לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2005920,059 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'הילד מפחד ללכת לשירותים'
הילד מפחד ללכת לשירותים
12/11/2018 | 09:49
1
33
שלום,
הבן שלי בן 5. לפני מספר שבועות כשהלך לשירותים נתקל בג'וק. מאז הוא פוחד ללכת לשירותים.
בלילה הוא עושה פיפי במיטה מהפחד ללכת לשירותים.  
מה אפשר לעשות ? איך ניתן להתמודד עם הפחד הזה ?
לצפיה ב-'קרה לי עם ילדה בגן'
קרה לי עם ילדה בגן
12/11/2018 | 18:44
18
ואז הכנתי ספריי קסמים נגד ג'וקים.
קניתי בקבוק ספריי קטן כזה שקונים בחנויות של הכל בדולר/שנקל/מקס סטוק ומילאתי במים עם מעט נצנצים ואז כל פעם שהילדה פחדה, לקחנו איתנו את הספריי, השפרצנו ואז היא ממש פתר את הבעיה. שווה לנסות
לצפיה ב-'בעיות התנהגות גיל 2.2'
בעיות התנהגות גיל 2.2
11/11/2018 | 14:21
2
70
הי לכולן,
ילדון מתוק בן 2.2 שלאחרונה יש איתו כמה תופעות:
1. בערך מגיל שנה מעיף את צלחת האוכל בשנייה שלא בא לו יותר. אם לא נותנת צלחת אלא מגש בכיסא האוכל, מעיף ידנית מהמגש. לא עוזרים הסברים ולא עוזר ענישה (=פסק זמן בחדר). זה קורה בערך בחצי מהארוחות ופשוט מטריף אותי כבר. כאשר שמים אותו בחדר לחשוב על התנהגותו הוא אומר: "נו נו נו, אסור. למה זרקת על הרצפה." כלומר - הוא מבין היטב מה הגורם המפריע.
2. מרביץ לאחותו הגדולה. זה גם משהו שבטיפול כבר המון זמן כולל ייעוץ ארוך ממדריכת הורים, שלא עזר. העצות שלה היו בעיקר לתת לו תפקידים בבית, כמו לעזור לי בכביסה ובמטבח, להעצים... להיות איתו לבד... אבל זה לא עובד. ממשיך להרביץ אבל פחות - אם לא מרביץ אז מטיח אוכל ברצפה. כלומר, הוא בוחר מה שהכי מרגיז אותי וזה מה שהוא מבצע, וצוחק לעצמו בהנאה. לוחץ לי על הכפתורים.
3. משהו חדש: לפעמים אחרי אמבטיה בועט בי על שידת ההלבשה ואומר: לא רוצה אמא.
4. קבוע בכל לילה בשעה 1:30 מתחיל ליילל שרוצה בקבוק. מעיף את המוצץ ומיילל שרוצה מוצץ, וכו'. עד גיל שנתיים עוד נתתי בקבוק בלילה, עכשיו אני כבר לא מוכנה.

עד כה בגן היה מלאך. עכשיו התחיל גם בגן:
1. דוחף ילדים.
2. מעיף צעצועים בגן אל מעבר לגדר.
3. מרבה לשבת בצד ולא להשתתף בפעילויות, אך לא תמיד.

מה עושים עם הילד?
אני בכוונה מתנסחת ככה כי אני כבר מרגישה שהיה לי על מעל לראש ומאוד קשה לי איתו. מאוד. לפעמים "בורחת" לנייד מרוב שנמאס לי שהכול הוא מטיח, מפרק, זורק.

רק עם אמא שלי (אבל זה אולי פעם ב3 שבועות לשעתיים) הוא מתנהג למופת, לא מעז להרביץ או לזרוק אוכל.

מישהי עם עצה?
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
11/11/2018 | 15:28
49
לגבי זריקת האוכל  -
ניסית את דרך האדישות ?
כשזורק אוכל תני לו מבט של ... "מכירה את זה ולא מתרגשת"
אומנם תצטרכי לנקות (מראש לשים כל פעם מעט)
אבל שלא ירגיש שזה משפיע עלייך .
לגבי ההרבצות לאחותו-
הייתי אומרת לו " אני צריכה להגן על אחותך ...
ולכן לא תוכל להיות איתנו באותו מרחב (מניחה שבסלון)
ולשים אותו בחדר ל 2 דקות ..ואח"כ להוציא אותו תוך אזהרה
שאם מרביץ לה שוב, ייכנס שוב לחדר .
אבל תשתדלי לא להתעצבן (למרות שממש קשה) ולא להראות שזה
ממש משפיע עלייך...אלא שאת יודעת מה את צריכה לעשות וזה להגן עליה.
לגבי הבקבוק  - מניחה שאם תתמידי הוא בסוף יבין .
בהצלחה.

לצפיה ב-'אימאלה, איך הזמן טס! איך הוא גדול כבר '
אימאלה, איך הזמן טס! איך הוא גדול כבר
12/11/2018 | 18:42
20
לגבי המזון- יש לי את זה עם הקטנה- זורקת בכוונה ונקרעת מצחוק מעצמה.
אני פשוט שמה יריעת ניילון מתחת ואז פשוט אוספת וזורקת לפח וזה קצת פחות מעצבן אותי.
אני מקפידה לומר לה לא לזרוק ואם היא מנסה פעמיים, בפעם השלישית אני לוקחת את האוכל ואומרת שסיימנו ומציעה יותר מאוחר.

לגבי ההתנהגות- גבולות, גבולות, גבולות ומול זה כמה שיותר לחזק אותו ולהעצים. זה לא פשוט בכלל
לצפיה ב-'לא אוכלת בגן'
לא אוכלת בגן
05/11/2018 | 12:56
11
171
היי
צריכה להתייעץ. הבת שלי בת שנה. נכנסה השנה לגן פרטי. בסהכ ההסתגלות שלה הייתה טבעית ונןרמלית למעט העובדה שהיא לא אוכלת ארוחת צהריים שם באופן קבוע. הגננת מנסה כל מיני שיטות וזה לא עובד. הם מגישים צהריים ב 11 וחצי ואני חושבת שזה  מוקדם מידי ,היא עדיין לא רעבה בשעה הזו. ביקשתי שיציעו לה אחרי השנת צהריים .אבל זה לא נח להם להציע שוב צהריים בשעה כזאת. זו ילדה ראשונה ואני מנסה להבין  האם אני צריכה לצפות מגן פרטי שינסו להתאים את השעות לפי הצרכים של הילדה? ולמה לדעתכם היא מסרבת לאכול? הבנתי מהגננת שבכל פעם שיש ארוחת צהריים היא בוכה בכי דרמטי ומתנגדת. בבית זה ממש לא ככה. היא אוכלת יפה בסהכ. אשמח לעצות. מפריע לי מאד שהיא לא אוכלת צהריים ורק בארבע כשאני אוספת אותה אני נותנת לה מנה בשרית .
לצפיה ב-'זה חלק מקשיי ההסתגלות'
זה חלק מקשיי ההסתגלות
06/11/2018 | 13:18
100
שהם ימשיכו להציע, בסופו של דבר היא תפסיק לסרב.
לצפיה ב-'לא ברור לי (ועצוב לי) הקטע של הבכי הדרמטי'
לא ברור לי (ועצוב לי) הקטע של הבכי הדרמטי
06/11/2018 | 15:32
4
112
 הילדות שלי הרבה פעמים סרבו לאוכל. זה קורה לנו בחיים, שלפעמים מציעים לנו אוכל אבל אנחנו לא אוכלים אותו. אבל לא זוכרת שמי מהן בכתה כי לא רצתה לאכול. עשו פרצוף, דחפו את הכפית, ירקו מפה. כל מיני תגובות, אבל בכי?
אני לא מבינה למה ילדה בת שנה צריכה להגיע למצב שבו היא בוכה בגלל שמציעים לה אוכל. זה כי לחצו עליה לאכול? אולי מושיבים לאכול בצורה שלא נעימה לה? אולי האוכל ממש לא טעים לה?
אולי כשהיא מגיבה בצורה נורמלית (פרצוף/סגירת הפה/יריקה) המטפלת ניסתה לדחוף לה בכוח ועכשו היא מקשרת את הארוחה בגן לחוויה לא נעימה?
גם אם לי ידחפו בכוח אוכל למרות שאני אבהיר שאני לא רוצה - אני אבכה. ואפילו בדרמטיות.

אולי בבית היא אוכלת יפה כי את מתייחסת אליה יפה, עושה פרצופים ומדברת איתה, סבלנית כשהיא לא רוצה משהו או כשהיא מלכלכת. וככה ילד בן שנה צריך לאכול. באווירה אוהבת וסבלנית.

את יודעת איך הם מאכילים שם? כל ילד מקבל צלחת ואוכל בעצמו? 
או שמטפלת מאכילה?
יש אפשרות להוריד אותם מהשאיפה שהילדה תאכל הכל? שתאכל מה שבא לה. 

לצפיה ב-''
06/11/2018 | 18:47
17
לצפיה ב-'היי'
היי
07/11/2018 | 11:27
2
76
היי, אני גם לא מבינה וקשה לי עם הקטע של הבכי. למה לבכות? אני בטוחה שלא לוחצים עליה ואני יודעת שהם זורמים איתה מבחינת צורת ההאכלה. ניסו להאכיל, ניסו לתת לה לבד, ועוד כל מיני דרכים. האווירה בגן היא סבלנית ואוהבת . היא לא מוכנה שהם יאכילו אותה. אז הם מניחים לה צלחת. זה עבד ליום אחד. אכלה לבד. אבל למחרת גם ככה זה לא עבד. אני אלך להציץ בחלון לראות איך זה מתנהל. מה שמפריע לי זה חוסר הגמישות שלהן בנושא שעת ההאכלה. הם לא מוכנים לנסות לתת לה אחרי השנצ. וזה אומר עוד שעתיים ביום שהיא לא אוכלת. הגעתי למצב שאני מחפשת גנים אחרים רק על בסיס הנושא הזה.
לצפיה ב-'אני באמת מציעה להרגיע את נושא האוכל'
אני באמת מציעה להרגיע את נושא האוכל
08/11/2018 | 08:56
1
69
נשמע שהצוות נחמד וסבלן ורוב היום הילדה שמחה.
הזמן היחיד שהילדה לא שמחה הוא כשמנסים ללחוץ עליה לאכול בשעה שהיא לא רעבה.

נראה  שאתם נכנסים למלחמת כוחות משולשת. 

את רוצה שייתנו אוכל בשעה שאת חושבת שהיא נכונה.
הצוות רוצה להוכיח לך שהם צודקים ועם קצת לחץ הילדה תאכל כמו כולם, בשעה שהם חושבים שהיא הנכונה.
ואולי הילדה קצת נלחמת על שלה, מנסה להגן על זכותה שלא לאכול.

באמת חבל. תעזבי. תגידי להם שימשיכו להניח לפניה אוכל. אם לא תאכל - שיעזבו. אז כמה זמן היא תקבל את הבשר ב4. לא נורא.

אני משערת שאם תרגיעו את נושא האוכל, אז עם הזמן היא תראה את חבריה לגן אוכלים - וזה יעשה לה חשק להצטרף אליהם. 
לצפיה ב-'היי'
היי
08/11/2018 | 21:04
44
באמת נראה שהיא קולטת את הלחץ מסביב .. התייעצתי עם איש מקצוע והוא גם ייעץ לי להרפות מכל הנושא.
לצפיה ב-'ארוחת בוקר /ארבע היא כן אוכלת בשמחה ? '
ארוחת בוקר /ארבע היא כן אוכלת בשמחה ?
06/11/2018 | 18:04
1
97
אולי תגידי לגננת שאת רוצה להגיע פעם אחת בזמן ארוחת צהריים
ולצפות (אפילו מהחלון אם יש אפשרות שהילדה לא תראה אותך)
כדי לנסות להבין מה הבעיה (או אפילו כדי לראות איך הגננת תגיב) ...
סה"כ הגן והמטפלות נראים לך ?
נשמע לי קצת מוזר שהילדה תבכה דווקא בארוחת הצהריים ...
הייתי מנסה להיות יותר עם אצבע על הדופק/ לשאול הורים אחרים
לגבי ארוחת צהריים ובכלל ...
לצפיה ב-'היי'
היי
07/11/2018 | 11:29
87
נתת לי רעיון טוב. לצפות מהחלון. זה קצת בעייתי כי רואים מבפנים אבל אני אהיה אסרטיבית ונצליח. הגן והמטפלות נראים לי ממש! רק הקטע הזה מפריע. וזה נושא מאד משמעותי. אם היא לא אוכלת באופן קבוע יש בעיה. אני לא מצליחה להבין מה.
לצפיה ב-'בגן יש מספר רב של ילדים ולכן אי אפשר להתחשב בכל ילד'
בגן יש מספר רב של ילדים ולכן אי אפשר להתחשב בכל ילד
08/11/2018 | 21:08
1
71
ובשעות הרעב שלו. אני לא הייתי לוחצת עליה לאכול- פשוט להציע וזהו.
היא לא רוצה- הפסד שלה. אם תהיה רעבה- תאכל.
הכי הרבה תאכל רק כריך אחרי שתקום מהשינה ותאכל ארוחה חמה בערב.
לצפיה ב-'נכון ..אבל יש שעות "הגיוניות" יותר '
נכון ..אבל יש שעות "הגיוניות" יותר
09/11/2018 | 14:50
63
אחת עשרה וחצי לארוחת צהריים
בהנחה שילד אכל ארוחת בוקר כמו שצריך
זה באמת מוקדם ... ובד"כ אוכלים בגנים ב 12 וחצי
לצפיה ב-'תומכת בהצעה לצפות בה בשעת צהריים'
תומכת בהצעה לצפות בה בשעת צהריים
11/11/2018 | 15:10
40
צריך להבין מה מקור הבכי.
אוכל לא טעים
לא רעבה עדיין
דוחפים לה אולי
צריך להבין מה הבעיה.
תהיי איתה כמה פעמים בארוחה ואז תדעי טוב יותר.
אני מכירה אגב ילדה שאכלה רק תוספת ולא נגעה במנה עיקרית בגן כל החיים... לא היה לה טעים בגן. תלוי יש כל מיני סיבות
לצפיה ב-'קשיים רגשיים בתקופת ההריון'
קשיים רגשיים בתקופת ההריון
29/10/2018 | 19:23
6
197
ספר (רומן) שכתבתי שעוסק בנושא עומד לצאת בקרוב בהוצאה מכובדת. ואני מחפשת רעיונות איך להפיץ ולפרסם את הספר ואת הנושא לאמהות והורים, וקוראים בכלל.
אשמח לשמוע רעיונות בכיוון.
אילו תכניות טלויזיה ו/או רדיו, ו/או מגזינים, עוסקים בנושאי הורות או משפחה ועשויים להתענין בנושא כזה?
(לא כל כך מכירה תכניות טלויזיה ומגזינים...)
לצפיה ב-'תתייעצי עם מאירה ברנע גולדברג'
תתייעצי עם מאירה ברנע גולדברג
29/10/2018 | 21:04
1
85
חפשי אותה בפייסבוק.
היא סופרת ועובדת בין השאר בלייעץ לסופרים מתחילים איך לשווק את עצמם.
והיא גם מאוד נחמדה.
לצפיה ב-'תודה אעשה זאת. ועדיין - אשמח לקבל רעיונות '
תודה אעשה זאת. ועדיין - אשמח לקבל רעיונות
29/10/2018 | 21:59
73
לתכניות ואתרים אחרים שאולי יגלו ענין ויספקו לספר חשיפה.

אגב - שם הספר: שיעור בפרספקטיבה.
לצפיה ב-'תוכניות בוקר'
תוכניות בוקר
31/10/2018 | 22:02
1
76
כל תוכנית בוקר יכולה להתאים, לא מכירה שמות ספציפיים, פשוט תחפשי תוכניות בוקר של רשת/קשת/עשר, כדי לצור איתם קשר הייתי (חסרת נסיון שכמוני), מתחילה עם הדפים שלהם בפייסבוק או משהו כזה ושולחת להם הודעת, לכל תוכנית יש תחקירנים ולדעתי הם תמיד מחפשים משהו, רדיו אולי אפשר באופן דומה, אבל לא מכירה תוכניות
לצפיה ב-'תודה. רעיון טוב. '
תודה. רעיון טוב.
31/10/2018 | 23:41
15
לצפיה ב-'תוכניות ומגזינים'
תוכניות ומגזינים
04/11/2018 | 14:01
49
התוכנית של לאון רוזנברג ואשתו פאולה.
עודד מנשה ועדן הראל
תוכניות בוקר
ברדיו יש כל מיני דברים על יחסים גם.
מגזינים: לאישה, מנטה (=בריאותי), את.
לצפיה ב-'אולי תוכניות בוקר?'
אולי תוכניות בוקר?
08/11/2018 | 21:18
22
וגם דרך הפייסבוק- כמעט כולם חיים בתוך הפייסבוק אז אולי שווה לפרסם בשיווק ממומן.
לצפיה ב-'מתנה לגיל 6 לבן'
מתנה לגיל 6 לבן
31/10/2018 | 18:04
1
123
חבר הכי טוב של בני חוגג יום הולדת ואין לי מושג מה לקנות לו. אשמח לרעיונות. תודה
לצפיה ב-'תני לבן שלך לבחור. הוא מכיר אותו הכי טוב.'
תני לבן שלך לבחור. הוא מכיר אותו הכי טוב.
31/10/2018 | 20:49
26
לצפיה ב-'דיכאון שאחרי הלידה - מניסיון אישי'
דיכאון שאחרי הלידה - מניסיון אישי
29/10/2018 | 11:06
119
היי, אחרי חוויה אישית שלנו בבית, רק רוצה לשתף בקצת מידע שעזר לי להבין יותר ולעבור את זה יותר ברוגע. כמובן שמקווה שלא תזדקקו... - https://stethoscoop.co.il/2018/08/01/%D7%93%D7%99%...
לצפיה ב-'עריסה מתחברת למיטה - חברה ? '
עריסה מתחברת למיטה - חברה ?
24/10/2018 | 16:15
3
92
היי 

למישהו יש המלצה על עריסה מתחברת לתינוק ?
יש את חברת מיטחברת / מתלבשת ועוד כל מיני שצצו אחר כך ואני כבר לא יודעת מה ההבדלים ביניהם ובמי לבחור. לכולם יש תו תקן של מכון התקנים ? 

אשמח לשמוע מנסיון אישי שלכם. 

תודה 
לצפיה ב-'אני הזמנתי מ"מיטונת"-היה בסדר גמור. תעשי גוגל, הכל כתוב באתר'
אני הזמנתי מ"מיטונת"-היה בסדר גמור. תעשי גוגל, הכל כתוב באתר
24/10/2018 | 21:05
26
לצפיה ב-'גם לנו היה ממיטונת'
גם לנו היה ממיטונת
26/10/2018 | 13:36
70
הצלחנו להשיג דרך קבוצת רכישה אז יצא מוזל, היה אחלה.
לצפיה ב-'מיטה מתחברת'
מיטה מתחברת
07/11/2018 | 13:30
15
היי 
אני ממליצה בחום על מיטה מתחברת 
אני עשיתי אצל נגר לפי המידה של המיטה שלי (מיותר אצל נגר סתם יותר כסף)
זה היה הדבר הכי חכם שקניתי 
כל החברות שצצו כולם טובים תבדקי מה נוח לך לכיס 
לצפיה ב-'יום הולדת מצומצמת בן 5'
יום הולדת מצומצמת בן 5
23/10/2018 | 06:34
6
208
הי. הבן אוטוטו יהיה בן 5 מעוניין להזמין רק מספר חברים מצומצם- כ8 בנים ובת.
איזו פעילות/תכנית ניתן להתאים למספר כזה מצומצם של ילדים? יש למישהו נסיון בנושא?
תודה רבה
לצפיה ב-'חושבת ....'
חושבת ....
23/10/2018 | 20:59
1
151
אולי ...
1.להזמין את כולם לג'ימבורי שווה ואת תשלמי ואם יש חדר יומולדת אז להביא אליו פיצה,טרופית ועוגה.
2. להזמין לג'אמפארק או היי פארק וכיו"ב וכמו ב-1.הילדים אוהבים את זה מאוד!!!
3.בבית-להכין על שולחן חומרי יצירה מעולם הילדים נניח דמויות מעץ ונצנצים,גואש,מדבקות ושהם ישבו ויעשו,לאפשר זמן משחק חופשי ומשותף,קצת כיבוד קל ועוגה עם טקס יום הולדת קצר....נרות ומזל טוב ולחלק לאורחים.
ותמיד אפשר שקיות יום הולדת ופעילות סביב נושא משמע-הילד אוהב ספיידרמן אז מכינים מסכה של ספיידרמן או כל דבר בסגנון שאפשר להשיג בחנות יצירה כזו או אחרת.
שתמיד תהיו שמחים ובשמחות!
מזל טוב
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
25/10/2018 | 19:46
54
נתת לי כמה נק' טובות למחשבה
לצפיה ב-'הערה לגבי יום הולדת רק לחלק מהילדים'
הערה לגבי יום הולדת רק לחלק מהילדים
24/10/2018 | 09:50
1
156
אם אצלכם בגן זה מקובל לעשות יום הולדת רק לחלק מהילדים, אז אין בעיה.
אם לא, אז קחי בחשבון שזה יכול לעשות בלאגן. ילדים / הורים נעלבים וכדו'.
אצל הבן שלי בשלב מסוים הבנות התחילו לעשות רק לבנות והבנים רק לבנים, וזה הפך למקובל ובסדר. המורה (כיתה ב') אפילו ביקשה במפורש לא לעשות יום הולדת חלקי (מעבר לחלוקת בנים / בנות שהיא הבינה שהפכה מקובלת אצלינו).

לצפיה ב-'נכון. צודקת'
נכון. צודקת
25/10/2018 | 20:17
115
אצלנו זה ככה ככה, היה כמה פעמים שעשו לחלק מהילדים. מקווה שאף אחד לא יעלב. המזל שהרבה ילדים הם חדשים והגן עדין לא מגובש. 
בעיקר חשוב לי לזרום עם הבן שלי שהוא ירגיש בנוח סה"כ יומולדת שלו...:) 
לצפיה ב-'חפשו את המטמון, עם משימות'
חפשו את המטמון, עם משימות
25/10/2018 | 17:06
1
91
משימות כמו "כולם לעמוד על רגל אחת", "לאסוף ארבעה דברים ירוקים",....

אפשר שהמטמון יהיה התחלה לפעילות הבאה. למשל - המטמון הוא שקיות עם סוכריות קטנות, והם עכשו יקשטו קפקייק.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/10/2018 | 19:18
60
 רעיונות מקסימים!
לצפיה ב-'האם יש סכנה בנעילת נעליים משומשות '
האם יש סכנה בנעילת נעליים משומשות
25/10/2018 | 10:27
4
139
היי יש לי תאומים בן ובת בני שנתיים אני מקבלת מחברות ומשפחה בגדים וגם נעליים במצב טוב שנראה כאלו הלכו איתן תקופה קצרה האם יש סכנה עתידית לגב שלהם אם אנעל להם ? 
תודה 
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
25/10/2018 | 14:10
1
36
לצפיה ב-'אישית'
אישית
25/10/2018 | 15:42
122
הייתי חוסכת בבגדים חוץ מנעליים
מבחינתי חשוב שהנעל  תתאים לרגל שלהם למידה שיהיה להם נוח וגם מבחינת בריאות אם זה קשוח או רך מודדת להם רוב הנעליים שבחנות עד שמוצאת מה שמתאים להם
ואם זה יד שנייה חושבת שזה פחות מתאים
לצפיה ב-'אני מעבירה נעליים מילד לילד'
אני מעבירה נעליים מילד לילד
29/10/2018 | 15:06
93
במיוחד אם קיבלו נעלי ספורט באביב כשעוברים לסנדלים ואח"כ נעלו אותן זמן קצר עד שהרגל גדלה. אני גם מקבלת נעליים מחברות / בני משפחה. הגב של הילדים בסדר גמור.
לצפיה ב-'לדעתי לא כדאי להעביר מילד לילד'
לדעתי לא כדאי להעביר מילד לילד
04/11/2018 | 13:59
42
בשל שינויים בנעל שנוצרים מיציבה
לצפיה ב-'תשלום לביביסיטרית עבור סד"ג של 18+ שעות (כולל לילה)'
תשלום לביביסיטרית עבור סד"ג של 18+ שעות (כולל לילה)
21/10/2018 | 08:48
7
133
שלום,
כמה אמורים לשלם לביביסיטרית בת 21 (אזור רמת גן) לשני ילדים (4.5, 8)+ כלב להוצאה מהגן ומבית הספר ושהייה איתם כולל בלילה, עד למחרת בבוקר (לקיחה לגן ולבית הספר) ? הילדים הולכים לישון ב - 20:30~, השכמה 06:00~ (תתכן גם השכמת לילה קצרה (-: ).
יום טוב ותודה רבה מראש על התשובות (-:

לצפיה ב-'הייתי נותנת 40 ש״ח על כל שעת ערות+100 ש״ח על הלילה'
הייתי נותנת 40 ש״ח על כל שעת ערות+100 ש״ח על הלילה
21/10/2018 | 21:33
2
449
אז 460 ככה...
לצפיה ב-'תודה תודה על המענה '
תודה תודה על המענה
22/10/2018 | 07:51
1
29
לצפיה ב-' חן חן'
חן חן
22/10/2018 | 22:05
50
לצפיה ב-'אני לוקחת 35 לשעות ערות'
אני לוקחת 35 לשעות ערות
25/10/2018 | 18:38
3
137
מינימום ללילה
ואם צריכה להסיע למסגרות אז עוד לתסף אותה

לצפיה ב-'רונית תודה רבה + חידודים '
רונית תודה רבה + חידודים
28/10/2018 | 13:12
2
81
השאלה היא כמה הוא המינימום ללילה (שעל פי גרסה אחת יתחיל ב - 20:00 ויסתיים ב - 06:00 - משמע עשר שעות ולפי גרסה אחרת יהיה במקרה הטוב רק שמונה שעות - האם המינימו םמשתנה ?) ?

ו - על הורדת הכלב אין מבחינתך תוספת ?

אין הסעה למסגרות, זה במרחק הליכה רגלי.

שוב תודה רבה על המענה (-:
לצפיה ב-'אפשר לקבוע את הסכום לשעות ערות ושעות שינה'
אפשר לקבוע את הסכום לשעות ערות ושעות שינה
31/10/2018 | 21:56
1
201
ושהמטפלת תרשום ביומן דיווח ובסוף לסכם לפי הלוז שיצא בפועל
על הוצאת כלב הייתי לוקחת 10 שקלים לטיול. לא משמעותי מבחינתי.
לצפיה ב-'תודה תודה על התגובה '
תודה תודה על התגובה
01/11/2018 | 10:13
14
לצפיה ב-'בקשת עזרה להורים הטריים להשתתפות במחקר קצר'
בקשת עזרה להורים הטריים להשתתפות במחקר קצר
17/10/2018 | 18:28
70
הורים יקרים שלום,

אני סטודנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה ובמסגרת סיום התואר שלי הנני עורכת מחקר העוסק בגורמים המשפיעים על טיב הזוגיות במהלך השנה הראשונה לאחר לידת תינוק ובמעבר להורות. לצורך מחקר זה אני מחפשת הורים המצויים בזוגיות כלשהי (נישואים, ידועים בציבור וכו') אשר נולד להם ילד בשנה האחרונה (12 חודשים אחרונים). מאוד אודה להשתתפותכם.

תודה מראש,

רות
לצפיה ב-'בת 3 י 10 חודשים'
בת 3 י 10 חודשים
15/10/2018 | 21:47
10
260
בתי בת 3 ו10 חודשים טרום חובה  גם פרטי
עבר כבר חודש וחצי כמעט בכל פעם שאני שואלת את הגננת כאילו נו מה לומדים היא אומרת שעדיין עובדים על המוטוריקה ודיייייי נמאס לי מהמילה הזו שהיר כבר תירוץ בשבילי מה עם השנה שעברה טרום טרום חובה לא עבדו על המוטוריקה !!!
שאלתי חברה מה בתה יודעת לעשות והצליחה להרתיח אותי בתי אייננה יודעת לצייר עגול סופרת עד 13 לא מזהה אותיות ומספרים ואני כבר אוכלת את עצמי רותחת מכעס
אין אפשרות להעביר אותה לגן עירייה בנתיים ??? דבר שיפגע בה קשה כי היא סוף סוף הצליחה לאהוב את הגן והגננתע והיא מאושרת ... לקח לה חודש עד שהתאקלמה
לכן החלטתי שאני עובדת איתה בבית הבעיה לא רק שאין לי מושג מאיפה מתחילים נוסף לזה שאין זמןןןןןןן היא גם לא רוצה לעבוד איתי לא מאפשרת לי להסביר לה איך מציירים עגול או קו או פנים היא אוהבת לעבןד לבד לוקחת את העפרון ומקשקשת לבד סתם . . גם אין לי שיטות איך ללמדה איך לשכנע אותה לשבת  ולעבוד יחד
המלצות . . לצערי אני מאבדת אמונתי בגן ופוסלת אותה כגננת שתעזןר לי הרי בכל פעם שאני שואלת היא אומרת שמוקדם עד שיסתגלו ועד שהמוטוריקה וכל הזמן תירוצים כי קל לה יותר לברוח מכיתתתה לכיתת עמיתתה לקשקש מאשר לעבוד עם בתי ןדיי הגעתי למסקנה שרק אני זו האחראית על זה
איך מתחילים אחרי שכמובן נושמים לרווחה
חשבתי על להיותר בקשר עם גננת אחרת להכין חומרים ואז להתחיל אבל איך לגרום לה לשבת ולשתף איתי פעולה את זה אני לא יודעתת היא מסרבת

לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
15/10/2018 | 23:41
155
אתחיל בכך שאני לא זוכרת מה בני כמעט ארבע ממוצעים יודעים ועושים.
אבל - כן יכולה לומר שגישתי שונה כמעט במאה ושמונים מעלות: מבחינתי גן (בגיל הזה בטוח) הוא בעיקר מקום לחִברות, לכללי התנהגות, לחיזוק יכולות מוטוריות וגם לידע, אבל לא כזה שנרכש בדרך של הוראה ו"לשבת על" משהו.
ילדים לומדים כל הזמן, מחשיפה ומהנסות וממשחק.
לשם מה היא צריכה ללמוד אותיות? מה היא תעשה עם זה? בשביל מה לצייר עיגול?
ילד ילמד מה שיהיה לו מעניין. ואת זה אפשר לעשות גם בבית. בלי *לשבת* איתה.
איך? בסופר, למשל.
קופסת תירס עולה 5 שקלים ואנחנו צריכות שתיים. כמה נצטרך לשלם? / יש לי 8 שקלים. יספיק לנו? מה את אומרת?
או, אנחנו צריכות טונה. את יכולה למצוא קופסה? 'טונה' מתחילה באות ט'. את יודעת איך נראית ט'? (הכי טוב אותיות מהשם שלה)
או: בואי, תעזרי לי, שימי בשקית עשר עגבניות. / אנחנו צריכות עשר עגבניות. שמתי כבר שתיים. אני אלך לבחור מלפפונים ואת תמשיכי עם העגבניות.
או, כמה צעדים לדעתך נצטרך לעשות עד הקופה? אני חושבת שנצליח בעשרים צעדים! מה את חושבת?
בואי נתקשר לאבא ונשאל אותו מה עוד צריך. אני אתן לך את הטלפון ואת תחייגי. אפס, חמש, שתיים...
רוצה ללמד אותה לצייר? ציירי איתה. ציירי שמש ותגידי מה את עושה - הנה, אני מציירת עיגול צהוב, ועכשיו הרבה קווים. באיזה צבע כדאי לי לצייר את הקווים? מה את חושבת? (גם ירוק זה אחלה..)
זה בכל מקום כל הזמן...
הגננת כבר תלמד אותה על חגי תשרי ועל ביאליק. את כל השאר אפשר ללמוד מהתחככות עם החיים, בבית, ובגן מיומנויות חברתיות, משחק לפי תור, הקשבה, טיפוס על סולמות ולהתנדנד בנדנדה.
תיהני
לצפיה ב-'הבן שלי בדיוק באותו גיל'
הבן שלי בדיוק באותו גיל
16/10/2018 | 04:06
173
אמנם בגן מלמדים אותו הכל, אבל בבית אני אוהבת לשחק איתו בכל מיני משחקים וזה לאו דוקא בישיבה ליד שולחן. למשל כל לילה לפני השינה או אפילו תוך כדי רחצה, אנחנו משחקים במשחק של אות פותחת ״מה מתחיל באות כ׳ למשל. כשאני מקריאה לו סיפור לפני השינה הוא קורא את האותיות של שם הספר... אנחנו גם לומדים חשבון. למשל בגן השעשועים יש נדנדה עם ארבעה מקומות ישיבה, אז כמה עוד ילדים יכולים להצטרף אלינו ונהיה ארבעה. או במכולת, יש לי שני פלפלים ואני רוצה שישה פלפלים כמה עלי להוסיף... אנחנו גם משחקים במשחק איזה מספר יותר גדול 2 או 5 וכן הלאה עד המספר 10. כשמבשלים הוא קורא את המספרים על כוס המדידה וגם סופר כמה כפות סוכר צריך להכניס או קמח... בכל מקום אפשר ללמוד והלמידה הכי טובה נעשית במשחק. לא צריך לשבת ליד השולחן וללמוד. גם הבן שלי לא כל כך אוהב את זה. למרות, שיש גם חוברות עבודה לגיל הזה. אני לפעמים עובדת עם בני. אומרת לו שעכשיו עובדים בחוברת של הגדולים והוא מאוד נהנה להרגיש גדול. יכולה לומר לך ששנה שעברה הוא היה בגן שלא כל כך הייתי מרוצה ממנו ופשוט אחרי שראיתי שהם ממש לא לומדים כלום חוץ מלשחק כל היום, העברתי אותו לגן פרטי אחר ותוך חודשיים הוא ממש התקדם מאוד. גם אני חששתי מאוד מהמעבר באמצע השנה ויש לו גם בעיות הסתגלות קשות, אבל היום אני מאושרת. זה הצעד הכי טוב שעשיתי...
לצפיה ב-'היא עוד לא בת 4 '
היא עוד לא בת 4
16/10/2018 | 09:47
152
ממש לא צריכה ללמוד כבר אותיות בעיניי
(רק לקראת גיל 5 כדאי להתחיל לעבוד על זיהוי אותיות ואות פותחת לפי צליל )
מספרים את יכולה לנסות ללמד אותה לזהות אם נראה לך חשוב ,
אבל באמת לא מבינה מה הלחץ .
שתהנה ותשחק בגן ושנה הבאה יהיה לי מספיק זמן עד כיתה א  
וגם בכיתה א היא תלמד הכל מהתחלה (מספרים ואותיות) .
לצפיה ב-'את בטוחה שאי אפשר להכניס לגן עריה? '
את בטוחה שאי אפשר להכניס לגן עריה?
16/10/2018 | 11:02
136
לדעתי, אם יש מקום, אז שווה לנסות. רק קחי בחשבון שאת צריכה גם צהרון. 
לצפיה ב-'היא צריכה לצייר עיגול. אבל לא לזהות אותיות'
היא צריכה לצייר עיגול. אבל לא לזהות אותיות
16/10/2018 | 15:43
5
159
בגיל כמעט ארבע, הילדה צריכה להיות מסוגלת לצייר עיגול. אבל בשביל זה לא צריך גן עיריה, אפשר לצייר איתה בבית.

ואם היא מתקשה בלצייר עיגול, אולי דווקא כן יש צורך בעבודה על מוטוריקה.
לצפיה ב-'אזז'
אזז
16/10/2018 | 21:44
4
166
קודם כל תודות
שאלתי המון גננות חלקן אומר שלא צריך לזהות אותיות חלקן אומר שכן
אפילו מעדיפות שיכתבו מספרים ואותיות
אני לחוצה כי רוב המקרים שאני מכירה לילדים שהתקשו בכיתה א הם כנררה פספסו שלב טרום חובה ולא רוצה שתפספס שתלך סתם כדי לשחק אלא שתדע שיש זמן למידה אחרת יהמה לה קשה בעתיד עובדה לקח לי חצי יום עד שהיא הסכימה לשבת לידי ולהתחיל לעבוד
ובקשר לתחושת הגן אני מרגישה מאוכזת גן פרטי 21 ילדים בכיתה שנתיים והיא לא יודעת לגזוק וליצור נו וכששאלתי נו אמרה מוטוריקה וכשהטון קצת עלה אז בסדר נעבד ביחד למה לא עובדים מהתחלה ומפספסים ימים ושעות הרי עבר כבר חודש וחצי
וכן אני משלמת לפחות לקבל בתמורה מה שאני נותנת אני מרגישה במשפחתון
החלטתי שאחכה אם תשתף איתי פעולה עד סוף 10 ואז אחליט
לצפיה ב-'הילדה בת 3 ו-10 חודשים!'
הילדה בת 3 ו-10 חודשים!
20/10/2018 | 06:10
3
162
את הדברים שאת כותבת היא אמורה ללמוד עד גיל 5. מה הלחץ! את מנדנדת לגננות על מה הם עובדים. הנה רשימה קצרה ואני מנחשת שהם עובדים על הדברים האלו" 
התפתחות פיזית - לקפוץ, לרוץ, לטפס, לזרוק, ללוש בצקים, לשחק בחול, לעשות פאזלים ולצבוע ולקשקש על נייר. אגב, כן, הגיוני שעובדים על כישורים מוטורים גם בשנה שעברה וגם השנה... היית רוצה שהיא תתקע בשלב של ילדה בת 3?
התפתחות חברתית - לדעת לשחק ולהסתדר עם חברים, לפתח שליטה עצמית, לפתור קונפליקטים. 
התפתחות ריגשית - להבין את הרגשות שלה ושל אחרים, להביע איכפתיות כלפי אחרים, לפתח בטחון עצמי, להשתמש בשפה כדי ללמוד דברים חדשים. 
כישורי שפה  - להבין ולתקשר דרך דיבור והקשבה ודיבור. 
כישורים קוגניטיבים - לחשוב בצורה מתוחכמת יותר, לקבל החלטות ולפתור בעיות. 
כישורי ראשית קריאה - הקראת סיפורים ודיבור על מה מתרחש שם, מי הן הדמויות הראשיות, ללמד אותם שכל אות מייצגת צליל, לשיר שירים, להקריא דברים מתחרזים, להצביע על אותיות בספרים ובכל מקום אחר שאפשר, ולהתחיל ללמד את ה- א-ב (גילאי 4-5)
כישורי חשבון - לספק חומרים פשוטים כמו כפתורים ולתת לספור אותם ולסדר ב- patterns שונים. לדבר על מספרים בהזדמנויות שונות (יש 2 נדנדות ו-3 ילדים רוצים להתנדנד אז אין מספיק לכולם ונעשה תורות). למדוד ולהשוות גודל של דברים באמצעים פשוטים. 

ויש עוד המון אבל אפסיק כאן. 
הבנות כאן נתנו לך רעיונות איך לעבוד עם הילדה גם בבית. את לא יכולה לצפות לשים אותה בקופסא שחורה (הגן) ושבאפס מאמץ מצידך היא תחזור אלייך מוצלחת ויודעת. זה גם התפקיד שלך. אני מציעה לך לחפש באינטרנט רעיונות איך להעביר את הזמן עם הילדה בצורה שתהיה משמעותית יותר גם עבורך וגם עבורה ולא להיות ראש קטן, לזרוק אותה לגן ולצפות שתחזור אלייך ילדה שכייף להשוויץ בידע שלה בפני אחרים. 

עכשיו, יכול להיות שהגן גרוע. אין לי מושג. אבל מהדברים שלך עולה שקודם "צריך לטפל" בך. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/10/2018 | 11:23
2
125
אכן חלק מהדברים שהזכרת היא טובה בהם והרבה למשל הצד החברתי המוטורי הקפיצות ניכר שיפור מאוד גבוה באישיות שלה וכן אני לא אומרת שהגן גרוע הרי זה גם בזכות החום והאהבה שהיא מקבלת שם אך כן מפריע לי שאחרים בגן כן יודעים לעשות דברים והיא לא יגול להיות שהיא טובה בדברים אחרים והם לא
ואת צודקת אני לא יכולה לשים בכל על הגן כשיש אפס מאמץ מצדי העניין הור שלקח לה חודש וחצי עד שהיא התאקלה בגן כי שתי חברות טובות שלה עזבו את הגן וכשיש עוזבים זה גם גורם לי לשאול למה איך ומדוע ... שאלתי וקבלתי תשובות שמבחינה לימודית אינן עובדות מספיק עם הילד . אז בו נגיד שלא עובדים היחדה מרוצה הולכת לשם בריצה חוזרת מאושרת יש לה חברות אז מה אם היא לא יודעת לעשות כלום אני אעזור לה אבל כפי שאת אמרת אני לא יודעת איך   . היא לא משתפת איתי פעולה ואני כן חסרת אונים
מה למשל לחפש בגוגל
לצפיה ב-'טוב '
טוב
28/10/2018 | 08:42
1
67
אז אני עבדתי איתה בבית .
בקשתי מהגננת שתמשיך ביחד איתה בגן אין מענה
ביקשתי שתשף אותי מה הולך שם . התעלמות
אני לא יודעת כלום מה הולך שם וכששואלת אין תשובות
שלחתי לה תמונות מה ציירנו בבית הצלחנו לצייר את כל הצורות ביחד והייתי בעננים אמרתי לבת שאשלח אותם למורתך המורה לא הגיבה תעודדי אותה
לפחות...
שאלתי בעירייה אמרו שיש אפשרות להעביר אותה ב1 נובמבר היא בגן של העירייה הבנתי שהכי טוב של העירייה יש מעקב וביקורת למישהי יש ניסיון ואני חושבת שיש זמן עד סוף השנה למה לסבול
ובקשר לבת היא התלהבה מהגן החדש
לצפיה ב-'מה שגרם לי להחליט מהר'
מה שגרם לי להחליט מהר
28/10/2018 | 08:48
67
שהיא הנתנה את הפאלפון שלה לבתי ושמה לה שירים ביוטיופ
שזה עבר כל גבול אדום עדיין לא דיברתי איתה על הפאלפון
איך בכלל אני לא מעכלת
לצפיה ב-'מציאת המקום במשפחה'
מציאת המקום במשפחה
14/10/2018 | 11:59
4
268
הקטנה בת 4+ מתקשה למצוא את עצמה במשפחה. תמיד היתה עצמאית מאד ועקשנית. הפיצית כבר בת שנה, מתוקה, ניידת, מתקשרת, ו'גונבת את ההצגה' - היא כבר לא תינוקת פצפונת שרק ישנה יונקת ושוכבת באוניברסיטה, היא בעלת נוכחות משמעותית בבית.
מצד שני - האמצעי עלה לביה"ס ועכשיו נוצר בסיס חיבור חזק בינו לבין אחותו (ג'), ויש להם עולם משותף שלם ופרטי ביניהם.
והקטנה מחפשת. מצד אחד יש לה בקבוק, שמיכי ומוצץ (! היא ביקשה ממני לקנות לה והסכמתי), מצד שני היא פותרת תרגילי חשבון ויודעת לכתוב חלק מהאותיות (ומבקשת ממני שאלמד אותה עוד). מצד אחד היא בוגרת, מתחשבת, רגישה ואכפתית, מצד שני היא ילדותית, צורחת על כל שטות, מרביצה, זורקת חפצים, מרביצה לאחים שלה או סתם זורעת בלגן והרס בבית.
התנודות מאד חזקות ותכופות והיא שואבת המון אנרגיה הורית. ברור לנו שזה חלק גדול מהמטרה. אנחנו משתדלים לתת לה זמן פרטי שלה ככל שניתן, לעשות איתה דברים מיוחדים שאנחנו לא עושים עם ילד אחר, לשים לב ולשבח אותה כל פעם שההתנהגות שלה טובה. ועדיין המומים לפעמים מהסערה הפנימית שלה. באחת השבתות כשקמנו מצאנו 'יצירה' שלה על הקיר - צלליות עיניים מעורבבות עם משחה לטוסיק במשיכות ידיים גסות על הקיר.....
רעיונות נוספים להתמודדות יתקבלו בשמחה ובתודה.
לצפיה ב-'נראה לי שאתם עושים הכל נכון...'
נראה לי שאתם עושים הכל נכון...
16/10/2018 | 13:26
141
קודם כל אני רוצה לשלוח חיבוק... נשמע שהשיגרה די קשה, אז את לא לבד...
אני בהחלט חושבת שכל ילד חדש במשפחה זה כמו פצצה שמתפוצצת בתא המשפחתי ולוקח זמן לעכל ולמצוא מחדש את האיזון. יש ילדים שקל להם יותר ויש ילדים שקשה להם. נשמע שלביתך יותר קשה ואת מבינה את זה אבל מחפשת את הדרך להקל עליה.
זה לא יקרה ביום. זה יקח זמן ומשאבים אבל היא תגדל ותתגבר ויהיה יותר קל.
קשה לדעת מה לייעץ לך כי למרות הפרטים בהודעה חסרים הרבה נעלמים. 
אני יכולה לומר לך שהתחלתי טיפול פסיכולוגי עם הבת הגדולה שלי (בת 8) אחרי תקופה ארוכה שהיה מאוד קשה וכבר עכשיו מאוד הוקל לנו. אם תרצי, אוכל לפרט קצת על המפגשים.
במקביל גם לי יש תינוק קטן (בן 6 חודשים) ובנדיטית בת 2.10 ולאחרונה לא קל לבנדיטית בכלל עם כך שתשומת הלב הולכת הרבה לתינוק ולגדולה. יש הרבה טנטרומים ובכי ובדיקת גבולות תמידית. אני עשיתי החלטה שגם לה מגיע זמן שלה עם ההורים לבד ואני אשתדל פעם בשבוע שבועיים למצוא זמן להיות איתה לבד בלי האחים (זה מאוד לא פשוט עם עבודה במשרה מלאה ועוד ילדים אבל נדמה לי שהיא זקוקה לזה עכשיו מאוד).
הקיצר, אם יש לך איזו שהיא אפשרות לקחת אותה אפילו 20 דקות *לבד* להפריח בועות בחצר, או ללכת למכולת ולספר סיפור או כל דבר שהוא *רק* איתך 1 על 1 זה יכול לעזור.
אבל אם קשה, אל תפסלי גם טיפול כי זה מאוד מאוד מקל וחבל לסבול לאורך זמן.

לצפיה ב-'ברוך שובך ציפור נחמדת מארצות הכפור'
ברוך שובך ציפור נחמדת מארצות הכפור
20/10/2018 | 06:25
149
לא העלאת לפני מספר חודשים הודעה דומה לגמרי, רק שהנשוא בה היה הילד? אז הילד לא מצא את מקומו במשפחה והבת הזו והבכורה היו חברות עם שפה משותפת. 
לא כל התנהגות משתוללת היא "התקשות למצוא את עצמה במשפחה". 
אתם צריכים ללמוד איך להגיב מצד אחד עם המון אהבה ומצד שני לא לאפשר לה להכות ולבלגן בלי לסדר. היא מורחת דברים על הקירות? היא צריכה לנקות. היא מבלגנת? היא צריכה לסדר. אתם יכולים לעזור לה במשימה הזו כדי שהיא תחווה הצלחה, אבל העיקר צריך להיות שלה. 
וזמן פרטי זה בהחלט חשוב מאוד, לא רק "ככל שניתן" אלא לעשות מאמצי על כדי להביא לכל ילד את הזמן הפרטי. לא חשוב כל כך לעשות דברים מיוחדים, אלא לדבר ולעשות דברים פשוטים יחד (להתגלש יחד במגלשה למשל). 
לצפיה ב-'כנראה שלארבעה ילדים תוך 7 שנים יש מחיר'
כנראה שלארבעה ילדים תוך 7 שנים יש מחיר
22/10/2018 | 20:29
1
32
לצפיה ב-'סבבה, אבל במה תגובתך קידמה את מחברת ההודעה המקורית?'
סבבה, אבל במה תגובתך קידמה את מחברת ההודעה המקורית?
06/11/2018 | 13:23
37
הארבעה כבר כאן, לשמחתנו.
חוץ מלהקטין את איןאריות ולעורר רגשות אשם בה או בקוראת אחרת שהיא אמא לכמה ילדים / צפופים או לא, לא כתבת שום עצה או ניתוח מועילים (כמו שעשתה דנהקמה10, בדרכה הנוקבת ובה בעת פרקטית). אז למה זה טוב?
לצפיה ב-'גן גני שקד בראשון לציון ילדה בת שנתיים'
גן גני שקד בראשון לציון ילדה בת שנתיים
07/10/2018 | 14:08
1
119
גן בראשון לציון לילדה בת שנתיים
<i>מתלבטת בין גני שקד באשלים</i>
<i>לגן השקוף - הבית של מירית </i>
<i>אשמחח להמלצה אמיתית מאמא שראתה/שמעה/אהבה או לא אהבה ולמה </i>

לצפיה ב-'שלחי לי מסר'
שלחי לי מסר
09/10/2018 | 13:01
27
לצפיה ב-'מחפשת מטפלת לתינוק/המלצה למשפחתון ר"ג גבול גבעתיים'
מחפשת מטפלת לתינוק/המלצה למשפחתון ר"ג גבול גבעתיים
06/10/2018 | 22:40
1
55
שלום
אני מחפשת המלצה למשפחתון חם ואוהב עם צוות מסור או לחילןפין מטפלת מסורה ואוהבת עם גישה לתינוקות לבני ליומיים בשבוע.

האם תוכלו לתת לי המלצות?
לצפיה ב-'בן כמה הוא?'
בן כמה הוא?
09/10/2018 | 03:12
11
לצפיה ב-'המשחק מה במשבצת'
המשחק מה במשבצת
03/10/2018 | 11:15
4
193
לא הצלחנו לפענח את כל המשחקונים בו
האם למישהו יש חוברת הוראות או סרטי הדרכה?
תודה מראש
לצפיה ב-'לנו יש את המשחק+החוברת'
לנו יש את המשחק+החוברת
05/10/2018 | 19:18
1
113
בחוברת 36 עמודים.
אם אצלם לך ואשלח,תפוז יקרוס.
מוכנה לקחת לעבודה,לצלם לך ולשלוח בכל דרך שתרצי או,במידה ויש לך רעיון אחר איך לקבל את המידע,אשמח לעזור.
שבת שלום
לצפיה ב-'תודה רבה רו תם - עוברת לפרטי'
תודה רבה רו תם - עוברת לפרטי
09/10/2018 | 10:51
26
לצפיה ב-'"האמיתית" : בבקשה , הסבר לחיות במשבצת,,,'
"האמיתית" : בבקשה , הסבר לחיות במשבצת,,,
12/10/2018 | 17:05
1
86
לצפיה ב-'היי, תודה הכוונה למשחק אחר'
היי, תודה הכוונה למשחק אחר
14/10/2018 | 14:30
19
לצפיה ב-'שאלון המיועד להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים'
שאלון המיועד להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים
04/10/2018 | 20:49
58
הורים יקרים !!זקוקה לעזרתכם לצורך עבודת המחקר שלי בתואר, אשמח אם תוכלו לענות על שאלון, השאלון היינו אנונימי ומיועד לצרכיי מחקר בלבד.

פרטים נוספים ניתן לקבל בשאלון עצמו. תודה מראש

השאלון :

לצפיה ב-'מנח שינה לתינוקת מצוננת '
מנח שינה לתינוקת מצוננת
21/09/2018 | 08:58
2
121
האם יש איזשהי תנוחה עדיפה להשכיב תינוקת מצוננת עם ליחה ונזלת מבין השתיים: על הבטן? גב?
(1. לרוב אני מניחה על הצד, 2. על הבטן = כשאני לידה משגיחה)

תודה
לצפיה ב-'עדיף על הצד עם מזרון מוגבה'
עדיף על הצד עם מזרון מוגבה
22/09/2018 | 18:23
1
80
אבל יש לשים לב שגם מהצד יכולים להתגלגל לבטן...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
26/09/2018 | 13:26
16
לצפיה ב-'הבנים שלי מגיעים ראשונים לגן '
הבנים שלי מגיעים ראשונים לגן
16/09/2018 | 13:36
3
352
בגלל שהעבודה שלי רחוקה יחסית מהבית, אני מגיעה לעבודה די מאוחר בימים שאני שמה את  הבנים בגני העירייה. לכן אנחנו מגיעים הכי מוקדם שאפשר, ב- 7:30.
הבעיה היא ששאר הילדים לא מגיעים מוקדם.
מה שאומר שאני נכנסת למתחם, הסייעות רואות שנכנסתי ונאלצות להפסיק את שיחת בוקר שלהן כדי לקבל את הבנים שלי.
היום לדוגמה, הייתה לי הרגשה ממש לא נעימה. ברור שזאת העבודה שלהן, ואני לא הקדמתי. ובכל זאת...
אחת אמרה לי (בחיוך אומנם) שהן נוהגות לשבת בבוקר ביחד ולדבר. השנייה סתם קמה באיטיות ולא נראתה מרוצה.
מקווה שאחרי החגים יהיו עוד ילדים שיגיעו מוקדם, אבל מה אם לא? לנסות לאחר ב- 10 דקות, למרות שזה בעייתי (עושה הבדל בין להגיע עד 8:30 ללהגיע אחרי).
או שזה מה יש - אלה שעות העבודה של הגן ולא משנה מה דעתן של הסייעות?
לילדים זה לא משנה - אחד נפרד בקלות והשני עושה בעיות - אבל זה קורה גם כשמגיעים באיחור של חצי שעה.
לצפיה ב-'הייתי חצי מתנצלת (רק בשביל להיות נחמדה)'
הייתי חצי מתנצלת (רק בשביל להיות נחמדה)
16/09/2018 | 14:39
282
ואומרת להן שהבוס שלך כועס אם את מאחרת .

לצפיה ב-'אין לך מה להתנצל'
אין לך מה להתנצל
19/09/2018 | 21:53
231
והילדים בפירוש יכולים לקחת משחק (אותו מצב. לפני 27 שנים. אני) ולשבת עם עצמם ולאפשר לסייעות זמן "להתניע".
לצפיה ב-'סליחה..אבל הסייעות ממש חצופות'
סליחה..אבל הסייעות ממש חצופות
27/09/2018 | 21:37
187
אין לך שום סיבה להתנצל ,
הן צריכות לקבל את הילדים בצורה נעימה וכמובן גם אותך מרגע פתיחת הגו,
כולנו ממהרים בבוקר ואני ממש מבינה את החשיבות בלצאת בשעה המוקדמת ביותר שניתן - אין ברירה...גם כך במרבית המשרות צריך לאלתר על מנת להספיק לעמוד בזמנים לקחת/להחזיר את הילדים,
אם הן רוצות לדבר הן מוזמנו  להקדים ולקשקש עד שעת תחילת הגן,
ממש מרתיח שילד או הורה מקבלים קבלת פנים צוננת בגלל עצלנות של צוות הגן.
לצפיה ב-'קלינאית תקשורת'
קלינאית תקשורת
15/09/2018 | 11:00
1
230
היי
בן שנתיים וחודשיים תיכף, מתחילה איתו סדרת טיפולים אצל קלינאית אחרי החגים.
 אשמח לשמוע חוו"ד מכאלו שעברו את זה עם ילדיהם.. איך הלך? האם נותנים ש.ב. לתרגול בבית?
מה עושים אם הילד לא ישתף פעולה?זה החשש הכי גדול שלי
 מה בכלל עושים איתם בגיל הזה?
לצפיה ב-'אני הייתי'
אני הייתי
16/09/2018 | 13:29
190
היא בעיקר שיחקה איתו תוך כדי שהיא עושה איתו תרגילים שונים בהתאם לצורך הטיפולי. כן קיבלתי הנחיה מה לעשות בבית מבחינת התרגול.
כשהילד לא שיתף פעולה, היא פשוט ניסתה משחק אחר.
הבן שלי מאד נהנה בפגישות האלה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים
עברתם עקירה שן?
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה