לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70317,031 עוקבים אודות עסקים

פורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שם דומיין דומה'
שם דומיין דומה
13/07/2018 | 16:26
1
6
שלום
מצאתי שם לעסק שלי, והוא דומה ל2 בלוגים שקיימים ברשת אך לא פעילים
נגיד שהשם שלי הוא: "pencilion"  מלשון - pencil
1. מצאתי בלוג שנקרא: ThePencilion.com
הוא לא פעיל, יש שגיאה בעמוד אודות וצור קשר, אין עמודים נוספים, עמוד הבית ריק (יש רק כותרת של השם של האתר+תפריט בצד שמביא עמודי שגיאה)
2. ישנו בלוג נוסף על wordpress.com שנקרא בדיוק באותו שם - pencilion.wordpress.com ובו יש מאמר אחד משנת 2010. 

האם יש לי בעיה חוקית להשתמש בשם שרציתי?
מלבד זה שעלי לרשום סימן מסחר בארה"ב על השם הזה. 
הדומיין שרכשתי הוא pencilion.com (לצורך הדוגמה).

תודה מראש,
לירון

לצפיה ב-'שם דומיין דומה'
שם דומיין דומה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2018 | 17:16
4
שלום לירון,
אם הבנתי נכון אתה רוצה לרשום בארה"ב סימן מסחר לעסק שלך? בכותרת כתוב שם דומיין שונה (שם אתר אינטרנט)...
הכלל בארה"ב לגבי סימן מסחר הוא שבעלות קודם כל נקבעת משימוש בשם, רישום סימן המסחר הוא בעדיפות משנית. אתה צריך גם לדעת שסימן מסחר מחולק ל-42 סיווגים (קטגוריות), וזה שמישהו השתמש בשם לדוגמא בסווג של בגדים, לא נותן לו בעלות אוטומטית על השם בסיווג שונה לגמרי (נגיד שירותים פיננסיים).
תתייעץ עם עורך פטנטים או עורך דין שמתמחה בסימני מסחר כדי לבדוק את השם שלך והסיכויים שיהיו בעיות איתו.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'שופע רעיונות '
שופע רעיונות
03/07/2018 | 10:28
1
8
שלום גדי 
אני "שופע רעיונות כרימון" ( לא ברור כמה הם פטנטביליים )- העניין הוא שאני פחות " בנוי " להמשך התהליך - הן מבחינת הגנה על המוצר, מימונית , שיווקית, קשרים  וכו' .
השאלה : האם יש מקום עבודה שמתאים לאנשים כמוני ? או האם יש מאגר אנג'לים אמינים שאוכל לעניין אותם ברעיונות שלי ושהם יבחנו את הרעינות שלי ויחליטו האם הם לוקחים אותם הלאה על כל המשתמע מכך .
אני ממש מאמין ברעיונות שלי ובאמת חבל שזה סתם תקוע במגירה .
תודה מראש
דרור
לצפיה ב-'שופע רעיונות, איך להתקדם?'
שופע רעיונות, איך להתקדם?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 17:06
8
שלום דרור,
התשובה הקצרה היא לא!! לפחות לא מקום רציני ואמין.
הדרך הכי טובה היא שאתה אישית, תטרח ותמצא שותף מתאים לכל תחום ותעבדו ביחד (אתה עזרה בפיתוח, הוא בצד העסקי). אבל אין ארוחות בוקר בחינם, וגם זה הרבה עבודה. או שאתה רציני או שלא...
בברכה,
גדיב בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'שם חברה '
שם חברה
01/07/2018 | 00:35
1
10
שלום, במידה ויש לי שם של עסק +לוגו שרק עכשיו אני מתחיל ואפילו עוד לא פתחתי תיק במס הכנסה לעסק, האם אני מסתכן שיכולים להעתיק את שם החברה או של הלוגו? האם אני חייב לפתוח קודם במס הכנסה תיק? והאם זה מספיק או שאני צריך לרשום פטנט על זה? 
תודה מראש
לצפיה ב-'הגנה על שם של חברה'
הגנה על שם של חברה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 09:17
4
שלום רזיאל,
כדי לקבל הגנה על שם של חברה (כולל לוגו) צריך להגיש בקשה לסימן מסחר בישראל. אין שום קשר בין הבקשה לתיק במס הכנסה, אתה יכול לרשום את הבקשה לפני שאתה פותח את החברה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'"אזיקון" אלקטרוני לילדים'
"אזיקון" אלקטרוני לילדים
17/06/2018 | 11:04
1
17
שלום,
איך אני יכולה לברר אם קיים בשוק אזיקון אלקטרוני שמחובר לפרק כף היד של הילדים, וההורים יכולים לקבל אות אם הילדים קופצים לבריכה, רצים לכביש, היכן הם מסתובבים (למשל בשהות בקניון, פארק או אפילו סופר ענק) וכדומה? 
לצפיה ב-'ברור האם מוצר מסוים קיים בשוק'
ברור האם מוצר מסוים קיים בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 13:32
10
שלום שרון,
את יכולה לחפש לבד (גוגל, עלי בבה וכו') ואם לא תמצאי אז לשלם למידענים שיערכו חיפוש מקיף.
השאלה היא לשם מה את צריכה את המידע? לייצר מוצר (איפה למכור אותו), לרשום בקשת פטנט? החיפוש יהיה שונה בהתאם למטרות שלך.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'רישום מדגם במדינות '
רישום מדגם במדינות
08/06/2018 | 12:39
2
15
שלום לכולם
איך ניתן לרשום מדגם באירופה ,סין ובארהב.
האם יש אופציה לרשום מדגם לכל יחד ולכל אחת בנפרד.?
לגבי סימן מסחר ראיתי שיש את wipo לרישום כולל של כל המדינות יחד וזה נוח.
אני תוהה אם קיימת אופציה כזו גם למדגם

תודה מראש
לצפיה ב-'רישום מדגם במדינות'
רישום מדגם במדינות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2018 | 19:19
1
20
שלום,
אתה צריך לרשום מדגם בכל מדינה בנפרד (באירופה, יש מדגם כלל אירופאי). אין מנגנון כמו בסימני מסחר לרישום אחד בכמה מדינות (אמנת מדריד לסימני מסחר).
אתה יכול לרשום במדינה אחת, ואחרי 6 חודשים לרשום במדינות אחרות תוך בקשת דין קדימה מהבקשה הראשונה, אבל בד"כ מוותרים על זה כי יש עלות נוספת לבקשת דין הקדימה ועבור דחיה של 6 חודשים זה לא תמיד כלכלי.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
09/06/2018 | 23:12
6
היכן רושמים לאירופה מדגם?
ולארהב?
תוכל לצרף קישור לאתר?

תודה
לצפיה ב-'רישום סימן מסחר'
רישום סימן מסחר
09/06/2018 | 09:43
1
14
שלום לכולם
האם ניתן לרשום סימן מסחר בשם זהה שכבר מופיע ורשום במדינה מסויימת (לדוגמא - USA) ?
או שאם השם כבר רשום זה אבוד?
תודה
לצפיה ב-'שימוש בשם זהה המופיע ורשום בחו"ל'
שימוש בשם זהה המופיע ורשום בחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2018 | 19:14
20
שלום חי,
קודם כל צריך לבחון האם אתה מתכוון להשתמש באותו שם לאותו מוצר (או שירות) בדיוק. היה פעם סדרת משחקי מחשב בשם Ultima וכאשר ניסן הוציא רכב באותו השם (ובאותה המדינה) לא היה בלבול בקרב הצרכנים מי עומד מאחורי כל שם לגבי כל מוצר. סימן מסחר רושמים בסיווגים (מתוך רשימה של 45 סיווגים) ורישום שם בקטגוריה אחת אינו מונע אוטומטית שימוש באותו שם בקטגוריה אחרת.
השאלה הבאה שצריך לבחון היא כמה מוניטין יש לאותו שם גם בעולם וגם בארץ. לא תוכל לעולם להשתמש בארץ בשמות כמו קוקה קולה או אדידס, כי לחברות בעלות מוניטין כה רב, מכירים בעובדה שמרבית הצרכנים ישייכו כל מותג בשמם אליהם בלבד, ולכן אף מתחרה לא יכול להשתמש בשמם גם למוצרים  שהם אינם משווקים. לדוגמא, אם חבר יגיד לך יצא טלפון חדש קוקה קולה, המחשבה הראשונה שלך תהיה שיצרן המשקאות שיווק את הטלפון.
תבחן את השאלה עם עו"ד לסימני מסחר כדי לקבל חוות דעת פרטנית על השם שאתה מעוניין בו.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'כתיבה '
כתיבה
06/06/2018 | 10:22
1
9
היי היי. אשמח לדעת האם אני לוקת סיכון כאשר אני מעתיקה משפטים מכתבה של מישהו לתוך כתבה שאני חתומה עליה (וכן כתבתי את רובה)? 
לצפיה ב-'העתקת משפטים מכתבה של מישהו אחר'
העתקת משפטים מכתבה של מישהו אחר
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2018 | 15:13
6
שלום לכותבת,
ברור שאם את מעתיקה כתבה שלמה או חלקים נרחבים מכתבה, ללא אישור היוצר את מפרה את זכויות היוצרים של הכותב.
אם את מעתיקה משפט בודד או חלקים קטנים מכתבה, הרבה תלוי בהיקף ובקונטקסט. מותר לך למשל לצטט משפט מספר או כתבה (בציון המקור) אם זה מתחבר לכתבה שלך, למשל כדי להביע דעה על הכתוב או אם זה משתלב ביצירה שלך.
אם את מעתיקה פסקאות, מתוך כוונה שיחשבו שאת כתבת את זה, את בפירוש נוטלת סיכון.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'שלום-איך אפשר להבדיל בין השראה להעתקה? '
שלום-איך אפשר להבדיל בין השראה להעתקה?
31/05/2018 | 13:45
1
12
הרי גם העתקה יכולה להיות רק חלקית...
איך החוק מבדיל ואיך אני יכול להסביר שמדובר בהשראה ולא העתקה. 
לצפיה ב-'הבדלה בין העתקה להשראה'
הבדלה בין העתקה להשראה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/05/2018 | 16:10
5
המונחים השראה/העתקה מקובלים יותר עבור יצירות אומנותיות כגון שירים, ספרים וכו'. ובאמת השאלה לא פשוטה ובסופו של דבר נתונה לשיקולו של בית משפט שיחליט על גודל הדמיון והאם זו העתקה או רק משהו דומה אבל שונה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'האם יש קניין רוחני בניסוי ההיקפן'
האם יש קניין רוחני בניסוי ההיקפן
08/05/2018 | 12:40
6
21
שלום לך מר גד בנט
הסרטון המצורף מציג ניסוי שהמדע המקובל כלל לא מכיר.
תוצאת הניסוי היא בגדר מהפכה גם בגיאומטריה וגם במתמטיקה.
כל הפרטים מופיעים בסרטון .
אודה לך על מענה לשאלתי...האם יש קניין רוחני בניסוי ההיקפן.

לצפיה ב-'קניין רוחני בניסוי שהוצג'
קניין רוחני בניסוי שהוצג
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 13:20
2
14
שלום אבינועם,
ברמה העקרונית, תגלית מדעית חדשה היא ברת פטנט אם יש לה יישום תעשייתי כלשהו (שאותו צריך לתבוע בבקשת הפטנט). חידוש מדעי בלבד (למשל חוקי החשמל של פראדיי) אינו בר פטנט, אלא רק הישום שלו (שימוש בחשמל כדי לחמם, להזיז וכו').
לגבי הסרטון שלך, עליך לדעת שמהרגע שפרסמת אותו, שמת אותו בנחלת הכלל וכבר אי אפשר לתבוע פטנט על התוכן שלו מכיוון שבקשת פטנט צריכה להיות חדשה ביום הגשתה, והסרטון הזה כבר ידוע. בארה"ב ניתן להגיש בקשת פטנט עד שנה מיום הפרסום (תקופת חסד).
ממליץ לך ללכת לדבר עם עורך פטנטים כד לבחון את הרעיון שלך. הפורום מיועד לשאלות כלליות ולא לייעוץ פרטני שאי אפשר לעשות אותו על סמך מידע חלקי בלבד.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר והבהיר.'
תודה רבה על המענה המהיר והבהיר.
08/05/2018 | 13:36
1
12
לצפיה ב-'בכיף ושיהיה בהצלחה!'
בכיף ושיהיה בהצלחה!
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 15:13
5
גדי בנט
לצפיה ב-'אני מחפש עצה: האם אפשר לערוך משפט דומה למשפט הקופים ?'
אני מחפש עצה: האם אפשר לערוך משפט דומה למשפט הקופים ?
13/06/2018 | 09:58
2
5

המתמטיקאים מאמינים במספר יחיד המתאים לכל המעגלים.
הם גם מאמינים שיש הוכחה מתמטית לרעיון המספר היחיד.
מספר יחיד זה מאפשר מעבר, מאורך הקוטר של כל מעגל, לאורך ההיקף שלו.
האמונה של המתמטיקאים במספר יחיד קיימת זה אלפי שנים
המתמטיקאים קבעו כי ערכו של המספר הזה הוא בין 3.1415  ל  3.1416

ניסוי ההיקפן מפריך את אמונת המתמטיקאים.
ניסוי ההיקפן קובע כי לכל מעגל יש מספר ייחודי המאפשר מעבר בין אורך הקוטר לאורך ההיקף. הגודל הממשי של המעגל, קובע את המספר הייחודי שלו.
אינסוף המספרים הייחודיים האלה, נמצאים בין 3.1416  ל  3.164

משפט המעגלים אמור לקבוע למי להאמין, למתמטיקאים או לניסוי המעשי.
הניסוי המעשי מופיע בסרטון.
בתגובות לסרטון מופיעה עמדת המתמטיקאים.

אני מקווה שמשפט המעגלים יאתגר מוסד מדעי מכובד ( מכון ויצמן, הטכניון, וכו')
מוסד זה אמור לחזור על ניסוי ההיקפן, ולקבל תוצאה שתפריך את רעיון המספר היחיד.
כך תיסלל הדרך לגיאומטריה חדשה, שתיכנס אל עולם המדע.

מה דעתך ? האם אפשר לממש את משפט המעגלים ?

בברכה ותודה

אבינועם

לצפיה ב-'האם אפשר לערוך משפט דומה למשפט הקופים'
האם אפשר לערוך משפט דומה למשפט הקופים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 10:46
1
5
שלום אבינועם,
צר לי אבל אני לא בר סמכא בתחום המתמטיקה... הפורום הוא בעקרון עבור שאלות כלליות בתחום הפטנטים, ולא לדיון מדעי בבעיות מהותיות.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/06/2018 | 11:26
לצפיה ב-'רעיון למוצר'
רעיון למוצר
29/04/2018 | 12:15
1
36
שלום גד ושבוע טוב. יש לי רעיון למוצר חדש שאני מעוניין לרשום עליו פטנט, לייצר במפעל ולמכור. 
מדובר בצמיגי רכב (או תוספת לצמיג רגיל) שאינם יכולים להחליק בכביש רטוב, המטרה למנוע החלקה בה הרכב מסתובב סביב עצמו.
האם אני רושם את הפטנט על הרעיון הכללי או על סוג החומר שאני משתמש בו? איך אני יודע אם קיים הרעיון? כי מדובר בדבר הגיוני ובסיסי בחיי היום יום
לצפיה ב-'רעיון למוצר חדש'
רעיון למוצר חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 16:05
19
שלום שי,
זאת עבודתו של עורך פטנטים למצוא את הדרך לספק לך את ההגנה הכי רחבה שאפשרית. אתה צריך לתאר בבקשה את כל דרכי היישום של הרעיון שאתה יכול לחשוב עליהם.
לפני ההגשה, מומלץ לעשות חיפוש מקדים (קודם על ידך, ואם לא תמצא שלם לאיש מקצוע: מידעון או עורך פטנטים).
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'מחפש קורס עריכת פטנטים'
מחפש קורס עריכת פטנטים
28/04/2018 | 23:06
1
25
שלום
קיבלתי קורס במתנה מהעבודה ואני מעוניין לקחת קורס בעריכת פטנטים. חיפשתי בגוגל קורסים כאלו אבל ראיתי שהרבה מהם נסגרו (בבר אילן ותל אביב).. האם יש קורסים לעריכת פטנטים בישראל? אם יש אז איפה לומדים?
לצפיה ב-'קורס עורכי פטנטים'
קורס עורכי פטנטים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 00:21
16
שלום אורח,
לא היה ואין היום קורס רציני ללמוד את מקצוע עריכת הפטנטים. זאת אמנות שלומדים רק תוך כדי עבודה במשרד עורכי פטנטים, לא מחזיק הרבה מהקורסים שהיו (ולמדתי בכמה). זה טוב לרקע כללי, אבל לא מכשיר אותך למקצוע עריכת פטנטים.
קח לך קורס אחר שיעניין אותך. יש קורס סקיפרים בהרצליה ;)
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'בעייה באתר המדגמים'
בעייה באתר המדגמים
27/03/2018 | 17:57
19
שלום לכולם
האם מישהו ניסה להגיש מדגם בזמן האחרון
התמיכהה באתר היא במיילים ומאוד מוגבלת
אני מנסה להגיש מדגם
ומקבל בשלב האחרון לאחר ההעלאת התמונות - "שגיאה אנא פנה למנהל המערכת" וזהו !! אני מנסה כבר 3 ימים,
מהתמיכה במייל שלהם אמרו לי לשנות את התמונות שאני מעלה לשם של אותיות בלבד , ושיניתי , כל תמונה - שם הקובץ הוא שתי אותיות זהות קטנות באנגלית - ללא רווחים או מקפים.
אנא עזרתכם בבקשה!!!
יש לציין שניסיתי מדפדפנים ומחשבים שונים , התמונות והקבצים שאני מעלה תקינים ונפתחים בכל מקום , אני מיואש
** האם ניתן לשלוח את הטפסים והתמונות ישירות בדואר רגיל במקום להעלות באתר?? **
תודה
לצפיה ב-'בעייה באתר המדגמים'
בעייה באתר המדגמים
27/03/2018 | 16:08
1
21
שלום לכולם
האם מישהו ניסה להגיש מדגם בזמן האחרון
התמיכהה באתר היא במיילים ומאוד מוגבלת
אני מנסה להגיש מדגם
ומקבל בשלב האחרון לאחר ההעלאת התמונות - "שגיאה אנא פנה למנהל המערכת" וזהו !! אני מנסה כבר 3 ימים,
מהתמיכה במייל שלהם אמרו לי לשנות את התמונות שאני מעלה לשם של אותיות בלבד , ושיניתי , כל תמונה - שם הקובץ הוא שתי אותיות זהות קטנות באנגלית - ללא רווחים או מקפים.
אנא עזרתכם בבקשה!!!
יש לציין שניסיתי מדפדפנים ומחשבים שונים , התמונות והקבצים שאני מעלה תקינים ונפתחים בכל מקום , אני מיואש
תודה
לצפיה ב-'הגשת מדגם'
הגשת מדגם
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 12:00
9
יש לנו מערכת נפרדת כעורכי פטנטים, אין לנו בעייה עם הגשה של מדגמים. תנסה שוב את התמיכה שלהם.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'בדיקת פטנט'
בדיקת פטנט
20/03/2018 | 03:38
6
27
יש לי רעיון לפטנט קטן וכשרציתי לפתח אותו והרבה אמרו לי לבדוק אם לא רשום על זה פטנט כי יכול להיות שזה קיים אפילו בחול... מפה לשם פניתי לכמה וכמה אנשים שהעבודה שלהם לכתוב פטנטים והם אמרו לי שרק לבדוק אם הפטנט הזה קיים יעלה לי לא פחות מ 3,000 ש"ח... יש דרך שאני יכול לבדוק בעצמי?
לצפיה ב-'בדיקה עצמית של רעיון לפני הגשת פטנט'
בדיקה עצמית של רעיון לפני הגשת פטנט
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2018 | 11:37
5
25
שלום טל,
מציע לך לבדוק לבד דרך גוגל וגם גוגל פטנטים כדי לנסות לגלות כל פרסום רלבנטי (לא משנה אם פטנט או לא).תשחק עם כל מיני מילות מפתח (באנגלית) ותראה מה אתה מוצא. אם לא תמצא, שקול להמשיך את החיפוש דרך איש מקצוע.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'לאחר בדיקה'
לאחר בדיקה
20/03/2018 | 18:10
4
18
לאחר בדיקה קצרה לצערי הפטנט קיים משנת 2004 בארצות הברית... הבנתי שאם זה לא פטנט בין לאומי אני יכול לייצר את זה בארץ ולמכור את המוצר בצורה חופשית.. זה נכון?
לצפיה ב-'המוצר קיים בעוד מדינות'
המוצר קיים בעוד מדינות
20/03/2018 | 19:14
1
20
במקרה ראיתי שהמוצר הזה קיים גם ברוסיה... דיברתי עם בעל המוצר והוא הציע לי לקנות שרטוט למוצר תמורת סכום כסף.... אם אני קונה שרטוט למוצר ומייצר אותו זה הופך את זה לחוקי?
לצפיה ב-'קניית שרטוטים למוצר'
קניית שרטוטים למוצר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2018 | 23:29
21
שלום טל,
זה יהפוך את המוצר לחוקי רק אם בעל המוצר ברוסיה הוא בעל זכויות למוצר, והוא מעביר לך את זכויותיו בישראל. אם הוא לא בעל הזכויות למוצר אז כל עסקה איתו לא תהפוך את העסקה לחוקית.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'לאחר בדיקה: קיים פטנט בחו"ל'
לאחר בדיקה: קיים פטנט בחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2018 | 23:26
1
19
שלום טל,
אם אין פטנט בתוקף בישראל, אזי שימוש מסחרי בארץ לא יהוה הפרת פטנט.
אם אתה משתמש בשם של המוצר המקורי או מחקה אותם באופן שלקוח יכול לחשוב שהוא קונה מהיצרן המקורי, יכולה להיות לו עילה לתבוע אותך גם ללא פטנט, אבל יהיה לו הרבה יותר קשה. תבדוק אם אין סימן מסחר רשום אם אתה משתמש באותו שם מסחרי.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'פטנט בארץ'
פטנט בארץ
21/03/2018 | 06:27
18
אוקי אז מה שאני צריך לבדוק זה שאין על המוצר הזה פטנט בארץ ואם אין אני יכול לצאת לדרך? (כמובן שאני לא ישתמש בלוגו של המוצר הקיים בחול)
אם אין פטנט כזה בארץ יהיה אפשר לרשום את זה על שמי כפטנט בארץ? (כדי שלא יקרה מצב שאחרי מישהו ייצר את המוצר וירשום עליו פטנט ואז לי אין זכויות עליו...)
לצפיה ב-'סיום קורס מדריכת שיעורי סטודיו'
סיום קורס מדריכת שיעורי סטודיו
13/03/2018 | 11:42
3
9
האם בעת הכנת מערך שיעור מותר להעתיק אלמנטים (או סטים של תנועות במילים אחרות) משיעורים של מדריכים אחרים?
זה נשמע לי טבעי והגיוני, אני רוצה לוודא שהכל בסדר.
לא הרגשתי בנוח לשאול בקורס. 
לצפיה ב-'העתקת אלמנטים של מדריכים אחרים בשיעורי סטודיו'
העתקת אלמנטים של מדריכים אחרים בשיעורי סטודיו
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2018 | 12:35
2
4
אם מדובר לדוגמא בסוג מסוים של פעילות גופנית, הרי ברור שכל השיעורים יכללו אלמנטים דומים, ואין לאף אחד בלעדיות על התנועות.
בהעתקה של חומר כתוב, צריך להזהר למשל לא להעתיק פרק שלם מילה במילה של מישהו אחר כי אז יכולה להיות הפרה של זכויות יוצרים, אבל נבחר לשיעור אלמנטים של תנועות של מדריך אחר, אבל נציג אותם במילים שלנו לא תהיה בעיה של זכויות יוצרים.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'מדובר באלמנטים ותנועות, לא חומר כתוב, תודה רבה '
מדובר באלמנטים ותנועות, לא חומר כתוב, תודה רבה
20/03/2018 | 11:29
1
5
לצפיה ב-'העתקת תרגילים של מדריך אחר'
העתקת תרגילים של מדריך אחר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2018 | 11:42
9
כדי לקבל הגנה על תנועות, זה צריך להיות יצירה אומנותית, מקורית כמו הצגת בלט.
אם מדובר בתרגילי התעמלות, שהמדריך השני לא המציא אותם בעצמו (ופרסם תחת שמו),יהיה קשה להוכיח עילה של העתקה של יצירה אומנותית.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'לקרוא לעסק על עסק קיים '
לקרוא לעסק על עסק קיים
26/02/2018 | 10:12
1
14
אני פותח חנות כלי עבודה ואני רטצה לקרוא לה imc . יש חברת קנאביס רופאי שקוראים לה בשם הזה והיא רשומה במסחר.... האם אני יכול לקרוא לחנות כך?? לפי מה שהבנתי אותיות באנגלית זה עניין אחר וזה מותר ??
לצפיה ב-'שמות זהים או דומים לשני עסקים נפרדים'
שמות זהים או דומים לשני עסקים נפרדים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 10:56
14
שלום יוסי,
ישנן 2 נקודות שצריך לוודא:
1) האם חברת imc היא בעלת סימן מסחר רשום לשם, בסווג שמכסה את תחום העבודה שלך;
2) האם יכול להווצר בלבול בקהל הלקוחות שיבואו אליך ויחשבו שהם נמצאים אצל חברות הקנביס, ואז יכולה להווצר טענה שאתה מטעה את הלקוחות ו"רוכב" על המוניטין של חברת הקנביס.
בהנחה שהם לא בעלי סימן מסחר רשום שמכסה חנות לכלי עבודה, השאיפה שלך כדי להשתמש באותו שם הוא שיהיה בידול ברור בין שתי החברות. לדוגמא, אתה יכול להתשמש בלוגו מעוצב שלך, בצבעים שונים משלהם וכו'.
ברמה העקרונית, זה אפשרי בהחלט ששתי חברות ישתמשו באותו שם למוצרים וקהלים נפרדים. ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד לקניין רוחני כדי לבדוק לעומק את המקרה שלך.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'תחפושת מקורית יכולה להירשם כפטנט? '
תחפושת מקורית יכולה להירשם כפטנט?
22/02/2018 | 12:43
1
5
לצפיה ב-'האם תחפושת מקורית יכולה להרשם כפטנט?'
האם תחפושת מקורית יכולה להרשם כפטנט?
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2018 | 19:43
11
שלום אור,
אולי היצירתיות של תחפושת מקורית, תביא אותך לפיתוח טכנולוגי כלשהו או למוצר חדש שעליו תוכלי לרשום פטנט ;) על תחפושת מקורית מקבלים לייקים בפייס.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'מרעיון לפטנט'
מרעיון לפטנט
15/02/2018 | 15:38
1
14
שלום,
במסגרת עבודתי אני נותנת את מספר הנייד שלי לאנשים רבים, קורה לא מעט שאני מתחרטת שנתתי את המספר.
עלה במוחי רעיון ליישום טכני שיכולות לעשות חברות הסלולר או אפליקציה פרטית לפיה יש אפשרות לאדם "למשוך" את  מספר הטלפון שלו מרשימת אנשי קשר במכשירים אחרים.
האם ניתן לרשום על זה פטנט? 
כמו שלמשל עד לא מזמן לא היה ניתן למחוק הודעה שכבר נשלח בוואצאפ והיום אפשר... כך שאני אופטימית

לצפיה ב-'מרעיון לפטנט'
מרעיון לפטנט
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 16:53
11
שלום מזל הבדויה,
אחד הדרישות לקבלת פטנט הוא שביום הגשת בקשת הפטנט, הרעיון טרם התפרסם בכל אופן בציבור. בזה שפרסמת את הרעיון כאן את בעצם פוגמת בסיכוי לקבלת פטנט.
דרישה נוספת לקבלת פטנט היא תיאור כיצד הדבר יתבצע. מכונת זמן היא רעיון טוב, אבל יהיה ניתן לקבל פטנט על מכונת זמן רק כאשר הפטנט יסביר כיצד מישהו יוכל לבנות מכונה כזו.
זה שווצאפ הוסיפו אפשרות כלשהי לא אומר שהם קיבלו פטנט עליה!
ברמה התאורטית ניתן לקבל פטנט על תכונה כגון זו (בהנחה שהיא לא ידועה ועומדת בכל הקריטריונים), במציאות נראה לי שזה לא יהיה קל.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'שימוש בתמונה'
שימוש בתמונה
06/02/2018 | 11:53
1
7
היי היי...

האם אני יכולה לפרסם בעמוד הפייסבוק שלי תמונה שלקחתי מרחבי הרשת וצירפתי לה את קרדיט הצילום?
לצפיה ב-'פרסום בפייסבוק של תמונה של מישהו אחר'
פרסום בפייסבוק של תמונה של מישהו אחר
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 11:58
9
שלום אור,
כדי לפרסם תמונה של מישהו אחר את צריכה למלא שני תנאים: לקבל את הסכמתו ולתת לו קרדיט.
במקרה שלך, בלי הסכמתו את מסתכנת בתביעה של עד 100,000 ש"ח ללא הוכחת נזק.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'מישהו העלה תמונה שאני סרקתי לפייסבוק תחת שמו'
מישהו העלה תמונה שאני סרקתי לפייסבוק תחת שמו
20/01/2018 | 04:38
5
14
שלום,
העליתי בקבוצה בפייסבוק תמונה שלי שאני סרקתי.
מישהו בקבוצה העתיק אותה והעלה אותה תחת שמו.
כתבתי לו על כך והוא הגיב בזלזול.
קיימת פה עבירה? יש דרך להסיר את התמונה?
לצפיה ב-'העתקה של תמונה מקורית שלך'
העתקה של תמונה מקורית שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 14:23
4
26
שלום,
כן, יש מה לעשות:
1. אתה יכול לתבוע אותו (דבר איתי אם אתה רוצה עו"ד מנוסה בתחום), יש כאן שתי עבירות של שימוש לא חוקי ביצירה שלך + אי מתן קרדיט ליוצר.כל עבירה כזו עונשה עד 100,000 ש"ח.
2. אתה יכול לפנות לפייסבוק, הם יטפלו בזה מהר. ברגע שהודעת להם, גם הם מפירים זכויות יוצרים והם דואגים לנקות את השולחן.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'תודה, שלחתי לך בפרטי תיאור מפורט יותר'
תודה, שלחתי לך בפרטי תיאור מפורט יותר
20/01/2018 | 22:38
3
10
אשמח לשמוע חוו"ד שניה לנוכח הפרטים (ראיות) שהעליתי.
אם יהיה מקום לעשות משהו, אתקשר אליך.
פנייתי ל fb לא נענתה. יתכן שההודעה לא הגיעה אליהם כי לא קיבלתי כל אישור משלוח תלונה לחברה.

לצפיה ב-'הסרת תוכן מפייסבוק'
הסרת תוכן מפייסבוק
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 22:58
2
23
איך פנית לפייסבוק? יש להם מקום מיוחד לדיווח על הפרה של זכויות יוצרים.
בחר באופציה הכי תחתונה בעמוד
יקחו אותך ברצינות!
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'תודה על ההכוונה'
תודה על ההכוונה
21/01/2018 | 18:45
1
36
פניתי דרך כתובת שונה מזו שהעלית.
בדף הקבוצה קיים קישור בשם report, לחצתי עליו, מילאתי פרטים וכפי הנראה הודעתי הגיעה ליעד עלום שם כי לא קיבלתי כל אישור לפיו ההודעה נשלחה.
דרך הקישור שלך קיבלתי את ההודעה המיוחלת ואני מודה לך.
לצפיה ב-'בבקשה!'
בבקשה!
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2018 | 19:07
9
Report בפייסבוק יותר עוסק בתוכן כללי פוגעני, ועד כמה שאני יודע דנים בכך מתנדבים ברחבי העולם.
בנושא הפרת זכויות יוצרים, פייסבוק חשופה לתביעה משפטית אם הם לא מטפלים בזה ולכן הנושא נלקח ברצינות גדולה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' (רחובות, הרצליה פיתוח, באר שבע). המשרד עוסק בליווי פטנטים במדעי החיים, הי-טק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גד בנט-מנהל פורום קניין רוחני ופטנטים
מנהל הפורום גד בנט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו