לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1443514,435 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'נפתרה התעלומה'
נפתרה התעלומה
15/01/2019 | 15:58
2
27
לאחרונה קניתי כמה עשרות מעטפות וגלויות הקשורות ליודאיקה וישראל

אתמול מצאתי ביניהן עוד גלויה שנשלחה ללא כיתוב מצידה השני ואז נפל האסימון

בעקבות מידע שמצאתי ברשת, לדעתי הסיפור הוא כזה

בעיר קסל שבגרמניה המערבית, גר חוקר פילטלי בשם אנטון שטייכל, שכתב ספר על בולי דואר בארץ ישראל בתקופה העותומנית

מן הסתם, סביר להניח שהוא גם אסף פריטים פילטליים הקשורים לארץ ישראל

באותה עת, בצד השני של האוקיינוס, גר ביוסטון טקסס, מדען פיזיקה בשם ג'י. אף. פסקוז, שהיה ידידו של אותו שטייכל

יום אחד נסע ג'י. אף. לרגל עיסוקיו, למדינת ג'ורג'יה לעיר ששמה הר ציון

ומכיוון שהוא ידע שהר ציון נמצא בארץ ישראל, ניגש לסניף דואר מקומי ושלח לידידו  גלויה עם החותמת של העיר

הגלויה השניה, נשלחה לכתובת אחרת על כרטיס משרדי עם החותמת של מחוז ירושלים שבמדינת ארקנסו, גם היא ללא כיתוב מצידה השני וגם ללא שם השולח

זקו, צדקת בגדול!!! כל הכבוד!!!
לצפיה ב-'יפה, בארה"ב הברית יש לא מעט ישובים "תנכיים"'
יפה, בארה"ב הברית יש לא מעט ישובים "תנכיים"
15/01/2019 | 17:19
21
ו"עבריים" כך שאתה יכול לפתוח תיבה שלמה של אספנות בנושא הזה.
פעם באחד מטיולי הגענו לכפר שנקרא אסתר, נדמה לי בפנסילבניה.

לצפיה ב-'אספני הבולים יוכלו לספר יותר על כך אבל בזמנו היה אספן בולים'
אספני הבולים יוכלו לספר יותר על כך אבל בזמנו היה אספן בולים
16/01/2019 | 17:46
4
כמדומני מחיפה אשר היה פונה לישובים / ערים בארה"ב (או בכל העולם אני לא זוכר) כגון : ירושלים, חברון, בית לחם וכו ומבקש שישלחו לו מעטפה עם חותמת של בית הדואר המקומי. היה לו אוסף רציני בנושא. מצטער שלא זוכר יותר מדי פרטים על הנושא ועליו

לצפיה ב-'שאלות למומחים לבולאות'
שאלות למומחים לבולאות
15/01/2019 | 17:05
22
1: האם מישהו מכם נתקל במצב שבו התגלה שנמכרה לו סדרת בולים לא שלמה בחנות? מה יכולה להיות הסיבה לכך?
2: איך אני אוכל לדעת אם עדיין מדפיסים סדרת בולים שאני מחפש ומעטפות יום ראשון שלה?

לצפיה ב-'בקשה לפתרון תעלומה'
בקשה לפתרון תעלומה
13/01/2019 | 21:53
7
72
נמצאת ברשותי גלויה לכאורה

ולמה לכאורה?

מפני שבצד אחד יש את שם השולח מארה"ב ושם הנמען בגרמניה, יש בולים וחותמות דואר

אבל בצד השני לא כתוב כלום, אלא אם כן השולח כתב בכתב סתרים

אז  מה זה יכול להיות? 
לצפיה ב-'הסבר אפשרי'
הסבר אפשרי
14/01/2019 | 00:50
3
36
בעצם משלוח הגלויה ללא תוכן יש משום מסר. השולח מזכיר לנמען שהוא מחכה ממנו למשהו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2019 | 01:59
15
לצפיה ב-' המשימה בוצעה בהצלחה.'
המשימה בוצעה בהצלחה.
14/01/2019 | 18:54
1
27
נא להעביר את החלק השני....
* עכשיו צריך רק לפשפש בעיתוני יוסטון של ה15.7.63

לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2019 | 08:52
3
לצפיה ב-'לעתים שולחים מכתב בשביל החותמת, או כל מרכיב אחר,'
לעתים שולחים מכתב בשביל החותמת, או כל מרכיב אחר,
14/01/2019 | 14:01
1
27
לצרכי אספנות. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2019 | 14:45
11
לצפיה ב-'אגב'
אגב
15/01/2019 | 12:44
15
האיש על הבול למעלה באמצע הוא דאג המרשלד שהיה המזכיר הכללי השני של האו"ם משבדיה 
לצפיה ב-'לאספני הכלים והסכינים'
לאספני הכלים והסכינים
15/01/2019 | 11:42
25
מחר אחה"צ ב1730 וביום חמישי ב1130
בערוץ היפני NHK תוכנית על .... פיתוח הסכין "היפני"
שכמובן רק בעברית הוא נקרא כך.
תוכלו לצפות בו אצלכם בממירים או ברשת
https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/live/

לצפיה ב-'משקל למכתבים עבור נתן קלמן'
משקל למכתבים עבור נתן קלמן
13/01/2019 | 18:01
4
44
שלום מר קלמן 
אני שבה ומודה לך על תשובתך. 
האם תוכל להרחיב ולספר ממתי עד מתי השתמשו במשקל כגון זה, או כל מידע אחר הידוע לך. 
בתודה 
פנינה
לצפיה ב-'מצטער, אין לי מידע'
מצטער, אין לי מידע
13/01/2019 | 19:20
18
לצפיה ב-'קצת קשה לדעת מהי החלו להשתמש במאזניים אלו'
קצת קשה לדעת מהי החלו להשתמש במאזניים אלו
14/01/2019 | 06:15
26
השיוש במאזיים הוא עתיק יומין. לשקול מכתבים החלו מאז נכנס לשימוש שרות הדואר בתשלום (ע"י בולים). משקל ספציפי זה אני מעריך שאיננו מוקדם לאמצע המאה העשרים. השימוש במאזניים,כאלו  מן הסתם, הופסק עם כניסתם לשימוש של המאזניים הדיגיטליים האלקטרוניים.
לצפיה ב-'חיפוש מעמיק בגוגל לא מניב משקל דומה.'
חיפוש מעמיק בגוגל לא מניב משקל דומה.
14/01/2019 | 07:50
1
21
יתכן והם נדירות יחסית. האם יש אליהם איזו הטבעה של יצרן? או סמל.
חפשי היטב , בכל נקודה ומתחת למשטח.
מה ששונה כאן, לעיניי הלא מקצועיות, הוא מגש המכתבים המכופף בעוד שברבים מהדגמים הדומים הוא ישר.
לצפיה ב-'חדר דאר'
חדר דאר
14/01/2019 | 18:50
16
עד לפני מספר עשרות שנים היה נהוג בחברות גדולות שבצד חדר המזכירות הראשי היה חדר דאר אליו היו שליחי הדאר מביאים את דברי הדאר מהסניף וממנו היו שולחים במרוכז את הדואר מהמחלקות השונות השונים. במידה והיו דברי דאר כבדים יותר ממכתב היה צורך במשקל דאר על מנת לקבוע את עלות המשלוח וכן להדביק בולים במחיר המתאים ו / או לבייל במכונת הביול.
זכורני ( ואני לא כל כך מבוגר שחדר דואר , איש דאר ומחלק דאר היו חלק בלתי נפרד ממזכירות החברה. ( בחדר זה עשו גם העתקים בסטנסיל   ושלחו  את הטלקסים , אך זה סיפור אחר )
לצפיה ב-'משקל למכתבים'
משקל למכתבים
14/01/2019 | 14:12
23
תודה.
גם אני חיפשתי בגוגל ולא מצאתי דומה. 
פנינה
לצפיה ב-'משקל, נתן קלמן, כ. חיים.'
משקל, נתן קלמן, כ. חיים.
14/01/2019 | 06:22
28
על כל פנים תודה לשניכם על ההתיחסות. 
פנינה
לצפיה ב-'זיהוי חפץ '
זיהוי חפץ
12/01/2019 | 20:20
2
63
האם מישהו יודע מהו החפץ שבתמונה המצורפת?
על הקשת ישנן שנתות.
אם מטים את הלשונית שמימין אפשר להקיש על הקופסה בעזרת הגלגל.
תודה
פנינה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/01/2019 | 20:43
1
47
מימין זה משקל למכתבים ומשמאל זוהי קופסה לבולים
לצפיה ב-'זיהוי חפץ '
זיהוי חפץ
12/01/2019 | 20:51
27
תודה רבה לנתן קלמן על זיהוי החפץ! 
פנינה
לצפיה ב-'מאוסף המאזניים'
מאוסף המאזניים
10/01/2019 | 21:25
14
62
כידוע לכם או לחלקכם  "אוסף הדגל" שלי הוא משקולות, בעיקר משקולות א"י. אבל מכיון שאי אפשר למשקולות להתקיים ללא מאזניים כמו שאי אפשר חביתה ללא ביצים, כפי שלמדנו לאחרונה, הרי לצד אוסף המשקולות קיים לו גם אוסף לא גדול מדי של מאזניים, בעיקר מאזני שוק או כפי שנקראים באנגלית commercial scales או counter balance. רוב המאזניים שהגיעו לידיי הגיעו במצב לא תקין - חסרי חלקים או שבורים. לשמחתי הרבה קיבלתי הצעה שאי אפשר לסרב לה מידידי הטוב המשתתף בפורום , אמנון בעל ידי הזהב, לקחת את המאזניים הלא תקינים אליו ולשפץ אותם. ואמנם אמנון לקח את המאזניים תיקן ושיפץ ואת התוצאה תוכלו לראות בעצמכם. 

המאזניים הראשונים הם מאזניים שמצאתי בשוק בחיפה. הציפור השמאלית הייתה חסרה ועוד כמה חלקים היו חסרים. לפניכם המאזניים המשופצים ובתמונה השניה נראים המאזניים לפני השיפוץ.
לצפיה ב-'מאזנים מעוטרים'
מאזנים מעוטרים
10/01/2019 | 21:36
39
נמצאו אצל סוחר עתיקות במצב לא מזהיר וחלקים חסרים.
לצפיה ב-'מאזניים מעוטרים נוספים'
מאזניים מעוטרים נוספים
10/01/2019 | 21:39
37
מאזני שוק גדולים עד משקל של 30 ק"ג, מן הסתם נועדו לשקילת ירקות ופירות בשוק.עם עיטורים יפים מאד, כנראה תוצרת גרמניה.
לצפיה ב-'מאזניים יפים מאד, לטעמי'
מאזניים יפים מאד, לטעמי
10/01/2019 | 21:47
2
36
גם אותם מצאתי אצל סוחר עתיקות כאשר הם במצב גרוע מאד כאשר חסרה להם כף המאזניים הימנית.  אמנון עם ידי הזהב שלו הצליח לייצר כף חדשה תואמת המצליחה להתאזן עם חברתה.
תודה לאמנון שהצליח להוציא מתחת ידיו פריטים מושלמים יפהפיים!
לצפיה ב-'יפים המאזניים בעיני.'
יפים המאזניים בעיני.
10/01/2019 | 22:24
22
ויפה בעיני עבודתו המדויקת של של אמנון בעל ידי הזהב, נדיבות הלב ואצילות הנפש.

לצפיה ב-'אני רואה בסיפורי המאזניים השונים שהובאו כאן ארבעה שלבים'
אני רואה בסיפורי המאזניים השונים שהובאו כאן ארבעה שלבים
11/01/2019 | 18:57
20
ראשית הבעלים המקוריים הלא ידועים של המאזניים, או יורשיהם, שהיו חכמים מספיק לא לזרוק אותם לזבל, שנית הסוחרים שידעו לזהות את הפוטנציאל המסחרי הטמון בהם למרות מצבם, שלישית האספן שלא נרתע מלרכוש אותם למרות שנראו במצב די מחריד, ורביעית המשפץ שגרם לכך שהמאזניים נראות אולי אפילו טוב יותר מכפי שנראו מלכתחילה.
לצפיה ב-'מקסים. יופי של שיפוץ (למרות שאני אישית מעדיף לא להחזיר עטרה '
מקסים. יופי של שיפוץ (למרות שאני אישית מעדיף לא להחזיר עטרה
10/01/2019 | 23:44
1
29
ליושנה). כל הכבוד

לצפיה ב-'האם לשפץ ולשחזר או להשאיר את הפריט כמו שהוא?'
האם לשפץ ולשחזר או להשאיר את הפריט כמו שהוא?
12/01/2019 | 08:41
18
בעניין הזה גם אצלי תמיד ישנה התלבטות. מצד אחד אני אוהב לראות את החפץ כאשר הפטינה שלו או מראהו הכללי מעידים על אורך חייו ומה עבר עליו ומצד שני אם הכלי כמו שהוא חסרים בו חלקים, שבור או גרוע מזה, החלודה משתלטת עליו ואוכלת בו, אזי ברור מה האלטרנטיבה  ושמחתי מאד למצוא חבר בעל ידע טכני וידיים טובות היודע את המלאכה ושמח לבצעה.
לצפיה ב-'כל פריט יפה מקודמו! כל הכבוד לאמנון.'
כל פריט יפה מקודמו! כל הכבוד לאמנון.
11/01/2019 | 12:23
10
לצפיה ב-'יופי של מאזניים !'
יופי של מאזניים !
11/01/2019 | 14:43
5
22
ולאחר עבודת השיחזור, נראים יפייפיים שבעתיים.
כל הכבוד לאמנון עם ידי הזהב שלו וברכותי, לך חיים,
על המזל שיש לך להחזיק במאזניים היפים לעין.
תהנה מהם.
לצפיה ב-'ההנאה כולה שלי'
ההנאה כולה שלי
11/01/2019 | 22:35
4
29
נהנתי מהעבודה על המאזניים ועוד יותר מהבעלים חיים שיודע להעריך את העבודה. תענוג גדול לדעת שהמאזניים ישמרו עוד שנים רבות לאחר עבודת ההצלה.
הדי כאן לא מדובר רק בהחזרת עטרה ליושנה, כאן מדובר בשימור שיחזור והגנה, בלי פעולות אלה תוך מספר שנים המתכת היתה מתכלה כליל.
לצפיה ב-'אבקש את רשותכם להציג מאזניים ששופצו עבור בני'
אבקש את רשותכם להציג מאזניים ששופצו עבור בני
11/01/2019 | 22:44
39
 בני ידידנו שחלה והלך לעולמו , ממיטת חוליו ביקש ממני לשקם עבורו מאזניים מבית הוריו, שמחתי להענות לבקשתו ביודעי שאני מתחרה עם הזמן ולא היה הרבה זמן....  אני לא יודע בכמה זמן השגתי את מותו של בני אך נאמר לי שבימיו האחרונים הספיק לראות את המשקל וחיוך עלה על פניו.
לצפיה ב-'נהדר ! יופי של שיפוץ.'
נהדר ! יופי של שיפוץ.
12/01/2019 | 07:20
21
חבל רק שבני לא נהנה זמן רב מכך.
יהי זכרו ברוך.
לצפיה ב-'תוצאה נהדרת!'
תוצאה נהדרת!
12/01/2019 | 08:50
1
25
מצער מאד על כי הנאתו של בני הייתה קצרה מאד. חבל על דאבדין דלא משתכחין!
לצפיה ב-'בני ז"ל'
בני ז"ל
12/01/2019 | 10:03
24
ידיד יקר , הוא שהנחה את דרכי הראשונה לפורום לפני שנות דור .יהי זכרו ברוך.
לצפיה ב-'בולים FDC'
בולים FDC
10/01/2019 | 10:47
43
יש בידי מעטפת יום ראשון גדולה מ1964.7.6 עליה
10 בולים יריד המזרח הבין לאומי ועל אותה המעטפה בול אחד אולמפידת טוקיו 1964 חתום בחותמת שונה מהשאר. בסך הכל 11 בולים על אותה המעטפה. שוה משהו?
לצפיה ב-' מזל טוב להדי'
מזל טוב להדי
07/01/2019 | 10:23
13
69
על ההכרזה
לצפיה ב-'תודה רבה. באמת תודה רבה'
תודה רבה. באמת תודה רבה
07/01/2019 | 22:32
10
55
וכפי שנאמר הכרזתי כי בן גוריון עשר - היסטוריה ישראלית על המדף נפתח ובתיאום מראש אפשר להגיע כמו כן אפשר להזמין הרצאות בנושא נוסטלגיה (בתשלום) לקבוצות עד כעשרים משתתפים
לצפיה ב-'הדי, יש לי רעיון למפגש חברים משותף'
הדי, יש לי רעיון למפגש חברים משותף
08/01/2019 | 08:25
8
44
אם תסכים, ואם החברים יצטרפו.
לצפיה ב-'מפגשי חברים הם דבר מבורך'
מפגשי חברים הם דבר מבורך
09/01/2019 | 06:12
31
במיוחד באכסניה כזו.

ולהדי, ברכות רבות והצלחה במשימה שלקח על עצמו - שימור הנוסטלגיה הא"י.
לצפיה ב-'רעיון טוב '
רעיון טוב
09/01/2019 | 10:14
13
לצפיה ב-'הדי'
הדי
09/01/2019 | 18:31
5
29
יש לך שם מסך טלויזיה להקרנת וידאו?
לצפיה ב-'לא אין לי. מה שיש לי זה מקרן שדיסק און קי נכנס בו'
לא אין לי. מה שיש לי זה מקרן שדיסק און קי נכנס בו
09/01/2019 | 21:42
4
26
ורמקול ומסך.
לצפיה ב-'הרעיון שלי הדי,'
הרעיון שלי הדי,
09/01/2019 | 21:56
3
34
שלמפגש אני אבוא עם 2-3 כרכים ובעזרת החביירים נעלה מוצר/פרסומת/פריט ונכה את המומחה האם תוך 90 שניות הוא ימצא שכמותו באוסף המפואר או יצטרך זמן פציעות...
אני צריך לראות את הכניסות למקרן כדי לבדוק אפשרות להקרין מהאייפון צילום מהכרכים כדי שכולם יראו.
מה דעתך? דעתכם?

לצפיה ב-'רעיון מצוין '
רעיון מצוין
10/01/2019 | 22:30
8
לצפיה ב-'בשביל זה צריך למצוא מומחה וצריך למצוא מישהו שיודע להפעיל את '
בשביל זה צריך למצוא מומחה וצריך למצוא מישהו שיודע להפעיל את
10/01/2019 | 23:46
1
19
המכשירים האלקטרונים
לצפיה ב-'את נושא ההקרנה תשאיר לי,'
את נושא ההקרנה תשאיר לי,
11/01/2019 | 08:48
22
אם תצלם לי את הכניסות והגישה למקרן (או תכתוב כאן במדויק את המודל וגוגל גם יתגייס למשימה), אני כבר אשבור את הראש.

לצפיה ב-'כל הכבוד הדי, מרשים!'
כל הכבוד הדי, מרשים!
09/01/2019 | 17:18
12
לצפיה ב-'תודה למברכים'
תודה למברכים
09/01/2019 | 21:45
1
34
לצפיה ב-'ברכותי ! כל הכבוד להתמדה לאורך השנים.'
ברכותי ! כל הכבוד להתמדה לאורך השנים.
12/01/2019 | 10:14
15
כבוד הוא לי שיכולתי להיות נוכח ושותף לתחילת הדרך .
לצפיה ב-'רשת סירס גוססת '
רשת סירס גוססת
08/01/2019 | 08:40
5
57
וימיה ספורים.
כאחת מחלוצות שיטת קטלוג המשלוחים יש ברשותי עותק פקסימיליה מ1897 ואחדים יותר עדכניים.
לצפיה ב-'עותק הפקסימיליה של הקטלוג מ-1897 נראה מסקרן במיוחד'
עותק הפקסימיליה של הקטלוג מ-1897 נראה מסקרן במיוחד
08/01/2019 | 19:17
4
23
היה מעניין לדפדף בו ולראות מה הציעו למכירה בסירס באותם ימים.
לצפיה ב-'בבקשה,'
בבקשה,
09/01/2019 | 10:48
3
33
אותי מעניין כיצד הובילו וסיפקו פריטים ששוקלים עשרות קילוגרמים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
09/01/2019 | 14:57
2
18
מכיוון שהסריקות ניתנות להגדלה, אני עוד אתעמק בהן.
לצפיה ב-'אם אתה מתעניין בתחום מסוים '
אם אתה מתעניין בתחום מסוים
09/01/2019 | 18:04
1
21
אוכל להרחיב בצילומים קצת יותר "טובים"
לצפיה ב-'תודה, אודיע לך אם יהיה צורך בכך'
תודה, אודיע לך אם יהיה צורך בכך
09/01/2019 | 19:48
11
לצפיה ב-'פוגים'
פוגים
09/01/2019 | 09:58
30
יש לי אוסף של פוגים משנות ה-90. 
מישהו מתעניין לקנות אותם.
בכמה כדאי למכור? (לפי עלות לפוג??)
לצפיה ב-'טוב שיש אספנים! לא להאמין שזה נכתב ב-1986 ולא אתמול!'
טוב שיש אספנים! לא להאמין שזה נכתב ב-1986 ולא אתמול!
08/01/2019 | 23:15
2
60
לצפיה ב-'כפי שנאמר, אין חדש תחת השמש'
כפי שנאמר, אין חדש תחת השמש
09/01/2019 | 02:20
16
לצפיה ב-'מה שהיה - הוא שיהיה! איו חדש תחת השמש.'
מה שהיה - הוא שיהיה! איו חדש תחת השמש.
09/01/2019 | 06:04
15
לצפיה ב-'מטבעות'
מטבעות
07/01/2019 | 17:43
4
95
בזמנו אחרי השרות הצבאי נדבקתי בחיידק האספנות. בחרתי במטבעות. במהלך הקריירה התחסנתי והמטבעות נשכחו באיזו מגירה. כעת אני בפנסיה והייתי רוצה לדעת אם המטבעות שווים משהו. האם יש איזו שהיא אפשרות לברר ברשת מה שווי המטבעות?? תודה מראש
לצפיה ב-'תעלה כאן תמונות ברורות וננסה לעזור לך'
תעלה כאן תמונות ברורות וננסה לעזור לך
07/01/2019 | 20:40
3
12
לצפיה ב-'בבקשה, רשימת המטבעות'
בבקשה, רשימת המטבעות
08/01/2019 | 02:07
2
39
500 lira מטבע יום העצמאות תשל״ה
25 lira מטבע יום העצמאות תשל״ה BONDS
25 lira מטבע כח לישראל
25 lira מטבע כח לישראל
10 lira מטבע חנוכה תשל״ו
10 lira מטבע חנוכה תשל״ח
מטבע ל שנים למדינת ישראל
מטבע כ״ז שנים למדינת ישראל
מטבע כ״ח שנים למדינת ישראל
מטבע ירושלים הכנסת
מטבע שלום ישראל-מצרים
מטבע פדיון הבן תשל״ו
לצפיה ב-'מטבעות'
מטבעות
08/01/2019 | 09:02
1
36
חיידק או לא, מה שנמצא במגירה שלך הם דברים נחמדים אך חסרי כל ערך אספני בגלל כמויות הנפקה גדולות מאוד בתקופה ההיא. היום זה שונה ומונפק בכמויות ה ר ב ה יותר קטנות ולכן בעל ערך רב הרבה יותר. אם תרצה למכור אז הכתובת היא סוחרי מטבעות ולא אספנים. המחירים פחות או יותר [ + - 2% - 5%] סביב מחירי המתכת. גרם זהב טהור היום 150 - 154 ש"ח וגרם כסף 1.8 - 1.9 ש"ח. הכפל זאת במשקל המטבע והכפל שוב בדרגת הטוהר וקיבלת את המחיר. לדוגמא, כוח לישראל 26 גרם  כפול 1.85 [מחיר גרם כסף] כפול 0.9 [דרגת הטוהר של המטבע]  נותן 43 ₪. כל מחיר בין 40 - 45 ₪ יהיה נכון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/01/2019 | 12:54
24
תודה, הבנתי שאין לי אוצר...
תודה שוב
לצפיה ב-'מחזיק מפתחות ירדני מאמצע שנות השישים. '
מחזיק מפתחות ירדני מאמצע שנות השישים.
04/01/2019 | 23:35
2
75
אני אוסף ישראליינה (דברים שנוצרו או נמכרו בישראל בעבר) אבל לפעמים יש פריטים שהם לא "משלנו".
יש פריטים שהם גדולים אבל קטנים (יש גם פריטים שהם גדולים והם גדולים) ויש פריטים קטנים שהם גדולים ומחביאים בתוכם סיפור.
וכזה, לטעמי, הוא מחזיק המפתחות הזה.

מחזיק מפתחות ירדני מאמצע שנות השישים.
מצד אחד של מחזיק המפתחות  מטוס ומתחתיו השם ALIA ומהצד השני רשום חברת התעופה רויאל ג'ורדניאן.
המטוס הוא Caravelle – קארוול הצרפתי, השם עאליה היא אשתו השלישית של מלך ירדן חוסיין, ו-רויאל ג'ורדניאן היא חברת התעופה של ירדן.
חברת התעופה הירדנית הוקמה בשנת 1963, ובתחילה נקראה עאליה, על שם המלכה עאליה, אשתו השלישית של המלך חוסיין.
החברה שימשה בהתחלה להטסת בכירי הממלכה הירדנית למדינות ערביות שונות במזרח התיכון ומדינות המפרץ הפרסי.
כחברה מסחרית החלה לפעול למספר מצומצם של יעדים, שכללו את ביירות, כווית וקהיר.

ללא קשר למחזיק מפתחות זה, נמל התעופה הבינלאומי עמאן-המלכה עאליה הוא נמל תעופה בינלאומי שנחנך בשנת 1983.
השדה נקרא על שמה של המלכה עאליה, אשתו השלישית של חוסיין, מלך ירדן, אשר נהרגה בתאונת מסוק ב-9 בפברואר 1977.
הנמל הוא שער הכניסה האווירי העיקרי של הממלכה, ומאז פתיחתו משמש כנמל הבית של חברת התעופה הירדנית רויאל ג'ורדניאן.

מטוס קרוואל (Caravelle) הוא מטוס צרפתי שיוצר בסוף שנות החמישים והתחיל לשרת חברות תעופה שונות בשנת 1959.
הגירסה הראשונה של Caravelle 10R נוצר בשנת 1965 והוא מטוס קצת יותר קטן מקודמיו אבל בעל מנועים רבי עוצמה.
בגירסה הזו נבנו 20 מטוסים הראשון בהם נמכר לרויאל ג'ורדניאן (אז נקראה "עליה") והחל לטוס ב-31 ביולי 1965 והשתמשו בו עד שנת 1975.
ה- Caravelle היה מטוס סילון מוצלח מוקדם, עם שני מנועים מותקנים מאחור.

וזה כל הסיפור של מחזיק מפתחות זה. מקווה שנהנתם.

לצפיה ב-'עוד דוגמה טובה לפרטים המעניינים שאפשר למצוא'
עוד דוגמה טובה לפרטים המעניינים שאפשר למצוא
05/01/2019 | 01:21
64
בחיפוש של מה שמסתתר מאחורי פריט אספנות, גם אם הוא קטן בגודלו.
לצפיה ב-'מחזיקי מפתחות'
מחזיקי מפתחות
08/01/2019 | 15:47
14
תודה עבור ההסבר המענין, ללא ספק פריטים נדירים.
לצפיה ב-'האם מישהו מזהה את הכלים האלה?'
האם מישהו מזהה את הכלים האלה?
31/12/2018 | 14:45
99
מצאתי סט שלם שכולל גם את שני החלקים האלה (מגש עמוק ו"סירה" לרוטב) בנוסף לצלחות. נראה לי שזה מחרסינה. אין על זה סימני זיהוי חוץ מהאות E בתוך עיגול עם כתר על ראשו והמספר 751 או 751 2 על כלים שונים.
הסט הזה היה ברשותה של אמי שנפטרה לא מזמן בגיל 80. אני חושבת שבמקור היה שייך לסבתי, שעלתה ארצה מגרמניה ב 1934, או אולי היה שייך לאחותה של סבתי, שעלתה ארצה בערך באותו הזמן. יכול להיות גם שהסט התקבל במתנה מקרובים בחו"ל (שווייץ, ארה"ב, אנגליה) בשנות החמישים ואילך.
מי מכיר, מי יודע? היכן אני יכולה לקבל הערכה לגבי שווי הסט?
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי בשמים ישנים'
עזרה בזיהוי בשמים ישנים
30/12/2018 | 13:02
98
היי פורום,
אני מנסה לזהות כמה בשמים שהגיעו לידי ולא מצליחה למצוא מידע ברשת. אשמח אם מישהו\י יוכלו לעזור לי בזיהוי (יצרן, שנה, מידע וכו׳) או להפנות אותי לקטלוג או אתר שבו מידע כזה יכול להיות זמין.
תודה ויום טוב

לצפיה ב-'שאלת זיהוי שנשאלה בעבר ולא קיבלתי תשובה עליה'
שאלת זיהוי שנשאלה בעבר ולא קיבלתי תשובה עליה
28/12/2018 | 17:09
4
94
לפני כמה שנים (שנתיים, שלוש, לא בדיוק זוכר)העליתי תמונה של כלי שהגיע לידיי ולא הצלחתי לעמוד על טיבו. שאלתי אם מישהו מעלה בדעתו למה שימש הכלי. היו כמה השערות, אם אני זוכר טוב, אבל אף אחד לא קלע למטרה. את זה אני יודע עכשו כי בדרך מקרה נתגלתה התשובה.
בתמונה תמונת הכלי.
לצפיה ב-'והנה לאחרונה נזדמנתי בעיר נצרת'
והנה לאחרונה נזדמנתי בעיר נצרת
28/12/2018 | 17:34
3
80
עברתי באזור הסראייה ושם בצמוד למבנה הסראייה קיימת מסעדה בשם דיוואן א - סראייה. את בעל המסעדה , אבו אשרף הכרתי כבר מזמן וזו הייתה הזדמנות לראות מה שלומו.
איני מתכוון לעשות לו כאן פרסומת גם כי מעולם לא טעמתי את מאכליו, אבל המסעדה שווה ביקור ולו לפחות לראות את שלל הכלים העתיקים הממלאים את המסעדה.
אבו אשרף מתמחה בהכנת קטאייף, מעין פנקייק ערבי. לא טעמתי אבל הריח מגרה מאד. להפתעתי ראיתי כי הכלי המשמש להכנת הקטאייף הוא אותו כלי שלא ידעתי לעמוד על קנקנו. את העיסה שופכים לתוך הכלי דרך המשפך בחלקו העליון ומהפתח הצר יוצקים כמות על המשטח הרותח ותוך דקות הקטאייף מוכן.
 מסתבר שיש תמונה שלו ברשת מתוך כתבה שנעשתה על מקומות שכדאי לבקר בהם בנצרת ומשם לקחתיה.
לצפיה ב-'מציאת פתרון לתעלומה מתחום האספנות של כל אספן'
מציאת פתרון לתעלומה מתחום האספנות של כל אספן
28/12/2018 | 18:48
1
50
היא תמיד דבר מבורך עבורו.
לצפיה ב-'אמנם נכון תענוג למצוא פתרון'
אמנם נכון תענוג למצוא פתרון
28/12/2018 | 18:51
27
לצפיה ב-'יפה. מה שקצת מבלבל זה כיוון הידית העליונה...זה כמו לשפוך '
יפה. מה שקצת מבלבל זה כיוון הידית העליונה...זה כמו לשפוך
29/12/2018 | 00:22
41
ברוורס.
לצפיה ב-'בקשת מידע על צייר '
בקשת מידע על צייר
27/12/2018 | 12:44
2
58
שלום לכולם

האם מישהו מכיר צייר בשם פ. ביבס. 

יש לי ציור שלו משנת 79. 

אודה מאד למידע עליו. 

איל 
לצפיה ב-'אולי מ. ביבס?'
אולי מ. ביבס?
30/12/2018 | 21:42
1
23
לצפיה ב-'תודה... אבל זה לא הצייר... '
תודה... אבל זה לא הצייר...
31/12/2018 | 05:08
20
תודה רבה. אבל זה לא הצייר.

חתום במפורש פ. ביבס. וגם באנגלית p. bivas

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ