לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98159,815 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'האם יש זכויות ליורשי-נפטר..שקיבל פנסייה מקרן מקפת הישנה?'
האם יש זכויות ליורשי-נפטר..שקיבל פנסייה מקרן מקפת הישנה?
25/05/2020 | 05:22
5
האם יש השתתפות בהוצאות מצבה ? או ביטוח הדדי?
לצפיה ב-'אופן חישוב פטור ממס ועדכון ב 2020'
אופן חישוב פטור ממס ועדכון ב 2020
10/01/2020 | 19:02
1
87
שלום . כשהגעתי לגיל 67 מילאתי טופס 161ד' וקיבלתי ממס הכנסה פטור של 19.3%. השאלה היא מאיזה סכום הוא הפטור של 19.3 אחוז ? האם מקצבה מזכה ? וכן שאלה נוספת ,האם מינואר 2020 הפטור יגדל ב 3% ל 22.3% ? תודה. חיים
לצפיה ב-'מניןפליאחח'
מניןפליאחח
30/01/2020 | 07:49
35
לצפיה ב-'ניוד קופ"ג להשקעה'
ניוד קופ"ג להשקעה
06/01/2020 | 13:20
66
שלום רב
פתחתי קופ"ג להשקעה בחברה אחת 
אני רוצה לנייד אותה לחברה אחרת .
אפשרי ?  
לצפיה ב-'שאלה "צעירה" על מסלול מניות'
שאלה "צעירה" על מסלול מניות
03/01/2020 | 00:16
59
שאלה באופן כללי לידע, וספציפית על קרן השתלמות

בחברת הביטוח ניתן לחלק את קרן ההשתלמות באחוזים ל-3 אפשרויות:
מסלול כללי
מסלול ללא מניות
מסלול מנייתי

אם נניח בוחרים הרכב תיק של 100% מנייתי - האם זה אומר שכל הכסף שיש בקרן ההשתלמות מושקע במניות? כלומר (אם כן) - נניח ומחר הבורסה נופלת אז התיק הופך להיות 0? או שיש איזשהוא אחוז שנשאר בהשקעה סולידית? 
איך זה עובד?

תודה! 
לצפיה ב-'ביטול ותק קופת גמל'
ביטול ותק קופת גמל
01/01/2020 | 21:07
40
שלום רב,
בנובמבר 2018 עזבתי מקום עבודה. עברתי למסלול ריסק זמני מפני שהפכתי לעצמאי נאמר לי שניתן להמשיך במסלול זה עד כשנתיים. הייתי בטוח שהמסלול ממשיך אוטומטית ולאחרונה התברר לי, שבאפריל 2019 הופסק לי הבטוח ובעצם התבטל לי הוותק. החברה טוענת ששלחו לי מכתבים לחידוש אבל אלה הגיעו לכתובת ישנה שאיני גר בה כבר מספר שנים.

אני אוכל את עצמי על טפשותי, אבל האם לא חובה על החברה/סוכן להודיע לי טלפונית על כך שהביטוח שלי והוותק מתבטלים? איך זה שדווקא על זה לא מתקשרים אלי וסומכים על מכתב בדואר?
האם יש דרך שאני יכול לדרוש לשלם רטרואקטיבית ולהמשיך את הוותק? זו פשוט שערוריה!

תודה
לצפיה ב-'קופת גמל להשקעה'
קופת גמל להשקעה
01/01/2020 | 20:59
54
שלום רב,
יש לי ארבעה ילדים, וברצוני לפתוח להם קופת גמל להשקעה ולהעביר לשם סכום מידי חודש.
האם כדאי לי לפתוח ארבע קופות - קופה על שם כל ילד?
או לרשום את הקופות על שמי?
או לפתוח קופה אחת על שמי ולכתוב אותם כמוטבים?
אודה לתשובתכם.
לצפיה ב-'הפרשה עצמאית ל..אנשהוא '
הפרשה עצמאית ל..אנשהוא
29/12/2019 | 16:43
34
שלום לכולם.
נניח שאני לא רוצה להסתמך 100% על קרן הפנסיה ומעוניין כל חודש להשאיר סכום כסף מסוים ולהפקיד אותו באיזשהיא תוכנית כלשהיא - מה יכול להיות מומלץ? (פשוט קצת הלכתי לאיבוד עם כל סוגי התוכניות שיש, דמי הניהול שלהן, הטבות המס אם קיימות וכו'..) 

לצפיה ב-'פתרון לשווי קרן השתלמות מעל לתיקרה'
פתרון לשווי קרן השתלמות מעל לתיקרה
28/12/2019 | 16:37
52
שלום,
ברגע שהמעביד מפקיד לי מעבר לתקרה המותרת, זוקפים שווי למס. איך אפשר להימנע מהשווי הזה? לדוגמא, אם המעסיק יפקיד לי את המקסימום ויוסיף לי את ההפקדה כברוטו - האם זה כדאי יותר?
האם יש מנגנון הפקדה טוב יותר אשר באמצעותו נמנעים השווי?
תודה
לצפיה ב-'קופת גמל לאלמנה'
קופת גמל לאלמנה
28/12/2019 | 13:16
1
38
שלום,
במקרה ויש קופת גמל שרשומה על רק שם הבעל ושנפתחה אחרי החתונה, האם קופת הגמל שייכת בחצייה לאישה? גם אם לא הגישה פסק דין הצהרתי בעודו בחיים?
לשם הבהרה: השאלה היא האם חצי מהקופה מוגדרת כשייכת לה במהלך החיים של בן הזוג, ובמקרה פטירה של בן הזוג היא מקבלת חצי מהחלק שלו (במקרה שהיא מופיעה בצוואה - סה"כ 3/4 מהקופה שלה)?
לצפיה ב-'קופת גמל לאלמנה'
קופת גמל לאלמנה
04/01/2020 | 00:47
28
לא- לאישה אין זכות לחצי,  אבל אם הבעל רשם את אשתו כשאירים - היא תקבל את מלוא הסכום. מציע שתפני ישירות לקופת הגמל לשרות ותבדקי ישירות עמם.

שאירים קודם ליורשים לפי צוואה
לצפיה ב-'בעיות בהעברת כספים לקופת גמל '
בעיות בהעברת כספים לקופת גמל
27/12/2019 | 13:01
33
קיבלתי מיועץ ההשקעות המלצה לקופת גמל והוא העביר לי מספר חשבון להעביר אליו את הכסף. סכום משמעותי עבורי.
שיצרתי קשר עם הבנק ביקשו שאעביר להם את הבקשה בפקס.
בנוסף בדקתי עם בית ההשקעות שהמספר חשבון שניתן לי תואם לשלהם.
1. מה קורה אם הפקס שמגיע לבנק מגיע לא תקין או עם טעות וזה עובר לחשבון הלא נכון?
2. מה קורה אם בית ההשקעות מתנער מההעברה למרות שהעברתי?
3. מה קורה אם יועץ ההשקעות מנתער מההעברה או מעביר את הכסף על שם מישהו אחר?
כיצד אני יכול להגן על הכסף?
תודה
לצפיה ב-'קופת גמל להשקעה פאסיבית'
קופת גמל להשקעה פאסיבית
25/12/2019 | 20:52
2
51
שלום. מחפש לחסוך בקופת גמל להשקעה פאסיבית עוקבת מדד מניות של מדינה מפותחת. מצאתי (אני חושב) אצל הלמן אלדובי, אקסלנס ומנורה. האם מישהו מכיר עוד? תודה מראש.
לצפיה ב-'למה קופת גמל ? לא חבל על העמלה ? '
למה קופת גמל ? לא חבל על העמלה ?
26/12/2019 | 01:31
1
39
לצפיה ב-'אז מה כן?'
אז מה כן?
26/12/2019 | 15:39
27
לצפיה ב-'מה החסרונות של קרן פנסיה ברירת מחדל'
מה החסרונות של קרן פנסיה ברירת מחדל
22/12/2019 | 17:04
58
חשבתי לעבור לאחד כזאת והסבירו לי על סכנה בכך, שלקרנות ברירת מחדל לוקחים את כולם ללא הבחנה או הצהרת בריאות. האם זה מהווה חסרון? האם פנסיה שלי יכולה להפגע מזה?
תודה
לצפיה ב-'עדכון ביטוח בנוגע למחלות '
עדכון ביטוח בנוגע למחלות
21/12/2019 | 11:32
29
שלום רב,
יש לי שתי שאלות בנושא ביטוח חיים שחשוב לי לברר כדי לא להגיע למצב בו לאחר מותי אלמנתי לא תקבל פיצוי.
1. האם כאשר קיימת פוליסת ביטוח חיים נדרש לעדכן את חברת הביטוח בכל פעם שמתגלית מחלה, או שמכיוון שהחוזה ממילא חתום ולא ניתן לשינוי אין חובה לעדכן?
2. חברת הביטוח שלי הציעה לי להחליף את הפוליסה בפוליסה חדשה לפי טבלאות התמותה המעודכנות. הצהרת הבריאות הנדרשת היא מצומצמת ושואלת בין השאר "האם התגלתה אצלך ב- 5 השנים האחרונות (בעיה מסוימת)" בלי שאלה כללית אודות בעיות. אם הבעיה הנדונה התגלתה אצלי לפני מעל 10 שנים, האם אני צריך לדווח עליה או פשוט לענות על מה ששאלו אותי ולא לדווח על הבעיה?
לצפיה ב-'כפל ביטוחים'
כפל ביטוחים
16/12/2019 | 20:16
39
שלום רב
אני מחזיק קרן פנסיה בהראל 
בדוח השנתי מופיע לי גבייה על ביטוח לסיכוני נכות.

בנוסף יש לי פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי (על המקצוע הספציפי שלי, התשלום נכנס לתוקף במקרה שאני לא עובד 30 יום ומעלה) בחברת כלל.
וגם ביטוח סיעודי דרך הכללית.
כעת אני שוקל להעביר את קרן הפנסיה שלי לאלטשולר שחם, אך מתלבט אם לבחור במסלול עם הביטוח לסיכוני נכות שמציעים באופן אוטומטי בקרן הפנסיה או לעשות רק קרן פנסיה.
הבלבול כמובן נובע מהתחושה של כפל ביטוחים (כי הבנתי שבשנים האחרונות נכנס לתוקף חוק של חובת קיזוזים ולכן בכל מקרה לא אוכל לקבל מעל ל75% מהסכום שאני מרוויח כאשר אני עובד)
אשמח אם משהו יכול לעזור לי לעשות סדר.
תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הפרשה לפנסיה'
שאלה לגבי הפרשה לפנסיה
16/12/2019 | 08:41
38
אני עובדת במקום עבודה כבר 3 שנים (חברה גדולה). , ואתמול גיליתי כי המעסיק הפריש לי תגמול מעסיק בשווי 5% בלבד, בעוד שממני גבה 6%.
הבנתי שמבחינה חוקית המעסיק חייב ב 6.5%.

פניתי למעסיק ואמר שיבדוק את הנושא מול שכר, השאלה מה אני זכאית מעכשיו והלאה?
אני זכאית לפיצוי רטרו ?
ומה לגבי הריביות שהפסדתי עד כה?

מה אני יכולה לדרוש מול המעסיק?
לצפיה ב-'משיכת כספים מקרן השתלמות לאחר 6 שנים'
משיכת כספים מקרן השתלמות לאחר 6 שנים
13/12/2019 | 11:04
1
75
היי

לשאלה הזאת שמעתי כמה תשובות ואני מבולבל,
יש לי קרן השתלמות שמופקדים אליה כספים כבר יותר מ-6 שנים (בערך 8 שנים)
האם אני יכול למשוך את כל הכסף או רק את החלק היחסי - כלומר כספים שהופקדו רק ב 6 השנים הראשונות ?

לצפיה ב-'הכל '
הכל
14/12/2019 | 08:57
51
הכל
לצפיה ב-'קיבוע זכויות'
קיבוע זכויות
12/12/2019 | 06:48
1
53
שלום רב
מבקש את עצתכם
בטופס בקשה לקיבוע זכויות 161 ד
יש למלא גיל זכאות ובהמשך האם אני עובד
תאריך הפרישה שלי היה 1.4.18 לפי הגיעי לגיל 67 אולם המשכתי לעבוד עד 1.10.18. ומאז איני עובד.
מהו גיל הזכאות שעליי למלא?
האם עליי לציין שאני עובד ולפרט שעבדתי מאז 1.4 ועד 1.10?

תודה
לצפיה ב-'קיבוע זכויות'
קיבוע זכויות
04/01/2020 | 01:11
24
גיל הזכאות הוא גיל פרישה או המועד שהתחלת לקבל פנסיה - המאוחר מבין השניים.

היות ואתה ממלא את הטופס כיום - כשאינך עובד, אין צורך לציין בטופס שהמשכת לעבוד.
בעת הגשת ה 161ד , יש לצרף את טופסי ה161, 161א ואישורי מס הכנסה בגינם - של כל מקומות העבודה שעזבת ב 15 שנות העבודה האחרונות.  לקריאה נוספת על קיבוע זכויות ושיקולים בנושא מומלץ לקרוא באינטרנט - ישנם מספר אתרים בנושא או/ו להתייעץ עם רואה חשבון המבין במיסוי פרישה.  
ראה בין השאר באתר שלי:

בהצלחה
מייקל

לצפיה ב-'מיסוי על קצבת פנסיה'
מיסוי על קצבת פנסיה
09/12/2019 | 01:10
6
104
שלום,

לאחרונה ישבתי עם סוכן הפנסיה שלי, עשו לי את הסימולציות והמצב נראה טוב. מאחר ואני מפקיד מגיל צעיר (23) ועל שכר מאוד גבוה הפנסיה החודשית שלי צפוייה לחצות את ה- 30,000 ש"ח.
אבל, הבנתי שאני אמור לשלם מיסים על הפנסיה הזו לפי מדרגות המס המקובלות (עם איזה פטור).

אם זה המצב, למה לא בעצם רגע לפני הפרישה פשוט למשוך את הכל, לשלם את ה- 35% מס ולחיות מצויין מהכמה מליונים טובים שיישארו לי?
לצפיה ב-'כי זה לא מספיק'
כי זה לא מספיק
09/12/2019 | 10:28
4
80
30K ל 20 שנה זה יותר מ 7M
האם זה מה שישאר לך אחרי מס?
לצפיה ב-'אבל זה הענין, שזה 30K ברוטו'
אבל זה הענין, שזה 30K ברוטו
10/12/2019 | 02:07
3
67
אם אני הולך לשלם על זה מס לפי מדרגות המיסוי אז נטו זה יהיה משמעותית פחות ואז הפער בין מה שיישאר לי אחרי מס לכמה קצבה אקבל במשך 20 שנים הוא די קטן.

שלא לדבר שאת רוב הסכום אני יכול להחזיק בפיקדון ללא סיכון שיכניס לי בקלות עוד 7,8 אלף כל חודש (סכום שיילך ויקטן עם השנים כמובן כי הסכום יקטן).

אז בעצם נראה שכאשר סכום הפנסיה הצפוי מגיע לרמות האלה של 25K וצפונה כשאני ממילא עמוק במדרגת מס של 35% שווה לשקול פשוט למשוך את הכל לפני הפרישה וזהו.

אז נכון, אני יכול לחיות גם מעבר ל  -20 שנים בפנסיה. מצד שני, מי באמת צריך 20,000 ויותר בחודש בפנסיה (בנוסף לקצבת זקנה כמובן)?

יכול להיות שאני מפספס משהו?

לצפיה ב-'צריך לשים מספרים'
צריך לשים מספרים
10/12/2019 | 18:45
2
61
כשאתה משלם 35% מס אז כדי לחזור לסכום המקורי אתה צריך להרוויח 54% על הסכום הנותר. זה נשמע לי המון. אם אתה יודע להשקיע ככה אז בוודאי לך על זה.
על פניו, לי נשמע שהמטרה צריכה להיות להגיע עם סכום מקסימלי לפנסיה כדי לקבל קצבה מקסימלית. אם יש הזדמנות השקעה משתלמת אז צריך לבחון הכל לגופו של עניין.
לצפיה ב-'ניסן, אתה יכול בבקשה לפרט ולהסביר יותר? '
ניסן, אתה יכול בבקשה לפרט ולהסביר יותר?
12/12/2019 | 12:26
26
לצפיה ב-'אבל אני לא חייב לחזור לסכום המקורי'
אבל אני לא חייב לחזור לסכום המקורי
03/01/2020 | 11:44
28
כי אני לא באמת הולך לקבל אותו, אני הולך לקבל קצבה חודשית לפי תוחלת החיים שתהיה כשאפרוש ועל הקצבה הזו אני הולך לשלם מס (שאני מעדיין מנסה להבין כמה בסכומים בסדר גודל הזה).

האלטרנטיבה כאמור זה למשוך את הכסף ולהישאר עם מליונים רבים בבנק שאני יכול להשקיע אותם כרצוני, לעזור לילדים עם דירה וכו או סתם לסגור בפיקדון ולקבל סכום חודשי שיספיק לי לחיות ממנו ואז להוריש להם סכום כסף מכובד.

שוב, זה מאוד תלוי בכמה מס משלמים על הקצבה, אם מדובר בסכום משמעותי, נשמע לי הרבה יותר כדאי להחזיק את הכסף אצלי, גם אם זה רק שני שליש מאשר להיות תלוי בקצבה חודשית.

בגדול אני לא מסכים עם המטרה, קבלת הקצבה זה אמצעי ולא המטרה. המטרה היא שיהיה לך מספיק כסף לחיות בפנסיה ושתהיה לך יכולת לעזור לילדים במידת הצורך.

האמת שמאחר והפנסיה שלי מחולקת לפנסיה וביטוח מנהלים, יכול להיות שאשקול למשוך את הפנסיה כשיגיע הזמן והלשאיר את היבטוח המנהלים (עם  מקדם הקיצבה המובטח הגבוה למדיי אמנם אבל בעוד 30 ומשהו שנים כנראה יהיה נמוך ואטרקטיבי).
לצפיה ב-'מיסוי על קצבת פנסיה'
מיסוי על קצבת פנסיה
04/01/2020 | 01:45
175
שלום, 
בהנחה שבצעת רצף קצבה במהלך השנים -
אם תבצע בסמוך לפרישה את הצעתך , שהיא משיכת חלק הפיצויים בפנסיה - בבצוע חרטה מרצף קצבה , (בהנחה שהמצב הוא לא משיכה שלא כדין),  אזי מלוא הפדיון - המשיכה תתוסף להכנסתך השולית של אותה שנה - ותשלם 47% מס +3% מס יסף על חלק ניכר מהסכום...
( ה35% ניכוי במקור - זה רק מקדמה)
מדרגת מס שולי 35% הינה על הכנסה חודשית מ 20201 עד 42030 שקל.

עדיף להגיע לגיל פרישה למשוך פנסיה גבוהה ממזערית ( 4600 שקל) ולשקול לבצע היוון.  (יש להדגיש - זוהי רק אפשרות  אחת מתוך כמה,  ואינה בגדר המלצה, בהעדר נתונים נוספים... )

מומלץ בחם ללכת ולהתייעץ עם רואה חשבון שהוא מומחה בנושא, לשם תכנון נכון ( הפרשי החיסכון במס יכולים להסתכם במקרה שלך בעשרות אלפי שקלים ומעלה...).

למידע בדבר "פטור ממס בפרישה", ישנם מספר אתרים מתמחים בנושא באינטרנט.
להלן שני מאמרים מאתר שלי שיכולים לעזור לך בבחירתך:

בברכה
מייקל

לצפיה ב-'קרן פנסיה בחברת ביטוח: ניוד'
קרן פנסיה בחברת ביטוח: ניוד
09/12/2019 | 18:08
33
שלום,
צברתי כספים בחברות ביטוח שונות, אצל מעסיקים שונים לקרן פנסיה.
ברצוני לנייד את קרנות הפנסיה משלל חברות הביטוח תחת קורת גג אחת.
מילאתי את הטפסים הדרושים ושלחתי במייל לחברת הביטוח שאליה ברצוני להעביר את קרנות הפנסיה השונות.
החברה הודיעה לי שבקשתי לניוד נדחתה.
התקשרתי לחברת הביטוח שאצלה קרן הפנסיה אותה ברצוני להעביר והודיעו לי שהמעסיק מסרב לשחרר את הכסף שהפקיד
הוא ואני לקרן.
זה חוקי?
מה עלי לעשות כדי לקבל את כספי?
תודה
לצפיה ב-'ביטוח חיים'
ביטוח חיים
05/12/2019 | 15:22
150
האם יש משמעות בביטוח חיים אם אושפזתי לפני 7 חודשים? לאיזו תקופה זה משפיע אם בכלל?

תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ