לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' החיפוש הייחודי של הפורום'
החיפוש הייחודי של הפורום
17/01/2017 | 07:19
1
183
אנא קראו את ההודעה המשורשרת להודעה זו.
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
3412
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'פטאט או פתאט??'
פטאט או פתאט??
23/02/2017 | 20:29
24
403
אז היה לי אחר הצהריים נטול ילדונת אחת...והחלטתי לפרגן לעצמי סיבוב שופינג וכיף באיזור הסנטר/קינג ג'ורג'/שינקיין...
במהלך השוטטות נתקלתי במקום חדש בקינג ג'ורג'- צמוד למזנון- "פטאט- צ'יפס הולנדי"..
למרות שבדרך כלל אני משתדלת להמנע ממאכלים מטוגנים - החלטתי שאם כבר אחר צהריים של פינוקים- אז למה לא לפרגן לעצמי גם מנת צ'יפס טעימה...
אז זהו- שלא..
ההתחלה הייתה דווקא מבטיחה...הם מטגנים את הצ'יפס על פי דרישה, ומציעים מבחר רחב של רטבים...אני בחרתי ברוטב בוטנים (הזכור לי לטוב מאמסטרדם) ורוטב איולי כמהין...
מה אני אומר לכם? הצ'יפס הגרוע ביותר שאכלתי בימיי...
הצ'יפס היה נטול טעם-פשוט אנמי -וגרוע מכך- סמרטוטי לחלוטין!

אכלתי אחד- ואז אכלתי עוד אחד, רק לוודא שלא נפלתי במקרה על צ'יפס שורר שהחליט לא להיות פריך כמו שצ'יפס צריך להיות...
ניגשתי למוכרת ואמרתי לה שנראה לי שמשהו לא בסדר במנה שלי- כי הצ'יפס שלי ממש רופסים ולא פריכים..
אז המוכרת שאלה אותי- "את מתכוונת לומר שהוא לא קריספי? או לא פריך? כי הוא לא אמור להיות פריך- אבל הוא כן קריספי"
(בפעם האחרונה שבדקתי-קריספי ופריך זה אותו דבר...)
אז עניתי לה שהוא לא פריך ולא קריספי- וגם דיי חסר טעם-והאם היא יכול לטעום אחד כדיי לראות אם כך זה אמור להיות- או שקיבלתי מנה לא טובה..
היא אמרה שהיא לא מתכוונת לטעום את המנה-ושאלה אותי אם אני רוצה שהיא תכין לי מנה אחרת או פשוט להחזיר לי את הכסף...

אז כן- אני יודעת שלא צריך להחזיר מנה "כי לא טעים לי"..והאמת- שאם היא לא הייתה מציעה, לא הייתי לוקחת חזרה את הכסף ששילמתי ופשוט הייתי זורקת את המנה ומוותרת על הקלוריות המיותרות..אני באמת ובתמים רציתי לדעת האם כך הם מתכוונים להוציא את המנות- כי מקום שקורא לעצמו "צ'יפס הולנדי" אמור להגיש צ'יפס טעים- כמו שהוא בהולנד- כלומר פריך מבחוץ ורך מבפנים ולא סמרטוטי וחסר חיים..
אבל היות והיא כבר הציעה- אז לקחתי את הכסף וברחתי כל עוד נפשי בי...

בקיצור- חסכו לי קלוריות של מנת צ'יפס..למרות שהתנחמתי בעוגת פרג של וויס
לא אחזור ולא ממליצה לכם לנסות!
נ.ב- הרטבים דווקא היו טעימים...

לצפיה ב-'למיטב זכרוני זה בדיוק מה שהחתולית כתבה על המקום'
למיטב זכרוני זה בדיוק מה שהחתולית כתבה על המקום
23/02/2017 | 21:00
1
280
לפחות כספך הוחזר- יפה מצידם
לצפיה ב-'נראה לי היא פשוט רצתה שאלך..'
נראה לי היא פשוט רצתה שאלך..
23/02/2017 | 22:52
240
כי היו שם דיי הרבה לקוחות- ואולי היא לא רצתה שארתיע אותם מלקנות את הצ'יפס 
עכשיו ברצינות- כן...זה באמת יפה מצידם- ושוב - זאת לא הייתה המטרה...
הייתי יותר שמחה אם הצ'יפס היו פשוט טעימים..
לצפיה ב-'אולי הם מעדות הצ'יפס הלא פריך? כמו במסעדות עממיות רבות...'
אולי הם מעדות הצ'יפס הלא פריך? כמו במסעדות עממיות רבות...
23/02/2017 | 22:59
2
78
לצפיה ב-'אז שלא יקראו לעצמם צ'יפס הולנדי'
אז שלא יקראו לעצמם צ'יפס הולנדי
24/02/2017 | 02:56
1
220
צ'יפס מסמורטט הוא לא באמת צ'יפס, ועשוי בצורה איומה, או שארית מצ'יפס שעבר זמנו. הרי אם כבר לקחנו עלינו את תועפות השמן, לפחות שיעשה משהו. בשביל רך ורופס אפשר לבשל במים, וזה יותר בריא. 
במקומות זולים גם משתמשים בצ'יפס קפוא (איכס), וכנ"ל - כשאת משלמת לדוכן שמכריז על עצמו כעל צ'יפס איכות וזו המנה היחידה שלו, את לא משווה לצ'יפס קפוא. את מצפה ובצדק, במחיר הנ"ל, לקבל את הדבר האמיתי. 
לצפיה ב-'לא מבינה בצ'יפס הולנדי; גם אני מעדות הצ'יפס הפריך, רק מציינת'
לא מבינה בצ'יפס הולנדי; גם אני מעדות הצ'יפס הפריך, רק מציינת
24/02/2017 | 03:51
188
שבמקומות רבים (כמו מסעדות עממיות) הצ'יפס אינו פריך וזה לא כי הוא לא טרי... להפך, אם חותכים סתם כך תפוחי אדמה ומטגנים הם יוצאים לא פריכים. כדי להשיג פריכות מוחצת צריך לטגן פעמיים, ולקרר, ונדמה לי שלהקפיא דווקא עוזר.

אגב, אני קונה צ'יפס קפוא בסופר (5% שומן ומטה) אופה בתנור, יוצא פריך (והרבה פחות שמנוני ומשמין). אין לי שום דבר נגד צ'יפס קפוא, ואאל"ט מקדונלדס מקפיאים את הצ'יפס שלהם לצורך שינוע ואחסון וצ'יפס מקדונלדס הוא מהפריכים ביותר עלי אדמות.
לצפיה ב-'כן, כן, הם די רופסים הצ'יפס ה"הולנדים" האלה'
כן, כן, הם די רופסים הצ'יפס ה"הולנדים" האלה
24/02/2017 | 06:47
222
רוטב הבוטנים החם דווקא טעים, אבל אכלתי כבר צ'יפס מוצלחים מאלה של פטאט.

לפחות החזירו לך את הכסף, ועוגת פרג של וייס מהווה פיצוי כזה שחבל על הזמן

לצפיה ב-'רק מקדונלדס ושימותו המקטרגים'
רק מקדונלדס ושימותו המקטרגים
24/02/2017 | 07:28
9
239
כן, אני טעמתי אחד שהיה רופס למדיי 

נטען על ידי המוכר שכשמכינים מנה חדשה הם לא רופסים 
מסתבר שטעה.

בקיצור, הציפס הכי טוב שיש זה פוטטו ציפס ו/או ציפס כפרי במקדונלדס.

יש כאלה שפוסלים כי זו רשת מתועשת וזה הרי לא יכול להיות טעים 
אבל אם תתגברו על הדיעות הקדומות
זה פשוט הכי טעים, נקודה.

אני בטוח שאם לא היה מקדונלדס ואותו ציפס היה מוגש רק על ידי
מאיר אדוני אז הביקורות לא היו מפסיקות להלל ולשבח לקלס ולרומם.

צריך ללמוד למיין אוכל לפי טעים ולא טעים ולא לפי כל מיני פרמטרים פלצניים
של כל מיני מבקרים משועממים.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי '
מסכים לגמרי
24/02/2017 | 09:52
226
הפוטייטו צ'יפס של מקדונלד'ס פשוט מעולים. עבים, פריכים, נגיסים...כל מה שצ'יפס טוב צריך להיות. 
מקום נוסף עם צ'יפס מעולה- קלארו. ציפס שמנמן וממכר שמזכיר מאוד את מקדונלד'ס
לצפיה ב-'אלא שהצ'יפס של מקדונלדס אינם בדיוק צ'יפס'
אלא שהצ'יפס של מקדונלדס אינם בדיוק צ'יפס
24/02/2017 | 16:59
4
235
כלומר, הם מכילים יותר מאשר תפוחי אדמה מטוגנים.

כבר לפני שנתיים התפרסמה רשימת המרכיבים של ה"צ'יפס" של הרשת. היא מכילה 19 מרכיבים.

תודה, אני מעדיפה צ'יפס רופסים מתפוחי אדמה, על פני מנה שמכילה חומרים שביניהם ובין תפוחי אדמה, אין שום קשר.

לצפיה ב-'אם זה טעים, למה זה משנה ממה עושים את זה ?'
אם זה טעים, למה זה משנה ממה עושים את זה ?
24/02/2017 | 18:59
2
32
לצפיה ב-'כי מדובר ממש בכימיקלים'
כי מדובר ממש בכימיקלים
24/02/2017 | 23:32
129
בנוסף למיני אלרגנים: חיטה, חלב וכו'.
ואף אחד לא מספר לך שזה קיים במוצר.
לצפיה ב-'כי זה לא צ'יפס'
כי זה לא צ'יפס
25/02/2017 | 09:47
116
צ'יפס עושים מתפוחי אדמה מטוגנים.
לצפיה ב-'וואו, איזו זוועה'
וואו, איזו זוועה
25/02/2017 | 18:22
83
ובעיניי גם כל כך מיותר - כימיקל כזה בשביל צבע, כימיקל שני בשביל מרקם... את כל זה אפשר להשיג באותה מידה אם פשוט מטגנים תפוח אדמה כהלכה...
מזל שלמעט פעם אחת (טיול במינוס חמש מעלות, בחלקו על נהר קפוא, וזה היה המקום היחיד הפתוח להפשיר בו בחימום אז נכנסנו לקפה ומשהו מטוגן) לא נכנסתי למקדונלדס כבר שנים. אין לי בעיה עם פאסט פוד, אני חובבת המבורגרים, אבל למקדונלדס תמיד היה בעיניי טעם של פלסטיק מהונדס. 
לצפיה ב-'אני מאוד התאכזבתי לגלות שבמקדולנדס בחו"ל'
אני מאוד התאכזבתי לגלות שבמקדולנדס בחו"ל
25/02/2017 | 14:01
2
159
אין פוטטוס- זה אחד הצ'יפסים האהובים עליי זה היה גילוי סופר מבאס ברמה שכשגיליתי את זה (כמה ימים אחרי שעברנו לפה)- אמרתי לבעלי: "טוב, חוזרים לארץ" .

מעניין למה בישראל כן עושים ופה לא
לצפיה ב-'באמת? לא קוראים לזה potato wedges?'
באמת? לא קוראים לזה potato wedges?
25/02/2017 | 22:02
1
9
לצפיה ב-'זה מה שאמרו לי, אבל כל מקדולנדס שנכנסתי אליו טענו שאין'
זה מה שאמרו לי, אבל כל מקדולנדס שנכנסתי אליו טענו שאין
25/02/2017 | 23:05
25
פעם היה וכבר לא מכינים כי לא היה ביקוש....
ניסיתי בכל מיני מקומות בארה"ב, לא רק בניו יורק. ומה שכחתי לאכול כשהייתי בארץ בקיץ? פוטטוס!
לצפיה ב-'האמת שהייתי מתבאסת אם היו ככה מחזירים לי את הכסף'
האמת שהייתי מתבאסת אם היו ככה מחזירים לי את הכסף
24/02/2017 | 13:58
193
זה נראה לי גישה של: לא אהבת? קחי את הכסף ולכי

ולא שבאמת עניין אותם מה לא בסדר.

יכול להיות שזה לא באמת היה ככה, רק הרגשה אישית שלי.

לצפיה ב-'תגובת הבעלים לפוסט'
תגובת הבעלים לפוסט
24/02/2017 | 15:30
6
301
שלום, אני הבעלים של פאטאט.
אני מצטער לשמוע שלא נהנית מהמנה שהוגשה לך, ואני גם מניח כי הצ'יפס שהוגש לך לא היה קריספי / טעים כפי שציפית.
אנחנו משתמשים בחומרים הטריים והאייכותיים ביותר בשוק, ובשלושה שלבים להכנת הצ'יפס במקום - חיתוך וייבוש /טיגון 130 מעלות/ טיגון 190 מעלות - תהליך שאורך כ 36 שעות. אנחנו לא מוכרים אוכל מהונדס או מתועש ויתכנו טעויות כמו בכל עסק, ולעיתים מנה לא יוצאת מוצלחת כפי שאנחנו רוצים ומצפים.
גם סוג תפוח האדמה בארץ ומשך הזמן מהקטיף ועד לטיגון משפיע על המוצר.
יחד עם זאת עובדת המקום הציע לך מנה חדשה חלופית (לוקח 2 דקות להכין מנה חדשה), בלי לטעום את המנה שאכלת ממנה (אני מניח שגם את לא היית רוצה לטעום מנה שמישהו אחר נגס ממנה) או לחלופין לקבל את כספך בחזרה.
את בחרת באופציה השניה ובחרת לפרסם פוסט שלילי שמזהיר את "כולם" לא לאכול שם אפילו בלי לתת לנו את ההזדמנות להכין לך מנה חדשה.
אני יכול רק להצטער, ומציע לך להגיע שוב למקום על חשבונינו ולטעום.
בברכה
גיא

לצפיה ב-'תגובה יפה ומכבדת '
תגובה יפה ומכבדת
24/02/2017 | 15:58
70
לצפיה ב-'גיא, תודה על התגובה'
גיא, תודה על התגובה
24/02/2017 | 16:55
243
גם אני כתבתי על הצ'יפס שלכם, וגם אני ובן הזוג שלי קיבלנו שתי מנות של צ'יפס רופסים ולא פריכים (קריספי).

האם כך הם אמורים להיות?

לצפיה ב-'הרשה לי גם להגיב'
הרשה לי גם להגיב
24/02/2017 | 17:57
259
שים לב שסיפרתי שהצעד הראשון שלי היה לגשת למוכרת ולומר לה שנראה לי שהמנה שהוגשה לי  היא לא בסדר- כי ידעתי שהמקום אמור להגיש "צ'יפס הולנדי" ומה שהוגש לי היה ממש רחוק מזה..
בתגובה- קיבלתי יחס דיי מזלזל..שניסה לנפנף אותי כלקוחה מציקנית...
ניגשתי פעמיים ולא פעם אחת למוכרת כדיי לנסות ולהבין אם הצ'יפס אמור להיות לא פריך- ולא זכיתי לתגובה מלבד "ככה זה אמור להיות
בגלל זן תפוח האדמה" לדבריה...
אם ככה זה אמור להיות מוגש לדבריה- איזו סיבה הייתה לי לבקש שתכין לי מנה נוספת? שתהיה אותו הדבר? היא לא אמרה שאולי הכינו לי לא בסדר...היא הייתה בטוחה בעצמה שהמנה הוגשה כפי שהייתה אמורה להיות מוגשת..
והיא בהחלט הייתה יכולה לקחת צ'יפס אחד ולטעום- לא מדובר בהמבורגר שבו נוגסים ישירות בלחמניה...מדובר בקונוס מלא צ'יפס..אבל זאת לא הסוגייה...אם היא טוענת שהכל בסדר- אז למה שאבקש עוד מנה?
כל הדרך שבה התנהלה המוכרת הייתה דיי מזלזלת ודיי מנפנפנת..אז צר לי אם התגובה שלי הייתה בהתאם.

לצפיה ב-'הציפס בפאטאט - הוא קריספי מבחוץ ונימוך מבפנים'
הציפס בפאטאט - הוא קריספי מבחוץ ונימוך מבפנים
24/02/2017 | 19:13
2
262
שלום, אענה לשתי התגובות.
אנחנו מאוד מכבדים את הלקוחות שלהו ואת הביקורת שלהם.
כל השוואה בין צ'יפס של מקדולנד (המכיל בין היתר סיליקון וכימיכלים המבוססים על דלק) לצ'יפס טרי וטבעי היא לא  רלוונטית. אני יכול להציע לכם להקשיב להרצאה של רותי רוסו בארוע טד-תל אביב האחרון על הניצול שעושה תעשיית המזון בחשקים שלנו למתוק, מלוח ופריך.
לאחר שנה של לימוד רזי הצ'יפס ההולנדי בכדי לקבל צ'יפס הולנדי קריספי (זה לא מקדונלד ולא צ'יפס קפוא) יש צורך בחומר גלם (תפו"א) מאוד מסויים - יבש, בעל אחוז חומר יבש גבוה, ועם מעט סוכרים. לא אלאה אתכם בהסברים אבל אנחנו עובדים מול מספר מגדלים בישראל לקבל אספקה שוטפת של תפוח אדמה מתאים - מזנים שונים.
הייחוד של פאטאט הוא לא רק בצ'יפס אלא גם ב 20 הרטבים שאנחנו רוקחים כל יום מחומרים טריים משוק הכרמל (כמעט ללא שימוש בסוכרים ומלחים מיותרים) אשר מעניקים לחוויה רובד נוסף. 
אתם מוזמנים לטעימה מתקנת על חשבוננו.
אשמח אם תתאמו איתי בפרטי.
שבת שלום
גיא

לצפיה ב-'הציפס בפאטאט - הוא קריספי מבחוץ ונימוח מבפנים'
הציפס בפאטאט - הוא קריספי מבחוץ ונימוח מבפנים
25/02/2017 | 00:38
173
לצפיה ב-'כלומר, זה מקרי בהחלט ששלושה מאתנו קיבלו צ'יפס רכים'
כלומר, זה מקרי בהחלט ששלושה מאתנו קיבלו צ'יפס רכים
25/02/2017 | 09:49
184
ולא פריכים, בשתי הזדמנויות שונות?

חלק מהרטבים שלכם היו מצויינים (וציינתי זאת), אחרים היו לא טובים לטעמנו. אבל זה עניין של טעם.

לצפיה ב-'מקרה מוזר שחוויתי באונזה'
מקרה מוזר שחוויתי באונזה
25/02/2017 | 20:32
1
92
אתחיל ואגיד שאונזה זה אחד המועדפים עליי וגם אחרי ארוחת שישי כשבא לנו לשתות משהו וסתם לנשנש אז אונזה זאת הבחירה הראשונה .
בשישי הזמנתי זוג מקומית על הבר ל 22:30 כדיי לבוא לשתות משהו, ישבנו ואחרי שיחה קלה ונעימה עם הברמנים הזמנו יין, קוקטייל וסשימי עם לחם לנשנוש, לידנו היו זוגות/רביעיות כאשר הבר היה בתפוסה של 50-70 אחוז.
במהלך הערב הברמנים הוציאו לכל מי שישב על הבר צ׳ייסרים, שאני אומר הוציאו אני מדבר על לפחות 3 סיבובים בחצי שעה-שעה ולנו לא הוציאו כלום...
כשיצאנו לעשן בהתחלה הברמן אמר לכו תעשנו כשתחזרו נארגן לכם צ׳ייסרים אבל במשך שעה וחצי שישבנו שם לא הוציאו לנו כלום.
כמובן שהם לא חייבים ולא הייתי מעז להגיד או לשאול אבל הייתי מאוד סקרן מה הסיבה, זה לא שקרה משהו בינינו, מדי פעם דיברנו וצחקנו , הלכתי בהרגשה די מוזרה משום מה, לדעתכם בצדק?
לצפיה ב-'למה לא לשאול בעצם?'
למה לא לשאול בעצם?
25/02/2017 | 22:52
38
נכון שזה לא נעים אבל לפחות ככה הייתם יודעים מה הלך שם.
לצפיה ב-'המלצה למסעדות בירושלים שפתוחות בשישי שבת'
המלצה למסעדות בירושלים שפתוחות בשישי שבת
25/02/2017 | 19:10
37
שלום לכולם,
בעוד שלושה שבועות מתכננים סופ"ש בירושלים ואשמח לקבל כמה המלצות:
1. שישי צהריים בשוק מחנה יהודה, משהו עממי וכייפי.
2. מסעדה לשישי ערב. אפשר ורצוי לכוון גבוה.
3. שבת צהריים בתוך ירושלים או בדרך חזרה מירושלים צפונה.
אנחנו אוכלי כל ואוהבי כל, העיקר שיהיה טעים!

לצפיה ב-'ארוחת הוט פוט בבית סיני / Peking Duck House'
ארוחת הוט פוט בבית סיני / Peking Duck House
25/02/2017 | 11:42
1
143
אתמול באנו אני וחמישה מידידי הטובים לנסות משהו די יוצא דופן - ארוחת הוט פוט סינית במסעדה שאז נקראה "פקינג דאק האוס" וכיום נוספה לה הבותרת העברית "בית סיני". הייתי בה לפני כמה שנים, אחרי הפעם הראשונה שלי בסין, כדי לשחזר את הפקינג דאק שאכלתי שם. אז החווייה היתה רחוקה מלהדהים, ומסתבר שפקינג דאק זה לא עניין של מה בכך. אז לא הייתי בטוח עד כמה החווייה של הוט פוט בבוגרשוב תהיה דומה לחווייה של הוט פוט בצ'נגדו. ובכן, החדשות הטובות הן שבניגוד לכמעט כל מסעדה "סינית" בארץ החווייה כאן מנסה להיות כמה שיותר אותנטית ועם מעט מאוד הנחות לטעם הישראלי.
ועכשיו לפרטים: הוט פוט זה בגדול מעין פונדו. לשולחן מוגשת קערת מרק ענקית על גזיה, והאוכל מבושל מול עיניכם בתוכו. הקערה מחולקת לשניים, צד רגיל וצד חריף, ככה שכל אוכל שמבושל במרק יקבל אחד משני טעמים נלווים. החריף הוא מהסוג שהסינים מאוד אוהבים ויתר העולם לא כל כך, ומכיל פלפל סצו'אן, שהוא לא ממש חריף, זה לא ישרוף לכם את התחת, אבל כן יש לו טעם יחודי וקשה לתיאור, שהכי קרוב שאני יכול להגיע לתאר אותו זה "קינמון מלוח".
האוכל עצמו כולל חתיכות עוף, פרוסות בקר דקות, פטריות שמפניון ואוזני פיל, שני סוגי טופו, שרימפס, קלמרי, מקלות סורימי, כדורי דג בעלי מרקם משונה, איטריות תפו"א שקופות ותרד. כולם מוגשים נאים לחלוטין ואז מוכנסים לבישול במרק. ההנחה האחת שעושה המסעדה לישראלים היא שהשרימפס מגיע לשולחן מקולף, וכתוצאה מכך - כבר לא חי (בניגוד לסין). לשולחן ההוט פוט צמוד מומחה סיני שידליק ויכבה את האש ויכניס את המרכיבים לפי הסדר הנכון ויספר לכם מתי הם מוכנים. המלצר יודע בדיוק את רמת האנגלית שאתם מצפים ממלצר בסין, עוד נקודה לאותנטיות, אני מניח.
הארוחה עולה מחיר קבוע של 150 ש"ח לסועד ותמורת זה מקבלים כמות עצומה של אוכל, כולל ריפיל אם בא לכם עוד בשר למשל.
עכשיו, שתבינו, לא הכל מושלם. העובדה שכל האוכל מגיע בצורת מרכיבים טהורים ואז מתבשל באחד משני צירים גורמת להרבה דברים לקבל את אותו טעם בערך: אתם מקבלים או טעם טבעי של האוכל עם קצת ניחוח מרקי, או את אותו חריף סיני שאפשר לקרוא לו "טעם נרכש". ולכשעצמם, אין משהו ממש מיוחד ברוב מרכיבים. האפקט כאן הוא פחות של מנה ספציפית ויותר של התהליך הכולל.
בקו התחתי, מדובר בחווייה מיוחדת שכל מי שחובב אוכל אתגרי יותר ומוכן להסתכן במשהו לא שגרתי כדאי שינסה לפחות פעם אחת. מומלץ מאוד להגיע בחבורה (עד שמונה).
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
25/02/2017 | 17:11
59
המסעדה היא המסעדה ברחוב בוגרשוב?

פלפל סצ'ואן הוא הפלפל היחיד שאני איכשהו יכולה לסבול את החריפות שלו. יש לו אפקט של חריפות וסוג של קור שמכבה את הבעירה של החריף :)
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
23/02/2017 | 06:11
6
1
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
 החתולית
לצפיה ב-' רשת מוזס - חדש וישן בתפריט ההמבורגרים'
רשת מוזס - חדש וישן בתפריט ההמבורגרים
23/02/2017 | 06:26
154
רשת מוזס משיקה תפריט המאחד את מנות הזהב מכל השנים לצד קטגוריית THE BURGER MANIA: מבחר של 13 המבורגרים קלאסיים ומיוחדים, החל מההמבורגר הקלאסי, דרך מנת הדגל של מוזס ה"ארטבורגר" ועד מבחר של המבורגרים חובקי עולם שמעתה יהיו קבועים בתפריט.

בין המנות הותיקות החוזרות לתפריט מוזס:
  • מוזס צ'אנג- פרוסות סינטה בקרסט פלפל שחור עם ויניגרט אסייתי, ג'ינג'ר, כוסברה וצ'ילי טרי (42 ש"ח)
  • סלט שנגחאי כרוב לבן, בייבי תרד, פירות העונה, פקאנים מסוכרים ורצועות עוף ברוטב צ'ילי צהוב פיקנטי (59 ש"ח)
  • סנדוויץ פורטבלו פטריות פורטבלו בגריל, עלים ירוקים, איולי שום ורליש פטריות (53 ש"ח)
המבורגרים חובקי עולם בתפריט החדש (57 ש"ח כולל תוספת):
  • פרנץ' בורגר – תערובת בשר בקר עם גבינה כחולה וגבינת עיזים, מוגש עם שמנת מתובלת, רוטב גבינה כחולה ונבטי חמנייה
  • ירושלמי – תערובת של כבש ועגל, מוגש עם חציל קלוי, ביצה קשה וטחינה פיקנטית
  • אטאטורק – תערובת פרגית וכבש, מוגש עם מיונז, צ'ילי מוחמץ פיקנטי, בצל סגול, נענע וכוסברה
  • קאריביין – 100% בשר בקר מוגש עם אננס צלוי על הגריל, קטשופ אננס, בצל סגול, מיונז וצ'ילי טרי
  • ביג אין ג'פאן – 100% בשר בקר עם טריאקי, מוגש עם בצל כבוש, מיונז ווסאבי פיקנטי ובצל ירוק
  • ספייסי הינדי (חדש) – 100% בשר בקר מוגש עם צ'אטני צ'ילי, חסה ומיונז חריף
לצפיה ב-' מסעדת אברטו של השף אסף שטרן'
מסעדת אברטו של השף אסף שטרן
23/02/2017 | 06:33
111
מסעדת אברטו של השף אסף שטרן (המזללה) נפתחה בשבוע שעבר בגדרה, כחלק מפרויקט ייחודי של מלון ספא בוטיק (השם ייחשף לקראת פתיחת המלון).

על המיזם
האנשים מאחורי הפרויקט הם איש העסקים והתיירות צחי צוק, היזם הצעיר אור גבאי ושף אסף שטרן (שימש כשף של המזללה של השף מאיר אדוני כארבע שנים).

אברטו היא ביסטרו שף עדכני במיקום פסטוראלי ומרגיע.

בין המלון בתפריט של שטרן:
  • סלט ים של קלמארי בסוויד, מולים קונפי, יוגורט יוזו, סלט עדשים, סלרי, משמיש, טחינה גולמית, חמאת עגבניות, קולי ירוק – 75/53 ₪,
  • חצי עוף מפורק: עוף ללא עצמות בגריל פחמים, מג'דרה של אורז בר, עדשים שחורות וירוקות, סלסה עגבניות גריל, קציפת טחינה חמה – 87 ₪,
  • לינגוויני קרבונרה: פסטה טריה, פנצטה חזה אווז , חלמון, גבינת סטרצרלה מיצי עגבנייה , כרישה ,רוטב יין לבן ומסקרפונה - 77 ₪,
  • קפלטי בקר - קרם ארטישוק ים , שאלוט מקורמל , בוקצוי , דלורית צלויה , פרמזן, רוטב בקר וערמונים – 83 ₪,
  • קבב נתח קצבים: לחוח, ירקות בגריל פחמים ,טחינה, קולי עמבה , פיסטוקים - 85 ₪. 
את תפריט האוכל ישלים תפריט קינוחים יצירתי, תפריט יין רחב ומתעדכן, וקוקטיילים מוקפדים.

המסעדה פתוחה לקהל תחילה בשעות הערב, ומאוחר יותר תרחיב פעילות גם לשעות הצהריים והבוקר.

מסעדת אברטו  - רחוב שכביץ 5, גדרה. טלפון 08-6680066/0 

לצפיה ב-' יום הולדת 4 לטייגר לילי'
יום הולדת 4 לטייגר לילי
23/02/2017 | 06:38
108
לכבוד חגיגת יום ההולדת ה-4 של מסעדות טייגר לילי, יחגגו בחודש מרץ במסעדות עם 4 ספיישלים חגיגיים ויין במחיר מיוחד.

4 מנות הספיישל, שיוצעו במיוחד לכבוד חגיגת יום ההולדת, הינן:
  • יאם פלא מוק - סלט קלאמרי קר עם עגבניות שרי, כוסברה, בצל ירוק ובצל סגול (38 ₪, מנה ראשונה);
  • אגרול דגים – פילה דגים טריים עם כוסברה, קארי, בצל ירוק ובצלצלי שאלוטס (42 ₪, מנה ראשונה);
  • קונג פאו אננס ושרימפס – שרימפס טמפורה עם אננס, בוטנים וערמוני מים (52 ₪, מנה ראשונה);
  • פלא יאנג – דג דניס על הגריל ממולא בכפיר ליים, למון גראס ובצל ירוק. מגיע עם סלט פפאיה, כוסברה, אננס טרי ונבטים (108 ₪, מנה עיקרית).

בנוסף לכך, יציעו בטייגר לילי, יין גוורטצרמינר 2016 של יקב פלטר במחירים מיוחדים של 36 ₪ לכוס ו-130 ₪ לבקבוק.

חגיגות יום ההולדת של טייגר לילי: חודש מרץ 2017, 18:00-חצות.

לצפיה ב-' קרקס על גחלים חוזר'
קרקס על גחלים חוזר
23/02/2017 | 06:41
88
בהמשך להצלחת אירועי 'קרקס על גחלים', חוות צוק-המעדניה, בר היין ברוט הויקבים טוליפ ומאיה,  יקיימו בפורים (10/3) חגיגת עדלאידע במתחם יקב טוליפ בכפר תקווה.   

ברחבת יקב טוליפ המשקיפה לנוף עמק יזרעאל, ייבנה מטבח שמבוסס כולו על אש טבעית – מדורות, מעשנות וגריל פחמים; בהם יקיימו טבחים, בראשות השפים אסף שנער, יאיר יוספי וניר צוק, ג'ם סשן עם טלאים וירקות חורף מחוות צוק, לצד עופות, דגים ושלל עשבי בר ותבלינים טריים עונתיים מעמק האלה.

האירוע ילווה ביינות מארה רד 2015 ומארה ווייט 2015 של יקב מאיה; וג'סט מרלו 2015, ג'סט קברנה סוביניון 2015 וווייט פרנק 2016 של יקב טוליפ.

ברקע תנוגן מוסיקה אשר תערוך ותגיש Orly Roots.

מחיר לאדם: 290 ₪ לנרשמים עד 3.3, 320 ₪ לנרשמים אחרי, ילד עד גיל 12: 120 ₪, ילד עד גיל 6: חינם.

קרקס על גחלים: יום שישי ה- 10/3, 11:00 בבוקר עד השקיעה, ביקב טוליפ – כפר תקווה, קרית טבעון.

לצפיה ב-' קורס יין באיזור המרכז'
קורס יין באיזור המרכז
23/02/2017 | 06:47
36
ביום רביעי ה- 1/3 ייפתח בנוה ירק הסמוך לפתח תקווה, קורס יין בן חמישה מפגשים בהדרכת מורן עשור.
הקורס יתקיים בחדר יין ומקצועי, כאשר המפגש האחרון יהיה סיור ליקב, ביום שיקבע עם כל הקבוצה.

במסגרת הקורס החווייתי, ייטעמו כ- 40 סוגי יינות מהארץ ומחו"ל. כל מפגש ילווה בגבינות איכותיות ולחמי בוטיק מהגליל.

מחיר הקורס: 1,100 ש"ח לאדם, 2,000 ש"ח לזוג.
ההרשמה בעיצומה לפרטים נוספים והרשמה מורן 052-3757068
לצפיה ב-'הפנינג במחלבת עברי'
הפנינג במחלבת עברי
23/02/2017 | 06:53
62
מחר, יום שישי ה- 24.2.17  ייערך הפנינג גבינות ויין במחלבת עברי, במושב עזריה (אזור לטרון).

במסגרת ההפנינג יציעו במחלבה, פלטת גבינה עשירה, מאפה קלצ'ונה לוהט עם מוצרלה טרייה,  ויין משובח.

המחלבה תציע למכירה: מגוון עשיר של גבינות צאן ובקר - מוצרלה מכל הסוגים, בוראטה, קממבר, טוסקנלו, פטה כבשים, יוגורט צאן, ג'יבן עירקי ועוד.
בנוסף לכך יוצעו: לחמי מחמצת טריים, שמני זית, זיתים וריבות של משק רוטמן, מטבלים,
ויינות של יקב תשבי.

מחלבת עברי - דרך הפרדס , משק 50 , מושב עזריה.

לצפיה ב-'ארוחת ערב במסעדת "בינדלה"'
ארוחת ערב במסעדת "בינדלה"
21/02/2017 | 11:10
5
477
גילוי נאות: אין לנו שום קשר עיסקי או משפחתי למסעדה, אבל מנהל המסעדה, זוכר אותנו מימיו כמנהל המסעדה ב"מול ים", ככאלה שביקרו שם רבות. הוא אף הביע התפעלות כיצד הגרגרונת גדלה מאז שראה אותה בפעם האחרונה ב"מול ים". אינני יודע האם הצ'ופרים שקיבלנו היו בגלל היותנו לקוחות ותיקים או בגלל ההמתנה המיותרת בקור בחוץ, כשהשולחן שלנו עדין לא התפנה מהסועדים הקודמים.

הפעם התרוץ לארוחה היה ציון תאריך התחלת המגורים המשותפים עם הגרגרנית, שנים רבות לפני שנישאנו.

זכרתי את ההנאה מהארוחה העיסקית וראיתי שיש הרבה אפשרויות מעניינות בתפריט המלא, שאינן בעיסקית, כך שהארוחה העיסקית מילאה את תפקידה כמתאבן לארוחה מלאה.

מחשש לקשיי חניה, הגענו כבר ב-21:05. מנהל המסעדה, הצביע על השעון ואמר: " הקדמתם. תצטרכו לחכות קצת". הבעיה, שהמסעדה היתה מלאה לחלוטין ולכן בפנים לא היה כל כך היכן לחכות. נאלצנו להמתין בחוץ בקור, תוך שאנחנו מעבירים את הזמן בצפיה בשרותי valet שמסתבר שיש שם (39 ₪), כך שניתן להגיע ממש ברגע האחרון ולתת להם לעסוק בהחניית המכונית.

כשכבר היה 21:30 ואף אחד לא קרא לנו פנימה (כנראה שכחו), חזרנו והערנו על כך. מייד קיבלנו טיפול אישי. מנהל המסעדה מזג לנו שתי כוסות שמפניה והציע לנו להמתין בישיבה ליד הבר, אלא שבגלל בעיות גב, אני אינני יכול לשבת על כסאות כאלה ולכן המתנו בעמידה בסמוך לשולחן המיועד לנו, כשהסועדים שבו ממתינים לחשבון.

מנהל המסעדה חזר והתנצל ואמר "ככה זה בימי ששי בערב".

בסופו של דבר, השולחן התפנה וסוף סוף התחילה הארוחה.

כיאה לתקופה, היו על השולחן כלניות, הגרגרונת הזמינה לימונדה (13 ₪), אנחנו כבר היינו מצוידים בכוסות שמפניה ומייד כולנו כילינו את מזימותינו בגריסיני, תוך שהמצב הרוח מתחיל להשתפר.

מנות ראשוות

הגרגרנית הזמינה פוקצ'ה, שהגיעה עם קרם חצילים שרופים נהדר (18 ₪) ובצער רב ראתה כיצד הם הולכים ונעלמים בצלחות האחרות שבשולחן.

כמו כן היא הזמינה מרק שורשים לבנים (47 ₪) עם דוקסל פטריות ושמן עשבים. המרק היה טעים, אך מעט דליל וכשמנהל המסעדה בא להתעניין בשלומנו, היא פסקה: " בעלי עושה מרק טוב יותר". להגנתו של המרק שהוגש במסעדה, טענתי, שהמרק שלי הוא של ארטישוק ירושלמי ותפוחי אדמה ומן הסתם הוא סמיך יותר.

טוב מה נותר לו לעשות ? הוא מילא לנו שוב את כוסות השמפניה...

הגרגרונת הזמינה ממנות הספיישל מנה של סשימי סלמון (58 ₪) עם פטריות שמפיניון ושימאג'י ואגוזי לוז ואהבה אותה, למרות שבדרך כלל היא מסתייגת מפטריות, פרט לכמהין.

ואילו אני הזמנתי מנה הקרויה "מהברקל האדום" (58 ₪), שהיא מבחר נקניקי בוטיק, קונפיטורה בייצור עצמי ופרמזן. הפרמזן הוגש בגושים והייתי שמח אילו היתה מתלווה לו פומפיה קטנה.

לא נראה לי שאני אוכל לומר אי פעם מילה רעה על בשרים או דגים מעושנים. גם הפעם לא. והקונפיטורה – יאמי !

מנות עיקריות

הגרגרנית הזמינה מנה הקרויה "שרימפס ישראלי" (124 ₪) והיתה מחבת נחושת רותחת עם שרימפס מקומי בוויניגרט אורגנו, עגבניות שרי, לימונים כבושים, קישואים צעירים ואורוגולה. לצידה של המנה הוגש בכלי נפרד פירה, שהיה לדבריה טוב מאוד.

חומרי הגלם היו מצוינים וכך גם הרוטב. במיוחד אהבה את הקישואים הזעירים.

הגרגרונת הזמינה רביולי ארבע גבינות (74 ₪) מפסטת ארבעים החלמונים בהכנה ביתית ממולאת בארבע גבינות: מסקרפונה, פרמז'ן, ריקוטה וגורגונזולה וברוטב עגבניות ושמן זית. טעים מאוד.

אני הזמנתי מנת אוסובוקו עגל (142 ₪) עם סלסה ורדה, פולנטה מוקצפת, ציר בקר וגרמולטת תפוזים.

כמצופה, הבשר היה נימוח מאוד וגרמולת התפוזים היתה מצוינת. לעומת זאת, אינני אוהב במיוחד פולנטה וגם הגרסה המוקצפת לא הרשימה אותי. היתה במנה בכללותה מעט מליחות יתר, שלא הצלחתי לאתר האם היא מהבשר עצמו, או מהרוטב.

חלקנו שני קינוחים:

וונדר לנד פנקוטה (47 ₪) עם קרמבל, דובדבני אמרנה וג'לי של משהו שלא הצלחנו לזהות.

מנה חביבה, שהותירה אותנו סקרנים לגבי הג'לי.

ארגמן בורה בורה (45 ₪): עוגת לימונצלו שקדים עם פרי עונתי לצד קרם לואיזה וגרניטה פטל במערת מרנג בורה בורה.

אהבנו מאוד את עוגת הלימונצ'לו. הגרניטה היתה קצת קפואה מדי.

ובנוסף הגיע צ'ופר נוסף:

צלחת תופינים.

לסיכום: ארוחה טובה ומהנה מחומרים טובים, אם כי ללא איזושהי מנה הנחרטת בזכרון.

לצפיה ב-'מודה על הענקת עונג קריאה נוסף מעלילות משפחת הגרגרנים'
מודה על הענקת עונג קריאה נוסף מעלילות משפחת הגרגרנים
21/02/2017 | 11:37
1
235
בנוסף להתרשמותי והיות בינדלה למקום נאות לחגוג ארוחה חגיגית, בנוסף לעסקית המשתלמת שלה.
ויותר מכך התרשמתי מחיבתה  של הגרגרנות לכמהין. האם היא גם אוהבת גבינות חריפות/זזות?  
לצפיה ב-'אוהבת גבינות'
אוהבת גבינות
21/02/2017 | 20:24
161
נשפכות - מאוד. חריפות - במידה, למשל סטילטון ורוקפור - לא, מתונות יותר - כן.
לצפיה ב-'האם הקינוח ארגמן בורה בורה הפרי היה תות '
האם הקינוח ארגמן בורה בורה הפרי היה תות
21/02/2017 | 18:43
1
181
מחר אני שם שוב לעיסקית לחגוג לילידת 222 יום הולדת והיא חובבת תות (למרות שקנתה היום קג תות שנראה מעולה בשדות הוד השרון)
תודה על הפרוט !
לצפיה ב-'הפרי הטרי החתוך - תות שדה, הגרניטה - פטל'
הפרי הטרי החתוך - תות שדה, הגרניטה - פטל
21/02/2017 | 20:25
159
וכמובן, איחולים של יום הולדת שמח ומזל טוב !
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
24/02/2017 | 06:53
53
וסליחה שלקח לי זמן להגיע אליו

כמוך, גם אני מהגורסים שלא כל ארוחה טובה צריכה מנות שנחרטות בזכרון. ארוחה יכולה להיות טובה ומהנה מאד, גם בלי "אפקט הוואו".
לצפיה ב-'עוד בינדלה - ריזוטו פטריות מהחלומות '
עוד בינדלה - ריזוטו פטריות מהחלומות
23/02/2017 | 21:13
1
220
בקצרה, שבתי עם עלמת יום הולדת ולכן כל המנות היו לבחירתה הצמחונית. פרגנתי לה לטעום או לאכול גם את המנות שלי 
מתברר שהעיסקית כוללת סודה או תה קר. לא הציעו שבוע קדם והפעם ראיתי שזה כתוב. הסודה היתה בסר התה תפל ונשאר בכוס. היא שתתה קוקטייל ממיוחדי היום , לי הוא היה מר לה היה טעים וזה העיקר
הלחם ,הוגש הפעם רק סוג אחד של לחם דחוס עתיר סובין להערכתי . מזל שלא הייתי צריכה לחם לשבוע (ריזוטו)

ראשונות - סלט קפרזה שפע עגבניות שרי טריות מבחר צבעים וגם פרוסות עגבניה שלמה קלופה(!) . מרק ירקות שרש לבנים היה סמיך , לי היה חסר מלח (שלא היה על השולחן) . כלת השמחה טבלה בו את הלחם ואחכ שמחה לסיים אותו ואמרה שלה הוא טעים . 

עיקריות - המלצרית המליצה (ובצדק) על אנילוטי במלית תרד וריקוטה- בצק נפלא (40 חלמונים אמרה המלצרית אחכ ) מלית מדויקת ולא תפלה כפי שחששתי . הוגשו עם ברוקולי שעועית ירוקה וקוביות קישואים צרובים . מנה מצוינת !
ריזוטו פטריות- מנה נדיבה, הריזוטו עשוי בדיוק ועליו מבחר פטריות צרובות נפלאות . היו שימג'י ירדן פורטובלו ועוד סוג שאני לא מכירה. אני חיבת לחזור לשם לאכול שוב !

לקינוח לקחנו ארגמן בורה בורה  עם עוגת לימונצ'לו שהיתה לי דחוסה ותפלה מדי , גרניטה פטל , שברי שוקולד לבן ועוד. לא התחברתי למנה
לרגל יום ההולדת קבלנו צלחת עם 4 פטיפורים- פיננסיאר פיסטוק (הזדמנות להרביץ תורה בעלמה וללמד אותה מה זו חמאה חומה וכו') מקרון פסיפלורה אלוהי , מרשמלו ו..לא זוכרת

כלת יום ההולדת שחגגה 22 חורפים ב 22.2  היתה מאד מאד מרצה ושיבחה אותי על הבחירה. זה מה שחשוב 
לצפיה ב-' לקטנה שלך'
לקטנה שלך
24/02/2017 | 06:49
103
איך היא פתאום בת 22 אם רק אתמול היתה בצופים?

יפה לך לאכול ארוחה צמחונית לכבודה
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
20/02/2017 | 08:05
31
16
לצפיה ב-'למה מסעדות מגישות לחם?'
למה מסעדות מגישות לחם?
20/02/2017 | 08:07
381
מדוע מסעדות רבות מתעקשות לחלק לנו לחם בתחילת הארוחה? כנראה שזה משתלם להן, ענת קורול מתאגיד השידור כאן, יצאה לבדוק.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'ראיון עם עלי זועבי, שף מסעדת קלמטה'
ראיון עם עלי זועבי, שף מסעדת קלמטה
20/02/2017 | 11:44
4
275
רעות ברנע בראיון בכלכליסט, עם עלי זועבי, המשמש מזה שלוש שנים כשף של מסעדת קלמטה ביפו.

על השינויים שהכניס לתפריט, על הדרך מהמסעדה המשפחתית ללימודי בישול בצרפת,  ועל הכניסה של קהל ערבי צעיר למסעדה.

לצפיה ב-'בואי נקרא שני ציטוטים מהכתבה.'
בואי נקרא שני ציטוטים מהכתבה.
20/02/2017 | 18:22
3
302
"
היו דברים שהוצאת מהתפריט?
“כן. ביום הראשון שלי זרקתי את כל הבשר הלבן. היה חשוב לי להוציא את החיה הזו מהמטבח שלי. היה לי קשה לראות אנשים אוכלים באותה המחבת חזיר ודברים נוספים”."
והשני
"בסילבסטר שעבר הבאתי לפה את אמא שלי להכין לנו את עלי הגפן שלה."
אני לא מעוניין בשפים שיחנכו אותי מה לאכול ולא בשף ערבי, יהודי או סיני שיביא
את אמא שלו לבשל לסילבסטר.
מצטער, אבל ממש לא התחברתי.
לצפיה ב-'לא חושבת שהוא מנסה לחנך'
לא חושבת שהוא מנסה לחנך
20/02/2017 | 20:50
2
231
אם יש לו סלידה מרכיב מסויים, למה שיבשל אותו? בהכרח התוצאה לא תהיה טובה. בקשר לאמא, הקהל הישראלי אוהב את ההתרפקות הזאת...
לצפיה ב-'יש מאכלים שיש לי סלידה מטעמם, זה לגיטימי.'
יש מאכלים שיש לי סלידה מטעמם, זה לגיטימי.
20/02/2017 | 21:35
1
257
הוא הסתייג מבשר חזיר, לא בשר לבן כלשונו, מסיבות אחרות, זה כבר לא לגיטימי בעיני.
אולי בעיני אחרים כן, אני לא מותח עליהם ביקורת, אבל לתפיסתי זו לא אמורה להיות
גישה של מי שחושב שהוא שף.
סחטיין על ההתרפקות, אלי היא לא מדברת.
אמא שלי בישלה מצויין מספר מאכלים, אחרים בישלה גרוע והכל מקובל.
אף אחד לא מושלם. גם אני לא מבשל מושלם, רק בסדר.
אבל כשאת כותבת על הקהל שאוהב את ההתרפקות הזו משתמע מכך שמדובר בכתבת יחס"צ.
לא שזה לא היה ברור אבל אני לא בטוח שפורומי תפוז הם הבמה המתאימה לכך.
לצפיה ב-'ההתרפקות מאוסה גם עליי '
ההתרפקות מאוסה גם עליי
21/02/2017 | 22:25
156
זה שרשור כתבות מהתקשורת, כל אחד יכול לקחת מזה את מה שהוא רואה לנכון לקחת.
לצפיה ב-'קבוצת הפייסבוק שתסדר לכם מקומות במסעדות הכי חמות'
קבוצת הפייסבוק שתסדר לכם מקומות במסעדות הכי חמות
20/02/2017 | 13:37
3
393
לצפיה ב-'אני חברה בקבוצה די מתחילתה'
אני חברה בקבוצה די מתחילתה
20/02/2017 | 17:34
2
364
והיא חביבה מאד. רעיון נחמד שעובד טוב מהרגע הראשון.
לצפיה ב-'משהו קטן שלא הבנתי עד הסוף'
משהו קטן שלא הבנתי עד הסוף
23/02/2017 | 16:07
1
115
אם נניח את מציעה 4 מקומות במסעדה מסוימת כי את לא יכולה ללכת הראשון שיפנה אלייך בפרטי יקבל את המקומות ?

לצפיה ב-'כן'
כן
23/02/2017 | 16:36
9
לצפיה ב-'מסעדת "איטלקיה בתחנה" נסגרת אחרי 6 שנות פעילות'
מסעדת "איטלקיה בתחנה" נסגרת אחרי 6 שנות פעילות
20/02/2017 | 21:29
3
288
מסעדה שנייה של אותם בעלים (השף אמיר מרקוביץ' והמסעדן ליאור בן עדי) שנסגרת אחרי הרובע השישי שנסגרה בשנה שעברה. סיפור של חובות, כולל חובות לעובדים, צו פירוק ועוד. 

כתבה מלאה בהארץ מנויים:

לצפיה ב-'חבל'
חבל
21/02/2017 | 10:28
195
אינני יכול לקרוא את כל הכתבה (אינני מנוי) אבל אם הכותרת נכונה, חבל. דוקא אהבתי את ארוחת הבוקר שם, במיוחד את זו עם הנקניקים והבשרים המעושנים.
לצפיה ב-'מה נפתח במקום הרובע השישי?'
מה נפתח במקום הרובע השישי?
21/02/2017 | 10:29
1
52
לצפיה ב-'לא חושב שנפתח שם משהו במקום'
לא חושב שנפתח שם משהו במקום
21/02/2017 | 12:55
48
לצפיה ב-'רוברט קלוגר עזב את סרווסריה, רושפלד מארח את פרנקל '
רוברט קלוגר עזב את סרווסריה, רושפלד מארח את פרנקל
22/02/2017 | 07:07
1
198
מהדורה מיוחדל של ראונד טייבלז של אמריקן אקספרס, ניטן תאי פותחת סניף בברלין, וחדשות אוכל נוספות.

לצפיה ב-'לאור שפע אירועי הספיישל דומה שהמסעדנים'
לאור שפע אירועי הספיישל דומה שהמסעדנים
22/02/2017 | 17:19
126
מצאו את שביל הזהב לכיסים העמוקים. 300 ₪ וצפונה לאדם (ללא משקאות וטיפ) מתחיל
להיות כבד בעיקר בהתחשב לכך שכרטיסי הטיסה הופכים לזולים יותר ויותר.
נתחיל לשקול אלטרנטיבות.
לצפיה ב-'חצי הכוס הריקה: מניפסט של איש יין'
חצי הכוס הריקה: מניפסט של איש יין
22/02/2017 | 14:22
14
255
"סומליירים שחצנים, מסעדנים חסכנים, תפריטים משמימים, תמחור בעייתי ולקוחות שלא אוהבים להרגיש פראיירים הם כמה מהסיבות לכך שתרבות היין במסעדות בישראל עגומה כל כך."

אבירם כץ על הסיבות בגללן לדעתו לא התפתחה תרבות יין במסעדות ישראליות, בעת שתרבות האלכוהול והקוטקטיילים התפתחה מאד.

כתבה ראשונה מתוך שתיים שלו בטיים אאוט.

לצפיה ב-'נושא מעניין.. מה דעתכם על כך? '
נושא מעניין.. מה דעתכם על כך?
22/02/2017 | 17:49
3
167
אני לא בטוחה שאני מסכימה איתו בכך שלא קיימת תרבות יין בישראל. לפי דעתי היא בהחלט קיימת, גם אם היא ככל הנראה בהיקף קטן בהרבה בהשוואה למדינות אחרות, ונעשית באופן יותר פרטי.
עם זאת, אני בהחלט מסכימה שהיא לא מתקיימת במסעדות, ובוודאי שלא מונעת על ידן (כאשר לא ברור מי מהשניים הוא הסיבה ומי התוצאה).

כחובבת יינות, תרבות היין שלי כיום באה לידי ביטוי בעיקר ברכישות פרטיות ממספר מקורות שאני מעריכה, ושיין הוא תחום ההתמקצעות הבלעדי / עיקרי שלהם.

מעניין גם שהוא לא הזכיר בכלל בכתבה (או שמא הזכיר, ואני פספסתי) את נושא כשרות היקבים הישראליים, לא בחן את הקשר (במידה וקיים?) לתרבות היין בארץ, וכן את פופולאריות היינות הישראלים אל מול יינות זרים בקרב קהלים שונים.
לצפיה ב-'אני מסכים עם שניכם, העניין הוא מינוח.'
אני מסכים עם שניכם, העניין הוא מינוח.
22/02/2017 | 19:23
140
שיש חובבי יין בישראל זה לא דבר חדש, זה קיים כבר לא מעט שנים. ראי את דויד ממיתר למשל.
מזכיר את כינויו כי הוא כותב בפורום אבל יש עוד.
אבל כדי לקרוא לזה תרבות יין הדרך עוד ארוכה.
אני לא חושב שעם המבורגר ב 60 ש"ח לאיש צריך לשתות יין ב 200 ש"ח לבקבוק.
לכן תמצאי בכל מסעדה באיטליה את יין הבית במחיר מאוד סביר ובטעם מאוד סביר
שיתאים לארוחה.
מצד שני ארוחה מצויינת יין הבית יכול להרוס וכן כדאי להשקיע בזה עוד סכום לזוג.
הכתבה התייחסה לתרבות יין כללית, לא אישית, ומכאן אולי נובעים ההבדלים בגישה.
מסעדות בישראל לדעתי כן מחבלות בפיתוח תרבות היין לפחות בגלל התמחור, אבל
קשה לי להאשים אותן כשאני לא יודע מה נטל המס בנושא.
לגבי כשרות, זה נושא סבוך. צריך למצוא מישהו נטול אג'נדה לחלוטין ונסיון אישי
רחב כדי לדעת.
היינות של יקב קסטל הפכו להיות פחות טובים בגלל הכשרות?
מישהו באמת חושב שכל מי שבא במגע עם יין כשר הוא אכן שומר שבת?
זה תנאי בסיסי לכשרות יין ואין שום דרך לעקוב אחרי זה.

לצפיה ב-'בגדול הוא די צודק בכל הקשור לתרבות יין במסעדות'
בגדול הוא די צודק בכל הקשור לתרבות יין במסעדות
22/02/2017 | 19:31
120
אם כי הוא טיפה מקצין. יש כאן ניצני תרבות. אכן אין מספיק השקעה בתפריטי יין במסעדות, ואין בהן כמעט אנשי מקצוע שמתמחים ביין (סומליירים - שבכל מסעדה אירופאית מושקעת הם חלק אינטגרלי וחשוב מהצוות). ועם זאת, כן התפתחה כאן תרבות יין של יקבי בוטיק, כולל מרכזי ביקור וערבי טעימות, אירוח של ייננים במסעדות וברים, אינספור רשתות וחנויות מתמחות שעורכות אף הן ערבי אירוח שונים, מועדוני יין וכו'. ופה ושם אפילו צצות מסעדות עם תפריטי יין מושקעים.
אבל ברור שהמרחק משאר העולם עדיין גדול.
לצפיה ב-'נושא הכתבות (זו הראשונה) הוא יין במסעדות'
נושא הכתבות (זו הראשונה) הוא יין במסעדות
23/02/2017 | 06:08
68
הכתבות נכתבו בהמשך לפרסים שהוענקו למסעדות בתערוכת סומלייה שנערכה בחודש שעבר.
לצפיה ב-'אני דווקא התחברתי לחלק הזה של דבריו'
אני דווקא התחברתי לחלק הזה של דבריו
22/02/2017 | 19:41
1
159
"זה לא פשוט לבנות תפריט יין טוב. צריך תמיד לדאוג לאזרח הפשוט, שרק רוצה לשתות משהו – לא חשוב מאיזו עדה – ולא מתחשק לו לקרוע את הכיס. לא כולם זוכרים את זה לצערי שתרבות יין מתחילה מלמטה, משתייה יומיומית לא מחייבת. לכן הקטגוריה של "המזללה עם תפריט היין הטוב ביותר" היא אחת המסקרנות בעיני (בתחרות) והמקום ממנו אולי תגיח יום אחד המהפכה."

היום המצב טוב בהרבה מזה שהיה לפני כמה שנים אבל עדיין מעטות מידי המסעדות המגישות יין פשוט וסביר בכוס במחיר הוגן (עד 35 ש"ח) ברגע שהיין יהיה נגיש יותר אנשים יתרגלו לשתות עם האוכל ויחפשו דברים מעניינים יותר גם בחלקים האחרים של התפריט.

לצפיה ב-'חשבתי עליך כשקראתי את הפיסקה הזאת'
חשבתי עליך כשקראתי את הפיסקה הזאת
23/02/2017 | 06:09
28
לצפיה ב-'מאמר קנטרני ועלוב'
מאמר קנטרני ועלוב
23/02/2017 | 00:05
1
203
שימו לב, זה מאמר. לא כתבה.

ולו היה מתייחס לחלקו ואולי מתאר, מנתח ומשתף את טעויותיו והצלחותיו בתחום, היה זה מאמר עם טעם, ואולי אף כתבה.

אך מה שהוא עושה זה בעיקר לחלק האשמות ולהתבכיין לרגליהם של תחומים נושקים(קוקטיילים) שהצליחו יותר.

והיתכן, שההסבר פשוט הרבה יותר?
אולי זה עניין של זמן, פשוט אבירם כץ כבר יהיה ממש זקן כשהשינוי יהיה ניכר?

גילוי נאה:
כותב שורות אלו התמודד בפרס ירדן 2012 בו אבירם כץ זכה.
לצפיה ב-'לא קנטרני ולא עלוב'
לא קנטרני ולא עלוב
23/02/2017 | 06:10
154
ולטעמי, ודי מייצג את המצב כיום.

בפייסבוק התקיים דיון בהמשך למאמר, בנושא הבאת יין פרטי למסעדות, וגם הוא רלוונטי.
לצפיה ב-'תשפטו בעצמכם'
תשפטו בעצמכם
23/02/2017 | 07:25
5
196
תפריט היין של בינדלה מחולק למחלקות כמקובל בעולם, היינות הישראלים מצויינים לפי איזורי הגידול וזה חידוש
המנסה לחדד את טעמו של הסועד בהתאם, שנות הבציר מצויינות וזה כמובן נדרש אך מופר לעתים.
מחירים מצויינים לבקבוק ולכוס ואפילו יש היצע של חצאי בקבוק.
בינדלה אינה יחידה בארץ בכך שהיין מהווה נדבך חשוב לקברניטיה כמקובל במסעדות העולם. וזה משמח אותי.

אני לוגם יין עם האוכל. כבר שנים שאני ״אוסף״ יינות ומיישן אותם. פתיחת בקבוק מיושן גורמת לי הנאה מרובה
וזו בעצם תמורה להשקעה.  מעולם לא פתחתי בקבוק לשתות לבד. נהפוך הוא: יין איכותי ראוי לשתות בחברותא
ועל כן אני נוהג להביא יין למסעדות. תאום מראש חשוב לי ודמי החליצה לא מהותיים בדרך כלל.

עלות היין (במסעדות תוכלו לבחון בתפריט היין של בינדלה) אינה ב״שמיים״. בעלות של 300 ₪ לבקבוק לארבעה סועדים ניתן להינות מיין טוב שיעשיר את הארוחה. וזה משמח אותי.

כדי להינות מיין, כמו מסושי, כמו מכמהין, כמו מאוכל חריף חריף (מחווה לנציגנו בתאילנד), כמו מריצה למרחקים,
כמו מז׳אנר מוסיקלי הוא מסע שמתחיל בצעד אחד וממשיך. אני התחלתי בבית אבא על יינות כרמל מזרחי ועדיין
ממשיך במסע.
לצפיה ב-'תראה, כוס יין ב-75 שקל זה לא בדיוק מחיר עממי...'
תראה, כוס יין ב-75 שקל זה לא בדיוק מחיר עממי...
23/02/2017 | 15:17
4
39
לצפיה ב-'כוס יין מכילה 100 סמ״ק. בקבוק - 750'
כוס יין מכילה 100 סמ״ק. בקבוק - 750
23/02/2017 | 15:39
2
124
מדובר כמובן ביין טוב ולא מה שנקרא יין שולחן או יין הבית שמחירו פחות מ 200 שח.
לא שאני אוכל ושותה במסעדות מידי יום אבל המסר שאני מנסה להעביר הוא
שארוחה טובה ראויה לזיווג עם יין במחיר שנקבתי כדי לשדרגה  (לטעמי) לטובה יותר.  
לצפיה ב-'נהוג שכוס יין נעה בין 150-175 סמ"ק'
נהוג שכוס יין נעה בין 150-175 סמ"ק
23/02/2017 | 17:47
1
101
מבעבע 125 סמ"ק
קינוח 50-70 סמ"ק
לצפיה ב-'ובברלין מוזגים 200 סמ"ק '
ובברלין מוזגים 200 סמ"ק
23/02/2017 | 18:13
24
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
23/02/2017 | 16:07
129
ויש יינות מצויינים שמסעדות מתמחרות בסכומים נמוכים משמעותית, ועדיין מרוויחות עליהן סכומים יפים.
לצפיה ב-'אמריקאית יפנית - "אמריקה"'
אמריקאית יפנית - "אמריקה"
21/02/2017 | 13:11
2
428
התפריטים של "אמריקה" נראים יותר מדי מבטיחים, ממש קשה לבחור מנות בין כל מנות השחיתות האמריקאיות, שעליהן מוסיף תפריט טקס-מקס מגרה לא פחות. הבעיה העיקרית היא השם - "אמריקה". סועדים מגיעים למקום במחשבה מסוימת והדבר הראשון שמפתיע לרעה כדיסוננס לשם המסעדה, לקונספט ולגודל המקום, הוא גודלן של המנות. פיציות.
היינו חמישה, ואם כי לא דגמתי את כל המנות כולן נראו קטנות להפליא. הסליידר (המבורגר, 36 שח) והטאקוס (38 שח) לא רק שלא היו בגודל אמריקאי, אלא היו קטנים יותר מאשר בכל מקום מצוי. מריפיל של קולה או מכוסות ענק אפשר לשכוח.
אני הזמנתי פורק בלי על קרם תירס (86 שח), הגיעה צלחת גדולה עם כמות מספקת של קרם תירס טרי וטעים, עליה שלוש אצבעות בשר. היה אפשר עוד להסתפק בזה איכשהוא, אילולא מתוך שלוש החתיכות גם יחד הייתי מצליחה לאכול יותר מאחת. השאר היו שומן טהור. הערתי למלצר ונעניתי ש"יעביר הלאה". בדיעבד - חבל שלא התעקשתי. מנת בשר עם כל כך מעט בשר לא אמורה לעלות 80 ש"ח.
עוד הוזמן סלט טיפאני (52 שח) שהורכב משומר, אספרגוס, פומלה ועוד, והיה מקורי, רענן וטעים. נקודה לציון לגבי הסלט - האורז השחור שקישט אותו נראה כמו תולעים. לא כדאי לשדך את המרכיב הזה עם סלט, מה גם שאינו ממש מוסיף טעם.
הביס הקטן שלקחתי ממנת העוף המטוגן על ופל (78 שח) היה מוצלח.
המאכזב ביותר בארוחה מבחינתי היה לחם התירס, שהוכנס לתוכו איזשהוא תבלין בלתי מזוהה שיוצר טעם לוואי דומיננטי ולא טעים (מישהו יודע?). במקומו הייתי מעדיפה תוספת של מעט מתיקות בבלילה. הלחם ננטש על ידי כל הסועדים בשולחן.
המלצר שלנו היה מהזן הפטפטן, המתערב, הדביק והמתלהב ("אם תרצו תקבלו מפיות כמה שתרצו, הן בחינם!"). ממש התאמצנו לא להקשיב לפנינים שלו כל פעם כשהופיע.
על קינוח ויתרנו.
חבל, מקום עם כל כך הרבה פוטנציאל.
לצפיה ב-'זנגביל, קליפת לימון, שום גבישי, שבבי בצל מטוגן, פלפל שחור'
זנגביל, קליפת לימון, שום גבישי, שבבי בצל מטוגן, פלפל שחור
21/02/2017 | 15:33
294
אלו תוספות מקובלות ללחם תירס. ככלל - אני מעדיף את הלחם על פי משנתו
של אנג'ל המייסד - לחם ללא כלום (קמח, שמרים - עדיף טבעיים, מלח, מים וזמן)
שאותו ניתן לשדך כרנון הסועד...
אכן חבל שלא התעקשת עם המלצר "המשתדל" יתכן שכך היית פותרת שתי
בעיות.
אפרופו השומן - כשמזמינים בשר לבן שמן (צלעות למשל) די נהוג לעדכן את הסועד על כך. אני מכיר יותר מאדם אחד ש"מת" על השומן החרוך הזה ומעדיף אותו על יתרת הבשר. (:
לצפיה ב-'התגובה פחות מדיי שלילית ביחס לעובדות שתיארת'
התגובה פחות מדיי שלילית ביחס לעובדות שתיארת
22/02/2017 | 07:17
271
את ה-"פורק בלי " ולחם התירס צריך היה בלי הגזמה להעיף להם בפרצוף
למה לשלם על מנות שהן בדיחה ?
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
19/02/2017 | 07:27
16
92
לצפיה ב-'החומוסיה של זרזיר, כרמי יוסף'
החומוסיה של זרזיר, כרמי יוסף
19/02/2017 | 08:15
289
בשבת יצאנו לטיול משפחתי בחבל עדולם,  בעונה זו של השנה האיזור ירוק ומהמם,  יש פריחה נהדרת  והיה לנו טיול קליל ונחמד בחירבת מדרס.
בעקבות הביקור הקודם המוצלח,  חזרנו לאכול  בחומוסיה של זרזיר.  הגענו בשעה  מאוחרת  יחסית,  בסביבות 2 בצהריים,  והיה עמוס-  חיכינו שיתפנה שולחן  ובינתיים הילדים נהנו בגן המשחקים הסמוך.
לאורך כל הארוחה השירות היה אדיב ונעים (מלצרית מקסימה!)  אבל מעט מבולבל-  אולי בגלל העומס.  לקח הרבה זמן לפנות השולחן  מהכוסות של הסועדים הקודמים.  קיבלנו שתיה בלי כוסות.  הזמנו מנה (צ'יפס בטטה) ורק אחרי ששאלתי את המלצרית למה היא לא הגיעה,  היא נזכרה שהמנה נגמרה והיא שכחה לעדכן וביטלה אותה. ביקשנו  צלחות,  סכין לחתוך ועוד בערך פעמיים או שלוש עד שהדברים הגיעו.   כיוון שהיינו במצברוח טוב,  והמלצרית היתה מקסימה ונעימה מבחינתי  הכל נסלח.  חיוך שווה זהב מבחינתי.

הזמנו חומוס עם שקשוקה וחומוס עם פטריות וביצה.  כמות החומוס על הצלחת  היתה נמוכה מהפעם הקודמת,  ובהתאם לא ממש שבענו.  השקשוקה היתה טעימה מאוד,  לא חריפה.  הפטריות  היו פחות מתובלות מהפעם הקודמת וזה מצויין.
הזמנו גם פלאפל שהיה פשוט נפלא,  וצ'יפס טעים.  הילדים חלקו מנת שניצלונים  וצ'יפס  ואהבו מאוד.  

יחד עם בקבוק שתיה גדול  החשבון היה פחות מ 140 ש"ח.

שורה תחתונה-  בשבתות להגיע מוקדם....
לצפיה ב-'קצת שמש, טאקרייה, חומוס באבן גבירול וגרייט מאשין פסטיבל אחד'
קצת שמש, טאקרייה, חומוס באבן גבירול וגרייט מאשין פסטיבל אחד
19/02/2017 | 09:16
3
332
סוף שבוע רגוע ( יחסית אחד) שעבר בצבירת כוחות ובישולים
ביום שישי בצהרים המאוחרים חיפשנו מקום מהיר לאכול והפור נפל על הטאקרייה, מגש נאצוס היה מושחת ויעיל כרגיל, בוריטו עם רצועות סטייק היה עמוס בכל טוב ועם מבחר סלסות גדול נטרף במהירות, היא לקחה את המנה בצלחת וקיבלה שורות שורות של שעועית שחורה עם שמנת חמוצה, גאווקמלה, אורז ועגבניות, עם טורטייה בצד זאת הייתה מנה מכובדת בהחלט, ביחד עם לימונדה אחת יצא מחיר של 150 ש"ח והיינו מפוצצים לגמרי.
בשבת בצהרים ארוחה עם חברים לכבוד עזיבת דירה, הכנתי מרק ברוקולי ואפונה על בסיס חלב קוקוס, לחמניות גבינה שלא משנה כמה נכין יעלמו בשניות, עוגת שוקולד-בננה בסיסית ופרלינים של חמאת בוטנים-שוקולד, הכל נעלם מהר מאוד.
בדרך חזרה עצרנו על אבן גבירול והאישה ראתה חומוסיה חדשה שהחליפה את בהדונס באבן גבירול ורכשנו קצת חומוס וציפס - החומוס היה חביב וחמים אבל מעט אנמי, הפיתות בשרניות וטריות, הציפס מעולה ופריך, החריף סתמי, לא חומוסיה מדהימה אבל יעילה.
בערב פסטיבל רוק הארד-קור אמיתי של הגרייט מאשין באברהם הוסטל, מקום נהדר להופעות וליין אפ ארוך ארוך של להקות רוק כבדות שלא מתנצלות ומתחילות הכי חזק ורועש ורק מגבירות... אחרי 5 שעות של הופעות שמתכום בלטו אביב מארק ביחד עם עמי שליו על התופים (!!!) זאב טנא שתמיד תענוג, knee please , לילי פרנקו וכמובן הגרייט מאשין בסיום מהסיוטים אפשר להגיד שיש מוסיקה בארץ ואפשר להתחיל שבוע חדש. 
לצפיה ב-'אשמח למתכון ללחמניות הגבינה- נראה לי שיאהבו אצלנו '
אשמח למתכון ללחמניות הגבינה- נראה לי שיאהבו אצלנו
19/02/2017 | 09:35
2
72
לצפיה ב-'בשמחה- מנת הדגל של אישתי'
בשמחה- מנת הדגל של אישתי
19/02/2017 | 09:46
1
308
מתכון מאוד פשוט אבל ממש לא דיאטטי

200 גרם חמאה מומסת
1 קמח תופח קטן
1 ביצה
1 גבינה לבנה
200 גרם גבינה צהובה
150 גרם קוביות בולגרית

לשים את כל החומרים ביחד ושמים במקרר לחצי שעה-שעה להתייצבות
עושים כדורים בגודל פינג-פונג ומניחים ברווחים על נייר אפייה, אופים 180 מעלות 15-20 דקות עד השחמה.
מהכמות הזאת יוצאים סביב 30-40 לחמניות קטנות, מומלץ להכפיל כמויות כי זה נגמר מהר....
לצפיה ב-'אה, בואיקוס ! מתכון הדגל גם אצלנו, מסבתא שלי'
אה, בואיקוס ! מתכון הדגל גם אצלנו, מסבתא שלי
19/02/2017 | 10:27
219
ממליצה להטמין זית מגולען,  הולך נהדר יחד,  וגם למרוח בביצה טרופה לפני האפיה.
לצפיה ב-'שישי בגמברינוס באשדוד'
שישי בגמברינוס באשדוד
19/02/2017 | 09:18
365
הגענו מורעבים לאחר טיול ביער בארי , כלניות וחיפוש  עקר של בתי בד
לקח לנו זמן להבין איפה המסעדה כי אין שילוט בולט ובכלל זה היה מן יום כזה של "לא למצוא"
ידעתי בדיוק מה אני רוצה להזמין ואפילו לא נתתי לבן זוגי לארוחה צאנס להסתכל בתפריט .
מחבת לוהטת עם שרימפס בחמאה ושום הגיעה בציק יחד עם לחם (בוכרי?) חם . היה תענוג לנגב את הרוטב, השרימפס עצמם היו גדולים מוצקים ומתקתקים - מושלמים.
הזמנו גם הר ציפס עם גבינה שהיה חביב (הרוב נארז הביתה)
ומנה של נתח קצבים שהגיעה עם סלט,תפוחי אדמה ורוטב אלף איים ( ) - הבשר היה מעולה, עשוי קום איל פו
השירות היה מהיר, אולי קצת מהיר מדי. הוא סיכם ששווה לחזור בשביל השרימפס בעיקר.
יחד עם זירו וגינס עלה הכל 255 מהמוצדקים ( זוכרת רק את מחיר השרימפס - 60 ש"ח)

לצפיה ב-'שישי בבוקר בית קאפה שאקאלד בעין חרוד איחוד'
שישי בבוקר בית קאפה שאקאלד בעין חרוד איחוד
19/02/2017 | 10:07
247
חצי שעה פנויה על הדרך מפה לשם נכנסנו לשאקלאד.מבנה קטן ויפה עם מרפסת עץ יפיפה ופורחת.
בפנים ויטרינה של שוקולדים ועוגות.על הקירות מדפים של לחם שנאפה במקום.מכירה מהגילגול הקודם.יש גם חלות מתוקות.
הזמנו 2 קפה ופוקאצה.לבית לקחנו לחמניית דגנים, חלה מתוקה עם צימוקים ודף שוקולד חלב עם פיצפוצים.
יש גם לחם עם מטבלים, שקשוקה בתוך לחם, מרק.לא הבנתי אם יש ארוחת בוקר.
בכול אופן- מקום מומלץ.
בערבי רביעי יש פיצה
ופתוח גם בשבת(שרק על זה מגיע להם שמי שבסביבה יכנס)
ממליצה בחום
לצפיה ב-'בסימן טרמומיקס'
בסימן טרמומיקס
19/02/2017 | 21:34
221
לפני כשנתים רכשתי את הטרמומיקס (על חשבון מענק יובל מהעבודה )
השתמשתי בו, אבל לא עבד בפרך. לפני כ 4 חודשים הפסיק לחמם . לקח זמן להגיע 
למעבדה התברר שיש בעית מגע בין הקערה למכשיר , 450 שח לקערה חדשה 
וקבלנו שובר לסדנה זוגית 
שלחתי לסדנה את בעלי והבת הצעירה וביום ששי הוא התבקש להכין את ארוחת הערב 
ומה הכין ? פסטה (של לה מוליזנה) ברוטב פטריות- יצאה מוצלחת ושודרגה עם פרמזן (כשר) שקניתי במעדניה החמודה- מן האדמה-רח הבונים אזור תעשיה נתניה 
מרק עדשים עם עגבניות , סלט סלק-גזר תפוח עץ 
קינחנו בטראט תותים מקונדיטורית ליאור כפר סבא ופוקאצ'ה עם נוטלה ובננה- שוס בעיקר בגלל המלח שנזרה על הפוקאצ'ה , שילוב של מלח ומתוק 
אני הדחתי כלים וניקיתי את המטבח זרוע פתיתי סלק 

שבת צהרים  טופו מוקפץ עם פטריות פורטובלו אטריות אורז שחור וקארי ירוק 

לצפיה ב-'סוף שבוע יום הולדת לבחור'
סוף שבוע יום הולדת לבחור
20/02/2017 | 00:00
2
313
בשישי בבוקר סיבוב גדול יחסית בשוק כיוון שהיו לנו הרבה קניות לשבת. יצאנו עם שתי עגלות עמוסות. בשלב הזה הבחור הלך לחומוס באבו חסן כי היו לי כמה סידורים, הוא הביא לי הבייתה מסאבחה שהייתה מעולה

בערב לקחתי את הבחור לבר א וין:
התחלנו מטארט עגבניות שהיה בספיישלים - בצק עלים עליו בצל מקורמל, עגבניות וגבינת בושה. היה מצויין ומושחת. המשכנו עם טרטר דג ים שהיה נהדר, טרטר טונה וסלט עגבניות שבכל ביס מהטונה נגיעות הווסאבי הרימו את המנה, גוז'ר שהייתה מופלאה, קרוקטים לחי עגל מדהימים (אני מאוהבת בחמוצים), טרטר בקר בלחמניה שהיה פשוט מושלם ורק נקניקיית הבקר הייתה מאכזבת, הייתה טעימה אבל פחות מוצלחת ביחס למנות האחרות.
קינחנו באננס שהיה נפלא.
שתינו יין אדום כלשהו שאני לא זוכרת את שמו אבל הברמן קלע בול לטעמים שלנו עם ההמלצה.
סך הכל 609 שח לפני.

בשבת בצהריים הגיעו החברים והמשפחה לחגוג לבחור יום הולדת.
בתפריט:
סלטים - סלט ירקות, סלט חסות עם תפוח ואגוזים, סלט עגבניות עם בזיליקום וצנוברים.
מרק דלעת וג'ינג'ר טבעוני
בטטות שיצאו מהמעשנה, כרוביות אייל שני, smashed potatoes, לחמניות של הבחור.
מהמעשנה יצאו גם שפיץ שייטל עם תבלינים, פיקניה בחרדל, דבש ורוזמרין וסלמון עם סויה ומייפל. היו גם שייטל ושפיץ נוסף שנפרסו לנקניקים.
לקינוחים היו 3 עוגות שאת אחת מהן הכין הבחור, שני סוגי עוגיות שהוא הכין ומרשמלו תוצרת בית שהבחור הכין.
היו בירות, יין וקוטיילים שהחברים הביאו והכינו.

בנוסף, הכנתי פסטרמה הודו שנפרסה גם היא לנקניק בסלייסר החדש שהזמנו וקיבלנו שבוע שעבר.
לצפיה ב-'חגיגה נחמדת בהחלט'
חגיגה נחמדת בהחלט
20/02/2017 | 17:38
1
193
הבחור עבד קשה לכבוד יום ההולדת שלו

אני זוממת על בר א וין באחד מימי שני בהם עינב אזגורי משחק עם דגים נאים.
הייתם?
לצפיה ב-'הייתה פעם ראשונה שלנו'
הייתה פעם ראשונה שלנו
20/02/2017 | 20:10
177
אבל בהחלט יש סיכוי שאחזור 
(אני זוממת קודם לכן על הבראנץ' הלילי של הפרנץ')
לצפיה ב-'סקאלופס מעיסה הדייג אאל"ט ברחוב יפת ביפו + פירה כרובית'
סקאלופס מעיסה הדייג אאל"ט ברחוב יפת ביפו + פירה כרובית
20/02/2017 | 18:39
3
226
החלטתי להתנסות השבוע. קניתי סקאלופ (קפואים אבל מצויינים) ביפו והכנתי פירה כרובית.
עקבתי אחרי ההוראות של גורדון ראמזי להכנת סקאלופ בדייקנות.

יצא מעולה.

לצפיה ב-'הסקאלופס בארץ תמיד קפואים למעט מקרים בודדים בעבר כשמול ים'
הסקאלופס בארץ תמיד קפואים למעט מקרים בודדים בעבר כשמול ים
21/02/2017 | 10:38
2
178
ייבאו לארוחות מיוחדות. עם זאת, יש הבדל ענק בין סקאלופס המיובאים מהמזרח לבין אלה המיובאים מאירופה.
לצפיה ב-'אחרי הפשרה מתאימה וייבוש לפי הנחיות המאסטר (רמזי)'
אחרי הפשרה מתאימה וייבוש לפי הנחיות המאסטר (רמזי)
21/02/2017 | 16:24
1
204
אלו היו מצויינים ממש.

ואיך לא יהיו , כשכל הזמן שמעתי קול בראש צועק עלי לשים לב שהם לא יצאו rubbery או raw?

42 חתיכות (סקאלופ גדולים) - 150 ש"ח.

לצפיה ב-'בזיל הזול! המחיר לק"ג הוא כ-240 בד"כ.'
בזיל הזול! המחיר לק"ג הוא כ-240 בד"כ.
21/02/2017 | 18:14
157
42 זה קילו פחות או יותר. טוב לדעת. תודה.
לצפיה ב-'סופ"ש יומולדת לשיחיה '
סופ"ש יומולדת לשיחיה
21/02/2017 | 17:15
199
בשישי בבוקר התחלנו את יומנו במנהלות (משק קנטור, קופת חולים ושאר ירקות) משם המשכנו לשרונה. ישבנו בפושון ואכלנו לנו קלות הוא אכל מעין עוגת קרמל פס קטן וחביב שהיה טעים בטירוף ואני אכלתי מיל פיי שהיה ממש כמו שצריך (ואני לא מחובבי המיל פיי הישראלי). כל פעם שאני שם אני אומרת לעצמי שאני חייבת ביקור לפיליפ בן דודי בפריז ואיכשהו מוצאת את עצמי מזמינה כרטיס לעוד יעד בארה"ב.

בשישי בערב התאספנו כל החברים לחגוג לשיחיה את יום ההולדת. קיבלתי המלצה מחברה שיש לה טעם דומה לשלי באוכל ואמרתי יאללה בחרנו בסינמה חמש ברחובות.
הופתענו מאוד מהמיקום באמצע שכונת מגורים ויש שם גם קולנוע צמוד! אבל המקום מקסים, האווירה נחמדה מאוד והשירות מצויין.
שיחיה וחבר שלנו הזמינו המבורגר ואמרו שהיו מצויינים, הצ'יפס הוא הום מייד מתפו"א גזורים או חתוכים גס לווה בעלה חסה עם רוטב קיסר שתי הצלחות נשארו ריקות ושני האוכלים היו ממש מרוצים.
אני לקחתי פסטה עם ראגו נתח קצבים, פטריות ובזיליקום. היה מצויין לטעמי הראגו היה צריך להיות קצת יותר רטוב ולא רק בשר בלי כמעט מים.
חברה שלי אכלה לברק שהגיע שלם עם ירקות אפויים
קליספרה אכלה מרק חציל
האופנוען אכל פיצה עם פפרוני
וחברה נוספת אכלה פיצה באינקה.
כולם יצאו מרוצים.
לקינוח אני רציתי קרם ברולה שהיה מצוין, לקחנו קרם לימון שמגיע על ביסקוויט פיסטוק, קראק פאי ופונקנו על חשבון המסעדה בטירמיסו.
כל הקינוחים היה מצויינים ונפלאים למעט הטירמיסו שפשוט ברגע שלקחת ביס קיבלת בומבה מהליקר שהיה בביסקוויטים. אבל עדיין היה אכיל ולא נשאר מאום.
ביחד עם בירות ושתיה קלה 722 ש"ח מוצדקים בהחלט.

בשבת בצהרים באו ההורים של שיחיה. הכנתי שווארמה מפרגיות, אורז, פתיתים, סלט חסה וכרובית (הכרובית ממשק קנטור פשוט נפלאות). קינחנו בתותים בשמנת חמוצה.
לצפיה ב-'ליבירה חיפה'
ליבירה חיפה
19/02/2017 | 12:23
7
319

בתחילת השבוע ביקשתי המלצות על מסעדה לשישי בשעות הערב המוקדמות- לפני הופעה..ומקריאת ההמלצות הבחירה נפלה על ליבירה.
הגענו ב-6 בערב ולמעט עוד 3 שולחנות מרובי סועדים היינו השולחן הזוגי היחיד.
המקום יפיפה. חלל ענק צבוע באפור כהה, מיכלי מתכת גדולים וצינורות אוורור חשופים על התקרה
באמצע בר עם ברזי בירה
בקומה השניה גלריה עם עוד כמה שולחנות ארוכים
הכל מעוצב מקסים, אווירת לופט ניו יורקית
הגענו באחד הלילות הקרים של השנה והטמפרטורה בפנים היתה תענוג, הפשרנו מיד.

לאוכל: הוא פתח במרק כתום שאני בדרך כלל לא אוהבת, הוא תמיד מתוק מדי ומזכיר לי במרקם ובטעם גרבר. אבל לא הפעם, לא יודעת מה הם שמים במרק הזה שהיה רענן וטעים אפילו לי.
אני פתחתי בסלט חסה אייסברג ברוטב גבינה כחולה, שהיה..נו...סלט !
הייתי שמחה אם הרוטב היה דומיננטי יותר  לצערי כמעט לא הרגשתי את טעם הגבינה, אבל זה לא הפריע לי לחסל אותו .

לעיקרית הוא לקח ממיוחדי היום המבורגר עם גבינה ורוטב פטריות בשמנת.
הגיעה מנה ענקית- עם הר צ'יפס מהזן הקפוא ועם לחמניה יבשושית . הוא לא מהמתלוננים וממילא הוא לא אוכל את הלחמניה, אבל אם זו היתה המנה שלי סביר להניח שהייתי מתבאסת .
אני הזמנתי ספייריבס שהגיעו על מצע פירה שלא היה מספיק חם לצערי אבל המנה בכללותה היתה טעימה ומנחמת מעל היה צ'טני תפוחים שהייתי שמחה לשכשך בבריכה מלאה בו .
הרוטב היה חרפרף וניגבתי כל טיפה ממנו.
במשך הארוחה חלקנו כוס בירה שאינני זוכרת מה שמה, אבל ביקשתי מהמלצרית שתביא לי משהו לא מאוד מר והגיעה כוס קפואה עם בירה כהה בטעם פירותי.
בשלב מסויים בשולחן המשפחתי לידנו התגבר הרעש, ילדים גררו כיסאות ושברו כוסות.
על דעת עצמה פינקה אותנו המלצרית בריפיל של הבירה.
כשתהינו במה זכינו היא אמרה זה כדי לכפר על הבלאגן לידכם.
לקינוח לקחנו פאבלובה שהיתה טעימה , אמריקנו ותה עם נענע.
החשבון היה סביר 240 ₪ לפני תשר.
במשך הערב התמלא המקום וכשיצאנו בסביבות 8 הוא היה מלא לגמרי והמוסיקה הפכה גבוהה .
לסיכום, מקום נעים, אוכל סביר ולא יקר ואווירה כייפית.
בדיוק מה שהיינו צריכים בשישי קר.תודה על ההמלצות.

לצפיה ב-'כיף לקרוא שנהנתם - יש בעיר התחתית '
כיף לקרוא שנהנתם - יש בעיר התחתית
20/02/2017 | 06:18
4
157
המתחדשת עולם שלם של מקומות ראויים מאוד, אשר עדיין לא זכו להכרה לה הם ראויים לדעתי.
לצפיה ב-'אפרופו מתחדשת, ביקרת בצ׳אנג בה לאחרונה? היא גם כן מתחדשת..'
אפרופו מתחדשת, ביקרת בצ׳אנג בה לאחרונה? היא גם כן מתחדשת..
20/02/2017 | 10:43
1
154
.. עם כמה שינויים שלא בהכרח פועלים לטובתה.

כגון מעבר מהעיסקית הסופר נדיבה הקודמת, לעיסקית סטנדרטית של 15% הנחה. השינוי הזה אמנם מביא עימו טרוניות של לקוחות שהורגלו לטוב (ומדי פעם תגובות מתוסכלות ולא נעימות של הצוות), אבל אם להודות על האמת, הוא היה בעיניי די מתבקש וצפוי מראש.

השינוי הפחות מתבקש וצפוי הוא המעבר מהגשה בצלחות פורצלן סטנדרטיות לצלחות חד פעמיות מעץ דקל, כדי ״לשמור על אותנטיות של אוכל רחוב״, או בתכלס כדי לחסוך עוד כסף. השינוי הזה פחות נעים בעיניי, לא חביב עליי בלשון המעטה, ובעיניי מבטל חלק ניכר מיתרונות הישיבה במקום על פני לקיחת טייק אוואי.
לצפיה ב-' ואם כבר העלית את צ'אנג בה, סוף סוף אכלתי בה (ולא נפלתי)'
ואם כבר העלית את צ'אנג בה, סוף סוף אכלתי בה (ולא נפלתי)
20/02/2017 | 21:31
158
שלל מנות מוקפצות מוכנות באופן קצת יותר אותנטי, אולי (לא הייתי בתאילנד) אבל לא ראיתי בתפריט משהו שונה מהותית שאין במקומות אחרים. רוב התפריט חריף/פיקנטי מה שמצמצם מאוד את מבחר המנות לנטולי סבילות לחריף כמוני. בניגוד למקומות רבים אחרים, הם לא מוכנים להתגמש על כך גם אם הרוטב לא מוכן מראש (למשל להוציא את הצ'ילי מהמנה). נאמר לי שלכל היותר אפשר "למתן את החריפות" (גם במנה שמוגדרת רק "פיקנטי") ועבורי זה כנראה יהיה עדיין יותר מדי.

גם המנה שהזמנתי (שלא סומנה בתפריט כחריף/פיקנטי) הייתה קצת פיקנטית עבורי (אבל ברמה שיכולתי לאכול, למרבה המזל) מן הסתם כי היו שלל נקודות אדומות "מחשידות" ברוטב (הטעים, יש לציין). נתחי בשר הבקר במנה היו קצת גומיים לטעמי; לא היסטרי, אבל הצריכו יותר לעיסות מבדרך כלל. בד"כ במנות כאלה הבקר רך יותר (ו/או חותכים אותו לחתיכות קטנות יותר). בסה"כ מנה חביבה ואכלתי את כולה.

קינוח הטפיוקה היה חמוד וטעים, קשה לפספס (טפיוקה, חלב קוקוס, תותים, ענבים...). זללתי אותו בצ'יק .

ברמה הטכנית, גם אני לא אהבתי את צלחות הדקל הנוראיות שהוזכרת לעיל. לא כיף לאכול במסעדה בכלים חד פעמיים. זה אולי אוכל רחוב במקור, אבל לא אכלתי ברחוב בעמידה או לקחתי וארזתי להליכה. ישבתי במסעדה ושילמתי מחיר של מסעדה, לא של דוכן בשוק. ואם כבר מקטרים על הכלים, לא אהבתי גם את כוסות המים הקטנות שחייבו אותי למזוג ולמזוג ולמזוג ולמזוג לאורך כל הארוחה, כי הן מתרוקנות בלגימות ספורות (הם כמובן לא המסעדה הראשונה שמשתמשת בכוסות מים קטנות, אבל גם באחרות זה מעצבן...). יצוין לטובה כי ברגע שנגמר בקבוק המים הוא הוחלף מיד בחדש מבלי שביקשתי (ישבנו על הבר).

אחרון חביב (ובעצם ראשון...) המסעדה מגדירה מחדש את המונח "מטבח פתוח". זה לא שהוא פתוח לצפייה וזה לא שיש פתח שממנו אפשר להציץ על הנעשה במטבח; זה גם לא הפס הקר שנמצא בחוץ לתצוגה. זה הכול. פשוט חלל אחד מתמשך מהמסעדה ישירות אל המטבח, ללא שום חציצה, קצת כמו סלון ומטבח בבתים פרטיים רבים (רק שבבית בד"כ לא מבשלים ללא הפוגה בזמן שיושבים אורחים בסלון ). מודה ומתוודה, לא כיף לי לשבת חצי בתוך מטבח מסעדה במטבח ובאופן כללי אני לא חובבת מסעדות שמריחות כמו מטבח (לרווחתי לא יצאתי משם עם "ריח חדר אוכל", גם זה משהו).

לסיכום: בעיניי לא הצדיקה את יחסי הציבור וגם לא את הטרחה שבהגעה במיוחד. זו מסעדה שהייתה יכולה להתאים (מבחינתי) למשלוחים או לטייק אווי מדי פעם אלמלא המרחק. אין בה אווירה נינוחה ומפנקת כמו בנמל 24 השכנה ואני לא רואה אותי מגיעה לשם לשבת עם חבר'ה בערב, קל וחומר לארוחה חגיגית. היא מתאימה לעסקית במהלך היום למי שכבר נמצא באזור (לא אני). בשל מצוקת החניה בעיר התחתית (באמצע היום) לא העזתי להגיע ברכב פרטי, ומאחר שהכרמלית נשרפה זו הייתה נסיעה של כ-40 דקות בשני אטובוסים לכל כיוון (לא כולל המתנה והליכה ל/מהתחנות). נו שוין, לפחות ניסיתי.
לצפיה ב-'העיר התחתית'
העיר התחתית
20/02/2017 | 11:31
1
166
הסתובבנו קצת ברגל אחרי הארוחה והופתעתי כמה קטן האזור המדובר.
כל המסעדות שהוזכרו כאן נמצאות ברדיוס של 100 מטר גג...
זיהיתי את ביסטרו וניה ואת הנמל 24 ועוד כמה מקומות שכעת אינני זוכרת. בהחלט נשוב לנסות.
לצפיה ב-'החלק השני של המתחם נמצא מצידו השני של רח' העצמאות '
החלק השני של המתחם נמצא מצידו השני של רח' העצמאות
21/02/2017 | 06:25
95
וכולל את רחוב יפו ונתנזון והסמטאות שמחברות אותן לרחוב העצמאות.
בחלק שמתחיל מג'ק והאפונים, לינגה, מעיין הבירה ועד כיכר פריז.
לצפיה ב-'ללא ספק עניין של טעם, העדפה וכנראה גם השעה '
ללא ספק עניין של טעם, העדפה וכנראה גם השעה
20/02/2017 | 21:43
145
בעיניי החלל לא מזמין, קר ומנוכר (בכל פעם שעברתי לידם בדרך לנמל, לא חשתי שום רצון להיכנס) ובעיקר "ריק" ומהדהד. כדרכם של חללים כאלה, האקוסטיקה קטסטרופה. למזלכם ישבתם בשעה רגועה; כשהמקום מלא הוא מחריש אוזניים (ישבתי שם עם אטמים).

כשהמקום הומה אדם זו אווירה שונה לחלוטין, לטוב ולרע (מבחינתי לרע). לא רק הרעש, גם ההמולה, הצפיפות, השירות האטי... כך שכל האווירה הנינוחה יחסית שתיארת לא מתקיימת ונשארים בעיקר עם פאב עמוס (למי שאוהב) ואוכל של פאבים, על כל המשתמע. גם המנה שאכלתי (תבשיל כלשהו, כבר לא זוכרת בדיוק ומתעצלת לבדוק) הוגשה לא חמה דיה, והיא הייתה די סתמית (ולא נדיבה).

בקיצור, בתור מישהי שכמעט לא שותה בירה בפרט ואלכוהול בכלל, אין לי הרבה מה לחפש שם. בפעם היחידה שהייתי שם הצטרפתי לחבר'ה, ומבחינתי לא תהיה פעם נוספת (כל עוד זה תלוי בי).
לצפיה ב-'שמחה שהפורום עזר לכם'
שמחה שהפורום עזר לכם
21/02/2017 | 07:14
99
ושהיתה חוויה טובה.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
21/02/2017 | 06:48
4
לצפיה ב-'בית קפה '
בית קפה
20/02/2017 | 12:55
3
180
שלום רב
מחפשת המלצה לבית קפה נחמד באזור רוטשילד 100 
לשבת איתושני זוגות לקפה ועוגה לפני הצגה
משהו נחמד
לא הומה מדי
עם עוגות ומאפייה ברמה
תודה לבילוי ביום חול בשבע בערב
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה נמצא ליד רוטשילד 100'
אני לא יודעת מה נמצא ליד רוטשילד 100
20/02/2017 | 17:32
118
ומשערת שאת מתכוונת לתל-אביב.

אם הכוונה לאיזור הבימה, נחמה וחצי או לחמנינה נחמדות. במתחם הבימה עצמו יש סניף של ארקפה.
לצפיה ב-'יש את מלון בוטיק רוטשילד ברוטשילד 96'
יש את מלון בוטיק רוטשילד ברוטשילד 96
20/02/2017 | 22:41
1
96
למיטב ידיעתי יש שם תפריט בר וקפה בשעות הערב. 
ברוטשילד 65 יש גם מלון בוטיק חדש ויש קפה/מסעדה בשם קפה 65...
גם דליקטסן ביהודה הלוי יכולה להתאים.
לצפיה ב-'תודה לחמנינה נבחר :)'
תודה לחמנינה נבחר :)
22/02/2017 | 13:08
8
לצפיה ב-'שוב עיסקית מוצלחת בבינדלה '
שוב עיסקית מוצלחת בבינדלה
18/02/2017 | 12:11
7
435
שלש גברות עסוקות סוף סוף מצאנו שעת צהרים פנויה לארוחה . בפעם הקודמת אכלנו בבינדלה , זכרנו לטובה ושבנו
יום חמישי היה היום הכי קר השנה , במסעדה היה קרררר. לבקשתנו הודלק חימום ואחרי כחצי שעה פסק. שוב ושוב בקשנו לחמם ולשוא. ישבתי עם מעיל 
בסוף הארוחה בדרך לשרותים ראיתי איש מבוגר יחסית (בחולצה עם שרוולים מקופלים בלבד) שאלתי אם הוא מנהל המסעדה, השיב בחיוב. הערתי על הקר וטען שלסועדים אחרים היה חם מדי. תמהתני 

ולאוכל - ללא חיוב הוגש כלי מתכת עם לחם משני סוגים- פרוסות קטנות, מזל שאחת מאיתנו בדיאטה . לחם אחד טרי והשני קצת פחות. בעבר מנת הלחם היתה נדיבה יותר למיטב זכרוני 

ראשונות- שתים לקחו מנת קאלמרי צרוב עם פלפלי פדרון- הגשה יפה מאד , אמרו שטעים מאד , אני לקחתי טרטר סלמון - דיסקית עבה של סלמון קצוץ עליה פרוסות שעועית ירוקה וקוביות מלפפון- לא אהבתי את השילוב של השעועית הנוקשה עם הסלמון הרך והסתתי אותה הצידה . מנה סבירה שלא אזמין שוב 

עיקריות- ספגטי פירות ים- רוטב עגבניות חרפרף, שרימפס נתחי דג ואולי קלמרי- הסועדת אהבה, פילה לברק עם ירקות - מנה שהתאימה בדיוק לזו שחלי ממן מציצה מכתפה - אמרה שהדג מעולה ובכל זו מסעדה שקל לה לאכול בלי לבקש התאמות במנה 
אני לקחתי שוב את מנת הסינטה - הבשר הוגש חתוך לגלילים , עשוי מדיוק במדויק עם פרוסות עגבניה בגריל, קוביות קולורבי אפוי ותפוחי אדמה קטנים, היתה גם במיה וענף באק צ'וי שהועברו לחברות. מנה המעולה . 

למסעדה  חצי קינוח  בעיסקית -טירמיסו ועוד משהוא , תפריט הקינוחים המלא  מגוון מאד ומיוחד , קראתי שיש להם קונדיטורית בשם נועה שבאה ממול ים ז"ל
חלקנו קינוח בשם נווה מדבר- קרם פסיפלורה מדויק , נחש של קרמו שוקולד , כדור סורבה מנגו טוב ומספר נתחי עוגת ספוג- 46שח 

מחיר עיסקית של ראשונה ועיקרית 85שח , למנת הסינטה הוספתי 20 שח מוצדקים 
מים קבלנו בבקבוק עם מלוי חוזר. 
לסכום עדין אחת העיסקיות המשתלמות בתל אביב והפעם המסעדה היתה מלאה כדי שלושת רבעי. עם התחממות מזג האויר שוב אשוב לשם. 
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
19/02/2017 | 07:30
85
נראה שהמנות העיקריות היו אלה שגרמו לכך שהעסקית היתה מוצלחת.
לצפיה ב-'גם אנחנו נהננו שם בעיסקית'
גם אנחנו נהננו שם בעיסקית
19/02/2017 | 09:06
147
לא כתבתי דיווח אבל לפני כמה שבועות אכלנו שם עיסקית מאד מוצלחת. ביום שאנו היינו המסעדה לא היתה מלאה - התפוסה עמדה על לא יותר מחצי.
כשאחזור אנסה את מנת הסינטה שכתבת עליה.
תודה על הדיווח.

לצפיה ב-'פספנו אותך שם בכ-36 שעות '
פספנו אותך שם בכ-36 שעות
19/02/2017 | 11:01
4
207
אנחנו היינו שם בששי בערב, הפעם לארוחה אה-לה-קארט.

ב-21:15 המסעדה היתה מלאה עד אפס מקום ולא היה אפילו מקום בפנים להמתנה עד שהשולחן שלנו יתפנה. פרט להמתנה מיותרת בקור בחוץ עד שיתפנה השולחן שלנו, היה טוב מאוד. מנהל המסעדה, הזכור לנו מ"מול ים" וזוכר גם אותנו, דאג לצ'פר אותנו, כדי לפצות על כך. לדבריו, "ככה זה בימי ששי בערב".

דוקא בסביבות 22:30 כבר התרוקן והיה חצי ריק. יתכן שבערב כזה, כדאי להזמין ל21:30 או מאוחר יותר.

אם תרצו אצרף תמונות מהארוחה.
לצפיה ב-'והחמום פעל ?'
והחמום פעל ?
19/02/2017 | 16:36
1
30
לצפיה ב-'בפנים לא היה קר'
בפנים לא היה קר
20/02/2017 | 12:01
118
ושלושתנו הורדנו את המעילים, אבל לא התעניינתי האם פועל חימום.
לצפיה ב-'כן. בבקשה. אשמח לקרוא את התרשמותך'
כן. בבקשה. אשמח לקרוא את התרשמותך
20/02/2017 | 07:24
1
25
לצפיה ב-'אשתדל להכין כתבה היום או מחר'
אשתדל להכין כתבה היום או מחר
20/02/2017 | 12:26
22
לצפיה ב-'Jonathan Food Club - מיסטר קומאר'
Jonathan Food Club - מיסטר קומאר
19/02/2017 | 11:09
6
424
אחרי הביקורת המפורטת והמצוינת של הגרגרן שבהחלט גירתה את בלוטות הטעם הייתי חייבת להזמין מקום, אני מתה על אוכל הודי, אותנטי או פחות. העיקר שיהיה טעים
יש לציין שאכלנו מנות קצת שונות כי אנחנו לא אוכלים כמעט בשר בערב, ואפעס איכשהו, נהננו פחות. 
יכול להיות שלא כ"כ התחברתי לקונספט, כי אני יודעת שרושפלד מבשל נהדר, וראיתי אותו במסעדה, ואני גם רואה את קפטן קארי כמקום שאני נהנית בו, ולא הבנתי איך הארוחה ככה התפספסה לנו :( איכשהו המנות שאנחנו הזמנו לא התאימו - לא למטבח "גבוה" (בכוונה לא עילי כי לא מכוונים לשם) ולא למטבח רחוב. הם היו משהו באמצע עם תמחור ממוצע-גבוה. ואני מודה יצאנו די מבולבלים ....
לפתיח הוגשו פאפאדם, מטבלים לא חריפים (אחד על בסיס יוגורט) וקצת גרגירי חומוס ופול מתובלים (עם אזהרה למי שיש אלרגיות). חשבנו ללוות ביין, תפריט היין הציע רק 3 סוגים שפתוח לכוסות, ולא היו בירות מהחבית בכלל, כשהברמן ראה אותי מתלבטת הוא הציע לי לבן שלא רשום בתפריט, טעמתי והלכתי עליו. 
המנות שהזמנו: 
לביבות  כרובית שהוגשו ברוטב עם דג מעושן שהוגש בצלוחית נפרדת (לקחנו את המנה הקטנה יותר). מהלביבות לא כ"כ התלהבתי, לא מצאתי את הייחוד שבהם, ואולי משהו בטעמים ובמרקמים לא התחבר לי. הדג המעושן היה טעים מאוד.
שני "ניוקי" גדולים של פאניר היו טעימים למדי, והוגשו בתוך רוטב דאל שהיה מין מרק מאד דליל. כאן אהבתי יותר את הטעמים והתאכזבתי שהיו רק שניים.
מרק צהוב של דגים שהוסבר שנעשה עם אבקת שרימפס, הוגש בקערית קטנה, שחו בו 3-4 מולים ולצידו הוגש אורז מתובל לא חם. שוב, מרק נחמד, דליל מדי לטעמי, לא הגשתי טעמים עזים מדי, בעלי נהנה ממנו יותר ממני.
לאחר שלושת המנות הוגשה מנת דג נא בקרח כמרענן חיך OTH.לא רגילה למנה קרה כ"כ כך (כאילו יצאה מהמקרר), ודי ויתרתי עליה....
מנה אחרונה שהזמנו היתה הקלאמרי - כאן ההגשה היתה הכי אסתטית מכל המנות, הקלאמרי אולי היו קצת חרוכים מדי אבל השתלבו נפלא עם הרוטב. לכאלו מנות ציפיתי בכל הארוחה....
בעלי ליווה גם בלאסי פסיפלורה שהיה לו נחמד, הזמין גם כוס יין, ופונקנו ע"י צוות הברמנים הנחמד בצייסר לכל אחד (כמו אחרים על הבר).
לקינוח הלכנו על שערות הסבא של מיסטר קומאר - שערות סבא שהונחו על קציפה (אם הבנתי נכון) של גבינה ותפוז - מנה טובה, קרירה ונעימה לקינוח.
בקיצור, שורה תחתונה, יצאנו ברגשות מעורבים. כמו שכתבתי בכמה ביקורות כבר, אולי אם היינו הולכים על מנות בשריות היינו נהנים יותר. אבל כאן במנות הראשונות הרגשנו שהיה כאן משהו לא סגור ושלם וחבל.
בקרוב כך ראיתי הקונספט יהיה סיני, לא בטוחה שנגיע לבדוק...
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
19/02/2017 | 11:29
2
221
לצפיה ב-'הצטערתי לקרוא שהחוויה שלכם היתה פחות טובה משלנו'
הצטערתי לקרוא שהחוויה שלכם היתה פחות טובה משלנו
20/02/2017 | 11:56
1
187
ומה שהכי מוזר לי, חוות הדעת הכה שונה על שתי מנות שמבחינתנו היו WOW:
מרק החסילונים המיובשים, שאצלנו היה דוקא סמיך ומנת הדגים בקרח של כוסברה ומים של מלפפונים. אני, רק בשביל שתי אלה, מוכן לחזור ולהזמין אותן רק לעצמי, מבלי שאחלוק אותן.

יש לנו טעמים שונים, או שמישהו התרשל בהכנה ?
לצפיה ב-'שאלה מצוינת...'
שאלה מצוינת...
20/02/2017 | 11:59
51
לצפיה ב-'מה זה אומר "בקרוב" ? ,כמה זמן הוא מריץ כל קונספט ?'
מה זה אומר "בקרוב" ? ,כמה זמן הוא מריץ כל קונספט ?
20/02/2017 | 16:57
1
37
לצפיה ב-'לפי כתבה שהיתה בזמנה בטלויזיה - כל שלושה חודשים.'
לפי כתבה שהיתה בזמנה בטלויזיה - כל שלושה חודשים.
21/02/2017 | 10:30
28
לצפיה ב-'אני רוצה להזמין מקום ורציתי לדעת האם כדאי על הבר ?'
אני רוצה להזמין מקום ורציתי לדעת האם כדאי על הבר ?
23/02/2017 | 15:04
21
יש אווירה כיפית על הבר או שעדיף שולחן זוגי איפשהו ?
לצפיה ב-'המלצה למסעדה לחגוג יום הולדת 30 עם חברים (7 אנשים)'
המלצה למסעדה לחגוג יום הולדת 30 עם חברים (7 אנשים)
20/02/2017 | 10:42
82
שבוע הבא יש לי יומולדת 30 ואני רוצה לחגוג במסעדה עם חברים (אנחנו נהיה 7 אנשים).
מחפש מסעדה באיזור המרכז/השרון, בלי יותר מידי רעש. מקום שאפשר לשבת בו ולדבר ולשמוע אחד את השני. אם יש אפשרות להזמין תא פרטי אז בכלל נהדר.
אוהבים במיוחד בשרים ואוכל אסיאתי.
יש המלצות?
לצפיה ב-'eight, קצת מוזר שזה מה שמושיק רוט משווק.'
eight, קצת מוזר שזה מה שמושיק רוט משווק.
19/02/2017 | 18:50
2
440
בירושלים פתחו סניף של eight חמש דקות מהדירה שלנו.
אחרי יום ארוך הייתי רעבה וקצרה בכסף וחשבתי שזו הזדמנות טובה לנסות.
המוזיקה חזקה בטירוף. התור ארוך ולא ממש ברור. קצת קשה לשמוע את הקופאית שממנה מזמינים, כנראה שגם לה היה קשה כי בחיים לא כתבו את השם של הבחור עם כ"כ הרבה שגיאות.

אני לקחתי עסקית (26 ש"ח) הכוללת שני כריכים, תוספת וגזוז.
מעולם לא קיבלתי גזוז, אני מניחה שהייתי צריכה לבקש ולדרוש אותו אבל מילא.
בתור כריכים לקחתי המבורגר טלה שהיה סביר. המבורגר מרגז שהיה לא מוצלח. התוספת טבעות בצל,הכי סטייל הרשתות הכי פושטיות (שאמנע מלנקוב בשמן). גם ההמבורגרים- דסקיות קטנטנות דקיקות שכמובן מגיעות רק עשויות מאד-מאד הזכירו טעם של הרשתות שאני נמנעת מהן מגיל 13.

הבחור לקח המבורגר עגל, אמר שהוא היה מתוק בצורה מחשידה, ושיש הרבה לחמניה ומעט בשר כך שקשה להרגיש את הטעם.

הטבעות בצל היו מוכנות בערך דקה וחצי אחרי ההזמנה. לא נתנו לנו אותם, אלא הן עמדו על הדלפק להערכתי לפחות 10 דקות עד שההמבורגרים היו מוכנים. לא יודעת אם זה מוזר לחכות סה"כ 15 דק' ברשת מזון מהיר, זה פשוט מוזר כשהטבעות בצל הגיעו כבר כמעט קרות.

שורה תחתונה, אם אתם רעבים וצריכים משהו שיסתום את הבטן זו אופציה סבירה. (סה"כ עסקית+המבורגר נוסף- 34 ש"ח). לא "לא טעים" וגם לא "כן טעים". סתמי, לחלוטין. מסוג הדברים שמוזר שזה מה שמושיק רוט משווק.

(אגב, באותו סכום אפשר לקנות באזור השוק אוכל כל כך יותר טוב ומשביע. אז איך אומרים? פעמיים, ראשונה ואחרונה)
לצפיה ב-'מסכימה איתך: מוזר'
מסכימה איתך: מוזר
20/02/2017 | 06:08
62
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי על זה כשראיתי פוסט שלו באינסטגרם על איזה תבלין'
בדיוק חשבתי על זה כשראיתי פוסט שלו באינסטגרם על איזה תבלין
20/02/2017 | 10:08
235
שנראה לי שהוא משווק, וחשבתי שהוא אף פכם לא העלה לשם פוסט שקשור ל 
eight. כנראה שזה קד"מ לצורך התנעת הרשת וזהו פחות או יותר....
לצפיה ב-'הבראנצ'ים של R2M'
הבראנצ'ים של R2M
19/02/2017 | 17:21
8
400

נתחיל בגילוי נאות: אנחנו לקוחות קבועים של הרשת כבר 20 שנה (פלוס מינוס). זה התחיל מהמלצה שקיבלתי על הקופי בר אי שם בסוף שנות ה-90 או תחילת ה- 2000, המשיך בהיכרות עם הבראסרי, עם הוטל מונטיפיורי, הדליקטסן ורוטשילד 12. אנחנו מגיעים המון לבראנץ' שישי של הקופי ושל רוטשילד 12, וכשרוצים להתפנק מגיעים גם לזה של הוטל מונטיפיורי. בשישי האחרון השלמנו סדרה בדליקטסן שם מזמן לא היינו  אנחנו גם שמחים להיות אורחים קבועים על הבר של רוטשילד 12  בכל מקרה אין עדיין קשר משפחתי או עסקי ביננו לבינם

לאחר כל בראנץ' רציתי לכתוב משהו, אז עכשיו התפניתי לכתוב רשימה מרוכזת
אני חייבת לציין שתמיד אני מרגישה שהכל נשמר ברמה גבוהה, ובעלויות שהן יחסית VFM.

הברנץ' בדליקטסן-
היינו ביום שישי האחרון, לשם שינוי הזמנו מראש. עקב מזג האויר הסגרירי למרות השמש שמחתי שהושיבו אותנו למעלה, עם אחלה נוף לקיר היין והבירות (בסוף דווקא רכשתי סאקה) ויש שם גם פינה נחמדה לממכר כלי בית (די יקרים, יש שם עכשיו קערות מהממות מקרמיקה אבל המחיר )
הארוחה הזוגית (130) כוללת שני ביצים אני סטייל X  2, צלחת גדולה עם שני סוגי גבינות (פטה כבשים ועיזים רכה) עם ירקות ליד, עוד צלחת גדולה עם 4 סוגי דגים מעושנים (פלמידה מעושנת, הרינג עם שמנת ובצל, סלמון מעושן, איקרה), בצל ירוק ושמנת חמוצה. הכל נלווה עם סלסלת לחמים (שניתן לבקש מהם עוד כמו בכל הרשת) שכללה 3 סוגי לחמים ומאפין קטנים, ריבה תוצרת עצמית וחמאה, שני קפה ושני מיץ תפוזים סחוט במקום.
אחת הילדות שהיתה איתנו הלכה על קרפ בננות נוטלה שלא היתה לי הזדמנות לטעום ממנו ונראה נהדר.

הברנץ' בהוטל-
כאן, אין מה לעשות, האוירה מורגשת יותר פיין תמיד. יצא לנו להיות לא מזמן לחגוג 20+ שנות זוגיות על הבר, 3-4 נשנושי בר (מתפריט בר מיוחד), בקבוק סאקה קטן ועוד קוקטיילים אחריו – היה מצוין 
לבראנץ' הזה גם הזמנו מקום, ושבוע לפני. ניסינו בעבר להזמין יום-יומיים לפי, זה לא הלך....
הבראנץ כאן מגיע גם באופציות תפריט מפורק – ניתן להזמין כל מרכיב בנפרד או לבחור מתוך 3-4 אופציות של ארוחות.
גם כאן הלכנו על האופציה הזוגית (165) וגם כאן כלל הדיל לחמים (כולל הבגטונים שתמיד מוגשים חם, לחמניות רכות ומאפין קטן), ריבה, חמאה, שתיה כנ"ל, 3 סוגי גבינות שמוגשות בחתיכות נכבדות (קרוטן הנוקד, טלג׳יו, קומטה), שתי פרוסות ז'מבון מגולגלות, סלמון מעושן ולכל סועד ביצה עלומה על ראגו פטריות (אופציה שאני לפעמים לוקחת גם בקופי).  הכל טעים ועשוי לעילא

הברנץ' ברוטשילד 12
לכאן אנחנו מגיעים גם בשישי בוקר וגם בצהרי שבת.
אם מגיעים בצהרים הבנות כבר הולכות על המבוגר שמגיע כשתי קציצות דקות יחסית עם ציפס דק לצידו.
אני בד"כ לוקחת (גם כדי להשביע את רצונה של הקטנה) את הביצים הנורבגיות שמגיעות מונחות על "עיגולי" חלה.
גם כאן מוגש מיידית לחם מלא/לבן/חלב שמגיעים עם החמאה והריבה.
גם יצא לי נסות כמה פעמים את הפרנץ' טוסט המלוח – מגיע פרנץ' טוסט מחלת בריוש, ומה ש"ממליח" אותו הוא שמנת חמוצה לצידו. קשה לי שלא לבקש לפעמים סילאן ללחם הנותר.
אני מודה שכאן לפעמים הפרנץ' מגיע קצת יבש (עבורי)

הברנץ' בקופי
תמיד מלא שם ורואים הרבה פרצופים של לקוחות נאמנים.
מאחר וארוחת הביצים קצת משעממת אותי, אני בד"כ הולכת על הראגו פטריות או על הסלמון בעישון שם שמגיע גם כן עם ביצה עלומה ורוטב הולנדז
בעלי בד"כ ילך על שקשוקה 
גם כאן אותו נוהל לחמים, וחמאה וריבה ושתייה
אחת הבנות לקחה מתישהו כריך עם בייקון וביצת עין, לא ראיתי אותו עכשיו בתפריט.

עם הפרודוקטים אף פעם אין נפילות באף אחת מהמסעדות, וגם השירות תמיד מאד משתדל עד מצוין
בבראסרי לא היינו די מזמן, אני אוהבת שם את הגרבדלקס על הבליני שמגיע שמנמן עם שמיר מעל (לפי מה שאני זוכרת)...

אנחנו חוזרים וחוזרים וחוזרים ...
לצפיה ב-'דליקטסן'
דליקטסן
19/02/2017 | 17:26
264
לצפיה ב-'הוטל מונטיפיורי'
הוטל מונטיפיורי
19/02/2017 | 17:31
255
לצפיה ב-'רוטשילד 12 (תמונה מדגמית...)'
רוטשילד 12 (תמונה מדגמית...)
19/02/2017 | 17:32
241
לצפיה ב-'תודה על המקבץ. אהבנו בעבר את הארוחה בברסרי בשבת '
תודה על המקבץ. אהבנו בעבר את הארוחה בברסרי בשבת
19/02/2017 | 21:27
1
231
אבל בפעם האחרונה היה מאד דל ויקר יחסית לתמורה. הבליני היו גרועים והסלמון מלוח מדי , ביצים רוטטות אני לא אוהבת .
אם אני חושבת על בראנץ- משייה לוקחת , שם הסלמון נפלא ולא הגבלה כמו הגבינות , המאפים והריבות
אוף עשיתי לעצמי חשק 
לצפיה ב-'אולי אין לי בליני להשוות אליהם :) לי זה טעים כבר די הרבה '
אולי אין לי בליני להשוות אליהם :) לי זה טעים כבר די הרבה
20/02/2017 | 10:04
116
שנים. מארוחות בופה אני נמנעת, למרות שזאת של משייה קורצת לי מאד, כי אני יודעת שאני לא אמנע מ"להעמיס"...
לצפיה ב-' על הסקירה הממצה'
על הסקירה הממצה
20/02/2017 | 06:10
112
נראה לי שאם אצטרך לבחור בארוחת בוקר של מפעלות ברודו, היא תהיה בהוטל.
לצפיה ב-'פוסט מצויין וראוי לחיקוי'
פוסט מצויין וראוי לחיקוי
20/02/2017 | 06:47
158
המאפשר למתלבט  לבחור בברודו הרצוי לו.
עבורי ארוחת הבוקר האידאלית מתקיימת בבית - במטבח או בחצר או במרפסת בהתאם למצב הרוח ומזג האוויר.
היא כוללת תמיד לחם,  ביצה, ירקות, דגים או/ו בשר מעובד וכמובן קפה. כל זה בשעות הבוקר המוקדמות ולכן
איני יכול לכנותה בראנץ׳.
העלויות שציינת אינן בשמיים לאור מחיריהם  של המרכיבים: דגים וגבינות.

לצפיה ב-'תמונות גם מהקופי'
תמונות גם מהקופי
20/02/2017 | 11:58
157
לצפיה ב-'מישהו יודע מה קרה לזקן והים סניף קדם?'
מישהו יודע מה קרה לזקן והים סניף קדם?
19/02/2017 | 15:15
1
223
למה סגרו?
חבל כי הסניף בנמל יפו ממש לא משהו...
לצפיה ב-'נשרף לפני כמה חודשים'
נשרף לפני כמה חודשים
19/02/2017 | 17:52
205
   בנמל באמת לא משהו...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה