לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1858818,588 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'טיפול בתינוק'
טיפול בתינוק
21/08/2017 | 12:22
55
שלום לכולם. 
שמי גלי ביטון , אני תושבת הוד השרון 
בת 40 נשואה + 3
ילד בן 15
ילדה בת 6
תינוק בן 4 חודשים 
אני גננת לגיל הרך .
ילדתי לפני 4 חודשים את נועם הילד השלישי במספר ואני מחפשת תינוק/תינוקת לטפל בביתי ביחד עם בני.
החל מספטמבר אוקטובר. 
תודה והמשך חופשה מהנה .
גלי ביטון.

לצפיה ב-'מחשבות'
מחשבות
20/08/2017 | 10:40
1
147
אתמול הלכתי שוב לגן של הקטנה ושל הגדולה שהוא טרום טרום חובה
השנייה בת 5 חודשים והבכורה בת שנתיים ו 8 חודשים
וסוף סוף אני משוכנעת לגמרי בבחירה שלי מאוד מרוצה מהצוות מהיחס המקום שמשדר חום
ואחרי התלבטויות רבות שנמשכו חודשים אני יכולה להגיד שאני משוכנעת בבחירה שלי.

רק נשאר עניין הפרידה עצמו מהגן .. שאני כמובן צריכה לעבוד על עצמי בנקודה זו .. קשה לי להיפרד מהבכורה .. נפרדתי ממנה פעם ראשונה מסיבות קשות עברתי ניתוח ונשארתי בבית חולים למשך 5 חודשים היא הייתה בת חודשיים וחצי .. רגלי נשברה וכשחזרתי לא יכולתי להסתדר איתה לבד.. וזה לקח עוד 3 חודשים עד שהלכתי בלי הליכון כמובן שלקח שמה עד שחזרתי לגמרי לעצמי.. הילדה מקסימה גם היא כנראה התגברה על "העבר" שלנן.. ותןדה לאל שזה מאחוריי .אני מעלה את הנודה הזו כי אני חןשבת שזו הסיבה מאוד לי קשה להפרד  ממנה..
יכול להיות כשאני אראה שהיא מרוה בבגן זה יהיה יותר קל אך בכל בבקרים לא נהיה ביחד וכשאשאיר אותה ואצטרך ללכת לעבודה אני ארגיש את הפרידה..

בכל זאת אני זו שצריכה לעבוד על עצמי לא רוצה שהיא תרגיש את חוסר בבטחון הזה שלוקה בי לפעמים ואני צריגה להיות חזקה כדי שגם היא תהיה כמוני חזקה.. לי אין בעיה להשאיר את הקטנה כי הכל זרם באופן טבעי ברוך השם הבעיה עם הבכורה..
אנו מאז חודש4 בבית ביחד וספטמבר מתקרב... כי ילדתי ןהשארתי את הבכורה בבית ביחד איתנו כי רבתי עם הגננות של השנה שעברה והיו המון דברים שפשוט לא רציתי שהיא תשאר שם..
אני מעלה את המחשבות שלי זה עוזר לראות אותן כתובות .. ופשוט היא צריכה מסגרת .. ילדים צשחקים לצאת מהבית ומהשגרה ..
יום טוב ובהצלחה לכולם..
לצפיה ב-'איזה מקסימה את! '
איזה מקסימה את!
20/08/2017 | 11:30
73
זה באמת כואב רגשית להיפרד מהילדה, גם אם זה לכמה שעות ואני לא חושבת שאת צריכה להעסיק עצמך ב-למה זה קשה לי? או - 'מה הסיבה?'. ככה זה וזאת מי שאת וזה לא אומר שאת לא בסדר או שאת לא משחררת כמו שאולי תשמעי שאומרים. את נפלאה בדיוק איך שאת ועם הקושי שלך ועם הרגישות שלך !
ה"עבודה" על עצמך תעשה באופן טבעי עם הזמן , היא הרי תלך לגן באופן יומיומי, ובכל פעם את אולי תבכי קצת עם עצמך אחרי או לפני והימים יביאו איתם את ההסתגלות של שתיכן.
מתוך הקושי יצמחו החוזקה והבטחון.
מחזיקה לכן אצבעות להסתגלות מיטיבה ומצמיחה!
תחזרי לעדכן !

לצפיה ב-'יועצת גמילה מומלצת מחיתולים?'
יועצת גמילה מומלצת מחיתולים?
20/08/2017 | 10:22
1
62
ספרו תוך כמה זמן זה עזר? עלות? וכו'.

תודה
לצפיה ב-'את מחפשת מישהי שתלווה אותך בתהליך?'
את מחפשת מישהי שתלווה אותך בתהליך?
20/08/2017 | 10:29
64
או שכבר ניסית לגמול מחיתול ולא הצליח?
מה הגיל של הילד/ה?
לצפיה ב-' המלצות סרטים ביתיים לילדים '
המלצות סרטים ביתיים לילדים
19/08/2017 | 20:05
42
האם יש המלצות על סרטים יפים ומיוחדים מומלצים לילדים, שאפשר להראות לילדים בלב שקט (בלי אלימות וכאלה) או אפילו לראות יחד איתם כזמן איכות משותף? למשל, אני אוהבת תוכניות טלויזיה וסרטים לפעוטות שהם עדינים , לא רועשים, שהתמונות יהיו רגועות ולא מהירות ושהסיפור עצמו לא יהיה מפחיד (כולל הדמויות) או עצוב מאוד. אז בהתחלה כיכבו אצלינו סדרות כמו בלי סודות ופרפר נחמד (נסענו עד לפתח תקווה לרכוש את הקלטות המקוריות..),  אח"כ הגיעו סרטים מלאים כמו כל סרטי פו הדוב, שהם מקסימים!!! פשוט תענוג לשבת יחד ולצפות בהם. יש גם את 'דוב דוב והירח', וגם 'סיפור של צבע' שהם באותו סגנון.  מה אצלכם הולך? על מה אתם ממליצים?  

לצפיה ב-'אשמח להמלצה לרופא נשים מומלץ, מכבי'
אשמח להמלצה לרופא נשים מומלץ, מכבי
16/08/2017 | 21:50
1
94
הי
חדשה באזור. עברנו קופה לא מזמן.
אני מחפשת רופא נשים מומלץ/ת באזור השרון..
אזור נתניה / כפ''ס/רעננה אפשרי

תודה רבה
שסק
לצפיה ב-'שלחתי לך המלצות בפרטי'
שלחתי לך המלצות בפרטי
18/08/2017 | 15:48
13
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 16:04
8

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'מתנה לסייעת בגן'
מתנה לסייעת בגן
13/08/2017 | 08:30
5
220
אנחנו מסיימים השבוע את הגן אחרי קצת מעל שנתיים.
הסיום לא נעשה ברוח טובה ובאופן כללי היתה שנה לא מוצלחת מבחינת צוות והתנהלות.
עם זאת, יש סייעת אחת שבאמת עזרה ונתנה לדרדס שלנו תשומת לב מיוחדת. חשבנו לקנות רק לה מתנה אישית מאיתנו. האם מקובל? אם כן- האם כלי לבית סביב ה50-60 ש"ח זה סביר או שיותר מדי?
לצפיה ב-'בד"כ קונים לכל הצוות, אבל אם אתם מעוניינים רק לה'
בד"כ קונים לכל הצוות, אבל אם אתם מעוניינים רק לה
13/08/2017 | 13:56
2
196
הייתי מביאה משהו קטן במעטפה ולא משהו גדול ובומבסטי שיגרום לה להרגיש לא נעים שהאחרות לא קיבלו. הייתי מביאה שובר לארוחת בוקר או גיפט כארד.
לצפיה ב-'תודה. זה שיקול שלא חשבתי עליו'
תודה. זה שיקול שלא חשבתי עליו
13/08/2017 | 14:34
164
שאר הצוות מורכב מסייעות שמתחלפות בין הקבוצות בגן במהלך היום והגננת (שכבר סיימה כי אנחנו בשלב הקייטנה).
לנו לא היה איכפת להעליב את יתר הסייעות שהן פחות קבועות בעיננו אבל לא חשבתי על זה מזווית שלה.
לצפיה ב-'גם אני חושבת כך, והייתי מביאה משהו כזה'
גם אני חושבת כך, והייתי מביאה משהו כזה
14/08/2017 | 12:16
35
לצפיה ב-'60 זה לא יותר מידי, ואם מדובר במתנת סיום אחרי שנתיים פלוס'
60 זה לא יותר מידי, ואם מדובר במתנת סיום אחרי שנתיים פלוס
13/08/2017 | 19:13
1
147
הייית אפילו מעלה את זה ל 100-120 (במיוחד שזאת רק מתנה אחת, אז אין את העניין של להכפיל במס' הצוות)
לצפיה ב-'תודה. עם הסייעת הזו אנחנו רק שנה אחת'
תודה. עם הסייעת הזו אנחנו רק שנה אחת
13/08/2017 | 20:31
36
לצפיה ב-'יש גנים ב- 01/09?'
יש גנים ב- 01/09?
10/08/2017 | 10:15
10
223
אמרי לי שאין בית ספר כי לא מתחילים את שנת הלימודים ביום שישי משום מה.
מה לגבי הגנים?
הבן שלי עולה לגן ערייה, שמחתי שאוכל להיות איתו בלי למהר לעבודה.
לצפיה ב-'אצלנו (הרצליה) הבנתי שיש'
אצלנו (הרצליה) הבנתי שיש
10/08/2017 | 12:40
150
לא ברור לי למה שלא יהיה בי"ס אבל הרבה דברים לא ברורים לי כשמדובר במערכת החינוך......
לצפיה ב-'לדעתי בישובים בהם לא לומדים '
לדעתי בישובים בהם לא לומדים
10/08/2017 | 12:51
5
171
ביום שישי מן הסתם לא מתחילים ב 01/09
אצלנו יש גנים וגם בתי"ס כרגיל
לצפיה ב-'אצלינו לומדים בשישי ביסודי'
אצלינו לומדים בשישי ביסודי
10/08/2017 | 14:11
4
168
והודיעו שלא לומדים.
חמותי הייתה מורה והיא טוענת שאף פעם לא התחילו שנת לימודים ביום שישי.
גם אני לא מבינה מה הבעיה.
איפה נראה לכם מבררים? במועצה?
יהיה מפגש הכירות עם הגננת אבל רק יומיים לפני, הייתי רוצה לדעת מראש.
לצפיה ב-'מוזר מאד '
מוזר מאד
10/08/2017 | 15:12
120
חייבת לציין שלא העליתי על דעתי וגם שלא שמעתי על כך מעולם
לצפיה ב-' צריך לשאול תלמידי יסודי ב 2006'
צריך לשאול תלמידי יסודי ב 2006
10/08/2017 | 15:16
2
131
בדקתי ו 01/09 נפל ביום שישי
אצלי הגדול היה בן שנה
לצפיה ב-'אצלי הגן הפרטי גם מתיישר לפי משרד החינוך'
אצלי הגן הפרטי גם מתיישר לפי משרד החינוך
10/08/2017 | 15:41
1
127
בסוף גם הם ייקחו חופש
לצפיה ב-'הסתכלי בקישור'
הסתכלי בקישור
10/08/2017 | 21:13
99
כתוב שמתחילים ביום שישי

לצפיה ב-'משרד החינוך מתחיל ב 1 לספטמבר'
משרד החינוך מתחיל ב 1 לספטמבר
11/08/2017 | 10:23
2
160
בלי תלות ליום שזה יוצא.
הייתי בודקת את זה שוב
לצפיה ב-'אבל את מי שואלים?'
אבל את מי שואלים?
12/08/2017 | 18:50
1
105
מועצה מקומית? מוקד כלשהו של משרד החינוך?
לצפיה ב-'נסי במועצה כי שם נראה שיש בעיה'
נסי במועצה כי שם נראה שיש בעיה
13/08/2017 | 08:22
101
ואת יכולה גם להפנות אותם לאתר משרד החינוך בו מצויינים ימי הלימודים
לצפיה ב-'מעבר דירה וחששות'
מעבר דירה וחששות
08/08/2017 | 15:16
15
485
חוששת! לא ישנה בלילות!
אני יותר מדי פרפקציוניסטית...
אני שבוע וחצי לפני מעבר דירה לאזור חדש, דירה חדשה, בניין חדש... גן חדש... רק המטפלת תישאר אותה מטפלת, וזה יהיה נסיעה לא פשוטה פעמיים ביום, כי החלטתי שאני לא מסוגלת להכניס גם את הקטנציק למסגרת חדשה.
עכשיו אני בסיום שיפוץ הדירה ופתאום מתנסה בהתקפי חרדה וממש נדודי שינה. הדבר העיקרי זה איך אני אצליח להיות עם שניים בבית 3 שבועות עד ספטמבר, כאשר הגדולה לא רוצה ללכת לקייטנה, והקטן מסיים היום (עוד שעה!!! אהההה) עם המטפלת.
ברקע הוריי בחו"ל
הורי בעלי לא נותנים יותר משעה שעתיים בשבוע וגם זה קשה כי גרים רחוק ולא הכי ניידים.

אז עזרה בתשלום? איך, מה, כמה, למה, אין לי ניסיון טוב עם זה... היתה ילדה אחת מהבניין שהיתה באה לעזור והיתה כזו לא יוזמת, רק משחקת לא עוזרת בארוחה לא מקלחת.
קיבלתי שמות של כמה בנות שיכולות אולי לעזור ואיכשהו חוששת לנסות...

בעיה נוספת שאני בקושי מבשלת בשנים האחרונות ועכשיו יש לי את הקטן בן שנה שכבר אוכל ואין לי כל כך רפרטואר בישולי.
מישהי אולי הזמינה אוכל מ-יאמי מתישהו???...
לצפיה ב-'אני חושבת שלגבי עזרה -'
אני חושבת שלגבי עזרה -
08/08/2017 | 17:32
9
278
אם את רוצה עזרה גם עם מקלחות וארוחות , את צריכה לחפש מישהי שאיננה ילדה. אלא בחורה צעירה , אמא או אישה מבוגרת, כשאת מסבירה לה בדיוק את הצרכים שלך לפני שאת מחליטה אם להעסיק אותה.
זה יכול לתת לך מענה גם לנושא האוכל, למצוא מישהי בתשלום שגם מבשלת. יש הרבה סבתות בעלות ניסיון שמחפשות בדיוק עבודה כזו.
אולי תבדקי עם השכנים החדשים במקום אליו את עוברת אם מישהו מכיר או יודע.
וגם עד שתמצאי מישהי, מאוד יכול להקל אם תעשי לעצמך איזשהו סדר יום שמתאים ונוח לך ולילדים, רשימת פעילויות שאפשר לעשות בחוץ ובבית , חברים שאפשר להיפגש איתם וכו'.  

לגבי התקפי החרדה, מניסיוני האישי והמקצועי ממליצה מאוד מאוד מאוד (!!) על פרחי באך. טבעי, זמין בכל בית מרקחת ועושה עבודה מעולה בכל מה שקשור לפחדים וחרדות.

וחוץ מכל אלו - תזכרי שזה זמני לתקופה קצרה

לצפיה ב-'קשה!'
קשה!
08/08/2017 | 22:07
8
314
בסולם של התערערות המצב הנפשי מעבר דירה מדורג מיד אחרי אובדן ילד, כך שהתקפי החרדה שלך בהחלט טבעיים ביחס לשינוי גדול כל כך, וכמובן כשמוסיפים למשוואה אישיות פרפקציוניסטית אז טיפה יותר קשה... ועם זה תנצחי!

לגבי אוגוסט - 3 שבועות, מתוכם שבוע וחצי בדירה הנוכחית, המוכרת והרגילה, ושבוע וחצי בדירה החדשה.
הילדים שלך קטנים, טיול לפארק / סיבוב בקניון / מפגש עם חברים - בהחלט יכולים למלא בוקר או אחה"צ, והמחצית השניה של היום בבית. זה עד המעבר. מניחה שבימי המעבר בעלך יהיה איתך ויהיה קל יותר.

בישולים - זה ממש לא הזמן לשלוף סירים ומחבתות! טייק אווי לגדולים, טעימות/בישולים פשוטים לקטן, טוסט חביתה ועגבניה זו א.ערב וגם אם התזונה לא מיטבית מדי יום בכל ארוחה וארוחה - זה טבען של תקופות מעבר ואת בעיצומה של תקופה שכזו.

לגבי החרדות - אין ברירה, מעבר דירה, ועיר, ומסגרת הוא מורכב. תנשמי עמוק. בסך הכל המעבר הוא לטובה. עשרים הימים האלה יחלפו. ואת ומשפחתך תזכו לאיכות חיים אחרת.
לצפיה ב-'איפה אפשר...'
איפה אפשר...
09/08/2017 | 11:44
216
למצוא את ה"סולם" הזה עליו כתבת?חוויתי אובדן (לידהשקטה) וממש לא מוצאת דמיון/קירבה מנטלית בין אובדן למעבר דירה.אשמח לקרוא על העניין.

לצפיה ב-'איך אפשר להשוות אובדן ילד למעבר דירה??'
איך אפשר להשוות אובדן ילד למעבר דירה??
09/08/2017 | 13:03
1
213
אין לי מושג על איזה סולם את מדברת אבל השוורה מקוממת שלא נאמר הזויה.
מעבר הוא מעבר, יש בו חלק של פרידה מהמוכר וחלק לא קל של חוסר וודאות והסתגלות.
אבל מכאן ועד השוואה לאבדן ילד??
איך אפשר להשוות?? מה הקשר בין הדברים?
אבדן ילד הוא טראומה איומה שמרסקת לרסיסים ולא מתגברים עליה. אף פעם.

מדובר על מעבר דירה ....קצת פורפורציות!
לצפיה ב-'ברור שזה לא בר השוואה אבל'
ברור שזה לא בר השוואה אבל
09/08/2017 | 14:54
185
גם אני נתקלתי פעם בלימודים שלי בסולם המוזר הזה, מדובר בטריגרים למצב חרדה. אף אחד לא אומר שלעבור דירה זה כמו לאבד ילד. אבל סטטיסטית כנראה שאנשים יפנו לטיפול או יקלעו למשבר נפשי, בטוח לא באותו עומק או משך. מן הסתם הרבה יותר אנשים עוברים דירה מאשר מאבדים ילד (תודה לאל) כי אנשים עוברים המון פעמים דירות בחייהם, ולכן מעבר דירה טיפס כל כך גבוה בסולם כגורם סטרס. וכן, יש לזה פוטנציאל מערער כנראה. בכל מקרה היא רק ציינה שיש סולם כזה לגורמי סטרס, לא המציאה אותו. אגב גם נישואים נמצאים איפשהוא די גבוה, כי זה שינוי משמעותי בחיים, גם אם (אמור להיות) חיובי. באותו קורס הפסיכולוגית שחשפה אותנו לסולם אמרה שחשוב לדעת איזה דברים גורמים לסטרס כי זה היה בהכשרה להוראה, אז שאם ילד מגיב אחרת מהרגיל ומגלה סימנים שהוא לא כתמול שלשום, שניקח בחשבון גם מצבים טריוויאלים כביכול כמו מעבר דירה כיכולים לערער. 
לצפיה ב-'אני מכירה את הסולם הזה'
אני מכירה את הסולם הזה
09/08/2017 | 17:09
1
221
יש סטרס שקשור למעבר דירה, לגירושין, לאובדן, לטיפולי פוריות ועוד דברים.
(כמי שעברתי טיפולים אני יכולה לומר שחקרו ומצאו שסטרס של טיפולי פוריות עולה על הסטרס של טיפולים נגד מחלות לא עלינו... כי הרי כל טיפול שלא מצליח הוא סוג של אובדן וגמני עברתי 2 הפלות)
אני מאוד שמחה שענית לי, אריות, אני מרגישה שאת מבינה במה מדובר.
עכשיו יש לי בייביסיטר חדשה ולכן התפניתי לכתוב...
תודה על העניין עם הבישולים על הטיפים, אכן מחר הזמנתי לילדה חבר ואני מקווה שזה יעביר לה ככה חלק מהזמן.
היום בזמן שאני הייתי בהתפתחות הילד, חמי היה עם הבת, זה היה מאוד טוב.
עדיין אני חווה את הסטרס בעוצמה רבה משחשבתי! לא ידעתי שלקראת המעבר יהיה לי מין משבר כזה.
אז אני שמחה שזה מקובל בספרות המחקרית.
קבעתי למחר שיחה עם מטפלת כדי לבדוק מה איתי כי אני לא מרגישה כמו עצמי... מקווה שהיא תהיה טובה, קיבלתי עליה המלצה רק היום. עצם העובדה שמחר אני עומדת לקבל איזשהי עזרה, מרגישה כבר יותר טוב.
לצפיה ב-'אני שמחה שהבנת את כוונתי ושיכולתי לעזור'
אני שמחה שהבנת את כוונתי ושיכולתי לעזור
09/08/2017 | 21:53
158
וגם שמחה שכבר מחר תזכי לעזרה. מעבר כרוך בהרבה חרדות, מתח ולחץ. אני מעולם לא עברתי עם המשפחה (עוד שנה) אבל בטוחה שזה מורכב מאד.
בשנה שעברה בספטמבר הכנסתי 3 ילדים למסגרות חדשות. לא היה פשוט, כי התסכול והעומס של השינוי נפרקו והוכלו בסופו של דבר בבית.
בהצלחה!
(וכמובן, אנחנו פה)
לצפיה ב-'הולמס וריי - סולם ההסתגלות מחדש'
הולמס וריי - סולם ההסתגלות מחדש
09/08/2017 | 21:13
2
192
לא זוכרת בבירור אבל לא זכור שמעבר דירה דורג במקום גבוה... אבל אכן עברו אי אילו שנים מאז הלימודים
לצפיה ב-'אתמול מצאתי וקראתי'
אתמול מצאתי וקראתי
10/08/2017 | 12:43
1
176
אכן מעבר דירה מדורג משהו כמו 25 כאשר אובדן בן זוג זה רמת לחץ 100. כלומר מעבר דירה זה בערך גורם לרבע לחץ מאובדן.
לצפיה ב-'מעבר דירה'
מעבר דירה
11/08/2017 | 09:50
120
יכול בהחלט להיות מלווה בחששות,חרדה.אין לי עצות טובות לתת לך משום שלא הייתי במקום הזה.אבל,מבקשת לחדד (כי במקום ההוא הייתי) שאובדן בת/בן זוג איננו אובדן היריון ולכן האיזכור שלו לא נכון בהקשר של השרשור הזה וכן,מקומם.
מאחלת לך שהמעבר יהיה קל,מחוייך ותתמקמי מהר וטוב,עם משפחתך,בביתכם החדש והנעים.
שבת שלווה ומבורכת.
לצפיה ב-'וודאי שזה לא אותו הדבר'
וודאי שזה לא אותו הדבר
09/08/2017 | 15:01
201
אישית חייתי ב-6 דירות ואיבדתי 2 הריונות ובוודאי שאובדן אינו שקול למעבר דירה. אבל הוא בהחלט מערער את תחושת הסדר והיציבות, וטבעי שהוא מעורר חרדה רבה.
אעלה קישור בהמשך (כבר עברו אי אלו שנים מאז הלימודים...)
לצפיה ב-'מעבר דירה עם ילדים אכן מכביד, אבל יש דרכים להתארגן מראש'
מעבר דירה עם ילדים אכן מכביד, אבל יש דרכים להתארגן מראש
10/08/2017 | 00:21
3
200
אם יש לך אפשרות כלכלית, הייתי הולכת על כל עזרה בתשלום: הזמנת משלוח דרך האינטרנט, קניית אוכל מוכן, אולי אפילו אריזה לקראת מעבר הדירה (בהנחה שלא ארזתם עדין ושאת מסוגלת לשחרר). את הרחבת הרפרטואר הבישולי תוכלי לנסות אחרי שתתרגלו לבית החדש ולגן החדש. גם העצה של אורים כהורים מצוינת - לחפש מישהי מבוגרת ומנוסה, כמובן אחת שיוזמת. במקביל אם יש לכם אפשרות כלכלית (ומפתח לדירה החדשה) כדי לשכור שירותיה של מנקה ולנקות מראש הכל כולל ארונות, חלונות וכולי - מה טוב.
מעבר דירה עם ילדים מורכב ומערער, אבל אפשרי, בייחוד אם מתכוננים מראש. עברתי בגלגולים שונים עם תינוק, עם ילד ובהריון מתקדם, עם שניים, וגם עם שלושה.
מנסיוני הרב במעבר דירה עם ילדים - רצוי לדאוג לארגן את החדרים לקראת התארגנות שגרת הערב והיום הבא מראש, כדי לא למצוא עצמכם פותחים חמישים ארגזים כדי למצוא תחתונים לילדה או שמיכת קיץ לתינוק. מנסיוני רצוי גם להגיע למקום עם הילדים מראש כמה שיותר פעמים - זה מפחית מהחששות.
רחצה ושירותים - לארגן בחדר הרחצה מגבות נקיות, מברשות שיניים, סבונים, קרמים, ניר טואלט, מגבונים לחים, חיתולים וכל מה שאתם צריכים כדי לתפקד (ואפילו כדי להרגיש נעים ולא מוזנחים אחרי היום המורכב שצפוי לכם). גם סמרטוטים וחומרי ניקוי, מטאטא ומגב.
בחדרים - לארגן סט מצעים לכל מיטה, אפילו אחד נוסף להחלפה, בגדים ליום-יומיים לכל בני המשפחה. אם יש בדירה ארונות הייתי נוסעת עם הילדים מראש ומסדרת מדף לכל אחד מבני המשפחה בכל ארון וככה גם מרגילה אותם לבית. גם זה סוג של סידור לחופש ;)
מטבח - אם יש אפשרות (למרות החופש והאריזות) ממליצה לערוך מראש קניה של מה שלא מחייב מקרר (מזון יבש, שמנים ותבלינים) ולהביא ישירות למזווה בבית החדש. אפילו להעביר מעט כלים, בייחוד עבור הילדים.
בקיצור (למרות שהארכתי) - כל מה שאפשר לעשות מראש כדי להקל על החיים שלכם ולהמשיך איזושהי שגרה גם בימים הלא פשוטים של המעבר והסידור. שיעבור עליכם בשלום, שההתאקלמות של הילדה (והתינוק) תהיה קלה - ושתתאוששו מהר כך שתוכלי להתפנות להרחבת הרפרטואר או סתם להנות עם הילדים ברוגע.

לצפיה ב-'הלו"ז שלנו - לגבי סידור הבית מראש'
הלו"ז שלנו - לגבי סידור הבית מראש
10/08/2017 | 12:42
2
190
הי כבשי, עצות זהב!
אני לא יכולה כרגע להעביר לדירה כלום כי היא עוד לא נוקתה והשיפוץ אמור להסתיים רק מחר.
המעבר הוא ביום ראשון 20 לחודש.
הניקיון שאני רוצה להזמין - חברת ניקיון שתעשה לי גם ארונות, אני מקווה - יהיה בימים שני ושלישי. בימים האלה גם יתקינו סורגים, רשתות. יהיה "שמח"...
אולי הניקיון יתמשך גם עד רביעי. והדברה.
ואז אחרי ההדברה יהיה צריך לשטוף את הבית ביום חמישי כי התינוק שלי זוחל ואי אפשר עם הדברה. ואני חייבת הדברה כי יש במטבח שם קצת נמלים ולא עשו שם הדברה כמה שנים.
יוצא שיישארו לי ימים שישי ושבת בלבד כדי לנסוע לשם ולסדר מדף בגדים, מזווה התחלתי, ומגבות וסבונים. זה מספיק זמן???
חשבתי לארוז שתי מזוודות ולבוא לבית ביום המעבר עם המזוודות, כמו בחופשה.

לצפיה ב-'לבוא עם מזוודות זה רעיון מצוין'
לבוא עם מזוודות זה רעיון מצוין
10/08/2017 | 19:45
149
אנחנו עשינו את זה במעבר האחרון שלנו. ארזנו לעצמנו מזוודה ועוד תיק גדול לילדה, כאילו יוצאים לסופ"ש ארוך, כולל כלי רחצה, בגדים ועוד כל מני דברים שצריך לילדים (ספרים, מנורת לילה) ושאר דברים שניתן לנייד בקלות ושיתרמו לתחושת הביתיות. 
לצפיה ב-'נשמע מצוין'
נשמע מצוין
11/08/2017 | 19:00
124
את נשמעת מאוד מאורגנת, מה שסביר שיקל עליך במעבר - למרות שתמיד מעבר הוא חוויה מורכבת, בייחוד כשצריך לדאוג במקביל גם לילדים קטנים.
כיון שלוח הזמנים צפוף יחסית (כמעט תמיד וכמעט בכל מעבר) - גם מזוודות הן פתרון מצוין. העיקר שהבגדים יהיו במקום שתדעו לגשת אליו. וביום חמישי במקביל לשטיפה, את יכולה להביא כמה תיקים / שקיות מהסופרפארם וכולי, וכמה מגבות (ומצעים ואפילו כריות), כדי לארגן את חדר הרחצה והשירותים. אם יתאפשר בשישישבת להעביר ולסדר מדפים - מעולה. אם לא - גם מזוודות סבבה. האם יש צעצועים שחייבים להיות נגישים? אם יש חפצי מעבר כאלה, ממליצה להעביר באוטו שלכם.
המון הצלחה!
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ספרות ילדים ונוער '
מחכים לכם בפורום ספרות ילדים ונוער
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 14:52
23
 "אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו"
ספרים הם מרגשים ויוצרים תחושה של נוסטלגיה,
מכילים עולם ומלואו, במיוחד אלו התמימים שנועדו לפיצפונים.
הצטרפו עכשיו לפורום הקסום ספרות ילדים ונוער 
לצפיה ב-'סוגיית החטיפים'
סוגיית החטיפים
06/08/2017 | 23:50
17
364
יש לי תחושה שאמהות שיוצאות אצליינו לגן משחקים עם הילדים, יוצאות להאכיל אותם חטיפים. 5 דק אחרי שמתישבות, מוצאיות מהתיק שקיות חטיפים. ואז כמובן כל הילדים רוצים וגם אמהות אחרות שולפות חטיף.
יש אמא אחת שבמשך כל הזמן שהיא בחוץ עם ילדיה( יש לה3) לא מפסיקה עם חטיפים, פירות, שוקולדים, קינדרים. ילדים שלה לועסים כל הזמן. פשוט הזוי....
כמובן שגם הילדים שלי רוצים. לא בגלל הרעב....
פעם איזה אמא שאלה אותי למה אנחנו לא מביאים חטיפים......
יש לי תאומים בני שנתים ו3. יש לציין שהם גם אוכלים חטיפים מדי פעם. גם בימי הולדת אני מסכימה.
זה פשוט הורס לילדים את התאבון ואז הם לא רעבים לארוחת צהריים אם אנחנו יוצאים בבוקר. או לארוחת ערב עם אנחנו בחוץ בערב.

אשמח לשמוע דעתכם בנושא

לצפיה ב-'מוכר מאוד'
מוכר מאוד
07/08/2017 | 07:23
215
אני אמא לתאומים וגם אצלנו עניין החטיפים הוא לא אישיו.יש לנו במבה (שבדר"כ לוקחים רק כשיוצאים לגינה) ובייגלה שאוכלים מתי שרוצים.יש לי חברה ששתי הבנות שלה מכורות לחטיפים מכל הסוגים והמינים.כשאנחנו יחד הילדים שלי יקבלו מה שאני מציעה כמו פרי,פתיבר,קרקר,קורנפלקס,במבה ושלה ילעסו תפוציפס,אפרופו ושו"ת.האמת הם מעולם לא ביקשו חטיף לא ממני ולא מאחרים ואני תמיד מציעה חלופה.לאותן אמהות בגינה הייתי אומרת "הילדים שלי לא אוכלים חטיפים" ובזה סוגרת עניין.ולילדים שלך נסי להסביר שחטיפים עמוסים במלח וסוכר ולא בריא לאכול אותם על בסיס יום יומי.אני חושבתשבית שאין בו חטיפים והילדים לאחשופים אליהם בשיגרה לא יצרכו אותם גם בחוץ וגם אם יראו אצל אחרים,יטעמו טעם שאינם רגילים אליו ואולי יוותרו.

לצפיה ב-'מתמצתת את מסקנותיי'
מתמצתת את מסקנותיי
07/08/2017 | 08:37
223
אם אני מבינה נכון, הם רואים את החגיגות בגינה ורוצים גם? ילדים שרוצים משהו שיש לאחרים - זה ענין מוכר. מטפלים בזה כל החיים, לאט ובהתמדה, בתיאום ציפיות וגבולות.
מבאס או לא, אין לי שום שליטה על מה שאחרים עושים.
לפחות במשפחה שלנו, שהייה בחוץ אכן 'פותחת את התאבון'. לכן כן השתדלתי לקחת אוכל לגינה.
הדבר האחרון ואולי הכי חשוב - בגילאים צעירים לא הרשיתי לילדים שלי לקחת שום דבר ומאף אחד בלי אישורי. גם לא מחברים שלהם או מאנשים שהם מכירים.
אם הבאנו לגינה משהו והם רצו לחלוק, לימדתי לשאול קודם את האמא אם זה בסדר.

לצפיה ב-'דעתי בנושא'
דעתי בנושא
07/08/2017 | 08:38
220
אני חושבת שבמקרה כזה אני הייתי עושה חושבים עם עצמי מה עמדתי האישית בעניין על מנת להציב לעצמי גבולות - מה אני מסכימה ומה לא, מתי כן ומתי לא וכו', אל מול הילדים. אני יודעת מניסיון שמצבים כאלו יכולים ליצור הרבה מאוד שאיבת אנרגיה אם אני עצמי לא בטוחה בעצמי ו"מתנדנדת" בדעותיי, זה היה לוקח אותי לרצות לנסות ולשנות את האמהות (חסר סיכוי) או פשוט לתסכול מתמשך שבטח היה יוצא גם על הילד .
בנוסף, הייתי מכינה מראש וקובעת מה אפשרי לאכול כשנמצאים בגינה ומה לא. ופה אני מאוד בעד גמישות כך שבהחלט קורה שיום אחד אני אומרת - הפעם אפשרי X, ובפעם אחרת אני לא מסכימה. אבל זה גם תלוי מאוד בילד ולכן נדרשת הקשבה פנימית איזו גמישות מתאימה (או פחות מתאימה) לכל ילד.
וכן, אם הנושא ממש חשוב לי ולא הייתי מוצאת אף פתרון, הייתי מחפשת גינה אחרת.

לצפיה ב-'אני מאכילה בגן המשחקים'
אני מאכילה בגן המשחקים
07/08/2017 | 10:38
233
הילדים שלי רעבים יותר בחוץ, אז כשאנחנו הולכים לגן שעשועים בערב אני כבר מביאה ארוחת פיקניק וממש מאכילה אותם. 
בגילאים הצעירים הייתי משתגעת מהורים שמחלקים חטיפים לילדים בלי לשאול רשות (ואם הילד אלרגי? מה לגבי סכנת חנק?) ואישית הייתי מבררת אם מותר לכבד, אבל אי אפשר לחנך אף אחד אחר, סתם הוצאת אנרגיה לחינם. 

לצפיה ב-'מוכר מאוד, פה בארה"ב זה קצת נרגע ורואה יותר פירות או אוכל'
מוכר מאוד, פה בארה"ב זה קצת נרגע ורואה יותר פירות או אוכל
07/08/2017 | 13:49
206
רגיל שנותנים לילדים בפארק.
אני בדיעה של "חיה ותן לחיות"- כן זה מבאס לילדים שלנו שאולי ירצו גם אבל כל משפחה ומה שנהוג אצלה.

אני בעד להסביר לילדים שלפעמים אוכלים חטיפים ולפעמים לא וככה זה מה שנהוג אצלכם במשפחה. אם ממש מפריע להם ואתם מרגישים שזה מנדה אותם משאר הילדים-אולי תעשו מנהג של פעם בשבוע חטיף/ארטיק כשהולכים לגן השעשועים ואז הם לא ירגישו "מקופחים".
לצפיה ב-'הם ממש לא מקופחים'
הם ממש לא מקופחים
07/08/2017 | 14:36
148
תודה על התגובות.
אני אנסה להסביר לילדים. הם קצת קטנים עדיין כדי להבין שאני לא מסכימה. ננסה.

אנחנו יוצאים בבוקר ב9 אחרי ארוחת בוקר טובה. אני מאוד מקפידה שיגמרו ארוחה ולא ישארו רעבים.
בערב אנחנו יוצאים ב18 וזה לפני ארוחת ערב. אז אולי הם קצת יותר רעבים.
אני גם לוקחת במבה איתי רק בגלל ההורים האלו.  

ממש מעצבן, אבל אתן צודקות, אי אפשר להשנות אחרים.

לצפיה ב-'הייתי מפרידה בין אוכל לחטיפים'
הייתי מפרידה בין אוכל לחטיפים
07/08/2017 | 17:28
6
326
את כותבת באותה שורה חטיפים, פירות, שוקולדים, קינדרים... אבל זה לא מקשה אחת.
כמו שכתבו לך, לפעמים השהייה בחוץ מפתחת תאבון ולפעמים סתם נמצאים בגינה מספיק זמן בשביל שיגיע הזמן לארוחת ביניים. אין בזה רע. הבעיה היא לא שמביאים אוכל לגינה אלא מה האוכל שמביאים.
אז אם אמהות אחרות מביאות לגינה פירות בעיני זה מבורך. אם הן מביאות חטיפים ושוקולדים אז פחות. אני לא חושבת שאת צריכה להביא במבה בגלל שילדים אחרים אוכלים במבה. את כן יכולה להביא ארוחת ביניים לפי מה שמתאים לך: ירקות, פירות, קרקרים, אצבע גבינה... לא יודעת. מה שמקובל עלייך. ואז את יכולה ללמד את הילדים שאנחנו לא אוכלים אוכל של אחרים אלא רק את שלנו (בהנחה שזה מתאים להשקפת העולם שלך) או להיפך, ללמד אותם שאם חולקים איתם אז גם הם צריכים לחלוק מהאוכל שלהם (שוב, אם מתאים לך חינוכית).
אם בא לך ממש להשקיע אז תקני באיזה מקס סטוק או הכול בדולר חבילת אריזות מתנה (לא מנייר אלא כאלה שהן ממין פלסטיק/אלומיניום נוצץ כזה. ) ותתני לילדים את הירקות או הפירות שלהם בשקית כזאת. כל אחד והשקית שלו. אחלה חטיף. הם יהיו קנאת הגינה.
לצפיה ב-'איזה רעיון גאוני! קנאת הגינה לגמרי '
איזה רעיון גאוני! קנאת הגינה לגמרי
07/08/2017 | 19:58
1
83
לצפיה ב-'ממש לא אקולוגי'
ממש לא אקולוגי
10/08/2017 | 09:51
31
לצפיה ב-'לדעתי דווקא חלק גדול מהבעיה היא עצם הבאת האוכל'
לדעתי דווקא חלק גדול מהבעיה היא עצם הבאת האוכל
07/08/2017 | 20:21
3
221
האמת, זה משהו שמפריע לי כבר הרבה זמן - אבל עושה רושם שאני יוצאת דופן בדיעה הזאת אז אף פעם לא דיברתי על זה עם אימהות אחרות.
על פי השקפתי, אנחנו הולכים לגינה בשביל לשחק, לטפס, להוציא מרץ, לעשות משהו קצת יותר מעניין מלהיות בבית. אבל התחושה שלי היא שכל הווייב שיש בגינה וכל ההתעסקות של הילדים היא באוכל. אחרי 5 דקות של משחק פתאום אחד הילדים מקבל חטיף ואז כל הילדים זונחים את המתקנים ומתחילים ללכת אחרי הילד התורן עם האוכל והאמא של אותו ילד מתעסקת הרבה בלעודד ולשכנע אותו לכבד ואז ילד אחר מקבל משהו וכל הילדים עוברים להיות אחריו וכן הלאה... והכל נהיה כ"כ מעיק וכל המטרה מתפספסת בעיני. אני ממעטת ללכת עם הילדים שלי לגינה הקרובה אלינו בגלל זה. אני מרגישה שזה מבטל את כל הערך של הגינה, זה נהיה רק מקום להעביר את הזמן ולאכול. וזה ממש לא משנה אם זה בריא או לא - אם זה פרי, ירק, חטיף בריא או תפוצ'יפס וביסלי. כי עצם ההתעסקות הבלתי פוסקת הזאת באוכל, בשולי - במקום בעיקר - זאת הבעיה האמיתית בעיני.
אני לא אומרת שאי אפשר להביא ארוחת ערב או חטיף לגינה - אבל להוציא אותו בסוף, אחרי שהילדים מיצו את המשחקים - ולשבת בצד, על ספסל, ולאכול ברוגע ובצורה מסודרת. ולא להסתובב עם האוכל בין המתקנים, לאכול תוך כדי טיפוס וכו.
לא חייבים לדחוף אוכל ל-כ-ל פעילות. זה ממש חינוך גרוע בעיני, שאי אפשר להנות בלי אוכל...
זהו... הורדתי מהלב... 

לצפיה ב-'שוב, אני חושבת שאת מדברת על שני דברים שונים וצריך לחדד'
שוב, אני חושבת שאת מדברת על שני דברים שונים וצריך לחדד
07/08/2017 | 21:15
2
191
אין שום בעיה בהבאת אוכל לגינה, כמו שאמרת. להביא ארוחת ערב או ארוחת ביניים. אני לא יודעת לכמה זמן אתם הולכים לגינה, אנחנו לפעמים הולכים לכמה שעות ואז סביר שהילדים ירצו משהו לאכול. למה זה בסדר לקחת אוכל לים או לבריכה ולא לגינה למשל?
אבל הבעיה היא שאוכלים בלי הפסקה או תוך כדי משחק. מלכלכים את המתקנים, מסתכנים בחנק, ומתייחסים לגינה כמו למסעדה במקום לשחק. בדיוק כמו שכתבת. אבל זה כבר עניין של חינוך.

לצפיה ב-'אני מעולם לא הבאתי אוכל לגן'
אני מעולם לא הבאתי אוכל לגן
08/08/2017 | 08:22
1
200
המחשבה שיוכלו עם ידיים מלוכלכות הורגת אותי
לצפיה ב-'בשביל זה המציאו מגבונים ואלכוג'ל ואפילו מזלג'
בשביל זה המציאו מגבונים ואלכוג'ל ואפילו מזלג
08/08/2017 | 08:33
299
אבל את כל הנ"ל אפשר ליישם אם באמת יושבים ואוכלים. לא אם מתרוצצים תוך כדי.
לצפיה ב-'לכל משפחה יש כללים משלה'
לכל משפחה יש כללים משלה
08/08/2017 | 10:29
180
זה המסר שאני מעבירה לבתי בכל פעם שמישהו מתנהל בשונה מאיתנו.
וזה לא משנה אם זה חטיף בגן המשחקים, או ילד שרוכב על אופניים בלי קסדה, או ילדה יחפה בגן משחקים שיש בו שברי זכוכיות על הרצפה, או ילדה ששמו לה לק על הציפורניים.
במשפחות שלהם זה מותר, במשפחה שלנו זה אסור. אנחנו משתדלים ללוות את האיסור בהסבר למה אנחנו לא מרשים.

גם ההגדרה של חטיפים משתנה ממשפחה למשפחה.
אצלנו קורנפלקס תירס פשוט של קלוגס מוגדר כחטיף וכך גם בייגלה, קרקרים ופריכיות כוסמת, אבל אנחנו מרשים לה לאכול מהם בניגוד לחטיפים כמו ביסלי ואפרופו שאנחנו לא מרשים.
גם בגיל של הילדים שלך וגם כיום כשהיא כמעט בת 5, אנחנו מסבירים לה ולילדים שרוצים לכבד אותה בחטיפים, שאם היא תאכל במבה או כל חטיף אחר שמוצע לה בגן המשחקים, היא לא תהיה רעבה בארוחת ערב.
אני מביאה פירות לגן המשחקים, כי בדרך כלל אנחנו מגיעות לשם מיד אחרי הגן והיא צריכה ארוחת ביניים קלה לפני ארוחת הערב. בשנה האחרונה התחלתי להביא לעתים רחוקות גם קרקרים או פריכיות, אבל היא חייבת לאכול פירות לפני שהיא מקבלת חטיף. כשאנחנו מגיעות לגן המשחקים בבוקר, יש לנו פירות וכריך.
במשפחה שלנו הכלל הוא שאוכלים בישיבה, אז בגן המשחקים אוכלים בישיבה על ספסל או על הדשא, וכשמסיימים אפשר להמשיך לשחק.

הפעם היחידה שהיא ממש איבדה שליטה בעניין החטיפים היתה ביום הולדת של חברה לפני כחודש. לאורך כל האירוח היו חטיפים נגישים וזמינים והבת שלי העדיפה לטחון על פני להשתתף במשחקים. החלטתי שאני זורמת עם זה (יחסית. מדי פעם שידלתי אותה להצטרף לכולם). כשהיה לה כאב בטן באותו הערב, הסברתי את הסיבה והתוצאה ושבעתיד זה לא יקרה שוב.
לצפיה ב-'זה מעניין , כשהייתי אמא טריה זה היה מחרפן'
זה מעניין , כשהייתי אמא טריה זה היה מחרפן
08/08/2017 | 14:38
200
גם אותי
עכשיו  ואחרי יותר מעשור של אימהות - לצערי אני כבר אדישה והולכת עם הזרם
מביאה תמיד פירות ולפעמים - אם יש בבית - איזה חטיף אחד לכל הילדים
והבעיה שהילדים גם הם פיתחו מנגנון פבלובי , לא מספיקים להתיישב וכבר נשאלת השאלה "אמא מה הבאת" "אני רעבה" כאילו שאחרת אי אפשר להיות בגינה . ואם חלילה לא הבאתי כלום - שומו שמיים איזו סצנה של בכי ונהי
האמת שלפעמים אני אפילו לא מביאה בכוונה , שירעבו
לצפיה ב-'דעתי מאוד דומה למרעישה בשקט'
דעתי מאוד דומה למרעישה בשקט
09/08/2017 | 13:30
174
מגיל צעיר אני מרגילה את הבנים שלי שלכל משפחה חוקים משלה.
גם אנחנו לרוב הולכים לגינה ישר לאחר הגן של הבכור ותמיד תמיד תמיד מביאים פירות לגינה (מעולם לא חטיפים שבכלל לא צורכים אצלנו).
אוכלים אך ורק בישיבה ולכן יש הפרדה בין משחק לאכילה.

מעולם לא הרגשתי שהילדים שלי מסכנים והם מקבלים את האיסור על חטיפים בלי בעיה (באופן לא מפציע כמעט תמיד יעדיפו בעצמם פרי על חטיף כי זה מה שהורגלו וזה מה שספגו מאיתנו).

באירועים שבהם יש חטיפים כיד המלך אני משחררת מעט וגם זה עם הגבלות (יש דברים שלא ארשה בשום סיטואציה כמו מרשמלו/סוכריות גומי/סוכריות על מקל/ דובנים ועוד כמה).

הגילאים אצלי לא מאוד רחוקים מהגילאים אצלך (בן 4 ובן 1.9).

לצפיה ב-'בלת"ק'
בלת"ק
19/08/2017 | 13:08
16
עדיין לא אמא ומיישרת קו עם ההורים אבל עד כמה שתלוי בי:
1. בגינה הידיים צריכות להיות פנויות למתקנים והריכוז כשאוכלים צריך להיות מוקדש לו ולא תוך כדי ריצה/השתוללות/משחקים
2. לא אוהבת את ההתנייה הזאת. כי זה לא יכול מהנה בלי ממתק/חטיף
ב. בשמחה אני כן מביאה פירות ואפילו ארוחת ערב - עושים *הפסקה* (או אחרי) לטובת העניין והפיקניק הזה הוא חוויה בפני עצמה.
לצפיה ב-'פרידה מגן פרטי'
פרידה מגן פרטי
06/08/2017 | 18:23
3
243
עוד יומיים בן 4 מסיים גן בו היה 3 שנים. אחיו הצעיר יישאר, והוא יבוא לאסוף אותו יחד עם הסבתא בשנה הבאה.
אני בטוחה שמדברים איתם על זה בגן, השאלה היא האם אני אמורה לעשות משהו? להתנהג שונה ביום האחרון?
שאלתי אותו איך הוא מרגיש והוא ענה שהוא שמח כי יוכל לבלות עם הסבתא. כי הוא רואה את הגדולים מבלים איתה.
בשנה הבאה הוא יילך לגן עריה עם עוד 3 ילדים מהקבוצה.
לצפיה ב-'נדמה לי שתתנהגי שונה באופן טבעי'
נדמה לי שתתנהגי שונה באופן טבעי
06/08/2017 | 19:17
155
יהיו חיבוקים ופרידות ואולי איזו מתנה שתביאי... זה יקרה באופן טבעי. לא חושבת שצריך מעבר לזה. אני לפחות לא עשיתי שום דבר מעבר עם הילדים. הסברתי שלהם ששנה הבאה יהיו בגן אחר וזהו.
לצפיה ב-'תזרמי עם מה שמרגיש לך נכון '
תזרמי עם מה שמרגיש לך נכון
07/08/2017 | 13:51
105
תשתפי אותו שזה היום האחרון ותפרדו בצורה יפה, גם אם זו פרידה זמנית. לא יודעת אם הוא יבין באמת את המשמעות של זה שהוא יבוא שנה הבאה לאסוף את אחיו הצעיר אבל לא ילמד שם אבל שווה כן לומר את זה ולשתף לגבי הילדים שיהיו איתו בשנה הבאה.
לצפיה ב-'גם אני הייתי מסבירה, בנוסף למה שמדברים איתם בגן'
גם אני הייתי מסבירה, בנוסף למה שמדברים איתם בגן
07/08/2017 | 15:49
88
אולי אפילו הייתי עושה איתו איזשהו טקס נחמד בבית (שהייתי ממציאה יחד איתו ), לפרידה מהגן הנוכחי ולמעבר אל הגן החדש.
שתהיה הסתגלות קלה ומוצלחת!
לצפיה ב-'שינויי צוות ברגע האחרון (*2)'
שינויי צוות ברגע האחרון (*2)
07/08/2017 | 10:31
5
265
האמצעי עולה לגן החובה של הגדולה.
הקטנה עולה לגן העיריה של האמצעי.
שתי גננות ותיקות, נשות חינוך מעולות, מוכרות ואהובות עלינו.

ביולי הגננת של גן החובה הודיעה שהיא יוצאת לפנסיה מוקדמת.
השבוע קיבלנו מייל שהגננת של גן העיריה לא תעבוד השנה.
אני מבינה ששינויים כאלה מתרחשים, אבל מתבאסת שהמשפחה שלי סופגת אותם פעמיים בשנה אחת. לא יודעת כלום על הגננות המחליפות.
לצפיה ב-'מבאס אבל אין מה לעשות'
מבאס אבל אין מה לעשות
07/08/2017 | 11:29
115
לנו השנה התחלפה הגננת בגן הפרטי באמצע השנה עקב מחלה של הגננת. זה היה מבאס במיוחד כי אחד השיקולים לא להעלות לטטח היה כי הגננת של קבוצת הבוגרים בגן שלנו היתה מדהימה. חקרנו, ביררנו מי היא ומה היא. נשכנו שפתיים והשנה נגמרה. בסוף היה בסדר.

תנסי לברר מי הגננות המחליפות ומה הניסיון שלהן (הרבה פעמים קבוצת הפייסבוק היישובית יכולה להיות מקור טוב למידע) ובואי בראש פתוח. אולי זה יהיה לטובה?
לצפיה ב-'באסה. :( '
באסה. :(
07/08/2017 | 11:32
26
לצפיה ב-'מבאס אבל אולי תופתעו לטובה'
מבאס אבל אולי תופתעו לטובה
07/08/2017 | 13:47
98
תנסו להגיע כמה שיותר פתוחים לגבי הגננות החדשות.
לצפיה ב-'גם אני מקווה שבסוף ייצא לטובה'
גם אני מקווה שבסוף ייצא לטובה
07/08/2017 | 14:05
82
ושהחיבור עם הגננות החדשות ייעשה בקלות ויהיה נעים ובוטח.
לצפיה ב-'אצלנו הגננת הודיעה על יציאה לשבתון שבוע אחרי היציאה לחופש'
אצלנו הגננת הודיעה על יציאה לשבתון שבוע אחרי היציאה לחופש
07/08/2017 | 14:54
144
הצפרדעון עולה לגן חובה. ממש התבאסתי, אחרי בירורים וקשרים הבנתי שמגיעה אלינו גננת צעירה שסיימה השנה סטאז'. לא אופטימלי. היא אולי עם המון נכונות ואנרגיות אבל הכנה לכתה א וזה... אז אני מתכננת (שוב) להתנדב לוועד, לוודא שהיא מקבלת הכוונה (כנראה גיסתי תהיה אחראית על החניכה אז WIN) ושהילדים מוכנים כנדרש (לא מעבר, לא מחפשת מעבר, זה עדיין גן והם צריכים להנות) וכמובן שהיא תדע לטפל בילדים הקשים יותר ששובצו לגן. ויש כאלה...

קיצר - זו הבעיה בחינוך הציבורי שלא ניתן לדעת כלום ושומדבר.

לצפיה ב-' תחרות להורים שבנינו: מבלים עם הילדים בחופש '
תחרות להורים שבנינו: מבלים עם הילדים בחופש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2017 | 11:15
20
1225

חופשת הקיץ בעיצומה ועל ההורים להתמודד עם חודשיים מתישים ללא מסגרות החינוך סבא וסבתא עייפים, הילדים משועממים, הקייטנה נגמרת והטלוויזיה דלוקה כל היום. אחרי שממצים גם את הבריכה ונוסעים לחופשה קצרה, אנו נשארים חסרי אונים ולא מוצאים תעסוקה לילדים.

כדי לשבור את שגרת החופש וליהנות מפעילות קסומה עם הזאטוטים, החלטנו לפנק אתכם בכרטיסים לפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות 2017 שמתקיים זו השנה ה- 26 בירושלים.

אז מה עליכם לעשות
מעכשיו ועד יום חמישי, 27.7, כתבו לנו בשרשור זה בלבד רעיון לפעילות ערכית ומקורית עם הילדים בחופש הגדול, כזו שעשיתם או שאתם מתכננים לעשות עם ילדיכם.
רוצים דוגמא? יום התנדבות משפחתי כמו צביעת מבנה ישן, התנדבות בכלבייה וכדומה, שתילת עציצים בגינת הבניין, הכנת הצגה משפחתית, הכנת משחק משפחתי כמו המרוץ למיליון וחפש את המטמון, סדנת יצירה "עשה זאת בעצמך" ועוד ועוד שלל רעיונות נפלאים, ערכיים ומקוריים. חשוב כמובן לכתוב בפירוט.

במה זוכים
עשרת הגולשים עם הפעילות הכי מוצלחת יזכו בכרטיס זוגי להצגה "אגדה אפריקאית", בתאריך 8.8 בשעה 16:30
חמישה גולשים נוספים יזכו בכרטיס זוגי למתחם "לוווונה פארק" בתאריך 9.8 בשעה 17:30

שימו
הכרטיסים יחכו בקופות על שמו המלא של הגולש הזוכה. זכיתם ולא תוכלו להגיע? הכרטיסים ניתנים להעברה, פרטים יינתנו לגולשים הזוכים. 

מי יכול להשתתף
התחרות אינה פתוחה לאורחים אלא לגולשים הרשומים באתר.

אנא עיינו בתקנון התחרות לכלליה המלאים:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7405570

על פסטיבל תיאטרון הבובות הבינ"ל 2017
הפסטיבל הבינ"ל לתיאטרון בובות בהפקת תיאטרון הקרון, הוא פסטיבל שנתי המתקיים בקיץ ומציע מגוון הצגות לילדים ולמבוגרים של תיאטרון בובות עכשווי, מסורתי, תיאטרון חפצים ותיאטרון דימויים מהתוצרת הבינלאומית והמקומית. מאז הקמתו אירח הפסטיבל אמנים רבים, חשובים וידועים בתחומם מהארץ ומהעולם, והוא בעל מוניטין בינלאומי. מטרתו היא קידום שפת תיאטרון הבובות העכשווי עם דגש על שפה אישית, חדשנית, בעלת איכויות גבוהות של מרכיבי העשייה הבימתית. היכנסו לאתר הפסטיבל: http://www.traintheater.co.il/he/festival/2017

שיהיה בהצלחה לכולם

לצפיה ב-'איזה כיף! יש הרבה רעיונות ואכתוב אחד- משחקי כדור בפארק'
איזה כיף! יש הרבה רעיונות ואכתוב אחד- משחקי כדור בפארק
19/07/2017 | 12:04
1
308
תודה רבה שמחה להיות ראשונה. מה עושים עם הילדים? שאלה טובה ולהיות מול המסכים זה פיתרון גרוע.
שאני הייתי ילדה ביסודי היינו משחקים חיי שרה, גומי, וגם הבנות היינו משחקות כדורגל.
למה לא עם הילדים לשנו בחופש?
אז בכנות אני חושבת שיש לקחת את הקטנטנים למשל לפארק הירקון.
להביא כל מיני כדורים, מזרון, חבל קפיצה, לא נשכח שאפשר גם לשחק מחבואים ותופסת. צריך לזוז, לרוץ, לקפוץ, קצת להזיע ולהתנשף- לא יקרה כלום!!! (גם אתן האימהות.
(יש גם כדור פורח לבן שרואים אותו מרחוק ולא כולם יודעים מה זה, אפשר לעלות ללא הזמנה מראש ולהראות להם את ת"א היפה/הים ועוד מקומות)

לצפיה ב-'* הילדים שלנו'
* הילדים שלנו
19/07/2017 | 12:04
76
לצפיה ב-'רעיון לפעילות ערכית עם הילדים בחופש הגדול'
רעיון לפעילות ערכית עם הילדים בחופש הגדול
19/07/2017 | 13:31
1
315
הילדים שלי מאוד חמודים ויש להם רצון לעזור לאחרים ..... הם יזמינו את החברים שלהם שיש להם בעיות בבית כמו גירושין או בעיות כלכליות לבוא אלינו הבייתה ואני יזמין להם פיצה גדולה. לאחר מכן  הילדים יכינו לעצמם תמונה יפה שאותה יוכלו לקחת איתם הבייתה.. קניתי ערכה מיוחדת עם צבעים יפים ....וכל ילד יקבל ממתק בסוף הערב.. הילדים שלי כל כך מחכים ליום הזה.. ואם זה יצליח אשמח שיביאו את הילדים לכמה ערבים כאלה.. כדי שכולם יהיו מרוצים.
הילדים שלי החליטו ללכת לעזור לנכה עם כיסא גלגלים שגרה אצלנו בבנין.. הם יודעים שלנכה אין חברים בכלל... והם רוצים להכין לה עוגה ולהביא לה הבייתה . לאחר מכן הם התנדבו לסדר לה את הארון בגדים .. וסתם להיות איתה .. היא כל כך נחמדה .. ואין אף אחד שיעזור לה.. במקום שהילדים שלי סתם יראו טלוויזיה וישעמם לה .. הם החליטו לבד.. לבוא ולהיות כמה שעות ...עם הנכה.
הילדים שלי מאוד אוהבים להכין ציורים יפים בצבעי גואש... ולכן קניתי להם ערכה כזאת . והם יכינו ציורים יפים ... וסתם כדי להעביר את הזמן שלהם . לא צריך כל הזמן טלוויזיה ומחשב.. באיזה שהוא מקום נמאס להם

לצפיה ב-'אני חייבת לכתוב משהו לגבי'
אני חייבת לכתוב משהו לגבי
21/07/2017 | 12:27
229
הנכה בכיסא גלגלים. הרצון לעזור לה מאוד יפה וכל הכבוד לילדים!
אבל... צריך מאוד להזהר פה.
זה שהיא נראיית לכם חסרת חברים ומשועממת לא אומרת שהיא באמת כזאת - וגם אם באמת מאוד משעמם לה - זה לא אומר שהיא רוצה שיבואו אליה ילדים וישתקעו אצלה לכמה שעות. זה יכול מאוד להעיק עליה, והיא תהיה נחמדה מכדי לסרב.
להתנדב לסדר לה את ארון הבגדים, נשמע לי קצת חודר לפרטיות.... האם זו היתה הצעה שלה? אם כן זה נהדר. אם זה היה רעיון של מישהו מכם או של הילדים - לא בטוח בכלל שזה לעניין. צריך פה הרבה רגישות וטאקט ולא להניח שאתם יודעים מה היא רוצה ומה היא צריכה בגלל שהיא נכה.

ובאמת לא מתכוונת "להוריד", זה מאוד יפה שאתם מחנכים את הילדים לעזור לזולת! ויתכן שמה שכתבתי לא רלוונטי במקרה שלכם והכל נעשה ברגישות הראויה.

לצפיה ב-'כמו בכל שנה'
כמו בכל שנה
19/07/2017 | 17:33
2
307
אנחנו אוספים בעיקר תיקי בית ספר
מכל החברים והמכרים
מנקים ומכבסים
והולכים לחלק אותם
לילדים שצריכים
לצפיה ב-'מקסים!'
מקסים!
20/07/2017 | 09:49
44
לצפיה ב-'כל הכבוד!!!'
כל הכבוד!!!
26/07/2017 | 13:05
15
לצפיה ב-'פעילות בחופש עם הקטנים'
פעילות בחופש עם הקטנים
20/07/2017 | 12:06
3
258
אנחנו מכינים יחד בובות מחומרי מיחזור כמו גלילים של נייר טואלט
מצפים בפלסטלינה נמרחת. פרצוף והנה בובה
לקטנים יותר -הם צובעים ומציירים על הגליל
מכינים כמה דמויות ואז מציגים.

עוד מכינים יחד עוגיות בכול מיני צורות
ואוהבים מאוד לצייר בגואש
ובעיקר על הגוף אחד מצייר לשני ולעצמו
בצבע גוף או צבעי מיים ואז נשטף בקלות
לצפיה ב-'אני סבתא מגוייסת ..'
אני סבתא מגוייסת ..
20/07/2017 | 12:09
95
לצפיה ב-'והנה התמונות של הבובות'
והנה התמונות של הבובות
20/07/2017 | 18:26
1
291
לצפיה ב-'מתקשה בשליחה זה מה שיצא'
מתקשה בשליחה זה מה שיצא
20/07/2017 | 18:29
45
לצפיה ב-'החופש כלכך ארוך'
החופש כלכך ארוך
23/07/2017 | 12:09
1
260
בתחילת חודש אוגוסט אנחנו הולכים למעודנית של ילדים כבדי שמיעה
עם כל הטושים והצבעים שנותרו
חבילת דפי A4 ודבק סלוטפ
ומציירים וכותבים כל מיני דברים
לבסוף מורידים את כל היצירות של השנה הקודמת
ותולים את החדשות
כך צבעוני ומעניין להם גם לקראת השנה הבאה

לצפיה ב-'מ ק ס י ם!!'
מ ק ס י ם!!
26/07/2017 | 13:06
16
לצפיה ב-'רעיון לפעילות ערכית ומקורית עם הילדים בחופש הגדול'
רעיון לפעילות ערכית ומקורית עם הילדים בחופש הגדול
24/07/2017 | 12:26
168
שלום, רעיון נפלא ותודה על ההזדמנות.
הפעילות המקורית והערכית שאני עושה עם הילדים הוא לקחת אותם לפארק גדול ולשחק שם או לתת להם להתחרות ביניהם על "מצא את המטמון" עם רמזים וחידות וכל מיני רעיונות שצצים לי תוך כדי בניית הפעילות כדי שהילדים יהנו מהספונטניות והתחרותיות וגם לבסוף מקבל המנצח פרס צנוע.
לצפיה ב-'פעילות ערכית ומקורית לחופש הגדול '
פעילות ערכית ומקורית לחופש הגדול
24/07/2017 | 22:17
184
יש לנו עץ לימון גדול בחצר של הבניין. 

אז בעלי והבן שלי קוטפים לימונים ומביאים לשכנה הקשישה מלמטה. 

וככה כל אחד יוצא מבסוט גם מעשה טוב וגם פעילות מקורית :)
לצפיה ב-'תחרות הנגשת הבית לנכים'
תחרות הנגשת הבית לנכים
26/07/2017 | 10:35
155
הרעיון שלי הוא כזה -
לצערנו עניין הנכים לא מגיע או מוגש לפעוטות, כך שכשאר הם רואים אדם השונה בהם או מכיל מוגבלות מסוימת הם אינם יודעים להגיב.

החומרים לפעילות:
1. מקלות ארטיקים
2. קוביות משחק 'קפלה'
3. לגו
4. קלפי משחק דומינו או רמי מפלסטיק
5. דפי צביעה

אם אנו מבצעים את הפעילות בבית עם חצר, הרעיון יעבוד הכי טוב אך גם ניתן לבצעו בבית מגורים רגיל.
נעבור אנו עם הילדים בין חדרי הבית, נצפה בכניסות הבית ובחדרי המדרגות של הבניין. ננסה לזהות את הקשיים ונחזור למקום ההתכנסות, שם נספר לילדים על הקושי שעובר כל מוגבל בגופו להתנייד ממקום למקום באמצעות כסא גלגלים או אמצעי נחייה.
כל ילד/ה יצייר את הדרך בה הוא רוצה לעזור לנכה, ולהקל עליו את חייו. אנו נבחר את ההצעות הטובות ביותר וניישם אותם באמצעות אמצעי המשחק שהכנו מראש.

נבנה גשרים, נגביה חללים נמוכים, ונראה איך הכל מיושם בפעול.
הילדים יהנו, ירגישו תחושת שליחות, ומעל הכל יתחנכו לפי הערכים שאותם אנו רוצים ליישם בעצמנו.

תהנו!

(כל הזכויות שמורות לי, אבל מומלץ לכולם ליישם)

לצפיה ב-'מיחזור'
מיחזור
27/07/2017 | 10:40
62
הכי כיף להשתמש בחומרים שכבר קיימים... למשל לקחת קופסאות אריזה בגדלים שונים שיש לכל אחד בבית (כמו קורנפלקס, מעדן, גלילי נייר טואלט וכו). אפשר להשתמש בהם ליצירה בהתאם לגיל: לקטנטנים - משטח לציור והדבקת מדבקות. לגדולים יותר - אפשר להפוך את האריזות לעיר שלמה/ מסלול למכוניות (אריזת קורנפלקס יכולה למשל לשמש כחניון, גליל נייר טואלט כמנהרה וכו').
יכול להעסיק אותם שעות!
לצפיה ב-'רעיון לפעילות החופש הגדול'
רעיון לפעילות החופש הגדול
27/07/2017 | 14:34
104
ההורים שלי ואני מתכננים לעשות תחרות נושאת פרסים 
כמו שכולנו יודעים ילדים חולים על תחרויות במיוחד שזה עם פרס אז אני והוריי חשבנו לעשות תחרות לכל הילדים של השכונה ולאסוף את כל הפסולת שיש מהגן שעשועים.
איך זה יעבוד?
כל ילד מקבל שקית אשפה למי שאוסף הכי הרבה אשפה מנצח ומקבל את הפרס (הפרס יהיה כדורגל) ובנוסף כל הילדים מקבלים ארטיק בחינם�� ככה בסוף גם אנחנו וגם הם מרווחים
לצפיה ב-' התחרות הסתיימה '
התחרות הסתיימה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 16:43
1
148

תודה לכל המשתתפים שכתבו רעיונות מקסימים
ישלחו מסרים פרטיים לגבי הפרסים

מקווים שאתם נהנים מהחופש
המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'תודה רבה מאוד להנהלת הפורומים'
תודה רבה מאוד להנהלת הפורומים
30/07/2017 | 16:00
34
לצפיה ב-'שאלה שמטרידה אותי מאוד '
שאלה שמטרידה אותי מאוד
03/08/2017 | 16:13
4
384
שלום לכולם ,

אני חדשה פה ואודה לעצעתכן מהמנוסות , יש לי בת בגיל שנה ושמונה חודשיים , אתמול יצאנו אני ובעלי לחתונה וביקשנו מאחותי שתשמור על הבת שלי , הרדמתי את הבת שלי לפני שיצאנו ואז אחותי באה ויצאנו .
אחריי שעה בערך הבת שלי התעוררה וביקשה בקבוק ופתאום קלטה את אחותי ושזאת בעצם לא אני או בעלי והתחילה לבכות בכי היסטרי , חיפשה אותנו בחדרים ולא הבינה איפה נעלמנו לה .
אחותי שהיא בעצמה אימא לשלושה ילידם קטנים ואני סומכת עליה הכי הרבה בעולם אמרה שהיא לא מצליחה להרגיע אותה ושהיא מחפשת אותנו , אז אני ובעלי חזרנו ואיך שהיא ראתה אותנו היא נרגעה ואף חזרה לישון .
חייבת לציין שזאת פעם ראשונה שאחותי שומרת עליה ועד כה שהיינו צריכים לצאת חמותי הייתה שומרת עליה .
האם הייתי צריכה להרגיל אותה מספר ימים לפני כן להיות עם אחותי שתשמור עליה כל יום שעה אחת ?
זה כל כך מפריע לי שהיא הגיבה כך ואני לא יודעת איך לשנות זאת .
ב 1.9 היא מתחילה גן לאחר שהייתי איתה בבית , ואני מפחדת מההסתגלות שלה לגן אם היא מגיבה כך בהיסטריה ששמורים עליה .
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהבעיה באחותך כשלעצמה'
אני לא חושבת שהבעיה באחותך כשלעצמה
03/08/2017 | 16:23
1
255
הבעיה בעיני היא ההפתעה. אני בטוחה שהבת שלך מכירה את אחותך גם אם היא לא נשארה איתה הרבה זמן בעבר, כך שהבעיה פה היא לא שאחותך נוכחה בבית אלא שהילדה התעוררה ואתם לא הייתם.
לדעתי זה לא שהיית צריכה להרגיל אותה לאחותך אלא להסביר לה, עד כמה שתוכל להבין, שאמא ואבא הולכים בלילה ושדודה X תהיה פה. אולי אם מזמן לא ראתה את הדודה להראות לה תמונה או סרטון בטלפון. שלא תתעורר ותתפלא.
אני מבינה כמה זה מבאס לחזור מוקדם מהמתוכנן מבילוי ועוד לילדה צורחת בהיסטריה, אבל זאת באמת לא אשמתו של אף אחד. היא קטנה והיא רצתה את אמא ואמא ולא הבינה לאן הם נעלמו. זה לגמרי נורמלי.
כל העניין של הגן הוא שונה כי ההסתגלות שם שונה, נוצר קשר אחר עם המטפלות, זה לא בא בהפתעה. יכול להיות שיהיה לה קשה להסתגל לגן ויכול להיות שלא, אבל את לא יכולה ללמוד מהלילה הזה על הגן.
לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך , זה ממש מננחם לשמוע'
תודה רבה על תגובתך , זה ממש מננחם לשמוע
03/08/2017 | 16:30
44
לצפיה ב-'פשוט מאוד - שהשמרטפית (לא משנה מי זאת) תגיע לפני שהיא הולכת '
פשוט מאוד - שהשמרטפית (לא משנה מי זאת) תגיע לפני שהיא הולכת
05/08/2017 | 11:41
176
לישון... שתהיה את ההיכרות וההכנה... תשחק איתה שעה, תשתתף בטקס ההרדמה או תשאירו אותה ערה ובכל מקרה לתמלל לה שאתם הולכים ושאם היא תקום ותצטרך משהו X פה.. ולא, היא לא קטנה מדי לזה...
זה משבר באמון מבחינתה והיא לקחה אותו בקלאסי (להרבה הורים אחרים, חרף המלצותיי, זה מצליח) ואתם תדעו יותר טוב לפעם הבאה... או לפתיחת שנה"ל... היא לא תגיב ככה אם תהיה לה הכנה מותאמת מראש :)
עם חמותך זה כן היה עובד? או שהיא הייתה מודעת לעזיבה שלכם? זה דמות שהיא מכירה יותר?
לצפיה ב-'ברור'
ברור
06/08/2017 | 12:46
133
תדמיינו את עצמך הולכת לישון וקמה עם אנשים אחרים לגמרי סביבך. פעם הבאה כשמישהו בא לשמור שיבוא לפני השכבה, שהילדה תראה שהדמות הזאת נמצאת בבית גם לפני שהיא הלכה לישון
לצפיה ב-'מישהי גמלה ילד באוגוסט לפני גן חדש?'
מישהי גמלה ילד באוגוסט לפני גן חדש?
01/08/2017 | 18:22
5
218
רוצה להתחיל, אבל מפחדת לא לסיים בזמן. ולגננת בטח לא יהיה קשב בשבועות הראשונים. הוא בן שנתיים, עובר לקבוצה חדשה עם צוות חדש אבל באותו הגן.
לצפיה ב-'השאלה לא רק אם תספיקי אלא אם לא תהיה רגרסיה ממילא'
השאלה לא רק אם תספיקי אלא אם לא תהיה רגרסיה ממילא
02/08/2017 | 00:10
161
לא הייתי גומלת מיוזמתי אבל אם הילד מעצמו מבקש אז כן. אני מאמינה שאם הילד מעוניין אז הגמילה יכולה להיות קלה ומהירה וצריך לאפשר אותה ולא משנה מה. אבל זאת דעתי.
לצפיה ב-'תשימי עצמך בנעליים שלו'
תשימי עצמך בנעליים שלו
02/08/2017 | 19:53
174
גן חדש לילד בן שנתיים זה לא פשוט... האם זה יהיה נכון להוסיף עוד הסתגלות של גמילה כבר כעת?
גם אני חושבת שאם זה לא בא ממנו אז מוטב לשים בתקופה הנוכחית את הדגש על תמיכה רגשית בעקבות השינוי החדש שמחכה לו בפתח. ואם בכל זאת זה מגיע ממנו, גם אז כדאי להיות קשובים ולהתחיל בלי לחץ ולראות איך השינויים משפיעים עליו ולפי זה להתקדם.
שיעבור בקלות בגן החדש
לצפיה ב-'אני לא נלהבת'
אני לא נלהבת
03/08/2017 | 00:39
2
182
גמילה היא תהליך מורכב, להיכנס אליה עם תחושת לחץ נראה לי רעיון גרוע. ואז גן חדש. ואז חגים. אני גמלתי בתקופות של שגרה יציבה.
לצפיה ב-'מה רע בסוכות?'
מה רע בסוכות?
03/08/2017 | 09:17
1
144
את כולם גמלתי בחגים. מתי יש זמן נוח בשגרה?
לצפיה ב-'אם הסתגל טוב לגן אז אין כל רע'
אם הסתגל טוב לגן אז אין כל רע
03/08/2017 | 16:04
126
ונראה לי עדיף מלגמול ולהתחיל שנה עם צוות חדש כשזה לא ביוזמתו.
את יכולה בינתיים לעשות לו טרום גמילה ולהעלות מודעות לנושא.
ספרים בנושא, לקנות ישבנון או סיר ולתת לו לנסות כשקם בבוקר או הולך למקלחת או בהזדמנויות דומות.

לצפיה ב-'רעיונות למתנות אישיות ממני לגננות ולצוות'
רעיונות למתנות אישיות ממני לגננות ולצוות
02/08/2017 | 09:54
1
122
אני מעונינת לקנות בשמי מתנות לכל צוות הגן (יש לי 2 ילדים בגן)
חשבתי על ארוחת בוקר יחיד או כרטיס לקולנוע  אבל זה קצת יקר 50 שח לאחד
יש רעיונות אחרים?
10 מתנות
תודה רבה
לצפיה ב-'את צריכה 10 רעיונות??? או רעיון אחד ל10 מתנות? '
את צריכה 10 רעיונות??? או רעיון אחד ל10 מתנות?
02/08/2017 | 20:01
144
יהיה יותר מהיר לחפש בגוגל
אבל בכל זאת - אני יותר בכיוון של להכין משהו תוצרת בית ופחות בעניין של קניית מתנות. בתור גננת לשעבר זה הרבה יותר כיף לקבל מכתבי הערכה מיוחדים, או מצגת ממוחשבת עם תמונות ומוזיקה מרגשת לאות הערכה וכו'.
לצפיה ב-'עזרה פליז-פעוטה שיש לה שפתיים סגורות'
עזרה פליז-פעוטה שיש לה שפתיים סגורות
01/08/2017 | 21:17
4
246
הי לכולם
אני שסק ויש לי בת בת שנה וחצי, אתמול אצל הרופא התפתחותי גילינו שיש לה שפתיים סגורות. לא מכירה את זה והבנתי שיש מספר דרכים לטפל..ביתניים הרופא נתן  משחת אסטרוגן למרוח פעמיים ביום, עד שהאזור יפתח.
קשה לה להשתין (החור מאוד קטן) אבל חוץ מזה אין חום או משהו אחר.
הבנתי שהמשחה לא תמיד עוזרת ושאם צריך פונים לניתוח?? מישהי עברה את זה? טיפים? מה מומלץ לעשות במקרים כאלה? 

תודה למי שהגיעה עד לכאן
שסק
לצפיה ב-'אני מקווה שהרופא אמר לך'
אני מקווה שהרופא אמר לך
02/08/2017 | 08:50
223
שגם בלי טיפול בדרך כלל זה נפתח בגיל ההתבגרות.
אם זה לא מפריע לה ואין לה דלקות בדרכי השתן בגלל ריפלוקס אפשר לא לטפל כרגע, לשיקולך.
לצפיה ב-'אני הייתי ממליצה לבדוק גם עם רופא ילדים שהוא הומאופת'
אני הייתי ממליצה לבדוק גם עם רופא ילדים שהוא הומאופת
02/08/2017 | 10:54
184
או מתחום אחר של רפואה אלטרנטיבית ולקבל עוד חוות דעת והבנות גם מנקודת מבט הוליסטית וטבעית יותר.  
לצפיה ב-'אני מכירה את המסלול שאת מתארת'
אני מכירה את המסלול שאת מתארת
02/08/2017 | 15:46
1
217
משחה הורמונלית ואם לא עוזר וממשיך להפריע אז פרוצדורה כירורגית. כן מרגישה צורך להדגיש שבשום פנים ואופן לא להסכים לביצוע שום פעולה ללא אלחוש ראוי. כבר שמעתי סיפורי זוועה על רופאים ותינוקות "שלא מבינות כלום וישכחו" בהקשר הזה. עד כדי כך שמעתי שאישית אם זאת הייתה אני הייתי אומרת מפורשות בכל ביקור שאני מאפשרת רק בדיקה ולא שום פרוצדורה מעבר.  
לצפיה ב-'תודה על התגובות והעצות, טוב לדעת '
תודה על התגובות והעצות, טוב לדעת
06/08/2017 | 22:01
14
לצפיה ב-'ענייני גמילה '
ענייני גמילה
31/07/2017 | 09:54
6
154
שלום בנות,
הבן שלי בן שלוש ממש בעוד שבוע, דחיתי עד עכשיו את ענייני הגמילה ומתכוונת לגמול בחופש (שבועיים וחצי). 
התחלנו בקטנה אחה"צ ללבוש תחתונים, עדיין לא אומר לי שצריך פיפי ןלרב עושה על עצמו, מזה לא דואגת , כי עוד לא ממש התחלנו.
השאלה שלי (אולי קצת טיפשית..) איך ללמד אותם לעשות פיפי בשירותים, בישיבה? בעמידה ? האסלה קצת גבוהה ולפעמים מעמידה אותו על שרפרף ולפעמים בישיבה (על ישבנון) . זה לא מבלבל? עדיף להיות עקבית עם ישיבה ואז לעבור לעמידה?
תודה רבה לעונות
לצפיה ב-'האמת שזה בעיקר איך נוח לו'
האמת שזה בעיקר איך נוח לו
31/07/2017 | 10:19
116
אנחנו לרוב גמלנו עם עשיית פיפי על פרחים ואבנים וכו' בחוץ אז זה היה בעמידה. בבית היה להם סיר והם ניסו לקלוע לתוכו. היה כיף (NOT) לנקות את כל הרצפה והקירות אחרי זה. אם מסכים לעמוד על שרפרף ונוח לו אז מצוין. יש שרפרפים יציבים מאוד באיקיאה למשל. אם הוא לא צריך המון הגבהה אולי חבילת חיתולים סגורה תהיה טובה ויציבה עבורו? אבל אם נוח לו בישיבה ולא משפריץ החוצה אז גם זה אפשרי. בקיצור - מה שזורם.
לצפיה ב-'בעמידה נראה לי הכי נוח , לא? '
בעמידה נראה לי הכי נוח , לא?
31/07/2017 | 10:26
93
גם מאוד פרקטי כשאתם בחוץ ... תשימי לו שרפרף נוח או אם מעדיף אז בסיר.
כשיעשה קקי אז הוא יצטרך לשבת ואז תראי לו איך אפשר לעשות פיפי בישיבה.

לצפיה ב-'אצלי...'
אצלי...
31/07/2017 | 10:57
2
102
קניתי ישבנון, הנחתי בשירותים. בגן, האסלה נמוכה אז הוא עמד כמו שאר הילדים. בבית הוא עשה, בהתחלה, גם בישיבה ולמד, מעצמו, להכניס גם את הבולבולון לישבנון (הכניס היד ודחף אותו כלפי מטה).
לאט לאט למד להרים ישבנון ולעשות פיפי בעמידה, גם בבית. יש לו אחות תאומה שבהתחלה הייתה עושה פיפי רק עם הישבנון אז הוא היה ממוקם שם תמיד. היום שניהם יודעים לשבת על האסלה בלי.
קקי הם מניחים ישבנון כי למה להתאמץ באחיזת האסלה כשאפשר לשבת נוח, לקרוא ספר ולהתפנות?!?
רוצה לומר שבגן הוא יראה ילדים אחרים עושים ויחקה אותם.
אגב, פיפי בעמידה מול ישבנון, לא "להיט", זה משפריץ לכל עבר ולכן יכולה להציע במקום ישבנון לקנות שרפרף ומקטין אסלה וללמד שפיפי עולים על השרפרף ועושים וקקי- עולים על השרפרף, שמים מקטין אסלה והיידה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכן'
תודה רבה לכולכן
01/08/2017 | 10:10
71
נראה לי שאני אזרום איתו , מה שיהיה, יהיה. רק שתהיה גמילה מוצלחת, הכי חשוב
לצפיה ב-'אצלי כולם השתמשו בסיר'
אצלי כולם השתמשו בסיר
01/08/2017 | 18:26
89
ובעמידה בחוץ. בבית בעמידה רק כשסיימנו לחלוטין את הגמילה
לצפיה ב-'אני התחלתי עם סיר'
אני התחלתי עם סיר
02/08/2017 | 12:40
67
הגננת המליצה. אמרה שזה מרגיש להם יציב וקרוב לאדמה. יש ילדים שנלחצים בשירותים גבוהים.
גם פיפי הוא התחיל בישיבה על סיר. הוא למד להתכופף קצת קדימה כדי שהבולבול יהיה בפנים. אח"כ לימדתי אותו לעשות גם בעמידה ליד עצים ושיחים בחוץ.
בגן השירותים קטנים, והבנתי ששם הוא עושה גם באסלה. איפה שפנוי.
אצלי רק לאחרונה נגמרו ענייני הקקי (זה לקח חודשיים וחצי), אז עכשיו מתכננת להתחיל להעביר אותו לאסלה גם בבית. יש לי שרפרף ממש נמוך (אולי עשרה ס"מ) בשביל שהוא יוכל לעמוד עליו ולעשות פיפי בעמידה. זה דבר מעולה (כי שרפרף גבוה אומר שהוא הרבה מעל האסלה וסיכויי ההשפרצה מסביב גדלים).
לצפיה ב-'מתלבטת איך להמשיך - ענייני גמילה'
מתלבטת איך להמשיך - ענייני גמילה
31/07/2017 | 13:14
3
158
בן שנה ועשר מדבר שוטף. לפני כמה חודשים קנינו ישבנון ואת הסיר של לולו . אומר כשיש לו קקי מצביע על החיתול ומבקש לשירותים. עושה קקי בשירותים. פיפי לא מבקש. עושה לפעמים בשירותים. לאחרונה התחיל באוטו שבאים מהגן להגיד פיפי לשירותים וגם שהולך לישון ורוצה לצאת מהמיטה.
אוגסט לפנינו ויש לי שבועיים חופש. האם לגמול? נשמע מוכן? איך להתחיל ? מה להכין? מה עושים עם הפיפי?
תודה!
לצפיה ב-'מה מרגיש לך?'
מה מרגיש לך?
31/07/2017 | 13:55
80
מרגישה שהוא מוכן? בשל? אם כן, לקנות תחתונים וישבנון (אישית לא אוהבת סיר וגם לא עשו אצלי בסיר).
אם הוא בגן, לומר לצוות שהוא מתחיל גמילה ויבוא מחר עם תחתונים. לדבר איתו ולשאול/ לומר- "רוצה שננסה כמו בוגרים עם תחתונים? תלך לגן בתחתונים וכשתרצה פיפי/ קקי תגיד ל(שם איש הצוות) ותעשה בשירותים כמו בוגר?" אם יביע עניין תלבישי תחתונים בבוקר ושימי עוד כמה להחלפה בתיק.
אם הוא בבית אותו הדבר. תחתונים ובשירותים הניחי ישבנון. שיבקש תלווי אותי, כלאחר כבוד, לשירותים שיעשה ותחזקי עם מלא מילים טובות.
אגב, אצלנו בשירותים יש שטיחון צמוד לאסלה וישבנון. השטיחון מונע תזוזות של הישבנון. את הישבנון, שהוא יציב וטוב, רכשתי ב"מוצצים".
אם האסלה אצלכם גבוהה תוכלי לקנות שרפרף (יש כזה כמו סולם עם שתי מדרגות) שיעלה עליו ויעשה בעמידה וקקי עם הישבנון או עם מקטין אסלה.
בגן, האסלה נמוכה ולכן הם מגיעים לבד. תתחילי כשהוא בגן, ככה יוכל לראות גם אחרים שעושים, ללמוד ולקבל מוטיבציה
איזה כיף! בהצלחה
לצפיה ב-'נשמע שכדאי לנסות'
נשמע שכדאי לנסות
01/08/2017 | 09:09
52
קקי הוא בדרך כלל הנושא הקשה יותר ואם עם זה הוא זורם אז מעולה.
מה להכין?
תחתונים ומכנסים והרבה (הרבה כביסות) למקרה שיהיו פיספוסים.
מגבות נייר לניגוב מהרצפה...
אפשר ספרים בנושא ולדבר איתו ולומר לו שמהיום הוא עם תחתונים כמו ילד גדול.
שרפרף כדי לעמוד עליו ולעשות פיפי באסלה.
וזהו בעצם.
יש לך כבר ישבנון...

מה שכן. אם הצוות בגן הוא לא אותו צוות בשנה הבאה, עלול להיות לו קצת קשה לשתף איתם פעולה בהתחלה וצריך להכין אותם מראש לכך שגמול ואיך את מבקשת ששה התנהל (מה שהכי חשוב זה להציע אבל לא ליצור מאבקי שליטה סביב הנושא).

ובשלב הראשון הייתי מתחילה כבר עכשיו להציע לו פיפי לפני האמבטיה או אפילו באמבטיה לקלוע לחור. 
בחוץ בהזדמנויות שונות- אם רוצה להשקות עץ/פרח. אם רוצה לנסות לקלוע ישר לאבן וכדומה...
ואם מצליח לשבח. ואם לא אז להחליף ולהזכיר- פיפי עושים בשירותים. בלי כעס או אכזבה.
יש ילדים שלוקח להם קצת יותר זמן ללמוד לשחרר לפי דרישה מצד אחד ומצד שני לעשות הכל ולא חלק חלק וזה בסדר... זה חלק מהתהליך
לצפיה ב-'גם לי נשמע שכדאי לנסות'
גם לי נשמע שכדאי לנסות
01/08/2017 | 17:12
55
אני הייתי מתחילה , אך לא כ"הצהרה" לגמילה אלא יותר כהזדמנות שקיימת ובלי ציפיות מיוחדות כי נשמע שהוא כעת לומד להרגיש את הגוף שלו וזה נהדר ומסקרן . הייתי בודקת ולומדת מה נעים לו - להיות עם חיתול?  בלי חיתול? איך הוא מרגיש כשהוא בלי חיתול? האם עדיין  מודיע ומבקש? והייתי מכינה את עצמי (ואת הבית) לקבלת "פיספוסים" , כשזה קורה אז פשוט להזכיר לו שפיפי וקקי עושים בשירותים/ סיר (אבל את בכל מקרה כותבת שקקי כבר עושה בשירותים, אז נהדר! ) .

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה