לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2036420,364 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
21/04/2019 | 11:40
125
store4family
אתר קניות חכמות למשפחה לילדים ותינוקות, כל המוצרים הכי נחשקים, להיטים, איכותיים וזולים באתר קנייה חכמה למשפחה
לצפיה ב-'מדריך חינמי אין כסף - איך להיות אבא'
מדריך חינמי אין כסף - איך להיות אבא
16/04/2019 | 18:39
69
מדריך לגבר ההולך להיות אבא

נבנה ונכתב מאירועים שקרו לי אישית
שאלות ותשובות לאירועים משמעותיים

מה מוטל עליך בתור אבא לעתיד? מה אתה צריך להכיר? מה בעצם התפקיד שלך?

לצפיה ב-'אימהות יקרות- אשמח לעזרתכן '
אימהות יקרות- אשמח לעזרתכן
01/04/2019 | 12:57
148
אימהות יקרות,
מצ"ב קישור לשאלון קצר המיועד לאימהות. אשמח מאד אם תוכלו לעזור לי בסיום המחקר ולענות עליו. מי מכן שתרצה לקבל תוצאות המחקר, מוזמנת לפנות אליי בפרטים הרשומים בקישור.
תודה מראש :)

לצפיה ב-'אולי יהיה לכם רעיון'
אולי יהיה לכם רעיון
24/03/2019 | 17:41
1
168
אני רוצה לחגוג יום הולדת בסגנון תחנות בגינה לבן 4

חשבתי על תחנות יצירה, בועות סבון וספורט היתולי
מהיכן ניתן לשכור ציוד לספורט היתולי? או שיש דברים שאפשר להכין לבד?

אשמח לרעיונות...
לצפיה ב-'המון רעיונות הפעלה ליום הולדת ראי כאן:'
המון רעיונות הפעלה ליום הולדת ראי כאן:
14/05/2019 | 08:21
17
לצפיה ב-'בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים'
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים
21/03/2019 | 19:24
53
היי
 אני עורכת מחקר שבוחן יעילות של הדרכת הורים, במסגרת תיזה בתואר שני בעבודה סוציאלית. ואני ממש רוצה לסיים אותו!
אם אתם הורים שנמצאים בשלב כלשהו של הדרכה, או שעברתם בעבר, מאוד אעריך את זה אם תענו על השאלונים. 
זה ממש ממש יעזור לי להתקדם, תודה תודה תודה!!!
אגב השאלון אנונימי כמובן ולוקח רק כמה דקות למלא אותו.https://goo.gl/forms/eg9OHdskjeihWAOI2
לצפיה ב-'רק לא עצמלה בכסף שלכם מקבלים גרותאה'
רק לא עצמלה בכסף שלכם מקבלים גרותאה
06/03/2019 | 16:58
149
אומרים לכם 5 שנות אחריות ?!!!  בשנה ההשנייה הכל כבר מתפורר . ושצריך אותם לתיקון מבקשים 25% ממחיר המוצר על תיקון . בטענה שזה לא נכלל באחריות .
תמונה שווה אלף מילים זה מה שתקבלו אחרי שנתיים .
לצפיה ב-'קלנאי תקשורת'
קלנאי תקשורת
03/03/2019 | 16:01
3
204
שלום לכן.

עשו תצפית על הבן שלי במעון ע"י קלנאי תקשורת מתוכנית מעג"ן של משרד התמ"ת עוד לפני שהיה בן שלוש, ואמרו לנו שהוא לא מדבר טוב כמצופה .מתי שולחים ילד לקלנאי תיקשורת.
לצפיה ב-'יכולה לספר'
יכולה לספר
04/03/2019 | 07:22
150
שאצל חברה, הילדה לא דיברה.בדקו אזניים ושמיעה .היא עברה ניתוח כפתורים ומשהו בשקדים בגיל שנתיים ומאז היא אצל קלינאית תקשורת בשביל שתדבר בהתאם לבני גילה.

לצפיה ב-'היי פיקוס'
היי פיקוס
05/03/2019 | 10:11
1
137
לא להאמין שהבן שלך כבר כמעט בן שלוש!
הייתי מבררת עם רופא הילדים (שסביר שממילא נדרשת הפנייה שלו) ובמקביל בודקת אפשרות לתאם תור לאבחון דרך קופת החולים וכמובן אלו הפניות/ המלצות/ טפסים יש להביא לאבחון. קחי בחשבון שלרוב אין תורים קרובים לאבחונים.
לצפיה ב-'האמת'
האמת
05/03/2019 | 15:29
126
האמת שהוא שלוש וחודשים בערך, וכן סיפרנו אותו....  יש לי תור למחר לרופאת משפחה כדי לקבל הפניה להתפתחות הילד שממילא לוקח זמן לקבוע תור....... ואני מכירה את המכון ולצערי לא היה לי כל כך הצלחה שם עם הבן הגדול..... אבל אסור להשוות בן ילדים ולא בן אחים....
לצפיה ב-'בת 4 '
בת 4
16/02/2019 | 13:00
6
389
שחום בתי בת 4 ו חודשיים שנה 2 גן טרום חובה
מאוד פעילה בכיתה אוהבת את המורה והחברות שלה משחקת נהנית שם
עושה הכל לאחרונה המורה 'מלמדת ' אותם את המספרים והם הגיעו עד מספר 5
שמתי לב שהם לא צבעו את המספר למשל בחומרים כמו פלסטינה או טוש , הם כתבו את המספר על ידה שתזכור לא נראה לי שזו השיטה הכי טובה בימים שלנו , בגן של האחיינית שלי הם עשו חרסינה מהמספר והרכיבו את המספר מחומרים כדי שהילד יזכור
אני שאלתי את הגננת אם בתי מכירה את המספרים ובבית התחלנו ללמוד את המספרים מ1 עד 5 לפני חודש הכירה את כולם היום היר קצת מתבלבלת , להניח לה או לא . כי אני רואה שהיא לא מתחברת לזה ואוהבת לעשות דברים אחרים לצייר לצבוע סתם לשחק ...
היא מתפתחת בצורה יפה קןלטת הכל אין לי סיבה לדאוג אך לחץ הסביבה סביבי כה גדול
למשל עוד שנתיים כיתה א היא לא מכירה גם אף אות חוץ מאותיות השם שלה , ונו היא אמורה לדעת עד 30 לא יודעת אם זה נכון חלק אומר שעד 10 מפקחת אומרת עד 30 !!
לפי דעתי אני מעדיפה ללכת בקצב שלה ולא לדחוף אותה הרי היא ץלמד בסוף כף עשתה בכל שלב בשלבי הלמידה שלה ובסוף הצליחה ובגדול לכן לא רוצה מבחינת דימוי עצמי לפגוע בה כי לא הכירה את המספרים . וכן הבאתי משחקים כדי ללמוד אוץם משום מה היא לא מתחברת
היא מכירה 1 . 4 ו 5 מתבלבלת בין 2 ל 3
בדיקת ראייה תקינה ועדכנית
וכן האחיינים יודעים גם אלף בית .... זה כן מלחיץ אותי ביני לבין עצמי אני שואלץ מדוע היא מתבלבלת  ... המורה אומרת לי שהיא מתבלבלת המון בים 1 עד 5 אבל אין טעם בללחוץ
עצות
וטוב שהוצאתי את המלים שלי

לצפיה ב-'העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא '
העצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא
17/02/2019 | 12:43
236
להירגע, וכמה שיותר מהר.
יש גם ילדים שיודעים לקרוא בשתי שפות בגיל 3, אז מה?מה זה קשור לבת שלך?
גם הגדרות הפיקוח בעיני ממש אינן מחייבות אותך כאמא. שהגננת 'תלמד' בגן מה שהיא רוצה, ושהבת שלך תקלוט מה שהיא יכולה. זהו.

הדבר הבעייתי היחיד בכל הסיפור הזה הוא הלחץ שלך שבוודאי מוקרן אל בתך ונותן לה תחושה לא טובה. לכן שימי לב קודם כל אל עצמך ולא אל האחיינים/שאר העולם.

הבת שלי בת החמש מכירה רק את אותיות השם שלה וזה נהדר בעיני. הגדולים שלי עלו לבית הספר כשהם מכירים רק את אותיות השם שלהם והכל בסדר. לא הייתי דואגת כל כך במקומך.
לצפיה ב-'מוכנות לכיתה א'
מוכנות לכיתה א
22/02/2019 | 09:39
1
123
 כמו שאמרת, יש לה עוד שנתיים לכיתה א.  ובשנתיים האלה היא בשלה לקלוט את הנושאים האלה, כמו מספרים ואותיות. עכשיו היא מתחילה, תפרגני לה ואל תדאגי. היא בתחילת הדרך. תעזרי לה להנות ממה שהיא לומדת ויודעת. ואם מפריע לך שהגננת לא משתמשת בחומרים נוספים, תתני לה אותם בעצמך, בבית. אבל במטרה לפרגן ולהנות מכל דבר שהיא יודעת, לא לדאוג ממה שהיא לא יודעת עדיין.
תעזרי לה להנות מהלמידה, ותהני יחד איתה, ותהני ממנה:)

לצפיה ב-'תודות'
תודות
23/02/2019 | 09:19
89
היא בתי בכורה ולפעמים אני מרגישה תקועה בין גננות ואמהות ומפקחות בקשר לשאלה מ היא אמורה לדעת התשובה שאאמץ שתלמד המורה מה שתרצה והבת תקלט מה שהיא רוצה
אנו עושים פעיליות בבית משחקים כדי שתלמד את המספרים מ1עד 5 והיא לפעמים מכירה אותן ולפעמים מתלבטת אני כבר לא לחוצה וכל יום יומיים חוזרים על המשחק העיקר בכיף ובהנאה תודות בנות טוב ששאלתי
לצפיה ב-'תניחי לה'
תניחי לה
25/02/2019 | 19:45
122
בגיל הזה למידה של אותיות ומספרים זה ״בונוס״. כלומר, לא יקרה דבר אם ילד יתחיל גן חובה מבלי לדעת את הקונספטס האלו. אם עובדים עם הילדים, צריך לעשות זאת בצורה חווייתית, כמו שאמרת. חומרים שונים, שירים ומשחקים.
אני לילדים שלי נתתי לשחק עם אפליקציות לימודיות, מהן הם למדו את האותיות והמספרים ממש מהר. לא בטוח שהיום הייתי נוהגת כך, אבל אם זה חשוב לך, גם זו אופציה.
אם את רוצה ״לקדם״ את הבת שלך, הדבר הכי טוב שאת יכולה לעש7ת זה להיות איתה הרבה, לשוחח איתה,  לשחק איתה, ולקרוא יחד איתה ספרים, והרבה. זה יתן לה בסיס חזק להצליח בלימודים בבוא הזמן.
לצפיה ב-'חינוך שונה'
חינוך שונה
08/03/2019 | 10:51
63
הי, אני מגיעה מצד שונה קצת - הקטנה שלי בגן אנטרופוסופי.
בגדול הדגש לגילאים האלה (אצלנו) הוא התפתחות פיזית, דמיון, יצירה, חוסן נפשי. 
ילדים בגילאים כלאה לא צריכים (לדעתי) ללמוד לספור או אותיות.

בקיצור זה רגיל לגמרי, אין מה להשוות.

לצפיה ב-'קיבלת עצות מעולות: גם אני בעד להניח ולתת לילדה את הקצב שלה..'
קיבלת עצות מעולות: גם אני בעד להניח ולתת לילדה את הקצב שלה..
14/05/2019 | 11:22
12
הזכרת לי שהגננת של הבן שלנו כשהיה גיל 4 ,הזמינה אותנו לשיחה, ואמרה שיש צורך באיבחון פרטי לילד,בעקבות תוצאת איבחון כללי התפתחותי לגיל 4-שנעשה בגן .
עניין אותי איך קבעו זאת ,כי ידעתי מי הילד שלי ושהוא תמיד סקרן לגילו ו,חזק בידע בכול הנושאים שהוא אוהב .)
"כך התנהל  אצלינו האיבחון"- השיבה הגננת:
נתנו לילדים בני ה-4 דף ציור וביקשו מהם לצייר סולם,המאבחנים בדקו בציור כיצד כול ילד צייר את פסי השלבים של סולם ,מהשלב התחתון ועד לשלב העליון ,צריכים להגיע בקוים ישרים  לצייר כול שלב בסולם.
לאחר שהם בדקו ,הם ראו שהילד מצייר רק חצאי שלבים ולא סיים את הקו עד הסוף",
אמרתי לה: זה מה שהביא להחלטה להמשך איבחונים לילד,זה בכלל לא נראה לי מקצועי הקשבתי חייכתי ועברתי לסדר היום.
הגננת לא יודעת שהבן שלי לא אוהב לצייר בכלל, אלא מתעניין בדברים אחרים שעניינו אותו, כמו ליצור צורת ואותיות בעת משחק בפלסטלינה ובצק,לבנות ארמונות וגשרים מהחול הרטוב בחוף הים,נהנה ממשחקי הרכבה רכבות טחנות רוח ומנופים והרכבת פאזלים מאזין למוסיקה ולסיפורי-מדע,אבל ציור לא משך אותו בכלל,במקרה הטוב צייר על הקיר בחדרו כשהיה בגיל שנה,וכהתינוק המתוק ראה אותי נכנסת לחדר,מיד ניסה למחוק את הציור שצייר על הקיר,בעזרת חיתול בד שהיה ישן איתו,(
על זה הוא זכה בחיבוק גדול ,כי כבר אז ראיתי שהבין שאין לקשקש על קירות.)

ובגן,כמובן הילד הזה לא ניגש לשום איבחונים,כי לא הזדקק לכך, הרי צייר בגן ללא רצון וחשק ועשה זאת רק בגלל האיבחון.
לאחר שגדל הוא למד בביה"ס,הצטיין בלימודיו והמליצו להעבירו לכיתת מחוננים.
ילד שקורא המון ספרים משתתף בחוגים עם המון תחומי התעניינות ,אך ציור זה לא תחום התעניינותו לא אז ולא  היום,
מצד שני ,מאוד מוכשר ואפילו יודע לתקן את כול השלבים שמתקלקלים בתריסים ,הוא תמיד מצליח בידיו הקטנות להגיע למרווח שבין שלבי -התריסים ולהוציא שלב שנשבר ולהחליפו בשלב חדש.
המצחיק שבכול הסיפור הוא,שלאחרונה יצא לי לפגוש במרפאה את הגננת שלו מאותם ימים ,והיא שאלה על הילד,אמרתי לה שהבביה"ס המליצו להעבירו לכיתת מחוננים,
ואז היא אמרה" "תמיד הרגשתי שהוא ילד עם כריזמה ומעוף, וידעתי שיגדל ויצליח .
(שכחה שרצתה לפני כמה שנים לשלוח אותו לאיבחון ,בגלל הציור שצייר ללא חשק....)

לצפיה ב-'שאלת מפעילה ליום הולדת'
שאלת מפעילה ליום הולדת
13/02/2019 | 12:48
2
189
היי, אני רוצה לארגן לבת שלי יום הולדת לכל הכיתה בבית, בלי מפעיל חיצוני אלא הפעלה הום-מייד.
חשבתי לצורך כך להיעזר בתיכוניסטית שיש לה גם ניסיון בהדרכה (והיא גם הבייביסיטר הקבועה שלנו ), אבל אני לא יודעת כמה כסף להציע לה.
אשמח להצעות/ מחשבות
לצפיה ב-'בהנחה שהיא תעשה את זה בחפץ '
בהנחה שהיא תעשה את זה בחפץ
14/02/2019 | 21:02
1
144
ובשמחה....
היתי מציעה לה על כל שעה שכר כפול משמרטפות משמע-אם כשמרטפית את משלמת לה,נניח,25 ש"ח לשעה-כמפעילה שלמי לה 50 ש"ח לשעה.
הפעלה היא לרוב עד,הכי הרבה,3 שעות.
קחי בחשבון שאני מניחה שהיא תידרש לקניית אביזרים להפעלה או פרודוקטים מסוג זה או אחר מה שגם עולה.
מזל טוב.תהנו
לצפיה ב-'מזל טוב ומוסיפה'
מזל טוב ומוסיפה
18/02/2019 | 10:22
111
יופי של רעיון בעיני לחגוג בצורה צנועה ובלי מפעיל ואווירה שאני מוצאת לפעמים מוגזמת.
קחי בחשבון שאולי היא תידרש לתכנן את הפעילות ואולי להכין או לרכוש עזרים - ואם זה ייעשה שלא כפעילות בזמן השמרטפות שאתם ממילא משלמים עליה - גם על זה ראוי לשלם לה.

לצפיה ב-'יכול מאד לעזור לכם!!'
יכול מאד לעזור לכם!!
14/02/2019 | 13:03
102
https://mall-online.co.il/  - מזמינה אתכם לבקר באתר!!

לצפיה ב-'זקוקה להמלצה בדחיפות'
זקוקה להמלצה בדחיפות
06/02/2019 | 15:00
1
225
שלום לכולם, 
זקוקה להמלצה לרופא אף אוזן גרון מעולה לתינוק בן 3 חודשים, לאור ירידה בשמיעה.. 
רצוי מאזור רחובות, אבל כמובן שניסע לאן שצריך..
אם בהסדר של הכללית עוד יותר טוב, אבל אם פרטי, גם בסדר גמור..

תודה רבה מראש לעונים!
לצפיה ב-'נסי לברר'
נסי לברר
06/02/2019 | 21:22
97
על משה פורת.חושבת שהוא מקבל בראשון,בבנין היובל אבל אולי גם ברחובות.
רק בריאות.
לצפיה ב-'שאלת פעילות ליומולדת'
שאלת פעילות ליומולדת
05/02/2019 | 11:21
2
207
סליחה שלא קשור לגיל, אבל סומכת עליכן שתעזרו.
לבתי יומולדת החודש ואני מתלבטת איך לחגוג לה. כיתה ב'.
אין תקציב למסיבה כיתתית. יש לה מעגל חברים של 5 בנים + 2 בנות שהם בד"כ חוגגים יחד במסיבה קטנה. טוב, לא ממש מסיבה - איזו פעילות בבית או בחוץ. היא לא מסכימה למסיבת בנות.

יש לכן רעיון לפעילות מתאימה לעשות עם 5-6 ילדים שתהיה בסכום סביר ולא בבית? אין לי אפשרות לעשות מסיבה בבית מבחינה לוגיסטית מעדיפה בחוץ. חשבתי על: באולינג / אייג'אמפ / פארק - משהו כזה אבל לא סגורה על עצמי.

כמו כן, איך גורמים לכך שהיא לא תספר לשאר ילדי הכיתה ככה שלא ייעלבו? האם לספר לה ברגע האחרון?

תודה
לצפיה ב-'מנסה....'
מנסה....
05/02/2019 | 18:32
137
1.נסי להתייעץ גם בפורום הורים לילדים ביסודי .
2. הטרמפולינות נקרא לי מעולה!!!הילדים ממש אוהבים את זה.שעת קפיצה והם מאושרים לכן בהחלט הייתי הולכת על זה ולסיום,הייתי קונה לכולם פיצה ושתיה.שיאכלו וילכו הביתה שבעים.אפשר גם שקית יום הולדת לכל אחד.
3. לשתף אותה ושתדבר.איפה הבעיה?אם זו ההחלטה המשפחתית אז זו ההחלטה.
אפשר לשתף אותה שזה התקציב ולכן עושים רק לחברים הקרובים ולא מסיבה כיתתית וזה לא סוד שאסור לספר לשאר ילדי הכיתה.סמכי עליה שהיא תדע לענות אם תשאל בעניין ילדים שלא הוזמנו ואני מניחה שאם היא תיטיב להבין העניין היא גם לא תדבר על זה עם חברים שלא מוזמנים.
מזל טוב
לצפיה ב-'לגבי שאר ילדי הכיתה'
לגבי שאר ילדי הכיתה
18/02/2019 | 10:31
69
קחי בחשבון שלא תהיה לך שליטה על מי יידע ומי לא. גם אם הבת שלך לא תספר - ייתכן שאחד המוזמנים יספר לחבר אחר בדיעבד, או אחד ההורים יגיד משהו להורה אחר, וייתכן שזה יעורר עניין.
כותבת לך לא כדי להתריס חלילה, אלא מנסיוני בכיתות של ילדי, שם החגיגות החלקיות התגלו (לא זוכרת האם לפני או אחרי) ונוצר הרבה רעש סביב החלטות של הורים להזמין חצי כיתה או להזמין רק חלק מילדי הכיתה השניה (לא אחד-שניים, אלא הרוב מלבד בודדים). בעקבות כך קראה הנהלת בית הספר בבקשה שלא לחגוג סלקטיבית, אלא כל הכיתה / בנות / בנים.

לצפיה ב-'סליחה על השאלה הלא ממש קשורה אך צריכה עזרה'
סליחה על השאלה הלא ממש קשורה אך צריכה עזרה
02/02/2019 | 08:21
3
360
אני עובדת עם אנשים עם צרכים מיוחדים
במקום עבודתי יש סיכון לאלימות, אלימו שכבר חוויתי רפעמיים השבוע
ואני בהריון שבוע 24.
רוצה לפנות לרופא תעסוקתי.
האם למישהי עברה משהו דומה?

לצפיה ב-'לא עברתי משהו דומה'
לא עברתי משהו דומה
02/02/2019 | 13:19
2
163
אבל בהחלט מבינה למה את מתכוונת.
חושבת שבמקרה שלך,משמע הריון מתקדם,תוכלי לבקש שמירת הריון כבר מעכשיו,מרופא הנשים שאצלו את במעקב הריון.
רופא תעסוקתי,לא בטוחה שייתן מענה ומניחה שגם לוקח זמן להגיע אליו.
אם ייתן אולי לא שמירה אבל יבקש עבורך סוג של עבודה משרדית,במידה ויש במקום העבודה.
העבודה היא פרנסתנו ובמקום שאת עובדת זו גם מצווה גדולה אבל,ההריון שלך,כעת,הוא האישיו.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני ככ מקווה שאת צודקת'
אני ככ מקווה שאת צודקת
02/02/2019 | 14:19
1
133
אבל הבנתי שאם הסיבה היא לא רפואית הרופא שלי לא יכול לתת
הוא מפנה לתעסוקתי
לצפיה ב-'גם אני מקווה עבורך'
גם אני מקווה עבורך
02/02/2019 | 17:50
128
הסבירי לרופא הנשים את העניין.אני מניחה שאם ירצה יוכל "לייצר" לך מניע רפואי.
אם ותדרשי לרופא תעסוקתי הסבירי את דחיפות העניין,אולי יאותו לקבוע לך תור מעכשיו לעכשיו.
שבוע טוב
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
22/01/2019 | 15:20
171
אני רוצה להזמין אתכם לאתר שלי - https://mall-online.co.il/

לצפיה ב-'שתי שאלות לגבי רישום לגן מועצה'
שתי שאלות לגבי רישום לגן מועצה
20/01/2019 | 11:20
3
203
1. שנה שעברה היה מקום ונכנסנו לגן מועצה שלא באזור הרישום שלנו. הוא אמור להישאר עוד שנה בגן הזה. יכולים להוציא אותו ולשבץ בגן של אזור הרישום שלנו כדי לפנות מקום לילדים שהגן הזה כן באזור שלהם? או שברגע שנכנס לא יכולים לעשות כלום?
2. יליד אוגוסט, כיום בן 3.5 נמצא בגן עם ילדים בני גילו וכמה שגדולים ממנו. נמשך לגדולים כנראה כי גם בבית יש לו אח קצת יותר גדול ממנו. מלא ילדים בגן נראים ממש תינוקות, עם מוצץ וכד' ולא מעניינים אותו. כן יש לו חברים בני גילו והוא משחק איתם יפה בגן משחקים. בשנה הבאה ייכנסו ילדים קטנים בשנה, יהיו בערך חצי מהגן, אולי קצת פחות. 
חמותי הציעה לי להעביר אותו לגן חובה כדי שיישאר שנתיים. קוגניטיבית ופיזית אין שום בעיה, אבל רגשית הוא לגמרי לא בשל. אני מעדיפה להשאיר אותו בגן שלו, בתקווה שהקטנים יתבגרו קצת. וגם כי הילדים הגדולים יצליחו בלי בעיה "לעבוד עליו". מה דעתכן? 
לצפיה ב-'זה תלוי בעיריה'
זה תלוי בעיריה
20/01/2019 | 15:02
2
114
לכל עיריה יש שיטת שיבוץ שלה.
בדרך כלל השיבוץ הוא גיאוגרפי .
שנה שעברה הצלחת לבקש מהם בקשה מיוחדת כי הגן שמחוץ לאיזור הרישום שלך היה פנוי והם הסכימו.
זה לא בטוח שהשנה הם יעשו אותו דבר.
אם הגן הנוכחי מתמלא בילדים חדשים מאיזור הרישום שלו, ייתכן והשנה לא יאשרו לך שיבוץ מיוחד מחוץ לאיזור הרישום.
תצטרכי לרשום את זה בהרשמה עצמה וגם להגיש שוב בקשה מיוחדת.

לגבי העברה לגן חובה - אני הייתי משאירה אותו עוד שנה בגן עם הקטנים.
אמרת שהוא לא בשל רגשית, גם סיפרת שהיו לו התקלויות עם ילדים גדולים ממנו.
בגן חובה יהיו בעיקר ילדים גדולים ממנו ואפילו בני 6 שנשארו שנה נוספת בגן חובה.
אם יישאר בגן הנוכחי, הוא יהיה הבוגר, שכבר נמצא שנה שנייה בגן ונחשב "מהגדולים" וזה בדרך כלל עושה להם רק טוב.
לצפיה ב-'אז בעצם מתעלמים שהוא היה בגן הזה שנה? '
אז בעצם מתעלמים שהוא היה בגן הזה שנה?
20/01/2019 | 16:39
1
37
לצפיה ב-'שוב - זה תלוי בעיריה ובשיטות שלה'
שוב - זה תלוי בעיריה ובשיטות שלה
22/01/2019 | 10:20
81
אצלנו באתר הרשמה יש מקום לרשום מה הגן הקודם שהילד היה בו, אבל שורה מתחת גם כתוב שהעיריה לא מתחייבת להתחשב בזה.
בפועל - אין לי מושג מה יכול לקרות.

לצפיה ב-'המלצה על גן עיריה בראשון לציון'
המלצה על גן עיריה בראשון לציון
21/01/2019 | 08:55
46
מה הגן הכי ממולץ מהרשימה 
ברוש
בטעם ממתק
בחייק הטבע
שבעת המינים
אור 
לצפיה ב-'בייביסיטינג לכמה ימים'
בייביסיטינג לכמה ימים
18/01/2019 | 14:16
1
168

הי,
אנו יוצאים מהארץ לכמה ימים והקטנטונת תישאר עם מטפלת לכמה ימים, ברובם יש גן אך זה נופל גם על סופש.כמה נהוג לשלם למטפלת?
תודה 

לצפיה ב-'טסתי לפני שנתיים ליוון'
טסתי לפני שנתיים ליוון
25/01/2019 | 13:46
135
את הקטנה השארנו עם מטפלת (בת 1.5). שילמנו ליום רגיל (גן ביום) -  500 שח, יום בלי גן 700 ש"ח..

לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם אחרי שיחה עם גננת'
אשמח לעזרתכם אחרי שיחה עם גננת
16/01/2019 | 07:13
7
370
כמו שרשמתי כאן בעבר, הבן שלי מספר מדי פעם שאחד הילדים בגן מציק לו. לפני שבוע חזר עם שריטות. דיברתי עם הגננת, ישר אמרה שהבן שלי התחיל. וזאת אשמתו, כי הוא רוצה לשחק עם הילד הזה והילד לא רוצה ותמיד זה נגמר בבלגן. עד עכשיו זה הגיוני כי הבן שלי באמת די עקשן ודעתן. איפה הבעיה?
היא דרשה שאומר לו להתרחק מהילד הזה ולשחק עם ילדים אחרים. כשניסיתי לומר שכמובן שאגיד לו, אבל הוא עדיין קטן ולא בטוח שמסוגל להבין ולהתרחק וכד', היא ממש לעגה לי. היא הזכירה לי שבתחילת השנה קראתי לו "תינוק" - אגב, באותן הנסיבות: היה לו קשה בהתחלה ורצה ללכת לגן של אחיו הגדול. ושוב דרשה שאדבר איתו כדי שלא ייגש אליו.
לטענתה, אני אשמה בהתנהגות שלו כי אני רואה בו תינוק. אני לא מסכימה איתה - הוא באמת הבן הקטן שלי, אבל לדעתי אני כן מתייחסת אליו בהתאם לגילו.
ועכשיו השאלות:
1. האם היא צודקת? סביר שילד בן 3 יבין דברים כאלה? ושהיחס שלי מפריע לו להתבגר? 
2. הוא צפוי בשנה הבאה להישאר באותו הגן. אחיו היה בו והייתי מאד מרוצה. ובכלל, הגננת נחשבת לאחת הטובות בישוב. וגם אין לי שום פתרון אחר. מצד שני, הגיוני להשאיר אותו בגן הזה? 
לצפיה ב-'אם לא תנסי לא תדעי'
אם לא תנסי לא תדעי
16/01/2019 | 09:58
1
160
דברי איתו ותראי אם יש שינוי לטובה.
לצפיה ב-'בזמנו דיברתי איתו'
בזמנו דיברתי איתו
16/01/2019 | 10:56
147
הרגשתי שלא הבין / הסכים. המצב השתפר מעצמו כי התרגל לגן.
השאלה היא האם יש מצב שאני מעכבת אותו? כי לי זה נשמע הזוי. 
לצפיה ב-'אם הוא מסוגל לספר שמישהו מציק לו,'
אם הוא מסוגל לספר שמישהו מציק לו,
16/01/2019 | 11:49
128
אז הוא מסוגל להבין "אז אל תשחק איתו".

לא נשמע שזה גן אידיאלי עבורו. אבל אני לא יודעת מה האפשרויות שלכם. זה גן שכבר יש לו בו תדמית של ילד מפונק ואלים שעושה מה שהוא רוצה כי אמא שלו מתייחסת אליו כאל תינוק.
לצפיה ב-''אשמה בהתנהגות' נשמעת האשמה קשה, אבל ברור'
'אשמה בהתנהגות' נשמעת האשמה קשה, אבל ברור
16/01/2019 | 12:35
149
שהיחס שלך לילדים משפיע על עיצוב האופי שלהם. וברור שאת אמא שונה לכל ילד, חושפת אליו צדדים קצת שונים שלך כאדם ומעניקה לו תשומת לב מסוג אחר מאשר לאחיו. זה הדבר הכי טבעי בעולם. 
אם *את* מרגישה צורך לשנות את ההתנהגות שלך ביחס אליו - זה כבר בינך ובינך, בטח לא כי לגננת נדמה שהיא יודעת משהו שאת לא. את האמא שלו. 

מבחינתי אחותי היא אמא מאד צמודה, הרבה הרבה יותר ממני, וגם יש לך ילד אחד (בן 5) ולי כמה ילדים. אני לא הייתי יכולה (ורוצה) להיות אמא כמוה, וגם ההפך נכון. אולי סגנון האמהות של הגננת שונה משלך וזה מפריע לה ולכן היא מעירה לך. 

לגבי לדבר עם ילדים - אני מאמינה שילדים מבינים אותנו, ושכדאי לדבר איתם בכל גיל. גם כשהייתי נפרדת מהבת שלי בגן (בצרחות) כשהיתה בת 15 חודש, הייתי מסבירה לה שאמא הולכת ואמא תמיד חוזרת. 

לגבי הגן - נשמע שהוא יישאר בגן הזה בכל מקרה, אז כן - הגיוני להשאיר אותו בגן הזה. 
לצפיה ב-'וואו מצב מורכב...'
וואו מצב מורכב...
16/01/2019 | 19:32
137
אנחנו מעצבים את הילדים, זה ברור. זה מצב נתון שכל ילד מתנהג בהתאם לאיך שגדל. עם זאת ילדים שובבים ולא יודעים בגיל כזה לקרוא מפה סוציאלית. חשוב להסביר לו את המצב אבל לקחת את זה לנקודה של "את אחראית לשנות את ההתנהגות שלו" זה מוגזם. גיל 3 הוא גיל מוקדם מדי להבין דבר כזה.
בעיני זו אחריות של הגננת בדיוק כמו שלך - להיות רגישה למתרחש ובמידת הצורך לשנות את הסיטואציה. לא הייתי נכנסת ראש בראש עם הגננת וכמובן הייתי נשארת בגן. נראה כי זה מצב שיחלוף. קונפליקטים בין ילדים זה דבר טבעי, חשוב במידה מסוימת לחשוף אותם לזה.

לצפיה ב-'בלי קשר לגגנת - '
בלי קשר לגגנת -
17/01/2019 | 19:27
1
137
הילד שלך חוטף מכות ברמה זו או אחרת מילד אחר,
הכי הגיוני להגיד לבן שלך להתרחק ממנו .
אם זה יעבוד או לא זה משהו אחר ,אבל אין לך מה להפסיד .
לצפיה ב-'כמובן שדיברתי'
כמובן שדיברתי
20/01/2019 | 11:12
116
גם בלי להאמין שזה יעזור. אבל רק ליתר הביטחון, אולי כן יעזור אפילו חלקית. 
לצפיה ב-'שלום לכולם :)'
שלום לכולם :)
15/01/2019 | 16:19
117
הצטרפתי לקבוצת וואטסאפ שקוראים לה "הורים ושיתופים"...יש מישהו שגם בקבוצה הזאת?
לצפיה ב-'שאלת משפחתון \ תיאום ציפיות'
שאלת משפחתון \ תיאום ציפיות
11/01/2019 | 00:08
8
224
היי להורים הטריים,

לנו תינוקת כבת חצי שנה. לאחרונה איננו מרוצים מכמה עניינים במשפחתון שהיא הולכת אליו, ובפרט מהעניין הבא:

שנינו, בעלי ואני, מתחילים לעבוד יחסית מאוחר, כך שישנם ימים שבהם אנו מביאים אותה לגן יחסית מאוחר, בסביבות 9:00 / 9:30 בבוקר. 

הגננת במשפחתון (שלו שעות סטנדרטיות שאינן מתואמות עם שעות העבודה שלנו, לדאבוני הרב..) אינה מרוצה מהעובדה הזו. היא כבר ביקשה כמה פעמים שנביא אותה כשנרצה, אבל שנעיר אותה ונשים אותה לישון שנת בוקר בטרם היא מגיעה (?!).

דרישה זו אינה סבירה בעיני - הילדה עדיין מתעוררת לאכול בלילה, וקשה לנו לקום מוקדם בבוקר בנוסף ולשים אותה לישון שוב וכו׳ - או לחילופין, לקום מוקדם ולהביא אותה למשפחתון כשהוא נפתח.

ממש לאחרונה נודע לנו, שבימים שבהם היא מגיעה מאוחר, מונעת ממנה הגננת את שנת הבוקר ומחזיקה אותה ערה (!!) עד שנת הצהריים שלהם ב- 13:00
- ומדובר בתינוקת שעדיין קשה לה להחזיק מעמד ערה יותר משלוש שעות, נניח.

זאת ועוד - היא עושה זאת על מנת שתוכל לצאת להפסקת צהריים בזמן..

אז, יוצא שבימים כאלה הילדה מעבירה את הבוקר עצבנית, והגננת מאשימה בזה אותנו.

ובכן, עצם הגילוי מרגיז אותנו ואנו שוקלים להחליף משפחתון בשל כך. 

שאלותי הן:

1. האם דרישת המטפלת מאיתנו סבירה?
2. האם הגיוני להחזיק את הילדה ערה (וסובלת)?
3. האם בכל גן היו נוהגים באופן דומה? או שהתנהגותה אינה סבירה וכדאי לנו להחליף גן?
4. אנחנו קצת מתוסכלים מהעובדה שמדובר בנותנת שירות שאנו משלמים לה כסף רב,
והיא עובדת בשעות לא נוחות לנו (כרוב הגנים לצערי), לא חדלה לבוא אלינו בטענות, וכעת גם מתגלה כמי שרק הפסקת הצהריים חשובה לה באמת...

מאחר וזהו גן ראשון, קשה לנו להשוות לרמת השירות שמקובל שנקבל ממנה.

דעתכם?

תודה רבה.
לצפיה ב-'בעצם שואלת גם...'
בעצם שואלת גם...
11/01/2019 | 00:36
5
161
עד איזו שעה מקובל להביא תינוקות בבוקר בגנים אחרים?

בני פחות משנה...

תודה.
לצפיה ב-'לפי מה שאת מספרת, זה נשמע משפחתון נורמטיבי לחלוטין...'
לפי מה שאת מספרת, זה נשמע משפחתון נורמטיבי לחלוטין...
12/01/2019 | 00:25
4
173
בכל גן/משפחתון יש סדר יום קבוע ולאט לאט כל התינוקות מתרגלים לסדר היום הזה שהוא די נכון ומותאם לתינוקות בני גילם. ככל הנראה בשעה 9 וחצי קבוצת הגיל של ביתך כבר אחרי ארוחת בוקר ואחרי שנת בוקר והתינוקות מתחילים את פעילות הבוקר (חצר, משחקים על השטיח, חוג מוסיקה וכדומה). ביתך מגיעה מאוחר ומייד הולכת לישון וכך מפסידה את פעילות הבוקר (כבר חבל) ואז גם אינה עייפה בזמן שכל התינוקות נרדמים לשנת צהריים ונשארת יחידה ואז כנראה גם מתעוררת מאוחר בצהריים ומפסידה את שגרת אחרי הצהריים של הגן. הגננת מנסה כן להכניס את הילדה לשגרה ע"י דילוג על שנת הבוקר שלה. וכן, גם על מנת לאפשר לעצמה הפסקה רגועה (אחרי 5-6 שעות בטיפול במס' תינוקות, בהחלט מגיעה לה הפסקה נורמלית. את היית מרגישה אותו דבר. טיפול בתינוקות היא עבודה מאוד פיזית, תובענית ואינטנסיבית. זכותה לקבל את ההפסקה שלה.) 
את מצפה מהגננת לוותר על ההפסקה שלה, כאשר את בעצמך אינך מוכנה לעשות מאמץ ולשים את הילדה בשעה שבה מתחיל הגן את סדר היום שלו. ומצד שני גם אינך מוכנה להביא את הילדה לאחר שנת בוקר כדי שתהיה מתואמת עם שאר קבוצת הגיל שלה. אז מה הגננת אמורה לעשות...?
לדעתי אם קריטי לך שעות הגן, אז אני חושבת שאולי עדיף למצוא מטפלת פרטית שתוכל לעבוד בשעות הנוחות לכם (להתחיל מאוחר ולסיים מאוחר למשל).
ולסיום, לשאלתך השנייה - מקובל להביא את הילדים עד 8 וחצי לגן (לכל המאוחר). גם בגנים פרטיים וגם בגני עירייה.

לצפיה ב-'כבר מצאנו פיתרון, תודה..'
כבר מצאנו פיתרון, תודה..
12/01/2019 | 01:02
3
173
אני לא מבינה למה ישראלים תמיד חושבים שזה הגיוני, גם לשלם וגם להידפק.

היא נותנת שירות מח****.

וכמו שענו לי בפורום השני: גם אם אנחנו מגיעים מאוחר לעיתים (כי גם לנו חשוב לישון, שוב - כי הכוחות שלנו לא פחות חשובים ואנחנו משלמים, אנחנו הלקוח) - לגרום לילדה לא לישון זה לא נורמטיבי - זה סבל.

הפתרון הוא גן (משפחתון הוא לא מסגרת סבירה, כשמתגלה שכל המסגרת נשענת הלכה למעשה על סדר היום ועל הגחמות של אדם אחד!), והוא הרבה יותר מקצועי.

שום נזק לא יגרם לה אם היא תשים את הילדה לישון חצי שעה או שעה. היא עדיין תישן גם צהריים

ֿ(כמו שאמרו לי היום בבוקר, כשראינו גן יותר מקצועי, שהיא, בע״ה, תלך אליו ברגע שיתאפשר).

יום טוב.
לצפיה ב-'הסגנון שלך לגמרי עומד באותו קנה המידה של הציפיות שלך'
הסגנון שלך לגמרי עומד באותו קנה המידה של הציפיות שלך
25/02/2019 | 19:56
2
50
את משלמת כדי לקבל שירות שהגננת מספקת, ולא כדי שהיא תעשה עבורך התאמה אישית.
הישראלים תמיד חושבים שאם הם משלמים על שירות, נותן השירות הוא העבד שלהם.
מקווה שבינתיים את מועילה לקום מוקדם כדי לא לפגוע בבת הקטנטנה שלך שזקוקה לשינה. שום נזק לא יגרם לך אם תקומי מוקדם יותר.
ובפורום שני ענו לך בדיוק כמו שפה, שככה נהוג.
לצפיה ב-'אני אפילו לא קוראת את התגובה שלך. יודעת שהיא תהיה חצופה..'
אני אפילו לא קוראת את התגובה שלך. יודעת שהיא תהיה חצופה..
25/02/2019 | 20:09
1
49
כמו שכתבתי לך במקום הקודם שכתבת בו:

"
נכנסתי רק כדי להגיד לך את זה.

עוד מהכותרת של התגובה, שקיבלתי למייל, כבר ידעתי איזה סוג אדם את:

אישה כלומניקית שלא עושה דבר בחייה מלבד לטפל בילדיה, ושופטת אחרים.

כמה ישראלי מצידך. הולך יד ביד עם הכתבות שאני רואה מדי יום על שיעור הילודה האסטרונומי בישראל....

מי את שתשפטי אותי.

חוצפנית, לי יש עוד ה ר ב ה חיים מלבד הילדה, והילדה לא שינתה אותי ואני שמחה על כך.

גועל נפש של תגובה.

בפעם הבאה שאת שופטת, מציעה לך להסתכל על עצמך תחילה.
"

------------

ועכשיו כשקראתי: מותק, שנינו משכילים יותר ממך, כנראה, ולכן עובדים בהייטק.

וואללה, שם, לא נהוג לקום כה מוקדם בבוקר.

לא אסובב את חיי לפי מה שנח לגננת, או לאיזו מגיבה אלמונית.

וחוצמזה, כצפוי ממך, את חוצפנית.
לצפיה ב-'עושה רושם'
עושה רושם
26/02/2019 | 02:56
44
שהמחסור בשעות השינה שאת גורמת לביתך הן הדבר הכי פעוט שאת עלולה לגרום לה... את מפגינה שילוב נדיר של אגואיזם אדיר, חוסר מודעות עצמית, גאוותנות, והכל מתובל בערסיות ואלימות מילולית (רק?). 
חינוך לתפארת הילדה שלך תקבל. תענוג. 
ובכל זאת, כי מדובר בתינוקת מסכנה:
את כותבת "לא אסובב את חיי לפי מה שנח לגננת, או לאיזו מגיבה אלמונית."
את אמורה לסובב את חייך על פי הצרכים של התינוקת הקטנטנה שלך. את עושה לה עוול ונלחמת מלחמות מטופשות על גבה. תתביישי לך. 
לצפיה ב-'בהתחלה כשרגילים לסדר יום גמיש של בית '
בהתחלה כשרגילים לסדר יום גמיש של בית
12/01/2019 | 20:20
146
זאת נראית דרישה מוגזמת...
אבל למעשה זוהי דרישה הגיונית למדיי .
בגנים יש סדר יום יחסית קבוע  (למרות שעם תינוקות ממש קטנים
כן ישנה גמישות מסויימת) אבל ככל שהם מעט גדלים כל התינוקות
מסתדרים מצויין עם סדר יום קבוע ....
בעיקרון אין בעיה שתביאי אותה בתשע אם באמת היא זקוקה רק לשנת צהריים
למרות שיכולה להבין את הגננת ...אולי מתכננת בדיוק לצאת לטיול קצר ואז
לא יודעת מתי תגיעי וכו ...
לצפיה ב-'גם בגן יש סדר יום קבוע'
גם בגן יש סדר יום קבוע
15/01/2019 | 09:22
129
וממש אין אפשרות להשכיב ילד אחד לישון כשכל הגן בפעילות. בסופו של דבר בכל המסגרות של הקטנטנים מאחדים את השינה של כולם לזמן קבוע. ואם בתך תגיע בלי שישנה שנת בוקר היא תהיה עייפה עד שתלך לישון צהריים.
לי בגיל הרבה יותר מבוגר (שנתיים וחצי בערך) היתה ציפיה שבגן לא יאפשרו לבתי לישון (היתה נשארת ערה עד עשר בלילה) וזו לא היתה דרישה שהגננות יכלו לעמוד בה. הן היו זקוקות להפסקה שלהן. הילדה היתה נשפכת מעייפות. וסדר היום פשוט לא אפשר תשומת לב אישית מהסוג הזה. אני - כמוך - כעסתי (כלקוחה משלמת....) וסתם בזבזתי על זה את האנרגיה שלי. עדיף להבין שכך הדברים מתנהלים.
בהצלחה בגן החדש!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה