לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2552825,528 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
22/10/2019 | 08:46
2
6
אבל בכתבה המקושרת אין שום קשר או השפעה על הנקה.
מדברים בכתבה על אוכל תינוקות מוכן כדוגמת גרבר.
לצפיה ב-'להבנתי, מדברים שם על כל אוכל לתינוק, לרבות תמ"ל'
להבנתי, מדברים שם על כל אוכל לתינוק, לרבות תמ"ל
22/10/2019 | 11:22
1
2
לצפיה ב-'תקרא שוב'
תקרא שוב
22/10/2019 | 11:47
7
הם מתייחסים ל baby food ולכן נותנים כדוגמא את חברת גרבר.

במידה והיה מדובר גם על תמ"ל, היו כותבים במפורש baby formula
לצפיה ב-'אין מספיק חלב '
אין מספיק חלב
15/10/2019 | 21:37
1
12
ילדתי לפני 3 שבועות ולצערי אין לי מספיק חלב. זה התגלה ביממה השלישית אחרי הלידה, הקטנה הייתה שעות על גבי שעות על השד וצרחה ללא הפסקה. הייתי בליווי יועצת הנקה ואחרי שהמקוניום לא התפנה מהגוף שלה והחיתולים היו יבשים מפיפי תפסנו את זה בזמן והתחלנו לחזק עם מטרנה. מאז אני במאבק לחזק את החלב כי זה ממש חשוב לי. חלמתי על הנקה מלאה ונראה שזה כבר לא יקרה ואפילו לא קרוב. אני שואבת המון, לרוב לא יוצא המון, 30-40 מ''ל בגג. היו פעמיים בימים האחרונים שפתאום יצא 50-65 מ''ל וזה עורר בי תקוות אבל מאז זה לא חזר על עצמו :(
התחלתי לפני כמה ימים לקחת כמוסות חילבה וכבר שבועיים לוקחת מורינגה מכונפת ולא נראה שזה עוזר. בנוסף לשאיבות אני מניקה כמה שאני יכולה וכמה שהיא מסכימה כי אין לה יותר מדיי ציפיות והיא כבר מעדיפה את הבקבוק. ולאחרונה התחלתי להניק עם צינורית מחוברת לבקבוק בליווי יועצת הנקה נוספת וזה לפעמים עובד ולפעמים לא. אבל בשורה התחתונה אני מתחילה כבר ממש להתייאש. כל שאיבה נוספת שיוצא 30 יוצאת לי כל הרוח מהמפרשים. כולם סביבי חופרים לי שדיי ואני צריכה לוותר ולא להשתגע וקשה לי לשחרר את חלום ההנקה. אני תוהה אם יש למה לצפות מהחילבה כי עברו כבר כמה ימים ולא נראה שינוי מהותי חוץ משתי השאיבות החריגות שהיו. האם יש עוד רעיונות שלא חשבתי עליהם? אשמח לדעות ועצות..
לצפיה ב-'כמה חילבה את לוקחת?'
כמה חילבה את לוקחת?
18/10/2019 | 18:29
3
כדי להגביר כמויות חלב צריך לקחת כמות של 3X3 ביום.

נראה שאת נמצאת בליווי טוב של יועצות שנותנות הנחיות טובות.
תמשיכי להיות איתן בקשר ולפעול לפי ההנחיות.

אפשר לנסות הגברת כמויות בשיטת power pumping. במשך יום שלם שואבים פעם בשעה. כל שאיבה 5-10 דקות. לא שאיבות יותר ארוכות ולא יותר צפופות.

חשוב לוודא שאת משתמשת במשאבה טובה, רצוי דו צדדית.
יש נשים שדווקא שאיבה ידנית או אפילו סחיטה ידנית, תהיה יעילה יותר, אז כדאי לנסות גם את השיטות האלו.

ותמיד לזכור שלא משנה מה תבחרי ומה הקטנה אוכלת, את עושה את הכי טוב בשבילה ואיזה מזל שקיים תמ"ל שמאפשר לה לגדול ולהתפתח גם אם הגוף לא מייצר מספיק חלב להנקה בלעדית.
לצפיה ב-'הנקה עם פטמות שקועות'
הנקה עם פטמות שקועות
11/10/2019 | 22:48
2
13
היי לכולן
יש לי פטמות שקועות...ולצערי חווה קשיים בהנקה.
הבת שלי בת חודש וקצת כיום...במצב הנוכחי אני שואבת לה חלב שלי ובמקביל מקבלת תמ"ל ,כך שהיא חוותה בקבוקים עוד מיום היוולדה... בגלל שאני משלבת תמ"ל לא יוצאות לי כמויות גדולות של חלב. ( ביום בערך מגיעה ל80-100 מ"ל).
אני לא רוצה לוותר על הרצון להניק וחשבתי לנסות פיטמות סיליקון.ניסיתי פעם אחת אבל הפטמה לא נצמדת לשד וכל הזמן זזה. איך אפשר לגרום לה לא לזוז?
יש לכן טיפים להתגבר על ה"לוגיסטיקה"?
אני מרגישה שזה מאוד מסורבל כשהיא מתעוררת וכבר חסרת סבלנות לאכול..ואני צריכה למצוא את עצמי להדביק את הפיטמה:(
כבר מיואשת. אם לא תהיה ברירה,אמשיך לשאוב ולשלב תמל כי זה עדיף מכלום.

אשמח לעצות,
תודה רבה רבה

לצפיה ב-'אפשר להניק עם פטמות שקועות'
אפשר להניק עם פטמות שקועות
13/10/2019 | 19:25
10
ברוב המקרים פטמות סיליקון עוזרות להתגבר על הבעיה, אבל צריך לדעת להתאים את המידה הנכונה.

אני מאד ממליצה לך לפנות לייעוץ אישי אצל יועצת הנקה . היא תוכל לעזור לך בבעיות ההתחברות, לעזור לקבוע את המידה הדרושה של פטמות סיליקון במידת הצורך ותוכל לתת הנחיות להגברת הכמויות.

כדי להגביר כמויות בשאיבה מומלץ לשאוב כל 3 שעות, רצוי עם משאבה דו צדדית. מומלץ להמשיך לשאוב עוד כמה דקות אחרי שהחלב מפסיק לזרום כדי להגביר את הכמויות שהגוף מייצר.
עם זאת, תגבילי את זמן השאיבה ל 10-15 דקות, אחרת השאיבה מעמיסה את ההתנהלות היומיומית שגם ככה לא קלה עם תינוקת בבית.
לצפיה ב-'פטמות שקועות'
פטמות שקועות
18/10/2019 | 20:06
3
קודם כל מזל טוב.
גם לי כמוך היו פטמות שקועות. ההתחלה היתה לא קלה, גם הנקה והתווסף לזה הפטמות השקועות.
הנקתי בהתחלה עם פטמת סיליקון וכשהפטמה יצאה הורדתי את פטמת הסיליקון לזמן מה וכך בתי ינקה ללא הפטמה. 
לגבי הלוגיסטיקה- לי היו שתי פטמות סיליקון (ליד המיטה ובסלון.איפה שהנקתי) והנחתי אותן על צלוחית כך שתמיד היו לי בהשג יד ונגישות.
אחרי כשלושה חודשים הצלחתי להפסיק לגמרי את ההנקה עם פטמת הסיליקון.
וכמו שאיילה אמרה, כדי להתייעץ עם יועצת הנקה. והכי חשוב, אל תחמירי עם עצמך.
בהצלחה רבה.

לצפיה ב-' הנקה וצום יום הכיפורים'
הנקה וצום יום הכיפורים
06/10/2019 | 12:13
2
11
מצרפת הנחיות ליום הכיפורים מאת הרב אליי רייף

מעוברות ומניקות ביום הכיפורים

* חשוב להתייעץ עם הרופא האישי לברר האם נדרשות הנחיות אישיות.
* האמור להלן הוא למקרים רגילים (ולא להריון בסיכון או מי שהיו לה היסטוריה של הריונות מורכבים), וכשאין הנחיות אישיות מקלות יותר מרופא.
* בנושא זה יש גישות שונות בין הרופאים ובין הפוסקים, וכולם יש להם על מי שיסמוכו. ההנחיות להלן הן כפי שמקובלני ממורי ורבי הרב נחום אליעזר רבינוביץ (ראש ישיבת מעלה אדומים).

1. הריונית לפני שבוע 20 תתחיל לצום. ואם אינה מרגישה בטוב ומרגישה חולשה או סובלת מהקאות/סחרחורת - תשתה לשיעורים.
2. הריונית החל משבוע 20 כולל בחודש התשיעי - תשתה לשיעורים (ויכולה לשתות כבר במהלך הלילה).
3. במקרה של צירים, ירידת מים או דימום – תפסיק את הצום ותשתה ללא הגבלה.
4. מניקה (גם חלקית) - תשתה לשיעורים ויכולה כבר במהלך הלילה.
5. אופן השתייה לשיעורים: שתיית 40 מ"ל בפסקי זמן של 10 דקות בין שתייה לשתייה (אם צריך ניתן לצמצם גם ל-5 דק' ועד 2 דקות).
6. למעשה, כדאי להכין מראש כוס/בקבוק ולמדוד ולסמן בקו את הכמות המותרת.
7. מותר לשתות כל משקה, ועדיף משקה מזין כמו מיץ, חלב וכדומה.
8. באמור לעיל אם השתייה לא מספיקה ומרגישה חולשה משמעותית - מותר גם לאכול, ולכתחילה יש לאכול לשיעורים (לרוב למעוברת ולמניקה מספיקה שתייה).
9. אופן האכילה לשיעורים: אכילת מזון בנפח 35-30 סמ"ק (לדוגמה: שליש פרוסת לחם או 2 ביסקוויטי פתי-בר או כרבע תפוח / כמות שניתן לאחוז בתוך כף יד קפוצה) ובפסקי זמן כנ"ל כמו בשתיה.
10. מי שגם שותה וגם אוכלת תעשה פסקי זמן כנ"ל בין שתייה לשתייה ובין אכילה לאכילה, אך אין צורך לעשות פסק זמן בין שתייה לאכילה ובין אכילה לשתייה.
11. ככלל עדיף להישאר בבית ולנוח ולשתות לשיעורים, מלבוא לבית הכנסת ולהגיע למצב שנאלצים להפסיק את הצום.
(מקורות להרחבה ראו: שו"ת שיח נחום סי' לו; הרב הררי, מקראי קודש בשם הרב נבנצל פרק ט,טו הערה נז; הרב ישראל פישר בהסכמתו לספר פני ברוך (על הלכות ביקור חולים); אבן ישראל ח"ז סי' לו. שו"ת חתם סופר ח"ו סי' כג; חזו"א או"ח סי' נט ס"ק ג,ד; הליכות שלמה ו,ב; תורת היולדת נא,יא).
גמר חתימה טובה

לצפיה ב-'חוויות מהצום והיום'
חוויות מהצום והיום
10/10/2019 | 00:41
1
10
זאת לא הפעם הראשונה שאני מניקה בצום. יש לי תאומים שינקו שנתיים ועברתי הכל בקלות סהכ. בדיעבד אין לי מושג איך עשיתי את זה.
היונקת המצטיינת שלי היום בת חצי שנה, אוכלת בשמחה וברצון טעימות כבר מגיל ארבעה חודשים אבל ממש בקטנה, כל יום משהו.
בבוקר לפני הצום הכנתי לכולם דייסה קוואקר והיא הוכיחה את עצמה יפה. כולם אכלו בהתלהבות גם במקום וגם למחרת בבוקר. ארוחה אליפות.
אני פינקתי את עצמי גם בתירוש ענבים ולארוחה מפסקת הכנתי מרק עוף שהתקבל גם הוא בהתלהבות. כולם היו שבעים אבל הגדולים התעקשו שהם רעבים לפני השינה אז חתכתי להם תפוחים. היונקת כמובן ינקה לפני השינה.
הענין הוא שמאז ראש השנה הייתי עם קלקול קיבה ולא אכלתי כמעט כלום שלושה ימים. בשבת התחלתי לאכול קצת אבל המתוקה כבר התלוננה וסחטתי לה תוך כדי הנקה וזה הרגיע אותה. ממש חששתי שלא אצליח להשתקם עד הצום כי הקלקול עוד לא נגמר לגמרי וכבר היו תלונות.. נזכרתי קצת מאוחר מדי בלילה שלפני הצום לנסות להכין לה בקבוקים שאובים ובצירוף טיפה לטיפטוף הצלחתי להפיק 70 מ"ל בלילה ועוד איזה 30 מ"ל בבוקר ושמתי בבקבוק  חד פעמי ובכוס אימון שקניתי לא מזמן וזה היה לה שימוש הבכורה.
יום הצום עבר בשלום וכרגיל לא היה לי קשה במיוחד. הגדולים אכלו סנדוויצ'ים והיונקת ינקה לה כהרגלה. אחרי הצהרים חממתי לה את המנות השאובות והיא אכלה אותן בהתעניינות ואחר כך גם ינקה.
זהו, השעה האחרונה של הצום כבר היתה לי קשה ובמוצאי הצום היה קשה בתימרון שבין ארוחת הערב וההתארגנות לשינה של הגדולים לאמבטיה והנקת הלילה טוב של הקטנה, אבל הנה שרדתי לספר ותודה על המקום.
שנה טובה ומתוקה למיניקות, ליונקים וליונקות ולכל בית ישראל. בשורות טובות.
לצפיה ב-'אני שמחה שעבר בהצלחה'
אני שמחה שעבר בהצלחה
13/10/2019 | 19:17
5
מקווה שנחת ושתית הרבה למחרת.
לפעמים דווקא היום שאחרי הצום יותר בעייתי מבחינת כמויות.
לצפיה ב-'מניקה הנקה מלאה '
מניקה הנקה מלאה
31/08/2019 | 20:53
7
31
בתקופה האחרונה מרגישה גודש בצד אחד וכאבים חזקים,  זה קורה פעם בחודש...  עובר אחרי יומיים בערך.
מישהי חוותה כזה דבר?
מציינת שבתי בת שמונה חודשים ועדיין רק יונקת. האם גם בהנקה מלאה ייתכן גודש?
תודה מראש
לצפיה ב-'מוסיפה שלבתי אין צד מועדף ואני מניקה באופן שווה בין הצדדים'
מוסיפה שלבתי אין צד מועדף ואני מניקה באופן שווה בין הצדדים
31/08/2019 | 21:15
7
לצפיה ב-'מוכר ולא חביב'
מוכר ולא חביב
01/09/2019 | 09:18
5
18
גם בהנקה מלאה אחרי חודשים יכול להיווצר גודש.
בהרבה מקרים, אחרי שפעם אחת הייתה סתימה רצינית, יחזור הגודש הכואב באותו איזור.

את יכולה לשקול לקחת תוסף לציטין. הוא עוזר למניעת סתימות ויש סיכוי שיעזור לפתור את הבעיה החוזרת.
לצפיה ב-'תודה רבה. אקרא על התוסף שציינת. לא זכור על סתימה'
תודה רבה. אקרא על התוסף שציינת. לא זכור על סתימה
01/09/2019 | 13:19
8
רצינית שהייתה..  אבל יכול להיות שבעיית הזכרון היא אצלי 
לצפיה ב-'כתוב שלציטין גורם כאבי ראש אצל רגישים. אני סובלת ממיגרנות...'
כתוב שלציטין גורם כאבי ראש אצל רגישים. אני סובלת ממיגרנות...
01/09/2019 | 14:46
3
10
לא רלוונטי לצערי
לצפיה ב-'חבל'
חבל
01/09/2019 | 17:40
2
10
נסי לראות אם יש משהו שגורם לסתימות החוזרות הללו.
לפעמים אפילו לחץ של תיק או שינה על הצד הבעייתי יכול לגרום לבעיה אצל מי שרגישה.
לצפיה ב-'צודקת. ניסיתי לשחזר מה גורם לסתימה, לגבי הלחץ לא נראה לי,'
צודקת. ניסיתי לשחזר מה גורם לסתימה, לגבי הלחץ לא נראה לי,
02/09/2019 | 07:51
1
19
(חזה קטן והתיק לא עליי).
נראה לי שכשכואב לבתי (גזים או שיניים) היא יונקת חזק יותר ואז נוצרת הסתימה. צריכה לשים לב.
תודה רבה על ההתיחסות והעזרה.
לצפיה ב-'שמחה לעזור'
שמחה לעזור
03/09/2019 | 11:09
8
מקווה שעכשיו, כשאת יותר מודעת, תצליחי למנוע חזרה של הסתימה
לצפיה ב-'מספר שאלות בנושאי הנקה'
מספר שאלות בנושאי הנקה
01/08/2019 | 11:47
2
41
שלום רב, 

1. הבן שלי בן 6 שבועות, עולה יפה במשקל על הנקה מלאה. ב-5 שבועות האחרונים נטלתי כדורי חילבה לפי המינון המומלץ. כעת אני מתרשמת / מעריכה שאין בעיה של כמות חלב. האם ניתן להפסיק את השימוש בחילבה? בבת אחת?
2. אני מתעוררת בלילות בגלל תחושת גודש, האם כדאי לשאוב? להניח לגוף להתרגל לשעון אחר שמתאים לתינוק בגיל זה?
3. לגבי פעילות גופנית - קראתי שהחומצה הלקטית יכולה לדחות את היונק, בפעמיים שרצתי כמה ק"מ לא הייתה לו בעיה לינוק כחצי שעה אחרי הריצה. להמשיך בכך? להתעקש על שעה מלאה של הפסקה בין לבין?
4. במידה ואין אילוצים מיוחדים מאיזה גיל "מומלץ" לשלב מידי פעם בקבוק כדי להרגיל את התינוק לאפשרות כזו? 
תודה רבה
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
01/08/2019 | 17:30
1
29
1. אם נראה לך שאין בעיית כמויות, את יכולה להתחיל להפחית את השימוש בחילבה. מפסיקים את השימוש בהדרגה.

2. אם התינוק הפסיק לינוק בלילה, אין צורך לשאוב בלילות. הגוף יתאים את עצמו לדרישות. אם הגודש מאד מפריע, אפשר לשאוב מעט, רק להקלה.

3. החומצה הלקטית משנה קצת את הטעם של החלב אך אינה פוגעת באיכותו. אם ליונק שלך אין בעיה לינוק חצי שעה אחרי הריצה, אין צורך להתעקש על מרווח גדול יותר. יש הרבה יונקים שמוכנים לינוק גם מייד לאחר סיום הפעילות הגופנית.

4. אם אין צורך בבקבוק אין צורך להשתמש בו. אפשר לגדל תינוק גם ללא בקבוק בכלל. מומלץ להציג את הבקבוק 2-3 שבועות לפני שיש צורך להשתמש בו.

כשמתחילים שימוש בבקבוק מומלץ לעשות זאת בדרך שלא תפגע בהנקה - בקבוק עם פיטמה רחבה, נוקשה, שמתרחבת בהדרגה, מחזיק את הבקבוק כמעט אופקי כשרק קצה הפיטמה מלא בחלב, מישהו שהוא לא האם המניקה נותן את הבקבוק כשהאמא לא בסביבה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/08/2019 | 22:23
5
לצפיה ב-'שבוע ההנקה 2019'
שבוע ההנקה 2019
29/07/2019 | 12:16
1
20
שבוע ההנקה הבינלאומי נחגג בשבוע הראשון של אוגוסט.
במהלכו יתקיימו הרבה פעילויות לעידוד ההנקה ולעזרה לנשים מניקות.

This year’s World Breastfeeding Week slogan is “Empower Parents, Enable Breastfeeding”.

סיסמת שבוע ההנקה לשנת 2019 - "להעצים הורים, לאפשר הנקה".
לצפיה ב-'פעילויות לכבוד שבוע ההנקה'
פעילויות לכבוד שבוע ההנקה
29/07/2019 | 12:18
9
כאן תוכלו למצוא את כל הפעילויות שמקיימות חברות האיגוד הישראלי ליועצות הנקה מוסמכות לכבוד שבוע ההנקה 2019 בעלות סימלית/ ללא עלות

לצפיה ב-'הנקה? הרפואה לא יודעת מה לעשות עם זה'
הנקה? הרפואה לא יודעת מה לעשות עם זה
07/05/2019 | 12:24
1
102
במאי 2018 התקיים כנס ההקמה של החברה לרפואת הנקה בישראל. אל הכנס נרשמו מאות רופאות ורופאים, והנוכחות גדשה את האולם. זו הייתה עדות פיזית לצורך המקצועי ברפואת הנקה ובתמיכת הקהילה הרפואית בתחום. הקמת החברה היא אבן דרך בפעילות של קבוצת נשות מקצוע בתחום הרפואה וההנקה, שעמלות כבר תקופה ממושכת על מִיסוד התחום בישראל.

"כשלמדתי רפואה, לפני יותר מ–30 שנה, שמעתי משהו על הנקה רק בסוף סבב הלימודים, כשכבר הייתי רופאה", אומרת ליבוביץ. "אמרו לנו שהנקה זה הכי טוב, ומיד עברו לדבר שעות ארוכות על הבדלים בין פורמולות שונות ומתי להשתמש באיזו פורמולה".
כרופאה לא נחשפתי לתחום ולא היה לי שום קשר לנתונים או לידע פרקטי וקליני.
לצפיה ב-'והכתבות'
והכתבות
07/05/2019 | 12:31
30
לבריאותה מארחת: החברה לרפואת הנקה

הנקה? הרפואה לא יודעת מה לעשות עם זה

לצפיה ב-'תינוקת עושה הפסקות בזמן הנקה'
תינוקת עושה הפסקות בזמן הנקה
06/05/2019 | 13:41
4
59
הי,

בת 4 חודשים. כמעט בכל הנקה היא עושה הפסקות, זה נראה כאילו היא מסדירה נשימה. אני חושבת שזה בגלל שיש לי זרימה חזקה ואז קשה לה להתמודד עם הכמות. היא בהתחלה היתה נחנקת הרבה. היה לי את זה גם עם אחותה אבל היא מהר מאוד התרגלה לענין. כאן אנחנו כבר 4 חודשים היא כבר לא נחנקת אבל עושה הפסקות.
מה זה יכול להיות?
תודה מראש
לצפיה ב-'שכחתי לציין שעליה במשקל וההתפתחות הכל תקין :)'
שכחתי לציין שעליה במשקל וההתפתחות הכל תקין :)
06/05/2019 | 13:44
14
לצפיה ב-'היא מצאה פתרון שעובד טוב'
היא מצאה פתרון שעובד טוב
06/05/2019 | 14:48
2
41
אם לה זה לא מפריע, אז לא הייתי עושה שינוי.
כנראה ההפסקות הן השיטה שלה להתגבר על הזרימה החזקה.

לצפיה ב-'יכול להיות שזה משהו אחר?'
יכול להיות שזה משהו אחר?
07/05/2019 | 09:29
1
31
היא אובחנה עם לשון קשורה, אבל בגלל שנראה שזה לא הפריע להנקה, לא עשיתי עם זה כלום. אין לי כאבים, היא תופסת טוב, עולה במשקל וכו.
יכול להיות שזה גורם לה לעשות את ההפסקות?
או בכלל משהו אחר?

תודה על התשובות

לצפיה ב-'עד כמה שאני מכירה'
עד כמה שאני מכירה
07/05/2019 | 10:10
32
לשון קשורה לא תגרום להפסקות בהנקה. לא עולות בדעתי סיבות נוספות שלא קשורות לזרימה החזקה.

אם היית בקשר עם יועצת הנקה בתחילת תקופת ההנקה, זה יכול להיות זמן טוב להתקשר אליה לפגישה אישית חוזרת.
לצפיה ב-'זמני הנקה, ריקון שד וירידה בעליה במשקל'
זמני הנקה, ריקון שד וירידה בעליה במשקל
16/04/2019 | 09:30
1
54
היי,
בני בן 14.5 שבועות (3 חודשים) על הנקה מלאה (ושאוב).
עד השקילה של גיל חודשיים עלה באופן תקין במשקל (כ29 גרם ליום). כיוון שירד באחוזונים לאחוזון 3, הגענו לשקילה גם בגיל 3 חודשים והעליה שלו במשקל לא היתה מספקת (550 גרם בחודש).
לאחרונה אני שמה לב שבהנקה הוא נרדם או מפסיק להיות פעיל על השד גם אחרי דחיסה בשלב ממש מוקדם. אני מנצקת ורואה שהשד מרוקן (לוחצת ולא יוצא חלב)- ואני מעבירה לצד שני. המצב חוזר כך כמעט 6 פעמים ואני לא מצליחה להבין מתי הוא מסיים לאכול, כי הוא מקטר כשאנע מנתקת אותו ואז די מהר נרדם.
אני לא מבינה האם יש לי פחות חלב? האם הוא נעשה יותר יעיל? כמה אני צריכה לתת לו לאכול?
יש לציין שכשאני מנתקת בסוף ורואה שהקיטור נפסק, הוא רגוע, אבל אם אחרי רבע שעה אנסה לתת לו שד הוא בדרך כלל לוקח.
הוא לא לוקח מוצץ - כך שאני לא מבינה האם הוא רעב או מדובר בצורך למצוץ.

כמו כן, אני שואבת כל יום כמה פעמים ומשתדלת להגיע למנה (כ100 מל) ולתת לו את זה במקום ארוחה, לאחר המלצה של אחות טיפת חלב כיוון שלא יודעים כמה אוכל בכל סיישן.

איך מומלץ לנהוג? איך אדע שסיים לאכול וקיבל מספיק חלב?

תודה!

לצפיה ב-'יונק בן 3 חודשים'
יונק בן 3 חודשים
16/04/2019 | 09:57
42
בגיל 3 חודשים הייתי מניחה שהוא נעשה יעיל יותר ולכן ההנקה קצרה יותר.
מודדים את יעילות ההנקה לפי התנהגות היונק והעליה במשקל, לא לפי זמנים.
האם במהלך היום הוא פעיל? ערני? מתפתח באופן תקין?
קחי לשקילה נוספת בחודש הבא לראות מה קורה, תוך שאת זוכרת שהאטה בקצב העליה במשקל ככל שהוא גדל היא תקינה באופן כללי.

אם הסיבה היחידה לתת לו ארוחת בבקבוק היא כדי לדעת כמה הוא אוכל, זה מיותר. אכילה בבקבוק ויניקה ישירה הן שונות זו מזו והכמות בשיטה אחת לא מצביעה על הכמות בשיטה השניה.
מזכירה שחשוב שאם הוא מקבל בקבוק, זה צריך להיות כשאת לא בסביבה כדי להקטין את החשש להעדפת בקבוק. וסירוב לינוק.

האינדיקציה שסיים לאכול היא שהתנתק/נרדם והוא רגוע.
אם את לא רגועה לגבי ההנקה, זה יכול להיות זמן טוב לדבר שוב עם יועצת הנקה.
לצפיה ב-'התאמת גודל חלקים - משאבת מדלה '
התאמת גודל חלקים - משאבת מדלה
09/04/2019 | 10:51
1
39
היי,
אני שואבת עם מדלה לקטינה.
ניסיתי לשאוב הן עם חצוצרה בקוטר 30 והן עם חצוצרה בקוטר 24 (יש לציין שקוטר 24 הוא המתאים מבחינת ההדרכה של מדלה ולפי הבדיקה שהציעו לעשות).
יש תופעה של "הירטבות" החצוצרה באמצעות החלב שנשאב לתוך החצוצרה וסביב הפטמה והעטרה הנשאבות, כך שהשאיבה הופכת ללא יעילה. אני כל פעם מוציאה את החצוצרה לייבוש כדי שהוואקום יישמר.
התופעה מוכרת?
איזו חצוצרה אני צריכה? יותר קטנה? יותר גדולה?
או שזה ככה אמור להיות? (לא חושבת...)

תודה!
לצפיה ב-'זה לא אמור להיות ככה'
זה לא אמור להיות ככה
10/04/2019 | 09:39
31
מרגע שמתחילים לשאוב החצוצרה נרטבת אבל לא במידה ששוברת את הואקום.

הפיטמה אמורה להיות כולה בתוך החלק הבולט של החצוצרה כך שלא אמור להכנס בכלל חלב באיזור שבו קיים ואקום.

נסי לשאוב כשהשד מוטה כלפי מטה, כך שהחלב לא ישפריץ אל החצוצרה וישבור את הואקום.
לצפיה ב-'ירידה בכמות בשאיבה '
ירידה בכמות בשאיבה
02/04/2019 | 10:17
3
42
היי התינוק שלי בן 4.5 חודשים. משלבים תמ"ל וחלב אם מהיום הראשון בגלל שנולד פג והיה לו הרבה משקל להעלות. 

לפני חודשיים וחצי בערך עברנו ל5 6 הנקות ביום ביחד עם בקבוקים של תמל כשעה אחרי בערך.  בהתחלה עם 3 שאיבות ביום ו1 בלילה . 

בערך כחודש כבר שנשארנו רק עם הנקות ותמ"ל וקמה כל לילה לשאוב לו בין 3 ל5 במקום הנקת לילה.  יש לי את המדלה פריסטייל אבל שואבת חד צדדי כי יותר נוח לי.
לוקחת בנוסף כבר כמה חודשים מוריגנה , עכשיו מחברה אחרת אבל עדין מוריגנה 2 בבוקר 2 בערב. 

הכמות בלילה גם ככה לא גדולה היתה - 60 משני הצדדים . בימים האחרונים ירד בחצי. =/ .... השעות עדין בין 3 ל5 כבר הרבה זמן זה לא השתנה.
האם זה אומר שהחלב גם בהנקות מתמעט ?  (אין לי דרך לדעת כי הוא מקבל גם בקבוקי תמ"ל). 
מה יכולה להיות הסיבה ? האם זה אולי בעיה במשאבה ?  אני מרתיחה  עדין כל יום את החלקים שלה אז לא יודעת איך לשפר אם זה אצלה. 

תודה מראש 

לצפיה ב-'הכמות בשאיבה היא לא אינדיקציה לכמות בהנקה ישירה'
הכמות בשאיבה היא לא אינדיקציה לכמות בהנקה ישירה
02/04/2019 | 14:14
2
35
בטח כשמדובר בהנקת לילה.
אם התינוק לא מתחיל לבקש כמויות גדולות יותר בבקבוקי התמ"ל, זו האינדיקציה שלך שבהנקה ישירה לא היה שינוי בכמויות.

אם ירדת לכמות של 30 מ"ל סה"כ בשאיבה, הייתי מוותרת על שאיבת הלילה לטובת שינה טובה יותר או לטובת הנקת לילה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/04/2019 | 23:34
1
19
ובכל זאת , אשמח לדעת , אם ידוע לך מה יכולות להיות הסיבות ואם אפשר לשפר איכשהו ? 

לצפיה ב-'אני מצרפת לך קישור למאמר'
אני מצרפת לך קישור למאמר
03/04/2019 | 10:00
26
עם טיפים לשיפור כמויות בשאיבה.

אני מקווה שאחת ההמלצות כאן תעזור.

בדרך כלל אין סיבות מיוחדות לירידת הכמויות בשאיבה. הגוף שלנו "מתוכנת" להנקה ישירה, וקשה לשמר כמויות בשאיבה לאורך זמן. הגוף לא מייצר פרולקטין באותה רמה כששואבים.
לצפיה ב-'הנקה עם פיטמת סיליקון'
הנקה עם פיטמת סיליקון
10/03/2019 | 12:16
2
42
האם פיטמת סיליקון גורמת לגזים מוגברים אצל תינוקות?
אני מניקה, הנקה מלאה, ושומעת סביבי תינוקות שיונקים סובלים פחות. בתי סובלת מאוד.. בתי בת 11 שבועות
תודה לעונות
לצפיה ב-'פיטמת הסיליקון לא משפיעה'
פיטמת הסיליקון לא משפיעה
10/03/2019 | 16:14
1
46
לפעמים שינוי קטן בתזונה שלך יכול להקל על היונקת.
חשודים בעיקר ירקות מצליבים, תפוזים, בננות, אורז, מוצרי חלב.
אפשר להוריד אחד אחר ולראות אם יש שיפור.

תינוקות יונקים סובלים בדרך כלל פחות יחסית לעצמם, אם לא היו יונקים.
אל תשווי לתינוקות של אחרים.

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה וההרגעה'
תודה רבה על התגובה וההרגעה
12/03/2019 | 00:39
21
אני מקפידה על תזונה לא אוכלת את הפירות שציינת ולא מוצרי חלב, לגבי האורז-אנסה.
לצפיה ב-'סתימה בצינורית'
סתימה בצינורית
24/02/2019 | 18:43
3
52
היי לכולן.. חייבת התייעצות. 
אמנם לא מניקה כי הקטן לא יונק, אך שואבת חלב. אני שואבת 7 פעמים ביממה. 
בשבוע האחרון נוצרה לי סתימה בצינורית בשד. הלכתי לכירורג שאמר שמתחילה דלקת ולכן נתן אנטיביוטיקה לשבוע ואמר שאני חייבת לשחרר את הסתימה ע"י מקלחת חמה וסחיטה, קומםרסים ועיסויים כל הזמן גם בשאיבה.
כבר שבוע שאני מעסה ומעסה ושואבת יותר זמן ושמה כרית חימום ובקבוק מים חמים, ומקלחת רותחת. . כלום לא עוזר!! כואב לי ממש מבית השחי ועד לפטמה.
נהייתה לי גבשושית בפטמה שאני רואה שהחסימה תקועה שם, אבל לא עוזר כלום ולא יוצאת. 
מישהי יכולה להציע לי עוד תרופות סבתא למיניהן לשחרר אותה?
ותוך כמה זמן היא אמורה להשתחרר?? מפחדת לשים כרוב שלא ייבש לי.

תודה
לצפיה ב-'ניסית עיסוי תוך כדי שאיבה?'
ניסית עיסוי תוך כדי שאיבה?
25/02/2019 | 10:53
2
40
אם את רואה שזה ממש בפיטמה, אחרי מקלחת חמה לשפשף בעדינות את הפיטמה עם מגבת.

גם אחרי שהסתימה משתחררת, בדרך כלל ממשיך לכאוב עוד כמה שעות.

כדי למנוע סתימות חוזרות, ממליצה לקחת כדורי לציטין.
לצפיה ב-'ניסיתי תוך כדי שאיבה.. '
ניסיתי תוך כדי שאיבה..
25/02/2019 | 12:23
1
33
זה לא בלב, כלומר אין נקודה לבנה שרואים. אם הייתה אז מצבי היה טוב.
רואים חסימה בפטמה כי יש גבשושית נפוחה, אבל אין נקודה לבנה. אני מיואשת... 
לצפיה ב-' כואב'
כואב
25/02/2019 | 13:22
31
מה שעזר לי היה רק עיסוי חזק של הנקודה הכואבת תוך כדי הנקה/שאיבה.
אחרי כמה עיסויים כואבים, הגוש השתחרר.

אם היית בקשר עם יועצת הנקה אחרי הלידה, זה יכול להיות זמן טוב לדבר איתה.
לצפיה ב-'שאלות על שאיבה'
שאלות על שאיבה
17/02/2019 | 13:10
1
59
היי, יש לי שאלות לגבי שאיבת חלב. אשמח לעזרתכן.
כמה פרטים לפני כן:
תינוק בן 6 שבועות, על הנקה בלבד.
משאבה מסוג מדלה לקטינה, שאיבה דו צדדית.
שואבת לפחות פעם ביום, אחרי האכלת בוקר, כרבע שעה דו צדדי, כחודש ימים.
בכל שאיבה, מתקבלת כמות של 30-40 מ"ל, לא יותר מזה. מבצעת מסאז' וניעור לפני השאיבה.
מבקשת ללמוד ולהבין:
1. קראתי ששואבת ממוצעת שואבת כ 100 מ"ל בשאיבה. אני בכלל לא מתקרבת לכמות הזו. איך אפשר להגיע אליה?
2. אני רוצה להגיע למצב בו אוכל לצאת מהבית ולהשאיר בקבוק חלב שאוב לתינוק. איך אוכל לעשות זאת? אני בקושי מצליחה לשאוב פעם ביום כי התינוק רוב הזמן על הידיים ובקושי ישן ביום. 
3. פעם בכמה זמן כדאי לשאוב? כלומר, אחרי כ 10 דקות שאיבה לא יוצא יותר חלב. מתי כדאי לנסות שוב כדי להגדיל את הכמות בבקבוק?
4. האם ניתן לשאוב לתוך בקבוק שנותרו בו כמה טיפות מים לאחר השטיפה והייבוש הקודם? או חייב לחכות שהבקבוקים והחלקים יתייבשו לחלוטין לפני השאיבה?
5. כשרק ילדתי, יועצת ההנקה אמרה לי שהעוצמה המירבית של השאיבה שמתאימה לי היא ה'אמצע' של הבוכנה, כיוון שהתינוק קטן והשאיבה אמורה לחקות את עוצמת היניקה של התינוק כדי לא לפגוע בייצור החלב. באיזה גיל אני יכולה להעלות את עוצמת השאיבה? ולאיזו עוצמה? האם זה אמור לסייע בהפקת יותר חלב בשאיבה?

תודה רבה! 
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
18/02/2019 | 10:20
54
בשאיבה מייד לאחר הנקה, כמות של 30-40 מ"ל זה בכלל לא רע.
אחרי 3-4 ימים של שאיבות כאלו, תצטבר לך כמות מספיק גדולה כדי להשאיר בקבוק שאוב ולצאת מהבית.
כשתחזרי הביתה, תשאבי לפני שאת מניקה. בגלל שזו תהיה שאיבה אחרי דילוג על הנקה, תצא כמות גדולה יותר שתוכל לשמש ליציאה הבאה מהבית בלעדיו.

במשאבה דו-צדדית, שאיבה של 10-15 דקות היא מספיקה.
אם רוצים להגדיל כמויות, אפשר לשאוב אחרי הפסקה של שעה.
חשוב לזכור שאם את מגדילה כמויות, את חייבת לשאוב באופן קבוע, אחרת יווצר גודש בגלל הכמות העודפת.

אין בעיה לשאוב לתוך בקבוק שעדין קצת רטוב.

אין בעיה לשחק עם עוצמת השאיבה עד שתגיעי לעוצמה שמתאימה לך. עוצמה יותר גדולה כנראה תוציא כמות גדולה יותר. בדרך כלל שואבים בעוצמה יותר גדולה בהתחלה, ואחר כך מורידים את העוצמה. אל תשאבי בעוצמה גדולה מדי לאורך זמן. זה עלול לפצוע.
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
12/02/2019 | 12:53
4
82

אני אמא ל6 ילדים בילד הראשון שאבתי ולאחר מכן הבטחתי שאני לא חוזרת לזה. בשאר הילדים הנקתי עד גיל 4-12 חודשים.
יש לי בת בת כמעט 5 חודשים. תמיד עם כל הילדים שלי לא חוויתי גודש , תמיד מרגישה שאין ממש "שפע" ואני בטוחה שהיא הייתה שמחה אם היה לי יותר כי עכשיו כשהתחלתי לשלב שני בקבוקים ביום היא מתרגשת ממש לראות את הבקבוק. אני מאוד אוהבת להניק אבל כשאני לא משלבת היא יכולה לשבת לי שעות על החזה והגוף לא מגדיל כמויות. לצערי היה כך עם כל הילדים שלי רק שבילדים הקודמים לא שילבתי בקבוק והם פשוט היו עליי רוב היום. יש פתרון להגברת החלב שבאמת יעבוד? תודה מראש מיטל

לצפיה ב-'לא חייבים לחוות גודש'
לא חייבים לחוות גודש
12/02/2019 | 13:47
3
53
אם אין גודש, זה אומר שהגוף מאוזן ומייצר בדיוק כמה שהיונקת צריכה.

אם התינוקות שלך עלו במשקל בצורה תקינה גם בתקופה שבה לא שילבת בקבוק בכלל, זו האינדיקציה שלך שהגוף מייצר מספיק חלב.

בשביל להגביר כמויות חלב מומלץ לקחת כדורי חילבה, 9 כדורים ביום, 3X3.

שימי לב שההתרגשות של הבת שלך אל הבקבוק כרגע היא התחלה של העדפת בקבוק מה שיכול לגרום לסיום ההנקה מוקדם יותר ממה שאת מתכננת.
לצפיה ב-'היא עולה במשקל בסדר, אבל'
היא עולה במשקל בסדר, אבל
12/02/2019 | 13:53
2
47
לפני הבקבוק היא הייתה עושה פיפי בכמויות רגילות אבל קקי רק אחד ורק פעם ביומיים או שלושה. היא לא ישנה כלל במהלך היום ואני מרגישה שזה מקל עליה התוספת של הבקבוק היא הרבה יותר נינוחה. הכדורים יעזרו? 
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
12/02/2019 | 13:58
40
הקקי עד גיל 3 חודשים היה תקין מבחינת הכמות. 

לצפיה ב-'אצל תינוקות שיונקים בלבד'
אצל תינוקות שיונקים בלבד
12/02/2019 | 17:10
56
קקי פעם בכמה ימים זה מצב תקין ורגיל. כל עוד כשהיציאה מגיעה היא רכה לא מדובר בעצירות.

הכדורים עוזרים להגביר כמויות חלב כאשר הלקיחה שלהם מלווה בהנקה/שאיבה מספקת.

לצפיה ב-'שאלה על צבע הקקי'
שאלה על צבע הקקי
07/02/2019 | 13:56
4
58
בת 5 שבועותת יונקת מלא לפי דרישה והכל נראה בסדר
הקקי שלה התחיל צהוב ועם הזמן נהיה ירוק בהיר. הטקסטורה נראית בסדר רק הצבע.
זה גם משתנה במשך היום, בבוקר יותר צהוב ובערב כבר ממש ירוק.
לאחרונה גם התחילו כמו חוטים אדומים או נקודות אדומות
קראתי וראיתי שהאדום יכול להיות אלרגיה וההמצלה להפסיק לאכול מוצרי חלב - כך עשיתי כבר שבוע ובאמת האדום נעלם אבל הירוק נשאר
קראתי שזה יכול להיות ענין של חלב קידמי ואחורי, אני מנסה לתת לה כל פעם רק מצד אחד אבל איך באמת אני יכולה לודא שהיא שאבה את הכל? 
מה דעתכן?
לצפיה ב-'וחוץ מהצבע, איך היונקת?'
וחוץ מהצבע, איך היונקת?
07/02/2019 | 15:23
3
43
רגועה? עולה במשקל בצורה תקינה?

יונקת צפוף? מרווח?
לצפיה ב-'תשובות...'
תשובות...
07/02/2019 | 18:10
2
41
רגועה - בסך הכל בסדר יש ימים ויש ימים.
גודלת מתפתחת בסדר, יש לי שקילה רק שבוע הבא, אבל היא נראית בסדר גמור
יונקת כל 2-3 שעות, אני חושבת שאני מציעה לה ציצי יותר ממה שהיא רוצה
אין לי שום דאגות חוץ מהצבע
לצפיה ב-'נשמע שהכל בסדר'
נשמע שהכל בסדר
09/02/2019 | 17:36
1
37
קקי של יונקים יכול לבוא בהרבה צבעים וזה לא בהכרח מצביע על בעיה.
מעקב אחרי התנהגות היונקת וקצב העליה במשקל הוא אינדיקציה יותר נכונה.

מציע להחליף חיתולים עם משקפי שמש כדי לא להיות מודאגת מהצבע .
לצפיה ב-':)))) תודה!'
:)))) תודה!
11/02/2019 | 22:51
5
לצפיה ב-'היי שאלה על שמירת חלב אם '
היי שאלה על שמירת חלב אם
02/02/2019 | 18:12
1
64
אני שואבת 3 פעמים ביום ופעם אחת בלילה בעיקר כדי להגביר כמויות ולהחליף בקבוקי תמ"ל , זה  במקביל ל4-5 הנקות ביום. השאר מקבל תמ"ל מיוחד AR בהשלמות . זו הוראה של רופאת הילדים . 

אני מאחדת את כל החלב אם באותו בקבוק של מדלה שנמצא במקרר , ומכיוון שלא מצליחה לשאוב הרבה חלב,  בד"כ פעם ביום הוא מקבל בקבוק שאוב מכל היום,  במקום בקבוק תמ"ל אחד. 

השאלה שלי, אם אני יוצאת איתו מחוץ לבית  - ורוצה להוציא את הבקבוק  חלב אם , של מדלה שהיה במקרר (ללא חימום)  - כמה זמן הוא ישמר בחוץ בתוך תיק צידנית קטן כזה ללא קרחון ? אני לא רוצה שהחלב יהיה קר מידי כשהוא יאכל, לכן לא שמה קרחון. 
כמה זמן עכשיו שלא חם יכול להחזיק ככה בחוץ ? כמה בקיץ יכול להחזיק ? 
לצפיה ב-'עדיף לא להסתכן בקלקול החלב'
עדיף לא להסתכן בקלקול החלב
03/02/2019 | 11:28
47
קחי אותו בתיק צידנית עם קרחום, ובנוסף קחי תרמוס עם מים חמים כך שתוכלי לטבול את הבקבוק בכוס מים חמים כדי לשבור את הקור.
רוב התינוקות יסכימו לאכול גם חלב קר ישר מהמקרר. לא בהכרח חייבים לחמם
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה על יועצת בחיפה'
זקוקה להמלצה על יועצת בחיפה
30/01/2019 | 09:43
2
46
בוקר טוב לכולן
היונק שזיכה אותי בחברות בפורום יחגוג 15 בקרוב.
פעם הייתי צפונית לחוצה ואח"כ הייתי lcילנה. מניחה שהותיקות יזהו את  שמות המשתמש :)
חוזרת בשביל בת של חברה שעובדת איתי.
היונק האחרון שלי בכיתה ב אז אני כבר לא בסצנת ההנקה.  שלחתי לחברה מספר שמות של יועצות בחיפה ולא הצליחו לקבוע עם אף אחת.
אשמח לקבל המלצות על יועצות שאני כבר זקנה מכדי להכיר את שמותיהן.
תודה לכולן
לצפיה ב-'זוכרת, בטח שזוכרת'
זוכרת, בטח שזוכרת
30/01/2019 | 09:56
1
36
תגידי לחברה שתנסה לחפש את

ליליה קוגן
ענת יערי
יוליה רבינוביץ'
שלומית מרקוביץ'

אני בטוחה שיש עוד, אבל אילו עולות בדעתי כרגע.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
30/01/2019 | 10:18
11
לצפיה ב-'משאבה'
משאבה
27/01/2019 | 13:26
4
35
מבקשת המלצה על דגם משאבת חלב שניתן להשכיר מ-יד שרה או שניתן לרכוש בקופת החולים/פארם
לצפיה ב-'סוג המשאבה שאת קונה תלוי בצורכי השאיבה שלך'
סוג המשאבה שאת קונה תלוי בצורכי השאיבה שלך
28/01/2019 | 10:11
3
40
מי ששואבת באופן קבוע צריכה משאבה יותר חזקה מאשר מי שתשאב פעם בשבוע.
גם ביד שרה יש כמה סוגים של משאבות שתלויים בצורכי השאיבה.

לאיזה צורך את מחפשת משאבה?
לצפיה ב-'תודה ו...:'
תודה ו...:
05/02/2019 | 10:55
2
23
כבר בחודש הראשון אני אאלץ לעזוב את התינוק לפרקי זמן ארוכים
צריכה שיהיה לי מלאי של חלב שאוב
מניחה שאני צריכה דגם חזק/מתקדם

לצפיה ב-'תבדקי מה יש בסניף יד שרה ליד מקום מגורייך'
תבדקי מה יש בסניף יד שרה ליד מקום מגורייך
05/02/2019 | 15:17
1
24
לא בכל הסניפים יש את אותן משאבות.
המשאבה הכי מוצלחת ביד שרה היא מדלה סימפוני, שהיא משאבה חשמלית דו-צדדית שנחשבת ליעילה ביותר. לא קיימת בכל הסניפים ולעיתים מבקשים מכתב מיועצת הנקה כדי לשכור אותן.
בזמנו היו להם גם משאבות ספקטרה 2 ו-3 שנחשבות מוצלחות. 2 יותר חזקה מ-3. אני לא יודעת אם עדיין מחזיקים אותן שם.

אם את רוצה לרכוש משאבה, מדלה pump-in-style, מדלה free-style, משאבת dewy

גם המשאבות של אמדה נחשבות למוצלחות. תחפשי אמדה לקטליין.

המשאבות שניתן לרכוש בקופת חולים הן מדלה מיני אלקטריק ומשאבות ידניות. הן פחות מתאימות לשאיבות יום יומיות ולשאיבה של כמות גדולה.

מומלץ שתבחרי דגם שיכול לעבוד על סוללות, כדי שתוכלי לשאוב גם מחוץ לבית וכך להמנע מגודש.
רצוי משאבה דו-צדדית, מה שמקצר את זמני השאיבה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע!!'
תודה רבה על המידע!!
06/02/2019 | 11:02
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה