לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1916519,165 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' החיפוש היחודי של הפורום בהודעה הבאה'
החיפוש היחודי של הפורום בהודעה הבאה
26/03/2018 | 09:10
1
58
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
8137
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'אכזבה מרה נוספת. קשה לי השבוע. הפעם: "רק היום"'
אכזבה מרה נוספת. קשה לי השבוע. הפעם: "רק היום"
25/04/2018 | 20:36
10
176
מהמקומות החינניים שידענו ברמת החיל בכלל ובשוק צפון בפרט (למען הסר ספק - הוא לא נסגר). מקום קצת סטלני, שכתבתי עליו בעבר. על הנייר - עוד אחת ממסעדות ה"בכל יום מכינים מנות אחרות על פי מה שמוצאים בשוק". ye, right. אבל יחסית לכל המקומות הפלסטיים שיש בשוק צפון הזה - שמחנו שלפחות יש מקום אחד שמרגיש "אמיתי". שממש מבשלים שם.

בכל יום אפשר היה למצוא שם כ-10-12 מנות מהלב. חצי מהם סלטים די מושקעים. חצי תבשילים. 2-3 מהתבשילים בשריים. 2-3 צימחוניים. הכל עם הרבה טעם. עם נטיה לחריפות מתונה, אבל נסבלת. רוב המנות הוכנו בבישול ארוך, והזדקק רק לצילחות, כך שהכל היה די מתוקתק שם, גם זה חשוב בצהרים. עם לחם נחמד בפתיחה שמוגש עם צלוחית טחינה וקצת חריף באמצע זה באמת היה מקום שחיבבנו. היו נפילות לא פעם, מנה שהתפספסה פה ושם. חזה עגל סיבי מדי לפעמים. דברים שלא התחברו. אבל בסדר. ככה זה כשמבשלים על אמת ולא על פס יצור.

הגענו היום, שמחים שיש מקום פנוי. זה לא תמיד קל שם. מלצר לא מגיע. הלכנו לדלפק. מסתבר שאין יותר מלצרים. משלמים בקופה. מחכים שתי דקות. קוראים לך. אוקיי. הזמנו. הצימחוני כהרגלו את הדאל ההודי. אנחנו מנה של כרע עוף. שתי דקות וכבר קראו. הכלים - חד פעמיים. גם הסכום. הרגשה של חול המועד פסח. הלחם בשקית ואיתה קופסית פלסטיק מיניאטורית של טחינה.

לא יעזור אלוהים אבל יש הרגשה אחרת בלאכול בכלים חד פעמיים. או בחמגשית, זה בכלל גומר אותי. אבל מילא הכלים. היעדר המלצרים. על הכל עוד הייתי סולח. רק שהאוכל, גם הוא כבר לא כשהיה.

אכלתי שם כבר את מנת הכרע עוף יותר מפעם אחת. זו היתה הפעם היחידה שהיא הרגישה חיוורת. מכובסת. חסרת טעם. סתם. אורז רטוב למטה. תפוחי אדמה סתמיים. קצת כרישה. קצת סלרי. הכל מאד אומלל. איפה השפיץ של הטעמים במקום. צל חיוור. שאלתי את הצימחוני אם הדאל שלו הוא כמו תמיד. זה דאל שהוא עשה עליו קילומטראז' רציני. אחר לגמרי הוא רטן בעצב.

אני מבין שבצוק העיתים גם הם נאלצו לצמצם. בסדר שהורידו את המלצרים. גם ככה המלצרים לא היו צריכים לעשות שם יותר מדי וזה גם נוח לשלם בהתחלה. עוד איכשהו על הכלים החד פעמיים, למרות שזה הורס במשהו. לא יעזור. אוכל זה לא רק ללעוס. זה גם המסביב. אבל זה שהרגו שם את המנות... סורי, "רק היום". אני מבין שאתם מנסים לעשות את המקסימום בתנאי הישרדות, אבל אם זה לא זה - אז זה לא עוזר לנוו.

באמת שהייתם נחמדים. אבל לא נשוב, ועל פי מצב השולחנות היום כנראה שאנחנו לא היחידים. חבל, כי באמת שהייתם אחלה, והיה כיף לאכול אצלכם.

ובנימה פסימית... מה יהיה?!?!?!

לצפיה ב-'לא יכול לחוות דיעה לגבי "רק היום" כי אני לא מכיר את המקום'
לא יכול לחוות דיעה לגבי "רק היום" כי אני לא מכיר את המקום
25/04/2018 | 21:08
111
(ובכלל, כבר לא הייתי בארץ תקופה)

אבל רק רציתי לומר שבאופן כללי, אני די מחבב את הרעיון של מקום שמכין בכל יום אוכל קצת שונה בהתאם למה שבא לשף (או בהתאם למה שיש בשוק, אם רוצים לקרוא לזה ככה).

בסן פרנסיסקו יש מקום שהייתי הולך אליו די הרבה, נקרא picnic on third, שעובד לפי הקונספט הזה. שם בכל יום השף מחליט על איזשהו "קונספט" ומבשל משהו אחר, אבל התפריט די מצומצם: בחירה בין שתי מנות עיקריות בשריות וארבע תוספות צמחוניות (שחלקן יכולות להוות גם מנה עיקרית לצמחונים), וגם שם אין שירות בשולחנות אלא משלמים ומקבלים את האוכל. מה שכן, הצלחות והסכום הם לא חד פעמיים, והאוכל לרוב פשוט אבל טעים.

לצפיה ב-'בבקשה לא, אחד המקומות האהובים עלי לצהריים, אכלתי שם פעמים '
בבקשה לא, אחד המקומות האהובים עלי לצהריים, אכלתי שם פעמים
25/04/2018 | 22:45
2
104
רבות ותמיד היה מוצלח.
חברה נחמדים ואוכל מצויין.
אם השינוי קבוע זה יהיה מאד מצער.

לצפיה ב-'לא אותו דבר, אבל המקום ההודי החדש בשוק'
לא אותו דבר, אבל המקום ההודי החדש בשוק
26/04/2018 | 08:21
1
73

מסתמן כסוג של תחליף. זה ממש לא אותו דבר אבל גם שם מקבלים מנת אורז (ההודי שלהם מעולה אפילו בעיניי מי שלא חובב אורז כמוני) ועליו מיקס ממה שמתבשל שם בסירים. מבאבא גנוש ועד תבשילי שעועית. אין בשר וכאמור זה ממש לא אותו סיגנון אבל בתור מקום שעושה אוכל מהלב ולא מרגיש סטרילי כמו רוב המקומות בשוק, ושאתה יכול לבוא אליו ולערבב כל מיני הפתעות מהסירים שם - הוא די נחמד.

אבל זה רק מפעם אמת שאכלתי. מקווה שלא אתאכזב בביקור הבא…

נמצא בחלק המערבי ליד המיאזאקי.

לצפיה ב-'באבא גאנוש במסעדה הודית?'
באבא גאנוש במסעדה הודית?
26/04/2018 | 09:36
36
נשמע אותנטי.
לצפיה ב-'נשמע מבאס ביותר.'
נשמע מבאס ביותר.
25/04/2018 | 23:38
68
על נושא המלצרים הייתי מתפשר למרות שהתרגלתי כבר שגם במסעדה הכי דלוחה
תמיד יהיה מלצר זמין לידי.
אבל בנושא הכלים החד"פ הייתי נשבר אם הייתי מזהה את זה טרם ההזמנה.
לא מסוגל לאכול מכאלה מלבד בפיקניקים שלא השתתפתי כזה למעלה מעשור,
ולא הייתי טורח לבדוק מה רמת האוכל למרות ההכרות הקודמת.
כל מה שנותר לי לומר זה חבל.

לצפיה ב-'חבל נשמע שהחליפו את הצוות במטבח...'
חבל נשמע שהחליפו את הצוות במטבח...
26/04/2018 | 02:53
1
65
דווקא היעדרם של מלצרים סבבה בעיניי, בעיקר במקום כזה; חוסך נפנופי ידיים וטיפים מיותרים.
לצפיה ב-'כן אם זה היה רק היעדר המלצרים'
כן אם זה היה רק היעדר המלצרים
26/04/2018 | 08:15
43
אז לא היתה לי בעיה בכלל. חבל שזה לא נגמר רק בזה.
לצפיה ב-'עצוב לקרוא, אבל אולי תקלה חד פעמית במטבח?'
עצוב לקרוא, אבל אולי תקלה חד פעמית במטבח?
26/04/2018 | 06:10
2
57
המעבר לשירות עצמי וכלים חד פעמיים, מובן בגלל הקשיים הכלכלים הברורים מאליהם, ובגלל בעיות במציאת שוטפי כלים (יקר להעסיק מבקשי מקלט וישראלים לא רוצים לשטוף כלים).

אולי קצת מבעס לאכול בכלים כאלה,  אבל אם האוכל היה טוב, הייתם מרגישים אחרת.
לצפיה ב-'לא היתה תקלה במנות'
לא היתה תקלה במנות
26/04/2018 | 08:13
1
59

תקלות במנות או מנות פחות מוצלחות היה עניין שבשיגרה שם, בכל זאת כמו שכתבתי מקום קצת סטלני והמנות הרגישו באמת כאילו מישהו זרק לסיר ככל הבא ליד ופשווט נתן לזה להתבשל טוב. בהתאם לכך סלחנו על אי דיוקים וגם על לא מעט פיספוסים.

מה שקיבלנו אתמול זה לא תקלה מסג כזה. זה פשוט הרגיש אחרת. וכל זה בכלים חד פעמיים מבאסים. סורי… אבל זה כבר באמת לא זה.
לצפיה ב-'נשמע כאילו התחילו לקבל אוכל מאיזו חברה המספקת למטבחים '
נשמע כאילו התחילו לקבל אוכל מאיזו חברה המספקת למטבחים
26/04/2018 | 10:36
19
מוסדיים. 
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
26/04/2018 | 06:14
2
2
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'מסעדת הדר'לה באגם מונפורט הופכת לכשרה'
מסעדת הדר'לה באגם מונפורט הופכת לכשרה
26/04/2018 | 06:24
1
35
מסעדת הדרל'ה באגם מונפורט בגליל המערבי, היא מסעדת שף של הדר וסיון אמסלם. אחרי 12 שנות פעילות החליטו בעלי המסעדה להפוך אותה לכשרה. לדבריהם, תפריט המסעדה עבר התאמות קלות בלבד, כדי להפכו לכשר.

המסעדה מתמחה בבשרים, במטבח צרפתי מסורתי בשילוב עם המטבח הישראלי.
התפריט מציע גם מגוון ספיישלים טבעוניים וללא גלוטן, למבוגרים ולילדים.

בין המנות והארוחות במסעדת הדר'לה:

המסעדה מציעה ארוחת תפריט Sharing לזוגות במחיר של 360 ש"ח. הארוחה כוללת:
לחם הבית,
ארבע מנות ראשונות- קרפצ'יו פילה בקר, סלט גינה עשיר, חציל קלוי במרינאדה אסיאתית, בומב שמפיניון,
עיקרית לבחירה מתפריט העיקריות,
קינוח של סופלה שוקולד חם וקנקן לימונענע.  .

בין המנות בתפריט המסעדה:
* הסלק של הדרל'ה (40 ש"ח)- מניפת פלחי סלק, איולי עשבי תיבול וענן קוקוס סגול;
* בומב שמפיניון (45 ש"ח)- פטריות מוקפצות בתיבול אוריינטלי, נגיעות סומק אורגנו ושום;
* חציל קלוי במרינאדה אסיאתית (36 ש"ח)- שמן שומשום, אננס, פלפל צ'ילי, בצל ירוק, פטרוזיליה וסויה;
* צלעות טלה (165 ש"ח)- צלעות טלה בגריל פחמים ברוטב צ'ימיצ'ורי, פלפל חריף וקונפי שום;
* מתנת הים (102 ש"ח)- פילה דג בקרם פורצ'יני, אגוז מוסקט ונגיעות קרמל;
ריזוטו (99 ש"ח)- ריזוטו בקרם קוקוס, פטריות אקזוטיות וכמהין קיץ שחורות.

שעות פעילות המסעדה:
ימים ראשון-חמישי- 12:00-22:00,
יום שישי- 12:00-שלוש שעות לפני כניסת השבת,
יום שבת- שעה מצאת השבת- בתיאום מראש     

לצפיה ב-'חבל רק שהם פירשו את המונח "מטבח צרפתי מסורתי"'
חבל רק שהם פירשו את המונח "מטבח צרפתי מסורתי"
26/04/2018 | 08:24
32
ככזה שקשור למסורת היהודית.
אני עקרונית לא אוכל במסעדות כשרות וכבר נימקתי מדוע.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
24/04/2018 | 06:42
11
5
לצפיה ב-'האם מישהו אולי יודע מתי אמור לצאת מדריך גומיו ישראל החדש?'
האם מישהו אולי יודע מתי אמור לצאת מדריך גומיו ישראל החדש?
25/04/2018 | 00:22
10
107
על פי פרסומים בעיתונות משנת 2017, היה אמור לצאת מחדש בתחילת שנת 2018 מדריך גומיו ישראל החדש. בדף הפייסבוק שלהם כל הזמן הם מפרסמים בקרוב.... וכך זה כבר כמה חודשים ומאז שהתחלתי לעקוב אחרי הדף שלהם בדצמבר 2017. ניסיתי ליצור איתם קשר ולא היתה להם תשובה להשיב לי בעניין מועד ההופעה של המדריך.

האם מישהו אולי יודע מתי אמור לצאת מדריך גומיו ישראל החדש?
לצפיה ב-'בספק אם מישהו כאן יודע ...'
בספק אם מישהו כאן יודע ...
25/04/2018 | 06:53
2
103
כשהמדריך יהיה מוכן לצאת, מן הסתם יעשו סבב נוסף של כתבות יחצ"נות בעיתונות.

לצפיה ב-'השאלה מתי הוא יהיה מוכן וייצא לאור אם בכלל....'
השאלה מתי הוא יהיה מוכן וייצא לאור אם בכלל....
25/04/2018 | 14:54
1
58
נתקלתי כבר בכמה מקרים של אנשי עסקים שהבנק נותן להם קוי אשראי באופן חופשי עד שהם נקלעים לקשיים כלכליים....

ע"ע חברת גינדי (קניון האופנה של גינדי) וכתבות יחסי הציבור על הרשת הצרפתית לאדורה שלבסוף לא פתחה סניף בקניון כפי שהובטח בכתבת יחסי הציבור שפורסמה כמה שבועות לאחר הפתיחה של פושון בשרונה מרקט.

גם את פושון הם ייחצנו מעל ומעבר ולבסוף התוצאה היתה מאכזבת ביותר (אני אישית מאוד התאכזבתי מפושון בביקורי הראשון בשרונה מרקט) ובכלל לא קרוב לפושון האמיתי כפי שמר ישראל אהרוני תאר בספרו במטבח הצרפתי.
לצפיה ב-'כן, זו השאלה ...'
כן, זו השאלה ...
25/04/2018 | 21:11
22
זה עדיין לא אומר שיש למישהו כאן תשובה. התשובה כניראה שמורה רק לעורכים והמו"לים, ואולי אפילו הם בעצמם לא יודעים.

לצפיה ב-'אם ההוצאה לא יודעת אז שאנחנו נדע?'
אם ההוצאה לא יודעת אז שאנחנו נדע?
25/04/2018 | 07:59
6
31
לצפיה ב-'את הקשר לא יצרתי עם ההוצאה של המדריך.'
את הקשר לא יצרתי עם ההוצאה של המדריך.
25/04/2018 | 14:43
5
71
אלא עם משרד יחסי הציבור שעובד עבור ההוצאה. במשרד יחסי הציבור לא ידעו כאמור להשיב לשאלתי בעניין מועד הופעתו של המדריך.

חשבתי שאולי יש פה בפורום מישהו שיש לו קשרים עם העולים החדשים מצרפת שהחליטו להפיק את מדריך גומיו ישראל החדש.

את גומיו ישראל של אביטל ענבר רכשתי בהנאה רבה. לא בטוח שגם את הגומיו החדש אני ארכוש, תלוי עד כמה הוא יהיה איכותי אם בכלל.
לצפיה ב-'המדריך יוצא לאור בשבוע הבא.'
המדריך יוצא לאור בשבוע הבא.
25/04/2018 | 20:50
4
22
לצפיה ב-'ידוע לך מי המחבר ומה הרקע שלו בתחומים הרלוונטיים?'
ידוע לך מי המחבר ומה הרקע שלו בתחומים הרלוונטיים?
25/04/2018 | 20:56
2
18
לצפיה ב-'קיבלת תשובה במנגנון הסודי - "עוקף יוסף"'
קיבלת תשובה במנגנון הסודי - "עוקף יוסף"
25/04/2018 | 20:59
1
23
לצפיה ב-'קיבלתי ועניתי. תשובתי לא הגיעה?'
קיבלתי ועניתי. תשובתי לא הגיעה?
25/04/2018 | 23:40
10
לצפיה ב-'אני אמשיך לעקוב אחרי זה.'
אני אמשיך לעקוב אחרי זה.
25/04/2018 | 21:13
47
ואני מקווה שאכן בשבוע הבא תהיה לי עבודה ואני מאוד מקווה שההפצה של המדריך המודפס תעשה כפי שאביטל ענבר הפיץ את המדריך דרך סטימצקי.

לצפיה ב-'פונדק דה לוקס, יפו'
פונדק דה לוקס, יפו
22/04/2018 | 08:58
20
405
בזמן שבכל הארץ ניפנפו במרץ על המנגלים, אנחנו הלכנו להסניף מהמעשנת של פונדק דה לוקס ביפו. זה מגיע עם בונוס של מטס חיל האויר מעל הראש, להשלמת החוויה של יום העצמאות, והדיווח שאנחנו מביאים משם הוא הדילמה הקלאסית אם להתנחם מחצי הכוס המלאה או להתבאס מחצי הכוס הריקה.

נתחיל בחצי הכוס הריקה: התפריט. בלשונה של המסעדה - הוא השתנה. בפרשנות שלנו - הוא הצטמצם. ראינו את זה כבר כשהסתכלנו באתר שלהם לפני הביקור במסעדה ולא הבנו לאן נעלמו לנו שלל הנתחים המעושנים. בטן החזיר. הצואר. הפיקניה. אבל היה כתוב שיש ספיישלים, אז הגענו אופטימיים.

ספיישלים באותו צהרים לא היה. היה רק ספיישל. אחד. אווז. אלא שבאותו זמן הוא עדין לא היה מוכן. אז מה נשאר לנו? ספריבס, שורטריבס ובריסקט. סה טו. אם לוקחים בחשבון שריבס זה ריבס, אז בעצם מכל הכיף שם - לקבל מגש עמוס נתחים שונים ולנשנש ממנו - נותרו שתי אופציות בלבד.

שאלנו את המסעדה לסיבת הסירוס בתפריט. ההסבר היה שבעבר היתה להם מעשנה במקום סמוך, והבשרים היו מעושנים שם ומגיעים למסעדה בשקיות ואקום, ואילו עכשיו הם מעשנים במקום והבשר מקבל איכות הרבה יותר טובה, אבל מחייב אותם להוריד את המבחר.

זה מן הסתם לא מסביר הורדות נוספות מהתפריט כמו של קרעי תפוחי אדמה, התוספת האהובה עלי שם, ולחם התירס, שגם הוא ירד, אבל על לכתו פחות הזלתי דמעה. נראה לי שהמלצר ש"נפלתי" עליו עם ההתבאסות היה בטוח שעוד שניה נקום ונלך, אבל באנו להנות אז קיבלנו את ההסבר והשתדלנו להניח לבאסה בצד ולהנות ממה שיש, AKA חצי הכוס המלאה.

לחצי הכוס המלאה הזמנו את הבריסקט השמן והספריבס ברוטב פיקנטי. שניהם היו לעילא. הבריסקט (250 גרם 55 ש"ח) הוגש הרבה יותר עבה מהעובי של הנתחים שהוגשו בעבר, ועם זאת היה רך כמו חמאה. אפילו שריגי השומן שהיו בו נמסו בפה, והיה ממש כיף לאכול את זה. הטעם המעושן בלט לטובה - נתח מצויין. גם הספריבס (300 גרם 96 ש"ח) נותרו מצויינים ממש כפי שזכרתי.

כדי לגוון בכל זאת את היצע הבשר הזמנו גם נקניקיה מבשר לבן עם גאודה טימין (32 ש"ח) שהיתה מצלחת אפילו יותר מהשוויצרית של הביירן שקנינו יום קודם להכין בבית (אם כי שם זה מבשר עגל) והמבורגר (220 גרם 70 ש"ח) שהקציצה שלו (מבקר) היתה לא רעה בכלל, עם טעם מאד מיוחד.

את מקום התפוחי אדמה הקרועים תפס צ'יפס בטטה שהיה מעולה ושוב הוכיח שכשלוקחים צ'יפס בעובי "רגיל" ועושים אותו ממש טוב - הוא נותן נוק אאוט לכל הצ'יפסים הדקים שהם אולי פריכים מבחוץ אבל חסר להם הקונטרסט של ה"פנים" הרך. הצ'יפס הזה היה ממש ממש ממש מוצלח (18 ש"ח) והוזמן גם עם ההמבורגר במקום הצ'יפס הרגיל.

מאק אנד צ'יז (24 ש"ח) זה מאק אנד צ'יז. נחמד. מושחת. אבל אני לא יכול להגיד שאני עף על זה (האישה והקטנה יותר בקטע) והייתי בכיף מחליף עם קרעי תפוחי אדמה (פעם אחרונה ודי להפעם).

גם בקינוחים המבחר מאד מצומצם. מהשנים שהיו בחרנו בקראק פאי (35) וזו היתה הנפילה היחידה בכל הארוחה. המנה היתה ממש לא מוצלחת. בדרך כלל אני והאישה רבים על כל ביס של קראק פאי, הפעם הקטנה אכלה 80% מהמנה.

העוגה עצמה - דחוסה מדי, עם מרקם לא נעים לאכילה. על העוגה הוזלף משהו שהייתי בטוח שיהיה קצפת, אבל מסתבר שזה היה קרם מוזר עם טעם של יוגורט תנובה 5%, חסר כל מתיקות ו/או איזון אחר בטעם. קשה לי להאמין שזה מה שהם מתכוונים באמת להגיש, מצד שני קשה לי להאמין שגם התפקשש להם בהכנה וגם אף אחד לא טעם את זה לפני שהגישו. אבל בכל מקרה את הפונדק לא שופטים על קינוחים, וחבל שמילק היה סגור...

לסיכום. אני חצוי לחלוטין בשורה התחתונה. מצד אחד - שני נתחים ממש מעולים. צ'יפס בטטה עילאי. וגם הנקניקייה וההמבורגר היו לא רעים. כך שבכל הקשור לטעם - היה מאד מוצלח. מצד שני - לפונדק דה לוקס אני לא מגיע בשביל לסתום את הבטן עם נקניקייה, המבורגר או חצי עוף שגם יש להם בתפריט. אני רוצה מבחר יפה של 3-4 סוגים של נתחים שונים על המגש, כדי שיהיה לא רק טעים אלא גם מגוון. זה, בכל מקרה, היה תמיד מקור ההנאה שלנו שם.

ולכן, כנראה שביום העצמאות ה-71 נצטרך לבדוק אופציות נוספות. אם יהיה מקום אחר שיציע איזה גריל מעניין - כנראה שניתן צ'אנס למשהו אחר. אם לא, אז כנראה שנחזור לפונדק, כי מבחינת הטעם, המקום ממשיך לספק את הסחורה ביג טיים.

לצפיה ב-'דווקא עושה חשק'
דווקא עושה חשק
22/04/2018 | 10:01
2
214
יצא לי לשבת שם כמה פעמים וחוסר היציבות בבשר ביאס - צלעות יבשות זה לא להיט. ההיצע באמת נראה קצת מצומצם אבל אני חושב שזה שווה את זה אם יש שיפור בפרמטר האיכות.
לצפיה ב-'גם אנחנו אכלנו בפונדק ארוחה לא להיט'
גם אנחנו אכלנו בפונדק ארוחה לא להיט
22/04/2018 | 19:28
1
197
ואני מודה שלא חשנו צורך לחזור שוב.

יכול להיות שצמצמו את התפריט, כי זול יותר להחזיק תפריט קטן.
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
24/04/2018 | 08:11
69

כי ירדו עוד דברים מהתפריט חוץ מבשר, ומאד יכול להית שגם להחזיק מעשנת אצלם יותר זול מאשר האופרציה של להכין במקום אחד ולהעביר למקום אחר.

בשורה האחרונה הסיבה פחות מעניינית אלא התוצאה, ובמבחן התוצאה כמו שכתבתי בסיכום של הדיווח - הנתחים היו מעולים, המבחר היה מבאס.
לצפיה ב-'ולעומת זאת... אכזבה מרה בדוניא, רמת החייל'
ולעומת זאת... אכזבה מרה בדוניא, רמת החייל
22/04/2018 | 15:17
8
290
היום חנכנו את המזללה החדשה של מאיר אדוני ברמת החייל. זו היתה הפעם הראשונה שעברתי ליד המקום ולא ראיתי תור נשפך למדרכה, אז אפשר להתרשם שההייפ נרגע והמקום עובר לתפקד על פסים רגילים.

הקונספט - משלמים בכניסה ומקבלים קעריות לסלטים אותם אפשר לנשנש בזמן ההמתנה שיקראו לך לקבל את העיקרית. אצלנו היה מדובר בזמן קצר למדי, דקות בודדות. יש קצת בלאגן מובנה במקום ולא תמיד ברור מאיפה בדיוק קראו לך, ואני מפחד לדמיין איך זה היה נראה בזמן הפתיחה, אבל עם כמות האנשים הסבירה שהיתה היום השיטה עובדת.

מה שפחות עבד זה האוכל. חלקתי שתי מנות. האחת - מעורב חלקי פנים בפיתה (47) שהוגש עם צ'יפס, והשניה - שפונדרה עגל בצליה איטית בפרנה (55) שהוגשה עם בטטה. קראתי מה שכתבו על המקום. אני כנראה אהיה דעת המיעוט, אבל הדבר הכי טוב במנה של העורב היתה הפיתה. החלק הטוב במנה של השפונדרה היתה הבטטה.

השפונדרה היתה סיבית ולא נעימה לאכילה, והטעם הותקף על ידי רוטב חריף שלא הותיר כמעט לשום טעם אחר לעבור ללשון. במעורב היה טעם לואי בעל מליחות מוזרה, זה לא היה כאילו שמו יותר מדי מלח. זה פשוט היה טעם לא נעים. ואגב - זו מנה שנטעמה על ידי שלושה אנשים, והדיעות עליה היו זהות.

הצ'יפס - אכיל, אבל sorry guys, הצ'יפס בטטה של הפונדק צרוב לי עדין יותר מדי על בלוטות הטעם והצ'יפס כאן הוא צל חיוור למה שמוגש שם.

לזכות השירות במקום ייאמר שכשהגיעו לפנות את המגשים שלנו שאלו והתעניינו, והציעו להביא משהו אחר, אבל היינו די מלאים, וגם ככה זה לא בדיוק מזון בריאות שהיה רצוי לדחוס ממנו מנה כפולה לגוף.

זאת היתה אחת הארוחות העצובות שהיו לי בתקופה האחרונה, בעיקר בגלל ששמו של מאיר אדוני חתום עליה כמעין משל למצב העגום של הקולינריה הישראלית שפעם חוד החנית שלה היתה היצירתיות של כתית והיום נותרנו עם מעורב בפיתה.

לצפיה ב-'הצלחת לזהות איזה חלקי פנים כללה המנה?'
הצלחת לזהות איזה חלקי פנים כללה המנה?
22/04/2018 | 17:19
7
162
ותודה על דיווחיך.
לצפיה ב-'ממה שהצלחתי לזהות'
ממה שהצלחתי לזהות
22/04/2018 | 19:04
6
192
הפיתה כללה
  • לבבות
  • טחול
  • פטריות
  • בצל
הבנתי שאמורים להכנס למנה גם לשון עגל ושאוורמה פרגית אבל בבליל שנדחס לפיתה היה די קשה לזהות.

לצפיה ב-'תודה. אני מניחה שאתה מתכוון ללבבות וטחול של עוף? '
תודה. אני מניחה שאתה מתכוון ללבבות וטחול של עוף?
22/04/2018 | 20:01
5
152
סטייל מעורב ירושלמי?
לצפיה ב-'1 בול 1 פגיעה '
1 בול 1 פגיעה
22/04/2018 | 22:35
4
190
הטחול אמור להיות של עוף, הלבות אמורות להיות של עגל. וכן, הכיוון הוא של מעורב ירושלמי אבל התיבול אחר לגמרי ובהתאם לכך גם הטעם הכללי של המנה שלא מצא חן בעיניי.

לצפיה ב-'טוב שהוספת שהלבבות 'אמורים' להיות של עגל'
טוב שהוספת שהלבבות 'אמורים' להיות של עגל
23/04/2018 | 01:02
3
146
על לב של עגל, שהוא גדול, לא אומרים לבבות ברבים. לבבות ברבים זו ההתייחסות ללבבות של בעלי כנף. אז אם כתבו בתפריט או אמרו שהמדובר בלבבות של עגל, תרשה לי לפקפק...
זאת ועוד, לב של עגל יש לאכול ביום השחיטה או למחרת, בשל כמות הדם העוברת בו. זה לא מתאים למנה כזו, לעומת טחולים ולבבות של עוף הנקנים בחבילות קפואות. אגב, לב של עגל טרי על האש זה מעדן אבל להזמין רק בשיפודיות איכותיות שיש בהן מחזור גדול.
לצפיה ב-'תודה על המידע. '
תודה על המידע.
24/04/2018 | 08:15
2
91

על פי התיאור שלך לא יצא לי עדין לאכול לב של עגל כמנה בפני עצמה. בהחלט מסקרן. אני אוהב חלקי פנים. לא מצליח להבין רתיעה של רבים מזה.

וכן, כתבתי אמור כי זה היה מזיכרון של מה שזכרתי מהתפריט, ולא מידיעה
לצפיה ב-'בג׳סמינו יש'
בג׳סמינו יש
24/04/2018 | 12:09
31
לצפיה ב-'וגם ב- 25M בשוק הכרמל'
וגם ב- 25M בשוק הכרמל
25/04/2018 | 06:17
65
אכלתי שם פעמיים פרוסות לב עגל שהיו מעדן.
לצפיה ב-'הייתי פעמיים בפונדק ופעם אחת בטראק דה לוקס'
הייתי פעמיים בפונדק ופעם אחת בטראק דה לוקס
22/04/2018 | 19:48
2
288
היה נחמד ולא יותר. משהו בעישון שלהם לא היה מספיק נוכח וחזק לטעמי. 
אם גריל מעניין - נסו בהזדמנות את לילה (Leyla) ברח' הכובשים. בר עם מנות גריל טובות ולא שגרתיות. כנ"ל קוקטיילים.
לצפיה ב-'אבל זו בדיוק הסיבה שבגללה הם שינו את התפריט'
אבל זו בדיוק הסיבה שבגללה הם שינו את התפריט
22/04/2018 | 22:32
191
לטענתם העישון במקום עם המעשנה החדשה נותן תוצאה הרבה יותר איכותית ומודגשת. קשה לי להשוות אחד לאחד לביקור הקודם, כי זה היה לפני די הרבה זמן, אבל על פניו בבריסקט העישון ממש ממש הורגש. בספריבס המרינדה שעוטפת את הבשר משפיעה הרבה על הטעם אז שם זה קצת פחות בא לידי ביטוי. אבל בכל מקרה - הכוונה שלהם במעבר לעישון במקום זה בדיוק זה.

לצפיה ב-'ותודה על האינפו לגבי ליילה!'
ותודה על האינפו לגבי ליילה!
22/04/2018 | 22:36
135
לא שמעתי על המקום, טוב לדעת.

לצפיה ב-'אני בצ'יפס אוהבת 100% פריך, שלא יהיה שום רך בפנים...'
אני בצ'יפס אוהבת 100% פריך, שלא יהיה שום רך בפנים...
23/04/2018 | 11:51
4
161
ואם כבר רך, אז שיהיה רך ונימוח עד הסוף, כלומר תפוח אדמה/בטטה בתנור. במקרה כזה אין סיבה לטען ולהוסיף לו סתם שומן מיותר. בקיצור, מבחינתי טוגנים עבים הם לא לכאן ולא לכאן... אבל על טעם וריח.
לצפיה ב-'לא מדובר על העבים'
לא מדובר על העבים
23/04/2018 | 23:14
3
152
העבים אלו הסטייק ציפס. כאן מדובר על ציפס בעובי הרגיל, זה שמקובל בהולנד ובלגיה שם המציאו את זה. אני יודע שבארץ השיפודיות הוציאו לציפס כזה שם רע בגלל שבהרבה מהן מקבלים ציפס כזה רופס או ספוג שמן, ובמקרה כזה כבר עדיף באמת לקבל את הדקים וזהו. אבל בגלל זה הדגשתי שכשעושים את זה טוב, לא רופס ולא ספוג שמן, זה הדבר האמיתי מבחינתי, ובפונדק זה היה מהטופ.
לצפיה ב-'גם אני לא דיברת על העבים עבים אלא על ה"רגילים"'
גם אני לא דיברת על העבים עבים אלא על ה"רגילים"
23/04/2018 | 23:42
2
116
באלה של השיפודיות וכו' אני בכלל לא נוגעת... אבל גם אלה שהם חצי-חצי לא מספקים אותי. כאמור, מבחינתי ההצדקה היחידה לטיגון תפו"א היא 100% פריכות (שאני מעדיפה להשיג בתנור, אבל אם כבר מטגנים...). באופן כללי אני די סולדת ממזון מטוגן, אבל במבחן הפריכות יש לו יתרון.
לצפיה ב-'דוקא אצלי ציפס כזה הוא אחץ מהנאות החיים'
דוקא אצלי ציפס כזה הוא אחץ מהנאות החיים
24/04/2018 | 08:13
1
128
והעובדה שיש יותר פיספוסים בכזה ציפס והרבה יותר קשה להגיע למשהו מושלם רק עושה את זה עוד יותר נחשק
לצפיה ב-'בשתגיע לפריס דבר איתי'
בשתגיע לפריס דבר איתי
26/04/2018 | 10:38
13
יש לי מקום שיש שם את הצ'יפס המושלם
כמו זה כדוגמא (חצי מנה)
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
22/04/2018 | 06:36
9
28
לצפיה ב-'לויתן '
לויתן
22/04/2018 | 17:39
257
עוד ארוחה נהדרת בלויתן.ראויים לציון טרטר טונה עם מנעד טעמים נהדר וריזוטו עם ארטישוק ירושלמי.מוכן לגור בסיר

עוד היה פרח קישוא בטמפורה,סטייק טרטר,פרושוטו על מצע של תפוחי אדמה וביצי שליו,סטייק וצ׳יפס.

קינחנו בסנדיי,שכבות של גלידת הל מנגו,אננס וקצפת

שתינו רוזה,וינסנט 2015 של סוסון ים,שהתאים לארוחה ולמזג האוויר שלנו.
לצפיה ב-'היינו במסעדת PEPE בטיילת של ראשון.'
היינו במסעדת PEPE בטיילת של ראשון.
22/04/2018 | 18:12
267
זוהי מסעדת דגים. היינו 9 מבוגרים 
המתכונת היא דומה להרבה מסעדות.
סלטים כולל REFILL כפתיח.- סוגים רבים, טעימים .
מנות עיקריות, אני וזוגתי הזמנו FISH & CHIPS, הגיעו מנות ענקיות. הדג הוא CATFISH וגם הציפס הוכן (כנראה) כמו שצריך-חצי טיגון, הוצאה לקירור והשלמת הטיגון. היה קריספי בחוץ ורך בפנים כמו שצריך.
הוזמנו גם סוגים אחרים של דגים, חלקם בשילוב ביבי שרימפס וחלקם עם כמה אויסטרים .
המסעדה היתה מלאה ואולי בגלל זה השרות היה קצת צולע.
נקודה ציון - לייד המסעדה ישנו מגרש חניה ענק. כך שלא היו בעיות חניה.
בהחלט נחזור (כשנזדמן לראשון.....)

לצפיה ב-'פשעים ועבירות קלות.'
פשעים ועבירות קלות.
23/04/2018 | 14:48
2
271
שסופ"ש בתאילנד לא מקביל לזה הישראלי כבר כתבתי, כמו בהרבה מקומות בעולם
הוא במה שאצלכם שבת ראשון.
רק שלמעט משרדי ממשלה הכל פעיל כל השבוע כך שסופ"ש נגזר מהיום החופשי שהעובד בחר לו.
אצל זוגתי כרגע זה יום ב', היא תשנה את זה כשיבוא לה, היא משנה מדי פעם. כך
ססופ"ש אצלנו זה היום, אם היינו מתבססים על הימים החופשיים שלי זה היה לנצח.
אז להיום החלטתי להכין צ'ולנט המכונה גם חמין וכאן עברתי על כמה ציוויים מדאורייתא.
הראשון, שהכנתי את הצ'ולנט ליום ב' ולא לשבת.
השני, שלא ציפיתי ליום קר וגשום, הוא נאכל ב 36 מעלות ולשם שינוי לא ירד גשם,
אבל זה לא בשליטתי. יום יורד ויום לא, אי אפשר לדעת. התחזית נותנת רק אחוזי סיכוי לגשם.
בד"כ כשמדובר על מעל 50% בטוח שירד, אם מדובר על 40% הכל יכול להיות.
השלישי, שהחלטתי להכין אותו משוק כבש ולא מבשר בקר או נניח מעוף.
הרביעי, שמחוסר בקישקע השתמשתי בנקניקיה.
העובדה שמדובר בנקניקיית חזיר זניחה לעומת הפשעים האחרים.
אם יקירתי התאילנדית התלהבה כנראה שיצא טוב.
בסופ"ש הישראלי האוכל היה שיגרתי. שישי סטייק מקרל מטוגן בסמ"ז עם
עשבי תיבול וספגטי אליו אוליו.
בשבת צלעות כבש על מחבת פסים, הישנה עדיין, ורק סלט ליד.

לצפיה ב-'לא ממש עבירות'
לא ממש עבירות
23/04/2018 | 16:13
1
187
אם היית מכנה את זה קסולה זה היה עובר יותר ?
לצפיה ב-'יפה. זה השם שניסיתי להיזכר בו.'
יפה. זה השם שניסיתי להיזכר בו.
23/04/2018 | 17:57
35
לצפיה ב-' פיקניק יום העצמאות בחמישי + הדרן בשבת '
פיקניק יום העצמאות בחמישי + הדרן בשבת
24/04/2018 | 03:17
2
232
המארחים הקבועים הוזמנו למקום אחר, רוב החבר'ה מהצד השני בחו"ל, ונותרנו מתי מעט... אבל חברה שגרה בעספיא הרימה את הכפפה, מצאה מקום שקט ונעים ביער בפאתי היישוב, ערכה קניות, עברה אצל הקצב, מילאה שיפודים, הקימה שולחן... ולנו לא נותר אלא למלא אותו בעוד אוכל .

זוג חברים הכינו סלט פירות לקינוח, זוג אחר הביא סלט חסות עם עגבניות... אבל אני בעייתית כי אני לא אוכלת קציצות, כבש, פרגיות, טחינה, ממרח חומוס תעשייתי (רק של חומוסיות, וגם אז בקטנה), עגבניות טריות, משתדלת להימנע מפיתות ולא שותה שתייה קלה/בירה. בקיצור, הייתי צריכה לדאוג לאוכל שאני כן אוכלת... זה היה קצת שאפתני, אבל עמדתי במשימה.

כדי לא לאכול ממרח חומוס (ועוד תעשייתי... ) הבאתי חומוס גרגירים מונבטים שבישלתי (יצא טוב, החומוס של שופרסל סבבה) + סלט חצילים במיונז קל שהכנתי לראשונה, "בלית ברירה" (תכננתי להתעצל ולקנות, אבל היה חסר של צבר וזה המותג היחיד שעוד איכשהו לא מפריז בכמות המיונז; ברוב התעשייתיים מוסיפים להם גם שמנים ועמילנים וכמות הקלוריות מזנקת לשמים). לשם שינוי קליתי את החצילים על הכיריים (רציתי להשקיע כי זה יותר טעים, ככה אומרים). קיבלתי מחאות נמרצות על הריח שמילא את המטבח לשעות ארוכות (נראה שבעתיד איאלץ לחזור לתנור... לא נורא, בלאו הכי נוח יותר בתנור מבחינת הלכלוך ובעיקר ההשגחה) אבל קיבלתי מחמאות על התוצאה, אז היה שווה.

כדי שיהיה איזשהו בצק שאינו פיתה, החלטתי לנסות להכין קרפים מלוחים מקמח מלא שיתפקדו כסוג של לאפה. יש לי ניסיון בקרפים מתוקים בלבד (לא מאוד, ועדיין), לא בטוחה שבעבר השתמשתי ב-100% קמח מלא והפעם האחרונה הייתה מזמן... ניסיתי מתכון קצת שונה שמצאתי במרשתת (רק החלפתי את החמאה בשמן קנולה – לא מזוכך! לטובת הקורא יוסף, אפשר להירגע) ולא ידעתי איך הם יתפקדו במשימה... בהתחלה הבלילה יצאה לי סמיכה מדי, פעם ראשונה שזרקתי את הראשון לפח (כי הוא באמת היה ממש מפוצלח) וגם המיומנות הקרפית שלי קצת חלודה... לתחושתי הם יצאו עבים ותפלים מדי ולכן יצאתי בתחושת החמצה; להפתעתי אנשים ממש ע-פ-ו עליהם ונשנשו מהם בלי הפסקה.

גם סלט הירקות הקצוץ (נטול עגבניות, אבל עם פלפלים צבעוניים ותפוח) שהכנתי נאכל היטב. בקיצור, ההשקעה השתלמה.

רק לנקניקיות (עוף פשוטות) שקניתי לא כ"כ היו קונים... כן נו, אחרי מפגן הבריאות (היחסי...) הזה צריך קצת "זבל", וקניקיות ביום העצמאות זה החטא השנתי הקבוע שלי. זבל מוצלח, ולא, אני לא רוצה לדעת איך מכינים אותן .

לפיכך התכנסנו בשבת בביתם של המארחים הקבועים לחיסול נקניקיות (יש להם ילדים וגם המבוגרים אוכלים, אז אין בעיה...) וגרגירי החומוס שנשארו (הכנתי חבילה שלמה של חצי ק"ג...) וזכו לאהדת הקהל. באותה הזדמנות עשינו על הגריל גם את פטריות הפורטבלו שנותרו מהפיקניק (כי כבר היה יותר מדי אוכל) + הוכן עוד סלט ירקות (הפעם קצצו אחרים) עם עגבניות בצד . אכלתי המממון נקניקיות בכמות שמספיקה לשנה שלמה... יצאנו שבעים ומרוצים ונשנשנו שוקולדים איכותיים לקינוח (הם קיבלו שלל בונבונירות לפסח בכמות שמשפחה אחת לא יכולה לחסל). אחרי שהילדים הלכו לישון, צפינו ב"גבעת חלפון". חג שמח! 
לצפיה ב-'ראשית, שאפו על הכתיבה. ארוך, אבל קראתי הכל וגם נהנתי.'
ראשית, שאפו על הכתיבה. ארוך, אבל קראתי הכל וגם נהנתי.
24/04/2018 | 17:32
1
124
לגבי האוכל, לאור המגבלות שאת מטילה על עצמך ,  את כנראה לא נהנת מאוכל. 

לצפיה ב-'תודה אני לא "מטילה" על עצמי מגבלות'
תודה אני לא "מטילה" על עצמי מגבלות
24/04/2018 | 19:01
117
יש מזון שאני לא אוהבת (או לא אוהבת מספיק) ולכן אני אכן לא נהנית ממנו... כשאני אוכלת מה שאני אוהבת אני נהנית מאוד.

לצפיה ב-'אירוע יום העצמאות, הסאלוף, חומוס עפיף '
אירוע יום העצמאות, הסאלוף, חומוס עפיף
24/04/2018 | 06:36
187
בחמישי התכנסה המשפחה המורחבת למפגש יום העצמאות המסורתי, וכמו תמיד היה אוכל בשפע. בנה של בן דודתי הוא טבח, והוא ושני קולגות שלו עשו מיני קרקסון על גחלים בחצר.

היו שם נתחי אסאדו (שפונדרה) שתובלו, נעטפו בנייר אלומיניום ונקברו ל- 4 שעות בתוך גחלים; ירקות שנאפו או נצלו: גזרים בצבעים שונים, תפוחי אדמה מזנים שונים, בצלים, דלעת ועוד; ממרח כמו חומוס מדלעת שנמעכה ועליה פוזרו גרגרי חומוס מתובלים; קבבים (הרבה קבבים); לפחות 10 סוגי סלטים שונים, החל מגרסא של טאבולה וכלה בסלט מבוסס כרובית.
על השולחנות הונחו צלחות גדולות עם צנוניות וקולרבי, פטרוזיליה, כוזברה, ראשד ובצל ירוק (ככה זה אצל פרסים שהרי ידוע שמוצאנו מן העז).

לקינוח: מעמולים וטישפשטיל תוצרת בית שהכינה אחת מבנות הדודות, פרוסות אבטיח (לא מספיק מתוק עדיין) ועוגיות.

בשישי היה משחק כדורגל בשכונת התקווה, וקבוצת האוהדים נפגשה בסאלוף, להכין את השכונה ואת עצמנו לנצחון. טעיתי והזמנתי קובאנה שהיתה יבשה, בהירה מדי, ולא טעימה. התינוקת שבחבורה (כמעט בת שנתיים) נישנשה אותה בשמחה.
ניצחנו את הפועל כפר שלם 2-0, ונסענו הביתה שמחים וטובי לבב.

הבחור חזר מנסיעת עבודה ארוכה בשישי בלילה, ובשבת בבוקר כבר היינו צריכים לקחת את הרכב שלו למוסך בקלנסווה. מסאבחה אצל עפיף היתה דבר מובן מאליו.  
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
22/04/2018 | 19:19
4
7
לצפיה ב-'אסף גרניט על טעויות שמסעדנים עושים'
אסף גרניט על טעויות שמסעדנים עושים
22/04/2018 | 19:21
1
214
לקראת כנס המסעדנות החמישי שהתקיים היום, אסף גרניט בראיון לתיקי גולן. בכנס עצמו, רוב הקהל היה מרותק להרצאה שלו שנמשכה הרבה מעבר לזמן שהוקצה לו.

לצפיה ב-'מה לגבי "אל תכניסו לעסק את כל המשפחה"? '
מה לגבי "אל תכניסו לעסק את כל המשפחה"?
23/04/2018 | 11:56
157
שתי עונות כבר מאחורינו ועוד היד נטויה...
לצפיה ב-'איך הגיע אוכל רחוב למסעדות שף?'
איך הגיע אוכל רחוב למסעדות שף?
22/04/2018 | 19:23
146
לין לוי מ- YNET בכתבה כתובה ומצולמת על מנות אוכל רחוב שמוגשות שמסעדות שף.

לצפיה ב-'עמית אהרונסון: נבחרת שפים צעירים מתארחת אצל ארז קומרובסקי'
עמית אהרונסון: נבחרת שפים צעירים מתארחת אצל ארז קומרובסקי
22/04/2018 | 19:31
144
כנראה שעמית אהרונסון צודק ו"רק אדם אחד יכול לגרום לנבחרת העתודה של השפים הישראליים להגיע כמעט לגבול לבנון, ליום בישול שנראה כמו תוכנית ריאליטי" - ארז קומרבסקי.

אם לא ראיתם את הכתבה של אהרונסון על יום הבישול המיוחד הזה, אני ממליצה לצפות בה

לצפיה ב-'אשמח להמלצה על סושי בתל אביב שהוא לא MOON '
אשמח להמלצה על סושי בתל אביב שהוא לא MOON
23/04/2018 | 05:26
4
107
שלום רב,

אכלנו בעבר ב'מון' בבוגשרוב ונהנו מאוד, נשמח לקבל המלצה נוספת לסושי בתל אביב.לא משנה המיקום בעיר עצמה מפני שנהיה עם אוטו.

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'המליצו לי על: TYO + אונמי, מכירים את שני אלו / אחד מהם'
המליצו לי על: TYO + אונמי, מכירים את שני אלו / אחד מהם
23/04/2018 | 06:05
1
95
וכמובן שאפשר לציין שמות נוספים, תודה רבה
לצפיה ב-'שתיהן נחשבות למסעדות מצויינות'
שתיהן נחשבות למסעדות מצויינות
23/04/2018 | 06:25
114
ואני מוסיפה להם את יקימונו בשדרת רוטשילד.

לצפיה ב-'שיראטויה החדשה של אלי גרוסמן, תפריט מאד מעניין'
שיראטויה החדשה של אלי גרוסמן, תפריט מאד מעניין
23/04/2018 | 10:25
127
לצפיה ב-'בדיוק היינו באונמי, שהייתה מצוינת.'
בדיוק היינו באונמי, שהייתה מצוינת.
23/04/2018 | 12:32
51
לצפיה ב-'לא ממש ביקורת מסעדות אבל משהו שאולי יוכל לעזור.'
לא ממש ביקורת מסעדות אבל משהו שאולי יוכל לעזור.
21/04/2018 | 04:50
23
444
מין המפורסמות הוא שמסעדות/בתי קפה משתמשים בד"כ ברינג להכנת חביתות
או ביציות.
מאחר ואני לא חובב חביתות גדול נמנעתי עד עכשיו מרינג. התוצאה הייתה בהרבה
מקרים שאם כבר  הכנתי התוצר הסופי התפרק במידת מה.
עכשיו אני צריך להרבות בצריכת חלבונים כך שביצה היא הפיתרון הטבעי לארוחת הבוקר
אז רכשתי לי רינג שכזה.
למי שעדיין אין ומכין חביתות/ביציות אני ממליץ אם כי אחפש אחד גדול מעט יותר.
הידית להרמת הריג בהחלט עוזרת, הוא ייעודי לטיגון חביתות. בגדול יותר ניתן
להכין בנוחות גם ביציה משתי ביצים או פנקייק'ס נאים יותר ממה שיוצא עם זה.
לצפיה ב-'יש לנו שניים, ואנחנו לא משתמשים בהם'
יש לנו שניים, ואנחנו לא משתמשים בהם
21/04/2018 | 09:11
1
85
לצפיה ב-'57+ שנה גם אני הסתדרתי בלי.'
57+ שנה גם אני הסתדרתי בלי.
21/04/2018 | 10:16
188
בזמן האחרון, מאז שקניתי זה ממש מוצא חן בעיניי. לביציות בעיקר.
לחביתה עם פטריות או בצל או גיוון דומה כפי שאני מכין חביתות בד"כ
ברור לי שזה לא יתאים, לא מתכוון לנסות אפילו.
לצפיה ב-'האמת היא שלא זכור לי כל-כך מסעדות/בתי קפה'
האמת היא שלא זכור לי כל-כך מסעדות/בתי קפה
21/04/2018 | 10:38
19
172
שמתשתמשים ברינג לביציות.

בבית אני מכין לפעמים ביצה עין ומעולם לא היתה לי בעיה של התפרקות של הביצה. אני פשוט משתמש במחבת נון-סטיק, עם טיפה חמאה.

לצפיה ב-'ייתכן שבישראל משתמשים פחות, באמת לא יודע.'
ייתכן שבישראל משתמשים פחות, באמת לא יודע.
21/04/2018 | 11:29
5
136
במדינות אחרות זה נפוץ ביותר.
הבעיה היא שמחבת נון סטיק ולא בהכרח בציפוי טפלון  אלא גם בציפוי קרמי
בשימוש אינטנסיבי מפסיקה די מהר להיות נון סטיק כאשר משתמשים בה גם
לטיגונים אחרים מלבד חביתות/ביציות.
עברתי הבוקר על מחבתות בחנות וראיתי שיצאה סידרה חדשה של חברת TEFAL.
נון סטיק כמובן.
יש לי ווק שלהם שהוא באמת מעולה מסידרת הטיטניום אבל יצאה עכשיו סידרה
חדשה שנרקאת בלאק משהו שאמורה להיות טובה יותר (ויקרה יותר כמובן).
נראה לי שארכוש אחת לניסיון. הן במבצע עד סוף החודש.
לצפיה ב-'תלוי בסוג המחבת. בסוגים הפחות טובים זה באמת מהר'
תלוי בסוג המחבת. בסוגים הפחות טובים זה באמת מהר
21/04/2018 | 17:38
4
84
הסוגים הטובים יותר מחזיקים אצלי מעמד ונשארים נון-סטיק שנה או יותר בשימוש אינטנסיבי (כלומר לפחות פעם ביום אם לא יותר).

ויש הרבה איכויות שונות של ציפויים. יש גם מחבתות קרמיים באיכות ירודה שמאבדים את הנון-סטיקיות שלהם תוך פחות מחודש, ויש מחבתות טפלון איכותיים שנשארים טובים להמון זמן. במילה "טפלון" אגב משתמשים כשם כללי לציפוי PFTE, חלקם ברמה ירודה. לטפלון המקורי של חברת דופונט יש כמה רמות איכות, כשהצפוי ברמה ההכי גבוהה שלהם, שהוא תלת-שכבתי, עמיד באותה מידה כמו הציפויים הקרמיים ההכי טובים.

לא יודע מה זמין בתאילנד, אבל סוג שאני קונה הרבה פעמים בחנויות אסיאתיות בארה"ב זה מחבת של חברה קוריאנית בשם JoyCook, עם ציפוי שנראה כמו שיש (שחור עם נקודות לבנות) שעולה כאן פחות מ-20 דולר ומחזיק מעמד די הרבה זמן.

לצפיה ב-'בתאילנד, לפחות בשתי הערים המרכזיות הכל זמין.'
בתאילנד, לפחות בשתי הערים המרכזיות הכל זמין.
21/04/2018 | 19:08
2
89
אני מחזיק מחבתות TEFAL מסידרת טיטניום ושל GREENPAN בציפוי קרמי,
שתיהן חברות נחשבות.
יש לי גם מחבת פסים מברזל יצוק של Le Creuset ועדו מחבת פסים של חברה
דנית בשם SCWCANPAN.
כולן חברות ראויות ללא ספק. הפסים לא רלבנטיות לענייני חביתות ולנושא ההידבקות
בכלל, לשאר נדבקים דברים לא מעט וחביתות במיוחד. יש עדיפות מסויימת ל TEFAL.
מחר כנראה אקנה פסים חדשה של Le Creuset כי מהקודמת נשברה פיסה בנפילה
השבוע ואת ה TEFAL מהדור החדש לראות מה הסיפור.
סה"כ במהלך חיי עברו תחת ידי די הרבה מחבתות מדי הרבה חברות, כולן נחשבות,
בסופו של דבר תמיד נדבקו אליהן חביתות בסופו של דבר. כן, כולל החברה הקוריאנית הנ"ל.
שנה עד לתחילת ההידבקות זה מעט זמן לתפיסתי. אני מעוניין במחבת שגם לאחר
5 שנים לא ידבק אליה כלום.
לצפיה ב-'אני פשוט קונה כל שנה או שנה וחצי מחבת חדש'
אני פשוט קונה כל שנה או שנה וחצי מחבת חדש
21/04/2018 | 23:49
1
54
את גרינפאן אני לא אוהב. כשקניתי פעם אחת לנסות, הוא איבד את הנונסטיקיות שלו אחרי שבוע. Tfal הם בסדר, אבל הם לא נותנים את התמורה ההכי טובה למחיר לטעמי. לפחות בארה"ב. סקאנפן הם מעולים, אבל יקרים מידי לטעמי (עולים כאן 100$ למחבת אחד). יש להם לכאורה אחריות "לכל החיים", אבל הניסיון שלי הוא שאפילו אצליהם הציפוי לא שורד הרבה מעבר לשנתיים בשימוש אינטנסיבי. לה-קרוסט הם מאד יפים, אבל בעיני גם לא שווים את המחיר.

אני מעדיף לקנות מוצרים שנותנים יחס טוב של תמורה למחיר, תוך ידיעה שתוך שנה או מקסימום שנה וחצי אצטרך לזרוק ולקנות חדש. כמובן שזה רק לגבי המחבת העיקרי שלי. שאר כלי הבישול שנמצאים בשימוש פחות אינטנסיביי שורדים הרבה יותר זמן.

יש לי גם מחבת מברזל יצוק ללא ציפוי של Lodge, שאני משתמש בו גם המון. בעיקר לצריבת דגים ופירות ים, הכנת סטייקים וקליית ירקות. הוא לא לגמרי נון סטיק, אבל בגלל שאין ציפוי שיכול להתקלף ולהנזק, הוא יכול להחזיק מעמד כמעט לנצח. מקסימום, עושים seasoning מחדש.

(ומחבת פסים זה נחמד, אבל יותר קשה לנקות אותו).

לצפיה ב-'לסיכום נושא המחבתות מבחינתי, זה מה שרכשתי היום'
לסיכום נושא המחבתות מבחינתי, זה מה שרכשתי היום
22/04/2018 | 18:19
43
כאשר המחבת העליונה בתמונה היא זו שנשתברה.
ה Le Creuset תחזיק מעמד גם אחרי אני מניח אם היא לא תיפול גם. די מפליא
למעשה איך לא שיברה את הזכוכית של הכיריים שפגשה בה בדרכה לריצפה.
עלתה מעט מעל 90$ מחליפתה.
עם ה TEFAL ימים יגידו מה יהיה. עלות כ 25$.

לצפיה ב-' בדיוק, היום מקובל למשל ציפוי עם נקודות ושכלולים כאלה'
בדיוק, היום מקובל למשל ציפוי עם נקודות ושכלולים כאלה
21/04/2018 | 19:23
62
אבל אצלי במחבתות יש סתם טפלון הכי פשוט ורגיל שיש, בלי שום טקסטורה מיוחדת...
לצפיה ב-' כנ"ל. עוד לא קיבלתי בבית קפה חביתה שהוכנה ב"רינג"'
כנ"ל. עוד לא קיבלתי בבית קפה חביתה שהוכנה ב"רינג"
21/04/2018 | 15:29
12
106
בבית אני משתמשת במחבת קרפים שטוחה וב"הופכנים" גדולים ונוחים ואין  בעיה. השיטה היא לא להציף את כל שטח המחבת ולהשאיר קצת שוליים וגם לתת לה להיעשות בסבלנות ולא לנסות להפוך בטרם עת. אין לנו מחבתות "נון-סטיק", די לי בטפלון רגיל (אבל איכותי) עם קצת תרסיס שמן, עושה את העבודה.
לצפיה ב-'טפלון זה לא "נון סטיק" ? (אחד מהם)'
טפלון זה לא "נון סטיק" ? (אחד מהם)
21/04/2018 | 15:34
11
23
לצפיה ב-'תלוי בהגדרה שלך... ממה שאני מכירה טפלון רגיל הוא סתם טפלון'
תלוי בהגדרה שלך... ממה שאני מכירה טפלון רגיל הוא סתם טפלון
21/04/2018 | 15:43
87
(ומלווה אותנו כבר עשורים רבים) ואילו מילות הקסם "נון סטיק" הן שיווק חדש (יחסית) בתחום כלי הבית ולרוב מתייחסות למחבתות מצ'וכללות יותר (למשל בציפוי קרמי) ולא סתם "טפלון" (שקצת יצא מהאופנה אחרי כל מיני כתבות על בעיות בריאותיות).
לצפיה ב-'ברור שכן'
ברור שכן
21/04/2018 | 16:34
14
לצפיה ב-'כן, טפלון זה אחד הסוגים של נון-סטיק'
כן, טפלון זה אחד הסוגים של נון-סטיק
21/04/2018 | 17:40
6
150
יש טפלון (או באופן כללי ציפוי מבוסס פולימר), יש ציפויים קרמיים למיניהם, יש hard-anodizied, ואולי יש עוד דברים ששכחתי.

לצפיה ב-'זה נכון בעיקרון, אבל בפועל מחבתות טפלון פשוטות לא זוכות לכך'
זה נכון בעיקרון, אבל בפועל מחבתות טפלון פשוטות לא זוכות לכך
21/04/2018 | 17:48
5
79
וממה שאני רואה הסיסמה השיווקית הזאת שמורה בימינו לציפויים מתוחכמים יותר (שחלקם מבוססים גם על טפלון, אבל מצ'וכלל יותר, לא "פושט"). אגב, אני גדלתי רק עם מחבתות טפלון רגילות ולא הייתי מודעת לכך שיש בכלל אופציה אחרת...
לצפיה ב-'נסי כאן למשל -'
נסי כאן למשל -
21/04/2018 | 18:32
2
68
מקור רציני, ובעברית -
וממנו נצטט :
"...רוב הציפויים של מחבתות הנוֹן סטיק הם וריאציות של שני סוגי חומרי גלם: ציפוי Ptfe (הידוע כ"טפלון") וציפוי קרמי"
וגם
"טפלון הוא שם מסחרי לחומר בשם Ptfe - ציפוי נון סטיק...."

וכדי שלא נראה כמפגרים אחרי העולם הרחב, ראי כאן, אצל הגויים -

"with Teflon Classic From DuPont non-stick coating "

כך שאני חושב שאפשר לסכם ולאמר שבימינו הסיסמה השיווקית הזו שמורה *גם* לטפלון.
לצפיה ב-'שים לב למילה "וריאציה" ובדוק מה משווק בסיסמה הזאת'
שים לב למילה "וריאציה" ובדוק מה משווק בסיסמה הזאת
21/04/2018 | 19:19
1
49
ממה שאני רואה בפרסומות ובחנויות בישראל זה לא "סתם" טפלון פשוט מהסוג הוותיק.
לצפיה ב-'מפני שהטפלון הוא ותיק'
מפני שהטפלון הוא ותיק
21/04/2018 | 21:07
59
וכעת מעדיפים להשתמש במילים משווקות אחרות. גם הכימיה והשימושים בחומרים שונים התפתחו, ושוב, משתמשים במילים אחרות בהתאם לחומרים ולגילגולים השונים שלהם.
לצפיה ב-'"טפלון" זה שם שיווקי, נון סטיק זו לא סיסמה שיווקית אלא המונח'
"טפלון" זה שם שיווקי, נון סטיק זו לא סיסמה שיווקית אלא המונח
22/04/2018 | 02:46
1
59
השם "טפלון" זה סימן מסחרי רשום של חברת דופונט. המונח "נון-סטיק" מתייחס לכל ציפוי שמונע הדבקה של המזון. זה כמו "קלינקס" לעומת נייר טישו.

לצפיה ב-'גם זה נכון בעיקרון, אבל מלכתחילה התייחסתי לשימוש בפועל '
גם זה נכון בעיקרון, אבל מלכתחילה התייחסתי לשימוש בפועל
22/04/2018 | 03:09
14
לצפיה ב-'PTFE ושלא יעבדו עליכם'
PTFE ושלא יעבדו עליכם
22/04/2018 | 23:56
1
112
אתחיל מהסוף.
אין לנו היכולת לדעת מה הרכב הציפוי שעל המחבת/סיר.

טפלון זה לא שם של פולימר, אלא מותג של חברת דופונט. בדיוק כמו ניילון(פוליאמיד). ניילון נצמד אגב, אינו ניילון אלא פוליאתילן(PE).
"טפלון" זה חומר ששמו הרשמי זה PTFE.

"נון סטיק" זה כבר שם להדיוטות.
אני הייתי מעדיף לקנות כלי עם לוגו רשמי של טפלון/דופונט(חברה מכובדת ביותר) מאשר איזו כותרת חסרת משמעות ועל סף הרמאות כמו "נון סטיק".
לצפיה ב-'"גובל ברמאות"? טוב שלא הגזמת'
"גובל ברמאות"? טוב שלא הגזמת
23/04/2018 | 05:44
89
אבל חוץ מזה, אלא אם פיספסתי משהו, לא נראה לי שהוספת הרבה מעבר למה שכבר כתבתי.

לצפיה ב-'משטור של המזון שלנו'
משטור של המזון שלנו
22/04/2018 | 23:58
98
אני אישית לא מתחבר אבל איש איש ועיגולו
לצפיה ב-'ביקור במסעדת מוסא בג׳סר א זרקא '
ביקור במסעדת מוסא בג׳סר א זרקא
21/04/2018 | 21:45
3
295
בגיליון חגיגי למקומות בילוי לפסח הייתה המלצה על מקומות שחייבים לבקר בהם, מיוחדים במינם, מסעדת מוסא בג׳סר א זרקא הופיע כאחד מהמקומות הללו, חופים שמזכירים את סיני, חוף ים פראי , סלטים טריים טריים ודגים שנמשו מהים ע״י מוסא וישר לצלחת, היום יום שבת הזדמן לי להיות בסביבה , התקשרנו לוודא שיש דגים ובאנו, נקצר ונאמר החוף פראי ויפה  וזהו כל השאר כנראה מי שכתב את הכתבה בדה מליבו, המסעדה ממוקמת על חוף הים, הדרך אליה רצופה פחי אשפה מלאים ואשפה פזורה על הריצפה, המסעדה זו מרפסת שנמצאת באחד המקומות המדהימים בארץ אבל מלוכלכת, קבלת הפנים היא בעיקר מה זבובים ששהו שם לרוב בשעה זו, מהמארחים היא צוננת, השולחנות ברובם נשארים עם שאריות האוכל הרבה אחרי שהסועדים הלכו, על השולחן פלסטיק מזוהם ומכוער שמנקים אותו במטלית מזוהמת עוד יותר, יושבים דקות ארוכות וממתינים לפינוי השולחן ועוד דקות ארכות יותר להזמין, לבסוף מגעים צלוחיות קטנות ממש ועליהם מריחה קלה של חומוס סביר, טחינה מימית, סלט שאומנם נחתך עכשו ללא טעם סלט כרוב סביר מינוס ופיתות, את הדגים בקשנו לראות , נראים אכן טריים ואמרנו לעצמנו ההתחלה גרועה אבל בדגים בטוח יפתיעו, זה לא קרה, הדגים מטוגנים כנראה בשמן פושר חסרי טעם לחלוטין עדיין עם הקשקשים ועוד לא נרחיב, ונשארו במחשבה עוד שעות ארוכות בגלל תחושת הגועל שכל הזמן עלתה, שתיה צריך לקום לקחת מהמקרר לבד ואז נחשפים למטבח המאולתר , ספק אם יש מים זורמים, לא נקי כאן בכלל (את זה ראינו אחרי שאכלנו), 110 ש״ח תעלה מנת דגים זוועה , כולל כולם סלטים צ׳יפס אומנם אמיתי אבל שוחה בשמן שוב כנראה פושר, לא מומלץ בכלל, אחד מהמקומות הזוועתיים שביקרתי בהם אי פעם , הטענה היא בעיקר לעצמי שנשארתי ושהאמנתי שביקורת מסעדות בעיתון מתבססת על מציאות
לצפיה ב-'תנחומיי. לפחות לא גורשתם מהעיר אחרי הדגים.'
תנחומיי. לפחות לא גורשתם מהעיר אחרי הדגים.
22/04/2018 | 03:09
78
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
22/04/2018 | 06:59
166
אם הכוונה לצריף של מוסא, אז קראתי כמה דיווחים וביקורות על המקום. זהו מקום מוכר גם לשביליסטים (ההולכים בשביל ישראל) וגם לעיתונאי אוכל שכתבו עליו.

חבל שהחוויה שלכם היתה שונה.
לצפיה ב-'חווית סיני אמיתית ...'
חווית סיני אמיתית ...
22/04/2018 | 10:30
214
ג'אסר ככלל היא מקום עם כל כך הרבה פוטנציאל וכל כך הרבה כוונות טובות וכספים מושקעים שם והוא פשוט לא מצליח להתרומם.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
19/04/2018 | 18:21
6
8
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'שפים איטלקים כובשים את בירת הנגב'
שפים איטלקים כובשים את בירת הנגב
19/04/2018 | 18:52
87
בשבוע הבא בתאריכים 23-26 השף דרור שושן, שף קבוצת קמפאי הבאר-שבעית יארח בפסטיבל איטלקי קולגות מאיטליה: שף פיירו לבצ'יו, שף ג'יאן לוקה רוברטי ושף פאולו מאזוני. השפים יתארחו במסעדות קפאסה, הספרייה וכפרה טאפס אנד בר.
השף ג'יאן לוקה רוברטי יתארח במסעדת הספרייה
ג'יאן לוקה  רוברטי  למד במוסד הקולינארי "אנגלו קלטי", התמחה באזורים שונים באיטליה, עבד במסעדות באיטליה והקים מסעדות איטלקיות בצ'כיה. הוא משמש כשף הראשי של קבוצת הפסטה הטרייה "מישליס" של רשת "eataly". 
בין המנות שיגיש רוברטי במסעדת הספריה:
  • טרטר טונה אדומה עם חציל, יוגורט, פסטה מטוגנת ואבקת צלפים;
  • פסטת טונרלי ברוטב גבינה ופלפלת "Ai tre pepi";
  • ריזוטו עם קרם אפונה, גבינת בוראטה ורסק עגבניה.

השף פיירו לבצ'יו (‏‎Piero Lovecchio‎‏) יתארח במסעדת קפאסה 
לבצ'יו הינו פיציולו עטור פרסים מקלבריה. הוא פועל במתחם Fico החדש בבולוניה, מרצה על בצקים, ומאמין בשימוש בחומרי גלם טבעיים ומקומיים בלבד.
התפריט של לבצ'יו במסעדת קפאסה יכלול 7 פיצות מיוחדות, ביניהן:
  • פיצת אנטיפסטי - עגבניות ,מוצרלה בופאלו ,קישואים, חצילים ופלפלים עשויים בגריל, פירורי לחם קלויים, גבינת פארמג'יאנו ואורגנו;
  • פיצה שרי צבעונית -  עגבניות, מוצרלה, עגבניות שרי במגוון צבעים, גבינת פטה מלוחה ואורגנו;
  • פיצת קינוח – נוטלה אגוזי לוז, קרם פטיסייר, קולי של פירות, אבקת סוכר וקצפת.
השף פאולו מאזוני יתארח במסעדת כפרה טאפס אנד בר
השף פאולו מאזוני, נולד וגדל ברומא באיזור קמפו דה פיורי. הוא החל את דרכו והשכלתו הקולינארית במסעדות היהודיות המפורסמות ביותר בגטו של רומא, ובמסעדות המתמחות במטבח הרומאי ("בלה קרנה", ו"ג'יגטו" ועוד). 
בין המנות בתפריט של מאזוני במסעדת כפרה:
  • לחם קלוי עם בורטה, אנשובי  ועולש​;
  • אורז אסור שחור עם דג שיבוט (קוד), בצל טרופאה, זיתים שחורים וצל​פים;
  • מנת דג בקלה בסגנון רומאי. 
 נותני החסות לפסטיבל האיטלקי שיתקיים בבאר שבע הן חברת ריסטרטו ומחלבות טרה.

הספריה, רחוב נפחא 25, באר שבע. טלפון : 08-6655120
מסעדת קפאסה, רחוב חיל ההנדסה 1, מתחם ביג, באר שבע. טלפון : 08-6655122
כפרה בר אנד טאפס, רחוב סמילנסקי 25, באר שבע, טלפון: 08-6654854

לצפיה ב-'שבוע הפרעצל ב"ביר גארדן" '
שבוע הפרעצל ב"ביר גארדן"
19/04/2018 | 18:57
77
לרגל יום הפרעצל הבינלאומי, קבוצת ה"ביר גארדן" תחגוג במשך שבוע שלם את האהבה לפחמימה הגרמנית, עם קולקציית פרעצל'ס שתמנה 7 כעכים שונים. שבוע הפרעצל יתקיים בשבוע הבא בין התאריכים 22-26/4, בשני הסניפים של "ביר גארדן" בכיכר דיזנגוף בת"א ובמתחם G בכפר-סבא.

בתפריט הפרעצלים:
  • מיני פרעצל- 2 מיני פרעצל עם קרם אספרגוס וסלט ירוק (32 ש"ח);
  • פרעצל חם מתנור אבן - קרם פרש, עגבניות מרוסקות וחריף (32 ש"ח);
  • פרעצל גרבלקס- כריך פרעצל עם סלמון כבוש, גבינת שמנת, עירית ובצל אדום (34 ש"ח);
  • פרעצל מרגריטה- פרעצל פיצה אפוי עם רוטב עגבניות קלאסי וגבינת מוצרלה (38 ש"ח);
  • פרעצל וורסט- נקניקיית עגל עטופה בפרעצל ואפויה בבשמל צ'דר (42 ש"ח);
  • זוסה פרעצל קינמון- פרעצל מבצק פילו מתוק עם רוטב שוקולד נוטלה (24 ש"ח);
  • פרעצל וניל- פרעצל מתוק עם קרם וניל, תותים טריים, שטרויזיל חמאה ואבקת סוכר (34 ש"ח)
שבוע הפרעצל ב"ביר גארדן" המקורי
תל אביב - ריינס 2, כיכר דיזנגוף, ת"א (054-527-4512)
כפר סבא - ויצמן 207, מתחם G, כפר סבא (099-539-631)

לצפיה ב-'צ'יקטי חוגגת יום הולדת ארבע'
צ'יקטי חוגגת יום הולדת ארבע
19/04/2018 | 19:03
57
מסעדת צ'יקטי התל אביבית תחגוג את ביום שישי ה- 27/4 את יום הולדתה ה-4, ולרגל המאורע תקיים מסיבת "ספונטינו" (הטאפאס האיטלקים) איטלקית וקיצית, עם מנות ספיישל קטנות ודרינקים מרעננים מארץ המגף.

מסיבת יום ההולדת של "צ'יקטי" תתקיים במתכונת בר פתוח, עליו יונחו מנות ספונטינו רבות ומגוונות.
כמו כן, יוצע תפריט עשיר במיוחד של קוקטיילים קיציים מארץ המגף, דוגמת  נגרוני עם טימין (ג'ין בומבי מושרה בטימין, מרטיני ביטר, מרטיני רוסו), לימון שפריץ (מרטיני ביאנקו, לימונצ'לו, ביטר לימון, בירה), מרטיני, קערת פונץ' גדולה, מבחר יינות ועוד.
כל המנות והאלכוהול בתפריט הספיישלים באירוע יהיו במחיר מוזל של 25 ש"ח .

בין המנות שיוצעו במסיבת הספונטינו:

מנות המוגשות על לחם
  • קרוסטיני כבד קצוץ, סלט ביצים, סלמון מעושן ועוד
  • פאדינה - סלסה וורדה, מוצרלה וברזאולה
  • פיצטות -  ביאנקה זוקיני, סלומי, מורטדלה
  • פריטטה במגש חתוכה לקוביות עם מגוון תוספות (אנשובי ,שרימפס קר, ביצי דג ,פורטבלו , בפאלנצ'ה ופרמזן )
 מהים-דגים /פירות ים:
  • מחבת מולים גדולה קרמבל, פרושוטו
  • סלט קר של פירות ים
  • פריטו מיסטו קלמרי ,לברק ,אנשובי ,עלי מרווה ושרימפס 
  • אויסטרים
  • פולפטה סרדא –קציצות סרדינים 
  • קונכיות חסה עם דג נא קצוץ על הסכין והצזיקי של האיטלקים
 ירקות:
  • ארטישוק אלה רומנה משומר \טרי עם לימון
  • אספרגוס על מקל
פריטו:
  • פנזרוטי מטוגן במילויים שונים
  • ניוקי (גדול )מטוגן – קאצ'ו אי פפה
  • פרח קישוא מטוגן
  • ארנצ'יני – כדורי ריזוטו פריכים

לצפיה ב-'קלואליס הכשרה - תפריט אביבי חדש'
קלואליס הכשרה - תפריט אביבי חדש
19/04/2018 | 19:08
45
השף ויקטור גלוגר משיק בימים אלו תפריט חדש במסעדה הכשרה שלו – קלואליס אשר ממוקמת במלון הילטון ת"א.

בין המנות:
  • סלט השף עם ביצה עלומה, קרפצ'יו סלק, חסה, מלפפון, זוקיני, פקאן מסוכר, צ'יפס ארטישוק ורוטב ויניגרט מלון 68 ₪;
  • סלט חצילים קלויים, צנונית, מלפפון, בצלי שאלוט ותחרה של חציל שחור 55 ₪;
  • מנת סלמון נורווגי בעישון ביתי של השף ויקטור גלוגר עם בליני, איולי וסאבי וקוויאר סלמון 64 ₪;
  • מנת שקדי עגל על ברוסקטה, איולי חרדל, אפונת שלג וזיתי קלמטה 78 ₪;
  • סשימי דג ים במרק הדרים ואניס, מוגש עם פלחי פירות הדר, זיתי טאסוס וקוויאר 78 ₪;
  • טרין כבד אווז, קרם פורט ושזיף שחור, מוגש עם עוגת גזר 128 ₪;
  • מנת ברווז ישראלי - חזה ברווז עם דלעת מקורמלת, ערמונים, בטטה, אדממה וקרם ירקות כתומים 169 ₪.

קלואליס הכשרה, מלון הילטון תל אביב. טלפון: 03-520-2127

לצפיה ב-'השפית אביבית פריאל מתארחת בפופינה'
השפית אביבית פריאל מתארחת בפופינה
19/04/2018 | 19:10
57
מסורת האירוחים של השף אוראל קמחי במסעדת פופינה מממשיכה, והפעם יארח קמחי את השפית אביבית פריאל ממסעדת אוזריה לערב אביבי משותף שיתקיים ביום שלישי הבא ה- 24/4.

תפריט הערב:
  • פורל מעושן ועלים ירוקים- פטרוזיליה, נענע, צ'רוויל, חמציץ, רשאד, שקדים שבורים וליים 68 ₪;
  • ברוסקת סביצ'ה- פיסל צלוי, פלמידה לבנה, סלסת אבוקדו, שמן עלי גפן ואורז אסור פריך 72 ₪;
  • קלמארי צרוב- פפריקה מעושנת, תבשיל לשון הפר ולוביה, סלסת עגבניות מגי 74 ₪;
  • פיצה סופלאקי- קוביות מוסר ים, בצל ועגבניה צלויים, ציזיקי, רוקט ושמן זית יוזו 78 ₪;
  • פטוצ'יני שחור- פסטה עבודת יד מושחרת בדיו של דיונון, סרטנים, ביסק סרטנים וצ'רוויל 88 ₪;
  • נתח קצבים- פולנטה פריכה צלויה על הגריל, שקדי טלה, רוטב טלה ושורש סלרי צלוי 118 ₪;
  • מילפיי עיזים- מוס גבינת עיזים,טוויל שקדים וקרמל, וקונפיטורה של מישמש אוזבקי 52 ₪.
הארוחה תלווה בתפריט ספיישל קוקטיילים על בסיס בוכא בוקובזה.

מסעדת פופינה, רחוב אחד העם 3, נווה צדק, תל-אביב. טלפון:  03-575-7477

לצפיה ב-'מוזיקה ויין ביקב אורטל'
מוזיקה ויין ביקב אורטל
19/04/2018 | 19:17
29
מרכז המבקרים של יקב אורטל אשר ברמת הגולן, יארח סדרה של מופעים והרצאות בנושא מוזיקה ותרבות המלווים בטעימות יין של היקב.

מחר, יום שישי ה- 20/4 בין השעות 15:00 ל- 17:00 יערך המופע של הזמרת עינב ג'קסון כהן, מהקולות הנשיים היצירתיים והבולטים בשמי האינדי בארץ, פסנתרנית, יוצרת וקול ייחודי עדין, שחוגגת אלבום חדש - שני לבבות, עליו עבדה במשך השנתיים האחרונות.

ביום חמישי הבא ה-  26.4, בין השעות 20:30 ל- 23:30, תיערך הרצאה של אופיר טובול, דיג׳יי, חוקר תרבות ומגיש בתאגיד השידור ״כאן״. נושא ההרצאה: "סיפורה של המוסיקה הים תיכונית בישראל". טובול יוצא למסע חד פעמי עם שירים, סיפורים וקטעים הנדירים;  מהכרם עד קיסריה, מקזבלנקה עד סלוניקי, מאריס סאן ועד זוהר ארגוב; מ״מוזיקת הקסטות״ של התחנה המרכזית הישנה ועד לכיבוש המיינסטרים הישראלי.

המשתתפים ייהנו מהיינות של יקב אורטל ביניהם:  רוזה 2017, געש 2014, וקברנה פרנק 2014. תהיה גם מכירה של יינות היקב במחירים מיוחדים

כרטיסים בהזמנה מראש: 40 ש"ח
להזמנות: 04-6960770

לצפיה ב-'ג'ינג'ר אילת - לא מקום של אירוח '
ג'ינג'ר אילת - לא מקום של אירוח
21/04/2018 | 00:50
1
223
בשעה מאוחרת המסעדה מטונפת, מלא זבל על הריצפה ועל הכסאות. עמדנו כמה דקות בתוך הזוהמה וביקשנו כמה פעמים ממלצרים שונים שינקו את המקום כדי שנוכל לשבת. בסוף אנחנו ניקינו את הכסאות עם המפיות וסוף סוף הגיע בחור עם מטאטא. המלצרית כנראה חשבה שמורידים לה חיוכים מהמשכורת - גישה מליטנטית של חתך דיבור קצר ותקיף. באתר המסעדה מספרים על "שולחנות אינטימיים ורומנטיים", זה פשוט בדיחה. המסעדה צפופה בצורה בלתי הגיונית. אתה ממש יושב עם השולחנות הסמוכים (סטייל זוזוברה). מכיון שאנחנו נשקנו לשולחן פינתי אחר השולחן הפנימי לידנו לא היה נגיש למלצרים שכל הארוחה העבירו מעל הראש שלנו צלחות אליו,ניהלו מעלינו שיחה עם היושבים בו והתחככו בנו מאד כשנאלצו להתעקש להגיע אליו. האקוסטיקה מחרידה ולמזגן יש שני מצבים בלבד: קפוא או כבוי. לא מדובר בתקלה מכיון שבביקורות קודמות ניתן לראות שהתלונה עולה כבר לפני כמה חודשים.
כל דבר צריך לבקש כמה פעמים, תפריטים אין מספיק אז חלקנו, המנות העיקריות הגיעו לפני שהשולחן פונה וכשאמרנו למלצרית שאין איפה להניח את הצלחות היא ביקשה שנחזיק אותן עד שהיא תסיים ומישהו יבוא לפנות (לא היא כמובן...). אמיתי. גם כשפינו פינו רק כדי שיהיה מקום להניח צלחות אחרות, מפיות משומשות או קעריות מלאות בזנבות שרימפס לא טרחו לקחת.
האוכל טעים אם כי מתומחר בהגזמה.
בדרך החוצה אמרתי לאחמ"ש שהאוכל טעים אבל השירות הוא מהגרועים שניתקלנו בו. הוא ענה באגרסיביות "אין שום בעיה" וסובבאת הגב בהפגנתיות. זה די מסכם את רוח הדברים
לצפיה ב-' על הדיווח וחבל שזו היתה החוויה שלכם'
על הדיווח וחבל שזו היתה החוויה שלכם
21/04/2018 | 08:49
137
השארתם טיפ?

אם תירשמי לתפוז, תוכלי לקבל התראות על תגובות לפוסט שלך.
לצפיה ב-'שלום חברים מחפשת מסעדה לשבת בצהרים'
שלום חברים מחפשת מסעדה לשבת בצהרים
18/04/2018 | 13:07
4
143
מסעדה ליום הולדת לסבא בן 92.בסגנון כמו קופי בר (אין שם מקום לצהרים)..
באזור תל אביב.
אתם יכולים בבקשה להמליץ לי

לצפיה ב-'מגזינו, בראסרי'
מגזינו, בראסרי
18/04/2018 | 14:19
43
לצפיה ב-'קפה נואר גם יכולה להתאים'
קפה נואר גם יכולה להתאים
18/04/2018 | 16:41
2
38
לצפיה ב-'אולי גם גוצ'ה דיזנגוף?'
אולי גם גוצ'ה דיזנגוף?
18/04/2018 | 17:15
1
28
לצפיה ב-'חושבת שיותר גוצ'ה דיינר באבן גבירול'
חושבת שיותר גוצ'ה דיינר באבן גבירול
19/04/2018 | 08:33
112
התפריט יותר מגוון.
לצפיה ב-'HONG MIN מסעדה הונג קונגית, מרכז BIG C, דרך רמה 4, BANGKOK.'
HONG MIN מסעדה הונג קונגית, מרכז BIG C, דרך רמה 4, BANGKOK.
16/04/2018 | 19:27
8
312
שבבנגקוק אין מה לחשוש ובפעמים רבות אף רצוי לאכול במסעדות בקניונים כבר כתבתי בעבר.
היום התלבטנו בין שני קניונים שבשניהם מסעדות הונג קונגיות משובחות ומאחר ורק באחד מהם
ניתן לקנות בשר כבש שרציתי לקנות בחרנו בזה שבחרנו.
לאחר הקניות הלכנו למסעדה. את העגלה עם הקניות השארנו בחוץ בידיעה שאף אחד
לא יגנוב משם כלום מחד ושלא ידווחו עליה כחפץ חשוד מאידך.
הזמנו: סלט שעועית ירוקה עם בשר חזיר טחון וצ'ילי שהיה מוצלח ביותר.
אורז מטוגן עם פירות ים שהגיע גם עם קוביות האם שהיה רק בסדר אבל זה בגלל שזוגתי מזמינה
בכל מסעדה סינית והפכה אצלנו לשיגרה, למי שלא מורגל בזה כנראה שזה היה טוב מאוד.וגולת הכותרת, פקין דאק שהיה היום במבצע, כ 50 ש"ח בלבד.
היה מוצלח לחלוטין אבל אני אוהב במיוחד את מבצעי סרטן המונגרובים שלהם.
אח"כ כמובן הגיע בשר הברווז בנפרד.
יחד עם תה צמחים יפני ובקבוק בירה תאילנדית עלתה הארוחה כ 130 ש"ח, נשאר מספיק לקחת לנערה.

לצפיה ב-'נערה?'
נערה?
17/04/2018 | 10:11
7
55
לצפיה ב-'הבת של זוגתי. הזכרתי אותה גם בדיווח הקודם על המסעדה האיטלקית'
הבת של זוגתי. הזכרתי אותה גם בדיווח הקודם על המסעדה האיטלקית
17/04/2018 | 18:48
6
193
באותו הקשר שהבאנו לה אוכל מהמסעדה שהיינו בה.
איכשהו יצא שבשתי הפעמים האלו היא עבדה בשעות
שיצאנו לאכול.
למעשה אולי נכון כבר לקרוא לה אישה. איך קוראים לעלמה בת 20?
עבורי היא נערה כי אני מכיר אותה מגיל 10.
לצפיה ב-'אני מכנה את הבן שלי "נער" והוא כבר בן 25'
אני מכנה את הבן שלי "נער" והוא כבר בן 25
17/04/2018 | 19:05
3
66
לצפיה ב-'אם כך ההגדרה שלי לבת 20 "נערה" נשמעת סבירה, '
אם כך ההגדרה שלי לבת 20 "נערה" נשמעת סבירה,
17/04/2018 | 20:32
2
155
אבל כמובן שאני לא מצפה מדקלה שתזכור שלזוגתי יש בת ובטח לא כשבפוסט הקודם
כתבתי כמדומני בת זוגתי ולא נערה.
לצפיה ב-'לא שמתי לב שציינת את זה בפעם שעברה '
לא שמתי לב שציינת את זה בפעם שעברה
18/04/2018 | 13:58
1
23
לצפיה ב-'כפי שכתבתי, לא ציפיתי שתשימי לב. זה לא פורום משפחות '
כפי שכתבתי, לא ציפיתי שתשימי לב. זה לא פורום משפחות
18/04/2018 | 17:14
24
לצפיה ב-'איך השנים חולפות להם...הילדה הפכה לנערה בת 20, מה זה אומר'
איך השנים חולפות להם...הילדה הפכה לנערה בת 20, מה זה אומר
17/04/2018 | 23:46
1
167
לגבינו?

לצפיה ב-'לגבי לפחות רגל אחת בקבר '
לגבי לפחות רגל אחת בקבר
18/04/2018 | 01:23
43
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
15/04/2018 | 10:30
41
55
המשך>>
לצפיה ב-' בר א וין: נווה מדבר צרפתי קלאסי במיטבו'
בר א וין: נווה מדבר צרפתי קלאסי במיטבו
16/04/2018 | 15:16
4
504
כשהשירות מקצועי ובמטבח עובד טבח מיומן וכשרוני עם ים כבוד למסורת, נוצרת חווייה ייחודית בתל אביב, בקיצור: אחת הארוחות היותר טובות בנמצא.

אז איך נתחיל הפעם? שוב נגיד שקשה להיות מסעדה בתל אביב? שוב נקונן על כך שרוב השפים עבר לאוכל רחוב? שוב ניתן צל"ש למסעדה שמחזיקה מעמד? כל זה כבר קראתם באלפי ביקורות לפני זו הנוכחית. אז מה חדש? כלום. לפעמים לא צריך לחדש. לפעמים אין כל רע בקלאסיקה מבוצעת היטב, בלי כפיים או תפריט מחניודה סטייל. שיהיה ברור: בניגוד למבקרים מהוללים אחרים (מישהו אמר ביצה עלומה?) לי אין בעיה עם משחקי מילים, חביבים עד מטופשים ככל שיהיו, כל עוד יש להם גיבוי במטבח. לצערנו, בארבעה מתוך חמישה מקומות הבלון מתפוצץ מהר מאד והמטבח מתגלה במערומיו. לכן, אין כל רע בתפריט קצר ובטוח בעצמו. להיפך ולהיפך.

מי שאמון על הביטחון שמקרין התפריט בבר א וין הוא עינב אזגורי. טבח מנוסה ומוכשר שהמדיה עדיין לא מכירה. ואולי טוב שכך. בזמן שעומר מילר מפעיל 50 מטר משם את סוסו אנד סאנס, מזללת ההמבורגרים, ומופיע בטלוויזיה ובאינסטגרם ללא הרף, בו בזמן שהאוכל שהגיש ב"שולחן" וב"חדר האוכל" היה טעים רק לפעמים, ברובו סביר ולא הרבה יותר ולפעמים למטה מכך, עושה אזגורי את שלו בצניעות ראוייה לציון, ובעיקר עם הרבה כישרון. מאחוריו ים ניסיון, למשל בסרווסריה הספרדית עליה השלום.  עינב אזגורי הוא כנראה השף היחיד בארץ שיודע באמת להכין טורטייה ספרדית כמו שצריך עם המתכון המדוייק (ומי כמוני יודע, אצלנו מכינים אותה כל שבוע. אהרוני,למשל, הפך אותה לפריטטה עם פרמזן. בינינו, סוג של פאדיחה, מבחינתי אף פאדיחה בלתי נסלחת). לכן, כשהחליט לפתוח מקום צרפתי וחבר לאנשי ה דא דא דא, שבחי הביקורת לא איחרו לבוא. אתמול, לרגל יום ההולדת לאישה יקרה (יומולדת שמח, שרי), הייתה זו הזדמנות לבוא ולהיווכח הכצעקתה.

הכצעקתה? אולי זו לא המילה הנכונה. האוכל של הבר א וין מדבר בשקט. צרפתי, קלאסי. מהסוג שכבר כמעט ואין כאן. הלל תוואקלי בפאסטל נוגע במטבח הצרפתי אבל מוסיף טוויסטים משלו. אזגורי לא זקוק ליצירתיות. אצלו הכל פשוט. להבדיל מאייל שני, שאצלו הפשוט פשוט לפעמים טעים טעים ולפעמים הוא בחזקת גימיק בלתי מספיק, בבר א וין האוכל הפשוט זוכה למגע הנכון. למעט מספר זעום של פיקשושים מינוריים, הייתה הארוחה שלנו טובה מאד לכל אורכה. לא מובן מאליו.
בנוסף, התקבלנו במאור פנים על ידי בר, המלצרית המקסימה, שהסבירה בסבלנות ואף הנחתה אותנו עם המלצות שרובן ככולן כמעט התבררו כפגיעה בול.

החלק היותר מרכזי והיותר מגרה בתפריט של בר א וין הוא דווקא הסקציה הצמחונית, ובה התמקדנו תחילה: כרישה מאודה בוינגרט שאלוט ואגוזי לוז (36), קממבר צלוייה עם צ'אטני משתנה (47) , ומהספיישלים, בהמלצת המלצרית, בוקרונס (62) ואספרגוס לבן עם קרם פרמזן (52). יחד איתם הגיעו לחם שיפון (16) וגוז'ייר דה בורגון (26)

עיניכם הרואות, קלאסיקה ולא יותר. עכשיו רק נשאר להתענג על הביצוע.  קודם פחמימות: לחם השיפון היה טוב מאד, אבל מי שגנב את ההצגה היה ללא ספק הגוז'ייר דה בורגון. גוז'ייר הוא בעצם פחזנית מבצק מועשר בגבינה. המרקם בפה הוא כביכול של לחם חצי אפוי, אבל הטעם פשוט ממכר. לא הרבה קורה לנו שאנחנו מסיימים מנה במסעדה ומזמינים שוב. הפעם זה קרה. 

ולאוכל: הכרישה, שלושה גבעולים גדולים שעברו אידוי, נחים על וינגרט אגוזי לוז מקסים במיוחד. הכרישה טעימה מאד אבל יושבי השולחן (כלת השמחה, שותפתי לארוחה ב"מלכה" של אייל שני, ועבדכם הנאמן) הסכימו שהיה כדאי לאדות אותה עוד קצת. עדיף מרכז רופס וחלק חיצוני אל דנטה מאשר מרכז אל דנטה וחלק חיצוני שדורש לעיסה. לפחות לטעמנו. עדיין, טעים מאד. הבוקרונס הם למעשה סרדינים ספרדיים כבושים במלח מוגשים עם סלט צנון, שומר, בצל סגול ועלים רעננים. זו מנה נפוצה בערים ספרדיות שיש להן ים, כמו ברצלונה, אבל גם במדריד שאין לה ים בכלל אפשר למצוא אותה. הסרדינים האיכותיים נכבשו במלח עד דרגה אחת פחות מדג מלוח. בשביל לאכול דג מלוח צריך התמכרות סטייל שרי אנסקי. כאן לא היה צורך. המליחות הייתה אמנם עזה אבל השאירה מקום לדג. טעים. במיוחד עם שיפון וחמאה. התחלנו ליהנות.

מהמיוחדים הגיע גם אספרגוס לבן: שלושה גבעולים שעליהם קרם פרמזן. כאן זה כבר התחיל להיות מענג באמת, כמו שאספרגוס ופרמזן יודעים. לא צריך יותר. הקממבר הצלוייה המשיכה את התענוג, באופן שכמעט מעורר רגשות אשם. קלוריות יש כאן ועוד איך, אז אחד כמוני, שאנשים נאלצים להרים במדרגות לבמה למשל, צריך להיזהר. מצד שני, יומולדת יש רק פעם בשנה. הסועדת שאיננה כלת השמחה התלהבה פחות מהצ'אטני שהפעם כלל פירות יבשים, אבל במקרה זה היא הייתה בדעת מיעוט. זה היה קרמי ומתוק וחריף במידות הנכונות. נהדר.

קרוקטים לחי עגל (26) הייתה על תקן הטעימה הבאה. מנה לא גדולה, למעשה היחידה שאפשר לקרוא לה קטנה, של שני קרוקטים מטוגנים. בתוכם אין פירה תפוחי אדמה אלא תבשיל לחי עגל. זו מנה שזכתה לשבחים והשתפכויות אצל אבי אפרתי ושגיא כהן, אבל מבחינתנו הייתה הפחות מרשימה בארוחה. התבשיל היה אמנם רך וטעים, אבל משהו בטיגון, אולי במעטפת, יצר בת טעם חמצמצה שהיה לנו קשה להתחבר אליה. אולי זה היה פלפל אנגלי שמקורו בתבשילהבשר. בכל מקרה, רע זה לא היה, אבל גם לא הצדיק את הכתרים שנקשרו לראשו. על חשבון הבית הגיע גם סלט עלים ירוקים, בייבי זוקיני סנואו פיז וריקוטה כבשים, שהיה טעים וטרי, מלא ריקוטה, אנדיב ועוד עלים למיניהם שיצרו עניין וחן.

בשלב הזה הגיע השף לשולחננו כדי לברך. איש גדול שניכר עליו שהוא אוהב מה שהוא עושה. הוא שאל לגבי האוכל ואמר שהוא מקווה שזה לא הביקור האחרון שלנו. אחרי המחמאות המתבקשות, ולאחר שאמרתי בטעות את המילה "מושחת", תיקן אותי בעדינות ואמר שהוא לא מחבב את המונח הזה בהקשרי אוכל, ושמגיע לנו ליהנות. לך תתווכח עם איש גדול.

עד עכשיו אכלנו די הרבה. רציתי את הסינטה עם הצ'יפס, אלא שהמלצרית האסרטיבית הציעה אנטריקוט 450 גרם (202) כמנה לשלושתנו. מאחר בבר א וין גם כך אין הרבה מנות עיקריות של ממש, שמענו לעצתה.  סכום כזה לשלושה אנשים שכבר אינם מורעבים הוא סביר בהחלט, מה גם שהנתח היה איכותי. האנטריקוט, פרוס עבה (ויש מי שאמרה עבה מדי), מידיום רייר כמתבקש, עשה את העבודה. לא כולם בשולחן הסתדרו עם הפריסה שלו, אבל לגבי הטעם והכמות לא היה ויכוח. בשר נכון במקום הנכון בזמן הנכון. הצ'יפס היו רק בסדר. פריכות מסויימת הייתה אבל עוד קצת שיזוף וקראסט לא היה מזיק, כל זה עם מיונז טרטר מצויין ליד היה צרפתי מאד וראוי לסוגו.

גם בשלב הקינוחים המשיכה מלצריתנו הנאמנה להוביל את המחנה. אני רציתי איל פלוטנט (אי צף) כי אף פעם לא אכלתי את זה, אלא שבעצתה של המפקדת הלכנו על שתי מנות הדגל של המקום: טארט נאנטייז (34) וקרפ סוזט (36). נתחיל בפחות טוב: הקרפ היה עשוי כהלכה עם מילוי של קרם פטיסייר ומרקם נעים, אבל קראמל התפוזים שעטף אותו קצת נשרף וסבל ממרירות יותר. כאמור, תקלה מינורית. הטארט לעומתו היה תענוג. כולה עוגה בחושה משקדים טחונים, אבל כשטועמים אותה מתכסות בלוטות הטעם בענן כבד של רום, שמקפיץ אותה למעלה, ובנוסף ישנו חיזוק של ריבת תפוזים וקרם פרש. קינוח מינימלסטי ולא מרשים לכאורה, אבל חכם, מעניין, שונה ובעיקר טעים להפליא. אם תרצו, פני הטארט כפני המסעדה.

681 שקלים כולל קוקטייל בלאדי מרי, כוס יין לבן  ושתייה עלתה הארוחה. זול זה לא אבל בהתחשב בתמורה גם לא ממש נורא. נהנינו מאד ממסעדה ייחודית באמת. כבר אין אוכל צרפתי קלאסי כזה במקומות אחרים. מדובר בפנינה. אמנם קראתם כאן מספר הסתייגויות קלות אבל המשקל שלהן, כאמור, קטן מאד. האיכות מנצחת כאן בגדול, וההמלצה כאן היא חד משמעית: לכו לאכול אצל הטבח הגדול עם ידי הזהב. מגיע לו. מגיע לכם. מגיע למסעדה הזו להישאר. היא הרוויחה את מקומה בכבוד. שרק ימשיך כך. הבטחנו שנחזור.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
17/04/2018 | 08:28
2
192
כמה אני אוהבת לקרוא את הדיווחים שלך.

מתייחסת לכותרת שלך: במטבחים של עינב אזגורי עובדות בעיקר נשים
לצפיה ב-'כמובן שבמילה "טבח" הכוונה הייתה לעינב עצמו'
כמובן שבמילה "טבח" הכוונה הייתה לעינב עצמו
17/04/2018 | 08:56
1
223
אבי אפרתי גם הוא קרא לו "טבח" במקום "שף". זה במובן הטוב של המילה.
ברור שגם נשים עובדות במטבח וברור שאישה יכולה להיות שפית מעולה ולהוביל מסעדה, ולראייה:
אביבית פריאל, עינב ברמן, רימה אולברה, חיה קלור, יהלומה לוי, מיקה שרון, מריה פיסנץ, סבינה ולדמן, ועוד ועוד.
את לא צריכה ללמד אותי על נשים חזקות. אני עצמי נמשך לכאלו :)

לצפיה ב-'לא התכוונתי ללמד אותך על נשים חזקות'
לא התכוונתי ללמד אותך על נשים חזקות
17/04/2018 | 09:00
205
זה פשוט אחד הדברים שאני אוהבת במטבחים שעינב אזגורי מנהל - הכח הנשי השולט בו.
לצפיה ב-'תודה רבה ,אני מחפש בנרות מטבח צרפתי קלאסי'
תודה רבה ,אני מחפש בנרות מטבח צרפתי קלאסי
21/04/2018 | 15:47
49
יתכן וזה המקום .
לצפיה ב-'מחפש שיפודיה באזור ת"א + ביקורות סותרות על איציק הגדול'
מחפש שיפודיה באזור ת"א + ביקורות סותרות על איציק הגדול
14/04/2018 | 02:36
22
380
שלום לכולם,
שני דברים שקשורים אחד בשני.  
יש כתבה ב YNET על איציק הגדול.  וגם בטוקבקים וגם בביקורות בהיסטוריית הפורום פה - יש ביקורות מעורבות.  חלק מאוד ממליצים, חלק ממש לא.  יצאתי מבולבל  חח
איך יכול להיות שבאותה מסעדה אנשים חוו חוויות כל כך שונות?
דבר שני - אני מחפש המלצה על שיפודיה באזור ת"א.  
בינתיים האפשרויות שלי הן:
206
פונדק איילון
שיפודי זיקה
מרכז החומוס האסלי
חג' כחיל
שיפודי ציפורה (הסניף בצפון דיזנגוף)
שיפודי חן (ר"ג)
שיפודי הפינה (ר"ג)
מה דעתכם על הרשימה?
יש מה להחסיר ממנה? משהו להוסיף לה?

לצפיה ב-'יש לי אותה המלצה לגבי כל המסעדות המזרחיות באשר הן '
יש לי אותה המלצה לגבי כל המסעדות המזרחיות באשר הן
14/04/2018 | 07:59
1
378
אל תלכו על נתחי בשר מובחרים כי תהיה נפילה 
כלומר
אם אתה אוכל בשר לך על כל דבר 
המבורגר, קבב, פרגית, כבד וכו
אבל
לא אנטריקוט, סינטה טיבון וכו ' כי שם גם תשלם הרבה כסף וגם תיפול 

שלא לדבר על זה שגם במקדשי הבשר אפשר ליפול עם נתחים מובחרים
לשלם הרבה כסף ולהתגעגע להמבורגר במקדונלדס.

איציק הגדול מצויין 
ישבנו ואכלנו קבב ופרגיות והכל היה מצויין גם השירות וגם הסלטים 
קצת יקר מהממוצע אבל שווה .
לידנו ישב זוג שאכל סטייק אנטריקוט והתלונן שלא לעיס 
ואני יכול להבין למה 
כי זה בדיוק מה שאסור להזמין בכל מסעדה מזרחית.

לצפיה ב-'מקבל את ההמלצה וגם חושב בדיוק כמוך'
מקבל את ההמלצה וגם חושב בדיוק כמוך
14/04/2018 | 10:21
326
לפני הרבה שנים הייתי עם מישהו בשיפודיה בראשון, והוא רצה להזמין סטייק, למרות שהזהרתי אותו שלא כדאי. 
הוא הזמין סטייק אנטריקוט וביקש שיעשו לו בדרגת מדיום - המלצר לא הבין מה הוא רוצה ממנו.....
הסטייק הגיע וול דאן ולא טעים. 
יכול להיות באמת שזה מקור הביקורות הסותרות אצל איציק הגדול. 
למרות אגב שבכתבה ב YNET הוא מתגאה בסטייקים שלו.....
לצפיה ב-'ב- 206 חווינו נפילה לפני כמה חודשים'
ב- 206 חווינו נפילה לפני כמה חודשים
14/04/2018 | 14:04
2
347
אחרי המון שנים שלא אכלנו שם, היינו באזור והחלטנו לאכול שם.
אכלנו קבבים בינוניים ומטה,  וכל מה שמסביב היה לא משהו.
לא נחזור.
לצפיה ב-'וואו זה מאוד מפתיע. אמנם לא אכלתי שם אבל אני מזמין משלוחים'
וואו זה מאוד מפתיע. אמנם לא אכלתי שם אבל אני מזמין משלוחים
14/04/2018 | 18:09
248
מהם ואף פעם לא הייתה בעיה. 
אבל אני תמיד מזמין שיפודי פרגית אז את הקבבים שלהם לא ניסיתי. 
גם שאר הדברים שמגיעים בארוחה (עסקית) - חומוס, סלט ירקות, אורז, צ'יפס - בסדר גמור לטעמי. 
אבל אולי בארוחה במסעדה חווים משהו אחר. 
לצפיה ב-'וואו מאכזב לשמוע ואפילו מפתיע .'
וואו מאכזב לשמוע ואפילו מפתיע .
15/04/2018 | 01:57
63
לצפיה ב-'בדקת את התפריט של האחים?'
בדקת את התפריט של האחים?
14/04/2018 | 20:50
4
264
אמנם לא שיפודיה קלאסית אבל הביקורות טובות.

שיפודי חן נמצאת ליד בית של חברה שלי, והיא סבירה ולא מעבר לכך. בחג' כחיל היינו אוכלים ארוחות משפחתיות עם אמא שלי, ולא אכלתי בה שנים, אבל גם היא היתה סבירה.
לצפיה ב-'לא מכיר את ״האחים״. אני אבדוק אותם. '
לא מכיר את ״האחים״. אני אבדוק אותם.
14/04/2018 | 20:57
3
197
תודה על המידע על שני המקומות האחרים !
לצפיה ב-'רוב הרשימה שפרסמת בקטגוריה הזו'
רוב הרשימה שפרסמת בקטגוריה הזו
15/04/2018 | 02:00
2
248
טובים מהאחיים ביי פאר בעיני.
לצפיה ב-'גם לדעתי. על הבראנץ' של האחים היו ביקורות טובות. כשיפודייה,'
גם לדעתי. על הבראנץ' של האחים היו ביקורות טובות. כשיפודייה,
15/04/2018 | 09:54
217
ממש לא.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/04/2018 | 17:21
26
לצפיה ב-'מכל המקומות שהזכרת - אכלתי רק בשיפודי חן '
מכל המקומות שהזכרת - אכלתי רק בשיפודי חן
15/04/2018 | 22:16
1
196
ואכלתי שם עשרות פעמים
מאוד מומלץ! הכל טעים שם מאוד וטרי, הסלטים טובים ויש להם שווארמה מעולה,
אבל קח בחשבון שהם יותר מתאימים למנה בלאפה שלוקחים ויושבים לאכול או אוכלים בעמידה, ופחות מתאימים לסגנון של הגשה עם מלצרים (הם עושים גם את זה, יש איזור בפנים שמיועד להגשה ע"י מלצרים, אבל הוא די קטן)
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה החמה! ותודה על האזהרה לגבי סגנון המקום. '
תודה רבה על ההמלצה החמה! ותודה על האזהרה לגבי סגנון המקום.
16/04/2018 | 15:52
107
זה כנראה לא יתאים כי אני מחפש משהו שהוא יותר מסעדה מאשר לאכול בעמידה או לקחת הביתה. 
אולי הייתי צריך להגיד שאני מחפש סטקייה במקום שיפודיה?

לצפיה ב-'זיקה אחלה'
זיקה אחלה
15/04/2018 | 22:48
9
214
אבל צריך לבוא בציפיה למקום זול ומבולגן...
לצפיה ב-'היה אחלה. לצערי, כבר פחות....'
היה אחלה. לצערי, כבר פחות....
15/04/2018 | 23:37
1
74
לצפיה ב-'היינו. כדאי ורצוי לוותר.'
היינו. כדאי ורצוי לוותר.
18/04/2018 | 14:32
17
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה והאזהרה (:'
תודה על ההמלצה והאזהרה (:
16/04/2018 | 15:53
6
42
לצפיה ב-'בקיצור, בשביל שיפודים טובים צריך לצאת מתל אביב...'
בקיצור, בשביל שיפודים טובים צריך לצאת מתל אביב...
18/04/2018 | 15:24
5
95
או לגבעת אולגה או לאור יהודה.
לצפיה ב-'אולי אבל אין לי כוונה לנסות את זה ביום עצמאות עם כל הפקקים..'
אולי אבל אין לי כוונה לנסות את זה ביום עצמאות עם כל הפקקים..
19/04/2018 | 03:44
4
15
לצפיה ב-'לא כתבת שאתה מחפש ליום העצמאות...חשבתי שבכללי.'
לא כתבת שאתה מחפש ליום העצמאות...חשבתי שבכללי.
19/04/2018 | 14:02
3
17
לצפיה ב-'צודקת. לא חשבתי שזה כל כך משנה. '
צודקת. לא חשבתי שזה כל כך משנה.
20/04/2018 | 10:33
2
11
לצפיה ב-'אז איפה אכלת בסוף? חיכיתי לדיווח....'
אז איפה אכלת בסוף? חיכיתי לדיווח....
23/04/2018 | 23:53
1
4
לצפיה ב-'מכירה את המשפט: מתכננים תוכניות ובסוף ...... - אז זה מה שקרה'
מכירה את המשפט: מתכננים תוכניות ובסוף ...... - אז זה מה שקרה
24/04/2018 | 17:49
20
אבל אני מקווה שנלך בקרוב ואני מבטיח לחזור לדווח (:
לצפיה ב-'מסעדת ירושלים בלוד'
מסעדת ירושלים בלוד
15/04/2018 | 16:26
1
206
יש שתי מסעדות בשם הזה, הספציפית הזו נמצאת ביוספטל 23.
הגענו עקב המלצה של חבר שגם הוא גיאורגי ודיי מבין באוכל... המקום פשוט ואם היינו עוברים על פניו לא היינו נכנסים.
מאחורי הדלפק היו שני גיאורגים חרדים מבוגרים מעט חומרי סבר.
ישבנו.
על השולחן לא היה כלום. לא סכו"ם לא כוסות מפיות. נאדה.
אחרי מספר דקות ארוכות הגיע אלינו בחור צעיר דיי מבולבל ושאל מה אנחנו רוצים. מה יש שאלנו?  מרק דושפרא עכשיו עושים.
טוב תביא ונראה מה קורה.
שאלתי אם אפשר לקבל סכו"ם, כן הוא אמר והפנה אותי למגירה תקחי משם מה שצריך.
קמתי לקחתי חזרתי. להגיד שאהבתי? לא.
אחרי דקות ארוכות הגיע מרק בקערות ענק.
מרק מדהים,  עם ארומה של כבש,  לא התקמצנו בכיסנים וניכר שיד מוכשרת עשתה זאת.
האמת שלאחר מיכן היינו מעט שבעים אבל בכול זאת לא ויתרנו והזמנו גוזיזיה שגם הייתה טריה ושוב ניכר שיד מוכשרת עשתה זאת.
נכון, זה היה מעט שומני, בכול זאת כבש אבל היה טעים כול כך....
הביקור השני היה מספר חודשים לאחר מיכן.
כבר קיבלו אותנו אחרת.....יש להם זיכרון לפרצופים.
הוזמן שיפודי פרגיות, בחש צ'יפס וסלט.
חלק מהשולחן היה מאורגן , וחלק כבר ידעתי איך להשלים
הפרגיות היה טעימות ורכות וניכר שהגרילמן יודע עבודתו. הבחש ( לקחנו מנה שלמה ) היה מנה ענקית והייתה מספיקה לעוד אנשים. ניכר שהם לא מתקמצנים בבשר, וחשוב האיכות והכמות.  הצ'יפס היה טרי וניכר שהוכן על המקום. הסלט הגיע באיחור ניכר המלצר שכח להגיד במטבח....והגיע לקראת סוף הארוחה הוא התנצל ואמר שלקח זמן לחתוך אותו....הכול ממש טרי ומוכן על המקום.
אני לא שילמתי....
לסיכום: אוכל פשוט ביתי, הכול מוכן על המקום.
יש אופציה לקחת בלפה ובפיתה.
שירות מעט איטי ולוקח בשיכחה אבל מעבר לזה שווה ביותר למי שבסביבה .

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
21/04/2018 | 21:08
15
לפי תיאור המנות, מדובר במטבח הבוכרי ולא הגיאורגי.
לצפיה ב-'מסעדת גרקו, הרצליה'
מסעדת גרקו, הרצליה
14/04/2018 | 09:15
363
אתמול סעדנו בגרקו, הרצליה.
מספר מנות היו טעימות. לאומת זאת הגירו - מנת הדגל של המסעדה היה גרוע! הבשר היה יבש במיוחד, יותר מכל שווארמה שאכלתי אי פעם. אך בעיקר לבשר היה טעם  של בשר ישן!!! 
המלצתי לא להזמין בשר במסעדה זו.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ