לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1462614,626 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'בן גוריון ויחסו לתל אביב לפי פרוספקט זה. נא לקרוא לפי המספור'
בן גוריון ויחסו לתל אביב לפי פרוספקט זה. נא לקרוא לפי המספור
15/05/2019 | 23:05
1
40
נכון שהמקום החדש שלי נקרא בן גוריון עשר - היסטוריה ישראלית על המדף והוא נקרא ככה כי בן גוריון היה עשר והמקום נמצא ברחוב בן גוריון 10 וכן היסטוריה ישראלית על המדף כי רוב הפריטים ההיסטורים אצלי נמצאים על המדף (ושוב תודה לדר' מיקי כץ על יצירת השם) ואני חושב שבן גוריון, עם כל הטעויות, היה ראש הממשלה הכי טוב שהיה למדינת ישראל (ולא ניכנס לויכוח פוליטי, בבקשה) אבל מפרוספקט זה נראה כי הוא לא אהב, בלשון המעטה את תל אביב (שאני אוהב וגר בה כבר קרוב ל40 שנים. לא אני לא בן 40 יש שנים שגרתי ברמת גן). והנה פרוספקט זה של חוסר אהבתו של בן גוריון לתל אביב.
לצפיה ב-'בן גוריון אהב או לא אהב תל אביב הוא לא קבע.'
בן גוריון אהב או לא אהב תל אביב הוא לא קבע.
18/05/2019 | 16:48
14
מידע אישי. אני יודע שפולה מאד אהבה תל אביב.
וזה מה שחשוב.
צ'י
לצפיה ב-'שעונים של בנק דיסקונט'
שעונים של בנק דיסקונט
18/05/2019 | 12:36
25
שלום,
ברשותנו שעוני קרדן שחולקו בשנות השבעים לעובדי בנק דיסקונט וללקוחות מועדפים.
על השעונים מופיע שם הבנק והם ניתנו בקופסת פח עם לוגו של הבנק.
האם הפריט הזה עשוי לעניין אספנים? אם כן מה שוויים המוערך?
תודה,
יונתן
תל-אביב
לצפיה ב-'שלוש שאלות'
שלוש שאלות
15/05/2019 | 18:13
2
57
(1). הבנתי שלפני כעשור וחצי, שידורי קשת חילקו מספר מצומצם מאוד של עותקים ממארז DVD אקסקלוסיבי של הסדרה הבורגנים. מישהו כאן במקרה יודע משהו על העניין ו/או איך ניתן להשיגו?
(2). למישהו כאן יש במקרה מוזיקה (על Vinyl/CD/DVD) מאת Hermann Nitsch ו/או Karlheinz Stockhausen שהוא מעוניין למסור/למכור?
(3). למישהו כאן יש במקרה ספרים בפינית ואודות פינלנד (כל שפה ותחום, פרט לספרי ילדים/שיחור/לימוד/לקסיקונים/בדיחות/מילונים/אנציקלופדיות/בישול/ספרות זולה/הדרכה/ניו־אייג', וכדומה, מחפש בעיקר ספרות יפה ושירה פיניים, ספרים על פינלנד מפרספקטיבה סוציולוגית/היסטורית/אנתרופולוגית/בלשנית/גנטית, ספרים על אמנות וספרות/שירה פינית, ביוגרפיות על אישים חשובים מתולדות פינלנד, וכולי, אך, גם דברים אחרים יתקבלו בברכה) שהוא מעוניין למסור/למכור?
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'ישנו ספר שנקרא המיתולוגיה הפינית'
ישנו ספר שנקרא המיתולוגיה הפינית
16/05/2019 | 01:16
1
40
כתב אותו יובל בן-עמי והוא יצא במסגרת סדרת מיתוסים של הוצאת מפה ב-2003. העותק שבידי הוא לא למסירה ולא למכירה, אבל אני לא חושב שצריכה להיות בעיה מיוחדת להשיג את הספר הזה בחנויות לספרים משומשים.
לצפיה ב-'יש לי כבר. תודה'
יש לי כבר. תודה
16/05/2019 | 01:25
17
לצפיה ב-'מישהו מכיר: מפעל טכסטיל מפיבה עפולה לידו?'
מישהו מכיר: מפעל טכסטיל מפיבה עפולה לידו?
14/05/2019 | 14:45
3
48
MAnufacture Franco Israelienne de BAs

מפיבה זה ראשי תיבות מהנ"ל MAFIBA. גרביונים שנקראים לידו צנע...מחוטי הליון 20/400..LIDO de Paris
לצפיה ב-'מצאתי בינתיים באתר העיתונות. פעלו עד סוף שנות השישים כנראה'
מצאתי בינתיים באתר העיתונות. פעלו עד סוף שנות השישים כנראה
14/05/2019 | 14:50
20
לצפיה ב-'הנה דוגמא'
הנה דוגמא
15/05/2019 | 00:21
1
42
לצפיה ב-'נחמד מאוד. תודה.'
נחמד מאוד. תודה.
17/05/2019 | 17:02
3
לצפיה ב-'פריט מהאוסף מי יודע מה זה.?'
פריט מהאוסף מי יודע מה זה.?
09/05/2019 | 10:30
18
111
לצפיה ב-'מנקה פירורים?'
מנקה פירורים?
09/05/2019 | 11:48
21
לצפיה ב-'צי'.אתה מקשה .וצריך לראות את הצד השני'
צי'.אתה מקשה .וצריך לראות את הצד השני
09/05/2019 | 20:53
40
זכור לי משהו כזה.או לדגים או לגבינה.ואישתי חושבת שזה אולי להניח סכום .שלא ישכב על השולחן.תמונה נוספת תעזור

לצפיה ב-'לתינוק'
לתינוק
10/05/2019 | 19:31
14
44
לנקות את הפה בזמן האוכל.
חלק מסט הטבלה
לצפיה ב-'סבתא צדקה אוסף פרורים הפעם יותר קשה הפריט הבא למה?'
סבתא צדקה אוסף פרורים הפעם יותר קשה הפריט הבא למה?
10/05/2019 | 20:07
13
60
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/05/2019 | 21:30
63
וו לרכיסת מחוך 
לצפיה ב-'אתם טובים מגלים מהר .הנה דבר חדש.רמז. פריט נשי.'
אתם טובים מגלים מהר .הנה דבר חדש.רמז. פריט נשי.
11/05/2019 | 08:58
10
65
לצפיה ב-'פנקס לרישום ריקודים'
פנקס לרישום ריקודים
11/05/2019 | 12:50
9
25
לצפיה ב-'בפינקס זה היו רושמים .'
בפינקס זה היו רושמים .
11/05/2019 | 13:42
8
39
היו רושמות הנערות את הבחור שהזמין ריקוד לפי מספר הריקוד
אצל היפות היה הפנקס מלא כבר בתחילת הערב.
אצל הפחות יפות היה הפנקס מתמלא לאט לאט.
צ'י.
לצפיה ב-'הקופסא הזו גודלה שלושה על שנים וחצי סנטימטר.'
הקופסא הזו גודלה שלושה על שנים וחצי סנטימטר.
11/05/2019 | 13:47
7
58
למה היא משמשת ?
לצפיה ב-'אחסון בולים'
אחסון בולים
11/05/2019 | 20:17
6
26
לצפיה ב-'כל הכבוד.'
כל הכבוד.
11/05/2019 | 21:21
5
50
לצפיה ב-'ומה זה ?'
ומה זה ?
11/05/2019 | 21:22
4
55
לצפיה ב-'הייתי בטוח שזקו יפתור כתבתי מתחת לתמונה שמינקע'
הייתי בטוח שזקו יפתור כתבתי מתחת לתמונה שמינקע
13/05/2019 | 14:15
3
36
שזה ביידיש אודם.או lipstick. באנגלית
לצפיה ב-'שמינקע זה איפור'
שמינקע זה איפור
13/05/2019 | 22:36
2
14
לצפיה ב-'זקו אתה כמובן צודק. אלא ש....'
זקו אתה כמובן צודק. אלא ש....
14/05/2019 | 08:26
1
27
אצלנו בשכונה לפני שמונים שנה .
כל האיפור היה שפתון .
גם זה רק  למי שהיה.
לצפיה ב-'מה שפתון? היה אודם בכל מיני צבעים '
מה שפתון? היה אודם בכל מיני צבעים
14/05/2019 | 23:25
21

לצפיה ב-'יש לי כלי כזה....'
יש לי כלי כזה....
18/05/2019 | 20:46
3
כאשר הבן היה קטן - קראנו לזה "באגר" כי בעזרתו העברנו את שאריות האוכל לכפית.
בהזדמנות אצלם.
רעיה
לצפיה ב-'מי מכיר או יודע דבר על חברה זו?'
מי מכיר או יודע דבר על חברה זו?
10/05/2019 | 05:27
5
80
מצאתי 2 כתבות קטנות בעיתון הארץ האחת: 15.12.1921 והשניה 26.1.1922, האם מישהו יודע או מכיר עוד אינפורמציה על החברה הזו? וכיצד הייתם מתרגמים את שמם לאנגלית?
לצפיה ב-'נסה לחפש באתר עיתונות יהודית היסטורית כתבות על סיגריות'
נסה לחפש באתר עיתונות יהודית היסטורית כתבות על סיגריות
10/05/2019 | 12:25
3
27
בפלסטיין פוסט מאותם תאריכים. אולי שם תמצא איך כתבו את שמם באנגלית.
לצפיה ב-'לצערי הרב החברות היהודיות שיצרו סיגריות בשנים '
לצערי הרב החברות היהודיות שיצרו סיגריות בשנים
10/05/2019 | 18:01
2
32
1921-1924 לא נרשמו ברשם החברות של הממשל, ומחן למצוא אחר ורק חברות ערביות או בריטיות, אינני יודע מדוע הם לא נרשמו אבל הראשונים הן "אחדות" ו"לובלינר" בתחילת 1925.
לצפיה ב-'התכוונתי לעיתון פלסטיין פוסט לא לרשם החברות. זה העיתון '
התכוונתי לעיתון פלסטיין פוסט לא לרשם החברות. זה העיתון
10/05/2019 | 20:55
16
באנגלית שהפך לג'רוזלם פוסט ב-48 ומופיע עד היום.
לצפיה ב-'מצאתי עבורך באתר מאמר מ-1935 על תעשיית הטבק בארץ ישראל '
מצאתי עבורך באתר מאמר מ-1935 על תעשיית הטבק בארץ ישראל
10/05/2019 | 21:21
30
לצפיה ב-'מכיוון שניכר מההודעות שלך שאתה מתעניין בהיבטים מסוימים '
מכיוון שניכר מההודעות שלך שאתה מתעניין בהיבטים מסוימים
10/05/2019 | 15:14
35
בתולדות הארץ במאה העשרים, ואתה גם גר באזור ירושלים, אולי כדאי לך לפנות ליד יצחק בן-צבי. יכול להיות שיוכלו להפנות אותך שם למקורות שונים, ואולי הם גם ימצאו עניין במידע המצוי בידיך.
לצפיה ב-'החברה הראשונה לייצור סיגריות בפלשטינה.'
החברה הראשונה לייצור סיגריות בפלשטינה.
10/05/2019 | 03:24
49
לאחר בדיקה מעמיקה הצלחתי סוף סוף לעשות סדר ביצרני הסיגריות הראשונים, הבדיקה כללה את הפלסטין גאזט,עתונים (דאר היום, הארץ) עיתוני מסחר ותעשיה מצרפת גרמניה 1921-1922, ארכיב המדינה (שלא נתן כל אינפורמציה לגבי התקופה), ורשם החברות הבריטי (המקור החשוב ביותר מתוך הגאזט):
1st Manufacturer of tobacco (and most likely cigarette) was Karaman and Hanuni they register in the 1920's but claim to work from 1916!!! under the turk ottoman
2nd was Baddour from Jerusalem (article from 16.6.21) claim he is working and producing , again he was register in 1925 but in registration said he is operation from 1921
3rd Maspero 1.8.1921
4rd The palestinian cigarette company (a.k.a hesboun) 1.11.1921
5th Ariel not register but ads for products started 1.12.1921 end of Nov 1921
6th Edike & Salti 1.3.1922
7th Karaman & Cousins 1.7.1922  
החברה הראשונה שנרשמה היתה של קאראמן ובן דודו מחיפה כבר מ1916
החברה הראשונה שייצרה היתה באדור מירושלים
החברה הראשונה שהעסיקה יהודים הייתה מספרו ביפו
החברה הראשונה בבעלות יהודית ושהעסיקה יהודים בלבד היתה אריאל מירושלים (אבל הייתה החברה הרביעית שייצרה סיגריות בפלשטינה).
לצפיה ב-'יום העצמאות'
יום העצמאות
08/05/2019 | 18:51
7
61

יום העצמאות הוא יום הכרזת הקמת המדינה בתאריך ה' באייר 1948 (14/5/48) מספר שעות לפני סיום המנדט הבריטי בשעה ארבע אחרי הצוהרים ביום שישי על מנת למנוע חילול שבת. מאז יום העצמאות נחוג ב-ה באייר או בימים קרובים לו על מנת לא לחלל את השבת.
באוסף יום העצמאות שלי יש לי מספר רב של פריטים ובמגוון רחב. השנה החלטתי להציג בגישה שונה. למעט התמונה הראשונה של ברכות בעיתון באידיש על שנה שהמדינה הוקמה והתמונות האחרונות ששם כנראה נעשתה מחברת זו על ידי גננת או מורה הפעם רציתי להציג אך ורק מחברות שנעשו על ידי תלמידים שונים בבתי ספר שונים ובזמנים שונים. לא אוסיף בפוסט זה מאומה כי אני חושב שתוכלו להתרשם מרמת ההשקעה של התלמידים בכיתות השונות ובתקופות שונות. הירידה לפרטים האיורים והתוספות לכתיבה והמאמץ לעשות עבודה טובה.
אני יודע שכאן (ולא יודע למה) זה לא עולה לפי הסדר אז מספרתי את התמונות שלפחות תדעו איך היה צריך להיות

לצפיה ב-'מחברות התלמידים מקסימות'
מחברות התלמידים מקסימות
09/05/2019 | 00:46
6
35
לא ברור לי למה מחברות כאלה לא נשארות ברשות המשפחות אלא מתגלגלות לידי סוחרים ומהם לאספנים, אבל בהחלט נחמד לראות אותן.
לצפיה ב-'עדיף שיהיו בידי אספנים מאשר ייזרקו לפח בדור הבא.'
עדיף שיהיו בידי אספנים מאשר ייזרקו לפח בדור הבא.
09/05/2019 | 11:53
5
31
אני העברתי בזמנו מחברות שלי להדי כי ידעתי שזה בית טוב. והנה, זכו לשיכון ותיקים בבן גוריון 10. עדיף על מגרה שאף אחד לא פותח ובסוף זה נזרק.
לצפיה ב-'בעיקרון זה כמובן נכון'
בעיקרון זה כמובן נכון
09/05/2019 | 18:18
4
22
ובמקרה שלך יכולת לדעת שמי שמסרת לו את המחברות אכן ישמור עליהן כמו שצריך. אבל, עדיין, בנושא מזכרות משפחתיות בכלל, המצב הרצוי לדעתי הוא שתהיה מודעות רבה יותר לחשיבותן.
לצפיה ב-'ברור שאם הדור הבא מגלה עניין, יש לשמור לו. אבל אם לא -'
ברור שאם הדור הבא מגלה עניין, יש לשמור לו. אבל אם לא -
09/05/2019 | 19:59
3
23
וזה מה שקורה ברוב המקרים, לצערנו, חבל סתם להשאיר במסגרת עזבון שייזרק בסוף.
מאז שאני למדתי בסיוע הפורום הזה שיש ערך היסטורי ואספני לפריטים שונים, כל חברי יודעים שלא זורקים כלום בלי להראות לי קודם. פריטים היסטוריים, אני מציעה בראש וראשונה לאספנים מהפורום, כל אחד לפי תחום אספנותו, וכל השאר, אני מעבירה עבורם למכירות פומביות, ושם הרוכשים הם גם אספנים בדרך כלל.
הבעיה שאנשים מן היישוב לא מודעים לנושא האספנות ולחשיבות ההיסטורית שבכך, ואני רואה במה שאני עושה - ללא תמורה לעצמי -  הצלת פריטים שונים מאבדון.
רק לאחרונה הגיעו לידי מחברה טובה פריטים מיוחדים במינם שלה לא היה מושג מה ערכם בכלל, לא הכספי ולא ההיסטורי.
אחד מהם, הסמל הראשון של חיל הנשים בצה"ל. הכיתוב עליו היה ח.ע.נ. - חיל עזר נשים [בהשראת האי.טי.אס בצבא הבריטי]. כשבן גוריון ראה את הסמל הוא זעם על השם ואמר שבצה"ל הנשים אינן כח עזר אלא חיילות לכל דבר. דרש להשמיד את כל המלאי ולהכין סמלים חדשים עם הכיתוב חיל נשים. מספר סמלים נותרו בארכיון צה"ל. והנה, בעיזבון אמא של חברתי, שהייתה מראשונות המתגייסות לצה"ל, מצאתי את הסמל הזה בלי לדעת מה מצאתי ורק לאחר חיפושים ומחקר נפתרה התעלומה והתגלה הסיפור שמאחורי הסמל. סמל נדיר שהצעתי לפני הכל להדי, שרכש אותו בשמחה ובמחיר סמלי...במכירה פומבית סמל כזה היה נחטף במחיר מטורף. והנה, גם סמל זה זכה למשכן היסטורי חשוב.
הדי - תעלה צילום של הסמל להשלמת הסיפור.
לצפיה ב-'את עושה עבודה מבורכת'
את עושה עבודה מבורכת
09/05/2019 | 23:43
1
22
והסיפור על הסמל הנדיר הוא דוגמה מצוינת לחשיבות שבבדיקת כל פריט שיכול להיות לו ערך מנקודת ראות אספנית.
בגדול, יש אספנים, לא רבים, שמציגים את אוספיהם לקהל הרחב, יש כאלה שמשאילים פריטים מאוספיהם לתערוכות ויש כאלה שמראים פריטים מאוספיהם לאספנים בעלי תחומי עניין דומים, שעמם נוצר קשר אישי במשך השנים.
לצפיה ב-'האוסף הפרטי שלי הוא בולי קק"ל ובולי הכנסה מוניציפליים.'
האוסף הפרטי שלי הוא בולי קק"ל ובולי הכנסה מוניציפליים.
10/05/2019 | 00:13
23
ואמנם, בנושאים אלה יש לי קולגות אספנים שעם השנים באמת הפכנו חברים טובים ואיתם יש גם החלפות ורכישות משותפות. אברהם, ידידי הטוב, לדוגמה.

לצפיה ב-'הנה הסמל ח.ע.נ. חיל עזר נשים. ושוב תודה רותי'
הנה הסמל ח.ע.נ. חיל עזר נשים. ושוב תודה רותי
10/05/2019 | 00:26
36
לצפיה ב-'אולי ראיון אינטרנטי בנושא אספנות יעניין כאן מישהו'
אולי ראיון אינטרנטי בנושא אספנות יעניין כאן מישהו
07/05/2019 | 00:45
4
70
לצפיה ב-'תודה הדי!'
תודה הדי!
07/05/2019 | 06:47
2
42
טוב לראות אותך, אם לא במציאות, לפחות באיזושהי מדיה אלקטרונית.
לצפיה ב-'חיים. אני נמצא לפחות יומיים בשבוע בבן גוריון עשר ברמת גן '
חיים. אני נמצא לפחות יומיים בשבוע בבן גוריון עשר ברמת גן
08/05/2019 | 00:38
1
31
ואתה מוזמן תמיד.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/05/2019 | 06:09
27
עוד אגיע אליך. מתכנן את זה כבר הרבה זמן. מקווה לא לדחות את זה יותר מדי.
לצפיה ב-''
10/05/2019 | 10:33
4
לצפיה ב-'Official gazette of the government of Palestine'
Official gazette of the government of Palestine
06/05/2019 | 06:26
4
59
שלום לכולם, מצאתי את זה עכשיו, מאוד יכול להיות שפורסם כאן בעבר, גליונות אלקטרונים מלאים של Official gazette of the government of Palestine 1919-1948
ניתן לחפש לפי מילים, אני מרגיש כמו ילד בחנות ממתקים.
http://findit.library.yale.edu/catalog/digcoll:284...
בחסות אוניברסיטת ייל ארה"ב
לצפיה ב-''
06/05/2019 | 20:05
4
לצפיה ב-'הצצתי קצת'
הצצתי קצת
07/05/2019 | 01:06
30
העמודים נוחים לקריאה. טוב למי שחוקר את התקופה או סתם מתעניין בה.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
07/05/2019 | 06:41
9
לצפיה ב-'שלום רב. לא השתתפתי מזמן כי באמת לא היה לי מה לתרום/להגיד...'
שלום רב. לא השתתפתי מזמן כי באמת לא היה לי מה לתרום/להגיד...
12/05/2019 | 21:31
12
השלום והברכה לכולם

אני רואה שהגאזט האחרון במפעל הגדול של ייל, מספרו 1654 מיום 18.3.48. חסרים שם יתר הגליונות עד 1666 וכן האחרון (ללא מספר) שעקב המצב לא הודפס בפלשתינה אלא בלונדון (והצו הראשון בחוברת מסדיר בדיוק את זה באופן שכל הכלול בחוברת אינו צריך להיות מפורסם ויהיה לו תוקף למרות...) ושכלל הוראות מ- 29.4.48 ועד 14.5.48 - ראו עמוד השער של החוברת האחרונה שאני זוכה להחזיק בו. הצו האחרון שנכנס לתוקף ביום 14.5.48 היה העלאת מחיר הדלק...
אגב, בעבר, הזכרתי שביום 15.5.48 "חוקקו" הבריטים חבילת חוקים שלמה נגד מי שיפגע בבריטים שעוד נשארו בארץ כולל בתי דין, עונשים, ומה לא. מובן שהם "חוקקו" ולא באמת חוקקו כי מה-15 למאי הרי שלטה מדינת ישראל ורשויותיה, והפוגע בחייל בריטי היה נדון בית משפט ישראלי regardless מאיפה הוא בא ומיהו...
כל כוונת הבריטים הייתה חסרת ערך מעשי ומשפטי כאחד ועל כן אני מעריך שהחומרים הללו צריכים להיות יחסית נדירים/לא מצויים. בכל אופן לתולדות המעבר לעצמאות יהודית, זה מעניין ואנקדוטי.
אין גבול לחובנו לבן גוריון (ולא סתם בגין אינו חתום על המגילה...ולא היום נבוא חשבון עם התנהלותו לפני הקמת המדינה, בזמן הקמתה, ולאחריה - ראו יחסו של זבוטינסקי אליו, ואחריו ישראל אלדד. במיוחד התנהלותו בתקופה הארוכה שלא תיפקד הייתה חסרת אחריות, ולבנו יש אחריות גדולה לכך כי הוא היה היחיד שיכול היה להפסיק את המצב הזה).
לצפיה ב-'כתבה מעניינת על תולדות מפעל חרסה'
כתבה מעניינת על תולדות מפעל חרסה
04/05/2019 | 17:40
1
41
לצפיה ב-'יצא לי לבקר במפעל בשנות ה70'
יצא לי לבקר במפעל בשנות ה70
06/05/2019 | 20:09
17
ואני פשוט לא זוכר באיזו מסגרת.
לצפיה ב-'סכינים שהיו בשימוש במלחמות ישראל'
סכינים שהיו בשימוש במלחמות ישראל
04/05/2019 | 12:31
6
76
סכיני שהיו בשימוש במלחמות ישראל ,
אלו הן הסכינים שבהם השתמשו במלחמות ישראל, ע"י האירגונים הצבאיים השונים ולאחר מכן בצה"ל ,לפני ואחרי קום המדינה.
ב 2 התמונות הראשונות, הסכינים הן סכינים שיוצרו פה בארץ. שלושת הראשונות לפני וממש עם קום המדינה, וזו של תעש, בתקופה מאוחרת יותר
מימין לשמאל:
סכין פלמ"ח, סכין קדמה, סכין אלכסנדרוני, כידון היוצר 101 לרובה מאוזר (צ'כי), כידון לתמ"ק עוזי תוצרת תעש.
ב 2 התמונות שלאחר מכן, סכינים שהיו בשימוש יחידות שונות בצה"ל במהלך השנים, ושיוצרו בחו"ל.
מימין לשמאל:
סכין של שייטת 13 - הקומנדו הימי. תוצרת אספדון- צרפת.
סכין צוות אויר- של ח"א .  היתה בשימוש טייסים וצוותי האויר של ח"א. תוצרת גרמניה.
סכין פלסים- של יחידות בחיל הנדסה, ויחידות נוספות. תוצרת קיפה -יפן.
כידון לרומ"ט FN - תוצרת בלגי.
ובסוף כידון של לי אנפילד, הלא הוא הרובה האנגלי.
הסכינים הם חלק מאוסף הסכינים ,כלי הנשק הקרים (ועוד)למינהם שלי.
לצפיה ב-'מוטי יפה מאד. מכיר כמעט את כלם מהשרות.'
מוטי יפה מאד. מכיר כמעט את כלם מהשרות.
04/05/2019 | 12:46
18
לצפיה ב-'מקסים. סכינים יפיפיות'
מקסים. סכינים יפיפיות
04/05/2019 | 18:52
11
לצפיה ב-'סכינים'
סכינים
04/05/2019 | 23:06
1
26
תודות.
מעבר ליופיין, הן פרקטיות למשתמשים בהם.
הן בשימוש צבאי, והן בשימוש אחר.
לצפיה ב-'זהירות עם השימוש האחר! נחמד שהצצת...'
זהירות עם השימוש האחר! נחמד שהצצת...
04/05/2019 | 23:43
14
לצפיה ב-'תודה על השיתוף כאן'
תודה על השיתוף כאן
05/05/2019 | 06:15
1
27
נתתם לפורום הדועך הזה זריקת עידוד לאחר תקופה ארוכה של כמעט תרדמת אשר היחידי כמעט ששמר עליו על אש קטנה הוא הדי  וזה המקום להודות גם לו.
לצפיה ב-'שיתופים וביקורים'
שיתופים וביקורים
05/05/2019 | 08:37
25
לאור העניין שבזמנו היה קצת מסורבל להעלות כאן  תמונות, 
מה גם שנושא פחות עניין, צימצמתי.
נראה לי שאעלה אי אלו נושאים וסיפורים ששתפתי במקומות אחרים גם כאן.
שיחדד קצת את העניינים.  
לצפיה ב-'תעשייה בינלאומית בישראל'
תעשייה בינלאומית בישראל
04/05/2019 | 21:24
7
50
לא הרבה יודעים עד כמה הקנאות לגביי הייחודיות שלנו (היהודים) השפיעה על ייצור מותגים בינלאומיים בתחום הסיגריות בארץ ישראל וישראל, כאשר האחים וויקס הקימו את CPC היו להם כבר מספר בתי חרושת באימפריה הבריטית אשר יצרו את אותם מותגים, DU MAURIER היא הדוגמה הטובה ביותר, סיגריית פילטר הראשונה בעולם יוצרה בכל המקומות תחת אותו שם ואותו העיצוב רק בארץ ישראל תחת השם "עדן" ובעיצוב אחר, וכך היה עם מטוסיין של מספרו שלא הייתה נראית כמו של זו שיוצרה במצרים או במקומות אחרים במזרח התיכון.
אבל לכל כלל יש יוצא מן הכלל ו3 חברות שונות יצרו 3 מותגים בינלאומיים  תחת אותו עיצוב ושם אבל בבתי החרושת בארץ ישראל וישראל.
הידועה ביותר היא "סימון ארטז" של באזארנו אשר יוצרה מספר שנים בארץ ויש להם מספר גרסאות של קופסאות משנות השלושים עד חמישים.
דובק ייצרה את "איזמיר" בשנות החמישים (לא יודע לכמה זמן היה הייצור שלה)
הפחות ידועה מכולם היא "נרקיס" של מספרו מ1940 אשר הסמל המסחרי שלה שייך לחברה המצרית "ניקולס סוסה".
אני שמח לשתף אתכם בכל השלושה .
לצפיה ב-'סימון ארזט - יהודי פולני שהשתקע בפורט סעיד לאחר פתיחת '
סימון ארזט - יהודי פולני שהשתקע בפורט סעיד לאחר פתיחת
04/05/2019 | 22:31
24
תעלת סואץ והיה יצרן סיגריות ובעל חנות הכלבו הגדולה בעיר. ראו:
לצפיה ב-'ואפרופו סיגריות - כרזה ישנה של חברת "האחים קיריאזי", '
ואפרופו סיגריות - כרזה ישנה של חברת "האחים קיריאזי",
04/05/2019 | 22:39
5
42
חברת סיגריות יוונית במצרים בתחילת המאה העשרים. רכשתי לפני כ-30 שנה בשוק פשפשים באתונה.
לצפיה ב-'והנה אחת מהקופסאות הרבות של קיריזי '
והנה אחת מהקופסאות הרבות של קיריזי
04/05/2019 | 23:02
2
48
לצפיה ב-'ידעתי שהרמתי לך להנחתה'
ידעתי שהרמתי לך להנחתה
04/05/2019 | 23:39
1
28
עם אוסף כה גדול הייתי בטוחה שיהיה לך קיריאזי!
לצפיה ב-'יש כמה '
יש כמה
04/05/2019 | 23:51
35
לצפיה ב-'כרזה מדהימה ביופיה'
כרזה מדהימה ביופיה
07/05/2019 | 04:11
1
14
לצפיה ב-'גם לדעתי. היא תפשה את עיני ולכן רכשתי אותה.'
גם לדעתי. היא תפשה את עיני ולכן רכשתי אותה.
07/05/2019 | 04:32
9
לצפיה ב-'א'
א
04/05/2019 | 22:58
17
לצפיה ב-'אוסף קופסאות סיגריות ארץ ישראל\ישראל הגדול בעולם, מעל 500 פר'
אוסף קופסאות סיגריות ארץ ישראל\ישראל הגדול בעולם, מעל 500 פר
03/05/2019 | 19:20
3
70
שלום לכל חברי הפורום הנכבדים, לאחרונה רכשתי חלק מהאוסף של אורי מירב היקר,בכך העשרתי את האוסף שלי בכ100 קופסאות ישנות, נכון לכרגע האוסף הישראלי שלי מכיל 500 קופסאות שיוצרו בארץ מ1921 ועד ימינו והוא הייחודי ביותר והגדול ביותר בעולם נכון להיום!!!
אשמח מאוד לראות תמונה אם ברשותכם קופסאות שלא נמצאות באתר שלי (למעט ה"גאולה" שלך מר הדי אור היקר שאני מכיר היטב ).
כתובת האתר למי שאינו מכיר:
http://cigarettepackcollector.com/
ותמונה של קופסה נדירה ביותר משנות ה20 של חברת "בלאן" מ-עכו, היחידה שאני מכיר.
לצפיה ב-'אוסף מעולה!'
אוסף מעולה!
04/05/2019 | 06:18
1
40
לפני כמה שנים ביקרתי עם הדי אצל אורי מירב שהציג בפנינו את האוסף היפה שלו. לפחות אנחנו מבינים שהאוסף היפה שלו נמצא בידים טובות.
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שהשאר יגיע לבתים טובים גם כן .'
אני מאוד מקווה שהשאר יגיע לבתים טובים גם כן .
04/05/2019 | 06:21
28
לצפיה ב-'2 האוספים יצא לי לראות ועכשיו שהם התאגדו לבית אחד אז ללא'
2 האוספים יצא לי לראות ועכשיו שהם התאגדו לבית אחד אז ללא
04/05/2019 | 18:54
36
צל צילו של ספק זה אוסף מדהים. מזל טוב ובהצלחה.

לצפיה ב-'ביום קשה זה אני רוצה לזכור את בני המשפחה שלי שלא הכרתי '
ביום קשה זה אני רוצה לזכור את בני המשפחה שלי שלא הכרתי
02/05/2019 | 06:05
54
והושמדו על ידי הנאצים הנבלות ימח שמם.

רשימת הנספים בשואה ממשפחתי:

אח של סבתא שלי אהובה בוטרימוביץ ז"ל, הרב ראובן חדש שהיה הרב של עיירת אלושאן כבר בגיל 24. בתאריך 10/5/1942, בטבח שערכו הגרמניים והליטאיים בגיטו וולוז'ין, נרצחו בעינויים אכזריים וניספו יהודי עיירה וולוז'ין וגם יהודים מאולשן ובינהם הרב ראובן חדש יחד עם בנו הצעיר אביגדור.

מספר ימים לאחר מכן אשתו דייכה ובתם מילה מצאו את מותן במחנה השמדה קלוגא (אסטוניה).

ילדתו, של הרב ראובן חדש, בת החמש הדסה נרצחה שהלכה בדרכה מוולוז'ין לאולשן.

אח נוסף של סבתא שלי, חיים יצחק חדש ואשתו הלינה הנדלר ובנם לייב שנרצחו בשואה בשנת 1942.

אח נוסף של סבתא שלי, שלום חדש ואשתו אלקה הורביץ ובנם יצחק שנרצחו בשואה בשנת 1942.

אח נוסף של סבתא שלי, מרדכי חדש ואשתו רחל פרנקל ובתם רוזה שנרצחו בשואה בשנת 1942.

משה קלנר בעלה של אחות סבתא רייזלה ורשבסקי ז"ל, נרצח בשואה.

יהיה זכרם ברוך ואלוהים, במידה והוא קיים, שינקום את דמם ואת דם כל הנספים בשואה.
לצפיה ב-'ספרוני ילדים. לא אני לא אוסף ספרוני ילדים למרות '
ספרוני ילדים. לא אני לא אוסף ספרוני ילדים למרות
24/04/2019 | 22:06
3
89
שיש לי כמה וכמה ואפילו חלקם טובים מאוד (בקבוצת הצילומים המופיעים בסוף המאמר חלקם מוצגים) אבל הפעם אני רוצה לספר לכם סיפור על סיפרון שאני לא אוסף. בנושא שאני לא אוסף. ובתאריכים שאני בטח ובטח לא אוסף.

נתגלגל לידי סיפרון בשם "הבולים של גבי". נכתב על ידי חיים חלוה כתובת בתל אביב ומספר טלפון 5 ספרות. אוקי חמש ספרות יכול להיות שנות השישים זה בגבול העליון של חומרים שאני אוסף. בולים? ממש ממש לא אוסף (למרות שאני העורך הגרפי של נושאון שהוא הבטאון איל"ת – אגודה ישראלית לבולאות תמאטית).

סיפרון נחמד. כריכה חיצונית צילום צבעוני של שני ילדים מכניסים בולים לאלבום בולים. בתוך הספר הודעה מהשרות הבולאי הודעה מהמחבר ועוד 9 עמודים עם צילומי שחור לבן וכמספר דומה עמודי טקסט. השירות הבולאי כותב: "ילדים יקרים. אינני יודע כמה מכם כבר אוספים בולים ונהנים מכך. בודאי כולכם רואים את בולי ישראל על המכתבים שמתקבלים בבית. אם תביטו ב"ניירות הקטנים" האלו יותר מקרוב תגלו שכל בול ישראלי מספר סיפור שלם על נוף הארץ על ערים ומושבות על חגים ותולדות העם ואפילו על ילדים כמוכם. אני מקוה שהחוברת הזאת תקרב אל לבכם את התחביב הנחמד הזה שנקרא איסוף בולים, שתהנו ותלמדו ממנו. ה. לייב ע/למנהל השירות הבולאי.

הסקרנות מתחילה לעבוד. ניסיתי להשיג קצת אינפורמציה מה מי מו. מי זה ה. לייב. מי זה חיים חלוה. מי יזם את הרעיון הזה. האם הוא המשיך כפי שנכתב בתחילת הספרון "הורים מורים וגננות נכבדים. מטרת סידרה זו להקנות לילד הקטן ידע בסיסי בתחביבים חינוכיים. נשמח לקבל הערות ורעיונות לגבי המשך הסידרה".

פניתי למספר חברים שעוסקים בנושא איסוף בולים וחלקם קשורים גם לשרות הבולאי. והעלתי חרס. ניסיתי בעוד דרכים ובכולם לא התקדמתי ולו חצי צעד. חיפשתי באינטרנט את המחבר ושוב ללא שום התקדמות. מרימים ידים? לא. מנסים להגיע בכל דרך לאינפורמציה מי הוא חיים חלוה הסופר ולהוצאת חלוה נוה שאנן תל אביב בכל דרך אפשרית על מנת לקבל אינפורמציה.

יוריקה. מצאתי. והנה כל הסיפור מאחורי הסיפור אשר התרחש בשנת 1977.

בכריכיה חלוה כרכו את הסיפרונים של הוצאת הספרים עופר אשר בשנות השביעים המוקדמות הוציאו לאור עשרות ספרי ילדים. חיים חלוה אשר עבד עם אביו בכריכה והיה (בנוסף לעבודתו בכריכה) גם צלם ראה והתרשם מהספרים שהוציאו עבור הילדים ואמר כי גם הוא מסוגל לכתוב ספרים שכאלו. אמר ועשה.

פתח את אינציקלופדיה מכלל (שזה היה בתקופה ההיא האורים והתומים לידע לפני הויקיפדיה) למד על נושא שהוא לא מכיר, איסוף בולים, לקח את בני משפחתו, את ילדיה של אחותו ביים אותם וצילם מספר רב של תמונות. כתב סיפור "מרתק" פנה לשירות הבולאי אשר שילמו לו כמאה לירות על מנת שיפרסם בדף הראשון את המודעה. שלח את החומר הכתוב לעורך לשוני טוב בתקופתו והדפיס כ-4000 ספרים באופן פרטי. 2000 ספרים נתן לחברת הפצה בשם "ספרי" (חברת הפצת ספרים שבזמנו היתה שייכת להסתדרות או למועצת הפועלים ולפני הגיוס, לאחר שהיה לי רשיון נהיגה, עבדתי שם כנהג ושם עשיתי את התאונה הראשונה שלי בעת נסיון חניה במשלוח ספרים לחנות ספרים). הסדר המכירה העיסקי איתם היה חצי חצי ונמכר במחיר של 10 לירות ישראליות. 1000 נוספים נתן לאחר מכן לחברת הפצה אחרת. מיד לאחר שהספר פורסם היתה כתבה, שלילית, מכתב בידיעות אחרונות שהיה כותב בנושא בולים. כתב זה התקיף את חיים שלא ככה מטפלים בבולים וכוכוכו. חיים פנה לכתב ואמר לו שאת כל הידע מצא באינציקלופדיה מכלל ואם לכתב יש בעיה אז שיפנה לאינציקלופדיה מכלל.

אז כפי שאתם מבינים נפגשתי היום עם חיים חלוה אשר שמח לספר לי את הסיפור, אפילו חתם על סיפרון עבור הנכד שלי עם הקדשה ושיגדל (הנכד לא חיים. חיים כבר תיכף בן 70) הוא יקבל את הספרון שחיים נתן לו וכן עוד מספר ספרונים ללא תמורה אשר ינתנו לאספני בולים שונים. היה מרגש ומענג המפגש, האיש, המקום וברור שהסיפור מאחורי הסיפור. כמו כן חיים היה גאה שהסיפרון שלו נמצא בספריה הלאומית וברור שלא היה המשך לכתיבת הספרים. מקווה שנהנתם. ושוב לא יודע למה לא יוצא ומוגש לפי סדר הדפים אבל אם תרצו אז כל עמוד מסומן בשמו ובמספרו בסיפרון
לצפיה ב-'יופי של סיפור'
יופי של סיפור
25/04/2019 | 19:45
32
ואוסף (בסדר, לא אוסף) יפה של ספרוני ילדים.
לצפיה ב-'הדי, חוץ מאל על ושנות טובות, מה עוד נחשב אצלך לאוסף?'
הדי, חוץ מאל על ושנות טובות, מה עוד נחשב אצלך לאוסף?
27/04/2019 | 11:22
1
32
אני כבר התבלבלתי....נראה לי שרוב מה שיש לך בבן גוריון 10 זה 'לא אוספים'....
לצפיה ב-'נהנתי . תודה.'
נהנתי . תודה.
30/04/2019 | 09:27
9
לצפיה ב-'אוסף כפיות למכירה'
אוסף כפיות למכירה
25/04/2019 | 20:51
78
למכירה אוסף גדול של כפיות כסף (כמה מאות) של אמי ז"ל מראשונות האוספות בישראל (שנות החמישים). האוסף כולו למכירה לא יחידות בודדות. מצורף צילום דוגמה של נשיאי USA
לצפיה ב-'מבחר צלחות של נעמן'
מבחר צלחות של נעמן
22/04/2019 | 06:50
71
וחג שמח
לצפיה ב-'רציתי לאחל לכולם חג פסח שמח ומענג'
רציתי לאחל לכולם חג פסח שמח ומענג
17/04/2019 | 23:57
6
70

פסח – חג פסח שמח דרך פריטי האספנות* השונים שלי.
מאמר קצר וברכות לחג שמח ומהנה לכולנו.
קצת היסטוריה. ממש קצת.
פסח הוא אחד משלושת הרגלים. כאשר בית המקדש היה קיים היו עולים לירושלים ב-פסח, שבועות וסוכות.
פסח הוא חג המציין את יציאת בני ישראל מעבדות במצרים לחירות (וזאת הסיבה למה צריך להכשיר את הבית ולעבוד כמו עבדים בשביל חג זה?).
פסח הוא אחד החגים המועדפים עלי (אוהב גם את פורים ואת לג בעומר).
ליל הסדר, כישראלי ויהודי חילוני לחלוטין, הוא ערב בחיק המשפחה המורחבת.
נכון שיש בערב זה הכנות רבות אבל הוא ערב מקסים. הסיפור** מעניין, השירים טובים, החברותה נהדרת וביחוד בראש ובראשונה האוכל (שלוקח קצת זמן להגיע אליו) נהדר (ביחוד של אשתי ובנוסף, בלי להתחשב בתוצאות, אני אוהב מצות).
לאלו שמפחדים להשמין בליל הסדר ובחג תשתו כוסית אחת – או שתיים – לפני הארוחה. כידוע תמיד אלכוהול מבריח את הפחד.
*בפריטי האספנות שלי מופיעים מגוון רחב של נושאים.
במבחר מפריטי כרמל מזרחי שהוא חלק נכבד מאוסף פריטי אלכוהול שלי (מודעות, הגדות, פרוספקטים בקבוקים ועוד).
בתמונות מכפר הנוער בן שמן משנת 1937 בהופעה של התלמידים לפסח.
הגדות שקשורות לאוספים כאלו ואחרים. בהגדות יש את ההגדה המקסימה של דן ריזינגר שלצערי לא קשור לשום אוסף ולשום "לא אוסף" אבל היא מקסימה אז נשארת כמגדלור בודד אצלי וכנל ההגדה של בצלאל.
ברור שיש את ההגדות של האלכוהול ושל אל על משנות החמישים.
מודעות מתוך עיתונים שונים לחג וכן מתוך עיתונים הומורסיטים משנת 1929 ו-1934 "ביד חזקה" וה-"חרטומים".
מודעות שונות של שמן, בר לוי, מכבסה, חברת הכרם וברור שיר הלל של תה ליפטמן לחג.
כמו כן תויות של בקבוק אלכוהול לחג וגם תפריט של חברת צים לליל הסדר שנערך בכפר המכביה ועוד פריטים שונים.
** הסיפור. ציינתי קודם בשתי כוכביות כי בקריאת ההגדה הסיפור מעניין.
האם חשבת פעם הכיצד זה שהוא גיבור ההגדה, משה, הוא לא גיבור ההגדה ומוזכר בה בסך הכל פעם אחת בלבד?
("ויאמינו בה' ובמשה עבדו") שאלה טובה אהאה? יש תשובות אבל אתן לכם לחפש.
ואסיים בעוד 2 בדיחות (הראשונה היתה בקשר להסרת הפחד מהשמנה בליל הסדר).
אב אחד מתקשר מספר ימים לפני ערב הסדר, לבנו שחי בלוס אנגלס ואומר לו בני רציתי להגיד לך כי נשבר לי אחרי כל כך הרבה שנים לחיות עם אימך ואני בימים הקרובים מתכוון להתגרש ממנה.
הבן מתחיל לצרוח על אביו. אבא לא. איך אתה יכול לעשות זאת? אתם חיים ביחד כבר קרוב לארבעים שנה. אל תעשה כלום אני כבר מגיע לארץ ונדבר על זה.
לאחר מכן האב מתקשר לביתו הגרה בניו יורק ומודיע לה כי נשבר לו מהחיים האומללים עם אמא ובימים הקרובים הוא הולך לפתוח תיק ברבנות בדרישה להתגרש.
מיד היא צועקת אבא אל תעשה כלום אני כבר מגיעה לארץ ומנתקת את השיחה.
האב פונה לאשתו ואומר לה הפעם הם מגיעים לליל הסדר ועל חשבונם !!!!
הבדיחה הנוספת היא אמא אחת נכנסת לחדר של בנה ורואה אבקה לבנה מפוזרת על השולחן.
היא צורחת עליו מה זה האבקה הלבנה הזו.
הבן עונה לה זה הרואין.
עונה האמא אוי נרגעתי לרגע חשבתי שזה קמח.

אז אסיים בברכת חג שמח מענג וכשר למי שרוצה

לצפיה ב-'חג שמח לכולם.'
חג שמח לכולם.
18/04/2019 | 04:21
1
15
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
18/04/2019 | 13:07
14
לצפיה ב-'חג שמח וכשר איפה הימים שהיה מפגש '
חג שמח וכשר איפה הימים שהיה מפגש
18/04/2019 | 15:19
19
לצפיה ב-'תודה להדי על הסקירה'
תודה להדי על הסקירה
19/04/2019 | 12:12
2
19
ועל הצגת הפריטים הקשורים לחג.
חג שמח לכל הקוראים כאן!
לצפיה ב-'חג שמח וכשר'
חג שמח וכשר
19/04/2019 | 17:54
1
49
קמחא דפסחא תרומות לפסח לניזקקים
לצפיה ב-'חג שמח גם אם באיחור וגם לי בדיחה ישנה מהבית.'
חג שמח גם אם באיחור וגם לי בדיחה ישנה מהבית.
21/04/2019 | 19:54
31
למה מטבילים ביצים קשות במי מלח.
זכרון למעשה בראשית.
כשבני ישראל עברו את ים סוף המים הגיעו עד לביצים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה