לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1484914,849 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'זיהוי תליון'
זיהוי תליון
17/01/2020 | 16:24
17
האם מישהו יכול בבבקשה לתרגם לי את מה שכתוב על התליון?
בתודה - אורי
לצפיה ב-'זיהוי קליפס'
זיהוי קליפס
17/01/2020 | 16:23
1
15
נקנה היום בשוק הפישפשים, האם מישהו יודע למה שימש?
מתחת לפרפר יושב קליפס שנפתח רחב .
לצפיה ב-'זה תופסן שמחזיק את הוילון'
זה תופסן שמחזיק את הוילון
18/01/2020 | 23:40
2
לצפיה ב-'ללויד ארץ ישראלי ומצרי בע"מ (הודעה ראשונה בשנת 2020) '
ללויד ארץ ישראלי ומצרי בע"מ (הודעה ראשונה בשנת 2020)
07/01/2020 | 20:32
7
66
תיורים בארץ ישראל על ידי חברת ללויד* הארץ ישראלית מצרית

אני חייב להתחיל פוסט זה בכתיבה כי זה אחד הפוסטים שלבד לא הצלחתי להגיע לאינפורמציה שלמה ולאחר עזרה של רבים וטובים מחברי הצלחתי להגיע לאינפורמציה נוספת אבל עדין לא שלמה ואשמח לכל אינפורמציה נוספת.

נפלה לידי חוברת מקסימה תיורים בארץ ישראל. לא רשום שנת הוצאה לאור של חוברת זו. לא רשום שם הצייר של השער המקסים. הגרפיקה של השער הזכירה מספר עבודות אשר נעשו בארץ בשנות העשרים ואפילו יש בה מעט עיצוב "זאב רבני" אבל האיכויות של רבן וחבריו נראות לי טובות יותר. ברור שיש דקל (איך לא), עץ פרי הדר, כנראה תפוזים ומשהו שמזכיר את קבר רחל (שהיה אלמנט עיצובי חשוב בתחילת המאה הקודמת). לא מצויין שנת ההוצאה ומי הצייר. מצויין כי הודפס על ידי דפוס עזריאל שהיה דפוס ירושלמי חשוב וגדול שהוקם בתחילת המאה העשרים וכן כתוב מי שעשה את הקלישאות (י.כגן). קלישאות זה לא אימרות. קלישאות זה פלטות לדפוס. גלופה / שבלונה.

החוברת הופקה על ידי חברת ללויד הארץ ישראלי מצרי שהיתה חברה מצרית, חברת תירות. היא פעלה לפני החברות הישראליות שהשתמשו בשם ללויד. ללויד זה שם שהיה בשימוש ברחבי העולם לחברות נסיעות, ביטוח, ספנות ועסקים שונים. בארץ ישראל נרשמו מספר חברות תחת השם ללויד.

למציאת תאריך הדפסת החוברת התחלנו במפה. לפי ישובים קיימים במפה. ושם קצת (הרבה) היה בלאגן. היו ישובים שהוקמו אחרי שנת 1930 אבל על בסיס ישובים ישנים וכו וכן ישובים שהוקמו הרבה לפני כן. לא אציין שמות של חברי הרבים שעזרו אבל רמזים ניתנו על ידי סיורים בטיולים והתברר כי הטיולים מבקרים בבית החרושת לשוקולדים רענן שנסגר בשנת 1925 וכן במושבת הטרנסילבנים (בעמק יזראל) לימים כפר גדעון. תל עדשים שהוקם בשנת 1923. ישוב בשם יבלונה שהוקם על ידי הרבי מיבלונה בשנת 1924 ולימים נקרא כפר חסידים וכן השימוש בגרוש מצרי שזה סוף שנות העשרה ולקראת סוף שנות העשרים (1918-1927). בסופו של דבר הצלחנו להגיע למסקנה כי החוברת הודפסה ושווקה בשנת 1925.

בתחילת שנות העשרים הממסד הציוני בארץ ישראל יצר קשר עם ענף התירות על מנת לגרום לכך שהתייר היהודי יגיע לביקור בישראל ויפגוש את המפעל הציוני ואולי על ידי כך יעלה לארץ או יתרום למפעל הציוני. כל זה נעשה בתחילה על ידי המחלקה למסחר ותעשיה בארץ. בשנת 1925, הקימו המוסדות את "לשכת המודיעין הציונית לתיירים"'. (ZTIB). הם יצרו קשר עם התיירים היהודים והנוצרים המגיעים ארצה כדי לכוונם בעת ביקורם להכרת המפעל הציוני בארץ–ישראל. תקוותם היתה שלאחר מכן יתמכו הן פיזית בתרומות למפעל הציוני והן על ידי תמיכה פוליטת ברעיון הקמת המדינה וברעיון הציוני. את הלשכה מימנו וניהלו במשותף ההנהלה הציונית, הקרן הקיימת לישראל וקרן היסוד, ובהקמתה היו מעורבים אירגונים נוספים.

"לשכת המודיעין הציונית לתיירים"'. (ZTIB) העסיקה מספר סוכנויות לארגון הסיורים בארץ ישראל. אחת מהם היתה ללויד הארץ ישראלי מצרי שפרסמה עלוני פירסומת וחוברות בשפות שונות, עברית, אנגלית, צרפתית וגרמנית. החוברת כללה סיורים שונים באורכי טיול (ימים) שונה. 3, 6, 14 יום וכו. כל הסיורים היו סיורים "ציונים" כלומר התמקדות הן בהיסטוריה היהודית כלומר במקומות התנכים (קבר רחל, מערת המכפלה ועוד) באתרים הדתים (קברי רמב"ם, רבי עקיבא, רבי מאיר בעל הנס) והן במפעל הציוני בעיקר בישובים החקלאים (עמק יזראל, דגניה א+ב, מקווה ישראל) וכן באוניברסיטה העברית, בטכניון וכן בתל חי היכן שטרומפלדור נפל. כל הסיורים נבנו על מנת שיקבלו מושג על המפעל הציוני הקורם עור וגידים באותה תקופה ובהקשר לעבר היהודי והתנכי של ארץ ישראל.

ללא קשר לחוברת הזו, יש ברשותי עלון שיצא לאור בשנת 1936 על ידי ללויד ארץ ישראלי ומצרי בע"מ. שם כבר יש קרדיט לצייר א.ק. הנשל (אלברט קארל הנשל). בעלון זה "תמונות פורים" מקדשות לילדי הגולה, יש "שיר" שמדבר על אחשוורוש, המן, מרדכי אסתר וכו ורק בסוף ה"שיר" מצויין כי זה פירסומת למתנה. "על כן יום חג פורים הוא לנו, יום שמחה והלולה, כי ליהודים היתה אורה ולשונאיהם – המפלה. על כן ביום זה, שנה שנה, מתנות נשלח גם נקבל, ומה טובה במתנות? – תפוזים מארץ ישראל ! ".

מקווה שנהנתם. ושוב מודה לכל העוזרים ושוב לא מצליח להבין למה לא עולה לפי סדר ההופעה והאיחסון אצלי. לא נורא. ובנוסף לא יאומן שהיום זה כבר שבוע מתחילת השנה ולא עלתה שום הודעה בפורום זה שהיה פעיל עד מאוד בעבר.

*החברה באנגלית נקראה LLOYD ולכן בעברית תירגמו את השם עם שני "ל" אבל ההיגוי הנכון הוא לויד כפי שמבוטא באנגלית. בהחלט בפירסומים בעברית משתמשים בשני למד אבל זו טעות.

לצפיה ב-''
08/01/2020 | 14:12
3
לצפיה ב-'אחלה כתבה .ואחלה פירוט'
אחלה כתבה .ואחלה פירוט
08/01/2020 | 17:33
12
לצפיה ב-'יפה מאוד!'
יפה מאוד!
08/01/2020 | 22:34
20

יגעת ומצאת תאמין
לצפיה ב-'בפרץ של רגע לפני הרבה שנים'
בפרץ של רגע לפני הרבה שנים
09/01/2020 | 11:41
2
28
רכשתי אצל  אנדרס עותק של זה
נדמה לי במחיר זהה, שנראה לי בזמנו יקר מדי..
זה כרך שמכיל אוסף של כמה חוברות שהודפסו על ניירות שונים וכולל לוחות זמנים, פרטים שימושיים לתייר שעושה דרכו באונייה מיטלטלת בימים לא"י.
יש לי ספר נוסף, שיצא לפני שנים אחדות, משום מה אני לא מאתר אותו כרגע, על תיור לארץ לאורך השנים.
לצפיה ב-'ספר טוב. נדמה לי שיש לי באן שהוא אותו אבל לצערי מרוב עצים לא'
ספר טוב. נדמה לי שיש לי באן שהוא אותו אבל לצערי מרוב עצים לא
11/01/2020 | 12:31
1
18
רואים את היער וחייב להגיע לסדר את כל האוספים החשובים והלא חשובים. עובד על זה אבל לצערי לא מספיק הכל. ושוב יופי של ספר. מכיר אותו
לצפיה ב-'גם אצלי..'
גם אצלי..
11/01/2020 | 17:03
22
מרגיז אותי שאני לא מצליח להזכר ולמצוא את הספר על תיירות, פתאום בלעקOUT. לפני מספר חודשים העברתי כמה ספרים ל"סיפור חוזר" יתכן שגם אותו??
חשבתי שהוא מיב"צ, אז בחיפוש אצלם קפץ לי המאמר הנחמד הזה בנושא הנדון מקתדרה
הוא כן מיב"צ, זה הספר
אבל התעלומה בעינה.. היכן הוא?
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
09/01/2020 | 17:55
18
בנושא הזה של ביקורים בארץ ישראל ראוי להזכיר שהיו נוסעים שכתבו ספרים על מסעותיהם בארץ ולא מעט מהספרים הללו תורגמו לעברית. הידוע ביותר מבין המחברים האלה היה מארק טוויין.
לצפיה ב-'מטבעות אוסף ישראל'
מטבעות אוסף ישראל
31/12/2019 | 08:53
81
אפשר לדעת מה הערך של מטבע כזה היום?
לצפיה ב-'מאמר שלי בנושא גלויות שהתפרסם בנושאון לטובת אלו שלא '
מאמר שלי בנושא גלויות שהתפרסם בנושאון לטובת אלו שלא
28/12/2019 | 06:35
2
68
מנויים עדין על עיתון זה של איל"ת, אגודה ישראלית לבולאות תמאטית. ושוב לא יודע למה זה לא מעלה את התמונות לפי הסדר אבל רצוי, למעוניינים בכך, לפתוח את התמונות לפי המספור שלהם. להנאתכם

לצפיה ב-'תודה הדי, השכלתנו!'
תודה הדי, השכלתנו!
28/12/2019 | 10:29
1
14
לצפיה ב-''
29/12/2019 | 02:10
3
לצפיה ב-'סביבונים'
סביבונים
25/12/2019 | 13:55
17
499
לטובת אספנית הסביבונים 
,האספנית"
לצפיה ב-'עוד'
עוד
25/12/2019 | 13:58
39
לצפיה ב-'תודה זקו על התמונות שהעלית'
תודה זקו על התמונות שהעלית
25/12/2019 | 17:43
15
44
מהיכן? ירושלים? מאיפה בדיוק.
לפני שנה הוצגו סביבונים דומים באיזור נמל ת"א.
ואם הם מאותו מקור, יש להניח שבלילה הם מוארים
והאפקט שמתקבל - נפלא.
לצפיה ב-'בצומת הרחובות המלך קינג ג'ו'ג' ובן יהודה'
בצומת הרחובות המלך קינג ג'ו'ג' ובן יהודה
25/12/2019 | 23:05
14
41
מה שנרא ברחובותינו רחבת המשביר. ובעבר ככר הכשרת הישוב.
נראה שאלה סביבונים זהים לאלה שהראת.

לצפיה ב-'אתמול או שלשום היה ראיון'
אתמול או שלשום היה ראיון
26/12/2019 | 08:24
7
36
נדמה לי ברשת ב' , עם אחד שטען שיש לו 480 סביבונים,
אני בטוח שאצל רחל זה רק במגירה אחת...
-אני אחפש אם הראיון ברשת.
בתזמון 1:23:43 בערך...

לצפיה ב-'תודה על המידע, אך לגבי מספר הפריטים - הערה:'
תודה על המידע, אך לגבי מספר הפריטים - הערה:
26/12/2019 | 14:05
6
40
לא אחת אני נשאלת למספר הסביבונים שבאוסף שלי. יש לי עשרות
(שלא לכתוב: מאות) סביבונים. אינני סופרת את הכמות כי היא פחות
מעניינת אותי.
אוסף הסביבונים האקלקטי שלי כולל כל פריט שהוא שיש בו אזכור
לסביבונים: ספרים, מארזי קרטון, מפיות, בולים, טלכרטים, ציורי אומנות,
קריקטורות ועוד ועוד.
מכאן, את מה להתחיל לספור?
יתרה מכך, יש לי סביבונים דומים אך שונים בצבעם. האם לספור כל אחד מהם,
רק אחד מהם?
לפני שנה רואיינתי לעיתון "מעריב". באחת מכותרות המשנה צוטטתי כאומרת:
"לעולם לא אוכל להשלים את האוסף שלי..." (צילום הקטע הרלבנטי מהכתבה
מופיע כאן).
ואכן, החוכמה באיסוף היא לאסוף חכם ולא לאגור בלבד. אין לי עניין לספור את מספר הפריטים שבידי. זה משעמם מדי.
לצפיה ב-'בדיוק רחל, לכן אני חושב שהאוסף שלך '
בדיוק רחל, לכן אני חושב שהאוסף שלך
27/12/2019 | 08:29
4
38
מייצג טוב יותר את "תרבות הסביבון" ולא רק את הפריט.
אין לי ספק שלו היו מראיינים אותך היית יכולה להאיר הבטים הרבה יותר רחבים. (אולי קצת במאמץ כי פרז לא היתה מאפשרת לך לדבר יותר מדי...)
לצפיה ב-' רחל..'
רחל..
29/12/2019 | 15:54
2
21
התגלגל לידי כרך דבר מ1934 ואני עובר עליו,
נתקלתי בכתבה הזו
מבלי להבטיח דבר.. יש לי ערימת גליונות בודדים של 'דבר', בהזדמנות אבדוק אם יש לי את היום הזה ואתן לך.
לצפיה ב-'ולהדי'
ולהדי
29/12/2019 | 17:18
13
אני מניח שיש לך את ה"משחק המקורי"
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/01/2020 | 01:04
11
את המאמר לא קראתי עד כה. תודה.
אשמח אם יש לך גליונות בודדים, רלבנטיים.
אגב, לזכותו של יום-טוב לוינסקי ייאמר כי כתב רבות על
הפולקלור היהודי ומנהגי חגים.
כמו כן, היה עורכו הראשון של כתב העת: "ידע עם".
מאמר, משלי, על הסביבון פורסם בשנה שעברה בחוברת
מס' 79-80. שם המאמר: "עגלגל הוא, מסתובב, מכרכר,
מתגלגל, מפרפר" (עמ' 147-168).
כל  שרשי המילים שבשם המאמר הם מילים שניתנו לסביבון
ע"י אנשי רוח שונים, בעת שחיפשו שם עברי לחפץ.
לצפיה ב-'רואיינתי לא אחת במדיות שונות'
רואיינתי לא אחת במדיות שונות
02/01/2020 | 01:11
12
כולל כתבה שיצאה השנה בניו יורק....
אתה צודק שכדי להעביר המסרים מוטב להתראיין.
אך מה לעשות, אינני דוחפת את עצמי במיוחד. יתרה
מזאת, נתבקשתי להציג השנה באיזה מוזיאון והעברתי
המשימה לקולגה, אספן סביבונים.
לצפיה ב-'אז הנה סביבון חדש עם שם ישן '
אז הנה סביבון חדש עם שם ישן
27/12/2019 | 09:08
34
להנאתכם
לצפיה ב-'עברתי שם בערב'
עברתי שם בערב
26/12/2019 | 13:33
5
29
הסביבונים היו מוארים והשמיעו שם שירים עבריים.
לצפיה ב-'חבל שלא צילמת אותם מוארים.'
חבל שלא צילמת אותם מוארים.
26/12/2019 | 14:06
4
23
מילא, בשבוע הבא אני עולה לבירה, אצלם אותם מאירים בלילה.
לצפיה ב-'כשעברתי במקום הם היו מוארים בצבע כחול'
כשעברתי במקום הם היו מוארים בצבע כחול
26/12/2019 | 16:46
3
26
לא ידוע לי אם מאירים אותם בעוד צבעים. מעניין אם זה מה שאת גם תראי כשתעלי לבירה.
לצפיה ב-'כשאני ביקרתי במקום (יום שני אחה"צ), כבר לא נמצאו במקום'
כשאני ביקרתי במקום (יום שני אחה"צ), כבר לא נמצאו במקום
02/01/2020 | 01:08
2
10
לצפיה ב-'בכל מקרה באותו ערב שעברתי שם'
בכל מקרה באותו ערב שעברתי שם
02/01/2020 | 01:47
13
לא היתה לי אפשרות לצלם אותם. אולי מישהו צילם את הסביבונים המוארים והעלה את התמונה לאינטרנט, כדאי לערוך חיפוש בנושא.
לצפיה ב-'נכון, הועלתה תמונה'
נכון, הועלתה תמונה
02/01/2020 | 08:42
15
תמונה לילית של הסביבונים מרחבת המשביר הועלתה באינטרנט.
הנה היא:
לצפיה ב-'פנסיה....'
פנסיה....
20/12/2019 | 10:11
3
107
האם הפורום פרש לגימלאות או שבק חיים ?????????
לצפיה ב-'אל תשאל דכאון ועצוב מאוד'
אל תשאל דכאון ועצוב מאוד
20/12/2019 | 16:04
41
לצפיה ב-'מעבר דירה'
מעבר דירה
21/12/2019 | 10:57
1
70
השיח די עבר לפייסבוק.
הפלטפורמה של תפוז נשארה די מיושנת.
חבל, אבל כנראה שזו דרכו עולם, גם אם תפוז היה האב המייסד של עולם האספנות...
כבוד להדי שמתאמץ לפרסם גם כאן וגם בדף שלו בפייסבוק!
לצפיה ב-'הבעיה היא שמשום מה אנחנו לא מצליחים'
הבעיה היא שמשום מה אנחנו לא מצליחים
23/12/2019 | 10:03
63
להפגש,
ועם הדי הרי אי אפשר להתמודד,
"פריט שאתה לא יודע שחסר באוסף שלך, הדי כבר שכח שיש לו.."

לצפיה ב-'חנוכה'
חנוכה
22/12/2019 | 18:51
3
121
באוסף חנוכה שלי בהחלט אין לי את החנוכיה המוקדמת ביותר מצרפת מהמאה ה-12 גם אין לי חנוכיות מהרי האטלס ואפילו לא חנוכיות מתימן. אבל יש לי עשרות פריטים ישראלים מגוונים אשר מציגים את החג בצורות שונות.

לא ארחיב יותר מדי בחג ובמנהגיו אבל אכתוב בקצרה שחג החנוכה הוא חג הניצחון של החשמונאים ביוונים. כידוע התרחש הנס שפח השמן שבו היה שמן ליום אחד הספיק לשמונה ימים. אני משוכנע כי רובנו לא יודעים מה כל כך חשוב ה-8 ימים הללו? התלמוד הבבלי מספר שכאשר שיחררו החשמונאים את המקדש מצאו רק פח שמן אחד שלא נטמא. בפח זה היה שמן ליום אחד בלבד אבל היה צורך ב-8 ימים על מנת להפיק שמן טהור חדש והנס היה שהשמן בסופו של דבר הספיק לשמונה ימים עד שהצליחו להפיק שמן טהור.

בפריטים השונים נמצאים מספר סביבונים אשר הם מאוסף הסביבונים של אשתי, תמצאו פריטים מאוסף אל על שלי וכן תמונות של ילדים החוגגים את החג ועוד עשרות פריטים שונים הקשורים לחג.

מקווה שתהנו.
חג שמח.

לצפיה ב-'פריטים מגוונים שנעים להסתכל על התמונות שלהם'
פריטים מגוונים שנעים להסתכל על התמונות שלהם
23/12/2019 | 12:32
17
לצפיה ב-'רק תיקון קל - פך השמן ולא פח השמן...'
רק תיקון קל - פך השמן ולא פח השמן...
25/12/2019 | 10:43
10
לצפיה ב-'חנוכה'
חנוכה
25/12/2019 | 19:21
23
תודה כתמיד על ה"פוסט" (איך באמת קוראים לפוסטים בפורום...? 
גם על המלל וגם התמונות הנפלאות!
חג שמח ומלא גרפון... 
לצפיה ב-'סיגריות צברה'
סיגריות צברה
21/12/2019 | 15:23
44
צבר מצוי הוא אחד ממיני הקקטוס. הפרי שלו מכונה סברס. בזמנו יהודים ילידי ישראל נקראו צברים כלומר עם קוצים מחוספסים ולא נעימים מבחוץ אבל רכים מתוקים וטובים מבפנים ואולי משם שם זה של סיגריות "צברה" נוצר. ואולי לא.

בסוף שנות החמישים התחיל עיתון מעריב לערוך בכל שנה את תחרות המודעה הקולעת בשיתוף עם האיגוד הישראלי לפרסום. בחוברת של שנת 1959 הנמצאת ברשותי נכללו כארבעים המודעות המצטיינות של אותה שנה, וקהל הקוראים התבקש לבחור את הטובה שבהן לדעתו. מבחר המודעות היה גדול ומקסים. סיגריות שונות, חברת תעופה אולימפיק, חברת תעופה אל על, בנק הפועלים, מקרר פרידמן, פזגז, אמישרגז, השרות הבולאי, בנק לאומי, ויטה, תלמה, מגד, טמפו, יפאורה ועוד. החוברת הודפסה במאה ועשרה אלף עותקים, ובין המשתתפים בהצבעה הוגרלה טיסה חינם לאירופה. אינני יודע מי זכה בפרס ואף לא איזו מודעה נבחרה למודעה המצטיינת של אותה שנה.

מבין המודעות השונות צדו את עיני 3 מודעות של סיגריות "צברה". כידוע לכם את כל הפוסטים אני כותב על בסיס פריטים שבאוספים שלי וכך גם כאן. עטיפה של הסיגריות יש ברשותי הרבה זמן אבל אף פעם לא התעמקתי לחקור נושא זה כי יש לי רק פריט אחד וזה כבר מהסיגריות המאוחרות שברשותי (שנות החמישים). עזר לי רבות במאמר זה מיקי אנגל, שלדעתי הוא אספן מספר אחד בעולם של סיגריות ישראליות וארץ ישראליות ובעל ידע עצום בנושא ועל כך תודתי נתונה לו.

סיגריות "צברה" יוצרה לראשונה על ידי חברת מספרו בשנת 1955. הקופסה הראשונה היתה בצבע כחול והיתה קופסה קשיחה מקרטון. מתחת לשם "צברה" נכתב "סיגריות מזרחיות". סימנים של אפליה? האם הכוונה היא שרק מזרחים עישנו אותה? לא באמת. הכוונה היא שהסיגריות מיוצרות מטבק מזרחי. סיגריות "צברה" היו מהזולות בשוק, ומחיר חפיסה של 20 סיגריות בשנת 1955 היה 200 פרוטות.

בשנת 1956 חברת מספרו נסגרה, כלומר המותג "צברה"  היה שייך לחברת מספרו בסך הכל כשנה. את חברת מספרו קנתה חברה בשם ח.י.ס. (חברה ישראלית לסיגריות) שהוקמה עוד בשנת 1935. ח.י.ס היו ידועים בייצור של סיגריות עדן, נלסון ושרתון, והקימו את חברת אסקוט כחברת בת שלהם. הם רכשו מחברת מספרו הסימן הרשום / לוגו של הסיגריות השונות שלהם. במחירוני הסיגריות שהתפרסמו בשנים 1957 – 1958 לא מופיע השם "צברה" ומכאן שח.י.ס החליטה להפסיק אל הייצור של המותג הזה.

למרבית ההפתעה בשנת 1959 עושות סיגריות "צברה" קאמבק, וגם אז מדובר באחד המוצרים הזולים ביותר בשוק. הקאמבק היה קצר ימים, וכבר באותה שנה הייצור של סיגריות "צברה" נפסק. אין לי מידע מבוסס מדוע, אך כנראה שהמודעות החביבות לא הצליחו לשכנע את קהל המעשנים. דרך אגב חברת ח.י.ס. נרכשה על ידי חברת דובק בשנת 1971.

ושוב תודתי נתונה למיקי אנגל על המידע שסיפק לי עבור מאמר זה.
מקווה שנהנתם והפריטים הבודדים במאמר זה הם מהאוסף שברשותי.

לצפיה ב-'עצוב. דן ריזינגר אחד ממעצבי הגרפיקה הישראלים הענקיים ביותר '
עצוב. דן ריזינגר אחד ממעצבי הגרפיקה הישראלים הענקיים ביותר
26/11/2019 | 23:50
79
הלך לעולמו בגיל 85. דן במשך שנים רבות עיצב עבור אל על פריטים שונים מרשימים ואפילו מדהימים לטעמי. דן עיצב במשך שנים רבות את סמלי המכביות השונות. דן עשה את העיצוב לטבע ובידול התרופות השונות ועוד מאות פריטים שונים ללקוחות שונים רבים ומאושרים.
באחד המפגשים היותר משמעותים שלנו קבענו נסיעה משותפת לאינדיגו בקריית גת. הוא עם אשתו אני עם אשתי. הגענו בסביבות 10 בבוקר לביתו. נכנס לרכב ואמר הדי אני מקווה שלא תפגע אבל אני לא ישנתי כל כך טוב הלילה וכנראה ארדם בנסיעה. אמרתי בכייף. אין בעיה. במהלך כל הנסיעה לקריית גת (קצת יותר משעה) לא הפסקנו לדבר ובעיקר דן דיבר ואני הקשבתי. בסיור באינדיגו דן (וברור שגם אני) התלהבנו מהתוצאות של המכונות המשוכללות וכל עבודה שיצאה מהמכונה ניגש אלי דן הראה לי בהתפעלות וניתחנו את העבודה. חזרנו לביתו בסביבות 16:00 ושוב אמר לי בקריית גת כי הוא עייף ושלא אפגע אם הוא ירדם וגם כאן במהלך כל הנסיעה לא הפסקנו לדבר ולהנות אחד מהשני.

דן היה מעצב ענק ואיש מקסים
יהיה זיכרו ברוך.

וזאת המודעה ממשפחתו:

חברים יקרים,

בצער רב, אנו מודיעים על לכתו מאתנו של אהובנו,
דן ריזינגר

בעלי, אבינו וסבינו היקר,

הלוויה תתקיים מחר, יום רביעי ה-27.11 בשעה 14:00
בבית העלמין החדש רמת השרון (צומת מורשה)

יושבים שבעה בביתנו בגבעתיים - 17-21, 10-13

לצפיה ב-'מסדר ומסדר ומסדר וזה אף פעם לא נגמר'
מסדר ומסדר ומסדר וזה אף פעם לא נגמר
24/11/2019 | 22:02
3
92
היום ב"בן גוריון עשר - היסטוריה ישראלית על המדף" סידרתי עיתונים. לא את ישראל היום ולא את ישראל מחר. את ישראל אתמול. חוץ מעיתוני "הארץ", "הצפירה", "הדואר" וכו סידרתי את עיתון "במחנה" שכולנו נחשפנו אליו בתקופה זו או אחרת. לקחתי מספר עיתונים משנות החמישים של "במחנה" והצמדתי למודעות (פחות או יותר) את המוצרים שברשותי. להנאתכם. (חוץ מהתמונה של הדיו לגלובוס 6120)

לצפיה ב-'הדי אהבתי מאוד את החיבורים'
הדי אהבתי מאוד את החיבורים
25/11/2019 | 15:21
1
36
בין הפריטים.ולבין הפרסומת שאפו
לצפיה ב-''
26/11/2019 | 09:11
5
לצפיה ב-'אין מילים!'
אין מילים!
16/12/2019 | 19:01
4
לצפיה ב-'למכירה קטלוג מטבעות KRAUSE 2001'
למכירה קטלוג מטבעות KRAUSE 2001
22/11/2019 | 10:53
52
למכירה קטלוג KRAUSE 2001 מהדורה מספר 28
1901 עד 2000 הקטלוג משומש במצב טוב מסומנים בו בעט  כ - 1200 מטבעות בקטלוג 2008 עמודים
לצפיה ב-'זה לא נראה הגיוני ולא נשמע הגיוני אבל זה מה שהיה'
זה לא נראה הגיוני ולא נשמע הגיוני אבל זה מה שהיה
21/11/2019 | 02:02
1
101
לפני עידן הטלוויזיה בשנות ה-60 חידון זיהוי סמלים היה מאוד נפוץ ופופולרי. בכל העיתונים. הנה דוגמה בעיתון לאשה משנות השישים. חידון סמלים. נראה אם אתם הייתם מצליחים לפתור את החידון. למי שיפתור את מרבית הסמלים יקבל  12 נקודות. השני יקבל 10 נקודות ובפרס ניחומים השלישי יקבל 8 נקודות !!!!  בהצלחה ומקווה שתהנו
נ"ב: מי שיצליח לפתור את זה עד תאריך 6.2.64 יוכל לזכות במכונת כביסה או-קי.
לצפיה ב-'הסמלים שייכים לעבר, אבל לא כך שבועון לאשה עצמו'
הסמלים שייכים לעבר, אבל לא כך שבועון לאשה עצמו
22/11/2019 | 02:11
37
נראה שהשבועון הזה יהיה איתנו עוד שנים רבות.
לצפיה ב-'פוגים ואלבומי מדבקות'
פוגים ואלבומי מדבקות
17/11/2019 | 18:15
57
היי, אשמח לקנות מחסניות פוגים של דרגון בול, פוקימון ועוד... (הקופסאות של הפוגים שהיו מגיעות במארזי חטיפים) וגם אלבומי מדבקות וקלפים.
שלחו מסר. :)
לצפיה ב-'הגדה של פסח משנגחאי'
הגדה של פסח משנגחאי
14/11/2019 | 16:43
9
98
הגיעה לידי הגדה שחולקה בשנגחאי ליהודים שנמלטו מגרמניה.
האם בעלת ערך אספני?
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
14/11/2019 | 17:15
33
לצפיה ב-'האם יש מעוניינים בפורום זה?'
האם יש מעוניינים בפורום זה?
14/11/2019 | 17:19
35
לצפיה ב-'תציע ל Shanghai Jewish Refugees Museum'
תציע ל Shanghai Jewish Refugees Museum
14/11/2019 | 22:42
6
47
תציע ל
Shanghai Jewish Refugees Museum

Address: 62 Changyang Rd, Hongkou, Shanghai, China
Established: 2007
Phone: +86 21 6512 6669
https://www.facebook.com/ShanghaiJews/

לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
15/11/2019 | 12:08
5
19
לצפיה ב-'אודה ליצירת קשר שלחתי מסר'
אודה ליצירת קשר שלחתי מסר
19/11/2019 | 07:58
4
20
לצפיה ב-'אורי נמצא כרגע בחו"ל ולא מצליח להיכנס לפורום תפוז ולמסרים'
אורי נמצא כרגע בחו"ל ולא מצליח להיכנס לפורום תפוז ולמסרים
19/11/2019 | 22:24
3
32
צור קשר ב-  magosh@gmail.com
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/11/2019 | 07:16
1
10
לצפיה ב-'בכייף'
בכייף
21/11/2019 | 02:55
8
לצפיה ב-'היי הדי. אבירם ממשמר העמק לא ימצא עניין בנ"ל ?'
היי הדי. אבירם ממשמר העמק לא ימצא עניין בנ"ל ?
26/12/2019 | 14:27
2
לצפיה ב-' בקשת הערכת שווי לדעתכם:'
בקשת הערכת שווי לדעתכם:
09/11/2019 | 14:52
3
95
שלום לכם: אני מצרף כלי למדידת אורך בסנטים, ישן ,של פעם, הנמצא בביתי משנות ה- 50.
 > זה כלי מדידה העשוי מתכת מתקפלת כאשר כל שלב הוא באורך 15 סנטימטר.
> אורכו בתפרוסת מלאה , 1 מטר.
 > המספרים המודפסים שלמים לגמרי וקריאים ונמצאים משני הצדדים ובמציאות המספרים יותר ברורים ממה שרואים בתמונה
 השאלות שלי הם  האם הכלי שווה כסף ואם אפשר מה ערכו הכספי לדעתכם? 
 תודה.   הנה קישור לתמונה :   https://bit.ly/2qyt88G  ;
לצפיה ב-'סוג של מטר מתקפל יישן'
סוג של מטר מתקפל יישן
09/11/2019 | 18:13
1
71
המטר הזה הוא טרום המטר הנשלף.היו משתמשים בו בשנות ה50-60.ערך נמוך מאוד.היו גם כאלה מעץ.אולי היה לו איזה ערך כל שהוא באם היה במצב חדש לגמרי.אבל במצבו.ממש לו
לצפיה ב-' תודה powo'
תודה powo
09/11/2019 | 19:43
18
לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
09/11/2019 | 19:42
25
לצפיה ב-'כלים חקלאיים למכירה'
כלים חקלאיים למכירה
04/11/2019 | 11:08
67
2 מחרשות ערביות
2 קולטיבטורים 
2 מסדדות
חרמש
כד חלב
ומכונה ידנית לפריטת תירס
מלפני 60 שנים לפחות.
לתמונות ומחיר, בבקשה לפנות ל 0523739888
לצפיה ב-'כלחם חקלאיים למכירה'
כלחם חקלאיים למכירה
04/11/2019 | 11:04
1
48
2 מחרשות
2 קולטיבטיורים
2 מסדדות
כד חלב
חרמש
פורטת תירס
מלפני 60 שנה לפחות.
לקבלת תמונות יש פנות לטל 0523739888
לצפיה ב-'מדוע לא להעלות את התמונות לכאן?'
מדוע לא להעלות את התמונות לכאן?
07/11/2019 | 19:50
14
לצפיה ב-'אבקש את עזרתכם'
אבקש את עזרתכם
27/10/2019 | 19:55
145
שתי עלמות החן נוצרו במקום אחד לפי החומר והצורה
האם יש למישהו ידע כל שהוא על היוצר ?
בתודה מראש. צ'י
נ.ב. הגיעו אלי בהבדל של עשרים שנה.
לצפיה ב-'מרסל ניניו הלכה לעולמה'
מרסל ניניו הלכה לעולמה
24/10/2019 | 09:00
1
86
אני עדין קורא את הביוגרפיה של השופט אולשן, שלפתי עוד ספרים מהמדף.
(לפני מספר חודשים מסרתי לסיפור חוזר ספרים נוספים שהיו לי)

ומי אצלכם נתן את ההוראה?
לצפיה ב-'הייתה אשה מדהימה. יהי זכרה ברוך.'
הייתה אשה מדהימה. יהי זכרה ברוך.
25/10/2019 | 00:30
39
מילא 'ההוראה' שהייתה באמת טפשית וברור שניתנה ע"י ג'יבלי, ראש אמ"ן דאז. אבל עשו עוול נורא לכל החבורה כשלא התנו את שחרורם ב-1956, בתמורה לשבויים המצריים ממבצע קדש. בגלל זה ישבו עוד 10 שנים מיותרות וקשות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ