לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'תכנון ילודה - המשפחה שרציתי והמשפחה שיש לי - שאלון סקר'
תכנון ילודה - המשפחה שרציתי והמשפחה שיש לי - שאלון סקר
21/01/2017 | 13:23
5
147
בעקבות הפוסט של shira לגבי הפרשים רצויים ומצויים בין אחים, שואלת אתכן על הפערים בין הרצוי למצוי אצלכן.
1. כמה ילדים תכננתן?
2. באילו הפרשים?
3. האם המשפחה שיש לכן היום היא המשפחה שרציתן?
4. אם יש פער בין הרצוי למצוי - ספרו איך התמודדתן איתו.
5. ממה נבע הפער? (לאמיצות שרוצות לשתף)
לצפיה ב-'המשפחה שלי'
המשפחה שלי
21/01/2017 | 16:23
128
כרגע יש לנו 1 ועוד 1 במרחק חודש וקצת מאיתנו. עוד לא החלטנו עם שניים מספיק או שיהיה גם שלישי.
יש לנו בן וקיווינו לבת אבל יש עוד בן בדרך ואני בטוחה שנאהב אותו עד קצה היקום ועוד קצת..
רצינו פער 2.7-3 בין הילדים. בפועל יצא פער 3 וחצי שנים. לקח קצת יותר זמן מהמצופה. התגלו קצת בעיות בדרך, קצת מעקבים, רופא פוריות אבל בסוף זה קרה טבעי בזמן שהתלבטנו מה המסלול הנכון להמשיך בו.

אני חושבת שלהביא ילדים זה ממש אחד המקרים של תכניות לחוד ומציאות לחוד. היום שהגדול כבר עוד רגע בין 3.5 אני לא מצליחה לדמיין לוותר על כל הזמן שהיה לי רק איתו שהוא כבר גדול ובוגר וממש איש קטן. ואני בהחלט יכולה לראות הרבה יתרונות לשני בנים על פני בן ובת.
ובשביל לצאת לגמרי פולניה- העיקר שהם בריאים. כל השאר לא חשוב...
לצפיה ב-'עונה'
עונה
22/01/2017 | 09:12
70
1. כמה ילדים תכננתן? התלבטנו בין 3 ל-4, בסוף עשינו 4.
2. באילו הפרשים? בין הראשון לשנייה יש קצת פחות משנתיים, בין השנייה לשלישית ובין השלישית לרביעי יש שלוש שנים.
3. האם המשפחה שיש לכן היום היא המשפחה שרציתן? בהחלט כן.
בזמן האחרון ממש קשה איתם, בעיקר עם הבכור המתבגר (9) ולפעמים יש לי מחשבות כפירה חולפות שאולי 4 זה קצת יותר מידי. (כמה קצת? בין אחד לארבעה, תלוי ביום ובשעה...).
לצפיה ב-'עונה'
עונה
22/01/2017 | 11:16
50
1. כמה ילדים תכננתן? 3 או 4.
2. באילו הפרשים? שנתיים וחצי נראה לי הפרש טוב, אבל לא היה לי סופר קריטי.
3. האם המשפחה שיש לכן היום היא המשפחה שרציתן? טפו, טפו, טפו.
4. אם יש פער בין הרצוי למצוי - ספרו איך התמודדתן איתו. מה שבא ברוך הבא, רק חבל שבקיסרי (עם הראשונה לקחתי את קיסרי החירום מאוד קשה. בבאות זה כבר היה צפוי ופחות בעייתי מבחינה נפשית)...
5. ממה נבע הפער? במקור רצינו שהשלישית תהייה קרובה יותר בגיל לשתיים הגדולות (במקור במקור הייתי שמחה גם לבנים, אבל אחרי שתי בנות כבר רציתי עוד בת) - לקח זמן רב עד שהיא הגיעה (ההפרש בינה לבין השנייה כמעט שש שנים, בין הראשונה לשנייה שנתיים ו-10 חודשים. פשוט לקח הרבה זמן עד שהצלחתי להרות הפעם), והלידה שלה הייתה מסובכת וקשה מהאחרות (קיסרי שלישי - שני הראשונים חירום, היא כבר מתוכנן), והובילה לכך שרביעי/ת כבר לא בתכנון/אפשרי/ת. אבל טפו, טפו, טפו, מרוצה ממה שיש (כמו שהילדים לומדים לדקלם בגן - ולדעתי זה משפט מעולה - "מה שיוצא אני מרוצה").
לצפיה ב-'עונה גם '
עונה גם
22/01/2017 | 13:54
23
1. כמה ילדים תכננתן? 2
2. באילו הפרשים? <font>3.5 שנים בערך</font>
3. האם המשפחה שיש לכן היום היא המשפחה שרציתן? יש אחד, ועוד אחת בדרך. ההפרש יהיה בסוף 2.7. זה שיש בן ובת בדרך מקל על ההחלטיות לסגור את הבאסטה. אז בעזרת השם שהכל יהיה בסדר בלידה וכולם יהיו בריאים תמיד - כן. זה לפי התכניות 
4. אם יש פער בין הרצוי למצוי - ספרו איך התמודדתן איתו. הפרש קצת יותר קטן ממה שתוכנן אז סכה ההתמודדות באמת בסדר. 
5. ממה נבע הפער? (לאמיצות שרוצות לשתף) הריון ראשון לקח כמעט שנה להיקלט ובסוף עם התערבות חיצונית.. ועכשיו - חודש ראשון אחרי שהספקתי גלולות נכנסתי להריון 
לצפיה ב-'אצלי '
אצלי
22/01/2017 | 14:18
18
1. כמה ילדים תכננתי?
היו הרבה שינויים במהלך השנים. בשלב מתקדם חשבתי על שלושה, כך גם בעלי. אחרי השני, החלטתי על שניים, בעלי זרם. ואז בהברקה של רגע יצא שנכנסתי להריון בשלישית.

2. באילו הפרשים?
שנה ועשר בין הגדולים ואז שלוש שנים מהאמצעי לקטנה.

3. בגדול כן. הייתי מצד אחד שמחה לעוד בת מה שלא יקרה כי נסגרה הבסטה, אבל אני מאוד מרוצה מהתוצר הסופי המוצלח והמושקע.

4+5.  בין הגדולים לא תכננתי הבדל של שנה ועשר. השני היה גם סוג של תכנון לקוי או אי תכנון בעצם (אחרי שמנסים שנה בראשון לא חושבים שצריך אמצעי מניעה). התמודדנו בגבורה זה לא היה פשוט, אבל זה הדבר הכי טוב שעשינו. ועם הקטנה גם זה היה פשוט הדחקה (הפסקתי גלולות בגלל גלי חום שזה עשה לי בזמנו)
לצפיה ב-'סתם משתפת...'
סתם משתפת...
19/01/2017 | 10:03
7
344
הילדה שלי בת 3, הגיעה לעולם לאחר טיפולי פוריות..
היום אנחנו שוב נמצאים בסרט הזה של הטיפולים, אבל לכל הלחץ והחרדות מתווספת גם הדאגה שמא חלילה הילדה תישאר לבד בלי אחים, ומפחדת שיגיע הרגע שתתחיל לשאול שאלות (ילדה מאוד חכמה, ולכל החברים שלה יש כבר אחים קטנים)
אם מישהי פה נמצאת במצב הזה ויכולה קצת לשפוך אור על איך היא עוברת את התקופה הזאת זה יהיה נחמד :)
תודה וסופש נעים
לצפיה ב-'איכשהו ברגע האמת, התשובות מגיעות מעצמן'
איכשהו ברגע האמת, התשובות מגיעות מעצמן
19/01/2017 | 11:18
204
בת 4 ורבע, לכולם מסביב יש אחים קטנים, אחים גדולים, אמהות בהריון.
ב-3 השנים האחרונות עברתי 4 הריונות. כל ההריונות הסתיימו בידיים ריקות. לא סיפרנו לה שאנחנו מנסים ולא סיפרנו לה על ההריונות.
בתקופה שניסינו טיפולי פוריות, היא ידעה שאני הולכת לבדיקות מוקדם בבוקר (הייתי יוצאת מהבית בשעה 06:30), ואחרי שאיבה לא יכולתי להשתולל איתה או להרים אותה, אז הסברתי שכואב לי בבטן או בגב.

מדי פעם היא שואלת למה ל-X נולדה אחות ולה לא. אני עונה ביובש שלא יצא לנו עדיין.
פעם ביקשה שבעלי ואני נתחבק חיבוק מיוחד של מבוגרים כדי שתהיה לה אחות מקסימה כמוה. אמרתי לה שזה לא כל כך פשוט.
בתחילתו של אחד ההריונות, היא נגעה בבטן שלי וטענה שיש לי עובר* בבטן. בימים הבאים היא שאלה האם יש לי עובר בבטן, עניתי שאני לא יודעת.
* היא יודעת שכל עוד התינוק בבטן, הוא לא תינוק אלא עובר. רק אחרי שהוא נולד הוא הופך לתינוק. ההסבר הזה נובע מהרגישות שלי עקב האובדנים.

אני לא יכולה להתכונן לכל השאלות שהיא עשויה להעלות, והשאלות צצות בזמנים לא צפויים. היתה פעם אחת שהרגשתי שאני לא יכולה לענות באותו הרגע, כי רציתי לנסח תשובה טובה. אז אמרתי שאני צריכה לחשוב על תשובה מתאימה והיא התעקשה שאני אענה לה באותו הרגע את מה שאני יכולה. אני לא זוכרת מה עניתי, אבל התשובה סיפקה אותה.
הדבר העיקרי מבחינתי זה לא להראות לה כמה קשה לי להתמודד עם השאלות הללו. התגובה שלי אמורה להיות רגועה בדיוק כמו שאני רגועה כשהיא שואלת אותי מתי נפגוש את סבא וסבתא או למה הירח בשמיים למרות שבוקר.
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
19/01/2017 | 13:35
177
פער של 4.5 שנים, מהן 3 הוקדשו לטיפולים. אנחנו לא הצלחנו להסתיר, אז סיפרנו, וגם לא תמיד היה לי סידור בשבילה אז היו פעמים שהגיעה איתנו לשאיבות וכו'. פשוט אמרנו שאנחנו צריכים עזרה מרופא כדי להכנס להריון, וכשזה לא הצליח אז אמרנו שהרופא לא הצליח. לא עורר אצלה יחס מיוחד. הסטרס שתישאר לבד היה אדיר. אין שאלה. 
לצפיה ב-'אין לי עצות, אבל מאחלת מכל הלב שתצליחו במהרה'
אין לי עצות, אבל מאחלת מכל הלב שתצליחו במהרה
19/01/2017 | 16:56
3
160
מאחלת לשתיכן, שירה ומרעישה (ידידתי), שתזכו כל אחת להריון תקין שיסתיים במועד ובידיים מלאות.

לצפיה ב-'מצטרפת לאיחולים החמים של כבשונת'
מצטרפת לאיחולים החמים של כבשונת
19/01/2017 | 21:14
1
145
הלוואי והיה לי מטה קסמים של הריון בריא. אני מאד מבינה את הכמיהה ואת התסכול. מחזיקה לשתיכן אצבעות.
ולעניין השאלות: אני בעד לספר את האמת ברמה שמתאימה לגיל של הילד ולא בעד הסתרה, כי הרגש עובר אליהם.

לצפיה ב-'רק עכשיו קראתי מה שכתבת'
רק עכשיו קראתי מה שכתבת
20/01/2017 | 22:22
90
צודקת, גם אני כתבתי כך.
לצפיה ב-'גם אני שולחת חיבוק ואיחולי הצלחה'
גם אני שולחת חיבוק ואיחולי הצלחה
19/01/2017 | 22:35
42
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
20/01/2017 | 15:19
136
לקח 4 שנים. בגיל 3 בערך היא התחילה לשאול למה אין, לבקש, בעיקר סביב הגן ויום המשפחה. אין מה לומר שזה קשה.
בסוף כשגדלה כבר ושאלה הרבה סיפרתי לה את האמת שאמא מנסה להביא לה אח או אחות ולא מצליחה. התפללנו יחד לשם שיעזור לנו ואז באמת הצלחנו. אנחנו אוהבות להיזכר איך התפללנו יחד ונענינו. מסקנה שלי: לא להסתיר. בתקופה שהסתרתי, היא רק היתה בסטרס נוראי סביב השאלה למה אני כל הזמן נעלמת בבקרים ובימי שאיבה, ולמה לא יכולה להרים אותה. ברגע שאמרתי את האמת היתה הקלה ענקית.
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'המלצה לרופא עור מעולה לתינוק באזור המרכז?'
המלצה לרופא עור מעולה לתינוק באזור המרכז?
20/01/2017 | 22:21
49
אזור בקעת אונו או המרכז
כללית
מדובר באטופיק דרמטיטיס.
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לצעצועי התפתחות מוצלחים'
מחפשת המלצות לצעצועי התפתחות מוצלחים
17/01/2017 | 22:57
13
183
היי לכולם,
אני אמא לצמודים בן שנה וחצי ובת שלוש כמעט. מחפשת צעצועי התפתחות מוצלחים (רק מניסיון בבקשה) שמתאימים לגילאים האלה ולא פחות חשוב שיעניינו אותם מספיק כדי שירצו לשחק בהם כי בנתיים הם פשוט קופצים ממשחק למשחק...

לצפיה ב-'צעצועי התפתחות'
צעצועי התפתחות
18/01/2017 | 11:46
1
213
אני אישית לא מתה על מה שמוגדר כ"צעצועי התפתחות". בעיני זו בעיקר כותרת שמטרתה לשווק לנו מוצרים כבעלי ערך גבוה יותר ממה שהם באמת. בזמנו קיבלתי איזה צעצוע עם ארנב ותיבה ועוד כמה דברים מעץ שאמור להיות מאד 'התפתחותי' והם לא אהבו אותו בכלל. אצלי לא תפס.

הגילאים של הילדים שלך צעירים, הם לא אמורים להיות מסוגלים 'לשבת' פרקי זמן ארוכים בגיל הזה לשחק.

מספרת מה עבד אצלי בגילאים דומים (היום בת שנתיים וחצי ובן ארבע) -
לגו
סברס
לסגור ולפתוח טושים / להכניס ולהוציא בלוטים או חרוזים גדולים לתוך קופסאות עם מכסים
חותמות אהובות מאד
יש משחק שקניתי בסטימצקי - "אל תפיל את התנין" הוא ממש שלגר בבית - משחק מעץ איכותי - תנין ירוק ולא יציב שצריך לסדר עליו 18 גלילים צבעוניים מעץ בגדלים שונים בלי שיאבד את שיווי המשקל. טוב לבת השלוש. בן השנה וחצי לא יכול לשחק בזה והגלילים הקטנים קטנים מדי בשבילו. בת השנתיים וחצי שלי משחקת בזה שעות. למתקדמים יותר יש את 'מגדל פיזה' גם מוצלח.
פלסטלינה
גיגית קטנה עם קצף אמבטיה / קצף גילוח
ספרים - הלו הלו אבא, איך מרפאים כנף שבורה, עוד סיפור אחרון, הנסיכה שלבשה שקית נייר, לא רעב ולא אוהב, זוג, משהו אחר, קרנפים לא אוכלים פנקייק, דרקון אין דבר כזה
ארגז תחפושות - כיף כל יום מחדש

לצפיה ב-' גם אנחנו קיבלנו'
גם אנחנו קיבלנו
18/01/2017 | 17:08
122
את המשחק עם הארנב והתיבה, וגם אצלנו לא אהבנו אותו.
אם כבר סיפורי דרקונים, אצלנו אהוב עכשיו הספר ״דרקון בארמון״ שקיבלנו במתנה ולא היכרתי.
לצפיה ב-'מצטרפת לכל מה שכתבה לך איואריותכאלה בעניין הסבלנות '
מצטרפת לכל מה שכתבה לך איואריותכאלה בעניין הסבלנות
18/01/2017 | 12:10
122
לשבת ולשחק וגם בעניין הגדרת "צעצועי התפתחות...
מוסיפה מה שאצלינו היה נחמד מבחינתו בעבר וכעת (בן 3):
קוביות עץ,
משחקים של פוקסי מיינד (הכבאים באין, יום ולילה, הנסיך והנסיכה),
לגו דופלו עם משטח - עליו ניתן להרכיב,
ציור/צביעה של דמויות או תמונות שהדפסתי לו,
חוברת שמותאמת לגילו עם כל מיני משימות (מיון, הכללה, מציאת שונה, צביעה, חיבור נקודות וכדומה) שניתן לעשות יחד,
פאזלים,
הכנת עוגה יחד (ותוך כדי ללמד מניה של חומרים, שימוש בכלים, מרקמים, מטוריקה),
פלסטלינה (שנוא עלי כי מלכלך)

לצפיה ב-'משחקים מגנטיים'
משחקים מגנטיים
18/01/2017 | 12:43
2
129
אצלי שני המשחקים שללא ספק מובילים בבית הם לגו דופלו והמשחקים המגנטיים.
לנו יש magformers, 100 חלקים.
זה הזולים יותר, אבל עושים את העבודה נהדר. בן 3.5 ובן 1.5 יכולים לשחק בלי סוף, כל יום, כל אחד בהתאם ליכולות שלו (הגדול בונה מבנים מורכבים, חללית, ארמון, בית, אוטובוס... הקטן עורם את כל המרובעים, את המשולשים. לאחרונה התחיל לבנות קובייה).
לגבי הלגו דופלו - יש לנו די הרבה, אבל הוספתי המון דמויות שקניתי בזול בעלי אקספרס - חיות, ילדים, אנשים. הם נהנים מאוד לבנות וגם לשחק עם הדמויות.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על מגנטים'
מצטרפת להמלצה על מגנטים
19/01/2017 | 06:50
1
86

לנו יש פליימגס של 100 חלקים, ואנחנו כבר שוקלים לקנות תוספות. היא חוזרת אל המשחק הזה שוב ושוב, וברור שישאר איתה לעוד הרבה זמן. בהתחלה היתה מדביקה צורות על המקרר, אחר כך היתה עורמת חלקים ומדביקה אחד לשני, היום בונה מגדלים וצורות תלת מימדיות מדהימות. זה ללא ספק המשחק שהיא הכי אוהבת, ולמרות שהוא יקר זו היתה ההשקעה הטובה ביותר שעשינו. 
יתרון נוסף של המשחק הזה הוא שאפשר לקחת אותו בחלקים לכל מקום. 
אוהבת גם מגה-בלוקס ופזלים מעץ של התאמת צורות - גם על הדיבור אנחנו עובדים תוך כדי (כלי תחבורה, חיות וכו').  
ספרים: מככבים אצלנו לקוף יש בעיה והפיל שרצה להיות הכי וגם בוא אלי פרפר נחמד ואיה פלוטו.
יש לנו עוד הרבה, וכל ערב נותנים לה לבחור מה היא רוצה, אבל אלה עומדים בראש הרשימה. 
ומילה בענייני דרקונים - "דרקון - אין דבר כזה" - ספר שאני מאוד אוהבת יושב על המדף ומחכה שתגדל. 
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד ספר משובח'
נזכרתי בעוד ספר משובח
20/01/2017 | 07:07
57
אף פעם בחיים אני לא יאכל (כך במקור) עגבניה
מצחיק נורא, אהוב מאד
לצפיה ב-'רכבת ופסים'
רכבת ופסים
18/01/2017 | 14:35
99
קיבלה כשהייתה בת שנתיים וגם היום מידי פעם משחקת בזה והיא בת 6.5

אבל כמו שאמרו לך - אל תפתחי ציפיות בנושא של משחק עצמאי - זה לוקח הרבה זמן...
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
18/01/2017 | 17:24
86
אצלנו הולכים גם אצל בן 3.5:
סט כלי עבודה מפלסטיק. מת על להבריג ברגים ולשחרר.
רכבת של ליטל טייקס שבאה עם מברגה ואפשר לפרק אותה ולהרכיב חזרה. בגיל שנתיים רק פירק. עכשיו גם יודע להרכיב חזרה.
ערכת כלי רופא וכמה בובות שיהיו חולות.
כלי מטבח וכל מיני פירות ירקות מיני מזונות (עדיפות לכאלה שאפשר לחתוך עם סקוטש).

ומצטרפת להמלצה על אל תפיל את התנין. קיבלנו מתנה וזה להיט ממש.
לצפיה ב-'לגו '
לגו
19/01/2017 | 11:49
3
187
אצלנו ממש תפס הלגואים הגדולים, הלגו דופלו שיש, בזה הם משחקים הרבה ביחד וזה מאד מפתח להם את הדמיון והמוטוריקה, אני ממש אוהבת לראות איך הם בונים להם עולמות ומשחקים בהם, מקסים בעיני, הפלוס שיש לזה כל מיני ערכות אז אני גם מידיי פעם מחדשת להם.
לצפיה ב-'משחק לגיל קצת יותר גדול'
משחק לגיל קצת יותר גדול
20/01/2017 | 07:09
1
158
"דאבל" עם ציורים (לא צורות)
חכם ומהנה מאד, הגדולה והאמצעי משחקים המון וגם אני נהנית ממנו.
לצפיה ב-'מאמי את מתבלבלת'
מאמי את מתבלבלת
20/01/2017 | 17:51
130
אני זו שמוחקת את הפרסומות.....
ממליצה על המשחק בחום רב. כאמור, הוא מהנה גם למבוגרים.
לצפיה ב-'"אחלה" פרסומת...'
"אחלה" פרסומת...
20/01/2017 | 10:00
44
לצפיה ב-'בנוסף למה שכבר נכתב'
בנוסף למה שכבר נכתב
22/01/2017 | 09:07
40
אצלנו בן השנה ושמונה אוהב את 'מפתח להתפתחות' שלמרות שמו הדידקטי נחמד מאוד.
זה לוח עם חורים, וחלקים (עם פין שנכנס בחורים), בצבעים שונים וצורות שונות.
הקטן בונה מהם מגדלים, או זורק ואוסף את החלקים ברחבי הבית. הגדולים יותר ממיינים לפי צבעים וצורות.
לצפיה ב-'המלצות למשפחתון/ פעוטון בבורוכוב גבעתיים'
המלצות למשפחתון/ פעוטון בבורוכוב גבעתיים
19/01/2017 | 16:38
18
היי לכולם,
חדשה בקבוצה :)
אמא לתינוקת בת 5 חודשים ומתגוררת בגבעתיים. נכון להיום אני עדיין בחופשת לידה, אבל מתחילה לחפש מסגרת לשנה הבאה. אשמח להמלצות על מסגרות באזור בורוכוב גבעתיים.
תודה!!!
לצפיה ב-'טיפים לניקוי תנור בישול'
טיפים לניקוי תנור בישול
16/01/2017 | 21:19
4
160
התנור החדש והנהדר שלי מעלה ריחות לא נעימים, בדיקה מעמיקה גילתה שומן על הדפנות. כשאני משפריצה ממיס שומנים על הדפנות החומר נוזל ורק חלק קטן מהשומן מתמוסס.... הסקוטש לא מנצח את השומן בכלל. עצות?
לצפיה ב-'1. משחת אסטוניש'
1. משחת אסטוניש
16/01/2017 | 22:25
120
2. טיפ כללי איך לשים חומרי ניקוי על משטחים מאונכים - מספיגים ניר סופג בחומר ומצמידים למשטח.
לצפיה ב-'סן מוריץ'
סן מוריץ
17/01/2017 | 10:31
26
לצפיה ב-'טיפ לעתיד - תנור פירוליטי. זה החיים עצמם, נשבעת.'
טיפ לעתיד - תנור פירוליטי. זה החיים עצמם, נשבעת.
18/01/2017 | 08:27
45
לצפיה ב-'גם אני באותו סיפור...'
גם אני באותו סיפור...
19/01/2017 | 11:53
90
סיוט!!
לצפיה ב-'ניתוח כפתורים ופוליפ'
ניתוח כפתורים ופוליפ
15/01/2017 | 08:50
22
239
בוקר טוב, 
ביום שלישי פשושה עוברת ניתוח כפתורים ופוליפים. בת שנתיים וחודשיים.
לא התלבטנו הרבה לפני ההחלטה - עיכוב בדיבור וירידה בשמיעה שגורמים לה לתסכול גדול, נחירות וחרחורים בלילה, ליחה בלתי נגמרת.
מעבר לפרטים ולהנחיות שקבלנו מהרופא, נשמח לעצות, התייחסויות וחוויות כדי להתכונן (אורך ההתאוששות, כאבים, קשיים וכו'...)  בעיקר לגבי האדנואיד שהבנו שזה החלק היותר מציק וכואב בניתוח. 

כל מידע יתקבל בברכה....תודה מראש!
לצפיה ב-'הי'
הי
15/01/2017 | 20:00
103
אצלנו בת 3.5 עברה לפני כחודש ניתוח כפתורים ושקד שלישי (אדנואיד/ פוליפים).
אכן נראה שהסרת האדנואיד הוא החלק הקשה יותר. בהתאוששות היו ילדים שעברו רק כפתורים ,והם התאוששו יותר טוב ויותר מהר ושוחררו תוך שעתיים. ואילו הבת שלי שוחררה רק אחרי 5 שעות (וזה היה מאוד מתסכל ,כי ממה שקראתי -ציפיתי שנשתחרר אחרי שעתיים).
הבת שלי נכנסה לניתוח ב 8:00 ( בערך אחרי  45 דקות נתנו לנו להיכנס אליה. הניתוח עצמו נמשך 15-20 דקות, אבל ההתאוששות לוקחת זמן). האף שלה דימם, הפה היה מלא דם וגם האוזניים (מלחיץ קצת).
היה לה מאוד קשה עם ההרדמה , היא היתה מבולבלת ,והרגישה לא טוב. 
בהתאוששות האחות הסבירה שחומרי ההרדמה גורמים לתחושה ממש מעיקה ולא טובה, וקצת בלבול. הקטנים לא מבינים מה קורה איתם, וכמובן לא יודעים לבטא מה שהם מרגישים. זה משהו שהשפיע כל אותו יום. כמובן שעם הזמן באותו יום, היא "התעוררה" והיתה יותר ערנית ומודעת , אבל עדיין היתה במשך כל היום "כבדה", עצבנית וברור שהיה לה לא טוב. היא כל הזמן רצתה גם להוציא את העירוי וזה משהו שהיינו צריכים להילחם בה ולשמור עליה.
אחרי הניתוח אסור לאכול ולשתות, ובגלל שעוד קצת היה לה דימום מהאף אז האריכו את האיסור לאכול ולשתות-אבל לבת שלי זה לא הפריע,לא ביקשה לאכול.
היתה בחדר טלוויזיה,והיא היתה מרוכזת בה.
אחר כך כשכבר היה מותר לה לאכול-אז לפי הנחיות האחות קנינו לה גלידה, וזה מה שהיא בעיקר אכלה באותו יום-גלידות,קרטיבים, מעדן וכד' (וגם בשבוע שאחרי צריך לשמור על תזונה רכה ולא חמה)
למחרת בבוקר קמה כרגיל לחלוטין! 
כבר למחרת פחתה הנזלת, ואחרי כמה ימים נעלמה  לחלוטין (היתה נעלמת קודם ,אילולא היתה מצוננת).

זהו,
אם יש לך עוד שאלות,אענה בשמחה.
המון בהצלחה!

לצפיה ב-'הבן שלי עבר ניתוח שקדים ואדנואידים בגיל הזה'
הבן שלי עבר ניתוח שקדים ואדנואידים בגיל הזה
15/01/2017 | 20:54
1
121
השאירו להשגחה ללילה.
זה כבר היה מזמן אז אני לא ככ זוכרת... ההתעוררות מההרדמה היתה קשה. הוא בכה המון ורצה רק להיות עלי. אח"כ נרגע ונרדם עד 20:00!!! ואז התעורר רעב... נתתי בקבוק פורמולה שהוא עוד היה מקבל, והוא ביקש עוד אחד, ואז עוד אחד...
מרגע שהוא התעורר התחילו לתת משכחי כאבים מסביב לשעון. אמרו לנו בימים הראשונים פשוט לתת כל הזמן, לא לחכות לראות אם הוא סובל.
התזונה בשבוע אחרי הניתוח צריכה להיות רכה. לי היה הילד היחיד בעולם שלא הסכים לאכול מעדנים וגלידה, אז במשך שבוע הוא אכל גבינה מותכת ("גבינת משולשים") ופתיתים קרים.

נזכרתי: בבוקר הניתוח צריך להיות בצום. הוא היה רגיל לקבל בקבוק, אז נתנו תה באותו הבקבוק ועבר בשלום.
תביאו טלפון טעון היטב. 30 דקות לולי ברצף הוא החבר הכי טוב שלכם...
לצפיה ב-'תודה לשתיכן (וגם לשסק בפרטי)'
תודה לשתיכן (וגם לשסק בפרטי)
15/01/2017 | 21:12
84
עזרתן מאוד 
גם בהתארגנות לקראת, גם בהרגעה, וגם בהבנה שלניתוח יש תוצאות ששוות את הסבל והבאסה.... 

תודה. 

לצפיה ב-'אני רק מאחלת בהצלחה!!!'
אני רק מאחלת בהצלחה!!!
16/01/2017 | 20:55
45
שיעבור בקלות ובמהירות.
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה! התאוששות מהירה ובריאות שלמה '
שיהיה בהצלחה! התאוששות מהירה ובריאות שלמה
16/01/2017 | 22:16
16
לצפיה ב-'רפואה שלמה. '
רפואה שלמה.
16/01/2017 | 22:57
60
עברתי ניתוח מורכב אבל עם תינוקת בת שנה אז לא ממש יכולה לעזור. גם ממליצה לקחת (עבורך) משהו להרגעה לזמן הניתוח וגם אוכל לזמן שאת איתה. לא תמיד אפשר לצאת ולקנות. אני אכלתי די הרבה נמס בכוס. לא באמת הייתי מסוגלת לאכול מההיסטריה אבל לשתות משהו סמיך עזר לי.
לצפיה ב-'אפשר לשאול אותך למה החלטת לנתח?'
אפשר לשאול אותך למה החלטת לנתח?
17/01/2017 | 09:23
94
אתמול נאמר לנו שהקטן צריך לעבור ניתוח, ואני נורא חוששת. במיוחד שככל הנראה זה יסתדר עוד שנה מעצמו.
ואת רשמת שממש לא הייתה התלבטות. האם היה סיכוי שהכל יסתדר מעצמו?
לצפיה ב-'אצלנו כשעברנו ניתוח '
אצלנו כשעברנו ניתוח
17/01/2017 | 10:33
14
98
עברנו עם הילד קצת לפני גיל 4 , אז היה גדול יותר, ניתוח לאדנואיד (שקד שלישי)
בעקרון יכול להיות שהיינו צריכים כבר בגיל שנתיים כי ההבחנה הייתה בערך מאז, (נוזלים באוזניים, עיכוב בדיבור, נשימה לא סדירה וכו')
בסוף נתחנו בגיל 4 , בגלל הפסקות נשימה בשינה בלבד 
לא יודעת לגבי כפתורים אבל שקד שלישי מוגדר ניתוח יותר פשוט, הקושי היה בהתעוררות מהרדמה, ובשעתיים הראשונות אח"כ, בגלל הכאבים.
אצלנו קיבל מנה כפולה של גלידה והרבה טלוויזיה, השתחררנו בצהריים ואחה"צ הוא כבר השתולל והתרוצץ
לצפיה ב-'ממה שהבנתי, כפתורים זה ממש ניתוח קל ואין כאבים'
ממה שהבנתי, כפתורים זה ממש ניתוח קל ואין כאבים
17/01/2017 | 11:26
13
91
אבל בכל ניתוח יש סיבוכים אפשריים.
לצפיה ב-'ניתוח. אנחנו אחרי. '
ניתוח. אנחנו אחרי.
17/01/2017 | 15:03
12
120
ראשית - עבר בשלום ובהצלחה על פי הרופא.
הקטנה כבר משתוללת בבית ואוכלת מעדני סויה כאילו אין מחר. 
תודה רבה רבה על כל העצות האיחולים. מאוד עזרתן. 

אני כן חייבת לומר שההתעוררות מההרדמה הייתה נוראית. היה לה ממש קשה, ולמרות כל המאמצים שלנו היא הצליחה להוציא את העירוי. למזלנו - ובעיקר למזלה - היא לא נזקקה לעירוי. שתתה קצת, נרדמה שוב אחרי משהו כמו רבע שעה, ישנה והתעוררה בסדר.  

למה כמעט לא התלבטנו?
אפילו לא בדקנו הפסקות נשימה. 
קודם כל - בגלל העיכוב בדיבור. יש לה ירידת שמיעה של 45% בערך. היא כמעט ולא מרכיבה משפטים ואוצר המילים שלה די דל. וזה מתסכל אותה ברמות נוראיות. היא מצליחה לבטא את עצמה באמצעות מחוות, ובסך הכל מבינה הכל, אבל ברור שהיא שומעת מעוות, וברור שהיא נורא רוצה שיבינו אותה ולהבין אחרים וכשלא - זה ממש מבאס אותה. 
יש לה המון ליחה, בגלל הליחה היא נושמת רע - היא לא ישנה טוב,  וגם בעירות שומעים שקשה לה. 

הרגשנו שזה משפיע עליה ועלינו לא טוב. בעיקר רגשית. היא מתוסכלת, נאבקת על שליטה, והבטחון העצמי שלה נפגע. הרבה פעמים היא היתה עצבנית כי לא ישנה טוב, מה שהשפיע על איכות החיים שלה ושלנו. 

במקביל הורדנו לחלוטין את מוצרי החלב - מה שבהחלט עזר, אבל החלטנו לטפל בסיפור כירורגית, כי נראה היה לנו גם אם נמשיך לנסות "ליבש" באמצעים תרופתיים, או תזונתיים - בסוף נגיע בכל זאת לניתוח, והיה לנו חבל על הזמן. 

כמה מילים על סיכונים - 
אנחנו עשינו גם "כפתורים" וגם אדנואידים.
החלק של הכפתורים הוא הקל יותר בניתוח. ילדים שהיו איתנו בהתאוששות ובחדר המתנה עם ניתוח כפתורים בלבד -  יצאו אחרי 10 דקות מחדר ניתוח, היו משהו כמו שעתיים בחדר התאוששות ושוחררו.  
להבנתי, ומההסברים שקבלנו - הסיכונים מתחלקים לשני חלקים:
1. ההרדמה - סיכון שאי אפשר לזלזל בו, והוא זה שהטריד אותנו יותר, אבל זה הסיכון היותר נדיר. הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה. 
2. סיבוכים שקשורים לניתוח עצמו - קרע בעור התוף, נפילה מוקדמת של הכפתורים או השארות שלהם באוזן ליותר משנתיים, כל אלה דורשים התערבות כירורגית נוספת.  

ואחרי כל זה, זו החלטה לא קלה, שקשורה גם בעולם הערכים האישי,  והאמון במערכת הרפואית הממוסדת. אנחנו הרגשנו שזה יותר נכון לנו, וגם רצינו לטפל בעניין מהר ככל האפשר, והפתרון הניתוחי נראה לנו מתאים. 
במשפחה שלנו עברו כמה ילדים ניתוחים דומים, שעזרו להם מאוד. 
אבל בעיני כל החלטה היא לגיטימית, בתנאי שהיא נעשית אחרי בדיקה, ובלב שלם. 

בכל החלטה שתעשו, שיהיה בהצלחה 
לצפיה ב-'אצלי הוא עוד קטן'
אצלי הוא עוד קטן
17/01/2017 | 17:12
11
99
לא מרגישה שהוא מתוסכל.  אבל הוא בן שנה וחצי, לא קרוב לומר אמא. אומר מים, סבתא, בננה, ציצי, אבא בלי להתכוון לאבא. זהו. בגיל הזה אמור להתחיל עם לצרף מילים למשפטים. כמה זה קריטי, אני לא יודעת.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת'
עד כמה שאני יודעת
17/01/2017 | 17:46
93
בגיל שנה וחצי צריך להיות לו בערך 20 מילים או נגזרת של מילה,
לא צרופי מילים
לצפיה ב-'העדר צירופי מילים זה בעייתי רק בגיל שנתיים.'
העדר צירופי מילים זה בעייתי רק בגיל שנתיים.
17/01/2017 | 21:55
9
89
אמא זו מילה קשה וגם אצלנו היא מגיעה הרבה אחרי אבא סבתא מים ובננה לא משנה באיזה גיל התחילו לדבר. ציצי זו לא מילה אצלנו אלא ״לינוק״. וחוץ מזה, הוא לא אומר ״את זה״?
לצפיה ב-'לא אומר'
לא אומר
18/01/2017 | 05:55
8
89
והוא גם בן רביעי, וגם הולך לגן, כך שחשוף להמון דיבורים.
וכן, צירופי מילים רק אמורים להתחיל.
לצפיה ב-'אז מה הוא עושה כשהוא רוצה שתתני לו משהו?'
אז מה הוא עושה כשהוא רוצה שתתני לו משהו?
18/01/2017 | 06:35
7
82
סתם מצביע עליו ולא אומר כלום?
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
18/01/2017 | 08:11
6
96
על האוכל והשתיה הוא מצביע ואומר מים. כל השאר פשוט משיג בעצמו. הוא ילד מאד נוח וחכם.
לפי השאלה שלך, נראה לי כבר יש לו נזק התפתחותי מעבר לדיבור. אוף.
לצפיה ב-'ממש לא. אם כל מה שהוא מבקש זה אוכל'
ממש לא. אם כל מה שהוא מבקש זה אוכל
18/01/2017 | 08:37
5
89
דווקא יותר הגיוני (ומתקדם) שהוא משתמש במילה לאוכל כדי להבהיר מה הוא רוצה. "את זה" לא נחשב "צרוף מילים" בהקשר הזה, אלא מילה אחת, וילד שאומר "את זה" בהחלט לא נחשב מפותח יותר מבחינה שפתית מאשר ילד שאומר מילה שמבטאת משהו יותר מדויק על הדבר שהוא מבקש.
לצפיה ב-'מתערבת לגבי "את זה"'
מתערבת לגבי "את זה"
18/01/2017 | 10:57
4
103
"את זה" אכן נחשב מילה אחת, אבל לא כל הילדים משתמשים בה.
הבת שלי לא השתמשה בה כי אנחנו לא השתמשנו בה. כשהיא הושיטה יד אל חפץ מסויים, שאלנו "את רוצה את הכדור הצהוב?", "את רוצה את הבקבוק הגדול?", "את רוצה תפוח?" וכן הלאה.
לצפיה ב-'רוצה לומר עוד משהו'
רוצה לומר עוד משהו
19/01/2017 | 06:35
3
80
אני שומעת שזה מאוד מטריד אותך, ושאת מתלבטת. 
אני חושבת, שבנוסף ל"אבחנות", של "נזק התפתחותי" "עיכוב שפתי" וכדו'. שווה לנסות להבין עם עצמך מה הילד חווה. 
לנסות ולחשוב על החוויה של ילד בן שנה וחצי שחוץ מאוכל ומים לא יודע לתקשר עם הסביבה ולבקש את מה שהוא רוצה ונאלץ להשיג את הכל לבד. 
הייתי מנסה לחשוב גם על זה במערך השיקולים שלי, ומשם פועלת. 
אולי ניתוח זה לא הפתרון היחידי, אבל כן הייתי מכניסה גם את זה למערך השיקולים שלי, ומחליטה איך לפעול. 
אישית, לא הייתי מחכה. 
לצפיה ב-'זה ממש לא התאור שלה.'
זה ממש לא התאור שלה.
19/01/2017 | 08:22
2
75
הרבה ילדים משיגים לבד את מה שהם יכולים (לא כי הם ״נאלצים״ אלא כי הם רוצים, וזה תורם לבטחון העצמי שלהם ווכו׳ להיות מסוגלים להשיג לבד מה שהם רוצים) ובמקרה שלו רק אוכל הוא לא יכול להשיג לבד, ולכן מבקש אוכל. הוא לא נשמע מתוסכל כרגע, ובגיל שנה וחצי יש ילדים רבים שלא יודעים לדבר ברמה של להגיד מה שהם רוצים.
לצפיה ב-'נדמה לי שהיא אמרה שהוא לא מתקשר גם במחוות'
נדמה לי שהיא אמרה שהוא לא מתקשר גם במחוות
19/01/2017 | 18:16
1
60
וזה משהו שילדים בני שנה וחצי כן יודעים לעשות, ואני בספק אם ילד בן שנה וחצי יכול להשיג את כל מה שהוא רוצה לבד. 
אבל אולי אני באמת טועה. 
מה שכן ניסיתי לומר זה שכמו שאני רואה את זה - שפה מהווה כלי לתקשורת עם אחרים- ולכן היא קשורה להתפתחות רגשית ולחוויה הרגשית של הילד.
בעיני זה הדבר הכי משמעותי בהתתפחות של ילדים ולכן - הייתי מגיבה בדרך כלשהי מהר ככל האפשר. 
אבל זו באמת דעתי בלבד.  
לצפיה ב-'לכן אני בלחץ'
לכן אני בלחץ
19/01/2017 | 19:21
53
ולא יודעת מה לעשות. בכל זאת, ניתוח זה מלא סיכונים. אבל בנתיים קבענו תור לניתוח לעוד חודש,בנתיים נלך לנטורופטית, נראה מה יש לה להציע, נלך לעוד חוות דעת, ואז נחליט.
אני לא חושבת שהוא מתוסכל, אבל זה לא אומר שעוד חודש המצב לא ישתנה לרעה מבחינת ההרגשה שלו.
לצפיה ב-'עיכוב בדיבור ונוזלים באוזניים'
עיכוב בדיבור ונוזלים באוזניים
17/01/2017 | 09:21
12
179
התינוק שלי בן שנה וחצי, מאחר מאד בדיבור. בקושי כמה מילים בודדות.
בדיקת שמיעה לא טובה, קיבלנו תרופה לייבוש נוזלים שלא עזרה בכלל. ממליצים לנו לעשות לו ניתוח צינוריות.  לטענת הרופאה, יש חמישה אחוז סיבוכים, בלי קשר להרדמה. ורוב הסיכויים שעוד שנה הכל יסתדר מעצמו. היא טוענת גם שזאת שנה קריטית ביותר להתפתחות, ולא ניתן יהיה אחרי זה לגשר על הפערים. אני מאד לא רוצה ניתוח,  מנסה להבין עד כמה הנזק ההתפתחותי יהיה חמור ועד כמה הפיך. הוא ילד מאד תקשורתי, חכם מאד, פעיל. רק לא מדבר. ברמה שמזמן אומר מים. והבין שאוכל זה אמ אם, אבל יצא מיים, לא הצליח לקלוט את ההבדל.
אני לא יודעת למי לפנות. רופאה התפתחותית בקופה גרועה, לא סומכת עליה.
לצפיה ב-'אולי יש רופא שמסוגל להוציא את הנוזלים?'
אולי יש רופא שמסוגל להוציא את הנוזלים?
17/01/2017 | 11:03
9
83
אני זוכרת שאחות שלי הייתה הולכת לרופא (נדמה לי אף אוזן גרון) שיוציא לה את הנוזלים מהאוזניים - כלומר, תרופה היא לאו דווקא הפתרון. מי המליץ לכם לעשות ניתוח צינוריות? רופא מומחה בתחום או רופאת הילדים שלכם?
לצפיה ב-'רופאה מומחית באאג'
רופאה מומחית באאג
17/01/2017 | 11:24
8
96
רופאה פרטית, מומלצת מאד. אבל היא בעיקר מנתחת, אז קשה לי לדעת האם פתרון ניתוחי הוא באמת היחיד. לכן אלך לעוד אאג.
דיברתי היום עם אחות טיפת חלב. לפי התיאור שלי, היא אמרה שההתפתחות השפתית שלו היא שן בן שנה בקושי.
לצפיה ב-'השאלה היא לא אם יש לו עיכוב בדיבור כרגע -'
השאלה היא לא אם יש לו עיכוב בדיבור כרגע -
17/01/2017 | 11:27
7
102
השאלה היא קודם כל אם אפשר לפתור את בעיית השמיעה בלי הניתוח (הבנתי שבכך את מעוניינת).
גם אנחנו בסיטואציה דומה שבה פנינו לכירורג לגבי בעייה מסוימת, והוא רוצה לנתח, אבל אנחנו מתקשים להחליט אם זה פתרון הכרחי - גם אני נוטה לחשוב שמנתחים בוחרים, אולי יותר מהנחוץ, בפתרונות ניתוחיים, בלי לשקול את האלטרנטיבות. כנראה באמת גם אנחנו ננסה לקבל חוות דעת שנייה.
לצפיה ב-'לא, אי אפשר'
לא, אי אפשר
17/01/2017 | 11:32
6
85
אין פתרון אחר כי ניסינו תרופות והן לא עובדות. הפתרון היחיד הוא לחכות. ואז עוד שיסתדר עם או בלי נזק לכל החיים. או שלא יסתדר ואז חיכינו סתם.
וברור שחייבים חוות דעת שנייה. לא הייתי שוקלת ניתוח על סמך רופא אחד.
לצפיה ב-'אבל אולי יש פתרון שהוא לא תרופות ולא ניתוח,'
אבל אולי יש פתרון שהוא לא תרופות ולא ניתוח,
17/01/2017 | 11:55
331
אלא שאיבה, למשל (כמו שהיה אצל אחותי)?
לדעתי, אם הרופא השני גם אומר לנתח, כדאי לנתח.

מה שנראה לי מטריד מבחינת ההתפתחות הוא דווקא העובדה שהוא שומע חלקית ולא נכון את הדיבור, כי אז באמת המוח שלו עלול להתכוונן על משהו לא נכון, ויהיה קשה לשנות את זה בהמשך. יש הרבה דברים שאפשר לשנות בגילאים יותר מאוחרים, אבל יש דברים שהמוח מקבע וקשה לשנות (למשל, המוח מצפה את התא בחומר מסוים, וכו') - אם הוא לא מקבל קלט בכלל הוא לא מתקבע, אבל ברגע שהוא מתחיל לקבל קלט, מתחיל התהליך של הקיבוע, ואם הקלט לא נכון, הקיבוע עלול להיות של משהו לא נכון - ואז הוא יתקשה ללמוד את המידע הנכון בהמשך (זה לא בהכרח יהיה בלתי אפשרי, אבל גם אם זה אפשרי ביולוגית, המטפלים לאו דווקא יידעו לעזור לו ללמוד מחדש). 
דוגמא לעניין הזה היא הנושא של עין עצלה, שגם בה מטפלים בגיל צעיר כדי שהמוח לא יתפתח בצורה לא נכונה ולא מאוזנת מבחינת הקלט משתי העיניים.
לצפיה ב-'היכן הנוזלים? '
היכן הנוזלים?
17/01/2017 | 14:00
4
92
אוזן תיכונה
או
פנימית?
לצפיה ב-'לא יודעת. למה זה משנה?'
לא יודעת. למה זה משנה?
17/01/2017 | 14:03
3
94
מבחינת הנזק?
לצפיה ב-' אני לא רופא.'
אני לא רופא.
17/01/2017 | 14:22
2
122
בן שנה וחצי ומאחר בדיבור? אני התחלתי לדבר רק בגיל 3 לצורך הדוגמא...אז לא מסתדר לי גיל הדיבור.

בד"כ נוזלים יש באוזן התיכונה. וכבר שמעתי רופאים מתבטאים כך:"בקיץ זה צריך לעבור, כי אז האוזן 'מתייבשת'"... - אבל ציינת שהוא כבר בן שנה וחצי.
נוזלים באוזן פנימית - זהו מצב קשה יותר לייבוש.

לכן, שאלתי שאלה זו - כי לדעתי היא שופכת אור על מצב האוזן של הילד.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
17/01/2017 | 18:08
1
95
אם זה באוזן התיכונה אז אפשר לחכות?
זה בסדר אם בוחרים לא לדבר. הוא לא שומע, זה ההבדל.
לצפיה ב-'יש אומרים '
יש אומרים
17/01/2017 | 18:19
98
"חכה לקיץ". יש שאומרים: "כפתורים / צינורות / משאבות / שאר ירקות...", את מספרת שאמרו לך: "זה יעבור מעצמו" ---- כל זה לגבי אוזן תיכונה. אוזן פנימית זה סרט אחר לגמרי והוא קריטי יותר. זה קרוב למוח, זה קרוב לשערות (אלו המוליכות השמיעה לעצב), לשבלול, לעצב שיווי המשקל...

יש רופא מומחה שאני מכיר שמו: ד"ר נתן שלמקוביץ (רק שאיני בטוח אם הוא מתמחה גם בפעוטות, שווה לשאול לדעתי).
לצפיה ב-'בטח שניתוח'
בטח שניתוח
17/01/2017 | 19:42
126
מכירה ככ הרבה ילדים שעברו כפתורים. לא יודעת מה זה צינורית. הכפתורים ניתוח קליל שפותר הכול ואסור לך בשום אופן לגרום שהילד לא ידבר עוד זמן ע"י מניעת טיפול. איך בכלל את שוקלת לא לטפל בזה.
לצפיה ב-'ממליצה לעשות וזהו'
ממליצה לעשות וזהו
22/01/2017 | 15:16
1
לנו עשו בגיל שנתיים וחצי.. לא הבינו עד אז מה הבעיה והיה קשה מאוד, הילד לא ידע לתקשר ונשך המון, והילדים פשוט לא הבינו אותו והוא היה מאוד מתוסכל
לצפיה ב-'שנת לילה לאחר גמילה ממוצץ- שאלה'
שנת לילה לאחר גמילה ממוצץ- שאלה
13/01/2017 | 22:22
15
412
נפרדנו מהמוצץ לפני שבוע. במשך היום המצב טוב מאוד ואת השנת צהריים בגן הצלחנו לפתור עם טטרה כחפץ מעבר.
נשארנו עם שנת הלילה או יותר נכון עם ההירדמות בלילה.
לבקשת הדרדס הוא לוקח איתו טטרה ואת מיקי למיטה אבל מהרגע שנכנס למיטה ובמשך שעה הוא קורא לנו ובוכה שקשה לו לישון.
ניסינו לשנן איתו שלא חייב לישון אלא רק לשכב במיטה עם עיניים עצומות ולנוח. הבטחנו לו שאנחנו שומרים עליו מהסלון אבל כלום לא עוזר. שעכשיו זמן שכל אחד שוכב במיטה שלו בשקט וכו'
בדרך כלל אחרי שעה/שעה ורבע הוא איכשהו נרדם (כנראה מהמותשות).
אשמח לטיפים להתמודדות. מה כדאי לומר לו? האם יש הכנה כלשהי שאפשר לעשות מראש?
אני לא חושבת שזו בעיה של שעת שינה כי לפני זה בימי המוצץ היה הולך לישון באותה שעה בלי כל הטרגדיה הנלווית
לצפיה ב-'יש לכם טקס שינה?'
יש לכם טקס שינה?
14/01/2017 | 06:53
1
97
אתם מקריאים לו סיפור לפני השינה, למשל? בהעדר מוצץ צריך משהו אחר שירגיע אותו ויכניס אותו למצב של מוכנות לשינה. בבתים רבים סיפור (או כמה) עובדים היטב. זה מה שאנחנו עושים עם השלישית (עם הגדולות היה טקס ארוך ומורכב יותר שסיפור היה רק מרכיב אחד שלו, כי היה שם עניין של ירידה ממיטת המעבר שרצינו למנוע. עם הקטנה עברנו למיטת מעבר הרבה יותר מאוחר וזה הרבה פחות אישיו, ולכן מספיק העניין של הסיפור. לרוב הסדר אצלה הוא פיג׳מה, סיפור, צחצוח שיניים, עוד סיפור וזהו.
לצפיה ב-'יש טקס שינה'
יש טקס שינה
14/01/2017 | 12:06
91
צחצוח שיניים, פיפי ואז סיפור אחד לבחירה ליד המיטה ועוד סיפור קבוע שמספרים במיטה.
הבכי "אמא קשה לי" מתחיל רק אחרי שאנחנו יוצאים מהחדר ומכבים את האור.

בקוק לנו שאם נשב לידו אז בסוף הוא ירדם אבל אנחנו לא רוצים להגיע לשם ואני עתידה ללדת עוד חודש וחצי אז זה גם לא הרגל שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו ליצור.
לצפיה ב-'נשלח שוב בטעות.'
נשלח שוב בטעות.
14/01/2017 | 06:58
28
לצפיה ב-'שנה אחרי הגמילה, אנחנו במצב ממש דומה'
שנה אחרי הגמילה, אנחנו במצב ממש דומה
14/01/2017 | 10:54
1
123
עד שהיא נגמלה מהמוצץ בגיל 3.4, ההשכבות שלנו היו שגר ושכח. גם אם נשארה ערה יותר מחצי שעה, היא היתה שקטה ונשארה בחדר שלה בלי שנצטרך להיות מעורבים. רק בגמילה הבנו ששגר ושכח היה בזכות המוצץ.
מאז ומעולם ישנה עם טטרה (גם בתקופת המוצץ). לפני כחצי שנה הוספנו גם בובה קטנה. כשישנים מחוץ לבית, היא מסתדרת עם חיתול בלבד, בבית מתעקשת שחייבת גם את הבובה.
בהתחלה נקטנו באותה גישה שאתם נוקטים, אח"כ ניסינו עוד כל מיני דברים ולבסוף "נשברנו" ואחד מאיתנו יושב איתה עד שהיא נרדמת.
טקס השינה אצלנו כולל סיפור שמקריאים לה בזמן שהיא שוכבת במיטה.
בתקופה שעדיין ישנה בצהריים, השכבות לילה היו אורכות שעה ויותר, ממש כמו שאת מתארת.
מאז המעבר לגן עיריה ומכיוון שכבר אין שנ"צ, לרוב היא נרדמת תוך 5 דקות. לפעמים אומרת שעייפה מדי בשביל סיפור, לפעמים נרדמת תוך כדי הסיפור, ולפעמים כמה דקות אחריו.

מחכה לראות מה האחרות יענו לך, אולי אמצא בתגובות שלהן פתרון גם בשבילנו.
לצפיה ב-' גם אצלנו היא בלי שנ"צ, וזה תורם לעייפות.'
גם אצלנו היא בלי שנ"צ, וזה תורם לעייפות.
14/01/2017 | 14:02
84
אצלנו היא לא לבד בחדר, כך שאין צורך שמישהו יהיה איתה. עם הבכורה הכל היה שונה לגמרי - נהגנו להרדים אותה עם נדנודים על הידיים עד גיל שנה ומשהו, ואז הפחתנו נדנודים עד שהיא נרדמה סתם כשהנחנו אותה. לא זוכרת מה היה בהמשך, אבל אף פעם לא ישבנו לידה עד שתירדם.
לצפיה ב-'אולי הוא רוצה שישבו לידו? '
אולי הוא רוצה שישבו לידו?
14/01/2017 | 12:30
3
89
ברור לי שאתם מעדיפים שלא,  אבל זה מצב זמני וחולף,  ונראה שכרגע יש צורך.
אצלנו שיר ערש מאוד עוזר.
אם הוא נרדם הרבה יותר מאוחר עכשיו הייתי או משכיבה מוקדם יותר,  או משכילה דווקא סמוך לשעה שנרשם בה,  כדי לקצר את זמן הקושי.
* הילדים שלי הרבה יותר גדולים,  ועדיין צריכים עזרה לפעמים.  אצל הבכורה הבעיה נפתרה רק כשלמדה לקרוא לבד,  ועכשיו היא פשוט קוראת עד שנרדמת
לצפיה ב-'ברור שזה עוזר לשבת איתו'
ברור שזה עוזר לשבת איתו
14/01/2017 | 15:14
2
87
אבל זה לא ישים מבחינתנו.
פה ושם כשיש לו יום קשה במיוחד אנחנו יושבים איתו אבל אנחנו לא יכולים להפוך את זה להרגל קבוע כתחליף למוצץ.
ועד שהוא ילמד לקרוא יש עוד קצת זמן...
לצפיה ב-'אפשר לשבת לידו לכמה ימים עד שיתרגל'
אפשר לשבת לידו לכמה ימים עד שיתרגל
15/01/2017 | 19:24
1
77
 כעיקרון, הרעיון הוא לא לשבת לידו מעכשיו והלאה אלא להוריד את התלות הזו לאט לאט.
לדוגמא
יום ראשון לשבת לידו עד שהאדם.
ביום השני לשבת לידו כמה דקות ואז לומר שאת רק הולכת לעשות פיפי וחוזרת (ולחזור) ואז רק הולכת לסגור את הדוד ובעיקרון לאט לאט, אחרי כמה ימים להגדיל את הזמנים שאת לא לידו.
אחרי כן כבר אפשר להתעלם לזמנים ארוכים יותר ולחזור עד שבסופו של דבר הוא נרדם בלי נוכחותכם. 
בסופו של תהליך את כבר אומרת לו שאת בסלון מקפלת כביסה מלכתחילה ואם צריך באה אליו ואומרת לו שעכשיו ישנים ואת פה ליד.
בסוף הוא כבר ישן בלי לקרוא לך יותר מדי, אם בכלל...

אופציה אחרת היא לשבת לידו עד שנרדם אבל כל יום-יומיים להזיז את הכיסא לכיוון הדלת עד שלא רואה אותך אלא רק שומע אותך ואז כבר את בחוץ...

אם את ממש לא רוצה לשבת לידו אז אפשר לחזור אליו כל פעם שקורא לכם ולומר לו משפט מנטרה בצורה הכי משעממת וחברות אינטראקציה שיש- ששש.. עכשיו ישנים. אני בסלון אם תצטרך אותי (או רק ששש... עכשיו ישנים).

זה לוקח קצת זמן. מוצץ זה סוג של "סם" מבחינתם וזו תלות שקשה להגמל ממנה (אבל איזה כיף כל עוד זה שם ומרגיע בכל מצב) אבל עם קצת עזרה, זה עובר...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2017 | 20:30
62
אנחנו הלכנו על לבוא כשקורא ולחזור על המנטרה. יש לנו ניסיון לא טוב עם לשבת לידו. אחרי שהוא חולה זה לוקח לנו אחר כך שבועות עד שנפסק הבכי "תשבו איתי".

מקווה שכמה ימים ויסתדר. זה מתחיל לעייף....
לצפיה ב-'אין לי פתרון - רק הזדהות...'
אין לי פתרון - רק הזדהות...
16/01/2017 | 09:42
75
אנחנו גמלנו לפני כשלושה שבועות.
גם קודם ההירדמות לקחה זמן (עדיין ישן בגן), אבל הוא היה שוכב במיטה בשקט עד שנרדם.
עכשיו אנחנו גם בבלאגן כל ערב. הוא אומר לי שהוא לא רוצה לישון, הוא לא מוכן לשכב, רק לשבת. בוכה שרוצה משחקים למיטה (ואני אומרת לו שאני מרשה רק אם הוא שוכב, אבל הוא לא מוכן לשכב). בקיצור - כל ערב סיפור שלם.
בינתיים עוד לא מצאתי פיתרון. מקווה שהזמן יעשה את שלו...

לצפיה ב-'אני בדעה ש...'
אני בדעה ש...
16/01/2017 | 21:26
4
78
אין צורך לגמול ממוצץ.
זה ממלא אצל הפעוט הרגשת חסר (נטישה).
בדומה לדובי לשינה, שלא מומלץ לקחת מהפעוט.
לצפיה ב-'רק שלדובי אין השפעה על השיניים ואילו למוצץ יש..'
רק שלדובי אין השפעה על השיניים ואילו למוצץ יש..
17/01/2017 | 18:01
2
20
לצפיה ב-'על איזו השפעה מדובר?'
על איזו השפעה מדובר?
17/01/2017 | 18:08
1
18
לצפיה ב-'בשימוש לא מבוקר'
בשימוש לא מבוקר
17/01/2017 | 21:08
64
בשימוש לא מבוקר (לאורך רב היממה, למעשה לא במקרה של מציצה לפני השינה) יתכן שהמוצץ מעלה סיכון לשיניים עקומות. יתכן שיש קשר בין מציצה מרובה לדלקות אזניים.
כל הנ"ל משמועות רחוקות, ממש לא תחום המומחיות שלי ויתכן שאני טועה. לא נתקלתי אישית כיון שהילדים שלי נגמלו עצמאית כתינוקות ( ופיתחו 'ענינים' אחרים ;) )
לצפיה ב-'וגם דובי פחות "ממכר"'
וגם דובי פחות "ממכר"
18/01/2017 | 07:23
53
למשל מוצץ קשה להגביל רק לשינה
סביר שהילד ימשיך לבקש את המוצץ גם בשעות העירות
להבדיל מדובי שקל יותר להגביל רק לשינה
לצפיה ב-'חייבת רופא עיניים ילדים מומלץ, מכבי. מישהי? '
חייבת רופא עיניים ילדים מומלץ, מכבי. מישהי?
15/01/2017 | 15:22
4
104
הי
יש לי כמה שמות אבל לא יודעת האם יש להם גישה וסבלנות לילדים.
ד''ר הלל גרייפנר, ירושלים
ד''ר תמרה וגגנסקי יפה
ד''ר יורם מירון - תל אביב

מישהי היתה ויכולה להמליץ? היינו אצל ד''ר עידית קינן, היא עצמה מקסימה אבל האופטמטריסט שעובד איתה לא הייתי ממליצה ולכן אין לי מושג אם הילד זקוק למשקפיים או לא...

מעדיפה כמובן תור בהקדם, לא לאמצע השנה...אנחנו גרים באזור השרון ואין לנו בעיה להגיע לירושלים/תל אביב אז אם יש לכם שם אחר, גם אשמח לשמוע
תודה
לצפיה ב-'גד דותן באמת השרון'
גד דותן באמת השרון
16/01/2017 | 11:56
1
58
כשמתקשרים לזימון התורים הם לרוב נותנים תור בעוד כמה חודשים אבל אם מתקשרים מידי פעם - מתפנים להם תורים וזה מסתדר. 
לצפיה ב-'התקשרתי לשם אתמול... קבעו לי תור לאוקטובר!!!'
התקשרתי לשם אתמול... קבעו לי תור לאוקטובר!!!
18/01/2017 | 10:19
20
לצפיה ב-'ד"ר ארנית קריסטל שליט'
ד"ר ארנית קריסטל שליט
16/01/2017 | 21:21
49
מקבלת ליד מכבי השלום בת"א. רופאה סובלנית ומרפאה מאד ידידותית לילדים.
לצפיה ב-'דר אנדרו פינק'
דר אנדרו פינק
16/01/2017 | 22:22
22
לצפיה ב-'יש אולי נס ציוניות בקהל?'
יש אולי נס ציוניות בקהל?
16/01/2017 | 20:57
31
לצפיה ב-'מחפשת מסגרת לספטמבר לתינוק'
מחפשת מסגרת לספטמבר לתינוק
15/01/2017 | 10:32
119
התינוק יהיה ב"ה בן שנה בספטמבר ונעבור לקריית אונו.
מחפשת מסגרת בקריית אונו שהיא חמה עוטפת ואוהבת, אוכל טרי, נקי מסודר ונעים, צוות מעולה... מיקום עדיף כמה שיותר קרוב לעבר הירדן.
מי מכירה?

עד כה קיבלתי המלצה על גן מסוים שהוא באוריינטציה של טבעונות. לא מתאים לי. מעדיפה שהילד יקבל גם בשר, אוכל רגיל ונורמלי.
לצפיה ב-'גם אבא וגם עובד? אשמח אם תקדיש מספר דקות '
גם אבא וגם עובד? אשמח אם תקדיש מספר דקות
14/01/2017 | 17:36
73
היי לכולם!
קוראים לי מעין ואני מריצה מחקר במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית.
אז מה אני מחפשת? אבות לילדים מתחת לגיל 16 שגם עובדים.
מילוי השאלונים עורך רק כרבע שעה ועל הדרך אתם גם עוזרים לידע בתחום
תודה מראש לכל מי שיעזור!
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_7Wp6oqWaMI...
לצפיה ב-'אנטיביוטיקה מיותרת '
אנטיביוטיקה מיותרת
11/01/2017 | 16:37
8
351
עם 3 ילדים במסגרות אני חשופה מדי יום לשלל וירוסים וחיידקים. מצד אחד לא רצה על כל אפצ'י לרופא, מצד שני מטפלת כשצריך.
בשישי הילד העלה חום בצהריים. אקמולי + מנוחה בשבת - קם דנדש בראשון בבוקר והלך לגן. קיבלתי טלפון לבוא לקחת. שוב חום והפעם גם התחיל שיעול + תלונות על כאב גרון. בשני בבוקר הרופא אבחן דלקת גרון. נתן גם משטח. מוקסיפן ל-10 ימים.

הגדולה חזרה ביום שני על הפנים מבית הספר: חום (נמוך), חולשה, ותלונות על כאבים בצד שמאד הדאיגו אותי. בערב בעלי לקח אותה לטרם: ספירת דם, בדיקת שתן, משטח ואבחון של דלקת גרון. האנטיביוטיקה שלה יותר חזקה (רגישות לפניצליו).

היום לפנה"צ חזרו כל תוצאות המשטחים: וירוס.
מבואסת ממתן האנטיביוטיקה לחינם.
יש לי נסיון רע לשני הכיוונים.
פעם אחת 2 רופאים אבחנו את הילד עם וירוס. רופא שלישי (אחרי שבוע של שיעולים) כבר אבחן דלקת ריאות.
ואותי אבחנו עם וירוס. הגרון שלי צווח משהו אחר. לקחתי אנטיביוטיקה. המשטח (יומיים אח"כ, כשכבר הייתי לגמרי בריאה) הראה דלקת גרון.

איך אתן מתייחסות לאנטיביוטיקה?
נותנות מיד? מחכות לתוצאות המשטח? נמנעות לגמרי?
כזה מקרה עדיין לא קרה לי.
לצפיה ב-'אז נתת אנטיביוטיקה לחינם.... נו שוין....'
אז נתת אנטיביוטיקה לחינם.... נו שוין....
11/01/2017 | 17:04
227
זה לא סוף העולם.
זו גישה נפוצה אצל רופאים לחשוד שיש סיכוי לחידק ולהתחיל ישר באנטיביוטיקה, ולהפסיק רק אם המשטח מראה משהו אחר.
היתרונות: אם זה אכן חידק, חסכת לילד שלך יומיים של סבל מהמחלה.
חסרונות: תרמת קמעה לחסינות העולמית של חידקים נגד אנטיביוטיקה.

לא מתיימר להיות רופא ולהחליט מה יותר גרוע, אבל אין לך שום סיבה להתבאס או לחשוב שקרה אסון.
בסך הכל אם אין רגישות לאנטיביוטיקה, הילד שלך יחווה אולי קצת תופעות לוואי נקודתיות אבל לא יגרם לו שום נזק בלתי הפיך, ובכל מקרה האפשרות של סבל מזיהום חידקי הרבה יותר גרועה.
לצפיה ב-'יש משטח גרון שנותן תשובה מיידית'
יש משטח גרון שנותן תשובה מיידית
11/01/2017 | 19:50
153
אני חושבת שזה בתשלום, אבל שווה כדי לא לתת אנטיביוטיקה מיותרת.
לצפיה ב-'אנחנו בדרך כלל נותנים'
אנחנו בדרך כלל נותנים
11/01/2017 | 20:17
156
למען האמת עד היום הרופאה שלנו היתה דיי מדוייקת ולא כל כך יצא לקחת לחינם.
בדרך כלל חבל לי על הסבל שלו ועל הימים בבית כשיש סיכוי לפתרון ב24-48 שעות של אנטיביוטיקה ולחזור לגן כמו חדש.

ומצטרפת להמלצה על המשטח המהיר. בכללית הוא עולה 10 שקלים ויש תשובה תוך 5 דקות. קרה רק פעם אחת שהוא נתן לנו תשובה לא קריאה ונשלחנו לעשות גם משטח רגיל.
לצפיה ב-'מה לגבי משטח גרון מהיר?'
מה לגבי משטח גרון מהיר?
11/01/2017 | 20:27
116
אני לא יודעת אם הוא רלוונטי לכל סוגי החיידקים, אבל אצלנו לפחות פעמיים זוהה סטרפטוקוק באמצעות משטח מהיר.
לאחר שהרופאה בדקה את הילדה, היא שלחה אותנו לקנות בבית המרקחת את המשטח המהיר. למרות שאפשר לתפעל אותו לבד, הרופאה עשתה את המשטח וכשהוא יצא חיובי קיבלנו אנטיביוטיקה.
היתה לנו פעם אחת שלקחנו מרשם לאנטיביוטיקה וחיכינו לתוצאות של משטח רגיל שיצא שלילי, ולפחות פעם אחת עם תרבית שתן שבה קנינו אנטיביוטיקה וחיכינו לתוצאות: התרבית נלקחה 6 שעות לפני שטסנו עם הילדה לחו"ל. בגלל שלא ידענו אם נוכל לראות את התוצאות, הרופאה ביקשה את מספר הטלפון של אמא שלי ועדכנה אותה כשהתוצאות הגיעו.

ועוד הערה לגבי הרגישות לפניצילין: כדאי להתייעץ על כך עם אלרגולוג. אני יודעת על ילדים שהוגדרו כאלרגים, ובבדיקת תגר התברר שהאלרגיה חלפה (או שמעולם לא היתה).
לצפיה ב-'תחליפי רופאים'
תחליפי רופאים
11/01/2017 | 23:11
145
כפי שכתבו לך יש בדיקה מהירה שתוך מספר דקות נותנת תשובה אם מדובר בחיידק או וירוס. 
נשמע שכל הרופאים סביבכם לא מודעים אליה 
לצפיה ב-'את צריכה לקרוא את ההודעות שלי בפורום של הגדולים '
את צריכה לקרוא את ההודעות שלי בפורום של הגדולים
12/01/2017 | 08:32
207
בקצרה, בעלי הרגיש נורא, קיבל אנטיביוטיקה. יומיים אחרי זה, שישי, הגדול הרגיש נורא, נתתי אנטיביוטיקהכי הרגיש זהה לבעלי. יומיים אחרי זה השני התלונן קצת, לקחתי משטח  מהיר שלילי, עשינו משטח רגיל וחיכיתי.  אחרי ימיים חליתי מאד מאד, אנטיביוטיקה. למחרת, המשטח של השני שלילי. לי ברור שאני, בעלי והגדול סתם לוקחים אנטיביוטיקה. שעתיים אחרי חוזר המשטח שלי שעשיתי אחרי שבעלי חלה כי אני תמיד נדבקת. סטרפטוקוק. בנתיים השלישי התלונן ממד קצת. אתמול עשיתי לו ולשני משטחים חוזרים. מחכה לראות מה יהיה.
לצפיה ב-'למזלנו יש לנו רופאי משפחה וילדים מצוינים'
למזלנו יש לנו רופאי משפחה וילדים מצוינים
12/01/2017 | 12:07
158
עד עכשיו הניחושים שלהם תמיד היו נכונים. לכן אם אחד מהם יגיד לתת אנטיביוטיקה לפני שהתוצאות של המשטח חוזרות, אני אתן.
אם הרופא לא בטוח שזה חיידק אני לא אתן אנטיביוטיקה עד התוצאות של המשטח, אלא אם כן מאד סובלים (אלו גם ההנחיות שבדרך כלל אנחנו מקבלים). עד עכשיו עוד לא קרה שנתתי אנטיביוטיקה סתם, כי מוירוסים לא הגיעו פה לרמות כאלו של סבל שכוס תה או לכל היותר נורופן לא פותרים.
לצפיה ב-'מקדימה תרופה למכה....'
מקדימה תרופה למכה....
14/01/2017 | 16:08
149
אני די חיובית כלפי האנטיביוטיקה ... נראה לי שזו לא הגישה הנפוצה (או ה"נכונה") וכמובן שידי לא "קלה על התרופה"... אבל... אצלי הוא חולה בצורה קשה פעמיים בשנה בממוצע (מרפי טוס מכאן מיד...), כך שאם הרופא שומע משהו מהריאות ויש חשד לדלקת ריאות או לחלופין אם הרופא מאבחן משהו שדומה לדלקת גרון - אני לא ממתינה ומבקשת מיד אנטיביוטיקה,
אני שונאת לטרטר ילד קודח מחום לבדיקות נוספות/צילום - במיוחד בגשם ובקור ומעדיפה שפעם/פעמיים בשנה הוא יטול אנטיביוטיקה ולא יהיה חולה בצורה קשה...
אציין שלמסקנה הזו הגעתי אחרי שבגיל שנה הוא היה שבוע חולה (קדח מחום והשתעל...לא היה חשד לדלקת ריאות ולכן המתינו עם מתן הפניה לצילום) - אחרי שבוע הגענו למוקד החירום עם ילד מעולף, איבחנו דלקת ריאות - הוא עבר כמה ימים קשים ביותר וסבל סבל נוראי (אחסוך את התיאורים הלא נעימים) - חזר לעמוד על הרגליים רק אחרי שבועיים וחצי - והוא נינג'ה רציני (בדרך כלל גם עם 39 מעלות חום הוא מפזז כאילו כלום)...
מאז החלטתי שאני לא ממתינה דקה נוספת...
כמו שכתבו למעלה - אנטיביוטיקה וגם אם לא היה כלום - נו שויין....העיקר שישנו בשקט,
מה שכן - אני לא מפסיקה אנטיביוטיקה באמצע - כך המליץ לי הרופא שלנו...
רפואה שלמה!
לצפיה ב-'החזר דמי הרשמה לגן'
החזר דמי הרשמה לגן
12/01/2017 | 15:51
3
184
שלום לכולם/ן,
אני אמא טריה יחסית. רציתי לשאול בנוגע לתשלום דמי רישום לגן (הכוונה לגן פרטי עבור תינוקת בת שנה וחצי). האם מקובל שהגן מחזיר את דמי הרישום באחד התשלומים או שמא מדובר בסכום נוסף שעלי לשלם לגן...?
תודה רבה מראש לכל העונים והעונות.  
לצפיה ב-'זה תלוי במדיניות של הגן'
זה תלוי במדיניות של הגן
12/01/2017 | 17:29
114
יש גנים שבהם דמי הרישום הם על חשבון החודש הראשון ויש כאלה שבהם זה בנוסף. פשוט תבררי בגן שאליו את רוצה להירשם.
לצפיה ב-'בכל הגנים שהכרתי,'
בכל הגנים שהכרתי,
12/01/2017 | 17:34
137
דמי הרישום היו סכום שמשלמים כדי להבטיח את המקום בגן, כשאם מבטלים החל מתאריך מסוים (לפעמים החל מרגע ההרשמה) לא מקבלים אותם בחזרה. אבל אם באמת הולכים לגן הזה, דמי הרישום יורדים מאחד התשלומים (נני התשלום האחרון), כך שזה לא תשלום בנוסף לשכר הלימוד אלא סוג של מקדמה על שכר הלימוד.
לצפיה ב-'בגן שלנו יורד מהתשלום על אוגוסט'
בגן שלנו יורד מהתשלום על אוגוסט
14/01/2017 | 15:15
78
בכל הגנים שאני ראיתי וכולל זה שבסוף הלכנו אליו המקדמה יורדת מהחודש הראשון/האחרון בשנה אלא אם ביטלת את ההרשמה ואז היא לא מוחזרת.
לצפיה ב-'מחפשת מסגרת לבת 1.7'
מחפשת מסגרת לבת 1.7
12/01/2017 | 15:48
101
היי,
אני עוברת בקרוב לר"ג ומחפשת בנרות גן מומלץ באזור קרית אונו- כפר אז"ר- קרית קריניצי רבתי.
חובה- צוות מדהים שלא מהעולם הזה

תודה!
לצפיה ב-'תחרות בין ילדים - מי מגיע ראשון'
תחרות בין ילדים - מי מגיע ראשון
12/01/2017 | 09:44
14
294
יש לי שני בנים - 5 ו 3. 
בזמן האחרון הם רבים הרבה על מי מגיע ראשון.
מי מגיע ראשון לדלת / למעלית / לאוטו. מי לוחץ על הכפתור של המעלית וכדו'.
הקטן לוקח מאד קשה כשהוא לא ראשון, וכמובן זה קורה הרבה, כי הגדול יותר מהיר, וגם הקטן נמוך ולא מגיע למשל לכפתור המעלית בלי שמרימים אותו, אז אם אני לא מתערבת הוא תמיד "יפסיד".
אנחנו אומרים להם שזו לא תחרות, אז הקטן רץ, מנסה להשיג את הגדול וצועק לו "זה לא תחרות, זה לא תחרות" בבכי...
יוצא בסופו של דבר שברוב המקרים, אם אני לא מתערבת ועוזרת לקטן או מעכבת את הגדול, הקטן תמיד גומר בבכי (ואצלו זה בכי שיכול להימשך הרבה - למרות שלשמחתי יש קצת שיפור במשך הבכי לאחרונה).
יש אולי רעיונות איך להתמודד עם זה יותר טוב?
תודה

לצפיה ב-'אין לי רעיונות... אבל רואה שזה יהיה אצלי בקרוב'
אין לי רעיונות... אבל רואה שזה יהיה אצלי בקרוב
12/01/2017 | 10:26
141
מה שכן, זכור לי שאחותי ואני היינו רבות בדיוק על אותם דברים. נראה לי שההורים התערבו כמה שפחות, אבל בעקבות מה שכתבת אני מרגישה עכשיו מקופחת, בטח שזה לא כוחות כשהיא גדולה ממני בשנתיים וחצי!
גם אני אשמח לקרוא מה עונים לך :)
לצפיה ב-'מחשבה - לא מנסיון'
מחשבה - לא מנסיון
12/01/2017 | 10:33
1
156
תגייסי את זה למטרות שלך: מי מסדר ראשון את הצעצועים? מי מסיים ראשון לאכול/ להתקלח/ להתלבש/ לצחצח שיניים?
יכולים להיות שני סצנריו אפשריים: האחד, בו את מקבל מילוי מטלות מהיר יותר וגם בוחרת תחרויות שמאפשרות לקטן לנצח ובכך מעודדת אותו שלפעמים הוא משיג ולפעמים הגדול. והשני, בו כתוצאה מגיוס התחרויות לדברים לא כיפיים בעליל הם מאבדים מיד את הענין בתחרויות בכלל. נראה לי ווין-ווין...
לצפיה ב-'זה קצת בעייתי'
זה קצת בעייתי
12/01/2017 | 12:57
122
הייתי עושה את זה לפעמים בעבר (וזה אכן היה עובד), אבל אני ממש משתדלת לא לעשות את זה יותר.
ראשית - אני חושבת שאולי זה תרם לתחרותיות שלהם עכשיו (אי אפשר לדעת - אולי זה היה קורה בכל מקרה - זה די טיבעי).
שנית - אני מרגישה שאם אני עושה את זה עכשיו, אני ממשיכה לעודד את התחרותיות בינהם.
לצפיה ב-'חחח... חמודים.'
חחח... חמודים.
12/01/2017 | 11:21
6
193
גם אצלנו זה היה. אנחנו פשוט הסברנו להם שהן לא יכולות להתחרות אחת בשנייה בדברים כאלה, כי אחת יותר גדולה מהשנייה ולכן אין שום טעם להשוות ביניהן בעניינים כאלה, ושבאופן כללי מה שמשנה זה כמה הן משתפרות ביחס לעצמן ושאם מתאמנים משתפרים - וזה בכלל לא חשוב מתי מגיעים לאיזה שלב, אלא שמצליחים להתקדם ולהשתפר.

כרגע, בגיל 9 ו-12, בגדול, הגדולה כל הזמן מעבירה ביקורת על השנייה, ואילו השנייה סוגדת לה וכמעט לא לוקחת ללב מה שהיא אומרת. ולא משנה כמה פעמים אני מעירה לגדולה ומסבירה לה שזה לא בסדר, זה נמשך ונמשך. אבל, כאמור, השנייה כל כך רגילה שהפגיעה היא מינימלית (יש מימד קל של חוסר בטחון ביכולת בגלל הגדולה, אבל היא מקבלת כל כך הרבה חיזוקים מהסביבה הלא ביתית שברור לה שמה שהאחות אומרת זו לא האמת היחידה. אם זה רק היה תלוי בחיזוקים ממני זה לא היה עובד כי היא יודעת שאני אמא שלה ושאני חושבת שכל מה שהילדות שלי עושות זה מעולה).
לצפיה ב-'הסבר יפה. את חושבת שזה יכול לעבוד בגיל כל כך צעיר?'
הסבר יפה. את חושבת שזה יכול לעבוד בגיל כל כך צעיר?
12/01/2017 | 13:02
5
96
אני תוהה אם הקטן יבין משהו.
אולי אני יכולה לדבר איתם על זה ביחד, אבל בעיקר לנסות להגיע לשינוי התנהגות מכיוון הגדול - שיכול להבין את זה יותר.
אני אנסה. תודה 
לצפיה ב-'אם אני מסתכלת על בת ה-3 ורבע שלי,'
אם אני מסתכלת על בת ה-3 ורבע שלי,
12/01/2017 | 13:18
2
139
ברור לי שהיא הייתה מבינה בלי קושי - ובכלל, היא מאוד מתעסקת בעניינים האלה של קטן וגדול (גם כי שתי האחיות שלה גדולות ממנה, וגם כי באופן כללי ילדים בגיל הזה מתעסקים בנושאים האלה).
אבל כל ילד מתפתח אחרת, אז זה תלוי בקטן הספציפי שלך. בכל מקרה, אצלנו דווקא השנייה היא זאת שהבינה והפנימה - הגדולה, כאמור, ממשיכה להיות ביקורתית גם היום (אם כי יש להודות שהיא ביקורתית גם כלפי עצמה - אבל זה לא סביר לשפוט את השנייה בקנה המידה שבו היא שופטת את עצמה). עם השנייה אני לא בטוחה שזה לא עבד יותר מדי, כי היא אולי כבר פחות מדי תחרותית וביקורתית, ואולי קצת פחות מדי אכפת לה לעשות שגיאות. מצד שני, היא ילדה סופר מאושרת, ושלל מורים (וגם מבוגרים אחרים שהכירו אותה) ציינו את האופי שלה כמשהו יוצא דופן שצריך לנסות לשמר אותו ככל האפשר (טפו, טפו, טפו...).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
12/01/2017 | 14:17
1
59
השנייה שלך נשמעת ילדה עם אופי ממש כיפי 
לצפיה ב-'אגב, אני לא זוכרת באיזה גיל הסברתי להן את זה.'
אגב, אני לא זוכרת באיזה גיל הסברתי להן את זה.
12/01/2017 | 14:45
69
יכול להיות שזה היה באמת בערך בגיל של הילדים שלך, כלומר כשהשנייה הייתה בת 3 והגדולה בת 6, נניח (אולי קצת פחות או קצת יותר...).
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
12/01/2017 | 13:30
1
149
כשהקטנה מפסידה בתחרויות הללו היא לא פתוחה לשמוע הסברים רציונאלים על זה. כן יש לנו מן מנטרה כזו שחוזרת בבית, שאצלנו זה לא שווה בשווה אלא כל אחד לפי מה שהוא צריך, ונראה לי שברמה מסויימת זה מחלחל אבל לא תמיד. זה משהו אבל שצריך להנחיל לא ברגע ההפסד, זה לא רגע קשוב במיוחד. אז צריך אמפתיה ולא הגיון, לדעתי. 
לגדולה כן הסברתי את מה שמציעים לך פה להסביר. זה היה בתקופת האולימפיאדה, ואמרתי לה שהיא התאמנה על לרוץ מהר מלא, ולכן רצה מהר מאחותה, שהתאמנה קצת כי היא צעירה יותר. הסברתי לה שכמו שלא משווים אותה לרצים באולימפיאדה שהתאמנו יותר ממנה, כך לא משווים אותה לאחותה שהתאמנה פחות. מאז אנחנו מרפררים לשיחה ההיא. הדגש היה על ההתאמנות ולא על הגיל. אצלנו זה דגש חשוב כי הפערים גדולים נורא, וגם כי הגדולה אחת שלא בהכרח תתאמן ותשקיע במה שהיא לא טובה בו, כך שהיה נראה לי שזה דרך ללמד אותה על התועלת שבתרגול ובאימון. 

לצפיה ב-'את צודקת - בזמן אמת אין עם מי לדבר...'
את צודקת - בזמן אמת אין עם מי לדבר...
12/01/2017 | 14:19
16
לצפיה ב-'אולי תציעי לקטן תחרות מולך במקום מול הגדול?'
אולי תציעי לקטן תחרות מולך במקום מול הגדול?
12/01/2017 | 11:58
1
41
לצפיה ב-'אני עושה את זה לפעמים'
אני עושה את זה לפעמים
12/01/2017 | 13:10
84
אני "מתחרה" איתו לפעמים, וזה באמת מצוין.
לרוב אני עושה את זה כשהגדול לא איתנו.
אני אנסה פעם לעשות את זה כשהגדול גם נמצא (אני צריכה רק לתזמן את זה לפני הרגע שמתחילה התחרות בינהם, כי אז אין לי כבר סיכוי להסיט אותו לכיוון שלי).
תודה 
לצפיה ב-'גילאים שונים אבל קורה המון'
גילאים שונים אבל קורה המון
12/01/2017 | 12:40
1
124
יש לי בת 6 ובת 2, ובהפרש הגדול הזה ההפסדים הם מובהקים בהרבה. אני פשוט מתמללת לה: רצית להגיע ראשונה לפני אור, את מתוסכלת שלא הגעת ראשונה, ופה היא מהנהנת וכבר מפסיק הבכי. לפעמים אנחנו עוברות לשלב ה: הלוואי שאפשר היה שתמיד שתיכן תגענה ראשונות, או הלוואי שאפשר היה שיהיו לך קפיצים/כנפיים שיקחו אותך מהר מהר לכל מקום וכו'. התחושה שמבינים אותה כבר מונעת מהאירוע להחריף. כל הדיון של הלוואי ש... בדרך כלל מצחיק אותה. 
מעבר לזה - כשזה רק אני עם הקטנה - אני מתחרה מולה ונותנת לה לנצח. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
12/01/2017 | 13:05
73
אנסה את זה - מעניין אותי אם זה ירגיע אותו (הוא עקשן לא קטן - מסוגל עוד חצי שעה אחרי להמשיך להגיד לי שהוא רצה להגיע ראשון).
לצפיה ב-'בית מארח'
בית מארח
10/01/2017 | 12:53
15
299
הקטנה-גדולה היא כבר בכיתה א, ומתקרב אלינו טו בשבט שעימו מגיע הבית המארח אצלנו. הסטנדרט הכיתתי לדעתי הוא חמש עד שבע בערב. מה אפשר לעשות? כמה פעילויות לתכנן? המדובר על קבוצה של 6, 3 בנים ו-3 בנות. טוויסט קטן - הבת שלי עם קושי בויסות חושי, ולכן לא תסכים לגעת בפירות ובירקות, כך שזה לא כיוון טוב. תודה!
לצפיה ב-'אולי להכין/לקשט סלסלה?'
אולי להכין/לקשט סלסלה?
10/01/2017 | 13:21
3
162
הבת שלך לא רוצה ליצור בפירות וירקות, או גם לא מוכנה לאכול אותם?
כי, יש, למשל, יצירות עם פירות שלא כוללים הרבה מגע איתם (למשל, לתקוע קיסמים עם צימוקים כדי ליצור פרצוף בתפוז - היא יכולה לגעת רק בתפוז ובקיסמים, בלי להצטרך לגעת בצימוקים). ואפשר, כמובן, שלא יהיה מדובר בפירות וירקות אמיתיים.
אני מניחה שלשתול משהו בעציץ לא בא בחשבון - אבל אולי אפשר לקשט עציץ קטן? 
לצפיה ב-'היא לא תרצה לגעת בפירות ולא לאכול אותם. '
היא לא תרצה לגעת בפירות ולא לאכול אותם.
10/01/2017 | 14:13
2
176
למה לא לשתול משהו בעציץ? 
לצפיה ב-'אה, הנחתי שהיא לא תרצה גם להתעסק'
אה, הנחתי שהיא לא תרצה גם להתעסק
10/01/2017 | 14:18
1
155
עם לגעת באדמה, וכו' - אבל אם זה לא בעייה מבחינתה, לקשט עציץ ואז לשתול בו משהו זו בהחלט פעילות מתאימה (למען האמת, נדמה לי שזה אחד הדברים שהבת שלי עשתה בבית הפתוח שהיא הייתה בו בגן חובה).
לצפיה ב-'אפשר להכין המון יצירות ,כמו עץ המשאלות,,,'
אפשר להכין המון יצירות ,כמו עץ המשאלות,,,
10/01/2017 | 16:24
128
לצפיה ב-'אולי פעילות עם שתילים?'
אולי פעילות עם שתילים?
11/01/2017 | 08:02
71
את יכולה לקנות כמה שתילים קטנים (כמה נוספים רזרבה) ועציצים, לצבוע ולקשט את העציצים ואחר כך לשתול.
לצפיה ב-'עשיתי שנה שעברה'
עשיתי שנה שעברה
11/01/2017 | 09:47
192
הנושא היה עצים
כל ילד קיבל בריסטול A4 ועלי ציירתי גזע בסיסי.
מילאו אותו בקרפ חום מקווצץ. זה חמש-10 דקות לפחות.
כל אחד בחר איזה עץ להכין, וזה הקטע המדהים. כי לי בראש היה ברור-עץ פרי. אבל אצל ילדים לא. אחת בחרה שקדיה, אחד ברוש, אחד עץ פרי  אחד סתם עץ פרוע וגדול.
מציעים להם בלסלסת פלסטיק/קופסא כל מיני אביזרים מתאימים להדביק לצייר ולקשט.
בסוף לקחתי את הדפים שלהם והדבקתי בבריסטול אחד שזה היה התוצר שהגיע לכיתה. אם אני לא טועה ביקשתי מכל אחד להביא תמונה והדפסתי שיר מתאים לטו בשבט (שהקראתי להם)והוספתי כך שהתוצאה היתה יפה, כוללת עבודה אישית בנושא של טו
בשבט עם תוספת.
הכנתי לכל ילד שקית קטנה עם השיר מודפס בקטן עם פירות יבשים שחילקתי בסוף.
כל הפעליות הזאת תיקח בערך חצי שעה לארבעים וחמש ד. תוסיפי חצי שעה שאת נותנת להם לשחק לפני (כי זה בעצם מה שמעניין את רובם) והעברנו לפחות שעה.
השנה הזמנתי פיצה אז הם ישבו לאכול ולשתות ואחרי זה רצו עוד לשחק יחד. אם ממש קשה לך להתנהל איתם, תוכנית טלויזיה לא יקרה כלום, לא כל אחת יכולה להחזיק שישה ילדים שעתיים.
בכיתה א אגב את יכולה להוסיף טריוויה קצרה בנושא טו בשבט.
עוד אופציה, השנה בנושא "משפחה נהדרת שכזאת" שיר של דתיה בן דור ועשיתי איתם גינת ירק מפלסטלינה. קניתי ערכת שבלונות ויצא ממש חמוד. מצרפת תמונה
לצפיה ב-'לא חייבים יצירה'
לא חייבים יצירה
11/01/2017 | 11:29
103
אפשר חידון בסגנון פיצוחים בנושא ארץ ישראל או חקלאות.
לא חייבים חידון משעמם - אפשר לדוגמא:
זהו את השיר, או פנטומימה או ציור של משהו והם צריכים לנחש מה.
אפשר איזה ריקוד שממציאים ביחד...
אם לא בשעת חשכה אפשר לעשות טיול למקום אהוב ושכל אחד יספר על מקום בישראל שהוא אוהב ולמה.
אם חייבים תוצרים אפשר ל"ארגן" צלם וידאו ולעשות קליפ מהפעילות.

האמת שאף פעם לא עשיתי דבר כזה אז אין לי ניסיון. אני חושבת שאישית הייתי מבועטת מהמחשבה... אבל רק אומרת שיצירה זאת לא האופציה היחידה.
לצפיה ב-'המורה לא עוזרת בתכנון הפעילות?'
המורה לא עוזרת בתכנון הפעילות?
11/01/2017 | 15:12
1
115
זה נופל רק על ההורים?
תבקשי ממנה עזרה לפחות בכיוון. את אמא לא מפעילה... 
לצפיה ב-'לא רואה את זה ככה'
לא רואה את זה ככה
12/01/2017 | 08:28
99
יש לי ילדה בת שש, לגבי חלק מהדברים - היא בעצמה יודעת מה היא היתה רוצה לעשות. אם המורה גם היתה מתכננת ואנחנו היינו רק מבצעות, אז כל המקום שלה בתהליך הזה היה נעלם. 
לצפיה ב-'תודה על כל הרעיונות!'
תודה על כל הרעיונות!
12/01/2017 | 08:30
5
122
חלקם יכולים מאוד להתאים לנו. 
אני כן חוזרת אבל לשאול עם הקונספט. כמה פעולות לתכנן?
היא רוצה חבילה עוברת, מתוכננת גם תפזורת ענקית, ותהיה יצירה (נראה לי שראש דשא או פרח בעציץ כמו שהציעו לי פה). כמה עוד דברים צריך?

לצפיה ב-'נראה לי שזה מספיק. בשאר הזמן הם ישחקו ויאכלו משהו'
נראה לי שזה מספיק. בשאר הזמן הם ישחקו ויאכלו משהו
12/01/2017 | 08:43
3
107
כולה שעתיים
לצפיה ב-'ישחקו במה?'
ישחקו במה?
12/01/2017 | 13:15
2
85
לארגן משחקי קופסא שמתאימים להרבה משתתפים? או משחקים של פעם מאורגנים יותר?
לצפיה ב-'לגו או משהו כזה, אולי?'
לגו או משהו כזה, אולי?
12/01/2017 | 13:41
19
לצפיה ב-'אצלנו שיחקו סתם בחדר, במשחקים של הילדים'
אצלנו שיחקו סתם בחדר, במשחקים של הילדים
12/01/2017 | 17:26
28
לצפיה ב-'רוצה להדגיש - חשוב שיהיה גם משהו לאכול!'
רוצה להדגיש - חשוב שיהיה גם משהו לאכול!
12/01/2017 | 11:42
36
לצפיה ב-'מתחילים לחשוב על תחפושת לפורים...'
מתחילים לחשוב על תחפושת לפורים...
10/01/2017 | 12:28
7
216
הילדון בן 5, רוצה תחפושת מפחידה.
ממה שהוא מסביר הוא מדמיין את זה כמו קוף גדול,
אבל כל הקופים שאני מוצאת דווקא חמודים.
הצעות מפחידות יתקבלו בברכה !

לצפיה ב-'הבהרה לגבי מפחיד..'
הבהרה לגבי מפחיד..
10/01/2017 | 12:31
1
202
זה צריך להיות מפחיד ברמה של לשאוג וווהההההה !
דרקולה ויצורי שתומי עין ונוטפי דם הוא לא מכיר.
לצפיה ב-'בעיני לא מתאים בגיל 5 תחפושת כזו'
בעיני לא מתאים בגיל 5 תחפושת כזו
11/01/2017 | 23:13
33
לצפיה ב-'אצלנו מוגדרים כמפחידים בעיקר חתולים גדולים'
אצלנו מוגדרים כמפחידים בעיקר חתולים גדולים
10/01/2017 | 12:59
139
(אריה, נמר, וכו') - וגם אם התחפושת של האריה עצמה, נניח, חמודה, זה לא ייראה מוזר אם הוא יסתובב וישאג וואה מפחיד כל הזמן - ונראה לי שהוא יקבל את זה (בהנחה שהוא לא נעול על קוף).
אם הוא נעול על קופים יש מסכות של גורילה, אבל אלה שאני מכירה מיועדות באמת בעיקר למבוגרים.
לצפיה ב-'אגב, בגיל 4-5 הבכורה שלי התחפשה, כהגדרתה,'
אגב, בגיל 4-5 הבכורה שלי התחפשה, כהגדרתה,
10/01/2017 | 13:01
1
222
ל"Scary butterfly". לא זכור לי שהיה משהו מפחיד במיוחד בתחפושת, אבל כך היא הגדירה אותה, כך שזה כנראה לא תמיד משנה אם התחפושת מפחידה אובייקטיבית כדי שהילד יגדיר אותה ככזאת...
לצפיה ב-' נראה לי שאת די צודקת...'
נראה לי שאת די צודקת...
10/01/2017 | 13:04
41
לצפיה ב-'אולי הוא מדמיין משהו כזה:'
אולי הוא מדמיין משהו כזה:
10/01/2017 | 13:10
1
176
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
12/01/2017 | 01:34
79
אני חושבת שבאמת אבחר יחד איתו פרווה של החיה שתיראה לו,
ונוסיף לו קצת הפחדות כמו כפפות-טפרים / גלימה וכד'.
את השאגות הוא כבר יארגן בעצמו 
לצפיה ב-'נפרד קשה כי בא מוקדם'
נפרד קשה כי בא מוקדם
09/01/2017 | 16:04
8
313
הילד בן שלוש וחצי,  כמה שנים באותו הגן, רק קבוצות שונות. אני חייבת להביא אותו ממש מוקדם, כך שיוצא שהוא ראשון, גג שלישי בגן, בעלת הגן או אחת הסייעות מקבלת אותו. נפרד קשה.
אם מביאים אותו מאוחר יותר, כשהגננת נמצאת ויש פעילות בגן, והרבה ילדים, רץ פנימה בלי להיפרד.
אוהב ללכת לגן, יש חברים.
אין לי אפשרות להביא אותו באיחור, אז מחפשת פתרון ממש ממש יצירתי.

לצפיה ב-'איך את יודעת מה קורה כשמביאים אותו מאוחר יותר?'
איך את יודעת מה קורה כשמביאים אותו מאוחר יותר?
09/01/2017 | 21:16
6
157
מתי כן התאפשר להביא אותו מאוחר יותר? וכמה מאוחר יותר זה מאוחר יותר? כלומר, אולי כן אפשר להביא אותו קצת יותר מאוחר ולסדר משהו עם המסגרות האחרות שאת צריכה להגיע אליהן (כולל העבודה)?
לצפיה ב-'הבאתי אותו מאוחר כמה פעמים'
הבאתי אותו מאוחר כמה פעמים
10/01/2017 | 08:24
5
171
חצי שעה מאוחר יותר, כי הייתי חולה או כי סתם איחרתי לרכבת ולא היה טעם למהר.
היום, אגב, הבאתי אותו מאוחר והוא היה ראשון. הזוי, הגן היה ריק, גם הקבוצה הסמוכה. כשיצאתי,  ראיתי כמה ילדים שרק הגיעו.  כך שהיום גיליתי שאין וודאות שאבוא מאוחר והפרידה תהיה קלה.
אין לי אפשרות לאחר כי לא אספיק לאסוף. רק עזרה בתשלום, אבל קשה למצוא, וגם לכאורה מיותר כי נרגע די מהר.
לצפיה ב-'בעבודה לא יכולים לעשות איזה סידור של '
בעבודה לא יכולים לעשות איזה סידור של
10/01/2017 | 09:02
4
142
להגיע רבע שעה יותר מאוחר ולהוריד רבע שעה מההפסקה או משהו? בכל מקרה, במקומך לא הייתי מסתפקת בסטטיסטיקה הקטנה שעשית על מה קורה אם את מאחרת בחצי שעה, אלא מדברת עם הגננת (או מי שנמצא בדרך כלל בבוקר) ושואלת אותה מתי בדרך כלל מגיעים הילדים האחרים, ואולי עושה עוד כמה בדיקות משלי לוודא שמה שהיא אמרה זה נכון - ואז בודקת אם אפשר לעשות סידור בעבודה. אבל דיברת על הרכבת, אז יכול להיות שבאמת הגמישות שלך מבחינת הגעה די מצומצמת - לא יודעת כל כמה זמן יוצאת רכבת לאן שאת צריכה להגיע.
לצפיה ב-'בעבודה אין גמישות'
בעבודה אין גמישות
10/01/2017 | 10:55
3
160
אין הפסקה ואין מאיפה להוריד. מדי פעם אפשר לא להשלים, פעם בשבוע נניח. אני יודעת בוודאות שיש שלושה ילדים שמגיעים בשבע, זאת הסיבה שלא עברו לגן עריה. אני בטוחה שהיום היה חריג. כי כשאני באה מוקדם, לרוב יש שני ילדים.
לצפיה ב-'אה, לא הבנתי שמדובר בשבע.'
אה, לא הבנתי שמדובר בשבע.
10/01/2017 | 10:58
2
197
זה באמת מוקדם. אז אולי תנסי לקרב יותר בינו לבין שני הילדים האחרים שמתחילים מוקדם (נניח, להפגיש אותם אחרי הצהריים כמה פעמים, וכו'). אם אחד מהם או שניים מהם יהיו חברים טובים שלו, אולי לא יהיה לו אכפת שמדובר רק באחד או שניים. לבת שלי יש חבר מאוד טוב בגן (שהוא גם שכן שלנו, והם נפגשים המון), ואני די בטוחה שהיא הייתה שמחה מאוד להגיע לגן כל בוקר ולשחק רק איתו.
לצפיה ב-'רעיון נהדר, תודה'
רעיון נהדר, תודה
10/01/2017 | 11:42
1
37
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
10/01/2017 | 11:43
22
לצפיה ב-'כשהייתי קטנה אני ממש זוכרת שהתחננתי לבוא ראשונה'
כשהייתי קטנה אני ממש זוכרת שהתחננתי לבוא ראשונה
11/01/2017 | 18:52
110
למשחק קראו פלינו - הסייעת הייתה מושיבה אותי מולו לפני שבכלל הגיעה הגננת או ילדים אחרים והייתה עוסקת בשלה ולא שומעת ממני בכלל.
כמה זמן לוקח עד שמגיעים ילדים אחרים? אפשר למצוא משחק שיהיה לו כמשהו מיוחד כזה?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה