לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2477324,773 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'חלב אם מחמיץ מהר'
חלב אם מחמיץ מהר
18/07/2018 | 11:11
5
8
היי,
אני שואבת חלב באופן ידני. שאבתי אתמול מנה של 40 אחה"צ, שמתי בכוס במקרר. 
מנה שניה של 80 שאבתי באותו יום לקראת הלילה בכוס נפרדת במקרר. 
מאחר ששניהם היו במקרר לילה שלם, ובאותה טמפרטורה, איחדתי היום בבוקר את הכמויות לבקבוק אחד. הילדה קיבלה את הבקבוק עד חצי שעה אחרי שיצא מהמקרר בסביבות 0800 ואכלה ממנו 60. את הבקבוק הנחתי במקרר, ועכשיו, לקראת האכלה נוספת, גיליתי שהחלב התחיל להחמיץ ולא אוכל לתת אותו. 

אנחנו בקיץ וחם נורא, ביחס לילד הקודם ששאבתי לו חלב בתקופת הסתיו והוא לא התקלקל. אבל החלב רוב הזמן במקרר, למה הוא מתקלקל כל כך מהר??

לצפיה ב-'עדיף לחלק לשני בקבוקים'
עדיף לחלק לשני בקבוקים
18/07/2018 | 13:40
4
4
הרוק שנכנס לתוך החלב דרך פטמת הבקבוק מזרז את החמצת החלב.
עדיף לשים כמות יחסית קטנה בבקבוק שממנו היא אוכלת ובמידת הצורך להוסיף עוד חלב לאותו הבקבוק מהבקבוק השני שלא אכלו ממנו.

איך את מגלה שהחלב מתחיל להחמיץ?
לצפיה ב-'היי'
היי
18/07/2018 | 17:22
3
7
טעמתי את החלב וגיליתי שהטעם שלו התקלקל. אני לא טועמת ישירות מהפטמה אבל מהבקבוק כשהפטמה לא מוברגת או מהכוס. האם זה עלול לזרז החמצה של החלב? האם כדאי לטעום עם כפית? מסתבר שהכרחי לטעום כי זו לא פעם ראשונה שאני מגלה שהחלב לא ראוי לשתיה... 

אם אני מאחדת לבקבוק אחד 2 שאיבות מאותו היום אחרי לילה במקרר -זה בסדר?
לצפיה ב-'יש הבדל בין הטעם השתנה לבין החלב התקלקל'
יש הבדל בין הטעם השתנה לבין החלב התקלקל
19/07/2018 | 10:27
2
5
חלב שעומד במקרר מקבל טעם סבוני. זה לא אומר שהוא מקולקל ולרוב התינוקות אין בעיה לשתות אותו גם אחרי שינוי הטעם.

לחלב מקולקל יש ריח מאד ברור של חלב מקולקל.

כמובן שעדיף לטעום עם כפית ולא ישר מהבקבוק. הרוק מכיל אנזימים שמזרזים את התפרקות החלב ובפה יש חיידקים שגורמים לקלקול.

אין בעיה לאחד לבקבוק אחד 2 שאיבות שהיו במקרר.
לצפיה ב-'היי'
היי
19/07/2018 | 11:11
1
5
לחלב לא היה ריח בכלל, אבל הטעם היה לא טוב וכשיש ספק אז אין ספק.
לא אתן לבת שלי חלב שאולי מתחיל להחמיץ, בכל זאת חם יותר, ואני זוכרת שהתופעה הזו פחות קרתה כששאבתי בתקופה פחות חמה בשנה, כשהחלב יכול היה להישאר בחוץ יותר זמן. 

בכל אופן, תודה רבה על התשובות :)

לצפיה ב-''
19/07/2018 | 13:17
1
לצפיה ב-'הקטנה לא מוכנה לקחת בקבוק'
הקטנה לא מוכנה לקחת בקבוק
11/07/2018 | 18:31
1
16
בת חצי שנה, רוצה רק ציץ. אשתי מתחננת לשעתיים פנויות... הפצפונת לא מאשרת. ניסינו הרבה בקבוקים ופטמות, מנסים הנקה תומכת.
אשתי כמובן לא באזור כשאני מנסה. אחרי נסיונות בודדים הקטנה מרחיקה את הבקבוק עם הידיים, ממש תופסת לי את הידיים עם הבקבוק ומרחיקה. אם אני לא מוותר והיא פשוט מפנה את עצמה בכיוון ההפוך לזה שממנו מגיע הבקבוק... ואם גם זה לא גורם לי לוותר היא מתחילה לבכות ולהתעצבן.
טוב טוב הבנתי ... את רוצה ציץ... קיבלת.

תעזרו לי ובעיקר לאשתי, שכבר חצי שנה לא מצליחה לחזור לשגרה כלשהי. תודה.
לצפיה ב-'מצרפת לך קצת חומר קריאה'
מצרפת לך קצת חומר קריאה
12/07/2018 | 10:10
10
מתוך מאמרי הפורום והשאלות הנפוצות:

להוציא את השד מהבקבוק

מה עושים עם סרבני בקבוק

טריקים לחבב את הבקבוק על העולל

כוס עם קש במקום בקבוק

לארגן שעתיים פנויות לאשתך זה לא בעיה, גם אם הקטנה עדיין לא לוקחת בקבוק. היא תניק ואז תצא מהבית ואתה תשאר עם הקטנה לשעתיים. הקטנה לא תרעב בגלל שלא ינקה שעתיים. כדי להסיח את דעתה אפשר לצאת איתה לטייל בחוץ (או בקניון אם חם מדי בחוץ).
לצפיה ב-'לא רוצה לוותר על ההנקה'
לא רוצה לוותר על ההנקה
11/07/2018 | 13:37
1
22

שלום לכולן,
בני בכורי בן חודש וחצי, ינק עד גיל שבועיים הנקה מלאה מלווה בכאבים בדקות הראשונות של ההנקה (למרות שהוא אחז נכון את השד- יודעת מיועצות הנקה). 
נהייתה לו פטרייה בפה כבר בגיל שבוע (תפליט לבנה שמופיעה אומנם רק על הלשון ולא על שאר חלקי הפה, אבל לא עוברת בניגוב עם גזה ורופא ילדים איבחן שזו פטריי). 
מגיל שבועיים בערך הוא קיבל פעמיים טיפול בדקטרין אורל ג׳ל שלא צלח עד היום.
ואז חליתי בדלקת בשד ימין (עם חום וכאבים כמו של שפעת) ובעקבות כך ומחוסר ידע לא הנקתי אותו כמעט 24 שעות, בהן הוא קיבל בקבוקי מטרנה. מאותו הרגע, התזונה שלו הייתה שילוב של הנקה עם מטרנה (טעות חיי).
רופאת המשפחה הפנתה אותי למיון לאחר שעלה לי חום בעקבות הדלקת, ושם רצו לאשפז אותי ולתת לי אנטיביוטיקה לוריד. ביקשתי לקבל אנטיביוטיקה בפה כדי להישאר עם התינוק בבית והרופא אמר שהוא חושב שזה לא מסוכן ושאפשר לעשות את זה, אבל נתן לי לחתום על טופס שאני משתחררת מרצוני.
קיבלתי אנטיביוטיקה צפוויט למשך 10 ימים ושוחררתי. לאחר 10 ימים, הכאבים לא עברו, ובדיעבד הסבירו לי שני רופאים שהאנטיביוטיקה הזו מאוד חלשה ולא הבינו מדוע נתנו לי דווקא אותה, על אף שאין לי רגישות לתרופות.
שוב הגעתי עם כאבים לכירורגית שד של הקופה, שאיבחנה שהדלקת לא עברה והפנתה אותי למיון כשהיא כותבת בטופס שעלי לקבל אנטיביוטיקה אוגמנטין בדחיפות לוריד+צילום.
כשהגעתי למיון, הכירורג שד והרופא המומחה שלו נתנו לי אנטיביוטיקה אוגמנטין בכדורים ל7 ימים, והמליצו דווקא לא להתאשפז. (אז הפעם לא חתמתי על טופס).
לאחר כ3 ימים, הגעתי שוב לכירורג שד של הקופה עם שריפה וצריבה בשד ימין ברמה מאוד כואבת. ממש כמו כוויה. הוא הפנה אותי למיון, והפעם באתי כבר מוכנה להתאשפז ואמרתי שזהו, כנראה שחיב אנטיביוטיקה לוריד, אבל דווקא אז ראו בבדיקות הדם שאין דלקת יותר. 
כירורג שד והמומחה שלו אמרו שזה כנראה גודש או פטרייה. מאז אני מורחת פטריון.
לפני יומיים קיבלתי גם דמקרובין מרופאת המשפחה שטוענת שזו דלקת בעור ופטרייה. 
עדיין כואב, אבל לא כמו בעבר.
אבל, במקביל, במשך כל הזמן הזה, הבן שלי עם פטריה בלשון שלא עוברת כבר חודש פלוס, למרות טיפול בדקטרין אורל ג׳ל.
כנראה שהוא מדביק אותי כל פעם למרות הטיפול שאני עושה אצלי (כי אצלי אני מרגישה שזה עובר).
כשהוא יונק מימין אני מרגישה שאין מספיק זרם (אין רעש של יניקה) והוא גם מתעצבן. לעומת זאת בשמאל יש רעש של יניקה ואני מרגישה שיוצא חלב.
כשאני מנסה לשאוב יוצא לי מאוד מעט (אולי 10 בימין ו-20 בשמאל).
אני כן שואבת כל 3 שעות לפחותו וגם בלילה. 
אבל, בשבועיים האחרונים הוא ממש לא רוצה לוותר על הבקבוק. מה שקורה זה שאני מתחילה בהנקה של כ-10-20 דקות בשמאל, הוא מתחיל להתעצבן למרות  שעדיין יש חלב (אני רואה), הוא בוכה ואז אני מביאה לו בקבוק מטרנה והוא נרגע. יוצא שהוא יונק 20 דקות ואז אוכל משהו כמו 90-120 מטרנה (כל פעם זה משתנה). כנראה שהוא התרגל לזרם החזק מהבקבוק ולא רוצה להתאמץ יותר על הציצי.
לשון קשורה לא רלוונטי כי הוא ינק מצויין בשבועיים הראשונים לפני הופעת הבקבוק.
החלב לא מלוח- בדקתי
פטמת סיליקון- הוא לא יונק איתה.
מי שקראה עד כאן- בבקשה אשמח לעצה
אני משתוקקת להניק! משתוקקת! 

לצפיה ב-'השתלשלות לא קלה של העניינים'
השתלשלות לא קלה של העניינים
11/07/2018 | 14:57
17
שגרמה להופעת של העדפת בקבוק ויתכן שהתחילה מאבחון שגוי של פטריה אצל היונק.

הבעיה סבוכה מדי מכדי שאפשר יהיה לפתור אותה דרך המקלדת.
אני ממליצה לפנות בדחיפות ליועצת הנקה מוסמכת שתוכל להנחות אותך בדרך הטובה ביותר איך להתגבר על הבעיה.
אם את יכולה, מומלץ לפנות לד"ר ליבוביץ' שמקבלת במרכז הרפואי מעייני הישועה. היא יועצת הנקה מוסמכת וגם רופאה ותוכל לעזור גם לגבי הטיפול התרופתי הטוב ביותר לשניכם.
לצפיה ב-'אני לא הופתעתי ואתם?'
אני לא הופתעתי ואתם?
09/07/2018 | 17:37
1
24

לאחר מה שקרה היום (אולי אתמול) בארה"ב שהיא מטילה סנקציות כלכליות על מדינות שמצהירות את חשיבות ההנקה במקום לתת את מזון התינוקות באבקה.

זה מראה לנו שטובת בריאות התינוקות, היא לא מראש מעיינם, אלא טובת הכיס של תעשיית המזון לתינוקות.

כנ"ל זה גם בתרופות ובחיסונים, לכן ככל שיטילו יותר סנקציות, כך האנטי לחיסונים יגבר!
לצפיה ב-'הם לא לגמרי מדייקים בכתבה'
הם לא לגמרי מדייקים בכתבה
10/07/2018 | 09:54
14
בפועל לא נאמר שארה"ב לא מאמינים בחשיבות ההנקה או שהם לא חושבים שהיא עדיפה על פני תמ"ל, אלא שהם מתנגדים להגבלות על פרסומות של תמ"ל.
לא מפתיע בהתחשב בעובדה שארה"ב היא מדינה קפיטליסטית.

לצפיה ב-'קקי מוקצף'
קקי מוקצף
01/07/2018 | 10:00
6
26
אני מניקה תינוק בן 3.5 שבועות.
בימים אחרונים התחילו כנראה גזים ובמקביל גם הופיע קקי שיוצא בקצף שצף כזה (אנחנו מפשפשים אז אני רואה בלייב).
צבע היציאות חום צהוב כזה.

האם זה קשור לגזים? או יש סיבה אחרת שיכולה להוביל ליציאות כאלה?
מוסיפה שיש לי שפע של חלב וזרימה מאוד חזקה אם זה רלבנטי אולי.

תודה!
לצפיה ב-'נשמע בסדר'
נשמע בסדר
01/07/2018 | 10:19
5
16
כל עוד התינוק לא סובל וממשיך לעלות במשקל בצורה סדירה לא הייתי עושה שינוי.

לעיתים שפע חלב יכול להשפיע ולגרום לכאבי בטן ואז עוברים לניהול הנקה קצת אחר, אבל אם ההשפעה היחידה על התינוק היא קצב היציאה, לא הייתי משנה.
לצפיה ב-'אז הוא כן נראה סובל'
אז הוא כן נראה סובל
01/07/2018 | 10:26
4
13
לעתים מתקשה להתמודד עם הזרם, מתנתק ומשתנק.
התחיל גם לפלוט יותר אבל לא משהו חריג נראה לי, פשוט עד עכשיו בקושי פלט.
סובל ובוכה יותר, אני מנחשת בגלל הגזים (למרות שגם הבת השנייה שלי סבלה מגזים , וקשים הרבה יותר, וזה לא השפיע על הקקי).

תודה רבה
לצפיה ב-'אם זה רק בעיית ההתמודדות עם הזרם'
אם זה רק בעיית ההתמודדות עם הזרם
01/07/2018 | 13:39
3
17
נסי לסחוט קצת לפני שאת נותנת לו לינוק.
כשאת מניקה, תשעני לאחור, כך שהגרביטציה גם תעזור נגד הזרם.

את מניקה משני צדדים כל פעם או רק מצד אחד?
לצפיה ב-'את זה אני כבר עושה (סחיטה והישענות אחורה כשמתאפשר)'
את זה אני כבר עושה (סחיטה והישענות אחורה כשמתאפשר)
01/07/2018 | 14:47
2
15
אנחנו בלינה משותפת אז בלילה מניקה מצד אחד לרוב כי פשוט שנינו נרדמים תוך כדי.
במהלך היום מניקה מצד אחד ומציעה צד שני. לפעמים לוקח, לפעמים לא.
ההנקה לא ממש מסודרת עדיין, ואז אני כבר מבולבלת מאיזה צד הנקתי לפני חצי שעה ומה כדאי לתת עכשיו.

תוהה באמת אם כדאי לעבור להנקה מצד אחד בלבד
לצפיה ב-'את יכולה באופן זמני'
את יכולה באופן זמני
01/07/2018 | 15:52
1
15
להניק מצד אחד ורק אחרי 2-3 שעות לעבור להניק מהצד השני.
זה ניהול הנקה שגורם להפחתת כמויות חלב, אז את צריכה להיות עם יד על הדופק ולראות שהכמויות לא יורדות מעבר להקלה הקטנה שאת מחפשת.
לצפיה ב-'אני אנסה. תודה רבה!'
אני אנסה. תודה רבה!
01/07/2018 | 19:49
3
לצפיה ב-'שנה של הנקה - פוסט של תקווה למושרות הנקה'
שנה של הנקה - פוסט של תקווה למושרות הנקה
16/06/2018 | 09:55
2
53
כבר 14 חודשים שאני שואבת חלב של אהבה. בהתחלה רק 1 CC שנראו עכורים צהובים והכי רחוקים מלהיראות חלב אם, אחרי יממה 5 CC, אחרי שבוע 10 CC, כך במשך 8 שבועות, כל 3-4 שעות התחברתי למדלה שלי ולתמונות האולטראסאונד של בני (כי המדלה לבד, בלי להביט בבן שלי, לא ממש הוציאה חלב), אוגרת באהבה כל טיפה לבנה בשקיות ייעודיות במקפיא. 
הייתי שנים ארוכות אימא ללא תינוק, אימא שנלחמה מלחמות גדולות כדי לזכות לחבק את הילד שלה, אימא שאיבדה הריונות כה יקרים, שהושגו בכאבי הרחם והנפש. בתקופה הזו היה חלום שחזר על עצמו. חלמתי שאני מיניקה את התינוק שלי, ובכל פעם שרציתי להרגיש את ההנקה, הקצתי מהחלום המתוק אל הריק שבחיי, וכאבתי כל כך. 
בלב דואב וברחם כואב(ה) יצאתי לדרך אחרת, לדרך הפונדקאות, שהיא קשה ומורכבת באופן שעוד לא הומצאו מספיק מילים לתאר, אך בסופה תקווה. תהליך השראת ההנקה נתן לי תקווה רבה בתוך הדרך הקשה. 
היונק שלי כבר בן שנה, ואני עוד שואבת וסוחטת ומיניקה, מתמסרת בהנאה לכל הנקה כאילו הייתה זו ההנקה הראשונה, זו שכל כך רציתי להרגיש שנים ארוכות מדיי. 
ההנקה בשבילי היא חיים אחרים, חיים של רוך, של חיבוק ושל אהבה, במקום חיי המלחמה שהיו לי קודם. בכל סיום הנקה אני מודה לו: "תודה שאתה יונק", והוא מחייך לתוך עיניי בהתמסרות שממיסה את הלב ובכוונה רבה, כמו יודע בדיוק למה אני מתכוונת. 
זהו מסר שאני מקווה שייתן תקווה, לכל מי שלא הרתה ומעוניינת להיניק. זה אפשרי, וזה מדהים. 
תודה ליועצת ההנקה המדהימה שלי, 
תודה לרופא שלי שמאמין בהנקה, 
תודה ליועצת ההנקה בבית החולים שבו נולד בני, שדאגה שאניק אותו מייד לאחר הלידה, 
תודה לילד שלי,
תודה

לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
17/06/2018 | 10:00
1
29
אני זוכרת את ההתייעצות הראשונה שלך בפורום לפני תחילת התהליך.
מאמץ אדיר שהביא להצלחה גדולה.
לצפיה ב-'מקסים שזכרת.'
מקסים שזכרת.
17/06/2018 | 15:09
26
תודה רבה
לצפיה ב-'הקפאת חלב שאוב'
הקפאת חלב שאוב
14/06/2018 | 09:13
2
32
בוקר טוב.
כמה זמו ניתן לשמור חלב שאוב במקרר עד שמקפיאים אותו?
תודה
לצפיה ב-'24 שעות'
24 שעות
16/06/2018 | 14:16
1
8
לצפיה ב-''
17/06/2018 | 09:56
4
לצפיה ב-'תינוקת בת פחות מ 3 ימים'
תינוקת בת פחות מ 3 ימים
09/06/2018 | 13:42
1
50
ביתי נולדה במשקל 2820 ואתמול בבוקר נשקלה 2590 היום בבוקר נשקלה 2580.

ביתי עם צהבת ילודים בערך 10.

ישנו קולוסטרום רב והקטנה יונקת אך רדומה נורא.

ביתי מטופלת בתאורה להורדת הבילירובין וצריכה לשהות מתחת למנורה 3 שעות רצוף ואז יכולה להניק.
אך משקלה נורא בעייתי, איך להעלות אותה במשקל ירדה נורא במשקל?

ביממה האחרונה היו 6 יציאות ו 4 שתן.
התייעצתי עם יועצת הנקה בבית חולים אנחנו עדיין מאושפזות והיועצת אומרת כי הצהבת גורמת לה להיות עייפה וזה מה שגרם לירידה במשקל ולעייפות שלה.

אני נורא לא שקטה, איך לנהל הנקה נכונה?
איך לגרום לה להעלות במשקל?

תודה רבה.

לצפיה ב-'מזל טוב וברוכה הבאה '
מזל טוב וברוכה הבאה
10/06/2018 | 10:02
30
הדרך הכי טובה היא להניק כמה שיותר.
מציעים צד אחד וכשהיא משחררת מציעים את הצד השני עד שהיא משחררת גם אותו.
אם אחרי הצד השני את רואה שהיא עדיין רעבה, תציעי שוב את הצד הראשון.

תניקי כמה שאת יכולה בזמן שהיא לא תחת המנורה. ככל שהיא תאכל יותר, הצהבת תעבור מהר יותר.

כמות היציאות שיש לה נשמעת תקינה לגילה.

מצרפת לך מידע נוסף לגבי צהבת ילודים אצל יונקים

לצפיה ב-'מחפשת שסתום למשאבת חלב אוונט ידנית'
מחפשת שסתום למשאבת חלב אוונט ידנית
14/05/2018 | 20:27
1
27
שלום לכולם,
השסתום של משאבת החלב שלי (אוונט נטורל ידנית) נקרע, מחפשת חלופי..
למישהי יש מיותר אולי?
או אולי מישהי יודעת היכן ניתן לקנות באזור המרכז?
תודה מראש
דבורה
054-3162979
לצפיה ב-'אפשר לקנות באתרים שונים ברשת'
אפשר לקנות באתרים שונים ברשת
15/05/2018 | 10:14
21
לדוגמא, אצל הנקה טובה

או שאפשר לפנות ישירות ליבואן של אוונט
גם הם שולחים בדואר

בזמנו ניתן היה לקנות חלפים בחנויות שילב. אני לא יודעת אם עדיין ניתן.
לצפיה ב-'שימוש בתרופה בזמן הנקה'
שימוש בתרופה בזמן הנקה
11/05/2018 | 11:14
2
56
הי.
שאלה נוספת-
רופא רשם לי תרופה לטיפול בדלקת.
הוא יודע שאני מניקה ולכן חיפש תרופה מתאימה.
לדבריו, כיוון שהתרופה מותאמת לשימוש בתינוקות מעל 6 חודשים, ניתן לקחת אותה בהנקה גם לתינוקות קטנים יותר (שלי בת 3.5 חודשים), כיוון שזה לא עובר באופן ישיר.
האם להיות רגועה ולהסתמך על זה?
יש מה להיעזר במרכז הטרטולוגי, או שהם מסייעים בתרופות בהריון בלבד?
תודה
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
11/05/2018 | 14:26
1
41
הי.
אם מישהי גם מתלבטת לגבי תרופות, מעדכנת שהתקשרתי למרכז הטרטולוגי ברמבם.
הם פתוחים גם בשישי (לא יודעת לגבי שבת ולילות). הרופא שענה היה מאד נחמד, מקצועי ועוזר.
בגדול, הם בודקים לגבי התרופה האם היא עוברת בחלב אם (רובן כן) ומה תופעות הלוואי.
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
13/05/2018 | 09:31
29
טוב שיש מענה מקצועי למניקות.
לצפיה ב-'תוספי מזון בהנקה'
תוספי מזון בהנקה
11/05/2018 | 10:32
47
הי.
צמחונית, מניקה.
לוקחת-
אומגה 3
ויטמין D
ויטמין B12
חומצה פולית
ועוד כדור שאני צריכה לקחת קבוע מסיבות בראותיות.
זה המון כדורים.... מכירות איזה תוסף שנותן את כולם/חלקם יחד?
דרך אגב- אין לי בעיה של מחסור בברזל.
תודה מראש לעונות
לצפיה ב-'כניסה למעון'
כניסה למעון
08/05/2018 | 11:25
1
59
בוקר טוב, 
בני בן ה11 חודשים עומד להיכנס למעון. הוא יונק בוקר וערב, מעולם לא קיבל בקבוק. אוכל 3 ארוחות מוצקים ביום.
חשוב לי לציין כי עמלתי ועודני עמלה יום יום על ההנקה, כי אני עם השראת הנקה, ואת כל התוספות (חלב אם ותמ"ל, כשאין ברירה) קיבל בהנקה עם SNS. 
הגננת ביקשה שנביא בקבוק ואת התמ"ל שלו, ומבחינתי זה ללכת אחורנית. הוא אוכל מוצקים, אז למה לתת בקבוק עם תמ"ל? לו היה לי חלב בשפע הייתי שולחת חלב שאוב, אבל מבחינת השעות שלו במעון, הוא לא אמור לצרוך חלב, אלא אוכל. 
אני מבינה שבחלק מהגנים נותנים בקבוק עם תמ"ל לפני השינה, אבל איני רואה צורך בכך. 
כיצד נהוג בגנים של ילדיכם? מה אפשר לעשות? 
אשמח לכל עצה. 
תודה רבה ויום נפלא

לצפיה ב-'דברי עם הגננת'
דברי עם הגננת
08/05/2018 | 15:09
44
נכון שעבורה זה נוח לתת לו בקבוק לפני השינה, אבל אם הוא לא רגיל לזה אין סיבה להכניס לו הרגל חדש שאחר כך יהיה קשה לגמול אותו ממנו.
בגיל כמעט שנה הוא יכול להסתדר יום שלם במעון ללא בקבוק בכלל.

לא יהיה קל בשיחה עם הגננת, אבל זה אפשרי.
קחי בחשבון שיתכן שהוא יראה את כל הילדים האחרים מקבלים בקבוק ויבקש בעצמו.

כל הכבוד על הנקה כל כך ארוכה עם השראת הנקה. לא מובן מאליו.
לצפיה ב-'דנכול בהנקה'
דנכול בהנקה
24/04/2018 | 10:33
4
456
היי אני מעוניינת להוריד כולסטרול רע והרופאה המליצה על דנכול. על האריזה כתוב לא מומלץ לנשים מניקות. הקטע הוא שהתינוק יונק בלחץ פעם ביום וגם אז לוקח שלוק ורבע... האם יש סיכון כלשהו? האם לא כדאי לשתות?
לצפיה ב-'התינוק בן 10 חודשים'
התינוק בן 10 חודשים
24/04/2018 | 10:33
20
לצפיה ב-'עד כמה הכולסטרול גבוה?'
עד כמה הכולסטרול גבוה?
24/04/2018 | 17:01
2
55
אצל נשים מניקות תוצאות כולסטרול בבדיקות דם הן גבוהות יותר מאשר אצל נשים לא מניקות. זה המצב התקין ואינו פוגע במניקה. לא כל רופאי המשפחה מודעים לכך.

לאחר סיום תקופת ההנקה הכולסטרול חוזר לרמה התקינה.
לצפיה ב-'250, יש לי גם שחלות פוליציסטיות '
250, יש לי גם שחלות פוליציסטיות
26/04/2018 | 06:03
1
32
ומאז ומתמיד הכולסטרול שלי היה גבוה
לצפיה ב-'אני לא יודעת לגבי שחלות פוליציסטיות'
אני לא יודעת לגבי שחלות פוליציסטיות
26/04/2018 | 09:56
37
אבל לגבי אישה מניקה, זה סביר.

לגבי הסיכון של פיטוסטרולים (המרכיב הפעיל בדנכול) שעוברים לתינוק דרך החלב, אפשר להתייעץ עם המרכז הטרטולוגי

לצפיה ב-'בקבוק מתאים להנקה'
בקבוק מתאים להנקה
24/04/2018 | 20:22
2
59
הי,
בשעה טובה הגיע גם זמני להצטרף לפורום הזה.
בתי נולדה בניתוח קיסרי לפני שישה ימים ובגלל ההתחלה הקשה - ההנקה לא הולכת כל כך. יש לי שאלות רבות אבל כרגע עניין אחד: אני רוצה לקנות בקבוק/פטמה שיתמוך בהנקה. ראיתי בכמה אתרים את העקרונות (פטמה רחבה, נוקשה, אטית) אבל אשמח לקבל המלצה על דגם, שם מסוים של פטמה שאני יכולה לבקש בסופר פארם. 
תודה!
לצפיה ב-'שני סוגים אפשריים'
שני סוגים אפשריים
25/04/2018 | 09:32
1
60
אוונט קלאסיק (לא אוונט נטורל), מאמ . בשניהם להקפיד על פטמה שלב 1.

כדי שמתן הבקבוק יתמוך בהנקה צריך להקפיד לא רק על הבקבוק אלא על צורת מתן הבקבוק.
נותנים בקבוק כשהוא כמעט אופקי, רק קצה הפטמה מלא בחלב. עושים הפסקות תוך כדי האכילה. מומלץ שאת הבקבוק יתן מישהו אחר כשאת לא נמצאת בסביבה.

אני מקווה שאת כבר בקשר עם יועצת הנקה שעוזרת לך להתגבר על הקשיים.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
26/04/2018 | 19:43
11
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:40
19

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'עצה להגברת ייצור חלב'
עצה להגברת ייצור חלב
14/04/2018 | 00:04
5
178
שלום

מזה כשבועיים שאני נוטלת כדורי חילבה של הדס - 3 כדורים 3 פעמים ביום. אני מרגישה שיפור רק בנקה בבוקר ולאור הכמות הגדולה שאני לוקחת נראה לי שזה לא סביר.
המליצו לי לשלב כמוסות מורינגה או מגה מילק יחד עם החילבה. אחד מהרכיבים במגה מילק הוא שומר ויצא לי לקרוא על בנות שכתבו ששומר דווקא יכול לגרום לייבוש חלב. לא יודעת אם יש שומר גם במורינגה. במידה וקורה דבר כזה האם מדובר במצב הפיך לאחר הפסקת נטילת הכדור?
למישהי יצא להתנסות עם שילוב של חילבה ומורינגה או חילבה ומגה מילק ויכולה להמליץ?
אני מפחדת קצת מהשילוב. שלא יעבור משהו לחלב ושיעשה נזק. 

תודה על העזרה
מוריה
לצפיה ב-'כן'
כן
14/04/2018 | 20:42
4
89
אני נטלתי חילבה 3*3 בשילוב עם מורינגה תקופה ארוכה, ותגברתי עם שאיבות. מאוד עזר להגברת החלב.
ילדתי כעת בת 10 חודשים והחלב התמעט משמעותית כשהפסקתי לשאוב אז היא פחות יונקת, אבל עד לפני חודש וחצי לקחתי באדיקות והנקתי / שאבתי והיה מצוין.
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה קטנה'
תודה ועוד שאלה קטנה
15/04/2018 | 18:21
3
74
איך שילבת את המורינגה? יחד עם החילבה או בהפרש שעות ביניהם? וכמה כדורים לקחת?
אין סיכוי שמהשילוב הזה עובר מזה משהו בחלב שיכול להזיק לתינוק?
לצפיה ב-'אני לוקחת בכיף את שניהם'
אני לוקחת בכיף את שניהם
08/05/2018 | 11:32
2
44
חילבה לפני האוכל (כך אלטמן מציעים), ומורינגה לאחר הארוחה.
לא ראיתי השפעה על היונק שלי.

עצה נוספת להגברת כמות החלב היא שאיבות בין ההנקות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. לגבי שאיבות'
תודה על התגובה. לגבי שאיבות
10/05/2018 | 12:42
1
36
אתמול בלילה שאבתי (בערך 40) אחרי שהנקתי ובמהלך הלילה כשהנקתי ובבוקר לא הרגשתי מלאות כמו שהייתי מרגישה לפני כן. התחלתי לשאוב בשביל להגביר תפוקת חלב ואני מרגישה שהשגתי תוצאה הפוכה. למה זה קרה? וזה אחרי שאני כבר יותר מחודש מתגברת בכדורי חילבה (2 כדורים 3 פעמים ביום).
לצפיה ב-'לא צריך להרגיש מלאות כל הזמן'
לא צריך להרגיש מלאות כל הזמן
13/05/2018 | 09:37
33
השד הוא "מפעל ייצור" ולא "מחסן". רוב החלב נוצר תוך כדי הנקה.
הרגשת המלאות היא תופעה של תחילת תקופת ההנקה ובדרך כלל עוברת עם הזמן.

להצליח לשאוב 40 מ"ל מייד אחרי סיום הנקה בערב זה מצויין.

למה את מנסה להגביר תפוקת חלב?
לצפיה ב-'שאלות הנקה - בן שבועיים'
שאלות הנקה - בן שבועיים
11/04/2018 | 14:36
2
102
אז הילדון בן שבועיים, מהרגע הראשון מתחבר ויונק יפה, רק שהוא יונק בממוצע כל שעתיים (בד"כ כל קצת פחות משעתיים, אבל בשעות הבוקר והערב ישן טיפה יותר אז יוצא יותר לכיוון ה-3 שעות). אוכל יפה בד"כ משני הצדדים, לא מעט זמן. 
איך אפשר לרווח לו את ההנקות , בעיקר בלילה? (בלילה הוא בד"כ נרדם על צד אחד אז אני מחזירה אותו למיטה ולא מעירה אותו לצד שני...)

ושאלה נוספת: מדי פעם, בין ההנקות, אני מרגישה את הדקירות האלה בציצי שאומרות שהגיע הזמן להניק, רק שבניגוד למה שהיה עם הילדים הקודמים, הפעם הציצים ממש כואבים . זה כמו גל כזה שעובר אחרי חצי דקה-דקה, אבל לא נעים. האם זה תקין? האם צפוי להסתדר בהמשך? (הגודש של ההתחלה כבר ירד וההנקות פחות או יותר בשעות קבועות, והכאב הזה מגיע תמיד בין ההנקות- בין השעות הקבועות של ההנקה...)

תודה רבה! 
לצפיה ב-'ההנקות יתרווחו מעצמן'
ההנקות יתרווחו מעצמן
13/04/2018 | 10:55
1
68
תניקי לפי דרישה. את תראי שעם הזמן, תוך כמה שבועות, המרווחים יגדלו. כרגע הוא מאד צעיר וזה מה שהוא צריך.

הדקירות בשד הן מצב תקין בשלב הנוכחי. בהחלט יתכן שזה קורה עכשיו למרות שלא קרה בהנקות הקודמות. זה יעלם לקראת גיל 6 שבועות. מחזיקה לך אצבעות שיעלם מוקדם יותר כי באמת שלב לא נעים.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות '
תודה רבה על התשובות
13/04/2018 | 15:49
15
לצפיה ב-'בת 3 חודשים'
בת 3 חודשים
08/04/2018 | 15:21
2
66
שלום,
ביתי בעוד 4 ימים בת 3 חודשים, יונקת.
עד כה הייתה יונקת בשעה 23 לאחר מכן מתעוררת סביב 1 בלילה ואז שוב רק ב-6 בבוקר.
בשבוע האחרון יונקת בלילה כל שעתיים (ממש אוכלת כי אני שומעת לגימות) ולא רק מוצצת. במהלך היום אוכלת כל שעתיים וחצי.
כמו כן מתקשה להרדם גם ביום וגם לשינת לילה . לפעמים לוקחת המון זמן להחזיר אותה לישון לאחר ההנקה בלילה (בעבר הייתה נרדמת תוך כדי ההנקה).
עלתה המחשבה שאולי היא לא שובעת לכן קמה הרבה פעמים. ניסינו להוסיף תמ"ל בסוף מספר ארוחות לראות אם היא עדין רוצה לאכול אך ברוב הפעמים היא לוגמת ממש מעט ואז דוחפת את הבקבוק החוצה ובפעם הבודדת כשכן אכלה עוד  התעוררה עדין באותם המרווחים.
מדוע קרה השינוי? האם בגיל 3 חודשים לא אמורים להתחיל לרווח מעט את זמני הארוחות? האם יכול להיות שזהו ביטוי לקפיצת גדילה (שהתחיל בגיל חודשיים וחצי?) ונמשך כבר שבוע?
איך ניתן להקל עליה לישון ועליי (חוזרת עוד מעט לעבודה ומוטתת מעייפות). האם יש משהו שאפשר לעשות?
מיואשת.

תודה.

לצפיה ב-'קפיצת גדילה פלוס משבר גיל הארבעה חודשים..'
קפיצת גדילה פלוס משבר גיל הארבעה חודשים..
08/04/2018 | 23:00
1
59
אחח זמנים נפלאים (;
אין ספק שזו תקופה קשה.
תמשיכי הנקה על פי דרישה, תישני כשהיא ישנה, תבקשי הרבה עזרה ותזכרי תמיד שזה משתפר עם הזמן!
לצפיה ב-''
13/04/2018 | 10:50
7
לצפיה ב-'ירידה בתפוקת החלב בשד ימין'
ירידה בתפוקת החלב בשד ימין
02/04/2018 | 22:30
5
66

שלום,

הייתה לי סתימה בצינורית שכמעט הגיעה לדלקת, ושלמזלי הצלחתי לעצור בזמן. הסתימה נמשכה הרבה מאוד זמן (אני מעריכה שסביב חודש on and off), עם תחושות מציקות בשד.
התחלתי לקחת לציטין ומאז נעלמו התחושות הלא נעימות בשד, והוא רך.
הבעיה היא שמאז היתה גם ירידה בתפוקת החלב באותו שד. בשאיבה יוצא בין חצי לשליש לעומת שד שמאל (מצב שלא היה קורה בעבר), ויתכן שהיונקים רעבים יותר אחרי שיונקים משד ימין (מניקה תאומים).

אני יודעת שכשיונקים יוצא יותר מכששואבים, אבל (1) ההבדל בשאיבה ממש קיצוני, (2) אני שומעת שה״שלוקים״ פחות מלאים כשהם יונקים מהצד הימני, ו-(3) לאחרונה הם רוצים לינוק לעיתים תכופות יותר (בני 9 חודשים בקרוב).

מה אפשר לעשות כדי להחזיר את תפוקת החלב בשד?
תודה רבה!
לצפיה ב-'נסי לתגבר הנקות או שאיבות מהצד החלש'
נסי לתגבר הנקות או שאיבות מהצד החלש
03/04/2018 | 04:07
4
38
כדי לעודד את ייצור החלב בו.
הייתי מציעה חילבה אבל זה עלול להיות בעייתי במצב של רגישות לסתימות.

בגיל 9 חודשים ולקראת גיל שנה והלאה המוצקים כבר מחליפים הנקות כך שירידת הכמויות פחות קריטית.

לצפיה ב-'איך היית עושה את זה?'
איך היית עושה את זה?
04/04/2018 | 21:54
3
40
תודה על התגובה!

כדאי לשאוב בזמן קבוע כל יום או שזה לא משנה במקרה הזה?
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות'
יש כמה אפשרויות
07/04/2018 | 00:08
2
53
השיטה הכי פשוטה היא לשאוב כמה דקות בסיום כל הנקה.
כדי לחסוך בניקוי וחיטוי, אפשר לשמור את המשאבה במקרר בין שאיבות ולרחוץ רק פעם אחת ביום.
לצפיה ב-'רעיון מצוין, תודה רבה!'
רעיון מצוין, תודה רבה!
08/04/2018 | 19:28
1
35
בכמה דקות האלה היית מצפה שיצא משהו או שזה לשם הגירוי עצמו?
כמה דקות בערך היית מוסיפה עם משאבה חשמלית?
לצפיה ב-'המטרה היא להגביר את הגירוי לשד'
המטרה היא להגביר את הגירוי לשד
13/04/2018 | 10:48
26
כך שבסופו של דבר אני לא בטוחה שתראי משהו בשאיבה כי היונקים יאכלו יותר ברגע שהכמות תגדל.

תשאבי 5 עד 10 דקות בסיום ההנקה. לא מעבר לזה.

מצטערת על האיחור בתגובה. אני בחופשה.
לצפיה ב-'מודאגת מאוד! תינוק בן 4 חודשים שעלה 250 גר בשבועיים!!!!!'
מודאגת מאוד! תינוק בן 4 חודשים שעלה 250 גר בשבועיים!!!!!
17/03/2018 | 20:36
2
135
אשמח מאוד לעזרתן הדחופה שכן ילדנו בן 4 חודשים ועלה רק 250 גרם בחודשיים האחרונים.

בנינו נולד ב7.11.17 במשקל 3.510, לידה והריון תקינים. בגיל חודשיים שקל 6.250 וגובה 62 ס"מ , ובגיל 4 חודשים (לפי מדידות מיום חמישי האחרון 15.3.18) שקל 6.5 ק"ג וגובה 67 ס"מ. התזונה שלו מבוססת על הנקה בלבד, עד לפני כשבועיים היה אוכל בקבוק אחד ביום של 180 כשהיה קם בלילה לאכול. כעת ישן לילה מלא של 11 שעות ולא אוכל מבקבוק כלל.
הוא מתפתח היטב לפי השאלות של טיפת חלב (מחייך, מתהפך, עוקב עם המבט, מושיט יד לצעצועים.. הוא תינוק חייכן ) ורגוע בסיום יניקה. אוכל לרוב 6 פעמים ביממה לפי דרישתו.

ביומיים האחרונים ניסיתי לשלב לו 2 בקבוקים ביום של 180 ובמקביל שאבתי. ראיתי כי בשאיבה עד ריקון מוחלט אני מצליחה לייצר כ90 מ"ל. אני מאוד הייתי רוצה להמשיך להניק, אבל בעלי ואני מודאגים שאני לא מספקת לו את הדרוש לו, ובעיקר לא כ"כ יודעים מה לעשות עכשיו :/
זה קרה למישהי בעבר? מה עושים? אני מפחדת שהוא לא מתפתח כמו שצריך?
לצפיה ב-'את מלחיצה את עצמך בזה שאת חושבת ״אין לך מספיק״ יש לך! '
את מלחיצה את עצמך בזה שאת חושבת ״אין לך מספיק״ יש לך!
18/03/2018 | 07:24
73
הגוף שלך בנוי כדי להניק אותו ואת בעצמך אומרת שהוא מתפתח היטב, חייכן, מתקשר ואפילו ישן לילה רצוף!
תינוק מצטיין!
תאמיני בעצמך ובגוף שלך.
אין צורך לשאוב ללא סיבה ואם יותר נוח לך לשלב בקבוק אחד, עשי זאת, אבל זה לא יותר מזין מהנקה.
אחרי גיל שלושה חודשים בערך הגדילה היא לא בפערים גדולים כמו בהתחלה.
הוא גם מתחיל לזוז קצת ומבחינתו זו התאמצות אדירה ושריפת קלוריות משמעותית..
כל עוד יש קקי, כל עוד הוא מחייך ורגוע לא הייתי נלחצת בכלל.
תאמיני בעצמך!
אם אין ירידה במשקל הכל טוב.
לצפיה ב-'קחי אותו לשקילה חוזרת היום או מחר'
קחי אותו לשקילה חוזרת היום או מחר
18/03/2018 | 12:01
72
לפני שנלחצים חשוב לוודא שאין טעות בשקילה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה