לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' תחרות להורים שבנינו: מבלים עם הילדים בחופש '
תחרות להורים שבנינו: מבלים עם הילדים בחופש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2017 | 11:15
19
1120

חופשת הקיץ בעיצומה ועל ההורים להתמודד עם חודשיים מתישים ללא מסגרות החינוך סבא וסבתא עייפים, הילדים משועממים, הקייטנה נגמרת והטלוויזיה דלוקה כל היום. אחרי שממצים גם את הבריכה ונוסעים לחופשה קצרה, אנו נשארים חסרי אונים ולא מוצאים תעסוקה לילדים.

כדי לשבור את שגרת החופש וליהנות מפעילות קסומה עם הזאטוטים, החלטנו לפנק אתכם בכרטיסים לפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות 2017 שמתקיים זו השנה ה- 26 בירושלים.

אז מה עליכם לעשות
מעכשיו ועד יום חמישי, 27.7, כתבו לנו בשרשור זה בלבד רעיון לפעילות ערכית ומקורית עם הילדים בחופש הגדול, כזו שעשיתם או שאתם מתכננים לעשות עם ילדיכם.
רוצים דוגמא? יום התנדבות משפחתי כמו צביעת מבנה ישן, התנדבות בכלבייה וכדומה, שתילת עציצים בגינת הבניין, הכנת הצגה משפחתית, הכנת משחק משפחתי כמו המרוץ למיליון וחפש את המטמון, סדנת יצירה "עשה זאת בעצמך" ועוד ועוד שלל רעיונות נפלאים, ערכיים ומקוריים. חשוב כמובן לכתוב בפירוט.

במה זוכים
עשרת הגולשים עם הפעילות הכי מוצלחת יזכו בכרטיס זוגי להצגה "אגדה אפריקאית", בתאריך 8.8 בשעה 16:30
חמישה גולשים נוספים יזכו בכרטיס זוגי למתחם "לוווונה פארק" בתאריך 9.8 בשעה 17:30

שימו
הכרטיסים יחכו בקופות על שמו המלא של הגולש הזוכה. זכיתם ולא תוכלו להגיע? הכרטיסים ניתנים להעברה, פרטים יינתנו לגולשים הזוכים. 

מי יכול להשתתף
התחרות אינה פתוחה לאורחים אלא לגולשים הרשומים באתר.

אנא עיינו בתקנון התחרות לכלליה המלאים:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7405570

על פסטיבל תיאטרון הבובות הבינ"ל 2017
הפסטיבל הבינ"ל לתיאטרון בובות בהפקת תיאטרון הקרון, הוא פסטיבל שנתי המתקיים בקיץ ומציע מגוון הצגות לילדים ולמבוגרים של תיאטרון בובות עכשווי, מסורתי, תיאטרון חפצים ותיאטרון דימויים מהתוצרת הבינלאומית והמקומית. מאז הקמתו אירח הפסטיבל אמנים רבים, חשובים וידועים בתחומם מהארץ ומהעולם, והוא בעל מוניטין בינלאומי. מטרתו היא קידום שפת תיאטרון הבובות העכשווי עם דגש על שפה אישית, חדשנית, בעלת איכויות גבוהות של מרכיבי העשייה הבימתית. היכנסו לאתר הפסטיבל: http://www.traintheater.co.il/he/festival/2017

שיהיה בהצלחה לכולם

לצפיה ב-'איזה כיף! יש הרבה רעיונות ואכתוב אחד- משחקי כדור בפארק'
איזה כיף! יש הרבה רעיונות ואכתוב אחד- משחקי כדור בפארק
19/07/2017 | 12:04
1
229
תודה רבה שמחה להיות ראשונה. מה עושים עם הילדים? שאלה טובה ולהיות מול המסכים זה פיתרון גרוע.
שאני הייתי ילדה ביסודי היינו משחקים חיי שרה, גומי, וגם הבנות היינו משחקות כדורגל.
למה לא עם הילדים לשנו בחופש?
אז בכנות אני חושבת שיש לקחת את הקטנטנים למשל לפארק הירקון.
להביא כל מיני כדורים, מזרון, חבל קפיצה, לא נשכח שאפשר גם לשחק מחבואים ותופסת. צריך לזוז, לרוץ, לקפוץ, קצת להזיע ולהתנשף- לא יקרה כלום!!! (גם אתן האימהות.
(יש גם כדור פורח לבן שרואים אותו מרחוק ולא כולם יודעים מה זה, אפשר לעלות ללא הזמנה מראש ולהראות להם את ת"א היפה/הים ועוד מקומות)

לצפיה ב-'* הילדים שלנו'
* הילדים שלנו
19/07/2017 | 12:04
56
לצפיה ב-'רעיון לפעילות ערכית עם הילדים בחופש הגדול'
רעיון לפעילות ערכית עם הילדים בחופש הגדול
19/07/2017 | 13:31
1
240
הילדים שלי מאוד חמודים ויש להם רצון לעזור לאחרים ..... הם יזמינו את החברים שלהם שיש להם בעיות בבית כמו גירושין או בעיות כלכליות לבוא אלינו הבייתה ואני יזמין להם פיצה גדולה. לאחר מכן  הילדים יכינו לעצמם תמונה יפה שאותה יוכלו לקחת איתם הבייתה.. קניתי ערכה מיוחדת עם צבעים יפים ....וכל ילד יקבל ממתק בסוף הערב.. הילדים שלי כל כך מחכים ליום הזה.. ואם זה יצליח אשמח שיביאו את הילדים לכמה ערבים כאלה.. כדי שכולם יהיו מרוצים.
הילדים שלי החליטו ללכת לעזור לנכה עם כיסא גלגלים שגרה אצלנו בבנין.. הם יודעים שלנכה אין חברים בכלל... והם רוצים להכין לה עוגה ולהביא לה הבייתה . לאחר מכן הם התנדבו לסדר לה את הארון בגדים .. וסתם להיות איתה .. היא כל כך נחמדה .. ואין אף אחד שיעזור לה.. במקום שהילדים שלי סתם יראו טלוויזיה וישעמם לה .. הם החליטו לבד.. לבוא ולהיות כמה שעות ...עם הנכה.
הילדים שלי מאוד אוהבים להכין ציורים יפים בצבעי גואש... ולכן קניתי להם ערכה כזאת . והם יכינו ציורים יפים ... וסתם כדי להעביר את הזמן שלהם . לא צריך כל הזמן טלוויזיה ומחשב.. באיזה שהוא מקום נמאס להם

לצפיה ב-'אני חייבת לכתוב משהו לגבי'
אני חייבת לכתוב משהו לגבי
21/07/2017 | 12:27
148
הנכה בכיסא גלגלים. הרצון לעזור לה מאוד יפה וכל הכבוד לילדים!
אבל... צריך מאוד להזהר פה.
זה שהיא נראיית לכם חסרת חברים ומשועממת לא אומרת שהיא באמת כזאת - וגם אם באמת מאוד משעמם לה - זה לא אומר שהיא רוצה שיבואו אליה ילדים וישתקעו אצלה לכמה שעות. זה יכול מאוד להעיק עליה, והיא תהיה נחמדה מכדי לסרב.
להתנדב לסדר לה את ארון הבגדים, נשמע לי קצת חודר לפרטיות.... האם זו היתה הצעה שלה? אם כן זה נהדר. אם זה היה רעיון של מישהו מכם או של הילדים - לא בטוח בכלל שזה לעניין. צריך פה הרבה רגישות וטאקט ולא להניח שאתם יודעים מה היא רוצה ומה היא צריכה בגלל שהיא נכה.

ובאמת לא מתכוונת "להוריד", זה מאוד יפה שאתם מחנכים את הילדים לעזור לזולת! ויתכן שמה שכתבתי לא רלוונטי במקרה שלכם והכל נעשה ברגישות הראויה.

לצפיה ב-'כמו בכל שנה'
כמו בכל שנה
19/07/2017 | 17:33
2
237
אנחנו אוספים בעיקר תיקי בית ספר
מכל החברים והמכרים
מנקים ומכבסים
והולכים לחלק אותם
לילדים שצריכים
לצפיה ב-'מקסים!'
מקסים!
20/07/2017 | 09:49
38
לצפיה ב-'כל הכבוד!!!'
כל הכבוד!!!
26/07/2017 | 13:05
5
לצפיה ב-'פעילות בחופש עם הקטנים'
פעילות בחופש עם הקטנים
20/07/2017 | 12:06
3
186
אנחנו מכינים יחד בובות מחומרי מיחזור כמו גלילים של נייר טואלט
מצפים בפלסטלינה נמרחת. פרצוף והנה בובה
לקטנים יותר -הם צובעים ומציירים על הגליל
מכינים כמה דמויות ואז מציגים.

עוד מכינים יחד עוגיות בכול מיני צורות
ואוהבים מאוד לצייר בגואש
ובעיקר על הגוף אחד מצייר לשני ולעצמו
בצבע גוף או צבעי מיים ואז נשטף בקלות
לצפיה ב-'אני סבתא מגוייסת ..'
אני סבתא מגוייסת ..
20/07/2017 | 12:09
75
לצפיה ב-'והנה התמונות של הבובות'
והנה התמונות של הבובות
20/07/2017 | 18:26
1
202
לצפיה ב-'מתקשה בשליחה זה מה שיצא'
מתקשה בשליחה זה מה שיצא
20/07/2017 | 18:29
39
לצפיה ב-'החופש כלכך ארוך'
החופש כלכך ארוך
23/07/2017 | 12:09
1
177
בתחילת חודש אוגוסט אנחנו הולכים למעודנית של ילדים כבדי שמיעה
עם כל הטושים והצבעים שנותרו
חבילת דפי A4 ודבק סלוטפ
ומציירים וכותבים כל מיני דברים
לבסוף מורידים את כל היצירות של השנה הקודמת
ותולים את החדשות
כך צבעוני ומעניין להם גם לקראת השנה הבאה

לצפיה ב-'מ ק ס י ם!!'
מ ק ס י ם!!
26/07/2017 | 13:06
9
לצפיה ב-'רעיון לפעילות ערכית ומקורית עם הילדים בחופש הגדול'
רעיון לפעילות ערכית ומקורית עם הילדים בחופש הגדול
24/07/2017 | 12:26
120
שלום, רעיון נפלא ותודה על ההזדמנות.
הפעילות המקורית והערכית שאני עושה עם הילדים הוא לקחת אותם לפארק גדול ולשחק שם או לתת להם להתחרות ביניהם על "מצא את המטמון" עם רמזים וחידות וכל מיני רעיונות שצצים לי תוך כדי בניית הפעילות כדי שהילדים יהנו מהספונטניות והתחרותיות וגם לבסוף מקבל המנצח פרס צנוע.
לצפיה ב-'פעילות ערכית ומקורית לחופש הגדול '
פעילות ערכית ומקורית לחופש הגדול
24/07/2017 | 22:17
148
יש לנו עץ לימון גדול בחצר של הבניין. 

אז בעלי והבן שלי קוטפים לימונים ומביאים לשכנה הקשישה מלמטה. 

וככה כל אחד יוצא מבסוט גם מעשה טוב וגם פעילות מקורית :)
לצפיה ב-'תחרות הנגשת הבית לנכים'
תחרות הנגשת הבית לנכים
26/07/2017 | 10:35
82
הרעיון שלי הוא כזה -
לצערנו עניין הנכים לא מגיע או מוגש לפעוטות, כך שכשאר הם רואים אדם השונה בהם או מכיל מוגבלות מסוימת הם אינם יודעים להגיב.

החומרים לפעילות:
1. מקלות ארטיקים
2. קוביות משחק 'קפלה'
3. לגו
4. קלפי משחק דומינו או רמי מפלסטיק
5. דפי צביעה

אם אנו מבצעים את הפעילות בבית עם חצר, הרעיון יעבוד הכי טוב אך גם ניתן לבצעו בבית מגורים רגיל.
נעבור אנו עם הילדים בין חדרי הבית, נצפה בכניסות הבית ובחדרי המדרגות של הבניין. ננסה לזהות את הקשיים ונחזור למקום ההתכנסות, שם נספר לילדים על הקושי שעובר כל מוגבל בגופו להתנייד ממקום למקום באמצעות כסא גלגלים או אמצעי נחייה.
כל ילד/ה יצייר את הדרך בה הוא רוצה לעזור לנכה, ולהקל עליו את חייו. אנו נבחר את ההצעות הטובות ביותר וניישם אותם באמצעות אמצעי המשחק שהכנו מראש.

נבנה גשרים, נגביה חללים נמוכים, ונראה איך הכל מיושם בפעול.
הילדים יהנו, ירגישו תחושת שליחות, ומעל הכל יתחנכו לפי הערכים שאותם אנו רוצים ליישם בעצמנו.

תהנו!

(כל הזכויות שמורות לי, אבל מומלץ לכולם ליישם)

לצפיה ב-'מיחזור'
מיחזור
27/07/2017 | 10:40
31
הכי כיף להשתמש בחומרים שכבר קיימים... למשל לקחת קופסאות אריזה בגדלים שונים שיש לכל אחד בבית (כמו קורנפלקס, מעדן, גלילי נייר טואלט וכו). אפשר להשתמש בהם ליצירה בהתאם לגיל: לקטנטנים - משטח לציור והדבקת מדבקות. לגדולים יותר - אפשר להפוך את האריזות לעיר שלמה/ מסלול למכוניות (אריזת קורנפלקס יכולה למשל לשמש כחניון, גליל נייר טואלט כמנהרה וכו').
יכול להעסיק אותם שעות!
לצפיה ב-'רעיון לפעילות החופש הגדול'
רעיון לפעילות החופש הגדול
27/07/2017 | 14:34
30
ההורים שלי ואני מתכננים לעשות תחרות נושאת פרסים 
כמו שכולנו יודעים ילדים חולים על תחרויות במיוחד שזה עם פרס אז אני והוריי חשבנו לעשות תחרות לכל הילדים של השכונה ולאסוף את כל הפסולת שיש מהגן שעשועים.
איך זה יעבוד?
כל ילד מקבל שקית אשפה למי שאוסף הכי הרבה אשפה מנצח ומקבל את הפרס (הפרס יהיה כדורגל) ובנוסף כל הילדים מקבלים ארטיק בחינם�� ככה בסוף גם אנחנו וגם הם מרווחים
לצפיה ב-' התחרות הסתיימה '
התחרות הסתיימה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 16:43
23

תודה לכל המשתתפים שכתבו רעיונות מקסימים
ישלחו מסרים פרטיים לגבי הפרסים

מקווים שאתם נהנים מהחופש
המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 16:37
2
38

אנו מברכים את אורים כהורים על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
27/07/2017 | 22:13
11
ראיתי בצהריים בראש הפורום וחיכיתי להודעה הרשמית.

לצפיה ב-'Huh? מה זה המחטף הזה?'
Huh? מה זה המחטף הזה?
27/07/2017 | 22:48
10
מי זו אורים כהורים? אני רואה היא החלה לכתוב לפני חודש. מדוע היא מונתה למנהלת? האם זו הנחתה למנהלות? האם הן חיפשו מנהלת נוספת, ובחרו לפנו דווקא למישהי חדשה לחלוטין? מדוע אותה אנונימית לא טורחת להציג עצמה?
לא ברור הסיפור הזה. 
לצפיה ב-'מיואשת לחלוטין - בן שנתיים לא נרדם'
מיואשת לחלוטין - בן שנתיים לא נרדם
27/07/2017 | 11:48
5
89
המצב בבית בלתי נסבל - בן השנתיים מסרב להירדם עד לשעות ממש מאוחרות.
בסביבות גיל 8 חודשים לימדנו אותו להירדם לבד וזה עבד מצויין עד לפני כמה חודשים, אז למד לצאת מהמיטה.
בעבר היינו משכיבים אותו ויוצאים מהחדר. גג, נשארים חצי דקה.
תמיד התקשה להירדם, היה שוכב גם חצי שעה בלי להירדם.
אבל שכב בשקט, דיבר לעצמו והכל היה נהדר.
מרגע שלמד לצאת מהמיטה, החיים נהיו סיוט. יוצא בלי סוף, ניסינו להתעקש וזה פשוט מייאש. זה גם קשה פיזית כי הוא שוקל הרבה וזה נמשך בלי סוף. לצערי, עדיין ישן במיטת תינוק (כי אני מנסה להבין איך להנדס את המיטות של כולם והאם לשנות הרכב החדרים (2 חדרים ל- 4 ילדים) כשכל אח גדול ישן עם אח קטן (כדי שהקטנים לא יפריעו אחד לשני בלילה). כך שהוא גם לא יכול לחזור לבד למיטה וגם אני חוששת שייפול (בנתיים לא הייתה נפילה אחת באלפי הפעמים שיצא, אבל מספיקה פעם אחת).
הפתרון היחיד הוא לשבת לידו ואז הוא כן נשכב (אם אני לידו, אם אבא שלו מנסה להרדים - צורח ולא נרגע). אבל זה אומר לשבת חצי שעה ואפילו יותר. וזה לגמרי מנטרל אותנו (מה גם שהגדולים מחכים לזמן איכות אחרי שהקטנים נרדמים).
אם רוצים הרדמה מהירה, צריך לחכות עד 22. והוא משחק יפה, לא עייף ולא מקטר. אבל זה לגמרי לא הגיוני.
יש מה לעשות חוץ מכן להתעקש ולהחזיר אותו למיטה מיליון פעם? איך אפשר לקצר זמנים?
בזמנו, היה לנו סיפור דומה עם אחיו אז הוא הפסיק לישון שנת צהריים בגיל שנתיים וחצי. אבל מרגיש לי שהוא עדיין זקוק לשנת צהריים. יותר מזה, הרבה פעמים הוא נרדם כבר ב- 11 (קם ב- 5:30 לרוב).
האם כדאי להעיר אותו אחרי שעה? לא בטוח בגן יסכימו (בשנה הבאה כולם בטח עוד יישנו, יהיו בני שנתיים עד שנתיים וחצי כולם).
לצפיה ב-'סיפור/שניים לפני השינה הוא מקבל?'
סיפור/שניים לפני השינה הוא מקבל?
27/07/2017 | 11:56
2
52
האמת שלשכב לידו חצי שעה די שקול (מלבד הערך המוסף של הסיפור, החיבור איתכם, וכו') ללהקריא סיפור או שניים - חצי שעה זמן השכבה זה סביר בהחלט. צריך להתארגן כך שזה יתאפשר לו (להקריא סיפור אפשר לשני ילדים ביחד - זה מה שאני נהגתי לעשות עם שתי הגדולות כשהשנייה הייתה בגיל שלו).
לצפיה ב-'כן, מקבל סיפור'
כן, מקבל סיפור
27/07/2017 | 15:03
1
46
הוא מפריע לאחיו לכן מקריאים לכל אחד בנפרד.
לצפיה ב-'אז, כאמור, חצי שעה'
אז, כאמור, חצי שעה
27/07/2017 | 15:28
47
זה סביר - צריך למצוא דרך לתת לו אותה. עוד משהו שעוזר אצלנו זה לדאוג למספיק פעילות גופנית בחוץ במהלך היום - למשל גן משחקים לקראת הערב (כשכבר לא חם מדי).
לצפיה ב-'הוא ישן מ11 עד חמש וחצי אחה"צ?'
הוא ישן מ11 עד חמש וחצי אחה"צ?
27/07/2017 | 19:17
38
הבנתי נכון?
אולי צריך לעשות איזשהו שינוי עם שנת הצהריים על מנת שיגיע עייף יותר ללילה? לא הייתי מעירה אחרי שעה בלבד אבל כן מתבוננת ובודקת מתי נכון להעיר כך שמצד אחד יישן מספיק בצהריים ויהיה חיוני לאחר מכן ומצד שני יגיע עייף יותר לשינה בלילה.
אם גם זה לא עוזר אז בהחלט הייתי מארגנת את הזמן בצורה שונה לתקופה הזאת (לזכור שזה זמני..., לפעמים תקופות קשות נוטות להשכיח מאיתנו שהן עוברות בסופו של דבר) , כך שהייתי נוכחת לצידו כדי להקל עליו את ההרדמות, בזמן הזה הייתי מארגנת לעצמי זמן איכות גם עם עצמי וקוראת או עושה משהו אחר , ועם הילדים הגדולים מעבירה זמנית את זמן האיכות .
עוד רעיון - אולי תנסי לעשות לו מסאג' לפני השינה? רפלקסולוגיה בכפות הרגליים? "נעימי" בגוף? משהו שהוא אוהב ומרגיע?.... את מכירה אותו , תחפשי מה יכול להקל עליו.
תעדכני !
לצפיה ב-'כמה הוא ישן? מ 11 עד מתי?'
כמה הוא ישן? מ 11 עד מתי?
27/07/2017 | 20:18
27
בגן הוא נרדם ב 11?
זה זמן פעילות... הוא פשוט נרדם?

לצפיה ב-'החופש שיבש לי את שעת ההשכבה'
החופש שיבש לי את שעת ההשכבה
25/07/2017 | 21:35
6
172
כשאני לבד איתם אחה"צ אני לא מצליחה להשכיב לפני שמונה וחצי. לגדולה זה בסדר, רגילה לא לישון, הקטנה עדיין שונצ"ת אז מסתדרת, אבל האמצעי שלי עייף וסמרטוטי בשעה האחרונה של היום. הנסיונות להכניס אותו ראשון למיטה כושלים (הם ישנים באותו חדר) ואיכשהוא גם כשכולם מקולחים עד שבע ורבע (כמו היום) תמיד מישהו רעב ומישהו מחרבן ואז מתעורר איזה ריב מטופש (כמו היום) ואני לא מדלגת על זמן הסיפור - כשיצאתי מהחדר כבר היה 2020. אוף.
לגבי עזרה (מתבקש) - התיכוניסטיות בחופש, אמא שלי לרוב גורמת לעיכוב משמעותי בשעת ההשכבה (כי אנחנו מדברות ואני מאבדת תחושת זמן) וכשבעלי נמצא אנחנו משכיבים מוקדם ואין בכלל בעיה.
יש לכן עצות ?
לצפיה ב-'אולי תקבעי עם אמא שלך שמדברות רק אחרי שהילדים הולכים'
אולי תקבעי עם אמא שלך שמדברות רק אחרי שהילדים הולכים
26/07/2017 | 03:12
119
לישון ואז זה לא יעכב אותך עם ההשכבות.
לגבי אוכל- אם אכלו בארוחת ערב אין סיבה שיהיו ערבים ואם בחרו לא לאכול- הפסד שלהם והייתי בודקת היטב אם באמת הם רעבים או שזה סתם תירוץ להתעכב.
לצפיה ב-'זה נורא מוקדם להשכיב בשבע ורבע-וחצי בקיץ, בטח בחופש'
זה נורא מוקדם להשכיב בשבע ורבע-וחצי בקיץ, בטח בחופש
26/07/2017 | 08:25
122
אני לא חושבת שזה בהכרח תלוי במי משכיב, אלא פשוט שככה זה. הייתי פשוט זורמת ומשכיבה מאוחר יותר. זה מאוד משנה לך העניין הזה? אז יהיה עייף וסמרטוטי. ישכב על הספה ויילל קצת. לא כיף אבל לא שווה את העצבים שלך על כל האחרים שכן מצליחים לסחוב. לסיים השכבות של כולם בשמונה ועשרים זה סבבה לגמרי בעיני.
לצפיה ב-'אין הרבה מה לעשות'
אין הרבה מה לעשות
27/07/2017 | 14:07
1
59
זאת תקופה וזה יעבור
אני זוכרת שגם עברתי את זה בשלל וריאציות ותקופות שונות.
יכולה להציע לך לוח שנה עם ספירה לאחור לסיום החופש..?
לצפיה ב-'רגע.. מה אני מפספסת? '
רגע.. מה אני מפספסת?
27/07/2017 | 14:09
58
למה זה קשה לך? יש לך תינוק קטן?
לצפיה ב-'מנסה.. '
מנסה..
27/07/2017 | 19:21
33
מה עם להציע להירדם לידך בסלון אם הוא מאוד עייף?
לצפיה ב-'ילד סמרטוטי בכייני ועייף זה ממש לא שוס... ... .'
ילד סמרטוטי בכייני ועייף זה ממש לא שוס... ... .
27/07/2017 | 20:15
26
אולי יעזור שכשחוזרים מהמסגרת ישכב לנוח (אפילו לא כדי להרדם. סתם לנוח בשקט) לחצי שעה ואולי יצליח למשוך יותר?

זה מאוד קשה להתנהל עם ילד עייף וזה מתיש והאמת שזה גם לא כל כך פייר בשבילו... הוא עייף.
אפשר אולי להכין רק אותו לשינה לפני כולם ורק אחר כך לקלח ולהשכיב את הגדולים?

לצפיה ב-'תינוק שרוצה להיגמל מתמ"ל?'
תינוק שרוצה להיגמל מתמ"ל?
25/07/2017 | 10:10
6
151
הי לכולן,

בני בן 11 חודשים עוד יומיים ב"ה :)
קודם כל מעדכנת שהוא הולך ומשתפר באכילת מוצקים.
היה אוכל בקבוק נוטרילון בלילה ובבוקר. כבר בגיל חצי שנה הפסיק לקבל תמ"ל אחר הצהריים, סירב.
לפני השינה, מאז שהוא ביסס ארוחת ערב (קלה מאוד ולפעמים גם לא רוצה אותה!!! למשל אתמול זרק מהמגש לרצפה ולא אכל כלום) הוא פיתח הרגל לשתות ממש טיפה אחת (10, 20 מ"ל) ולדחות את הבקבוק בתנועת יד.
פעם היה שותה את הבקבוק בלילה ובבוקר. בזמן האחרון, ובהדרגה, ככל שאוכל יותר מוצקים, ככה לא רוצה בקבוק. לדוגמה היום בבוקר שתה 40 מ"ל והעיף את הבקבוק בנחרצות. כבר ב8 וחצי הוא מוכן לאכול ארוחה מוצקה. אגב, דייסות הוא מסרב בתוקף, אז גם פה נמנע ממנו לקבל תמ"ל.
הוא במשקל נמוך מאוד ועם חוסר ברזל, אז הייתי רוצה שימשיך לשתות בקבוק לפחות 1 מלא ביום, אם לא שניים. גם המטפלת מודאגת שהוא לא שותה תמ"ל, בגילו.
מה אומרות?
לצפיה ב-'תיראי'
תיראי
25/07/2017 | 10:41
94
במצב רגיל, ילד ללא בעיות אכילה, הייתי אומרת שזאת הזדמנות מצוינת להיפטר מבקבוק.
אבל, את מתארת ילד שקשה לו עם מוצקים ויתכן ויש פה בעיה מעבר לבינתנו הלא מקצועית, אז זאת שאלה מורכבת לענות עליה ובנות יכולות להטעות אותך.

אם הייתי אני בסיטואציה עם הילד הפרטי שלי, אומר לך מה הייתי עושה.
בעיית משקל, היתה לי עם שניים משלושת הילדים, לא מתרגשת.
כן הייתי לוקחת את הנושא הזה כפרוייקט לנסות להקל את המצב ולעזור לבן שלי להתמודד. אבל מנסה הכל בלי כעס עצבים ותסכול. על פניו, בין השורות את מציינת שהוא העלה כמות מוצקים והוריד תמל וזהו לרוב מצב הגיוני ובריא.

כמו שכתבתי לך, אחרי שבעבר ראיתי מה חברה שלי עברה ואת התוצאה היום אחרי שבע שנים, היא הגיעה למסקנה שאין הרבה ברירות והעצבים מיותרים. היא כן פנתה לאדלר להדרכה איך להתמודד עם הבן שלה שאובחן עם בעיית ויסות חושי. הוא אכל חמישה דברים בדיוק, היא כן עשתה לו בדיקות דם והיתה עם יד על הדופק, אבל נאלצה להשלים עם המצב. זה אומר שהוא לא אוכל מה שלא מסתדר לו, המלחמה מיותרת.
לצפיה ב-'לא חייבים תמ"ל'
לא חייבים תמ"ל
25/07/2017 | 12:22
89
אם חסר לו ברזל, תני לו תוסף ויטמינים שמכיל ברזל.
דברי עם דיאטנית לראות איך אפשר להעשיר את ארוחות המוצקים שלו.
לצפיה ב-'מה עם להחליף תמ"ל ו/או להוסיף ערכים תזונתיינתיים למוצקים?'
מה עם להחליף תמ"ל ו/או להוסיף ערכים תזונתיינתיים למוצקים?
25/07/2017 | 20:27
3
72
אולי הטעם של התמל הזה לא הכי מוצא חן בעיניו. ניסית סוג אחר או של חברה אחרת?
ניסית להחליף בקבוק?
ופטמה גדולה יותר אולי?

ואם זה לא עובד אז אי אפשר להכריח אותו לשתות תמל אבל בהחלט אפשר להעשיר את התזונה שלו בכל הזדמנות אפשרית.

לדוגמא, תוספת ברזל אפשר לתת בטיפות על פי הוראת רופא וגם להוסיף טחינה, שקדיה, חמאת בוטנים ודברים מזינים ועשירים אחרים בכל הזדמנות.... (גם ללחם וגם לפנקייקים/לביבות או פירות טחונים אם אוהב טחון).
כשיהיה אבוקדו אז גם.
להוסיף חמאה למה שאפשר ושמנת (לחם מטוגן למשל יכיל ביצה שמנת וחמאה לטיגון או אפילו להמיס מעל).
אפשר להוסיף בשר הודו אדום שעשיר בברזל ולהכין קציצות וכדומה מבשר זה.
יש הרבה אפשרויות לתגבר ואם יש בעיה אז שווה גם לפנות לדיאטנית ילדים להדרכה והכוונה (אם יש בעיית משקל אמיתית תקבלי גם הפנייה מרופא הילדים).

לצפיה ב-'בזמן שאני מחכה לתור לדיאטנית'
בזמן שאני מחכה לתור לדיאטנית
26/07/2017 | 12:52
2
81
אני בהחלט מוסיפה. מוסיפה טחינה, שקדייה. בוטנים הוא רגיש ואבוקדו שונא. הודו אדום מוסיפה, וכמובן תוסף ברזל. יש לי תפריט מדיאטנית, אבל החידוש האחרון זה שהוא דוחה את הבקבוק, והתור הבא יהיה עוד חודשיים... אין תורים בכללית.
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
26/07/2017 | 13:02
68
מסכימה עם קודמתי שהציעה להחליף תמ"ל. אם שתה מטרנה- נסי סימילאק ואולי גם נסי להסמיך ע"י הוספת הדייסה לתמ"ל. אפילו כף אחת של דייסת אורז או סולת.
מה עם מעדנים? מעדן לא קפוא, כמו גמדים נניח, בטמפרטורת חדר...מוצר חלב נחמד וממלא שיכול לבוא בחשבון במקום בקבוק או כתוספת?
וסליחה על הבורות אבל למה לא להתייעץ עם רופא הילדים במקום לחכות לדיאטנית?
בהצלחה
לצפיה ב-'ממש מאתגר אותך כל הזמן ...'
ממש מאתגר אותך כל הזמן ...
27/07/2017 | 20:09
19
מסרב גם לבקבוקים/פטמות אחרות?
ניסיתם להחליף?
מים שותה כן שותה?

הייתי מנסה להחליף גם את התמל עצמו אלא אם יש מניעה רפואית. אולי טעם אחר כן הסתדר לו
לצפיה ב-'בן שנתיים וחודשיים מטייל בלילה '
בן שנתיים וחודשיים מטייל בלילה
25/07/2017 | 21:29
3
115
HELP! 
הבנדיט מספר 2 שלי כבר חודש מטייל בלילות. 
קם מהמיטה כשעתיים עד שלוש אחרי שנרדם בין 2-6 פעמים בלילה! 
לא קם בצרחות, לא סהרורי, לא רטוב או קקי. שללנו טפילים במעיים (עשינו את הבדיקה) וגם תולעים בטוסיק. 
פשוט קם, לוקח מוצץ ומים או מוצץ ודובי ובא למיטה שלנו.
כבר למעלה מחודש אנחנו מחזירים בקביעות ובנחישות למיטה ואנחנו כבר עייפים בצורה שלא תאמן מזה וזה לא נראה שזה משתפר או מגיע לקיצו האפיזודה הזו (עם הגדול היו בעיותי לילה שנמשכו כחודשיים). 
סיפרנו כבר מתוך הנשיקה שהלכה לאיבוד מליון פעם את "כל אחד ישן במיטה שלו", כל עפם שמחזירים למיטה מבין קורי השינה שלנו ממלמלים את המנטרה "אבא ואימא ישנים במיטה לשהם ואתה ישן במיטה שלך".
כשהיה חולה ופעם אחת כשבעלי במסגרת העבודה היה חייב לישון לילה רציף בלי הפרעות וישנתי איתו בחדר אז הוא קם רק פעמיים.
מה עושים?!  
לצפיה ב-'אין לי הרבה מה להציע'
אין לי הרבה מה להציע
27/07/2017 | 08:25
2
50
אם כבר חודש אתם מחזירים בעקביות.
שתי הצעות ביניים:
1. לישון בחדר שלו עד שיצמצם התעוררויות (לפי מה שאת מספרת זה כנראה עזר בעבר).
2. להניח מזרון קטן על הרצפה בחדר שלכם. שיגיע וישכב מבלי להעיר אתכם. לפחות תהיו עייפים פחות.

אני מבינה אותו... נעים לישון ליד אבא ואמא.
הוא ישן בחדר עם אח גדול?
לצפיה ב-'כן, ישן עם אח גדול'
כן, ישן עם אח גדול
27/07/2017 | 10:47
42
האח הגדול לא מתעורר בכלל והקטני גם לא ניגש אילו או מעיר אותו. 
לצפיה ב-''
27/07/2017 | 19:24
19
חושבת כמוך בדיוק אותו הדבר.
נעים ומרגיע לישון ליד אבא ואמא

לצפיה ב-' ביטוח סיעודי - כל מה שרציתם לשאול '
ביטוח סיעודי - כל מה שרציתם לשאול
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 17:22
1

ביום ד', 2.8, נארח בפורום תביעות ביטוח סיעודי את גבי נקבלי, מנכ"ל "אופק זהב", מרכז ידע, יעוץ ושירותים לבריאות והגנה סיעודית.

האירוח בנושא ביטוח סיעודי ובו תוכלו לשאול על נושאים כמו מה מוגדר מצב סיעודי ומה הן המדדים, אשפוז סיעודי, הזכויות מביטוח לאומי ומצבי ההגנה של האזרח, ענף הביטוחים וביטוחים פרטיים ועוד...

מוזמנים כבר עכשיו להעלות שאלות בשרשור האירוח 
לצפיה ב-'רעיונות סופשנה למתנות '
רעיונות סופשנה למתנות
26/07/2017 | 12:32
7
94
היי חברות
הבנים בכיתות נפרדות  גן פרטי
אפשר רעיונות למתנות לגננות ולסייעות
תודה רבה
לצפיה ב-'מתנות'
מתנות
26/07/2017 | 12:57
3
78
אקדים ואספר שאני ממערכת החינוך ובכל שנה אני "גונזת" את המתנות. אף פעם הן לא ממש...איך לומר..."להיט" , לא שימושיות בעליל, החל מתכשיטים וכלה בספרים ובעצים עם חריטותכאלו ואחרות למיניהן.
השנה לקחתי על עצמי לקנות מתנות לצוות הגן ומצאתי בהמון חנויות תיקים משגעים במחירים ממש סבירים. טווח המחירים נע בין 50-100 ש"ח.
קניתי בחנות אקססוריז תיקים בכתום, צהוב, אופוויט, גדולים ופרקטיים וכולן היו מאוד מרוצות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אנחנו קנינו שובר זוגי לארוחת בוקר'
אנחנו קנינו שובר זוגי לארוחת בוקר
26/07/2017 | 15:09
1
25
לצפיה ב-'אני צריכה 10 מתנות ושוברים זה נפלא אבל יקר...'
אני צריכה 10 מתנות ושוברים זה נפלא אבל יקר...
26/07/2017 | 15:46
18
לצפיה ב-' אצלנו קנו עציצים עם פתק "שנון"'
אצלנו קנו עציצים עם פתק "שנון"
26/07/2017 | 18:17
82
ואני התלהבתי מהרעיון. באמת שמתי לב שהגננות התלהבו פחות (זה היה החלק ה"סמלי" של המתנה והיה גם תו קנייה מצורף - לפחות זה... ).
לצפיה ב-'מתנות אישיות ממך?'
מתנות אישיות ממך?
26/07/2017 | 15:59
1
80
אצלנו היו כמה אימהות שהביאו עציץ צמחי תבלין/קקטוס קטן. אפשר לקנות בכמה שקלים במשתלות ולעטוף יפה בבד אורגנזה עם סרט.
אם אין בעיה של כשרויות ואת מהאופות אפשר לקנות צנצנת זכוכית יפה ולמלא בעוגיות Home made.
לצפיה ב-'עוגיות'
עוגיות
27/07/2017 | 12:36
23
זה מקסים ואישי.
יש ב"מקס סטוק" קופסאות זכוכית בינוניות, עם סרט לבן נחמד, לעוגיות, בעלות של 5-10 ש"ח.
במרשתת יש מתכון מצויין לעוגיות חמאה לילדים. אנחנו אופים אותן יחד והן מאוד מאוד טעימות. זמן ההכנה קצרצר, המרכיבים פשוטים וזולים.את יכולה לרכוש רינגים/שבלונה בצורת פרח/לב לטובת העניין.
מקסים לקבל קופסא טעימה שכזו עם כמה עוגיות ופתק תודה.
לצפיה ב-'תלושים'
תלושים
27/07/2017 | 01:05
49
לא יודעת מה יש בדיוק בארץ. אם יש gift cards, זו המתנה המומלצת. אני יודעת בוודאות שיש gift cards למספר מסעדות, וזו יכולה להיות אופציה. 
לצפיה ב-'המלצה לכסא בטיחות, בישיבה'
המלצה לכסא בטיחות, בישיבה
26/07/2017 | 10:31
6
63
שלום לכולם
יש לנו כרגע באוטו סלקל של ברייטקס, אותו קיבלנו יחד עם העגלה, אמבטיה וכו (שמתפרקת אח''כ לטיולון)...
בקיצור, הילדה בת שנה וחצי יוצאת ממנו בקלות (!) מוציאה את הידיים מהרצועות, מסתובבת את כל הגוף ובקושי רגל אחת נשארת במקום..
לא בטיחותי. אז אנחנו מחפשים להחליף את הסלקל בכסא בטיחות, עם כיוון התנועה או נגד. היא שוקלת 11 ק''ג, חשוב לנו שתהיה לה אפשרות לשבת (שונאת לשכב) בכסא ושלא תוכל לצאת ממנו בקלות.

רעיונות מישהי?
תוד העל העזרה 
לצפיה ב-'סלקל בגיל שנה וחצי? לנו יש '
סלקל בגיל שנה וחצי? לנו יש
26/07/2017 | 11:17
67
מרתון G4.1 שגם הוא של ברייטקס. אין לי מושג כמה קל להשתחרר ממנו - יש קליפס לחזה אז אולי לא כל כך. הוא גם נגד כיוון התנועה וגם עם כיוון התנועה. לא יודעת מה מוגדר שכיבה - יכול להיות שאחורה זה יותר שכיבה, כבר לא זוכרת.
לצפיה ב-'בכסאות של ברייטקס יש אפשרות לשים את הכסא בישיבה נגד הכיוון'
בכסאות של ברייטקס יש אפשרות לשים את הכסא בישיבה נגד הכיוון
26/07/2017 | 13:28
3
41
הכוונה לכיסאות מרתון / בולווארד G4.1, או לסדרת הקליקטייט.

לי יש בולווארד קליקטייט שאני מאד אוהבת. החיבור שלו לרכב קל ופשוט במיוחד, והוא באופן כללי כסא טוב ונוח, עם מגבלות משקל וגובה מכובדות. אני הולכת לקנות עכשיו אחד כזה נוסף לתינוקת הבאה. החיסרון של הקליקטייט זה שהם יקרים וכבדים.

בכל כסא שיש לו אבזם בחזה (וכמעט לכל כסאות הבטיחות יש), יהיה לה מאד קשה לצאת אם הרצועות מהודקות כמו שצריך.
לצפיה ב-'אצלינו הקליפס באזור האגן'
אצלינו הקליפס באזור האגן
26/07/2017 | 15:54
2
34
ואולי בגלל זה יותר קל לה להשתחל החוצה
מכירות אולי את צ'יקו?
לצפיה ב-'הן מדברות על כיסא של ברייטקס'
הן מדברות על כיסא של ברייטקס
26/07/2017 | 16:02
34
ואתה כתבת שיש לכם סל קל.
בסלקלים ההנחה היא ששמים תינוק קטן ויש רק קליפס באזור האגן.
בכיסאות בטיחות יושבים ילדים גדולים יותר ולכן לרוב יש קליפס באזור החזה ואחד נוסף באגן.

לנו יש ברייטקס אדווקט נהדר בטווח המחירים היקר ולרכב השני לנסיעות קצרות יש לנו קוסקו סנסרה.
שניהם מאפשרים חגירה נגד כיוון הנסיעה.
לצפיה ב-'זה קליפס נוסף, לא זה שמחבר את הרצועות'
זה קליפס נוסף, לא זה שמחבר את הרצועות
26/07/2017 | 17:37
27
זה קיים בלא מעט סלקלים, וכמעט בכל הכסאות.
המטרה של הקליפס בחזה היא להחזיק את הרצועות במקום הנכון על הכתפיים. זה גם מקשה על הילד להתשחל החוצה - אלא אם כן הוא מסוגל לפתוח את זה, כמובן... רוב בני השנה וחצי לא מסוגלים.
לצפיה ב-'ילדה בת שנה וחצי ששוקלת 11 קילו לא צריכה להיות בסלקל'
ילדה בת שנה וחצי ששוקלת 11 קילו לא צריכה להיות בסלקל
26/07/2017 | 17:48
58
זה לא קשור ליכולת שלה לצאת ממנו. זה פשוט לא ההתקן המתאים. ברגע שתעברו לכיסא בטיחות, שזה ההתקן המתאים לגילה, תראו שיהיה לה הרבה פחות קל עד בלתי אפשרי להשתחרר ממנו, פשוט מפני שהוא מותאם לגילה ולממדיה.
לצפיה ב-'דופלר...'
דופלר...
26/07/2017 | 17:35
50
מזל טוב ליולדות :)
הי יקירות
יש כאן מישהי שיש לה דופלר להשאלה לכמה חודשים?
השבועות מתקדמים והלחץ עולה, מנסה דרכים להפיג את המתח בין בדיקה לבדיקה
תודה מראש
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:55
8

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'שאלה על שכר למטפלת'
שאלה על שכר למטפלת
23/07/2017 | 15:13
113
אולי זו שאלה יותר לפורום הורים לתינוקות אבל אני אנסה את מזלי גם כאן.
אני מראיינת מטפלות לקראת החזרה שלי לעבודה.
הבנתי שבהרצליה השכר נע סביב 7,000 שח.
רציתי לדעת האם מקובל להוסיף נסיעות או שזה כלול במחיר (הלא זול בכלל).
בנוסף, אני יודעת שאני צריכה לשלם את חלק המעסיק של ביטוח לאומי ופנסיה. האם מקובל לנקות למטפלת את חלק העובדת לפנסיה (כלומר ה7 זה ברוטו ובפועל היא תקבל פחות ביד).

תודה ליודעות דבר
לצפיה ב-'בת שנתיים אוכלת צבעים(ודברים אחרים)'
בת שנתיים אוכלת צבעים(ודברים אחרים)
20/07/2017 | 18:41
11
201
אחיינית שלי בת שנתיים וחודשיים  מכניסה לפה כל מה שאסור ! 
וזה לא שהיא פועלת מרעב, היא אפילו די בררנית ובוחרת לאכול רק מה שטעים לה(באוכל).

אבל שזה מגיע לצבעים, טושים, אודמים, סוללות קטנות... וחפצים אחרים היא מכניסה לפה.
בהתחלה חשבנו שזה שלב אוראלי , היינו מסבירים לה ברכות יחד עם זאת בצורה אסרטיבית שלא משתמעת לשני פנים.  שלא מכניסים את זה לפה ואז מעבירים נושא  . ובכל זאת היא המשיכה
אח"כ  הנחנו שזה השיניים, אבל גם זה עבר והיא המשיכה
ואז גם חשבנו שהיא  מתנה את תשומת הלב השלילית שהיא מקבלת מהכנסה של דברים אסורים לפה.  והחלטנו לנסות לא לייחס לזה עניין רב . אבל תפסנו  אותה שוב ושוב מתענגת (עד מאוד) על חבילת צבעי פנדה  כשהיא לגמרי לבד ואנחנו צופים באופן סמוי. והרי טעים, זה לא! אומנם לא רעילים אבל דברים אחרים כן.

בגלל זה היא עדיין בבית ולא נשלחה לאף מסגרת מהחשש שתכניס משהו לפה ואף אחד לא ישים לב.
חשוב לציין שהיא די נבונה, מבינה עניין, וקולטת סיטואציות חברתיות 
יודעת לומר מה היא רוצה. קשובה למה שאומרים לה . למעט ההרגל הלא בריא הזה
מישהו יכול לתת עצה? המלצה?

לצפיה ב-'זה נורמלי לגמרי, ולא פוסל'
זה נורמלי לגמרי, ולא פוסל
20/07/2017 | 19:46
142
הכנסה למסגרת. לא סתם כתוב על הכל מגיל שלוש ומעלה. ילדים קטנים מכניסים דברים לפה, והדרך הכי טובה להגן עליהם היא להרחיק כל דבר מסוכן מהסביבה שלהם. כשזה בית שגרים בו ילדים גדולים יותר זה נהיה קשה - אבל דווקא בגנים קל יותר לעשות את זה, ולרוב באמת עושים. הילדות שלי הכניסו דברים לפה גם אחרי גיל שלוש, אבל נכנסו למסגרות בגילאים שנה וחצי עד שנתיים.
לצפיה ב-'להרחיק מהישג ידה'
להרחיק מהישג ידה
20/07/2017 | 21:08
111
לא הייתי צופה בה לועסת חבילת פנדה או כל דבר אחר.
סוללות זו סכנה אמיתית! להרחיק, להשגיח ולהיות נחרצים. בעיקר להרחיק. אין שום סיבה שתגיע לסוללות אם היא מכניסה אותן לפה, ואם היא אוכלת גירי פנדה אז שלא תצייר בהם. כך גם לגבי כל דבר אחר שציינת.

וחוץ מזה - להתייעץ עם רופא הילדים.
לצפיה ב-'צריך לאבטח את הבית'
צריך לאבטח את הבית
21/07/2017 | 09:33
1
140
זה ממש לא בסדר שיש לפעוטה צעירה כל כך גישה לכל הדברים המסוכנים שאת מתארת. בית עם פעוטות צריך לאבטח וזה אומר שכל הדברים המסוכנים האלה צריכים להיות מחוץ להישג ידה. ההרגל נורמלי, ואין ספק שכל התגובות שלכם כן מעודדות אותה להמשיך. אני לא מכירה אף מבוגר (מלבד שחקני תיאטרון כנראה) שמסוגל באמת להגיב בשוויון נפש למשהו שמפריע לו. אנחנו מנסים לשלוט בקול שלנו ולא לצעוק וכו', אבל זה כן תשומת לב וכן רואים על הפנים שלנו שזה מפריע לנו והילדים קולטים את זה ונהנים מהמשחק: "אני אכניס צבע לפה ואז אמא תתעצבן ותבוא להגיד לי שאסור. עכשיו אני אבדוק אם זה עובד גם עם טוש. וואלה, זה עבד. רגע, זה יעבוד גם עם השלט של הטלוויזיה? יאיי. עבד. אני מלכת עולם. אני מצליחה להפעיל את כולם. איזה כיף."
לא שאני אומרת שצריך לאפשר לילדה לכרסם דברים מסוכנים בלי לעצור אותה, בהחלט צריך להעיר ולהסביר, אבל צריך פחות לצפות שההסברים יעזרו ויותר למנוע את הסיטואציות האלה מלכתחילה.
ממש לא הייתי נמנעת מלשלוח את הילדה לגן אם זאת הסיבה היחידה. דווקא הגנים מאובטחים ואין בהם גישה חופשית לדברים מסוכנים מהסוג הזה.
לצפיה ב-'מדובר בבית נורמטיבי , מאובטח שגידל שגידל כבר ארבעה לפניה'
מדובר בבית נורמטיבי , מאובטח שגידל שגידל כבר ארבעה לפניה
23/07/2017 | 13:10
96
הוא מאובטח ברמה ידידותית לילדים ופעוטות וזהיר במידה רבה.
יחד עם זאת בית פעיל ., הוא לא באמת יכול להיות סטרילי 24/7
יש עוד ילדים
לבן 9 יד משחק עם סוללות והיא נכנסה לחדר שלו ונגעה.
לבן 12 יש משחק חשיבה עם אבנים
לבת  7 יש בית בובות עם אביזרים
הם יודעים שזה צריך להיות סגור בארון אם לא משחקים.  וכשמשחקים לדאוג להרים לאחר מכן . ואם היא בסביבה להרחיק
וחוץ מזה המבוגרים (ההורים) עוקבים אחריה בבית בכל תנועה שלה , מרגע שהתחילה לזחול וללכת אין רגע מנוחה  ...וזה ברור
בצבעים היא מציירת ולכן קצת קשה לא לאפשר לה.

בנוגע על להתעסק על למנוע את הסיטואציות, הן נמנעות עד כמה שאפשר..
היא גדלה כמו כל הילדים. רק עם זהירות אקסטרה  (כי אצלם זה הפסיק בשלב מוקדם יותר)

לצפיה ב-'ומה כן אפשרי לה להכניס לפה? '
ומה כן אפשרי לה להכניס לפה?
21/07/2017 | 17:35
4
184
נראה שיש לה צורך גדול בלהכניס משהו לפה, ללעוס, למצוץ או סתם להרגיש. זה מספק צורך פנימי רגשי של הרגעה וכדאי לספק לה אותו מצד אחד ולא רק למנוע ממנה על ידי הסברים או מניעה יזומה. אני לא חושבת שההרגל הזה הוא לא בריא כל עוד יודעים לנתב את הצורך שלה באופן מדייק עבורה - מה מותר ללעוס ולהכניס לפה ומה לא. בקיצור, למצוא דברים שהיא כן יכולה להכניס לפה ולתת לה אותם או אפילו להכין לה מדף משל עצמה עם כל מה שכן אפשרי! וואו איזה כיף זה עבורה! 
לצפיה ב-'איזו תגובה נכונה וטובה'
איזו תגובה נכונה וטובה
22/07/2017 | 08:31
2
32
לצפיה ב-' תודה'
תודה
22/07/2017 | 16:17
1
22
לצפיה ב-'אווו ברכות'
אווו ברכות
27/07/2017 | 12:30
15
תתחדשי על החליפה הכחולה. מאוד הולמת אותך וראוייה לפורום.
בהצלחה
לצפיה ב-'את האצבע שלה :)'
את האצבע שלה :)
23/07/2017 | 13:13
95
את צודקת. באמת יש לה נטייה כזו להתעסקות אוראלית
היא גם מוצצת אצבע מינקות.
קנינו לה בעבר כל מיני משחקים שמיועדים לנשיכה. פחות עבד  הם לא מעניין אותה
ננסה לשקול  שוב, אולי עכשיו זה יהיה מעניין יותר.
תודה
לצפיה ב-'לבדוק בדיקת דם לחוסרים'
לבדוק בדיקת דם לחוסרים
23/07/2017 | 10:48
1
125
למשל חוסר בברזל או אבץ, ידוע כגורם לתינוקות ופעוטות ללעוס חצץ ושאר צרות.
לצפיה ב-'נבדוק . תודה'
נבדוק . תודה
23/07/2017 | 13:14
20
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה ליועצת גמילה באיזור רמת גן'
אשמח לקבל המלצה ליועצת גמילה באיזור רמת גן
22/07/2017 | 08:49
5
97
היי.

הגיע החופש הגדול ואיתו הנסיון של לגמול את הילד בן שנתיים ו 7. 
בינתיים הנסיון לא כלכך צולח ולכן חשבנו על לקחת יועצת שתבוא מספר פעמים הביתה ותעזור לנו עם התהליך.

אם יש לכם נסיון עם יועצות מומלצות אשמח לקבל פרטים שלהם. מדובר על איזור רמת גן.

תודה.
לצפיה ב-'יש לי ברעננה, מקבלת אצלה '
יש לי ברעננה, מקבלת אצלה
23/07/2017 | 10:46
76
אין בעיקרון יועצות חיתולים שבאות הביתה וגם לא צריך - את גומלת, לא היא. תקבעי פגישה ותלכי אליה, ללא הילד, היא כבר תדריך אותך. אגב מדובר בכמה וכמה וכמה מפגשים ובטח שלא פעם אחת. אצלנו זה היה משהו כמו 8 מפגשים.
לצפיה ב-'הוא הולך לגן עיריה שנה הבאה?'
הוא הולך לגן עיריה שנה הבאה?
24/07/2017 | 13:11
2
18
לצפיה ב-'לא... ממשיך באותו גן פרטי..'
לא... ממשיך באותו גן פרטי..
26/07/2017 | 15:44
1
29
אין לחץ לגמול... פשוט חשבנו לנצל את החופש ואת זה שהוא בבית ולנסות לגמול..
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
27/07/2017 | 10:14
18
אין לחץ זה טוב, כי אומר לך מניסיוני
-אומרים שגמילה זה תהליך נפשי רגיש שמשפיע על העתיד בדרך כלשהי...
-מוכנות לגמילה פשוט קורה. את יכולה לנסות היום וזה יהיה כישלון כי זה מוקדם מידי, ובעוד חודש זה יקרה בקלות מדהימה. לפעמים קשה לזהות, בגדול הילד צריך להיות מודע לתחושות ולרגשות שלו, זה סימן מקדים ליכולת.
למעט הילד הראשון שלי שהיה שם ניסיון אחד מוקדם שנטשתי אחרי חודש, גמלתי בקלות שלושה ילדים.
מאחלת לך בהצלחה

לצפיה ב-'אצלנו הגן הפרטי גמל את הילדה.'
אצלנו הגן הפרטי גמל את הילדה.
26/07/2017 | 18:19
30
למה התחלתם בחופש? הצוות לא שיתף פעולה? אצלנו הם לחצו עלינו לגמול ודי גמלו אותה בעצמם. תענוג...
לצפיה ב-'שאלה למי שהילד שלה עבר ניתוח כפתורים'
שאלה למי שהילד שלה עבר ניתוח כפתורים
20/07/2017 | 07:24
5
146
עשינו לקטן ניתוח לפני שבועיים. התלבטנו המון. מצד אחד, בדיקות שמיעה נוראיות באופן עקבי בכמה מכונים שונים ונוכחות של הרב  נוזלים. מצד שני, כן הייתה תחושה שלנו שהוא שומע.
היות והיה עיכוב שפתי, החלטנו לנתח.
הבנתי שאמור להיות שיפור מיידי, תוך יום יומיים. בדיקת השמיעה תהיה בעוד 4 שבועות. לתחושתי, אין כל שיפור. ממש כלום.
רציתי לשמוע איך זה היה אצלכם?
לצפיה ב-'אבל אם ממילא הרגשת שהוא שומע,'
אבל אם ממילא הרגשת שהוא שומע,
20/07/2017 | 12:37
4
110
איזה שינוי ציפית לראות? גם אם עכשיו הוא שומע טוב יותר, זה עדיין ייראה לך אותו דבר, והשיפור בדיבור לא אמור לחול תוך יום יומיים.
לצפיה ב-'הבנתי שכן יש שיפור תוך יומיים בדיבור'
הבנתי שכן יש שיפור תוך יומיים בדיבור
20/07/2017 | 12:46
3
115
אוצר המלים גדל וכד'. אולי לא הבנתי נכון.
אז רציתי לשמוע מנסיון תוך כמה זמן הורגש השיפור.
לצפיה ב-'לנו אמרו שנראה שיפור ראשוני תוך חודש בערך. '
לנו אמרו שנראה שיפור ראשוני תוך חודש בערך.
22/07/2017 | 19:14
2
85
וככה זה גם היה - שיפור ראשוני תוך שבועיים שלושה ברמת אוצר המילים - השאר תוך כמה חודשים. 
אפילו לא לקחנו אז לבדיקת שמיעה חוזרת, אלא רק לביקורת אצל הרופא. 
עכשיו אנחנו לוקחים כי יש תחושה של עצירה שוב. 

מקווה שזה לא היה נורא....

לצפיה ב-'אבל איך יודעים שהשיפור קשור לניתוח?'
אבל איך יודעים שהשיפור קשור לניתוח?
22/07/2017 | 21:04
1
70
הרי בכל מקרה יש התקדמות איטית כל הזמן.
לצפיה ב-'זה היה בדיוק בזמן שאמרו לנו שזה יהיה. '
זה היה בדיוק בזמן שאמרו לנו שזה יהיה.
23/07/2017 | 18:22
71
בטווח של שבועיים שלושה, התחילה התקדמות ממשית - כשלפני כן ההתקדמות בשפה הייתה ממש איטית. נוספו עוד ועוד מילים, היא התחילה לשאול "מה זה" ולתקשר, ואחרי לא הרבה זמן (חודש וחצי או משהו כזה) היא גם התחילה לחבר משפטים. 

אני מניחה שאי אפשר לדעת ב 100% - וכמו שאמרתי זה קשור כנראה גם לשינוי כללי בגישה שלנו.

לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
21/07/2017 | 19:20
2
264
אז הלכתי לאבחון הקלינאית היא גם מי שתטפל בדיבור . בתי בת שנתיים ו7 חודשים הקלינאית עשתה את האיבחון במפגש אחד כדי שתסיים את העניין בהקדם אין סיבה אחרת מדוע עשתה את זה במפגש אחד בתי התעייפה מרוב שראתה תמונות ונמאס לה אחרי 40 דקות ואז ראיתי שהאשה עשתה כמה תנועות בפנים שלהה שדיי נמאס לה ונתנה לי להרגיש כאילו שיש לי בת בעייתית מתנועת הפנים שלה.. א רה לה פעם אתן לך ממתק אם תגידי לי מה יש בתמונה אני נבהלתי כי אלף זה לא אמור להיות אם תעשי תקבלי.. או שאני טועה דבר שני שהבת שלי בכלל לא אוהבת ממתקים ואני לא נונתנת לה במבה וממתקים וחטיפים...
זה לא אמור להיות יותר מקצועי ??אמרה שלבת שלי אין גבולות דבר שבכלל איננו נכון יא פשוט התעייפה  מהבחון וא רצתה לשבת הסברתמ שבבית היא יושבת איתי וביחד עושים כל מיני דברים ... יש לה שיבושי הגייה וצריכה פגישות כששאלתי כמה ענתה שהיא לא ידועת כמה הקופה נותנת וישר התחילה לדבר על זה שאין לה מל קסם שתהפוך את הילד ובלה בלה ... ושזה יכולת אם אני לא טועה אין קשר בין יכולות לדיבור ??? אמרה שבתי מוכשרת ומבחינת ההבנה אין מה לדאוג ויש ילדים שעולים על השיבוש אחרי כמה פגישית וזה ... יש דברים שהיא הייתה צודקת אבל גישתה קשוחה  .. ואם לבתי אין גבולות אז אין טעם בפגישות שלנו ... הייתה כנה מהתחלה
אני מהססת ... בקששר אליה במקצעוניות שלה .מה דעתכן ?
לפסול מיד או לתת צאנסאני לא רוצה שהבטחון העצמי שלב יתערער בגלל אנשים שחצנים או שהאישיות שלה תהיה חלשה
נתתה לה המוןן בטחון והיום היא מרוצה ואמיצה
לצפיה ב-'את אמא שלה'
את אמא שלה
21/07/2017 | 20:48
171
היא קטנטונת, הטיפול נעשה בנוכחותך וממשיך בתיווכך. חייב להיות לך נוח איתה. בגלל שהתנאי הזה לא מתקיים ובגלל שהיא לא הקלינאית היחידה בעולם, אני לא הייתי חוזרת.
לצפיה ב-'לפסול מיד! ולו בגלל הממתק'
לפסול מיד! ולו בגלל הממתק
25/07/2017 | 10:14
68
אף מטפל בפעוטות לא יכול להתנות תעשה ככה תקבל ממתק. זה פסול מיסודו!
אל תחזרי אליה, חפשי לך מישהי נורמלית.
סליחה על המילים הקצת נחרצות או אולי לא מנומסות, אבל זה ממש לא חינוכי, מה שהיא עושה, והיא לא מקצועית.
לצפיה ב-'בת 3- מספר שאלות.'
בת 3- מספר שאלות.
19/07/2017 | 11:23
11
337
ילדה מאוד מתוקה אבל גם מאוד עקשנית. בגלל שהיא עוברת לגן עיריה בשנת הלימודים הקרובה החלטנו על גמילה.
התחלתי גמילת יום שסך הכל מתקדמת יפה, בעצת אחות טיפת חלב הורדתי לה החיתול, עושה פיפי וקקי בסיר, פה ושם בורח על הרצפה, הבעיה שהיא לא מוכנה ללבוש תחתונים או בגדים, רוצה להיות עירומה, דבר שמאוד מציק לאחיה בן ה8. מה שמוביל להרבה שכנועים שתתלבש, והתקפי זעם (מצידה) שמלווים בבכי וצרחות.
איך עושים את זה ביותר שלווה? איך גורמים לה להתלבש?
בעיה נוספת זה חוסר שיתוף פעולה בכל הקשור לגמילה שלה מצד המשפחה, רוב הזמן היא נמצאת בטיפול אצל סבתא שלה (אמא שלי) שפחות יש לה כוח להתעסק בכל העניין הזה, היא כן מורידה ממנה את החיתול ואז מוצאת כל מיני סיבות למה כן להחזיר, קנו לה תחתוני גמילה שמבחינתי זה עדין חיתול, כנ"ל אביה של הילדה שמקשה, בגלל שלפעמים בורח לה, הוא מעדיף שתעשה פיפי בחיתול.
החוסר עקביות הזה מאוד משפיע עליה, ולא לטוב.
איך רותמים את המשפחה הגרעינית להצלחה הגמילה?
היא מאוד עקשנית ולא מוכנה להתלבש, או להסתרק או להתקלח, כל דבר זה בצרחות עד לב שמיים, מה שמאלץ אותי להיות הרעה ולעשות את זה תוך שהיא צורחת, מרביצה, בוכה ומה לא...
החשש שלי שזה רק יחמיר ויהיה לה מאוד קשה להשתלב בגן.
(חייבת רק לציין שיש לה קשיי הסתגלות, והיינו בטיפול שלא עזר)

סליחה על האורך, ותודה על כל מענה.

לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
19/07/2017 | 12:51
1
202
1. לגבי שיתוף הפעולה המשפחתי - תודיעי לאבא ולסבתא שהחל מ-1 בספטמבר מספרי הטלפון הסלולרים שלהם יהיו היחידים שנמצאים אצל הגננת בגן העיריה, והם יהיו אלה שייאלצו להיענות לטלפונים שקוראים להם להחליף בגדים לילדה שאינה גמולה באמצע יום הלימודים (זה באמת כך, גננות בגן עיריה לא חייבות להחליף אם אין להן בגן עמדת החתלה תקנית, שהעיריה כמובן לא ממהרת להתקין כי למה להשקיע כסף, אז הגננת פשוט קוראת להורים לבוא להחליף והילד נשאר מלוכלך עד שההורה מגיע). אם תהיי רצינית בענין זה, קרוב לוודאי שהמוטיבציה שלהם לגמילה תהיה גדולה משלך. 
2. לגבי ההתלבשות - תני לה לבחור מתוך שתי אפשרויות (מה את רוצה ללבוש היום - את השמלה הכחולה או האדומה?), ותתמקדי בשמלות ובחצאיות. אם זה לא מפריע לך - שתהיה ערומה מתחת לזה. אחרי שתתרגל לזה, תמשיכי לתחתונים ומכנסיים. כמובן שעד שהיא לא מסכימה להם היא לא יכולה ללכת לפארק או לחצר, אבל גם כאן - תני לה לבחור (רוצה פארק? תתלבשי. רוצה להישאר ערומה מתחת לחצאית? סבבה, אין פארק. תבחרי).
חשוב מאוד לא לשאול אותה שאלות פתוחות ("מה את רוצה ללבוש היום?" בשום אופן לא לשאול שאלה כזו, מאיפה לה לדעת מה היא רוצה ללבוש היום), ולא לתת יותר מדי אפשרויות לבחור ביניהן ("תבחרי שמלה מבין כל הערימה הזו") כי זה קשה לבחור ומלחיץ. לבחור כמה שיותר - אבל תמיד מבין שתי אפשרויות ברורות. 

לצפיה ב-'אצלי מותר להסתובב בבית רק בתחתונים'
אצלי מותר להסתובב בבית רק בתחתונים
19/07/2017 | 15:13
202
גם לנגמלת בת השלוש וגם לאחים הגדולים.
עירום מלא - באמבטיה בלבד.
נקודה.

סירוק - ממליצה על מרכך לקיצור התהליך.

התלבשות ליציאה מהבית - מה שאני אמרה.

רתימת הבעל והאמא - תסבירי שהשבועות הבאמת ספורים האלה קריטיים להמשך. וכמובן, סלקי את כ-ל החיתולים ותחתוני הגמילה. זהו, אין. לא לקטנה ולא לגדולים. אנחנו עברנו עכשיו וירוס בטן נוראי עם הקטנה (גמולה יום ולילה) וכיבסנו בכמויות, לא עלה בדעתנו להלביש חיתול. זה מסר כפול ושגוי.

תחתונים עם קקי - לפח.

ועוד עצה - נשמע שאת המבוגר שהכי מצליח להציב לה גבולות. נסי לפנות שבועיים ולהיות איתה רק את כל יום אחרי הגן לביסוס הגמילה. אחרי כשבועיים האלה, עם כללים וחוקים ברורים, יהיה הרבה יותר קל לאחרים להמשיך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'קיבלת עצות טובות לפן המעשי אבל...'
קיבלת עצות טובות לפן המעשי אבל...
19/07/2017 | 17:42
6
199
נורא מציק לי שלילד בן 8 מפריעה העובדה שאחותו הקטנה בת השלוש סה"כ מסתובבת ערומה. היא בקושי סיימה להיות תינוקת. זה שלב כרגע. חם וגמילה ומוזרה לה התחושה של הבגדים... ואתם בבית... וזאת אחותו, לא סתם ילדה זרה. אלא יודעת. זה קפץ לי לעין וקראתי את ההודעה שלך שוב ושוב וזה ממשיך להפריע לי. אני לא רוצה להתחיל פה בניתוחים פסיכולוגיים בגרוש כי באמת שזה לא מקומי, אבל אצלי אישית זה מעלה כל מיני שאלות על דימוי גוף ויחס לעירום ו... כל מיני. לא יודעת. אם זה היה בן השמונה שלי שמגיב כך לאחותו בת השלוש הייתי תוהה איזה מסרים העברתי להם ואם אני בסדר עם המסרים האלה.
במכלול הקשיים שיש ביומיום עם בת 3 (ויש, שיהיו בריאים, זה גיל יותר קשה משנתיים!) אם ילדונת בת שלוש רוצה להיות עירומה בבית וזה מה שעוזר לה בגמילה ומצמצם התקפי זעם, אז עם כל הכבוד, בן הכולה-שמונה לא יקבע לי איך להתנהל. אבל זה הבית שלי...
לצפיה ב-'אני בדיוק מתלבטת לגבי סוגיית העירום בתוך המשפחה'
אני בדיוק מתלבטת לגבי סוגיית העירום בתוך המשפחה
20/07/2017 | 00:10
4
185
אצלנו הילדים יכולים לראות אותי עירומה (מתלבשת), אבל אני מתקלחת רק עם הבנות, ואת בעלי הבנות לא יראו ערום (הגדולה בת 6.5) מקסימום עם תחתונים, והוא מתקלח רק עם הבן (תכף בן חמש).
האחים בהחלט רואים אחד את השני עירומים, אבל הלבוש המינימלי ביותר בבית הוא תחתונים.
איך זה אצלכן?
מה דעתכן לגבי עירום בתוך המשפחה?
לצפיה ב-'אני חושבת שיש הבדל בין עירום של ההורים לבין עירום של הילדים'
אני חושבת שיש הבדל בין עירום של ההורים לבין עירום של הילדים
20/07/2017 | 08:39
2
189
בעיני אחים ממין שונה יכולים לראות זה את זה ערומים עד שמתחיל גיל ההתבגרות וגם אז, ההימנעות צריכה לבוא מהם ולא כאיסור ממני. מספיק לי לאסור על חשיפת הגוף בפני זרים. בכלל נראה לי שהאיסור הבריא יותר הוא איסור על חשיפת הגוף שלהם ולא על ראיית גופם של אחרים. אתה אחראי על הגוף שלך ואתה בוחר בפני מי לחשוף אותו. אם מישהו אחר בוחר לחשוף את גופו זאת החלטה שלו. אסור ללטוש עיניים כי זה לא מנומס אבל זה לא שעשית משהו רע אם ראית, במקרה. אני מקווה שאני מצליחה להבהיר את ההסבר. 
כך זה הגיוני שיראו אנשים אחרים עירומים במקלחות וכך זה הגיוני שיראו מדי פעם אותנו ההורים בעירום, בסיטואציה מתאימה, למשל אם נכנסים לי לחדר כשאני מתלבשת או מתקלחת. את הבנים שלי גם לימדתי להגיד סליחה ולצאת. כי קורה בחיים שאתה נכנס לאנשהו ורואה משהו שאתה לא אמור. זה לא סוף העולם. 
בסופו של דבר אני מאמינה שעירום זה עניין טבעי ובריא. אני חושבת שאין שום דבר רע בעירום מזדמן ותואם-סיטואציה ואני סומכת על הילדים שלי שכשהעירום שלי יביך אותם הם ילמדו להתרחק מהסיטואציות שבהן הם צפויים להיתקל בי ערומה. 
לגבי לבוש בבית לנו אין בעיה גורפת כזאת אבל אני לא הייתי מרשה להסתובב בבית עירום לאורך זמן מטעמי נקיון בעיקר. הם לא תמיד מנגבים טוב ולא בא לי על כתמי הפרשות על הריהוט.  אם לא היתה הבעיה הפרקטית לא היה מפריע לי אם הם רוצים להסתובב בבית עירומים. הם ילדים. נוח וטבעי להם. שיהנו. 
לצפיה ב-'אנחנו בראש דומה'
אנחנו בראש דומה
20/07/2017 | 13:28
1
183
אני זוכרת מהילדות שלי, סביב גיל 6 אני חושבת, שנכנסתי לאבא למקלחת וכמה זה היה מביך לראות.
האמצעי נוטה להוריד תחתונים ולנפנף בציוד בימים האחרונים תוך שהוא נקרע מצחוק. אנחנו אומרים שזה לא מנומס ולא מאפשרים עירום מלא. כמובן הסברנו המון על הפרטיות של הגוף - במראה ובמגע.
הגדולים כבר מתביישים מבני גילם, ומחליפים בגדים בצנעה במסגרות ואני רואה שזה מנגנון שמתפתח באופן טבעי.
לצפיה ב-'אין בזה שום דבר טבעי, זאת הבנייה חברתית.'
אין בזה שום דבר טבעי, זאת הבנייה חברתית.
20/07/2017 | 13:33
49
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
20/07/2017 | 13:40
152
הגדול בן 4 עדיין יכול לראות אותי עירומה אם אני מתקלחת או מתלבשת.
הלבוש המינימלי ברחבי הבית הוא תחתונים. עירום הוא רשאי להיות באמבטיה או בחדר שלו.
חשבנו שנכון לתת גם את החדר כמרחב פרטי שמותר להיות בו עירומים כדי לא להגביל רק לאמבטיה וליצור קונוטציה של בושה. כאילו עירום זה משהו לא טבעי ומוגבל רק למצב אין ברירה כשמתקלחים.
אני מניחה אם היו לי גם בנות בחדר מעורב היינו משנים/מתאימים את הכלל הזה.
לצפיה ב-'גם אצלי בן שמונה לא יקבע את ההתנהלות'
גם אצלי בן שמונה לא יקבע את ההתנהלות
23/07/2017 | 10:52
78
אבל זה טרום גיל ההתבגרות וביחד עם המון תשומת לב חברתית (הם מגיעים מביה"ס עם רעיונות חבל"ז שמגיעים מהדינמיקה החברתית) - לא אתפלא אם זה מפריע לו ומטריד אותו, במיוחד אם חברים שלו מגיעים, ולא הייתי מזלזלת בצורך שלו בהתחשבות.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
19/07/2017 | 18:07
68
לצפיה ב-'נשמע שלילדה רצונות חזקים '
נשמע שלילדה רצונות חזקים
21/07/2017 | 18:03
118
את כותבת שאת צריכה להיות ה"רעה", אני חושבת שאפשר להמשיך לעשות את אותם הדברים ודווקא להיות ה"טובה" ולתמוך בה רגשית בזמן שהיא מתנגדת , למשל "אני יודעת שאת שונאת לXXX , אז אני אשתדל לעשות את זה כמה שיותר מהר / בצורה שיותר נעימה לך / אשתדל להקל עלייך ב... וכן הלאה במילים שלך. כלומר, יש דברים שבאמת אין ברירה וצריך לעשות אבל כשהילד מרגיש מההורה שהוא מבין אותו ורוצה להקל עליו אז אותה חוויה שחייבים לעשות, נחווית באופן שונה לגמרי, גם אם עדיין יש צעקות ובכי (כי בכל זאת זה נורא ואיום ). אז לגבי העירום מול האח - אולי אפשר להציע עירום בזמנים מסויימים? במקומות מסויימים? אולי אפשר להבין מול האח מה בדיוק מציק לו ולנסות לגשר שם? לגבי המשפחה - לא תמיד אפשרי לשנות את בני המשפחה.... זה לעיתים דורש הרבה מאוד אנרגיות וגם אז זה לא מספק... מאחר ואת כותבת שהיא בטיפולה של הסבתא אז גם אין אפשרות "לשמור" עליה רק בתקופת הגמילה, אז אולי אפשר להגיע איתם להסכמה מה הם כן מסוגלים לתרום לטובת העניין? ולסמוך על הילדה שלכם שגם אם מתוך אילוץ יהיה איזשהו חוסר עקביות , היא תצליח בסופו של דבר , גם אם ייקח יותר זמן. 
לצפיה ב-'ענייני גמילה'
ענייני גמילה
20/07/2017 | 13:33
6
129
הי, התייעצתי איתכן בפעם האחרונה כשהייתי בהריון מתקדם, עם ילד בן 3 שלא היה לו שום עניין בגמילה ועם מעט מאוד כוחות שלי להתעסק עם זה. אז קודם כל מעדכנת שילדתי וזו הקלה עצומה. בסה"כ הוא מקבל מאוד יפה את אחותו התינוקת, אני חושבת שבאיזשהו מקום היה קשה לכולנו יותר לפני הלידה, החשש מהלא ידוע, וגם הקאתי לאורך כל ההריון והייתי נטולת אנרגיות. בחודשים שלפני הלידה הסיר היה בסלון, מדי פעם ישב עליו כשהצענו לו והיו פעם או פעמיים שהצליח להשתמש בו אבל זה היה בעיקר סוג של חשיפה. ועכשיו 4 שבועות אחרי הלידה, לקראת יום ההולדת שלו, אמרתי לו כל יום שאחרי יום ההולדת כשהוא יהיה בן 3 הוא יעשה פיפי וקקי בסיר. ואכן יום אחרי יום ההולדת ישב כל יום אחרי הגן על הסיר, ביום הראשון היו רק פספוסים אבל כבר החל מהיום השני היו בעיקר הצלחות ומשם והלאה יכול היה להשתמש בסיר גם בגן. הוא מאוד גאה בעצמו ובסיר. ההתמודדות הנוכחית היא שהוא חושש משימוש באסלה, ביקשתי מהצוות בגן שיציעו לו מדי פעם להשתמש גם באסלה והן אמרו שעושות את זה אבל הוא לא מעוניין כרגע. האסלה בגן נמוכה וחשבתי שזה יכול להקל עליו. בבית יש ישבנון שקנינו בשילב שלא נותן שום תחושת ביטחון, לא יציב ואני מבינה למה הוא לא רוצה. חוץ מזה קנינו מקטין אסלה ורצינו להציע לו לשבת עליו אחרי טיפוס על שרפרף אבל הוא לא בעניין. ההרגשה שלי היא שמלבד זה שחושש, גם העזרים הטכניים בבית לא מספיק טובים. אולי יש לכן רעיון למתקן או הגבהה שיאפשרו לו גם להניח רגליים בצורה טובה ויציבה? שאלה נוספת, האם בגן עירייה במידה ולא ידע עדיין להשתמש באסלה מקובל להשאיר סיר בשירותים, או שלא עושים את זה? כרגע בשינה ובנסיעות אנחנו מלבישים תחתוני חיתול, ולפעמים מתלבטים בסתם יציאות מהבית כי אם זה לבית של חברים/ משפחה אנחנו לוקחים איתנו סיר, אבל יש מקומות אחרים שזה פחות מתאים. הוא לא משקה עצים, ובעצם כרגע רק רק עם הסיר. כך שהמעבר לאסלה יקל על החיים לא רק בגלל הקטע הזה של השנה הבאה (עוד חודש וקצת בעצם) אלא בכלל. 
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
20/07/2017 | 15:47
116
גם על הלידה וגם על הגמילה.

הבת שלי לא התחברה לסיר, הצליחה לעשות אולי פעמיים ואז עברנו לאסלה.
בהתחלה היינו עם ישבנון בצבעים אדום+צהוב+כחול שהיה מאוד לא יציב ועם מדרגה קטנה שלא מקבילה לרצפה. היא לא היתה מסוגלת לעלות עליו בעצמה, ואחרי כחודשיים קניתי ישבנון כמו זה שבתמונה. בהתחלה הרכבנו גם את המדרגה הקטנה, אבל בסוף הגענו למסקנה שהכי נוח בלעדיה והוצאנו אותה כך שיש מדרגה אחת רחבה ועמוקה. הישבנון מאוד יציב והיא משתמשת בו גם כיום, שנתיים אחרי שקניתי אותו.
אני חושבת שלא מקובל להביא סיר לגן עיריה. לא יודעת איך פותרים את זה עם ילדים שנרתעים מישיבה על האסלה.
מאמינה שאמהות לבנים יוכלו לייעץ לך בנושא השקיית עצים ובכלל איך לעודד אותו לעשות פיפי בעמידה.
לצפיה ב-'אצלנו '
אצלנו
20/07/2017 | 16:05
74
הצלחנו עם מקטין האסלה של איקאה, ועם שרפרף שלהם, שניהם ממש לא זזים ויציבים, הרבה יותר מכל מקטין אסלה. אצלנו דווקא לא התחברה לסיר ורצתה לעשות "כמו הגדולים".. 
מבחינת נסיעות, אנחנו הורדנו ישר חיתול ונתנו לה לשבת על משטח החתלה חד פעמי שפרסנו איכשהו על כסא הבטיחות.. באופן מפתיע, לא היו פספוסים בכלל. 
לצפיה ב-'אני אומרת ללכת עם הילד ועם הקצב שלו'
אני אומרת ללכת עם הילד ועם הקצב שלו
21/07/2017 | 17:40
62
הוא רוצה סיר, זה נעים לו, זה נוח לו ומרגיש לו בטוח- מעולה! כשיעבור זמן וכבר ירגיש מאוד בטוח בהתנסות החדשה שלו (גמילה מחיתול) מאוד ייתכן והדרך למעבר לשירותים תגיע בקלות ובפשטות. לתת לו להפנים את התהליך בדרך שבטוחה ונעימה לו כעת. 
לצפיה ב-'תודה לעונות'
תודה לעונות
23/07/2017 | 15:38
2
43
רציתי לוודא שזה מקטין האסלה שהתכוונת:

ולשאול על הישבנון האדום, איך משיגים כזה. נראה הרבה יותר יציב ממה שיש לנו. לגבי לתת לו את הקצב שלו, אני מסכימה שזה נכון תמיד. הבעיה היא כאמור העובדה שאמור לעבור לגן עירייה, אז צריכה להתחיל לקדם את זה. 
לצפיה ב-'אני הייתי הולכת לחנויות עם התמונה של הישבנון'
אני הייתי הולכת לחנויות עם התמונה של הישבנון
24/07/2017 | 08:37
31
ושואלת אם יש להם כזה.
לחלופין אפשר לחפש את המילה "ישבנון" בגוגל תמונות (משם לקחתי אותה) ולבדוק אם החנות שמפרסמת אותו רלוונטית לך.
אני חושבת שמה אני הכי אוהבת בו זו המדרגה העמוקה מאוד, שממוקמת קרוב יחסית לרצפה ובגובה של האסלה שלנו היא מקבילה לגמרי לרצפה.

חייבת לציין שאחת לכמה ימים אני מחזקת בעזרת היד את ההברגה של הברגים שסמוכים לידיות האחיזה. ההברגה משתחררת מעט בגלל הטלטלות שהוא עובר כשאני מזיזה אותו אל ומהשירותים.
אותו הדבר קרה לנו גם עם הישבנון הקודם, רק ששם היה הרבה יותר קשה לחזק את הברגים.
לצפיה ב-'המקטין מאיקאה'
המקטין מאיקאה
24/07/2017 | 15:26
25
כן, זה האחד שיש להם, והוא ממש טוב ולא מחליק (אחרי כמה וכמה מקטינים שניסינו, כולל משולבי מדרגות..)
לצפיה ב-'מתנה לבן 4'
מתנה לבן 4
18/07/2017 | 15:18
12
142
הדרדס יהיה בן 4 עוד פחות מחודש והתחלנו לקבל שאלות מהמשפחה לגבי מתנות.
ביקשנו פליימוביל ובובות של מפרץ ההרפתקאות.
יש לנו אופניים בלי גלגלי עזר.

אשמח לרעיונות למשחקים שבני 4 שלכם אהבו במיוחד.

תודה
לצפיה ב-'מתנות...'
מתנות...
18/07/2017 | 16:20
3
102
1.אלקטרו קיד
2.מגנט עט או בשם- מגנופד 
3.לא זוכרת את השם אבל מגנטים מפלסטיק שמהם בונים מבנים.זה כולל גם יחידה עם גלגלים.זה מגה משהו.אם תרצי אוכל לצלם ולהראות.
מזל טוב.
לצפיה ב-'מה זה אלקטרו קיד?'
מה זה אלקטרו קיד?
18/07/2017 | 19:27
2
79
מגה פורמרס קיבלנו מתנה לגיל 3 ערכה גדולה של 62 יחידות או משהו כזה. זו אחת המתנות המוצלחות שקיבלנו ואני ממליצה בחום לכל מי שעוד אין לו.
לצפיה ב-'אלקטרוקיד'
אלקטרוקיד
19/07/2017 | 09:04
1
154
מצרפת לך תמונה ועוד משחק קופסא נחמד נקרא- מקליקונים.ראיתי אותו בגן של הילדים ונרשמה התלהבות מצידם.
לצפיה ב-'תודה. נראה נחמד. אני אבדוק את זה '
תודה. נראה נחמד. אני אבדוק את זה
19/07/2017 | 12:29
18
לצפיה ב-'קשקשים'
קשקשים
19/07/2017 | 08:14
29
לצפיה ב-'עוד רעיונות'
עוד רעיונות
19/07/2017 | 09:47
3
93
לגו של גדולים. זמן טוב להתחיל
יש משחק עם מקלות עץ מלבניות שהם בונים עם זה כל מיני מגדלים וכדומה. מאוד אוהבת את המשחק הזה.
בובות גיבורי על. בגיל 4 זה היה להיט אצלנו. כיום יש לנו אוסף מכובד של ספיידרמן, איירון מן, מרוול ושות, פאוור ריינגרס. הם לא זולות אבל עמידות ואהובות.
מה עם מה במשבצת? מונופול ילדים? מכונית עם שלט?

לצפיה ב-'תודה על הרעיונות'
תודה על הרעיונות
19/07/2017 | 12:28
2
66
מה במשבצת ואוטו עם שלט יש לנו.
נולד לו השנה אח אז זכה למתנות רבות באמצע הדרך...
לצפיה ב-'אצלנו ערכת הרופא היא להיט כבר כמה שנים'
אצלנו ערכת הרופא היא להיט כבר כמה שנים
19/07/2017 | 15:32
1
85
יש אחת ממש שווה עם אור בבודק האוזנים ואור+ רעש של פעימות לב בסטטוסקופ.
לצפיה ב-'של איזו חברה?'
של איזו חברה?
21/07/2017 | 11:42
42
לנו יש פשוטה כזו של פישר פרייס. אוךי ננצל את ההזדמנות ונשתדרג
לצפיה ב-'טלסקופ, מיקרוסקופ'
טלסקופ, מיקרוסקופ
21/07/2017 | 17:46
2
62
לבן שלי יש מיקרוסקופ עם ערכה ללקיחת דגימות - בקבוקוני זכוכית קטנטנים, פינצטה, סיבים של בד וכו' , זה נורא נחמד ללכת ביחד ולאסוף כל מיני דברים מהטבע ולראות מתחת למיקרוסקופ. צריך לחפש אחד איכותי. זה לא משחק צעצוע אבל אם הילד מתחבר לדברים האלו אז זה יכול להיות מלהיב עבורו!
לצפיה ב-'איזה דגם יש לכם? '
איזה דגם יש לכם?
21/07/2017 | 20:44
1
12
לצפיה ב-'לא זוכרת.. זה נקנה בחו"ל לפני הרבה שנים...'
לא זוכרת.. זה נקנה בחו"ל לפני הרבה שנים...
22/07/2017 | 16:19
49
והוא גם לא מספיק איכותי.
לצפיה ב-'ברכה לגננת ולסייעות - עזרה בבקשה'
ברכה לגננת ולסייעות - עזרה בבקשה
20/07/2017 | 13:12
2
79
היי
הילדים מסיימים שבוע הבא גן פרטי ונתבקשתי לומר כמה מילות תודה וסיכום בפני כולם
יכולות בבקשה לעזור לי עם משפטים ואז אאגד את כולם
תודה רבה
לצפיה ב-'יש בעיקרון אתרי אינטרנט לצורך העניין'
יש בעיקרון אתרי אינטרנט לצורך העניין
20/07/2017 | 13:49
1
83
אבל זה יהיה משהו עם
"תודה על שנה מקסימה
עם המון מסירות ואהבה
תודה על קבלת פנים נעימה כל בוקר, מלווה בחיוך וחיבוק כשצריך.
תודה שנתת לנו ההורים את השקט הנפשי להפקיד בידייך את האוצרות הקטנים שלנו"

וכו וכו. כמובן שתשלבי מה שמתאים. כל גן/מסגרת אצלי קיבל בהחלט את המשפטים שהוא הצטיין בו. אוהבת לפרגן איפה שנכון.
לצפיה ב-'מעולה תודה..עוד מישהי? לא בא לי לקחת מהאינטרנט...'
מעולה תודה..עוד מישהי? לא בא לי לקחת מהאינטרנט...
20/07/2017 | 14:20
19

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה