לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2000220,002 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'תשלום לביביסיטרית עבור סד"ג של 18+ שעות (כולל לילה)'
תשלום לביביסיטרית עבור סד"ג של 18+ שעות (כולל לילה)
21/10/2018 | 08:48
8
שלום,
כמה אמורים לשלם לביביסיטרית בת 21 (אזור רמת גן) לשני ילדים (4.5, 8)+ כלב להוצאה מהגן ומבית הספר ושהייה איתם כולל בלילה, עד למחרת בבוקר (לקיחה לגן ולבית הספר) ? הילדים הולכים לישון ב - 20:30~, השכמה 06:00~ (תתכן גם השכמת לילה קצרה (-: ).
יום טוב ותודה רבה מראש על התשובות (-:

לצפיה ב-'בקשת עזרה להורים הטריים להשתתפות במחקר קצר'
בקשת עזרה להורים הטריים להשתתפות במחקר קצר
17/10/2018 | 18:28
40
הורים יקרים שלום,

אני סטודנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה ובמסגרת סיום התואר שלי הנני עורכת מחקר העוסק בגורמים המשפיעים על טיב הזוגיות במהלך השנה הראשונה לאחר לידת תינוק ובמעבר להורות. לצורך מחקר זה אני מחפשת הורים המצויים בזוגיות כלשהי (נישואים, ידועים בציבור וכו') אשר נולד להם ילד בשנה האחרונה (12 חודשים אחרונים). מאוד אודה להשתתפותכם.

תודה מראש,

רות
לצפיה ב-'בת 3 י 10 חודשים'
בת 3 י 10 חודשים
15/10/2018 | 21:47
8
152
בתי בת 3 ו10 חודשים טרום חובה  גם פרטי
עבר כבר חודש וחצי כמעט בכל פעם שאני שואלת את הגננת כאילו נו מה לומדים היא אומרת שעדיין עובדים על המוטוריקה ודיייייי נמאס לי מהמילה הזו שהיר כבר תירוץ בשבילי מה עם השנה שעברה טרום טרום חובה לא עבדו על המוטוריקה !!!
שאלתי חברה מה בתה יודעת לעשות והצליחה להרתיח אותי בתי אייננה יודעת לצייר עגול סופרת עד 13 לא מזהה אותיות ומספרים ואני כבר אוכלת את עצמי רותחת מכעס
אין אפשרות להעביר אותה לגן עירייה בנתיים ??? דבר שיפגע בה קשה כי היא סוף סוף הצליחה לאהוב את הגן והגננתע והיא מאושרת ... לקח לה חודש עד שהתאקלמה
לכן החלטתי שאני עובדת איתה בבית הבעיה לא רק שאין לי מושג מאיפה מתחילים נוסף לזה שאין זמןןןןןןן היא גם לא רוצה לעבוד איתי לא מאפשרת לי להסביר לה איך מציירים עגול או קו או פנים היא אוהבת לעבןד לבד לוקחת את העפרון ומקשקשת לבד סתם . . גם אין לי שיטות איך ללמדה איך לשכנע אותה לשבת  ולעבוד יחד
המלצות . . לצערי אני מאבדת אמונתי בגן ופוסלת אותה כגננת שתעזןר לי הרי בכל פעם שאני שואלת היא אומרת שמוקדם עד שיסתגלו ועד שהמוטוריקה וכל הזמן תירוצים כי קל לה יותר לברוח מכיתתתה לכיתת עמיתתה לקשקש מאשר לעבוד עם בתי ןדיי הגעתי למסקנה שרק אני זו האחראית על זה
איך מתחילים אחרי שכמובן נושמים לרווחה
חשבתי על להיותר בקשר עם גננת אחרת להכין חומרים ואז להתחיל אבל איך לגרום לה לשבת ולשתף איתי פעולה את זה אני לא יודעתת היא מסרבת

לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
15/10/2018 | 23:41
101
אתחיל בכך שאני לא זוכרת מה בני כמעט ארבע ממוצעים יודעים ועושים.
אבל - כן יכולה לומר שגישתי שונה כמעט במאה ושמונים מעלות: מבחינתי גן (בגיל הזה בטוח) הוא בעיקר מקום לחִברות, לכללי התנהגות, לחיזוק יכולות מוטוריות וגם לידע, אבל לא כזה שנרכש בדרך של הוראה ו"לשבת על" משהו.
ילדים לומדים כל הזמן, מחשיפה ומהנסות וממשחק.
לשם מה היא צריכה ללמוד אותיות? מה היא תעשה עם זה? בשביל מה לצייר עיגול?
ילד ילמד מה שיהיה לו מעניין. ואת זה אפשר לעשות גם בבית. בלי *לשבת* איתה.
איך? בסופר, למשל.
קופסת תירס עולה 5 שקלים ואנחנו צריכות שתיים. כמה נצטרך לשלם? / יש לי 8 שקלים. יספיק לנו? מה את אומרת?
או, אנחנו צריכות טונה. את יכולה למצוא קופסה? 'טונה' מתחילה באות ט'. את יודעת איך נראית ט'? (הכי טוב אותיות מהשם שלה)
או: בואי, תעזרי לי, שימי בשקית עשר עגבניות. / אנחנו צריכות עשר עגבניות. שמתי כבר שתיים. אני אלך לבחור מלפפונים ואת תמשיכי עם העגבניות.
או, כמה צעדים לדעתך נצטרך לעשות עד הקופה? אני חושבת שנצליח בעשרים צעדים! מה את חושבת?
בואי נתקשר לאבא ונשאל אותו מה עוד צריך. אני אתן לך את הטלפון ואת תחייגי. אפס, חמש, שתיים...
רוצה ללמד אותה לצייר? ציירי איתה. ציירי שמש ותגידי מה את עושה - הנה, אני מציירת עיגול צהוב, ועכשיו הרבה קווים. באיזה צבע כדאי לי לצייר את הקווים? מה את חושבת? (גם ירוק זה אחלה..)
זה בכל מקום כל הזמן...
הגננת כבר תלמד אותה על חגי תשרי ועל ביאליק. את כל השאר אפשר ללמוד מהתחככות עם החיים, בבית, ובגן מיומנויות חברתיות, משחק לפי תור, הקשבה, טיפוס על סולמות ולהתנדנד בנדנדה.
תיהני
לצפיה ב-'הבן שלי בדיוק באותו גיל'
הבן שלי בדיוק באותו גיל
16/10/2018 | 04:06
113
אמנם בגן מלמדים אותו הכל, אבל בבית אני אוהבת לשחק איתו בכל מיני משחקים וזה לאו דוקא בישיבה ליד שולחן. למשל כל לילה לפני השינה או אפילו תוך כדי רחצה, אנחנו משחקים במשחק של אות פותחת ״מה מתחיל באות כ׳ למשל. כשאני מקריאה לו סיפור לפני השינה הוא קורא את האותיות של שם הספר... אנחנו גם לומדים חשבון. למשל בגן השעשועים יש נדנדה עם ארבעה מקומות ישיבה, אז כמה עוד ילדים יכולים להצטרף אלינו ונהיה ארבעה. או במכולת, יש לי שני פלפלים ואני רוצה שישה פלפלים כמה עלי להוסיף... אנחנו גם משחקים במשחק איזה מספר יותר גדול 2 או 5 וכן הלאה עד המספר 10. כשמבשלים הוא קורא את המספרים על כוס המדידה וגם סופר כמה כפות סוכר צריך להכניס או קמח... בכל מקום אפשר ללמוד והלמידה הכי טובה נעשית במשחק. לא צריך לשבת ליד השולחן וללמוד. גם הבן שלי לא כל כך אוהב את זה. למרות, שיש גם חוברות עבודה לגיל הזה. אני לפעמים עובדת עם בני. אומרת לו שעכשיו עובדים בחוברת של הגדולים והוא מאוד נהנה להרגיש גדול. יכולה לומר לך ששנה שעברה הוא היה בגן שלא כל כך הייתי מרוצה ממנו ופשוט אחרי שראיתי שהם ממש לא לומדים כלום חוץ מלשחק כל היום, העברתי אותו לגן פרטי אחר ותוך חודשיים הוא ממש התקדם מאוד. גם אני חששתי מאוד מהמעבר באמצע השנה ויש לו גם בעיות הסתגלות קשות, אבל היום אני מאושרת. זה הצעד הכי טוב שעשיתי...
לצפיה ב-'היא עוד לא בת 4 '
היא עוד לא בת 4
16/10/2018 | 09:47
100
ממש לא צריכה ללמוד כבר אותיות בעיניי
(רק לקראת גיל 5 כדאי להתחיל לעבוד על זיהוי אותיות ואות פותחת לפי צליל )
מספרים את יכולה לנסות ללמד אותה לזהות אם נראה לך חשוב ,
אבל באמת לא מבינה מה הלחץ .
שתהנה ותשחק בגן ושנה הבאה יהיה לי מספיק זמן עד כיתה א  
וגם בכיתה א היא תלמד הכל מהתחלה (מספרים ואותיות) .
לצפיה ב-'את בטוחה שאי אפשר להכניס לגן עריה? '
את בטוחה שאי אפשר להכניס לגן עריה?
16/10/2018 | 11:02
88
לדעתי, אם יש מקום, אז שווה לנסות. רק קחי בחשבון שאת צריכה גם צהרון. 
לצפיה ב-'היא צריכה לצייר עיגול. אבל לא לזהות אותיות'
היא צריכה לצייר עיגול. אבל לא לזהות אותיות
16/10/2018 | 15:43
3
101
בגיל כמעט ארבע, הילדה צריכה להיות מסוגלת לצייר עיגול. אבל בשביל זה לא צריך גן עיריה, אפשר לצייר איתה בבית.

ואם היא מתקשה בלצייר עיגול, אולי דווקא כן יש צורך בעבודה על מוטוריקה.
לצפיה ב-'אזז'
אזז
16/10/2018 | 21:44
2
101
קודם כל תודות
שאלתי המון גננות חלקן אומר שלא צריך לזהות אותיות חלקן אומר שכן
אפילו מעדיפות שיכתבו מספרים ואותיות
אני לחוצה כי רוב המקרים שאני מכירה לילדים שהתקשו בכיתה א הם כנררה פספסו שלב טרום חובה ולא רוצה שתפספס שתלך סתם כדי לשחק אלא שתדע שיש זמן למידה אחרת יהמה לה קשה בעתיד עובדה לקח לי חצי יום עד שהיא הסכימה לשבת לידי ולהתחיל לעבוד
ובקשר לתחושת הגן אני מרגישה מאוכזת גן פרטי 21 ילדים בכיתה שנתיים והיא לא יודעת לגזוק וליצור נו וכששאלתי נו אמרה מוטוריקה וכשהטון קצת עלה אז בסדר נעבד ביחד למה לא עובדים מהתחלה ומפספסים ימים ושעות הרי עבר כבר חודש וחצי
וכן אני משלמת לפחות לקבל בתמורה מה שאני נותנת אני מרגישה במשפחתון
החלטתי שאחכה אם תשתף איתי פעולה עד סוף 10 ואז אחליט
לצפיה ב-'הילדה בת 3 ו-10 חודשים!'
הילדה בת 3 ו-10 חודשים!
20/10/2018 | 06:10
1
65
את הדברים שאת כותבת היא אמורה ללמוד עד גיל 5. מה הלחץ! את מנדנדת לגננות על מה הם עובדים. הנה רשימה קצרה ואני מנחשת שהם עובדים על הדברים האלו" 
התפתחות פיזית - לקפוץ, לרוץ, לטפס, לזרוק, ללוש בצקים, לשחק בחול, לעשות פאזלים ולצבוע ולקשקש על נייר. אגב, כן, הגיוני שעובדים על כישורים מוטורים גם בשנה שעברה וגם השנה... היית רוצה שהיא תתקע בשלב של ילדה בת 3?
התפתחות חברתית - לדעת לשחק ולהסתדר עם חברים, לפתח שליטה עצמית, לפתור קונפליקטים. 
התפתחות ריגשית - להבין את הרגשות שלה ושל אחרים, להביע איכפתיות כלפי אחרים, לפתח בטחון עצמי, להשתמש בשפה כדי ללמוד דברים חדשים. 
כישורי שפה  - להבין ולתקשר דרך דיבור והקשבה ודיבור. 
כישורים קוגניטיבים - לחשוב בצורה מתוחכמת יותר, לקבל החלטות ולפתור בעיות. 
כישורי ראשית קריאה - הקראת סיפורים ודיבור על מה מתרחש שם, מי הן הדמויות הראשיות, ללמד אותם שכל אות מייצגת צליל, לשיר שירים, להקריא דברים מתחרזים, להצביע על אותיות בספרים ובכל מקום אחר שאפשר, ולהתחיל ללמד את ה- א-ב (גילאי 4-5)
כישורי חשבון - לספק חומרים פשוטים כמו כפתורים ולתת לספור אותם ולסדר ב- patterns שונים. לדבר על מספרים בהזדמנויות שונות (יש 2 נדנדות ו-3 ילדים רוצים להתנדנד אז אין מספיק לכולם ונעשה תורות). למדוד ולהשוות גודל של דברים באמצעים פשוטים. 

ויש עוד המון אבל אפסיק כאן. 
הבנות כאן נתנו לך רעיונות איך לעבוד עם הילדה גם בבית. את לא יכולה לצפות לשים אותה בקופסא שחורה (הגן) ושבאפס מאמץ מצידך היא תחזור אלייך מוצלחת ויודעת. זה גם התפקיד שלך. אני מציעה לך לחפש באינטרנט רעיונות איך להעביר את הזמן עם הילדה בצורה שתהיה משמעותית יותר גם עבורך וגם עבורה ולא להיות ראש קטן, לזרוק אותה לגן ולצפות שתחזור אלייך ילדה שכייף להשוויץ בידע שלה בפני אחרים. 

עכשיו, יכול להיות שהגן גרוע. אין לי מושג. אבל מהדברים שלך עולה שקודם "צריך לטפל" בך. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/10/2018 | 11:23
38
אכן חלק מהדברים שהזכרת היא טובה בהם והרבה למשל הצד החברתי המוטורי הקפיצות ניכר שיפור מאוד גבוה באישיות שלה וכן אני לא אומרת שהגן גרוע הרי זה גם בזכות החום והאהבה שהיא מקבלת שם אך כן מפריע לי שאחרים בגן כן יודעים לעשות דברים והיא לא יגול להיות שהיא טובה בדברים אחרים והם לא
ואת צודקת אני לא יכולה לשים בכל על הגן כשיש אפס מאמץ מצדי העניין הור שלקח לה חודש וחצי עד שהיא התאקלה בגן כי שתי חברות טובות שלה עזבו את הגן וכשיש עוזבים זה גם גורם לי לשאול למה איך ומדוע ... שאלתי וקבלתי תשובות שמבחינה לימודית אינן עובדות מספיק עם הילד . אז בו נגיד שלא עובדים היחדה מרוצה הולכת לשם בריצה חוזרת מאושרת יש לה חברות אז מה אם היא לא יודעת לעשות כלום אני אעזור לה אבל כפי שאת אמרת אני לא יודעת איך   . היא לא משתפת איתי פעולה ואני כן חסרת אונים
מה למשל לחפש בגוגל
לצפיה ב-'מציאת המקום במשפחה'
מציאת המקום במשפחה
14/10/2018 | 11:59
2
158
הקטנה בת 4+ מתקשה למצוא את עצמה במשפחה. תמיד היתה עצמאית מאד ועקשנית. הפיצית כבר בת שנה, מתוקה, ניידת, מתקשרת, ו'גונבת את ההצגה' - היא כבר לא תינוקת פצפונת שרק ישנה יונקת ושוכבת באוניברסיטה, היא בעלת נוכחות משמעותית בבית.
מצד שני - האמצעי עלה לביה"ס ועכשיו נוצר בסיס חיבור חזק בינו לבין אחותו (ג'), ויש להם עולם משותף שלם ופרטי ביניהם.
והקטנה מחפשת. מצד אחד יש לה בקבוק, שמיכי ומוצץ (! היא ביקשה ממני לקנות לה והסכמתי), מצד שני היא פותרת תרגילי חשבון ויודעת לכתוב חלק מהאותיות (ומבקשת ממני שאלמד אותה עוד). מצד אחד היא בוגרת, מתחשבת, רגישה ואכפתית, מצד שני היא ילדותית, צורחת על כל שטות, מרביצה, זורקת חפצים, מרביצה לאחים שלה או סתם זורעת בלגן והרס בבית.
התנודות מאד חזקות ותכופות והיא שואבת המון אנרגיה הורית. ברור לנו שזה חלק גדול מהמטרה. אנחנו משתדלים לתת לה זמן פרטי שלה ככל שניתן, לעשות איתה דברים מיוחדים שאנחנו לא עושים עם ילד אחר, לשים לב ולשבח אותה כל פעם שההתנהגות שלה טובה. ועדיין המומים לפעמים מהסערה הפנימית שלה. באחת השבתות כשקמנו מצאנו 'יצירה' שלה על הקיר - צלליות עיניים מעורבבות עם משחה לטוסיק במשיכות ידיים גסות על הקיר.....
רעיונות נוספים להתמודדות יתקבלו בשמחה ובתודה.
לצפיה ב-'נראה לי שאתם עושים הכל נכון...'
נראה לי שאתם עושים הכל נכון...
16/10/2018 | 13:26
84
קודם כל אני רוצה לשלוח חיבוק... נשמע שהשיגרה די קשה, אז את לא לבד...
אני בהחלט חושבת שכל ילד חדש במשפחה זה כמו פצצה שמתפוצצת בתא המשפחתי ולוקח זמן לעכל ולמצוא מחדש את האיזון. יש ילדים שקל להם יותר ויש ילדים שקשה להם. נשמע שלביתך יותר קשה ואת מבינה את זה אבל מחפשת את הדרך להקל עליה.
זה לא יקרה ביום. זה יקח זמן ומשאבים אבל היא תגדל ותתגבר ויהיה יותר קל.
קשה לדעת מה לייעץ לך כי למרות הפרטים בהודעה חסרים הרבה נעלמים. 
אני יכולה לומר לך שהתחלתי טיפול פסיכולוגי עם הבת הגדולה שלי (בת 8) אחרי תקופה ארוכה שהיה מאוד קשה וכבר עכשיו מאוד הוקל לנו. אם תרצי, אוכל לפרט קצת על המפגשים.
במקביל גם לי יש תינוק קטן (בן 6 חודשים) ובנדיטית בת 2.10 ולאחרונה לא קל לבנדיטית בכלל עם כך שתשומת הלב הולכת הרבה לתינוק ולגדולה. יש הרבה טנטרומים ובכי ובדיקת גבולות תמידית. אני עשיתי החלטה שגם לה מגיע זמן שלה עם ההורים לבד ואני אשתדל פעם בשבוע שבועיים למצוא זמן להיות איתה לבד בלי האחים (זה מאוד לא פשוט עם עבודה במשרה מלאה ועוד ילדים אבל נדמה לי שהיא זקוקה לזה עכשיו מאוד).
הקיצר, אם יש לך איזו שהיא אפשרות לקחת אותה אפילו 20 דקות *לבד* להפריח בועות בחצר, או ללכת למכולת ולספר סיפור או כל דבר שהוא *רק* איתך 1 על 1 זה יכול לעזור.
אבל אם קשה, אל תפסלי גם טיפול כי זה מאוד מאוד מקל וחבל לסבול לאורך זמן.

לצפיה ב-'ברוך שובך ציפור נחמדת מארצות הכפור'
ברוך שובך ציפור נחמדת מארצות הכפור
20/10/2018 | 06:25
48
לא העלאת לפני מספר חודשים הודעה דומה לגמרי, רק שהנשוא בה היה הילד? אז הילד לא מצא את מקומו במשפחה והבת הזו והבכורה היו חברות עם שפה משותפת. 
לא כל התנהגות משתוללת היא "התקשות למצוא את עצמה במשפחה". 
אתם צריכים ללמוד איך להגיב מצד אחד עם המון אהבה ומצד שני לא לאפשר לה להכות ולבלגן בלי לסדר. היא מורחת דברים על הקירות? היא צריכה לנקות. היא מבלגנת? היא צריכה לסדר. אתם יכולים לעזור לה במשימה הזו כדי שהיא תחווה הצלחה, אבל העיקר צריך להיות שלה. 
וזמן פרטי זה בהחלט חשוב מאוד, לא רק "ככל שניתן" אלא לעשות מאמצי על כדי להביא לכל ילד את הזמן הפרטי. לא חשוב כל כך לעשות דברים מיוחדים, אלא לדבר ולעשות דברים פשוטים יחד (להתגלש יחד במגלשה למשל). 
לצפיה ב-'גן גני שקד בראשון לציון ילדה בת שנתיים'
גן גני שקד בראשון לציון ילדה בת שנתיים
07/10/2018 | 14:08
1
107
גן בראשון לציון לילדה בת שנתיים
<i>מתלבטת בין גני שקד באשלים</i>
<i>לגן השקוף - הבית של מירית </i>
<i>אשמחח להמלצה אמיתית מאמא שראתה/שמעה/אהבה או לא אהבה ולמה </i>

לצפיה ב-'שלחי לי מסר'
שלחי לי מסר
09/10/2018 | 13:01
25
לצפיה ב-'מחפשת מטפלת לתינוק/המלצה למשפחתון ר"ג גבול גבעתיים'
מחפשת מטפלת לתינוק/המלצה למשפחתון ר"ג גבול גבעתיים
06/10/2018 | 22:40
1
52
שלום
אני מחפשת המלצה למשפחתון חם ואוהב עם צוות מסור או לחילןפין מטפלת מסורה ואוהבת עם גישה לתינוקות לבני ליומיים בשבוע.

האם תוכלו לתת לי המלצות?
לצפיה ב-'בן כמה הוא?'
בן כמה הוא?
09/10/2018 | 03:12
9
לצפיה ב-'המשחק מה במשבצת'
המשחק מה במשבצת
03/10/2018 | 11:15
4
165
לא הצלחנו לפענח את כל המשחקונים בו
האם למישהו יש חוברת הוראות או סרטי הדרכה?
תודה מראש
לצפיה ב-'לנו יש את המשחק+החוברת'
לנו יש את המשחק+החוברת
05/10/2018 | 19:18
1
104
בחוברת 36 עמודים.
אם אצלם לך ואשלח,תפוז יקרוס.
מוכנה לקחת לעבודה,לצלם לך ולשלוח בכל דרך שתרצי או,במידה ויש לך רעיון אחר איך לקבל את המידע,אשמח לעזור.
שבת שלום
לצפיה ב-'תודה רבה רו תם - עוברת לפרטי'
תודה רבה רו תם - עוברת לפרטי
09/10/2018 | 10:51
21
לצפיה ב-'"האמיתית" : בבקשה , הסבר לחיות במשבצת,,,'
"האמיתית" : בבקשה , הסבר לחיות במשבצת,,,
12/10/2018 | 17:05
1
65
לצפיה ב-'היי, תודה הכוונה למשחק אחר'
היי, תודה הכוונה למשחק אחר
14/10/2018 | 14:30
13
לצפיה ב-'שאלון המיועד להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים'
שאלון המיועד להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים
04/10/2018 | 20:49
52
הורים יקרים !!זקוקה לעזרתכם לצורך עבודת המחקר שלי בתואר, אשמח אם תוכלו לענות על שאלון, השאלון היינו אנונימי ומיועד לצרכיי מחקר בלבד.

פרטים נוספים ניתן לקבל בשאלון עצמו. תודה מראש

השאלון :

לצפיה ב-'מנח שינה לתינוקת מצוננת '
מנח שינה לתינוקת מצוננת
21/09/2018 | 08:58
2
113
האם יש איזשהי תנוחה עדיפה להשכיב תינוקת מצוננת עם ליחה ונזלת מבין השתיים: על הבטן? גב?
(1. לרוב אני מניחה על הצד, 2. על הבטן = כשאני לידה משגיחה)

תודה
לצפיה ב-'עדיף על הצד עם מזרון מוגבה'
עדיף על הצד עם מזרון מוגבה
22/09/2018 | 18:23
1
73
אבל יש לשים לב שגם מהצד יכולים להתגלגל לבטן...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
26/09/2018 | 13:26
15
לצפיה ב-'הבנים שלי מגיעים ראשונים לגן '
הבנים שלי מגיעים ראשונים לגן
16/09/2018 | 13:36
3
317
בגלל שהעבודה שלי רחוקה יחסית מהבית, אני מגיעה לעבודה די מאוחר בימים שאני שמה את  הבנים בגני העירייה. לכן אנחנו מגיעים הכי מוקדם שאפשר, ב- 7:30.
הבעיה היא ששאר הילדים לא מגיעים מוקדם.
מה שאומר שאני נכנסת למתחם, הסייעות רואות שנכנסתי ונאלצות להפסיק את שיחת בוקר שלהן כדי לקבל את הבנים שלי.
היום לדוגמה, הייתה לי הרגשה ממש לא נעימה. ברור שזאת העבודה שלהן, ואני לא הקדמתי. ובכל זאת...
אחת אמרה לי (בחיוך אומנם) שהן נוהגות לשבת בבוקר ביחד ולדבר. השנייה סתם קמה באיטיות ולא נראתה מרוצה.
מקווה שאחרי החגים יהיו עוד ילדים שיגיעו מוקדם, אבל מה אם לא? לנסות לאחר ב- 10 דקות, למרות שזה בעייתי (עושה הבדל בין להגיע עד 8:30 ללהגיע אחרי).
או שזה מה יש - אלה שעות העבודה של הגן ולא משנה מה דעתן של הסייעות?
לילדים זה לא משנה - אחד נפרד בקלות והשני עושה בעיות - אבל זה קורה גם כשמגיעים באיחור של חצי שעה.
לצפיה ב-'הייתי חצי מתנצלת (רק בשביל להיות נחמדה)'
הייתי חצי מתנצלת (רק בשביל להיות נחמדה)
16/09/2018 | 14:39
260
ואומרת להן שהבוס שלך כועס אם את מאחרת .

לצפיה ב-'אין לך מה להתנצל'
אין לך מה להתנצל
19/09/2018 | 21:53
207
והילדים בפירוש יכולים לקחת משחק (אותו מצב. לפני 27 שנים. אני) ולשבת עם עצמם ולאפשר לסייעות זמן "להתניע".
לצפיה ב-'סליחה..אבל הסייעות ממש חצופות'
סליחה..אבל הסייעות ממש חצופות
27/09/2018 | 21:37
159
אין לך שום סיבה להתנצל ,
הן צריכות לקבל את הילדים בצורה נעימה וכמובן גם אותך מרגע פתיחת הגו,
כולנו ממהרים בבוקר ואני ממש מבינה את החשיבות בלצאת בשעה המוקדמת ביותר שניתן - אין ברירה...גם כך במרבית המשרות צריך לאלתר על מנת להספיק לעמוד בזמנים לקחת/להחזיר את הילדים,
אם הן רוצות לדבר הן מוזמנו  להקדים ולקשקש עד שעת תחילת הגן,
ממש מרתיח שילד או הורה מקבלים קבלת פנים צוננת בגלל עצלנות של צוות הגן.
לצפיה ב-'קלינאית תקשורת'
קלינאית תקשורת
15/09/2018 | 11:00
1
216
היי
בן שנתיים וחודשיים תיכף, מתחילה איתו סדרת טיפולים אצל קלינאית אחרי החגים.
 אשמח לשמוע חוו"ד מכאלו שעברו את זה עם ילדיהם.. איך הלך? האם נותנים ש.ב. לתרגול בבית?
מה עושים אם הילד לא ישתף פעולה?זה החשש הכי גדול שלי
 מה בכלל עושים איתם בגיל הזה?
לצפיה ב-'אני הייתי'
אני הייתי
16/09/2018 | 13:29
177
היא בעיקר שיחקה איתו תוך כדי שהיא עושה איתו תרגילים שונים בהתאם לצורך הטיפולי. כן קיבלתי הנחיה מה לעשות בבית מבחינת התרגול.
כשהילד לא שיתף פעולה, היא פשוט ניסתה משחק אחר.
הבן שלי מאד נהנה בפגישות האלה.
לצפיה ב-'כאבי אזניים'
כאבי אזניים
09/09/2018 | 13:17
3
198
היי, לא יודעת אם זה המקום לשאול, אבל האם יש דרך לשחרר פקק שעווה מתינוקת בת חודשים ספורים בדרך פחות כואבת ממזרק עם נוזל אצל א.א.ג? אולי במצב אלחוש\טשטוש? 
לצפיה ב-'לא ראיתי אף פעם מזרק עם נוזל'
לא ראיתי אף פעם מזרק עם נוזל
12/09/2018 | 21:50
2
116
רופא אאג שואב את זה עם מן צינורית קטנה ואם זה קשה מדי אז צריך לרכך עם טיפות שמן (פראפין אני חושבת, לא סגורה על זה) ואז יותר קל להוציא. אולי גם שמן זית יעבוד אבל צריך לשאול.
כל מה שכתבתי מנסיון עם פעוט, לא תינוק, אז לקחת בערבון מוגבל.
לצפיה ב-'שמעתי גם על השיטה שתיארת'
שמעתי גם על השיטה שתיארת
12/09/2018 | 22:31
89
טוב, נשמע מה הרופא יגיד. תור עוד שבועיים. תודה :)
לצפיה ב-'לי שיחררו פקק שעווה עם מזרק כשהייתי בערך בת 7'
לי שיחררו פקק שעווה עם מזרק כשהייתי בערך בת 7
13/09/2018 | 08:53
112
זאת דווקא זכורה לי בתור חוויה נעימה - תחושה מאוד משונה כזאת כמו גל שמתנפץ בתוך האוזן. ייתכן ששמו לי גם טיפות לריכוך כמה שעות קודם, כי אני זוכרת שהגענו בבוקר ואז חזרנו אליו באותו ערב שוב בשביל המזרק.
עד כמה שאני זוכרת זה לא כאב בכלל.
לצפיה ב-'מושבי בטיחות'
מושבי בטיחות
05/09/2018 | 23:17
5
180
שלום,
יש לנו בת מקסימה בת 3.3 ואנחנו משתמשים בשבילה בכסא בטיחות (מדובר בכסא איכותי אמריקאי שנקנה אחרי מחקר רציני, לא זוכרת את שמו). היא השתמשה בו החל מגיל שנה אחרי שסיימנו עם הסלקל שקיבלתי מגיסתי (לא בטוחה איזה אבל היא קונה דברים איכותיים). אני אמורה ללדת בעזרת ה' עוד כחודשיים ויש לנו רכב קטן -מזדה 2 . מה שחשבתי לעשות כדי לחסוך כמה שיותר מקום ברכב - ואשמח אם תתקנו אותי אם אני טועה לדעתכן - הוא להעביר את בתי לבוסטר עם משענת (הייתי מעדיפה בלי משענת כדי לחסוך מקום אבל הבנתי שזה לא מספיק בטיחותי) ולתת לתינוק מגיל 0 להיות בכסא הבטיחות. מה שמביא אותי למס' שאלות:
1. האם אכן יש חשיבות לתת לה בוסטר עם משענת? אלו דגמים אתם יכולים להמליץ עליהם שהם טובים אבל צרים ותופסים פחות מקום?
2. מאיזה גיל זה מותר? אני קראתי גיל 3 ובעלי קרא באנגלית מגיל 4. 
3. לגבי התינוק - את הגדולה כמו שציינתי עד גיל שנה שמנו בסלקל. האם סלקל עדיף? בעלי לא אוהב את כסא הבטיחות לגיל הזה אבל אני שמעתי שזה לחלוטין מותר. האם יש מקטינים שאפשר לקנות כדי להתאים את הכסא לתינוק שרק נולד?
4. כל הערה/המלצה תתקבל בברכה. 
תודה!
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
06/09/2018 | 10:27
2
127
1. יש חשיבות לבוסטר עם משענת מבחינה בטיחותית. את יכולה לקרוא באתר של בטרם. ואם כבר משענת תחפשו בוסטר כזה עם הגנות צד. שימו לב שבמידה ואין אפשרות עגינה באיזופיקס לחפש בוסטר גב בעל משקל כללי של פחות מ4 ק''ג.
2. עדיף לעבור לבוסטר בגיל כמה שיותר מאוחר. אם יש אפשרות למשוך יותר בטוח בכיסא בטיחות.
3. לתינוק שרק נולד אני אישית הייתי מעדיפה סלקל לפחות לחצי שנה הראשונה. בסלקל טוב עם אזור תמיכה לראש התינוק יהיה יציב יותר בתוכו. רק שתדעי שממליצים לא לשים תוספות של ריפוד שלא נמכרו עם הכיסא המקורי, יש לכך חשיבות חס וחלילה בעת תאונה.

אם יש לך אפשרות את יכולה לרכוש סלקל לחצי שנה וככה לגרור עוד חצי שנה לגדולה בכיסא בטיחות.

לצפיה ב-'סלקל'
סלקל
06/09/2018 | 23:12
1
81
הסלקל שקיבלתי מגיסתי - היא השתמשה בו שנה ואנחנו השתמשנו בו שנה. אבל הבן שלה היום בן 4. את חושבת שצריך לקנות חדש במצב כזה? כמה זמן מותר/אפשר להחזיק בסלקל לפני שקונים חדש? והאמת שאני לא בטוחה איפה המקטין של הסלקל אבל אם אנחנו יודעים חברה ודגם - זה לא מספיק כדי לקנות מקטין מתאים? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/09/2018 | 13:06
86
על הסלקל צריך להיות כתוב התוקף שלו. לא בדיוק זוכרת איפה. אפשר להתקשר ליבואן/נציגות חברה של הכיסא בארץ ולברר איפה רשום וגם לגבי רכישת הריפוד המתאים.
לצפיה ב-'לא ככ מבינה את השיקול'
לא ככ מבינה את השיקול
23/09/2018 | 21:45
51
כתבת שהמטרה שלכם היא לחסוך מקום ברכב
האם הכוונה היא שאדם מבוגר אמור לשבת על הספסל האחורי יחד עם 2 הילדים?
כי לדעתי בכל מקרה יהיה מאוד צפוף ולא ישאר מקום
בגיל 3.3 אני הייתי משאירה בכסא בטיחות ולא מעבירה לבוסטר, ואם כבר בוסטר אז כזה עם הגנות צד.
כשנסענו במונית לא מזמן לקחתי לבת ה 5 שלי בוסטר שהוא רק הגבהה, ממש לא הרגשתי שהיא מוגנת כך, אז בטח שלא הייתי בוחרת בזה לבת 3.3 ובאופן קבוע.
לגבי סלקל או כסא בטיחות אני בחרתי בכסאות שניתן להרכיב נגד הכיוון ואחכ עם הכיוון, ואז אפשר להשאיר נגד הכיוון עד גיל שנתיים ולהמשיך להשתמש בכסא אפילו עד גיל 5 (עם כיוון הנסיעה), כך שמבחינה כלכלית זה נראה לי חסכוני יותר
לצפיה ב-'*** אחרי מחקר רציני בתחום - נא לקרוא'
*** אחרי מחקר רציני בתחום - נא לקרוא
17/10/2018 | 18:08
11
יש הבדל בין דבר החוק בנוגע להתקני הישיבה בין המלצות "בטרם" שהם תמיד יותר מחמירים. אני הולכת עם המחמיר ביותר.
מעבר לבוסטר*
חוק - גיל 3
יצרן - 15 קילו
בטרם - 18 קילו

* על פניו אין הפרדה בין בוסטר עם משענת לכזה שבלי מבחינת התכלית שנועד לספק - מיקום אידיאלי של החגורה.

אם אין ברירה הייתי קונה בוסטר עם רצועות פנימיות שיתפקד על תקן כיסא ובהמשך יהפוך לבוסטר עם משענת ואחר כך גם בלי

- ככלל אני די יכולה להיות בטוחה שהיא לא מספיק גבוהה וגדולה על מנת לעבור לבוסטר
לצפיה ב-'איזו התאקלמות קשה '
איזו התאקלמות קשה
05/09/2018 | 12:34
5
375
באופן בלתי צפוי הבן שלי שכל כך חזק, עקשן ובטוח בעצמו מתקשה להסתגל לגן החדש. ולא סתם מתקשה - מסרב לצאת מהבית, מסרב להישאר בגן, צורח כשעוזבים אותו, מטפס על הגדר שמפרידה בין הגן שלו לגן של אחיו - ואז כשמחזירים אותו לגן - בוכה כל כך חזק שנרדם מתשישות.
בנוסף, גם לא מקשיב לצוות - מבחינת לא לצאת מהגן וכד'.
בבית בימים הראשונים התנהג כמו משוגע - צרחות, נשיכות וכד'. אתמול המצב בבית השתפר (אבל בלילה התעורר בצרחות, הסתובב בבית, עד שחזר לישון).
מכירה את הצוות, הן ממש בסדר.
האם לתת לזה זמן או שזה מוגזם ומדאיג?
לצפיה ב-'וואו. כמה קשה'
וואו. כמה קשה
06/09/2018 | 16:02
1
189
קודם כל חיבוק גדול, כי מאמינה שאת ממש סובלת יותר ממנו.
שנית, האם מדובר בגן שהוא מכיר?
מה גילו של הבן שלך?
ניסית להסביר לו?
כיצד מגיב הצוות?
האם יש שם דמות שפנויה להכיל את הקושי שלו?
לצפיה ב-'יש שיפור בגן'
יש שיפור בגן
06/09/2018 | 21:35
223
נכנס סביר ונפרד איכשהו.
אבל עכשיו מסרב לצאת מהבית.
מסרב להתלבש כי מבין מה יקרה אחרי זה.
הגן חדש לו ומוכר לי כי אחיו הגדול היה שם. אני מכירה את הצוות.
הוא בן 3. אי אפשר יותר מדי לדבר איתו.
לצפיה ב-'אוי ואבוי, נשמע נורא!'
אוי ואבוי, נשמע נורא!
07/09/2018 | 06:13
2
205
אין לי נסיון עם סיטואציה כזו, אבל התגובה שלו נשמעת מאוד מאוד מאוד חזקה. אני במקומך הייתי מתייעצת אולי עם רופאה או פסיכולוגית ילדים, נשמע שהילד במצוקה ממש ממש חזקה. בינתיים לא בטוח שהייתי שולחת אותו לגן, אלא אם יש לך דרך לרגל אחרי מה שקורה שם מבלי שהוא יראה אותך. 
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, בגן המצב השתפר מטד'
כמו שאמרתי, בגן המצב השתפר מטד
07/09/2018 | 08:08
1
204
אבל היום לא רק סירב לצאת מהבית אלא לא היה מוכן להחליף בגדים ולנעול נעליים. ממש הייתה מלחמה.
לא יודעת מה לעשות.
אבל אחרי הגן חזר להתנהג רגיל לחלוטין.
לצפיה ב-'קצת בדיליי'
קצת בדיליי
12/09/2018 | 22:00
160
אצלי כשאחד לא רוצה אני מציעה לו להתלבש ולבא לא כדי ללכת לגן רק בשביל ללוות את אחיו וכשמגיעים הוא כבר רוצה להכנס וגם מקבל משהו מתוק בקטנה כדי שיהיה נעים להכנס.
זה לא פשוט בכל מקרה.. מאחלת לכולכם הסתגלות קלה ושנה טובה:)
לצפיה ב-'רעיונות למתנות ראש השנה לגננת תודה'
רעיונות למתנות ראש השנה לגננת תודה
04/09/2018 | 11:41
1
52
לצפיה ב-'לקנות קופסאת עוגיות יפה'
לקנות קופסאת עוגיות יפה
04/09/2018 | 17:37
113
אישית,אוהבת את השקופות עם הסרט למעלה,בתחתית מפית דמוי תחרה,חביבה שכזו,בבית לאפות עם הדרדרסים עוגיות-חמאה,טחינה....מה שמתחשק ובכל צורה שמתחשק,לצנצנת ולגננת.

לצפיה ב-'קשיים בגמילה'
קשיים בגמילה
04/09/2018 | 05:07
5
178
שלום, הבן שלי בן שנה וחצי, עד לא מזמן היה אוכל יחסית מגוון אבל במקביל עדיין שותה סימילק מבקבוק, בזמן האחרון, אולי בעקבות נסיונות שלי לגמול אותו מהבקבוק הוא פיתח אנטי לאכילה ושתיה של דברים אחרים, מה שקרה שבהתחלה הגמילה הלכה יפה והפסקנו את הסימילק לחלוטין לכמה ימים אבל אז הוא היה מצונן ואיבד תיאבון, דאגתי שהוא לא אוכל ושותה מספיק והחזרתי את הסימילק ומאז הוא כבר החלים אבל עברו כמה ימים והוא לא מסכים להפרד מהסימילק והבקבוק וגם מגלה התנגדות לאכילה או שתיה של כל דבר אחר שאינו תמ"ל בבקבוק. מעוניינת לשמוע אם למישהו היה ניסיון דומה מה כדאי לעשות, אודה מאוד לטיפים לגמילה או המלצות לאנשי מקצוע להתייעצות
לצפיה ב-'למה "לגמול"?למה לא לאפשר גם תמ"ל?'
למה "לגמול"?למה לא לאפשר גם תמ"ל?
04/09/2018 | 07:01
4
39
לצפיה ב-'כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל'
כי כשיש לו אפשרות לבחור בין תמ"ל
04/09/2018 | 07:24
3
157
לבין אוכל אמיתי אז הוא מעדיף תמ"ל, ראיתי שככל שהורדתי בהדרגה את התמל  ולא היתה לא ברירה אז נפתח לו תיאבון לדברים אחרים.
עוד בעיה שהוא רוצה חלב רק בבקבוק, למרות שהראה יכולת לשתות מכוס מעבר וגם כוס רגילה. אם אני אומרת לו שאין חלב בבקבוק ושיש אוכל אחר אז הוא בא איפה שהוא זוכר שהבקבוק היה פעם ומבקש ובוכה הרבה זמן...רק כשמבין שאין עכשיו בקבוק אז מוכן לאכול משהו אחר. ועכשיו גם זה נסוג הוא לא רוצה אוכל אחר מתעקש רק בקבוק עם תמ"ל
לצפיה ב-'עונה...'
עונה...
04/09/2018 | 16:57
111
הוא לא צריך לבחור.
אפשר לסדר עבורו הזנה שכוללת תמ"ל משמע,בבוקר,כשמתעורר,תמ"ל,בעשר-שתיים עשרה בננה,אחרי זמן,צהריים,אחה"צ אפשר גם תמ"ל,אחרי השינה,בערב מעדן,ביצה,כריך....ולפני שינה,תמ"ל.
כשהוא "יבין" שהוא לא בגמילה,שהתמ"ל לא מחוץ לתחום וגם הוא בא בחשבון,אני מניחה שהוא יהיה פנוי לאוכל אחר וירפה מהצורך "לגונן" על הבקבוק של התמ"ל.
אישית,לא מאמינה במושג "גמילה".
הילדה שלי מיצתה תמ"ל בגיל שנתיים ואחיה בגיל 4.
זה לא מה שמנע מהם תזונה אחרת,בנוסף.
אם הוא בבית,נסי לארגן לו את השילוב של תמ"ל ואוכל.
אם במסגרת חינוכית אז בבוקר תמ"ל,לפני שינה בערב,תמ"ל ובמהלך היום יש במעון בוקר,עשר,צהריים,אחה"צ.
בהצלחה.

לצפיה ב-'אין צורך בתמל אחרי גיל שנה'
אין צורך בתמל אחרי גיל שנה
18/09/2018 | 07:21
1
56
 טובה קראוזה – דיאטנית קלינית ומחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון": "התמ"ל לא הכרחי מעבר לשנת החיים הראשונה, וזו בדיוק העמדה של משרד הבריאות בארץ. יש כאן מעין מעגל קסמים: הורים חושבים שכדאי שימשיך עם התמ"ל כי כך הוא משלים לילד את כל מה שהוא לא מקבל בתזונה רגילה – לא מעט בזכות פרסומות לתמ"ל לפעוטות שהציגו את המצב כך - ואז לא מתעקשים על הרגלים בריאים של אכילה ועל הצגת מגוון של מזונות. הילד ממשיך להיות בררן, ההורים חוששים (ובצדק) שיפתח חוסרים וממשיכים עם התמ"ל - וחוזר חלילה. כמובן שאם ההורים מעוניינים בכך אין מניעה להמשיך לתת לפעוט תמ"ל, אבל לא במקום פיתוח הרגלי אכילה נכונים ותזונה מאוזנת".
לצפיה ב-'ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"'
ובאותה המידה אין צורך ב"גמילה"
18/09/2018 | 07:36
50
מבינה,בהחלט,את מה שקראוזה ציינה.
נקודה חשובה שהורים צריכים לדעת ולשים אליה לב.
חושבת שהתמ"ל יכול להיות בגדר שתיה אבל לא אוכל ועדיין לא מחבבת את המושג "גמילה".
אצלי שתו תמ"ל עד מתי שרצו,בנוסף לאוכל.
חתימה טובה.
לצפיה ב-'איך עבר היום הראשון ???'
איך עבר היום הראשון ???
02/09/2018 | 15:04
122
ומה שלום כולם אחרי הקיץ הארוךך? איך מרגיש המעבר מהחופש לשגרה?
לצפיה ב-'מחפשת תחתוני ילדים בזול (צריכה הרבה...). המלצות?'
מחפשת תחתוני ילדים בזול (צריכה הרבה...). המלצות?
02/09/2018 | 11:18
5
111
התחלתי עם הבן שלי גמילה מחיתולים ואני צריכה הרבה הרבה תחתונים. התחלופה מהירה מדי בשביל מכונת הכביסה שלי...
אם מישהי מכירה איפה מוכרים בזול (באזור המרכז או עם משלוח) אשמח לשמוע.
תודה ושנה טובה

לצפיה ב-'עלי אקספרס - יש שם מארזים של 12 תחתונים ב8-9$'
עלי אקספרס - יש שם מארזים של 12 תחתונים ב8-9$
02/09/2018 | 12:30
68
יוצא כ- 2.5 ש"ח לתחתון - תחתונים נוחים, 100% כותנה.
הם כ"כ זולים שאפשר פשוט לזרוק אותם במקרה של פיספוסי קקי .
אבל... עד שמגיע יכול לקחת חודש ואפילו יותר. אז אם את כבר מזמינה ממליצה להזמין לפחות 3 מארזים שיהיה שווה לחכות.

בינתיים - במקס סטוק למיניהם יש חבילות של 5 ב- 20 ש"ח.
אני ראיתי במקום בשם "מרכז הטקסטיל" חבילה של 7 ב- 20 ש"ח. זה ברמת גן, רח' בן גוריון פינת כצנלסון.

וכמובן NEXT. קצת יותר יקר - 7 תחתונים ב- 40 ש"ח, אבל תחתונים איכותיים ויפיפיים! משלוח חינם מעל 100 ש"ח ומגיע תוך 4-5 ימים.
לצפיה ב-'שווקים.בכל שוק אפשר למצוא בזול'
שווקים.בכל שוק אפשר למצוא בזול
02/09/2018 | 16:00
13
לצפיה ב-'במקס סטוק 4 ב16 '
במקס סטוק 4 ב16
02/09/2018 | 18:27
18
לצפיה ב-'זברה, סלקיישן וכו''
זברה, סלקיישן וכו'
02/09/2018 | 19:32
13
לצפיה ב-'במקס סטוק. בזול ואיכות טובה.'
במקס סטוק. בזול ואיכות טובה.
29/09/2018 | 20:01
5
לצפיה ב-'ימי הסתגלות בגן עריה - הגיוני?'
ימי הסתגלות בגן עריה - הגיוני?
30/08/2018 | 07:58
11
288
הקטן בן 3, עולה לטרום טרום חובה.
ילד בטוח בעצמו, מסתגל בקלות להכל, נפרד בבוקר ורץ לגן.
גיליתי שיש להם ימי הסתגלות. החדשים נשארים עד 10 ביום ראשון ועד 11 ביום שני. 
ילדים ממשיכים (הגן הוא טרום טרום עם טרום) נשארים כבר בהתחלה עד 14.
נראה לכן הגיוני לעשות ימי הסתגלות? בעיני, דווקא יבלבל אותו שהוא הולך והרבה ילדים נשארים. ושאחרי כמה שעות באים לאותו המקום לאסוף את אחיו מגן צמוד.
אני מכירה את הצוות מהשנה שעברה כשאחיו היה שם. נראה לכן נכון לבקש שכן יישאר יום מלא? כי הוא באמת לא זקוק לזה, ולי אין כוח סתם להציק לסבתא ולהריץ אותה הלוך חזור.
לצפיה ב-'כן'
כן
30/08/2018 | 20:52
2
174
נראה מאוד הגיוני לעשות ימי הסתגלות.
יש ילדים שזו פעם ראשונה שמתחילים מסגרת כלשהי, ויש ילדים שמגיעים מגן פרטי שכללי ההתנהגות וסדר היום מאוד שונים וזקוקים לימי ההסתגלות.
הילד שלך הוא לא הילד הראשון ו/או היחיד שעולה לגן, ואם החליטו על ימי הסתגלות כנראה שמצאו הגיון.

מצד שני, את מכירה הכי טוב את הילד שלך, ואם החלטת שהוא יכול להשאר כל היום, הצוות אמור לקבל את החלטתך. מקסימום יצרו איתך קשר אם יהיה לילד קשה.
לצפיה ב-'החלטתי לא לדבר איתם'
החלטתי לא לדבר איתם
30/08/2018 | 23:23
1
186
הילד שלי בטוח יכול להישאר יום שלם.
אבל לא שווה לי לריב על שטויות.
לצפיה ב-'למה את חושבת שיריבו איתך?'
למה את חושבת שיריבו איתך?
31/08/2018 | 10:11
39
לצפיה ב-'לדעתי לא צריכה להיות בעיה שישאר '
לדעתי לא צריכה להיות בעיה שישאר
30/08/2018 | 21:54
151
יחד עם זאת עלייך להיות ערוכה לאסוף אותו אם יתעורר קושי
לצפיה ב-'לא זה מה שיבלבל אותו, שהוא הולך ואחרים נשארים'
לא זה מה שיבלבל אותו, שהוא הולך ואחרים נשארים
31/08/2018 | 11:16
147
רוב הילדים מאד שמחים כשבאים לקח אותם מוקדם מהגן, חלקם אפילו מבקשים את זה.
אני לא חושבת שילד מתבלבל מזה שהוא רואה שחלק הולכים וחלק לא.

להיפך. הוא יראה חלק מהילדים רצים בשמחה אל מי שבא לאסוף אותם, והוא יצטרך להישאר.

בכנות - מה שגורם לך לאמר שהוא לא צריך הסתגלות זה לא הילד, אלא הסבתא. אני מבינה שזה כורח, אבל חבל.

לצפיה ב-'דעתי בנושא'
דעתי בנושא
31/08/2018 | 16:10
2
158
אני חושבת שבשביל חלק מהמורות שזה סבבה כי הילד חוזר מוקדם הרי בתי שנה שניה בטרום ובקשו לאסוף אותה ב 11 וחצי וכל השבוע הראשון הסתגלות
למי ההסתגלות ? הרי אם אמצא מישהו שיחזיר אותה ב 11 וב 12 לא הייתי שולחת אותה מלכתחילה
היא שם כי אני ובעלי בעבודה וכי גולם עסוקים
נ ק ו ד ה
לצפיה ב-'ומהצד השני....'
ומהצד השני....
31/08/2018 | 16:54
1
144
כאמא וכשייכת למערכת החינוך מבקשת להזכיר שגני הילדים ובתי הספר הם לא על תקן שמרטפים ואם יש ימי הסתגלות עומדת מאחורי זה חשיבה.
אם היא נכונה או שגוייה?אפשר לדון ולשנות,לרוב,החלטות,בהתאם לשיח.
שבת שלום
לצפיה ב-'אני מורה'
אני מורה
31/08/2018 | 19:51
145
ואני מאוד מכבדת מורות שעובדות קשה ואכפת להן
אך לצערי הרב זו התחושה שאני מקבלת שמרטפים
לא פעם ולא פעמים ראיתי אותן בוהות במסך מקלידות מחוברות לואטסאף
איזו תחושה אני אמורה ללקבל
מאוד מפריע לי שמורה זמינה בטלפון שלה ומחוברת
לצפיה ב-'הגננת זקוקה לזה יותר מהילד...'
הגננת זקוקה לזה יותר מהילד...
01/09/2018 | 00:23
2
221
הילדים שלי היו במספר גנים, בכולם ההורים לא התבקשו להשאר להסתגלות. רק באחד, בגן ישראלי, הגננת המלומדת  שהיתה גם הבעלים התעקשה שההורים ישארו בגן לחצי יום יחד עם הילד (וללכת הביתה עם הילד אחרי חצי יום). היה כל כך משעמם, וכל כך מיותר ורק דחה את ההסתגלות. אותה גננת בכלל התגלתה כטיפוס מעצבן במיוחד שבטוחה שהיא האותוריטה לילדים , וזה הרושם שאני מקבלת כשאני שומעת שגננות מכתיבות דברים כאלו.
את מכירה את הבן שלך, ואם את חושבת שזה מיותר אז תתעקשו לא לעשות זאת. הם יכולות לנגן לך שזה לטובת הילד, אבל את טובת הילד את מכירה ואין סיבה שסתם יטרטרו אותך.
לצפיה ב-'כמה אנטי לישראליות '
כמה אנטי לישראליות
01/09/2018 | 09:53
1
204
דנה,
התגובה כל כך כוחנית.
מזל שהאמהות בישראל, ברובן, יותר מכילות ומתונות.
לצפיה ב-'אין בי שום אנטי לישראליות'
אין בי שום אנטי לישראליות
04/09/2018 | 01:32
132
נהפוך הוא. יש לי אנטי לחוקים מטופשים שנהוגים משום מה בארץ. 
ותודה רבה על התגובה הכל כך לא כוחנית שלך, שבאה לחלק לי ציונים. 
לצפיה ב-'התלבטות חוג ראשון'
התלבטות חוג ראשון
29/08/2018 | 10:42
1
193
ילד בן 5, קטן ורזה. מאד עדין, לא מחזיר כשמרביצים לו.
יחד עם זאת, מאד ספורטיבי - למד מהר מאד לרכב על אופניים, מצליח לשחות בבריכה עם מצופים בלי שלימדנו אותו, מטפס גבוה מאד בלי פחד וכד'.
סיבולת אין לו -מתעייף מהר יחסית.
ההתלבטות היא לאיזה חוג לשלוח אותו: האפשרויות הן קרב מגע / ג'ודו או חוג התעמלות קרקע או כדורגל או טניס.
לצפיה ב-'הייתי מתייעצת עם הילד מה הכי מעניין אותו. ברוב החוגים'
הייתי מתייעצת עם הילד מה הכי מעניין אותו. ברוב החוגים
29/08/2018 | 15:18
127
ניתן להגיע לשיעור נסיון לפני ההרשמה.

אף אחד לא נולד ספורטאי ועם הזמן מתעייפים פחות ומפתחים עמידות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה
דליה גרינבאום - טיפול וייעוץ זוגי
דליה גרינבאום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה