לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84148,414 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד... 
המידע הנמסר בפורום, הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'חלוקה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים'
חלוקה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים
20/01/2018 | 16:40
3
שלום,
אשמח לקבל ייעוץ כיצד לבצע את החלוקה בין קרן הפנסיה לביטוח המנהלים. קצת פרטים יבשים: רווק ללא ילדים, בתחילת שנות ה-30 לחיי. שכר 22k. בביטוח המנהלים שלי קיים מקדם מובטח.
אשמח לדעת מה השיקוליים עלי לקחת בחשבון בחלוקה, יתרונות וחסרונות וכודומה.

שאלה נוספת על הדרך:
קרן ההשתלמות שלי נמצאת בבית השקעות x עם דמי ניהול של 0.8. לפי אתרים המבצעים השוואות בין הקרנות, הקרן הזו הייתה מהרווחיות ביותר השנה האחרונה.

קיבלתי הצעה לעבור לבית השקעות  y עם דמי ניהול של 0.4. ממה שאני רואה, התשואה שלה בשנה האחרונה הייתה פחות טובה בצורה משמעותית מזו של קרן x. מצד שני, דמי הניהול כאן הם נמוכים יותר. אני מתלבט האם כדאי לי לקבל את ההצעה או להשאיר את המצב כמו שהוא.

כן, ברור לי שאין תחליף לייעוץ פנסיוני מקצועי, אבל אשמח לטיפים והכוונות שיעזרו לי לבחון את הדברים בצורה נכונה יותר.
לצפיה ב-'ויתור על הפקדת פנסיה'
ויתור על הפקדת פנסיה
19/01/2018 | 11:02
13
האם ניתן לותר על הפקדת פנסיה. החוק נוצר לאחר הרבה שנות עבודה שלי בו הוא לא היה, וכעת החסכון לא יוצר קיצבה גבוהה בעת פרישה. 
מעבר לכך נאמר לי לפי סוכן הביטוח שאני לא יכולה להחליט איפה להשקיע את הכספים, כלומר הם יכולים להיות מושקעים גם בחברות שאני לא מעוניינת להשקיע כספים. 
איך ניתן לותר על הפקדה לפנסיה שלא תורמת לי?
לצפיה ב-'שחרור אכ"ע - מעבר מביטוח מנהלים לקופת גמל'
שחרור אכ"ע - מעבר מביטוח מנהלים לקופת גמל
19/01/2018 | 09:17
12
שלום, אני שוקל לסגור את פוליסת ביטוח המנהלים שלי עם מקדם מובטח של 202 ולעבור לקופת גמל ב-IRA בעיקר כדי להוזיל דמי ניהול.
חוץ מההשלכות של ויתור על המקדם המובטח, נאמר לי שיש גם השלכות שכרגע יש לי "שחרור" ואם אני עושה את המעבר לא יהיה לי שחרור.
אני מקבל מסרים סותרים לגבי מהו אותו השחרור מהסוכן שלי, חברים והאינטרנט, מה גם שנראה שיש כמה שחרורים שונים. אשמח שתעזרו לי לעשות סדר.
ממה שאני מבין אבל לא בטוח לגביו: באירוע של אכ"ע, המבוטח מקבל כספים של אכ"ע בקמום המשכורת, אבל התשלומים של אכ"ע נגמרים בגיל הפרישה ואז צריך כספים פנסיוניים מהמדינה או צבירה אישית.
שחרור הוא סעיף בפוליסת אכ"ע של המעסיק שאומר שאם מופעל אכ"ע, אז הפוליסה של אכ"ע בנוסף לתשלום של אכ"ע תפקיד בשם המבוטח כספים פנסיוניים במקום תגמולים ופיצויים שהיו מופקדים על ידי העובד והמעסיק אם העובד היה ממשיך לעבוד. האם זה נכון?
2. לאן הכספים האלו מופקדים - לפוליסה של אכ"ע או למכשירים הפנסיוניים של המבוטח (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים)
3. האם זה סביר וחוקי להתנות הפקדת הכספים במוצר פנסיוני כזה או אחר כמו שנאמר לי? במה זה תלוי?
4. מה אני מחפש בדיוק בפוליסת אכ"ע או במקום אחר כדי לוודא את זה?
5. האם צפויים שינויים רגולטוריים או של השוק באיזור הזה שאמורים להשפיע על ההחלטה שלי?
תודה רבה!
לצפיה ב-'משיכת קרן פיצויים כולל הסכום שאינו פטור ממס'
משיכת קרן פיצויים כולל הסכום שאינו פטור ממס
17/01/2018 | 23:30
2
14
שלום רב,

לצורך מימון תשלום (אחד מיני רבים) על בית, הומלץ לי למשוך את הפיצויים שנצברו עבורי במקום העבודה הקודם. 
רק חצי (בערך) מסכום זה פטור ממס.  
האלטרנטיבה היא לקחת הלוואת גישור למשך שנתיים בתקווה שבזמן הזה אצליח למכור את הדירה בה אני גר כעת. 
מה עולה בגורל הפיצויים עם הגיעי לפנסיה - האם גם אז על חלק נכבד ממנה מוטל מס כבד ?
אם אני מושך את הפיצויים עכשיו, האם תהיה לכך השפעה על הפנסיה החודשית שאקבל החל מגיל 67 ?

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'משיכת קרן פיצויים כולל הסכום שאינו פטור ממס‬'
משיכת קרן פיצויים כולל הסכום שאינו פטור ממס‬
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 16:31
1
20
הי צהלול,

משיכת כספי פיצויים מקטינה את הקצבה לפנסיה ואינה מומלצת.
במידה ותחליט עכשיו או בעתיד למשוך חלק או את כל הפיצויים תמוסה על פי תקרה הנהוגה במס הכנסה וכן תקטין את הפטור ממס בקבלת קצבה בגיל פרישה.
תבדוק גם אפשרות לקחת הלוואה מהקופה ואת הריביות המוצעות לעיתים קרובות הריבית יותר אטרקטיבית מהלוואה בבנק.

בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
20/01/2018 | 08:26
1
לצפיה ב-'הפרשות לביטוח מנהלים'
הפרשות לביטוח מנהלים
18/01/2018 | 08:14
1
10
שלום,
יש לי ביטוח מנהלים כבר משנת 1997 שאליו מופרשים ההפקדות לגמל ופיצויים.
בעבר ההפקדה לגמל הייתה 5% לעובד וגם למעסיק .
החל משנת 2017 הועלו ההפקדות לגמל ל 6.5% עפ"י חוק.
בחברת הביטוח שבה אני מבוטח החליטו על דעת עצמם לפתוח לי תוכנית חדשה לביטוח מנהלים ואת התוספת של 1.5% לגמל שאני והמעביד מפרישים
הם יעבירו לביטוח המנהלים החדש שהוא בתנאים גרועים הרבה יותר מביטוח המנהלים הרגיל שאליו אני מפריש (בביטוח המנהלים החדש אין בכלל מקדם מובטח, ואילו בביטוח המנהלים שלי המקדם מובטח).
האם מותר להם לבצע זאת ?
ומה האפשרויות שעומדות בפניי ?
בברכה
איתן
לצפיה ב-'הפרשות לביטוח מנהלים'
הפרשות לביטוח מנהלים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 16:24
7
איתן היקר,

כפי שציינת בביטוח המנהלים הישן היה מקדם מובטח, בביטוח מנהלים חדש אין מקדם מובטח.

האוצר / חברות הביטוח לא יכולים להרשות לעצמם שהגדלת ההפקדה למרכיב התגמולים יבוצע לאפיקים בהם יש מקדמים ישנים שלא תואמים את גידול תוחלת החיים היום
(בפוליסות הישנות אין אפשרות לבצע גידול באחוזי ההפקדה). לכן פתחו לך פוליסה הפרשית.

בהצלחה !
לצפיה ב-'ביטוח א.כ.ע. חדש בשילוב קרן פנסיה'
ביטוח א.כ.ע. חדש בשילוב קרן פנסיה
16/01/2018 | 22:44
4
17
שלום,
יש ברשותי כיום קרן פנסיה וביטוח מנהלים (כל אחד מהם על כ 50% מהשכר)
וביטוח א.כ.ע ״ישן״ של חברת הביטוח על כל המשכורת.

המליצו לי לעבור לביטוחים החדשים (בעיקר בשל הביטוח לעיסוק הספציפי), אולם נאמר לי שניתן לבטח כך רק עבור החלק מהמשכורת שעליו מופרש ביטוח מנהלים.

האם זה הגיוני? האם יתכן שיש פוליסות אחרות (חברות אחרות) שבהן אין את המגבלה הזו? (הפוליסה המוצעת היא במגדל)
לצפיה ב-'ביטוח א.כ.ע. חדש בשילוב קרן פנסיה'
ביטוח א.כ.ע. חדש בשילוב קרן פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 22:51
33
אכן בכל חברות הביטוח נכון להיום יש מגבלה ברכישת כיסוי לאובדן כושר עבודה החדש  רק עבור החלק מהמשכורת שעליו מופרש ביטוח מנהלים לא ניתן לרכוש על החלק שמופרש לקרן פנסיה.

יש לשקול את צעדייך בזהירות בנושא זה
לצפיה ב-'צריך לבדוק את הנושא יותר לעומק ישנם כמה משתנים שלא כתובים'
צריך לבדוק את הנושא יותר לעומק ישנם כמה משתנים שלא כתובים
17/01/2018 | 20:19
1
7
מה העיסוק שלך?
מה התנאים בא.כ.ע הישן ישנם סעיפים שלא בכל פוליסה מופיעים כמו פרנצ'יזה 
אין מושג של א.כ.ע על כל המשכורת רק על 75% מהשכר 
לגבי הא.כ.ע החדשה ניתן לבטח גם על כל השכר פשוט לפתוח פוליסה חדשה
הנושא של עיסוק ספציפי הוא תלוי בסוג העיסוק לא בכל עיסוק זה נכון
רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי נוסף
לצפיה ב-'הסברים'
הסברים
17/01/2018 | 20:41
39
ידוע שהכיסוי הוא 75% אחוז, אבל בד״כ מדובר ב 75% מהשכר עבורו מופרשים גספים לביטוח מנהלים - כך שבמקרה של קרן פנסייה וביטוח מנהלים ביטוח הא.כ.ע הוא על 75% מהשכר לביטוח מנהלים, והשאר מבוטח דרך קרן הפנסייה.

אני הרחבתי את ביטוח הא.כ.ע גם עבור השכר עבורו יש הפרשות לפנסייה

היום אני רוצה לברר אם קיימת אפשרות לביטוח א.כ.ע ״חדש״ עבור כל המשכורת, כולל החלק של קרן הפנסייה.
לצפיה ב-'כן ניתן'
כן ניתן
17/01/2018 | 22:55
8
זה תלוי ביחסי עובד מעביד אם הכוונה שהמעביד ישלם את תשלום הא.כ.ע פותחים פוליסת מנהלים עבור א.כ.ע בלבד כלומר המעסיק מבצע הפרשה נוספת עבור הכיסוי לפי המותר עד 2.5% מהשכר
נוסף על כך ניתן לרכשו באופן עצמאי את הכיסוי או את ההפרש לשכר זה מוכר לצרכי מס. 
ושוב יש להתייחס לעיסוק שלך אם הוא מה שנקרא צוורון כחול כמו נגרים מכונאים וכו' או לבן כמו מקצועו הייטק משרדיים וכדומה אם הוא לבן הכיסוי בד"כ אוטומאטי מוגדר לעיסוק ספציפי צריך קודם לבדוק את הפוליסה הישנה לא למהר להחליף. נוסף על כך בעיקבות הרפורמה הפרמיות עבור הפוליסות החדשות התייקרו גם את זה יש לקחת בחשבון
לצפיה ב-'משיכת כספי הפנסיה'
משיכת כספי הפנסיה
17/01/2018 | 01:21
1
30
שלום ברשותי קרן פנסיה בסה"כ 100K שקלים לא פעילה
ברצוני למשוך את כל כספים אלו והבנתי שבגלל שאני מושך אותם לפני גיל פרישה
אחוייב במס 35%
אבל אמא שלי חולה ומוכרת כחולה 100% בביטוח לאומי
אני אדם נשוי בעל דירה משלי וכך גם אמי
רציתי לדעת האם אוכל למשוך את כספי הפיצויים ללא לשלם את המס כאשר אמסור את הפרטים של אימי שהיא נכה 100%
לצפיה ב-'משיכת כספי פנסיה'
משיכת כספי פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 20:58
14
היי אורן,

עלייך לגשת למס הכנסה ולבקש פטור בגין המשיכה,
לעיתים מאשרים עקב הוכחת מצב רפואי או כלכלי

בהצלחה !
לצפיה ב-'המשך הפקדה לקרן פנסיה '
המשך הפקדה לקרן פנסיה
17/01/2018 | 05:56
2
20
היי במקום עבודה חדש נאמר לי של קרן הפנסיה יופקד לי כסף רק אחרי חצי שנה האם זה חוקי. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/01/2018 | 20:22
7
אם יש לך או הייתה לך קופה פעילה גם אם לא הופרשו הפקדות אלא הייתה בריסק (תשלום לביטוח בפנסיה) זמני בעת שנכנסת למקום העבודה החדש חובת המעסיק להפריש מהיום הראשון רק שהוא יכול לדחות את ההפרשה עד שלושה חודשים כדי לבחון אם העובד אכן מתאים, באם לא הייתה קופה פעילה אכן חובת ההפשרה היא לאחר חצי שנה
בהצלחה בעבודה החדשה
לצפיה ב-'המשך הפקדה לקרן פנסיה ‬'
המשך הפקדה לקרן פנסיה ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 20:30
10
היי,

במידה שיש על שמך קרן פנסיה פעילה
המעסיק מחוייב להפקיד אחרי 3 חודשי עבודה רטרו על פי חוק.

במידה שאין על שמך קרן פנסיה פעילה
המעסיק רשאי להפקיד אחרי 6 חודשי עבודה (אינו חייב ברטרו)

בהצלחה !
לצפיה ב-'הפקדות לקרן השתלמות '
הפקדות לקרן השתלמות
17/01/2018 | 09:25
1
14
שלום 
יש לי קרן השתלמות נזילה - הגיע אליי נציג של חברה מתחרה ושיכנע אותי לעבור 
מילאתי טפסים והודעתי לכספים אצלנו שאני מעוניין לעבור - זה היה ביולי 
אחכ התחרטתי לא העברתי את הקופה והודעתי לכספים שלא יעבירו את ההפקדות 
פתאום בנובמבר התחילו הפקדות בקופה החדשה עד ששמתי לב ביצעו 2 הפקדות 
כמובן עצרתי את ההפקדות עי המעסיק 
השאלה שלי איך אני לוקח את שתי ההפקדות שבצעו בטעות לאותה קופה נזילה? 
או שהם יהיו נזילים רק בעוד 6 שנים?
תודה 
לצפיה ב-'יש לנייד את הכסף בקופה החדשה לישנה'
יש לנייד את הכסף בקופה החדשה לישנה
17/01/2018 | 20:12
7
הכסף צריך להיות נזיל מכיוון שבניוד ראשון הקופה מקבלת את הוותק של הישנה
צריך לוודא מול החברה של הישנה
לצפיה ב-'המשך הפקדה לקרן השתלמות לאחר החלפת מקום עבודה'
המשך הפקדה לקרן השתלמות לאחר החלפת מקום עבודה
16/01/2018 | 21:47
3
15
שלום ,
ברשותי קרן השתלמות באלטשולר שחם עם וותק של כ 5 שנים אשר המעסיק הפקיד אליה באופן שוטף את ההפרשות החודשיות.
לפני כחודשיים עברתי מקום עבודה, והמעסיק החדש מעוניין להפקיד לי באופן שוטף כספים לקרן ההשתלמות.
פניתי לאלטשולר שחם וביקשתי לברר את הנושא ונאמר לי שמכיוון שעברתי מקום עבודה באמצע השנה, המעסיק החדש לא יוכל להפקיד לאותו החשבון אליו הפקיד המעסיק הקודם ושעלי לפתוח קרן חדשה. שאלתי מדוע לא ניתן להמשיך להפקיד או לאחד את הכספים לקרן החדשה ונאמר לי שזהו החוק.
בנוסף, שאלתי מספר פעמים והובהר לי שהוותק של החשבון החדש עם שם המעסיק החדש הינו וותק חדש והחשבון הנ"ל יהיה נזיל רק בעוד 6 שנים מיום פתיחתו ולא יצבור את הוותק של החשבון הקודם...החשבון הקודם יהיה נזיל עוד שנה.
מבקשת להבין הם כך באמת הדבר ? מה החוק מורה והאם זה כל כך מסובך לעבור מקום עבודה ולהמשיך להפקיד כספים לאותה הקרן מבלי לפגוע בוותק ? נשמע לי לא הכי הגיוני...

אשמח לתשובתכם בנושא..
לצפיה ב-'המשך הפקדה לקרן השתלמות לאחר החלפת מקום עבודה'
המשך הפקדה לקרן השתלמות לאחר החלפת מקום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 22:13
2
17
היי עובדת חדשה,

טכנית המערכות לא תומכות בהפקדה של מעסיק חדש לקרן השתלמות של מעסיק ישן ולכן נפתח חשבון חדש להפקדות.

אם זאת יש מושג שנקרא "השלכת ותק" במידה ויש רצף הפקדות בין המעסיקים ניתן בעת נזילות קופה ותיקה לבצע פדיון כל הצבירה בקופה הצעירה יותר, ראשית יש למשוך את כל הצעירה באמצעות השלכת ותק ואז את הותיקה פדיון מלא או חלקי באישור הקרן
(צריך לדעת שברגע שבוצע משיכה מקרן נזילה יפתח חשבון חדש להפקדות שוטפות והחשבון החדש יתחיל לצבור ותק מחדש)

בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה ושאלת המשך... '
תודה ושאלת המשך...
16/01/2018 | 22:31
1
15
חגית, תודה על התשובה,
ברשותך 2 שאלות המשך :
1. למה הכוונה ברצף הפקדות של שני המעסיקים ? מכיוון שלא היה חשבון מתאים למעסיק החדש  , לא בוצעה ההפקדה הראשונה של המעסיק החדש , האם זה יכול ליצור בעיה ברצף עליו את מדברת ?
2. האם איחוד חשבונות הוא בלתי אפשרי , או תלוי קופה ? הרי הוותק נשמר אז מה ההבדל ?

שוב תודה,
לצפיה ב-'תשובות המשך '
תשובות המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 22:45
11
1.המעסיק יפקיד רטרו ואז יהיה לך רצף בחודשי הפקדה, מומלץ לשלוח לקרן דוח פיזור ההפקדה בגין אילו חודשים.
2.למיטב ידיעתי ברב הקופות בשוק אין איחוד חשבונות בקרנות השתלמות, אין לי תשובה חכמה לענות לך בנושא ההבדל, ככה זה

בכל אופן תתקשרי מחר למחלקת השרות של אלטשולר לוודא את נושא השלכת הותק מהקופה הותיקה לקופה הצעירה ובא לציון גואל
לצפיה ב-'ביטוח חיים וחשד לסוכרת'
ביטוח חיים וחשד לסוכרת
15/01/2018 | 15:16
2
22
לפני ביצוע ביטוח חיים בוצעה בדיקת סקר שבה עלה חשד לסוכרת שנתבקשתי לאמתה. לאור החשד טופלתי ע"י דטאנית. בעת הביטוח הביטוח עניתי בשלילה לשאלה "אם הומלץ לך טיפול תרופתי והנך במעקב רפואי לסוכרת". רק אחרי כשנתיים בוצעו בדיקות, אומתה הסוכרת וקיבלתי טיפול תרופתי.. האם ביטוח החיים שעשיתי תופס משפטית ?
לצפיה ב-'חלילה במקרה של תביעהחברת הביטוח יכולה לטעון שהסתרת ממנה מידע'
חלילה במקרה של תביעהחברת הביטוח יכולה לטעון שהסתרת ממנה מידע
16/01/2018 | 15:05
10
אם היא תוכיח שהיא לא מצרפת לביטוח אנשים סכרתיים אז היא אף תוכל להתנער מן הפוליסה.
יותר סביר זה שהיא תראה שמחולי סכרת היא לוקחת פרמיה שגבוהה ב-X אחוז מהפרמיה הרגילה ואז לפני התשלום למוטבים היא תיקח את הכספים שלא הועברו אליה (כאילו כל השנים שילמת תעריף גבוה יותר).
לצפיה ב-'ביטוח חיים וחשד לסכרת'
ביטוח חיים וחשד לסכרת
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 21:56
8
דליה היקרה,

מצב בעייתי, בעת תביעה חברת הביטוח תטען כי לא היה מענה כנה לשאלה בהצהרת הבריאות, שכן עלה חשד לנושא הסכרת.
ממליצה לערוך חיתום מחדש מול חברת הביטוח או חברת ביטוח מתחרה. כך תדעי בוודאות כי יש כיסוי מלא להסרת ספקות מיותרים "כשיש ספק אין ספק".

בהצלחה !
לצפיה ב-'ביטוח חיים לא פעיל'
ביטוח חיים לא פעיל
15/01/2018 | 08:31
2
21
שלום,
אבי היה מבוטח בביטוח חיים שנים רבות עד גיל 60. הביטוח הופסק לאחר שיצא לפנסיה מוקדמת. כמה שנים לאחר שהפסיק לשלם את הביטוח אבי נפטר. האם ליורשים יש אפשרות לקבל סכום כלשהו, למרות שהביטוח לא היה פעיל כבר כמה שנים או שכל מה ששילם במהלך שנים רבות ירד לטמיון?
לצפיה ב-'ביטוח חיים לא פעיל'
ביטוח חיים לא פעיל
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 21:40
1
20
ראשית משתתפת בצערכם,
לנושא השאלה, הביטוח חיים תקף רק במידה ושולמה פרמיה בעת הארוע המזכה
בתגמולי ביטוח.

לצפיה ב-'ובהמשך לתשובה של חגית,'
ובהמשך לתשובה של חגית,
19/01/2018 | 10:50
3
אם הביטוח הזה, שאינו פעיל,  כלל גם צבירת כספים לחסכון, ויש לפוליסה (שאינה פעילה) ערך כספי - אז המוטבים הרשומים (או היורשים החוקיים) זכאים לקבל את כספי החסכון.
אם הביטוח היה ריסק בלבד, כלומר: רק ביטוח  ללא חסכון - אז אין תגמול.
לצפיה ב-'הפקדות כעצמאי לקרן פנסיה'
הפקדות כעצמאי לקרן פנסיה
16/01/2018 | 20:56
1
12
שלום לכם,

במהלך שנות עבודתי (אני שכיר בכל תקופת העסקתי), כאשר לא הופקד לקרן הפנסיה שלי תגמולים מהמעסיק (כיוון שנפתח לי ביטוח מנהלים), המשכתי הפקדות עצמאיות.

מספר שאלות:
1. האם על משיכת הקרן בלבד גם יחול מיסוי?
2. הבנתי שאני זכאי לקבל הקלות במס על הפקדות אלו (הפקדה שנמשכה כ- 36 חודשים)- האם ניתן לעשות זאת לבד או שצריך לגשת למישהו שיעשה זאת עבורי.

תודה מראש
יניב
לצפיה ב-'הפקדות כעצמאי לקרן הפנסיה'
הפקדות כעצמאי לקרן הפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 21:26
9
היי יניב,

אני מבינה שהמעסיק הפקיד את התגמולים ואת הפיצויים לביטוח מנהלים
ואתה ביצעת הפקדות לקרן פנסיה במעמד עצמאי.

1.כן, יש מיסוי על משיכת התגמולים שהופקדו לקרן הפנסיה / ביטוח מנהלים
2.הטבות במס ניתן לקבל ע"י הגשת דוח למס הכנסה, ניתן לבצע עצמאית מול רשויות המס, מומלץ לבדוק ולהעזר ביועץ מס / רואה חשבון.

בהצלחה !
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה'
הפרשה לפנסיה
15/01/2018 | 11:18
1
25
שלום,
אני עובד בבוקר בעבודה קבועה אשר מפרישה לי פנסיה.
בערב אני עובד בעוד מקום כתוספת הכנסה.
בעבודת ערב אני לא עובד הרבה שעות והשכר יוצר לי מזערי.
אני מבין שיש חובה לשלם מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות.
אך פנסיה אני לא מעוניין שיורידו לי.
האם יש אפשרות לוותר מראש על הפנסיה מתוך בחירה?
לצפיה ב-'אין אפשרות לוותר על הפקדה לפנסיה '
אין אפשרות לוותר על הפקדה לפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 21:19
7
היי אורי,

לא ניתן לוותר על זכותך לביטוח פנסיוני
ואינך יכול למנוע את ניכוי חלק העובד בהפקדות מתוך השכר
גם אם מדובר במשרה שנייה כתוספת הכנסה, המעסיק מחוייב להפקיד.

בהצלחה !
לצפיה ב-'פנסיה ללא ביטוח - יש דבר כזה?'
פנסיה ללא ביטוח - יש דבר כזה?
14/01/2018 | 21:28
1
28
מאז שהפסקתי לעבוד כשכירה מצבי הרפואי הורע. כיוון שמאז הפסקת העבודה האחרונה לא הפקדתי כספים לפנסיה תקופה ארוכה, אינני מוגדרת עמיתה פעילה. כרגע אני עצמאית ומכח החוק עלי להפקיד לפנסיה, והקרן דורשת הצהרת בריאות כתנאי להפקדה.

הבעיות הרפואיות שלי מורכבות ומפורטות, ואני לא מעוניינת להעביר לזרים מידע לגביהן, ולכן מעדיפה לוותר על תהליך החיתום לחלוטין.

האם יש קרן פנסיה שניתן להצטרף אליה ללא כיסוי ביטוחי וללא הצהרת בריאות (פשוט כסף שממתין לפרישה) רק כדי לקיים את חובת ההפקדה על פי חוק, ובד בבד לשמור על הסודיות הרפואית שלי? כאמור איני מעוניינת בביטוח ונוכח רמת ההכנסה שלי כרגע זה גם לא משנה. רק פנסיה נטו ללא שום כיסוי ביטוחי וללא חיתום רפואי, כדי לקיים את דרישות החוק ותו לא.

אודה מאוד למידע לגבי קרן כזאת אם קיימת, וכיצד יוצרים עימה קשר.

תודה מראש
לצפיה ב-'בהחלט, יש אופציה כזו'
בהחלט, יש אופציה כזו
15/01/2018 | 08:57
17
וקוראים לה "קופת גמל".
בקופת גמל אין כיסוי ביטוחי ולכן לא נדרשת הצהרת בריאות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'פוליסת ביטוח מנהלים'
פוליסת ביטוח מנהלים
14/01/2018 | 18:24
1
30
שלום,
יש לי פוליסת בונוס התמדה של הראל משנת 2006.
אני משלמת 7% מההפקדה ומהצבירה 1.4%.
זה ממש המון.
הסוכן ביטוח אמר שהראל טוענים שלא ניתן לקבל הנחה בהפקדה ובצבירה בגלל סוג הפוליסה ספציפי.
האם יש מה לעשות? האם אפשר לשנות פוליסה?
לצפיה ב-'קשה מאוד לתת תשובה על פי הנתונים שכתבת'
קשה מאוד לתת תשובה על פי הנתונים שכתבת
14/01/2018 | 21:15
12
ולכן אני ממליץ לך ללכת לקבל ייעוץ פרטני אצל בעל מקצוע (יועץ או סוכן ביטוח).
אני למשל עשוי לתת לך תשובה שונה אם יש לך 50,000 ש"ח צבירה או 600,000 ש"ח צבירה.
כנ"ל התשובה היתה שונה אם את בת 35 או בת 60.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ויתור על שמירת רציפות כדי שכל אחוזי הפנסיה יהיו מהעירייה'
ויתור על שמירת רציפות כדי שכל אחוזי הפנסיה יהיו מהעירייה
13/01/2018 | 08:17
1
26
אני עובדת ברשות מקומית כ-26 שנים (פנסיה תקציבית) . שוקלת פרישה מוקדמת מהעבודה. אני בת 55, מסתבר, שהחתימו אותי בשנת 1992 , מועד תחילת עבודתי בעירייה על טופס "אישור לשמירת רציפות זכויות פנסיה של העובדים משירות ברשות מקומית למוסד, הועבר מקרן מבטחים בע"מ לעירייה. כשבדקתי אפשרות לצאת לפרישה מוקדמת , חשבתי לתומי , שאחוזי הפנסיה יחושבו לי מאז שהתחלתי לעבוד בעירייה 26 שנות עבודה 2018 – 1992 . אך נאמר לי שמכיוון שחתמתי על טופס שמירת זכויות, רק משנת 1993 יחשבו לי את אחוזי הפנסיה. דהיינו במקום 26 שנות ותק כפול 2 אחוז יחשבו לי רק 25 שנות ותק כפול 2 אחוז. הוצע לי לוותר על שמירת זכויות פנסיה בקרן מבטחים ותיקה, כדי שאחוזי הפרישה יוגדלו. איך עושים את זאת? למי אני פונה בבקשה? והאם באמת כדאי לי לוותר על רציפות זכויות פנסיה כדי שאוכל לקבל בחישוב 26 שנות ותק ? אגב טופס שמירת זכויות פנסיה התייחסו לשנים 12/80- 5/83 ו 11/91 – 5/93 לסירוגין. מהו היתרון/ אם קיים בכלל בשמירת רציפות זכויות פנסיה במקרה שלי?
רב תודות.
זיוה
לצפיה ב-'ליווי פרישה '
ליווי פרישה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 17:43
20
זיוה היקרה,

המקרה שלך ייחודי ומורכב, ממליצה מאוד לשלם כמה שקלים
ולהיפגש עם יועץ פרישה בלתי תלוי לקבל את ההמלצה הטובה ביותר עבורך,
בפגישה זו יתייחסו גם למצבך המשפחתי / בריאותי / כלכלי וכו'

בהצלחה !
לצפיה ב-'הפקדה לקרן הפנסיה כעצמאית'
הפקדה לקרן הפנסיה כעצמאית
14/01/2018 | 13:48
1
23
שלום,

אני עצמאית עם הכנסות נמוכות (רווח העסק הוא פחות מ - 30,000 ש"ח בשנה) וכן מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי (לא מהפנסיה).

1. האם אני צריכה להפקיד לפנסיה?

2. אם כן - האם אני צריכה להפקיד בהתאם לרווח העסק בלבד, או שגם להביא בחשבון את קצבת הנכות לעניין גובה ההכנסה? כלומר, לפי ההכנסה מעבודה או ההכנסה בכלל?

תודה רבה
לצפיה ב-'הפקדה לקרן הפנסיה כעצמאית'
הפקדה לקרן הפנסיה כעצמאית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 17:36
14
היי לימור,

המחוקק קבע מדרגות הפקדה לפנסיה ויש חובת הפקדה,
ממליצה להתייעץ עם יועץ מס / רואה חשבון לנושא החישוב שכן ההכנסה שלך נמוכה

מצ"ב קישור לטבלת המדרגות

בהצלחה !
לצפיה ב-'חיתום רפואי במעבר משכירה לעצמאית'
חיתום רפואי במעבר משכירה לעצמאית
14/01/2018 | 16:19
1
13
יש לי קרן פנסיה שהועברו לה כספים במשך שנים כשהייתי שכירה, וכעת הפכתי לעצמאית - מה התהליך של הפקדת הכספים לקרן כעצמאית? אני צריכה להירשם מחדש כעצמאית או שיש משהו פשוט יותר? האם יידרש חיתום רפואי? תודה רבה
לצפיה ב-'קרן פנסיה מעבר משכיר לעצמאית'
קרן פנסיה מעבר משכיר לעצמאית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 17:27
10
היי עינב,
יש לעדכן מול קרן הפנסיה על עזיבת עבודה ושחרור הקרן אלייך,
יש לבצע עדכון אמצעי תשלום להמשך הפקדות שוטפות כעצמאית,
אין צורך לפתוח קרן חדשה, מפקידים לנוכחית,
אין חיתום רפואי במעבר משכיר לעצמאי עד שכר שדווח כשכירה.

בהצלחה !!!!
לצפיה ב-'ביטוחים פנסיונים במגדל - ללא סוכן'
ביטוחים פנסיונים במגדל - ללא סוכן
13/01/2018 | 01:21
2
31
שלום,  לאחרונה פנו אלי מחברת מגדל בכדי להעביר את הביטוחים הפנסיונים אליהם ללא סוכן אלא אם כן מול מנהל תיק לקוחות שהוא שכיר מטעם החברה. 

להלן הנתונים: 
קרן פנסיה (50% מהשכר) 
קיים: הראל - ד"נ שנתיים: 3%, ד"נ על הפקדות: 0.2%
מוצע: מגדל - ד"נ שנתיים 0.19, ד"נ על הפקדות: 0.9%

ביטוח מנהלים - מקדם מובטח תוכנית ישנה (50% מהשכר)
קיים: כלל - ד"נ 1.4%, תשלום חודשי של כ-70 שקלים לביטוח חיים עבור כחצי מליון שקל פיצוי
מוצע: אין (הערה: אי אפשר לקבל מקדם מובטח יותר) אבל הציעו להעביר אליהם את סעיף ביטוח החיים בתמורה ל 108 שח בהתחלה (לאחר 15 שנים המחיר מתקבע)  עבור סכום ביטוח של 1 מליון. 

קרן השתלמות
קיים: אלטשולר - ד"נ שנתיים 0.8%
מוצע: מגדל -  ד"נ שנתיים 0.4%

קופת גמל להשקעה
קיים: ילין לפידות- ד"נ שנתיים 0.9%, מסלול 20-80 או 30-70
מוצע: מגדל - ד"נ שנתיים 0.65, מסלול 100% מניות (כי זו תוכנית חדשה שיש בה מעט כסף בשלב התחלתי) 

רציתי לקבל את עצתכם לפני שאני מחליט אם להעביר את הכל/חלק או לא להעביר בכלל. 

תודה
לצפיה ב-'לדעתי... (גילוי נאות - אני סוכן ביטוח)'
לדעתי... (גילוי נאות - אני סוכן ביטוח)
13/01/2018 | 18:37
22
באופן עקרוני אני לא רואה הגיון בלעבוד ישירות מול החברות השונות. ברגע האמת כשתצטרך עזרה מי שייצג אותך מול החברה זה הסוכן שאיתו אתה עובד. אותו מנהל תיק שהוא שכיר של החברה יכול להבטיח לך יופי של הבטחות אבל אתה לא באמת מאמין שהוא יהיה בתפקיד שלו גם בעוד שנה או שנתיים.
לגבי המוצרים שציינת -
  1. אני אפילו לא בטוח שהציעו לך הצעה שהיא יותר זולה (תלוי כמובן בצבירה שיש לך ובגובה ההפקדה). לדעתי להראל יש תשואות יותר טובות.
  2. יש הגיון. באופן כללי אני לא אוהב ריסקים שהם בתוך ביטוח מנהלים ויש הגיון להוציא אותם.
  3. (רלוונטי גם ל-4) - אתה נמצא בשתי הקופות שהן המובילות בשוק מבחינת תשואות (אלטשולר וילין לפידות). אני אומר שעל מוצר איכותי כדאי ורצוי לשלם יותר.
כמובן שיש לזכור שכל מה שכתבתי זאת התייחסות כללית מבלי להכיר את הנתונים שלך (למשל - גובה שכר, מצב משפחתי...). רצוי ומומלץ לשבת עם בעל רשיון וזאת על מנת לתת לך ייעוץ והכוונה יותר מדוייקים.

בהצלחה!
עדי נאמן
לצפיה ב-'תזכור כי מרגע זה...'
תזכור כי מרגע זה...
14/01/2018 | 10:47
38
על פי חוק רק ייעוץ פנסיוני הוא אוביקטיבי, אבל גם סוכן ביטוח מקצועי מחפש את הטוב ביותר ללקוח בין חברות הביטוח שהוא עובד מולן ולרוב זה הרבה יותר מאחת.

ברגע שאתה עובד באופן ישיר, אתה מאבד את האדם שבכל זאת יסתכל ימינה וזמאלה לראות מה קורה בחברות אחרות ויוכל להציע לך דברים מתחרים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו