לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1111511,115 עוקבים אודות עסקים

פורום נפגעי/ות תקיפה מינית

ברוכות וברוכים הבאים! ל שהוקם פה בהמון אהבה.

הפורום היקר שלנו הוא קבוצת תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.
הפורום פתוח לכל מי שמרגיש את עצמו נפגע או קשור לפגיעה בכל דרך. בפורום הזה אין פגיעה "קשה" יותר או "חשובה" יותר, כל אחד חווה ומעכל אחרת את הדברים וכל תחושה לגיטימית.

אתם מוזמנות ומוזמנים להוציא לכאן את כל הכאב, הקושי, התסכול והפחדים ואנו נקבל את הכל באהבה. העיקר- אל תשאירו בבטן! זה המקום שלכם לפרוק, לשתף, לקרוא, להגיב, לשתוק, להיתמך, וגם לתמוך אם תבחרו. ובכך אולי תמצאו שתמיכה באחרים מאפשרת לנו לקחת את המילים גם אלינו ולהתחזק מכך.
נצלו את הפורום שלנו להוציא מהבטן תחושות, מחשבות, מסקנות ולהעלות אותם לכתב למי שנמצא כאן ויכול להבין או לפחות לנסות להבין.. בכל דרך שתבחרו, אם זה במילים כתובות, אם זה דרך ציורים ותמונות או כתיבה יוצרת.
בפורום תקבלו חיבוק, חיזוק ואוזן קשבת, ללא שיפוטיות, ביקורת או האשמה.
תמצאו שבפורום אין רק עצב וכאב, יש גם הודעות עם הרבה צחוקים, חיוכים, פרחים, ימים של אור תקווה- שגם להם יש מקום בפורום, גלריות שבהן יש תמונות, מאמרים, ועוד כל מיני דברים נחמדים שתוכלו למצוא בקישורים.
נושא הפורום הוא נושא רגיש, כאוב וקשה עבור כולנו. אנא הקפידו לכתוב "טריגר" בכותרת הודעה שיכולה לעורר קושי אצל קוראים אחרים כדי שההחלטה אם להיכנס להודעה תהיה בידם.

בלשונית "כלים ומידע" בראש עמוד הפורום תוכלו למצוא תיבות קישור למדורי הפורום: קישורים, סקרים, הודעות נבחרות, מאמרים, אלבומים, קבצים, תקנון האתר. אם אתם רוצים לפתוח סקר או להוסיף קישור מסויים וכו- בכיף, תכתבו לי.

בתפילה שנצליח לנתב את כוחותינו דווקא מתוך החוויות המורכבות לאפיקים של שמחה וצמיחה ופשוט להיות מקום של ביחד משותף ומבין.

שולחת לכם  חם והמון כח להמשיך
שלכם,
צומחת

*חשוב לדעת שהפורום אינו פורום מקצועי ואין אחריות על הנכתב.
אנו מאמינים שהטיפול האמיתי והסיוע הנכון ביותר צריך להתקיים מעבר למרחב הווירטואלי.
לכל צורך ניתן ורצוי להתקשר למרכז הסיוע במספר הטלפון: 1202- לנשים, 1203- לגברים, מכל טלפון. קווי הסיוע פעילים למענכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נפגעי/ות תקיפה מינית

ברוכות וברוכים הבאים! ל שהוקם פה בהמון אהבה.

הפורום היקר שלנו הוא קבוצת תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.
הפורום פתוח לכל מי שמרגיש את עצמו נפגע או קשור לפגיעה בכל דרך. בפורום הזה אין פגיעה "קשה" יותר או "חשובה" יותר, כל אחד חווה ומעכל אחרת את הדברים וכל תחושה לגיטימית.

אתם מוזמנות ומוזמנים להוציא לכאן את כל הכאב, הקושי, התסכול והפחדים ואנו נקבל את הכל באהבה. העיקר- אל תשאירו בבטן! זה המקום שלכם לפרוק, לשתף, לקרוא, להגיב, לשתוק, להיתמך, וגם לתמוך אם תבחרו. ובכך אולי תמצאו שתמיכה באחרים מאפשרת לנו לקחת את המילים גם אלינו ולהתחזק מכך.
נצלו את הפורום שלנו להוציא מהבטן תחושות, מחשבות, מסקנות ולהעלות אותם לכתב למי שנמצא כאן ויכול להבין או לפחות לנסות להבין.. בכל דרך שתבחרו, אם זה במילים כתובות, אם זה דרך ציורים ותמונות או כתיבה יוצרת.
בפורום תקבלו חיבוק, חיזוק ואוזן קשבת, ללא שיפוטיות, ביקורת או האשמה.
תמצאו שבפורום אין רק עצב וכאב, יש גם הודעות עם הרבה צחוקים, חיוכים, פרחים, ימים של אור תקווה- שגם להם יש מקום בפורום, גלריות שבהן יש תמונות, מאמרים, ועוד כל מיני דברים נחמדים שתוכלו למצוא בקישורים.
נושא הפורום הוא נושא רגיש, כאוב וקשה עבור כולנו. אנא הקפידו לכתוב "טריגר" בכותרת הודעה שיכולה לעורר קושי אצל קוראים אחרים כדי שההחלטה אם להיכנס להודעה תהיה בידם.

בלשונית "כלים ומידע" בראש עמוד הפורום תוכלו למצוא תיבות קישור למדורי הפורום: קישורים, סקרים, הודעות נבחרות, מאמרים, אלבומים, קבצים, תקנון האתר. אם אתם רוצים לפתוח סקר או להוסיף קישור מסויים וכו- בכיף, תכתבו לי.

בתפילה שנצליח לנתב את כוחותינו דווקא מתוך החוויות המורכבות לאפיקים של שמחה וצמיחה ופשוט להיות מקום של ביחד משותף ומבין.

שולחת לכם  חם והמון כח להמשיך
שלכם,
צומחת

*חשוב לדעת שהפורום אינו פורום מקצועי ואין אחריות על הנכתב.
אנו מאמינים שהטיפול האמיתי והסיוע הנכון ביותר צריך להתקיים מעבר למרחב הווירטואלי.
לכל צורך ניתן ורצוי להתקשר למרכז הסיוע במספר הטלפון: 1202- לנשים, 1203- לגברים, מכל טלפון. קווי הסיוע פעילים למענכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'למה הפורום מת ?'
למה הפורום מת ?
13/06/2018 | 23:33
7
אין יותר נפגעים ונפגעות בעולם ?
יפה מאוד

לצפיה ב-'אזהרת טריגר- השתתפות במחקר'
אזהרת טריגר- השתתפות במחקר
22/05/2018 | 12:34
50

שלום לכן.ם
במסגרת לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית,
אני עורכת מחקר בנושא-
"חוויית האימהות של נשים מרקע דתי וחרדי נפגעות גילוי עריות"

בשנה שעברה, במהלך הכשרתי במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, נחשפתי להתמודדויות השונות העומדות בפני האם שנפגעה אל מול ילדיה. לכן, אני רואה במחקר כלי חשוב למתן קול לאימהות אלו, וכולי תקווה שבהמשך יגובשו באמצעותו תכניות שונות שיענו על הצרכים שהן יעלו.

לכן, אני פונה אליכן-
אימהות המגיעות מרקע דתי או חרדי
(היום יכולות להשתייך גם לזרם אחר, חילוני למשל),
שעברו גילוי עריות ושרוצות לספר לי את סיפורן.

ההשתתפות במחקר כוללת ראיון שייערך עמי למשך כשלוש שעות,
במקום שעליו תחליט המשתתפת.
מובטחות רגישות וסודיות.

אשמח שתשתפו את הפוסט בכדי שיגיע אל מי שזה עשוי לעניין אותה.

להשתתפות ולשאלות נוספות ניתן לפנות אליי ב-
בכתובת המייל- Hadas.barraby@mail.huji.ac.il
בפייסבוק בהודעה פרטית
או בפלאפון באמצעות הוואטסאפ/ הודעה רגילה או בשיחה למספר-
052-4877046
תודה לכולן.ם,
      הדס

לצפיה ב-'פגיעות מיניות בין אחים'
פגיעות מיניות בין אחים
08/05/2018 | 16:12
54
שלום רב,
אנו צוות מחקר לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. מחקרנו מנסה ללמוד על חוויותיהם של בוגרים שהיו מעורבים ביחסים מיניים עם אחיהם בילדותם.
אנו מחפשים לראיין גברים או נשים מעל גיל 18, שהיו מעורבים ביחסים מיניים עם אחיהם בילדותם (מתחת לגיל 18).
זה חשוב!!!
כי אנחנו לא מספיק יודעים
כי זה יכול לשבור מיתוסים
כי זה יכול לסייע לאנשי מקצוע
כי זה יכול להשמיע קולות שלא תמיד נשמעים

אנו מתחייבים לשמור על פרטיותך

במידה ואת/ה מעוניין/נת להתראיין או להתעניין בפרטים, את/ה מוזמן/נת ליצור עימנו קשר
איריס 055-6697838

לצפיה ב-'עזרה במחקר'
עזרה במחקר
29/04/2018 | 21:03
37
היי, חלק מתואר שני במחקר שעוסק בסנכרון, אירועי חיים מלחיצים וטראומה. ההשתתפות אנונימית לחלוטין, מילוי השאלון קצר!
ממש אשמח לעזרה במילוי ואם אפשר גם להעביר לעוד אנשים... אני צריך כמה שיותר ימלאו
http://unires.limequery.com/633989?lang=he
לצפיה ב-'הורסת כל דבר שאני נוגעת בו'
הורסת כל דבר שאני נוגעת בו
21/04/2018 | 00:34
76
כדור הרס.
מרגישה שהכל סוגר עליי... 

קשה לי, קשה לי, קשה לי

ונמאס לי להרגיש לבד, להיות לבד, להתבודד.
מעדיפה להיות לבד, מאשר לשבת עם אנשים ופתאום לשקוע לעולם משלי...
אפילו מעצמי אני בורחת - בעיקר מעצמי.

מתי הסיוט הזה ייגמר? אומרים שאלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו, אז למה אני לבד? 
"לא רואים עלייך, את נראת רגילה לחלוטין". זה מה שנאמר לי כשהייתי במיון השבוע, כשהרגשתי שאני זקוקה לעזרה. 
אני עדיין זקוקה לעזרה, אבל אפילו לא יודעת איזו עזרה.

סליחה, ניסיתי לפרוק קצת .... לא כתבתי הרבה זמן..
לצפיה ב-'לחתום על עצומה כדי להגן על סטודנטית ממתרגל מתנכל '
לחתום על עצומה כדי להגן על סטודנטית ממתרגל מתנכל
31/03/2018 | 16:32
56

המצב הוא כזה:
הסטודנטית דיווחה שהמתרגל פוגע בה בשיעור, לא מאפשר לה להשתתף (ההשתתפות הפעילה היא מדרישות הקורס), מתנכל אליה ומתחיל איתה. כשהיא מדווחת על כך ומבקשת שיחזור להתנהלות רגילה, הוא משקר להגנתו, טוען שהסטודנטית משכה לו בשיער ואיימה לדקור אותו. ברור שזה מצוץ מהאצבע. 
שורה תחתונה המצב הוא כזה:
העיפו אותי מהלימודים למרות ששתקתי כל כך הרבה זמן. העפו אותי מהלימודים ללא הליך משמעתי. העיפו אותי מהלימודים כי מתרגל התנכל לי ונצמד אליי פיזית באופן חריג בשיעור. חיתמו על עצומה:
https://www.atzuma.co.il/reidman

לצפיה ב-'מחוק'
מחוק
24/03/2018 | 22:39
52
מנותק לגמרי מהזכרונות שלי , מהזהות שלי , מהעבר שלי , מהזמן
התחושות בגוף שלי אינן, הפכתי לקטן
מי הוא זה ? ומה קורה ? תמיד נשאר עם השאלות
ברח לי העבר
והזהות
מאבד את התמונה המלאה של המציאות
גר נמוך כל כך, יכולים לפלוש אליי דרך החלון
איך הזמן ברח לי
והמבט
ואיך גם זכות ההחלטה נשדדה ממני
ורק שהזמן יעבור כי לא נותר בי כוח
למציאות
ניתוק מהעצמי
קברו אותי
ואת ייחודי

הכל זה שקר
לא הצלחתי לברוח
ממנו
מהרודף הגדול
מה עשיתי בגללו, בגללם
איפה העצמי שלי
למה תמיד יש לי נטייה לבחור במסכנות
ובסבל
למה אני שונא את עצמי ?
מי אני בכלל אם לא המבט שלו והמבט שלה ?
זה רוע לא מדובר

נתפס לי, נתפס
נתפס בי
זה זינק עליי בחשיכה
מאור עיניי
ורגשותיי
סתם זה, להיות אדם
כשכלום לא מובטח
והמפרקים והשודדים באים מוקדם

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
27/02/2018 | 12:30
1
115
שמי רן ..... החלטתי השנה לנסות להביא מעצמי ולתרום מה שאני יכול ללא תשלום בהתנדבות מלאה.
אני מתעסק בקרב מגע המון שנים ולחימה בנשק קר , יש לי ידע רחב מאד ... פגיעה בבני אדם חסרי ישע, ילדים, נשים, זקנים, וכ"ו זאת מגמה שלצערי מתרחבת בכל יום יותר ויותר , לי זה מפריע ברמה האישית כך שאני לא יכול להתעלם מזה ...
10 שנים עשיתי תיאטרון לילדים , אני מטפל בעיסוי וזן שיאצו במקצועי ומדריך חדר כושר , כל חיי חיפשתי תחומים שאוכל לעזור לאנשים ואו לשמח אנשים , לדעת שיש לי את היכולת לגרום למישהו אחר להרגיש טוב או בטוח או שלם עם עצמו ......מדוע זה נעשה בהתנדבות? כי השכר שלי זה הביטחון שלכם.

החלטתי לקחת יוזמה ולהציע יום יומיים בשבוע להעביר לכל מי שמעוניין הדרכה בהגנה עצמית כולל שימוש בנשק קר להגנה עצמית באיזור כפר סבא הוד השרון הרצליה רעננה .......

ללא תשלום כמובן , ההדרכה היא מהנה ומבטיח שתקבלו את כל הכלים הדרושים בכדי שתוכלו להגן על עצמכן ...... אפשר להתארגן כקבוצה , אפשר ביחידים ......כמובן שאת התיאום זמנים נעשה לפי הנוחות של כולנו בלי לחץ ...

אני כרגע לא משאיר טלפון כי מנסיון שלי ישנם כאלה שמנצלים זאת להטרדות טלפוניות ורמיה

תשאירו שם :)

האיימל הזה בכל יום נבדק כך שברגע שתשלחו אני אראה ... וכמובן אתן את מספר הפלאפון שלי לכל דורש :)

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
28/02/2018 | 04:17
69
איך אתה מתמודד מול מצבי פוסט טראומה שכוללים אף ניתוקים קיצוניים של לקוחות..?
ואגב, כל הכבוד על הרצון הטוב והיוזמה..
לצפיה ב-'זה לא שיר אהבה פשוט'
זה לא שיר אהבה פשוט
19/02/2018 | 21:43
78
כל צורה של תשוקה מזכירה לי אותך ...

לצפיה ב-'כולם גדלו'
כולם גדלו
05/02/2018 | 18:51
90
ורק אני "נשארתי" קטן
עם ילדות שלמה להתאבל עליה
לבד

לצפיה ב-'שאלון אנונימי למטרת מחקר'
שאלון אנונימי למטרת מחקר
30/01/2018 | 22:18
78
שמי איה, אני ושלושה תלמידים נוספים מביה"ס תיכון בתל אביב עושים מחקר בנושא תקיפה מינית כחלק מתכנית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית. מצורף שאלון עליו אנחנו מבקשים לענות ולהפיץ בקרב נפגעות/נפגעי תקיפה מינית לצורך המחקר. שאלון זה הוא אנונימי.
https:/goo.gl/forms/0ilpUbvlzZKlmfej1
לצפיה ב-'בית מלא בכאב לא מבוטא לא מאפשר גדילה'
בית מלא בכאב לא מבוטא לא מאפשר גדילה
23/01/2018 | 04:04
86
לא מאפשר הרפייה, לא מאפשר תיקון, לא מאפשר החלמה

לצפיה ב-'אמהות של נפגעים או נפגעות'
אמהות של נפגעים או נפגעות
21/01/2018 | 11:33
91
שלום שמי תמר, מחזקת פה את כל מי שמספר.ת את הסיפור שלו. אני עוסקת בקולנוע ועובדת בימים אלה על סרט דוקומנטרי שמתמקד באמהות לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.
ההתמודדות של האמהות הוא נושא חשוב שטרם עסקו בו, במחשבה שיש אמהות שירצו להשמיע את הסיפור שלהן על ההתמודדות הקשה שעברו.
אשמח לכל מי שיצור איתי קשר, זה לא קל, אבל חשוב.
לא מחייב ולא חייבים להזדהות.
תוכלו לכתוב לי פה או ב tamarudoy@gmail.com
תשארו חזקים וחזקות

לצפיה ב-'אבא מחזיק את המשפחה'
אבא מחזיק את המשפחה
19/01/2018 | 19:31
1
107
אני מחזיק את אבא
אבא התעסק לי ב- תחתונים

אולי אבא הוא זבל עד היום ? קשה לראות
אולי אני מוותר לו יותר מידי
כי תמיד נשארתי איתו כדי לראות עוד נקודת אור וצד טוב שיש בו
אחרי הכל הוא אבא שלי
יש לו תפקיד
ולכל בן אדם יש גם צדדים חיוביים
אבל האם הוא זבל אליי ? הוא קונה לי ומסדר לי ודואג לי כשאמא שלי זנחה אותי מכל וכל הוא תפס פיקוד ודאג שאקבל את מה שצריך

מבולבלים? גם אני

לצפיה ב-'מפלצת, מעוות התינוקות'
מפלצת, מעוות התינוקות
19/01/2018 | 21:57
63
ילד נולד פתוח ללמוד עורו חלק ונקי רך וגמיש
אבל במקום ללמד בא מי שצריך להיות האבא שלו ומתעלל ומכאיב ומשתמש ומונע ומזהם
על פגיעה בגיל כזה צעיר אין סליחה
תינוקות הם לא כלי להוציא את הזיהום והתועבה ! לגנוב אותם מאמא שלהם !

לצפיה ב-'הפורום הזה כבר לא חשוב? '
הפורום הזה כבר לא חשוב?
14/01/2018 | 20:22
1
102
כי אני רואה שאין פה פעילות, ואין הנהלה כבר המון זמן.
חבל

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
15/01/2018 | 15:18
84
פעילות זה תלוי בנו. בעבר הייתה כאן יחסית הרבה פעילות אך בתקופה זו יש יותר שקט. כנראה שאנשים יותר עסוקים..... אך אתה מוזמן לכתוב כאן מה שנכון לך (:
מבחינת הנהלה - כבר תקופה מאוד ארוכה אין מנהל פורום אך במידת הצורך תמיד אפשר לפנות להנהלת הפורומים במידה ויש בעיה כלשהי....
לצפיה ב-'שלום שמי רנת בת 32 אוטוטו'
שלום שמי רנת בת 32 אוטוטו
03/01/2018 | 06:48
179
אני גרה בהוסטל.

עברתי כמה הטרדות בחיי אבל לפני כשבועיים, הרגשתי השפלה נוראית, במהלך שיעור של ספורט בחדר, מישהו צבט לי בישבן. אני מכירה אותו, הוא ביקש ממני סליחה. הוא גם דייר. לא סיפרתי לאף אחד מאז. הוא לא טיפוס של מטרידן כנראה זה נבע מחציית גבולות. אני לא מסוגלת לספר לצוות שם. מפחדת שיכריחו אותי לספר מי עשה את זה וייגרם נזק. ההטרדה המינית הראשונה שלי הייתה בנעוריי כשהייתי עם חברה טובה של אמא שלי בטיילת שבבת ים. הרגשתי נגיעה בישבן, הסתובבתי הוא הסתכל עליי והתעלמתי. גם את זה לא סיפרתי לאף אחד. ההטרדה המינית היחידה שאזרתי אומץ לספר זה היה במקום עבודתי שאחד מהעובדים התחיל לנשק את הידיים שלי וללטף אותי. הצלחתי לגרום שינזפו בו אבל לא פיטרו אותו. גם במקום מגוריי סיפרתי ותמכו בי.

היה לי חשוב לשתף כי הרגשתי עול עליי וכרגע זה המקום שלדעתי יוכלו להבין את תחושותיי כרגע.
לצפיה ב-'תגובה לגבי המחקר'
תגובה לגבי המחקר
03/01/2018 | 00:05
90
סורי שעונה כל פעם בהודעה חדשה במקום בתגובה פשוט לא מצליחה לפתוח בקשת תגובה....
המחקר בסדר גמור מהמקום של השאלות כשרוצים לעשות מחקר לא מעמיק אך הבעיה היא שזה מידי לא ממוקד. כלומר יש שם עמוד שלם עם שאלות שמבקשים לענות לא מכרגע אך מבכלל כלומר מאז הפגיעה ועד היום. צריך למקד את זה כי מאז הפגיעה היו שינויים שחלקם גם קיצוניים מאוד כך שאי אפשר לענות על השאלות באופן נכון. היה צריך למקד למשל לאחר הפגיעה. בעקבות הפגיעה. לאחר תהליך טיפולי. וכדומה. כלומר השאלה לאורך השנים איך הפגיעה משפיעה עם תתי שאלות ממוקדות זה לא עובד. או שהתתי שאלות צריכים להיות כללים יותר או שההוראות של אותו עמוד צריכות להיות ממוקדות יותר. אחרת הוראות הדף לא מותאמות לשאלות. מבינה את הכוונה שלי? זה קצת כמו ספרי איך שתיה משפיעה עליך לא מעכשיו אלא מאז שאכלת פסטה מקולקלת לפני 35 שנים.
חלב משפיע עליך טוב? לא קצת אולי כן.
ב35 שנה הרבה השתנה! אולי בתור ילדה אהבת מוצרי חלב. אז גילית שהם נעשים מבעלי חיים שפוגעים בהם. התחלת לישנוא מוצרי חלב. אז למדת שאם לא חולבים את הפרה היא סובלת מכאבים. אז התחלת לאהוב מוצרי חלב. אז פיתחת רגישות ללקטוז אז התחלת לשנוא מוצרי חלב. אז השתנו ההורמונים בגופך ולקטוז הפסיק להשפיע עליך רע והתחלת לאהוב קצת אבל רק בקפה. ואז הטעם שלך השתנה עם ההתבגרות שלך ולמדת שאת כבר לא אוהבת חלב כמו שאהבת כשהיית צעירה. ואז עברת טיפול שלימד אותך להתחבר לטעם החלב ולאהוב אותו במינונים הנכונים לך......
אני מגזימה בתיאור אך הרעיון הוא להראות לך את הבעייתיות בלענות על שאלון כזה כשההוראות מאוד לא ממוקדות כשהשאלות מאוד ממוקדות.....
התוצאות שתקבלי למחקר אין להן ערך. כי השאלון לא בנוי טוב בין ההוראות לשאלות... מבינה את הכוונה שלי?
לצפיה ב-'קשה לענות על חצי מהשאלון'
קשה לענות על חצי מהשאלון
01/01/2018 | 07:08
1
72
קשה נורא לענות על החלק של לא רק עכשיו אלא גם בעבר כי בן אדם עובר תהליכים ועובר שינויים. מה שהיה נכון לפני שלוש שנים יכול להיות ההפך הגמור מעכשיו או מלפני חמש שנים. בן אדם שעבר טראומות לאורך חייו - כל טראומה יכולה להשפיע אחרת לגמרי. השאלון שלך - לא מספק באמת תמונה על המציאות.
לצפיה ב-'היי אנונימית'
היי אנונימית
01/01/2018 | 22:55
41
קודם כל רציתי לומר לך תודה רבה על הקדשת הזמן, אני מעריכה זאת מאוד.
שנית- לצערי אני מודעת לכך כי השאלון הזה רחוק מלהיות מושלם. לצערי, נדיר שבמסגרת מחקר של סמינר אמפירי בודקים נושאים מורכבים ושנויים במחלוקת מעין אלה. אחת הסיבות לכך היא כי זמן זמן העבודה הוא מאוד קצר והכל צריך להיעשות באופן מזורז. על אף זאת, לא רציתי לוותר על נושא מחקר חשוב ומשמעותי. על כן, אני מודעת למגבלותיו של השאלון (השאלות עצמן תורגמו משאלון באנגלית- שהייתי מחויבת להישאר נאמנה למקור), אך כפי שרשמתי- כן מקווה שגם אם לא יהיה מושלם, זה יספק איזשהו פתח להתחלה של חקירה יותר רצינית את הנושא (כולל אבחנה בין תהליכים, אירועים ומשברי חיים- כמובן שזה דורש מחקר מקיף ומעמיק הרבה יותר. עצם זה שהשאלות לא מופיעות בשאלון לא מביעות את התעלמותי מכך, אלא רק מחסור בזמן והיקף מחקר יחסית מצומצם. יחד עם זאת, אני בהחלט מחזיקה ידיעה זו, כמובן שגם ארשום עליה במגבלות המחקר, ובכל אופן, בגלל שהנושא הוא כל כך מורכב, במחקרים במדעי החברה, ברוב המקרים, ובטח ובטח במחקר הספציפי הזה, מנסים להתחקות אחר קשר בין משתנים ולעולם לא מתיימרים לדווח על סיבתיות).

בהקשר לכך, אומר שאם את כמובן מרגישה כי חל בך שינוי מהותי בשנים/תקופה האחרונה- את מוזמנת לענות בשאלות בסוף לפי המצב העכשווי (כאמור, ההקדמה לפני השאלות היא מפאת זכויות יוצרים).

תודה לך על ההערה ועל הקדשת הזמן,
מיכל.
לצפיה ב-'את מי אתם הייתם משתפים?'
את מי אתם הייתם משתפים?
01/01/2018 | 18:33
116
דוד שלי, אח של אבא, תקף אותי מינית כשהייתי בסביבות גיל 4 (היום אני בן 30). בעבר, בני דודים שלי טענו בתקשורת שהוא אנס אותם כשהיו קטנים, אבל כל המשפחה הגיבה בביטול, אמרו שהם רוצים כסף, כי הוא עשיר מאוד. כמובן שבגלל חוק ההתיישנות לא קרה עם זה כלום.
שנים חייתי בהדחקה, אבא שלי עבד אצלו, קיבל משכורת גבוהה, אח שלי ואחותי עובדים אצלו ומקבלים משכורת ותנאים מעולים.
לאחרונה התפטרתי מהעבודה כדי לעזור לאבא שלי (שבינתיים כבר הספיק להתפטר מהחברה של הדוד התוקף), אבל הסתבר שאנחנו תלויים כלכלית באותו דוד (למשל כדי לקבל מימון לפרויקטים שאנחנו רוצים להריץ וכדומה). אני מרגיש מחנק שאני תלוי בו, לפחות ברמה הכלכלית. אין לי למי לספר על הדוד התוקף: אני חושש שאבא שלי יחטוף אירוע לב אם אספר לו שאח שלו תקף אותי מינית, אחותי ואחי עובדים אצל הדוד הזה ואני לא רוצה לפגוע בפרנסה שלהם, ואם אספר לאמא שלי - אני חושש שזה ייצא מפרופורציה והיא תצא על אבא שלי (שיש לו אח פדופיל סוטה). למי הייתם מספרים? מה הייתם עושים במצב הזה?
לצפיה ב-'בדיקה '
בדיקה
01/01/2018 | 18:02
78
כ

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ