לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2491124,911 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'הנקה ושמן עץ התה'
הנקה ושמן עץ התה
14/09/2018 | 15:13
2
16
היי, רציתי לבדוק אם אפשר לשלב הנקה בזמן טיפול בפטרת ציפורניים עם שמן עץ התה או שמן הליקריסום? תודה
לצפיה ב-'טיפול בפטריות'
טיפול בפטריות
17/09/2018 | 23:08
1
13
הי.
לגבי שמן עץ התה- בטוחה כמעט לחלוטין שאפשר בהנקה. יותר מזה- ביררתי בכמה מקומות ואמרו שגם אין מניעה בהריון (לטיפול בפטריות ברגליים).
כמו כן, ניתן לטפל באמצעות שמן אורגנו. מותר בהנקה.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
21/09/2018 | 19:41
1
לצפיה ב-'שימוש במדבקות אוורל בזמן הנקה'
שימוש במדבקות אוורל בזמן הנקה
06/09/2018 | 16:07
1
15
האם מותר? 
האם משפיע על תפוקת החלב? 
הפעוט כבר אוכל יפה מוצקים. יונק כי אוהב להירדם ככה. 

לצפיה ב-'אני ממליצה לפנות למרכז טרטולוגי להתייעצות'
אני ממליצה לפנות למרכז טרטולוגי להתייעצות
13/09/2018 | 16:29
4
לצפיה ב-'עליה נמוכה במשקל'
עליה נמוכה במשקל
27/08/2018 | 10:02
11
36
שלום רב ביתי בת נולדה ב 7/6 במשקל 2820
נשקלה ב:
10/6 2625
12/6 2660
17/6 2920
26/6 3240
8/7 3774
19/7 4224
29/7 4.456
14/8 4.842
27/8 4950

היום נשקלה בטיפת חלב ב 14 יום עלתה 108 גרם שזה נורא מעט.

לפני כשבועיים לערך היתה לי דלקת בשד שמאל מאז יש ירידה בכמות החלב בשד זה.

אני מניקה את האפרוחה כל שעתיים ביום ובלילה לפי דרישה פעם ב 4/5 שעות בממוצע.

בלחץ מה עושים כדי שתעלה במשקל כמו שצריך?

תודה רבה.

לצפיה ב-'שקילה אחת לא מצביע על מגמה'
שקילה אחת לא מצביע על מגמה
27/08/2018 | 10:53
10
22
עד עכשיו נראה שהעליה במשקל טובה ותקינה.
ממליצה שתקחי אותה לשקילה חוזרת עוד שבוע לפני שנכנסת ללחץ.
המרווחים בין ההנקות נשמעים תקינים.
לצפיה ב-'האם יש משהו שאני בכל זאת יכולה לעשות?'
האם יש משהו שאני בכל זאת יכולה לעשות?
27/08/2018 | 11:03
9
18
חוץ מלהניק אותה כמה שיותר, האם להתחיל שאיבות אחרי כל הנקה?

והאם זה תקין שאחרי דלקת בשד יש ירידה בכמות החלב?

תודה
לצפיה ב-'אחרי דלקת יכולה להיות ירידה זמנית'
אחרי דלקת יכולה להיות ירידה זמנית
27/08/2018 | 13:40
8
19
שבדרך כלל תסתדר מאליה עם הזמן.

לשאוב אחרי כל הנקה יכול להיות בעייתי כי זה יגביר כמויות חלב ולא בטוח שהיונקת באמת תינק את הכמות המוגברת, מה שיכול לגרום לגודש ולדלקת חוזרת.

הדרך הכי טובה היא להמשיך להניק לפי דרישה.
אם היונקת רגועה אחרי הנקות והיציאות שלה תקינות, הייתי מחכה לשקילה החוזרת תוך כמה ימים לפני שמחפשת לשנות משהו בהתנהלות.
לצפיה ב-'עדיין מנסה להבין.'
עדיין מנסה להבין.
29/08/2018 | 19:16
7
20
מה נשתנה בחודש האחרון, בחלק מההנקות היא מוכנה לינוק מצד 1 לעומת מה שהיה בהתחלה שינקה משני צדדים,אם אני מעבירה לצד שני והיא לא רוצה מתחיל בכי.

בשבועיים האחרונים מאז הדלקת בשד אני סוחטת את השד תוך כדי הנקה כדי לרוקן כמה שיותר.

כמו כן אם מנסה להניק אותה לעיתים יותר תכופות נניח לאחר שעתיים היא מתנגדת.

היציאות שלה כמעט תמיד ירוקות בזמן האחרון צואה רירית בעיקר פעם ביום לעיתים רחוקות  פעמיים ביום.

איך מחשבים כמות שתן?

תודה רבה

לצפיה ב-'אתמול בלילה ישנה מעל ל6 שעות רצוף'
אתמול בלילה ישנה מעל ל6 שעות רצוף
30/08/2018 | 09:08
3
16
הערתי אותה אחרי 6 שעות משראיתי שלא קראה לי.
כל כמה זמן להעיר אותה בלילה?

אחרי שהערתי אותה והאכלתי אותה, היא לא רוקנה את כל השד יש צורך השאיבה כדי שלא תהיה ירידה בכמות החלב?
לצפיה ב-'אני מצטערת על החפירה'
אני מצטערת על החפירה
30/08/2018 | 10:31
1
16
הפסקתי לפני שלושה ימים מוצרי חלב והיום היתה לה יציאה צהובה חרדלית ולשם שינוי לא רירית האם להמשיך להפסיק עם מוצרי החלב?

שוב תודה.
לצפיה ב-'כן'
כן
30/08/2018 | 13:51
17
לפחות באופן זמני, כדי לראות אם זה משפיע, למרות שיתכן וזה משהו אחר.
לצפיה ב-'לא צריך להעיר אותה בלילה'
לא צריך להעיר אותה בלילה
30/08/2018 | 13:52
17
תני לה לישון כמה שהיא רוצה.
אם את רוצה להוסיף האכלות, רק במשך היום.
אין צורך בשאיבה אם לא רוקנה הכל. הגוף שלך יתאים את עצמו לצרכים המשתנים שלה במהלך היום.
לצפיה ב-'אין בעיה אם היא מסתפקת בצד אחד'
אין בעיה אם היא מסתפקת בצד אחד
30/08/2018 | 13:55
2
18
יכול להיות שאת מייצרת יותר חלב ולכן צד אחד מספיק לה.

את צריכה להציע צד שני, היא לא חייבת לקחת.
מאד יכול להיות שהיא פשוט לא רעבה אחרי שעתיים. תני לה לקבוע את המרווחים בין ההנקות וכמה היא אוכלת כל פעם.

צריך לראות שיש 4-5 חיתולים רטובים/צואים ביום.
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן שקילה לאחר שבוע'
חוזרת לעדכן שקילה לאחר שבוע
03/09/2018 | 10:30
1
17
נשקלה היום במשקל אחר ועלתה 164 גרם.

אמשיך עם האכלות התכופות.

תודה על התמיכה.
לצפיה ב-'מצויין'
מצויין
03/09/2018 | 11:22
11
עלייה תקינה במשקל.
תמשיכי ככה.
לצפיה ב-'משברי הנקה'
משברי הנקה
28/08/2018 | 16:46
1
32
שלום,

אני מניקה הנקה מלאה את בני בן החדשיים וחצי.
שמתי לב שכמות החלב נמצאת בגלים כך שפעם בשבוע אני מרגישה שהשד ממש ריק. זה מתבטא בחוסר נינוחות שלו והנקות ארוכות ותכופות. העלייה במשקל שלו מצויינת אבל הגלים האלה פוגעים בשינה שלו ובזמן משחק ודורשים משאבים.
זה נפתר אם אני מוסיפה כמה שאיבות.
זה תקין? זה יוצר אצלי כמה משברים קטנים בהנקה ואני רוצה הפעם להצליח. עם הבת שלי שנולדה IUGR לא הצלחתי להניק ישירות מהשד ובמשך 8 חודשים שאבתי חלב ללא תמל בכלל.
אני ממש רוצה חוויה מתקנת ואשמח לעיצה מה כדאי לעשות.
חשוב לי לציין, אני לא יודעת אם קשור, הבן שלי נולד עם לשון קשורה באופן מלא ועבר התרה חלקית בביח. בנוסף - אני סוכרתית סוג 1 ועם רקע של בעיות בבלוטת התריס (בעיקר עודף פעילות - גרייבס והשימוטו לסירוגין).
בנוסף - הלשון שלו לבנה. זו לא פטריה כי אני יכולה לנקות את זה, אך הלובן חוזר כעבור מספר ימים. אולי בכלל ההתרה של הלשון לא היתה טובה וזה מה שיוצר את כל האתגרים האלו? 
לצפיה ב-'באופן כללי, נשמע תקין'
באופן כללי, נשמע תקין
29/08/2018 | 10:50
18
במהלך תקופת ההנקה יש תמיד קפיצות גדילה. זה מתבטא בחוסר נינוחות והנקות תכופות. בדרך כלל זה נפתר ע"י הנקה לפי דרישה.
אצל רוב היונקים קפיצות הגדילה הן בגילאים קבועים - 3 ימים, 10 ימים, 3 שבועות, 6 שבועות, 3 חודשים וכן הלאה. יש יונקים שלא קראו את הספר ואצלם יש קפיצות גדילה תכופות יותר.
אם את מצליחה לפתור את הבעיה יחסית בקלות ע"י שאיבה והעליה במשקל ממשיכה להיות תקינה, נראה שהמצב תקין.

לשון לבנה לא משפיעה על היכולת שלו לינוק. אין צורך לנקות.

אם בלוטת התריס מאוזנת (ע"י טיפול תרופתי למשל) זה לא משפיע על ייצור החלב.

יש מקרים שבהם ההתרה לא מושלמת ויש צורך בהתרה נוספת. אם את חושבת שזה העניין, כדאי לפנות שוב לרופא שביצע את ההתרה ולהתייעץ.

בהנקה ובכלל בגידול ילדים, תמיד יש משברים קטנים שצריך להתאמץ כדי להתגבר עליהם. נשמע שבינתיים את עושה כל מה שצריך ומתגברת בהצלחה על הקשיים
לצפיה ב-'סרבנית בקבוק! '
סרבנית בקבוק!
23/08/2018 | 18:20
1
31
1
זקוקה לסיעור מוחות,  הקטנה בת חצי שנה,  עטד שבוע וחצי נכנסת לגן.  כרגע על הנקה ושתי ארוחות מוצקים ביום,  קיבלה בקבוקים שאובים עד לפני חודשיים ומאז לא.  במזגרת ההכנה לגן ותחילת המוצקים התחלתי להביא לה מים טמנות שאובות,  מים עוד איכשהו עובר לה,  חלב לא מוכנה לשתות בכלל. 
אני שוברת את הראש מה לעשות בגן היות וחסרה לה ארוחה שכולם מקבלים בה בקבוק.. 
האם להתחיל תמל למרות שאכלה רק כשנולדה מטרנה בבית חולים,  האם לשאוב ולהביא לבם ושהם ינסו לתת לה בקבוק,  אולי להתחיל לתת לה ארוחה מוצקה שלישית ושתהיה בגן בלי חלב בכלל...(היא עדיין בלי שיניים אז זה גם בעייתי...) ?  האם להתעקש איתה עוד כמה ימים בתקווה שתיקח בקבוק בסופו של דבר...?  מה עושים?!  אני בלחץ... 
רופאת הילדים שלה אמרה לי שגם אם אני לא אצליח להרגיל אותה לסקבוק בגן יצליחו כי אני חא אהיה נוכחת אבל למי שם עש סבלנות לזה...?
 אשמח להארות והערות
בלחץ אטומי מהגן,  חשבתי שבילד שלישי זה כבר עובר חלק... 

לצפיה ב-'אני מסכימה עם רופאת הילדים'
אני מסכימה עם רופאת הילדים
26/08/2018 | 09:22
22
יש סיכוי הרבה יותר טוב שבגן יצליחו להרגיל אותה לבקבוק. כשאת מנסה לתת לה בקבוק היא יודעת שיש אופציה טובה יותר, של הנקה ישירה ולכן יותר מסרבת.
בגן יהיה ברור לה שאין אפשרות של בקבוק והיא גם תראה את יתר התינוקות מקבלים בקבוק.

חבל לקלקל את השבוע האחרון שלכן יחד במאמצים לבקבוק. תהנו יחד. היא תסתדר עם הכניסה לגן.
לצפיה ב-'הפשרת חלב אם'
הפשרת חלב אם
23/08/2018 | 14:46
1
25
הי, 
האם הפשרה של חלב אם במים רותחים מקלקלת את החלב.. ?  כבר פעמיחם הפשרתי ככה וכשאני טועמת את החלב יש לו טעם  לוואי מזעזע!  אני לא יודעת אם הוא מקולקל או שהוא מגעיל באופן כללי...  אנע מנסה להרגיל את הקטנה שלי לבקבוק  אז גם היא לא אוכלת את זה ואני לא יודעת אם זה בגלל שזה מקולקל או כי היא לא רגילה.   
לצפיה ב-'זה שני נושאים שונים'
זה שני נושאים שונים
26/08/2018 | 09:14
19
עדיף לא להפשיר חלב אם במים רותחים כי החום הורס את הרכיבים החיים של החלב. עדיף להפשיר במים פושרים, עד 60 מעלות.

הטעם המזעזע הוא בגלל ההקפאה, לא בגלל שיטת ההפשרה. יש אנזימים בחלב שממשיכים לעבוד גם כשהחלב קפוא והם מפרקים את השומן בחלב וגורמים לטעם המזעזע. החלב לא מקולקל, זה לא פוגע בערכים התזונתיים של החלב, ולמרבית התינוקות אין בעיה לשתות את החלב המופשר.
לצפיה ב-'כדור מוטיליום להגברת חלב'
כדור מוטיליום להגברת חלב
12/08/2018 | 05:19
1
34
הי, בתי בת ארבעה חודשים יונקת.
התחלתי לפני כמה ימים לקחת מוטיליום ע"מ להגביר חלב, ואחרי כמה ימים של הטיפול הופיע אצלי דימום (מה שלא היה עד עכשיו) יש למשהי נסיון ויודעת אולי אם זה קשור לכדור? אשמח לשמוע מכל מי שהתנסתה בענין. תודה!
לצפיה ב-'מוטיליום היא תרופה מוכרת להגברת כמויות חלב'
מוטיליום היא תרופה מוכרת להגברת כמויות חלב
12/08/2018 | 10:35
23
לא שמעתי על מצב של דימום בעקבות הכדור.
מציע ללכת להתייעץ עם הרופא.
לצפיה ב-'צריכה תשובה מהירה - גודש בסיום הנקה'
צריכה תשובה מהירה - גודש בסיום הנקה
04/08/2018 | 09:18
1
30
שלום, 
הפיצקית בת 9 חודשים והחלטתי לסיים את ההנקה. ב- 3 חודשים האחרונים מניקה 19 עד 7. בשבועיים האחרונים הורדתי כל פעם הנקה, יש 3-4 בשעות האלה, חיכיתי 3 ימים והורדתי עוד אחת. ביום שלישי או רביעי היה לי גודש רציני ונתתי לקטנטונת לינוק קצת לפני שנת לילה למרות שזו הנקה שכבר "ירדה". עבר. סיימתי להניק ביום חמישי לגמרי והיום יש לי גודש. צד אחד מלאות (מניחה שיעבור ויתאזן) וצד שני ממש כואב גם שלא נוגעים. לא מרגישה סתימה או גולה רצינית של חסימת צינורית אבל ממש כואב. 
מה לעשות? לשאוב רק את הצד הזה להקלה? לתת לפיצקית לנשנש? להשאיר ככה?
תודה! 
לצפיה ב-'אני הייתי מניקה או שואבת קצת כדי לשחרר הגודש'
אני הייתי מניקה או שואבת קצת כדי לשחרר הגודש
05/08/2018 | 07:48
24
גם אם לא, זה עובר בדרך כלל.
אפשר להעזר בכרוב להקלה.
לצפיה ב-'זקוקה לייעוץ דחוף'
זקוקה לייעוץ דחוף
24/07/2018 | 22:11
7
50
ביתי נולדה ב7/6 בת כמעט 7 שבועות על הנקה מלאה.
נולדה במשקל 2820.
פירוט משקלים שנעשו:
בתאריך 10/6 2625
12/6 2660
17/6 2920
26/6 3240
8/7 3774
19/7 4224.

לפני 4 ימים לקחתי תרופה ורמוקס למשך 3 ימים.
היום היתה ירידה משמעותית בחלב הילדה בכתה תוך כדי הנקה לא רגועה בכלל מרעב נאלצתי לתת שאוב.

כנראה לתרופה היתה השפעה על כמות החלב.
איך פועלים מכאן להחזיר את משק החלב לקדמותו.

תודה רבה .

לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזו השפעה של התרופה'
אני לא בטוחה שזו השפעה של התרופה
25/07/2018 | 09:53
6
28
בגיל 6 שבועות יש קפיצת גדילה. יש סיכוי טוב שזו הסיבה לרעב המוגבר של היונקת ולא התרופה.
תפעלי כמו שפועלים בכל קפיצת גדילה, תנוחי ותניקי צפוף ככל האפשר. כמויות החלב יתאימו עצמן לדרישות של היונקת.
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
26/07/2018 | 08:54
5
22
אתמול בערב ביתי משעה 5 עד 22:00 בלילה לא היתה רגועה נרדמה לפרקים קצרים לבסוף והנקות לבסוף נרדמה לשנת לילה הערתי אותה אחרי 4 שעות מכיוון שלא התעוררה לאכול. האם זו קפיצת גדילה אולי משהו מציק לה איך אדע לזהות אם מדובר ברכב או במשהו אחר?
יכול להיות שאני מציעה לה לינוק יותר מידי?
לצפיה ב-'זה משהו אחר'
זה משהו אחר
26/07/2018 | 09:53
4
22
התיאור שלך של הנקות צפופות משעה 5 עד 10 בלילה ואחר כך שינה רצופה נשמע כמו הנקת צבר cluster feeding  . היונקת אוכלת הרבה פעמים וצפוף בערב ואחר כך תפתח מרווח גדול בלילה, אולי אפילו תישן לילה שלם.
זה נורמלי ומתאים לגיל. אין צורך להעיר אותה להנקה בלילה אם לא התעוררה לבד.

אל תחששי שאת מציעה לה לינוק יותר מדי. בהנקה אין האכלת יתר. אם היא לא תרצה לאכול, היא לא תינק.
לצפיה ב-'שוב תודה'
שוב תודה
26/07/2018 | 10:04
3
17
אני מציעה לה לינוק בשעות הערב ואני מרגישה שהשד לא מלא היא יונקת כמה מציצות שמתחיל זרם חלב היא יונקת ועוזבת ולפעמים בוכה מניקה אותה מצד אחד ומחליפה הרבה בין הצדדים.

ומה שהיה שלשום בערב היא ינקה ורק בכתה ולכן נתתי שאוב שתתה את הבקבוק והלכה לישון.

האם זה חולף? או כל יום תהיה הנקת צבר.

אתמול היא בכתה וכמעט התייאשתי ונתתי שאוב בעלי אמר לי היא רגועה העיניין הוא שאני מציעה לה לינוק היא מתעצבנת ואותי זה מכניס ללחץ בנוסף היא מפהקת ועייפה ואני לא יודעת איך להקל עלייה.

לצפיה ב-'יש שלב שבו כל יום יש הנקת צבר'
יש שלב שבו כל יום יש הנקת צבר
26/07/2018 | 10:11
2
28
ואחר כך יש שינה של לילה שלם. אז יש חסרונות ויש יתרונות לעניין.

ברוב המקרים זה משתנה בגיל 4 חודשים שאז יש שינוי משמעותי בדפוסי ערות ושינה.

לצפיה ב-'בערבים'
בערבים
26/07/2018 | 10:26
1
28
האם לחכות שהיא תחפש וכך אדע שהיא רוצה לינוק או להציע כל הזמן? העניין הוא שאני מציעה והיא בוכה וכביכול מתנגדת ואותי זה מכניס ללחץ.
לצפיה ב-'תחכי שהיא תחפש'
תחכי שהיא תחפש
26/07/2018 | 13:40
19
הכלל הוא להניק לפי דרישה.

נסי לראות לפי ההתנהגות שלה אם היא רעבה או שמשהו אחר מציק לה.
לצפיה ב-'חלב אם מחמיץ מהר'
חלב אם מחמיץ מהר
18/07/2018 | 11:11
5
42
היי,
אני שואבת חלב באופן ידני. שאבתי אתמול מנה של 40 אחה"צ, שמתי בכוס במקרר. 
מנה שניה של 80 שאבתי באותו יום לקראת הלילה בכוס נפרדת במקרר. 
מאחר ששניהם היו במקרר לילה שלם, ובאותה טמפרטורה, איחדתי היום בבוקר את הכמויות לבקבוק אחד. הילדה קיבלה את הבקבוק עד חצי שעה אחרי שיצא מהמקרר בסביבות 0800 ואכלה ממנו 60. את הבקבוק הנחתי במקרר, ועכשיו, לקראת האכלה נוספת, גיליתי שהחלב התחיל להחמיץ ולא אוכל לתת אותו. 

אנחנו בקיץ וחם נורא, ביחס לילד הקודם ששאבתי לו חלב בתקופת הסתיו והוא לא התקלקל. אבל החלב רוב הזמן במקרר, למה הוא מתקלקל כל כך מהר??

לצפיה ב-'עדיף לחלק לשני בקבוקים'
עדיף לחלק לשני בקבוקים
18/07/2018 | 13:40
4
30
הרוק שנכנס לתוך החלב דרך פטמת הבקבוק מזרז את החמצת החלב.
עדיף לשים כמות יחסית קטנה בבקבוק שממנו היא אוכלת ובמידת הצורך להוסיף עוד חלב לאותו הבקבוק מהבקבוק השני שלא אכלו ממנו.

איך את מגלה שהחלב מתחיל להחמיץ?
לצפיה ב-'היי'
היי
18/07/2018 | 17:22
3
30
טעמתי את החלב וגיליתי שהטעם שלו התקלקל. אני לא טועמת ישירות מהפטמה אבל מהבקבוק כשהפטמה לא מוברגת או מהכוס. האם זה עלול לזרז החמצה של החלב? האם כדאי לטעום עם כפית? מסתבר שהכרחי לטעום כי זו לא פעם ראשונה שאני מגלה שהחלב לא ראוי לשתיה... 

אם אני מאחדת לבקבוק אחד 2 שאיבות מאותו היום אחרי לילה במקרר -זה בסדר?
לצפיה ב-'יש הבדל בין הטעם השתנה לבין החלב התקלקל'
יש הבדל בין הטעם השתנה לבין החלב התקלקל
19/07/2018 | 10:27
2
28
חלב שעומד במקרר מקבל טעם סבוני. זה לא אומר שהוא מקולקל ולרוב התינוקות אין בעיה לשתות אותו גם אחרי שינוי הטעם.

לחלב מקולקל יש ריח מאד ברור של חלב מקולקל.

כמובן שעדיף לטעום עם כפית ולא ישר מהבקבוק. הרוק מכיל אנזימים שמזרזים את התפרקות החלב ובפה יש חיידקים שגורמים לקלקול.

אין בעיה לאחד לבקבוק אחד 2 שאיבות שהיו במקרר.
לצפיה ב-'היי'
היי
19/07/2018 | 11:11
1
28
לחלב לא היה ריח בכלל, אבל הטעם היה לא טוב וכשיש ספק אז אין ספק.
לא אתן לבת שלי חלב שאולי מתחיל להחמיץ, בכל זאת חם יותר, ואני זוכרת שהתופעה הזו פחות קרתה כששאבתי בתקופה פחות חמה בשנה, כשהחלב יכול היה להישאר בחוץ יותר זמן. 

בכל אופן, תודה רבה על התשובות :)

לצפיה ב-''
19/07/2018 | 13:17
6
לצפיה ב-'הקטנה לא מוכנה לקחת בקבוק'
הקטנה לא מוכנה לקחת בקבוק
11/07/2018 | 18:31
1
39
בת חצי שנה, רוצה רק ציץ. אשתי מתחננת לשעתיים פנויות... הפצפונת לא מאשרת. ניסינו הרבה בקבוקים ופטמות, מנסים הנקה תומכת.
אשתי כמובן לא באזור כשאני מנסה. אחרי נסיונות בודדים הקטנה מרחיקה את הבקבוק עם הידיים, ממש תופסת לי את הידיים עם הבקבוק ומרחיקה. אם אני לא מוותר והיא פשוט מפנה את עצמה בכיוון ההפוך לזה שממנו מגיע הבקבוק... ואם גם זה לא גורם לי לוותר היא מתחילה לבכות ולהתעצבן.
טוב טוב הבנתי ... את רוצה ציץ... קיבלת.

תעזרו לי ובעיקר לאשתי, שכבר חצי שנה לא מצליחה לחזור לשגרה כלשהי. תודה.
לצפיה ב-'מצרפת לך קצת חומר קריאה'
מצרפת לך קצת חומר קריאה
12/07/2018 | 10:10
22
מתוך מאמרי הפורום והשאלות הנפוצות:

להוציא את השד מהבקבוק

מה עושים עם סרבני בקבוק

טריקים לחבב את הבקבוק על העולל

כוס עם קש במקום בקבוק

לארגן שעתיים פנויות לאשתך זה לא בעיה, גם אם הקטנה עדיין לא לוקחת בקבוק. היא תניק ואז תצא מהבית ואתה תשאר עם הקטנה לשעתיים. הקטנה לא תרעב בגלל שלא ינקה שעתיים. כדי להסיח את דעתה אפשר לצאת איתה לטייל בחוץ (או בקניון אם חם מדי בחוץ).
לצפיה ב-'לא רוצה לוותר על ההנקה'
לא רוצה לוותר על ההנקה
11/07/2018 | 13:37
1
69

שלום לכולן,
בני בכורי בן חודש וחצי, ינק עד גיל שבועיים הנקה מלאה מלווה בכאבים בדקות הראשונות של ההנקה (למרות שהוא אחז נכון את השד- יודעת מיועצות הנקה). 
נהייתה לו פטרייה בפה כבר בגיל שבוע (תפליט לבנה שמופיעה אומנם רק על הלשון ולא על שאר חלקי הפה, אבל לא עוברת בניגוב עם גזה ורופא ילדים איבחן שזו פטריי). 
מגיל שבועיים בערך הוא קיבל פעמיים טיפול בדקטרין אורל ג׳ל שלא צלח עד היום.
ואז חליתי בדלקת בשד ימין (עם חום וכאבים כמו של שפעת) ובעקבות כך ומחוסר ידע לא הנקתי אותו כמעט 24 שעות, בהן הוא קיבל בקבוקי מטרנה. מאותו הרגע, התזונה שלו הייתה שילוב של הנקה עם מטרנה (טעות חיי).
רופאת המשפחה הפנתה אותי למיון לאחר שעלה לי חום בעקבות הדלקת, ושם רצו לאשפז אותי ולתת לי אנטיביוטיקה לוריד. ביקשתי לקבל אנטיביוטיקה בפה כדי להישאר עם התינוק בבית והרופא אמר שהוא חושב שזה לא מסוכן ושאפשר לעשות את זה, אבל נתן לי לחתום על טופס שאני משתחררת מרצוני.
קיבלתי אנטיביוטיקה צפוויט למשך 10 ימים ושוחררתי. לאחר 10 ימים, הכאבים לא עברו, ובדיעבד הסבירו לי שני רופאים שהאנטיביוטיקה הזו מאוד חלשה ולא הבינו מדוע נתנו לי דווקא אותה, על אף שאין לי רגישות לתרופות.
שוב הגעתי עם כאבים לכירורגית שד של הקופה, שאיבחנה שהדלקת לא עברה והפנתה אותי למיון כשהיא כותבת בטופס שעלי לקבל אנטיביוטיקה אוגמנטין בדחיפות לוריד+צילום.
כשהגעתי למיון, הכירורג שד והרופא המומחה שלו נתנו לי אנטיביוטיקה אוגמנטין בכדורים ל7 ימים, והמליצו דווקא לא להתאשפז. (אז הפעם לא חתמתי על טופס).
לאחר כ3 ימים, הגעתי שוב לכירורג שד של הקופה עם שריפה וצריבה בשד ימין ברמה מאוד כואבת. ממש כמו כוויה. הוא הפנה אותי למיון, והפעם באתי כבר מוכנה להתאשפז ואמרתי שזהו, כנראה שחיב אנטיביוטיקה לוריד, אבל דווקא אז ראו בבדיקות הדם שאין דלקת יותר. 
כירורג שד והמומחה שלו אמרו שזה כנראה גודש או פטרייה. מאז אני מורחת פטריון.
לפני יומיים קיבלתי גם דמקרובין מרופאת המשפחה שטוענת שזו דלקת בעור ופטרייה. 
עדיין כואב, אבל לא כמו בעבר.
אבל, במקביל, במשך כל הזמן הזה, הבן שלי עם פטריה בלשון שלא עוברת כבר חודש פלוס, למרות טיפול בדקטרין אורל ג׳ל.
כנראה שהוא מדביק אותי כל פעם למרות הטיפול שאני עושה אצלי (כי אצלי אני מרגישה שזה עובר).
כשהוא יונק מימין אני מרגישה שאין מספיק זרם (אין רעש של יניקה) והוא גם מתעצבן. לעומת זאת בשמאל יש רעש של יניקה ואני מרגישה שיוצא חלב.
כשאני מנסה לשאוב יוצא לי מאוד מעט (אולי 10 בימין ו-20 בשמאל).
אני כן שואבת כל 3 שעות לפחותו וגם בלילה. 
אבל, בשבועיים האחרונים הוא ממש לא רוצה לוותר על הבקבוק. מה שקורה זה שאני מתחילה בהנקה של כ-10-20 דקות בשמאל, הוא מתחיל להתעצבן למרות  שעדיין יש חלב (אני רואה), הוא בוכה ואז אני מביאה לו בקבוק מטרנה והוא נרגע. יוצא שהוא יונק 20 דקות ואז אוכל משהו כמו 90-120 מטרנה (כל פעם זה משתנה). כנראה שהוא התרגל לזרם החזק מהבקבוק ולא רוצה להתאמץ יותר על הציצי.
לשון קשורה לא רלוונטי כי הוא ינק מצויין בשבועיים הראשונים לפני הופעת הבקבוק.
החלב לא מלוח- בדקתי
פטמת סיליקון- הוא לא יונק איתה.
מי שקראה עד כאן- בבקשה אשמח לעצה
אני משתוקקת להניק! משתוקקת! 

לצפיה ב-'השתלשלות לא קלה של העניינים'
השתלשלות לא קלה של העניינים
11/07/2018 | 14:57
46
שגרמה להופעת של העדפת בקבוק ויתכן שהתחילה מאבחון שגוי של פטריה אצל היונק.

הבעיה סבוכה מדי מכדי שאפשר יהיה לפתור אותה דרך המקלדת.
אני ממליצה לפנות בדחיפות ליועצת הנקה מוסמכת שתוכל להנחות אותך בדרך הטובה ביותר איך להתגבר על הבעיה.
אם את יכולה, מומלץ לפנות לד"ר ליבוביץ' שמקבלת במרכז הרפואי מעייני הישועה. היא יועצת הנקה מוסמכת וגם רופאה ותוכל לעזור גם לגבי הטיפול התרופתי הטוב ביותר לשניכם.
לצפיה ב-'אני לא הופתעתי ואתם?'
אני לא הופתעתי ואתם?
09/07/2018 | 17:37
1
55

לאחר מה שקרה היום (אולי אתמול) בארה"ב שהיא מטילה סנקציות כלכליות על מדינות שמצהירות את חשיבות ההנקה במקום לתת את מזון התינוקות באבקה.

זה מראה לנו שטובת בריאות התינוקות, היא לא מראש מעיינם, אלא טובת הכיס של תעשיית המזון לתינוקות.

כנ"ל זה גם בתרופות ובחיסונים, לכן ככל שיטילו יותר סנקציות, כך האנטי לחיסונים יגבר!
לצפיה ב-'הם לא לגמרי מדייקים בכתבה'
הם לא לגמרי מדייקים בכתבה
10/07/2018 | 09:54
31
בפועל לא נאמר שארה"ב לא מאמינים בחשיבות ההנקה או שהם לא חושבים שהיא עדיפה על פני תמ"ל, אלא שהם מתנגדים להגבלות על פרסומות של תמ"ל.
לא מפתיע בהתחשב בעובדה שארה"ב היא מדינה קפיטליסטית.

לצפיה ב-'קקי מוקצף'
קקי מוקצף
01/07/2018 | 10:00
6
48
אני מניקה תינוק בן 3.5 שבועות.
בימים אחרונים התחילו כנראה גזים ובמקביל גם הופיע קקי שיוצא בקצף שצף כזה (אנחנו מפשפשים אז אני רואה בלייב).
צבע היציאות חום צהוב כזה.

האם זה קשור לגזים? או יש סיבה אחרת שיכולה להוביל ליציאות כאלה?
מוסיפה שיש לי שפע של חלב וזרימה מאוד חזקה אם זה רלבנטי אולי.

תודה!
לצפיה ב-'נשמע בסדר'
נשמע בסדר
01/07/2018 | 10:19
5
29
כל עוד התינוק לא סובל וממשיך לעלות במשקל בצורה סדירה לא הייתי עושה שינוי.

לעיתים שפע חלב יכול להשפיע ולגרום לכאבי בטן ואז עוברים לניהול הנקה קצת אחר, אבל אם ההשפעה היחידה על התינוק היא קצב היציאה, לא הייתי משנה.
לצפיה ב-'אז הוא כן נראה סובל'
אז הוא כן נראה סובל
01/07/2018 | 10:26
4
21
לעתים מתקשה להתמודד עם הזרם, מתנתק ומשתנק.
התחיל גם לפלוט יותר אבל לא משהו חריג נראה לי, פשוט עד עכשיו בקושי פלט.
סובל ובוכה יותר, אני מנחשת בגלל הגזים (למרות שגם הבת השנייה שלי סבלה מגזים , וקשים הרבה יותר, וזה לא השפיע על הקקי).

תודה רבה
לצפיה ב-'אם זה רק בעיית ההתמודדות עם הזרם'
אם זה רק בעיית ההתמודדות עם הזרם
01/07/2018 | 13:39
3
23
נסי לסחוט קצת לפני שאת נותנת לו לינוק.
כשאת מניקה, תשעני לאחור, כך שהגרביטציה גם תעזור נגד הזרם.

את מניקה משני צדדים כל פעם או רק מצד אחד?
לצפיה ב-'את זה אני כבר עושה (סחיטה והישענות אחורה כשמתאפשר)'
את זה אני כבר עושה (סחיטה והישענות אחורה כשמתאפשר)
01/07/2018 | 14:47
2
23
אנחנו בלינה משותפת אז בלילה מניקה מצד אחד לרוב כי פשוט שנינו נרדמים תוך כדי.
במהלך היום מניקה מצד אחד ומציעה צד שני. לפעמים לוקח, לפעמים לא.
ההנקה לא ממש מסודרת עדיין, ואז אני כבר מבולבלת מאיזה צד הנקתי לפני חצי שעה ומה כדאי לתת עכשיו.

תוהה באמת אם כדאי לעבור להנקה מצד אחד בלבד
לצפיה ב-'את יכולה באופן זמני'
את יכולה באופן זמני
01/07/2018 | 15:52
1
22
להניק מצד אחד ורק אחרי 2-3 שעות לעבור להניק מהצד השני.
זה ניהול הנקה שגורם להפחתת כמויות חלב, אז את צריכה להיות עם יד על הדופק ולראות שהכמויות לא יורדות מעבר להקלה הקטנה שאת מחפשת.
לצפיה ב-'אני אנסה. תודה רבה!'
אני אנסה. תודה רבה!
01/07/2018 | 19:49
7
לצפיה ב-'שנה של הנקה - פוסט של תקווה למושרות הנקה'
שנה של הנקה - פוסט של תקווה למושרות הנקה
16/06/2018 | 09:55
2
85
כבר 14 חודשים שאני שואבת חלב של אהבה. בהתחלה רק 1 CC שנראו עכורים צהובים והכי רחוקים מלהיראות חלב אם, אחרי יממה 5 CC, אחרי שבוע 10 CC, כך במשך 8 שבועות, כל 3-4 שעות התחברתי למדלה שלי ולתמונות האולטראסאונד של בני (כי המדלה לבד, בלי להביט בבן שלי, לא ממש הוציאה חלב), אוגרת באהבה כל טיפה לבנה בשקיות ייעודיות במקפיא. 
הייתי שנים ארוכות אימא ללא תינוק, אימא שנלחמה מלחמות גדולות כדי לזכות לחבק את הילד שלה, אימא שאיבדה הריונות כה יקרים, שהושגו בכאבי הרחם והנפש. בתקופה הזו היה חלום שחזר על עצמו. חלמתי שאני מיניקה את התינוק שלי, ובכל פעם שרציתי להרגיש את ההנקה, הקצתי מהחלום המתוק אל הריק שבחיי, וכאבתי כל כך. 
בלב דואב וברחם כואב(ה) יצאתי לדרך אחרת, לדרך הפונדקאות, שהיא קשה ומורכבת באופן שעוד לא הומצאו מספיק מילים לתאר, אך בסופה תקווה. תהליך השראת ההנקה נתן לי תקווה רבה בתוך הדרך הקשה. 
היונק שלי כבר בן שנה, ואני עוד שואבת וסוחטת ומיניקה, מתמסרת בהנאה לכל הנקה כאילו הייתה זו ההנקה הראשונה, זו שכל כך רציתי להרגיש שנים ארוכות מדיי. 
ההנקה בשבילי היא חיים אחרים, חיים של רוך, של חיבוק ושל אהבה, במקום חיי המלחמה שהיו לי קודם. בכל סיום הנקה אני מודה לו: "תודה שאתה יונק", והוא מחייך לתוך עיניי בהתמסרות שממיסה את הלב ובכוונה רבה, כמו יודע בדיוק למה אני מתכוונת. 
זהו מסר שאני מקווה שייתן תקווה, לכל מי שלא הרתה ומעוניינת להיניק. זה אפשרי, וזה מדהים. 
תודה ליועצת ההנקה המדהימה שלי, 
תודה לרופא שלי שמאמין בהנקה, 
תודה ליועצת ההנקה בבית החולים שבו נולד בני, שדאגה שאניק אותו מייד לאחר הלידה, 
תודה לילד שלי,
תודה

לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
17/06/2018 | 10:00
1
51
אני זוכרת את ההתייעצות הראשונה שלך בפורום לפני תחילת התהליך.
מאמץ אדיר שהביא להצלחה גדולה.
לצפיה ב-'מקסים שזכרת.'
מקסים שזכרת.
17/06/2018 | 15:09
43
תודה רבה
לצפיה ב-'הקפאת חלב שאוב'
הקפאת חלב שאוב
14/06/2018 | 09:13
2
44
בוקר טוב.
כמה זמו ניתן לשמור חלב שאוב במקרר עד שמקפיאים אותו?
תודה
לצפיה ב-'24 שעות'
24 שעות
16/06/2018 | 14:16
1
12
לצפיה ב-''
17/06/2018 | 09:56
4
לצפיה ב-'תינוקת בת פחות מ 3 ימים'
תינוקת בת פחות מ 3 ימים
09/06/2018 | 13:42
1
75
ביתי נולדה במשקל 2820 ואתמול בבוקר נשקלה 2590 היום בבוקר נשקלה 2580.

ביתי עם צהבת ילודים בערך 10.

ישנו קולוסטרום רב והקטנה יונקת אך רדומה נורא.

ביתי מטופלת בתאורה להורדת הבילירובין וצריכה לשהות מתחת למנורה 3 שעות רצוף ואז יכולה להניק.
אך משקלה נורא בעייתי, איך להעלות אותה במשקל ירדה נורא במשקל?

ביממה האחרונה היו 6 יציאות ו 4 שתן.
התייעצתי עם יועצת הנקה בבית חולים אנחנו עדיין מאושפזות והיועצת אומרת כי הצהבת גורמת לה להיות עייפה וזה מה שגרם לירידה במשקל ולעייפות שלה.

אני נורא לא שקטה, איך לנהל הנקה נכונה?
איך לגרום לה להעלות במשקל?

תודה רבה.

לצפיה ב-'מזל טוב וברוכה הבאה '
מזל טוב וברוכה הבאה
10/06/2018 | 10:02
46
הדרך הכי טובה היא להניק כמה שיותר.
מציעים צד אחד וכשהיא משחררת מציעים את הצד השני עד שהיא משחררת גם אותו.
אם אחרי הצד השני את רואה שהיא עדיין רעבה, תציעי שוב את הצד הראשון.

תניקי כמה שאת יכולה בזמן שהיא לא תחת המנורה. ככל שהיא תאכל יותר, הצהבת תעבור מהר יותר.

כמות היציאות שיש לה נשמעת תקינה לגילה.

מצרפת לך מידע נוסף לגבי צהבת ילודים אצל יונקים

לצפיה ב-'מחפשת שסתום למשאבת חלב אוונט ידנית'
מחפשת שסתום למשאבת חלב אוונט ידנית
14/05/2018 | 20:27
1
32
שלום לכולם,
השסתום של משאבת החלב שלי (אוונט נטורל ידנית) נקרע, מחפשת חלופי..
למישהי יש מיותר אולי?
או אולי מישהי יודעת היכן ניתן לקנות באזור המרכז?
תודה מראש
דבורה
054-3162979
לצפיה ב-'אפשר לקנות באתרים שונים ברשת'
אפשר לקנות באתרים שונים ברשת
15/05/2018 | 10:14
25
לדוגמא, אצל הנקה טובה

או שאפשר לפנות ישירות ליבואן של אוונט
גם הם שולחים בדואר

בזמנו ניתן היה לקנות חלפים בחנויות שילב. אני לא יודעת אם עדיין ניתן.
לצפיה ב-'שימוש בתרופה בזמן הנקה'
שימוש בתרופה בזמן הנקה
11/05/2018 | 11:14
2
66
הי.
שאלה נוספת-
רופא רשם לי תרופה לטיפול בדלקת.
הוא יודע שאני מניקה ולכן חיפש תרופה מתאימה.
לדבריו, כיוון שהתרופה מותאמת לשימוש בתינוקות מעל 6 חודשים, ניתן לקחת אותה בהנקה גם לתינוקות קטנים יותר (שלי בת 3.5 חודשים), כיוון שזה לא עובר באופן ישיר.
האם להיות רגועה ולהסתמך על זה?
יש מה להיעזר במרכז הטרטולוגי, או שהם מסייעים בתרופות בהריון בלבד?
תודה
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
11/05/2018 | 14:26
1
46
הי.
אם מישהי גם מתלבטת לגבי תרופות, מעדכנת שהתקשרתי למרכז הטרטולוגי ברמבם.
הם פתוחים גם בשישי (לא יודעת לגבי שבת ולילות). הרופא שענה היה מאד נחמד, מקצועי ועוזר.
בגדול, הם בודקים לגבי התרופה האם היא עוברת בחלב אם (רובן כן) ומה תופעות הלוואי.
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
13/05/2018 | 09:31
31
טוב שיש מענה מקצועי למניקות.
לצפיה ב-'תוספי מזון בהנקה'
תוספי מזון בהנקה
11/05/2018 | 10:32
53
הי.
צמחונית, מניקה.
לוקחת-
אומגה 3
ויטמין D
ויטמין B12
חומצה פולית
ועוד כדור שאני צריכה לקחת קבוע מסיבות בראותיות.
זה המון כדורים.... מכירות איזה תוסף שנותן את כולם/חלקם יחד?
דרך אגב- אין לי בעיה של מחסור בברזל.
תודה מראש לעונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה