לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75297,529 עוקבים אודות עסקים

פורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אפיון אפליקציה '
אפיון אפליקציה
05/03/2019 | 14:44
3
15
שלום רב, 
אפליקציה שאיפיינית בעבר זכתה להצלחה רבה. לי שילמו רק על האיפיון עצמו, מה שאני מאמין שעשה את כל האפליקציה. בעיניי ללא האיפיון שלי האפליקציה הזאת לא הייתה נמצאת בשום טלפון. איך אני גורם להם להבין שחלק גדול מההצלחה של כל הדבר הזה זה לא הרעיון עצמו אלא האיפיון. היית צריך לחשוב על זה מראש? יש מה לעשות עם זה עכשיו? מרגיש שקיבלתי מעט מדי.

לצפיה ב-'אפיון אפליקציה'
אפיון אפליקציה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2019 | 21:03
2
3
הכל תלוי בהסכם שנחתם עבור העבודה שנעשתה. מן הסתם נשמע שהסכמת על תשלום קבוע ולא על אחוזים מהמכירות. כמו שאמרת, כנראה היית צריך לחשוב על זה מראש. אתה יכול להתייעץ עם עו"ד לקניין רוחני שיבדוק את ההסכם שלך ויראה אם יש איזשהו פתח לדיון.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'אני מבין מה שאתה אומר'
אני מבין מה שאתה אומר
06/03/2019 | 13:26
1
3
זה בכל זאת הרעיון והשיטה שלי בעיצוב. לא יכולתי לדעת את זה לפני שזה פשוט קרה בתהליך. יש סיכוי שתהליך גישור מתאים כאן?
תודה
לצפיה ב-'דרישת תשלום בדיעבד'
דרישת תשלום בדיעבד
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2019 | 19:37
1
לא יודע, אם אתה מרגיש שזה בוער לך ואולי יש לך קייס, תשקיע בשעת ייעוץ אצל עו"ד מסחרי/קניין רוחני. בלי לראות בדיוק את ההסכם שלך (בהנחה שהיה) ומה כל העובדות, אין שום דרך לחוות דעה אם יש או אין לך קייס וכמה חזק הוא.
הפורום יותר בנוי לשאלות כלליות ולא לייעוץ פרטני על משהו מאד ספיציפי. מצטער.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'קריירה בתחום עורך פטנטים'
קריירה בתחום עורך פטנטים
15/02/2019 | 23:22
3
4
שלום,
איך מגיעים לעבוד כעורך פטנפטים במשרדים המתחים בכך?
להבנתי נדרשת השכלה אקדמית רלוונטית (לפחות תואר ראשון, למשל תואר הנדסי ממוסד אקדמי מוכר) והסמכה רשמית של משרד המשפטים.
השאלה איך למעשה מגיעים לעבוד בתחום הזה ללא הסמכה רשמית? 
הבנתי שבעבר היו קורסים שכביכול הכינו לזה... מה קורה היום?
תודה מראש!
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
15/02/2019 | 23:38
1
33
אני יודעת שעל פי חוק כדי לעסוק בתחום צריך להיות בעל הסמכה ממשרד המשפטים אחרי שעוברים בחינות ספציפיות (לא עריכת דין).

השאלה שלי איך מהנדסי אלקטרוניקה למשל המתעניינים בתחום מגיעים לעבוד בזה? כלומר יש תפקידים שכביכול מכינים אותם לזה ואז הם יכולים לעבור את הבחינות הממשלתיות?

לצפיה ב-'הבהרה - איך נהיים עורכי פטנטים'
הבהרה - איך נהיים עורכי פטנטים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 09:22
6
שלום,
הדרישה ע"פ חוק היא שנתיים התמחות במשרד עורכי פטנטים ואח"כ הבחינות במשרד הפטנטים.
אין שום תפקיד "שמכין" להתמחות. מקבלים אנשים להתמחות גם ישר אחרי האוניברסיטה. את פשוט צריכה לשלוח קורות חיים למשרדי עורכי פטנטים ולשאול אם יש משרה פנוייה של מתמחה בשטח שלך.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'איך נהיים עורכי פטנטים'
איך נהיים עורכי פטנטים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2019 | 23:54
5
שלום,
הדרך היחידה להיות עורך פטנטים היא להתקבל להתמחות במשרד עורכי פטנטים, ואחרי שנתיים לעבור את הבחינות במשרד הפטנטים. צריך לפחות תואר ראשון מדעי או הנדסי.
הקורסים שמציעים יתנו לך קצת רקע בתחום, אבל לא ממש יעזרו לך לקבל התמחות שהיא המסלול היחידי להיות עורך פטנטים.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'הפנייה לחומר גלוי'
הפנייה לחומר גלוי
22/01/2019 | 13:42
4
15
שלום רב,

במסגרת הפקת קונספט ליצירה. התבצעה הפנייה(על בסיס מחקר שנעשה) לחומר גלוי שפורסם ולנתונים מסוימים שיש בו המהווים חידוש או רעיון שיש בהם שימוש ברעיון או בקונספט
האם הפנייה מהווה קניין רוחני?
הפנייה לחומר גלוי
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2019 | 14:47
3
11
אני מתנצל, אבל אני מתקשה להבין את השאלה.
קניין רוחני הוא מונח מאד רחב הכולל כל יצירה שאדם יצר (פיתוח טכנולוגי, אמנות, כתיבה, שירה, צילום, עיצוב). אספקטים שונים של קניין רוחני, ניתנות להגנה באמצעים שונים: פיתוח טכנולוגים מוגנים בפטנטים, יצירות אמנות בזכויות יוצרים וכד'.
בשאלה שלך, היכן נמצא החידוש בשאלה שלך? ביצירה שלך או בנתונים אליהם הפנית?
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
הפנייה לחומר גלוי
23/01/2019 | 11:31
1
5
תודה.
אתן דוגמא.
נניח שמישהו כותב ספר על נושא מסוים. אין לו מושג על הנושא והוא פונה אלי לייעוץ כמומחה לנושא.
אם,בין השאר,  הפניתי אותו לחלקים שלמים ופרטים שהוא הכניס לספר(שפורסמו בערוצים אחרים  גלויים לכל,אבל מחבר הספר לא ידע עליהם), האם עצם ההפניה היא קניין רוחני,זכויות יוצרים..?
הפנייה לחומר גלוי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2019 | 11:44
3
בקצרה, הפנייה לחומר גלוי לא תחשב ע"פ רוב ליצירה עצמאית, ולכן אין כאן זכויות של קניין רוחני. עשית לו טובה ;) אפשר לדרוש תשלום על יעוץ מקצועי וכו'
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
הפנייה לחומר גלוי
23/01/2019 | 11:32
4
תודה.
אתן דוגמא.
נניח שמישהו כותב ספר על נושא מסוים. אין לו מושג על הנושא והוא פונה אלי לייעוץ כמומחה לנושא.
אם,בין השאר,  הפניתי אותו לחלקים שלמים ופרטים שהוא הכניס לספר(שפורסמו בערוצים אחרים  גלויים לכל,אבל מחבר הספר לא ידע עליהם), האם עצם ההפניה היא קניין רוחני,זכויות יוצרים..?
לצפיה ב-'הבדלת מוצר מפטנט קיים'
הבדלת מוצר מפטנט קיים
20/01/2019 | 09:49
1
9
חשבתי על מוצר חדש וגיליתי שיש מוצר דומה, לא זהה עם פטנט רשום.
מה צריך כדי להבדיל מוצר מפטנט קיים, כדי שאפשר יהיה לרשום עליו פטנט נפרד?
מתי פטנט קיים מגן מפיתוח מוצר דומה ומתי אינו מגן?
האם יש דוגמאות למוצרים שנרשם עליהם פטנט נפרד לאחר רישום פטנט על מוצר דומה?
לצפיה ב-'שיפור של מוצר קיים שמוגן בפטנט'
שיפור של מוצר קיים שמוגן בפטנט
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2019 | 10:17
6
חלק ניכר מבקשות הפטנטים הם שיפורים של מוצרים קיימים (ע"י בעל המוצר או מישהו אחר). הקריטריונים לקבלת פטנט נשארים זהים. צריך שיהיה בבקשה חלק לפחות שהוא חדש ולא מובן מאליו יחסית לכל מה שידוע עד תאריך הגשת הבקשה.
שים לב שבמקרה הזה, יכול להיות מצב תאורטי שתוכל לקבל פטנט על שיפור כלשהו, אבל לא תוכל למכור את המוצר עם השיפור כי הוא יהיה חסום ע"י בעל הפטנט הראשון. תתייעץ עם עורך פטנטים שיוכל לבדוק את הפטנט הראשון מול השיפור שלך ולתת לך תשובה קונקרטית.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
2

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'מאגר מידע של רישום פטנטים בארה"ב'
מאגר מידע של רישום פטנטים בארה"ב
23/12/2018 | 17:35
1
6
האם יש מאגר מידע שבו אני יכולה לבדוק אם הפטנט שלי כבר רשום בארה"ב?
אני לי תקציב לעורכי דין ואני רוצה להגן על עצמי. 
לצפיה ב-'מאגר מידע של רישום פטנטים בארה"ב'
מאגר מידע של רישום פטנטים בארה"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
23/12/2018 | 18:06
4
שלום דנה,
ישנם הרבה מאגרים חינמיים לפטנטים, יש את האתר של משרד הפטנטים האמרקאי: USPTO ויש גם Google Patent למשל.
המאגרים הם חינמיים אבל מאד לא פשוט לקרוא ולהבין פטנטים למי שאינו בתחום, וכדי לקבל הגנה את צריכה להגיש בקשת פטנט שתאושר, הליך לא זול שתצטרכי עבורו עורך פטנטים.
בהצלחה!
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'איך אני מגנה על ספר שכתבתי? '
איך אני מגנה על ספר שכתבתי?
09/12/2018 | 16:30
1
10
היי, סיימתי לכתוב ספר לאחר שלוש שנים של עבודה. אני צריכה להעביר אותו לעריכה, ל3 עורכות יותר נכון כדי לבחור את זאת שאני ארצה לעבוד איתה. אני פוחדת שאחת העורכות תקח את הספר ותעשה בו שימוש. איך אני יכול להגן על עצמי ? האם לשלוח ספר בדואר עדיין תופס? כי זה פשוט נשמע לי מטופש. האם היא יכולה לגנוב לי את הספר? 

לצפיה ב-'הגנה על ספר חדש'
הגנה על ספר חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2018 | 11:49
13
שלום שירן,
יש לך הגנה אוטומטית בזכויות יוצרים על כל יצירה שאת יוצרת, כולל ספר שכתבת. אם מישהו יעתיק את הספר, תוכלי לתבוע אותו על ההעתקה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'רעיון לפטנט'
רעיון לפטנט
08/12/2018 | 08:30
1
14
שלום , יש לי רעיון וכבר פניתי לחברה שבודקת אם קיים .
השאלה שלי האם במידה והוא לא קיים כדאי לרשום אותו כפטנט לפני שיש לי משקיע או כל עזרה נוספת .?

לצפיה ב-'האם כדאי לרשום פטנט לפני גיוס משקיע'
האם כדאי לרשום פטנט לפני גיוס משקיע
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2018 | 11:46
8
שלום רותם,
במידה ואת מאמינה ברעיון שלך, מבחינת הפטנט מומלץ להגיש אותו כמה שיותר מוקדם. אחרי הגשתו לא תהיה לך בעיה לדבר עליו עם גופים אחרים (זה כבר לא יחשב פרסום מוקדם שיכול למנוע את קבלת הפטנט), משקיעים גם רוצים לראות הגנה בפטנט על מיזמים שהם משקיעים בהם. קחי בחשבון שיכול להיות שמישהו אחר ברחבי העולם עובד / חושב על משהו דומה. מי שמגיש ראשון יקבל את הפטנט (בהנחה כמובן שהמוצר חדש ובר פטנט).
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55
1

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:21
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'עדכון של בקשת פטנט'
עדכון של בקשת פטנט
24/11/2018 | 01:18
1
37
שלום רב. הגשתי בקשה פרוביזונלית בארה"ב לפני חודש. אני מעוניין לעדכן חלק מהפטנט. האם ניתן להגיש בקשת continuation in part לבקשת פטנט זמנית?
לצפיה ב-'עדכון של בקשת פטנט פרובי'
עדכון של בקשת פטנט פרובי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 21:04
9
שלום שלומי,
לא ניתן להגיש בקשת continuation-in-part לבקשה פרוביזורית. אתה צריך להגיש בקשה פרוביזורית חדשה עם העדכון, ואחר כך בתום שנה מהבקשה הראשונה להגיש בקשה (לדוגמא PCT) שתתבע דין קדימה משתי הבקשות הפרוביזוריות שלך.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'משחק קלפים'
משחק קלפים
18/11/2018 | 16:38
1
113
אפשרי לרשום זכויות יוצרים למשחק קלפים מקורי שהמצאתי?
האם זה ייחשב קניין רוחני רק לאחר שארשום אותו או שכבר נחשב קניין רוחני?
לצפיה ב-'הגנה על משחק קלפים חדש'
הגנה על משחק קלפים חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 21:20
8

שלום ניר,
(סליחה על התשובה המאוחרת, לא ניתן לענות בפורום מחו"ל משום מה).
זכויות יוצרים שייכות לכל יוצר של יצירה אומנותית (ספר, שיר, תמונה, לחן...) מייד עם פרסום היצירה, אין צורך ברישום זכויות יוצרים (חוץ מארה"ב).
לגבי משחק קלפים, אם מדובר בקלפים יחודיים שאתה עצבת, ניתן אולי לרשום פטנט להגן על המשחק החדש. במקרה זה אתה צריך להתייעץ עם עורך פטנטים כדי לבדוק את הפיתוח שלך.
אם מדובר בקלפים רגילים שאתה פתחת משחק חדש איתם, לצערי לא תהיה לא שום הגנה בנושא וכל אחד שמכיר את החוקים שלך יוכל לקחת חפיסת קלפים רגילה ולשחק את המשחק שלך.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

לצפיה ב-'כמה עובדים מעסיקה חברה מסויימת?'
כמה עובדים מעסיקה חברה מסויימת?
11/11/2018 | 11:18
1
14
שלום,
לצורך משפטי, אני מעוניין לדעת כמה עובדים מעסיקה חברה בע"מ, חברה מסויימת.
היכן אפשר לברר זאת? או האם יש גוף שממנו אפשר לקבל את המידע הזה?
לצפיה ב-'כמה עובדים מועסקים בחברה מסוימת?'
כמה עובדים מועסקים בחברה מסוימת?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2018 | 11:24
13
השאלה לא קשורה לנושא הפורום: זכויות קניין רוחני (ובלי קשר, אין לי תשובה לשאלה)
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על אתר טוב לרכישת תמונות'
אשמח להמלצה על אתר טוב לרכישת תמונות
14/10/2018 | 10:55
1
16
תמונות שאוכל להשתמש מבלי לחשוש לגבי זכויות יוצרים או קניין רוחני... 
לצפיה ב-'זכויות יוצרים על תמונות'
זכויות יוצרים על תמונות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 11:04
14
שלום שירי,
בעקרון, לפני שאת רוכשת תמונה, תקראי את הסכם הרשיון לוודא שתנאי השימוש מתאימים לך. מהרגע ששלמת כדין לבעל התמונה, אין לך מה לחשוש לגבי זכויות יוצרים מכיוון ששלמת לבעל הזכויות את מה שביקש.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'הפרה או נחשב יצירה חדשה?'
הפרה או נחשב יצירה חדשה?
27/09/2018 | 10:48
1
29
חשוב לי לא לעשות טעויות בנושא הזה., ת קראתי כמה הוא מורכב וברחבי האינטרנט למען האמת די קשה למצוא תשובות חד משמעיות בכל הנוגע לדבר הזה (הדי מעצבן ומגביל) שנקרא זכויות יוצרים. שאלתי היא כזו: אם מחברים ועורכים כמה קליפים מיוטיוב ביחד האם זה נחשב יצירה חדשה או הפרת זכויות כלשהי? (אין לי בעיה לתת קרדיט אם צריך)
לצפיה ב-'האם חיבור של יצירות נחשב יצירה חדשה'
האם חיבור של יצירות נחשב יצירה חדשה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2018 | 03:07
14
שלום לזמיר,
ברמה העקרונית, חיבור ועריכה של קליפים יכול להחשב ליצירה חדשה בפני עצמה. זה לא אומר שהשימוש בקליפים הוא בחינם! צריך עדיין לקבל רשות (ואם צריך לשלם) לכל בעל יצירה באופן עצמאי.
פורום זה מתעסק בפטנטים, סימני מסחר ומדגמים. זכויות יוצרים אינם תחום המומחיות שלי (אני עורך פטנטים). ישנם עורכי דין (שאינם עורכי פטנטים) המתמחים בתחום זה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'האם פטנט יכול להתבטל אם התגלה שהוא כבר פורסם טרם הבקשה ?'
האם פטנט יכול להתבטל אם התגלה שהוא כבר פורסם טרם הבקשה ?
03/09/2018 | 19:30
3
29
שלום, יש לי שאלה עקרונית -

אם מישהו הגיש בקשה לפטנט והבקשה שלו נבחנה ואושרה (כפטנט רשמי), אבל אז מתגלה פתאום כי הרעיון שלו כבר פורסם שנתיים קודם להגשת הפטנט באיזשהו פורום פופולארי באינטרנט (והבוחנים של הפטנט פשוט פיספסו זאת בחיפוש שלהם) האם הפטנט יבוטל? כמו כן, האם האדם שכתב את ההודעה בפורום ובה כאמור פירט את הרעיון, יכול לתבוע את הפטנט לעצמו למרות שזה כבר רשום עבור אדם אחר?

אשמח לתשובה,
תודה מראש.

לצפיה ב-'שאלה עקרונית - גילוי פרסום השולל פטנט אחרי שהפטנט אושר'
שאלה עקרונית - גילוי פרסום השולל פטנט אחרי שהפטנט אושר
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 23:08
2
20
שלום יואב,
קורה במשפחות הכי טובות, אחרי שפטנט אושר מתגלה פרסום שקדם להגשת בקשת הפטנט והמגלה את אותו הרעיון. במקרה הזה הפטנט שאושר יהיה בר ביטול בהליך רשמי (אם בעל הפטנט בהליך תביעה נגד מישהו), או שבעל הפטנט פשוט לא יעז לתבוע אף אחד ולא ישלם את דמי החידוש במועדם (אותה תוצאה סופית).
בעל הפרסום המוקדם לא יוכל לתבוע את הפטנט לעצמו מכיוון שהוא לא הגיש את בקשת הפטנט, ורואים זאת כאילו הוא ויתר על הזכות להגיש בקשת פטנט. 
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'הבנתי נשמע הגיוני, תודה רבה!'
הבנתי נשמע הגיוני, תודה רבה!
04/09/2018 | 00:51
1
12
לצפיה ב-'עולם המשפט לא תמיד הגיוני ;)'
עולם המשפט לא תמיד הגיוני ;)
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 10:29
10
אבל במקרה הזה זה כן...
לצפיה ב-'מחפש פטנטים טכנולוגיים למכירה'
מחפש פטנטים טכנולוגיים למכירה
29/08/2018 | 18:30
25

אני מייצג חברה של מסחור פטנטים מארה"ב שמחפשת יזמים/חברות היי טק
        שרוצים למכור את הפטנטים שלהם  היא מחפשת רק פטנטים של הייטק שרשומים  בארה"ב בתור ISSUED זה הזדמנות מצויינת להצלחה כלכלית גם בגלל הסכומים הגבוהים על מכירות פטנטים וגם בגלל שבעל הפטנט לא מאבד את הזכויות שלו אחרי המכירה  מי שמעוניין להתקדם ליצור קשר עם גלעד  GIL015@GMX.COM
לצפיה ב-'מה זה אתר המדגמים? '
מה זה אתר המדגמים?
23/08/2018 | 10:22
2
27
ראיתי שכתבו עליו פה...

תודה!
לצפיה ב-'מה זה אתר המדגמים?'
מה זה אתר המדגמים?
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2018 | 17:42
1
20
זהו חלק מאתר רשות הפטנטים, סימני המסחר והמדגמים, בה ניתן לקבל מידע כללי על מדגמים (הגנה על עיצובים חדשים), להגיש בקשה חדשה ולחפש במאגר של המדגמים בישראל.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
29/08/2018 | 12:27
2
לצפיה ב-'שאלה כללית'
שאלה כללית
06/08/2018 | 13:49
1
35
היי(: יש לי רעיון לאפליקציה חדשה, אני לא מעוניין לפתח אותה בעצמי ולהשקיע משאבים, רק למכור את הרעיון שלי לחברת צעירים יזמים בעלי יכולות ומוטיביציה. הדבר אפשרי? 
לצפיה ב-'מכירת רעיון לאפליקציה בלי לפתח אותה'
מכירת רעיון לאפליקציה בלי לפתח אותה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 13:57
36
שלום אורח,
ברמה התאורטית אין מניעה למכור כל דבר כל עוד שני הצדדים מסכימים. אם תמצא יזמים שיאהבו את הרעיון שלך ויסכימו לשלם לך עבורו, אזי כל שעליכם לעשות הוא לחתום על הסכם מתאים.
אבל האתגר הגדול הוא למצוא אנשים כאלה, לשכנע אותם שהרעיון טוב ואז לקבל תשלום (ולא שיבצעו את הרעיון ללא תשלום או אישורך). את שני השלבים הראשונים (למצוא אנשים ולשכנע אותם שהרעיון טוב) רוב הסיכויים שתצטרך לעשות לבד. אם הגעת עד לשם, תוכל לקחת עו"ד מסחרי טוב שיגן עליך בהסכם מתאים. אבל שתדע שזה מאד נדיר שמישהו מצליח למכור רק רעיון (זה גם לא שווה הרבה בשלב הרעיון בלבד). ככל שתתקדם בפיתוח של הרעיון, ככה השווי יעלה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' (רחובות, הרצליה פיתוח, באר שבע). המשרד עוסק בליווי פטנטים במדעי החיים, הי-טק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גד בנט-מנהל פורום קניין רוחני ופטנטים
מנהל הפורום גד בנט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו