לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93019,301 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'כמה מקדם הקצבה היום בקרן פנסיה?'
כמה מקדם הקצבה היום בקרן פנסיה?
20/01/2019 | 22:34
1
3
היי,
אשמח לדעת כמה המקדם קצבה בקרנות הפנסיה היום (ספציפית בהראל אבל לא חובה). 
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי.
איך יודעים מה קצב ההתקדמות במקדם בערך?
לצפיה ב-'עוד כמה נתונים'
עוד כמה נתונים
20/01/2019 | 22:57
2
שנת לידה 1978
גיל פרישה 67

יש לי כרגע מקדם פרישה מובטח של 198
לצפיה ב-'המשך פוליסת ביטוח מנהלים במקרה של פיטורין'
המשך פוליסת ביטוח מנהלים במקרה של פיטורין
19/01/2019 | 17:20
21
שלום,
פוטרתי מעבודתי בספטמבר האחרון ויש לי ביטוח מנהלים עם דמי ניהול מהפקדות של 3% ועם דמי ניהול מחיסכון של 0.5%. החלטתי לא למשוך את כספי הפיצויים לאחר כל מיני דברים שביררתי ברשתות, שכן משיכת פיצויים עלולה "לנגוס" לי בקצבה העתידית.
לגבי סטטוס המשך הפוליסה, יש לי התלבטות בין שתי אופציות:
1. תשלום דמי ביטוח במסגרת ריסק זמני המוגבל לתקופה של שנה אחת.
2. הקפאת הפוליסה וביטול הכיסויים הביטוחיים ככל שישנם.
שאלתי היא:
מהי העדיפות במידה וארצה לעבור מביטוח המנהלים לקרן פנסיה:
אופציית ריסק זמני או אופציית הקפאת הפוליסה? אני מודע לכך שאם אעשה הקפאת פוליסה אאבד את הכיסוי הביטוחי היחיד שקיים אצלי שהוא אובדן כושר עבודה, אך אין ברצוני להמשיך לשלם עליו. בכל זאת, מהי המלצתכם?
אציין כי עדיין לא מצאתי עבודה ואני מתכוון להמשיך לעבוד כשכיר.
אני מתחבט ביני לבין עצמי תקופה ואשמח לתשובה.
לצפיה ב-'תום תקופת הפוליסה'
תום תקופת הפוליסה
16/01/2019 | 13:38
2
26
חברים מי מבין ויכול לעזור לי יש לי פוליסת א.כ.ע וביטוח חיים שמסתיימת באפריל השנה שבה אהייה בת 60. מסיבות פרנסה הוצאתי ופדיתי כספים בפוליסה   ומה שנשאר לי לקבל בפרישה לגמלאות זה 1300 שח' בחודש. יש לי אפשרות למשוך את מה שנותר לי בפוליסה שזה 275 אלף שח(ולא לקבל פנסיה) השאלה שלי היא כזאת אני עדיין עובדת אני אמורה או לחדש את הפוליסה או לעשות פוליסה חדשה, מה אתם מיעצים לי? יעצו לי לקחת את 275 אלף השקלים ולפתוח ]פוליסה חדשה של א.כ.ע  (כי זה מגיע לי בעבודה) מה אתם מיעצים לי לעשות?
לצפיה ב-'יש המון שיקולים זה לא אחראי לענות לך כאן'
יש המון שיקולים זה לא אחראי לענות לך כאן
17/01/2019 | 11:09
1
8
צריך לשאול עוד המון שאלות כמו מצב רפואי, גובה שכר ועוד.

תפני או לייעוץ פנסיוני או לסוכן ביטוח פנסיוני.

כל תשובה אחרת תהיה בעיני לא אחראית
לצפיה ב-'תום ביטוח'
תום ביטוח
17/01/2019 | 13:12
7
אני בת 60 בריאה והשכר שלי הוא 12.000'שח ברוטו
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
16/01/2019 | 03:03
1
17
תודה על העזרה בשאלה הקודמת
יש לי עוד שאלה

ברגע שיש כמה קופות פנסיה שונות ומאבדים מעקב
כיצד. מתבצכ הליך קבלת הפנסיה שמגיעים לגיל 67?
בעזרת ת.ז ניתן למצוא את כל קרנות הפנסיה?
לצפיה ב-'מסלקה וייעוץ פרישה'
מסלקה וייעוץ פרישה
16/01/2019 | 18:16
9
קיום אפשר בקלות ובזול למצוא את רוב המידע הפניסיוני במסלקה הפנסיונית.

זהו אתר של המדינה בו בערת פרטים מזהים ותשלום של כ-20 שקל תולך כמה ימים נקבל את המידע מה יש לנו בעולם הפנסיה.

חשוב לקחת בחשבון שיתכן ויהיה דברים חסרים כמו קופות גמל מפעליות, פנסיות וותיקות ותקציביות.

הכי טוב לפנות ליועץ פרישה, בהצלחה
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי פניקס - ביטוח בריאות מדי כל'
ביטוח סיעודי פניקס - ביטוח בריאות מדי כל
13/01/2019 | 09:14
1
16
אמי רכשה ביטוח לפני עשרות שנים במסגרת עבודתה לשני הוריי, כיום כשאנו במהלך תביעה מסתבר שהפוליסה היא על בסיס שיפוי..דבר שלא הוסבר לה אז וגם לפני כשלוש שנים כשהיא רצתה לבטל את הפוליסה ישב אצלנו בעלה של הסוכנת והסביר שאין בעיה נקבל 2500 ש"ח למשך 5 שנים..
האם אני יכול להציג תלושי שכר של חברת סיעוד להעסקת עובדת זרה. איך לנהל את התביעה, האם יש לכם מושג ספציפית לגבי הפוליסה הנ"ל? 
לצפיה ב-'תביעה ביטוח סיעודי'
תביעה ביטוח סיעודי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2019 | 11:00
12
שלב ראשון - הגשת תביעת סיעוד לחברת הביטוח
שלב שני - קבלת אישור / דחייה מחברת הביטוח
שלב שלישי - במידה וחברת הביטוח אישרה את התביעה הצגת תשלום בגין סיעוד 

רפואה שלמה ואריכות ימים
לצפיה ב-'החיאת פוליסה מסולקת תוך שמירת התנאים. האם ניתן?'
החיאת פוליסה מסולקת תוך שמירת התנאים. האם ניתן?
07/01/2019 | 00:23
2
40
בגלל קושי כלכלי זמני ותשלומים שהוחזרו החליטה חברת הביטוח להודיע לי כי הפוליסה שלי -מסולקת (ביטוח חיים כולל מרכיבי אבדן כושר עבודה, מחלות נכות וכיוב'+ מרכיב חיסכון). פניתי לסוכן שאני לא ככ מכיר (הפוליסה הועברה אליו מזמן מסוכן אחר) וביקשתי "להחיות" את הפוליסה ובתנאי שהתשלומים/ הפרמיה והבמרכיבים שלה יחזרו להיות כאילו כהמשך של הפוליסה שהיתה ובאותם התנאים. ידוע לי שבגלל שהפוליסה ישנה -התנאים שלה נחשבו טובים ותמיד הומלץ לי לא לשנותה. מהסוכן קיבלתי תשובה חיובית אך קצת מעורפלת ויצאתי מבולבל. האם מה שאני רוצה הוא אפשרי? האם זה נתון למו"מ עם חברת הביטוח/ הסוכן או שבעצם הוא מעמיד לי פוליסה חדשה? . ובניסוח קצת אחר: האם עומדת לי זכות כלשהי בעבור יותר מ20 שנה של תשלומים סדירים לחברת הביטוח או שמרגע הסילוק היא "לא סופרת אותי" ופשוט מחסלת את הפוליסה שהיתה. תודה
לצפיה ב-'החיאת פוליסה מסולקת'
החיאת פוליסה מסולקת
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 20:38
1
24
מרגע סילוק הפוליסה ואי עמידה בתשלומים ניתן יהיה "להחיות" רק באישור חברת הביטוח,
לבצע פניה מסודרת ובאישורה לחדש תשלומים.
החברה רשאית אינה חייבת לחדש, אין מה להפסיד, כדאי לנסות במיוחד אם הסילוק בוצע לאחרונה בסמוך לפנייה.

בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
10/01/2019 | 12:30
7
לצפיה ב-'משיכה מהפנסיה'
משיכה מהפנסיה
08/01/2019 | 12:15
1
29
ברצוני למשוך כספים ופיצויים אשר נמצאים בקופת הפנסיה שלי

האם אני צריך להביא טופס 161 ואישור ממעסיקים קודמים שעבדתי אצלם לפני 5 שנים ויותר , או שמספיק להביא טופס 161 מהמעסיק הנוכחי שלי?
לצפיה ב-'משיכת פיצויים מקרן הפנסיה'
משיכת פיצויים מקרן הפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 20:31
27
תתקשר לשרות הלקוחות של קרן הפנסיה הרלוונטית,
אני חושבת שהיום מספיק אישור מפקיד שומה לקרן הפנסיה איזה סכום פטור ממס במשיכת פיצויים ואיזה לאו,
לנושא מעסיקים קודמים, הפיצויים משוחררים באופן אוטומטי בקרן הפנסיה לאחר 4 חודשי סיום עבודה על פי הנחיה חדשה שניתנה השנה.
לצפיה ב-'איזה ביטוח אני צריך?'
איזה ביטוח אני צריך?
07/01/2019 | 11:10
2
31
שלום,
אני פותח חנות דרופ-שיפינג באינטרנט, ז"א שבה אני כבעל החנות האינטרנטית לא מחזיק בסחורה, אלא רק מבצע את המכירה, ורק אחרי המכירה אני רוכש את המוצר מהספק, שמחזיק במלאי ועושה את המשלוח ללקוח.
הביטוח הוא למצב שבו לקוח יינזק איכשהו ממוצר ויחליט לתבוע את מי שמכר לו, משמע אני, ויכסה בעיקר הוצאות משפטיות בכזה מצב.
אני עובד רק עם לקוחות בארה"ב, אבל העסק שלי רשום בישראל כיוון שזה עסק אינטרנטי. אני אזרח ישראלי ולא אמריקאי.

הבנתי שאני צריך סוג ביטוח שנקרא "חבות מוצר" אבל מסוג מאוד ספציפי, האם תוכלו להגיד לי איזה בדיוק ואיפה אפשר לעשות אותו?
תודה

לצפיה ב-'סוכן ביטוח'
סוכן ביטוח
08/01/2019 | 11:33
18
אם תרצה תפנה אלי ואתן לך שם של סוכן שעוסק בכך
לצפיה ב-'ביטוח חבות מוצר'
ביטוח חבות מוצר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 20:24
12
היי טל,
אתה זקוק לליווי סוכן אלמנטרי העוסק בביטוחי עסקים
בהצלחה עם העסק החדש !
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
5

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'ביטוח סיעודי קיבוצי - חשש מוצדק שיתפרק לאישיים סתם כך?'
ביטוח סיעודי קיבוצי - חשש מוצדק שיתפרק לאישיים סתם כך?
04/01/2019 | 02:32
2
36

לעובדי תעשיה אוירית יש ביטוח סיעודי קיבוצי: של הראל ושל גמלא.
נציג של תעשיה אוירית הסביר שההסכמים האלה עם ועד תעשיה אוירית הם ללא פג-תוקף לכן לא כמה שהן תקועות לחברות הביטוח כעצם בגרון - לא נשברו ההסכמים הקיבוציים האלה.
סוכן ביטוח הסביר לי שלמרות חוזק הועד של תעשיה אוירית (חברת החשמל ועוד גוף גדול) - חברת הביטוח יכולה גם בעוד 20 שנה להתנער ולהגיד שהחל מעכשיו אין יותר ביטוח קיבוצי (כי אין התכנות כלכלית לכך) ומעבירה להסכמים פרטיים מול כל עובד בתנאים לפי הגיל שלו.

מי מהם צודק?
האם הסכם קיבוצי ללא תוקף לא יכול להיות מבוטל ומפוצל להסכמים אישיים?
האם חברת הביטוח יכולה לעשות פיצול לאישיים מתי שבא לה? כי זה ביטוח ולא חסכון עם הסכם הקשרות?

באותו הקשר הסוכן הציע כיסוי סיעודי של 10 אשח למשך כל החיים.
אני רווק בריא בן 34. בהנתן גילי היחסית צעיר. 10 אשח לכל החיים זה לא מעל ומעבר? (כמובן שאי אפשר לצפות את העתיד אבל גם לא הייתי שומע הצעה לביטוח ע"ס 20 אשח לכל החיים)

לצפיה ב-'ביטוח סיעודי קבוצתי'
ביטוח סיעודי קבוצתי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 20:46
1
12
1.הייתי מבקשת לראות איפה רשום בהסכם שהוא ללא תוקף
2.הרבה ביטוחי סיעוד קבוצתיים בוטלו / לא חודשו ואנשים נאלצו להחליט באם רוכשים בהתאם לגילם בפרמיה הנהוגה היום בשוק או שויתרו על הכיסוי כיוון שהעלות הייתה מאוד יקרה בגילם היום.
3.עלות ממוצעת במוסד סיעודי טוב כ-14,000 ש"ח לחודש היום מנסיון אישי

מקווה שהמידע עוזר בקבלת ההחלטה
לצפיה ב-'זו ההתחייבות:'
זו ההתחייבות:
21/01/2019 | 10:17
לצפיה ב-'הפקדה לקרן השתלמות למי שלא הפקידו עבורו '
הפקדה לקרן השתלמות למי שלא הפקידו עבורו
31/12/2018 | 10:50
1
38
מאז שפוטרתי אני חי מפנסיית גישור של המעסיק הקודם, והפנסיה הזו אינה כוללת הפרשה לקרן השתלמות. גם בעבודתי החדשה לא מפרישים לי.

יש לי קרן מהמעסיק הקודם בת כ-9 שנים. האם כדאי לי מבחינת המס (על רווח ההון) להפקיד כסף לקרן ההיא? (כסף נזיל יש לי). 
לצפיה ב-'הפקדה לקרן השתלמות למי שלא הפקידו עבורו'
הפקדה לקרן השתלמות למי שלא הפקידו עבורו
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 09:22
19
לא ניתן להפקיד כעצמאי לקרן במעמד שכיר ממקום עבודה קודם,
יש אלטרנטיבות חיסכון אחרות לכסף נזיל ברשותך
לצפיה ב-'ממה למשוך?'
ממה למשוך?
31/12/2018 | 14:34
1
28
שלום, אני זקוקה דחוף לכסף לכסות את המינוס ולהחזיר חובות... אני יודעת שזה לא מומלץ, אבל האפשרות היחידה שלי (חוץ מעוד הלוואה) היא למשוך מקופת פנסיה / קרן השתלמות. יש לי קרן פנסיה ותיקה ולא פעילה עם 13,000 ש"ח, 6% תשואה; קרן השתלמות לא פעילה עם 149,000 ש"ח - ב-2018 הרוויחה 1250 שח; קרן פנסיה לא פעילה - 31000 למשיכה חד פעמית, 95000 במקרה מוות (נראה לא שווה לפתוח אותה...)
מה הכי הגיוני ופחות בלתי משתלם לפתוח? אולי חלק מהקרן השתלמות?
לצפיה ב-'משיכה לכיסוי חובות'
משיכה לכיסוי חובות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 09:18
22
קרן השתלמות מוגדר כחיסכון לטווח בינוני כמו כן הוני, נזיל לאחר 6 שנים ותק,
אם אין בררה אחרת ניתן לשימוש לכיסוי מינוס / חובות,
יש אפשרות נוספת לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות בריבית מאוד נמוכה,
תפני לקרן לבדיקת האופציות
לצפיה ב-'תחזוקת שתי קרנות פנסיה פעילות'
תחזוקת שתי קרנות פנסיה פעילות
31/12/2018 | 19:04
1
30
שלום רב.
אשתי עובדת בשני מקומות עבודה ולפיכך מתחזקת שתי קרנות פנסיה נפרדות ופעילות- האחת במנורה והשניה במגדל.
דמי הניהול מהפקדה ומהבצירה זהים בשתי הקרנות. שתי הקרנות פעילות.
השאלה היא האם יש כדאיות באיחוד קרנות פנסיה-
אני יודע שאי אפשר ששני מעסיקים יפקידו לאותה קופה ויפתחו לי בכל מקרה קופה נוספת באותה חברה אאיתה אבחר לאחד את שתי הקרנות.
השאלה אם יש יתרון למהלך?
אני לא בטו, אבל קראתי כי נושא ביטוח שאירירים משתלם יותר כשמתחזקים שתי קרנות בנפרד מאשר במקום אחד. האם כך הדבר? האם יש חסרונות נוספים. אשמח לעצתכם בשיקולים של כדאי או לא.

לצפיה ב-'שתי קרנות פנסיה פעילות'
שתי קרנות פנסיה פעילות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 09:14
21
נקודה לבדיקה מהו הותק בקרן לנושא תקופת האכשרה בקרן הפנסיה,
לא מוצאת איזשהו יתרון מהותי באיחוד קרנות הפנסיה
לצפיה ב-'טיפול בצבירת פיצויים והמשך פוליסה לביטוח חיים'
טיפול בצבירת פיצויים והמשך פוליסה לביטוח חיים
28/12/2018 | 20:26
4
66
שלום, פוטרתי לקראת סוף ספטמבר 2018 מעבודתי בתור שכיר ושלחו לי מכתב בו הודיעו לי כי הפיצויים הועברו על שמי.
נאמר לי כי בקשר לטיפול בצבירת הפיצויים קיימות לי 2 אפשרויות באמצעות העברת טופס 161א או הנחיות פקיד שומה:
1. ביצוע התחשבנות והשארת כספי הפיצויים הפטורים בפוליסה/ות במעמד "חשבון חדש" כפוף לתקנות קופות הגמל. הסכום הפטור ניתן למשיכה בכל עת בניכוי מס רווח מריבית.
2. השארת כל כספי הפיצויים הקיצבתיים בפוליסה למטרת תשלום קצבה.
נאמר כי בהיעדר הנחיות ובתום 90 יום מיום העזיבה, או בחלוף שנת המס (המאוחר מבין), ייועדו כל כספי הפיצויים בקופה לקצבה למטרת רצף קצבה ופדיון כספים אלו בעתיד יחייב פניה לפקיד השומה. זאת למעט במקרים שסך צבירת הפיצויים בכל קופות הגמל לקצבה על שמי עולה על סכום התקרה (360,000 ₪ או משכורתי עד לגובה 32,000 ₪ כפול מספר שנות העבודה – הגבוה מבניהם).
לגבי המשך הפוליסה, נאמר לי כי לא נתקבלו הוראות להמשך הפוליסה/ות שבנדון. עומדות בפניי האפשרויות הבאות
להמשך הפוליסה/ות:
1. תשלום דמי הביטוח במסגרת "ריסק זמני" (מוגבל לתקופה של שנה אחת).
2. תשלום דמי הביטוח, לרבות מרכיב חסכון, בתכנית פרטית רגילה/ תגמולים לעצמאיים (פוליסות החל משנת 2004 ניתן להמשיך בתוכנית תגמולים לעצמאיים בלבד).
3. תשלום דמי הביטוח במסגרת ביטוח מנהלים אצל מעסיק חדש.
4. הקפאת הפוליסה וביטול הכיסויים הביטוחים, ככל שישנם.
האם מישהו מוכן להסביר לי פה במילים פשוטות מה הכוונה בכל מה שנאמר פה ובהשלכות של מה שנאמר פה מבחינתי? כי לא באמת הבנתי מה רוצים ממני בתכל'ס.

לצפיה ב-'אנסה להסביר, למיטב ידיעתי'
אנסה להסביר, למיטב ידיעתי
30/12/2018 | 15:38
3
39
1. לגבי הפיצויים - אפשרות (1) מאפשרת לך למשוך אותם. אפשרות (2) משאירה אותם כחלק מהפנסיה. להבנתי אתה יכול למעשה למשוך בכל מקרה, אך אם בחרת באפשרות (2) (מטרת תשלום קצבה) הפרוצדורה למשיכה מסובכת יותר.

2. לגבי ביטוח המנהלים - השאלה הגדולה היא האם אתה מתכנן להמשיך לעבוד כשכיר ומתי סביר שתתחיל עבודה חדשה.

אפשרות (1) מיועדת עקרונית למקרה שתמשיך לעבוד כשכיר אבל ייקח זמן עד שתמצא עבודה חדשה (אך פחות משנה). באפשרות זאת תשלם סכום קטן יחסית כדי לשמור על זכויותיך בביטוח למקרה נכות/מוות אך לא תצבור כסף לפםנסיה בתקופה זאת.

אפשרות (2) מיועדת עקרונית אם אתה מתכנן להפוך לעצמאי, או לא לעבוד עוד כשכיר ועדיין אתה מעוניין להפקיד לפנסיה (על חשבונך)

אפשרות (3) היא הפשוטה ביותר - אתה מתחיל לעבוד כשכיר אצל מעסיק חדש והוא ממשיך להפריש עבורך לאותה פוליסה

אפשרות (4) היא למקרה שאתה לא רוצה להמשיך את הביטוח - אם בגלל שאתה לא עובד יותר או בגלל שאתה מתחיל תכנית פנסיה אחרת.

מקווה שעזרתי

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה. עוד משהו לשאול יש לי:'
תודה. עוד משהו לשאול יש לי:
31/12/2018 | 13:21
2
20
א. לגבי טיפול בצבירת פיצויים- במה לדעתך הכי טוב לבחור מבין אופציות 1 או 2? 
ב. לגבי המשך הפוליסה - באיזו אופציה היית בוחר מבין אופציות 1-4?
כי אופציה 1 היא משהו זמני שרשום לי שהוא עד תאריך 1.2.19, אופציה 2 לא רלוונטית כי אני לא הולך להיות עצמאי (לפחות לא בשלב זה), אופציה 3 היא פשוט להמשיך את ביטוח המנהלים אצל מעסיק אחר ולגבי אופציה 4-ממה שהבנתי מסוכן הביטוח (יש לי רק כיסוי ביטוחי של אובדן כושר עבודה)- זה למעשה אם אינני מעוניין לשלם עדיין על כיסוי אובדן כושר עבודה.
ג. מהו טופס 161א או הנחיות פקיד שומה? כי הבנתי מסוכן הביטוח שטופס 161א משמש למשיכת פיצויים במזומן ולאחריו נתינת הטופס הנ"ל לסוכן הביטוח (ונאמר לי מסוכן הביטוח כי במידה ואני מעביר טופס 161א, לא אצטרך את פקיד השומה).
לצפיה ב-'אם אתה לא צריך את כספי הפיצויים, אני הייתי משאיר לקצבה'
אם אתה לא צריך את כספי הפיצויים, אני הייתי משאיר לקצבה
31/12/2018 | 15:20
1
26
(אופציה 2)  - אבל זה רק אני

לגבי המשך הפוליסה - תלוי בסטטוס שלך. אם אתה חושב שתמשיך לעבוד כשכיר בחודשים הקרובים אני מניח שכדאי לעשות את הריסק (1) ואז להעביר למעסיק החדש (3).
לצערי אני לא מבין בטופס 161א

בהצלחה
לצפיה ב-'לחגית - רציתי לשאול להמלצתך בעניין:'
לחגית - רציתי לשאול להמלצתך בעניין:
16/01/2019 | 15:35
8
האם כדאי למשוך את כספי הפיצויים או להשאיר אותם, והאם למעשה מדובר בפיצויי פיטורין בלבד? (אציין שיש לי 3% דמי ניהול מהפקדות ו-0.5% דמי ניהול מחיסכון)
לצפיה ב-'מעסיקים פרטיים ? מעסיקים מטפלת לקשיש ? עובדת משק בית וכו' ? '
מעסיקים פרטיים ? מעסיקים מטפלת לקשיש ? עובדת משק בית וכו' ?
30/12/2018 | 12:14
44
למידע משפטי ופיננסי (כולל כל נושא הפנסיה ) למעסיקים הפרטיים היכנסו לאתר - קו למעסיק שבכתובת - http://www.kav-lamaasik.co.il/ . ניתן להשאיר באתר שאלות בחינם לצוות מומחים מקצועיים הכוללים רו"ח ועו"ד.
לצפיה ב-'הפרשות לפנסיה'
הפרשות לפנסיה
30/12/2018 | 09:35
1
36
היי,

כשכיר ההפרשה המבוטחת שלי השנתית היא כ 120,000 ש"ח.
(ב 2017 לדוגמא הופרש סה"כ כ 17,000 ש"ח על ידי המעביד
ומהשכר נוכה לי כ 8000 ש"ח.)
אני מפריש 7%, המעביד 7.5% ו 8.33% לפיצויים.
ועוד כ 60,000 ש"ח לא מבוטח. (תוספת משמרות וכדומה).
כמה עוד אני יכול להפריש באופן עצמאי כדי להנות מהמקסימום
של ההטבת מס, אם בכלל.

תודה.

לצפיה ב-'הטבות מס הפקדה לפנסיה'
הטבות מס הפקדה לפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 09:25
14
יש תקרות להפקדה בכדי להנות מהטבות מס המפורסמות על ידי רשות המיסים,
מצ"ב קישור למידע בנושא
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%96%D7%99%D7%9B%...

מומלץ להתייעץ עם יועץ מס / רואה חשבון 
לצפיה ב-'קיזוזים בגין ביטוחים שונים - שאלה למומחים '
קיזוזים בגין ביטוחים שונים - שאלה למומחים
29/12/2018 | 18:56
23

שלום רב
חברת הביטוח שלי שילמה לי כסף בגין תביעת אובדן כושר עבודה .
הסכום ששולם לי חולק לשניים : החלק העיקרי הוגדר כפיצוי בגין אובדן כושר עבודה והחלק המישני הוגדר כתשלום בגין שכ"ט עו"ד .
אני מבקש לדעת האם הקיזוז עבור מס הכנסה , ביטוח לאומי , ביטוח בריאות אמור להתבצע מכל הסכום או רק מהחלק שהוגדר כפיצוי בגין אובדן כושר עבודה .
תודה מראש

לצפיה ב-'שואל שוב, האם קיים סיכון בהעברה בנקאית לבית השקעות מוכר?'
שואל שוב, האם קיים סיכון בהעברה בנקאית לבית השקעות מוכר?
26/12/2018 | 14:25
4
44
האם בית ההשקעות יכול להתכחש להעברה?
האם מישהו אחר יכול לטעון שהכסף עבר בשבילו?
בלינק עם על הפרטים לא מצאתי את המידע.
תודה.
לצפיה ב-'צריך לבצע העברה לחשבון שמופיע במסמך רשמי של בית ההשקעות'
צריך לבצע העברה לחשבון שמופיע במסמך רשמי של בית ההשקעות
27/12/2018 | 14:47
2
32
לרשום בהעברה את פרטי החשבון בבית ההשקעות בתור הערה.
ולשלוח את האסמכתא לגורם הרלוונטי, וכך יקשרו בין ההעברה לבין חשבונך בבית ההשקעות

לצפיה ב-'ואם מישהו השיג את המספר אסמכתא של העברה לפני '
ואם מישהו השיג את המספר אסמכתא של העברה לפני
31/12/2018 | 13:21
1
17
שאישרתי אותה , האם הוא יכול לטעון שזאת העברה בשבילו?
לצפיה ב-'הוא צריך גם לספק את מספר החשבון שלך,'
הוא צריך גם לספק את מספר החשבון שלך,
31/12/2018 | 17:48
12
החשבון ממנו הועבר הכסף.
ויש גם הערה באסמכתא, שם אפשר לכתוב את מספר החשבון אליו יופקד הכסף
לצפיה ב-'העברה בנקאית לבית השקעות / חברת ביטוח'
העברה בנקאית לבית השקעות / חברת ביטוח
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 09:32
11
כאשר בית השקעות מפוקח / חברת ביטוח מבצעים שיוך של העברה בנקאית לחשבון שנפתח עבור לקוח, הם מבצעים בדיקה שאכן יש זהות זהה בין המפקיד לבעל החשבון למניעת הלבנת הון. כמו כן מבקשים אישור העברה בנקאית מהלקוח המפקיד.
במידה והמפקיד ובעל החשבון שונים יש תהליך אישור שנקרא "משלם חריג" ובו מבררים מדוע המפקיד ובעל החשבון לא זהים (לדוגמא אב שמפקיד חיסכון לבנו).
לצפיה ב-'פנסיה לעצמאים- מה המינימום?'
פנסיה לעצמאים- מה המינימום?
26/12/2018 | 14:23
1
31
שלום,
מתנצלת אם השאלה נשאלה בעבר. חיפשתי פה בפורום ולא מצאתי.
אני עצמאית בתחילת דרכי וההכנסה שלי עדיין יחסית נמוכה, לא מתקרבת לשכר הממוצע במשק...

האם בכל זאת חובה עליי להפריש לפנסיה? ואם כן, מה הסכום המינימלי להפרשה? חשבתי שלפחות בהתחלה אעביר סכומים קטנים, בסביבות 100 שח. זה אפשרי? תודה מראש על התשובה

לצפיה ב-'החובה להפריש חלה מהשקל הראשון, אבל יקנסו אותך על אי הפקדה רק'
החובה להפריש חלה מהשקל הראשון, אבל יקנסו אותך על אי הפקדה רק
27/12/2018 | 14:44
29
אם תרויחי מעל שכר מינימום בכל חודש

אי עמידה בהפקדה הנדרשת על פי חוק תגרור קנס בסך 500 ₪ עבור אי-הפקדה כנדרש בגין שנת 2018 ואילך. קנס זה לא יחול על עצמאים שהכנסתם החודשית נמוכה משכר המינימום
https://mof.gov.il/BudgetSite/Pages/IndependentMus...

לצפיה ב-'הפקדות נוספות לפוליסת עדיף וסוכן שלא משתף פעולה'
הפקדות נוספות לפוליסת עדיף וסוכן שלא משתף פעולה
26/12/2018 | 08:34
109
בשנת 1994 נפתחה לי פוליסת ביטוח מנהלים עדיף במקום העבודה שלי. כשנהייתי עצמאית, היא כבר לא הייתה ביטוח מנהלים אלא עדיף (תגמולים לעצמאים, לפי דברי הסוכן שלי), וכעצמאית המשכתי ברצף את ההפקדות.  
בשנים הראשונות הסוכן יעץ לי להגדיל את ההפקדות, אבל לי זה לא התאים אז. ואז משלב מסוים הוא היה דואג להגיד לי שוב ושוב בעל פה שמדובר ב"חוזה סגור" ושאי אפשר להוסיף הפקדות. אני לא יודעת למה.
עכשיו אני רוצה להגדיל את ההפקדות שלי, ובזמן האחרון, כשבדקתי אחורה את המסמכים, ראיתי שבשנת 2008 כן הפקדתי סכום כסף נוסף לאותה שנת המס, ולכן אני לא מבינה למה הסוכן אמר לי שאי אפשר לעשות זאת. כמו כן קראתי את הפוליסה, ואני לא רואה שכתוב שם שאפשר או אי אפשר להוסיף הפקדות.  
לכן השבוע עשיתי את מה שעשיתי בשנת 2008 (לפי ההנחיה דאז של הסוכן שלי): כתבתי לסוכן שלי מכתב מאוד רשמי שמבקש להוסיף סכום של 4000 לשנת המס הזאת. הוא מאוד לא אהב את זה (כמו שהוא לא אהב את זה בשנת 2008), אמר ש"חברת הביטוח מערימה קשיים", אבל התעקשתי ולבסוף הוא אישר לי שהכסף הופקד (אני מקווה שאפשר לסמוך על מה שאמר). 
אבל הוא גם מאוד כועס עליי עכשיו (כי טענתי כלפיו שהוא לא נתן לי שירות ראוי במשך שנים). הוא טוען שהוא לא אמור לטפל בפוליסה שלי כי כבר הרבה זמן הוא כמעט ולא מרוויח ממנה.  אתמול הוא כתב לי שבימים הקרובים הוא ישלח לחברת מנורה מבטחים מכתב ויבקש להתנתק ממני ומהטיפול בפוליסה שלי. אמר שאמצא לי סוכן אחר ושאפנה למוקד. 
כמובן הייתי מעדיפה שסוכן אמין אחר יטפל בפוליסה שלי, אבל אני מבינה שלשום סוכן אחר אין סיבה לעשות זאת מפני שהוא לא ירוויח מזה כלום. כמו כן סוכנים שדיברתי איתם לא ידעו לתת לי תשובה בעניין ההפקדות. 
מה שהייתי רוצה לעשות כרגע בפוליסה שלי זה להגדיל את הוראת הקבע באופן קבוע (מינואר), איך לעשות את זה? 
תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו