לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1466314,663 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'מטוסים מנייר ? מישהו?'
מטוסים מנייר ? מישהו?
18/06/2019 | 17:12
20
אני עושה סדר והחלטתי שאפשר להעביר למעלה מ30 דגמים לידים הבאות.
הצעות במסר?
** אני צריך עוד לבדוק, אבל מי שיקח את הכל יקבל גם משהו מהדגמים שהיו עם הידען מטוסים מ1966.
לצפיה ב-'הארץ חוגג 100 שנה'
הארץ חוגג 100 שנה
18/06/2019 | 16:54
25
ואחד האוספים האהובים שלי הוא כ30 כרכים של המוסף
שהתגלגל אלי במזל של פעם בחיים (... אולי פעמיים)
לפני שנים במקרה הגעתי למכירת עודפי ספריה, באתי מוקדם ואני רואה ערמות של הכרכים הללו, במצב פנטסטי, מתחילתו ב64 . מכיוון ואין לי אוטו נלחצתי והרמתי טלפון בהול לחבר שבמקרה היה בסביבה וגייסתי אותו ואוטו. הוא הגיע ופשוט העמסנו לעייפה. כל אחד לקח כמות יפה. למחרת לא עמדתי בפיתוי נסעתי באוטובוס ולקחתי עוד כמה עם עגלה....
והמזל? שהם היו בכלל מצד אחד ומצד שני שאף אחד אחר לא התעניין בהם.
החומר שנמצא בהם לא יסולא בפז,
לצפיה ב-'שטר 20 שקל ירוק מהסדרה הישנה ב20 ש"ח חדשים בלבד (מחליף בזול)'
שטר 20 שקל ירוק מהסדרה הישנה ב20 ש"ח חדשים בלבד (מחליף בזול)
17/06/2019 | 13:15
4
44
מעולה לאספנים שלא נשאר להם משטרות ה20 הישנים.

איסוף מרמת גן בלבד.

אפשרח להחלפה על 10 סיגריות בלבד, לא משנה איזה ברנד.
לצפיה ב-'רעיון מעניין תראה,'
רעיון מעניין תראה,
17/06/2019 | 16:34
2
35
אספנים רוצים שטרות חדשים ונקיים, אתה מציע שטר משומש
השאלה האם תהיה מוכן לקבל עבורו 10 סיגריות משומשות
לצפיה ב-'חח מה זה בגלל סיגריות משומשות?'
חח מה זה בגלל סיגריות משומשות?
17/06/2019 | 17:57
1
36
אבל עזוב, מסתבר שהשטר עדיין חוקי (נראה לי).
לצפיה ב-'מה קשור חוקי? חוקי אבל קרוע...'
מה קשור חוקי? חוקי אבל קרוע...
17/06/2019 | 21:45
20
לצפיה ב-'מנצל'ש- השטר הירוק סחיר? כלומר לקניות וכו'?'
מנצל'ש- השטר הירוק סחיר? כלומר לקניות וכו'?
20/06/2019 | 12:54
1
לצפיה ב-'עטיפות שוקולדים'
עטיפות שוקולדים
16/06/2019 | 06:13
5
42
בהיסטוריה ישראלית על המדף, אני משתדל מדי פעם (קרוב לודאי פעם בשבוע לפחות) לכתוב על היסטוריה כמעט עכשיווית דרך פריטים שיש ברשותי ולהעלותם מתהום הנשיה. הפעם אני לא רוצה לכתוב כמעט כלום. לא רוצה לכתוב על ליבר, או על מגדן וגם לא לכתוב על עלית (כתבתי בעבר). אני פשוט רוצה "להשתחצן". יש לי אוסף גדול של פרטי ניר ישראליינה מכל מיני סוגים. והפעם הצלחתי "לשים יד" על עטיפות שוקלדים אשר מצטרף לאוסף שלי. ברור שמה שאני מעלה כאן זה רק חלק ממה שהצלחתי להשיג עכשיו, וברור שזה רק חלק ממה שיש לי. להנאתכם ושבוע טוב ומתוק. ולחולי סכרת יש כאן גם כן פיתרון עבורכם
לצפיה ב-'מזכיר נשכחות וטעמים רחוקים'
מזכיר נשכחות וטעמים רחוקים
17/06/2019 | 06:32
1
8
לצפיה ב-'חלק זוכר.וחלק שלא הכרתי'
חלק זוכר.וחלק שלא הכרתי
17/06/2019 | 13:11
15
יופי הדי.ויופי שיש.ויופי מי שמשמר
לצפיה ב-'מעניין שבליבר גם השתמשו בזמנו בתמונות של פרה'
מעניין שבליבר גם השתמשו בזמנו בתמונות של פרה
17/06/2019 | 15:04
15
רק שצבעי עטיפות השוקולד היו שונים ממה שיש היום בעלית.
לצפיה ב-'נדמה לי שלשונות חתול היו להיט (עם עטיפה אחרת) ומשום מה '
נדמה לי שלשונות חתול היו להיט (עם עטיפה אחרת) ומשום מה
17/06/2019 | 16:38
1
18
נעלמו ככל שהחתולים השתלטו על החצרות..
אני זוכר לרעה את השוקולדים הממולאים, לא היו טעימים...
לצפיה ב-'ללשונות חתול היו כמה עטיפות (לי אישית יש עוד 3 שונים מזה)'
ללשונות חתול היו כמה עטיפות (לי אישית יש עוד 3 שונים מזה)
17/06/2019 | 23:28
9
לצפיה ב-'הפתעות ביצי קינדר'
הפתעות ביצי קינדר
15/06/2019 | 12:23
39
למכירה שקית מלאה של כמה מאות
הפתעות ביצי קינדר משנים 89-95
לצפיה ב-'ושוב איתכם.... הפעם עם קרמוס'
ושוב איתכם.... הפעם עם קרמוס
08/06/2019 | 12:14
4
83
היי-היי לכולם. שבה אליכם במהדורה מחודשת מאז שבתי לכרמיאל לפני כ-12 שנים. קצת יותר "גדולה" ומקומטת, עדיין עם שמחת-חיים חרף המון שינויים ותזוזות בחיי וחיי משפחתי וכמובן עם חיידק האספנות שמנסה ודי-מצליחה לשלוט בו לפני שדירתי הצנועה תקרוס על השכנים.

שמחה לראות פה רבים שהכרתי בעבר

מעלה צילומים של אוספון קטן ממש של פריטים מתוצרת "קרמוס" - חברה שהוקמה ב-1953 ופעלה במרכז. אני אוהבת את הצורות והצבעים של פריטיה.

מצורף בזה גם קישור לסירטון על קרמוס שמצאתי ב YOUTUBE:
https://www.youtube.com/watch?v=2XDVyuppbSs

לצפיה ב-'מקוה לפגוש אותך בשוק ביום שני'
מקוה לפגוש אותך בשוק ביום שני
08/06/2019 | 18:09
1
48
חג שמח.
אשמח לפגוש אותך בשוק ביום שני .
מאיר
לצפיה ב-'היי מאיר.לצערי לאחרונה קטע שוק-החפצים יד-שנייה די-עלוב.'
היי מאיר.לצערי לאחרונה קטע שוק-החפצים יד-שנייה די-עלוב.
08/06/2019 | 19:59
33
לצפיה ב-'ברוך שובך!'
ברוך שובך!
10/06/2019 | 06:15
1
39
שמחים לראותך  אחרי תקופה ארוכה שלא ביקרת כאן. לצערי הפורום כיום כבר לא מה שהיה פעם, הפעילות פחותה הרבה יותר מבעבר וכל הודעה חדשה בו מפיחה בו רוח חיים.  נשמח להמשך מצידך!
לצפיה ב-'חיים תודה.'
חיים תודה.
11/06/2019 | 20:38
8
לצפיה ב-'אסימונים שונים'
אסימונים שונים
09/06/2019 | 02:01
1
62

שלום חג שמח
מעוניין למכור אסימונים שונים מחו"ל 
או להחליפם תמורת מטבעות מחו"ל
מצרף תמונות 

לצפיה ב-' באם יש ישראלים .יש בהחלט על מה לדבר '
באם יש ישראלים .יש בהחלט על מה לדבר
09/06/2019 | 11:49
20
לצפיה ב-'הפתעות של ביצי קינדר'
הפתעות של ביצי קינדר
09/06/2019 | 01:53
52
שלום חג שמח
מעוניין למכור הפתעות של ביצי קינדר 
או להחליף תמורת מטבעות מחו"ל
מצרף תמונות 
לצפיה ב-'Teuvo Tulio'
Teuvo Tulio
06/06/2019 | 18:49
65
מחפש לרכוש את סרטיו של הבמאי הפיני Teuvo Tulio על די.וי.די. (ובמיוחד את Sensuela). תודה!
לצפיה ב-'הצבא צועד על קיבתו ועל הלוף'
הצבא צועד על קיבתו ועל הלוף
01/06/2019 | 23:43
12
67
והסיפור שהיה כך היה.
בפייסבוק נוהל שיחה בנושא הלוף וכתבתי שם תגובה קצרה ואמרתי כי נורא הייתי רוצה לקנות קופסאת לוף על מנת שיהיה לי בהיסטוריה ישראלית על המדף.
בכל אופן הלוף הוא היסטוריה ישראלית בבטן של החיילים שבפעילות מבצעית אכלו ממנות הקרב (ובהחלט זכור לטובה הפלחי אשכוליות ופחות בחדווה הלוף למרות שנחשפתי לכמה שממש ממש אהבו את הלוף).
אני אישית במלחמת לבנון הראשונה כמ"מ במילואים עם המחלקה שלי במשך יותר מ-30 יום אכלנו ממנות הקרב הללו.
בכל אופן מישהו (שאני לא יודע אם רוצה שאציין את שמו) כתב לי בתגובה אני לא מוכר אבל צור עימי קשר.
קצת היה לי מוזר אני מוכן לקנות ואתה לא מוכר אז בשביל מה ליצור קשר. יצרתי.
ענה לי יש לי 2 לוף ואני קורא את המאמרים שלך וחבר שלך בפייסבוק ואני רוצה לתת לך את אחד מה"לופים" שיש לי למרות שהם קצת שונים.
ריגש אותי בטירוף.
לאחר מספר ימים הצלחתי להגיע אליו.
הוא ואישתו אירחו אותי כיד המלך. הסתובבתי בביתו שחציו כמוזיאון מדהים וגם חצר ביתו. היה מדהים ומרגש. כל הכבוד ואלפי תודות.

ועל הלוף בקצרה.
ראשית זו לא המצאה ישראלית ושנית האחים שמיר עיצבו את האריזה של קופסאת הלוף.
ועכשיו קצת בהרחבה על הלוף.
הלוף הוא קציץ בשר משומר שיוצר על ידי "ריכרד לוי" עבור הצבא.
הבשר המשומר הזה הומצא בארה"ב בשנת 1937 כפתרון למלאי גדול של בשר ועל ידי עיבודו והכנסתו לקופסאות שימורים איפשרו לו חיי מדף ארוכים והיה בזמן מלחמת העולם השניה חלק חשוב במזון של כוחות בעלות הברית.
שם הבשר לא היה כשר וכאשר הרעיון עשה עליה לארץ הוא התגייר והפך לכשר ונכנס למנות הקרב.
אפשר היה לאכול אותו ישר מהקופסה בפעילות מבצעית שלא איפשרה לך לחמם / לטגן (וזה היה איכסה אמיתי תאמינו לי מנסיון) או לטגן להוסיף לו קצת תבלינים, בצל ושאר אפשרויות כיד הדימיון הטובה אשר, לטעמי, שיפר רק במעט את האיכסה הזה.
ושוב תודה על הנתינה.

נ"ב: הלוף יצא משירות בצבא בשנת 2009

לצפיה ב-'הדי, מחקר מעניין יהיה איך SPAM עוברת ללוף ?'
הדי, מחקר מעניין יהיה איך SPAM עוברת ללוף ?
02/06/2019 | 08:36
5
43
אני זוכר שהלוף אחרי טיגון ייצר שמן בכמות שיכלה להספיק לשנה ולא רק לשמונה ימים.
הלוף שבתמונה שלך (של מילואות) היה יותר טעים מזה של ריכרד לוי.
לצפיה ב-'הריח של הלוף עדין בזכרון שלי '
הריח של הלוף עדין בזכרון שלי
02/06/2019 | 15:07
4
19
לצפיה ב-'לוף....'
לוף....
02/06/2019 | 19:57
3
37
והדבר היחידי שהיה יותר מגעיל ממנו היה הגולש. במיוחד שגססנו ברעב בפעילויות ולא היה זמן לחמם. נוראי במיוחד - לא מומלץ במאסטר שף - גולש או לוף קר יחד עם פלחי וחלבה. אפילו היום אחרי 50 שנה הטעם המגעיל עדיין בזיכרון
לצפיה ב-'אני דווקא זוכר לטובה את הגולש של מילאות'
אני דווקא זוכר לטובה את הגולש של מילאות
03/06/2019 | 09:03
2
48
היה מטובל יותר טוב מריכרד...
נדמה לי שמילאות נכנסו למנות הקרב ב81-2 .
אבל עוד שנים אחר כך היינו מקבלים במילואים מנות קרב ישנות ...

**נזכרתי בספר שמונח קבוע אצלי במטבח, אפשר להכין במפגש הקרוב בבןגוריון10

לצפיה ב-'לוף וגולש...'
לוף וגולש...
03/06/2019 | 18:16
34
אולי השתפר בשנות ה 80. בסוף ה60 עד אמצע ה 70 היה פשוט גועל נפש ואני ממש לא אנין טעם
לצפיה ב-'הזכרונות שלי מהלוף והגולש'
הזכרונות שלי מהלוף והגולש
04/06/2019 | 06:12
26
התגייסתי לצבא באמצע שנות ה60 ליחדת שדה והלוף והגולש היוו מרכיב חשוב בתזונה שלנו בסדיר ובמשך הרבה שנות מילואים. אני לא חושב שהיה כל כך נורא. כשנמצאים כמה ימים בשדה וניזונים אך ורק ממנות קרב ומציות יבשות הלוף והגולש היו בהחלט תוספת ראויה.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון, אזי מר לוי נפטר בתחילת 74. '
אם אני זוכר נכון, אזי מר לוי נפטר בתחילת 74.
04/06/2019 | 08:13
2
37
יהיו מי שהתלוצצו, שאוכלים את הבשר של ריכ'רד לוי.

לצפיה ב-'תרם את גופתו'
תרם את גופתו
04/06/2019 | 12:59
41
למפעל.

לצפיה ב-'אכן כזה היה השיח בצבא אז'
אכן כזה היה השיח בצבא אז
05/06/2019 | 06:33
28
זה מה שעבר אז בין החיילים שהיו מגוייסים בעקבות מלחמת יום הכיפורים.
לצפיה ב-'צר לי לאכזב את כולם, אהבתי את הלופ'
צר לי לאכזב את כולם, אהבתי את הלופ
05/06/2019 | 07:34
34
יתתכן מובזמן שלי (1984+) השתפר אבל מאוד אהבתי את הלופ - מוציאה מהקופסה, פורסת לפרוסות דקות, מטגנת ושנה בסנדויץ עם חרדל. יצא מעולה. שנים במילואים הייתי לוקחת את הלופ ממנות הקרב (כי אף אחד לא רצה) ומביאה הביתה, כך היה לי לכמה חודשים.
אני מקווה שהמשטרה הצבאית לא תבוא אלי.
אולגה 007 (גם ג'ימס אהב לופ)
לצפיה ב-'בוקר טוב שני דברים לשיח'
בוקר טוב שני דברים לשיח
05/06/2019 | 07:51
1
35
1 בתקופה שלאחר מלחמת יום כיפור הובא מאדיבייה מצרים עשרות קרטונים של בשר משומר מה שנקרא בליבוף היה זה בשר משומר ברמה גבוה 
2 באותה התוקפה הנפיקו בצבא שמורי עוף עם עצמות טעים בערך 
מאיר
לצפיה ב-'כמי שהיה חברו של ריכרד לוי.'
כמי שהיה חברו של ריכרד לוי.
06/06/2019 | 19:36
32
קצת הסטוריה 
לריכרד היו שתי בנות האחת נישאה לפרנקל
השניה לקרליבך .שליימים רכש את המפעל מגיסו
את המפעל ירש מיקי בנו של קרליבך.
היום המגרש עומד שומם.
לנושא הלוף .
שרתתי בצה"ל מ1952 ועד 1985 ולא זוכר  לוף.
אולי הזיכרון לא כל כך.
צ'י
לצפיה ב-'"מזרחי - פורצלן לעניים". (התמונות החשובות בסוף ולא מבין למה)'
"מזרחי - פורצלן לעניים". (התמונות החשובות בסוף ולא מבין למה)
29/05/2019 | 10:20
3
70

לפני מספר שנים הוצאנו (דר' חיים גרוסמן ואנוכי - הדי אור) ספר בנושא פיגורות הגבס שנוצרו בארץ בשנות החמישים והשישים.
לא. אני לא מנסה למכור את הספרים. הם אזלו ואין לי יותר למכירה.

במהלך הזמן שעבר ברור שהשגתי אישית לאוסף שלי פריטים שלא היו לי (בספר פורסמו פריטים מאוספים של אספנים שונים) וכן נוספו פריטים שלא מופיעים בספר.
ועליהם אני רוצה להתמקד (וברור שכבר באותה הזדמנות גם לנצל את הבמה ולעלות שוב פריטי מזרחי - שלא כולם, בתמונות כאן, מהאוסף שלי שמונה כיום קרוב ל-100 פריטים שונים).

הפריט הראשון הוא הסוס (המחריד לטעמי) שהצלחתי להשיג אתמול.
לא מצליח להבין מי ירצה, אז, לשים פיסלון שכזה אצלו בסלון.
הפריט השני היא הכאילו רקדנית.
אומנם היא חצויה לשניים ורק חוט הברזל מחזיק אותה אבל אני לא אוהב תיקונים ושיפורים של הקיים ושני פריטים אלו לא מופיעים בספר.

הפריט השלישי והחשוב מכולם הוא הכושית.
ככה קראו לזה !!! תרשום על הכושית.
אז כידוע לכולם יש כושית ויש כושי (כתוב על הדלי שלו סמבו !!!). וחלק יודעים כי יש כושית עם כובע טבחים (היא היתה טבחית) ויש כושית עם מטפחת על הראש (היא כנראה היתה העוזרת) ועכשיו כאן בחשיפה עולמית ראשונה יש גם כושית עם מצנפת !!!
כל הכושיות מופיעים בספר למעט הכושית עם המצנפת !!!!

בתחילת הדרך אף אחד, אבל ממש אף אחד לא ידע מאומה על מזרחי.
ידענו שזה יוצר בארץ וזהו.
בחלק מהמקומות קראו לזה הפיל המרקד (בגלל הלוגו). וזהו.
באחת מארוחות הבוקר שלי עם חיים אמרתי שאני רוצה לחקור ולמצוא מה מי מו.
ענה לי חיים למה? יש כל כך הרבה דברים יותר חשובים. עניתי נכון אבל את זה אני רוצה למצוא.

והנה מה שכתבתי בתחילת הספר:
ראשית דבר
בחיפוש מידע וידע ובאיתור קצה חוט בנושא פיגורות הגבס הישראליות והסימנים השונים אשר הוטבעו, נחרטו ונצבעו בתחתית ובצידי הפיגורות עברתי שלבים רבים; עליות ומורדות, אכזבות ותקוות, הנאה ועינוי, עד לשלב שבו הצלחתי לחבר את כל פיסות הגבס השבור ליציקה אחת ולמידע מקיף בנושא זה.
מזרחי יצר יציקות גבס, אשר קישטו את ביתנו בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת והיום מקשטים את בתיהם של עשרות אספני ישראליינה.

כאספני פיגורות גבס ישראליות נתקלנו בקושי לפענח את החותמות השונות שהוטבעו על הפסלונים, עד שחברי האספן ירון גאייר מצא פסלון אשר בתחתיתו התנוססה חותמת בעברית עם כתובת המפעל, בנוסף לחותמת המוכרת באנגלית. עם נתון זה בלבד יצאתי למסע מרתק של חיפוש ומחקר אודות יצרן פיגורות הגבס הישראלי.

המסע, אליו הצטרפו מספר מחברי, ארך חודשים רבים, והתנהל בשווקים, בטלפונים, ברחובות תל אביב. גם בבית-הקברות בבת-ים, אשר אפילו שם הצלחנו "לקבל" תשובות חלקיות. חיפשנו בשכונת התקווה של היום (שכונת מכבי החדשה של אז) תחקרנו שכנים, מכרים, ואפילו עובדים שעבדו אצל היצרן. מצאנו עוד תוויות חדשות אשר העשירו את המידע.
חיפשנו בכל העיתונים משנות החמישים השישים והשבעים שביב של מידע של יצרן זה.
התראיינו ברדיו ופירסמנו שאילתות באתרי אינטרנט שונים העוסקים בהיסטוריה העכשיווית של ישראל.
חפשנו בארכיונים, ובכל מקום אשר עוסק בנושא. לאחר שגילינו כי חיים מזרחי אינו בין החיים, ושם בנו ברוך, התקשרנו למרבית ה"ברוך מזרחי" בארץ, כדי לברר מי מהם הוא הבן של חיים.

בסופו של דבר הצלחנו בליקוט המידע אשר מופיע בספר ומאיר את עינינו על מפעלו/פועלו של מזרחי, וכן מציג עשרות רבות של דגמים אשר יוצרו במפעל.

המידע והתמונות שבספר זו נועדו להנאתם של אוהבי הנוסטלגיה הישראלית ואספני הישראלינה.

הדי אור

לצפיה ב-'כבוד הדי.'
כבוד הדי.
29/05/2019 | 18:21
2
32
הסוס באמת מחריד
לצפיה ב-' מעניין אשתי ילידת השכונה מכבי החדשה ליד שכונת מזרחי א''
מעניין אשתי ילידת השכונה מכבי החדשה ליד שכונת מזרחי א'
30/05/2019 | 09:24
1
41
לצפיה ב-'סליחה טעיתי שכונת משה אל"ף.שכונת מזרחי היתה יותר צפונה'
סליחה טעיתי שכונת משה אל"ף.שכונת מזרחי היתה יותר צפונה
30/05/2019 | 10:28
42
אני יליד "שכונת השכנים אל"ף.מצפון ל"בתי הבימה"
מזרחית לשכונת מחלול.ששכנה מדרום לבית הקברות המוסלמי.
היום מלון הילטון.
לצפיה ב-'אוסף מעטפות מלפני קום המדינה ומשנותיה הראשונות'
אוסף מעטפות מלפני קום המדינה ומשנותיה הראשונות
29/05/2019 | 13:59
1
69
שלום,
יש לי אוסף מעטפות מימי קום המדינה וסביב התקופה הזו שאני מעוניינת למכור.
אשמח ליעוץ למי לפנות ואיך למצוא קונה.
תודה
לצפיה ב-'תעלי כמה תמונות - יהיה קל יותר לענות'
תעלי כמה תמונות - יהיה קל יותר לענות
05/06/2019 | 07:35
20
באופן כללי הרבה מוכרים באתרי אספנות...
מי שיש לו גישה לאיבי יכול למכור דרכם אבל זו התעסקות.
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי בבקשה'
עזרה בזיהוי בבקשה
26/05/2019 | 15:41
1
104
לצפיה ב-'מטבע מהתקופה הרומית המאוחרת'
מטבע מהתקופה הרומית המאוחרת
27/05/2019 | 18:39
31
סביב אמצע המאה הרביעית. קשה בתמונה לזהות את האותיות המרכיבות את שם הקיסר. יתכן קונסטנטיוס השני או ואלנס.
לצפיה ב-'שרשור מעניין משנת 2007'
שרשור מעניין משנת 2007
24/05/2019 | 20:33
2
892
מצרף כתובת לשרשור ארוך ומושקע, על סיכום טיול  מרתק ביותר שעשיתי  במשך חודש כתרמילאי, למרות גילי המוםלג, בלאוס וקמבודיה.
כמה אנרגיה השקעתי כאן...
היו זמנים (:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/485/10505574...

לצפיה ב-'השרשור על טיול, סכינים מלאוס וקמבודיה ועוד פריטים קצת הזויים'
השרשור על טיול, סכינים מלאוס וקמבודיה ועוד פריטים קצת הזויים
24/05/2019 | 21:15
11
לצפיה ב-'מקסים. תודה'
מקסים. תודה
26/05/2019 | 22:36
7
לצפיה ב-'ל"ג בעומר עם וידוי אישי.'
ל"ג בעומר עם וידוי אישי.
22/05/2019 | 23:51
87
יש מספר חגים שבתור ילד מאוד אהבתי והראשון בהם היה ל"ג בעומר. בלאגן. שורפים (ומותר לשרוף). גונבים מבנינים שבבניה (ומותר לגנוב) עושים בלאגן במדורה (ומותר לעשות) אוכלים עם ידים מלוכלכות את תפוחי האדמה (ומותר לאכול עם ידים מלוכלכות) וגם מנהג שעשינו מכיתה ה' (או ו') שזה אחד החגים שגם מותר לעשן !!!!! למה דווקא חג זה (וברור שבהמשך צירפנו גם את יום העצמאות) ולא חגים אחרים לא זוכר בדיוק. אבל זה מה שעשינו.

החגים האחרים שאהבתי זה יום העצמאות (ושוב אפשר לעשן בחוקי ראמאת גאן) וגם לעשות בלאגן לדפוק לאנשים על הראש בחוזקה עם פטיש מפלסטיק וגם, איך לא, פורים, שבו אתה יכול להיות מה שתרצה. ערבי, אינדיאני, קאובוי או כל דבר אחר שתחפוץ. בהתבגרות גם התאהבתי בפסח וראש השנה בעקבות שהם חג משפחתי אבל בואו נעזוב רגע את העתיד.

כידוע כל המאמרים שלי מלווים בתמונות של פריטים אשר ברשותי ב"היסטוריה ישראלית על המדף" והפעם התמקדתי בעיקר בספרי ילדים וספרי לימוד אבל לא יכולתי שלא לצרף את אחת השנות הטובות של הוצאת היברו פובלישינג מתחילת המאה הקודמת שהיא באוסף השנות טובות שלי וגם על קצה המזלג שתי תמונות שרשום עליהם שהם מל"ג בעומר תרצ"ג.

לא אכתוב במאמר זה יותר מדי על ל"ג בעומר, ספירת העומר, כמה ימים מפסח לא מתגלחים ובאבל ואסור להתחתן וכו. רק כמה נקודות קטנות. ל"ג בעומר הוא יום שימחה וציון אירועי הגבורה במרד בר כוכבא (ואפשר להוסיף כי זה יום שבו פסקה המגפה שפגעה בתלמידי רבי עקיבא). הדבר המעניין הוא של"ג בעומר לא מוזכר בתורה, בגמרא, במשנה ואפילו לא בספרות של הגאונים לאחר מכן (קיימת סברה כי היא לא מוזכרת מפאת שהפעם זו פעולת גבורה ומעשה של איש ולא של אלוהים. אבל זו סברה). הקשר בין הדלקת המדורות לבר כוכבא הוא שהמורדים הדליקו מדורות בראשי ההרים על מנת לציין שהמרד התחיל. גם המדורה בביתו של רבי שמעון בר יוחאי ביום מותו מתקשרת למנהג זה. ושלא נדבר על החלאקה (ככה כותבים?) של תיספורת הילדים בני 3. חץ וקשת ועוד.
לצפיה ב-'משהו מכיר אספני פחיות ?'
משהו מכיר אספני פחיות ?
21/05/2019 | 13:26
66
אני מנסה לאתר אנשים שיש להם אוסף פחיות .לא מוצא .. האם אני מאחרוני הדינוזאורים ?   .   
אם אתם מכירים משהו כזה, אשמח אם תפנו אליי במייל.

לצפיה ב-'סכינים מלאוס וקמבודיה'
סכינים מלאוס וקמבודיה
20/05/2019 | 16:51
5
55
ההבדל בין סכיני העבודה של לאוס, לאלו של קמבודיה,
והסיפור מאחורי הסכינים שהבאתי משם.
בתמונה הראשונה- 2 הסכינים מימין הן מקמבודיה. ישרות , או קצת מעוקלות.
את השמאלית שבין ה 2 רכשתי מהבחורה בלבן, ואת הימנית מהבחורה בכחול, הן עבדו עימן בניכוש צמחיה באתר המקדשים הגדול והמדהים אנגקור-וואט שבסיאם-ריפ בקמבודיה.
(אחרי שקיבלו את הכסף בטח יצאו לשנת שבתון.. לאור השמחה שאחזה בהם, בעוד חברותיהן צוחקות על האיש המוזר שקונה סכינים ישנות במחיר הרבה יותר גבוה מאשר לקנות סכינים חדשות בחנות...)

שאר הסכינים עם הגבנון בקצה הן מלאוס (ומטבע הדברים גם צפון תאילנד הסמוכה לאזור).
הן בגדלים שונים- לשימוש שונה.
את הסכין האמצעית הקטנה יחסית, השגתי בכך שהחלפתי אותה עם המוכרת בשוק המקומי בכפר ואנג ויאנג שבלאוס.
החלפתי אותה על אולר ויקטורינוקס (שכמה מהן אני לוקח איתי עימי בד":כ לשצורך החלפות מסוג זה)
הסיבה העיקרית שהיא הסכימה בשמחה רבה- זה שלאולר יש בצד פינצטה (מלקטת) דבר שלא נמצא שם בד"כ,והם מאלתרים ע"י שימוש ב 2 צדפות)
ניתן לראות איך היא מקלפת סוג של .בטטה עם הסכין הישנה, ואח"כ ממשיכה עם האולר השוויצרי. (שווי האולר כ 30 דולר- שזה סכום בלתי נתפש ע"י המקומיים למי שתוהה אם העיסקה היתה כדאית, בעוד שהסכין שלה עולה כ 1/2 דולר... ).
שאר הסכינים הגדולות בצד שמאל, הן קשוחות וחדות, ואפשר להוריד איתן עצים מאידך, ולקלף ירקות מגיסא. הגבנון בקצה יוצר איזון מצויין, והרעיון של ידית חלולה ומעוגלת- יוצר ידית נוחה, עמידה מאוד, ומאפשר הכנסה של מוט להורדת ענפים מרוחקים.
לצפיה ב-'סדר התמונות'
סדר התמונות
20/05/2019 | 16:55
34
נראה לי שנוצר קצת בלאגאן בסדר שהתמונות עלו, אז פשוט לצפות בהם אחרי קריאת התוכן , כי לא אטרח לשנות בעוונותי...

לצפיה ב-'תודה מוטי. מעניין מאד.'
תודה מוטי. מעניין מאד.
20/05/2019 | 18:42
11
לצפיה ב-'תודה רבה. יפה מאוד. כל הכבוד'
תודה רבה. יפה מאוד. כל הכבוד
20/05/2019 | 22:17
9
לצפיה ב-'האם הן עשויות מפלדה מחוסמת? או ברזל כלשהו?'
האם הן עשויות מפלדה מחוסמת? או ברזל כלשהו?
21/05/2019 | 06:34
1
12
לצפיה ב-'סכיני דרום מזרח אסיה'
סכיני דרום מזרח אסיה
21/05/2019 | 08:30
29
מאחר ומדובר באזורים שבהם האנשים חיים די קרוב לטבע, הן באזורים חקלאיים, והן בג'ונגלים ומקומות מיוערים, כלי החיתוך למינהם משמשים ככלי עבודה, וגם ככלי הגנה לעת מצוא מבעלי חיים, ומחומסים למינהם.
לכן כל כלי חיתוך, עשוי בצורה פונקצינאלית וטובה מאוד. 
הן מבחינת איכות הפלדה, והן מבחינת העיצוב והצורה.(הפלדות מקפיצי עלים של מכוניות ישנות ועוד גורטאות פלדה שניתנות לחיסום, חזקות ושומרות על חוד, ) 
אגב הדבר נכון גם באפריקה (למעט פריטים תיירותיים וקישוטיים) דרום אמריקה, האזורים החקלאיים ברוסיה,  ואזור לפלנד בכל צפון סקנדינביה. 
לצפיה ב-'שיש מזל שיש חברים ושיש מכרים יש גם הצלחה. סיגריות'
שיש מזל שיש חברים ושיש מכרים יש גם הצלחה. סיגריות
20/05/2019 | 22:22
2
82
ברור שאיכות אוסף הסיגריות שלי היא לא משתווה (ואין אני מנסה) לאוסף של מיקי או לאוסף לשעבר של אורי אבל בהחלט יש לי כמה וכמה פנינות באוסף. לצערי האוסף לא גדל בצורה משמעותית מכמה טעמים. הטעם הראשון מעט מאוד מגיעים לשווקים או למכירה. הטעם השני מעט מאוד מגיעים במחירים שפויים ובעקבות שזה ממש ממש לא אוסף עיקרי שלי רק בגלל שהוא ישראליינה ובעיקר בזכות השמות והגרפיקה אני מחזיק, ונהנה, ממנו הוא לא גדל.

היום התמזל מזלי גם כמות גדולה של קופסאות או חזיתות של סיגריות הגיעו לרשותי וגם המחיר שלהם היה אטרקטיבי ביותר.

להנאתכם
לצפיה ב-'אני כל פעם מתפעל מחדש מזה שדברים כאלה בכלל נשמרו'
אני כל פעם מתפעל מחדש מזה שדברים כאלה בכלל נשמרו
21/05/2019 | 05:23
1
39
קופסאות סיגריות ריקות לא היו מסוג הדברים שאנשים אספו, להבדיל מבולים למשל. מי שסיים לעשן את הסיגריות שהיו לו בקופסה נהג בדרך כלל לזרוק אותה לפח. אולם מסתבר שהיו כאלה שכן שמרו קופסאות ריקות וכך מתאפשרת לנו עוד הצצה אל העבר שלנו.
ובאשר לסיגריות כנסת 6, אני עוד זוכר את הפרסומת שהיתה להן, וכבר הזכרתי את זה פה פעם, אל תתייאש - עשן כנסת 6.

לצפיה ב-'ברכות הדי.היסטורית הסיגריות במיטבה'
ברכות הדי.היסטורית הסיגריות במיטבה
21/05/2019 | 15:15
20
לצפיה ב-'סכיני פיצ'אק אוזבקיות'
סכיני פיצ'אק אוזבקיות
20/05/2019 | 16:31
45
תת פרק בתחום הסכינים:
סכיני פיצ'אק אוזבקיות.
עם העליה מאוזבקיסטאן הגיעו בזמנו סכיני הפיצ'אק (נקראות גם פיצ'וק, או פצ'אק).
בתחילה התעלמתי מהם לאור ידיות הפרספקס המצועצעות והצבעוניות, ברם אחרי התנסות עם הפלדה וצורת השחזת הלהבים, הבנתי שמדובר בנפחים ויצרנים מקצוענים, ובסכינים שייש בינהן כאלה באיכות גבוהה מאוד.
יש להבים באורכים ובצורות שונות, ,יש ידיות מחומרים שונים, שבד"כ מעידות על איכות ה סכין.
יש ידיות כפי שניתן לראות בתמונות מקרן , מעצם, פרספקס/פלקסיגלאס, וחומרים סינטטים אחרים.

ההשחזה בדרך כלל השחזת סקנדי, הנותנת ללהבים חוד מדהים.
לחלק מהלהבים עושים פסיבציה, הנותנת להם גוון כהה,וכך גם נמנעת חלודה. חלק מצופים ניקל.

הנדן עשוי מעור פרה, לעיתים עם עיטור מפלסטיק צבעוני, או תפרים. והתלי/רצועה, מפיסת עור ,
מאוד דומה לנדנים של הפוקו הפיני/,סקנדינבי.
לצפיה ב-'בן גוריון ויחסו לתל אביב לפי פרוספקט זה. נא לקרוא לפי המספור'
בן גוריון ויחסו לתל אביב לפי פרוספקט זה. נא לקרוא לפי המספור
15/05/2019 | 23:05
1
68
נכון שהמקום החדש שלי נקרא בן גוריון עשר - היסטוריה ישראלית על המדף והוא נקרא ככה כי בן גוריון היה עשר והמקום נמצא ברחוב בן גוריון 10 וכן היסטוריה ישראלית על המדף כי רוב הפריטים ההיסטורים אצלי נמצאים על המדף (ושוב תודה לדר' מיקי כץ על יצירת השם) ואני חושב שבן גוריון, עם כל הטעויות, היה ראש הממשלה הכי טוב שהיה למדינת ישראל (ולא ניכנס לויכוח פוליטי, בבקשה) אבל מפרוספקט זה נראה כי הוא לא אהב, בלשון המעטה את תל אביב (שאני אוהב וגר בה כבר קרוב ל40 שנים. לא אני לא בן 40 יש שנים שגרתי ברמת גן). והנה פרוספקט זה של חוסר אהבתו של בן גוריון לתל אביב.
לצפיה ב-'בן גוריון אהב או לא אהב תל אביב הוא לא קבע.'
בן גוריון אהב או לא אהב תל אביב הוא לא קבע.
18/05/2019 | 16:48
38
מידע אישי. אני יודע שפולה מאד אהבה תל אביב.
וזה מה שחשוב.
צ'י

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ