטל מרק עוף צח שהוגש בתיון ונשא את השם: ״מסיבת התה של
אליסה בארץ הפלאות״. אכן, היו ימים.
לצפיה ב-'לטעמי מחיר הוגן לארוחה שנראה שהיתה מצויינת'
לטעמי מחיר הוגן לארוחה שנראה שהיתה מצויינת
21/05/2017 | 14:41
52
לצפיה ב-'תודה על הדיווח המפורט !'
תודה על הדיווח המפורט !
21/05/2017 | 18:32
2
195
לפני כשבוע ב EMP שילמנו 265 דולר לאדם - דמי השרות כלולים (עם איסור מפורש להשאיר טיפ). 11 מנות- לא יצאנו מפוצצים- כנראה בשל מיעוט לחם בארוחה. 
לקח פחות משעתים וחצי ...
לצפיה ב-'EMP = Eleven Madison Park'
EMP = Eleven Madison Park
21/05/2017 | 19:19
1
206
בסה"כ מסעדה ניו יורקית של 3 כוכבי מישלן שבמקרה השנה מדורגת במקום הראשון בדירוג 50 המסעדות הטובות בעולם של סן פלגרינו...
מסעדות 3 כוכבים (כמו גם אוסטריה פראנצ'סקנה שהוזכרה ע"י מיתר) הן לדעתי לא ברות השוואה לאף מסעדה בארץ, טובה ככל שתהיה. 

אני התייחסתי בהשוואה שלי בעניין המחיר היחסי היקר, למסעדות של כוכב אחד שהייתי בהן באיטליה, אירלנד וגרמניה (ואוטוטו גם בלונדון). הארוחה הכי יקרה שלי שם הייתה סביב 120 יורו או משהו בסגנון. 
אני יכול להעריך שאם לה רג'נס תקבל כוכב מישלן (אני מאחל לה. הלוואי), מחיר הארוחה הנ"ל יקפוץ אוטומטית בעוד 100 ש"ח...
לצפיה ב-'ובכן...'
ובכן...
21/05/2017 | 23:01
171
כשרות עולה כסף. 
ובישראל התמחור בכלל גבוה במיוחד - בהשוואה לשכר שנמוך בהרבה מבניו יורק. 

לצפיה ב-''
22/05/2017 | 03:09
11
319
"מי אתה? שאלתי. "אחמד. אחמד סלאמה" הייתה התשובה. לא היה מנוס מלשאול: איך אחד כמוך מבשל אוכל כשר ברמה כזו? "לומדים" ענה בחיוך מבוייש. ואם ערבי (ישראלי ?) מסוגל לבשל אוכל כשר טוב מאד, אולי לא אבדה תקוותנו."

מדהים באמת איך אחד כמוך יכול לכתוב משפט כזה ו/או להגיד דבר כזה לשף ואין פוצה פה.
לצפיה ב-'העדפתי לא להתייחס לעניין הזה'
העדפתי לא להתייחס לעניין הזה
22/05/2017 | 06:17
7
308
אבל גם לי הוא צרם מאד.

אין שום סיבה שטבח ערבי, הודי, יפני או שבדי לא יוכלו לבשל אוכל כשר. בדיוק כפי שיש ישראלים שמבשלים הודי, סיני ותאילנדי.
לצפיה ב-'עקרונית אתן צודקות לחלוטין'
עקרונית אתן צודקות לחלוטין
22/05/2017 | 13:01
256
רק שבמדינה כמו שלנו שזזה ימינה וימינה, דבר כזה נתפס כהפתעה. אותה הפתעה אגב יכולה בהחלט להתרחש אם אזרח ערבי או פלסטיני היה נכנס למטבח של איתי הרגיל ב"הבסטה" וטועם את הבישול הגלילי שלו. לא בטוח בכלל שהתגובה האינסטינקטיבית הייתה שונה!.

אני לא איש של סטיגמות. ממש לא. אבל זה כן היה קצת מפתיע. לא כי ערבי לא יודע לבשל, אלא כי פשוט לא ציפיתי לזה. ציפיתי לדודו ביטון.   זו הסיבה שבחרתי במילים האלו. לא כי אני מאמין בגזענות חלילה, אלא בסוג של הפוך על הפוך. כי זה היה סיום אופטימי.

לא סתם מסתיימת הפיסקה ב"עוד לא אבדה תקוותנו" רוצה לומר: הנה תראו, זה לא מה שאתם אולי חושבים על ערבים. לא הייתי מתפלא אם גבי גזית למשל, שלא ידוע כימני, היה בוחר, לו היה מראיין בתכניתו את אותו שף מוכשר מאד, באותו טון חצי ציני של שאלה. שיבינו הגזענים שיש תקווה. צר לי אם הובן אחרת.
לצפיה ב-'למעשה מטבח כשר יכול להיות כל מטבח, פשוט מוגבל...'
למעשה מטבח כשר יכול להיות כל מטבח, פשוט מוגבל...
22/05/2017 | 21:43
5
169
כשרות מכתיבה רשימת הגבלות. מי שמבשל כשר יכול לבשל בכל סגנון כל עוד הוא נמנע מרכיבים ומשילובים אסורים (ובעיקרון גם החזקת משגיח כשרות ועוד עניינים פרוצדורליים מעיקים ). במילים אחרות, כדי לבשל מטבח הודי / סיני / תאילנדי וכו' צריך לדעת מה לעשות (הרכיבים, השילובים, שיטות בישול וכו'); במטבח "כשר" צריך בעיקר לדעת מה לא לעשות.

לכן הפליאה ממש לא ברורה לי (אם כי הניסוח לא צרם לי).
לצפיה ב-'יש גם עניינים של ״מי הטבח״, לא?'
יש גם עניינים של ״מי הטבח״, לא?
23/05/2017 | 15:23
4
138
או שזה רק ביין? איסור נגיעה של לא יהודים ביין כשר ושטויות אחרות ממין זה.
לצפיה ב-'לא ידוע לי; למיטב ידעתי זה אכן רק ביין'
לא ידוע לי; למיטב ידעתי זה אכן רק ביין
23/05/2017 | 16:45
2
34
לצפיה ב-'מגיגול קצר, זה ממש לא רק יין'
מגיגול קצר, זה ממש לא רק יין
23/05/2017 | 18:13
1
124
תילי תילים של מילים על פלפולים מרתקים כאלה ואחרים מה מותר ומה אסור. מבחיל.
לצפיה ב-'רק יין (כשר) צריך להיות מוכן ע"י יהודים. במזון זה לא המצב'
רק יין (כשר) צריך להיות מוכן ע"י יהודים. במזון זה לא המצב
23/05/2017 | 22:09
90
ולראיה, יהודים דתיים צורכים מזון מיובא (עם כשרות) שלא הוכן ע"י יהודים בלבד.

בכשרות של יין "ישנה חומרה יתרה":
לצפיה ב-'אין איסור נגיעה כזה'
אין איסור נגיעה כזה
23/05/2017 | 18:15
26
לצפיה ב-'"אחד כמוך" = תודה על המחמאה'
"אחד כמוך" = תודה על המחמאה
22/05/2017 | 13:21
2
267
הוא לא נעלב באותו רגע. אולי הוא רגיל להפתעה שהיא די טבעית.

חוץ מזה, למה מיד לתקוף. אולי פשוט תשאלי למה כתבתי מה שכתבתי?
לצפיה ב-'הניסוח אולי היה קצת צורם, אבל הכוונה שלך ברורה'
הניסוח אולי היה קצת צורם, אבל הכוונה שלך ברורה
22/05/2017 | 13:27
1
255
אני מניחה שהיא גם היתה ברורה לצד השני של השיחה, ולכן היא התקבלה בחיוך, על אף הניסוח הלא כ״כ פוליטיקלי קורקט.
לצפיה ב-''
22/05/2017 | 23:18
9
לצפיה ב-'המפלט האחרון באילת'
המפלט האחרון באילת
22/05/2017 | 19:11
1
308
זו היתה המסעדה האהובה על אימי ז"ל וכל ימי ההולדת שלנו במהלך השנים אחרי שאנחנו הילדים גילינו את חדוות פירות הים (דגים תמיד אהבנו) היו נחגגות שם. בכל אופן הגענו בשישי לפני שבוע וחצי עם אבא שלי וגמד הבית.
יש לומר שמה שלא משתנה שם זו האיכות, הדגים טריים, פירות הים מצויינים וגם התיבול לא משתנה מה שזכרת מלפני 10 שנים זה מה שתקבלי.
בכל אופן
פתחנו בסלט פירות ים במיונית, הסלט נדיב, לא ספרתי פירות ים אבל אבא שלי היה מבסוט לגמרי (אני הרמתי לו כמה שרימפסים מהצלחת).
אני לקחתי קונכיית שרימפסים מוקרמת שהיתה מעולה, השרימפסים טריים וטעימים. היו משובחים.
שיחיה שלא אוכל כלום שבא מהים הזמין קונכיית אספרגוס מוקדמת (בשביל ההקרמה כמובן), אני פחות אוהבת אספרגוס ברוטב שמנת אבל נשנשתי כמה מהצלחת שלו.
לעיקרית אבא שלי לקח שרימפסים מוקפצים פיקטניים שהיו מצויינים.
אני לקחתי לברק על הגריל שחלקתי עם גמד הבית שאכל בהתלהבות רבה (באיזה שלב שקלת להזמין עוד דג מההתלהבות שרצה שם) והדג היה מצויין.
שיחיה אכל שיפודי פרגית והיה אומלל ברמה בינונית.
סה"כ 400 ש"ח אחרי הנחת תושב אילת.
לא קינחנו ובדרך חזרה אנחנו הלכנו לסרט בקולנוע באילת שם יש אחלה גלידה אמריקאית.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
23/05/2017 | 18:29
89
כאילו דבר לא השתנה במשך השנים

לפני כמה שנים רצינו ללכת לאכול צהריים במפלט האחרון, חנינו שם וכשהתקרבנו למסעדה הרחנו ריח חזק של ביוב, והחלטנו לוותר. לא בטוחה שצדקנו כשויתרנו.
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
22/05/2017 | 06:22
9
12
לצפיה ב-'A Day in the Life of a Food Runner'
A Day in the Life of a Food Runner
22/05/2017 | 06:27
157
מגזין EATER ענד צמידי כושר על זרועותיהם של מגישי המנות בשתי מסעדות ניו-יורקיות.
להבדיל מהמלצרים הלוקחים הזמנות מלקוחות, הראנרים הם אלה המגישים את המנות היוצאות מהמטבח.

אחד מהראנרים הוא עורך דין צעיר ששמו ארז טלמון (מעניין ). הוא עושה כ- 18,000 צעדים במשמרת.

לצפיה ב-'מקומות חדשים נפתחים'
מקומות חדשים נפתחים
22/05/2017 | 06:35
144
הדיווח השבועי של YNET:
בית קפה מעדנייה בשוק הפשפשים, מעדנייה כשרה לאבי ביטון, מסעדת שף כשרה, מסעדה טבעונית ועוד.

לצפיה ב-'ראיון עם עזרא קדם, מאמר של רינה פושקרנה'
ראיון עם עזרא קדם, מאמר של רינה פושקרנה
22/05/2017 | 06:42
112
ב- YNET ראיינו את השף עזרא קדם, ונתנו מקום למאמר של רינה פושקרנה שכתבה על המעבר לישראל ועל דרכה בתחום המסעדנות.

ראיון עם עזרא קדם:
הפסקה האחרונה בראיון:
אם היית צריך לתת טיפ אחד לצעירים שנכנסים לתחום המסעדנות, מה היית ממליץ?
"תהיו טבחים. המילה 'שף' היא מילה גדולה, ולרוב מיותרת. אין קיצורי דרך. אנחנו לא צריכים כוכבים ולא שפים. אנחנו צריכים אנשים שרוצים להיות במטבח ומוכנים לעבור את הדרך הזאת לאט, לאט שלב אחרי שלב, וללמוד את כל השכבות שמהם עשוי התחום המרתק הזה".

המאמר של רינה פושקרנה:

לצפיה ב-'משרד הבריאות מאשר: צריכת סויה בטוחה ואף מומלצת - לי זה ברור'
משרד הבריאות מאשר: צריכת סויה בטוחה ואף מומלצת - לי זה ברור
22/05/2017 | 11:31
5
180
(ונראה לי שגם לכמה מליארדי אסיאתיים משחר ההסטוריה....)

לצפיה ב-'באטליה מאשרים לאכול פסטה כל צהרים '
באטליה מאשרים לאכול פסטה כל צהרים
22/05/2017 | 17:06
4
208
להפתעתם של נאמני הפליאו

לצפיה ב-'אגב פליאו - כתבה עם הרבה טוקבקים....'
אגב פליאו - כתבה עם הרבה טוקבקים....
22/05/2017 | 18:47
3
246
"כך הגוף שלי נפגע אחרי שנה של דיאטת פליאו"
וגם זה נראה לי מאד הגיוני....
לצפיה ב-'מפחיד'
מפחיד
22/05/2017 | 19:51
39
לצפיה ב-'לי יש את ספר החוקים שלי והוא מאד פשוט'
לי יש את ספר החוקים שלי והוא מאד פשוט
22/05/2017 | 20:45
1
234

חוק מספר 1: בכל דבר שמכניסים לגוף אפשר למצוא משהו שלילי, לכן כשאתה מוריד מהתפריט משהו אחד לטובת משהו אחר יהיה בזה תמיד גם תועלת וגם נזק. מסקנה: לאכול כמה שיותר מגוון. לפחות ככה לא חסר לגוף שום דבר שהוא צריך. 

חוק מספר 2: מינון מינון מינון. ברור שיש דברים שאם אוכלים אותם בלי הגבלה מזיקים לגוף. לכן ביום יום, שזו המאסה הקריטית, משתדלים לחשוב קצת יותר על הגוף ומשתדלים לאכול קצת יותר שפוי מבחינת המינונים, אבל באחת לכמה זמן שאני כבר יוצא למסעדה המטרה היא להנות מהאוכל ולכן אני משאיר את הבריאות לחכות לי מחוץ למסעדה ואוכל בלי לחשוב על מה כן בריא ומה לא בריא. 

זה הכל. נורא פשוט.

לצפיה ב-''
22/05/2017 | 21:27
13

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה