לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נפגעי/ות תקיפה מינית

ברוכות וברוכים הבאים! ל שהוקם פה בהמון אהבה.

הפורום היקר שלנו הוא קבוצת תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.
הפורום פתוח לכל מי שמרגיש את עצמו נפגע או קשור לפגיעה בכל דרך. בפורום הזה אין פגיעה "קשה" יותר או "חשובה" יותר, כל אחד חווה ומעכל אחרת את הדברים וכל תחושה לגיטימית.

אתם מוזמנות ומוזמנים להוציא לכאן את כל הכאב, הקושי, התסכול והפחדים ואנו נקבל את הכל באהבה. העיקר- אל תשאירו בבטן! זה המקום שלכם לפרוק, לשתף, לקרוא, להגיב, לשתוק, להיתמך, וגם לתמוך אם תבחרו. ובכך אולי תמצאו שתמיכה באחרים מאפשרת לנו לקחת את המילים גם אלינו ולהתחזק מכך.
נצלו את הפורום שלנו להוציא מהבטן תחושות, מחשבות, מסקנות ולהעלות אותם לכתב למי שנמצא כאן ויכול להבין או לפחות לנסות להבין.. בכל דרך שתבחרו, אם זה במילים כתובות, אם זה דרך ציורים ותמונות או כתיבה יוצרת.
בפורום תקבלו חיבוק, חיזוק ואוזן קשבת, ללא שיפוטיות, ביקורת או האשמה.
תמצאו שבפורום אין רק עצב וכאב, יש גם הודעות עם הרבה צחוקים, חיוכים, פרחים, ימים של אור תקווה- שגם להם יש מקום בפורום, גלריות שבהן יש תמונות, מאמרים, ועוד כל מיני דברים נחמדים שתוכלו למצוא בקישורים.
נושא הפורום הוא נושא רגיש, כאוב וקשה עבור כולנו. אנא הקפידו לכתוב "טריגר" בכותרת הודעה שיכולה לעורר קושי אצל קוראים אחרים כדי שההחלטה אם להיכנס להודעה תהיה בידם.

בלשונית "כלים ומידע" בראש עמוד הפורום תוכלו למצוא תיבות קישור למדורי הפורום: קישורים, סקרים, הודעות נבחרות, מאמרים, אלבומים, קבצים, תקנון האתר. אם אתם רוצים לפתוח סקר או להוסיף קישור מסויים וכו- בכיף, תכתבו לי.

בתפילה שנצליח לנתב את כוחותינו דווקא מתוך החוויות המורכבות לאפיקים של שמחה וצמיחה ופשוט להיות מקום של ביחד משותף ומבין.

שולחת לכם  חם והמון כח להמשיך
שלכם,
צומחת

*חשוב לדעת שהפורום אינו פורום מקצועי ואין אחריות על הנכתב.
אנו מאמינים שהטיפול האמיתי והסיוע הנכון ביותר צריך להתקיים מעבר למרחב הווירטואלי.
לכל צורך ניתן ורצוי להתקשר למרכז הסיוע במספר הטלפון: 1202- לנשים, 1203- לגברים, מכל טלפון. קווי הסיוע פעילים למענכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נפגעי/ות תקיפה מינית

ברוכות וברוכים הבאים! ל שהוקם פה בהמון אהבה.

הפורום היקר שלנו הוא קבוצת תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.
הפורום פתוח לכל מי שמרגיש את עצמו נפגע או קשור לפגיעה בכל דרך. בפורום הזה אין פגיעה "קשה" יותר או "חשובה" יותר, כל אחד חווה ומעכל אחרת את הדברים וכל תחושה לגיטימית.

אתם מוזמנות ומוזמנים להוציא לכאן את כל הכאב, הקושי, התסכול והפחדים ואנו נקבל את הכל באהבה. העיקר- אל תשאירו בבטן! זה המקום שלכם לפרוק, לשתף, לקרוא, להגיב, לשתוק, להיתמך, וגם לתמוך אם תבחרו. ובכך אולי תמצאו שתמיכה באחרים מאפשרת לנו לקחת את המילים גם אלינו ולהתחזק מכך.
נצלו את הפורום שלנו להוציא מהבטן תחושות, מחשבות, מסקנות ולהעלות אותם לכתב למי שנמצא כאן ויכול להבין או לפחות לנסות להבין.. בכל דרך שתבחרו, אם זה במילים כתובות, אם זה דרך ציורים ותמונות או כתיבה יוצרת.
בפורום תקבלו חיבוק, חיזוק ואוזן קשבת, ללא שיפוטיות, ביקורת או האשמה.
תמצאו שבפורום אין רק עצב וכאב, יש גם הודעות עם הרבה צחוקים, חיוכים, פרחים, ימים של אור תקווה- שגם להם יש מקום בפורום, גלריות שבהן יש תמונות, מאמרים, ועוד כל מיני דברים נחמדים שתוכלו למצוא בקישורים.
נושא הפורום הוא נושא רגיש, כאוב וקשה עבור כולנו. אנא הקפידו לכתוב "טריגר" בכותרת הודעה שיכולה לעורר קושי אצל קוראים אחרים כדי שההחלטה אם להיכנס להודעה תהיה בידם.

בלשונית "כלים ומידע" בראש עמוד הפורום תוכלו למצוא תיבות קישור למדורי הפורום: קישורים, סקרים, הודעות נבחרות, מאמרים, אלבומים, קבצים, תקנון האתר. אם אתם רוצים לפתוח סקר או להוסיף קישור מסויים וכו- בכיף, תכתבו לי.

בתפילה שנצליח לנתב את כוחותינו דווקא מתוך החוויות המורכבות לאפיקים של שמחה וצמיחה ופשוט להיות מקום של ביחד משותף ומבין.

שולחת לכם  חם והמון כח להמשיך
שלכם,
צומחת

*חשוב לדעת שהפורום אינו פורום מקצועי ואין אחריות על הנכתב.
אנו מאמינים שהטיפול האמיתי והסיוע הנכון ביותר צריך להתקיים מעבר למרחב הווירטואלי.
לכל צורך ניתן ורצוי להתקשר למרכז הסיוע במספר הטלפון: 1202- לנשים, 1203- לגברים, מכל טלפון. קווי הסיוע פעילים למענכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'טריגר של אמצע הלילה..'
טריגר של אמצע הלילה..
24/06/2017 | 02:29
9
רק מנסה לפרוק אני מניח..

שואל את עצמי אם מתישהו זה יעבור ואני אהיה נורמלי...

הכאב הזה שסקס מביא איתו.
הכאב הלא מובן הזה מהדבר הזה שנראה שכל השאר כל-כך אוהבים לעשות.

אני לא מבין למה כל-כך כואב לי..
האשמה היא עלי
ואני לא יודע אם מתישהו יגיע זמן והכאב הזה לא יחזור..

אבל כשהוא פה..
אני פשוט רוצה למות..
אני מרגיש כל-כך חלש ושברירי.. כל כך נטול כח מול הכח הזה שמכביד עלי.. 
העור מצטמרר והגוף רק רוצה להקיא את הכל החוצה.

אני עומד יציב.. כי מה הטעם בליצור דרמות.

אנשים כמו תמיד לא יבינו.

ולאנשים יש את החיים שלהם.. ומי אני שיכניס רוח מדכאת כשכולם שמחים.

ובכללי החיים טובים ודי בסדר אני חושב.
רק כשהכאב מגיע.. קור חזק אוחז לי את הלב והבטן מסרב לעזוב.

לוחש לעצמי מילים מרגיעות.. כי לפעמים זה עוזר.

ואם לא עוזר.. אז הפירכוסים מתחילים.. והזיעה הקרה.. התנודות הלא רצוניות. אני כבר לא מעבר לצופה כשהגוף שלי ננעל. 

ו..ברגע הזה אני רק רוצה למות.

ומתישהו אני מפחד.. שאני כן פשוט אמות.

אני ממשיך להילחם ולשרוד.. כי חיים פעם אחת.. אז למה לא.

זוגיות כבר ממזמן לא נתפסת כאופציה.

והלבד לא טוב לי.

אני מוצא תקווה בקשר א-מיני.

אבל בפנים אני יודע שיש לי יצר מיני ויש גבול לכמה אני יכול להחניק אותו.

אולי מתישהו אמצא מישהו שיבין.

מישהו שירצה..

שיכיל..

שיאפשר לי.. לא להרגיש לבד.

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
21/06/2017 | 12:31
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'ילד טרגר'
ילד טרגר
21/06/2017 | 06:31
20
ילד בוכה עוד דמעה אחת  ילד מחייך דם שזולג מארובות העשן צפייה באשוויץ המראות  עיני התינוק שורפות
זין אחד בפה קבלתה כאפה אחת מטלטלת לפנים, להיות בין החלום להגיד היה או לא ה
אהיה שיכור כמו חולם על בוקר אחר אך טיפות של בושה מצוטפפות מגופו הערום ילד טעות ילד
מחלה ילד נולד למשפחה בלי אהבה , ילד נע בין מזלות וכוכבים חולם על ים ושמש וכוכבים שמצוים כי הנה יש כיוון ודרך ,  אך אשליה זו כי הכל דממה אין לי  לי את מי לאוהב או חיים שארצה או מוות שאגנוב פסואה מתאר את זה היטיב יאוש טוטאלי אימה הילד מדמם וקרביו נשפכים על מזבח מזבח שמרת כבוד המשפחה תכבד את אביך ואת אמך למען יארכון ימיך אבא שזין ואמא שהכתה עד זוב דם משפחה לא בוחרים 
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
18/06/2017 | 10:31
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'אזהרת טריגר: חשד לפגיעה מינית בילדות'
אזהרת טריגר: חשד לפגיעה מינית בילדות
14/06/2017 | 19:15
3
29
שלום,

שמי כנרת טל, אני דוקטורנטית במחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון, אני עורכת מחקר בנושא התמודדות עם חשד לפגיעה מינית, בו אני רוצה לבדוק את חוויית ההתמודדות עם חשד לפגיעה מינית של נשים וגברים שיש או היה להן/ם בעבר חשד שהן/ם עצמן/ם נפגעו מינית בילדותן/ם או נערותן/ם. ההשתתפות במחקר מיועדת לנשים וגברים בנות/בני 21 ומעלה שיש או היה להן/ם בעבר חשד שנפגעו מינית בילדות או בנערות, והיא כוללת פגישת ריאיון בת כשעתיים במהלכה אנו משוחחות/ים על החשד וההתמודדות עימו. למשתתפות/ים מובטחת אנונימיות מלאה. נשים/גברים המסכימות/ים להתראיין למחקר או לקבל פרטים נוספים מוזמנות/ים לפנות אלי בטלפון 054-6969919, או בדוא"ל tki@post.bgu.ac.il

לצפיה ב-'שאלת חידוד ... את מחפשת את ה קריטי של החשד ובגבול החשד והספק'
שאלת חידוד ... את מחפשת את ה קריטי של החשד ובגבול החשד והספק
15/06/2017 | 21:43
2
18
הספק כגיבנת שבאה איתו . או שאת מחפשת גבולות פתוחים יותר של התמודדות עם פגיעה וניצול מובנית וודאית אולי מתועדת וחתומה ? ברור שהפנייה לגילאי הילדות  מבורכת . בהצלחה במחקר .

לצפיה ב-'מחקר חשד לפגיעה מינית בילדות'
מחקר חשד לפגיעה מינית בילדות
16/06/2017 | 06:17
1
15
תודה על שאלת החידוד. אם אני מבינה נכון את מה שכתבת אני חושבת שגם וגם...  אני מנסה לחקור את הספק כמצב מורכב "לימינלי" שמחייב התמודדות לכשעצמה (כמו שכתבת כ"גיבנת"), כמו כן אני מנסה להתבונן במציאות הקיומית שלא תואמת את ההגדרות של השיח המשפטי שהוא הדומיננטי בחברה שלנו לגבי פגיעה מינית.
לצפיה ב-'יפה ...שתי שאלות מחקר . הן שונות וגם דומות .'
יפה ...שתי שאלות מחקר . הן שונות וגם דומות .
16/06/2017 | 20:46
9
לדעתי יש הבדל שכדאי לחקור אותו . בכל מצב מחקר מבורך .
טיפ קטן אל תפגעי שיגידו מילים קשות . ילדים פגועים זה נושא קשה וגם השיתוף .
בהרבה מקרים הממסד דאג שנהפוך לסגורים .
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 12:59
2
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'פורקת ומתנתקת... טריגר!! '
פורקת ומתנתקת... טריגר!!
12/06/2017 | 10:35
1
33
לפני הכל.. זה שיר של דיאנה גולבי לא שלי, אין לי מושג על מה זה נכתב, פשוט אני התחברתי אליו מהצד של חיי..
 אם זה מציף אל תקראו אני הזהרתי מראש!! זהו פרקתי.. 

"כשהדלת נטרקה 
נטרק גם משהו בי 
והפקרתי את עצמי 
לציפורניים של הקור 
אתה הצלחת להבריח 
כל צל שפיות שבי 
ואף פעם לא האמנתי שתחזור 

ואחרי שכבר שכחתי 
אפילו איך לזכור 
אחרי שכבר הלכתי 
בשבילים הכי רעים 
בתמונות, בדמיונות 
שהצלחתי עוד לשמור 
אתה נגלה באור 
ומתעורר לי לחיים 

והקול שלך ליווה בי כל סיוט וכל חלום 
עיניים עייפות לא תמיד נעצמות 
ושוב בוקר, הכל נשאר כאן באותו מקום 
נשארתי גם אני, לשבת ולחכות 

וכל הרגעים 
מתחברים אצלי לגוף 
הזיכרונות שקברתי 
עם ריח אדמה 
מתקלפים,יוצאים לאור 
רוצים פתאום לעוף 
מקבלים עכשיו חיים 
בשר ונשמה 

והקול שלך ליווה בי..."
לצפיה ב-'שיר חזק מאוד שמח לראותך שוב'
שיר חזק מאוד שמח לראותך שוב
21/06/2017 | 05:41
7
לי יש קולות שאני שומע על פגיעות למשל מהורים או פגיעה מינית קול של צחוק אני יש לי סיכזופרניה פראנודית מלבד הפוסט טראומה מורכבת אז ממש כמו בשיר אני רואה או שומע קול שמחשזר את הטראומה , הרבה זמן לא שמעתי ממך מאי שמח לראותך , אם יש לך מה לומר אשמח לקרוא מה את מרגישה כאן פורום באמת טוב לא שופטים כאן הרבה הבנה ואת מוזמנת כדי לנסות לשתף ולהסביר איך את מתחברת לשיר ולמה ואני מבין שזה מסיבות ביוגרפיות אז בהחלט יש על מה לדבר ולשתף הכל בקצב שלך כמובן , כל טוב
לצפיה ב-'כואב לי בלב'
כואב לי בלב
07/06/2017 | 21:55
8
41
שלום לכולם, אני בת 24 ונפגעת תקיפה מינית מתמשכת בילדות (4 שנים) מצד מספר גברים קרובים מאד.. זה היה קורה כמה פעמים בשבוע בחדר שלי, בעצם כל פעם שהיה להם זמן להגיע.. זה התחיל נחמד עם הראשון בפעם הראשונה, המשיך מגעיל ונגמר מזעזע. לא בטוחה איך המשכתי את חיי אחרי זה ואני עדיין חושבת על השאלה האם החיים שווים את זה לפעמים..
עברו כבר כמה שנים טובות מאז שהכל נגמר והיום יש לי חבר כבר 7 חודשים ואני באמת רוצה לשכב איתו, וגם הוא איתי, אבל כשאנחנו ביחד אני פתאום חושבת על אותן פעמים ועולות לי תמונות משם, ושואלת את עצמי, אם אני מוכנה להיחשף ככה מרצון, אני לא יודעת מה לעשות כבר

לצפיה ב-'נועה יקרה ...החשיפה עבור מי ?'
נועה יקרה ...החשיפה עבור מי ?
09/06/2017 | 15:36
20
הייתי רוצה לכתוב לך כמה מילות עידוד .  אני מבקש סליחה אם אני פוגע ועוד סליחה שלא יכולתי לעזור לך בארבע השנים הקשות .
אחת . אפשר לצאת מזה . תמיד יהיו כאלה שלא יתיחסו למסר שתעבירי להם כפי שאת מצפה . כמה זה באחוזים ??? אין תשובה  . נע בין אפס למאה . אצלי זה עומד על 2 מתוך עשרה . עוד תגיעי לשלב שזה ממש לא ישנה לך ולא יטריד אותך .
ממליץ לך לקרוא תגובות בעבר של השנה האחרונה ...
שתים .  ממליץ לך לחפש מטפל המתמחה בתקיפה מינית בילדות . אם התוקף מוכר או לא . בהסכמה חלקית או לא ..בלבול ...זה בינך לבינו או בינה . במיוחד בתוך עצמך .
אל תתפשרי על עצמך מספיק אכלת לעצמך את המוח במחשבות . תני יד ! יש פתח .
כרגע את גדלה . קולט עלייך שקיבלת חינוך טוב ואת מעל הממוצע ...וחושבת מהר . לפעמים מהר מידי .
תמונות שעולות ...תמיד יש להן סיכוי לעלות במצבי צבירה שונים . ללמוד לשלוט בחזרה ויציאה מהתמונות זו אומנות שאת צריכה ללמוד .
כן ! כן ! החיים שווים את זה יותר מלפעמים . כשתריחי את ריחו של תינוקך את תביני . מילים לא מגיעות לשם .
תודה שאת כותבת . שבת שלום .
לצפיה ב-'אני מבין אותך אותה תחושה'
אני מבין אותך אותה תחושה
09/06/2017 | 18:41
12
גם אני נגעל מאוד מין ומאוד מפחד ולא רק יחסים מלאים גורמים לי לזה אלא אפילו  באנשים נוגעים זה בזה מגעיל אותי ואנט נחרד או מגע הכי קל בי מכניס אותי להלם , אני רואה כל מגע כאונס או פגעיה בי כי זה מה אני מכיר , אני מבין שעברת דבר חא קל בכלל אולי כמו שמציע בנשיר מטפלת תומכת תעזור לך , פגעיה מינית קבוצתית זה מאוד קשה אני עברתי אונס קבוצתי במשך שנים שהייתי ילד קטן את הרוב שכחתי

ומתקיף כמוך בפלאשים ובעיקר סיוטים ופחד מגע , התמכריות ופגעיה עצמית קשה מאוד , אני מבין לגמרי את הכאב שולח לך הרבה חיזוקים ומאחל לך בהצלחה , ואת יכולה לשתף  כאן אף אחד לא ישפוט אותך וינסו לעזור לי ניסו ולעוד רבות , זהו שהיה רק טוב ובהצלחה .
לצפיה ב-'היי נועה '
היי נועה
11/06/2017 | 04:28
5
20

קודם כל ברוכה הבאה !  את יותר ממוזמנת להמשיך לשתף ולהתייעץ.
מצטרפת לדבריו של בנשיר, טיפול זה הכי חשוב.
כמו שהוא אמר- חשוב מאוד שההתמחות שלו/ה תהיה בפגיעה מינית, אם את מוצאת פסיכולג/ית עם התמחות של פגיעה מינית בילדות זה בכלל טוב.

אני רואה בטיפול מוצלח שלושה דברים :
1. התמחות בפוסט-טראומה על רגע פגיעה מינית.
2. חיבור למטפל/ת- לא להתייאש, עברתי מס' פסיכולוגים עד שהגעתי לפסיכולוג המדהים שלי, ואני מטופלת אצלו למעלה משנה וכן, יש התקדמות. יש גם נפילות לא אשקר, אבל חשוב לא להתייאש (כן, גם אני נכשלת בזה לפעמים) ותאמיני לי שתמצאי את הכוחות לקום.
3. חשוב חשוב חשוב - עבודה עצמית לא קלה, צריך לזכור שלצערנו הפסיכולוג הוא לא קוסם, הוא יוכל לעזור לך אם תמשיכי להילחם.

הדחקה לא מחזיקה הרבה זמן מעמד, ויש לה השלכות חלקן מודעות וחלקן לא.
עברת מספיק חרא, מגיע לך לזכות לנחת.
בנוגע לחשיפה... הגיוני מאוד שתרגישי בלבול, בגלל זה את צריכה ללמוד להיות קשובה לעצמך (לקח לי יותר מחצי שנה להגיע לקשיבות (חלקית בינתיים) ולרצונות שלך, לא לפחד לאכזב את בן הזוג.. תאמיני לי, אם הוא ידע שאת לא שלמה זה לא יהיה יותר טוב..

מחזקת אותך ומאחלת לך שתסלחי לעצמך, תתקפי את עצמך ואת הרגשות שלך ושלווה.
לצפיה ב-'אה ו.. לא יודעת אם את מכירה את מרכזי הסיוע- 1202'
אה ו.. לא יודעת אם את מכירה את מרכזי הסיוע- 1202
11/06/2017 | 04:33
14

אם את מרגישה מוצפת רגשית את יכולה להתקשר (אנונימי לחלוטין) ולשתף, לפרוק ולהתייעץ. יש להם גם רשימת מטפלים שזאת ההתמחות שלהם..
לצפיה ב-'רוצה לחדד משהו- מתנצלת, עברה השעה שלי ....'
רוצה לחדד משהו- מתנצלת, עברה השעה שלי ....
11/06/2017 | 04:57
3
16

"תתקפי את עצמך ואת הרגשות שלך"
הכוונה לתת תוקף לרגשות שלך. זו מיומנות שרכשתי בקורס DBT..
מותר לך לכאוב, מותר לך לבכות, מותר לך לכעוס. אבל... מותר לך לשמוח, מותר לך לאהוב, מותר לך להרגיש נאהבת וכו'..
בד"כ לאחר פגיעה מינית והפגיעה הנפשית שמתלווה אליה מבטלות למעשה את הזכות שלך לשלוט ולהרגיש.. יש סיבות למה שאת מרגישה. הגדולה היא לקום ולהמשיך להילחם כל פעם.
לצפיה ב-'השאלה'
השאלה
13/06/2017 | 16:29
2
17
הי נויה, השאלה היא איך אני יכולה לתת להם תוקף..? איך לאשר לעצמי לבכות ולהתפרק ולכעוס? אחרי כלכך הרבה שנים של האשמה עצמית ומחשבה האם באמת חיי באמת שווים את זה אני לא כלכך בטוחה שיש לי כוחות לעשות את זה..
למה הם הרגו אותי ככה? למה הם עשו את זה? אני בטוחה שלא היתה להם בעיה להתחיל עם מישהי בבר.. אז למה עם מישהי שלא מבינה ולא יודעת כלום???
לצפיה ב-'את יכולה ומותר לך..'
את יכולה ומותר לך..
15/06/2017 | 15:16
1
14

נועה יקרה, אני יודעת שמה שאני הולכת לכתוב לך אולי יישמע לך לא הגיוני, מעצבן ..
אל תשאלי למה- כי לא תקבלי תשובה.
נכון, הם יכלו להתחיל עם מישהי בבר - הם בחרו לפגוע בך
הם עשו את זה - לעולם לא נוכל להבין למה (רק מוח מעוות וחולה יבין)
ובנינו? גם אם היית מקבלת תשובות לשאלות האלו- זה היה מקל על הכאב שלך?
השאלה 'למה' היא מתסכלת, מכעיסה וכואבת. מספיק כואב לך, לכן אני חושבת שההתמקדות צריכה להיות בכאב שלך.. לא אשקר לך, להתמודד ולהסתכל לכאב בעיניים זה לא קל, יש עליות וירידות , בנפילות לפעמים זה מרגיש שאין לנו כוחות, שזה מיותר.. אבל זה לא! אני גם נופלת בזה לפעמים אחותי... אבל אנחנו חייבות לקום כל פעם מחדש.
תהליך ההתמודדות הוא ארוך, כואב ומעצבן ולכן ברגע שתתחילי לקבל את הכאב (כי הוא שם, לצערנו) ותתמודדי עם הרגשות שצפים בעקבותיו תוכלי לבטא אותן. לבכות, לכעוס, לצעוק, לשתף, לכתוב, לשתוק וכו'.. זה למעשה התוקף שאת נותנת לעצמך.
כן, יש לך סיבות לכעוס ולכאוב- הם פגעו בך, רמסו אותך אבל את חייבת לזכור שזאת לא אשמתך. את מבינה שהם בחרו לעשות דבר נוראי. זה שלהם, לא שלך.
הרגשות שצפים בעקבות מה שעשו לך הם שלך.
תזכרי שזה לא אבוד, שום דבר לא אבוד. את חזקה מספיק להתמודד עם זה (עובדה שאת כאן איתנו) ומגיע לך שיהיה לך טוב, מגיע לך.. ויהיה לך, מבטיחה לך.
בטוחה שיש לך גם דברים טובים , לכן תתני לעצמך גם את האפשרות לצחוק, לאהוב..
תזכרי שמעבר לפגיעות יש כ"כ הרבה דברים ששווה לך להילחם ולחיות למענם.
הכאב לא לנצח, כרגע הפצע נפתח ומדמם.... את צריכה לטפל בו ולחטא אותו (שזה שורף יותר נכון? אבל את יודעת שזה מה שנכון) ותראי שהוא יגליד ובסוף תישאר צלקת קטנה שלא תכאב לך, היא תהיה שם תמיד.. תאלצי לקבל אותה.. אבל רק כשתבחרי להסתכל עליה. הכוונה שהטראומה כבר לא תנהל אותך..
שוב, ממליצה לך בחום להתחיל טיפול.. באמת שמניסיון, זאת המתנה הכי טובה שאת יכולה לתת לעצמך.
הלוואי שיכולתי להבטיח לך שההתמודדות קלה, מהירה..לא מגיע לך לסבול, גם לא לי ולא לאף אחד שנפגע.. אבל יש לנו ברירה אחרת?

תמשיכי לשתף ולפרוק אם זה מקל עלייך ולו לרגע.
תרגישי בנוח להמשיך לשאול ולהתייעץ
מחזקת אותך מרחוק
לצפיה ב-'אני חושב שצריך את הלמה כדי להגיע לאיך'
אני חושב שצריך את הלמה כדי להגיע לאיך
21/06/2017 | 06:06
9
בלי להבין את המנגנון הנפשי הזה אי אפשר להפטר ממנו בעיני , אני כל חיי יושב ושואל את עצמי למה אנשים מגעים למצב כזה של אלימות כה קשה , ואני מבין שזה לא פשוט. תתמיד יש צד חלש כלומר קרבן וצד חזק אבל זה מאוד מערבב בעיני , אני אישית במשך שנתיים עוקב אחרי עולם גלוי העריות ואני קראתי מאות עמודים בכל פורום אפשרי בארץ דברתי עם נפגעות גלוי עריות

אפילו עם הפוגעים עצמם כלומר הוריהם אבות , והבנתי שכמו שהן אומרות בעצמן זה מאוד מורכב יחסי אהבה שנאה יחס מעודף אהבה אחרת ללא קשר לפגיעה בחורה אחת אמרה לי וזה נורא כואב ואני מרגיש ככה עם אבי מסיבות דומות היא אמרה ככה "לפני אבא לא היה לי אף גבר אחרי אבא בוודאי לא היה ה הוא זה אני ואני זה הוא " זה מצמרר בעיני

והמון אולי רוב הנפגעות והמפגעים חשים ככה גם בהתעללות פיזית או רגשית אני עברתי הכל במשפחה ומחוצה לה תקיפה מינית , התעללות פיזית חריפה התעללות נפשית ורגשית והזנחה כל ילדותי הייתי ברחבות תקפו אותי באופן חופשי פדופילים ואף אחד  המשפחתי לא התערב אחד מהפדופלים אני זוכר היטיב נתן לי ארטיק שוקו לפשוט הלכתי אחריו נתן לי יחס שלא קבלתי בבית כי אין כלום שם דממה , אז כן אני מסכים מילה שהוא האנס

הוא החולה אבל בעיני הבנה של למה אנס פועל ככה ואיך אני מזהה למי יש פוטנציאל לפגוע בי מינית או אחרת חשובה מאוד מעין תרופה מקדימה למכה , קל לזהות גבר אלים או בעל נטייה כזו לא בעיה אם יש לך כישורים מתאמים ויכולת ניתוח על סמך העבר זה חשוב מאוד אני למשל מזהה די מהר בזכות החקירה לקריאה מרובה לניסיון העבר גרם לי להבין איך אנשים פוגעניים מתחבאים אחרי מסכות אני די קולט מה נכון שזה שקשה להתרחק זה נכון בטח שנקשרים אבל ככה עדיף לסיים לב לסיים גבולות וקו אדום ולחתוך  מתי שצריך  ויפה שעה אחת קודם לכן גם חיובי להבין למה זו דעתי

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:46
5

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'חדשה כאן. חלומות חוזרים על אונס שנפתחו - טריגר'
חדשה כאן. חלומות חוזרים על אונס שנפתחו - טריגר
30/05/2017 | 23:25
7
84
בימים האחרונים אני עם בחילות קשות, מועקה בחזה שמקשה על הנשימה, דיכאון ובעיקר קושי לעכל.
שנים שאני זוכרת חלומות רבים, חלקם טובים חלקם פחות. אבל פעם בשנה יש חלום קשה במיוחד, חלום על אונס שלוקח לי יומיים-שלוש להשתחרר ממנו בידיעה שזה רק חלום. וכמו שאבא שלי היה אומר ״אין דבר כזה חלום רע, כל חלום הוא חלום טוב״.
השנה שמלאו לי 28 שנים, כנראה הגיע זמנו של החלום שוב להופיע ושוב קיבלתי אותו מאוד קשה, ויומיים שלושה הוא השפיע עלי קשה גם בזמן ערות. כשהוא הגיע הייתי נמצאת במקום אחר, למדתי רפואה טבעית, מודעת לגוף שלי, מקשיבה לו, הייתי חזקה יותר, נמצאת במקום בטוח יותר..וכנראה בגלל זה החלטתי שאני בודקת את עניין החלומות שלי קצת יותר לעומק. הרי אני יודעת שיש הרבה פענוחים שונים לחלומות כאלו, שמעתי וחקרתי הרבה אבל זה משתנה מאדם לאדם. חברה שלמדה NLP שנה אחת ניסתה לעזור לי, הייתי אצלה בטיפול אחד שהיא לקחה אותי על חוט הזמן לגיל 7, הגיל שהחלומות החלו, עלה שם כאב כל כך חזק שלא ציפיתי לו. לאחת שבקושי בכתה עד אז (היחידה שרגישה במשפחה ואף אחד לא בוכה, לימדתי את עצמי לא לבכות עם השנים), פרצתי בבכי ממקום כל כך כואב שלא הבנתי מאיפה הגיע. בהמשך השבוע החלו לעלות הרבה שאלות שאותה חברה שניסתה לעזור לא היה בכוחה לטפל במקרים כאלו והתחלתי טיפולים אצל הפסיכולוגית הישנה שלי (שלקחתי שנתיים לפני זה אחרי שאבי נפטר), המחזור שלי הפסיק, כמעט חצי שנה לא קיבלתי מחזור, לא משנה כמה שמרתי בתזונה וכמה ספורט עשיתי עליתי המון במשקל, סבלתי מנפיחות בבטן שלא סבלתי מהם בעבר, ירד לי החשק המיני, סבלתי המון מפיטריות בנרתיק (מ שבעבר סבלתי פעם בשנה ליומיים שלושה ללא סיבה- רק אחר כך חשבתי אולי היה באותו זמן של החלומות), סבלתי מתסמינים שמזכירים מאניה דיפרסיה, מצבי רוח קיצוניים אבל בעיקר דיכאונות. הופיעו לי אנשים הזויים בחיים שהרגשתי שישות עליונה שלחה אותם אליי ובלי שאמרתי כלום אמרו לי מה עובר עלי, הזדהו איתי, בלי שביקשתי, בלי שידעתי, בלי שהבנתי מה קורה. רק רציתי לדעת, לזכור מה היה, להבין למה הגוף שלי כל כך משתגע, מה היה כל כך נורא בגיל הזה שהגוף שלי הדחיק כל כך חזק?! כמה שניסתי התקדמתי מאוד לאט, וזה לא עזב אותי. היו רגעים שרציתי רק לעזוב את זה, להשאיר את מה שמודחק סגור רק להרגיש טוב שוב. עשיתי המון תרגילי נשימות, דמיון מודרך, ספורט, תזונה בריאה. אבל הגוף שלי חשב אחרת, לא נתן לי מנוחה, שוב נפיחות לא משנה מה אכלתי, שנאתי אוכל,שוב רצון לישון ולא לקום, שוב עלייה במשקל...אחרי 5 חודשים של מלחמה לשלם על הפסיכולוגית וצמחים מרפא החלטתי שזה הולך לאט מידי וזה יכול לקחת עוד שנים..עברתי לטיפול ממוקד יותר טיפול NLP אצל מומחית לטראומה וחרדה. בחמישי האחרון זה היה הטיפול ה6 שלנו...עלתה שם התמונה השלמה. אני ראיתי את כל מה שקרה,הרגשתי את זה בעצמותיי, אבא שיכור, הוא כועס עלי תופס אותי חזק ומתעצבן, אני ילדה טובה ושותקת, הוא מנשק אותי ואני קופאת, הוא הוא עלי, על הריצפה, חודר אלי, אני שותקת, קפואה ואז הוא נעלם. אני נכנסת לחדר מחריכה את עצמי להירדם ונרדמת. בבוקר חושבת שהכל היה רק חלום רע.
לא מעכלת, לא מאמינה, לא נושמת.
איך זה הגיוני? הייתי הילדה של אבא!! הייתי הבת המועדפת שלו, אבא שלי היה הכי רגיש בעולם, עם לב ענק ותמיד אופטימי, אבא שלי אנס?!? אותי?!? אני לא יודעת אם זה הגיוני, אם זה אמיתי, אולי אני סתם מדמיינת? מאיפה אני לא יודעת שהראש שלי לא סתם ממציא דברים? אבא שלי נפטר לפני 3 שנים, אין לי בכלל איך לבדוק את זה, הוא לא יכול להגיד לי שאני מדברת שטויות. המשפחה שלי בחיים לא יאמינו לי, אבא שלי היה האדם הכי טוב שהכירו, כמות האנשים שהיו בהלוויה שלו אפילו תעיד על זה. אבל אולי, רק אולי, הם שכחו כולם שאבא היה אלכוהוליסט. לא כמו אלו שזרוקים ברחוב, ממש לא, אבל הוא שתה המון וכל יום. מי יודע מה יכל לקרות/קרה, אולי הכל קרה ביום שהוא לא שלט בעצמו תחת האלכוהול? הייתי הילדה היחידה שלא הפסיקה להעיר לו, לדאוג לו שיפסיק לשתות, באותו זמן פחדתי שהאלכוהול יפגע בו, בבריאות שלו. הוא כעס כל פעם שהערתי לו, אחיותיי תמיד אמרו לי להפסיק להעיר לו, אבל אני המשכתי.
אני יודעת דבר אחד, זה מתחבר לי לכל מי שאני היום, לילדה שמאז שהיא קטנה מרוחקת מכל המשפחה שלה,בעולם משלה,בדמיון שלה, רוצה לעזוב את הבית מגיל מאוד צעיר ואף אחד לא מבין מה הלחץ, ובמקום מסויים גם היא לא..כל הזמן היה לי דחף לסקס ואהבה שלא הבנתי מאיפה ומה הלחץ, בגיל 18.5 הסקס הראשון שלי היה טראומתי מאוד, ללא דם,בסמוך אליו החלו לי תסמינים במערכת העיכול, מערכת החיסון נחלשה יותר ונשירת שיער. תמיד נמשכתי לגברים מבוגרים, נכנסת לסיטואציות מיניות שכאשר מגיע הדבר האמיתי, קופאת, ומרגישה נורא אחרי, תמיד מחפשת סקס חזק, כואב, אגרסיבי יחד עם אהבה, אבל בתכלס לא נהנת מהחזק והכואב אבל ממשיכה לחפש אותו. תמיד מאוד מינית.
החשק המיני שלי ירד מאוד בשנה האחרונה, נהייתי הרבה יותר חזקה ודואגת להביא מבטים שלא יתקרבו אלי בכלל, ואם כבר ניסו אני עומדת על הלא שלי בברירות וחדות. מה שלפני שלא רציתי אמרתי לא, אבל זה היה -לא עיוור, הייתי תמימה. חשבתי תמיד שאם אמרתי לא אז לא, אבל זה לא היה ככה.
עכשיו, דיכאונית,עייפה, עם בחילה,לא יודעת אם להמשיך לשתוק. האם להמשיך לשמור את מה שהיה מודחק כל השנים האלו בסוד? האם ידברן איתי אחרי כן? האם סתם מדברת שטויות.
לא יודעת מה נכון ומה לא, מה אמיתי ומה לא, מה קרה ומה לא.
רק רוצה לחזור לחייך, לחייך מהלב. כנראה שברגע הנכון גם הזמן של זה יגיע.
לצפיה ב-'דבר ראשון את לא מדברת שטיות'
דבר ראשון את לא מדברת שטיות
01/06/2017 | 07:28
6
36
את מתארת מצב מאוד קשה וטראמוטי אני מקריאה מרובה על דסאוציה יודע שמה שאת אומרת הדחקה של שנים על גבי שנים היא אפשרית את לא הראשונה ולא תהיה האחרונה לצערי שתחויי דבר כזה , אני אספר לך שאני שכן יודע ומוכח שעברתי אונס קבוצתי במשך שנים לא זוכר כמעת כלום זה היה מכיתה א עד כיתה אמצע ג ואני פשוט לא זוכר וזה גם לא תמיד בא בחלומות אבל עובדה זה קרה והייתה תלונה במשטרה והם הודו והכל ,

בנוגע לאביך אני חושב שאם הוא היה אלכהוליסט יש סיכוי שזה קרה אבל לא בטוח אבל אנשים מערופלי חושים יכולים לעשות דברים נוראים בהסח דעת ובאי שפיות שוב לא יודע אם אביך אנס אותך או לא , אבל את לא

מדברת בכלל שטיות , כי התסמנים שלך הם יושבים על הגדרה של פוסט טראומה , סיוטים , שחזור דיכאון מין פרוע פחד וכו , אבל אל תקפצי למסקנות , אני לא מכיר את הדנאמיקה במשפחתך אבל אם אתם יחסית פתוחים אז לשואל בעדינות את האמא או אח , אחות גדולה אם היה שאבא יצא משליטה או יותר ישר , כן יש סיכוי שלא ידברו איתך אבל אני מאמין שלא תוכלי לשמור את זה בבטן כי זה מאוד קשה ככה אני עד היום רוצה לזכור הכל ולא יכול , שמעי אני גם רוצה לומר שיש תופעה של חלומות שווא

וזכרונות שווא פרויד דיבר על זה אולי הוא נסג כי פחד מהביקורת והשמרנות , אבל יש אמת בזה כי זה היה מזמן לפי תיאורך גיל 7 ואולי לפני ואין לך ממש זכרונות מלפני יכול להיות שהטיפול שעברת גרם להשתלה של זכרונות זה אפשרי לפי המחקרים , אני לא אומר את זה סתם כי היה מקרה כזה בארץ גם כמוך שאישה חלמה חלום על אונס מצד אביה ואחר כך הכנסו אותו לכלא ולא נראה שהסיפור הזה הכי אמין אבל

לא בטוח ושם דברו על חלומות שווא או זכורנות או פרשנות שגויה של הילד , את לא מדברת שטיות או רוצה לעליל רע זה ברור , אבל זה מאוד מורכב , אני מציע לקרוא על דסואוציה זה ניתוק לי יש את זה לכן שכחתי את רוב חיי , וזה גם חלק מפוסט טראומה , ואולי גם לך יש אין לי שמץ , אבל כן יש מקרים כאלו שעלה פתאום זה קיים , אבל לא מוחלט , זהו זה מה יש לי לומר לך ושהיה רק טוב , זה קשה לחשוב ככה על אבא בטח אם הוא היה טוב כמו שאמרת ..
לצפיה ב-'דבר ראשון תודה על התגובה'
דבר ראשון תודה על התגובה
01/06/2017 | 13:49
5
23

אני סובלת הרבה מדיסוציאציות גם היום אבל בעיקר שהייתי ילדה. בנוסף בקושי זוכרת את הילדות שלי גם שקצת גדלתי,עד גיל ההתבגרות...ממש קשה לי עם הסוד והתחושה של הלבד בבית ובמיוחד שאף אחד לא מתעניין ולא שם לב שאני מתנהגת שונה בשבוע האחרון (מאז הטיפול האחרון)..אני ממש הייתי דכאונית, גרם לי קצת לא להתפלא שאם משהו קרה אז שלא שמו לב, המשפחה שלי מאוד סגורה ולא משתפת/שואלת על דברים אישיים..כי במהלך הטיפול כן שיתפתי מעט בתהליך (לפני הגילוי) והם לא זכרו כלום שונה שקרה לי בגיל צעיר או התנהגות שונה..

המקרה שאתה מספר לא קל בכלל, ומדהים שאתה ככה פתוח ותומך, זה לא מובן מאליו, תודה��

לצפיה ב-'אני משתדל מאוד לתמוך'
אני משתדל מאוד לתמוך
01/06/2017 | 14:18
4
14
שמעי לפי מה שאת מספרת לי את באה ממשפחה לא קלה סגורה מאוד לא תומכת , זה היה מאוד קשה כי אחד הדברים הכי חשובים בטיפול בנפגעי פגעיה מינית ובכלל בכל מיני בעיות נפשיות היא תמיכה מהבית , אני באותו סירה שלך אף אחד לא מתעניין בי וחטפתי המון מכות מהורים שלי , פגעיה מינית גם במשפחה אבל לא מאבא

ומה לא. עשו לי אני לגמרי מבין מה את חשה . אני חושב שאת אולי צריכה ללכת לטיפול אצל מטפלות נפגעות פגעיה מינית שקשרות לגלוי עריות כי לא ממש הבנתי מה סוג הטיפול שאת מקבלת , יש אולי מטפלים שייסעו לך . אני אישית

לא הולך אבל יודע שלחלק זה מאוד עוזר , תפני לארגון הארצי של נפגעות פגעיה מינית הם יכולים לסייע לך , יש שם מטפלים והרבה תמיכה , יש עוד פורום ואולי פרסמת שם שוברות שתיקה במיוחד בגלוי עריות יש שם אישה בשם מיכל היא

טובה ותומכת ויכולה לסייע לך בעזרה ותמיכה , הכי חשוב זה ללכד סביביך חברים תמוכים , גם אם לא משפחה , להכיר אנשים שלא יפגעו בך מינית כי ממה שאת מספרת חוויה לא קלה כמו רבות מהפוסט טראמטיות בטח נפגעות גלוי עריות , בנוגע לספר למשפחה אני מבין שזה לא היה כל כך צעד חיובי אך אולי הם היחדים שיכלים לאשרר אובקטיבית את החשש שלך , אז אולי בעתיד

שתיציבי , אני מאחל לך המון הצלחה , הפורום כאן לא פעיל יש את ערן יש תמיכה נפשית למבוגרים תכתבי גם שם אם לא מפריע לך , המון טוב את במצב לא טוב אני רואה ונגעת בי לא מה בכך כי אני מת חיי , כל טוב ואני כאן
לצפיה ב-'תגובה��'
תגובה��
01/06/2017 | 15:14
3
12
כן אני בשלב האקוטי, של הגילוי הלא פשוט אחרי כל השנים וחיבור הנקודות אני באמת צריכה מקום יותר פעיל. למזלי יש לי חברים שמנסים לתמוך כמה שאפשר וגם התמיכה שלך עשתה את שלה, תודה על כל הטיפים אני באמת אנסה לבדוק את המקומות שכתבת לי. 
לא פשוט לשפוך ולחשוף את הדברים הכל כך אינטימיים וכואבים כאלו ברשת..
לצפיה ב-'כן ברור מבין לגמרי לגמרי'
כן ברור מבין לגמרי לגמרי
01/06/2017 | 15:38
2
9
לי למען האמת יותר קל כי אני לא משתף במציאות ואין לי אף אחד שנים לא יוצא מהבית , אז הרשת היא המקום היחד בו אני כותב , אז כן יאני מבין מה את אומרת . אבל אני מעדיף את הרשת , חוץ מזה שקל לי לכתוב ולא לדבר אז זה עדיף לי , שהיה בהצלחה פני לשוברות שתיקה בפורום יעודי פגעחה בתוך המשפחה קוראים לזה הפורום לא פעיל אבל היא מגיבה ורואה היא המנהלת היא תסייע לך אני מאמין , אני קורא שם שנה כבר , ואני חוקר את התחום של גלוי עריות אז הנושא מעסיק אותי מאוד , אז אני מכיר מקומות ,יש גם בחול אם את מפחדת על אנונמיות ושידעו מי את יש פורמים בחול שאף אחד לא יכול לדעת ותוכלי לחשוף ביותר פתיחות כי לא יכרו אותך  ,  ואת זה תוכלי לבקש גם בשבורות שתיקה יתנו לך. שמות של אתרים אני מאמין ראיתי בזמנו שאחת פרסמה ,ואני על האייפד אז לא יודע איך לסייע כי צריך מחשב רגיל או נייד לא מבין איך מעתקים וזה לא טוב בדברים האלו , טוב שהיה בהצלחה
לצפיה ב-'כבר המון'
כבר המון
01/06/2017 | 17:15
1
5
זה בסדר, מה שענית והכוונת ותמכת זה כבר המון!
בטוחה שגם המצב שלך לא קל בכלל, ההתמודדות מולו, אם אתה צריך אוזן קשבת אתה מוזמן בחום, מקווה שתקבל את התמיכה שמגיע לך ושלא תעבור  את זה לבד. 
בהצלחה ענקית
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
01/06/2017 | 20:58
4
אני בסדר את יכולה להגיב כאן בפורום ולהיות חלק מאתנו עכשיו אין פיעלות אבל אני מעלה הודעות מידי פעם ועוד אחרים . אז את יכולה להגיב , או לשתף בשלך במסע שלך ולעדכן , זהו שהיה המון הצלחה ורק טוב פני לערן יש שם פיעלות טובה.
לצפיה ב-'מי שהוא יודע מה קורה עם ימית'
מי שהוא יודע מה קורה עם ימית
29/05/2017 | 21:51
29
מישהוא כאן בקשר איתה אני דואג , אני מקווה שהיא בסדר ולא קרה לה כלום , אם מישהוא יודע מה קורה איתה שיכתוב לי כאן או בפרטי , ימית אם את רואה את הודעה ואת במצב כתבי הודעה אפילו מילה , אני גם על הפנים , ויש לי פגעיה עצמית קשה , ואני מקווה שאת חיה והכל סביר אצלך .
לצפיה ב-'מה עשו לי שברו אותי בבית'
מה עשו לי שברו אותי בבית
25/05/2017 | 07:06
43
לאן לקחו אותי לאן הובילו
כיסו אותי בבושה מרחו אותי בריר
הוא ליקק אותי
בא לי למות ולבכות

לצפיה ב-'קבוצת תמיכה לנשים בפרדס חנה'
קבוצת תמיכה לנשים בפרדס חנה
24/05/2017 | 18:21
26
בחודש יוני תפתח בפרדס חנה קבוצת תמיכה לנשים שעברו פגיעה מינית. הקבוצה מטעם מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון. זוהי קבוצה ראשונה שאנו מקימות באיזור חדרה ונשים מכל האיזור יכולות להצטרף. פרטים נוספים בטלפון :
תיקי 04-8641262 או בקובץ המצורף.

מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית 1202
בווטסאפ 052-8361202
לצפיה ב-'סתם פריקה טריגר ג"ע'
סתם פריקה טריגר ג"ע
22/05/2017 | 18:16
1
33
אבא שלי הוא איש מרושע באמת
אפילו אני עכשיו שאני גדול אני מסתכל על ילדים בכלל ורואה כמו פרחים חמודים ומתוקים ולא מצליח להבין מה עבר לו בראש שהוא החליט להתעסק בגוף שלי
ואני קרוע , ברגע שהתרחקתי והתחלתי לחשוף את "הסיפור האחר" שלי בפני עצמי הוא הרגיש ואפילו הגיע לרמה שהוא רצה להתעופף מפה. אבל לא. אני לא יכולתי לתת לזה לקרות לא יכולתי לשאת את הניתוק , את הבריחה את ההתכחשות בינינו. והייתי חייב לעשות הכל בשביל שהוא ישאר. בשביל שהוא לא יעזוב "אותנו". להקריב את עצמי בשביל לשמור על מה שיש לי.
והוא נשאר. והאמת שאני לא שלם עם זה, לפרקים, משמעותיים מידי. תפסתי מרחק ממנו, והעניין של המרחק מאוד חשוב פה כי עוצמות הזעם הכאב והאשמה לא יכולים לעמוד באותו מרקם שיקרי של הבית, וכנראה גם לא ממש של העיר. הכאב הזה זקוק למרחבים ובעיקר למרחק. זו חוויה יוצאת דופן. היא לא יכולה להתדברר בסביבה הקרובה שהשתיקה וקברה ולא נתנה מקום.

מי הוא באמת אבא שלי? אדם זר ? שניצל אותנו? שרכב עליי ועל אימי? אולי אדם שיכול להיות אחר? ... מה המשמעות של כל השנים האלה? מה הם עשו לי? מה חלקה של אמא שלי?

אבא /אביתר בנאי:
"אבא, אני רוצה לעמוד מולך
להאמין שאתה אבא טוב
אבא, אני צריך לדעת שאתה אוהב אותי
ככה סתם אבא טוב

אבא, אני רוצה להיות בטוח בכל ליבי
שלמסע הזה יהיה סוף טוב
שכל מה שאני עובר בדרך
יהפוך חולשה לעוצמה גדולה

אבא, אני רוצה לחזור אלי
למצוא אותך שם איתי
במקור שלי אני טוב גמור, אבא
ושם אני מאמין בעצמי

יונתי בחגווי הסלע
השמיעיני את קולך
תשירי לי שיר חדש, חדש
שיאיר ליבי ואת מיתרי. "
לצפיה ב-'השיר חזק גם הכתיבה שלך מור'
השיר חזק גם הכתיבה שלך מור
22/05/2017 | 19:48
19
מזדהה נורא ולא עברתי התעללות מינית מאבי אבל אחרת והרגשה אותה הרגשה , במיוחד השיר הזה חזק וגם כתבתך
לצפיה ב-'היא אומרת שצריך לעשות ניסוי עם ילדים טרגר'
היא אומרת שצריך לעשות ניסוי עם ילדים טרגר
21/05/2017 | 11:23
33
ככה היא אמרה סבתא שלי שצריך לקחת ילדים ולבדוק איך זקנים חולים יגבו אליהם , ככה היא אמרה לקחת ילד בן 5 ולסיים אותו עם סבא שלו הזקן עם אירוע מוחי ולבדוק איך הסבא שלו מנסה אותו , בדיקת אבירים וזה , מישוש לילדון. לברוח באמבטיה כדי שהזין שלו לא יתקרב לך לגוף

, והיא מודה אני שאלתי אותה היא אמרה לי בוודאי גם אמא שלך התרחצה עם סבא שלך שהייתה ילדה והיה אותו דבר , האמנם בת ואב נתת לו ככה לעשות לאמא שלי , את לא יודעת שאסור לגעת בילדים או להתרחץ איתם , הא יפרמטיבית , אני זוכר את עצמי באבטיה איתה ואני כולי רועד ונגעל וכל הגוף הזקן

והמקומט שלה מולי איך היא אהבה ליבש אותי זה היה התענוג שלה היבוש , על הגוף והייתי נגעל מלהביט לה על האיבר ומנסה שהרגל לא תגע לה באיבר מין והיא הייתה כוונה פותחת את הרגלים לרווחה , אז סבא ברחתי מהזין שלא יתקרב לי לגוף וזה בא בסיוטים ולא זוכר כמעת והיא הודתה , ואותכ הכל אני זוכר איך אחרי הים ישר מקלחת ואני די לא בא לי ומתבייש והולך והיא

ישר נוגעת בי ונותנת לי להסתכל לה על החזה המטונף שלה וגם נוגעת לי ברגל , בא לי להקיא שנים נגעלתי מאבטיה הזו מזל שהיא זרקה אותה , ועד גיל 14 היא רחצה אותי אמרנ רק את הגב  סבתא שלי מתה לראות אותי ערום , דוחה והיא לא תודה שזה מיני כמובן אבל ברור שכן אני הגוני שלה נמלך שדקרה אותו בשפתיים כל הזמן בת זונה ואני מת עליה עדיין אבל זכותי לכואב זו זכותי לא , כןןןן
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:26
4
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מתמוטטת *טריגר*'
מתמוטטת *טריגר*
12/05/2017 | 00:18
4
98
אמא שלי,
כואב לי ממש..
אני לא יכולה לבכות ולצעוק עד שזה יעבור כי זה לא מה שיעזור.
אמא את זוכרת שפעם כשהייתי קטנה הייתי אוהבת לישון איתך ועם אבא ולהרגיש בטוחה?
אמא את זוכרת שכשהייתי עם חום גבוה הייתי בוכה ואומרת כמה אני אוהבת אתכם?
אמא אני אוהבת אותך
אבל אני לא בטוחה שאת אוהבת אותי.. כי אהבה של אמא היא אהבה ללא תנאים.
אמא אני מרגישה כמו בובה
הפכו אותי לבובה
אמא הוא הכאיב לי
למה את לא כועסת עליו?
אמא אני לבד
אמא אני צריכה רק אותך
שתחבקי, תקשיבי ותביני
למה קשה לך לחבק אותי?
למה ברקע בפלאפון שלך יש רק תמונה שלהן?
את צודקת אני הייתי רק הטיוטה..
אמא כל חיי רציתי לרצות אותך ולא הצלחתי, כל כך רציתי עד שאיבדתי את עצמי.
כששואלים אותי מה אני רוצה להיות כשאגדל הדבר היחיד שבטוח הוא להיות אמא..

אני באפיסת כוחות, נויה היא בסך הכל בן אדם.. אני חייבת עזרה ואפילו לא יודעת איזו עזרה..
פלאשבקים*סיוטים*חוסר תאבון*בחילות*מועקה*בכי*חוסר יכולת לבכות*כעס*בושה*אשמה אשמה אשמה. . .

הרבה זמן לא הייתי ככה, מצטערת שאני שלילית..קשה לי לכתוב, קשה לשתף, קשה לבטא..
כולם בורחים ממני ואני גם רוצה לברוח..
המסקנה היא שאני האוייבת הכי גדולה של עצמי..
כבר אין במה להאחז.

רוצה להיות ילדה קטנה כשהרגשתי בטוחה באמת .. לפני שהבנתי שאני לבד.
הפעם כבר אין מאיפה לגייס כוחות.
שוב סליחה..אני לא מסכנה, רק מוצפת..
אסיים במשהו חיובי-
הצלחתי להגיד 'לא' פעם ראשונה! נכון שהרגשתי שפגעתי אבל אף פעם לא הייתי כל כך שלמה.
נו.. אולי אני קצת מתקדמת.. אבל זה תמיד שני צעדים אחורה.
לצפיה ב-'קומי ! אל תרימי ידיים ! '
קומי ! אל תרימי ידיים !
12/05/2017 | 18:24
2
41
לא התיאשתי ממך . קומי עוד פעם . אל תשאלי לכמה זמן ..או עוד כמה פעמים .
זה תמיד יהיה במחיר כבד אבל שווה . בטוח שווה . שלא ימכרו לך את הנסיך על הסוס הלבן בעיסקת הכל כלול ורק היום .

לצפיה ב-'מרימה דגל לבן'
מרימה דגל לבן
13/05/2017 | 02:46
1
33
הם ניצחו אותי.. השאירו אותי מרוקנת
לצפיה ב-'קומיייייייי '
קומיייייייי
13/05/2017 | 19:39
30
רק כשריקים עולים אין משהו אחר . 
לצפיה ב-'כואב'
כואב
15/05/2017 | 00:14
25
אני נכנסתי למצב של בועה הרבה שעות ופלאשבקים ברצף חזרתי לילדות , לא ישנתי ימים שלמים ואפילו חלומות לא היה לי רק מחשבות טורדניות ופלאשבקים מלא וסיוטים וחתכתט את עצמי הרבה וכווית ומה לא , חשבתי שאם אני לא אשן אני אמות ... ממש מבין אותל ניוה ואני מת חיי אבל הרגשתי אותך ,
לצפיה ב-'אני משתגעת'
אני משתגעת
14/05/2017 | 20:11
56
אני לא מאמינה שזה קרה לי בכלל.. אתמול הייתי במסיבה עם חבר שלי וחברים שלו. הם כולם שתו הרבה (חוץ מהנהג ואני ממש קצת). בדרך חזרה היינו חמישה באוטו. אני ישבתי מאחורה באמצע, חבר שלי מצד שמאל ועוד חבר שלו מצד ימין. החבר מצד ימין הוא אמור להיות הכי רגיש בחבורה. הוא חנון כזה עם משקפיים, בתול (בן 24), היה בהודו כמה חודשים והוא היפי כזה. הבן אדם האחרון שחשבתי שיעשה את מה שהוא עשה. בנסיעה פתאום התחלתי להרגיש שהוא מלטף אותי כזה. באמת שחשבתי שאני מדמיינת. אני ישבתי איתם כבר מלא פעמים, הם כולם מכירים אותי כבר (אני וחבר שלי ביחד 10 חודשים פחות או יותר). שכנעתי את עצמי שבגלל שצפוף באוטו אז כנראה הוא מזיז את היד וזה מרגיש כמו ליטוף. אבל אז הרגשתי שהוא נוגע לי בחזה. הכל היה כל כך חלש שבקושי הצלחתי להבין אם זה באמת מגע. אבל כל פעם שהורדתי את המבט לכיוון השד לראות אם זה באמת קורה הספקתי לראות את היד שלו מונחת עליי לפני שהוא הזיז אותה בפתאומיות. אחרי זה זה היה מתחיל מחדש (שוב ליטופים ואחרי כמה זמן נגיעה עד שאני מסתכלת והוא מעיף). לחצתי לחבר שלי את היד חזק כדי שהוא יראה והוא לא שם לב. ותוך כדי החבר מדבר איתי ועם כולם כאילו כלום. מתעניין בעבודה שלי וכאלה. הרגשתי שאני משתגעת. רציתי שמישהו יראה את זה רק בשביל לדעת שאני לא מדמיינת. פחדתי להגיד לחבר שלי כי באמת הרגשתי שאני משתגעת, שאין סיכוי שזה קורה, שאני מדמיינת. ושאם אני אפתח את זה לא תהיה דרך חזרה וכולם יפגעו. בדרך עצרנו לחצי שעה לאכול באיזו מסעדה. חשבתי שאולי הוא היה שיכור ועד שנאכל זה יעבור לו. הוא קצת נגע בי עם הרגל מתחת לשולחן (שוב ניסיתי לשכנע את עצמי שדמיינתי) וחזרנו לאוטו. חשבתי לספר לחבר שלי ולקבוע איתו סימן שכשזה קורה הוא יסתכל בעדינות אבל החלטתי שהוא כבר בטח פחות שיכור ואין מצב שזה יקרה. אבל זה המשיך לקרות, כל הדרך עד שהורידו אותו בבית וחבר שלי לא ראה. התלבטתי אם לספר לו או לא, כי הוא עובר תקופה קשה וזו בשורה קשה אבל בסוף לא יכולתי להחזיק את זה יותר ושפכתי הכל אחרי שיצאתי מהמקלחת. הוא היה כמובן מופתע ואמר שהוא יחשוב מה לעשות. היום הוא אמר לי שכדאי שאני אדבר איתו קודם. אני לא מסוגלת לפתוח את זה. רציתי כל כך שמישהו ישים לב רק בשביל להיות בטוחה שזה קרה. אני מפחדת לפתוח את זה ושהוא פשוט יכחיש ויגיד שזה לא קרה (או שהוא היה שיכור ולא זוכר) ואז מה? אני לא יכולה לשמור את זה בבטן אבל גם מפחיד אותי ואני לא יודעת בכלל איך לפתוח את זה. מה עושים? :(
לצפיה ב-'מחפשת נשים שהיו "בטיפול" אצל ד"ר איתמר לוי הפסיכואנליטיקאי'
מחפשת נשים שהיו "בטיפול" אצל ד"ר איתמר לוי הפסיכואנליטיקאי
06/05/2017 | 21:33
1
51
אני מחפשת נשים נוספות שהיו "בטיפול" אצל דר איתמר לוי הפסיכואנליטיקאי שהוא גם מבקר אומנות
 במהלך השנים היו מספר נשים שהוא "טיפל" בהן 
אשמח אם ייצרו קשר לבירור של פעולה משותפת
לצפיה ב-'את יכולה ליצור קשר עם 'אחת מתוך אחת', ואולי כבר פנו אליהן'
את יכולה ליצור קשר עם 'אחת מתוך אחת', ואולי כבר פנו אליהן
18/05/2017 | 23:53
14
לצפיה ב-'זה בסך הכל משחק'
זה בסך הכל משחק
03/05/2017 | 19:57
13
104
זה בסך הכל משחק , הם אמרו
נשבענו שמקיימים את זה, אך לא באמת התכוונו

נשיקה פה נשיקה שם , חיבוק פה חיבוק שם , זה עצם המשחק , אמת או חובה
עד שזה העלה הילוך , ואני הייתי הנפגעת הראשונה

זוכרת את המבטים של כולם, מבטים של סקרנות שרק מחכים שמשהו רע יקרה, לא ידעו מתי להפסיק , ורק אני הקורבן. קורבן של משחק מטומטם וילדותי , קורבן של חברה שלמה.הם לא יזכרו את זה , אך ממני הזיכרון לא יכול לצאת

*מניעת טריגר, עזרה בה.פ
לצפיה ב-'כדאי לך לדבר עם משהי משמעותית בעבורך או לפנות לעזרה ראשונה '
כדאי לך לדבר עם משהי משמעותית בעבורך או לפנות לעזרה ראשונה
04/05/2017 | 19:09
11
50
זה לא קטן ולא גדול זה משמעותי ולא זניח בעבורך אז בבקשה לא להזניח . למרות שעבר זמן .

לצפיה ב-'בנשיר יש לי שאלה'
בנשיר יש לי שאלה
04/05/2017 | 21:41
8
50
שמתי לב שאתה עונה לרוב לנשים נפגעות פגעיה מינית ולא לזכרים למשל לי או למור ואחרים יש לזה סיבה או מה, כאלו מעניין אותי לדעת אם זה צירוף מקריםצ
לצפיה ב-'עונה ועונה שים לב שאפילו תמכתי בך...'
עונה ועונה שים לב שאפילו תמכתי בך...
05/05/2017 | 14:14
7
47
לשמחתי אינני פסיכולוג וכתבתי שאין לי נסיון עם פגיעה מינית בתוך המשפחה או אלימות בתחום ילדותי במשפחה . אלימות בבית ספר זה משהו אחר .
גם לחלק מהנשים אינני עונה כי אינני מבין בתחומן או שהן מביעות את עצמן באופן שלא משאיר מקום ליד מכוונת . גם מקרים שצד שלא קשור מספר סיפורים .
אין לי תשובה בכיס לשאלות או מועקות במיוחד כשהכותב או הכותבת מודע למה שמגביל אותו וחוסם אפשרות חדירה מחשבתית .
לו היית קורא את דברי עד הסוף היית מבין שהנפש הנשמה ולפעמים הגוף חסר שיוך גנטי מיני ... מעבר לכך יש לי תחושה שלפעמים כותב או כותבת מחליפים מין בזהות בדויה וגם מזוהים כגברים מקלידים תחת שם עת משתנה כפול ושונה . סגנון כתיבה דומה .
מפנה אותך לתשובות שנתתי לימית ..לא כותבת כבר חצי שנה .
אם יש שאלה שהיא ניתנת להכנה לקראת תהליך אני משתדל לענות ולגרום לתנועה מתוך הגוף פנימה אל פנימה ואז החוצה .שם לב הגוף הוא זיכרי . התנועה היא ניקבית .
אני מקווה שהבהרתי את דברי .
לצפיה ב-'אוקי אולי הבנתי'
אוקי אולי הבנתי
05/05/2017 | 14:21
2
29
ולא בא בטון מאשם סתם סקרנות ותו לו
לצפיה ב-'אני יודע . כואבת לי הפגיעה העצמית שלך . '
אני יודע . כואבת לי הפגיעה העצמית שלך .
05/05/2017 | 14:28
1
38
גם שאינני יכול לעזור .
לצפיה ב-'כן ככה אומר גם אבא אני מבין'
כן ככה אומר גם אבא אני מבין
05/05/2017 | 15:21
41
אבל הוא גם מקלל וצועק ואומר שיאשפז אותי או יקרא למשטרה שאני מתפרע בגלל וויסת חושי או פלאשבקים וכו מה לעשות משפחה לא בוחרים
לצפיה ב-'ולמה אפילו לי כתבת'
ולמה אפילו לי כתבת
05/05/2017 | 14:24
42
מה מובי בי רצון לעזרה לא בא הטון מאשים חלילה תלא חייב לי כלום רק רוצה להבין מה מרתיע בי כדי להשתפכ .
לצפיה ב-'מי שכותב בכל מיני ניקים'
מי שכותב בכל מיני ניקים
05/05/2017 | 14:26
32
זה מור אני מזהה אותו הוא כבר לא מגיב מהניק הרגיל שלו משום מנ , ומעניין מה עם ימית ואם היא חיה היא באמת מקרה קשה ומחריד מאוד
לצפיה ב-'אני אגב עברתי גם תקיפה מינית ממושכת במשפחה'
אני אגב עברתי גם תקיפה מינית ממושכת במשפחה
21/05/2017 | 11:37
1
17
ועם סבתא אני זוכר חלקים שלמים והיא הודתה ואמרה שככה צריך ולא הבינכ מה הבעינ , עם סבא אני פחות זוכר וכמעת לו זוכר אבל אני יודע שהוא היה חולה והיה לו התחלה של אירוע מוחי , והיא לקחה אותי ושמה איתו באבטיה והוא נגע בי ופחדתי מהזין שלו כי חשבתי שהוא יכאב לי איתו , וגם בחלום אני מרגיש תמיד כאב חד בסיוטים שהוא בא עלי והיה לי ממש חלום שהוא מודה שהוא אנס אותי והיה לי מעין פלאשבק בחלום אבל לא ברור , ואיתה אני זוכר די הכל ועד גיל מבוגר היא נגעה בי וזה ממש מבייש שאישה נוגעת בנכד שלה זה לא טבעי ולא ספרתי לאף אחד כי מי יאמין לי שאישה יכולה לפגוע מינית בזכר ..
לצפיה ב-'אבל לא ברמה של ימית ממש לא'
אבל לא ברמה של ימית ממש לא
21/05/2017 | 11:39
15
אולי אונס מסבא לא בטוח מסבתא רק נגיעות , אבל לא ברמה הסדיסטית שעשו לימית , היא באמת מקרה מזעזע נורא ואלים ומחריד בצורה יוצאת דופן , דב4 כזה עברתי מנוער שאנד אותי בתורות במשך שנתיים וחצי ואנט גפ לא זוכ4 כמעת כלום חוץ מסיוטים ולפעמים פחאשבקים זה באמת היה נורא אלים .
לצפיה ב-'אין לי ממש את מי לשתף'
אין לי ממש את מי לשתף
09/05/2017 | 21:26
1
25
אני מתביישת בלספר את זה לקרובים
מבחינת עזרה ראשונה ופגיעה פיזית כבר טופלתי,העניין הנפשי קשה
לצפיה ב-'הבושה . טפלי בה קודם וקחי יעוץ נוסף .'
הבושה . טפלי בה קודם וקחי יעוץ נוסף .
17/05/2017 | 18:39
16
אנחנו כאן . סליחה אבל ...רובינו היינו כאן קודם . נסיון יש כאן למכביר .פתרונות לא תמיד ולא בזמן . לא את הבושה ולא בך היא צריכה לגור . נוח לה לבושה לחיות במקום של השתקה . זה לא יקדם אותך .
אם תספרי למה את מצפה ?
השינוי בהתיחסות צריך לבוא ממך .אחר כך יש תהליך המשך . להגיד לך שזה מהר ? זה יהיה שקר . אני יודע רק מנסיון שאחרי שיתוף אמיתי  אז מתחיל השינוי . ככל שתדחי את המפגש של הבושה עם הפירסום וההכרה בעוולה  כך תרחיקי פעולות החלמה ושיקום . בשפה פשוטה ..ככל שתעלי על האופניים יותר מהר ויותר מוקדם כך תלמדי ותתקדמי יותר טוב .
לצפיה ב-'כואב הצלחת להחידר בי רגש תודה'
כואב הצלחת להחידר בי רגש תודה
04/05/2017 | 21:45
16

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ