לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'עצמאות ועקשנות בגיל (כמעט) 3'
עצמאות ועקשנות בגיל (כמעט) 3
25/04/2017 | 12:41
6
162
הקטנה שלי מאד דעתנית, ורוצה הכל ל-ב-ד. אנחנו עמוק בתוך הגמילה וכל הזמן מתלבשים ומתפשטים. הבוקר לבשה לבד תחתונים ומכנסיים, וגם נעלה נעליים, אחרי שישבה נצח על הסיר (אבל הקקי סרב לצאת).
הגענו לגן עם מכנסיים הפוכים (הפתק מקדימה) ונעל שמאל על רגל ימין ולהפך. היא דחתה את כל נסיונות התיווך והעזרה שלי ואני כבר ממש מיהרתי לצאת.
הגננת אמרה שעשיתי טוב ושלא כדאי לבלום את הדחף שלה לעצמאות. הגדולים למדו להתלבש בגיל הרבה יותר מאוחר.
הייתן מתערבות או מניחות לה להתלבש כמידת יכולתה?
ולגבי הסיר בזמן הלחוץ של הבוקר - מקימות אותה אחרי פרק זמן מסויים או מניחות לה לשבת את מלוא הזמן? היא לרוב עושה אחה"צ וזה באמת לוקח זמן.
לצפיה ב-'אני מחמיאה לה על ההתלבשות'
אני מחמיאה לה על ההתלבשות
25/04/2017 | 12:55
114
ואומרת משהו כמו "כל הכבוד! התלבשת לבד! רק בטעות לבשת את החולצה הפוך, בואי אני אראה לך איך לסובב אותה" וגם מוסיפה טיפים, אם יש, לגבי איך לדעת באיזה כיוון לובשים את הפריט (התווית מאחורה, וכו').
ברוב המקרים זה מתקבל בהבנה, אבל כמובן הפנייה צריכה להיעשות בצורה מאוד עדינה ואסטרטגית וגם כך שזה גם עדיין ייחשב שהיא "התלבשה לבדה".

אגב, אחת הבנות שלי נהגה להתעקש, בפעמים שבהן בטעות לבשה את החולצה הפוך, שהיא מעדיפה ללכת עם חולצה הפוכה ויותר נעים לה כך ואכן הלכה כך לגן. האחרות לא התעקשו.

לגבי הסיר - וואלה, תמיד הייתה לי בעייה הפוכה - לשכנע אותן להישאר יותר זמן על הסיר/בשירותים כדי לראות אם יש להן משהו, ולא להקים אותן כי הן נשארות יותר מדי זמן. אישית נראה לי שהייתי מניחה לה לשבת את מלוא הזמן, ומביאה את זה בחשבון בתכנון הלו"ז שלה (שעת קימה וכו').

לצפיה ב-'לא הייתי נכנסת לויכוחים'
לא הייתי נכנסת לויכוחים
25/04/2017 | 12:57
92
הילדים שלנו הלכו לא אחת לגן עם נעליים הפוכות, מכנסיים הפוכים ועוד. 
גיליתי שבבוקר אין לי סבלנות ויכולת לנהל ויכוחים, ולכן אני מאפשרת להם כמה שיותר עצמאות בביצוע המשימות של הבוקר על מנת כמה שיותר מהר לצאת מהבית. הגבולות שלי עוברים בבחירת בגדים לא מתאימים (לבוש קיצי בחורף ולהפך או בגדים חגיגיים ביום חול) וכמובן ב"הימרחות" בביצוע המשימות או במשחק במקום ביצוע המשימות שאני מבהירה שלא ניתן לעשות בבוקר בגלל שצריכים לצאת מהבית ולא לאחר. כמובן שאם הם שואלים אותי או מבקשים עזרה אני עונה או עוזרת. לדעתי זה דבר חשוב לעודד את העצמאות, במיוחד בדברים שבהם הטעויות הן כאלו שאפשר לחיות איתן. 
לגבי הסיר או כל דרך אחרת למשיכת זמן בבוקר, אני קוטעת את זה. מסבירה שאני צריכה להגיע לעבודה בזמן, ואם יהיה לך קקי אחר כך תוכלי להשתמש בסיר/ בשירותים בגן. 
לצפיה ב-'אני הייתי מפנה את תשומת לבה לבלבול ומציעה לתקן'
אני הייתי מפנה את תשומת לבה לבלבול ומציעה לתקן
25/04/2017 | 13:15
92
כלומר הייתי אומרת ששמתי לב שהמכנסיים שלה הפוכים והאם היא רוצה שאני אסביר לה איך מסובבים או שהיתה רוצה עזרה בזה. אם כן סבבה אם לא אז לא. החלטה שלה. לגבי הסיר אני מניחה שהייתי מגבילה אם אני חייבת לצאת ולא מגבילה אם אני גמישה מספיק. אם צריך להגביל אפשר לקנות שעון חול או כזה טיימר של ביצים ולקבוע שכל בוקר יושבים על הסיר במשך X זמן ושזה לא יהיה שאת מקימה אותה אלא שזה כלל בבית שיושבים על הסיר X זמן וכשהשעון מצלצל קמים. אם לא הצלחנו לעשות בסיר בבית אז מזכירה שיש שירותים בגן.
לצפיה ב-'אני מעודדת על העצמאות ובמקרים שלובשים פחות נכון אני'
אני מעודדת על העצמאות ובמקרים שלובשים פחות נכון אני
25/04/2017 | 20:32
78
מציעה להראות איך יכול להיות יותר נוח (על מנת שהתוית לא תגרד בגרון/הנעליים יהיו נוחות יותר...)...אם הוא מקבל אני מראה אם לא אז עוזבת אותו...אחר הצהריים שיש יותר זמן אני לפעמים מלמדת אותו שיטות ללבישת החולצה/מכנסיים/נעליים בצורה נכונה יותר או מבקשת מהגננת בגן לתקן אותו - כשיש יותר פניות לכך.
לגבי הסיר - אם מדובר בדרך למשוך זמן (ממה שכתבת זה פחות נראה לי העניין במקרה שלך...) אז באמת הייתי מגבילה כמו שכתבו לך. אם לא מדובר בדרך למשוך זמן פשוט ל"תפוקה" לוקח זמן לצאת (מוכר מאד...) - הייתי מאפשרת את מלוא הזמן אך מושיבה בשירותים כמה שיותר מוקדם על מנת לנסות שלא לעכב את כל סידורי הבוקר.
לצפיה ב-'השנקל שלי '
השנקל שלי
25/04/2017 | 21:13
94
לגבי הבגדים, מה שנקרא, שיבושם לה. כלומר, לבשה הפוך והתעקשה, אז שככה תצא. נזק לא יקרה והפדיחה לא ממש מפדחת. יכולה לומר לך ששלי יצא פעמיים עם פיג'מה לגן כי סירב להתלבש ואחרי 2 הזהרות ובקשות פשוט נשאר עם פיג'מה. אני מניחה שבשלב מסוים איזו חברה/ילד/ה יעירו לה ואולי זה יזיז לה ואולי לא  בכל אופן, הייתי מורידה את הקרבב הזה מסדר הבוקר. 

לגבי הסיר, מכירה מעט מאד אנשים שאשכרה עושים  על הבוקר. אם אינני טועה זה קשור לזה שהגוף במנוחה ואז המעיים לוקח להם זמן והם צריכים את התזוזה כדי שה  יצא. שוב, מעידה על עצמי וגם על הגדול שחוץ מפיפי בבוקר, כלום.
הייתי מניחה לה גם בזה. תני לה לשבת כמה דקות, שתעשה את פיפי הבוקר מיד אחרי שקמה ויאללה לגן. אם תצטרך תעשה בגן או באמת אחה"צ. היא כבר בגיל כזה שיש ילדים שעושים רק פעם ביום ומשאירים את זה לבית. 
לדעתי היא פשוט צריכה את הזמן שלה ובגן יש זמן ואחה"צ יש זמן. 

המון בהצלחה, גיל מתאגר (לא אוהבת לקורא לזה האיום, רק מאתגר) יותר מגיל 2 אבל מקסים לגמרי עם העצמאות והדעתנות ובכלל, זה שהם לכיוון ילד מאשר פעוט. 
לצפיה ב-'בגדים אני לא מתעקשת'
בגדים אני לא מתעקשת
26/04/2017 | 12:35
82
כלומר, מעירה, בד"כ הוא רוצה להפוך לבד. לפעמים הוא מתעקש שהוא רוצה ללבוש הפוך - שיעשה מה שבא לו.
עם נעליים אני יותר מתעקשת כי נראה לי לא בריא ולא נוח לנעול הפוך.

לגבי הסיר - גם הבן שלי לפעמים נזכר שהוא צריך קקי בדיוק לפני שיוצאים... אצלו זה גם לא סתם. אז מתבאסים ומאחרים...
לצפיה ב-'גן עריה הגשת ערעור'
גן עריה הגשת ערעור
23/04/2017 | 08:28
19
243
בשנה הבאה בן שלי הולך לגן עריה. לפי החלוקה לאזורים, אנחנו שייכים לגן שנמצא 20 דקות הליכה מהבית ומבית הספר, במקום הגן שנמצא 5 דקות מאיתנו וצמוד לבית ספר. קשה לי לפזר ולאסוף את כולם ממקומות שונים. הגשתי ערעור, ואמרו לי שאין מקום. שהרבה במצבי, וזה נכון. אין הרבה כמוני שגרים ליד בית הספר והגן השני, אבל יש הרבה שיש להם ילדים גם בגן, גם בבית ספר וגם בגן פרטי. ככה שאני באמת לא מיוחדת.
הייתי במועצה, ממש התחננתי. לא עזר.
יש מה לעשות או אבוד לחלוטין?
כמובן שביקשתי שאם מישהו משנה את דעתו ברגע האחרון ( כי זה גן של 3-4 אז אולי לא כולם בסוף ישלחו את בני השלוש) שיודיעו לי. היא אמרה שגם זה יש הרבה שביקשו. 
לצפיה ב-'אולי...'
אולי...
23/04/2017 | 09:33
4
138
אם ישנה איזשהי סיבה בריאותית/ רגשית בגללה עדיף שהילד יהיה בגן הקרוב (למשל גן שבנוי בצורה מתאימה יותר/ חבר קרוב/ בעיה בריאותית אחרת - אצילנו יש ילדה שיש לה צליאק ולאמא שלה היה חשוב שהגן יהיה קרוב הבייתה כי היא מביאה לה את כל הארוחות מדי יום) - כמובן שעדיף שהסיבה תהיה מגובה במסמכים מהגננת הקודמת (אם בעיה רגשית למשל), מטפל בילדים/ רופא...וכמובן שאם את בקשר רציף עם העירייה ו"פתאום" תציפי בעיה זה יכול להראות קצת מוזר - אבל אם יש משהו כזה בנוסף לסיבה הטכנית - שווה לנסות...
יש עוד דרך - הפרוטקציה... פחות נחמד...אבל בכנות - אם הייתה לי לא הייתי מהססת...
לצפיה ב-'אין פרוטקציה '
אין פרוטקציה
23/04/2017 | 11:33
3
113
וגם בעיה רפואית או נפשית אין.
לצפיה ב-'אז אולי רק להמשיךלפנות בעקביות תוך הגשת ערעור'
אז אולי רק להמשיךלפנות בעקביות תוך הגשת ערעור
23/04/2017 | 12:29
2
24
לצפיה ב-'לא, הגשתי את הערעור בזמן'
לא, הגשתי את הערעור בזמן
23/04/2017 | 12:49
1
93
היא רק אמרה שאין סיכוי. לכן חשבתי לנסות עד שיש תשובה רשמית.
הגיוני שאחרי חודש לשאול אם יש חדש? או שזה רק יעצבן?
לצפיה ב-'כאמא שמכירה את עניין הקרבה אענה לך שהגיוני לקרצץ גם על בסיס'
כאמא שמכירה את עניין הקרבה אענה לך שהגיוני לקרצץ גם על בסיס
23/04/2017 | 15:28
106
יומי...אני מניחה שלו הייתי עובדת עירייה תשובתי הייתה שונה כי זה מעצבן - נסי לנדנד בחינניות...ואולי באמת כמי שהציעו מטה לכתוב מכתב נוסף ואז שוב ושוב ושוב ושוב לבקש/ להתחנן/ להציק...גם אצילנו באיזור כמו שכתבו לך מטה - לפעמים זו הדרך שעובדת...
לצפיה ב-'אם זה מועצה קטנה אולי אפשר לדבר, להסביר'
אם זה מועצה קטנה אולי אפשר לדבר, להסביר
23/04/2017 | 13:10
7
138
אצלנו שזו עיר אין שום הקשבה, חברה שלי ניסתה לערער מליון פעם. לא התקבל הערעור שלה, והבת נכנסה לגן שונה מכולם בלי אף חבר סתם כי ככה לא נשאר מקום.
מצד שני היתה אישה שהתעקשה והביאה איזה פרוטקציה ממישהו שעובד בעירייה ובסוף כן אישרו לה לשים את הבן שלה בגן למרות שהוא בכלל משכונה אחרת!
שמעתי שערעורים בערים אחרות מתקבלים. אצלנו בקושי.
לצפיה ב-'מה מעצבן?'
מה מעצבן?
23/04/2017 | 13:32
6
138
ששנה שעברה שקלתי לשלוח אותו, הגשנו ערעור והוא התקבל. אבל היה נראה לי נכון להשאיר אותו עוד שנה בגן פרטי, בגללו ובגללי. ועוד אמרתי לבעלי שאשתגע אם השנה לא יהיה מקום אחרי שאישרו בשנה שעברה. והינה זה קורה ��
וניסיתי לדבר, באתי עם הקטנים, שירחמו עלי. לא עזר.
לצפיה ב-'אין רחמים בעירייה מותק'
אין רחמים בעירייה מותק
23/04/2017 | 13:34
5
140
זו עירייה.
זה ה- מוסד ללא רחמים.
זה בכלל לא אנשים שעובדים שם אלא רובוטים רשעים.
לצפיה ב-'��'
��
23/04/2017 | 13:35
4
28
לצפיה ב-'אני הייתי מנסחת מכתב נוסף לאדם הכי בכיר בהיררכיית קבלת '
אני הייתי מנסחת מכתב נוסף לאדם הכי בכיר בהיררכיית קבלת
23/04/2017 | 13:44
3
105
ההחלטות.
נכון שיש הרבה כמוך, נכון שלכולם יהיה נוח יותר לאסוף ולפזר מאותה נקודה, וגם נכון שהרבה הגישו ערעורים ונדחו, והרבה באו להתחנן פנים אל פנים (ונדחו שוב) - אבל ממש לא כל אחד טורח לכתוב מכתב שני ולנסות ולהילחם בבירוקרטיה.
יצא לי כמה פעמים לאורך חיי לעמוד בנקודה של מי שמתעקשת על עניין בירוקרטי מול מערכת לא גמישה, ולמצוא בכל זאת ועל אף הנהלים והתקנים אוזן קשבת.
אין לך מה להפסיד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אנסה לכתוב למנהלת מחלקת חינוך '
אנסה לכתוב למנהלת מחלקת חינוך
23/04/2017 | 13:53
2
91
רעיון טוב, תודה. אגב, מספיק לכתוב או גם לקבוע פגישה?
לצפיה ב-'אני בדרך כלל כותבת ונותנת למילים לדבר בשמי'
אני בדרך כלל כותבת ונותנת למילים לדבר בשמי
23/04/2017 | 14:14
97
המכתב צריך להיות רשמי ומאורגן, עם הפניה לתכתובת הקודמת (הקבלה לגן המרוחק, הערעור, דחיית הערעור), כולל תאריכים (אני נוהגת לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים) - ואז הפנייה האישית שלך (לפנים משורת הדין, בשל מורכבות המצב המשפחתי וכיוצא באלה).
אגב, אם תרצי אשמח לעזור לך בניסוח - את מוזמנת לכתוב לי באופן פרטי.
לצפיה ב-'לי המליצו להתקשר במקום לשלוח אימייל או מכתב,'
לי המליצו להתקשר במקום לשלוח אימייל או מכתב,
23/04/2017 | 14:34
93
ובמקרה שלי הערעור באמת התקבל.

אבל במקרה שלי המטרה לא הייתה להיכנס לגן אחד ספציפי אלא לעבור מגן אחר - בשני הגנים שציינתי כעדיפים מבחינתי (בגלל מרחק, כולל מרחק מבית הספר) לא היה מקום, אבל כן היה מקום בגן אחר, ואליו שובצנו (והוא הרבה יותר קרוב לבית מאשר הגן הראשון). אני לא יודעת אם באמת לא היה מקום בגנים האחרים או שהמטרה היא שבערעור לא תקבל בדיוק מה שאתה מבקש כדי לא לתת תמריץ לאנשים לערער, אבל אם יש אופציות אחרות לגנים קרובים אליכם או אל בית הספר שגם יהיו לך נוחים פרט לגן הספציפי - אולי יעזור אם תתני כמה אפשרויות (ואז אולי תקבלי אפשרות אחרת, כמו שאני קיבלתי - אבל לא את הגן המקורי ששובצתם אליו שאולי בעייתי לך יותר).
לצפיה ב-'להתחנן עוד, ועוד, ושוב, ואז עוד הרבה'
להתחנן עוד, ועוד, ושוב, ואז עוד הרבה
23/04/2017 | 15:04
92
אם את רוצה גן באזור רישום שונה זאת בעיה. בעירייה לשעבר שלנו (הוד השרון) נעמדו על הרגליים האחוריות גם כשהצעתי לבוא שלובת זרועות עם מישהו, אבל בכל זאת:
תפרסמי בקבוצת הפייסבוק המקומית - אולי מישהו קיבל שיבוץ לגן שאת רוצה ורוצה להחליף לגן שאתם קיבלתם. אם כן, תבואו יד ביד לעירייה ותתחננו ביחד.
מניסיוני, אין להם שום יכולת ו/או רצון לעקוב אחרי הבקשות לשינויים, כך שגם אם 5 דקות לפנייך הגיע מישהו וביקש לעבור מגן א לגן ב, ואת הגעת 5 דקות אח"כ וביקשת לעברור מגן ב לגן א, אין להם שום יכולת לעשות את ההצלבה ולחבר את שני הנתונים האלה.
מכיוון שאין להם שום יכולת כזו, הסיכוי היחיד להיחרת בתודעתם הוא להיות הנודניקית שמתייצבת כל יום. מי שנמצא בתודעה במקרה ברגע בו מתאפשר מעבר הוא מי שזוכה.
גם לכתוב מכתבים לכל הדרגים ולהתקשר.
אצלנו היו גם מי שאיימו בתביעות. לצערי הרב, אני מבינה גם את הצד של המערכת, אז מבינה, אבל שונאת שונאת שונאת שונאת את הבירוקרטיה המייגעת הזו. מתעבת ממש בסופו של דבר זה עניין של רצון טוב, ולגיע לאדם שמוכן להפעיל קצת גמישות.
בהצלחה

לצפיה ב-'הייתי שוב, התחננתי'
הייתי שוב, התחננתי
24/04/2017 | 16:17
4
119
לא יעזור, היא אמרה שהגן מפוצץ. שאפילו אם מישהו יעזוב, לא בטוח שישימו עוד ילד במקומו. כי רוצים איזון בין הגנים.
לבן שלי יש חבר מהגן, וגם שם האמא מבקשת את הגן הזה, קיבלה אותה התשובה. היא שוקלת לשים אותו בגן באותה חצר שהוא גן טרום חובה חובה (הגן שאני רוצה הוא טרום טרום וטרום). הילד יהיה בן 4 שנים וחודש. שזה אומר בקושי באמצע של השנתות. קטן מאד פיזית. קוגניטיבית נראה לי בסדר, אבל לא גאון על. די ביישן ולוקח לו זמן להיפתח, לי נראה מאד בטוח בעצמו אך הגננת טוענת שהוא לא מהחזקים. כן מרגיש בטוח עם הגדולים, כי יש לו אחים גדולים, אבל בגן התחבר דווקא לילד הכי צעיר.
בקיצור, נראה לי טעות לשלוח אותו לגן עם ילדים שכולם גדולים ממנו, חלקם בחודשיים אך רובם בשנה. מצד שני, יהיה שנתיים באותו הגן במקום לשנות את הגן אחרי שנה (אחרי שנה, יעבור לאשכול הגנים הזה, שקרוב לבית). וכמובן שנוחות לוגיסטית בשבילי.
אגב, מנחשת שבגן של הצעירים יש שתי סייעות ובגדולים רק אחת, נכון? סייעת נוספת זה בגלל בני 3 בלבד, נכון?
לצפיה ב-'לא בכל הגנים של בני 3 יש שתי סייעות'
לא בכל הגנים של בני 3 יש שתי סייעות
25/04/2017 | 13:11
3
71
אבל בכל מקרה כן, בגן שהוא טרום + חובה יהיו רק גננת וסייעת.
אם הבן שלך בן 4 ומיועד לטרום אז אני אישית בהעדפה שלי אוהבת לשים עם גדולים ולא עם קטנים. ברור שיש לזה גם הרבה חסרונות, אבל בדרך כלל הילדים שלי התקדמו יותר עם הגדולים. ולהיות שנתיים באותו גן אם יש שם צוות טוב זה מצוין בעיני. (לא אמרת כלום על הצוות בגן, את יודעת משהו על הגננת?) אם הילד גמול ולא סובל מבעיות מיוחדות אלא "רק" מצעירי השנתון, אני לא הייתי מהססת להכניס אותו לגן טרום+חובה אם זה היה לי יותר נוח מבחינה לוגיסטית. אבל זאת אני.
לצפיה ב-'מבחינת הגן הוא מיועד לטרום טרום + טרום'
מבחינת הגן הוא מיועד לטרום טרום + טרום
25/04/2017 | 14:33
1
77
שזה בני 3 עד 4.5 בערך. הגן השני הוא טרום + חובה שזה 4.5 עד 5.5 בני גילו שמים עם הקטנים יותר.
הצוות בגנים של הצעירים,  מה שביקשתי ומה שקיבלנו נחשב לטוב מאד, בדקתי. נראה לי שגם של הגדולים בסדר, אבל לא בטוח.
לצפיה ב-'וואלה מסודרים אצלכם בעיר'
וואלה מסודרים אצלכם בעיר
25/04/2017 | 15:10
70
אצלנו לא היה ככה. בגן של טרום חובה + חובה היו ילידי כל השנתון. גם ילדים שרק עכשיו מלאו להם 4 וגם ילדים שהיו בני 4.5 בקלות. שתי סייעות קיבלו רק גנים שכולם טרום טרום חובהף לא גנים מעורבים טרום טרום עם טרום. בכל מקרה אני לא חושבת שיש לך מושלם. יש לך אפשרות לרשום לגן הרחוק עם הצוות הטוב והרכב הגילאים שמתאים לך יותר ולהתמודד עם הלוגיסטיקה או לרשום לגן הקרוב בתקווה שיהיה שם גם צוות טוב ולקוות שהרכב הגיל פחות יפריע. אין דרך לדעת מה יהיה.
כמו שאמרתי, אני אישית הייתי שמה בגן הקרוב עם הגדולים ממנו כי הלוגיסטיקה של פיזור ואיסוף משני קצוות העיר היתה הורגת אותי. לדעתי ילד שיש לו אחים גדולים ממנו ההמלצה היא דווקא להכניס לגן עם קטנים ממנו כדי שיחווה קצת את החוויה של להיות גדול ובוגר מאחרים. וגן עם שתי סייעות וצוות טוב זה נכס. אבל בשביל זה צריך פתרון לוגיסטי. אם את יכולה לחשוב על פתרון כזה - מה טוב.
לצפיה ב-'ואצלינו בכל הגנים של הקטנים יש שתי סייעות '
ואצלינו בכל הגנים של הקטנים יש שתי סייעות
25/04/2017 | 14:35
66
כי הגנים עמוסים, מעל 30 ילדים.
לצפיה ב-'שאלת בריכה'
שאלת בריכה
23/04/2017 | 12:19
12
239
בן 3.8 מן הסתם עוד לא יודע לשחות.
כשאנחנו הולכים לבריכה רגילה אז אני שמה לו מצופים והוא משכשך בבריכת פעוטות.
אנחנו מתכננים בקיץ נופש בקיבוץ בצפון ויש רק בריכה רגילה. בשנים קודמות הושבנו אותו בתוך גלגל אבל הוא מתחיל לעשות פרצוף של גדול מדי בשביל זה. אני מרגישה שמצופים לידיים זה לא מספיק יציב.
אשמח לרעיונות מנסיונכן מה לעשות.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת לא יציב? את לא צמודה אליו?'
מה זאת אומרת לא יציב? את לא צמודה אליו?
23/04/2017 | 12:27
2
160
אצלנו או מצופים או גלגל או איזה מתקן ציפה אחר או בלי כלום וסתם על הידיים של ההורה - אבל בכל מקרה תמיד תמיד עם הורה צמוד - גם בבריכת פעוטות אגב. ואם רואים שהוא לא מסתדר עם משהו (כמו מצופים) - מחליפים. אגב, יש גלגלי ים בכל מיני גדלים. שלנו היו עם גלגלים עד גיל הרבה יותר גדול מ-3 (גילוי נאות: אצלנו כולן בנות).
או שאולי התכוונת לגלגלים האלה שיש להם תחתית (כי אמרת שהושבתם אותו)? לזה יכול להיות שהוא באמת גדול מדי - ואז צריך לעבור לגלגל רגיל.
לצפיה ב-'ברור שצמודה'
ברור שצמודה
24/04/2017 | 13:31
1
63
אבל הוא קצת פחדן ואנחנו רוצים להקנות לו תחושת יציבות וביטחון במים.
ננסה להוסיף למצופים גלגל רגיל.

תודה
לצפיה ב-'בנוסף למצופים'
בנוסף למצופים
24/04/2017 | 14:33
50
אפשר לשלב בנוסף למצופים חגורת ציפה מחומר דומה לקלקר כמו החומר ממנו עשויים הגלשנים של הילדים. זה מגיע על חגורה כמה יחידות ריבועיות ואפשר למקם אותם סביב המותניים באזורים שרוצים.
לצפיה ב-'גלגל בנוסף למצופים'
גלגל בנוסף למצופים
23/04/2017 | 13:47
106
אנחנו בהתחלה השתמשנו רק במצופים, אבל בגלל שראינו שיש לילד תחושת חוסר ביטחון הוספנו גם גלגל רגיל (בלי מושב). מאז הוא מרגיש חופשי ובטוח במים (גם בעמוקים, אבל כמובן עדיין בהשגחה צמודה). אפילו בבריכת הפעוטות הוא היה הרבה פעמים עם הגלגל (ומידי פעם מוריד אותו).
עכשיו הוא בן כחמש וחצי. בפסח היינו בבריכה וחלק מהזמן הוא פתאם החליט להוריד את הגלגל ולהישאר רק עם מצופים (בבריכה רגילה). זה מאד שימח אותי שהוא מתחיל להרגיש יותר בטוח (אבל כמו שאת מבינה - זה היה עניין של זמן וגיל).
חייבת לציין - לא לוותר על מצופים - מבחינה בטיחותית הם יותר בטוחים מגלגל. רק גלגל זה מסוכן כי אפשר להתהפך עם הראש למטה. הוספנו גלגל בעיקר כי זה נותן לילד תחושת ביטחון.

לצפיה ב-'פשוט לא לעזוב אותו לרגע'
פשוט לא לעזוב אותו לרגע
23/04/2017 | 16:41
120
בגיל הזה הם היו צמודים לאבא שלהם כ-ל הזמן. אני פשוט לא יודעת לשחות אז אני לא פונקציה בבריכה רגילה. בד"כ אני משתלטת להם על הנודל וצפה איתו קצת אבל באמת שאין אלטרנטיבה. מבוגר אחד על כל ילד שלא יודע לשחות + מצופים למקרה חירום. אבל לא לסמוך על שום אביזר ציפה חיצוני. כולם יכולים להתפנצ'ר / לא להחזיק וכו'. הדבר היחיד שבטיחותי לילד שלא יודע לשחות במים זה מבוגר צמוד.
לצפיה ב-'בעיני מצופים הרבה יותר אמינים מגלגל'
בעיני מצופים הרבה יותר אמינים מגלגל
23/04/2017 | 21:15
77
כשהבכור שלי היה קטן הוא היה עם גלגל בבריכה, עד שפעם אחת "בזכות" הגלגל הוא כמעט טבע- הראש שלו היה בתוך המים והוא לא הצליח לעלות למעלה בכוחות עצמו. כמובן שהייתי צמודה אליו ומייד הרמתי אותו, אבל מאז אין גלגל רק מצופים.
וכמובן- תמיד מבוגר בתוך המים במרחק הושטת יד מהילד, ולא מורידים את העיניים מהם.
ממליצה על המצופים הכתומים הפשוטים של אינטקס, איכשהו הם הכי איכותיים ועמידים לדעתי.
לצפיה ב-'בריכה גדולה רגילה זה קצת "תיק"... כי אין באמת משהו שמאפשר'
בריכה גדולה רגילה זה קצת "תיק"... כי אין באמת משהו שמאפשר
24/04/2017 | 09:20
83
להם לצוף לבד...אז כל הזמן צריך להיות עם יד אחת עליהם... אני תמיד מתבאסת מהעניין הזה בבריכות גדולות, מה שאנחנו עושים זה שמים חגורת ציפה ומצופים, הבעיה שהם מתהפכים וגם אמצעי הציפה האלה גורמים להם להגיע לזוויות מוזרות, אז כל הזמן צריך להחזיר אותם למצב בו הראש לא בתוך המים...,
מה שעוד אני עושה הוא להביא בריכה מתנפחת קטנה ולמלא אותה ליד הבריכה הגדולה - אם אפשרי - ואז הם משחקים שם - זה הפתרון הכי טוב עבורי - כי לא תמיד יש לי כוח לשהות שהות במים עם ילד תזזיתי...
לצפיה ב-'תודה וקצת תשובות'
תודה וקצת תשובות
24/04/2017 | 09:56
4
101
בוודאי שאנחנו לא משאירים אותו לבד במים. לא בבריכת פעוטות ובטח שלא בבריכה רגילה.
אבל- יש לי ילד קצת פחדן. אז אם הוא לא מרגיש יציב, הוא מיד נתלה לאבא שלו על הידיים ורוצה לצאת החוצה.

מהתשובות שלכם אני מבינה שהפתרון הוא גלגל רגיל או חגורת ציפה ביחד עם המצופים. אני אחפש ואת הגלגל הושבה שהיה לנו נאפסן עד שהקטן יהיה מספיק גדול.

תודה לכולן!
לצפיה ב-'רעיון נוסף מכיוון אחר - ללמוד לשחות'
רעיון נוסף מכיוון אחר - ללמוד לשחות
24/04/2017 | 14:19
3
85
הבן שלי כמעט בן שלוש וכבר שנה שעברה כשהיינו בבריכה (ובים) אך ורק עם מצופים (גלגל זה נורא מסוכן בעיניי, בשנייה יכול להתהפך והראש של הילד במים)
הוא למד די מהר להחזיק את עצמו ולהציף את הראש מחוץ למים, ככה שבטוח שגם שלך מסוגל, אנחנו לימדנו אותו בתמיכה בבטן וכאלה.
השנה אני מקווה שהוא ילך עם בעלי לשיעורי שחייה לפעוטות שגם אם לא יקנו לו מיומנויות שחייה מלאות לפחות ילמדו אותו לצוף קצת יותר טוב ואיך להכניס את הראש למים בלי לשאוף אותם...
לצפיה ב-'זה הפתרון האידיאלי מבחינתי'
זה הפתרון האידיאלי מבחינתי
25/04/2017 | 11:23
2
72
הבן שלי בן כמעט 4, הולך לשחיית תינוקות כבר כשנתיים. הוא כבר כמעט שוחה, בוודאי שלא טובע. (מן הסתם בגיל הזה השיעורים הם עם הורה ואין מצב שאני לא מסתכלת עליו לשנייה).
גם את הקטן בן 1.10 אנחנו לוקחים לשחייה כבר כמעט שנה.
המטרה שלי היא שידעו להינות במים ולא לטבוע. בקיץ נלך לבריכה, הגדול בלי מצופים ועם הורה צמוד. אם במקרה בטעות הוא מתרחק לשנייה- אני יודעת שהוא יודע לשחות.
דרך אגב, לקבוצה שלנו מצטרפים מדי פעם ילדים חדשים, באותו גיל וללא שום ניסיון בשחייה. מדהים איך תוך מספר שיעורים מדביקים את הפער וצוברים ביטחון במים. ממליצה ממש ממש בחום.
לצפיה ב-'אפשר לשאול איפה אתם לומדים לשחות?'
אפשר לשאול איפה אתם לומדים לשחות?
25/04/2017 | 13:23
1
55
אני בדיוק מחפשת חוג להצטרף אליו בקרוב
לצפיה ב-'כתבתי לך בפרטי'
כתבתי לך בפרטי
26/04/2017 | 10:47
7
לצפיה ב-'ויסות חושי בהתפתחות הילד לוינשטיין או מאיר?'
ויסות חושי בהתפתחות הילד לוינשטיין או מאיר?
25/04/2017 | 06:10
47
יש לי ריפוי בעיסוק ויסות חושי ולמתוק בן 4 אני מאד מאד מבקשת וחשוב לי מאד אם משהי היתה או בלוינשטיין או במאיר כי אני צריכה להתחיל כבר בלוינשטיין המראה בחוץ אני מפחדת שירתיע את הילד שלי אשמח מאד מאד להמלצות
לצפיה ב-'גיל שנתתים הנורא????'
גיל שנתתים הנורא????
23/04/2017 | 14:13
3
171
נראה לי אנחנו כאן.....
תאומים בני כמעט  שנה ו11 חודש. ילדים מקסימים בכללי
אחד המתאומים התחיל עם בכי וקריזות והשטתחויות על הריצפה. שבת בבוקר 5:50 הוא התעורר והתחיל לבכות, ניסיתי להרים אותו, הפך לבכי הסטרי, לא עזר שום דבר להרגיעה אותו. לא רצה כלום , לא במיטה שלו ולא בשלנו , שמתי אותו על הרצפה. זחל על הבטן בכל החדר עם צרחות במשך חצי שעה. העיר את השני ואנחנו כמובן לא ישנים. אחרי 40 דק בערך, החזרנו אותו למיטה. התבכיין עוד טיפה ונרדם...
אתמול בערב לפני השינה אותו סיפור שנגמר עם הקאה של ארוחת ערב....

אשמח לטיפים ועזרה להתמודד עם המרדן הקטן
לצפיה ב-'לא הבנתי במה הוא מורד.'
לא הבנתי במה הוא מורד.
23/04/2017 | 14:27
104
יש משהו שהוא רוצה ואת לא נותנת לו? כי בסיפורים שלך לא כתוב משהו כזה, אלא סתם שהוא בוכה.
לצפיה ב-'אולי הרגיש לא טוב'
אולי הרגיש לא טוב
23/04/2017 | 16:26
89
אמרת שהקיא, אולי אכל משהו מסויים שגרם לו לכאבי בטן
לצפיה ב-'היי kyki וברוכים הבאים'
היי kyki וברוכים הבאים
23/04/2017 | 16:48
110
קשה להבין מדברייך מה הטריגר להשתטחות. לא שתמיד אפשר באמת להבין מה הוא, אבל אם מצליחים לזהות זה קצת מקל.
הוא לא רוצה לישון? לא רוצה להיות במיטה שלו? עשית עבורו משהו שהוא רצה לבד? הם מדברים?
לצפיה ב-'המלצה לאתר סיפורי ילדים'
המלצה לאתר סיפורי ילדים
23/04/2017 | 10:57
55
נתקלתי באתר טוב לסיפורי ילדים ועוד...

מומלץ בחום!
לצפיה ב-'בדיקת ברונכוסקופיה '
בדיקת ברונכוסקופיה
22/04/2017 | 22:45
1
89
שלום לכולם , האם הבן/ בת הפעוט של מישהו פה עברו את הבדיקה האבחנתית ברונכוסקופיה ? אם כן אשמח ללמוד מנסיונכם , ייתכן שבתי תצטרך לעבור אותה . שבוע טוב לכולם
לצפיה ב-'מצטערת, לא מכירה. רק בריאות'
מצטערת, לא מכירה. רק בריאות
23/04/2017 | 16:48
8
לצפיה ב-'לימוד אנגלית'
לימוד אנגלית
19/04/2017 | 15:41
11
242
הבכור שלי בן 3, ויש לי רגשות אשם על שלא לימדתי אותו אנגלית.
חשוב להבהיר - אני דוברת אנגלית שפת אם ועם הקטנה החדשה החלטתי לדבר אנגלית מגיל אפס. מסיבות שונות חשוב לי שיהיו דו לשוניים.
איך אני משלימה פערים עם הבכור?
חוגים שונים בגיל הזה הם יותר שירים והנאה ופחות לימוד פראקטי. האם פשוט לדבר איתו מעכשיו רק אנגלית? כרגע אני זורקת מילים פה ושם, או חוזרת על משפטים בשתי שפות. האם אני מתעללת בקטן?
אני לא בטוחה מה הדרך הנכונה ואשמח להכוונה.
Thank you

לצפיה ב-'קני לו אייפד.'
קני לו אייפד.
19/04/2017 | 16:01
5
49
לצפיה ב-'אפליקציה מומלצת?'
אפליקציה מומלצת?
19/04/2017 | 18:36
4
34
לצפיה ב-'יוטיוב...'
יוטיוב...
19/04/2017 | 18:46
2
131
אצלנו היא למדה מגלישה ביוטיוב - היא צופה בסדרות כמו "פפה פיג" ו"בן אנד הוליז ליטל קינגדום" (שאגב, הן במבטא בריטי אבל לא נראה שזה מפריע לה או משפיע עליה), וגם בסרטונים אקראיים אחרים. אני לא היכרתי את הסדרות ולא מכוונת אותה - התחלנו בזה ששמתי לה את שיר הנושא של פרוזן, והיא התחילה לגלוש ופיתחה תחומי עניין כאלה ואחרים (כמו סרטונים שפותחים בהם ביצי הפתעה, למשל, או סרטונים שבהם מתחפשים לכל מיני גיבורי על ונסיכות) - ואני רק מציצה לראות שהיא נשארת בעולם הסרטונים לילדים.
בשלב מסוים גילינו להפתעתנו שהיא מבינה ממש המון אנגלית, ולפעמים גם מדברת. זה לא היה מכוון (על אף שידעתי שאפשר לרכוש את השפה דרך הטלוויזיה כי כך אני רכשתי אותה, לא ציפיתי שזה יקרה כל כך מהר, וגם לא כל כך עקבתי אחרי הסרטונים שבהם היא צופה. אבל אני יכולה לשאול אותה מאיפה היא מכירה מילה מסוימת והיא הרבה פעמים יודעת להגיד לי שזה מפפה פיג, למשל).
לצפיה ב-'ביוטיוב יש גם פרקים קצרים של ספר הגונג'ל באנגלית בריטית'
ביוטיוב יש גם פרקים קצרים של ספר הגונג'ל באנגלית בריטית
19/04/2017 | 19:34
1
112
הבן שלי ממש אוהב את זה, לא מפריע לו בכלל שזה באנגלית וזאת סידרה ממש מקסימה וטובה - חינוכית ולא אלימה (חוץ מכל עניין חיות הטרף ).
לצפיה ב-'אה הזכרת לי שהיא גם צופה בסרטי וידאו'
אה הזכרת לי שהיא גם צופה בסרטי וידאו
19/04/2017 | 19:53
96
(כלומר, המקבילה הנוכחית של וידאו) שכולם באנגלית (סרטי דיסני וכו'). אין לנו נגן די וי די (גם לא במחשבים) אז את הסרטים בעברית שיש לנו מהאחיות שלה היא לא רואה, אבל היא כן רואה לפעמים בין טיוב דברים כמו מיקי, מיכל הקטנה, רינת ויובל המבולבל.
לצפיה ב-'נסי אפליקציות '
נסי אפליקציות
20/04/2017 | 23:12
65
שמקריאות ספר באופן אינטראקטיבי. 
לדוגמה, 
או 

בנוסף חפשי אפליקציות של preschool
למשל

או 

לצפיה ב-'תתחילי לדבר איתו אנגלית'
תתחילי לדבר איתו אנגלית
19/04/2017 | 17:35
1
154
תני לו לראות תוכניות ילדים וסרטים באנגלית (בלי דיבוב לעברית).
את תופתעי כמה מהר הוא ירכוש את השפה.
לצפיה ב-'ננסה. תודה!'
ננסה. תודה!
19/04/2017 | 18:37
21
לצפיה ב-'בנוסף לעצות הקודמות - להקריא ספרים באנגלית'
בנוסף לעצות הקודמות - להקריא ספרים באנגלית
20/04/2017 | 11:11
121
יש ספרים מקסימים של ד"ר סוס לגיל הזה (קשיחים וגם לא קשיחים)
ועוד ספרים פשוטים וקצרים בתור התחלה - מהנים ומלמדים...
לצפיה ב-'זו נשמעת לי חוויה די קשה'
זו נשמעת לי חוויה די קשה
20/04/2017 | 22:46
1
191
אם הורה פתאום מדבר עם הילד אך ורק בשפה חדשה שהילד אינו מבין. 

האינטואיציה שלי אומרת לעשות זאת בהדרגה. קודם לחשוף את הילד כמה שיותר לאנגלית (אפליקציות, סרטים, הקראה של ספרים באנגלית ואז לדבר עליהם בעברית וקצת אנגלית, מפגש עם ילדים דוברי אנגלית, סעו לטיול של מספר שבועות באנגליה/ארה"ב ושם תרשמי אותו לכל מיני חוגים, לרשום לשנה שנתיים לגן אמריקאי, לתת לילד לשמוע אותך מדברת עם הקטן באנגלית). רק כשהילד כבר מבין לא רע, הייתי מתחילה בהדרגה לדבר איתו אנגלית. 

הכי חשוב שאם את מתכננת לעשות זאת, עם הבן הבכור או הצעיר, הוא שאנגלית היא באמת שפת האם שלך. אני נתקלתי בלא מעט מקרים בארץ בהם אנשים מגדירים את האנגלית שלהם כשפת אם, בעוד שהיא פשוט רכשו לעצמם אנגלית לא רעה.

אין ספק שיש יתרונות גדולים לדו לשוניים, אבל היתרון הגדול ביותר הוא כשהילד שומע את ההורים שלו מדברים אליו בשפת האם שלהם. 
לצפיה ב-'טיול בחול '
טיול בחול
22/04/2017 | 07:58
110
לו רק היה לי תקציב...
שאר הדברים אבל בהחלט ישימים. ננסה.
לצפיה ב-'אורטופד לילד בן 3'
אורטופד לילד בן 3
20/04/2017 | 08:45
5
92
שלום לכולם. אני מחפשת אורטופד לילד בן 3, לא הייתי רוצה לקחת אותו לסתם אורטופד מהקופה. אנחנו מבוטחי כללית והייתי מעדיפה מישהו שמתמחה בגיל הזה. גם פרטי הולך... יש המלצות ? תודה רבה. 
לצפיה ב-'כדאי לציין באיזה תחום התמחות'
כדאי לציין באיזה תחום התמחות
20/04/2017 | 09:05
4
68
אני לא מכירה מהכללית אז לא יכולה לעזור, אבל מעבר להתמחות באורתופדיה-ילדים, שזה דווקא יש בקופה, אם את מחפשת המלצות כדאי לציין באיזה תחום. ידיים, רגליים, גב, פלטפוס...
לצפיה ב-'הליכה'
הליכה
20/04/2017 | 11:10
3
92
אנחנו מתרשמים שההליכה שלו לא תקינה. והייתי רוצה שיבדוק אותו אורטופד שמבין בתחום.
כשקובעים בכללית לא ניתן לדעת מה תחום ההתמחות של האורטופד כמו גם מה גישתו לילדים... לכן חשבתי להעזר בנסיון של הורים אחרים.
לצפיה ב-'ד"ר אלן ענר, בקרית אונו - מקבל דרך מכבי וגם פרטי'
ד"ר אלן ענר, בקרית אונו - מקבל דרך מכבי וגם פרטי
21/04/2017 | 13:40
2
61
הוא ראש מחלקת אורטופדיית ילדים בוולפסון.
אני הלכתי דרך הקופה (צריך לחכות לפחות חודש לתור) וחברה שלי הלכה אליו פרטי.
הוא מאוד נחמד וסבלני. אני לקחתי את הבן שלי שבגיל שנה וחצי עוד לא הלך עצמאית ואז חזרתי לביקורת אחרי חצי שנה. הוא לא רופא היסטרי ובעד לתת לילד להתקדם בקצב שלו וזה מתאים לגישה שלי ברפואה או בכלל - אם את בגישה שונה, קחי בחשבון.
המרפאה שלו מאוד לא נוחה - חדר קבלה קטן ומאוד צפוף בלי צעצועים בכלל, תמיד עמוס בעגלות (הוא גם עושה אולטראסאונד למפרק הירכיים...) ההמתנה שם היא די סיוט.

רק בריאות!
לצפיה ב-'בהחלט ענר!'
בהחלט ענר!
23/04/2017 | 13:11
14
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/04/2017 | 15:59
7
לצפיה ב-'משחקים לבן שנה ושמונה'
משחקים לבן שנה ושמונה
21/04/2017 | 09:19
1
98
כל המשחקיםנשיש לי בבית נראים לי לא מתאימים לקטן. הוא מעולה בלהשחיל צורות, פאזלים מעץ.,אבל נראה לי שהוא גדול בשביל זה. הוא אוהב לבנות מלגו. ניסיתי פאזל רגיל של 4 ו 6 חלקים, לא התלהב. לוטו לא הבין מה אני רוצה. נהנה לשחק בכדור ובמכוניות. קומפי לא מבין מה עושים, ובכל מקרה אני לא רוצה מסך. מה עוד?
לצפיה ב-'פאזלים מעץ זה מעולה לגיל שלו - '
פאזלים מעץ זה מעולה לגיל שלו -
21/04/2017 | 09:29
94
ואם האלה שבהם הצורות נפרדות נראים לך קלים מדי עבורו, יש פאזלים מעץ מורכבים יותר.כמו זה: https://www.sababakids.co.il/%D7%A4%D7%90%D7%96%D7%9C_%D7%A2%D7%A5_%D7%A4%D7%A8%D7%A4%D7%A8_%D7%A6%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99.html

חוץ מזה אפשר גם להתחיל מפאזלים של שני חלקים (כמו חצי חצי או החצי השני) שאולי ילהיב אותו יותר. 

אם הוא אוהב לבנות מלגו, אפשר גם דברים כמו קוביות עץ או סברס (בלי החלקים הקטנים).
אפשר גם דברים כמו מטבח (עם כלים ופירות וירקות - אפשר גם פירות וירקות שמורכבים מחלקים ש"חותכים" עם סכין - הרבה ילדים מתלהבים מזה) או ערכת כלי עבודה, תחפושות, פליימוביל לגיל שלו (או חיקויי פליימוביל) - נקרא פליימוביל 1-2-3.
אפשר דברים שהם כן חשמליים אבל לא מסכים כמו ספר אלקטרוני (שלוחצים על הכפתורים וזה משמיע קול רלבנטי) או טלפון.
אפשר פליידו וכל מיני ערכות של פליידו.

לצפיה ב-'האם מעבר לפולאפס אחרי התחלת גמילה יכול לגרום לרגרסיה?'
האם מעבר לפולאפס אחרי התחלת גמילה יכול לגרום לרגרסיה?
19/04/2017 | 01:03
40
207
התחלנו תהליך גמילה עם הילדה (שנתים וקצת) בתחילת החג...פיפי כמעט אין פספוסים וקקי נו זה קקי.....לרוב היא רצה לסיר שלה ומצביעה עליו וכך אנו יודעים שהיא רוצה להתפנות.

מאחר ומדובר בתהליך עדין הסברנו לה שלפני שינה לובשים תחתונים מיוחדות (קראתי לזה תחתון נסיכות בגלל הציור שעליו) שהוא לנסיכה שהולכת לישון...וזה מה שקנה אותה..ולכן לפני שינה (צהרים ולילה) היא מבקשת תחתון נסיכות...

היום חזרנו לגן (פרטי אם זה עוזר במשהו)...ואמרנו לנו בסוף היום שבגלל שהיא לא אומרת במפורש שיש לה פיפי (כמו שציינתי רצה לסיר) יש צורך להביא אותה בפולאפס...
אני יודע בוודאות שבמהלך היום היה פספוס קקי אחד בגן, לא היו פספוסים אחרים (כי כל הבגדי החלפה היו בתיק כמו שהובאו לגן להוציא את הפספוס).
מבחינת פיפי היא מפספסת 0-2 פעמים ביום ויכולה להתאפק כ 2-3 שעות.
מבחינת קקי לרוב מפספסת (הצליחה בסיר 2-3 פעמים)

1. אין לי מושג איך היא תגיב לפולאפס שפתאום מולבש עליה בבוקר...
ואיך אני אסביר לה שעכשיו היא במהלך היום עם התחתון המיוחד הזה אחרי שפמפמתי לה שבוע וחצי שזה לפני שינה ...?

2. האם חזרה לפולאפס במצב הנ"ל יהווה סוג של רגרסיה מבחינת התקדמות ...? (בבית אנחנו מחזירים אותו לתחתון רגיל עד השינה ולפי מה שהבנתי זאת הדרישה מהגן ואין לי יותר מידי מה לעשות בנידון שכן הם לא יכולים להתמיודד עם 2-3 ילדים בגמילה בזמן שיש להם עוד כ 10 אחרים שלא....)

3. כמה זמן לדעתכם נחשב פרק זמן סביר להמשיך במדיונות הזאת של הגן עם הפולאפס ? שבוע ? שבועים ? חודש? עד סוף השנה ?

אשמח לשמוע תגובות , הערות , תובנות וכו'...
תודה וגמילה קלה לכולנו :)

לצפיה ב-'קצת לא מבינה את מדיניות הגן...'
קצת לא מבינה את מדיניות הגן...
19/04/2017 | 11:14
13
150
למען האמת, לא יצא לי לשמוע על גנים שמבקשים להביא ילד עם חיתול מכל סוג שהוא בתהליך גמילה (ומרגיז אותי לשמוע באופן כללי על חוסר שיתוף פעולה של גן ובמיוחד פרטי עם תהליך גמילה) ולדעתי זה אף מחטיא את המטרה - הרי הפספוסים חשובים על מנת שהילד ילמד לקחת אחריות ויחווה הרגשה של פיפי - מה שיגרום לו ללמד להודיע בפעמים הבאות, הפספוסים הם לגיטימיים בהחלט....בדרך כלל לא מתמודדים בגנים - במיוחד בגילאי שנתיים ומעלה - עם 2-3 נגמלים אלא עם הרבה יותר (אצלינו בגן כל הקבוצה בת ה-20 ילדים נגמלה פחות או יותר בזמן זהה...)
לדעתי - כדאי לדבר עם מנהלת הגן על מנת להבין כיצד יתבצע תהליך למידה כשהילדה עם חיתול...האם זה עובד???... מה בעצם השוני מחיתול "רגיל"?...אני אישית לא הייתי מסכימה לחיתול (מלבד בשינה אם החלטתם שבשינה ישנים עם חיתול).

לצפיה ב-'הבעיה היא שההחלטה על הפולאפס הגיעה מהמנהלת ולא מהגננת'
הבעיה היא שההחלטה על הפולאפס הגיעה מהמנהלת ולא מהגננת
19/04/2017 | 13:17
12
132
הגננת בעד..
אבל מנהלת/בעלת הגן מתנגדת....בגלל זה גם לא אמרתי לה שאנחנו מתחילים גמילה..ופשוט התחלתי כי הבנתי שהורים אחרים ששיתפו אותה בזה נתקלו בהתנגדות מהצד שלה וטענה שהילד עוד צעיר וקטן (אותו משפט לכל מי שדיבר איתה).

עניין הפולאפס מתברר שהוא לכל הנגמלים.

לפי מה שהבנתי נכון להיום (13:00) הילדה עשתה באסלה 4  פעמים ולא היו פספוסים , הפולאפס יבש לגמרי ...
הגנת לקחתה אותה ולא חיכתה שהיא תבקש או תלך לשירותים
לצפיה ב-'נחמד שהגננת משתפת פעולה - אולי כדאי לרתום אותה לתהליך'
נחמד שהגננת משתפת פעולה - אולי כדאי לרתום אותה לתהליך
19/04/2017 | 14:20
1
90
ואפילו לקנות לה שי קטן על העזרה לצורך דירבון להמשך...(אני שונאת את הדרך הזו - אבל נראה שמנהלת הגן לא משאירה כל ברירה...)...במקביל הייתי מדברת עם מנהלת הגן ומבקשת הסברים איך היא רואה את המשך הליך הגמילה ומבהירה לה שחשוב לכם שהתהליך יצליח ולא ישתבש...
נראה לי מאד מבלבל מבחינת הילדה שלפעמים היא עם חיתול ולפעמים ללא... - הייתי מבקשת ממנהלת הגן שתסביר מהי עמדתה בעניין...
נשמע שהילדה בעניין, משתפת פעולה ומצליחה לעשות פיפי באסלה - שזה ממש נפלא, נסי להבין ממנהלת הגן כיצד ניתן לפעול בגבולות הגזרה שלה (שהם לא פחות ממקוממים לדעתי - במיוחד בגן פרטי...אבל נשמע שאין לך הרבה מה לעשות בנידון) מבלי לחבל בתהליך.
אם הילדה עתידה שנה הבאה ללכת לגן עירייה - הייתי מציינת גם את עניין הזמן כמשמעותי...
לצפיה ב-'הגננת בעד ועוזרת, אבל הילדה עם פולאפס ... ומשתפת פעולה..'
הגננת בעד ועוזרת, אבל הילדה עם פולאפס ... ומשתפת פעולה..
20/04/2017 | 13:07
64
הגננת לא נותנת לה להתאפק...היא לוקחת אותה לשירותים ויוזמת איתה והכל ,אבל הילדה עם פולאפס..

תהליך הגמילה מבחינת המנהלת - שיעשו בבית ולא על חשבון הגן (לפחות זה מה שנראה לי)...
המנהלת הגיעה לגן ולא "אהבה" את שיירת השירותים שנעשתה עם הגננת..
הסייעות האחרות התלוננו וזהו...ככה התחיל סיפור הפולאפס..
לגבי איך להתמודד עם פולאפס..התשובה שלה הייתה - ואני מצטט "לילד זה לא משנה מה יש על הישבן, כשהוא מרגיש שיש לו פיפי או קקי הוא מרגיש את זה...."
כמובן שזרקה דוגמא על ילד אחר שמבקש ונמצא עם חיתול (אבל זה לא מעניין אותי כי הילד האחר לא גמול ולא בתהליך גמילה והוא ילד אחר, ולא שלי!).
לצפיה ב-'נשמע שעובר בסדר בינתיים'
נשמע שעובר בסדר בינתיים
19/04/2017 | 17:40
2
65
זה לא בעייתי בהכרח.

אם היא מוכנה לגמילה ולוקחים אותה לשירותים במהלך היום, היא תגמל גם עם פולאפס בגן.
לצפיה ב-'עדכון לאיך הולך (כי לא ממש יצא לי לעדכן)'
עדכון לאיך הולך (כי לא ממש יצא לי לעדכן)
20/04/2017 | 13:21
1
83
פולאפס נועד לשינה ולחוג ספורט (כדי שלא תפספס במהלך החוג).
היינו בגן אתמול כל היום עם הפולאפס, היה יבש....
היינו אחרי הגן בשיעור ספורט , היה יבש...
עשתה בחוץ על עצים , פרחים , בסיר וכיוצא בזה..
חזרנו משיעור ספורט ארוחת ערב, מקלחת , סיפור קצרצר לישון.....(היא עדיין עם המטרנה בלילה , שתתה 180 סמ"ק)..
קמנו בבוקר...אחרי11 שעות שינה בערך.....קצת רעשים של לא רוצה פיפי והפולאפס יבש לגמרי...
5 דקות אחרי שהיא קמה רצה לסיר לעשות ועשתה...

היא מסוגלת להתאפק 2-3 שעות אם היא לא רוצה ו/או לא צריכה לעשות פיפי באותו הרגע...

אחרי יום וחצי פיספוס קקי אחד וכל האחרים בסיר.... והפולפס יבש..
המנהלת בשלה.... :|
לצפיה ב-'תראי, הילדה שלך מדהימה, מתקדמת נפלא, נגמלת היטב'
תראי, הילדה שלך מדהימה, מתקדמת נפלא, נגמלת היטב
20/04/2017 | 16:37
80
זה שהיא לובשת פולאפ לא הופך אותה לפחות גמולה. מלבד ההוצאה הכספית, למי אכפת? היא לבשה חיתול כל השנים האלו. אז תלבש חיתול עם נסיכות עוד שבוע. או שבועיים. מה זה משנה, בעצם? 
אם בא לך לעקוף קצת את המנהלת הייתי קונה תחתוני גמילה רב פעמיים. הם מקסימים, נראים ומרגישים יותר כמו תחתונים ועדיין יש להם שכבה סופגת. אבל במלוא הכנות הייתי פשוט סופגת את זה לעוד קצת זמן וזהו, סליחה על משחק המילים. בשבוע הבא את תשכחי בטעות להלביש לה פולאפ ובזה זה יגמר. 
לצפיה ב-'נשמע טוב ושהגננת בעד הגמילה ותומכת- כך שהייתי כרגע מנסה'
נשמע טוב ושהגננת בעד הגמילה ותומכת- כך שהייתי כרגע מנסה
19/04/2017 | 18:26
6
90
כן לתת צ'אנס לגן- הכי הרבה זה יסחוב את הגמילה קצת מעבר לרגיל. אולי אם יראו שהפולאפס נשאר יבש- זה ירגיע את המנהלת והיא תסכים לתחתונים.

לצפיה ב-'התפקיד של הורה זה לחשוב על טובת הילד שלו'
התפקיד של הורה זה לחשוב על טובת הילד שלו
20/04/2017 | 01:10
4
84
ולא איך להרגיע מנהלות גן. 
הדרישה של מנהלת הגן לא הגיונית ופוגעת בילד, ואסור להיעתר לה. 
לצפיה ב-'זה גן פרטי- בחירה שלהם להישאר שם ולהישמע לחוקי הגן'
זה גן פרטי- בחירה שלהם להישאר שם ולהישמע לחוקי הגן
20/04/2017 | 02:43
3
85
או לעזוב ולמצוא גן שתואם את הדרך שלהם.

זו הסיבה גם שתמיד אני מסבירה להורים בגנים שעובדת בהם מה המשנה החינוכית של הגן לגבי גמילה ואיך זה עובד גם אם הילד ממש קטן ולא קרוב לגמילה כדי שידעו ויערכו.

אנחנו אישית זורמים בביה"ס עם ההורים. השנה היה לי שיח מתמשך עם זוג הורים שהרופא ילדים ייעץ להם לתת לילדה שפספסה מפעם לפעם להיות עם פול אפס כל היום וזה היה נראה לי מיותר כי הילדה הייתה מבקשת ונענית להצעות שלי ללכת לשירותים בלי שום בעיה. היה לה פספוסים כאשר הייתה מרוכזת במשחק או במפגש וזה הגיוני בהחלט. בסוף הם הסכימו איתי שהפול אפס מיותרים אחרי שנתנו לנו שבוע בלי הפול אפס וראו שהכל בשליטה.
לצפיה ב-'הבעיה שהיא מוכרת ברישום דבר אחד ועושה בתכלס משהו אחר'
הבעיה שהיא מוכרת ברישום דבר אחד ועושה בתכלס משהו אחר
20/04/2017 | 13:12
1
82
בסופו של דבר כשבאים להירשם לגן ... לא חושבים (לפחות בילד הראשון) כל כך רחוק מה יהיה בשלב הגמילה .....זה עולה איכשהו לאוורי בזמן השיחה...תוך כדי התהדרות בהישגי הגן וכיוצא בזה...

בתכלס, כשמגיע רגע האמת ...מגלים שהמילים שנאמרו לפני  כשנה וחצי או אפילו בתחילת השנה ...הן רק מילים ולא ממש תופסות ברגע האמת לצערי.

לצפיה ב-'מרגיז מאוד '
מרגיז מאוד
20/04/2017 | 14:56
67
ולגבי ההתנגדות של המנהלת שיקחו לשירותים ילדים- אין מילים
לצפיה ב-'אכן לעזוב את הגן זו דרך פעולה טובה אחת'
אכן לעזוב את הגן זו דרך פעולה טובה אחת
20/04/2017 | 22:16
67
אבל לשים פולאפס *כדי להרגיע את המנהלת*, כמו שאת מציעה, זה לא פתרון שלוקח את טובת הילדה. אם מישהי מאמינה שאין בעיה לשלב פולאפס בגן, זה פתרון סביר. אבל אם מישהי מאמינה כי זה יפגע בתהליך או שזה לא מכבד ילדה שכבר נגמלה, אז לעשות משהו כדי להרגיע את המנהלת נשמע לי לא תקין. 

לצפיה ב-'המנהלת מתנגדת שיקחו אותם לשירותים כל הזמן ומעדיפה שהם יבקשו.'
המנהלת מתנגדת שיקחו אותם לשירותים כל הזמן ומעדיפה שהם יבקשו.
20/04/2017 | 13:09
14
לצפיה ב-'אישית אני נגד פול אפס'
אישית אני נגד פול אפס
19/04/2017 | 12:58
16
159
אבל המדיניות של הגן מוזרה במקרה הזה כי במיוחד בהתחלה הילד פחות מבקש והאחריות היא על המבוגר שצריך להציע ולקחת בצורה יזומה.

אני הייתי מתעקשת על הנושא ושכן יתנו צ'אנס.
לצפיה ב-'הדרישה הגיעה מהנהלת הגן ..'
הדרישה הגיעה מהנהלת הגן ..
19/04/2017 | 13:18
24
לצפיה ב-'הסיבה: הגננת לא יכולה להתעסק עם 3-4 גמולים מתוך 15 ילדים :|'
הסיבה: הגננת לא יכולה להתעסק עם 3-4 גמולים מתוך 15 ילדים :|
19/04/2017 | 13:22
14
26
לצפיה ב-'אז שתלמד '
אז שתלמד
19/04/2017 | 18:21
12
125
בחיי שלא מבינה מה הביגדיל... בגנים שעבדתי בהם פה זה היה אני ועוד מורה כך שזו תמיד אחת מאיתנו ניקתה (ויצא שלרוב אני כי אני עושה את זה יותר זריז ויעיל) ובארץ גם מי שהייתה פנויה הייתה מנקה ולוקחת אחריות על הילדים הנגמלים.

עשיתי במשך 10 השנים שאני גננת גמילה קבוצתית וגמילה לבודדים- אם יודעים איך לגשת לזה- זה לא סיפור.
לצפיה ב-'הגננת יכולה, הסייעות לא..הן התלוננו ומפה המנהלת דרשה פולאפס.'
הגננת יכולה, הסייעות לא..הן התלוננו ומפה המנהלת דרשה פולאפס.
20/04/2017 | 13:15
11
18
לצפיה ב-'בעיני זה חלק מהעבודה בגילאים האלה'
בעיני זה חלק מהעבודה בגילאים האלה
20/04/2017 | 14:58
10
97
ממש לא מבינה את התלונות
אישית אני דווקא אוהבת את השלב של הגמילה ומאוד מחזקת את הילדים בגן ומעודדת אותם להתנסות ולעשות ועוזרת להורים בזה.

פה בארה"ב עושים גמילה בשלב מאוד מאוחר- סביב גיל 3 גם אם הילד מוכן הרבה לפני- זה נובע בעיקר מחוסר המוכנות של ההורים שזה גם משהו חשוב , אבל אם הילד כבר מוריד לעצמו את החיתול, מבקש פיפי מיוזמתו וכו'- זה די מגוחך שמתעקשים שלא לעשות...
לצפיה ב-'סביב 3 זה לא "מאוד מאוחר"'
סביב 3 זה לא "מאוד מאוחר"
20/04/2017 | 22:32
9
122
יש ילדים שמוכנים בגיל 2, יש בגיל 2.5 ויש שגם אחרי זה. הסיבה שבעבר התחילו מאוד מוקדם היא שזו היתה טירחה גדולה לכבס כל הזמן חיתולים רב פעמיים. חיתולים חד פעמיים נוחים להורים, וכשמתחילים בגילאים מאוחרים הגמילה היא הרבה יותר מהירה. 
אצלי ואצל חברותי ומכרותי אף ילד לא הוריד לעצמו חיתול מיוזמתו. אולי ככה זה הילדים הלא מפותחים בארה"ב, לעומת הילדים הסופר מפותחים בארץ שרוצים לזרוק את החיתול בגיל שנתיים. 
מצד שני, הגמילה אצל כמעט כולם בסביבות גיל 3 הלכה בתיק תק. אצלי זה לקח בין יומיים ל- 4 ימים, וזה היה פחות או יותר הסטנדרט אצל האחרים. זה כולל גמילה אמיתית, בלי השתנה על כל עץ רענן, עוד דבר שבארץ משום מה מקובל ולגיטימי. 
לצפיה ב-''
22/04/2017 | 08:08
5
86
אני מלכת הפיפי על העץ. כל עוד זה לא בתחתונים אני מרוצה.
ידוע לי שיש אנשים שזה מפריע להם אבל למדתי להבליג...
לצפיה ב-'יש מקומות בעולם'
יש מקומות בעולם
22/04/2017 | 20:40
4
83
כמו ארה"ב, שאם שוטר היה רואה את הילד משתין בציבור, היית מקבלת קנס. 

אני חושבת שצריך לכבד ילדים, ולא ללמד אותם התנהגויות של חיות, התנהגויות שאף מבוגר לא מעלה על דעתו לבצע, וכל זאת על מנת להקל על ההורים. 

אם לך חשובה הפרטיות כשאת הולכת לשירותים, מדוע לשדר לילד שהגבולות שלו פרוצים ושהוא לא זכאי לפרטיות? אם את בגינה ציבורית וחייבת פיפי, מה את עושה? מורידה מכנסיים ועושה, או הולכת לחפש מקום קרוב שבו יש שירותים? אגב, יש מקומות שמרשים רק לעובדים להשתמש בשירותים, אבל לילדים אף פעם לא ראיתי שמישהו מסרב, כי יודעים שלילדים קשה יותר להתאפק.
אני הייתי מרשה לילד לעשות פיפי בציבור רק בסיטואציות בהן הייתי מרשה זאת לעצמי (נניח בטיול בטבע כשמרגישים שמתפוצצים ואין שום שירותים באיזור). 

כשמתחילים בגמילה מוקדם מדי, באמת ילדים לפעמים לא יכולים להתאפק עד שמגיעים לשירותים. הפתרון הוא לא להתחיל מוקדם מדי, זו לא תחרות. פתרון נוסף הוא לקחת סיר מתקפל ולתת לילד לעשות בסיר באוטו או להקיף אותו בשמיכה אם נמצאים בגינה כדי לתת לו פרטיות. את השקית לקשור ולזרוק לפח. ופתרון אחרון - ילד שלא מסוגל עדיין להתאפק למספר דקות עד שמאתרים שירותים, יכול להיות עם פולאפס ביציאה מהבית. בעיני זה לא רצוי, אבל יותר טוב מלשדר לילד שזה בסדר להשתין בציבור. 

כל הפתרונות האלו עדיפים בעיני על פני ההתנהגות ששוללת מהילד את הזכות הבסיסית לפרטיות, מראים לילד שהגבולות שלו פרוצים בפני כולם. ולמה? כי להורים זה נוח. 

לצפיה ב-'אני לא מסכימה איתך לגבי הקשר בין הגיל והיכולת להתאפק'
אני לא מסכימה איתך לגבי הקשר בין הגיל והיכולת להתאפק
24/04/2017 | 21:52
3
38
( אני לא מסכימה עם עוד דברים אבל הם כבר בגדר דיעה ואני לא מתווכחת על זה :) )
אבל לילדים קטנים , אפילו בגיל שבו מבחינתך הגמילה כבר רלבנטית , קשה מאד להתאפק לשירותים . אני רואה זאת היטב עם בנותי בנות ה 5 .
רק לאחרונה ממש אני יכולה לומר להן תתאפקו ואהן מצליחות למשוך קצת , אבל עד עכשיו זה היה ממש בלתי אפשרי .
ואז כמובן שאין ברירה אלא לעשות פיפי וגם קקי בחוץ . אחכ אוספים הכל ובא לציון ( או לאמריקה :) ) גואל
לצפיה ב-'אבל עובדתית זה לא נכון'
אבל עובדתית זה לא נכון
25/04/2017 | 02:22
29
הנה מה - American Academy of Pediatrics:

"In general, the longer you wait before beginning toilet training, the easier and quicker the process is likely to be since your child will have become more self-sufficient. "

בנוסף, ממליצה לך לקרוא את המאמר הזה שנכתב ע"י רופא (אורולוג ילדים) ומתאר בעיות שעלולות להגרם מגמילה מוקדמת:

לצפיה ב-'אופס, עניתי לך תשובה לבלונד'
אופס, עניתי לך תשובה לבלונד
25/04/2017 | 02:30
1
27
לילדים קשה להתאפק לשירותים, אבל ככל שהם גדלים היכולת שלהם משתפרת. 
תראי, בארה"ב הרוב הכמעט מוחלט לא נותן לילדים לעשות פיפי (או קקי!) בחוץ. את רוצה להגיד לי שהשלפוחיות והמעיים של הילדים בני ה 4 וה - 5 בארה"ב יותר מפותחות מאלו של הילדים בישראל?
כמובן שלא. 
זה גם קשור למאמר שצירפתי לך בתשובה למעלה, כשילד נגמל מוקדם מדי, הוא נוטה להכריז שהוא צריך לשירותים רק כשהוא לא יכול להתאפק כבר. 
ובנוסף, זה כנראה קשור גם לציפיות ולתכנון הזמן של ההורים. הורה שאין לו בעיה שהילדים שלו ישתינו בפומבי, לא יתכנן את הזמן והמקום כך שיהיה בקרבת שירותים.
לצפיה ב-'רק עוד נקודה'
רק עוד נקודה
25/04/2017 | 10:40
26
אני מניחה שבמקום שבו לעשות פיפי בחוץ זו עבירה על החוק
כנראה יהיו קצת יותר שירותים זמינים מאשר אצלנו במדינת חלם
לצורך העניין מהגינה החביבה עלינו לשירותים הקרובים ביותר (שזה הבית , אין ממש בתי קפה בדרך חוץ מזה שנמצא מתחת לבית) המרחק הוא רבע שעה הליכה של מבוגר (מה שאומר שעם שני פעוטות במידה ואנחנו הולכים ברגל זה יכול להיות חצי שעה בקלות)
אני מכירה מעט מעוד ילדים גם בגיל חמש שמסוגלים להחזיק חצי שעה
לצפיה ב-'זה מאוד מאוחר ובדיוק הפוך...'
זה מאוד מאוחר ובדיוק הפוך...
23/04/2017 | 20:02
2
73
הגמילה בגיל מאוחר היא איטית וסיוטית.
אצלנו בגלל שהגננת חירבה לנו בגיל שנתיים, הגמילה בגיל 3 ארכה חודשים של סיוט לכולם ובעיקר לילדה.
הסיבה שגמלו מוקדם היא לא כביסות אלא כי ככה צריך לגמול וככה נורמלי.
השתנה על עצים היא סבבה בעיני, מה רע?
בארה"ב הייתי וראיתי במו עיני איך ילדים מחרבנים באמצע החיים בגיל 5 הפול-אפס, מסכנים, לא גומלים אותם בזמן...
לצפיה ב-'אפשר להניח לזה בבקשה?'
אפשר להניח לזה בבקשה?
23/04/2017 | 21:25
63
אנחנו לא פה כדי להעביר ביקורת על שיטת הגמילה בארה"ב או על שיטת הגמילה של כל אחד אחר. אני בטוחה שלכל הורה, בישראל ובכל מקום אחר בעולם יש את השיקולים שלו, מערכת הערכים והנורמות שלו, ובסופו של דבר את הזכות להחליט לעשות עם ילדו כראות עיניו.
פותחת השרשור ביקשה עצה, בואו נתמקד בה ובשאלה שלה. תודה.
לצפיה ב-'כתבתי לך כאן על יתרונותיה'
כתבתי לך כאן על יתרונותיה
25/04/2017 | 02:32
26
של גמילה מאוחרת - 

כתבתי בהודעה אחרת מה רע על השתנה על עצים. 
ילדים בני 5 בלי בעיות מיוחדות לא מסתובבים עם פולאפס. לא ברור לי איך ראית ילד שאת יודעת שהוא בן 5, ויודעת שהוא חירבן בפולאפס. כנראה מקרה ספציפי של מישהו שאת מכירה, וזה לא משליך על מה שקורה ככלל. 
לצפיה ב-'יכולה וצריכה!'
יכולה וצריכה!
19/04/2017 | 20:10
23
לצפיה ב-'בעיני זו התנהלות לא תקינה של צוות הגן'
בעיני זו התנהלות לא תקינה של צוות הגן
19/04/2017 | 13:08
4
128
נשמע שהגן מתנגד לגמילה.... אני הייתי מתעקשת על תחתונים רגילים לאורך כל היום, חיתול (רגיל או פולאפס ) בשנ"מ ובלילה בלבד בשלב הזה. בשום אופן לא הייתי שולחת ילדה בתהליך גמילה עם חיתול לגן. זה כמו לעבור למוצרים בלי לתת אוכל בכפית אלא רק מטרנה בבקבוק.
הייתי בשלושה גנים פרטיים במהלך הגמילה ותמיד קיבלתי את מלוא התמיכה והסיוע בשלב הגמילה, ואם היו עיכובים בתהליך הם היו בגללי - ממש לא בגלל מדיניות בגן.

אישית מעולם לא רכשתי פולאפס, עברתי מחיתול רגיל לתחתונים, אבל זו רק אני ונשמע שהיא מתלהבת מהעניין.
לצפיה ב-'החלטה של הנהלת הגן...מה לדעתך אפשר לעשות בנידון?'
החלטה של הנהלת הגן...מה לדעתך אפשר לעשות בנידון?
19/04/2017 | 13:20
3
87
אם אני אשלח את הילדה עם תחתון בלבד הם יבקשו ממני לקחת אותה בחזרה ולהחזיר עם הפולאפס..
או שיש איזו מדיניות גם בגנים פרטים? לא יכול להיות שהכח הוא בידיים של המנהלת בכל נושא שיש שלא מתאים לה...?
לצפיה ב-'ואם יבקשו ולא תקחי אותה?'
ואם יבקשו ולא תקחי אותה?
19/04/2017 | 13:27
2
106
אני מבינה שהגננת לצידך, והיא זו שמטפלת בילדה בפועל.
אז אולי פשוט להציב עובדה, בלי רעש וצלצולים, כלומר לבי להודיע למנהלת. אם היא בכל זאת תשים לב ותגיד לך לקחת את הילדה, אל תעשי את זה או תדחי ותדחי (נגמרו הפולאפס) ותני לגננת להסתדר עד שתוכיחי למנהלת שאפשר בלי.
לצפיה ב-'המנהלת אמרה לגננת והיא אמרה לי שהדרישה בגן זה פולאפס '
המנהלת אמרה לגננת והיא אמרה לי שהדרישה בגן זה פולאפס
20/04/2017 | 13:00
1
80
לפחות בהתחלה....

כמה זמן זה התחלה היא לא אמרה לי....
נכון שהגננת לצידי אבל היא מקבלת הוראות מהמנהלת של הגן ....שלצערי דיי אטומה בנושא הנ"ל...

בנתיים הילדה החזיקה מעמד עם הפולאפס יום וחצי עד פיקשוש הקקי ....(שזה ברור לי שזאת גמילה אחרת לגמרי).

לצפיה ב-''
20/04/2017 | 15:11
10
לצפיה ב-'כמה מחשבות על פולאפס וגמילה'
כמה מחשבות על פולאפס וגמילה
19/04/2017 | 17:04
1
155
תראי, יש מקומות שבהם גמילה עם פולאפס מקובלת מאוד. ארה"ב למשל. שם אין קונספט כזה של להוריד חיתול ולספוג שלוליות (בעיקר כי יש שטיחים מקיר לקיר ופרקטים בכל מקום). וכיוון שרוב חיילי המארינס שלהם לא נשלחים לעירק עם פולאפס, אני מניחה שמתישהו מצליחים לקלוט את העניין הזה גם ככה. השיטה היא לקחת באופן יזום כל כמה זמן. לאט לאט הילדים לומדים לזהות את הצורך ולהתאפק בין לבין.
אז לבוא ולהגיד באופן גורף שהשיטה הזאת פסולה מיסודה ומאיפה הם הביאו את השטות הזאת אי אפשר. כי זה קיים.
עם זאת, אנחנו לא בארה"ב אלא בישראל, כאן שיטת הגמילה עם פולאפס לא מקובלת ולהיפך, כאן מקובל שאחרי תהליך יחסית קצר בבית מביאים לגן בלי חיתול. אז עכשיו מה? אפשר לבוא ולהגיד שמדיניות הגמילה של כל גן זה דבר ידוע ושהורים צריכים לברר מה המדיניות והאם היא מתאימה להם לפני שהם רושמים לגן. אבל זה "אמרתי לך" שלא עוזר כרגע, מה גם שלפעמים הורים רושמים לגן תינוקת בת 5 חודשים ואין להם שמץ של מושג שהם צריכים לברר דברים שיהיו רלוונטיים לפעוטה בת שנתיים וחצי. אז כרגע את תקועה עם הגן הזה ועם המדיניות הזאת.
יש לך שתי אפשרויות: האחת היא להיכנע ולהביא את הילדה עם פולאפס. אולי ייקח לה יותר זמן אבל היא בוודאי תיגמל סופית גם כך. אם מה שמטריד אותך זה איך להסביר לה אז תגידי שאלה החוקים של הגן ותדגימי לה אילו עוד חוקים יש בגן ששונים מהבית. היא חכמה מספיק להבין ולעשות את ההפרדה. אם היא יודעת לרוץ לבד לסיר אז תלמדי אותה איפה הסיר שלה בגן ותתרגלי איתה איך מורידים את הפולאפ. סה"כ זה לא שונה מאוד מתחתונים. בבית היא תהיה בתחתונים רגילים. סה"כ זה יהיה שלב מעבר של כמה שבועות שלאחריו יהיו לה עוד פחות פספוסים או שהיא תלמד ללכת לבד או לבקש או כל דבר אחר וכל הסאגה עם הפולאפס תסתיים מעצמה.
האפשרות השניה היא להלחם. נכון, זאת מדיניות הגן, אבל את הלקוח המשלם. אני רוצה לראות את מנהלת הגן שמודיעה לך בחודש אפריל שאת מתבקשת להוציא את הבת שלך הגן שלה לאלתר. אם זה יקרה, אני רוצה להיות זו שכותבת עבורך את הפוסט הזועם בפייסבוק העירוני שבו את מספרת כיצד העיפו את הבת ה*גמולה* שלך מהגן כי לא הסכמת להלביש לה חיתול. יש לך גננת לצדך. יש לך ילדה שכמעט ולא מפספסת ויודעת לאותת שהיא צריכה לשירותים. גם אם זה לא מילולית אלא בסימן. את יכולה פשוט לסרב. להודיע בנימוס שהילדה שלך גמולה, שאת מצפה מגן שמקבל ילדים בני שנתיים-שלוש להבין שטיפול בפספוסים זאת חלק מהעבודה שלהם ולכן שאת לא מתכוונת להחזיר את הילדה אחורה לחיתול. נקודה. יעשו לך פרצוף וקצת נו-נו-נו אבל באמת שלא מאמינה שאפשר לעשות לך שום דבר אחר. הילדה שלך גמולה. ילדים מפספסים פיפי וקקי עד גיל 4 בקלות, ולפעמים אפילו מעבר לזה. זה נורמלי. אי אפשר לדרוש מכולם ללבוש חיתול עד התיכון.  
לצפיה ב-'זה לא נכון שבארה"ב'
זה לא נכון שבארה"ב
20/04/2017 | 01:14
122
משתמשים בפולאפס כשיטת גמילה. בדר"כ מי שמשתמש בהם זה או לשינה או במצבים מיוחדים (כמו טיסה, נסיעה ארוכה במיוחד). 
לצפיה ב-'מכירה מקרוב מאוד גן כזה, שחירב לנו את הגמילה'
מכירה מקרוב מאוד גן כזה, שחירב לנו את הגמילה
19/04/2017 | 19:53
140
אצלנו הגננת התעקשה לשים חיתול והתנגדה לכל הגמילה בתואנה שהילדה לא בשלה.
זה גרם לשנה פלוס של חוסר גמילה ופשוט חירב לנו את החיים. עד כדי כך.
כי הדבר היחיד שיכולתי לעשות כדי להתנגד זה להוציא מהגן, ולא הוצאתי, וככה הילדה שרצתה להיגמל בגיל שנתיים חיכתה עד גיל 3. זה נורא לא נכון, ההורה חייב להחליט ולא הגן. מה פתאום פול אפס יזום מהמנהלת, איזו חוצפה.
עכשיו כשחיפשתי גן לקטן, אחת השאלות ששאלתי כבר התחלה זה איך הולכת הגמילה. הגעתי לגן שהגננת אמרה לי שהיא היא מחליטה מתי להרשות לילד להוריד חיתול, ומיד פסלתי את הגן.
לצפיה ב-'לא לשים פתאום פולאפס במשך היום'
לא לשים פתאום פולאפס במשך היום
20/04/2017 | 01:08
130
גם כי זה יבלבל את הילדה, וגם כי זה לא מכבד עבורה. 
מצד שני אני לא ממליצה להביא אותה לגן עם תחתונים, ושהם יתמודדו. 

אני יכולה לחשוב על 3 פתרונות אפשריים:
1. לקבוע פגישה עם הגננת והמנהלת ולהסביר שהילדה בתהליך גמילה מוצלח, ואת מבקשת שיתוף פעולה של הגן. חישבו ביחד איך להקל על הילדה. 
2. קחי שבוע חופש ותשארי איתה בבית, בזמן הזה תלמדי אותה ללכת לבד/להודיע לך כשהיא צריכה ללכת. 
3. מצאי לה גן אחר בו הפילוסופיה תואמת לשלך. 

לצפיה ב-'מה זה, אף אחד לא נגמל פה בפסח? גאה לפתוח שרשור גמילה:))'
מה זה, אף אחד לא נגמל פה בפסח? גאה לפתוח שרשור גמילה:))
15/04/2017 | 14:45
10
198

בן 2.3, התחלנו גמילה לפני שבוע. עם קקי הולך מעולה- מודיע לפני ומתיישב על הסיר (לא הופתענו שכן מזה יותר משנה מודיע לפני שעושה קקי).
לגבי פיפי- אחרי היומיים הראשונים, בהם עשה פיפי(על הרצפה)  3 פעמים בשעה, התייצב הדפוס הבא: הוא מתאפק לפיפי שעות ארוכות (3-4 שעות) ונראה לי שמתקשה לשחרר. מסכים לשבת על הסיר ולשמוע סיפורים אבל לרוב לא יוצא כלום. לפעמים הפיפי יוצא בסיר (נראה לי שדי באקראי, פשוט יוצא לו כשהוא במקרה על הסיר) ולפעמים על הרצפה ואז הוא נראה קצת מבוהל. הוא לא מוכן לעשות בחצר או באמבטיה. משאיר גם את החיתול של שנה"צ יבש. אנחנו באותו מצב ב 4-5 ימים האחרונים.
אז איך מתקדמים? איך מלמדים לשחרר? 
אשמח לתובנותיכן המלומדות:)

לצפיה ב-'האמת שאתם במצב לא רע'
האמת שאתם במצב לא רע
15/04/2017 | 19:40
3
195
חלק מהעניין של גמילה הוא יכולת ההתאפקות. הילד שלכם מסוגל להתאפק היטב. נפלא. הייתי נותנת לזה זמן. אתם לוקחים אותו איתכם כשאתם הולכים לשירותים? אם לא אז כדאי. אם הוא מסוגל להתאפק 3-4 שעות אז הייתי לוקחת לשירותים לקראת סוף פרק הזמן הזה ולא באמצע. גם מרבה בשתיה (אפשר לתקופה הזאת גם קצת ממותקת, קרטיבים, שלוקים) כדי שיהיה לו הרבה פיפי. בנוסף אולי לא נוח לו לעשות פיפי בישיבה. יש מישהו שיכול להדגים לו כמה כיף זה לעשות פיפי בעמידה ולהשקות שיח למשל? או לעשות פיפי על האבן/פרח/חיפושית?
לצפיה ב-'אבן ופרח סבבה, אבל לא על החיפושית'
אבן ופרח סבבה, אבל לא על החיפושית
15/04/2017 | 22:30
1
141
צער בעלי חיים, שושן.
לצפיה ב-' את מכירה הרבה בני שנתיים שמסוגלים לקלוע לחיפושית?'
את מכירה הרבה בני שנתיים שמסוגלים לקלוע לחיפושית?
15/04/2017 | 22:50
133
צחוק צחוק אבל את צודקת כמובן. לא נכון לעודד ילדים לפגוע בבעלי חיים. אני מודה שכשהצעתי לבנים שלי לעשות פיפי על חיפושית אני חושבת שכולנו הבנו שמדובר בבדיחה, שלא היתה בה טיפת אכזריות או כוונה רעה, וממילא אף אחד מהילדים מעולם לא הצליח באמת לקלוע לחיפושית כי הם עשו כל כך הרבה רעש כשניסו להתקרב שהחיפושית תמיד ברחה. אבל אני מקבלת לחלוטין את מה שאת אומרת.
לצפיה ב-'מצב לא רע כי הוא עושה פיפי 3 פעמים ביום:)'
מצב לא רע כי הוא עושה פיפי 3 פעמים ביום:)
16/04/2017 | 00:02
110
אבל, ברצינות, זה לא נראה לי הכי בריא ומן הסתם, אם מושיבים אחרי שעתיים אמור לצאת משהו, לא?
להשקות עצים הוא מתנגד למרות שאחיו נרתם ללמד אותו, ובכלל מחוץ לבית מתאפק גם כן. 
לצפיה ב-'גם אנחנו התחלנו'
גם אנחנו התחלנו
15/04/2017 | 21:04
112
אצלנו המצב אחר/הפוך גם בן שנתיים
הורדנו חיתול לפני שבוע בערך חוץ מלשינה
מוכן ללכת באופן יזום ולעשות פיפי בשרותים/ להשקות עצים
אבל צריך לקחת כל  שעה בערך ואפילו פחות, אחרת יעשה במכנסיים
על קקי אין מה לדבר לא מוכן לשבת בסיר או בשרותים ופשוט עושה כשצריך או בחיתול או במכנסיים
לצפיה ב-'אנחנו בסוף הגמילה, די מופתעים'
אנחנו בסוף הגמילה, די מופתעים
16/04/2017 | 14:45
179
התחלנו טרום גמילה עם הקטנה לפני כמה שבועות, כשהתחמם, יושבים על הסיר כל בוקר וכל יום לקראת האמבטיה מורידים חיתול לשעה בערך ולובשים רק אחרי המקלחת - וכבר כמעט חודש היא עושה קקי אך ורק בסיר - מה שמפתיע מאד, כי דווקא הקקי היה החלק הקשה עם שני הגדולים.
עכשיו הורדנו חיתול לגמרי ונרשמים פספוסי פיפי כמה פעמים ביום (היא עושה בסיר, ואז את ה'עוד קצת' ממשיכה במכנסיים), כל כך גאה בתחתונים החדשים שלה, שמחה על העצמאות המתפתחת שלה ועל כך שעכשיו היא כמו כולנו ("מספיק עם החיתולים, תזרקי אותם לפח אמא!"). יש לי הרגשה שילדת הפלא השלישית שלי חצי-גומלת את עצמה ושזה יסתיים די מהר. היא שדה הפיצית הזאת ומפתיעה אותי כל פעם מחדש ביכולות שלה.
לצפיה ב-'מה דעתכן על גמילה חלקית (בבית בלי חיתול ובגן עם חיתול?)'
מה דעתכן על גמילה חלקית (בבית בלי חיתול ובגן עם חיתול?)
18/04/2017 | 12:15
2
101
ניסינו לגמול את הקטנה (בת שנתיים) בפסח, ודי על ההתחלה הצלחנו להגיע למצב שבו היא מתאפקת שעות, מוכנה לשבת על הסיר או על הישבנון בכף מתי שמציעים אבל כלום לא יוצא, ובסוף נראה כאילו בורח לה ברגע שדעתה מוסחת במשהו אחר והיא שוכחת שהיא מתאפקת  
קקי עשתה רק בחיתול לפני\אחרי שינה. 
התחושה שלי היא שהיא למדה איך לסגור את הסוגרים אבל עדיין לא למדה איך לשחרר  
זה היה המצב בעשרה הימים האחרונים, עדיין לא הגענו אף פעם למצב שהצליחה לעשות בסיר. 
אני יודעת שזה תהליך לפעמים ארוך ויש סבלנות כמובן, אבל ההתלבטות היא לגבי הגן:
התלבטתי אם לשלוח לגן עם או בלי חיתול ובסוף שלחתי עם חיתול פשוט לפי תחושת הבטן שלי שהיא עדיין לא מוכנה, כיוון שלא הייתה אפילו פעם אחת בבית שהיא הצליחה לעשות בסיר.
בקבוצה בגן יש איתה 20 ילדים, רובם לא גמולים או בתחילת התהליך.
חשבתי להמשיך בלי חיתול אחרי הצהריים אבל בגן בינתיים להיות עם חיתול.
מה דעתכן?
תודה!
לצפיה ב-'זה בסדר גמור. כאן בפורום קראנו לזה טרום גמילה'
זה בסדר גמור. כאן בפורום קראנו לזה טרום גמילה
18/04/2017 | 12:38
1
98
בלי חיתול בבית אחר הצהריים, עם חיתול בגן. 
מה שכן, הייתי משוחחת עם הצוות בגן ושואלת מה המדיניות שלהם. יכול להיות שהם עכשיו גומלים את כולם וגם מי שנשלח בלי חיתול בכל זאת משתין בכל פינה אז לא באמת משנה להם והם מוכנים לקחת גם אותה באופן יזום ולספוג שלוליות גם ממנה כי הם במילא סופגים אותן מעוד עשרה ילדים אחרים. ואז הרווחת כמובן. 
ויכול להיות שלא, והם מצפים שתהיה גמולה ממש לפני שאת שולחת אותה בלי חיתול ואז גם נחסכה ממך ההתלבטות. בכל מקרה כדאי ליידע אותם כי אם במקרה היא תבקש ללכת לשירותים בגן או תביע איזושהי אי נוחות מזה שיצא לה ושאר ענייני מודעות שקשורים לגמילה יהיה נחמד שידעו ויבינו אותה. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה שושן '
תודה על התגובה שושן
18/04/2017 | 13:23
80
בגן המצב הוא כמו שתיארת באפשרות הראשונה - מלא ילדים עושים להם פיפי בכל מקום 
עמדתה של הגננת היא לשתף פעולה עם מה שההורים מבקשים - כך שזה תלוי בי - אם אשלח אותה בלי חיתול הם ינסו לעזור לה כמה שניתן, אבל לדעתי הם עלולים לפספס אותה בגלל כמות הילדים בכלל וכמות הנגמלים בפרט.
אמרתי לגננת שאם היא תבקש ללכת לשירותים שיקחו אותה אפילו שהיא עם חיתול.
אני חושבת שאחכה עד שיתחילו להיות הצלחות כלשהן בבית, ורק אז אשלח בלי חיתול לגן.

לצפיה ב-'למה לא פיפי בעמידה?'
למה לא פיפי בעמידה?
20/04/2017 | 07:59
63
הדרדס שלי לא אהב לעשות פיפי בסיר. עד הגמילה היה עושה כל ערב בסיר לפני האמבטיה. כשהתחלנו גמילה מסודרת לא הסכים לשבת על הסיר ומיד עבר לעשות בעמידה "כמו אבא".
מהניסיון שלי כדי להקל על השחרור צריך שרפרף נוח שהם עומדים ביציבות ומרגישים ביטחון ועוזר לעשות להם קולות של פשפשפפש באוזן. אנחנו גם אימצנו מנטרה "פיפי בוא פיפי בוא" הוא היה קורא את זה וזה היה עוזר לו לשחרר.

אני יודעת שיש כם כל מיני מדבקות שאפשר לשים בתוך האסלה שאמור לעודד אותם לקלוע. לחברה שלי הצבעוניות שהפכה את החוויה למשחק עזרה לבחורצ'יק להשתחרר.
לצפיה ב-'(אי) אכילה אצל קטנטני בן 7.5 חודשים'
(אי) אכילה אצל קטנטני בן 7.5 חודשים
14/04/2017 | 17:54
46
496
הי בנות, אולי מכן תבוא הישועה?
קטנטני שלי אמנם עבר דלקת ריאות ווירוס של שלשולים והקאות אבל זה היה לפני 3-4 שבועות. ועדיין... הוא ממעט מאוד לאכול. המחלה העצימה את חוסר התיאבון, אבל גם לפני כן לא התלהב מאוכל מוצק.
כרגע רוב תזונתו היא נוטרילון 180 מ"ל (שזה המון - חודשים רבים הוא אכל 120, 150 נדיר)....
המשך>>
הי בנות, אולי מכן תבוא הישועה?
קטנטני שלי אמנם עבר דלקת ריאות ווירוס של שלשולים והקאות אבל זה היה לפני 3-4 שבועות. ועדיין... הוא ממעט מאוד לאכול. המחלה העצימה את חוסר התיאבון, אבל גם לפני כן לא התלהב מאוכל מוצק.
כרגע רוב תזונתו היא נוטרילון 180 מ"ל (שזה המון - חודשים רבים הוא אכל 120, 150 נדיר). הנה הבעיה עם המוצקים:

מרק - אין מה לדבר על ירקות טחונים מהמרק. נגעל, לעתים עד הקאה. לא מוכן - וזה ככה עוד מלפני שחלה. בגן גם, היה 4 ימים בסך הכל ובארבעת הימים הגישו לו כפית מרק ירקות+הודו לפה והתגובה היתה רפלקס הקאה. ככה יצא שלא אכל מרק טחון בעצם מעולם (חוץ מפעם-פעמיים כמה כפיות בשלב הטעימות).
הפתרון שמצאתי לאחר שהכנתי מגוון שילובים ואת כולם לא רצה - גיליתי שמוכן לאכול מרק עוף צח, ממש מים מסוננים של המרק. נותנת לו בכפית והוא כבר פעמיים אכל כך חצי קערה קטנה, שזה יותר טוב מכלום.
אני עדיין מכינה וטוחנת את הבשר והירקות מתוך תקווה שיום אחד יסכים, אבל כל הנסיונות לא צולחים.

פירות - פעם היה מוכן לאכול תפוח מגורר (מאודה לא אהב). אם הוספתי שקדייה - אכל קצת ודי. פעם אחת הוספתי טחינה (יש לו חסר ברזל והמליצה האחות) - נגעל וסירב. וכך רציתי להכין לו כל יום מגוון פירות טחונים או מגוררים אך לפתע החליט שמה שאני מכינה לא טעים לו. עושה פרצוף כאילו נתנו לו לימון חמוץ.
ניסיתי גרבר, והתלהב (יחסית אליו). קרה שחיסל צנצנת קטנה של גרבר כבר כמה פעמים, במיוחד אם היה רעב מאוד. אז המשכתי, ונכון לעכשיו מוכן רק גרבר. אם אני מוסיפה לגרבר משהו כמו שקדייה הוא מבחין ומסרב. כל פירות טחונים/מאודים/מגוררים שאני מכינה לו, הוא לא רוצה, והגדיל לעשות כשהצעתי חצי כפית אבוקדו וזה גרר הקאה ע נ ק י ת של כל מה שאכל בשעות שלפני. פשוט השתולל מרוב גועל.

חברה הציעה לי שאולי המרקם לא נוח לו ולתת לו רשת פירות. שמתי אתמול ברשת תות. התוצאה היתה ששיחק עם זה ומרח על כולו אבל לפה לא הסכים להכניס (גם לא לטעום). אם כיוונתי את הרשת לפיו הוא בכה נורא.
כל הסבתות אמרו לי שפירה בטטה בטוח יהיה מוכן. איזה מוכן - הוא כמעט מקיא מזה. פעם אכל פירה תפוחי אדמה ואחרי 10 דקות הקיא הכול. אני לא מנסה יותר.

אתגר נוסף הוא לתת לו את הברזל. לפעמים הוא עושה רפלקס הקאה גם כשנותנים לו ברזל. החלפתי סוג, עכשיו קצת יותר טוב. ויטמין די טעים לו וזה גם כמות קטנה אז הוא מוכן.

רעיונות?
לצפיה ב-'חייבת עזרה בשינה'
חייבת עזרה בשינה
12/04/2017 | 20:49
27
244
התינוקת שלי עוד לא ממש פעוטה אבל גם לא ממש תינוקת כבר חח. הילדה לא יודעת להירדם לבד, עד היום,כן כן , נרדמת לפעמים תוך כדי שהיא מחזיקה לי את היד ולפעמים בנדנוד בידיים.כשמתעוררת ביום , אם אני רואה שהיא מתחילה לקום מיד אחרי חצי שעה אני שמה אותה עליי והיא ממשיכה לישון ככה עוד שעה .  בלילה קמה מליון פעמים וגם יונקת מלא . 
אני עם הילדה בבית ,היא לא במסגרת , מישהו יכול להגיד לי איך מלמדים ילד בגיל כזה לישון לבד?  כשהיא הייתה קטנה יותר וכל שיטה שניסינו גרמה לה לצרוח 2-3 שעות עד שאנחנו כבר לא יכולנו ונקרע לנו הלב. לא מוכנה לאלף את הילד בבכי . ואם צריך אנדנד אותה עד גיל שנתיים . מבקשת בלי ביקורת אלא פשוט עצה איך ללמד בגיל הזה. תודה מראש
לצפיה ב-'בת כמה היא?'
בת כמה היא?
13/04/2017 | 13:01
1
34
לצפיה ב-'סליחה,חשבתי שכתבתי , שנה וחודש'
סליחה,חשבתי שכתבתי , שנה וחודש
13/04/2017 | 13:30
33
לצפיה ב-'בת כמה היא? ישנה במיטת תינוק?'
בת כמה היא? ישנה במיטת תינוק?
13/04/2017 | 13:18
21
98
בכל מקרה...השיטה שעובדת לנו היא הרם הורד - אבל צריך להתמיד...זה יכול לקחת כמה ימים טובים ושמעתי שלפעמים גם מגיע לשבועיים ואף טיפה יותר...אבל זה משתלם..לדעתי לפחות...וצריך להיות מוכנים שיהיה בכי - אין מנוס מכך (כי את משנה לה הרגלים - היא רגילה להרדם בעזרתכם וכעת את רוצה שהיא תלמד להרדם לבד - אם זה מתאים לך שתהיה מסוגלת להרדם לבד כמובן...)...אבל! הדבר  שלי עוזר הוא שעל אף שיש בכי (ויש כאמור...) - תמיד יש מצד ההורים מענה מיידי לבכי ולא משאירים ילד לבכות לבד במיטה (כי לי אישית זה לא מסתדר...אציין שיש כאלה שזה עובד להם נהדר וזו גם שיטה),
ותכלס - כך אנחנו מיישמים את השיטה - אנחנו עושים טקס שינה קבוע שמלמד את הילד שאחרי טקס שכזה הוא הולך לישון (זה יכול להיות מקלחת ואחריה הלבשה, שיר/סיפור, פרידה מהצעצועים, נשיקה וחיבוק ולאחריו אומרים משפט קבוע - נניח : "לילה טוב מתוק...חלומות נעימים..הולכים לישון"...), אח"כ משכיבים במיטה (עם מוצץ/טטרא/בלי כלום - מה שהילד רגיל ואוהב...)...אם הילד בוכה מנסים להרגיע בטפיחה קלה על הבטן ולחישת ששששש... אם הבכי לא נפסק מרימים ומרגיעים על הידיים ורק כשהבכי פסק והנשימה הסתדרה מחזירים למיטה ושוב אומרים את המשפט הקבוע שלפני השינה נותנים נשיקה ויוצאים מהחדר...(בהתחלה זה לא עובד בדרך כלל וצריך להרים...ואפילו אין ממש אפשרות לצאת מהחדר כי מיד שמשכיבים הילד בוכה...אבל בהמשך גם הלחישה והטפיחה ירגיעו את הבכי...ויהיה ניתן לצאת מהחדר)...אם שוב הילד בוכה חוזרים ושוב מנסים לחישה/טפיחה ואם לא עוזר מרימים מרגיעים ומחזירים למיטה וחוזר חלילה...
הקטע הכי קשה הוא שצריך לקבל החלטה ולהיות עקביים - כי לדעתי אחרת זה משגע את הילד אם כל פעם פועלים באופן שונה...לקחת הרבה אוויר - כי הימים הראשונים קשים ומתישים עד שהילד לומד להרדם לבד...אבל את לא עוזבת ילד בוכה...וגם נותנת לילד את הביטחון שאת סומכת עליו שיכול להרדם לבד...
לצפיה ב-'היא ישנה איתי במיטה'
היא ישנה איתי במיטה
13/04/2017 | 13:34
20
145
וכל שיטה נראת לי בעייתית כשהילדה מעיפה את הנוצץ ועומדת במיטה שרה וצוחקת
לצפיה ב-'ואיך את מגיבה לזה?'
ואיך את מגיבה לזה?
13/04/2017 | 13:57
19
32
לצפיה ב-'מנסה להשכיב והיא שוב קמה וחוזר חלילה'
מנסה להשכיב והיא שוב קמה וחוזר חלילה
13/04/2017 | 14:09
18
134
אני מראש הרבה פעמים מוותרת כי אני גם ככה עייפה, ולהיכנס לתהליך של הירדמות עצמאית צריך עזרה, בעלי לא שותף להרדמות ולא קם בלילה מעולם וגם לא יקום. אז להיות מותשת פי עשר בלי יכולת לנוח, לא נשמע מפתה במיוחד. חשבתי לחכות עוד קצת עד לגיל שהיא תבין יותר, ואז להגיד לה שימי ראש, את לא קמה , אני אקח לך את המוצץ וכו ואולי התהליך יהיה יותר פשוט
לצפיה ב-'מבינה את התסכול, במיוחד שאין תמיכה מצד הבעל '
מבינה את התסכול, במיוחד שאין תמיכה מצד הבעל
13/04/2017 | 14:10
1
124
זה נשמע ממש לא פשוט.
מה בד"כ קורה שגורם לה כן להירדם?
לצפיה ב-'כן זה באסה .. '
כן זה באסה ..
13/04/2017 | 14:20
110
בעלי מאלה שחושבים שאם הוא עובד אז הוא לא צריך לקום , מצד אחד אני מבינה אותו מצד שני הוא לא מצליח להבין כמה אני עייפה כבר מכל גידול הילדים.  לזכותו יאמר שכל דבר אחר כמו נקיון, בישולים (רק הוא מבשל הוא שף) משחקים עם הילדים,הוא עושה הכל ויכול גם שעות והכל בסדר ..רק השינה.. טוב לעניינים שלנו.. רק העובדה שאני לידה ומחזיקה לה את היד ..זה מה שמרדים. אותה
לצפיה ב-'לדעתי אם את עייפה ומוותרת אין טעם בכלל'
לדעתי אם את עייפה ומוותרת אין טעם בכלל
13/04/2017 | 18:28
15
140
עקביות זה שם המשחק, וצריך המון סבלנות ואורך רוח, במיוחד בלילה כשעייפים. אם אין לך שיתוף פעולה מבן הזוג ואין לך כח אז כרגע את צריכה לנוח. אם לשכב לידה ולתת לה יד זה מה שמרדים אותה אז שיהיה. היא עדיין תינוקת בעיני. אני לא חושבת שכשהיא תגדל נכון יהיה להשכיב אותה עם משפטים אגרסיביים כמו את לא קמה ואני אקח לך... זה פשוט חבל להשכיב בכעס ובאיומים. אבל בהחלט תוכלי להסביר לה שלילה וישנים ועכשיו ככה וככה. אבל ייקח זמן עד שהיא תגיע לגיל שזה יעבוד. את יכולה כבר עכשיו להוסיף מנטרה כמו לילה ישנים, שששש, עכשיו לילה, חושך, ישנים. זה יעזור לך גם בהמשך.
את יכולה לנסות לאט לאט לצמצם את המעורבות שלך בהרדמה שלה. אם את מרדימה בעמידה ובנדנוד, לאט לאט להרגיל אותה שאת יושבת. אח"כ להמעיט את הנדנוד. לאט לאט לעבור לזה שהיא שוכבת במיטה ואת טופחת לה על הטוסיק או מנדנדת בעדינות עם יד בגב. עוד אח"כ להרגיל סתם ליד בגב או ליטופים במקום נדנוד. וככה כל פעם לצמצם יותר ויותר את המעורבות שלך. תוסיפי לזה מינימום אינטראקציה, כלומר בלי דיבורים, איומים וכו' אלא אחרי טקס שינה, לילה טוב, נשיקה וכו' פשוט משכיבים שוב בלי לדבר אם קמה או אומרים בקול משעמם ששש, עכשיו לילה, ישנים.
לצפיה ב-'לי נקרא בין השורות שהמצב מאוד קשה לאמא'
לי נקרא בין השורות שהמצב מאוד קשה לאמא
13/04/2017 | 20:59
14
102
וגם לא אופטימלי לתינוקת.
הרי שנת הלילה משפיעה על הפעילות בכל היום ואם התינוקת לא ישנה חזק ומתעוררת מספר פעמים בלילה, אז ביום היא עייפה וקווצ' ואולי ישנה יותר מידי מה ששוב משפיע על שנת הלילה.
ומניסיוני - אם משנסים מותניים, תוך זמן קצר אפשר לשפר את המצב מאוד. אולי לא לפתור את כל ההתעוררויות אבל בהחלט להקטין למינימום.

אז לעניות דעתי כדאי כדאי כדאי לשנס מותניים ולהכיל את הקושי של התינוקת למשך לילה - שני לילות כדי שאחר כך יהיה טוב יותר.
ואגב, לפותחת השרשור - אולי יש מקום לבקש מבעלך באופן מאוד נקודתי רק עבור שני הלילות הללו, כן להיות קשוב לתינוקת ולהתעורר חלק מהפעמים (אם את חוששת שלא תתמודדי לבד). אני אגב רציתי להיות זאת שגומלת מהנקה בלילה, כדי שלא תחשוב שנטשתי אותה אבל זאת היתה הבחירה שלי ואכן זה היה מאוד קשה (אבל רק לילה 1-2).
לצפיה ב-'איך באמת גומלים מהנקה?'
איך באמת גומלים מהנקה?
14/04/2017 | 09:20
1
75
הילדה גם לא אוכלת לי מוצקים בכלל������
לצפיה ב-'כמו שאומרים אצלנו - פרה, פרה'
כמו שאומרים אצלנו - פרה, פרה
14/04/2017 | 16:41
70
אי אפשר לגמול מהנקה לפני שיש 2-3 ארוחות מבוססות.
מה זה אומר שהיא לא אוכלת מוצקים? היא אוכלת אבל לא מספיק? אוכלת טחון אבל לא במצב מוצק? לא בכלל?
אם את רוצה שניתן עצה אז את צריכה לתת יותר פרטים.
לצפיה ב-'נכון, אבל מצד שני אין דרך לעשות את זה כמו שהיא רוצה'
נכון, אבל מצד שני אין דרך לעשות את זה כמו שהיא רוצה
14/04/2017 | 16:48
11
82
היא מבקשת בלי בכי וצרחות והדרך שאת מציעה בהכרח כוללת בכי וצרחות. אולי רק ללילה או שניים ואולי לא, כל ילד שונה, אבל בהכרח בכי וצרחות. אני מתעלמת לרגע מנושא ההנקה, על אף שבעיני את טועה ולא נכון לגמול מהנקת לילה כרגע, בטח לא כמו שאת מציעה, אבל גם אם כן, אין דרך לעשות את זה בלי בכי וצרחות וזה בפירוש לא מה שהיא רוצה. 
לצפיה ב-'זה נכון - אבל אין דרך בלי בכי ועדיין'
זה נכון - אבל אין דרך בלי בכי ועדיין
14/04/2017 | 21:38
10
81
זה לא אומר שזה לא הדבר הכי נכון והכי טוב עבור התינוקת.
בעיני בגיל 11 חודש בערך צריך להגמל מיניקת לילה. זה לא אומר שזה גבול שייהרג ובל יעבור אבל זה כבר לא דרוש עבור תינוק שיש לו כבר ארוחות מבוססות ולעומת זאת שינה מאוד דרושה להתפתחות התקינה ולרגיעה.

אני מסכימה איתך שלא נכון לגמול מהנקת לילה עכשיו אבל זה בגלל שהארוחות לא מבוססות. ברגע שהתינוקת תאכל ארוחות של מוצקים (זהירות - קקי!) זה יאפשר גם גמילת לילה.
ובעיני ברגע הנקודתי הזה יש מקום להעזר בבן הזוג גם אם ההחלטה הזוגית היא שהאם קמה בלילה באופן בלבדי.
לצפיה ב-'לילדה אין ארוחות מבוססות'
לילדה אין ארוחות מבוססות
15/04/2017 | 08:50
3
63
90٪ מהתזונה שלה זה הנקה. שלחו אותנו להתפתחות הילד לבדוק ויסות חושי כי הילדה לא מעוניינת לאכול . אז אני מאמינה שהרבה פעמים היא דווקא כן רעבה בלילה כי היא בעצם חיה על נוזלים. לגבי בן זוג לצערי זה באמת לא יעבוד ,לא רק כי הוא לא יסכים אלא גם כי הוא פשוט מתחיל לצחוק איתה ולשחק..
לצפיה ב-'כל עוד אין ארוחות מבוססות יהיה מאוד קשה לגמול בלילה'
כל עוד אין ארוחות מבוססות יהיה מאוד קשה לגמול בלילה
15/04/2017 | 21:27
2
53
כמה פעמים היא יונקת בלילה
אני אישית גמלתי מהנקת לילה רק בגיל שנתיים כי זה הגיל שמומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי 
אז קודם כל אל תתני לאף אחד לגרום לך להרגיש לא בסדר בגלל שהיא עדיין יונקת
לגבי אוכל
מה היא כן אוכלת? מה את מציעה לה? האם את אוכלת איתה? יש אחים גדולים בבית?
הגיוני שבגיל הזה היא לא מספיק שבעה בשביל שינה טובה רק מהנקה וזה בלי קשר להרגלי שינה
אולי שווה לנסות לשלב דייסה? אפילו בבקבוק ?
חוץ מזה
אני מאוד מבינה את הגישה שלך ואת זה שאת לא רוצה לתת לה לבכות
אבל
קחי בחשבון שאצל הרבה ילדים זה אומר ששלב ההירדמות העצמאית מגיע בגיל יותר מאוחר
זה לא רע בעיני (אפילו עדיף) אבל מאוד קשה לאמא
לעודד? זה  נגמר בסוף, הבת לי התחילה לישון לילות שלמים באמת לקראת גיל שנתיים וחצי וגם הקטן רק עכשיו מתחיל (בן שנתיים וחמישה חודשים)
השאלה היא האם את יכולה לשרוד את זה
לצפיה ב-'אני יכולה לשרוד את זה'
אני יכולה לשרוד את זה
15/04/2017 | 21:46
1
55
יש בבית ילד גדול יותר בן 6 , גם איתו היה לי ככה עם שינה רק שאותו לא הנקתי.
אני מציעה לה הכל ויושבים לאכול יחד. אבל חוץ מכמה דברים מסוימים היא לא מוכנה לאכול. וגם מה שהיא כן מסכימה היא לא אוכלת עד ששובעת אלא מנשנשת.

בקבוק היא לא לוקחת ועל תחליף חלב בכלל אין מה לדבר.
לצפיה ב-'אז אולי באמת לשחרר'
אז אולי באמת לשחרר
15/04/2017 | 21:53
51
אם היא לא הגדולה אז את כבר יודעת שבסוף הם ישנים
ובסוף הם אוכלים
ואם אין בעיה מיוחדת הכל מסתדר 
ורק צריך לנתק את הקולות מבחוץ שמספרים לך כמה זה לא בסדר
לצפיה ב-'זה פשוט לא נכון. אפשר ללמד הרדמות עצמאית ללא בכי'
זה פשוט לא נכון. אפשר ללמד הרדמות עצמאית ללא בכי
15/04/2017 | 23:02
5
95
אם אני עשיתי את זה עם שלושה ילדים אין שום סיבה שאנשים אחרים לא יוכלו לעשות את זה גם כן. מי שרוצה לבחור ללמד דרך בכי זאת זכותו, אבל זאת לא הדרך היחידה וזה מקומם אותי מאוד שכך את מציגה את זה.
לצפיה ב-'את יכולה לפרט איך עשית את זה?'
את יכולה לפרט איך עשית את זה?
16/04/2017 | 06:21
2
58
אולי גם אני אצליח. השאלה אם זה יעבוד בגיל שלה
לצפיה ב-'פירטתי למעלה'
פירטתי למעלה
16/04/2017 | 10:01
1
77
הורדנו לאט לאט את מידת התלות בנו בהרדמות. אם התחלנו מנדנודים בעמידה אז לאט לאט עברנו לישיבה ואחכ במיטה שלו עם נדנוד עדין עם יד על הגב ואח"כ רק עם יד על הגב, ואחכ יד על הגב לכמה שניות ולעזוב. כל זה מלווה במנטרה שעכשיו לילה ישנים. אבל זה תהליך, זה ארוך, שבועות על גבי שבועות, זה מתיש פיזית ואין ספק שזה לא זבנג וגמרנו כמו להשאיר תינוק לבכות במשך כמה ימים ואז הוא לומד שלא יבואו אליו ונרדם מותש. 
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר'
בוודאי שאפשר
19/04/2017 | 20:11
40
אני עכשיו מלמדת הירדמות עצמאית באמצעות מוזיקה ובחצי מהלילות כבר זה עובד בלי שום בכי.
לצפיה ב-'נראה לי שזה תלוי ילד'
נראה לי שזה תלוי ילד
16/04/2017 | 17:14
57
בכורתי סרבנית השינה צרחה גם מעורסלת בזרועותיי, קופצת על כדור ועם פטמה בפה.
יש ילדים שקשה להם יותר עם העניין הזה. הקטע הזה של לעצום עיניים ולגלוש לשינה לא עבד אצלה עד גיל 5 בערך

לצפיה ב-'אוקיי, את מכירה אותי ויודעת שלא התכוונתי ש*אני בלבד* '
אוקיי, את מכירה אותי ויודעת שלא התכוונתי ש*אני בלבד*
17/04/2017 | 20:35
62
יודעת את כל התורה.
רק על עצמי לספר ידעתי ואני לחלוטין מקבלת שיש ילדים אחרים וגישות אחרות.
עבור בנותי, אין לי ספק שזו היתה הדרך הכי טובה עבורן אבל אצלן כבר היו ארוחות מבוססות היטב לפני שהורדתי חלב בלילה.
לדעתי, דבר ראשון היא צריכה להגיע למצב שהתינוקת אוכלת קצת מוצקים ואז יהיה אפשר להתקדם.
לצפיה ב-'תורידי הנקות בלילה בשלב ראשון'
תורידי הנקות בלילה בשלב ראשון
13/04/2017 | 18:19
91
אני אומרת לך פרקטית מה את צריכה לעשות.
היא תמשיך להתעורר בלילה כל עוד יהיה לה הנקה זמינה וזה לא טוב לך - וגם *לה* זה לא טוב.
לא פירטת אבל נניח היא מתעוררת ב12 בלילה לינוק - אל תתני לה. נסי להחזיר אותה למיטה עם מוצץ. היא תבכה אבל את עושה דבר חשוב עבורה. ואף פעם לא יהיה זמן נוח - גם לתינוק אנחנו שמים גבולות למען בריאותו (נניח לא תתני לה אגוזים גם אם היא מאוד תרצה).
הקיצר, זה יהיה עם בכי אבל לא לאורך הרבה לילות. *את* צריכה להיות נפשית מוכנה לכך. אחרי שהיא תהיה כבר מוטשת מהבכי היא תרדם ובפעם הבאה שתתעורר תני לה לינוק. בלילה הבא את תראי שהיא תתעורר מאוחר יותר (נניח 2 בלילה). כך תדחי את ההנקה הראשונה. כשזה יתבסס, נסי לדחות אותה עוד.
לצפיה ב-'אני יכולה לתרום איך גמלנו מ״נדנודים״ את הבכורה'
אני יכולה לתרום איך גמלנו מ״נדנודים״ את הבכורה
15/04/2017 | 07:56
84
בערך בגיל הזה. מה שעשיתי הוא להתחיל ממספר גבוה יחסית של נדנודים (עשרים, נניח), שאחריהם נדמה לי ששמתי את היד על הגב שלה למספר שניות. מה שעשיתי זה כל לילה להוריד נדנוד - ממש ספרתי אותם וירדתי ל-19, 18, 17 וכו׳ עד שהגעתי לאחד ואז לאפס, והייתי מניחה אותה במיטה, שמה את על הגב לרגע, והולכת, והיא הלכה לישון לבד. זה תהליך איטי שדורש סבלנות והתמדה, אבל אצלנו זה עבד. עוד דבר שעשיתי בגיל הזה הוא לכסות את כל הגירויים (בובות פרווה וכו׳) שהיא לא תוכל לראות אותן מהמיטה ולא יהיה משהו שמעניין ומעיר אותה.
לצפיה ב-'האם ניסית מוסיקה?'
האם ניסית מוסיקה?
15/04/2017 | 10:17
69
יש לנו מובייל שמנגן מוסיקה שקטה (יש כפתור ווליום) ונעימה במשך 20 דקות. כשאני שמה לו לפעמים הוא נרדם לבד.
הייתי במקום שלך עם הנדנודים, עם הגדולה שלי. עם הקטן אני מראש לא מנדנדת וגם מבקשת מהסבתות לא לנדנד, כי זה ממכר.
לצפיה ב-'חוסר תאבון ואכילה בררנית אצל פעוטה בת שנתיים'
חוסר תאבון ואכילה בררנית אצל פעוטה בת שנתיים
13/04/2017 | 11:49
2
131
הבת שלי בת שנתיים מאז ומתמיד לא הייתה אכלנית גדולה.
היא אוכלת מעט מאוד ונראה שזה מספיק לה היא רזה מאוד 
היא בררנית לא מוכנה לטעום טעמים חדשים ולא אוכלת בשר רק עוף וגם את זה מעט מאוד. 
 אני מעוניינת לדעת אם יש אמהות שחוות את אותו הדבר?
בנוסף אשמח לדעת אם אתן נותנות ויטמינים לחיזוק ועידוד התאבון ואם כן איזה? 
תודה וחג שמח :)
לצפיה ב-'בתור ילדה כזו- יכולה לומר שמה שהכי לא עזר '
בתור ילדה כזו- יכולה לומר שמה שהכי לא עזר
13/04/2017 | 14:05
1
178
זה שהפכו את זה לאישיו- כיאה לבית פולני הכל סבב סביב האוכל וזה שלא אכלתי (ועד עכשיו זה קורה- נכנסים לי לצלחת ).
הילדה כבר בת שנתיים ולדעתי אפשר כן אולי להכין איתה דברים ביחד- מה שבד"כ מעודד חשיפה של הילד למאכלים חדשים. את יכולה למשל לאפות איתה פשטידה או מאפינס או אם יש מולטי קייק- להכין איתה בלילה לדברים ואז את מתעסקת עם המכשיר.

עוד דבר זה עניין התצוגה- לא תמיד יש זמן לזה אבל לפעמים אם עושים פרצופים מצחיקים מהאוכל או יוצרים צורה מיוחדת זה קורץ לילד לאכול יותר.
אפילו בגן אני מקפידה על זה ותמיד חותכת ירקות ופירות ומסדרת בצורה מיוחדת כמו שמש, פרח, לב וכו'.

הייתי בכל מקרה לוקחת אותה לרופא ילדים לבדיקות כלליות ורואה אם זה שהיא לא אוכלת הרבה בכל זאת לא פוגע בה בריאותית ואולי גם להתייעץ עם תזונאית שמתמחה בילדים.

שוב- לא להפוך את זה לאישיו לידה כי במקרה שלי זה היה "כלי נשק" מבחינתי כי ראיתי כמה כולם חגים סביבי וסביב האכילה.

עד עכשיו ממרומי גיל 33 אני לא סובלת שמתערבים לי במה שאוכלת או מעירים על זה שלא אוכלת הרבה (אבל מאוד השתפרתי בנושא הבררנות).
לצפיה ב-'אני בת לאמא כזו וגם אחותי כזו'
אני בת לאמא כזו וגם אחותי כזו
14/04/2017 | 14:12
137
אמא שלח אף פעם, אבל אף פעם, לא עשתה מאוכל עניין (כי אותה שיגעו עם אוכל ). מי שסיים וקם והשאיר צלחת מלאה שוחרר לדרכו. היא סמכה על הקיבות שלנו ותחושת השובע הפנימית שלנו. והיא צדקה. אחותי אוכלת כאדם בוגר אוכל מאד מגוון וגם מבשלת מצוין.
הגדולה שלי בת 6 והיתה פעוטה אוכלת-כל והפכה לילדה בררנית ואני מניחה לה. ירקות, למשל, היא אוכלת מעט מאד, בעוד הקטנים וגם אנחנו חובבי סלטים / ירקות חתוכים, ויש דוגמאות נוספות.
לצפיה ב-'להשאיר ילד באוטו'
להשאיר ילד באוטו
12/04/2017 | 11:24
11
362
שלום לכולם וחג שמח! אשמח לעמדתכם כדי לסגור ויכוח :
הייתם משאירים בחניון פרטי מקורה של הבניין בו אתם גרים, (אבל ללא שער), תינוק בן שנה ושמונה ישן לכמה דקות, עם אוטו מותנע ודלת פתוחה ויורדים לקחת משהו מהבית? 
לצפיה ב-'לא'
לא
12/04/2017 | 11:46
45
לצפיה ב-'לא. לא כשאני לא בטווח ראייה'
לא. לא כשאני לא בטווח ראייה
12/04/2017 | 11:50
213
אני מסייגת שאסור להשאיר ילד ברכב ללא השגחה בכלל, אבל קרה לי שהשארתי ילד ברכב ויצאתי והתרחקתי כמה צעדים במורד הרחוב למשל. אבל לעולם לא בלי שיהיה לי קו ראיה אליו.  
לצפיה ב-'לא...'
לא...
12/04/2017 | 14:32
165
זה תמיד מבאס ממש להעיר ילד ישן...
אבל מצב בו ההורה יוצא מהרכה לכמה דקות בעוד שהוא מודע לכך שהילד ברכב הוא אחד המצבים השכיחים לשכחת ילד ברכב - לפעמים משהו יכול להשתבש בזמן שההורה מחוץ לרכב (מישהו מתחיל עם ההורה שיחה/ההורה מועד/ההורה נתקע במעלית או בכל מקום אחר...) והילד לבד ברכב...
יש לי עוד כמה חזיונות זוועה למקרים נוראיים שיכולים להתרחש...אבל לא רוצה לחפור יותר ממה שכבר חפרתי:)...
לצפיה ב-'ממש לא.....'
ממש לא.....
12/04/2017 | 16:10
40
לצפיה ב-'יגנבו לך את האוטו עם הילד'
יגנבו לך את האוטו עם הילד
12/04/2017 | 16:44
48
לצפיה ב-'לא! לא לבד בגיל הזה ובכלל לא ברכב מותנע!'
לא! לא לבד בגיל הזה ובכלל לא ברכב מותנע!
12/04/2017 | 20:05
1
178
ממרומי שמונה שנות הורות, באף גיל לא משאירה ברכב מותנע בלי מבוגר. זה חוסר אחריות משווע.
בכלל לא משאירה לבד בחניון בלי קשר עין ילד יחיד, לא משאירה לבד לפני הגיל בו הם מסוגלים להתיר חגורה ולפתוח דלת בכוחות עצמם (לפחות חמש שש) וגם אז כשהחלו פתוח במקום מותר לחניה ורק לרגע כשחייבים.
לצפיה ב-'לא להשאיר ברכב ממונע'
לא להשאיר ברכב ממונע
13/04/2017 | 09:45
159
אם ממש חייבים ,אז לפחות לקחת את המפתח. ולהשאיר דלתות.
לצפיה ב-'לא'
לא
13/04/2017 | 12:45
109
קרה לי שהילדים היו חגורים כבר ושכחתי משהו בבית. כשזה בשעות הבוקר- מחכה דקה ותמיד מישהו מהשכנים יוצא ומבקשת להשגיח לדקה ורצה הביתה. אם אין שכן שמציל אותי ברגע הנכון- מתבאסת ומוציאה את הילדים איתי.
לצפיה ב-'לא, אין מצב מבחינתי.'
לא, אין מצב מבחינתי.
13/04/2017 | 13:59
162
רכב ממונע, תינוק באוטו, אין שער לחניון- ממש לא מתאים.
הייתי מחכה ששכנ/ה שאת סומכת עליו/ה יגיעו ומבקשת שישמרו- ממש לא להשאיר לבד.
יכול לקרות כל כך הרבה דברים כמו מעלית שנתקעת, נפילה בדרך, מישהו שינסה לחטוף ויצליח בקלות כי גם הרכב ממונע, גם אין שער וגם הדלת פתוחה לרווחה.
לצפיה ב-'קודם כל - ברכב מונע איןןןןן מצב'
קודם כל - ברכב מונע איןןןןן מצב
20/04/2017 | 16:13
47
אני גרה בקרוואן במושב וכן משאירה אותם לפעמים ברכב פתוח כדי להיכנס רגע הביתה לקחת משהו. כשגרתי בבנין קומות לא עשיתי את זה.. רכב מונע אני לא משאירה בשום מצב - אפילו כאשר עוצרת מטר מתאי הדואר ויוצאת רק לכמה שניות - מוציאה את המפתח ולוקחת איתי. 
לצפיה ב-'אני רועדת מפחד רק ממקרא השאלה'
אני רועדת מפחד רק ממקרא השאלה
20/04/2017 | 22:56
52
זה אמיתי שהורה שוקל דבר כזה?  
משהו מאוד לא תקין עם שיקול הדעת של הורה שכזה. מפחיד. 
לצפיה ב-'התייעצות לגבי רכישת עגלת תינוק'
התייעצות לגבי רכישת עגלת תינוק
09/04/2017 | 16:50
15
319
הי חברים, שאלה לי אליכם לגבי קניית עגלה לתינוק. רצוי שתהיה קלה מאוד כי אני הולכת הרבה ברגל, איכותית ועם סל אחסון גדול. קיבלתי המלצות על עגלות בוגבו בי (כמו כאן http://www.moradbaby.co.il/product/%d7%a2%d7%92%d7%9c%d7%aa-%d7%aa%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%a7-%d7%91%d7%95%d7%92%d7%91%d7%95-%d7%91%d7%99-5-bugaboo-bee/), מישהי מכירה? זה די יקר אז אני חייבת המלצות לפני שאני קונה. אם יש לכם המלצה לעגלה אחרת, אשמח.
תודה מראש.
לצפיה ב-'עגלה מאוד פופלרית ומאוד יקרה'
עגלה מאוד פופלרית ומאוד יקרה
09/04/2017 | 17:18
1
178
יש הרבה עגלות זולות ממנה שעונות לקטגוריות שהגדרת- איכותיות, נוחות להליכה עירונית ממושכת ובעלות סל אחסון גדול.
לכי לחנות גדולה סטייל שילב/מוצצים לראות את מגוון עגלות פופלאריות.
תנסי להסיע. תראי את הסל בעין. תתנסי בקיפול, סגירת הגגון, התאמת הגב ממצב שכיבה לישיבה.

דגשים שלי בבחירת עגלה:
גובה הידית מול הגובה שלך ושל בעלך.
גובה העגלה- בעיקר סל השכיבה שלא תשברי את הגב ולחילופין שלא תאלצי לעלות על קצות האצבעות.
נוחות הכנסה לבגאז'.
קלות ונוחות הקיפול- תקפלי בעצמך בחנות.ואל תסתפקי בהדגמה בחנות. הם מקפלים כל יום כל היום. את לא מיומנת עד כדי כך ועם תינוק קטן לא בא לך להיתקע עם עגלה שלוקח 3 ניסיונות לקפל.
שימי תיק כבד בתוך העגלה ותסיעי אותה בחנות לראות שנוח לך ושהיא לא הופכת כבדה מדי. תזכרי שהם רק מתחילים ב-3 קילו ילד. דיי מהר את דוחפת תינוק 6-9 קילן בלי בעיה.

ושווה לשאול גם בפורום הורים לתינוקות.

ולהמלצות: בייבי ג'וגר, ברייטקס בי אג'יל, מאמס אנד פאפס, פג פרגו בוק. כולן עגלות מאוד פופלריות ולדעתי משמעותית יותר זולות
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/04/2017 | 17:27
43
מרוב הנסיונות וההתלבטויות יש לי כאב ראש ואני כבר לא יודעת מה נוח ומה לא
לצפיה ב-'בוגבו בי 5 '
בוגבו בי 5
09/04/2017 | 22:30
1
131
היי ליהיליהי,
יש לי בוגבו בי 3 - המשמשת ילדה שניה בת שנה וחצי.
היא עגלה מושלמת ! באמת.
​קלילה, נוחה ויפה. ניתן לקפל ביד אחת ולא תופסת הרבה מקום ברכב.
מה שעוד אהבתי בה, שאת לא צריכה לקנות עגלה אחת שתתאים לבנים ובנות, את יכולה להחליף ברגע ריפוד וגגון :)
ממליצה עליה בחום. את תהני ממנה מאד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/04/2017 | 17:29
43
זה מה שסיפרו לי... אולי פשוט אלך על זה וזה..
לצפיה ב-'לא מהחנות הזו ולא בוגבו בי'
לא מהחנות הזו ולא בוגבו בי
10/04/2017 | 08:34
2
184
הפרסום בפורום אסור.
לצפיה ב-'????'
????
12/04/2017 | 17:35
1
119
סליחה? זה האתר שעלה לי ראשון כשכתבתי בוגבו בי (אחרי המותג עצמו).   
לצפיה ב-'מתנצלת אם פגעתי'
מתנצלת אם פגעתי
12/04/2017 | 19:48
528
החנות הזו מפרסמת בפורום מדי כמה חודשים תחת כינויים משתנים.
בהנחה שאת אינך מפרסמת מטעם האתר, ממליצה לך למצוא חנות אחרת לרכוש בה את העגלה שאת בוחרת.
לצפיה ב-'אני לא הייתי קונה'
אני לא הייתי קונה
12/04/2017 | 16:47
1
120
מילא שהבוגבו בי יקרה אבל היא ממש נמוכה. לי זה היה שובר את הגב. זו לא עגלה זה טיולון בעיני, זה גובה שמיועד לילד שיודע לטפס לבד לעגלה.

אני הייתי הולכת על הסיטי מיני 4 גלגלים 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/04/2017 | 17:26
68
תודה על המידע! הולכת לבדוק לגביה
לצפיה ב-'לנו יש את כרום, ג'ואי . מרוצים עד הגג הגג'
לנו יש את כרום, ג'ואי . מרוצים עד הגג הגג
12/04/2017 | 20:40
27
לצפיה ב-'קלה זה פרמטר חשוב?'
קלה זה פרמטר חשוב?
13/04/2017 | 12:49
1
67
אני קניתי יויה (החיקוי הסיני של היויו) לצורך פיזור הילדים בבוקר ברגל, כי יש לי קיצור דרך משמעותי דרך מדרגות, והיה חשוב לי היכולת להרים את העגלה עם הפעוט בתוכה. בזמנים אחרים אני הולכת עם ברייטקס, וההבדל במשקל משמעותי.
אם תצטרכי כמוני להרים את העגלה- לכי על הקלילות, הבדל של 3 ק"ג במשקל זה קריטי. אם אין צורך כזה, רק להליכה, הייתי הולכת על כל אחת מהעגלות שהמליצו לך במחיר סביר. אני מרוצה מאוד מהברייטקס למשל.
לצפיה ב-'כן חשוב'
כן חשוב
13/04/2017 | 18:55
55
אבל אי אפשר לקבל הכל. צריכה להתפשר על משהו. זהו, בשבוע הבא תהיה לי עגלה -
By hook or by crook
מספיק להשתגע

לצפיה ב-'לי יש בוגבו בי 3'
לי יש בוגבו בי 3
13/04/2017 | 14:09
1
111
אני יחסית לא גבוהה במיוחד כך שזה נוח לי אבל העגלה עצמה נמוכה.
הקיפול שלה קל ומהיר והיא מאוד נוחה בהתניידות. לי למשל היה חשוב עגלה שהיא גדולה ומרווחת אבל לא מאסיבית בגודל והבוגבו ענתה על זה.

זה מאוד תלוי בצרכים והכי טוב ללכת לחנות של דברים לתינוקות ולהניח משהו כבד בתוך העגלה ולהתנייד איתה בתוך החנות כדי לבדוק אם מתאים ונוח. עשינו את זה והסתכלו עלינו כהזויים ותוך חמש דקות כולם עשו את זה כי הבינו את הקונספט

בדיוק פתחתי שרשור עגלות בפורום "הורים לתינוקות"- מוזמנת גם לשאול שם.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/04/2017 | 19:00
53
החלטתי שאני חייבת להיסגר כבר על משהו. בעלי כבר לא יכול לשמוע את המילה (העגלה )
לצפיה ב-'בשני ילדיי הראשונים הייתה אינגליזינה ללא'
בשני ילדיי הראשונים הייתה אינגליזינה ללא
14/04/2017 | 17:22
69
אמבטיה שמאוד אהבתי היות והתקפלה ביד אחת ונכנסה לבגאז' הקטן שלנו ועוד כמה דברים שכבר איני זוכרת.
היא נמסרה ועדיין עושה עבודתה נאמנה.

לתינוק החדש קניתי את הסיטי מיני 4 גלגלים (ואמבטיה שאלתי מחברה - האמבטיה עברה כבר מס' ילדים וחברים והשאלות ונריאת כחדשה) וגם עגלה זו נהדרת! האמבטיה גבוהה מאוד, הסל שלה מרווח, יציבה, האמבטיה משמשת כמיטה גם כיום במהלך היום, היא מתקפלת ביד אחת (אך מצריכה 2 ידיים לפתיחה - מה שלא קרה באינגליזינה) ותתאים גם לבגאז' קטן (ע"י פירוק גלגל או שניים בשיא הקלות) והמחיר שלה נגיש.
לצפיה ב-'המלצה לספר'
המלצה לספר
12/04/2017 | 09:49
105
שלום לכולן,
מחפשת המלצה לספר הורות לגיל הרך
תודה מראש לממליצות
לצפיה ב-'יום הולדת שנה לבני הבכור'
יום הולדת שנה לבני הבכור
07/04/2017 | 17:17
9
269
בחודש הבא המתוק שלי חוגג יום הולדת שנה,
אני מחפש רעיון למתנה שאני יכולה לרכוש בכסף עבור ילדי הגן,
אפשרות גם למתנה שאפשר להעניק לגן עצמו וכך המתנות ישארו לאורך זמן בגן, אין לי תקציב לכן כל הצעה מבורכת.
לצפיה ב-'דלי וכף'
דלי וכף
07/04/2017 | 17:31
37
לצפיה ב-'2 הצעות'
2 הצעות
07/04/2017 | 21:55
3
155
אם הכוונה היא לתת הפתעה לילדי הגן שהולכים איתה הביתה אז אצלנו מקובל לקנות משהו קטן סביב 5-6 שקלים. יש בחנויות בסגנון מקס סטוק כל מיני שטויות קטנות - פאזלים מעץ, מכוניוץ צעצוע וכו..

אם את רוצה משהו לגן אז אפשר לקנות כמה ספרים חדשים לספריית הגן (כדאי להתייעץ עם הגננת מה חסר להם)
לצפיה ב-'אם גם הילדים האחרים בני כשנה,'
אם גם הילדים האחרים בני כשנה,
08/04/2017 | 08:42
2
163
יש מעט דברים במקס סטוק שיתאימו - מכוניות צעצוע, למשל, ממש לא, כי הן מאוד מסוכנות מבחינת חלקים קטנים, מתפרקות בקלות, וכו'.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאת צודקת'
אני לא חושבת שאת צודקת
08/04/2017 | 10:51
1
138
אני קניתי מכונית צעצוע שמורכבת חתיכה אחת במקס סטוק. מהסוג שמושכים אחורה והיא נוסעת קדימה.
וזו רק דוגמא. אפשר לקנות כדור גומי צבעוני קופץ. בובת פרווה קטנה. ספר מילים ראשונות/צבעים/חיות קטן.

במקס סטוק ודומיהן צריך לבוא לעשות סיבוב ולראות מה יש בזמן אמת. כי המלאים כל הזמן מתחלפים.
לצפיה ב-'יכול להיות. המכוניות שאני ראיתי (או יש לי)'
יכול להיות. המכוניות שאני ראיתי (או יש לי)
08/04/2017 | 11:00
113
משם התפרקו בקלות (והן דומות מאוד לתיאור שלך) - הן פשוט עשויות רע, מחומרים לא עמידים, וכו' (אני דווקא התלהבתי כשקיבלנו את הצעצועים, אבל ההתלהבות עברה מהר כשהמכוניות התחילו להישבר תוך מעט מאוד זמן. גם אפרוח קופץ קיבלנו משם - שגם התפרק מייד). וכשאני עשיתי את הסיבוב הנ"ל במקס סטוק כדי לחפש מתנות ליום הולדת, מצאתי מעט מאוד שמתאים לפעוטות - ולכן כתבתי את זה (לא כתבתי שאין כלום - רק שיש מעט מאוד). יכול להיות שבסניפים אחרים או בזמנים אחרים זה אחרת.
לצפיה ב-'מזל טוב לך (ולתינוק). אני הייתי מוותרת על מתנות לפעוטות'
מזל טוב לך (ולתינוק). אני הייתי מוותרת על מתנות לפעוטות
10/04/2017 | 10:15
113
לטעמי כל כך לא אקולוגי המנהג הזה של מתנות לילדים 20 פעמים בשנה כמנין הילדים בגן. מה גם שבגיל שנה הם לא ממש מבינים.
מנסיוני חלק גדול מההורים מעונין לחסוך ולהפטר מהמטלה ולא נותן את הדעת על מה הילדים יקבלו. וכך תוך שעה מתקבלת ערמת פלסטיק (ספרים ללא מלל / בובות שיש לכל ילד כבר עשרות מהן...) לא אקולוגית. ובני השנה -שנה וחצי שבקבוצת הגן ממילא לא מבינים האם הם קיבלו או לא או כן ומה. לשמחתי רב הגננות אצלן התחנכו ילדי בקשו שלא לחלק הפתעות מעבר לעוגה או בלון (בגיל מבוגר יותר, כמובן).
כמו שחשבת איתנו - עדיף לקנות באותו סכום מתנה יפה לגן, שכן תשמש את הפעוטות ולא תושלך לפח. ואם כן תבחרי במתנות לפעוטות - לא מתפרקת שמושלכת מיד, הדלי והכף שהציעה חייבתלהגיב או כדור כפי שהציעה הייבי נראים לי תואמי גיל ויחסית נחוצים ולא מתפרקים.
ושוב - יום הולדת שנה שמח :)
לצפיה ב-'אם את מחפשת משהו "לחלק" אז גם ממתק יעבוד'
אם את מחפשת משהו "לחלק" אז גם ממתק יעבוד
11/04/2017 | 12:48
104
אפשר לחלק שקית במבה קטנה (15 גרם) אפילו וילדים בני שנה יהיו סבבה עם זה. אישית אני נותנת במבה בגיל שנה, אם את חושבת שהורים אחרים לא נותנים אז אפשר כמובן לחפש אלטרנטיבות אחרות. בגזרת המתוקים אפשר קאפקייק חמוד במנג'ט חגיגי, אפשר קייקפופס עטופים יפה בצלופן עם סרט על מקל סוכריה, אפשר עוגיות חייכן או שקית עוגיות חיות קטנה.
אם אם בעניין של בריא יותר אז אפשר להכין פרחים מתותים ולתת לכל ילד פרח. זה כלום עבודה. נועצים על קש במקום על שיפוד וזה בטיחותי. אפשר גם להכין שיפודי פירות (שוב על קש או על מקל סוכריה).
מתנות שמתאימות לגיל הזה ואין בהן בעיה בטיחותית הן גרביים (אם כי כבר מתחמם), כובע שמש, גלגל ים, מצופים, ערכה קטנה של משפך וכלים למשחק בחול, ספר קשיח (יש ברשתות הכול בדולר זולים), בובות עם עיניים גדולות...
לצפיה ב-'גם אני בעד דלי וכף'
גם אני בעד דלי וכף
19/04/2017 | 21:07
17
שונאת מתנות שנזרקות לפח ללא שימוש.
לצפיה ב-'דוגמא למתנה'
דוגמא למתנה
24/04/2017 | 16:53
9
אתה יכול לחלק מדבקות שכאלו - 
http://www.nickname.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8...
עם שם הילד, ולחלק לכל אחד מהילדים.. יכול להיות פתרון שימושי להורים שמביאים קופסאות ודברים נוספים שמתאימים לגילאים האלו..
כמו כן, לדעתי אין הרבה ילדים בגן של הבן שלך לכן המתנה יכולה להיות פרקטית ושימושית ולא יקרה כלל...
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח (וטעייים) לכולם!'
פסח כשר ושמח (וטעייים) לכולם!
09/04/2017 | 23:41
1
68
שיהיה אביבי ופורח,
בלי אף תינוק צורח .
עם הרבה הנאה מהמשפחה,
ואפילו קצת הזדמנויות למנוחה!

איןאריות ושושן (במצברוח פיוטי משהו)
לצפיה ב-'פסח שמייח '
פסח שמייח
13/04/2017 | 13:30
24
אגב..הזדמנות לנוח בחופשת הילדים הארוכה (מדי!) הזו???...לא נורא... עייפים ומרוצים...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה